МИКОЛАЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
03 березня 2017 № 52р
Про затвердження структури департаменту
енергетики, енергозбереження та
запровадження інноваційних технологій
Миколаївської міської ради та Положень про
його структурні підрозділи
На виконання рішень Миколаївської міської ради від 22.12.2016 №13/1 «Про затвердження структури виконавчих органів Миколаївської міської ради», від 23.02.2017 №16/32 «Про затвердження Положень про виконавчі органи Миколаївської міської ради», керуючись п.п.19, 20 ч.4 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:
1. Затвердити структуру департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради (додається).
2. Затвердити Положення про структурні підрозділи департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради (додаються).
3. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника міського голови Омельчука О.А.
Міський голова О.Ф. Сєнкевич
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядження
міського голови
від 03 березня 2017
№ 52р
СТРУКТУРА
департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради
Найменування | Штатна чисельність (одиниць) |
Директор департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради | 1 |
Заступник директора департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради | 1 |
Відділ аналізу, моніторингу та аудиту | 3 |
Відділ енергетичного нагляду, нормування та контролю | 7 |
Відділ бухгалтерського обліку та звітності | 3 |
Відділ організаційно-правової роботи та взаємодії із засобами масової інформації | 8 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядження
міського голови
від 03 березня 2017
№ 52р
ПОЛОЖЕННЯ
про відділ аналізу, моніторингу та аудиту департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради
1. Загальні положення
1.1. Відділ аналізу, моніторингу та аудиту департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради (далі – відділ) є структурним підрозділом департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради (далі – департамент), підзвітним і підконтрольним Миколаївській міській раді, підпорядкованим міському голові, заступнику міського голови (за підпорядкованістю) та директору департаменту.
1.2. Відділ керується у своїй роботі Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови, Положенням про департамент та цим Положенням.
2. Основні завдання
2.1. Проведення моніторингу енергоефективності на об’єктах соціально-культурної сфери міста та житлового фонду.
2.2. Здійснення заходів з вивчення, узагальнення, поширення та впровадження передового досвіду, нових методів у сфері енергоефективності.
2.3. Проведення аудиту виконання заходів з енергоефективності в місті Миколаєві.
3. Структура та організація роботи
3.1. До складу відділу входять:
начальник відділу | - 1 |
головний спеціаліст | - 2 |
3.2. Відділ очолює начальник. Начальник відділу та інші працівники відділу призначаються на посаду та звільняються з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Начальник відділу безпосередньо підпорядкований директору департаменту та заступнику міського голови (за підпорядкованістю), їм підконтрольний та підзвітний.
3.3. Обов’язки працівників відділу регулюються посадовими інструкціями.
3.4. Начальник відділу:
3.4.1. Здійснює керівництво діяльністю відділу і несе персональну відповідальність за своєчасне і якісне виконання поставлених перед відділом завдань, здійснення ним своїх функцій.
3.4.2. Організовує і контролює роботу відділу.
3.4.3. Розподіляє обов’язки між працівниками відділу.
3.4.4. Готує подання директору департаменту щодо представлення працівників відділу до заохочення та нагородження, а також про притягнення до дисциплінарної відповідальності.
4. Компетенція відділу
До компетенції відділу відносяться такі повноваження:
4.1. Проведення моніторингу енергоефективності на об’єктах соціально-культурної сфери міста та житлового фонду.
4.2. Здійснення заходів з вивчення, узагальнення, поширення та впровадження передового досвіду, нових методів у сфері енергоефективності.
4.3. Здійснення збору, аналізу та узагальнення інформації щодо ефективності використання енергоресурсів комунальними підприємствами та об’єктами соціально-культурної сфери міста.
4.4. Проведення аналізу існуючого стану справ щодо забезпечення міста енергоресурсами та прогнозування їх потреби.
4.5. Розроблення та реалізація пропозиції по залученню додаткових ресурсів з фінансування та розвитку енергоефективності, в тому числі шляхом участі в грантових програмах міжнародних організацій та фондів.
4.6. Опрацювання питання розміщення в межах міста нових або реконструкції діючих об'єктів теплопостачання та сприяння розвитку енергозберігаючих систем теплопостачання на відповідній території, виходячи з інтересів територіальної громади.
4.7. Здійснення аудиту виконання заходів з енергоефективності та впровадження інноваційних технологій, затверджених рішеннями міської ради, виконавчого комітету міської ради та розпорядженнями міського голови.
4.8. Сприяння в реалізації виконання галузевих програм з енергозбереження, сприяння здійсненню енергомодернізаційних заходів на об’єктах комунальної сфери та в будинках, де створено ОСББ.
4.9. Забезпечення в межах повноважень створення відкритого консультативного центру з питань енергозбереження та підтримки енергоефективних ініціатив населення.
4.10. Збір та узагальнення інформації про зміни, що відбулися після проведення енергомодернізаційних заходів на об’єктах комунальної сфери та в будинках, де створено ОСББ.
4.11. Внесення пропозицій щодо покращання роботи з енергоефективності та впровадження інноваційних технологій в
м. Миколаєві.
4.12. Прийняття участі у розробці проектів програм енергозбереження та впровадження інноваційних технологій, а також в межах покладених завдань та функцій, контроль за їх реалізацією, визначення пріоритетних напрямків розвитку енергозбереження.
4.13. Підготовка пропозицій, практичних рекомендацій щодо розроблення програм енергозбереження та впровадження інноваційних технологій та їх реалізація на території міста.
4.14. Розробка презентаційних матеріалів, презентація інвестиційних проектів. Надання консультативної та методичної допомоги суб'єктам інвестиційної діяльності міста.
4.15. Проведення енергетичного аудиту та енергетичного менеджменту.
4.16. Здійснення моніторингу за ефективним використанням паливно-енергетичних ресурсів, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.
5. Права відділу
Відділ має право:
5.1. Одержувати від виконавчих органів міської ради, підприємств, установ, організацій інформацію та матеріали в порядку, визначеному чинним законодавством, необхідні для виконання покладених завдань.
5.2. Залучати спеціалістів інших органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції.
5.3. Скликати наради з питань, що належать до компетенції відділу.
5.4. Здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції.
5.5. Готувати до винесення на розгляд міської ради, виконавчого комітету міської ради проекти рішень з питань, що відносяться до компетенції відділу.
5.6. Вносити пропозиції щодо змін та доповнень до Положення про відділ у визначеному порядку.
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності відділу
6.1. Відділ утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники відділу є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.
7. Відповідальність посадових осіб відділу
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи відділу несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб відділу при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку
8. Заключні положення
8.1. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
________________________________________________
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядження
міського голови
від 03 березня 2017
№ 52р
ПОЛОЖЕННЯ
про відділ енергетичного нагляду, нормування та контролю департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради
1. Загальні положення
1.1. Відділ енергетичного нагляду, нормування та контролю департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради (далі – відділ) є структурним підрозділом департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради (далі – департамент), підзвітним і підконтрольним Миколаївській міській раді, підпорядкованим міському голові, заступнику міського голови (за підпорядкованістю) та директору департаменту.
1.2. Відділ керується у своїй роботі Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови, Положенням про департамент та цим Положенням.
2. Основні завдання
2.1. Реалізація виконання галузевих програм з енергозбереження та впровадження інноваційних технологій, сприяння здійсненню енергомодернізаційних заходів на об’єктах комунальної сфери та в будинках, де створено ОСББ.
2.2. Участь у розробленні та здійсненні заходів ефективного використання природного газу; розроблення заходів щодо економії паливно-енергетичних ресурсів, впровадження альтернативних і відновлювальних джерел енергії.
3. Структура та організація роботи
3.1. До складу відділу входять:
начальник відділу | - 1 |
сектор технічного нагляду |
|
завідувач сектору | - 1 |
головний спеціаліст | - 1 |
сектор нормування та контролю |
|
завідувач сектору | - 1 |
головний спеціаліст | - 1 |
сектор енергетичного менеджменту |
|
завідувач сектору | - 1 |
головний спеціаліст | - 1 |
3.2. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Начальник відділу безпосередньо підпорядкований директору департаменту та заступнику міського голови (за підпорядкованістю), їм підконтрольний та підзвітний.
Начальник відділу має заступника, якого призначає на посаду та звільняє з посади міський голова у порядку, визначеному законодавством.
Заступник начальника відділу виконує функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених начальником відділу.
Інших працівників відділу призначає на посади та звільняє з посад міський голова у порядку, визначеному законодавством.
3.3. Обов’язки працівників відділу регулюються посадовими інструкціями.
3.4. Начальник відділу:
3.4.1. Здійснює керівництво діяльністю відділу і несе персональну відповідальність за своєчасне і якісне виконання поставлених перед відділом завдань, здійснення ним своїх функцій.
3.4.2. Організовує і контролює роботу відділу.
3.4.3. Розподіляє обов’язки між працівниками відділу.
3.4.4. Готує подання директору департаменту щодо представлення працівників відділу до заохочення та нагородження, а також про притягнення до дисциплінарної відповідальності.
4. Компетенція відділу
До компетенції відділу відносяться такі повноваження:
4.1. Сприяння вирішенню питань з оснащення об’єктів житлово-комунального господарства сучасними засобами обліку теплової енергії.
4.2. Забезпечення відповідно до законодавства України організації робіт з нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів на комунальних підприємствах міста.
4.3. Реалізація виконання галузевих програм з енергозбереження, сприяння здійсненню енергомодернізаційних заходів на об’єктах комунальної сфери та в будинках, де створено ОСББ.
4.4. Виконання заходів щодо скорочення енергоспоживання комунальних підприємств на потреби опалення шляхом підвищення енергоефективності житлових і громадських будівель, а також підвищення енергоефективності опалювальних приладів.
4.5. Участь у розробленні та здійсненні заходів щодо ефективного використання природного газу і додержання дисципліни газоспоживання; розроблення заходів щодо економії паливно-енергетичних ресурсів, впровадження альтернативних і відновлювальних джерел енергії.
4.6. Розроблення проектів цільових програм в галузі та відповідних розділів програми соціально-економічного розвитку міста, виконання заходів, передбачених зазначеними програмами.
4.7. Подання на розгляд та узагальнення інвестиційних проектів у галузі енергоефективності, а також участь в опрацюванні інвестиційних програм стосовно об’єктів теплопостачання.
4.8. Організація заходів з енергозбереження у місті.
4.9. Сприяння заходам із впровадження сучасних та економічних форм адміністрування та проведення розрахунків за теплоенергію, послуги та енергоносії.
4.10. Розроблення та реалізація пропозиції по залученню додаткових ресурсів з фінансування та розвитку енергоефективності, в тому числі шляхом участі в грантових програмах міжнародних організацій та фондів; поширення серед населення інформації щодо кредитних програм та інших, не заборонених законодавством форм фінансування.
4.11. Підготовка проектів рішень міської ради, виконкому міської ради та розпоряджень міського голови з питань енергозабезпечення, енергоефективності та впровадження інноваційних технологій.
4.12. Здійснення заходів щодо збільшення обсягів використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.
4.13. Координація роботи тепло-, електро-, газопостачальних підприємств міста щодо питань технічного переоснащення галузі в напрямку впровадження енергозберігаючих технологій і обладнання.
4.14. Підготовка висновків та виконання експертизи проектів щодо впровадження інноваційних енергозберігаючих технологій та дотримання ДСТУ в галузі енергозбереження при капітальних ремонтах, реконструкціях та нових будівництвах об’єктів бюджетної та житлової сфери на території
м. Миколаєва.
4.15. Виконання функції замовника з будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту житлового фонду, об’єктів комунального призначення згідно із затвердженими міськими програмами, державним і міським бюджетним фінансуванням та іншими незабороненими чинним законодавством джерелами фінансування.
5. Права відділу
Відділ має право:
5.1. Одержувати від виконавчих органів міської ради, підприємств, установ, організацій інформацію та матеріали в порядку, визначеному чинним законодавством, необхідні для виконання покладених завдань.
5.2. Залучати спеціалістів інших органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції.
5.3. Скликати наради з питань, що належать до компетенції відділу.
5.4. Здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції.
5.5. Готувати до винесення на розгляд міської ради, виконавчого комітету міської ради проекти рішень з питань, що відносяться до компетенції відділу.
5.6. Вносити пропозиції щодо змін та доповнень до Положення про відділ у визначеному порядку.
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності відділу
6.1. Відділ утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники відділу є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.
7. Відповідальність посадових осіб відділу
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи відділу несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб відділу при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку
8. Заключні положення
8.1. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
____________________________________________________
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядження
міського голови
від 03 березня 2017
№ 52р
ПОЛОЖЕННЯ
про сектор технічного нагляду відділу енергетичного нагляду, нормування та контролю департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради
1. Загальні положення
1.1. Сектор технічного нагляду (далі – сектор) є структурним підрозділом відділу енергетичного нагляду, нормування та контролю департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради (далі – департамент).
1.2. Сектор у своїй роботі керується Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови, Положенням про департамент, Положенням про відділ енергетичного нагляду, нормування та контролю департаменту та цим Положенням.
2. Основні завдання
2.1. Здійснення технічного нагляду за будівництвом, реконструкцією, реставрацією та капітальним ремонтом об’єктів будівництва під час проведення заходів енергозбереження та впровадження інноваційних технологій.
2.2. Участь у перевірках органів державного нагляду, будівельного контролю, відомчих інспекцій і комісій об’єктів, що будуються, реконструюються, реставруються або у яких проводиться капітальний ремонт, в частині питань енергозбереження та впровадження інноваційних технологій.
2.3. Технічний нагляд за реалізацією виконання галузевих програм з енергозбереження та впровадження інноваційних технологій, сприяння здійсненню енергомодернізаційних заходів.
3. Структура та організація роботи
3.1. Сектор очолює завідувач, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Завідувач сектору безпосередньо підпорядкований начальнику відділу.
3.2. Працівник сектору призначається на посаду та звільняється з посади міський головою в порядку, визначеному законодавством.
3.3. Завідувач сектору:
3.3.1. Здійснює керівництво діяльністю сектору, несе персональну відповідальність відповідно до вимог чинного законодавства за виконання покладених на сектор завдань.
3.3.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності.
3.3.3. Розподіляє обов’язки.
3.3.4. Готує подання начальнику відділу щодо представлення працівника сектору до заохочення та нагородження, а також про притягнення його до дисциплінарної відповідальності.
4. Компетенція сектору
До компетенції сектору відносяться такі повноваження:
4.1. Здійснення технічного нагляду за будівництвом, реконструкцією, реставрацією та капітальним ремонтом об’єктів будівництва, що відбувається за рахунок коштів місцевого чи державного бюджетів, стосовно проведення заходів енергозбереження та впровадження інноваційних технологій.
4.2. Участь у роботі щодо контролю за ходом виконання проектних робіт, внесення пропозиції щодо вдосконалення проектних рішень з питань енергозбереження та впровадження інноваційних технологій.
4.3. Здійснення контролю наявності документів (технічних паспортів, сертифікатів, накладних, документів, що відображають результати лабораторних випробувань тощо), які підтверджують якісні характеристики виробів, конструкцій, матеріалів та обладнання, що використовуються під час здійснення заходів з енергозбереження та впровадження інноваційних технологій.
4.4. Участь у перевірках органів державного нагляду, будівельного контролю, відомчих інспекцій і комісій об’єктів, що будуються, реконструюються, реставруються або проводиться капітальний ремонтом.
4.5. Розгляд звернень, скарг, запитів, доручень, пропозицій з питань будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту об’єктів будівництва, з питань проведення заходів енергозбереження та впровадження інноваційних технологій.
4.6. Здійснення контролю своєчасне виконання підрядними організаціями, що проводять заходи з енергозбереження та впровадження інноваційних технологій, приписів і зауважень.
4.7. У разі виявлення відхилень від проектних рішень з питань проведення заходів енергозбереження та впровадження інноваційних технологій, допущених під час будівництва, реконструкції, реставрації або проведення капітального ремонту об’єкту, та відмови підрядника їх усунути сектор повідомляє про це замовнику робіт та спеціально уповноваженим органам для вжиття заходів відповідно до законодавства.
4.8. Сприяння вирішенню питань з оснащення об’єктів житлово-комунального господарства сучасними засобами енергозбереження.
4.9. Технічний нагляд за реалізацією виконання галузевих програм з енергозбереження та впровадження інноваційних технологій, сприяння здійсненню енергомодернізаційних заходів.
4.10. Участь у розробленні та здійсненні заходів щодо ефективного використання природного газу і додержання дисципліни газоспоживання; розроблення заходів щодо економії паливно-енергетичних ресурсів, впровадження альтернативних і відновлювальних джерел енергії.
4.11. Підготовка висновків та виконання експертизи проектів щодо впровадження інноваційних енергозберігаючих технологій та дотримання ДСТУ в галузі енергозбереження при капітальних ремонтах, реконструкціях та нових будівництвах об’єктів бюджетної та житлової сфери на території
м. Миколаєва.
5. Права сектору
Сектор має право:
5.1. Одержувати від виконавчих органів міської ради, підприємств, установ, організацій інформацію та матеріали в порядку, визначеному чинним законодавством, необхідні для виконання покладених завдань.
5.2. Залучати спеціалістів інших органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції.
5.3. Скликати наради з питань, що належать до компетенції сектору.
5.4. Здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції.
5.5. Готувати до винесення на розгляд міської ради, виконавчого комітету міської ради проекти рішень з питань, що відносяться до компетенції сектору.
5.6. Вносити пропозиції щодо змін та доповнень до Положення про сектор у визначеному порядку.
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності сектору
6.1. Сектор утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники сектору є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.
7. Відповідальність посадових осіб сектору
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи сектору несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб сектору при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку
8. Заключні положення
8.1. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
______________________________________________________
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядження
міського голови
від 03 березня 2017
№ 52р
ПОЛОЖЕННЯ
про сектор нормування та контролю відділу енергетичного нагляду, нормування та контролю департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради
1. Загальні положення
1.1. Сектор нормування та контролю (далі – сектор) є структурним підрозділом відділу енергетичного нагляду, нормування та контролю департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради (далі – департамент).
1.2. Сектор у своїй роботі керується Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови, Положенням про департамент, Положенням про відділ енергетичного нагляду, нормування та контролю департаменту та цим Положенням.
2. Основні завдання
2.1. Проведення аналізу існуючого стану справ щодо забезпечення міста енергоресурсами та прогнозування їх потреби.
2.2. Забезпечення відповідно до законодавства України організації робіт з нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів на комунальних підприємствах міста.
2.3. Проведення аналізу витрат паливно-енергетичних ресурсів на комунальних підприємствах міста та внесення пропозицій щодо вжиття заходів для зменшення їх використання.
3. Структура та організація роботи
3.1. Сектор очолює завідувач, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Завідувач сектору безпосередньо підпорядкований начальнику відділу.
3.2. Працівників сектору призначає на посади та звільняє з посад міський голова в порядку, визначеному законодавством.
3.3. Завідувач сектору:
3.3.1. Здійснює керівництво діяльністю сектору, несе персональну відповідальність відповідно до вимог чинного законодавства за виконання покладених на сектор завдань.
3.3.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності.
3.3.3. Розподіляє обов’язки.
3.3.4. Готує подання начальнику відділу щодо представлення працівника сектору до заохочення та нагородження, а також про притягнення до дисциплінарної відповідальності.
4. Компетенція сектору
До компетенції сектору відносяться такі повноваження:
4.1. Проведення аналізу існуючого стану справ щодо забезпечення міста енергоресурсами та прогнозування їх потреби.
4.2. Розрахунок рекомендованих норм (лімітів) споживання енергоресурсів у натуральних одиницях та контроль за їх дотриманням у бюджетних установах та на комунальних підприємствах.
4.3. Забезпечення відповідно до законодавства України організації робіт з нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів на комунальних підприємствах міста.
4.4. Проведення аналізу витрат паливно-енергетичних ресурсів на комунальних підприємствах міста та внесення пропозицій щодо вжиття заходів для зменшення їх використання.
4.5. Розроблення комплексу заходів щодо скорочення енергоспоживання комунальних підприємств на потреби опалення шляхом підвищення енергоефективності житлових і громадських будівель, а також підвищення енергоефективності опалювальних приладів.
4.6. Участь у розробленні та здійсненні заходів щодо ефективного використання природного газу і додержання дисципліни газоспоживання; розроблення заходів щодо економії паливно-енергетичних ресурсів, впровадження альтернативних і відновлювальних джерел енергії.
4.7. Контроль за здійсненням заходів щодо збільшення обсягів використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.
4.8. Координація роботи тепло-, електро-, газопостачальних підприємств міста щодо питань технічного переоснащення галузі в напрямку впровадження енергозберігаючих технологій і обладнання.
4.9. Розроблення норм, правил, технічних регламентів та стандартів у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на об’єктах комунальної сфери.
5. Права сектору
Сектор має право:
5.1. Одержувати від виконавчих органів міської ради, підприємств, установ, організацій інформацію та матеріали в порядку, визначеному чинним законодавством, необхідні для виконання покладених завдань.
5.2. Залучати спеціалістів інших органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції.
5.3. Скликати наради з питань, що належать до компетенції сектору.
5.4. Здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції.
5.5. Готувати до винесення на розгляд міської ради, виконавчого комітету міської ради проекти рішень з питань, що відносяться до компетенції сектору.
5.6. Вносити пропозиції щодо змін та доповнень до Положення про сектор у визначеному порядку.
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності сектору
6.1. Сектор утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники сектору є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.
7. Відповідальність посадових осіб сектору
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи сектору несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб сектору при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку
8. Заключні положення
8.1. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
______________________________________________________
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядження
міського голови
від 03 березня 2017
№ 52р
ПОЛОЖЕННЯ
про сектор енергетичного менеджменту відділу енергетичного нагляду, нормування та контролю департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради
1. Загальні положення
1.1. Сектор енергетичного менеджменту (далі – сектор) є структурним підрозділом відділу енергетичного нагляду, нормування та контролю департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради (далі – департамент).
1.2. Сектор у своїй роботі керується Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови, Положенням про департамент, Положенням про відділ енергетичного нагляду, нормування та контролю департаменту та цим Положенням.
2. Основні завдання
2.1. Реалізація виконання галузевих програм з енергозбереження, сприяння здійсненню енергомодернізаційних заходів на об’єктах комунальної сфери та в будинках, де створено ОСББ.
2.2. Участь у розробленні та здійсненні заходів щодо ефективного використання природного газу і додержання дисципліни газоспоживання; розроблення заходів щодо економії паливно-енергетичних ресурсів, впровадження альтернативних і відновлювальних джерел енергії.
2.3. Розроблення проектів цільових програм в галузі та відповідних розділів програми соціально-економічного розвитку міста, виконання заходів, передбачених зазначеними програмами.
3. Структура та організація роботи
3.1. Сектор очолює завідувач, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Завідувач сектору безпосередньо підпорядкований начальнику відділу.
3.2. Працівників сектору призначає на посади та звільняє з посад міський голова в порядку, визначеному законодавством.
3.3. Завідувач сектору:
3.3.1. Здійснює керівництво діяльністю сектору, несе персональну відповідальність відповідно до вимог чинного законодавства за виконання покладених на сектор завдань.
3.3.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності.
3.3.3. Розподіляє обов’язки.
3.3.4. Готує подання начальнику відділу щодо представлення працівника сектору до заохочення та нагородження, а також про притягнення до дисциплінарної відповідальності.
4. Компетенція сектору
До компетенції сектору відносяться такі повноваження:
4.1. Сприяння вирішенню питань з оснащення об’єктів житлово-комунального господарства сучасними засобами обліку теплової енергії.
4.2. Реалізація виконання галузевих програм з енергозбереження, сприяння здійсненню енергомодернізаційних заходів на об’єктах комунальної сфери та в будинках, де створено ОСББ.
4.3. Виконання заходів щодо скорочення енергоспоживання комунальних підприємств на потреби опалення шляхом підвищення енергоефективності житлових і громадських будівель, а також підвищення енергоефективності опалювальних приладів.
4.4. Участь у розробленні та здійсненні заходів щодо ефективного використання природного газу і додержання дисципліни газоспоживання; розроблення заходів щодо економії паливно-енергетичних ресурсів, впровадження альтернативних і відновлювальних джерел енергії.
4.5. Розроблення проектів цільових програм в галузі та відповідних розділів програми соціально-економічного розвитку міста, виконання заходів, передбачених зазначеними програмами.
4.6. Подання на розгляд та узагальнення інвестиційних проектів у галузі енергоефективності, а також участь в опрацюванні інвестиційних програм стосовно об’єктів теплопостачання.
4.7. Організація заходів з енергозбереження у місті.
4.8. Сприяння заходам із впровадження сучасних та економічних форм адміністрування та проведення розрахунків за теплоенергію, послуги та енергоносії.
4.9. Розроблення та реалізація пропозицій по залученню додаткових ресурсів з фінансування та розвитку енергоефективності, в тому числі шляхом участі в грантових програмах міжнародних організацій та фондів; поширення серед населення інформації щодо кредитних програм та інших, не заборонених законодавством форм фінансування.
4.10. Підготовка проектів рішень міської ради, виконкому міської ради та розпоряджень міського голови з питань енергозабезпечення, енергоефективності та впровадження інноваційних технологій.
4.11. Координація роботи тепло-, електро-, газопостачальних підприємств міста щодо питань технічного переоснащення галузі в напрямку впровадження енергозберігаючих технологій і обладнання.
5. Права сектору
Сектор має право:
5.1. Одержувати від виконавчих органів міської ради, підприємств, установ, організацій інформацію та матеріали в порядку, визначеному чинним законодавством, необхідні для виконання покладених завдань.
5.2. Залучати спеціалістів інших органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції.
5.3. Скликати наради з питань, що належать до компетенції сектору.
5.4. Здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції.
5.5. Готувати до винесення на розгляд міської ради, виконавчого комітету міської ради проекти рішень з питань, що відносяться до компетенції сектору.
5.6. Вносити пропозиції щодо змін та доповнень до Положення про сектор у визначеному порядку.
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності сектору
6.1. Сектор утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники сектору є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.
7. Відповідальність посадових осіб сектору
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи сектору несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб сектору при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку
8. Заключні положення
8.1. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
__________________________________________________________
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядження
міського голови
від 03 березня 2017
№ 52р
ПОЛОЖЕННЯ
про відділ бухгалтерського обліку та звітності департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради
1. Загальні положення
1.1. Відділ бухгалтерського обліку та звітності департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради (далі – відділ) є структурним підрозділом департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради (далі – департамент), підзвітним і підконтрольним Миколаївській міській раді, підпорядкованим міському голові, заступнику міського голови (за підпорядкованістю) та директору департаменту.
1.2. Відділ керується у своїй роботі Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови, Положенням про департамент та цим Положенням.
2. Основні завдання
2.1. Забезпечення ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової, податкової, статистичної та інших видів звітностей.
2.2. Відповідно до затверджених у бюджеті міста призначень фінансування заходів з енергозбереження та впровадження інноваційних технологій в місті Миколаєві.
2.3. Здійснення заходів щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за рахунок коштів бюджету.
3. Структура та організація роботи
3.1. До складу відділу входять:
начальник відділу | - 1 |
головний спеціаліст | - 2 |
3.2. Відділ очолює начальник. Начальник відділу та інші працівники відділу призначаються на посаду та звільняються з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Начальник відділу безпосередньо підпорядкований директору департаменту та заступнику міського голови (за підпорядкованістю), їм підконтрольний та підзвітний.
3.3. Обов’язки працівників відділу регулюються посадовими інструкціями.
3.4. Начальник відділу:
3.4.1. Здійснює керівництво діяльністю відділу і несе персональну відповідальність за своєчасне і якісне виконання поставлених перед відділом завдань, здійснення ним своїх функцій.
3.4.2. Організовує і контролює роботу відділу.
3.4.3. Розподіляє обов’язки між працівниками відділу.
3.4.4. Готує подання директору департаменту щодо представлення працівників відділу до заохочення та нагородження, а також про притягнення до дисциплінарної відповідальності.
4. Компетенція відділу
До компетенції відділу відносяться такі повноваження:
4.1. Забезпечення ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової, податкової, статистичної та інших видів звітностей, надання повної та достовірної інформації про фінансове становище, результати діяльності і рух грошових коштів.
4.2. Організація роботи по складанню й виконанню бюджету департаменту відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Бюджетного кодексу України.
4.3. Здійснення обліку видатків коштів місцевого бюджету відповідно до затверджених кошторисів.
4.4.Складання річного розпису бюджетних витрат департаменту з помісячним розподілом, забезпечення його виконання, прийняття рішень про перерозподіл бюджетних коштів у межах річних бюджетних асигнувань, внесення у встановленому порядку змін до бюджетних витрат департаменту за погодженням з департаментом фінансів Миколаївської міської ради.
4.5. Відповідно до затверджених у бюджеті міста призначень фінансування заходів з енергозбереження та впровадження інноваційних технологій в місті Миколаєві.
4.6. Контроль за здійсненням всіх господарських операцій департаменту.
4.7. Підготовка та укладення господарських договорів.
4.8. Здійснення заходів щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за рахунок коштів бюджету, у тому числі:
- підготовка документації конкурсних закупівель та організація їх проведення;
- ведення звітності про закупівлю товарів, робіт і послуг;
- підготовка матеріалів для вирішення спорів, що стосуються процедурних питань проведення закупівель;
- перевірка договорів, в тому числі тих, які укладаються за результатами проведених закупівель, на відповідність їх діючому законодавству.
4.9. Здійснення попереднього контролю за своєчасним і правильним оформленням документів фінансового характеру та законністю проведених операцій.
4.10. Ведення обліку доходів і витрат по кошторисах та облік операцій з інших позабюджетних коштів.
4.11. Нарахування і виплати заробітної плати та інших обов’язкових платежів працівникам департаменту.
4.12. Проведення інвентаризації грошових коштів та матеріальних цінностей в межах департаменту.
4.13. Надання пропозицій, що стосуються вдосконалення структури департаменту та здійснення контролю за витрачанням коштів на їх утримання.
4.14. Згідно з діючим законодавством та в межах своїх повноважень здійснює контроль за витрачанням коштів, виділених департаменту з бюджету міста.
4.15. Обмеження, а в необхідних випадках – припинення фінансування установ, підприємств і організацій, з якими укладено господарські договори, за наявності фактів нецільового витрачання ними коштів та з інших підстав, передбачених чинним законодавством.
4.16. Розроблення проектів нормативно-правових актів, пов’язаних з виконанням покладених на відділ завдань.
5. Права відділу
Відділ має право:
5.1. Одержувати від виконавчих органів міської ради, підприємств, установ, організацій інформацію та матеріали в порядку, визначеному чинним законодавством, необхідні для виконання покладених завдань.
5.2. Залучати спеціалістів інших органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції.
5.3. Скликати наради з питань, що належать до компетенції відділу.
5.4. Здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції.
5.5. Готувати до винесення на розгляд міської ради, виконавчого комітету міської ради проекти рішень з питань, що відносяться до компетенції відділу.
5.6. Вносити пропозиції щодо змін та доповнень до Положення про відділ у визначеному порядку.
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності відділу
6.1. Відділ утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники відділу є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.
7. Відповідальність посадових осіб відділу
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи відділу несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб відділу при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку
8. Заключні положення
8.1. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
______________________________________________________
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядження
міського голови
від 03 березня 2017
№ 52р
ПОЛОЖЕННЯ
про відділ організаційно-правової роботи та взаємодії із засобами масової інформації департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради
1. Загальні положення
1.1. Відділ організаційно-правової роботи та взаємодії із засобами масової інформації департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради (далі – відділ) є структурним підрозділом департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради (далі – департамент), підзвітним і підконтрольним Миколаївській міській раді, підпорядкованим міському голові, заступнику міського голови (за підпорядкованістю) та директору департаменту.
1.2. Відділ керується у своїй роботі Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови, Положенням про департамент та цим Положенням.
2. Основні завдання
2.1. Правове забезпечення діяльності департаменту.
2.2. Узагальнення практики застосування законодавства з питань, що відносяться до компетенції департаменту.
2.3. Захист інтересів територіальної громади, Миколаївської міської ради, її виконавчого комітету, міського голови, департаменту в судах та інших органах з питань, що відносяться до компетенції департаменту.
2.4. Взаємодія із засобами масової інформації з питань висвітлення діяльності департаменту в частині реалізації заходів з енергозбереження та впровадження інноваційних технологій в місті Миколаєві.
2.5. Забезпечення відповідно до діючих нормативних актів організації діловодства у департаменті.
3. Структура та організація роботи
3.1. До складу відділу входять:
Заступник директора департаменту-начальник відділу | - 1 |
сектор правової діяльності |
|
заступник начальника відділу-завідувач сектору | - 1 |
головний спеціаліст | - 2 |
сектор організаційної роботи |
|
завідувач сектору | - 1 |
головний спеціаліст | - 1 |
сектор взаємодії із засобами масової інформації |
|
завідувач сектору | - 1 |
головний спеціаліст | - 1 |
3.2. Відділ очолює заступник директора департаменту – начальник відділу, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Заступник директора департаменту – начальник відділу безпосередньо підпорядкований директору департаменту та заступнику міського голови (за підпорядкованістю), їм підконтрольний та підзвітний.
Заступник директора департаменту – начальник відділу має заступника, якого призначає на посаду та звільняє з посади міський голова у порядку, визначеному законодавством.
Заступник начальника відділу виконує функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених заступником директора департаменту – начальником відділу.
Інших працівників відділу призначає на посади та звільняє з посад міський голова у порядку, визначеному законодавством.
3.3. Обов’язки працівників відділу регулюються посадовими інструкціями.
3.4. Заступник директора департаменту – начальник відділу:
3.4.1. Здійснює керівництво діяльністю відділу і несе персональну відповідальність за своєчасне і якісне виконання поставлених перед відділом завдань, здійснення ним своїх функцій.
3.4.2. Організовує і контролює роботу відділу.
3.4.3. Розподіляє обов’язки між працівниками відділу.
3.4.4. Готує подання директору департаменту щодо представлення працівників відділу до заохочення та нагородження, а також про притягнення до дисциплінарної відповідальності.
4. Компетенція відділу
До компетенції відділу відносяться такі повноваження:
4.1. Організація правового забезпечення застосування законодавства в департаменті.
4.2. Розроблення проектів нормативно-правових актів міської ради, її виконавчого комітету та розпоряджень міського голови з питань, що відносяться до компетенції відділу.
4.3. Перевірка на відповідність чинному законодавству України проектів рішень міської ради, її виконавчого комітету та розпоряджень міського голови, які розробляються департаментом.
4.4. Проведення юридичної експертизи проектів договорів (угод, контрактів).
4.5. Розгляд звернень громадян, підприємств, установ, організацій, депутатських звернень та запитів у порядку, передбаченому чинним законодавством України.
4.6. Представництво інтересів міської ради, виконавчого комітету міської ради, міського голови, департаменту та інших виконавчих органів міської ради в судах, у взаємовідносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності з питань, що відносяться до компетенції департаменту.
4.7. Надання посадовим особам департаменту усних та письмових консультації з правових питань.
4.8. Участь у розгляді матеріалів за наслідками перевірок, ревізій, інвентаризації.
4.9. Організація взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю з метою дотримання принципів відкритості, прозорості та гласності своєї діяльності.
4.10. Організація та проведення прес-конференцій, брифінгів, зустрічей з представниками засобів масової інформації.
4.11. Підготовка та розповсюдження інформаційних повідомлень з актуальних питань діяльності департаменту серед засобів масової інформації.
4.12. Взаємодія з прес-службами організацій та установ, співпраця з підрозділами органів виконавчої влади з питань, що належать до компетенції відділу.
4.13. Проведення інформаційної діяльності з популяризації економічних, екологічних і соціальних переваг ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.
4.14. Співпраця з представниками засобів масової інформації, використання їх можливостей для інформування населення щодо впровадження заходів з енергозбереження та впровадження інноваційних технологій в місті Миколаєві.
4.15. Підготовка виступів, інформаційних матеріалів для участі посадових осіб департаменту у різноманітних заходах, нарадах, зустрічах.
4.16. Приймання, попередній розгляд і розподіл документів, реєстрація, відбір і підготовка кореспонденції для керівництва з подальшою передачею її за призначенням.
4.17. Контроль за правильним оформленням вхідних та вихідних документів.
4.18. Аналіз стану документообігу, ведення довідково-інформаційної роботи про кількість документів, що проходять через відділ.
4.19. Здійснення контролю за виконанням доручень керівництва, дотримання строків надання відповідей та підготовка інформації із зазначених питань.
5. Права відділу
Відділ має право:
5.1. Одержувати від виконавчих органів міської ради, підприємств, установ, організацій інформацію та матеріали в порядку, визначеному чинним законодавством, необхідні для виконання покладених завдань.
5.2. Залучати спеціалістів інших органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції.
5.3. Скликати наради з питань, що належать до компетенції відділу.
5.4. Здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції.
5.5. Готувати до винесення на розгляд міської ради, виконавчого комітету міської ради проекти рішень з питань, що відносяться до компетенції відділу.
5.6. Вносити пропозиції щодо змін та доповнень до Положення про відділ у визначеному порядку.
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності відділу
6.1. Відділ утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники відділу є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.
7. Відповідальність посадових осіб відділу
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи відділу несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб відділу при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку
8. Заключні положення
8.1. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
_____________________________________________________________
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядження
міського голови
від 03 березня 2017
№ 52р
ПОЛОЖЕННЯ
про сектор правової діяльності відділу організаційно-правової роботи та взаємодії із засобами масової інформації департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради
1. Загальні положення
1.1. Сектор правової діяльності (далі – сектор) є структурним підрозділом відділу організаційно-правової роботи та взаємодії із засобами масової інформації департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради (далі – департамент).
1.2. Сектор у своїй роботі керується Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови, Положенням про департамент, Положенням про відділ організаційно-правової роботи та взаємодії із засобами масової інформації департаменту та цим Положенням.
2. Основні завдання
2.1. Правове забезпечення діяльності департаменту.
2.2. Узагальнення практики застосування законодавства з питань, що відносяться до компетенції департаменту.
2.3. Захист інтересів територіальної громади, Миколаївської міської ради, її виконавчого комітету, міського голови, департаменту в судах та інших органах з питань, що відносяться до компетенції департаменту.
3. Структура та організація роботи
3.1. Сектор очолює завідувач, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Завідувач сектору безпосередньо підпорядкований начальнику відділу, під час його відсутності заміщує начальника відділу.
3.2. Працівників сектору призначає на посади та звільняє з посад міський голова в порядку, визначеному законодавством.
3.3. Завідувач сектору:
3.3.1. Здійснює керівництво діяльністю сектору, несе персональну відповідальність відповідно до вимог чинного законодавства за виконання покладених на сектор завдань.
3.3.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників сектору.
3.3.3. Розподіляє обов’язки між працівниками сектору.
3.3.4. Готує подання начальнику відділу щодо представлення працівників сектору до заохочення та нагородження, а також про притягнення до дисциплінарної відповідальності.
4. Компетенція сектору
До компетенції сектору відносяться такі повноваження:
4.1. Забезпечення правильного застосування законодавства в департаменті.
4.2. Розроблення проектів нормативно-правових актів міської ради, її виконавчого комітету та розпоряджень міського голови з питань, що відносяться до компетенції відділу.
4.3. Перевірка на відповідність чинному законодавству України проектів рішень міської ради, її виконавчого комітету та розпоряджень міського голови, які розробляються департаментом.
4.4. Проведення юридичної експертизи проектів договорів (угод, контрактів).
4.5. Розгляд звернень громадян, підприємств, установ, організацій, депутатських звернень та запитів у порядку, передбаченому чинним законодавством України.
4.6. Представництво інтересів територіальної громади міста Миколаєва, міської ради, виконавчого комітету міської ради, міського голови, департаменту та інших виконавчих органів міської ради в судах, у взаємовідносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності з питань, що відносяться до компетенції департаменту.
4.7. Надання посадовим особам департаменту усних та письмових консультацій з правових питань.
4.8. Участь у розгляді матеріалів за наслідками перевірок, ревізій, інвентаризації.
4.9. Участь у засіданнях дорадчих і колегіальних органів міської ради та її виконавчого комітету в разі розгляду під час них питань, що відносяться до компетенції сектору.
4.10. Внесення пропозиції керівництву з питань удосконалення правової роботи в департаменті.
4.11. Підготовка висновків з правових питань, які виникають в процесі діяльності департаменту.
4.12. Здійснення моніторингу діючого законодавства України.
5. Права сектору
Сектор має право:
5.1. Одержувати від виконавчих органів міської ради, підприємств, установ, організацій інформацію та матеріали в порядку, визначеному чинним законодавством, необхідні для виконання покладених завдань.
5.2. Залучати спеціалістів інших органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції.
5.3. Скликати наради з питань, що належать до компетенції сектору.
5.4. Здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції.
5.5. Готувати до винесення на розгляд міської ради, виконавчого комітету міської ради проекти рішень з питань, що відносяться до компетенції сектору.
5.6. Вносити пропозиції щодо змін та доповнень до Положення про сектор у визначеному порядку.
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності сектору
6.1. Сектор утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники сектору є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.
7. Відповідальність посадових осіб сектору
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи сектору несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб сектору при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку
8. Заключні положення
8.1. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
_______________________________________________________
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядження
міського голови
від 03 березня 2017
№ 52р
ПОЛОЖЕННЯ
про сектор взаємодії із засобами масової інформації відділу організаційно-правової роботи та взаємодії із засобами масової інформації департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради
1. Загальні положення
1.1. Сектор взаємодії із засобами масової інформації (далі – сектор) є структурним підрозділом відділу організаційно-правової роботи та взаємодії із засобами масової інформації департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради (далі – департамент).
1.2. Сектор у своїй роботі керується Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови, Положенням про департамент, Положенням про відділ організаційно-правової роботи та взаємодії із засобами масової інформації департаменту та цим Положенням.
2. Основні завдання
2.1. Організація взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю з метою дотримання принципів відкритості, прозорості та гласності в діяльності департаменту.
2.2. Проведення інформаційної діяльності з популяризації економічних, екологічних і соціальних переваг ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.
2.3. Взаємодія із засобами масової інформації з питань висвітлення діяльності з реалізації заходів енергозбереження та впровадження інноваційних технологій в місті Миколаєві.
3. Структура та організація роботи
3.1. Сектор очолює завідувач, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Завідувач сектору безпосередньо підпорядкований начальнику відділу.
3.2. Працівника сектору призначає на посаду та звільняє з посади міський голова в порядку, визначеному законодавством.
3.3. Завідувач сектору:
3.3.1. Здійснює керівництво діяльністю сектору, несе персональну відповідальність відповідно до вимог чинного законодавства за виконання покладених на сектор завдань.
3.3.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності.
3.3.3. Розподіляє обов’язки.
3.3.4. Готує подання начальнику відділу щодо представлення працівника сектору до заохочення та нагородження, а також про притягнення до дисциплінарної відповідальності.
4. Компетенція сектору
До компетенції сектору відносяться такі повноваження:
4.1. Організація взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю з метою дотримання принципів відкритості, прозорості та гласності своєї діяльності.
4.2. Організація та проведення прес-конференцій, брифінгів, зустрічей з представниками засобів масової інформації.
4.3. Підготовка та розповсюдження інформаційних повідомлень з актуальних питань діяльності департаменту серед засобів масової інформації.
4.4. Взаємодія з прес-службами організацій та установ, співпраця з підрозділами органів виконавчої влади з питань, що належать до компетенції сектору.
4.5. Проведення інформаційної діяльності з популяризації економічних, екологічних і соціальних переваг ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.
4.6. Співпраця з представниками засобів масової інформація, використання їх можливостей для інформування населення щодо впровадження заходів з енергозбереження та впровадження інноваційних технологій в місті Миколаєві.
4.7. Підготовка виступів, інформаційних матеріалів для участі посадових осіб департаменту у різноманітних заходах, нарадах, зустрічах.
4.8. Розміщення та постійне оновлення інформації на офіційному сайті Миколаївської міської ради.
4.9. Організація спільно з іншими виконавчими органами міської ради оперативного реагування на факти поширення у засобах масової інформації неправдивих даних про діяльність органів місцевого самоврядування з питань енергозбереження та впровадження інноваційних технологій в місті Миколаєві.
4.10. Проведення роз’яснювальної роботи серед населення міста Миколаєва щодо наявних програм енергозбереження та механізмів їх використання.
5. Права сектору
Сектор має право:
5.1. Одержувати від виконавчих органів міської ради, підприємств, установ, організацій інформацію та матеріали в порядку, визначеному чинним законодавством, необхідні для виконання покладених завдань.
5.2. Залучати спеціалістів інших органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції.
5.3. Скликати наради з питань, що належать до компетенції сектору.
5.4. Здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції.
5.5. Готувати до винесення на розгляд міської ради, виконавчого комітету міської ради проекти рішень з питань, що відносяться до компетенції сектору.
5.6. Вносити пропозиції щодо змін та доповнень до Положення про сектор у визначеному порядку.
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності сектору
6.1. Сектор утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники сектору є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.
7. Відповідальність посадових осіб сектору
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи сектору несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб сектору при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку
8. Заключні положення
8.1. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
_____________________________________________________________
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядження
міського голови
від 03 березня 2017
№ 52р
ПОЛОЖЕННЯ
про сектор організаційної роботи відділу організаційно-правової роботи та взаємодії із засобами масової інформації департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради
1. Загальні положення
1.1. Сектор організаційної роботи (далі – сектор) є структурним підрозділом відділу організаційно-правової роботи та взаємодії із засобами масової інформації департаменту енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради (далі – департамент).
1.2. Сектор у своїй роботі керується Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови, Положенням про департамент, Положенням про відділ організаційно-правової роботи та взаємодії із засобами масової інформації департаменту та цим Положенням.
2. Основні завдання
2.1. Здійснення організаційного забезпечення діяльності департаменту.
2.2. Виконання відповідно до законодавства контрольних функцій.
2.3. Забезпечення відповідно до діючих нормативних актів організації діловодства у департаменті.
3. Структура та організація роботи
3.1. Сектор очолює завідувач, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Завідувач сектору безпосередньо підпорядкований начальнику відділу.
3.2. Працівник сектору призначається на посаду та звільняється з посад міським головою в порядку, визначеному законодавством.
3.3. Завідувач сектору:
3.3.1. Здійснює керівництво діяльністю сектору, несе персональну відповідальність відповідно до вимог чинного законодавства за виконання покладених на сектор завдань.
3.3.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності.
3.3.3. Розподіляє обов’язки.
3.3.4. Готує подання начальнику відділу щодо представлення працівника сектору до заохочення та нагородження, а також про притягнення до дисциплінарної відповідальності.
4. Компетенція сектору
До компетенції сектору відносяться такі повноваження:
4.1. Підготовка апаратних нарад з керівниками виконавчих органів міської ради, комунальних підприємств, установ та організацій з питань, що належать до повноважень департаменту.
4.2. Ведення та оформлення протоколів апаратних нарад, підготовка та направлення виконавцям доручень та контроль за своєчасним їх виконанням.
4.3. Участь в організації та підготовці заходів, які проводяться департаментом або заступником міського голови (за підпорядкованістю).
4.4. За дорученням керівництва підготовка та узагальнення відповідей на звернення, що надійшли до департаменту.
4.5. Приймання, попередній розгляд і розподіл документів, реєстрація, відбір і підготовка кореспонденції для керівництва з подальшою передачею її за призначенням.
4.6. Контроль за правильним оформленням вхідних та вихідних документів
4.7. Аналіз стану документообігу, ведення довідково-інформаційної роботи про кількість документів, що проходять через сектор.
4.8. Здійснення контролю за виконанням доручень керівництва, дотримання строків надання відповідей та підготовка інформації із зазначених питань.
4.9. Підготовка графіка проведення особистого прийому громадян директором департаменту.
4.10. Забезпечення організації особистого прийому громадян директором департаменту. Підготовка матеріалів для прийому громадян, отримання від виконавчих органів Миколаївської міської ради довідок, пояснень та інших матеріалів, необхідних для здійснення прийому громадян.
4.11. Підготовка проектів рішень Миколаївської міської ради, виконкому міської ради та розпоряджень міського голови з питань, що відносяться до компетенції сектору.
4.12. Консультування громадян, які звертаються до сектору, про порядок вирішення порушених питань.
4.13. Вивчення, узагальнення та поширення позитивного досвіду роботи, надання методичної та практичної допомоги відділам та посадовим особам департаменту в організації та проведенні роботи з розгляду пропозицій, заяв і скарг громадян.
4.14. Складає зведену номенклатуру справ департаменту. Здійснює збереження документів департаменту, готує справи для здачі в архів.
4.15. Забезпечує реєстрацію та контроль інформаційних запитів, які надійшли до департаменту.
4.16. Інформує директора департаменту про факти порушення виконавчої дисципліни та неналежного ставлення до розгляду звернень громадян посадовими особами департаменту.
5. Права сектору
Сектор має право:
5.1. Одержувати від виконавчих органів міської ради, підприємств, установ, організацій інформацію та матеріали в порядку, визначеному чинним законодавством, необхідні для виконання покладених завдань.
5.2. Залучати спеціалістів інших органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції.
5.3. Скликати наради з питань, що належать до компетенції сектору.
5.4. Здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції.
5.5. Готувати до винесення на розгляд міської ради, виконавчого комітету міської ради проекти рішень з питань, що відносяться до компетенції сектору.
5.6. Вносити пропозиції щодо змін та доповнень до Положення про сектор у визначеному порядку.
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності сектору
6.1. Сектор утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники сектору є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.
7. Відповідальність посадових осіб сектору
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи сектору несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб сектору при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
8. Заключні положення
8.1. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
______________________________________________________