Мапа порталу

МИКОЛАЇВСЬКА_МІСЬКА_РАДА


РІШЕННЯ

№ 2/4 від 2006-06-23

Про затвердження Положень про департаменти, управління, відділи та інші виконавчі органи Миколаївської міської ради (ВН.ЗМ. № 4/10 ВІД 18.08.06) (ВН.ЗМ. № 9/54 ВІД 22.12.06) (ВН.ДОПОВНЕННЯ № 7/35 ВІД 09.11.06) (ВН.ЗМ. № 9/4 ВІД 21.12.06 ) (ВН. ЗМІН ТА ДОП. №11/6 ВІД 2.03.07) (ВН. ЗМІН ТА ДОП. №13/3 ВІД 19.06.07) (ВН. ЗМІН ТА ДОП. №14/5 ВІД 29.08.07) (ПОЛОЖ. ПРО УПР. МІСТОБУД. ТА АРХ. ВТР. ЧИННІСТЬ № 14/61 ВІД 14.09.07) (ВН. ЗМІН №17/2 ВІД 25.10.07)(ВН. ЗМІН №18/49 ВІД 30.11.07) (ВН. ЗМІН №20/23 ВІД 20.12.07) (ВН. ЗМІН ТА ДОП. №22/4 ВІД 28.02.08) (ВН. ЗМІН ТА ДОП. №23/6 ВІД 24.04.08) (ВН. ЗМІН ТА ДОП. №27/11 ВІД 11.09.08) (ВН. ЗМІН ТА ДОП. №29/4 ВІД 30.10.08) (ВН. ЗМІН ТА ДОП. №33/12 ВІД 24.03.09) (ВН. ЗМІН №35/8 ВІД 18.06.09) (ВН. ЗМІН №38/7 ВІД 01.10.09) (ВН. ЗМІН ТА ДОП. №36/13 ВІД 03.09.09) (ВН. ЗМІН ТА ДОП. №40/3 ВІД 12.11.09) (ВН. ЗМІН №40/4 ВІД 12.11.09) (ВН. ДОП. №42/14 ВІД 17.12.09) (ВН. ЗМІН №43/6 ВІД 22.01.10) (ВН. ЗМІН ТА ДОП. №44/10 ВІД 4.03.10) (ВН. ЗМІН ТА ДОП. №45/4 ВІД 22.04.10) (ВН. ЗМІН ТА ДОП. №47/11 ВІД 24.06.10) (ВН. ЗМІН ТА ДОП.; ПОЛОЖЕННЯ ПРО УПР. У СПРАВАХ СІМ'Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ-ВТР. СИЛУ №48/10 ВІД 02.09.10) (СКАСУВАТИ ПОЛОЖ. ПРО ВІДДІЛ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ ТА КОНТРОЛЮ ГРОМАДСЬКИХ ЗАКУПІВЕЛЬ; ВН. ЗМІН В ПОЛОЖ. ПРО ДЕПАРТАМЕНТ ПРАЦІ; ВН. ЗМІН ТА ДОП. В ПОЛОЖ. ПРО АДМІН. ЗАВОДСЬКОГО Р-НУ; ВН. ДОП. В ПОЛОЖ. ПРО АДМІН. ЦЕНТРАЛЬНОГО, ЛЕНІНСЬКОГО, КОРАБЕЛЬНОГО Р-НІВ №50/6 ВІД 13.10.10)


ВН.ЗМ.
ВН.ЗМІН
ВН.ДОП.
ВН.ЗМІН
ВН.ЗМІН ТА ДОП.
ВН.ЗМІН ТА ДОП.
ВН.ЗМІН ТА ДОП.
ПОЛОЖ. ПРО УПР. МІСТОБУД. ТА АРХ. ВТР. ЧИННІСТЬ
ВН. ЗМІН
ВН. ЗМІН
ВН.ЗМІН
ВН.ЗМІН ТА ДОП.
ВН.ЗМІН ТА ДОП.
ВН. ЗМІН ТА ДОП.
ВН. ЗМІН ТА ДОП.
ВН. ЗМІН ТА ДОП.
ВН. ЗМІН
ВН. ЗМІН
ВН. ЗМІН ТА ДОП.
ВН. ЗМІН ТА ДОП.
ВН. ЗМІН
ВН. ДОП.
ВН. ЗМІН
ВН. ЗМІН ТА ДОП.
ВН. ЗМІН ТА ДОП.
ВН. ЗМІН ТА ДОП.
ВН. ЗМІН ТА ДОП.; ПОЛОЖЕННЯ ПРО УПР. У СПРАВАХ СІМ'Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ-ВТР. СИЛУ
СКАСУВАТИ ПОЛОЖ. ПРО ВІДДІЛ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ ТА КОНТРОЛЮ ГРОМАДСЬКИХ ЗАКУПІВЕЛЬ; ВН. ЗМІН В ПОЛОЖ. ПРО ДЕПАРТАМЕНТ ПРАЦІ; ВН. ЗМІН ТА ДОП. В ПОЛОЖ. ПРО АДМІН. ЗАВОДСЬКОГО Р-НУ; ВН. ДОП. В ПОЛОЖ. ПРО АДМІН. ЦЕНТРАЛЬНОГО, ЛЕНІНСЬКОГО, КОРАБЕЛЬНОГО Р-НІВ
На виконання рішення міської ради від 01.06.06 № 1/18 «Про затвердження структури Миколаївської міської ради та її виконавчих органів», керуючись п.4 ст.54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Положення про департаменти, управління, відділи та інші виконавчі органи Миколаївської міської ради (додаються).

2. Рішення міської ради від 24.07.98 № 3/13, від 21.03.02 № 41/3, від 07.06.02 № 2/10, від 10.07.02 № 3/17, від 28.02.03 № 10/44, від 26.03.03 № 11/16, від 25.03.04 № 19/5, від 27.10.04 № 24/37, від 24.02.05 № 31/5, від 24.02.05
№ 31/4, від 19.05.05 № 33/14, від 19.05.05 № 33/15, від 08.07.05 № 34/5, від 23.12.05 № 40/33, від 23.12.05 № 40/41, від 16.02.06 № 43/6, від 16.02.06
№ 43/16 та додатки 1 – 17 рішення міської ради від 27.02.03 № 10/10 вважати такими, що втратили чинність.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови Яблоновську Т.О.

Міський голова В.Д.Чайка

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про апарат Миколаївської міської ради

1. Загальні положення

1.1. Апарат Миколаївської міської ради (далі - апарат міської ради) створено міською радою згідно із Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та п.15.1 Регламенту Миколаївської міської ради, затвердженого рішенням міської ради від 01.06.06 № 1/12, для здійснення організаційного, правового, інформаційного, аналітичного та матеріально-технічного забезпечення діяльності міської ради.
1.2. Керівництво апаратом ради здійснюється міським головою.
Безпосередньо керівництво апаратом за розпорядженням міського голови здійснює секретар ради та керівник апарату ради.
1.3. Керівник апарату міської ради призначається на посаду розпорядженням міського голови з урахуванням діючого законодавства.
1.4. Апарат міської ради утримується за рахунок коштів міського бюджету.
Штатний розпис і кошторис на його утримання затверджується міським головою.
1.5. Прийом і звільнення працівників апарату міської ради проводить міський голова.
1.6. Посадові особи апарату міської ради у своїй діяльності керуються даним Положенням, посадовими інструкціями, які затверджуються міським головою, та планами роботи, які затверджуються секретарем міської ради.
1.7. Матеріально-технічне, фінансове та інше забезпечення діяльності апарату міської ради здійснюють відповідні відділи виконкому міської ради.
1.8. У своїй роботі апарат міської ради керується Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", Регламентом роботи Миколаївської міської ради, Положенням про постійні комісії Миколаївської міської ради, даним Положенням про апарат Миколаївської міської ради, іншими законодавчими актами України, рішеннями міської ради, розпорядженнями міського голови та планом роботи міської ради.

2. Внутрішня структура апарату міської ради

До складу апарату міської ради входять:
- керівник - 1
- відділ забезпечення депутатської діяльності - 4
- консультативно-методичний відділ - 4

3. Основні завдання та функції апарату ради

3.1. За дорученням міського голови і відповідно до законодавства здійснення організаційного забезпечення заходів щодо підготовки та проведення всеукраїнських і місцевих референдумів, виборів Президента України, народних депутатів України, міського голови й депутатів міської ради.
3.2. Організаційно-інформаційне, правове й методичне забезпечення діяльності міської ради, її президії, постійних комісій, депутатських фракцій, депутатів міської ради, інших депутатських об'єднань.
3.3. Вивчення, узагальнення та впровадження нового досвіду роботи з питань місцевого самоврядування. Організація взаємодії з міськими радами, асоціаціями міських рад України.
3.4. Організація контролю за виконанням рішень міської ради, постійних комісій, президії, пропозицій виборців, місцевих ініціатив.
3.5. Розробка проектів планів роботи міської ради, апарату ради та організація контролю за їхнім виконанням.
3.6. Підготовка проектів документів до сесій, засідань президії міської ради (проектів рішень, доповідей, співдоповідей, інформаційно-статистичних довідок) та інших, що відносяться до компетенції апарату міської ради.
3.7. Здійснення контролю за термінами підготовки документів на сесію згідно з Регламентом роботи міської ради та планом організаційних заходів.
3.8. Організація обліку та контролю за реалізацією пропозицій, практичних зауважень, протокольних доручень, висловлених депутатами на сесіях, засіданнях президії, у постійних комісіях міської ради.
3.9. Організація методичної допомоги постійним комісіям, надання інформації депутатам міської ради при підготовці звіту перед виборцями.
3.10. Облік депутатських запитів, організація контролю за їхнім виконанням та інформуванням депутатів.
3.11. Здійснення контролю за своєчасним доведенням рішень сесій до виконавців та населення, а також контроль за їхнім виконанням.
3.12. Організація та взаємодія адміністрацій районів міста з депутатами міської ради в організації прийому громадян.
3.13. Підготовка, організаційно-технічне забезпечення депутатських слухань, узагальнення висловлених на них пропозицій депутатів для розгляду міською радою.
3.14. Організація та проведення навчання депутатів ради відповідно до плану роботи.
3.15. Координація діяльності органів самоорганізації населення, громадських об'єднань, ініціативних груп.
3.16. Взаємодія із засобами масової інформації, забезпечення їх необхідними матеріалами про діяльність міської ради та гласності в її роботі. За дорученням міського голови, секретаря або міської ради доведення рішень ради, які носять нормативно-правовий характер, до відома населення.


3.17. Подання постійним комісіям роз’яснень щодо рішень, які мають нормативно-правовий характер.
3.18. Організація контролю за реалізацією рішень міської ради виконавчими органами міської ради, підготовка відповідних записок.
3.19. Облік та організація своєчасного розгляду заяв і скарг громадян, що надійшли на адресу постійних комісій, депутатів міської ради.
3.20. Розподіл функцій і завдань апарату міської ради між відділом по забезпеченню депутатської діяльності та консультативно-методичним відділом здійснюються таким чином:
- відділ по забезпеченню депутатської діяльності працює в напрямках організаційного забезпечення діяльності органів ради, постійних комісій, інших депутатських об'єднань, депутатів;
- консультаційно-методичний відділ працює в напрямках методично-аналітичного забезпечення депутатської діяльності населення, впровадження нового досвіду.

4. Права та обов'язки працівників апарату міської ради

4.1. Брати участь в роботі сесій міської ради, постійних комісій, депутатських фракцій, органів громадського самоврядування.
4.2. Вносити міській раді, її постійним комісіям, депутатським групам, органам громадського самоврядування, виконавчим органам міської ради рекомендації, проекти рішень, розпоряджень, доповідні записки з питань, що відносяться до компетенції апарату міської ради.
4.3. Отримувати від виконавчих органів міської ради необхідні довідки, статистичні дані та інші матеріали, пов'язані з виконанням покладених на апарат міської ради завдань.
4.4. Проводити за дорученням міського голови, секретаря міської ради перевірки з питань у межах своїх повноважень.
4.5. Працівникам апарату міської ради, закріпленим за постійними комісіями, інформувати секретаря ради, керівника апарату міської ради про хід проведених засідань постійних комісій, висловлені пропозиції з метою оперативного реагування та надання допомоги у вирішенні питань.
4.6. Апарат міської ради та його посадові особи несуть відповідальність за якість організаційно-технічного, правового забезпечення діяльності міської ради.
4.7. Працівники апарату міської ради виконують свої функції в межах нормальної тривалості робочого тижня. Але в разі необхідності секретар ради затверджує графік зі змінним режимом для забезпечення роботи міської ради, постійних комісій та депутатів міської ради.

5. Критерій оцінки роботи апарату міської ради

Критерієм оцінки роботи апарату міської ради є якісне та своєчасне виконання поставлених перед апаратом міської ради завдань.

П О Л О Ж Е Н Н Я
про консультативно-методичний відділ
апарату міської ради

1. Загальні положення

1.1. Консультативно-методичний відділ апарату міської ради (далі - відділ) створюється міською радою.
1.2. Відділ є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим у своїй діяльності міському голові, секретарю міської ради та керівнику апарату міської ради.
1.3. Відділ очолює начальник відділу, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.4. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” та іншими законами України, актами Президента України, постановами Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Регламентом міської ради, Положенням про апарат Миколаївської міської ради та Положенням про консультативно-методичний відділ апарату міської ради.

2. Мета

Основною метою відділу є здійснення методично – аналітичного та інформаційно – консультативного забезпечення діяльності міської ради, постійних комісій, депутатських фракцій, депутатів міської ради.

3. Основні функції та завдання відділу

3.1. Організовує інформаційне та методичне забезпечення діяльності депутатів, постійних комісій, депутатських фракцій (груп) та органів самоорганізації населення, бере участь у підготовці документів до сесії, засідань постійних комісій, проектів рішень, доповідей, співдоповідей, довідок, що відносяться до компетенції відділу, вивчає роботу депутатських фракцій (груп) міської ради.
3.2. Організовує проведення аналітичної та статистичної роботи, що стосується роботи постійних комісій, міської ради.
3.3. Організовує роботу, пов’язану з підготовкою документів для передачі до архіву.
3.4. Організовує контроль за виконанням рішень міської ради та депутатських запитів.
3.5. Взаємодіє з адміністраціями виконкому міської ради, щодо організації діяльності депутатських фракцій міської ради.
3.6. Організовує роботу щодо гласності діяльності міської ради та взаємодіє з засобами масової інформації.
3.7. Забезпечує облік та своєчасний розгляд заяв і скарг громадян, які надходять на адресу міської ради і постійних комісій міської ради.
3.8. Організовує та бере участь в роботі, яка пов’язана з підготовкою та проведенням всеукраїнських та місцевих референдумів, виборів Президента України, народних депутатів України, міського голови та депутатів міської ради.
3.9. Контролює організацію роботи методичного кабінету, його матеріально-технічне забезпечення.
3.10. Забезпечує постійні комісії міської ради необхідним інформаційно-методичним матеріалом згідно з профілем та взаємодію зі службами та відділами виконкому міської ради.

4. Критерій оцінки

Критерієм оцінки роботи відділу є якісне та своєчасне виконання поставлених перед відділом завдань.

П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ по забезпеченню депутатської діяльності
апарату міської ради

1. Загальні положення

1.1. Відділ по забезпеченню депутатської діяльності апарату міської ради (далі - відділ) створюється міською радою.
1.2. Відділ є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим у своїй діяльності міському голові, секретарю міської ради та керівнику апарату міської ради.
1.3. Відділ очолює начальник відділу, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.4. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” та іншими законами України, актами Президента України, постановами Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Регламентом міської ради, Положенням про апарат Миколаївської міської ради та Положенням про відділ по забезпеченню депутатської діяльності апарату міської ради.

2. Мета

Основною метою діяльності відділу є організаційне забезпечення діяльності міської ради, постійних комісій, депутатських фракцій, депутатів міської ради.

Основні функції та завдання відділу

3.1. Сприяння міській раді в питаннях виконання повноважень місцевого самоврядування, визначених Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законодавчими актами.
3.2. Організаційне забезпечення підготовки і проведення референдумів, сприяння територіальній та іншій виборчій комісіям у проведенні виборів Президента України, народних депутатів України, міського голови і депутатів міської ради, відкликання депутатів.
3.3. Збереження виборної документації і здавання її в архів.
3.4. Організаційне забезпечення сесійної діяльності міської ради, роботи постійних комісій.
3.5. Надання методичної і практичної допомоги депутатам міської ради у виконанні ними своїх депутатських повноважень, постійним комісіям у виробленні рекомендацій.
3.6. Організаційне забезпечення правового забезпечення депутатів у «Депутатській школі».
3.7. Підготовка інформацій, довідок, статистичної звітності з питань діяльності ради, її органів.
3.8. Взаємодія і координація діяльності органів самоорганізації населення.
3.9. Організаційне забезпечення проведення депутатських слухань.
3.10. Підготовка питань місцевих ініціатив.
3.11. Підготовка матеріалів про участь міської ради в асоціаціях і об’єднаннях.
3.12. Підготовка проектів рішень міської ради, що виносяться на розгляд ради, на підставі висновків постійних комісій.
3.13. Правове забезпечення діяльності міської ради.
3.14. Організаційне забезпечення гласності в діяльності міської ради.
3.15. Здійснення контролю за реалізацією критичних зауважень та протокольних доручень, висловлених депутатами на сесіях міської ради.

3.16. Діяльність відділу по забезпеченню депутатської діяльності здійснюється на основі щомісячного плану роботи апарата міської ради, затвердженого секретарем міської ради.
3.17. За дорученням міського голови, секретаря міської ради, керівника апарату міської ради виконує інші завдання в межах своєї компетенції.

Критерій оцінки

Критерієм оцінки роботи відділу є якісне та своєчасне виконання поставлених перед відділом завдань.
__________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ кадрів

1. Загальні положення

1.1. Відділ кадрів створюється міською радою і є її самостійним виконавчим органом.
1.2. Відділ кадрів підзвітний та підконтрольний міській раді, підпорядкований безпосередньо міському голові.
1.3. Відділ кадрів очолює начальник відділу, який призначається на посаду і звільняється з неї розпорядженням міського голови відповідно до п. 10 ч. 3 ст. 42 та п. 3 ст. 54 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.
1.4. На посади керівника відділу кадрів, його заступника та спеціалістів відділу кадрів призначаються особи з відповідним рівнем кваліфікації згідно з Довідником типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців.
1.5. Відділ кадрів у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про державну службу”, “Про боротьбу з корупцією”, “Про державну таємницю”, іншими законами, нормативними актами, рішеннями міської ради та виконкому міської ради, постановами Кабінету Міністрів України, розпорядженнями міського голови та Положенням про відділ кадрів.
1.6. Відділ кадрів має свою печатку.

2. Мета

Основною метою діяльності відділу кадрів є здійснення аналітичної та організаційної роботи з кадрового менеджменту, в основу якої покладено принципи демократичного добору й просування по службі за діловими якостями та професійною компетентністю, постійне навчання працівників, заохочення їх до службової кар’єри, прогнозування розвитку персоналу, документальне оформлення проходження служби в органах місцевого самоврядування та трудових відносин.

3. Основні функції та завдання відділу

3.1. Забезпечує реалізацію державної політики в службових органах місцевого самоврядування та з питань кадрової роботи в апараті ради та її виконавчих органах і разом із відповідними структурними підрозділами узагальнює практику роботи з кадрами, вносить міському голові пропозиції щодо її вдосконалення.
3.2. Разом з іншими виконавчими органами ради розробляє річні плани роботи з кадрами, визначає щорічну та перспективну (на 5 років) потребу в кадрах, формує замовлення на підготовку, перепідготовку й підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування.
3.3. Веде встановлену звітно-облікову документацію, готує державну статистичну звітність з кадрових питань, аналізує якісний склад посадових осіб місцевого самоврядування.
3.4. Проводить роботу з резервом кадрів апарату ради та її виконавчих органів, а також здійснює організаційно-методичне керівництво формуванням кадрового резерву і контролює виконання особистих річних планів його підготовки, аналізує та узагальнює практику формування кадрового резерву у виконавчих органах ради, вносить міському голові пропозиції щодо її вдосконалення.
3.5. Вивчає разом з іншими підрозділами виконавчих органів ради особисті, професійні, ділові якості осіб, які претендують на займання посад в апараті ради та виконавчих органах, попереджає їх про встановлені законодавством обмеження, пов’язані з прийняттям в органи місцевого самоврядування та проходженням служби в органах місцевого самоврядування, знайомить із загальними правилами внутрішнього трудового розпорядку.
3.6. Приймає від претендентів на посади посадових осіб місцевого самоврядування відповідні документи та подає їх на розгляд конкурсної комісії, здійснює інші заходи щодо організації конкурсного відбору.
3.7. Розглядає та вносить міському голові пропозиції щодо проведення стажування кадрів на посадах посадових осіб місцевого самоврядування, готує разом із відповідними підрозділами документи для організації стажування, здійснює контроль за його проведенням.
3.8. Готує матеріали про призначення на посади та звільнення з посад працівників ради та її виконавчих органів.
3.9. Оформлює документи про прийняття Присяги та присвоєння рангів посадової особи місцевого самоврядування, вносить про це записи до трудових книжок.
3.10. Обчислює стаж роботи та служби в органах місцевого самоврядування, здійснює контроль за встановленням надбавок за вислугу років та наданням відпусток відповідної тривалості, складає графіки щорічних відпусток працівників апарату.
3.11. Розглядає матеріали та готує документи для заохочення та нагородження працівників, веде відповідний облік.
3.12. У межах своєї компетенції здійснює заходи щодо забезпечення трудової дисципліни, оформлює документи, пов’язані з проведенням службового розслідування та застосуванням заходів дисциплінарного впливу.
3.13. Своєчасно готує документи щодо продовження терміну перебування на службі в органах місцевого самоврядування та призначення пенсій працівникам.


3.14. Здійснює роботу, пов’язану із заповненням, обліком і зберіганням трудових книжок та особових справ (особових карток) працівників.
3.15. Оформлює і видає службові посвідчення та довідки з місця роботи працівника, проводить оформлення листків тимчасової непрацездатності.
3.16. Готує документи для відрядження працівників у межах області, країни та за кордон.
3.17. Здійснює організаційне забезпечення і бере участь у роботі атестаційної комісії та проведенні щорічної оцінки виконання посадовими особами місцевого самоврядування покладених на них завдань і обов’язків, а також контролює проведення цієї роботи у виконавчих органах міської ради.
3.18. Забезпечує підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації кадрів, а також разом з іншими виконавчими органами ради організовує регулярне навчання працівників апарату.
3.19. Разом з іншими виконавчими органами ради здійснює контроль за дотриманням Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та інших актів законодавства з питань кадрової роботи державної служби, служби в органах місцевого самоврядування.
3.20. Забезпечує роботу режимно-секретного органу (РСО) відповідно до чинного законодавства. Здійснює облік військовозобов’язаних і бронювання військовозобов’язаних.
3.21. Проводить іншу роботу, пов’язану із застосуванням законодавства про працю та державну службу.
3.22. Проводить разом з управлінням з використання та розвитку комунальної власності міської ради роботу щодо укладання, продовження терміну дії, розірвання контрактів з керівниками підприємств, установ і організацій, що належать до комунальної власності міської ради, а також бере участь у здійсненні організаційних заходів щодо перевірки виконання умов контракту.
3.23. Забезпечує планування службової кар’єри та аналізує ефективність роботи персоналу.
3.24. Здійснює разом з іншими підрозділами заходи щодо впровадження та поетапного використання у межах компетенції виконкому Миколаївської міської ради нової версії комп’ютерної системи “Кадри”.
3.25. Здійснює організаційні заходи щодо своєчасного щорічного подання посадовими особами місцевого самоврядування відомостей про доходи, зобов’язання фінансового характеру та належне їм майно, у тому числі за кордоном, щодо себе й членів своєї сім’ї (декларування доходів).
3.26. Надає методичну допомогу управлінням, відділам, іншим виконавчим органам міської ради з питань, що належать до компетенції відділу.
3.27. Розглядає пропозиції, заяви, скарги громадян, надає роз’яснення, веде прийом громадян з питань, що належать до компетенції кадрової служби.




4. Права

4.1. Перевіряти й контролювати дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, вимог законодавства про працю та службу в органах місцевого самоврядування.
4.2. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб місцевого самоврядування документи, необхідні для виконання покладених на кадрову службу функцій.
4.3. Брати участь у нарадах та інших заходах з питань кадрової роботи, що проводяться в міській раді та виконкомі міської ради, скликати наради з питань, що належать до компетенції кадрової служби.
4.4. Вносити міському голові пропозиції з питань удосконалення кадрової роботи, підвищення ефективності служби в органах місцевого самоврядування.
4.5. Покладання на відділ кадрів обов’язків, не передбачених Положенням про відділ кадрів, і таких, що не стосуються питань кадрової роботи та служби в органах місцевого самоврядування, не допускається.
4.6. Міська рада створює умови для нормальної роботи і підвищення кваліфікації працівників відділу кадрів, забезпечує їх приміщенням, телефонним зв’язком, засобами оргтехніки, відповідно обладнаними місцями зберігання документів, а також законодавчими та іншими нормативними актами і довідковими матеріалами з питань кадрової роботи, державної служби та служби в органах місцевого самоврядування.

5. Критерії оцінки роботи відділу

Критеріями оцінки ефективності роботи відділу кадрів є якісна організація і здійснення кадрової роботи відповідно до вимог чинного законодавства, Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування”, реалізація державної політики щодо служби в органах місцевого самоврядування.
_____________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про управління економіки та інвестицій

1.Загальні положення

1.1. Управління економіки та інвестицій (далі - управління) створюється міською радою та є її виконавчим органом.
1.2. Управління є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові, першому заступнику міського голови.
1.3. Управління очолює начальник управління, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.4. Управління керується у своїй роботі Конституцією України, Законами України “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про державну службу”, “Про місцеве самоврядування в Україні”, іншими законами України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Указами та Розпорядженнями Президента України, рішеннями міської ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, Положенням про управління економіки та інвестицій.
1.5. Управління має бланк управління затвердженого зразка.

2. Внутрішня структура управління
До складу управління входять:
- керівництво - 1
- відділ перспективного планування та економічного аналізу - 2
- відділ інформації та контролю громадських закупівель - 2
- відділ промисловості та інвестицій - 3
- відділ статистики - 2

3. Мета
Основною метою діяльності управління є:
3.1. Забезпечення збалансованого економічного та соціального розвитку, ефективного використання та економії фінансових і матеріальних ресурсів міста.
3.2. Забезпечення реалізації державної політики у сфері закупівель, товарів, робіт і послуг за рахунок коштів міського бюджету.
3.3. Забезпечення реалізації міжнародних зобов’язань України на території міста.

3.4. Сприяння зовнішньоекономічним зв’язкам підприємств, установ та організацій, розташованих на території міста, незалежно від форм власності.
3.5. Реалізація державної політики в галузі статистики.
3.6. Збирання, опрацювання, узагальнення та всебічний аналіз статистичної інформації про процеси, що відбуваються в економічному і соціальному житті міста.

4. Основні функції та завдання управління

Управління у своїй діяльності здійснює:
- розроблення Програми соціально-економічного розвитку міста на короткостроковий період;
- контроль та аналіз виконання Програми соціально-економічного розвитку міста;
- розроблення прогнозів економічного та соціального розвитку на середньостроковий період;
- контроль та аналіз прогнозів економічного та соціального розвитку на середньостроковий період;
- аналіз стану і тенденцій економічного та соціального розвитку міста;
- участь у розробленні проектів прогнозів економічного та соціального розвитку області на середньо - та короткостроковий період;
- підготовку інформації на виконання розпоряджень голови облдержадміністрації про соціально-економічний розвиток міста;
- узагальнення інформації по всіх управліннях та відділах міської ради з питань соціально-економічного розвитку міста, взаємодіючи з ними та координуючи їх під час розроблення середньо - та короткострокових програм;
- забезпечення організації контролю за своєчасністю та повнотою сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів;
- аналіз щодо дотримання зобов’язань підприємствами та організаціями незалежно від форм власності по погашенню заборгованості до міського бюджету;
- організацію проведення засідань з питань забезпечення податкових та інших надходжень, передбачених бюджетом;
- роботу по формуванню громадських закупівель, складанню річних планів на проведення торгів;
- заходи щодо координації закупівель товарів, робіт і послуг за рахунок коштів міського бюджету, у тому числі:
а) координує роботу відділів та управлінь виконкому міської ради по розробленню тендерної документації та проведенню торгів;
б) публікує оголошення та результати щодо проведення торгів;
в) координує роботу експертів;
д) веде звітність по тендерах;
е) бере участь у підготовці матеріалів для вирішення спорів, що стосуються процедурних питань проведення торгів;

участь у проектах, що фінансуються через Програми міжнародного співробітництва на території України;
сприяння організації і проведенню міжнародних виставок, ярмарків, презентацій іноземних фірм, участі підприємств міста у виставках і ярмарках, які проводяться в інших країнах;
підготовку і внесення на розгляд міського голови і виконавчого комітету міської ради пропозицій з напрямів інвестиційної діяльності;
участь у вирішенні відповідно до законодавства питань про створення підприємствами комунальної власності спільних підприємств з іноземними інвестиціями;
- аналіз роботи підприємств промисловості міста;
заходи щодо створення сприятливого інвестиційного клімату в місті та залучення іноземних інвестицій для реалізації проектів міського розвитку;
розроблення та забезпечення реалізації інвестиційних проектів;
визначення пріоритетних напрямків інвестицій для міста, організацію і супроводження міської бази даних по потенційних об’єктах інвестицій;
розроблення прогнозів розвитку інвестиційного потенціалу міста;
забезпечення розроблення оптимальних фінансових схем інвестицій;
сприяння організації і проведенню міжнародних інвестиційних форумів, участі підприємств міста у виставках, ярмарках, міжнародних рейтингах та форумах економічного співробітництва України та Європейського союзу;
створення та підтримку бази даних для інформаційного реєстру міста;
статистичні спостереження за соціально-економічними процесами, виконанням загальнодержавних програм економічного і соціального розвитку в місті;
статистичні спостереження за ходом виконання законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України з економічних і соціальних питань в місті;
аналіз результатів діяльності галузей економіки, розвитку соціальної сфери, ринкових відносин, ефективності економіки, ходу приватизації та земельної реформи, фінансового становища та інвестиційних процесів, стану довкілля, виконання природоохоронних заходів та інших процесів;
оброблення одержаної статистичної інформації;
розроблення інформаційної бази прогнозування тенденцій та закономірностей соціально-економічного розвитку міста;
впровадження системи статистичних показників для висвітлення процесів соціально-економічного розвитку міста;
забезпечення достовірності, об'єктивності, оперативності та цілісності статистичної інформації, її адекватності соціально-економічним явищам і процесам;
забезпечення в установленому порядку статистичною і аналітичною інформацією органів місцевого самоврядування;
забезпечення гласності статистичних даних, надання засобам масової інформації поточних і річних даних соціально-економічного становища міста, підготовка бюлетенів, оглядів, прес-випусків та інших статистичних матеріалів;
забезпечення відповідно до законодавства збереження й захисту статистичної інформації, дотримання державної та комерційної таємниць юридичних осіб, конфіденційність, знеособленість даних щодо фізичних і юридичних осіб.

5. Права
Начальник управління має право:
5.1. Одержувати від інших виконавчих органів Миколаївської міської ради матеріали (дані), необхідні для здійснення закріплених за управлінням завдань, процедур, разових завдань керівництва.
5.2. Проводити наради з керівниками розташованих або зареєстрованих на території міста підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності, для вирішення питань, віднесених до відання управління.
5.3. Затверджувати посадові інструкції підлеглих йому працівників.
5.4. Давати вказівки працівникам управління, що стосуються діяльності управління.
5.5. Подавати списки працівників управління до заохочення або до дисциплінарного стягнення в установленому порядку, згідно з Кодексом законів про працю України.

6. Відповідальність начальника управління
Начальник управління несе відповідальність за:
6.1. Своєчасне та якісне виконання поставлених перед управлінням завдань, а також оперативних завдань керівництва.
6.2. Стан трудової, виконавської дисципліни і роботу з кадрами в управлінні.

7. Критерій оцінки роботи управління
Критерієм оцінки роботи управління є якісне та своєчасне виконання покладених на управління завдань.

П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ перспективного планування та економічного аналізу

1.Загальні положення

1.1.Відділ перспективного планування та економічного аналізу (далі – відділ) створюється міською радою і є її виконавчим органом, входить до складу управління економіки та інвестицій.


1.2. Відділ є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові, першому заступнику міського голови, начальнику управління економіки та інвестицій.
1.3. Відділ очолює начальник відділу, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.4. Відділ керується у своїй роботі Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про державну службу”, іншими законами України, постановами та декретами Кабінету Міністрів України, Указами Президента України, рішеннями міської ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, Положенням про управління економіки та інвестицій і Положенням про відділ перспективного планування та економічного аналізу.

2. Мета

Основною метою діяльності відділу є:
2.1. Забезпечення збалансованого економічного та соціального розвитку міста, ефективного використання та економії фінансових і матеріальних ресурсів.
2.2. Забезпечення розроблення й впровадження проектів розвитку міста та його інфраструктури.

3. Основні функції та завдання відділу

3.1. Розроблення Програми соціально-економічного розвитку міста на короткостроковий період.
3.2. Контроль та аналіз виконання Програми соціально-економічного розвитку міста.
3.3. Розроблення прогнозів економічного та соціального розвитку на середньостроковий період.
3.4. Контроль та аналіз прогнозів економічного та соціального розвитку на середньостроковий період.
3.5. Аналіз стану і тенденцій економічного та соціального розвитку міста.
3.6. Участь у розробленні проектів прогнозів економічного та соціального розвитку області на середньо - та короткостроковий період.
3.7. Підготовка інформації на виконання розпоряджень голови облдержадміністрації про соціально-економічний розвиток міста.
3.8. Узагальнення інформації по всіх управліннях та відділах міської ради з питань соціально-економічного розвитку міста, взаємодіючи з ними та координуючи їх під час розроблення середньо - та короткострокових програм.
3.9. Забезпечення організації контролю за своєчасністю та повнотою сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів.

3.10. Аналіз щодо дотримання зобов’язань підприємствами та організаціями незалежно від форм власності по погашенню заборгованості до міського бюджету.

3.11. Організацію проведення засідань з питань забезпечення податкових та інших надходжень, передбачених бюджетом.

4. Права

Начальник відділу має право:
4.1. Одержувати від інших виконавчих органів Миколаївської міської ради матеріали (дані), необхідні для здійснення робіт щодо закріплених за відділом завдань.
4.2. Брати участь у заслуховуванні звітів про роботу керівників підприємств щодо їхньої господарської діяльності.

5. Відповідальність начальника відділу

Начальник відділу несе відповідальність за:
5.1. Своєчасне та якісне виконання поставлених перед відділом завдань, а також оперативних завдань керівництва.
5.2. Стан трудової, виконавської дисципліни і роботу з кадрами у відділі.

6. Критерій оцінки роботи відділу

Критерієм оцінки ефективності роботи відділу є якісне та своєчасне виконання покладених на відділ завдань, функціональних обов’язків.

П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ інформації та контролю громадських закупівель

1. Загальні положення

1.1. Відділ інформації та контролю громадських закупівель (далі – відділ) створюється міською радою і є її виконавчим органом, входить до складу управління економіки та інвестицій.
1.2. Відділ є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові, першому заступнику міського голови, начальнику управління економіки та інвестицій.
1.3. Відділ очолює начальник відділу, який призначається на посаду й звільняється з посади міським головою.

1.4. Відділ керується у своїй роботі Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про державну службу”, “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”, іншими законами України, постановами та розпорядженнями, декретами Кабінету Міністрів України, Указами Президента

України, рішеннями міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та Миколаївської облдержадміністрації, Положенням про управління економіки та інвестицій та Положенням про відділ інформації та контролю громадських закупівель.

2. Мета

Основною метою діяльності відділу є забезпечення реалізації державної політики у сфері закупівель, товарів, робіт і послуг за рахунок коштів міського бюджету.

3. Основні функції та завдання відділу

3.1. Робота по формуванню громадських закупівель, складанню річних планів на проведення торгів.
3.2. Здійснення заходів щодо координації закупівель товарів, робіт і послуг за рахунок коштів міського бюджету, у тому числі:
- координація роботи відділів та управлінь виконкому міської ради по розробленню тендерної документації та проведенню торгів;
- публікація оголошень та результатів щодо проведення торгів;
- координація роботи експертів;
- ведення звітності по тендерах;
- участь у підготовці матеріалів для вирішення спорів, що стосуються процедурних питань проведення торгів.

4. Права
Начальник відділу має право:
4.1. Одержувати від виконавчих органів Миколаївської міської ради матеріали (дані), необхідні для здійснення робіт щодо закріплених за відділом завдань.
4.2. При надходженні відповідних замовлень з боку керівництва:
- проводити підготовку проектів рішень міської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень міського голови відповідно до покладених функцій;
- брати участь у підготовці проектів угод, розробленні тендерної документації при проведенні громадських закупівель;
- здійснювати контроль за виконанням угоди з боку замовника та виконавця - переможця торгів (конкурсу) за дорученням;

- перевіряти правильність тендерної пропозиції претендентів на перемогу в тендері за дорученням;
- перевіряти наявність рішень тендерних комітетів всіх рівнів при замовленнях на фінансування закупівель;
- брати участь у перевірці діяльності виконавчих органів Миколаївської міської ради, які є відповідальними за виконання тендерного законодавства.

4.3. Виконувати інформаційно-консультаційне супроводження торгів тендерних комітетів усіх рівнів.
4.4. Брати участь у торгах тендерних комітетів на правах дорадчого голосу.

5. Відповідальність начальника відділу

Начальник відділу несе відповідальність за:
5.1. Своєчасне та якісне виконання поставлених перед відділом завдань, а також оперативних завдань керівництва.
5.2. Стан трудової, виконавської дисципліни й роботу з кадрами у відділі.

6. Критерій оцінки роботи відділу

Критерієм оцінки роботи відділу є дотримання Закону України “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”, Указів Президента України, декретів, постанов і розпоряджень Кабінету Міністрів України, розпоряджень міського голови та Миколаївської облдержадміністрації, рішень Миколаївської міської ради та її виконкому з питань проведення закупівель.

П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ промисловості та інвестицій

1. Загальні положення

1.1. Відділ промисловості та інвестицій (надалі – відділ) створюється міською радою і є її виконавчим органом, входить до складу управління економіки та інвестицій.
1.2. Відділ є підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові, першому заступнику міського голови, начальнику управління економіки та інвестицій.
1.3. Відділ очолює начальник відділу, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.

1.4. Відділ керується у своїй роботі Конституцією України, законами України, Указами Президента України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, нормативними документами, що регулюють інвестиційну діяльність, рішеннями міської ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, Положенням про управління економіки та інвестицій і Положенням про відділ промисловості та інвестицій.

2. Мета

Основною метою діяльності відділу є:
2.1. Сприяння ефективній роботі підприємств промисловості міста всіх форм власності.
2.2. Сприяння здійсненню інвестиційної діяльності на території міста.

3. Основні функції та завдання відділу

3.1. Участь у підготовці, укладанні та забезпеченні виконання в установленому законодавством порядку договорів з іноземними партнерами на придбання та реалізацію продукції, виконання робіт і надання послуг.
3.2. Участь у вирішенні відповідно до законодавства питань про створення підприємствами комунальної власності спільних підприємств з іноземними інвестиціями.
3.3. Аналіз роботи підприємств промисловості міста.
3.4. Пошук і залучення потенційних інвесторів для підприємств міста, у тому числі суднобудівної галузі.
3.5. Заходи щодо створення сприятливого інвестиційного клімату в місті та залучення іноземних інвестицій для реалізації проектів міського розвитку та інвестиційних програм суб’єктів господарської діяльності.
3.6. Розроблення та забезпечення реалізації інвестиційних проектів.
3.7. Визначення пріоритетних напрямків інвестицій для міста, організація і супроводження міської бази даних по потенційних об’єктах інвестицій.
3.8. Розроблення прогнозів розвитку інвестиційного потенціалу міста.
3.9. Сприяння організації і проведенню міжнародних інвестиційних форумів, участі підприємств міста у виставках, ярмарках, міжнародних рейтингах та форумах економічного співробітництва України та Європейського союзу.

4. Права начальника відділу
Начальник відділу має право:
4.1. Одержувати від інших виконавчих органів міської ради матеріали (дані), необхідні для здійснення робіт щодо закріплених за відділом завдань.
4.2. Заслуховувати звіти про роботу керівників підприємств комунальної власності.

5. Відповідальність начальника відділу
5.1. Начальник відділу керує діяльністю відділу та несе відповідальність за своєчасне та якісне виконання поставлених перед відділом завдань і здійснення ним своїх функцій.
5.2. Розподіляє обов’язки між працівниками відділу, розробляє посадові інструкції.
5.3. Несе відповідальність за стан трудової дисципліни і роботу з кадрами у відділі.

6. Критерії оцінки роботи відділу

Критеріями оцінки роботи відділу є:
6.1. Участь вітчизняних і зарубіжних інвесторів у реалізації проектів розвитку міста.
6.2. Активізація інвестиційної діяльності на території міста.

П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ статистики

1. Загальні положення

1.1. Відділ статистики (далі - відділ) створюється міською радою і є її виконавчим органом, входить до складу управління економіки та інвестицій.
1.2. Відділ є підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові, першому заступнику міського голови, начальнику управління економіки та інвестицій.
1.3. Відділ очолює начальник відділу, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.4. Відділ керується у своїй роботі Конституцією України, законами України, Указами Президента України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, нормативними документами, що регулюють діяльність в галузі статистики, рішеннями міської ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, Положенням про управління економіки та інвестицій та Положенням про відділ статистики.

2. Мета

Основною метою діяльності відділу є:
2.1. Реалізація державної політики в галузі статистики в частині, яка стосується міської громади, збирання, опрацювання, узагальнення та всебічний аналіз статистичної інформації про процеси, що відбуваються в економічному і соціальному житті міста.

2.2. Впровадження статистичної методології, яка базується на результатах наукових досліджень, міжнародних стандартах та рекомендаціях.
2.3. Забезпечення достовірності, об'єктивності, оперативності та цілісності статистичної інформації.
2.4. Забезпечення доступності, гласності і відкритості зведених статистичних даних згідно із законодавством.


3. Основні функції та завдання відділу

3.1. Статистичні спостереження за соціально-економічними процесами, виконанням загальнодержавних програм економічного і соціального розвитку в місті.
3.2. Статистичні спостереження за ходом виконання у місті законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України з економічних і соціальних питань.
3.3. Аналіз результатів діяльності галузей економіки, розвитку соціальної сфери, ринкових відносин, ефективності економіки, ходу приватизації та земельної реформи, фінансового становища та інвестиційних процесів, стану довкілля, виконання природоохоронних заходів та інших процесів.
3.4. Обробка одержаної статистичної інформації.
3.5. Розроблення інформаційної бази прогнозування тенденцій та закономірностей соціально-економічного розвитку міста.
3.6. Впровадження системи статистичних показників для висвітлення процесів соціально-економічного розвитку міста.
3.7. Забезпечення достовірності, об'єктивності, оперативності та цілісності статистичної інформації, її адекватності соціально-економічним явищам і процесам.
3.8. Забезпечення у встановленому порядку статистичною і аналітичною інформацією органів місцевого самоврядування та органів державного управління щодо виконання делегованих повноважень.
3.9. Забезпечення гласності статистичних даних, подання засобам масової інформації поточних і річних даних соціально-економічного становища міста, підготовка бюлетенів, оглядів, прес-випусків та інших статистичних матеріалів.
3.10. Забезпечення відповідно до законодавства збереження й захисту статистичної інформації, дотримання державної та комерційної таємниць юридичних осіб, конфіденційності, знеособлення даних щодо фізичних і юридичних осіб.
3.11. Інші функції, необхідні для виконання покладених на відділ завдань.

4. Права начальника відділу

Начальник відділу має право:
4.1. Одержувати у встановленому порядку інформацію від усіх розташованих у місті суб'єктів, на які поширюється дія Закону України "Про державну статистику", включаючи фінансові, банківські, митні та інші служби, і використовувати державну звітність, інші необхідні для проведення статистичних спостережень дані (на будь-якій стадії їхнього розроблення) та пояснення, що додаються до звітності.
4.2. Публікувати зведені дані статистичних спостережень, здійснених відділом статистики.
4.3. У встановленому порядку видавати і поширювати статистичну інформацію, яка не становить державну та комерційну таємницю і не має конфіденційного характеру.

5. Відповідальність начальника відділу

Начальник відділу несе відповідальність за:
5.1. Своєчасне та якісне виконання поставлених перед відділом завдань, а також оперативних завдань керівництва.
5.2. Стан трудової, виконавської дисципліни і роботу з кадрами у відділі.

6. Критерій оцінки роботи відділу

Критерієм оцінки ефективності роботи відділу є якісне та своєчасне виконання покладених на відділ завдань, функціональних обов’язків.

_____________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від _23 червня 2006
№ 2/4_

П О Л О Ж Е Н Н Я
про управління у справах сім ї, дітей та молоді

1.Загальні положення

1.1. Управління у справах сім’ї, дітей та молоді (далі - управління) створюється міською радою та є її виконавчим органом.
1.2. Управління є підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові, заступнику міського голови.
1.3. Управління очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою.
1.4. Управління у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про державну службу”, ”Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про охорону дитинства”, “Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх”, “Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні”, іншими нормативними актами, рішеннями міської ради, виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, а також Положенням про управління у справах сім’ї, дітей та молоді.
1.5. Управління має свій бланк.

2. Внутрішня структура управління

До складу управління входять:
- керівництво - 1
- відділ у справах сім'ї та молоді - 4
- служба у справах неповнолітніх - 4

3. Мета

Управління створюється з метою забезпечення:
- єдиної політики територіальної громади у сфері соціального становлення та розвитку молоді, сприяння розв’язанню проблем щодо дитинства, неповнолітніх, сімўї та жінок;
- організаційних, правових та економічних умов для здійснення делегованих повноважень, повноважень місцевого самоврядування у сфері захисту інтересів дітей, неповнолітніх, молоді, жінок, сім'ї.

4. Основні функції та завдання управління

4.1. Координація реалізації єдиної політики територіальної громади у сфері соціального становлення та розвитку молоді, сприяння розв’язанню проблем в галузях дитинства, неповнолітніх, сімўї та жінок.
4.2. Забезпечення реалізації міських програм з питань сім'ї, жінок, неповнолітніх, дітей та молоді, забезпечення прав і можливостей різних категорій населення.
4.3. Сприяння роботі творчих спілок, національно-культурних товариств, асоціацій, інших громадських та неприбуткових організацій, які діють у сфері реалізації молодіжних програм, програм розв’язання проблем дитинства, неповнолітніх, сімўї та жінок.
4.4. Пропаганда здорового способу життя, координація питань оздоровлення.
4.5. Сприяння духовному розвитку дітей, неповнолітніх та молоді, вихованню в них почуття громадянської самосвідомості та патріотизму.
4.6. Розкриття особливостей життєдіяльності молоді в суспільстві, підготовка її до роботи в умовах конкуренції, зростаючого безробіття. Захист молодих громадян від дискримінації з мотивів віку.
4.7. Створення сприятливих умов для повноцінної соціалізації та активного залучення до соціально-економічного, політичного й культурного життя суспільства родин, жінок, неповнолітніх, дітей та молоді.
4.8. Сприяння реалізації творчого потенціалу дітей та молодої людини в інтересах становлення й самореалізації її особистості, формування морально-правової культури та профілактики негативних явищ у дитячому, підлітковому та молодіжному середовищі.
4.9. Запобігання насильству, жорстокому поводженню, найгіршим формам праці.
4.10. Управління відповідно до покладених на нього завдань:
- розробляє проекти комплексних програм з питань сім'ї, дітей та молоді, організовує роботу щодо їх реалізації;
- забезпечує організацію заходів, у тому числі семінарів, засідань, "круглих столів" та нарад за участю громадських організацій;
- здійснює координацію (в питаннях, які відносяться до компетенції управління) діяльності установ та організацій, які належать територіальній громаді міста або передані їй;
- розробляє пропозиції по фінансовому забезпеченню виконання функцій, закріплених за управлінням, відповідно до проектів комплексних і цільових програм соціально-економічного розвитку міста та проектів бюджету міста;
- готує проекти рішень міської ради та її виконкому з питань, які належать до його компетенції;
- розглядає звернення, листи (заяви) і скарги громадян з питань, які відносяться до компетенції управління, та вживає заходів щодо усунення причин, що викликають скарги;


- забезпечує виконання актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування, державних виконавчих органів;
- координує роботу та погоджує плани роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
4.11. Управління при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з іншими відділами та управліннями міської ради, органами державної виконавчої влади та самоорганізації населення, а також підприємствами, організаціями, творчими та громадськими спілками, товариствами тощо.

5. Права

5.1. Управління має право отримувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради довідки, інші відомості, необхідні управлінню для виконання своїх повноважень.
5.2. Начальник управління має право:
- самостійно вирішувати питання діяльності управління;
- здійснювати заходи щодо підвищення кваліфікації працівників управління;
- погоджувати посадові інструкції працівників управління;
- погоджувати кошториси витрат по фінансовому забезпеченню виконання повноважень управління;
- контролювати використання організаціями, установами та громадськими обўєднаннями бюджетних коштів у межах затверджених кошторисів витрат управління, а також спеціальних програм з питань щодо дітей, жінок, молоді та сім’ї, розвитку екскурсій та туризму;
- забезпечувати взаємодію служб у справах неповнолітніх та управлінь у справах сімўї та молоді адміністрацій районів міста по виконанню поставлених перед ними завдань;
- погоджувати та контролювати річні й поточні плани роботи служби у справах неповнолітніх, відділу у справах сімўї та молоді управління, затверджувати плани роботи управління в цілому і вимагати своєчасного та якісного їхнього виконання;
- залучати (за погодженням із керівниками інших виконавчих органів) окремих фахівців для участі у вирішенні поставлених перед управлінням завдань;
- представляти до заохочення працівників служби у справах неповнолітніх, відділу у справах сім’ї та молоді управління.

6. Відповідальність начальника управління
Начальник управління несе особисту відповідальність:
6.1. За виконання покладених на управління завдань і здійснення ним своїх функцій.
6.2. За стан трудової дисципліни й роботу з кадрами в управлінні.


7. Критерій оцінки роботи управління

Критерієм оцінки роботи управління є якісне і своєчасне виконання перспективних і поточних планів, комплексних та спеціальних програм, а також вимог чинного законодавства з питань, що відносяться до компетенції управління.



П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ у справах сім’ї та молоді

1. Загальні положення

1.1. Відділ у справах сімўї та молоді (далі - відділ) створюється міською радою та входить до складу управління у справах сімўї, дітей та молоді.
1.2. Відділ є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові, заступнику міського голови та начальнику управління у справах сім'ї, дітей та молоді.
1.3. Відділ працює спільно з районними службами у справах сім'ї та молоді, управліннями, відділами органів місцевого самоврядування, державної виконавчої влади, установами та громадськими організаціями.
1.4. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про державну службу", "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні", іншими нормативними актами та рішеннями міської ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, Положенням про управління у справах сім’ї, дітей та молоді та Положенням про відділ у справах сім’ї та молоді.
1.5. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою за поданням начальника управління у справах сімўї, дітей та молоді.

2. Мета

Відділ створений з метою координації дій закладів, установ, які належать територіальній громаді міста або передані їй, та громадських організацій по сприянню розв’язанню проблем щодо дитинства, неповнолітніх, сімўї та жінок; сприяння діяльності молодіжних, дитячих та жіночих об'єднань, асоціацій, громадських та неприбуткових організацій, які діють у зазначеній сфері у місті Миколаєві.





3. Основні функції та завдання

3.1. Реалізація державної політики з питань сім'ї, дітей, жінок та молоді, створення сприятливих умов для фізичного, інтелектуального і духовного їх нього розвитку, забезпечення рівних прав і можливостей.
3.2. Сприяння роботі, надання методичної та практичної допомоги установам й організаціям, які діють у сфері по розв’язанню проблем щодо дитинства, неповнолітніх, сімўї та жінок.
3.3. Розробка пропозицій до проектів комплексних і цільових програм соціально-економічного розвитку міста та проектів місцевого бюджету, подання їх на розгляд міської ради.
3.4. Взаємодія з науковими, науково-дослідними установами і навчальними закладами з питань, що віднесені до компетенції відділу.
3.5.Сприяння вирішенню соціальних питань, питань освіти, праці, побуту, охорони здоров'я, відпочинку, забезпечення прав і законних інтересів сім'ї, дітей, жінок та молоді.
3.6. Розроблення проектів концепцій, комплексних і цільових програм з питань, віднесених до його компетенції, контроль за їхнім виконанням.
3.7. Залучення в установленому порядку дитячих, молодіжних та інших громадських організацій до реалізації програм і проектів, співпраця з регіональними фондами.
3.8. Забезпечення фінансової підтримки програм (проектів) дитячих, молодіжних, жіночих та інших громадських організацій.
3.9. Запровадження системи пошуку і відбору талановитих дітей та молоді, забезпечення умов для їхнього інтелектуального та культурного зростання.
3.10. Організація фестивалів, конкурсів, виставок, змагань, екскурсій та інших заходів, що сприяють розвитку ініціативи й задоволенню всебічних інтересів сім'ї, дітей, жінок та молоді.

4. Права відділу

Відділ має право:
4.1. Контролювати стан реалізації програм, проектів у місті стосовно сім'ї, дітей, жінок та молоді.
4.2. Отримувати в установленому порядку від підприємств, установ й організацій інформацію, документи та інші матеріали в межах компетенції відділу.
4.3.Залучати (за погодженням з керівниками) спеціалістів інших виконавчих органів, підприємств, установ й організацій для вивчення та розгляду питань, що віднесені до його компетенції.
4.4. Співпрацювати та встановлювати прямі зв'язки з молодіжними, жіночими, дитячими та іншими громадськими організаціями, фондами України та інших країн.

4.5. Надавати пропозиції щодо фінансової підтримки програм і проектів з проблем сім'ї, дітей, жінок та молоді, молодіжних, дитячих, жіночих та інших громадських об'єднань.
4.6. Здійснювати нагляд за цільовим використання організаціями, установами та громадськими об'єднаннями цільових бюджетних коштів, що виділяються на реалізацію молодіжних програм і проектів, на заходи з питань сім'ї, дітей, жінок та молоді.

5. Відповідальність начальника відділу

5.1. Начальник відділу керує діяльністю відділу і несе відповідальність за своєчасне і якісне виконання поставлених перед відділом завдань, здійснення ним своїх функцій.
5.2. Розробляє посадові інструкції працівників відділу.
5.3. Розподіляє обов'язки між працівниками відділу.

6. Критерій оцінки відділу

Критеріями оцінки роботи відділу є:
- якісне та своєчасне виконання покладених на відділ у справах сім'ї та молоді завдань і функціональних обов'язків;
- рівень координаційної та організаційної роботи відділу;
- рівень авторитету відділу в молодіжному середовищі.



П О Л О Ж Е Н Н Я
про службу у справах неповнолітніх

1.Загальні положення

1.1. Служба у справах неповнолітніх (далі – служба) створюється міською радою і є її виконавчим органом.
1.2. Служба є підзвітною та підконтрольною міській раді, підпорядкованою виконкому міської ради, міському голові, заступнику міського голови та начальнику управління у справах сім’ї, дітей та молоді.
1.3. Службу очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою.
1.4. Служба утримується за рахунок коштів міського бюджету. Гранична чисельність, фонд оплати парці працівників і видатки на утримання служби затверджуються міською радою.
1.5. Служба у своїй діяльності керується Конституцією України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Законом України ”Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх”, рішеннями міської ради та виконкому, розпорядженнями міського голови, іншими нормативними актами, Положенням про службу у справах неповнолітніх.
1.6. Служба є юридичною особою, має рахунок в банку, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

2. Мета

Основною метою служби є:
2.1. Реалізація державної політики у місті з питань соціального захисту неповнолітніх і запобігання дитячій бездоглядності та вчиненню правопорушень неповнолітніми, у тому числі надання неповнолітнім інформаційної, правової, психолого-педагогічної, медичної та інших форм допомоги.
2.2. Координація зусиль органів державної виконавчої влади, органів місцевого і регіонального самоврядування, підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності, громадських організацій у вирішенні питань соціального захисту неповнолітніх та організації роботи щодо запобігання бездоглядності і правопорушенням серед них.

3. Основні функції та завдання

3.1. Розроблення і здійснення самостійно або разом з іншими виконавчими органами міської ради, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, об’єднаннями громадян заходів, спрямованих на поліпшення становища неповнолітніх, їх соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх, запобігання бездоглядності та вчиненню ними правопорушень, усунення причин, що породжують ці явища, контроль за виконанням цих заходів.
3.2. Координація діяльності служб у справах неповнолітніх адміністрацій районів міста, надання їм практичної і методичної допомоги, узагальнення і поширення позитивного досвіду їхньої роботи.
3.3. Здійснення контролю за:
- умовами утримання і виховання неповнолітніх у спеціальних установах для неповнолітніх, організацією виховної роботи в навчально-виховних і позашкільних закладах за місцем проживання;
- діяльністю притулку для неповнолітніх щодо соціального захисту дітей та підлітків, які опинилися в складних житлово-побутових умовах;
- дотриманням законодавства про працю неповнолітніх на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності.
3.4. Координація діяльності підліткових клубів за місцем проживання, надання їм допомоги з питань, що входять до компетенції служби.
3.5. Забезпечення у межах своїх повноважень виконання законодавства щодо соціального та правового захисту неповнолітніх і запобігання бездоглядності та правопорушенням серед них.


3.6. Аналіз стану справ з питань соціального та правового захисту неповнолітніх і запобігання бездоглядності та правопорушенням серед них.
3.7. Підготовка і в установленому порядку надання статистичної звітності про стан справ з питань соціального та правового захисту неповнолітніх і профілактику порушень серед них.
3.8. Надання допомоги в розробленні районних програм, розроблення та реалізація міських програм, спрямованих на забезпечення прав, свобод та інтересів неповнолітніх.
3.9. Організація методичного та інформаційного забезпечення педагогів-організаторів за місцем проживання, сприяння підвищенню фахового рівня і розвитку працівників цих служб.
3.10. Узагальнення практики роботи служб у справах неповнолітніх адміністрацій районів міста, відділів та управлінь, підприємств, громадських організацій з питань соціального захисту неповнолітніх і запобігання бездоглядності та правопорушенням серед них.
3.11. Сприяння разом з департаментом освіти виконкому міської ради своєчасному влаштуванню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вжиття заходів щодо захисту прав та інтересів неповнолітніх, які виховуються у сім’ях опікунів, школах-інтернатах, будинках дитини, інших закладах і потребують соціальної допомоги і реабілітації.
3.12. Разом із кримінальною міліцією у справах неповнолітніх, органами освіти організація роботи щодо запобігання бездоглядності та правопорушенням серед неповнолітніх.
3.13. Разом з органами охорони здоров’я, освіти та іншими участь у створенні центрів медико-соціальної реабілітації неповнолітніх.
3.14. Вивчення стану матеріально-технічного забезпечення служб у справах неповнолітніх адміністрацій районів міста та внесення пропозицій з цього питання.
3.15. Забезпечення розгляду заяв, скарг, звернень громадян, вжиття заходів щодо усунення причин, що їх викликають.

4. Права

4.1. Служба має право:
- приймати рішення з питань, що належать до її компетенції, які є обов’язковими для виконання підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, посадовими особами, громадянами;
- звертатися до виконавчих органів міської ради, підприємств, установ та організацій усіх форм власності у разі порушення прав та інтересів неповнолітніх, а також з питань працевлаштування, надання їм іншої допомоги;
- перевіряти стан виховної роботи з неповнолітніми в навчально-виховних закладах, за місцем проживання, на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності, де працюють неповнолітні;
- перевіряти умови утримання і виховання неповнолітніх у спеціальних установах для неповнолітніх;

- одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів ради документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на службу завдань;
- розробляти і реалізовувати власні та підтримувати громадські проекти програм соціального спрямування з метою забезпечення та реалізації прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх, запобігання вчиненню ними правопорушень;
- порушувати перед відповідними органами питання про притягнення до відповідальності згідно із законом фізичних та юридичних осіб, які допустили порушення прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх;
- відвідувати неповнолітніх, які опинилися у складних життєвих умовах, перебувають на обліку в службах у справах неповнолітніх адміністрацій районів міста, за місцем проживання, навчання, роботи, проводити відповідну профілактичну роботу;
- залучати, у разі необхідності, спеціалістів інших виконавчих органів ради (за погодженням з їхніми керівниками) для розгляду питань, що належать до їх компетенції;
- готувати рекомендації, у межах її компетенції, відповідним службам, адміністраціям районів міста, відділам та управлінням;
- створювати координаційну раду та опікунську раду на правах консультативно-дорадчих органів з метою координації зусиль, вироблення колективних рішень щодо соціального і правового захисту неповнолітніх, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклуванні, боротьби з бездоглядністю та правопорушеннями у їхньому середовищі;
- скликати у встановленому порядку наради, семінари, засідання з питань, що належать до її компетенції.
4.2. Начальник служби керує діяльністю служби та несе персональну відповідальність за виконання покладених на службу завдань.

Відповідальність начальника служби

Начальник служби несе відповідальність за:
- своєчасне та якісне виконання завдань, визначених Положенням про службу у справах неповнолітніх;
- якість підготовки проектів рішень міської ради, виконкому, рішень координаційної ради служби.

Критерій оцінки роботи служби

Критеріями оцінки роботи служби є: якісне та своєчасне виконання покладених на службу у справах неповнолітніх завдань і функціональних обов'язків.

___________________________________________________________________-

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про управління архівної роботи та урочистих подій

1.Загальні положення

1.1. Управління архівної роботи та урочистих подій (далі - управління) створюється міською радою, є її виконавчим органом.
1.2. Управління є підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові та заступнику міського голови.
1.3.Управління очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.4.Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в банківських установах, гербову печатку, бланки зі своїм найменуванням. Утримується за рахунок місцевого бюджету.
1.5.Управління у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про Національний архівний фонд і архівні установи”, “Про державну службу”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Держкомархіву України та Державного архіву Миколаївської області, рішеннями міської ради, виконкому міської ради, розпорядженнями міського голови та Положенням про управління архівної роботи та урочистих подій.

2. Внутрішня структура управління
До складу управління входять:
- керівництво - 1
- архівний відділ - 3,5
- архів з особового складу - 3
- відділ урочистих подій - 3
- консультаційно-методичний відділ - 2

3. Мета

Основною метою роботи управління є:
3.1. Реалізація державної політики в галузі архівної справи і діловодства в межах своєї компетенції.

3.2. Здійснення управління архівною справою й діловодством на території міста.
3.3. Забезпечення дотримання законодавства України про Національний архівний фонд та архівні установи.
3.4. Забезпечення збереження документів соціально-правового характеру підприємств, установ й організацій комунальної форми власності; підприємств, установ й організацій, об’єднань громадян колективної та приватної форми власності - за узгодженням.
3.5. Забезпечення поповнення Національного архівного фонду документами місцевого походження, їхньої державної реєстрації, обліку, зберігання та використання їхньої інформації.
3.6. Постійна та активна пропаганда і запровадження національних свят, традицій і обрядів.
3.7. Забезпечення пропаганди здорового способу життя, пропагування авторитету шлюбу.
3.8. Реалізація в межах компетенції державної політики з питань розвитку та зміцнення сім’ї.

4. Основні функції та завдання

Управління, відповідно до покладених на нього завдань:
4.1. Складає і за погодженням із Державним архівом Миколаївської області подає на затвердження міському голові плани розвитку архівної справи в місті та забезпечує їхнє виконання.
4.2. Забезпечує зберігання, облік й охорону:
- документів Національного архівного фонду, що утворилися в процесі діяльності існуючих і тих, що діяли раніше на сучасній території міста, державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ й організацій;
- документів Національного архівного фонду, що утворилися в процесі діяльності профспілкових, кооперативних, творчих та інших об’єднань громадян, переданих за їхньою згодою до архіву;
- документів особового походження, що надійшли до архіву в установленому порядку;
- документів, переданих в установленому законом порядку на постійне чи тимчасове зберігання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, а також об’єднаннями громадян;
- друкованих, ілюстрованих та інших матеріалів, що доповнюють документи архіву і використовуються для довідково-інформаційної роботи;
- документів з особового складу ліквідованих підприємств, установ й організацій;
- облікових документів і довідкового апарату до документів.
4.3. Організовує роботу щодо включення документів до Національного архівного фонду або виключення документів з нього незалежно від форм власності на них, що перебувають у зоні комплектування управління.

4.4. Готує матеріали для проведення Державним архівом Миколаївської області державної реєстрації документів Національного архівного фонду незалежно від форм власності на них, що перебувають у зоні комплектування управління.
4.5. Контролює збирання на території міста антикварних документів.
4.6. За дорученням Держкомархіву контролює дотримання власниками документів Національного архівного фонду вимог законодавства щодо здійснення права власності на зазначені документи.
4.7. Інформує Державний архів Миколаївської області про виявлення архівних документів, що не мають власника, або власник яких невідомий, а також про продаж документів Національного архівного фонду з метою реалізації переважного права держави на їхнє придбання.
4.8. Складає і за погодженням із Державним архівом Миколаївської області подає на затвердження міському голові список підприємств, установ й організацій, документи яких підлягають зберіганню в архівному відділі, готує пропозиції щодо уточнення цього списку.
4.9. Приймає в установленому порядку для зберігання документи Національного архівного фонду, документи соціально-правового характеру від органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ, організацій міста, а також архівних документів громадян і їхніх об’єднань.
4.10. Контролює та перевіряє ведення діловодства на підприємствах, установах й організаціях міста, роботу їхніх архівних підрозділів, умови зберігання документів у них, надає їм методичну допомогу у впровадженні прогресивних систем діловодства та зберігання документів.
4.11. Інформує міську раду, виконком міської ради, Державний архів Миколаївської області про факти втрати, знищення, пошкодження архівних документів, інші порушення законодавства про Національний архівний фонд й архівні установи.
4.12. Веде зведений облік архівних документів, що зберігають органи місцевого самоврядування, комунальні підприємства, установи й організації, які є джерелами комплектування управління, та документів Національного архівного фонду, що належать громадянам, подає належні відомості про них Державному архіву Миколаївської області.
4.13. Організовує надання послуг підприємствам, установам, організаціям з упорядкування документів та використання їхньої інформації, розроблення методичних посібників з архівної справи та діловодства, підвищення кваліфікації працівників архівних підрозділів (архівів) та діловодних служб підприємств, установ й організацій.
4.14. Розглядає підготовлені органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності, та об’єднаннями громадян, що належать до зон комплектування управління, номенклатури справ, анотовані переліки документів, що підлягають віднесенню до унікальних документів, подає їх на розгляд експертно-перевірній комісії Державного архіву Миколаївської області.


4.15. Створює і вдосконалює довідковий апарат до документів Національного архівного фонду, справ особового складу, що зберігаються в управлінні.
4.16. Інформує виконавчі органи міської ради, підприємства, установи та організації про склад і зміст документів, що зберігаються в управлінні, надає у порядку, визначеному законодавством, документи для користування фізичним та юридичним особам; публікує, експонує та в іншій формі популяризує архівні документи. Виконує інші функції, спрямовані на ефективне використання відомостей, що містяться в документах, які зберігаються.
4.17. Видає підприємствам, установам й організаціям у встановленому порядку архівні довідки, копії та витяги з документів, що знаходяться на зберіганні в архівах (у тому числі на електронному носії); громадянам - довідки соціально-правового характеру, довідки з актів реєстрації громадянського стану; а також іншим шляхом задовольняє запити фізичних і юридичних осіб щодо використання архівної інформації.
4.18. Вивчає, узагальнює й поширює досвід роботи архівних установ.
4.19. Створює і втілює в життя повноцінні високохудожні обряди, що забезпечують належний виховний вплив.
4.20. Розробляє і забезпечує впровадження тематичних лекцій, семінарів-практикумів з питань громадської обрядовості.
4.21. Надає правові консультації з широкого кола питань сімейного життя.
4.22. Координує діяльність підприємств, установ й організацій комунальної форми власності по вивченню, узагальненню та поширенню традицій і звичаїв, проведенню свят, впровадженню обрядів.
4.23. У процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє з іншими виконавчими органами міської ради, а також підприємствами, установами й організаціями та об’єднаннями громадян.
4.24. Надає платні послуги, передбачені законодавством.

5. Права

Управління має право:
5.1. Одержувати в установленому порядку від інших виконавчих органів міської ради, а також підприємств, установ й організацій інформацію, документи та інші матеріали, що необхідні для виконання своїх повноважень.
5.2. Давати в межах своїх повноважень підприємствам, установам й організаціям міста вказівки щодо роботи їхніх архівів та архівних підрозділів та ведення діловодства.
5.3. Розробляти та затверджувати в установленому порядку ціни та тарифи на роботи (послуги), що виконуються управлінням на договірних засадах.
5.4. Надавати за плату послуги із використанням фізичними та юридичними особами відомостей, що містяться в архівних документах.
5.5. Вимагати від власника документів, від часу створення яких минуло понад 50 років, або в інших випадках, передбачених законодавством, подання цих документів для організації експертизи їхньої цінності.

5.6. Готувати документи для звернення в установленому порядку до суду про позбавлення власника документів Національного архівного фонду права власності на ці документи, якщо він не забезпечує належне їхнє збереження або порушує вимоги державної реєстрації.
5.7. Порушувати в установленому порядку питання про зупинення діяльності архівних установ, які не забезпечують зберігання документів Національного архівного фонду або порушують вимоги щодо державної реєстрації цих документів.
5.8. Обмежувати в установленому порядку доступ до документів, що зберігаються в архіві.
5.9. Скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції.
5.10. Працівники управління мають право для виконання покладених на них службових обов’язків відвідувати архіви (архівні підрозділи) і діловодні служби підприємств, установ й організацій незалежно від форм власності, а також право доступу до їхніх документів, за винятком тих, що згідно із законодавством спеціально охороняються.
5.11. Видавати інформаційно-методичну літературу з питань організації і проведення сучасних обрядів.
5.12. Надавати методичні вказівки з питань сучасної обрядовості підприємствам, установам й організаціям комунальної власності.
5.13. Укладати в установленому порядку угоди про співробітництво з підприємствами, установами, організаціями, громадянами.
5.14. Одержувати в дарунок матеріальні цінності та кошти, а також інші матеріальні цінності й ресурси.

6. Відповідальність начальника управління
Начальник управління:
6.1. Здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність за виконання покладених на управління завдань і здійснення ним своїх функцій.
6.2. Засвідчує у встановленому порядку архівні довідки, копії та витяги з документів, що знаходяться на зберіганні в управлінні, юридичним особам та громадянам.
6.3. Видає у межах своєї компетенції накази й контролює їхнє виконання.
6.4. Готує в установленому порядку посадові інструкції працівників управління для затвердження.
6.5. У встановленому порядку вносить пропозиції щодо кандидатур для призначення і звільнення з посади.
6.6. Вносить пропозиції щодо заохочення працівників управління, порушує питання про притягнення їх до дисциплінарної відповідальності згідно із законодавством України.
6.7. Забезпечує підвищення рівня кваліфікації працівників управління.
6.8. Організовує надання платних послуг, передбачених законодавством.


6.9. Розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису витрат, забезпечує дотримання фінансової та трудової дисципліни, збереження коштів і матеріальних цінностей.

7. Критерій оцінки роботи управління

Критерієм оцінки роботи управління є якісне і своєчасне виконання покладених на управління функцій і завдань.



П О Л О Ж Е Н Н Я
про архівний відділ

1.Загальні положення

1.1. Архівний відділ (далі - відділ) створюється міською радою, є її виконавчим органом, підпорядкований виконкому міської ради, міському голові, заступнику міського голови та начальнику управління архівної роботи та урочистих подій, а з питань здійснення делегованих йому повноважень органів виконавчої влади у галузі архівної справи і діловодства також підконтрольний Державному архіву Миколаївської області, Державному комітету архівів України в порядку, встановленому законом.
1.2. Відділ очолює начальник, що призначається на посаду і звільняється з посади міським головою згідно із законодавством за погодженням з директором Державного архіву Миколаївської області.
1.3. Відділ є юридичною особою, має печатку, штампи та бланк із своїм найменуванням , утримується за рахунок місцевого бюджету.
1.4. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, рішеннями міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, Положенням про управління архівної роботи та урочистих подій та Положенням про архівний відділ.
У здійсненні повноважень органів виконавчої влади в галузі архівної справи міський державний архів керується наказами Держкомархіву України та Державного архіву Миколаївської області.

2. Мета

Основною метою роботи відділу є:
- реалізація державної політики у сфері архівної справи і діловодства в межах своєї компетенції, здійснення управління архівною справою і діловодством на території міста;
- забезпечення дотримання законодавства України про Національний архівний фонд і архівні установи;
- забезпечення поповнення Національного архівного фонду документами, що мають місцеве значення, їхньої державної реєстрації, обліку, зберігання і використання їхньої інформації.

3. Основні функції та завдання

Відділ виконує такі функції та завдання:
3.1. Складає і за підписом начальника управління архівної роботи та урочистих подій погоджує з Державним архівом Миколаївської області та подає на затвердження міському голові плани розвитку архівної справи в місті й забезпечує їхнє виконання.
3.2. Забезпечує зберігання, облік і охорону:
- документів Національного архівного фонду, що нагромадилися за час діяльності існуючих і тих, що діяли раніше на сучасній території міста, державних органів, підприємств, установ і організацій;
- документів Національного архівного фонду, що утворилися в процесі діяльності профспілкових, кооперативних, творчих та інших об’єднань громадян, переданих за їхньою згодою до відділу;
- документів особового походження, що надійшли до відділу;
- документів, переданих в установленому законом порядку на постійне чи тимчасове зберігання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, а також об’єднаннями громадян;
- друкованих, ілюстрованих та інших матеріалів, що доповнюють документи відділу і використовуються для довідково-інформаційної роботи;
- облікових документів і довідкового апарату до них.
3.3. Організовує роботу з внесення документів до Національного архівного фонду або вилучення документів з нього фізичних осіб і юридичних осіб незалежно від форм власності, що перебувають у зоні комплектування відділу.
3.4. Готує матеріали для проведення Державним архівом Миколаївської області державної реєстрації документів Національного архівного фонду фізичних і юридичних осіб незалежно від форм власності, що перебувають у зоні комплектування відділу.
3.5. За дорученням Держкомархіву контролює дотримання власниками документів Національного архівного фонду вимог законодавства щодо здійснення права власності на зазначені документи.
3.6. Інформує Державний архів Миколаївської області про виявлення архівних документів, що не мають власника, або власник яких невідомий, а також про продаж документів Національного архівного фонду з метою реалізації переважного права держави на їхнє придбання.
3.7. Складає і за підписом Державного архіву Миколаївської області подає на затвердження заступнику міського голови список підприємств, установ й організацій, документи яких підлягають зберіганню у відділі, готує пропозиції щодо уточнення цього списку.
3.8. Приймає для зберігання документи Національного архівного фонду від органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ й організацій міста, а також архівних документів громадян та їхніх об’єднань.
3.9.Контролює та перевіряє ведення діловодства, роботу архівних підрозділів й умови зберігання документів на підприємствах, в установах й організаціях, що є джерелами комплектування відділу; надає їм методичну допомогу у впровадженні прогресивних систем діловодства та зберігання документів.
3.10. Інформує міську раду, Державний архів Миколаївської області про факти втрати, знищення, пошкодження архівних документів, інші порушення законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи.
3.11. Веде зведений облік архівних документів, що зберігають органи місцевого самоврядування, комунальні підприємства, установи й організації, які є джерелами комплектування відділу, надає належні відомості про них Державному архіву Миколаївської області.
3.12. Організовує надання підприємствам, установам та організаціям, які є джерелами комплектування, послуг з упорядкування документів.
3.13. Передає за домовленістю до Державного архіву Миколаївської області у визначені ним терміни документи Національного архівного фонду та довідковий апарат до них для постійного зберігання.
3.14. Створює і вдосконалює довідковий апарат до документів Національного архівного фонду, що зберігаються у відділі.
3.15. Інформує органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи й організації про склад і зміст документів, що зберігаються у відділі, надає документи Національного архівного фонду для користування фізичним та юридичним особам, публікує, експонує та в іншій формі популяризує архівні документи.
3.16. Видає підприємствам, установам, й організаціям архівні довідки, копії та витяги з документів, які зберігаються у відділі, а громадянам - довідки соціально - правового характеру, а також іншим шляхом задовольняє запити юридичних і фізичних осіб щодо використання архівної інформації.
3.17. Вивчає, узагальнює і поширює досвід роботи архівних установ.

4. Права

Відділ має право:
4.1. Одержувати від інших виконавчих органів місцевого самоврядування, а також від підприємств, установ й організацій незалежно від форм власності, що знаходяться у зоні комплектування відділу, інформацію, документи та інші матеріали стосовно зберігання і науково-технічного опрацювання документів Національного архівного фонду та ведення діловодства, а від місцевих органів державної статистики – безоплатно статистичні дані, необхідні для виконання покладених на нього завдань.
4.2. Давати у межах своїх повноважень підприємствам, установам й організаціям, що знаходяться у зоні комплектування відділу, вказівки щодо роботи інших архівних підрозділів (архівів) та ведення діловодства.
4.3. Надавати за плату послуги з використання фізичними та юридичними особами відомостей, що містяться в архівних документах.
4.4. Виконувати на платній основі роботи, пов’язані з науково-технічним опрацюванням і забезпеченням збереження архівних документів, що є власністю держави, територіальних громад, фізичних і юридичних осіб, провадити іншу не заборонену законом діяльність з архівної справи і діловодства.
4.5. Вимагати від власника документів, від часу створення яких минуло 50 років, або в інших випадках, передбачених законодавством, подання цих документів для організації експертизи їхньої цінності.
4.6. Подавати до суду позов про позбавлення власника документів Національного архівного фонду права власності на ці документи, якщо він не забезпечує їхнього належного зберігання.
4.7. Порушувати питання про зупинення діяльності архівних установ, які не забезпечують збереженості документів Національного архівного фонду або порушують вимоги щодо державної реєстрації цих документів.
4.8. Порушувати в порядку, встановленому законодавством, питання про притягнення до відповідальності працівників архівних установ, користувачів документами Національного архівного фонду та інших осіб, винних у порушенні законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи, та відшкодування ними шкоди, завданої власнику документів Національного архівного фонду або уповноваженій ним особі.
4.9. Обмежувати у випадках, передбачених законодавством, доступ до документів Національного архівного фонду, що зберігаються у відділі.
4.10. Скликати наради з питань, що належать до компетенції відділу.
4.11. Працівники відділу мають право для виконання покладених на них службових обов’язків відвідувати архівні підрозділи (архіви) і діловодні служби підприємств, установ і організацій міста незалежно від форм власності, що знаходяться у зоні комплектування відділу, а також право доступу до їхніх документів, за винятком тих, що згідно із законодавством спеціально охороняються.
4.12. Для розгляду питань, пов’язаних з проведенням попередньої експертизи цінності документів та подання її результатів на розгляд експертно-перевірної комісії Держархіву Миколаївської області, а також інших питань у відділі, створюється експертна комісія.

5. Обов’язки начальника відділу

5.1. Здійснює керівництво діяльністю архіву, несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань.
5.2. Вносить пропозиції щодо призначення і звільнення з посади працівників відділу.
5.3. Вносить пропозиції щодо заохочення працівників, порушує питання про притягнення їх до дисциплінарної відповідальності згідно із законодавством України.
5.4. Забезпечує підвищення рівня кваліфікації працівників відділу, несе відповідальність за стан трудової дисципліни.


5.5. Складає за підписом начальника управління архівної роботи та урочистих подій функціональні обов’язки працівників відділу, погоджує із заступником міського голови та затверджує підписом міського голови.
5.6. За погодженням начальника управління архівної роботи та урочистих подій розпоряджається коштами відділу.

6. Критерій оцінки роботи управління

Критерієм оцінки роботи є якісне і своєчасне виконання покладених на працівників функцій та завдань.



П О Л О Ж Е Н Н Я
про архів з особового складу

1. Загальні положення

1.1. Архів з особового складу (далі – архів) створюється міською радою, є її виконавчим органом. Архів входить до складу управління архівної роботи та урочистих подій.
1.2. Архів підпорядкований виконкому міської ради, міському голові, заступнику міського голови та начальнику управління архівної роботи та урочистих подій.
1.3. Архів очолює начальник, що призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.4. Архів має штампи та печатку зі своєю назвою. Для засвідчення архівних довідок, копій, витягів з архівних документів, необхідних для соціально-правового захисту громадян та інтересів держави, архів з особового складу використовує гербову печатку управління архівної роботи та урочистих подій.
1.5. Архів утримується за рахунок місцевого бюджету.
1.6. Архів у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про Національний архівний фонд і архівні установи”, “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, іншими нормативно-правовими актами, рішеннями міської ради, виконкому міської ради, розпорядженнями міського голови, Положенням про управління архівної роботи та урочистих подій та Положенням про архів з особового складу.
З питань організації й методики ведення архівної справи архів керується нормативними актами Державного комітету архівів України.


2. Мета

Основною метою роботи архіву є збереження й облік документів підприємств, установ та організацій, що ліквідуються та не мають правонаступників, у діяльності яких не створюються документи Національного архівного фонду; виявлення та включення до джерел комплектування підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності; забезпечення збереженості й обліку документів тимчасового зберігання суб’єктів господарської діяльності різних форм власності (за домовленістю); забезпечення захисту майнових й особистих прав громадян.

3. Основні функції та завдання

3.1. Архів забезпечує упорядкування, прийом, зберігання, облік та охорону:
- документів з особового складу підприємств, установ та організацій, що ліквідуються і не мають правонаступників;
- документів довгострокового терміну зберігання ліквідованих суб’єктів підприємницької діяльності (за домовленістю);
- документів тимчасового зберігання ліквідованих суб’єктів підприємницької діяльності, термін зберігання яких не вийшов (за домовленістю);
- документів існуючих суб’єктів підприємницької діяльності, що не мають приміщення для зберігання своїх документів (за домовленістю).
3.2. Виявляє та включає до джерел комплектування підприємства, установи й організації незалежно від форм власності, у діяльності яких не створюються документи Національного архівного фонду.
3.3. Створює обліково-довідковий апарат до фонду архіву, зокрема із застосуванням персональних комп’ютерів.
3.4. Проводить науково-технічне опрацювання та опис документів, що надійшли на зберігання, згідно з правилами Держкомархіву.
3.5. Проводить експертизу цінності документів, що знаходяться на зберіганні, та подає на затвердження експертній комісії управління архівної роботи та урочистих подій акти про виділення до знищення справ, строк зберігання яких закінчився; погоджує з експертно-перевірною комісією Миколаївського облдержархіву описи справ з особового складу.
3.6. Готує та надає в установленому порядку підприємствам, установам й організаціям архівні довідки, копії та витяги з документів, що знаходяться на зберіганні в архіві, а громадянам – довідки соціально-правового характеру.
3.7. Надає платні послуги, передбачені законодавством.
3.8. Вивчає, узагальнює і поширює досвід роботи архівів з особового складу.




4. Права

Архів має право:
4.1. Одержувати в установленому порядку від інших виконавчих органів міської ради, а також підприємств, установ й організацій інформацію, документи та інші матеріали, що необхідні для виконання своїх повноважень.
4.2. Одержувати від підприємств, установ й організацій – джерел комплектування документи з особового складу з оплатою цими суб’єктами вартості їхнього опрацювання та наступного зберігання у архіві з особового складу на договірних засадах.
4.3. Брати участь у заходах з питань підвищення кваліфікації працівників діловодних, архівних підрозділів та експертних комісій підприємств, установ й організацій, що належать до джерел комплектування.
4.4. Інформувати керівництво виконкому міської ради про стан зберігання та користування документами підприємств, установ й організацій - джерел комплектування та вносити пропозиції щодо поліпшення цієї роботи.
4.5. Давати рекомендації підприємствам, установам й організаціям – джерелам комплектування з питань, що входять до компетенції архіву з особового складу.
4.6. Працівники архіву мають право для виконання службових обов’язків відвідувати архіви (архівні підрозділи) і діловодні служби підприємств, установ й організацій, що ліквідуються , а також право доступу до їхніх документів, за винятком тих, що згідно із законодавством спеціально охороняються.

5. Обов’язки начальника архіву
5.1. Організовує діяльність архіву.
5.2. Несе відповідальність за виконання покладених на архів завдань.
5.3. Розподіляє обов’язки між працівниками архіву, контролює їхнє виконання.
5.4. Несе відповідальність за стан трудової дисципліни.
5.5. Вносить пропозиції щодо заохочення, притягнення до відповідальності працівників архіву згідно із законодавством України.
5.6. Вирішує відповідно до законодавства питання про доступ працівників підприємств, установ й організацій до джерел комплектування, інших користувачів до документів, що знаходяться на зберіганні.
5.7. Проводить прийом громадян, розглядає звернення, що належать до компетенції архіву.
5.8. Представляє архів з усіх питань, пов’язаних з його діяльністю.

6. Критерій оцінки роботи

Критерієм оцінки роботи архіву є якісне і своєчасне виконання покладених на працівників функцій та завдань.


П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ урочистих подій

1. Загальні положення

1.1. Відділ урочистих подій (далі – відділ) створюється міською радою, є її виконавчим органом, підпорядкований виконкому міської ради, міському голові, заступнику міського голови та начальнику управління архівної роботи та урочистих подій.
1.2. Відділ очолює начальник, що призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.3. Відділ має штамп зі своїм найменуванням, утримується за рахунок місцевого бюджету.
1.4. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, Кодексом про шлюб та сім’ю України, іншими нормативно-правовими актами, рішеннями міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, Положенням про управління архівної роботи та урочистих подій та Положенням про відділ урочистих подій.

2. Мета

Основною метою роботи відділу є:
2.1. Сприяння відродженню традиційно міцної української сім’ї, національних сімейних традицій та впровадження кращого світового досвіду з цих питань.
2.2. Разом із зацікавленими підприємствами, установами й організаціями проводить роботу щодо формування у мешканців міста розуміння важливості ролі сім’ї в житті територіальної міської громади, культури планування сім’ї, пропагування авторитету шлюбу.
2.3. Культурно-просвітницька робота серед молоді та сімейних пар, пропаганда здорового способу життя.
2.4. Встановлення міжнародних контактів і співробітництва з аналогічними службами за кордоном.

3. Основні функції та завдання

Основними завданнями відділу є:
3.1. Створення і втілення в життя повноцінних високохудожніх обрядів, що забезпечують належний виховний вплив.
3.2. Розроблення і впровадження курсів тематичних лекцій, семінарів, практикумів з питань громадської обрядовості.
3.3. Координація діяльності підприємств, установ й організацій комунальної власності по вивченню, узагальненню та поширенню традицій та звичаїв, проведенню свят, впровадженню обрядів.

3.4. Надання правових консультацій з широкого кола питань сімейного життя.
3.5. Запровадження консультування молодих пар, які готуються до укладення шлюбу, й ознайомлення майбутнього подружжя з основами планування сім’ї.
3.6. Забезпечення проведення урочистих сімейних свят, присвячених утворенню сім’ї, народженню дитини, ювілейним датам.
3.7. Розгляд листів і звернень громадян, установ й організацій з питань, що належать до компетенції відділу, вжиття щодо них відповідних заходів.

4. Права
Відділ має право:
- одержувати в установленому порядку від інших виконавчих органів міської ради, підприємств, установ й організацій інформацію, документи та інші матеріали, що необхідні для виконання своїх повноважень;
- розробляти і видавати методичну літературу з питань діяльності відділу;
- інформувати населення міста про зміст і можливість проведення обрядів, наявність обрядових служб.

5. Обов’язки начальника відділу

5.1. Здійснює керівництво діяльністю відділу, несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань і здійснення ним своїх функцій.
5.2. У встановленому порядку вносить пропозиції щодо кандидатур для призначення і звільнення з посади.
5.3. Вносить пропозиції щодо заохочення працівників відділу, порушує питання про притягнення їх до дисциплінарної відповідальності згідно із законодавством України.
5.4. Забезпечує підвищення рівня кваліфікації працівників відділу.

6. Критерій оцінки роботи відділу

Критерієм оцінки роботи відділу є якісне і своєчасне виконання покладених на працівників функцій та завдань.


П О Л О Ж Е Н Н Я
про консультативно-методичний відділ

1. Загальні положення

1.1. Консультативно-методичний відділ (далі-відділ) управління архівної роботи і урочистих подій створюється міською радою, є її виконавчим органом.
1.2. Консультативно-методичний відділ підпорядкований виконкому міської ради, міському голові, заступнику міського голови та начальнику управління архівної роботи та урочистих подій.
1.3. Відділ очолює начальник, що призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.4. Відділ має штамп зі своїм найменуванням. Утримується за рахунок місцевого бюджету.
1.5. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, Кодексом про шлюб та сім’ю України, іншими нормативно-правовими актами, рішеннями міської ради, рішеннями міськвиконкому, розпорядженнями міського голови, Положенням про управління архівної роботи та урочистих подій та Положенням про консультативно-методичний відділ.

2. Мета

Основною метою роботи відділу є:
2.1. Роз’яснювально - просвітницька робота з питань захисту особистих та майнових прав громадян міста.
2.2. Культурно-просвітницька робота з питань розвитку національної самосвідомості; розроблення і впровадження в життя національних звичаїв і обрядів.
2.3. Реалізація в межах компетенції державної політики з питань розвитку та зміцнення сім’ї.
2.4. Пропаганда здорового способу життя, пропагування авторитету шлюбу.
2.5. Залучення в установленому порядку коштів громадських об’єднань, підприємств, установ й організацій для здійснення цільових програм у місті Миколаєві, що стосуються молоді, неповнолітніх, сім’ї, жінок, материнства та дитинства.
2.6. Установлення міжнародних контактів і співробітництва з аналогічними службами за кордоном.

3. Основні функції та завдання

3.1. Спільно із зацікавленими організаціями та установами забезпечення культурно-просвітницької роботи з питань розвитку національної самосвідомості; розроблення і впровадження в життя національних звичаїв і обрядів.
3.2. Надання в межах компетенції консультаційної допомоги з питань захисту особистих і майнових прав громадян, зокрема з питань шлюбно-сімейних відносин, укладання шлюбних контрактів, вивчення історії родини.
3.3. За згодою заявників здійснення проведення урочистих обрядів одружень, народжень, ювілейних дат, посвячень у повноліття та інших.
3.4. Організація проведення соціальних досліджень сучасної сім’ї за науковими методиками; узагальнення їхніх результатів і разом із іншими установами й організаціями вжиття заходів з питань розвитку і зміцнення сім’ї.
3.5. Проведення науково-практичних конференцій, семінарів, видання інформаційної літератури з питань компетенції відділу; співпраця з установами, організаціями, окремими спеціалістами з метою набуття досвіду і надання методичних матеріалів.
3.6. Участь у заходах з питань психологічно-соціальної адаптації молодих сімей, сприяння вирішенню соціальних і побутових питань.
3.7. Проведення роботи по залученню в установленому порядку коштів громадських об’єднань, установ й організацій для здійснення цільових програм, що стосуються молоді, неповнолітніх, сім’ї, жінок, материнства та дитинства.
3.8. Розгляд листів і звернень громадян, установ і організацій з питань, що належать до компетенції відділу, вжиття щодо них відповідних заходів.
3.9. Сприяння підвищенню рівня кваліфікації працівників відділу.

4. Права

4.1. Відділ має право одержувати від підприємств, установ, організацій документи, матеріали, що необхідні для виконання своїх повноважень.
4.2. Відділ у своїй роботі взаємодіє з відділами реєстрації актів громадянського стану районних управлінь юстиції, департаментом охорони здоров’я, управлінням внутрішніх справ, управлінням з питань культури та охорони культурної спадщини, органами опіки і піклування, навчальними закладами та іншими органами.

5. Обов’язки начальника відділу
5.1. Керує діяльністю відділу, забезпечує виконання покладених на відділ завдань і здійснення своїх функцій.
5.2. В установленому порядку вносить пропозиції щодо кандидатур для призначення і звільнення з посади.
5.3. Вносить пропозиції щодо заохочення працівників відділу. Порушує питання про притягнення їх до дисциплінарної відповідальності згідно із законодавством України;
5.4. Забезпечує підвищення рівня ділової кваліфікації працівників відділу.

6. Критерій оцінки роботи відділу

Критерієм оцінки роботи відділу є якісне і своєчасне виконання покладених на працівників функцій та завдань.

_____________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про управління громадських зв'язків

1. Загальні положення

1.1. Управління громадських зв'язків (далі - управління) створюється міською радою і є її виконавчим органом.
1.2. Управління є підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові, заступнику міського голови.
1.3. Управління очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою.
1.4. Управління у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", іншими нормативними актами, рішеннями міської ради, виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та Положенням про управління громадських зв'язків.
1.5. Управління має свій бланк.

2. Внутрішня структура управління

До складу управління входять:
- керівництво - відділ по роботі із ЗМІ- аналітико-інформаційний відділ- відділ по роботі з об’єднаннями громадян- 1- 2- 2 - 2

3. Мета

3.1. Аналіз і прогнозування суспільно-політичних та соціально-економічних процесів у місті, сприяння виконавчим органам міської ради у розвитку їх зв'язків з політичними партіями, громадськими і релігійними організаціями, об’єднаннями громадян та ЗМІ.
3.2. Інформаційно-аналітичне забезпечення здійснення політики місцевого самоврядування.





4. Основні функції та завдання

4.1. Одержання, аналіз та узагальнення інформації довідково-аналітичного характеру від виконавчих органів міської ради, адміністрацій районів міста.
4.2 Оперативне інформування міського голови та апарату міської ради у вигляді інформаційних повідомлень і довідок про суспільно-політичну ситуацію та найважливіші події в місті.
4.3. Щотижневе збирання, оброблення та аналіз інформації про основні політичні та соціально-економічні процеси, які відбуваються в місті. Оцінка та прогнозування щодо тенденції їхнього розвитку.
4.4. Вивчення громадської думки, політичних симпатій різних верств населення. Виявлення ставлення різних груп населення до діяльності міського голови, виконкому й міської ради. Взаємодія з місцевими та республіканськими центрами соціальних експертиз і прогнозів, Миколаївським регіональним відділенням Асоціації міст України. Аналіз виборчих процесів.
4.5. Відстеження діяльності та впливу політичних партій, громадських, релігійних організацій та інших угруповань населення на міську громаду. Організація та участь у проведенні нарад, конференцій, семінарів, "круглих столів" тощо із залученням представників політичних партій, громадських та релігійних організацій, органів державної влади, об’єднань громадян, ЗМІ для обговорення питань і проблем їхньої взаємодії з органами місцевого самоврядування.
4.6. Участь у підготовці аналітичних довідок та рекомендацій щодо проектів рішень міської ради й виконкому міської ради, розпоряджень міського голови з питань громадських зв'язків.
4.7. Оцінка соціальних наслідків прийняття міським головою розпоряджень, міською радою та виконкомом міської ради рішень щодо міських проблем.
4.8. Вивчення й аналіз діяльності засобів масової інформації. Здійснення постійного моніторингу громадсько-політичних настроїв населення, оцінка суспільно-політичної ситуації в місті через ЗМІ, в тому числі електронні та провідні. Використання в цьому напрямку відео-, аудіо- і фотоапаратури для підготовки відповідних інформаційних матеріалів.
4.9. Своєчасне надання населенню міста та регіональним ЗМІ інформації про діяльність органів місцевого самоврядування, прийняті міською радою та її виконкомом рішення. Оперативна підготовка для розміщення у газеті міської ради “Вечерний Николаев” та інших друкованих ЗМІ, теле- та радіокомпаніях області, міста тощо матеріалів інформаційного характеру про події в місті й участь у них міської влади.
4.10. Співробітництво з місцевими та всеукраїнськими ЗМІ, використання можливостей електронних сайтів мережі INTERNET для висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування.
4.11. Розміщення постійно оновлених міських новин на Інтернет-порталі “Миколаївська міська рада”.


4.12. Аналіз публікацій друкованих ЗМІ, новин теле- і радіомовлення, електронних сайтів щодо подій у місті, узагальнення їх та підготовка відповідних інформаційних матеріалів за допомогою аудіо-, відео- та фотоапаратури.
4.13. Забезпечення дотримання вимог Конституції України, інших нормативно-правових актів щодо взаємодії з об’єднаннями громадян, бізнес-структурами.
4.14. Методична допомога об’єднанням громадян у реєстрації (перереєстрації), розробленні та затвердженні відповідних статутів згідно з Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами.
4.15. Підготовка проектів рішень виконавчого комітету про легалізацію (реєстрацію) об’єднань громадян.
4.16. Участь у здійсненні і дотриманні контролю за додержанням вимог Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації".
4.17. Забезпечення виконання делегованих повноважень виконавчих органів міської ради щодо вирішення відповідно до чинного законодавства питань проведення зборів, мітингів, маніфестацій та демонстрацій, спортивних, видовищних та інших масових заходів, здійснення контролю за забезпеченням громадського порядку під час їхнього проведення.
4.18. Взаємодія з постійними комісіями міської ради, управліннями, відділами та іншими виконавчими органами міської ради, політичними партіями, громадськими та релігійними організаціями, об’єднаннями громадян при вирішенні питань, що належать до компетенції управління.
4.19. Виконання рішень та доручень керівників органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

5. Права
5.1. Управління має право:
5.1.1. Отримувати в установленому порядку від посадових осіб органів місцевого самоврядування довідки, інші відомості, необхідні управлінню для виконання своїх повноважень.
5.2. Начальник управління має право:
5.2.1. Самостійно вирішувати питання діяльності управління.
5.2.2. Вживати заходів щодо підвищення кваліфікації працівників управління.
5.2.3. Розробляти посадові інструкції працівників управління.
2.4. Погоджувати кошториси витрат по фінансовому забезпеченню виконання повноважень управління та його відділів.
5.2.5. Координувати роботу відділів управління по виконанню завдань, поставлених перед управлінням.
5.2.6. Затверджувати та контролювати річні й поточні плани роботи відділів, погоджувати із заступником міського голови плани роботи управління в цілому і вимагати своєчасне та якісне їхнє виконання від працівників управління.

5.2.7. Давати вказівки працівникам управління.
5.2.8. Залучати (за погодженням із керівниками інших виконавчих органів) окремих фахівців для участі у вирішенні поставлених перед управлінням завдань.
5.2.9. Представляти до заохочення працівників управління або до накладання на них стягнення відповідно до чинного законодавства.

6. Відповідальність начальника управління

Начальник управління несе особисту відповідальність за:
- виконання покладених на управління завдань і здійснення ним своїх функцій;
- стан трудової дисципліни й роботу з кадрами в управлінні.

7. Критерій оцінки роботи управління

Критерієм оцінки роботи управління є якісне і своєчасне виконання перспективних і поточних планів, комплексних та спеціальних програм, а також вимог чинного законодавства з питань, які функціонально закріплені за управлінням.



П О Л О Ж Е Н Н Я
про аналітико-інформаційний відділ

1.Загальні положення

1.1. Аналітико-інформаційний відділ (далі - відділ) створюється міською радою і є її виконавчим органом.
1.2. Відділ підзвітний та підконтрольний міській раді, підпорядкований виконкому міської ради, міському голові, заступнику міського голови та начальнику управління громадських зв'язків.
1.3. Відділ очолює начальник відділу, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою.
1.4. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про інформацію", "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації", актами органів та посадових осіб місцевого самоврядування, Положенням про управління громадських зв'язків, Положенням про аналітико-інформаційний відділ та іншими нормативними актами.



2. Мета

Основною метою діяльності відділу є забезпечення органів місцевого самоврядування оперативною, аналітичною інформацією про найважливіші події й тенденції соціально-економічного та суспільно-політичного життя міської громади, вивчення громадської думки та прогнозування розвитку політичних процесів у місті для об'єктивної оцінки реальної ситуації та вироблення своєчасних рекомендацій для запобігання чи розв'язання існуючих проблем.

3. Основні функції та завдання

3.1. Одержання, аналіз та узагальнення інформації довідково-аналітичного характеру від виконавчих органів міської ради, адміністрацій районів міста.
3.2. Оперативне інформування міського голови та апарату міської ради у вигляді інформаційних повідомлень і довідок про суспільно-політичну ситуацію та найважливіші події в місті.
3.3. Щотижневе збирання, оброблення та аналіз інформації про основні політичні та соціально-економічні процеси, які відбуваються в місті. Оцінка та прогнозування щодо тенденції їхнього розвитку.
3.4. Вивчення громадської думки, політичних симпатій різних верств населення. Виявлення ставлення різних груп населення до діяльності міського голови, виконкому й міської ради. Взаємодія з місцевими та республіканськими центрами соціальних експертиз і прогнозів, Миколаївським регіональним відділенням Асоціації міст України. Аналіз виборчих процесів.
3.5. Відстеження діяльності та впливу політичних партій, громадських, релігійних організацій та інших угруповань населення на міську громаду. Організація та участь у проведенні нарад, конференцій, семінарів, "круглих столів" тощо із представників політичних партій, громадських та релігійних організацій, органів державної влади, об’єднань громадян, ЗМІ для обговорення питань і проблем їх взаємодії з органами місцевого самоврядування.
3.6. Підготовка аналітичних довідок та рекомендацій щодо проектів рішень міської ради та її виконкому, розпоряджень міського голови з питань громадських зв'язків.
3.7. Оцінка соціальних наслідків прийняття міським головою розпоряджень, а міською радою та її виконкомом – рішень щодо міських проблем.
3.8. Вивчення й аналіз діяльності засобів масової інформації. Здійснення постійного моніторингу громадсько-політичних настроїв населення, оцінка суспільно-політичної ситуації в місті через ЗМІ, в тому числі електронні та провідні. Використання в цьому напрямку відео-, аудіо- та фотоапаратури для підготовки відповідних інформаційних матеріалів.
3.9. Збирання інформації про правову і роз'яснювальну роботу у складі адміністрацій районів міста з питань інформування городян про основні напрямки державної політики.
3.10. Аналіз та узагальнення резолюцій, звернень та пропозицій з питань громадських зв'язків, що надходять на ім'я міського голови.
3.11. Розміщення і постійне оновлення аналітичної інформації на Інтернет-порталі “Миколаївська міська рада”.
3.12. Підготовка проектів рішень міської ради та виконкому міської ради, розпоряджень міського голови, інших документів з питань, віднесених до компетенції відділу.
3.13. Широке і всебічне інформування населення міста й України через ЗМІ про життя, здобутки, проблеми міської громади та шляхи їхнього вирішення.
3.14. Взаємодія з апаратом міської ради, управліннями, відділами ті іншими виконавчими органами міської ради, політичними партіями, громадськими та релігійними організаціями, об’єднаннями громадян при вирішенні питань, що належать до компетенції відділу.
3.15. Виконання рішень і доручень керівників органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
3.16. За дорученням начальника управління виконання інших функцій, що належать до компетенції відділу.

4. Права

Працівники відділу мають право:
4.1. Брати участь у засіданнях виконкому міської ради, пленарних засіданнях ради (за запрошенням), нарадах та ін.
4.2. Надавати в засобах масової інформації матеріали з питань діяльності міської ради в межах компетенції відділу.
4.3. Одержувати в установленому порядку від посадових осіб органів місцевого самоврядування документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на відділ завдань.
4.4. Залучати до виконання поставлених перед відділом завдань кваліфікованих фахівців та експертів.

5. Обов’язки начальника відділу

5.1. Направляє, координує, планує роботу відділу, вживає заходів щодо підвищення ефективності діяльності відділу.
5.2. Несе особисту відповідальність за якісне виконання поставлених перед відділом завдань, доручень керівництва.
5.3. Організовує дотримання трудової дисципліни й роботу з кадрами у відділі.

6. Критерій оцінки роботи відділу

Критерієм оцінки роботи відділу є своєчасне та якісне виконання покладених на відділ завдань та функціональних обов'язків.



П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ по роботі із ЗМІ

1. Загальні положення

1.1. Відділ по роботі із ЗМІ (далі - відділ) створюється міською радою і є її виконавчим органом.
1.2. Відділ є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові, заступнику міського голови та начальнику управління громадських зв'язків.
1.3. Відділ очолює начальник відділу, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою.
1.4. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про інформацію", "Про телебачення і радіомовлення", "Про друковані засоби масової інформації в Україні", "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації", актами органів та посадових осіб місцевого самоврядування, Положенням про управління громадських зв'язків, Положенням про відділ по роботі із ЗМІ та іншими нормативними актами.
2. Мета

Головною метою діяльності відділу є систематичне та своєчасне інформування міської громади про діяльність органів місцевого самоврядування, прийняті рішення, хід їхнього виконання, реалізацію наказів виборців.

3. Основні функції та завдання

3.1. Збирання інформації про діяльність міської ради, постійних комісій міської ради, виконавчих органів ради, підготовка прес-релізів та повідомлень.
3.2. Своєчасне надання міській громаді інформації про діяльність органів місцевого самоврядування, прийняті міською радою та її виконавчим комітетом рішення. Оперативна підготовка для розміщення у газеті міської ради “Вечерний Николаев”, інших друкованих ЗМІ, теле- і радіокомпаніях області, міста тощо матеріалів інформаційного характеру про події у місті й участь у них міської влади.
3.3. Організація прес-конференцій, брифінгів, інтерв'ю, поздоровлень тощо, підготовка до виступів у пресі, теле- і радіопередачах керівництва, відповідальних працівників виконкому міської ради та депутатів міської ради.




3.4. Співпраця з місцевим та всеукраїнським телебаченням, радіо, використання можливостей електронних сайтів, редакцій місцевих та
республіканських газет, багатотиражних видань для висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування і подій, які відбуваються у місті.
3.5. Розміщення, надання й постійне оновлення міських новин на Інтернет-порталі “Миколаївська міська рада”.
3.6. Аналіз публікацій друкованих ЗМІ, новин теле- і радіомовлення, електронних сайтів щодо подій в місті, узагальнення їх та підготовка відповідних інформаційних матеріалів за допомогою аудіо-, відео- й фотоапаратури.
3.7. Підготовка проектів рішень міської ради та виконкому міської ради, розпоряджень міського голови, інших документів з питань, віднесених до компетенції відділу.
3.8. Взаємодія з апаратом міської ради, управліннями, відділами та іншими виконавчими органами ради при забезпеченні виконання прийнятих документів.
4. Права

Працівники відділу мають право:
4.1. Брати участь у засіданнях виконкому міської ради, пленарних засіданнях ради (за запрошенням), нарадах тощо.
4.2. Надавати в засобах масової інформації матеріали з питань діяльності міської ради в межах компетенції відділу.
4.3. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб органів місцевого самоврядування документи, довідки та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на відділ завдань.

5. Начальник відділу

5.1. Спрямовує, координує, планує роботу відділу, вживає заходів щодо підвищення ефективності діяльності відділу.
5.2. Несе особисту відповідальність за достовірність поданих у засобах масової інформації фактів, своєчасне і якісне виконання поставлених перед відділом завдань, доручень керівництва.
5.3. Організовує дотримання трудової дисципліни й роботу з кадрами у відділі.
6. Критерії оцінки роботи відділу

6.1. Оперативність подання, об'єктивність та регулярність висвітлення діяльності міської ради, виконкому міської ради, прийнятих рішень, ходу їхнього виконання, реалізації наказів виборців у вигляді інформаційних повідомлень у засобах масової інформації.
6.2. Кількість розповсюджених прес-релізів та повідомлень, проведених прес-конференцій, брифінгів, виступів у ЗМІ міського голови, посадових осіб виконавчих органів ради.


П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ по роботі з об'єднаннями громадян

Загальні положення

1.1. Відділ по роботі з об’єднаннями громадян (далі – відділ) створюється міською радою і є її виконавчим органом.
1.2. Відділ є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові, заступнику міського голови та начальнику управління громадських зв'язків.
1.3. Відділ очолює начальник відділу, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою.
1.4. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування, "Про об’єднання громадян", “Про політичні партії в Україні”, “Про свободу совісті та релігійні організації”, актами органів та посадових осіб місцевого самоврядування, Положенням про управління громадських зв’язків, Положенням про відділ по роботі з об’єднаннями громадян, іншими нормативними актами.

Мета

Головною метою діяльності відділу є забезпечення виконання повноважень органів місцевого самоврядування щодо реєстрації (перереєстрації) міських об’єднань громадян відповідно до чинного законодавства; залучення політичних партій, громадських, релігійних організацій, об’єднань громадян до реалізації міських програм соціально-економічного та культурного розвитку, інших місцевих програм; вирішення відповідно до чинного законодавства питань про проведення зборів, мітингів, маніфестацій, демонстрацій та інших недержавних масових заходів, здійснення контролю за забезпеченням громадського порядку під час їх проведення; залучення різних угруповань населення до реалізації спільних соціальних проектів.

Внутрішня структура

3.1. Структура відділу:
керівник - 1
головний спеціаліст - 1
Обов'язки працівників відділу регулюються посадовими інструкціями.





Основні функції та завдання відділу

4.1. Забезпечення дотримання вимог Конституції України, законів України, інших нормативно-правових актів щодо взаємодії з політичними партіями, громадськими, релігійними організаціями, об’єднаннями громадян.
4.2. Внесення пропозицій щодо розроблення розпорядчих актів міської ради та її виконкому, від яких залежить розвиток соціального партнерства з організаціями, які представляють громаду міста.
4.3. Методична допомога об’єднанням громадян в їхньому створенні, легалізації, підготовці та проведенні зборів (конференцій), розроблення відповідних статутів, Положень згідно з Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами.
4.4. Розгляд та перевірка документів, поданих для легалізації об’єднань громадян до виконавчого комітету міської ради.
4.5. Підготовка проектів рішень міської ради та її виконавчого комітету про легалізацію (реєстрацію) об’єднань громадян.
4.6. Контроль за легалізацією об’єднань громадян шляхом повідомлення про їх заснування.
4.7. Контроль за додержанням об’єднаннями громадян відповідних статутів, Положень. Ведення обліку, оновлення бази даних, внесення змін до реєстру.
4.8. Забезпечення дотримання вимог законодавства при реєстрації об’єднань громадян.
4.9. Участь у здійсненні і дотриманні контролю за додержанням вимог Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації".
4.10. Забезпечення виконання делегованих повноважень виконавчих органів міської ради щодо вирішення відповідно до закону питань проведення зборів, мітингів, маніфестацій та демонстрацій, спортивних, видовищних та інших недержавних масових заходів, здійснення контролю за забезпеченням громадського порядку під час їх проведення.
4.11. Взаємодія з постійними комісіями міської ради, управліннями, відділами та іншими виконавчими органами у забезпеченні виконання рішень міської ради та її виконкому, розпоряджень міського голови.
4.12. Забезпечення виконання нормативних актів керівників органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
4.13. Розгляд звернень, листів (заяв) і скарг громадян з питань, які відносяться до компетенції відділу, та вжиття заходів щодо усунення причин, що викликають скарги.
4.14. Організація і проведення нарад, науково-практичних конференцій, “круглих столів” тощо за участю політичних партій, громадських і релігійних організацій, об’єднань громадян для залучення (у межах власних) громадськості до участі в реалізації міських соціально-економічних, культурних та інших програм.



4.15. Взаємодія з управліннями, відділами та іншими виконавчими органами міської ради, політичними, громадськими і релігійними організаціями, об’єднаннями громадян при виконанні покладених на відділ завдань.

Права

Працівники відділу мають право:
5.1. Брати участь у засіданнях виконкому міської ради, пленарних засіданнях ради (за запрошенням), нарадах тощо.
5.2. Здійснювати контроль за додержанням об’єднаннями громадян відповідних статутів, положень та бути присутніми на заходах, що проводяться політичними партіями, громадськими і релігійними організаціями, одержувати необхідні документи та пояснення.
5.3. Одержувати в установленому порядку від посадових осіб органів місцевого самоврядування документи, довідки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на відділ завдань.

Відповідальність начальника відділу

Начальник відділу:
6.1. Спрямовує, координує, планує роботу відділу, вживає заходи щодо підвищення ефективності діяльності відділу.
6.2. Несе особисту відповідальність за своєчасне та якісне виконання поставлених перед відділом завдань, доручень керівництва.
6.3. Організовує дотримання трудової дисципліни й роботу з кадрами у відділі.

Критерій оцінки роботи відділу

7.1. Критерієм оцінки роботи відділу є своєчасне та якісне виконання покладених на відділ завдань та функціональних обов'язків.
_____________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ юридичного забезпечення

1. Загальні положення

1.1. Відділ юридичного забезпечення (далі – відділ) створюється міською радою і є її виконавчим органом.
1.2. Відділ є підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові та заступнику міського голови.
1.3. Відділ очолює начальник, що призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.4. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, Указами і Розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами органів та посадових осіб місцевого самоврядування, Положенням про відділ юридичного забезпечення та іншими нормативними актами.
З питань організації та методики ведення правової роботи відділ юридичного забезпечення керується рекомендаціями Міністерства юстиції України.

2. Мета

Основною метою відділу є організація та забезпечення правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне додержання та виконання вимог діючого законодавства України виконавчими органами міської ради.

3. Основні функції та завдання

3.1. Проводить експертизу актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
3.2. Займається розробленням проектів нормативно – правових актів.
3.3. Перевіряє відповідність проектів рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови та інших документів правового характеру вимогам Конституції України, законам України, постановам Верховної Ради України, Указам і Розпорядженням Президента України, постановам і розпорядженням Кабінету Міністрів України та іншим нормативним актам, а також візує їх.


Відділ не бере участі у візуванні проектів рішень ради, виконкому, розпоряджень міського голови та інших документів правового характеру з питань, що відносяться до відання управлінь та відділів, у структурі яких є юридичні служби.
3.4. За окремим дорученням керівництва бере участь у погодженні та перевірці проектів рішень виконкому міської ради, розпоряджень міського голови та інших документів нормативно-правового характеру, підготовлених управліннями та відділами, у структурі яких є юридичні служби.
3.5. Бере участь у підготовці й здійсненні заходів, які проводяться виконкомом міської ради щодо забезпечення дотримання законності, а також у підготовці проектів документів правового характеру.
3.6. За дорученням керівництва готує висновки з питань правового характеру, що виникають у керівників управлінь, відділів, інших виконавчих органів ради в ході проведення перевірок по зверненнях громадян.
3.7. У разі необхідності вносить керівництву пропозиції про приведення актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування у відповідність із законодавством.
3.8. Разом з іншими виконавчими органами ради веде претензійну і позовну роботу та представляє, у межах повноважень, виконком міської ради у судових та інших органах при розгляді правових питань і спорів.
3.9. Взаємодіє з органами суду, прокуратури, юстиції, міліції. Сприяє своєчасному вжиттю заходів за протестами, поданнями прокуратури, окремими ухвалами суду, рішеннями, постановами, ухвалами господарського суду, відповідними документами інших правоохоронних і контролюючих органів.
3.10. Надає методичну, правову допомогу юристам управлінь, відділів та іншим виконавчим органам ради, консультує з правових питань депутатів міської ради та посадових осіб виконавчих органів міської ради.
3.11. Організовує систематизований облік і зберігання літератури та нормативних актів, що надходять до відділу, займається кодифікацією поточного законодавства.

4. Відділ юридичного забезпечення має право:

4.1. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів ради документи, довідки, розрахунки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на відділ завдань.
4.2. Залучати за згодою керівників управлінь, відділів відповідних спеціалістів для вивчення (узгодження) проектів документів правового характеру, а також для розроблення і здійснення заходів, які проводяться відділом відповідно до покладених на нього обов’язків.

4.3. Інформувати керівництво у разі покладання на відділ виконання роботи, що не належить до функцій юридичної служби чи виходить за її межі, а також у випадках, коли відповідні підрозділи або посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення порушених питань.
4.4. Брати участь у засіданнях виконкому міської ради, у пленарних засіданнях міської ради (за запрошенням), нарадах тощо.

5. Відповідальність начальника відділу

5.1. Начальник відділу керує діяльністю відділу й несе відповідальність за своєчасне і якісне виконання поставлених перед відділом завдань і здійснення ним своїх функцій.
5.2. Розподіляє обов'язки між працівниками відділу, розробляє посадові інструкції.
5.3. Несе відповідальність за стан трудової дисципліни і роботи з кадрами у відділі.

7. Критерій оцінки роботи відділу

Критерієм оцінки роботи відділу є якісне та своєчасне виконання покладених на відділ завдань і функціональних обов'язків.

____________________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про організаційно-контрольний відділ

1. Загальні положення

1.1 Організаційно-контрольний відділ (далі – відділ) створюється міською радою і є її виконавчим органом.
1.2. Відділ є підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові, заступнику міського голови.
1.3. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.4. Відділ керується у своїй роботі Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про державну службу”, іншими законодавчими актами, актами органів і посадових осіб місцевого самоврядування та Положенням про організаційно-контрольний відділ.

2. Мета

Основною метою створення організаційно-контрольного відділу є організаційне забезпечення діяльності виконавчого комітету, здійснення контролю за виконанням законів України, актів та доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, протоколів облдержадміністрації, рішень Миколаївської обласної ради, рішень колегії облдержадміністрації, розпоряджень і доручень голови облдержадміністрації, рішень виконкому міської ради, розпоряджень та доручень міського голови на апаратних нарадах.
3. Завдання і функції відділу

3.1. Організовує та забезпечує діяльність виконавчого комітету міської ради:
3.1.1. Бере участь у підготовці проведення засідання виконавчого комітету та основного питання порядку денного.
3.1.2. Визначає обсяг аркушу погодження проектів рішень виконкому міської ради та розпоряджень міського голови.
3.1.3. Забезпечує попередній розгляд положень про управління, відділи та інші виконавчі органи ради на засіданнях виконкому.
3.2. Забезпечує підготовку апаратних нарад з керівниками виконавчих органів міської ради.
3.2.1. Веде протоколи апаратних нарад.
3.3. Веде облік складу виконавчого комітету.
3.4. Бере участь в організаційному забезпеченні підготовки та проведення референдумів, виборів Президента України, до Верховної Ради, органів місцевого самоврядування.
3.5. Бере участь в організації та підготовці святкових заходів, які проводяться міським головою.
3.6. Готує телеграми для привітання з днями народження, іншими визначними датами.
3.7. Надає методичну та практичну допомогу відділам й управлінням у підготовці проектів рішень виконавчого комітету, розпоряджень міського голови, виконанні контрольних документів.
3.8. За дорученням керівництва готує відповіді на звернення громадян, підприємств, організацій.
3.9. Вносить пропозиції керівництву щодо вдосконалення структури Миколаївської міської ради та її виконавчих органів.
3.10. Організовує проведення апаратних навчань посадових осіб органів місцевого самоврядування.
3.11. Готує щомісячний план заходів, що проводяться Миколаївською міською радою та її виконавчими органами.
3.12. Збирає та готує інформацію міському голові щодо виконання доручень апаратних нарад, плану заходів, чергувань посадових осіб місцевого самоврядування.
3.13. Веде облік та оформлення періодичних видань.
3.14. Складає списки керівників підприємств, установ та організацій міста.
3.15. Готує проекти розпоряджень про нагородження Почесною грамотою Миколаївського міського голови.
3.16. Здійснює контроль за вчасним виконанням термінів вищезазначених документів, а також аналіз причин виникнення порушень у виконанні вимог зазначених документів та вносить пропозиції керівництву щодо їх усунення.
3.17. Інформує міського голову, заступника міського голови (за підпорядкованістю) щодо термінів виконання законів України, актів та доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, протоколів облдержадміністрації, рішень Миколаївської обласної ради, рішень колегії облдержадміністрації, розпоряджень і доручень голови облдержадміністрації, рішень виконкому міської ради, розпоряджень та доручень міського голови на апаратних нарадах (щоп’ятниці).
3.18. Здійснює в установленому порядку облік завдань, реалізація яких передбачена відповідними актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, протоколами облдержадміністрації, рішеннями Миколаївської обласної ради, рішеннями колегій облдержадміністрації, розпорядженнями і дорученнями голови облдержадміністрації, рішеннями

виконкому міської ради, розпорядженнями міського голови, дорученнями міського голови, наданими на засіданні виконкому міської ради.
3.19. Вносить пропозиції керівництву щодо розроблення та впровадження у виконавчих органах міської ради чіткої системи контролю за виконанням вищезазначених документів.
3.20. Готує та систематично надає заступникам міського голови, виконавчим органам міської ради попереджувальні інформаційні матеріали щодо порушень термінів виконання вимог вищезазначених документів.
3.21. Готує аналітичні та інформаційні матеріали про стан виконання вищезазначених документів.
3.22. Вносить пропозиції про зняття з контролю чи продовження термінів виконання вищезазначених контрольних документів.
3.23. На підставі довідок структурних підрозділів з резолюцією заступника міського голови (відповідно до розподілу обов’язків) готує рішення виконкому міської ради, розпорядження міського голови про зняття з контролю контрольних документів.
3.24. Виконує інші функції, які випливають з покладених на нього завдань.
3.25. Готує проекти рішень виконкому міської ради та розпоряджень міського голови, які відносяться до компетенції відділу.
3.26. Взаємодіє з апаратом міської ради, відділами, управліннями, іншими виконавчими органами міської ради при вирішенні питань, що належать до компетенції відділу.
3.27. Виконання обов’язків, що не належать до компетенції організаційно-контрольного відділу, забороняється.

4. Відділ має право

4.1. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів ради документи, довідки, інформацію, необхідні для виконання покладених на відділ завдань.
4.2. Брати участь у засіданнях виконкому міської ради, пленарних засіданнях ради (за запрошенням), нарадах тощо.
4.3. Залучати за згодою керівників відділів та управлінь відповідних спеціалістів для вивчення (узгодження) проектів документів, а також для розроблення та здійснення заходів, які проводяться відділом відповідно до покладених на нього обов’язків.
4.4. Проводити у виконавчих органах міської ради (управління, відділи тощо) перевірки щодо виконання актів та доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, протоколів голови облдержадміністрації, рішень Миколаївської обласної ради, рішень колегій, розпоряджень і доручень голови облдержадміністрації, рішень виконкому міської ради, розпоряджень міського голови.
4.5. Вносити в установленому порядку відповідні пропозиції і перевіряти повноту усунення порушень та недоліків, виявлених попередніми перевірками.

4.6. Одержувати від структурних підрозділів виконкому міської ради письмові та усні пояснення з питань, які виникають під час перевірок управлінь, відділів щодо виконання вищезазначених документів.
4.7. Відділ у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє з іншими структурними підрозділами виконавчих органів міської ради.

5. Відповідальність начальника відділу

5.1. Здійснює керівництво діяльністю відділу, несе персональну відповідальність перед міським головою за виконання покладених на відділ завдань.
5.2. Визначає права та обов’язки працівників відділу.
5.3. Розподіляє обов’язки між працівниками відділу, розробляє посадові інструкції.
5.4. Несе відповідальність за своєчасне і якісне виконання поставлених перед відділом завдань.
5.5. Виконує інші обов’язки, покладені на нього міським головою.

7. Критерій оцінки роботи відділу

Критерієм оцінки роботи відділу є якісне та своєчасне виконання покладених на організаційно-контрольний відділ завдань та посадових обов’язків.

______________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

ПОЛОЖЕННЯ
про загальний відділ

1. Загальні положення

1.1. Загальний відділ (далі – відділ) створюється міською радою і є її виконавчим органом.
1.2. Відділ є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим у своїй діяльності виконкому міської ради, міському голові та заступнику міського голови.
1.3. Відділ очолює начальник відділу, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.4. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, Інструкцією з діловодства у Миколаївській міській раді та її виконавчих органах, затвердженою рішенням міської ради від 12.02.04 № 18/32, актами органів та посадових осіб місцевого самоврядування (рішеннями міської ради, виконкому, розпорядженнями міського голови) та Положенням про загальний відділ.

2. Мета

Основною метою діяльності відділу є:
2.1. Виконання завдань, що стоять перед міською радою та її виконавчими органами, щодо забезпечення відповідно до діючих нормативних актів організації діловодства у виконкомі міської ради, контролю за термінами надходження і доведення кореспонденції до виконавців.
2.2. Забезпечення разом із господарсько-експлуатаційним відділом технічного обслуговування пленарних засідань ради, засідань виконкому, референдумів тощо.
2.3. Надання методичної допомоги у діловодстві у виконавчих органах міської ради.
3. Внутрішня структура відділу
До складу відділу входять:
- керівництво - 1
- сектор з протокольної роботи, оформлення та
редагування розпорядчих документів - 5


сектор приймання, обліку та організації роботи
з документами - 6
- сектор обробки документів - 6
- спеціалісти - 7


4. Основні функції, завдання та зв’язки з іншими
виконавчими органами міської ради

Відділ, згідно з покладеними на нього обов’язками, здійснює такі функції:
4.1. Разом з організаційно-контрольним відділом та відділом юридичного забезпечення забезпечує організаційно-технічну підготовку та проведення виборів депутатів міської ради та депутатів Верховної Ради України за дорученням, а також проведення Всеукраїнського та місцевих референдумів.
4.2. Організовує технічне забезпечення пленарних засідань міської ради, засідань виконкому, нарад, оформлення їхніх протоколів.
4.3. Здійснює оформлення, облік і зберігання в установлені терміни рішень міської ради, виконкому, розпоряджень міського голови та інших документів.
4.4. Здійснює корегування, друкування, розмноження рішень міської ради, виконкому, розпоряджень міського голови, листів та інших документів, своєчасно доводить їх до виконавчих органів ради, установ, організацій, посадових осіб і громадян, у разі необхідності видає копії, витяги з прийнятих актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
4.5. Приймає, реєструє і передає за призначенням вхідну кореспонденцію, внутрішню документацію міської ради та її виконавчих органів, реєструє і відправляє вихідну кореспонденцію.
4.6. Складає зведену номенклатуру справ виконкому. Здійснює збереження документів міської ради та її виконавчих органів, готує справи для здачі в управління архівної роботи та урочистих подій.
4.7. Здійснює контроль за виконанням резолюцій міського голови, заступників міського голови згідно з установленими термінами на документах.
4.8. За дорученням заступника міського голови перевіряє стан діловодства і контролю у виконавчих органах ради, надає їм методичну допомогу в роботі з документами.
4.9. Надає методичну допомогу в організації роботи по веденню діловодства в адміністраціях районів міста.
4.10. Бере участь у підготовці та виданні довідників телефонів та інших посібників, необхідних для роботи апарату міської ради та її виконавчих органів.
4.11. Розробляє зразки бланків. Здійснює видачу бланків міської ради та виконкому, розпоряджень міського голови, веде їхній облік.


4.12. Забезпечує цільове використання та збереження бланків рішень, розпоряджень, факсимільних відтисків.
4.13. Виконує інформаційну обробку на персональному комп’ютері кореспонденції та інформаційного архіву.
4.14. Вивчає, узагальнює та впроваджує в практику роботи передовий досвід загальних відділів міських рад інших міст України.
4.15. Забезпечує виконання спеціалістами загального відділу організаційно-технічних функцій щодо обслуговування роботи керівників міської ради та її виконавчих органів.

5. Права начальника відділу

Начальник загального відділу має право:
5.1. Затверджувати посадові інструкції підлеглих працівників.
5.2. Одержувати в установленому порядку від керівників інших підрозділів необхідні матеріали для виконання покладених на відділ завдань.
5.3. Залучати за погодженням з керівниками інших виконавчих органів міської ради або за вказівкою міського голови окремих фахівців для участі у вирішенні поставлених завдань перед відділом.
5.4. Вносити пропозиції щодо заохочення працівників підрозділів та притягати їх до дисциплінарної відповідальності згідно з Кодексом законів про працю України.

6. Відповідальність начальника відділу

Начальник відділу несе особисту відповідальність за:
6.1. Своєчасне та якісне виконання закріплених за відділом завдань та оперативних завдань керівництва.
6.2. Керівництво діяльністю відділу, забезпечення виконання поточних та перспективних планових робіт відділу.
6.3. Стан трудової дисципліни, роботи з кадрами у відділі.

7. Критерій оцінки

Критерієм оцінки ефективності роботи відділу є якісне ведення діловодства, повне технічне забезпечення заходів, які проводить рада та її виконавчі органи, компетентність і високопрофесійне виконання працівниками відділу своїх службових обов’язків.








ПОЛОЖЕННЯ
про сектор з протокольної роботи, оформлення та
редагування розпорядчих документів

1. Загальні положення

1.1. Сектор з протокольної роботи, оформлення та редагування розпорядчих документів (далі – сектор) створюється міською радою і є її виконавчим органом.
1.2. Сектор є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим у своїй діяльності виконкому міської ради, міському голові та заступнику міського голови, начальнику загального відділу.
1.3. Сектор очолює завідувач сектору, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.4. Сектор у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, Інструкцією з діловодства у Миколаївській міській раді та її виконавчих органах, затвердженою рішенням міської ради від 12.02.04 № 18/32, актами органів та посадових осіб місцевого самоврядування (рішеннями міської ради, виконкому, розпорядженнями міського голови), Положенням про загальний відділ та Положенням про сектор з протокольної роботи, оформлення та редагування розпорядчих документів.

2. Мета

Основною метою діяльності сектору є виконання завдань, поставлених перед міською радою та її виконавчими органами, щодо забезпечення відповідно до діючих нормативних актів організації діловодства у виконкомі міської ради.
3. Основні функції та завдання

Сектор, згідно з покладеними на нього обов’язками, виконує такі функції:
3.1. Організовує технічне забезпечення засідань виконкому.
3.2. Забезпечує вчасне складання, друкування і оформлення протоколів засідань міської ради, виконкому.
3.3. Здійснює оформлення, облік і зберігання в установлені терміни рішень міської ради, виконкому, розпоряджень міського голови та інших документів.
3.4. Організовує роботу по передаванню розпорядчих документів до управління архівної роботи та урочистих подій виконкому міської ради.
3.5. Контролює додержання вимог Інструкції з діловодства у Миколаївській міській раді та її виконавчих органах щодо оформлення розпорядчих документів, які надійшли до сектору. Має право не приймати документи, оформлені з порушенням вимог.


3.6. Здійснює реєстрацію розпорядчих документів, відповідає за ведення книг їхньої реєстрації.
3.7. Замовляє та слідкує за вчасним і якісним розмноженням прийнятих розпорядчих документів згідно з покажчиками розсилки.
3.8. Забезпечує надсилання до облдержадміністрації копій розпорядчих актів, прийнятих з питань здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади, копій рішень міської ради до бібліотеки ім. Кропивницького та Головної служби регіональної та кадрової політики Секретаріату Президента України.
3.9. Забезпечує підготовку необхідних аналітично-довідкових матеріалів з питань, віднесених до компетенції сектору.
3.10. Готує й видає копії розпорядчих документів згідно із запитами громадян, підприємств, організацій міста, а також правоохоронних органів.
3.11. Відповідає за вчасну інформаційну обробку документів на ПК, що надходять до сектору, веде інформаційний архів на ПК бази розпорядчих документів, прийнятих виконкомом та міською радою.
3.12. Забезпечує структурні підрозділи виконкому міської ради базою розпорядчих документів, що відносяться до їхньої компетенції.
3.13. Контролює наявність необхідних бланків, веде їхній облік, нумерацію в установленому порядку, погашає і знищує зіпсовані бланки, зберігає і використовує при оформленні службових документів печатку і штампи.
3.14. Здійснює редагування проектів рішень міської ради, виконкому, розпоряджень міського голови, листів за підписом міського голови, секретаря ради, заступників міського голови. Надає допомогу у складанні текстів пам’ятних адрес, телеграм, привітань, довідників.

4. Критерій оцінки

Критерієм оцінки ефективності роботи сектору є якісне ведення діловодства, технічне забезпечення засідань виконкому, компетентність і професійне виконання працівниками сектору своїх службових обов’язків.



П О Л О Ж Е Н Н Я
про сектор приймання, обліку та організації
роботи з документами

1. Загальні положення

1.1. Сектор приймання, обліку та організації роботи з документами (далі – сектор) створюється міською радою і є її виконавчим органом.
1.2. Сектор є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим у своїй діяльності виконкому міської ради, міському голові та заступнику міського голови, начальнику загального відділу.

1.3. Сектор очолює завідувач сектору, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.4. Сектор у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, Інструкцією з діловодства у Миколаївській міській раді та її виконавчих органах, затвердженою рішенням міської ради від 12.02.04 № 18/32, актами органів та посадових осіб місцевого самоврядування (рішеннями міської ради, виконкому, розпорядженнями міського голови), Положенням про загальний відділ та Положенням про сектор приймання, обліку та організації роботи з документами.

2. Мета

Основною метою діяльності сектору є виконання завдань, поставлених перед міською радою та її виконавчими органами, щодо забезпечення відповідно до діючих нормативних актів організації діловодства у виконкомі міської ради.
3. Основні функції та завдання

Сектор, згідно з покладеними на нього обов’язками, виконує такі функції:
3.1. Забезпечує приймання, реєстрацію і попередній розгляд кореспонденції з передачею її у той же день за призначенням.
3.2. Слідкує за правильним оформленням вхідних документів (розміщення реквізитів, наявність юридичної адреси кореспондента, підписів, додатків, віз на копіях документів, що залишаються у справах виконкому). Неправильно оформлені документи не приймаються.
3.3. Здійснює технічну обробку на ПК вхідних і вихідних документів.
3.4. Забезпечує обробку кореспонденції після розгляду її керівництвом виконкому міської ради, передання спеціалісту по контролю.
3.5. Здійснює технічну обробку на ПК документів з резолюцією, що повернулися після розгляду керівництвом виконкому.
3.6. Здійснює контроль за виконанням документів органів вищого рівня (крім постанов, указів, розпоряджень), доручень голови, документів, у яких вказані строки, звернень та запитів народних депутатів України, депутатів обласної та міської рад до посадових осіб органів місцевого самоврядування. Надає відомості про строки виконання та порушення строків для подання інформації заступнику міського голови.
3.7. Направляє інформацію-нагадування керівництву виконкому про порушення строків виконання документів.
3.8. Веде журнал обліку відрядних посвідок, а також журнал обліку договорів.
3.9. Здійснює аналіз стану документообігу, веде довідково-інформаційну роботу про кількість документів, що проходять через сектор.



3.10. Організовує роботу з розсилання, доставки документів виконавцям з урахуванням строків виконання. У необхідних випадках має право викликати працівників департаментів, управлінь, відділів, організацій для одержання термінової кореспонденції.
3.11. Здійснює доставку документів на підприємства, в організації та установи згідно зі списком, затвердженим заступником міського голови.
3.12. Здійснює доставку з поштового відділення до сектору кореспонденцію, що надходить на адресу виконкому.
3.13. Здійснює оформлення і відправлення кореспонденції простою і рекомендованою поштою, а також телеграм і бандеролей. Веде їхній облік у журналі. Документи, які оформлені з порушенням правил, передбачених Інструкцією з діловодства у Миколаївській міській раді та її виконавчих органах, до відправки не приймаються.
3.14. Здійснює маркування конвертів та облік використаних конвертів відділами та управліннями виконкому через маркувальну машину.
3.15. Веде журнали обліку видачі письмових бланків структурним підрозділам виконкому міської ради.
3.16. Здійснює розкладку та формування вихідних і відпрацьованих вхідних документів у папки за номенклатурою справ.
3.17. Зберігає і використовує при оформленні службових документів печатки, факсиміле, штампи, контролює наявність необхідних бланків, веде їхній облік, погашає і знищує зіпсовані бланки.
3.18. Складає щороку зведену номенклатуру справ.
3.19. Здійснює реєстрацію депутатів на сесіях міської ради.

4. Критерій оцінки

Критерієм оцінки ефективності роботи сектору є якісне ведення діловодства, своєчасне оброблення кореспонденції, компетентність і професійне виконання працівниками сектору своїх службових обов’язків.




П О Л О Ж Е Н Н Я
про сектор обробки документів

1. Загальні положення

1.1. Сектор обробки документів (далі – сектор) створюється міською радою і є її виконавчим органом.
1.2. Сектор є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим у своїй діяльності виконкому міської ради, міському голові та заступнику міського голови, начальнику загального відділу.



1.3. Сектор очолює завідувач сектору, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.4. Сектор у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, Інструкцією з діловодства у Миколаївській міській раді та її виконавчих органах, затвердженою рішенням міської ради від 12.02.04 № 18/32, актами органів та посадових осіб місцевого самоврядування (рішеннями міської ради, виконкому, розпорядженнями міського голови), Положенням про загальний відділ та Положенням про сектор обробки документів.
2. Мета

Основною метою діяльності сектору є виконання завдань, поставлених перед міською радою та її виконавчими органами, щодо забезпечення відповідно до діючих нормативних актів організації діловодства у виконкомі міської ради.

3. Основні функції та завдання

Сектор, згідно з покладеними на нього обов’язками, виконує такі функції:
3.1. Здійснює технічне забезпечення підготовки та проведення сесій, засідань виконкому, нарад, семінарів й інших заходів, пов’язаних із стенографуванням, звукозаписом, друкуванням і розмноженням документів.
3.2. Забезпечує всі види розмножувальних робіт, їхню якість та строк виконання засобами розмножувальної техніки.
3.3. Здійснює приймання, реєстрацію в журналі матеріалів, які надходять від працівників апарату і друкуються в секторі.
3.4. Веде журнал обліку розтиражованих документів за формою, визначеною Інструкцією з діловодства у Миколаївській міській раді та її виконавчих органах.
3.5. Забезпечує своєчасне друкування прийнятих документів (рішень міської ради, виконкому, розпоряджень міського голови, листів та інших матеріалів) відповідно до Інструкції з діловодства, їхню якість та строк виконання. Не приймає до роботи документи, написані нечітко, кольоровими чорнилами, олівцями, без встановлених реквізитів.
3.6. Бере участь у сесіях міської ради.
3.7. Забезпечує своєчасне розшифровування стенограм сесій міської ради.
3.8. Здійснює виготовлення пам’ятних адрес, Почесних грамот, подяк та витягів зі стенограм.
3.9. Веде журнали обліку стенографічних робіт, використання паперу, бланків, касет для запису засідань міської ради.
3.10. Складає звіт про витрати паперу, порошку, обсяг виконаних робіт.

3.11. Бере участь у підготовці телефонного довідника, вносить зміни до Інтернет-порталу м.Миколаєва щодо членів виконкому та телефонного довідника, працює з електронною поштою.

Критерій оцінки

Критерієм оцінки ефективності роботи сектору є якісне ведення діловодства, своєчасне друкування, розмноження документів, розшифровування стенограм сесій міської ради, компетентність і професійне виконання працівниками сектору своїх службових обов’язків.

__________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ з організації оборонної і мобілізаційної роботи
та взаємодії з правоохоронними органами

1. Загальні положення

1.1. Відділ з організації оборонної і мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами (далі-відділ) створюється міською радою і є її виконавчим органом.
1.2. Відділ є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим міському голові.
1.3. Відділ очолює начальник відділу, який повинен мати вищу освіту і стаж роботи, пов'язаної з мобілізаційною підготовкою господарства чи міських формувань, не менш як три роки та відповідний допуск до державної таємниці.
Начальник відділу призначається на посаду та звільняється з посади міським головою.
1.4. Відділ утримується за рахунок коштів місцевого бюджету.
1.5. Робота відділу здійснюється з дотриманням режиму таємності відповідно до законодавства. Мобілізаційне діловодство ведеться у спеціально обладнаному приміщенні згідно з інструкцією, що затверджується Держкомсекретів України.
1.6. Відділ розміщується в обладнаному приміщенні, має окрему ізольовану кімнату для роботи з мобілізаційними, іншими таємними документами. Відділ забезпечується технічним, канцелярським, іншим господарським приладдям і майном.
1.7. Друкування таємних документів відділу здійснює друкарка друкбюро загального відділу, яка має відповідний допуск до роботи з таємними документами.
1.8. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", "Про державну службу", "Про місцеве самоврядування в Україні" постановами Верховної Ради України, Указами і Розпорядженнями Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, розпорядженнями голови облдержадміністрації, розпорядженнями міського голови, рішеннями міської ради, виконкому міської ради, а також Положенням про відділ з організації оборонної і мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами.
1.9. Працівники відділу мають службові посвідчення відповідного зразка.

2. Основні функції та завдання

2.1. Відділ сприяє втіленню державної політики та виконанню законодавства з питань оборонної, мобілізаційної, військово-призовної, військово-облікової роботи, підготовки, приписки та призову громадян на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу, мобілізаційної підготовки галузей і об'єктів господарства, шефства над військовими частинами, прикордонними військами та Військово-Морськими Силами України.
2.2. Забезпечує роботу по взаємодії з правоохоронними органами, виконавчих органів ради, спрямовану на виконання законів України, Указів Президента України, постанов Верховної Ради і Кабінету Міністрів України, рішень обласної, міської ради, виконкому, розпоряджень міського голови з питань боротьби зі злочинністю на основі Державної і регіональної комплексних програм боротьби зі злочинністю.
2.3. Організовує планування та здійснення заходів, спрямованих на своєчасне проведення мобілізації.
2.4. Разом з відповідними виконавчими органами ради організовує та контролює стан мобілізаційної підготовки галузей і об'єктів народного господарства, соціальної сфери міста.
2.5. Координує роботу відповідних районних органів і здійснює контроль за підготовкою громадян до військової служби, проведенням військових навчальних зборів. Сприяє підбору та комплектуванню кадрів військово-мобілізаційних органів.
2.6. Підтримує зв'язки з командуванням військового гарнізону і військовими частинами, райвійськкоматами, управлінням з питань НС і ЦО населення.
2.7. Узагальнює інформацію правоохоронних та інших зацікавлених органів про стан злочинності в м.Миколаєві, порушень законодавства, готує питання для розгляду на сесіях міської ради, засіданнях виконкому міської ради.
2.8. Узагальнює довідки, інформації та інші документи, подані керівництву установами, організаціями, посадовими особами стосовно питань боротьби зі злочинністю.
2.9. Вивчає стан матеріально-технічного забезпечення правоохоронних органів, соціально-побутових умов їхніх співробітників, готує пропозиції щодо цих питань.
2.10. Розглядає листи, заяви, скарги, здійснює прийом громадян з питань, які відносяться до компетенції відділу.
2.11. Організовує розроблення мобілізаційного плану на особливий період, довгострокових і річних програм мобілізаційної підготовки міста.
2.12. Розробляє оперативно-мобілізаційні документи та здійснює організаційне забезпечення переведення відповідних органів місцевого самоврядування і об'єктів народного господарства на режим роботи в умовах особливого періоду.

2.13. Контролює створення і стан готовності спеціальних формувань, які передбачається передати до складу Збройних Сил та інших військових формувань, створених згідно із законодавством, в особливий період.
2.14. Бере участь у розробленні та контролює здійснення заходів щодо нормованого забезпечення населення міста в особливий період.
2.15. Бере участь у створенні системи інформаційного забезпечення відповідних виконавчих органів міської ради в умовах особливого періоду.
2.16. Визначає за підсумками перевірки рівень мобілізаційної готовності підприємств, установ і організацій.
2.17. Сприяє підготовці молоді до військової служби, проведенню призову на строкову військову й альтернативну (невійськову) службу.
2.18. Здійснює разом з військкоматами контроль за станом роботи щодо військового обліку військовослужбовців і призовників, бронювання робочої сили за галузями та об'єктами народного господарства міста. Організовує і проводить роботу в апараті ради та її виконавчих органах.
2.19. Готує та подає у встановлені строки звіт про стан мобілізаційної підготовки; виконання завдань по створенню, розвитку і збереженню мобілізаційних потужностей, мобілізаційної готовності транспорту, зв'язку, охорони здоров'я, інших галузей народного господарства; звіт про заходи цивільної оборони по накопиченню матеріальних цінностей в мобілізаційному резерві; про бронювання за народним господарством міста робочої сили та виконання інших мобілізаційних завдань.
2.20. Контролює виконання підприємствами, розташованими на території міста, замовлень Збройних Сил та інших військових формувань, створених згідно із законодавством, на виробництво і постачання необхідної їм продукції, електро- і теплоенергії.
2.21. Відділ може виконувати й інші функції з питань оборонної та мобілізаційної роботи.

3. Права

3.1. Відділ має право:
- готувати і доводити іншим виконавчим органам ради та адміністраціям районів міста обов'язкові для виконання вказівки щодо впровадження в життя рішень з питань планування та здійснення заходів мобілізаційної підготовки міста;
- перевіряти і визначати ефективність проведення заходів іншими виконавчими органами ради, адміністраціями районів міста щодо розв'язання поточних проблем оборонного характеру та мобілізаційної підготовки;
- залучати спеціалістів інших виконавчих органів ради, адміністрацій районів міста, підприємств, установ і організацій, об'єднань громадян (за погодженням з їхніми керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;

- одержувати в установленому порядку від інших виконавчих органів ради, адміністрацій районів міста, представницьких органів, підприємств, установ та організацій інформацію, документи, інші матеріали, а від місцевих органів державної статистики безоплатно статистичні дані, необхідні для виконання покладених на нього завдань;
- скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції;
- подавати міському голові пропозиції щодо заохочення працівників, які брали участь у розробці, підготовці та проведенні заходів військової та мобілізаційної підготовки, а також накладення стягнення на осіб, які припустилися порушень вимог законодавства, розпоряджень міського голови;
3.2. Начальник відділу:
- вносить пропозиції щодо змін до Положення про відділ з організації оборонної і мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами у визначеному порядку;
- здійснює керівництво діяльністю відділу, несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань, визначає ступінь відповідальності спеціаліста відділу;
- залучає (за погодженням з керівниками інших підрозділів) окремих фахівців для здійснення завдань і функцій, закріплених за відділом;
- представляє до заохочення працівника відділу або ставить питання про притягнення його до дисциплінарної відповідальності згідно з КЗпП України.

4. Відповідальність начальника відділу

Начальник відділу несе відповідальність за:
4.1. Своєчасне та якісне виконання визначених відділу завдань і функцій, оперативних вказівок і доручень керівництва.
4.2. Стан трудової та виконавчої дисципліни, роботи з кадрами відділу.
4.3. Виконання прав, визначених Положенням про відділ з організації оборонної і мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами.

5. Критерій оцінки роботи відділу

Критеріями оцінки роботи відділу є:
5.1. Стан роботи виконання Законів України, підзаконних актів, рішень міської ради та виконкому міської ради, розпоряджень міського голови з оборонних, мобілізаційних і військово-призовних питань, підсумки роботи правоохоронних органів у місті.
5.2. Якісні показники призовного контингенту, підготовленого в місті для військової служби.
5.3. Виконання наряду на призов.
5.4. Стан правопорядку в місті.
________________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ бухгалтерського обліку

1. Загальні положення

1.1. Відділ бухгалтерського обліку (далі – відділ) створюється міською радою та є її виконавчим органом.
1.2. Відділ є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові, заступнику міського голови.
1.3. Відділ очолює начальник відділу - головний бухгалтер, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.4. Відділ в своїй роботі керується Конституцією України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування "," Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", Інструкцією 63, наказами N314 від 27.12.99, N114 від 10.12.99, Інструкцією та Порядком про ведення бухгалтерського обліку в бюджетних установах від 21.01.00, рішеннями міської ради, виконкому, розпорядженнями та наказами міського голови, Положенням про відділ бухгалтерського обліку та іншими нормативними актами.

2. Мета

2.1. Забезпечення ведення бухгалтерського обліку для складання фінансової, податкової, статистичної та інших видів звітності й надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів.
2.2. Здійснення обліку видатків бюджетних коштів з місцевого бюджету згідно із затвердженим кошторисом.

3. Основні функції й завдання

3.1. Здійснює ведення бухгалтерського обліку безперервно від дня реєстрації й до моменту ліквідації установи.
3.2. Займається реєстрацією, накопиченням, узагальненням, збереженням та передачею інформації про діяльність установи зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень.

3.3. Забезпечує фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом установленого терміну, але не менше трьох років.
3.4. Забезпечує цільове використання коштів згідно із затвердженим кошторисом.
3.5. Складає звітність по установлених формах та у відповідні строки.
3.6. Своєчасно і достовірно відображає операції на рахунках та в регістрах бухгалтерського обліку.

4. Права

Відділ має право:
4.1. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів ради документи, довідки, розрахунки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на відділ завдань.
4.2. Інформувати керівництво, у разі покладання на відділ виконання роботи, що не належить до функцій відділу бухгалтерського обліку чи виходить за його межі, а також у випадках, коли відповідні або посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення порушених питань.
4.3. Брати участь у нарадах тощо.

5. Права та відповідальність
начальника відділу – головного бухгалтера

5.1. Керує діяльністю відділу, забезпечує дотримання встановлених єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку, складання і подання у встановлені строки фінансової звітності.
5.2. Самостійно розподіляє функціональні обов’язки між працівниками відділу та контролювати їхнє виконання, розробляти та затверджувати посадові інструкції.
5.3. Призначення, звільнення і переміщення матеріально відповідальних осіб (касира, завідувачів складів та інших) проводиться за погодженням з головним бухгалтером.
5.4. Проекти договорів і угод, накази й розпорядження міського голови, пов’язані з витратами коштів, попередньо розглядаються і візуються головним бухгалтером.
5.5. Відповідає за ведення бухгалтерського обліку в порядку, визначеному і затвердженому в посадовій інструкції керівництвом установи.
5.6. Організовує контроль за відображенням на рахунках бухгалтерського обліку всіх господарських операцій.
5.7. Бере участь в оформленні матеріалів, пов’язаних з нестачею та відшкодуванням витрат від нестачі, крадіжки і псування активів підприємства.
5.8. Забезпечує перевірку стану бухгалтерського обліку на складі та у матеріально відповідальних осіб.

5.9. Відповідає за бухгалтерський облік господарських операцій, пов’язаних з ліквідацією установи. Бере участь у роботі ліквідаційної комісії, яка створюється відповідно до законодавства.
5.10. Несе відповідальність за своєчасне і якісне виконання функціональних завдань, поставлених перед відділом, правильність оформлення фінансових звітів і документів , додержання трудової дисципліни працівниками відділу бухгалтерського обліку.

6. Критерій оцінки роботи відділу

Критерієм оцінки роботи відділу є достовірне і своєчасне виконання завдань і функціональних обов’язків, покладених на відділ.


Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ планування, аналізу штатної чисельності
й утримання виконавчих органів міської ради

1. Загальні положення

1.1. Відділ планування, аналізу штатної чисельності й утримання виконавчих органів міської ради (далі - відділ) створюється міською радою та є її виконавчим органом.
1.2. Відділ є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові та заступнику міського голови.
1.3. Відділ очолює начальник відділу, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою.
1.4. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", Бюджетним кодексом України та іншими законами, постановами Верховної Ради України, Указами й розпорядженнями Президента України, декретами, постановами й розпорядженнями Кабінету Міністрів України, рішеннями міської ради та виконкому міської ради, розпорядженнями та наказами міського голови, інструкціями та наказами Міністерства фінансів та Державного казначейства України, а також Положенням про відділ планування, аналізу штатної чисельності й утримання виконавчих органів міської ради.
2. Мета

Діяльність відділу спрямована на втілення в життя державної планово-бюджетної політики в повноваженнях міської ради.
Основною метою відділу є планування та аналіз штатної чисельності й витрат на утримання виконавчих органів міської ради.

3. Основні функції та завдання відділу

3.1. У межах своєї компетенції бере участь у розробленні структури апарату ради та її виконавчих органів, вносить пропозиції щодо штатної чисельності. У разі необхідності готує проекти рішень міської ради про зміни штатної чисельності.

3.2. Складає штатний розпис працівників апарату ради, апарату виконкому міської ради, представництва у м. Києві, управління у справах сім’ї, дітей та молоді, управління економіки та інвестицій; управління громадських зв’язків; управління архівної роботи та урочистих подій; відділу обліку та розподілу житла; адмінкомісії; відділу пасажирських перевезень; зв’язку та розвитку телекомунікацій; відділу сфери послуг, легкої, переробної промисловості та підтримки підприємницької діяльності; відділу організації торгівлі, громадського харчування, роботи ринків та комплексів торгівельних павільйонів; відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; відділу адміністраторів; відділу зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва.
3.3. У разі потреби готує проекти розпоряджень міського голови про внесення змін до штатного розпису.
3.4. Здійснює розрахунки з економічним обґрунтуванням проектів кошторисів доходів та видатків і складає кошториси видатків згідно із затвердженим міською радою бюджетом міста по головних розпорядниках коштів.
3.5. Складає річний розпис видатків по статтях із щомісячним розподілом, у разі необхідності готує пропозиції щодо пересування лімітів.
3.6. Вносить зміни до кошторисів та веде їхній облік.
3.7. Надає міському фінансовому управлінню необхідну інформацію з питань, що відносяться до компетенції відділу.
3.8. Надає відділенню Державного казначейства у м.Миколаєві необхідні документи, що стосуються порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів.
3.9. Розглядає матеріали та готує документи про преміювання працівників.
3.10. Надає інформацію щодо штатної чисельності та вакансій у штатних розписах.
3.11. Здійснює контроль за використанням фонду оплати праці.
3.12. Надає методичну допомогу управлінням, відділам, іншим виконавчим органам міської ради з питань, що належать до компетенції відділу.

4. Права

4.1. Одержує від виконавчих органів міської ради, установ та організацій матеріали для складання бюджетних запитів та кошторисів, а також матеріали та звітні дані.
4.2. Бере участь у нарадах та інших заходах з питань бюджету, планування та звітності.
4.3. Вносить заступнику міського голови пропозиції з питань планування штатної чисельності та витрат на утримання виконавчих органів міської ради.

5. Відповідальність начальника відділу

Начальник відділу несе відповідальність за:
5.1. Своєчасне та якісне виконання поставлених перед відділом завдань, а також оперативних завдань керівництва.
5.2. Стан трудової, виконавчої дисципліни й роботу з кадрами у відділі.

6. Критерій оцінки роботи

Критерієм оцінки роботи є якісне та своєчасне виконання поставлених перед відділом завдань.

____________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від _23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про господарсько-експлуатаційний відділ

1. Загальні положення

1.1. Господарсько-експлуатаційний відділ (далі – відділ) створюється міською радою і є її виконавчим органом.
1.2. Відділ є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові, заступнику міського голови.
1.3. Відділ очолює начальник відділу, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.4. Господарсько-експлуатаційний відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, актами органів та посадових осіб місцевого самоврядування (рішеннями міської ради, виконкому, розпорядженнями міського голови) та Положенням про господарсько-експлуатаційний відділ.

2. Мета

Основною метою діяльності відділу є забезпечення господарського та технічного обслуговування діяльності міської ради, виконавчого комітету, відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради.

3. Внутрішня структура

3.1. Внутрішня структура відділу відображає його цілі та дозволяє оперативно вирішувати поставлені перед відділом завдання.

До складу відділу входять:
- керівництво - 2
- головні спеціалісти - 2
- електрик - 1
- слюсар-сантехнік - 1
- столяр - 1

4. Основні функції та завдання відділу

4.1. Здійснює господарське та технічне обслуговування міської ради та її виконавчих органів.
4.2. Вживає заходів щодо раціональної організації робочих місць і обладнання службових приміщень, забезпечує міську раду та її виконавчі органи телефонним зв’язком, канцелярським приладдям, видає довідкову літературу.
4.3. Організовує облік товарно-матеріальних цінностей та забезпечує їхнє правильне використання й збереження.
4.4. Слідкує за утриманням у належному стані службових приміщень та обладнання, забезпечує своєчасне проведення їхнього ремонту.

5. Права начальника відділу

Начальник відділу має право:
5.1. Затверджувати посадові інструкції підлеглих працівників. Вносити пропозиції щодо заохочення чи ставити питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників відділу. Підписувати документи на відпуск матеріальних цінностей.
5.2. Вимагати від виконавчих органів ради дотримання норм і правил пожежної безпеки, промсанітарії та виконувати норми охорони праці.
5.3. Одержувати в установленому порядку від посадових осіб виконавчих органів ради документи, довідки, розрахунки та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на відділ завдань.

6. Відповідальність начальника відділу

Начальник відділу несе особисту відповідальність за:
6.1. Своєчасне та якісне виконання закріплених за відділом завдань та оперативних завдань керівництва.
6.2. Керівництво діяльністю відділом, забезпечення виконання поточних та перспективних планових робіт відділу.
6.3. Стан трудової дисципліни, роботу з кадрами у відділі.
6.4. Дотримання норм і правил техніки безпеки у відділі та приміщеннях виконкому міської ради.
6.5. Використання наданих відділу цим Положенням прав.

7. Критерій оцінки

7.1. Критерієм оцінки ефективності роботи відділу є якісне та своєчасне виконання покладених на відділ завдань і функціональних обов’язків.

________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ по роботі зі зверненнями громадян

1. Загальні положення

1.1. Відділ по роботі зі зверненнями громадян (далі - відділ) cтворюється відповідно до вимог Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні” та “Про звернення громадян”.
1.2. Відділ створюється міською радою та є її виконавчим органом. Відділ є підзвітним та підконтрольним міській раді. Підпорядковується виконкому міської ради, міському голові та заступнику міського голови.
1.3. Відділ очолює начальник відділу, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою.
1.4. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про звернення громадян”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, постановами Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, Указами та Розпорядженнями Президента України, рішеннями міської ради та її виконкому, розпорядженнями міського голови, Положенням про відділ по роботі зі зверненнями громадян, іншими нормативними актами.

2. Мета

Основною метою утворення відділу є забезпечення реалізації конституційного права громадян на звернення, належного розгляду звернень громадян та організації особистого прийому громадян міським головою та заступниками міського голови.

3. Основні завдання та функції відділу

3.1. Забезпечує реєстрацію звернень громадян, вивчення змісту та своєчасну передачу їх на розгляд міському голові, секретарю міської ради та заступникам міського голови.
3.2. Організовує особистий прийом громадян міським головою, його заступниками та секретарем міської ради згідно з графіком, затвердженим міським головою.


Готує матеріали для прийому громадян міським головою, його заступниками та секретарем міської ради. Отримує від відділів та управлінь довідки, пояснення та інші матеріали, необхідні для здійснення прийому громадян.
3.3. Веде діловодство щодо звернень громадян у порядку, який встановлюється відповідними нормативними документами.
3.4. Здійснює контроль за своєчасним розглядом звернень громадян управліннями, відділами виконкому міської ради, організаціями та установами міста.
3.5. Аналізує письмові та усні звернення громадян до міського голови та його заступників, інформує керівництво про стан цієї роботи.
3.6. Перевіряє стан роботи із зверненнями громадян в управліннях та відділах міської ради, організаціях та установах міста, вносить пропозиції щодо її вдосконалення.
3.7. Готує щомісячні, щоквартальні та щорічні звіти щодо звернень громадян.
3.8. Готує проекти рішень і розпоряджень виконкому міської ради з питань, що відносяться до компетенції відділу.
3.9. Інформує міського голову та його заступників про факти порушення виконавчої дисципліни та формального ставлення до розгляду звернень громадян в управліннях та відділах виконкому міської ради, організаціях та установах міста.
3.10. Консультує громадян, які звертаються до відділу, про порядок вирішення порушених питань.
3.11. Надає методичну допомогу управлінням та відділам виконкому міської ради, організаціям та установам міста в організації та проведенні роботи зі зверненнями громадян.
3.12. Вивчає, узагальнює та поширює позитивний досвід роботи, надає методичну та практичну допомогу організаціям та установам міста щодо вдосконалення роботи зі зверненнями громадян.
3.13. Розробляє та дає на затвердження посадові інструкції працівників відділу згідно з його внутрішньою структурою.
3.14. Складає і затверджує особисті річні плани роботи працівників відділу.
3.15. Щорічно готує пропозиції щодо списку кадрового резерву на посади службовців – працівників відділу.

4. Права
Відділ має право:
4.1. Отримувати від управлінь та відділів виконкому міської ради, організацій та установ інформацію (довідки, пояснення, інші матеріали), що стосується розгляду звернень громадян.
4.2. За дорученням міського голови та його заступників організовувати на місцях перевірку фактів, викладених у зверненнях громадян.

4.3. Перевіряти та аналізувати стан роботи зі зверненнями громадян в управліннях та відділах виконкому міської ради, організаціях та установах міста.
4.4. Користуватися бланками встановленого зразка.

5. Начальник відділу

5.1. Здійснює оперативне керівництво роботою відділу та несе відповідальність за виконання покладених на нього завдань.
5.2. Розподіляє обов’язки між працівниками відділу, контролює виконання завдань, відповідає за стан трудової дисципліни, разом з іншими виконавчими органами готує пропозиції з питань роботи зі зверненнями громадян.
5.3. Організовує особистий прийом громадян міським головою, контролює організацію особистого прийому його заступниками та секретарем міської ради.
5.4. Готує звітні дані щодо звернень громадян, які надійшли до органів місцевого самоврядування.
5.5. Розробляє та дає на затвердження щорічний план роботи відділу.
5.6. Розробляє та дає на затвердження графік перевірок стану роботи зі зверненнями громадян в управліннях та відділах виконкому міської ради, організаціях та установах міста.
5.7. Розробляє та дає на затвердження посадові інструкції працівників відділу згідно з його внутрішньою структурою.
5.8. Щорічно готує пропозиції щодо списку кадрового резерву на посади працівників відділу.

6. Критерій оцінки роботи відділу

Критерієм оцінки роботи відділу є якісне та своєчасне виконання покладених на відділ завдань та функціональних обов'язків.

______________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ обліку та розподілу житла

1.Загальні положення
1.1. Відділ обліку та розподілу житла (далі - відділ) створюється міською радою і є її виконавчим органом.
1.2. Відділ є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим першому заступнику міського голови.
1.3. Відділ очолює начальник відділу, який призначається на посаду та звільняється міським головою.
1.4. Відділ має печатку, бланки, штамп.
1.5. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про державну службу", іншими законами України, Указами і Розпорядженнями Президента України, постановами Верховної Ради, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, іншими діючими нормативними актами з питань житлових проблем, рішеннями міської ради, виконкому міської ради, розпорядженнями міського голови та Положенням про відділ обліку та розподілу житла.

2. Основні функції та завдання відділу

Для досягнення своєї мети відділ виконує такі функції:
2.1. Веде облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов за місцем проживання, розподіл та надання відповідно до законодавства житла, що належить до комунальної власності.
2.2. Готує проекти рішень виконкому міської ради про розподіл і надання громадянам та організаціям житлового фонду.
2.3. Планує переселення громадян в установленому законом порядку із житлових будинків, які підлягають знесенню, переобладнанню або реконструкції, контролює їхнє переселення.
2.4. Перевіряє дотримання житлового законодавства, стан квартирного обліку та надання житлових приміщень на підприємствах та організаціях.
2.5. Разом з управлінням земельних ресурсів міської ради готує пропозиції щодо відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва.
2.6. Видає згідно з рішеннями виконавчого комітету міської ради ордери на заселення жилих приміщень в будинках відомчого, громадського житлового фонду та житлового фонду міської ради.
Готує пропозиції виконкому щодо продажу непридатного житла.

2.8. Розглядає пропозиції, заяви, скарги громадян щодо житлової проблеми.
2.9. Згідно з поданими документами підприємств та організацій готує проекти рішень виконкому міської ради щодо зміни статусу гуртожитків, гуртожитків для малих сімей у житлові будинки та видає ордери на квартири в цих будинках.
2.10. Веде списки черговості громадян на надання кімнат в гуртожитках та готує пропозиції щодо поселення до гуртожитків.
2.11. Вносить пропозиції стосовно переобладнання гуртожитків під житлові будинки.
2.12. Готує документи згідно із законодавством та проекти рішень виконкому міської ради:
- про включення житлових квартир до складу службових та видає спеціальні ордери;
- про виключення житлових приміщень із складу службових і видає ордери.
2.13. Готує і виносить на розгляд громадської комісії з питань житлових проблем питання: взяття на квартирний облік, зняття з квартирного обліку, надання житлових приміщень тощо. За результатами готує проекти рішень виконавчого комітету по розглянутих питаннях.
2.14. Розглядає заяви громадян та готує проекти рішень про зміну договору найму житлових приміщень.
2.15. Розглядає клопотання органів опіки та піклування адміністрацій районів міста і готує проекти рішень виконавчого комітету про закріплення житлової площі за неповнолітніми до досягнення повноліття.
2.16. Готує проекти рішень виконавчого комітету про дозвіл на проведення громадянами, які перебувають на квартирному обліку міста, ремонту житла, що потребує капітального ремонту або ремонтно-відновлюваних робіт.
2.17. Веде облік справ військовослужбовців, звільнених у запас, і готує проекти рішень про надання їм житла.
2.18. Веде облік справ громадян, переселених із зони радіоактивного забруднення, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС та готує проекти рішень про надання житла цій категорії.
2.19. Готує матеріали для постійно діючого міського тендерного комітету на придбання квартир окремим категоріям громадян.
2.20. Здійснює облік громадян, які бажають вступити до житлово-будівельного кооперативу, готує проекти рішень про затвердження списків осіб, які вступають до житлово-будівельного кооперативу, і про затвердження рішень загальних зборів членів ЖБК про прийом у члени кооперативу та надання житла.
2.21. Готує матеріали до суду на виселення громадян з незаконно зайнятих приміщень, таких, що втратили право на житлову площу та безвісти відсутніх, бере участь у судових засіданнях з питань житлового законодавства.
2.22. Готує проекти рішень по бронюванню жилих приміщень.
2.23. Готує документи на обмін жилими приміщеннями та оформляє ордери.
2.24. Веде облік безхазяйного житла та готує документи щодо прийняття такого житла у комунальну власність.
3. Права
Відділ має право:
3.1. Виносити на розгляд виконавчого комітету пропозиції до відповідних розділів перспективного плану та бюджету з питань реалізації житлової програми.
3.2. Перевіряти стан квартирного обліку та надання житлових приміщень на підприємствах та в організаціях міста.
3.3. Запитувати у підприємств та організацій документи, необхідні для вирішення питань, що входять до компетенції відділу.
4. Відповідальність начальник відділу
Начальник відділу:
4.1. Несе персональну відповідальність за належне виконання завдань і функцій відділу та стан трудової дисципліни, роботу з кадрами відділу.
4.2. Визначає порядок діловодства, звітності і контролю.

5. Критерій оцінки роботи відділу

Критерієм оцінки роботи відділу є досягнення мети у вирішенні питань поліпшення житлових умов громадян міста, своєчасний та якісний розгляд заяв громадян.

______________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 черпвня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ адміністративної комісії

1. Загальні положення

1.1. Відділ адміністративної комісії (далі - відділ) створюється міською радою і є її виконавчим органом.
1.2. Відділ є підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові та заступнику міського голови – директору департаменту ЖКГ.
1.3. Відділ очолює начальник, що призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.4. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, законами України, Положенням про адміністративні комісії Української РСР, затвердженим Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 9 березня 1988 р. № 4430-XI, постановами Верховної Ради України, Указами і Розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами органів та посадових осіб місцевого самоврядування, Положенням про відділ адміністративної комісії та іншими нормативними актами.

2. Мета

Основною метою відділу є організація та забезпечення роботи адміністративної комісії при виконавчому комітеті Миколаївської міської ради, спрямованої на неухильне додержання та виконання вимог діючого законодавства України, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття.

3. Основні функції та завдання

Відділ адміністративної комісії:
3.1. Здійснює підготовку документів щодо утворення адміністративної комісії при виконавчому комітеті Миколаївської міської ради, що діє на строк повноважень ради, і подає їх на розгляд виконкому Миколаївської міської ради.
3.2. Здійснює організаційне забезпечення діяльності адміністративної комісії при виконкомі міської ради.

3.3. Здійснює підготовку до розгляду справ про адміністративні правопорушення.
3.3. Звертає до виконання постанови про накладення адміністративних стягнень і контролює їхнє виконання.
3.4. Надсилає постанови про накладення штрафу для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби у разі несплати правопорушниками штрафу у строк, установлений Кодексом України про адміністративні правопорушення.
3.5. Готує документи по скаргах на постанови по справах про адміністративні правопорушення і подає їх на розгляд виконавчого комітету міської ради.
3.6. Представляє, у межах повноважень, адміністративну комісію при виконавчому комітеті міської ради у суді при розгляді скарг на постанови по справах про адміністративні правопорушення.
3.7. Вживає заходів щодо узагальнення практики розгляду справ у межах міста та внесення у відповідний орган пропозицій про вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли вчиненню адміністративних правопорушень.
3.8. Через відділ по роботі із ЗМІ доводить до відома населення міста інформацію про результати розгляду адміністративною комісією при виконавчому комітеті міської ради справ про адміністративні правопорушення в місті.
3.9. За дорученням керівництва готує і надсилає статистичні звіти про розгляд справ про адміністративні правопорушення до відповідних державних органів за їхніми запитами.
3.10. За дорученням керівництва розглядає листи та скарги громадян з питань адміністративних правопорушень, а також надає відповіді на їхні усні звернення.
3.11. Надає методичну допомогу управлінням, відділам, іншим виконавчим органам міської ради з питань, що належать до компетенції відділу.
3.12. Веде діловодство адміністративної комісії, облік розглянутих справ про адміністративні правопорушення.
3.13. Виконує інші функції, які випливають з покладених на нього завдань.
3.14. Взаємодіє з відділами, управліннями, іншими виконавчими органами міської ради при вирішенні питань, що належать до компетенції відділу.

4. Права
Відділ має право:
4.1. Одержувати у встановленому порядку у відповідних державних органів влади та органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб, підприємств, установ, організацій різних форм власності, громадян необхідні документи, статистичні та оперативні дані, звіти з питань, що стосуються діяльності адміністративної комісії при виконавчому комітеті міської ради.

4.2. Залучати фахівців інших структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради, підприємств, установ та організацій за згодою їхніх керівників для розгляду питань що стосуються діяльності адміністративної комісії при виконавчому комітеті міської ради.
4.3. Брати учать у розгляді питань, які входять до його компетенції, і приймати в межах своїх повноважень рішення.

5. Відповідальність начальника відділу
5.1. Начальник відділу керує діяльністю відділу й несе відповідальність за своєчасне і якісне виконання поставлених перед відділом завдань і здійснення ним своїх функцій.
5.2. Визначає права та обов'язки працівників відділу, розробляє посадові інструкції.
5.3. Несе відповідальність за стан трудової та виконавчої дисципліни у відділі.

6. Критерій оцінки роботи відділу

Критерієм оцінки роботи відділу є якісне та своєчасне виконання покладених на відділ завдань і функціональних обов'язків.

___________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ пасажирських перевезень, зв’язку та
розвитку телекомунікацій

1. Загальні положення

1.1. Відділ пасажирських перевезень, зв'язку та розвитку телекомунікацій (далі – відділ) створюється міською радою та є її виконавчим органом.
1.2. Відділ є підзвітним, підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові, заступнику міського голови.
1.3. Відділ очолює начальник відділу, який призначається на посаду та звільняється міським головою.
1.4. Відділ керується в своїй роботі Конституцією України, Законами України "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про державну службу", "Про транспорт", "Про автомобільний транспорт", “Про залізничний транспорт”, “Про міський електричний транспорт”, "Про зв'язок", “Про поштовий зв’язок”, “Про телекомунікації”, “Про телебачення і радіомовлення” постановами та декретами Кабінету Міністрів України, Указами Президента України, розпорядженнями Миколаївської облдержадміністрації, рішеннями міської ради, виконкому міської ради, розпорядженнями міського голови та Положенням про відділ пасажирських перевезень, зв'язку та розвитку телекомунікацій.
У питаннях організації роботи підприємств транспорту, зв'язку та телекомунікацій, організації роботи міського пасажирського транспорту також керується нормативними документами, методичними матеріалами Міністерства транспорту та зв’язку України, Державного комітету зв'язку та інформатизації України.

2. Мета діяльності

2.1. Координація роботи і сприяння розвитку підприємств автомобільного, залізничного, морського, річкового пасажирського транспорту, підприємств зв'язку, телекомунікацій з метою забезпечення населення послугами громадського транспорту, послугами зв'язку та телекомунікацій.
2.2. Підвищення ефективності управління підприємствами та об'єктами пасажирського транспорту, зв'язку, телекомунікацій, які знаходяться у комунальній власності.


3. Основні функції та завдання відділу

Відділ у своїй діяльності:
3.1. Бере участь у розробленні програм розвитку підприємств пасажирського транспорту, зв'язку та телекомунікацій для включення у відповідні розділи програм комплексного економічного і соціального розвитку м. Миколаєва.
3.2. Розробляє проекти рішень міської ради та її виконкому, розпоряджень міського голови щодо організації роботи пасажирського транспорту у м. Миколаєві, наданню послуг зв’язку та телекомунікацій населенню міста.
3.3. Бере участь у підготовці засідань та роботі Конкурсного комітету по проведенню конкурсу на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування автомобільним транспортом у м. Миколаєві.
3.4. Забезпечує організацію та контроль за управлінням підприємствами, об'єктами пасажирського транспорту, зв'язку та телекомунікацій, що перебувають у комунальній власності міської громади, їх належного утримання, ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню.
3.5. Здійснює заходи щодо підтримки та розвитку підприємств пасажирського транспорту, зв'язку та телекомунікацій, які знаходяться в комунальній власності міської громади.
3.6. Здійснює, відповідно до законодавства, контроль за належною експлуатацією та утриманням об'єктів пасажирського транспорту, зв’язку та телекомунікації, організацією надання послуг транспорту, зв’язку та телекомунікацій населенню м. Миколаєва.
3.7. З метою проведення контролю щодо якісного та ефективного надання послуг населенню по перевезенню пасажирів у межах м.Миколаєва, залучає, згідно з погодженими графіками, фахівців Державної автомобільної інспекції, Державної податкової інспекції, автотранспортного управління Міністерства транспорту України в Миколаївській області, територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Миколаївській області, обласного управління по захисту прав споживачів Держстандарту України.
3.8. Розробляє та надає пропозиції виконкому міської ради про затвердження маршрутів громадського транспорту, затвердження графіків руху міського пасажирського транспорту, узгодження питань стосовно транзитного пасажирського транспорту.
3.9. Здійснює обстеження наявних пасажиропотоків у м. Миколаєві з метою оптимізації маршрутної мережі громадського транспорту та залучає для проведення обстежень фахівців підприємств, організацій та установ.
3.10. Розробляє Паспорти маршрутів громадського транспорту.
3.11. Оформлює та видає “Дозвіл на перевезення пасажирів”.
3.12. Здійснює заходи щодо залучення на договірних засадах підприємств, установ та організацій, що не належать до комунальної власності
територіальної громади, до участі в обслуговування населення пасажирськими перевезеннями, послугами зв’язку та телекомунікацій.
3.13. Спільно з іншими підрозділами виконкому міської ради розробляє Договори на перевезення пасажирів громадським транспортом, надання населенню послуг зв’язку та телекомунікацій.
3.14. Залучає (за згодою керівників відділів, управлінь) спеціалістів органів місцевого самоврядування для розроблення проектів документів щодо пасажирських перевезень в м. Миколаєві, надання послуг зв’язку та телекомунікацій та здійснення відповідних заходів з метою їх реалізації.
3.15. Здійснює аналіз забезпечення населення міста пасажирськими перевезеннями, наданням послуг зв'язку та телекомунікацій, вносить пропозиції щодо підвищення якості зазначених послуг.
3.16. Бере участь у підготовці засідань та роботі Координаційної ради з питань розвитку підприємництва у сфері пасажирських перевезень в
м. Миколаєві.
3.17. Спільно з підприємствами, організаціями та установами бере участь у розробленні та проведенні святкових заходів у м. Миколаєві.
3.18. Сприяє у реалізації інвестиційних проектів щодо розвитку пасажирського транспорту, зв’язку та телекомунікацій у м. Миколаєві.
3.19. Здійснює оперативне керівництво роботою підприємств пасажирського транспорту з метою поліпшення якості транспортних послуг населенню.

4. Права

Начальник відділу має право:
4.1. Брати участь у нарадах та зборах виконавчих органів державної влади, громадських організацій та об’єднань, політичних партій та рухів, підприємств, установ та організацій при розгляді питань щодо надання населенню міста послуг з пасажирських перевезень, зв’язку та телекомунікацій.
4.2. Одержувати від інших виконавчих органів ради документи та матеріали, необхідних для здійснення роботи стосовно закріплених за відділом повноважень та завдань органів місцевого самоврядування та керівництва.
4.3. Брати участь у нарадах з керівниками розташованих або зареєстрованих на території міста підприємств для вирішення питань, віднесених до компетенції відділу.
4.4. За дорученням керівництва виконкому міської ради проводити наради з керівниками підприємств і організацій, збори структурних підрозділів підприємств, організацій та установ, які надають послуги з пасажирських перевезень, зв’язку та телекомунікацій.
4.5. Розробляти та затверджувати посадові інструкції підлеглих йому працівників.
4.6. Надавати доручення працівникам відділу щодо виконання посадових інструкцій та питань, які віднесено до компетенції відділу.

4.7. Вносити пропозиції щодо заохочення працівників відділу та притягнення їх до дисциплінарної відповідальності в установленому порядку, згідно з нормами діючого законодавства.

5. Відповідальність начальника відділу

5.1. Начальник відділу несе відповідальність за своєчасне та якісне виконання поставлених перед відділом завдань, а також оперативних завдань керівництва.
5.2. Несе відповідальність за стан трудової, виконавчої дисципліни.

6. Критерій оцінки роботи

Критерієм оцінки роботи відділу є якісне і своєчасне виконання покладених на відділ завдань і функціональних обов'язків працівників відділу.

____________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від _23 червня 2006
№ 2/4

ПОЛОЖЕННЯ
про відділ сфери послуг, легкої, переробної промисловості
та підтримки підприємницької діяльності

Загальні положення

1.1. Відділ сфери послуг, легкої, переробної промисловості та підтримки підприємницької діяльності (далі – відділ) створюється міською радою та є її виконавчим органом.
1.2. Відділ є підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові та заступнику міського голови.
1.3. Відділ утримується за рахунок коштів міського бюджету.
1.4. Відділ очолює начальник відділу, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.5. Відділ керується у своїй роботі Конституцією України, Законами України “ Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про державну службу”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, іншими законами України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Указами та Розпорядженнями Президента України, наказами Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України й іншими актами законодавчої та виконавчої влади, Положенням про відділ сфери послуг, легкої, переробної промисловості та підтримки підприємницької діяльності.

2. Мета діяльності

Основною метою діяльності відділу є:
2.1. Реалізація державної та міської політики підтримки та розвитку підприємництва.
2.2. Реалізація державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності відповідно до Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.
2.3. Реалізація міської політики розвитку легкої та переробної промисловості, надання послуг населенню.
2.4. Координація розвитку підприємств легкої та переробної промисловості і підприємництва в інтересах вирішення питань економічного та соціального розвитку міста, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів.
2.5. Координація роботи та здійснення контролю за діяльністю підприємств побутового обслуговування та з надання послуг населенню.
2.6. Підтримка підприємницької й громадської господарчої ініціативи.

3. Внутрішня структура

До складу відділу входить:
сектор з питань підтримки підприємницької діяльності (далі – сектор) - 2 одиниці.

4. Основні функції та завдання

4.1. Забезпечення організації управління об’єктами побутового обслуговування, надання послуг населенню підприємствами різних форм власності та тих, що перебувають у міській комунальній власності, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню.
4.2. Забезпечення ефективного використання підприємствами легкої та переробної промисловості міста природних, трудових і фінансових ресурсів, збалансованого економічного розвитку території міста.
4.3. Залучення на договірних засадах підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності, до участі в забезпеченні життєдіяльності міста та його комплексного соціально-економічного розвитку.
4.4. Координація діяльності підприємств, що належать до комунальної власності міської громади.
4.5. Попередній розгляд пропозицій щодо розміщення, спеціалізації та розвитку на території міста підприємств і організацій побутового обслуговування населення, незалежно від форм власності, внесення, у разі потреби, до відповідних органів місцевого самоврядування пропозицій з цих питань.
4.6. Видача дозволів на розміщення об’єктів побуту та сфери послуг населенню.
4.7. Видача дозволів на розміщення стаціонарних АЗС.
4.8. Сприяння у створенні на основі законодавства спільних з іноземними партнерами підприємств легкої та переробної промисловості та інших об’єктів.
4.9. Здійснення заходів щодо розширення та вдосконалення мережі підприємств легкої та переробної промисловості, послуг населенню.
4.10. Здійснення, відповідно до законодавства, контролю за належною експлуатацією об’єктів та організацією обслуговування населення підприємствами побутового обслуговування, з надання послуг, стаціонарними АЗС.
4.11. Підготовка пропозицій, проектів рішень щодо організації місцевих виставок.
4.12. Залучення промислових підприємств міста та суб’єктів підприємницької діяльності до участі у регіональних, міжрегіональних, республіканських, міжнародних виставках – ярмарках.
4.13. Надання методичної та організаційної допомоги підприємствам у формуванні експозицій на виставках – ярмарках.
4.14. Організація професійних свят та громадських акцій.
4.15. Розроблення та подання на розгляд міської ради та її виконавчого комітету пропозицій по встановленню зручного для населення режиму роботи підприємств комунального господарства, побутового обслуговування, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад.
4.16. Підготовка проектів рішень про скасування дозволу на надання побутових та інших видів послуг у разі порушення екологічних, санітарних правил, інших вимог законодавства зазначеними підприємствами.
4.17. Підготовка пропозицій, проектів рішень щодо організації паркінгів, автомобільних стоянок, АЗС, станцій технічного обслуговування на території міста та здійснення відповідно до законодавства контролю за їх експлуатацією.
4.18. Видача дозволів на організацію паркінгів та автостоянок на території міста.
4.19. Взаємодія з Представництвом Держкомпідприємництва у Миколаївській області з питань розвитку підприємництва в м. Миколаєві.
4.20. Аналіз та підготовка пропозицій, змін та доповнень у розпорядчі документи міської ради та виконкому міської ради, пов’язаних з розвитком та підтримкою підприємництва.
4.21. Взаємодія з управлінням захисту прав споживачів у Миколаївській області у здійсненні контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів.
4.22. Співпраця з фахівцями Державної податкової інспекції, фінансовими органами з правових та організаційно-економічних питань.
4.23. Взаємодія з Миколаївським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України щодо розвитку в місті добросовісної конкуренції, обмеження монополізму.
4.24. Вивчення вітчизняного та закордонного досвіду, збирання, систематизація та аналіз пропозицій щодо удосконалення державного регулювання у сфері підприємництва, розвитку легкої та переробної промисловості.
4.25. Сприяння інвестиційній діяльності на території міста в межах покладених на відділ повноважень, згідно зі ст.35 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.
4.26. Підготовка пропозицій міській раді з питань удосконалення нормативно - правової бази підприємництва, реалізації на місцевому рівні державної регуляторної політики, дозвільних процедур та регулювання підприємницької діяльності.
4.27. Реалізація та організаційне забезпечення здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності відповідно до Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

5. Права

Начальник відділу має право:
5.1. Одержувати від інших виконавчих органів ради матеріали (дані), необхідні для здійснення завдань відділу, разових завдань керівництва.
5.2. Проводити наради з керівниками розташованих або зареєстрованих на території міста підприємств, незалежно від форм власності, для вирішення питань, віднесених до відання відділу.
5.3. Заслуховувати звіти про роботу керівників підприємств комунальної власності міської громади.
5.4. Погоджувати в установленому порядку кандидатури для призначення на посаду керівників підприємств, розташованих на відповідній території, які перебувають у комунальній власності.
5.5. Затверджувати посадові інструкції підлеглих йому працівників.
5.6. Давати вказівки працівникам відділу, що стосуються діяльності відділу.
5.7. Подавати пропозиції по заохоченню працівників відділу та притягненню їх до дисциплінарної відповідальності в установленому порядку, згідно з Кодексом законів про працю України.

6. Відповідальність начальника відділу

Начальник відділу несе відповідальність за:
6.1. Своєчасне та якісне виконання поставлених перед відділом завдань, а також оперативних завдань керівництва.
6.2. Стан трудової, виконавчої дисципліни й роботу з кадрами у відділі.
7. Критерій оцінки роботи

Критеріями оцінки роботи відділу є:
7.1. Створення за участю відділу нових робочих місць на підприємствах міста.
7.2. Наявність структурних зрушень в економіці міста в бік розвитку місцевого товаровиробництва.
Підвищення надходжень до міського бюджету.
7.4. Реалізація місцевої програми підтримки та розвитку малого бізнесу і підприємництва.

П О Л О Ж Е Н Н Я
про сектор з питань підтримки підприємницької діяльності

1. Загальні положення

1.1 Сектор з питань підтримки підприємницької діяльності (далі – сектор) створюється міською радою та є її виконавчим органом.
1.2. Сектор є підзвітним та підконтрольний міській раді, підпорядкований у своїй діяльності виконкому міської ради, міському голові та заступнику міського голови, начальнику відділу сфери послуг, легкої, переробної промисловості та підтримки підприємницької діяльності.
1.3. Сектор очолює завідувач сектору, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.4. Сектор керується у своїй роботі Конституцією України, Законами України “ Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про державну службу”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, іншими законами України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Указами та Розпорядженнями Президента України, наказами Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України й іншими актами законодавчої та виконавчої влади, Положенням про відділ сфери послуг, легкої, переробної промисловості та підтримки підприємницької діяльності та Положенням про сектор з питань підтримки підприємницької діяльності.

2. Мета діяльності

Основною метою діяльності сектору є:
2.1. Реалізація державної та міської політики підтримки та розвитку підприємництва.
2.2. Реалізація державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності відповідно до Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

3. Основні функції та завдання

3.1. Підготовка пропозицій міській раді з питань удосконалення нормативно - правової бази підприємництва, реалізації на місцевому рівні державної регуляторної політики, дозвільних процедур та регулювання підприємницької діяльності.
3.2. Реалізація та організаційне забезпечення здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності відповідно до Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.
3.3. Координація діяльності структурних підрозділів виконкому міської ради з питань, пов’язаних з розробленням та реалізацією заходів щодо проведення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, дозвільних процедур та регулювання підприємництва в місті.
3.4. Організація регулярного розгляду питань щодо ставок фіксованого податку і вартості патентів, орендної плати за використання приміщень і земельних ділянок, адекватних рівню ринкових відносин.
3.5. Організація проведення семінарів, нарад, конференцій з підприємцями.
3.6. Сприяння розвитку малого бізнесу та підприємництва.
3.7. Розгляд та погодження в установленому порядку проектів регуляторних актів виконкому міської ради та міської ради, аналізів регуляторного впливу, аналіз звітів про відстеження результативності регуляторних актів.
3.8. Розроблення та реалізація міської програми розвитку підприємництва, аналізує хід її виконання.
3.9. Підготовка пропозицій щодо ефективного використання бюджетних коштів для фінансування заходів з підтримки та розвитку підприємництва.

4. Права

Завідувач сектору має право:
4.1. Одержувати від інших виконавчих органів ради матеріали (дані), необхідні для здійснення завдань відділу, разових завдань керівництва.
4.2. Проводити наради з керівниками розташованих або зареєстрованих на території міста підприємств, незалежно від форм власності, для вирішення питань, віднесених до відання сектору.

5. Критерій оцінки роботи сектору

Критерієм оцінки роботи сектору є якісне та своєчасне виконання покладених на сектор завдань.
_________________________________________-________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ зовнішньоекономічної діяльності та
міжнародного співробітництва

1. Загальні положення

1.1. Відділ зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва (далі – відділ) створюється міською радою та є її виконавчим органом.
1.2. Відділ є підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові, першому заступнику міського голови.
1.3. Відділ очолює начальник відділу, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.4. Відділ керується у своїй роботі Конституцією України, законами України, Указами Президента України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, нормативними документами, що регулюють діяльність в галузі зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва, рішеннями міської ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та Положенням про відділ зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва.

2. Мета

Основною метою діяльності відділу є:
2.1. Сприяння зовнішньоекономічним зв'язкам підприємств, установ та організацій міста, незалежно від форм власності.
2.2. Укладання і реалізація договорів про співробітництво з містами-партнерами із зарубіжних країн.
2.3. Забезпечення реалізації міжнародних зобов’язань України на території міста в межах повноважень, наданих діючим законодавством.

3. Основні функції та завдання відділу

Відділ у своїй діяльності здійснює:
3.1. Надання допомоги підприємствам, установам, організаціям різних організаційно-правових форм, суб’єктам підприємницької діяльності в установленні ділових контактів з іноземними партнерами, організації та проведенні міжнародних зустрічей.

3.2. Участь у проектах, що фінансуються через Програми міжнародного співробітництва на території України.
3.3. Сприяння організації і проведенню міжнародних виставок, ярмарків, презентацій іноземних фірм і представництв у місті, участі підприємств міста у виставках і ярмарках, які проводяться в інших країнах.
3.4. Підготовку і внесення на розгляд міського голови і виконавчого комітету міської ради пропозицій з напрямів міжнародної діяльності, а також за їхнім дорученням проектів договорів та інших необхідних документів.
3.5. Забезпечення міської ради, виконавчого комітету і міського голови інформацією про зовнішньоекономічну діяльність та міжнародне співробітництво в місті.
3.6. Аналіз зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва в місті, узагальнення й поширення позитивного досвіду підприємств, установ та організацій, які ефективно проводять таку діяльність.

4. Права
Начальник відділу має право:
4.1. Одержувати від інших виконавчих органів міської ради матеріали (дані), необхідні для виконання поставлених перед відділом завдань.
4.2. Брати участь у підготовці та переговорах з іноземними організаціями і суб'єктами господарської діяльності.

5. Відповідальність начальника відділу
Начальник відділу несе відповідальність за :
5.1. Своєчасне та якісне виконання поставлених перед відділом завдань, а також оперативних завдань керівництва.
5.2. Стан трудової, виконавчої дисципліни і роботу з кадрами у відділі.

6. Критерій оцінки роботи

Критеріями оцінки роботи відділу є:
6.1. Підвищення рівня зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва на території міста.
6.2. Наявність торгово-економічних, науково-технічних, культурних та інших зв'язків із зарубіжними країнами.
6.3. Участь у Програмах міжнародного співробітництва.

____________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ адміністраторів

1. Загальні положення

1.1 Відділ адміністраторів (далі – відділ) створюється міською радою і є її виконавчим органом.
1.2. Відділ є підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові, заступнику міського голови.
1.3. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.4. На посаду начальника відділу адміністраторів, його заступника та спеціалістів відділу призначаються особи з вищою освітою та стажем роботи на державній службі або в органах місцевого самоврядування не менше одного року чи стажу роботи в інших сферах управління не менше трьох років.
1.5. Відділ керується у своїй роботі Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про державну службу”, „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”, іншими законодавчими актами, актами органів і посадових осіб місцевого самоврядування, Положенням про відділ адміністраторів та іншими нормативно-правовими актами.

2. Мета
Основною метою створення відділу є організація видачі суб’єкту господарювання документів дозвільного характеру та забезпечення взаємодії місцевих дозвільних органів щодо видачі документів дозвільного характеру.

Завдання і функції відділу

3.1. Надання суб'єкту господарювання вичерпної інформації щодо вимог та порядку одержання документа дозвільного характеру.
3.2. Прийняття від суб'єкта господарювання документів, необхідних для одержання документів дозвільного характеру, їхня реєстрація та подання документів (їхніх копій) відповідним місцевим дозвільним органам.
3.3. Видача суб'єкту господарювання документів дозвільного характеру.
3.4. Забезпечення взаємодії місцевих дозвільних органів та документообігу.
3.5. Організаційне та інформаційне забезпечення проведення представниками місцевих дозвільних органів спільного обстеження об'єкта, на який видається документ дозвільного характеру.

3.6. Контроль за додержанням посадовими особами місцевих дозвільних органів термінів розгляду та видачі документів дозвільного характеру.
Формування та ведення реєстру документів дозвільного характеру.
3.8. Інформування посадової особи, якій він підпорядковується, а також територіального органу уповноваженого органу про порушення вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру посадовою особою місцевого дозвільного органу.
3.9. Підготовка пропозицій щодо удосконалення процедури видачі документів дозвільного характеру.

4. Права
Відділ має право:
4.1. У триденний строк з моменту запиту від місцевих дозвільних органів безоплатно одержувати інформацію, пов'язану з видачею документів дозвільного характеру, за винятком інформації, що становить державну таємницю.
4.2. Одержувати у встановленому порядку від виконавчих органів міської ради повну інформацію щодо порядку видачі документів дозвільного характеру місцевими дозвільними органами, зокрема, переліку документів, необхідних для одержання документів дозвільного характеру, зразків заяв та необхідних бланків, термінів видачі документів дозвільного характеру, розміру плати за їхню видачу (у разі її встановлення).
4.3. Брати участь у засіданнях виконкому міської ради, пленарних засіданнях ради (за запрошенням), нарадах тощо.
4.4. Координувати у межах своєї компетенції діяльність місцевих дозвільних органів щодо видачі документів дозвільного характеру.
4.5. Вносити міському голові пропозиції з питань удосконалення роботи відділу.
4.6. Відділ у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє з іншими структурними підрозділами виконавчих органів міської ради.
4.7. Покладання на відділ обов’язків, не передбачених цим Положенням, і таких, що не стосуються питань роботи відділу, не допускається.

5. Відповідальність начальника відділу
5.1. Начальник відділу керує діяльністю відділу й несе відповідальність за своєчасне і якісне виконання поставлених перед відділом завдань і здійснення ним своїх функцій.
5.2. Розподіляє обов'язки між працівниками відділу, розробляє посадові інструкції.
7. Критерій оцінки роботи відділу

Критерієм оцінки роботи відділу є якісне та своєчасне виконання покладених на відділ завдань і функціональних обов'язків.
_______________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від _23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про департамент житлово-комунального господарства

Загальні положення

1.1. Департамент житлово-комунального господарства (далі - департамент) утворюється міською радою і є її виконавчим органом.
1.2. Департамент у своїй діяльності є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові та заступнику міського голови - директору департаменту.
1.3. Департамент є юридичною особою , має рахунки в установах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України зі своїм найменуванням, є правонаступником управління житлово-комунального господарства.
1.4. Департамент утримується за рахунок коштів міського бюджету, штатний розпис та кошторис на утримання апарату затверджується міським головою.
1.5. Департамент очолює заступник міського голови – директор департаменту, який приймається на службу шляхом затвердження міською радою.
1.6. Департамент житлово-комунального господарства у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, Постановами Кабінету Міністрів України, Указами і Розпорядженнями Президента України, рішеннями міської ради, виконкому, розпорядженнями міського голови, іншими нормативно-правовими актами, діючими у житлово-комунальному господарстві та Положенням про департамент житлово-комунального господарства.

2. Внутрішня структура департаменту

До складу департаменту входять:
Керівництво - 2
Управління з експлуатації та реформування
житлового господарства:
- керівництво - 2
- відділ реформування житлового господарства - 5
- відділ з експлуатації житлового господарства - 8
Управління комунального господарства:
- керівництво - 2

- відділ енергетики - 3
- відділ з експлуатації комунальних об’єктів - 3
Управління з охорони навколишнього природного
середовища:
- керівництво - 2
- відділ охорони навколишнього природного середовища - 3
- відділ координації робіт з озеленення міста - 3
- відділ координації робіт поводження з відходами - 4
Відділ координації ЖКГ - 3
Планово-фінансовий відділ - 4
Відділ цін та цінової політики - 2
Відділ розрахунків за житлово-комунальні послуги - 3
Загальний відділ - 7
Служба оперативного реагування 008 - 16
Відділ бухгалтерського обліку та звітності - 5
Відділ кадрів - 1
Юрисконсульт - 1
Господарсько-експлуатаційний відділ - 3

Крім того, у складі департаменту передбачено 8 працівників технічного нагляду за ремонтом, реконструкцією, будівництвом, газифікацією комунальних об’єктів та житла, які утримуються за рахунок 2,5 відсотків відрахувань від бюджетних витрат на ремонт, реконструкцію та будівництво.

3. Мета

Основною метою діяльності департаменту є забезпечення комплексного розвитку житлового та комунального господарства міста, об’єктів водо-, тепло- та електрозабезпечення для найбільш повного задоволення потреб населення у житлово-комунальних послугах, поліпшення їхньої якості та культури обслуговування, організації і здійснення контролю за дотриманням законодавчих та нормативно-правових актів у сфері благоустрою і санітарного стану міста.

4.Основні функції і завдання департаменту

4.1. Здійснює управління об’єктами житлово-комунального господарства та водо-, тепло-, електропостачання, що знаходяться у комунальній власності міста та підпорядковані департаменту.
4.2. Розробляє та вносить пропозиції щодо здійснення радикальних економічних реформ у галузі, нових методів господарювання, прогресивних форм організації та стимулювання праці згідно з діючим законодавством.
4.3. Вивчає передові методи утримання житлово-комунального господарства та вносить пропозиції щодо їхнього впровадження у місті Миколаєві.

4.4. Готує проекти рішень міської ради та виконкому, розпоряджень міського голови, які стосуються покращання роботи житлово-комунального господарства міста.
4.5. Виконує делеговані міською радою повноваження щодо укладання контрактів з керівниками підпорядкованих комунальних, житлово-експлуатаційних підприємств міста.
4.6. Вносить пропозиції щодо розширення та вдосконалення мережі підприємств, які працюють у галузі житлово-комунального господарства.
4.7. Виконує функції замовника по реконструкції, капітальному ремонту та газифікації житлового фонду і об’єктів комунального призначення згідно із затвердженими міськими програмами, державним і міським бюджетним фінансуванням.
4.8. Здійснює, в установленому порядку, підготовку проектів рішень з питань визнання житлових будинків (квартир), що знаходяться в комунальній власності міста, непридатними для проживання згідно з діючим законодавством.
4.9. Готує, в установленому порядку, проекти рішень щодо надання та зміни адрес об’єктам нерухомості у місті Миколаєві.
4.10. Бере участь в роботі комісії щодо оформлення дозволів на будівництво житлових будинків, виконання земляних робіт.
4.11. Готує проекти рішень виконкому міської ради про прийняття окремих квартир до комунальної власності міста, реєстрацію об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) з оформленням та видачею свідоцтв про реєстрацію.
4.12. Здійснює контроль за організацією робіт житлово-комунальними підприємствами міста згідно з діючими нормами за:
- утриманням та капітальним ремонтом житлового фонду;
- технічним обслуговуванням житлового фонду;
- підготовкою об’єктів житлово-комунального призначення до експлуатації в осінньо-зимовий період;
- утриманням ліфтового господарства;
- експлуатацією димо-, вентканалів;
- аварійним обслуговуванням житлового фонду;
- експлуатацією будинків підвищеної поверховості ;
- іншими заходами, пов’язаними з експлуатацією житлового фонду .
4.13. Проводить аналіз господарсько-фінансової діяльності підприємств ЖКГ та вживає заходів щодо поліпшення їхньої роботи.
4.14. Приймає статистичну та бухгалтерську звітність від підприємств, що перебувають у комунальній власності міста, складають зведені звіти та забезпечує своєчасне їхнє подання відповідним органам.
4.15. Розглядає в установленому порядку пропозиції, заяви, скарги громадян, вживає заходів щодо усунення причин, які їх викликають.
4.16. Здійснює залучення на договірних засадах коштів підприємств, організацій, установ, незалежно від форм власності, розташованих на території міста, до участі в комплексному соціально-економічному розвитку міста.

4.17. Вживає необхідних заходів щодо ліквідації наслідків екологічних катастроф, стихійного лиха, епідемій, інших надзвичайних ситуацій.
4.18. Веде контроль за організацією роботи з охорони праці, пожежної безпеки житлово-комунальних підприємств та вносить пропозиції щодо покращання цієї роботи.
4.19. Координує та контролює питання щодо :
- збирання, транспортування, утилізації та знешкодження побутових відходів , знешкодження та захоронення трупів тварин;
- надання за рахунок коштів міського бюджету ритуальних послуг у зв’язку з похованням самотніх громадян, ветеранів війни та праці , а також інших категорій малозабезпечених громадян;
- роботи адміністрацій районів по санітарному стану і благоустрою міста;
- залучення з цією метою коштів трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення;
- благоустрою виробничих та закріплених територій, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян;
- забезпечення утримання в належному стані кладовищ, інших місць поховання.
4.20. Розміщує на договірних засадах замовлення на виробництво продукції, виконання необхідних робіт (послуг) на підприємствах , в установах та організаціях.
4.21. Взаємодіє з адміністраціями районів міста, управліннями та відділами виконкому міської ради для вирішення питань життєдіяльності житлово-комунального господарства міста та належного санітарного стану.
4.22. Здійснює контроль за ремонтом, реконструкцією та будівництвом об’єктів житлово-комунального господарства, освоєнням виділених бюджетних коштів та ефективним їхнім використанням за призначенням.
4.23. Узагальнює пропозиції районів по реконструкції та капітальному ремонту об’єктів благоустрою та санітарного очищення.
4.24. Проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням щодо створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).
4.25. Розробляє відповідні документи щодо приймання - передачі до комунальної власності міста безгосподарчих об’єктів на території міста.
4.26. Проводить капітальний ремонт житла пільгової категорії громадян, мешканців приватного сектору згідно із законодавством.
4.27. Розробляє цільові міські програми по охороні навколишнього середовища.
4.28. Бере участь у роботі державних приймальних та державних технічних комісій з прийняття до експлуатації завершених будівництвом об’єктів.
4.29. Проводить економічний аналіз стану платежів за житлово-комунальні послуги (комунальні підприємства, населення ) та вживає заходів по ліквідаії заборгованості.
4.30. Впроваджує сучасні методи щодо розрахунків за житлово-комунальні послуги через МІРЦ.
4.31. Впроваджує в порядку і межах, визначених законодавством, тарифи на житлово-комунальні послуги.
4.32. Забезпечує реалізацію державної політики з питань енергетики та енергозбереження у місті.
4.33. Забезпечує реалізацію державної політики з питань охорони природного навколишнього середовища у місті.

5. Права директора департаменту

Директор департаменту має право:
5.1. Давати оперативні завдання керівникам підприємств, що знаходяться у комунальній власності, та керівникам, які працюють у галузі житлово-комунального господарства.
5.2. Укладати та скасовувати контракти із керівниками підприємств, що знаходяться у комунальній власності та працюють у галузі житлово-комунального господарства, приймати та звільняти працівників департаменту згідно із законодавством.
5.3. Організовувати перевірки на підприємствах ЖКГ щодо достовірності використання цільового фінансування.
5.4. Затверджувати Положення про управління, відділи та посадові інструкції керівників і спеціалістів департаменту.
5.5. Розподіляти повноваження між працівниками департаменту.
5.6. Представляти до нагороди керівників підприємств та працівників департаменту, притягати їх до дисциплінарної відповідальності згідно з Кодексом Законів про працю України.
5.7. Затверджувати штатний розпис працівників технічного нагляду за ремонтом, реконструкцією, будівництвом, газифікацією комунальних об’єктів та житла, річний розпис видатків на їхнє утримання за рахунок 2,5 відсотків відрахувань від бюджетних витрат на ремонт, реконструкцію та будівництво.
5.8. Списувати з балансу застаріле та непридатне для подальшого використання обладнання згідно з діючим законодавством.
5.9. Забороняти та припиняти виконання несанкціонованих робіт, що порушують санітарний стан та благоустрой міста.
5.10. При порушенні правил благоустрою та санітарного стану міста затверджувати протоколи та приписи щодо усунення недоліків.
5.11. Перевіряти у виконавців робіт наявність необхідних ліцензій та, у разі порушення правил благоустрою (більше двох разів), порушувати питання до відповідних органів про вилучення або припинення дій ліцензій на підприємницьку й інші види діяльності.
5.12. Видавати в межах своєї компетенції накази, контролювати їхнє виконання.
5.13. Представляти без доручення департамент у взаємовідносинах з фізичними і юридичними особами.

5.14. Відкривати і закривати рахунки в органах Державного казначейства України.
Першого підпису на банківських документах.
Вести особистий прийом.
Здійснювати інші повноваження, покладені на нього відповідно до чинного законодавства України.

6. Відповідальність директора департаменту

Директор департаменту здійснює керівництво департаментом та діяльністю підприємств ЖКГ, що знаходяться у комунальній власності міста, і несе персональну відповідальність за:
6.1. Своєчасне виконання оперативних завдань міської ради , її виконавчого комітету , доручень міського голови.
6.2. Належне утримання об'єктів житлово-комунального призначення та водо-, тепло-, електропостачання, надання необхідного рівня та якості послуг населенню.
6.3. Стан виконавчої та трудової дисципліни працівників департаменту та керівників підприємств ЖКГ.
6.4. Своєчасний та правомірний розгляд листів, заяв, скарг громадян.
6.5. Приведення у відповідність до діючого законодавства підготовлених департаментом розпорядчих документів з питань житлово-комунального господарства , благоустрою та санітарного стану міста.

7. Критерій оцінки роботи

Критерієм оцінки роботи департаменту є стала робота підприємств житлово–комунального господарства та водо-, тепло-, електрозабезпечення міста, забезпечення мешканців міста якісними житлово-комунальними послугами, дієвого контролю за виконанням на території міста Правил благоустрою та інших нормативно-правових актів ЖКГ.

___________________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про департамент освіти

1. Загальні положення

1.1. Департамент освіти (далі - департамент) створюється міською радою і є її виконавчим органом, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету міської ради, міському голові та заступнику міського голови.
1.2. Департамент є багатофункціональним структурним підрозділом виконавчого комітету міської ради, що утворюється для виконання завдань високого ступеня складності з програмно-цільовим напрямом діяльності в галузі освіти.
1.3. Департамент у своїй діяльності керується: Конституцією України, законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами та іншими нормативно-правовими документами Міністерства освіти і науки України, розпорядженнями обласної державної адміністрації, наказами управління освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації, рішеннями міської ради, її виконавчого комітету та розпорядженнями міського голови, а також Положенням про департамент освіти.
1.4. Департамент фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету. Гранична чисельність, фонд оплати праці працівників департаменту освіти та видатки на його утримання встановлюються міською радою за рекомендаціями Міністерства освіти і науки України.
1.5. Структура і штатний розпис департаменту складаються за рекомендаціями Міністерства освіти і науки України та затверджуються міським головою за поданням директора департаменту.
1.6. Департамент є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, є правонаступником управління освіти.

2. Внутрішня структура департаменту

До складу апарату департаменту входять:
- керівництво - 4
- відділ кадрів - 3
- відділ загальної середньої та дошкільної освіти - 6

- відділ координації діяльності загальноосвітніх
навчальних закладів - 5
- відділ виховної роботи - 3
- відділ захисту прав дітей - 2
- планово-технічний відділ - 2
- фінансово-економічний відділ - 2

3. Основні завдання та функції департаменту

3.1. Здійснення за програмно-цільовим методом діяльності реалізації державної політики в галузі освіти з урахуванням особливостей соціально-культурного середовища міста.
3.2. Аналіз стану освіти в місті, прогнозування розвитку загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти, удосконалення мережі відповідних навчальних закладів незалежно від типів і форм власності згідно з освітніми потребами громадян; розробка та організація виконання міської програми розвитку освіти.
3.3. Створення умов для реалізації гарантованого Конституцією України права громадян на отримання дошкільної, повної загальної середньої та позашкільної освіти.
3.4. Контроль за дотриманням законодавства в галузі освіти, Державного стандарту загальної середньої освіти та вимог Базового компонента дошкільної освіти відповідними навчальними закладами усіх типів, розташованими на території міста.
3.5. Навчально-методичне керівництво та інспектування навчальних закладів, що є комунальною власністю, організація їх фінансового забезпечення та зміцнення їх матеріальної бази; координація діяльності цих навчальних закладів, а також навчальних закладів інших форм власності.
3.6. Проведення атестації загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів усіх типів, розташованих на території міста; оприлюднення результатів атестації.
3.7. Сприяння розвитку самоврядування у загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладах.
3.8. Комплектування навчальних закладів педагогічними працівниками, в тому числі керівними кадрами; вдосконалення професійної кваліфікації педагогічних працівників, їхня перепідготовка та атестація у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.
3.9. Сприяння проведенню експериментальної та інноваційної діяльності у навчально-виховному процесі навчальних закладів міста.
3.10. Забезпечення соціального захисту, охорони життя, здоров'я та захисту прав учасників навчально-виховного процесу в навчальних закладах і установах освіти.
3.11. Здійснення міжнародного співробітництва.

3.12. Організація мережі та здійснення керівництва загальноосвітніми, дошкільними та позашкільними навчальними закладами міста:
- здійснює управління загальноосвітніми, дошкільними та позашкільними навчальними закладами усіх типів;
- визначає потребу в навчальних закладах усіх типів та подає пропозиції до виконавчого комітету міської ради щодо удосконалення їхньої мережі відповідно до соціально-економічних і культурно-освітніх потреб міста за наявності необхідної матеріально-технічної, науково-методичної бази, педагогічних кадрів тощо;
- забезпечує оперативний контроль за збереженням існуючої мережі загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів; сприяє їхньому навчально-методичному, фінансовому та матеріально-технічному забезпеченню;
- здійснює в межах своєї компетенції державне інспектування навчальних закладів, що належать до сфери управління місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, забезпечує гласність його результатів;
- проводить державну атестацію навчальних закладів міста (не рідше ніж один раз на 10 років) щодо реалізації освітньої діяльності та відповідності освітніх послуг державним стандартам освіти;
- готує проекти рішень про закріплення за загальноосвітніми навчальними закладами, крім ліцеїв, гімназій, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), території обслуговування, відповідно до якої ведеться облік дітей і підлітків шкільного віку та дітей дошкільного віку;
- вивчає потребу та вносить пропозиції до виконавчого комітету міської ради про утворення навчальних закладів для дітей, які потребують соціальної допомоги та реабілітації, організовує їхнє навчання (у тому числі - й індивідуальне) та виховання у загальноосвітніх та спеціальних навчальних закладах;
- вивчає потребу та вносить пропозиції до виконавчого комітету міської ради щодо утворення вечірніх (змінних) шкіл, класів, груп з очною та заочною формами навчання при загальноосвітніх навчальних закладах, створює умови для складання державної підсумкової атестації екстерном;
- вносить пропозиції до виконавчого комітету міської ради про відкриття профільних класів, гімназій, ліцеїв, колегіумів, навчально-виховних комплексів, навчально-виховних об'єднань, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, центрів дитячої та юнацької творчості, допризовної підготовки тощо, сприяє їх матеріальній підтримці;
- погоджує проекти будівництва загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів, сприяє їхньому раціональному розміщенню.
3.13. Організація нормативно-правового забезпечення загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти в місті:
- контролює дотримання навчальними закладами усіх типів законодавства у сфері освіти, державних вимог щодо змісту, рівня і обсягу освітніх послуг відповідно до рівня і профілю навчання;

- сприяє організації та реалізації варіативної складової змісту загальної середньої освіти;
- контролює виконання конституційних вимог щодо обов'язковості здобуття дітьми і підлітками міста повної загальної середньої освіти;
- забезпечує в межах своїх повноважень виконання Конституції України щодо функціонування української мови як державної в навчальних закладах і установах освіти;
- сприяє задоволенню освітніх запитів представників національних меншин; надає можливість навчатись рідною мовою чи вивчати рідну мову в навчальних закладах;
- затверджує статути навчальних закладів, готує їх до реєстрації у відповідному органі місцевого самоврядування.
3.14. Організація навчально-методичного забезпечення загально -освітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів:
- сприяє навчально-методичному забезпеченню навчальних закладів;
- впроваджує навчальні плани і програми, затверджені Міністерством освіти і науки України; затверджує робочі навчальні плани загальноосвітніх та погоджує річні плани роботи позашкільних навчальних закладів; вносить пропозиції щодо застосування експериментальних навчальних планів і програм;
- організовує навчання обдарованих дітей; проводить в установленому порядку конкурси, олімпіади та інші змагання серед учнів;
- формує замовлення на видання підручників, навчально-методичних посібників та іншої навчально-методичної літератури, навчальних програм, бланків документів про освіту; забезпечує ними навчальні заклади;
- видає інформаційно-методичні бюлетені.
3.15. Організація фінансового забезпечення загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів:
- сприяє фінансовому забезпеченню існуючої мережі навчальних закладів;
- вносить пропозиції щодо обсягів бюджетного фінансування навчальних закладів та установ освіти, які перебувають у комунальній власності, аналізує їхнє використання;
- контролює створення та аналізує використання у загальноосвітніх навчальних закладах фонду загального обов'язкового навчання, який формується за рахунок коштів місцевого бюджету, а також залучення коштів підприємств, установ, організацій та з інших джерел, для задоволення матеріально-побутових потреб учнів;
- контролює дотримання навчальними закладами державних вимог щодо змісту, рівня і обсягу освітніх послуг відповідно до рівня і профілю навчання;
- координує та контролює діяльність централізованої бухгалтерії.
3.16. Організація матеріально-технічного забезпечення загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів:
- сприяє матеріально-технічному забезпеченню навчальних закладів; введенню в дію їх нових приміщень, комплектуванню меблями, відповідним обладнанням, навчально-методичними посібниками, підручниками тощо;

- організовує підготовку навчальних закладів до нового навчального року, зокрема до роботи в осінньо-зимовий період, проведення поточного та капітального ремонту приміщень;
- здійснює контроль за дотриманням правил техніки безпеки, протипожежної безпеки і санітарного режиму в навчальних закладах та надає практичну допомогу у проведенні відповідної роботи.
3.17. Організація діяльності учасників навчально-виховного процесу в навчальних закладах міста та забезпечення їхнього соціального захисту:
- надає допомогу органам опіки і піклування у влаштуванні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, до інтернатних закладів; сприяє захисту особистих і майнових прав даної категорії дітей;
- сприяє запобіганню бездоглядності та правопорушенням серед неповнолітніх у навчальних закладах;
- координує роботу навчальних закладів, сім'ї та громадськості, пов'язаної з навчанням та вихованням дітей, організацією їхнього дозвілля;
- забезпечує організацію в дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах роботи з фізичного виховання, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи;
- сприяє діяльності дитячих та молодіжних організацій, творчих об’єднань, товариств;
- забезпечує створення та функціонування психологічної служби в навчальних закладах;
- координує роботу, пов'язану із здійсненням у навчальних закладах професійної орієнтації учнів;
- організовує харчування дітей дошкільного віку, учнів 1-4 класів, школярів пільгової категорії;
- вносить пропозиції щодо організації безоплатного медичного обслуговування дітей та учнів у навчальних закладах, здійснення оздоровчих заходів;
- прогнозує потребу міста у педагогічних працівниках і спеціалістах і, у разі необхідності, укладає договори з вищими навчальними закладами на їхню підготовку;
- сприяє наданню педагогічним працівникам державних гарантій, передбачених законодавством, вживає заходів до соціального захисту учасників навчально-виховного процесу;
- організовує роботу щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
- організовує проведення атестації педагогічних і керівних кадрів навчальних закладів відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України;
- розглядає та вносить в установленому порядку пропозиції щодо заохочення та нагородження працівників освіти.

3.18. Інша діяльність департаменту освіти:
- подає в установленому порядку статистичну звітність про стан і розвиток освіти в місті; організовує з цією метою збирання, опрацювання інформації і формування банку даних;
- інформує населення про стан та перспективи розвитку освіти в місті (не рідше ніж один раз на рік);
- взаємодіє з органами громадського самоврядування;
- забезпечує розгляд звернень громадян у межах своєї компетенції, враховує позитивні пропозиції, вживає заходів до усунення недоліків у роботі.

4. Права

Департамент має право:
4.1. Залучати до розроблення міської програми розвитку освіти та розгляду питань, що належать до його компетенції, педагогічних, науково-педагогічних працівників і спеціалістів.
4.2. Брати участь в утворенні, реорганізації та ліквідації навчальних закладів і установ освіти всіх типів і форм власності.
4.3. Скликати міські, у тому числі щороку серпневі, конференції педагогічних працівників, проводити семінари, наради керівників навчальних закладів та установ освіти з питань, що належать до його компетенції.
4.4. Вносити органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування пропозиції щодо фінансування навчальних закладів та установ освіти, брати безпосередню участь у формуванні бюджету освітньої галузі міста.
4.5. Зупиняти (скасовувати) у межах своєї компетенції дію наказів і розпоряджень керівників навчальних закладів, якщо вони суперечать законодавству або видані з перевищенням повноважень.
4.6. Надавати платні послуги для освітнього, естетичного та фізичного розвитку дітей.
4.7. Надавати в оренду фізичним та юридичним особам не експлуатоване майно та вільні площі закладів, які знаходяться на балансі департаменту.
4.8. Укладати угоди про співробітництво та встановлювати прямі зв'язки з навчальними закладами зарубіжних країн, міжнародними організаціями, фондами тощо.
4.9. Отримувати в установленому порядку від виконавчих органів міської ради, підприємств, установ, організацій та місцевих органів виконавчої влади інформацію, документи та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.

5. Керівництво та апарат департаменту

5.1. Департамент освіти очолює директор, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою за погодженням з начальником управління освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації.

Особа, яка призначається на посаду директора, повинна мати вищу педагогічну освіту, стаж керівної роботи в навчальних закладах не менш як 5 років та володіти державною мовою.
5.2. Директор департаменту освіти, представляючи інтереси міста в галузі освіти у відносинах з юридичними та фізичними особами:
5.2.1. Здійснює керівництво діяльністю департаменту; забезпечує виконання покладених на департамент завдань, визначає посадові обов'язки і ступінь відповідальності заступників директора та працівників департаменту.
5.2.2. Затверджує положення про відділи і служби департаменту, функціональні обов'язки його працівників.
5.2.3. Планує роботу департаменту й аналізує стан її виконання.
5.2.4. Видає у межах компетенції департаменту накази, організовує і контролює їхнє виконання.
5.2.5. Призначає на посаду та звільняє з посади працівників департаменту, керівників комунальних навчальних закладів і установ освіти, педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до діючого законодавства.
5.2.6. Заохочує та накладає дисциплінарні стягнення на працівників департаменту, керівників навчальних закладів та установ освіти й педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів.
5.2.7. Подає на затвердження міського голови проект кошторису доходів і видатків, вносить пропозиції щодо граничної чисельності та фонду оплати праці працівників департаменту.
5.2.8. Розпоряджається коштами, які виділяються на утримання департаменту освіти.
5.2.9. Затверджує штатні розписи навчальних закладів і установ освіти.
5.2.10. Розглядає клопотання та вносить пропозиції про нагородження кращих працівників освіти міста державними нагородами, у тому числі і відзнаками Президента України, та про присвоєння їм почесних звань України.
5.2.11. Відкриває рахунки у банках України, має право першого підпису.
5.2.12. Сприяє розвитку міжнародних зв'язків з питань освіти, виховання.
5.2.13. Подає міському голові пропозиції щодо вдосконалення роботи департаменту.
5.2.14. Вживає заходів для підвищення кваліфікації працівників департаменту, співпрацює з цих питань із структурними підрозділами виконкому міської ради, органами державної влади України, а також з іншими установами та організаціями.
5.3. Накази директора департаменту, видані з порушенням законодавства або з перевищенням повноважень, можуть, бути скасовані міським головою, начальником управління освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації або оскаржені в судовому порядку.
5.4. Директор департаменту може мати заступників, які призначаються на посаду та звільняються з посади міським головою за поданням директора департаменту.

5.5. При департаменті створюється колегія. Склад колегії затверджується міським головою за поданням директора департаменту. Рішення колегії впроваджуються в життя наказами директора департаменту.
5.6. При департаменті створюється муніципальна рада з питань освіти, діяльність якої регламентується Положенням про неї, а також інші громадські утворення (ради), комісії з числа учасників навчально-виховного процесу, представників громадськості міста.
5.7. Для організації методичної роботи, підвищення кваліфікації педагогічних працівників при департаменті утворюється науково-методичний центр загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти як структурний підрозділ департаменту, який діє відповідно до Положення про нього, затвердженого директором департаменту.
5.8. Департамент освіти у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє з відповідними підрозділами виконавчого комітету міської ради, органами місцевого самоврядування, управлінням освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації, підприємствами, установами, організаціями, об'єднаннями громадян, розташованими на відповідній території, одержує від них в установленому порядку інформацію, документи, статистичні дані та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.

6. Критерій оцінки роботи департаменту

Критерієм оцінки роботи департаменту освіти є якісне та своєчасне виконання покладених на департамент завдань і функціональних обов'язків.

_________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від _23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про департамент охорони здоров’я

Загальні положення

1.1. Департамент охорони здоров’я (далі - департамент) створюється міською радою і є її виконавчим органом, який здійснює діяльність, спрямовану на реалізацію повноважень органів місцевого самоврядування в галузі охорони здоров’я, яка передбачена Конституцією та Законами України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Основи законодавства України про охорону здоров'я”.
1.2. Департамент є підзвітним і підконтрольним міській раді безпосередньо, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові та заступнику міського голови.
1.3. Департамент у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України, „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про службу в органах місцевого самоврядування”, „Про державну службу”, постановами Верховної Ради України, Указами і Розпорядженнями Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства охорони здоров’я України та управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації, рішеннями міської ради та її виконкому, розпорядженнями міського голови, а також Положенням про департамент охорони здоров’я.
1.4. Департамент є самостійною юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, гербову печатку, штамп, бланк зі своїм найменуванням, є правонаступником управління охорони здоров’я.

2. Внутрішня структура департаменту

- керівництво - 2
- лікувально-профілактичний відділ - 3
- відділ по охороні материнства та дитинства - 3
- відділ планово-економічного розвитку галузі - 3
- відділ бухгалтерського обліку та
матеріально-технічного забезпечення - 3

3. Основні завдання та функції департаменту

Основними завданнями департаменту є:
3.1. Реалізація державної політики у галузі охорони здоров’я.
3.2 Організація:
- забезпечення доступності населенню на території міста первинної медико-санітарної допомоги в амбулаторно-поліклінічних та стаціонарних закладах міста;
- забезпечення надання на території міста швидкої допомоги (за винятком санітарно-авіаційної);
- контроль за забезпеченням пільгового контингенту населення міста ліками та лікарськими засобами;
- контролю за дотриманням актів законодавства з питань охорони здоров’я;
- забезпечення закладами охорони здоров’я та комунальними підприємствами державних вимог щодо змісту, рівня, обсягу та якості надання медичної допомоги мешканцям міста незалежно від їхнього підпорядкування і форм власності;
- кадрового та науково-методичного забезпечення закладів охорони здоров’я;
- розроблення прогнозів розвитку і реорганізації мережі закладів охорони здоров’я м. Миколаєва;
- здійснення керівництва закладами охорони здоров’я та комунальними підприємствами, що надають медичні послуги населенню і належать до комунальної власності міста; здійснення їхнього матеріально-фінансового забезпечення;
- координації та контролю за системою забезпечення медичних закладів міста (підвідомчих установ) лікарськими й іншими засобами та виробами медичного призначення, дезінфекційними засобами та медичним обладнанням, а також донорською кров’ю та її компонентами;
- інформування населення про показники захворюваності, у тому числі поширеність соціально-значимих захворювань та захворювань, небезпечних для оточуючих;
- участі у реалізації заходів по мобілізаційній підготовці та цивільній обороні шляхом забезпечення медичною допомогою населення в особливий період, при виникненні катастроф, стихійних лих та епідемій.
3.3. Департамент відповідно до покладених на нього завдань:
- аналізує стан охорони здоров’я в місті, прогнозує та розробляє регіональні та цільові програми охорони здоров’я, організовує та контролює їхнє виконання;
- вживає заходів щодо забезпечення закладами охорони здоров’я гарантованого рівня медично-санітарної допомоги населенню міста;
- забезпечує розвиток мережі закладів охорони здоров’я, вносить міській раді після погодження з постійною комісією з питань охорони здоров’я материнства та дитинства пропозиції щодо їхнього створення, реорганізації та ліквідації;
- організовує роботу щодо атестації закладів охорони здоров’я, їхнього державного інспектування, проведення атестації медичних працівників;
- розглядає питання та вносить пропозиції щодо відзначення працівників охорони здоров’я державними нагородами, присвоєння їм почесних звань; запроваджує інші форми морального і матеріального стимулювання роботи медичних працівників та інших працівників охорони здоров’я;
- розробляє пропозиції щодо нормативів бюджетних асигнувань та утримання закладів охорони здоров’я комунальної форми власності й соціального захисту працівників;
- контролює використання капітальних вкладень і сприяє раціональному розміщенню об’єктів нового будівництва, погоджує проекти будівництва закладів охорони здоров’я;
- готує і в установленому порядку подає статистичну звітність про стан розвиток охорони здоров’я в місті;
- забезпечує розгляд заяв, скарг, звернень громадян, підприємств, установ, організацій, вживає заходів по усуненню причин, що їх викликають.
3.4. Відповідно до поставлених завдань департамент виконує такі функції:
- організація і подальше удосконалення лікувально-профілактичної допомоги, що надається населенню міста, підвищення культури і якості медичної допомоги (стаціонарної, амбулаторно-поліклінічної, позалікарняної);
- організація і контроль за проведенням профілактичних заходів, диспансеризація населення;
- організація охорони материнства та дитинства, забезпечення проведення оздоровчих заходів серед дітей і підлітків, контроль за організацією медичної допомоги дітям і підліткам;
- організація санітарно-протиепідемічних заходів, дотримання санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм державними органами, а також всіма підприємствами, закладами та організаціями, посадовими особами і громадянами;
- проведення санітарно-гігієнічних і санітарно-епідеміологічних заходів, спрямованих на ліквідацію і запобігання забрудненню зовнішнього середовища, покращання умов праці, побуту, відпочинку серед населення і запобігання захворюванням;
- організація і широке використання фізичної культури з метою профілактики захворювань, контроль за медичним обслуговуванням осіб, які займаються фізичною культурою і спортом;
- проведення заходів щодо організації санітарно-освітньої роботи серед населення;
- розроблення та проведення заходів по спеціалізації та удосконаленню професійних знань медичних працівників, отриманих шляхом періодичного проходження підготовки у відповідних закладах охорони здоров’я;
- створення необхідних умов медичним працівникам для їхньої систематичної праці по підвищенню кваліфікації;
- координація діяльності закладів охорони здоров’я в місті, незалежно від їхнього підпорядкування, з питань лікувально-профілактичної допомоги, санітарно-епідеміологічного обслуговування населення, охорони території міста від занесення і поширення карантинних та інших інфекційних захворювань, а також здійснення контролю за цією діяльністю;
- впровадження в практику роботи закладів охорони здоров’я нових високоефективних форм і методів роботи.
- медичне забезпечення загальноміських заходів.

4. Права департаменту

4.1. Департамент має право:
- отримувати в установленому порядку від інших виконавчих органів ради, підприємств, установ і організацій інформацію, документи та інші матеріали, а від місцевих органів державної статистики безоплатно статистичні дані, необхідні для виконання покладених на нього завдань;
- залучати спеціалістів інших виконавчих органів ради, установ, підприємств і організацій, об’єднань громадян (за погодженням з їхніми керівниками) до розгляду питань, що належать до його компетенції;
- організовувати проведення експериментальної роботи та випуск видань інформаційного і науково-методичного характеру;
- скликати в установленому порядку конференції, наради, семінари з питань, що належать до його компетенції;
- укладати в установленому законом порядку угоди (договори) про співробітництво, встановлювати прямі зв’язки із закладами охорони здоров’я, науковими установами зарубіжних країн, міжнародними організаціями, фондами тощо;
- здійснювати контроль за роботою підвідомчих закладів охорони здоров’я, що належать до комунальної власності міста, по всіх видах їхньої діяльності.
4.2. Департамент у процесі виконання покладених на нього завдань, взаємодіє з іншими виконавчими органами ради, органами місцевого самоврядування, а також з підприємствами, установами, організаціями, об’єднаннями громадян тощо.
4.3. Департамент призначає і звільняє з посад головних лікарів підвідомчих медичних закладів.
4.4. Департамент погоджує:
перелік платних медичних послуг, контролює впровадження затверджених тарифів, використання грошових коштів, отриманих від надання платних медичних послуг у підзвітних установах;

кандидатури директорів комунальних підприємств, що здійснюють свою діяльність у заступників головних лікарів, завідувачів поліклінік при прийнятті на роботу.
4.5. Департамент контролює:
надання щорічних відпусток головним лікарям підвідомчих закладів охорони здоров’я;
підвідомчі заклади в частині забезпечення цільового використання бюджетних коштів, своєчасного їх повернення, надання звітності тощо.
4.6. Департамент здійснює функції головного розпорядника бюджетних коштів по галузі охорони здоров’я:
- складає та надає у фінансовий орган проект бюджету в цілому по галузі;
- погоджує кошториси видатків підвідомчих закладів;
- складає бюджетний розпис, розподіляє ліміти бюджетних зобов’язань по підвідомчих закладах;
- переміщує бюджетні асигнування між отримувачами бюджетних коштів відповідно до Бюджетного кодексу України;
- готує та надає міській раді звіт про виконання бюджету по виділених коштах;
- здійснює контроль за діяльністю підвідомчих закладів в частині здійснення цільового використання бюджетних коштів.
4.7. Департамент координує та контролює:
- технічне забезпечення, поточне утримання, капітальний і поточний ремонт споруд, якість та обсяги виконаних робіт по ремонтах підвідомчих закладів;
- матеріально-технічне та технологічне забезпечення лікувального процесу в підвідомчих закладах;
- щорічно визначає об’єкти капітального ремонту підвідомчих закладів;
4.8. Контролює діяльність підвідомчих закладів по зберіганню архівних документів відповідно до затвердженої номенклатури.
4.9. Контролює виконання підвідомчими закладами вимог охорони праці, протипожежних служб, екологічних та інших контролюючих органів.
4.10. Координує взаємодію підвідомчих закладів:
- з іншими організаціями охорони здоров’я;
- з соціальними службами по медико-соціальному обслуговуванню населення міста;
- контролюючими органами;
- іншими підприємствами, установами, організаціями.
4.11. Забезпечує керівництво і контроль за бюджетним обліком та звітністю, правильним застосуванням діючих положень, інструкцій та вказівок з питань бюджетного обліку та звітності у підвідомчих установах.

4.12. Вивчає, узагальнює та поширює позитивний досвід діяльності закладів охорони здоров’я, надає їм необхідну методичну та організаційну допомогу.
5. Організація діяльності департаменту

5.1. Департамент очолює директор департаменту, що призначається та звільняється з посади міським головою за поданням заступника міського голови.
5.2. Директор департаменту:
- здійснює загальне керівництво діяльністю департаменту;
- за дорученням представляє інтереси громади міста у всіх організаціях, державних й інших органах, має право підпису від імені міської ради на договорах, актах, платіжних й інших документах, пов’язаних з їхнім включенням, виконанням та внесенням змін і доповнень, а також інших документах для реалізації функцій головного розпорядника коштів, у тому числі для реалізації цільових програм в галузі охорони здоров’я і проведення заходів щодо запобігання епідеміям;
- призначає і звільняє з посад головних лікарів підвідомчих медичних закладів;
- розподіляє функції і обов’язки між працівниками департаменту;
- затверджує посадові обов’язки працівників департаменту;
- затверджує Положення про структурні підрозділи;
- видає у межах своєї компетенції обов’язкові до виконання накази, інструкції та розпорядження;
- розпоряджається коштами у межах затвердженого кошторису витрат;
- укладає договори, видає доручення, відкриває в установах банків розрахункові та інші рахунки;
- діє без доручення від імені департаменту, представляє його у всіх закладах, установах, організаціях;
- призначає на посади та звільняє з посад працівників департаменту;
- виконує інші дії, що не суперечать даному Положенню, посадовій інструкції та діючому законодавству.
5.3. Для узгодженого вирішення питань, що належать до компетенції департаменту, може створюватися колегія у складі: директора департаменту (голова колегії), заступника директора, а також інших працівників. Склад колегії затверджується директором департаменту.
Рішення колегії впроваджуються у життя наказами директора департаменту.
5.4. Для розгляду наукових рекомендацій і пропозицій з основних напрямків діяльності департаменту, обговорення найважливіших програм і вирішення інших питань, при департаменті можуть створюватися наукова рада та комісії у складі досвідчених та висококваліфікованих спеціалістів.

Склад ради і комісій та Положення про них затверджує директор департаменту.
6. Відповідальність

6.1. Департамент несе відповідальність за несвоєчасне та неякісне виконання покладених на нього завдань і функцій, стан трудової дисципліни, а також за невикористання в необхідних випадках наданих йому прав.
6.2. Директор департаменту несе персональну відповідальність за виконання покладених на департамент завдань і функцій.
6.3. Порядок притягнення до відповідальності працівників департаменту визначається діючим законодавством.

7. Критерій оцінки роботи департаменту

Критерієм оцінки роботи департаменту є якісне та своєчасне виконання покладених на департамент завдань і функціональних обов’язків.

_______________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від _23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про департамент праці та соціального захисту населення

1. Загальні положення

Департамент праці та соціального захисту населення (далі - департамент) утворюється міською радою і є її виконавчим органом.
Департамент у своїй діяльності є підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові та заступнику міського голови.
З питань здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади департамент підконтрольний відповідним органам виконавчої влади.
Департамент у межах своїх повноважень здійснює реалізацію державної політики у сфері соціально-трудових відносин, охорони та умов праці, зайнятості населення, у тому числі громадян, які потребують допомоги і соціальної підтримки на території міста Миколаєва, а також реалізацію міських програм.
Департамент у своїй діяльності керується Конституцією України і законами України, актами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства праці та соціальної політики України, розпорядженнями голови Миколаївської облдержадміністрації, рішеннями міської ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, наказами Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, Положенням про департамент праці та соціального захисту населення іншими нормативно-правовими актами.
Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
Департамент утримується за рахунок коштів міського бюджету. Штатний розпис і кошторис на утримання затверджується міським головою.
Департамент є юридичною особою та головним розпорядником коштів, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням. Кожне районне управління соціальних виплат і компенсацій має печатку для службового використання із зображенням державної символіки.
1.9. Департаменту підпорядковуються міський територіальний центр, міський притулок для осіб похилого віку та інвалідів та міський притулок для осіб без визначеного місця проживання, які є юридичними особами та другорядними розпорядниками коштів, мають печатки із зображенням Державного Герба України та штампи із своїм найменуванням.

Внутрішня структура департаменту

До складу апарату департаменту входять:
- керівництво - 4
- відділ бухгалтерського обліку, фінансування та
звітності - 14
- відділ з питань кадрової роботи та юридичного
забезпечення - 4
- відділ контролю та розгляду звернень - 6
управління соціальних виплат і компенсацій
Заводського району - 38
- управління соціальних виплат і компенсацій
Корабельного району - 27
- управління соціальних виплат і компенсацій
Ленінського району - 41
- управління соціальних виплат і компенсацій
Центрального району - 39
- управління праці - 19
- відділ господарсько-технічного забезпечення - 6


3. Основні завдання департаменту

Департамент у межах своїх повноважень здійснює:
3.1. Реалізацію державної політики у сфері соціально-трудових відносин, охорони та умов праці, зайнятості населення, надає адресну соціально-побутову і медико-соціальну допомогу малозабезпеченим верствам населення.
3.2. Забезпечення, у межах своїх повноважень, соціального захисту працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності , у тому числі зайнятих на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці , дотримання законодавства з охорони праці.
3.3. Реалізацію державної політики у сфері надання пільг ветеранам війни та праці; особам, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби; ветеранам органів внутрішніх справ; ветеранам державної пожежної охорони; вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ та ветеранів державної пожежної охорони, а також звільненим із служби за віком, хворобою або вислугою років військовослужбовцям СБУ, працівникам міліції, особам начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони; дітям ( до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового, і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони, які загинули (померли) у зв’язку з виконанням службових обов’язків; непрацездатним членам сімей, які перебували на їх утриманні; звільненим з військової служби особам, які стали інвалідами під час проходження військової служби; батькам та членам сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби; реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та дітям померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою; дітям війни, а також допомоги сім’ям з дітьми; малозабезпеченим сім’ям; інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам, тимчасової державної допомоги дітям та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття і рідких нечистот та на придбання твердого і рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу, компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян, послуг зв’язку та інших, передбачених законодавством послуг за рахунок субвенцій з державного бюджету.
3.4. Призначення та виплату за рахунок коштів обласного бюджету:
- допомоги на догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу;
- витрат на безоплатне поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і учасників бойових дій;
- пільг на оздоровлення та медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
3.5. Надання компенсацій по догляду за інвалідом І групи або престарілими, які досягли 80-річного віку, що мешкають на території міста.
3.6. Призначення та виплату державної соціальної допомоги мешканцям міста, які не мають права на пенсію.
3.7. Призначення та виплату видатків, затверджених міською комплексною програмою “Соціальний захист” та іншими міськими програмами.
3.8. Проведення своєчасних розрахунків та фінансування витрат житлово-комунальним підприємствам міста, забезпечення своєчасного надання даних про використання бюджетних коштів для надання пільг ветеранам війни та праці , ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ, реабілітованим громадянам, громадянам, які постраждали від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, дітям війни та іншим пільговим категоріям.
3.9. Розроблення проектів нормативно-правових актів (рішень сесії міської ради , виконавчого комітету міської ради , розпоряджень міського голови ) , пов’язаних з питаннями праці та соціального захисту населення у межах наданих повноважень.
3.10. Ведення персоніфікованого обліку та фінансування пільг ветеранам війни і праці, ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ, реабілітованим громадянам, а також громадянам, постраждалим від Чорнобильської катастрофи, дітям війни та іншим категоріям пільговиків.
3.11. Контроль за призначенням та виплатою пенсій.
3.12. Розроблення та реалізацію соціально-економічних програм регіону спільно з іншими структурними підрозділами виконкому міської ради.
3.13. Удосконалення форм і засад соціального партнерства з організаціями профспілок міста та роботодавцями.
3.14. Фінансування капітального ремонту власних жилих будинків інвалідам війни та капітального ремонту жилих будинків (квартир) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

4. Функції департаменту

4.1. Аналізує ситуацію в соціально-трудовій сфері на території міста, стан справ з укладенням колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях.
4.2. Забезпечує, у межах своїх повноважень, дотримання законодавства з питань колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин, вирішення колективних трудових спорів (конфліктів). Здійснює реєстрацію, облік, зберігання колективних договорів підприємств , установ та організацій міста, змін та доповнень до них, здійснення контролю за їхнім виконанням.
4.3. Розробляє проекти нормативно-правових актів ( рішень сесій та виконкому міської ради, розпоряджень міського голови), пов’язаних з виконанням покладених на департамент функцій. Бере участь у розробленні та реалізації міських програм, спрямованих на захист соціальних прав та інтересів, соціальної захищеності різних груп населення.
Здійснює контроль за охороною праці, забезпеченням соціального захисту працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, у тому числі зайнятих на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, за наданням працівникам відповідно до законодавства пільг та компенсацій за роботу в шкідливих умовах праці.
4.5. Бере участь у розробленні та забезпечує разом з іншими структурними підрозділами здійснення заходів регіональних програм з питань зайнятості населення, охорони праці, запобігання травматизму невиробничого характеру, сприяє впровадженню безпечних виробничих процесів.
4.6. Здійснює контроль на підприємствах, установах та організаціях міста за додержанням нормативних актів про охорону праці на підставі Закону України «Про охорону праці».
4.7. Бере участь у розслідуванні групових, а також смертельних нещасних випадків, аварій, що сталися на підприємствах, організаціях та установах, розташованих на території міста, відповідно до чинного законодавства. Веде облік, аналіз нещасних випадків виробничого та невиробничого характеру, надає пропозиції щодо їхнього усунення.
4.8. Організовує і проводить консультації, здійснює розгляд звернень громадян, підприємств, установ та організацій міста з питань, що належать до компетенції департаменту, вживає відповідних заходів по усуненню причин, які викликають скарги, роз’яснює громадянам положення нормативно-правових актів з питань, що належать до компетенції департаменту.
4.9. Забезпечує діяльність комісій з питань:
пов’язаних із наданням статусу учасника війни та поновленням прав реабілітованим та репресованим;
контролю за цільовим використанням допомоги при народженні дитини;
призначення населенню державних допомог та субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного палива;
легалізації зайнятості населення;
альтернативної служби;
надання матеріальної допомоги;
виплати заробітної плати та погашення заборгованості з неї;
списання автотранспорту;
опікунської ради;
тендерної комісії;
інших , необхідних для здійснення повноважень.
4.10. Відшкодовує витрати підприємствам, установам та організаціям виплати компенсацій і допомог громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, за державними програмами, а саме: підвищення стипендій та надання додаткової відпустки.
4.11. Проводить виплати: компенсації сім’ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей; компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування; компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю, та допомоги на оздоровлення.
4.12. Формує Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги. Збирає, обробляє, систематизує та зберігає інформацію про осіб, які мають право на пільги відповідно до чинного законодавства.
4.13. Забезпечує надання адресної грошової допомоги малозабезпече-ним громадянам, які мешкають на території міста.
4.14. Здійснює в установленому чинним законодавством порядку компенсаційні виплати інвалідам на бензин, технічне обслуговування та ремонт транспортних засобів, вартості санаторно-курортного лікування, транспортного обслуговування інвалідів.
Веде облік та видає посвідчення “Учасник війни”, “Інвалід війни”, “Посвідчення члена сім’ї загиблого”, “Ветеран праці”, “Жертва нацистських переслідувань”, “Посвідчення опікуна”.
Сприяє, у разі потреби, влаштуванню громадян похилого віку та інвалідів до притулків та будинків-інтернатів.

4.17. Виявляє малозабезпечених громадян похилого віку і одиноких непрацездатних громадян, які потребують різноманітної соціальної допомоги; організовує надання соціальної допомоги одиноким непрацездатним громадянам похилого віку.
4.18. Організовує роботу по наданню соціальної допомоги та обслуговуванню одиноких, що перебувають на обслуговуванні у міському територіальному центрі, контролює якість та своєчасність надання їм соціальних послуг.
4.19. Приймає до відділень медико-соціальної реабілітації на оздоровлення пенсіонерів та інвалідів міського територіального центру , які мають рекомендації дільничних терапевтів міських поліклінік та надає такі медичні послуги: фізіотерапевтичні процедури, лікувальна фізкультура, масаж, маніпуляційні послуги тощо.
4.20. Здійснює ранню соціальну реабілітацію дітей-інвалідів.
4.21. Проводить обстеження матеріально-побутових умов проживання громадян та визначає потреби в наданні їм різних видів допомоги.
4.22. Аналізує стан реалізації міських комплексних програм, здійснення заходів соціальної підтримки малозабезпечених верств населення, надання встановлених законодавством пільг соціально незахищеним громадянам та подає міському голові пропозиції з цих питань.
4.23. Забезпечує виконання регіональних програм щодо соціального захисту населення міста.
4.24. Сприяє підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації кадрів департаменту.
4.25. Забезпечує виконання заходів щодо функціонування апаратно - програмних засобів департаменту в складі єдиної інформаційної мережі системи Міністерства праці та соціальної політики, а також єдине комп’ютерне інформаційне і телекомунікаційне середовище.
4.26. Інформує населення з питань, що належать до компетенції департаменту, через засоби масової інформації.
4.27. Забезпечує реалізацію державної політики в галузі охорони праці та здійснення контролю на підприємствах, в організаціях та установах району за додержанням нормативних актів про охорону праці.
4.28. Вносить пропозиції до програм соціально-економічного розвитку міста в частині питань, віднесених до компетенції департаменту.
4.29. Організовує роботу по виконанню заходів соціальної адаптації бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

5. Департамент має право:

5.1. Здійснювати контроль за наданням інвалідам, ветеранам війни та праці, сім’ям загиблих військовослужбовців, сім’ям з дітьми, іншим громадянам пільг, установлених їм відповідно до законодавства.

5.2. Перевіряти стан безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на суб’єктах господарювання відповідно до нормативних актів, регламентуючих документів з питань охорони праці.
5.3. Надавати посадовим особам в межах своєї компетенції рекомендації щодо дотримання нормативних актів, пов’язаних з трудовими відносинами, зайнятістю, умовами та охороною праці, соціального захисту населення.
5.4. Порушувати питання перед органами державного нагляду за охороною праці про притягнення до відповідальності працівників підприємств, установ та організацій, які не дотримуються вимог нормативно-правових актів про охорону праці.
5.5. Одержувати в установленому чинним законодавством порядку від виконавчих органів міської ради, підприємств, установ та організацій усіх форм власності інформацію, документи та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.
5.6. Вносити на розгляд заступника міського голови , головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації пропозиції з питань поліпшення соціального забезпечення населення і соціального захисту соціально незахищених громадян.
5.7. Здійснювати контроль за своєчасним проведенням атестації робочих місць працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці, та за станом виконання умов колективних договорів .
5.8. З метою надання малозабезпеченим верствам населення різних видів допомоги, звертатися до підприємств, організацій різних форм власності, комерційних структур за благодійною допомогою.

6. Директор департаменту

6.1. Здійснює керівництво діяльністю департаменту, несе персональну відповідальність за виконання покладених на департамент завдань, визначає ступінь відповідальності заступників директора департаменту, керівників його структурних підрозділів та інших працівників.
6.2. Координує діяльність департаменту та його управлінь й відділів, підприємств, установ та організацій міста у вирішенні питань соціального захисту населення.
6.3. Вносить пропозиції міському голові для затвердження структури, штатного розпису працівників департаменту з розрахунком кошторисів на їхнє утримання у межах затвердженої штатної чисельності та витрат на утримання, згідно з рішенням міської ради.
6.4. Розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису витрат на утримання департаменту.
6.5. Визначає обов’язки працівників. Призначає на посаду і звільняє з посади згідно з чинним законодавством :
заступників - за погодженням з міським головою;
інших працівників департаменту – особисто.

Видає у межах своєї компетенції накази, організовує і контролює їхнє виконання.
6.7. Затверджує положення про структурні підрозділи департаменту і функціональні обов’язки працівників.

7. Критерій оцінки роботи департаменту

Критерієм оцінки роботи департаменту є якісне та своєчасне виконання покладених на департамент завдань і функціональних обов'язків.

___________________________-________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про міське фінансове управління

1. Загальні положення

1.1. Міське фінансове управління (далі - управління) створюється міською радою та є її виконавчим органом.
1.2. Управління є підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим безпосередньо міському голові.
1.3. Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із зображенням Державного Герба України і зі своїм найменуванням, може бути позивачем і відповідачем у суді, арбітражному суді.
1.4. Управління очолює заступник міського голови – начальник міського фінансового управління, який призначається на посаду міською радою.
Заступник міського голови - начальник міського фінансового управління має заступників, які за його поданням призначаються і звільняються відповідно до чинного законодавства.
1.5. Управління утримується за рахунок коштів міського бюджету. Штатний розпис і кошторис на утримання затверджується міським головою.
1.6. Управління у своїй діяльності керується Конституцією і Законами України "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про державну службу в Україні", Бюджетним кодексом України та іншими законами, постановами Верховної Ради України, Указами й Розпорядженнями Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, рішеннями обласної та міської ради, розпорядженнями міського голови, наказами, інструкціями та вказівками Міністерства фінансів України, а також Положенням про міське фінансове управління.
1.7. Управління має бланк та штамп управління затвердженого зразка.

2. Внутрішня структура управління

До складу управління входять:
- керівництво - 2
- відділ планування, аналізу доходів та податкової політики - 5
- бюджетний відділ - 6
- відділ фінансів підприємств комунальної власності - 8
- відділ автоматизованої обробки інформації - 4
- відділ фінансів органів управління - 4

- відділ бухгалтерського обліку та звітності - 4
- відділ фінансів установ і програм
соціального захисту населення - 6
- відділ фінансів установ соцкультсфери - 14
- обслуговуючий персонал - 2,5

3. Мета

Діяльність управління спрямована на:
3.1. Втілення в життя державної фінансово-бюджетної політики та повноважень міської ради в області бюджету та фінансів.
3.2. Аналіз показників розвитку економіки міста, здійснення заходів щодо оздоровлення фінансового стану галузей.
3.3. Забезпечення дотримання законодавства у фінансовій сфері на території міста.
4. Основні функції та завдання управління

4.1. Організовує роботу по складанню й виконанню бюджету міста відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" й Бюджетного кодексу України.
4.2. Бере участь у розробленні балансу фінансових ресурсів міста, аналізує й визначає тенденції розвитку фінансової бази міста та враховує їх при складанні проекту бюджету.
4.3. Розглядає бюджетні запити виконавчих органів міської ради та окремих установ і підприємств, що фінансуються з бюджету міста по видатках на освіту, охорону здоров'я, соціальний захист населення та інші заходи, кошториси витрат та штатні розписи виконавчих органів міської ради.
4.4. Складає річний розпис бюджету міста з щомісячним розподілом, забезпечує його виконання, приймає рішення про пересування квартальних призначень коштів у межах річних бюджетних асигнувань, проводить у встановленому порядку взаємні розрахунки з обласним бюджетом.
4.5. Оперативно аналізує стан бюджету міста, затвердженого міською радою, та облік змін, що вносяться в установленому порядку до бюджету міста.
4.6. Відповідно до затверджених у бюджеті міста призначень здійснює фінансування заходів для розвитку місцевого господарства, освіти, культури, охорони здоров'я, фізкультури і спорту, соціального захисту населення, утримання органів місцевого самоврядування та інших заходів.
4.7. Здійснює аналіз звіту про виконання бюджету міста, готує інформаційні матеріали, доповіді міському голові, міській раді і виконкому міської ради про хід та підсумки виконання бюджету міста, а також пропозиції про збільшення доходів бюджету.
4.8. Розглядає бухгалтерські звіти виконавчих органів міської ради та окремих установ і підприємств, що фінансуються з бюджету міста.
4.9. Вносить пропозиції міській раді про встановлення місцевих податків і зборів та розмірів їхніх ставок у межах, визначених законом, та про надання пільг окремим підприємствам, установам і організаціям міста по місцевих податках і зборах.
4.10. Розробляє та вносить міській раді пропозиції про місцеві позики й грошово-речові лотереї з метою розповсюдження їх серед населення, контролює проведення цієї роботи.
4.11. Одержує у встановлені строки від державних податкових інспекцій матеріали про результати перерахунків по платежах у бюджет, відомості про наявність недоїмок та переплат, звіти з питань оподаткування, надходження платежів до бюджету та іншу інформацію з питань, пов'язаних із складанням та виконанням бюджету.
4.12. Згідно з діючим законодавством та в межах своїх повноважень здійснює контроль за витрачанням коштів, виділених з бюджету міста.
4.13. Бере участь у розробленні пропозицій, що стосуються вдосконалення структури виконавчих органів міської ради та здійснює контроль за витрачанням коштів на їхнє утримання; готує пропозиції про чисельність, фонд оплати праці працівників і витрати на утримання виконавчих органів міської ради.
4.14. Організовує своєчасний і якісний розгляд та вирішення пропозицій, заяв і скарг громадян та підприємств, установ і організацій з питань складання і виконання бюджету, вживає заходів щодо усунення причин їх виникнення.
4.15. Проводить у межах своєї компетенції експертизу проектів норматив-но-правових актів, які надають виконавчі органи міської ради.
4.16. Розробляє проекти нормативно-правових актів (рішення про бюджет, зміни до рішення про місцевий бюджет тощо), пов’язаних з виконанням покладених на управління функцій.

5. Права
Управління має право:
5.1. Одержувати від установ, підприємств і організацій незалежно від форм власності і підпорядкування матеріали для складання проекту бюджету міста, а також інші матеріали і звітні дані, необхідні для складання звіту про виконання бюджету міста.
5.2. Обмежувати, а в необхідних випадках - припиняти фінансування з міського бюджету установ, підприємств і організацій за наявності фактів незаконного витрачання ними коштів, а також при неподанні звітів про витрачання раніше відпущених коштів та іншої встановленої звітності, доповідаючи про це міському голові.
5.3. Відповідно до чинного законодавства оформлювати короткострокові та середньострокові позички.
5.4. За окремим дорученням міського голови проводити перевірки фінансової діяльності бюджетних установ міста і в установленому порядку - перевірки фінансово-господарської діяльності підприємств і організацій міської комунальної власності.
5.5. Скликати наради з питань, що належать до компетенції управління.
5.6. Інші права, передбачені чинним законодавством України.
5.7. Управління при виконанні покладених на нього функцій взаємодіє з іншими місцевими органами виконавчої влади, з органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами й організаціями, а також місцевими державними податковими адміністраціями, контрольно-ревізійною службою та управлінням Державного казначейства у місті Миколаєві.
5.8. Заступник міського голови - начальник міського фінансового управління:
- керує діяльністю управління і забезпечує виконання поставлених перед управлінням завдань;
- готує пропозиції міській раді про доцільність встановлення місцевих податків і зборів, вносить пропозиції про встановлення цих податків і зборів;
- за дорученням міського голови розглядає матеріали про надання, відповідно до законодавчих актів, окремим категоріям платників пільг по податках і платежах, які надходять до міського бюджету, і готує відповідні пропозиції з цього питання;
- бере участь у розробленні пропозицій, що стосуються вдосконалення структури органів самоврядування;
- видає у межах компетенції управління накази і розпорядження на підставі рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови;
- вирішує питання про перенесення, в необхідних випадках, асигнувань з бюджету виконавчим органам міської ради та підпорядкованим їм установам і організаціям з одного місяця на інший без зміни річних призначень та з однієї статті на іншу;
- за дорученням міського голови оформляє необхідні документи, пов'язані з одержанням короткотермінових та середньострокових позичок;
- затверджує Положення про структурні підрозділи управління та посадові інструкції працівників фінансового управління;
- видає в межах компетенції накази з питань діяльності працівників фінансового управління;
- приймає на роботу і звільняє в установленому порядку працівників фінансового управління, вживає заходів з підвищення кваліфікації працівників управління;
- проводить роботу по укомплектуванню спеціалістами апарату управління, створенню інформаційної системи автоматизованих робочих місць фінансового управління;

- вирішує питання матеріально-технічного забезпечення, створення необхідних виробничих, житлових і побутових умов для працівників фінансового управління.

6. Відповідальність заступника міського голови - начальника управління

Заступник міського голови - начальник міського фінансового управління несе відповідальність за:
- своєчасне та якісне виконання поставлених перед управлінням завдань;
- стан трудової дисципліни і роботу з кадрами в управлінні.

7. Критерій оцінки роботи управління

Критерієм оцінки роботи управління є якісне та своєчасне виконання поставлених перед управлінням завдань.
____________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про управління з питань культури та охорони культурної спадщини

1. Загальні положення

1.1. Управління з питань культури та охорони культурної спадщини (далі - управління) створюється міською радою і є її виконавчим органом у сфері культури та охорони об’єктів культурної спадщини пам’яток усіх видів (історії, архітектури, монументального мистецтва тощо) та форм власності, що знаходяться на території міста, а також історичного середовища, у якому вони розташовані.
1.2. Управління є спеціально уповноваженим органом охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради і правонаступником відділу охорони культурної спадщини.
1.3. Управління є підзвітним та підконтрольним міській раді, її виконкому, підпорядкованим міському голові та заступнику міського голови.
1.4. Управління під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє з відповідними профільними комісіями Миколаївської міської ради та з іншими структурними підрозділами виконавчого комітету Миколаївської міської ради, а також з підприємствами, установами, організаціями, громадянами та їхніми об'єднаннями.
1.5. Управління очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою.
1.6. Управління у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, Указами і розпорядженнями Президента України, декретами, постановами і Розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства культури та туризму, рішеннями міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, іншими правовими актами та міжнародними нормами з питань культури та охорони культурної спадщини, а також Положенням про управління з питань культури та охорони культурної спадщини.
1.7. Управління в межах своїх повноважень відповідно до законодавчих та інших нормативних актів України, на основі та на виконання рішень міської ради та її виконкому, розпоряджень міського голови видає накази, організовує та контролює їхнє виконання.
Накази, які видаються управлінням і які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації у встановленому порядку.

Накази, дозволи, приписи, постанови управління, видані в межах його повноважень, є обов'язковими для виконання на території міста Миколаєва юридичними та фізичними особами.
1.8. Управління утримується за рахунок коштів міського бюджету.
Гранична чисельність працівників, фонд оплати праці і видатки на утримання управління затверджується міською радою.
Штатний розпис у межах граничної чисельності і фонду оплати праці, кошториси видатків управління затверджується заступником міського голови після експертизи, проведеної міським фінансовим управлінням.
Загальні засади діяльності, статус, умови оплати праці, матеріальне та соціально-побутове забезпечення працівників визначається законодавством України.
1.9. Управління є розпорядником бюджетних коштів, які виділяються із загального та/або спеціального фонду міського бюджету на виконання відповідних програм у галузі культури, мистецтв та охорони культурної спадщини, ремонтних і реставраційно-відновлювальних робіт і капітальних вкладень на охорону культурної спадщини.
Спеціальні кошти управління використовуються відповідно до визначених законодавством України напрямів.
1.10. Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, бланк, рахунки в установах банків та органах Державного казначейства України, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, інші печатки, штампи та реквізити.
1.11. Майно управління є комунальною власністю територіальної громади м. Миколаєва та закріплюється за ним на правах оперативного управління.
1.12. Ліквідація чи реорганізація управління здійснюються за рішенням міської ради в порядку, визначеному законодавством України.

2. Мета

Управління створюється з метою:
2.1. Створення умов для розвитку культури, сприяння відродженню та розвитку національно-культурних традицій міста.
2.2. Збереження прав і можливостей всіх мешканців міста, незалежно від соціального стану та національної належності, у створенні та поширенні культурних цінностей.
2.3. Забезпечення роботи установ культури та мистецтва, які належать міській громаді, зміцнення та розвитку їхньої матеріально-технічної бази.
2.4. Сприяння роботі творчих спілок, національно-культурних товариств, асоціацій, інших громадських і неприбуткових організацій, які діють у сфері культури на території міста.
2.5. Забезпечення виконання повноважень місцевого самоврядування з питань охорони рухомих та нерухомих об’єктів культурної спадщини згідно з діючим законодавством України.
2.6. Заохочення підприємств, громадських об'єднань, релігійних організацій тощо до благодійної діяльності у сфері культури та збереження культурної спадщини.

3. Внутрішня структура

3.1. Структура управління:
- керівництво - 1
- відділ культурно-мистецької роботи - 3
- відділ охорони культурної спадщини - 2
- планово-фінансовий відділ - 3

3.2. Функціональні обов'язки структурних підрозділів управління та їхніх працівників регулюються відповідними положеннями та посадовими інструкціями.

4. Основні завдання, функції, та обов’язки управління

4.1. Основними завданнями управління є:
- забезпечення на території м. Миколаєва умов для розвитку культури та мистецтв, збереження культурної спадщини як необхідних умов гармонійного суспільства, розбудови демократичної правової держави;
- здійснення відповідно до законодавства України управління і контролю у мистецькій сфері, бібліотечній, музейній справі та з питань охорони культурної спадщини, мистецькій та позашкільній освіті, діяльності зоопарку, парків культури та відпочинку та інших закладів, установ й підприємств культури;
- забезпечення реалізації прав громадян на свободу літературної і художньої творчості, вільного розвитку культурно-мистецьких процесів, забезпечення доступності всіх видів культурних послуг і культурної діяльності для кожного громадянина;
- розроблення та здійснення заходів щодо забезпечення умов для відродження і розвитку культури української нації, культурної самобутності корінних народів і національних меншин, які мешкають на території міста;
- сприяння діяльності творчих працівників та їхніх спілок, а також підприємств, установ та організацій (закладів) культурно-мистецької сфери, що діють на території міста, а також розвитку народної та самодіяльної творчості;
- розроблення проектів планів, програм розвитку культури та охорони культурної спадщини, розрахунок та обґрунтування проектів бюджетних асигнувань, організація фінансування підприємств, установ та організацій (закладів) культури, мистецтв, культурно-мистецьких програм, заходів та програм по охороні культурної спадщини, інших заходів;
- пошук, використання й поширення нових організаційно-творчих підходів у діяльності закладів культури, вдосконалення господарського механізму їхньої діяльності, інформаційно-методичне забезпечення, впровадження нових моделей організації культурної діяльності;

- створення умов для розвитку соціальної та ринкової інфраструктури у сфері культури, мистецтв та охорони культурної спадщини, зміцнення її матеріально-технічної бази;
- забезпечення виявлення, наукового вивчення, класифікації, державної реєстрації, захисту і збереження, належного утримання, відповідного використання об'єктів культурної спадщини;
- забезпечення консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, відтворення об'єктів культурної спадщини;
- забезпечення виконання на території міста Законів України "Про охорону культурної спадщини", “Про музеї та музейну справу”, інших нормативно-правових актів про охорону культурної спадщини.
4.2. Управління відповідно до покладених на нього завдань:
- створює умови для розвитку професійного музичного, театрального, хореографічного, образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва і самодіяльної творчості, фотомистецтва, народної художньої творчості, культурного дозвілля населення, комплектування та оновлення фондів бібліотек, організації виставок, організації та удосконалення змістовного відпочинку різноманітних груп населення у парках міста;
- забезпечує реалізацію вимог Законів України "Про охорону культурної спадщини" та “Про музеї та музейну справу”;
розробляє стратегічні напрями та цільові комплексні програми розвитку культури, мистецтв та охорони культурної спадщини у
м.Миколаєві та подає їх на розгляд і затвердження міській раді та її виконавчому комітету;
- здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю підприємств, установ та організацій (закладів) культури, мистецтв, що належать до комунальної власності територіальної громади м. Миколаєва, за використанням виділених їм бюджетних асигнувань;
- сприяє ефективному використанню та збереженню майна, наданого в повне господарське відання або в оперативне управління підпорядкованим підприємствам, установам та організаціям (закладам) культури, мистецтв;
- в установленому порядку вносить пропозиції до Програми приватизації майна підприємств, установ та організацій (закладів) культури, мистецтв, а також об’єктів культурної спадщини, що належать до комунальної власності територіальної громади м. Миколаєва, погоджує питання зміни їхньої форми власності та підпорядкованості;
- погоджує в установленому порядку питання оренди приміщень підприємств, установ та організацій (закладів) культури, мистецтв, а також об’єктів культурної спадщини, що належать до комунальної власності територіальної громади м. Миколаєва;
- вносить пропозиції щодо створення, ліквідації, реорганізації, зміни напрямів діяльності підпорядкованих підприємств, установ та організацій (закладів);
- організовує реконструкцію, ремонт і реставрацію об'єктів культури, мистецтв та охорони культурної спадщини, що належать до комунальної
власності територіальної громади м. Миколаєва, забезпечує ефективність використання ними капітальних вкладень;
- організовує та здійснює культурне співробітництво із зарубіжними країнами, містами-побратимами м. Миколаєва, міжнародними організаціями; здійснює координацію зовнішніх зв'язків закладів культури міста;
- бере участь у міжнародному співробітництві в галузі охорони культурної спадщини; популяризує досвід з охорони культурної спадщини шляхом організації науково-методичної, екскурсійно-виставкової і видавничої діяльності;
- координує діяльність бібліотечних закладів міського підпорядкування з метою збереження і популяризації надбань української національної та світової культури;
- сприяє удосконаленню і розвитку бібліотечної справи, зміцненню матеріально-технічної бази бібліотечних закладів, підпорядкованих управлінню;
- сприяє роботі творчих спілок, національно-культурних товариств, інших громадських організацій;
- координує розроблення програм та планів розвитку і вдосконалення діяльності зоопарку, парків культури і відпочинку міста, зміцнення їхньої матеріальної бази;
- здійснює контроль за збереженням художніх, історичних та інших культурних цінностей, що знаходяться в музеях, галереях, інших спеціальних сховищах підприємств, установ, організацій, навчальних закладів, розташованих на території м. Миколаєва;
- організовує роботу з естетичного виховання дітей та молоді; забезпечує діяльність позашкільних навчальних закладів естетичного виховання та контроль за їхньою роботою;
- забезпечує організацію і проведення в м. Миколаєві культурно-мистецьких заходів, присвячених державним святам та пам’ятним датам, міських свят, фестивалів, конкурсів, оглядів тощо;
- реалізує відповідно до кадрової політики та організовує разом із підприємствами, установами та організаціями (закладами) культури, мистецтв підготовку та перепідготовку кадрів, підвищення кваліфікації працівників і спеціалістів галузі;
- сприяє соціальному захисту працівників міських підприємств, установ та організацій (закладів) культури, мистецтв та вживає заходів, спрямованих на розвиток творчої ініціативи трудових колективів;
- забезпечує, у разі необхідності, підпорядковані підприємства, установи та організації (заклади) культури, мистецтв нормативними актами щодо діяльності галузі;
- розробляє та впроваджує науково обґрунтовані, суспільно необхідні нормативи культурного обслуговування населення і здійснює контроль за їхнім дотриманням;
- відповідно до законодавства забезпечує державну статистичну звітність підпорядкованих підприємств, установ та організацій (закладів) культури, мистецтв, а також з питань охорони культурної спадщини та музейної справи;
- подає пропозиції щодо нагородження працівників галузі, які особливо відзначились, державними нагородами, відзнаками Президента України, присвоєння їм почесних звань України, застосування згідно із законодавством України інших форм морального і матеріального заохочення працівників за високі досягнення у творчій, педагогічній, культурно-освітній, виробничій діяльності та охороні культурної спадщини;
- забезпечує контроль за дотриманням правил охорони праці, техніки безпеки у підпорядкованих підприємствах, установах та організаціях (закладах) культури, мистецтв;
- у межах своєї компетенції здійснює контроль за роботою підприємств, установ і організацій (закладів) культури, мистецтв, що належать до комунальної власності територіальної громади м. Миколаєва, а також координує роботу підприємств, установ і організацій (закладів) культури, мистецтв на території м. Миколаєва незалежно від форм власності;
- погоджує проекти статутів та положень підприємств, установ і організацій (закладів) культури, мистецтв, підпорядкованих управлінню;
- подає пропозиції органу охорони культурної спадщини вищого рівня про занесення об'єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, внесення змін до нього;
- забезпечує юридичним і фізичним особам доступ до інформації, що міститься у витягах з Державного реєстру нерухомих пам'яток України, а також надання інформації щодо програм та проектів будь-яких змін у зонах охорони пам'яток та в історичних ареалах населених місць;
- забезпечує дотримання режиму використання пам'яток місцевого значення, їхніх територій, зон охорони;
- забезпечує захист об'єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження;
- надає висновки щодо відповідних програм та проектів містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, будівельних, меліоративних, шляхових, земляних робіт на пам'ятках місцевого значення та в зонах їхньої охорони, на охоронюваних археологічних територіях, в історичному ареалі м. Миколаєва, а також програм та проектів, реалізація яких може позначитися на стані об'єктів культурної спадщини;
- організовує відповідні охоронні заходи щодо пам'яток місцевого значення та їхніх територій у разі виникнення загрози їхнього пошкодження або руйнування внаслідок дії природних факторів чи проведення будь-яких робіт;
- видає розпорядження та приписи щодо охорони пам'яток місцевого значення, припиняє роботи на цих пам'ятках, їхніх територіях та в зонах охорони, якщо ці роботи проводяться за відсутності затверджених або погоджених з відповідним органом охорони культурної спадщини програм та проектів, передбачених Законом України “Про охорону культурної спадщини” дозволів або з відхиленням від них;
- надає висновки щодо відчуження або передачі пам'яток місцевого значення їхніми власниками чи уповноваженими ними органами іншим особам у володіння, користування або управління;
- укладає охоронні договори на пам'ятки в межах повноважень, делегованих органом охорони культурної спадщини вищого рівня відповідно до закону;
- забезпечує в установленому законодавством порядку виготовлення, встановлення та утримання охоронних дощок, охоронних знаків, інших інформаційних написів, позначок на пам'ятках або в межах їхніх територій;
- готує пропозиції та проекти розпоряджень щодо проведення робіт з консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту та пристосування об'єктів культурної спадщини, відповідного використання пам'яток, а також реставраційні завдання та подає їх на розгляд відповідному органу виконавчої влади;
видає висновки для розроблення архітектурно-планувального завдання у разі, коли відповідні будівельні роботи намічено здійснити в зонах охорони пам’яток (об’єктів культурної спадщини) та в історичному ареалі м.Миколаєва;
- готує проекти та візує рішення виконавчого комітету міської ради щодо консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту, відтворенню, пристосуванню та використанню об’єктів культурної спадщини і проведення будівельних робіт на територіях, пов’язаних з охороною культурної спадщини;
- виконує функції замовника, укладає з цією метою контракти на виявлення, дослідження, консервацію, реставрацію, реабілітацію, музеєфікацію, ремонт, пристосування об'єктів культурної спадщини та інші заходи щодо охорони культурної спадщини;
- готує пропозиції до програм соціально-економічного розвитку м.Миколаєва і проектів міського бюджету та подає їх на розгляд міській раді та її виконавчому комітету;
- надає висновки щодо відведення земельних ділянок, у тому числі тих, що призначаються для сільськогосподарських потреб, погоджує зміни землевласника, землекористувача - в межах повноважень, визначених органом охорони культурної спадщини вищого рівня;
- інформує органи охорони культурної спадщини вищого рівня про пошкодження, руйнування, загрозу або можливу загрозу пошкодження, руйнування пам'яток, що знаходяться на території м. Миколаєва;
- бере участь в організації підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників у сфері охорони культурної спадщини;
- організовує виконання досліджень об'єктів культурної спадщини, які потребують рятівних робіт, інших наукових досліджень в галузі охорони культурної спадщини, положень історико-архітектурного опорного плану, оцінку об’єктів культурної спадщини, моніторингові дослідження;
- застосовує фінансові санкції за порушення пам’яткоохоронного законодаства;
- розробляє і надає на розгляд виконавчому комітету міської ради пропозиції щодо спорудження нових пам’яток, встановлення меморіальних та пам’ятних дощок;
- здійснює інші повноваження у сфері охорони культурної спадщини відповідно до закону;
- відповідає за дотримання вимог основних напрямків топонімічної політики в м. Миколаєві;
- видає дозвіл на використання міської символіки у випадках, які не передбачені відповідними Положеннями, визначає при цьому мету її використання (комерційна чи ні);
- розглядає листи (заяви) і скарги громадян з питань, які відносяться до компетенції управління, та вживає заходів до усунення причин, що викликають скарги;
- забезпечує виконання нормативних актів і доручень міської ради та її виконавчого комітету у сфері культури та охорони культурної спадщини.

5. Права
5.1. Управління має право:
- вносити пропозиції до міської ради, її виконавчого комітету з питань мистецької політики, культурного будівництва та охорони культурної спадщини;
- залучати спеціалістів інших структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради, підприємств, установ, організацій та об'єднань громадян (за погодженням з їхніми керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
- одержувати безкоштовно в установленому порядку від інших структурних підрозділів міської ради та її виконавчого комітету, підприємств, установ і організацій усіх форм власності інформацію, документи, інші матеріали, а від місцевих органів державної статистики - статистичні дані, необхідні для виконання покладених на нього завдань;
- вести переговори за дорученням від імені виконавчого комітету з міжнародними фінансовими та кредитними організаціями, іноземними підприємствами та організаціями, підприємствами, організаціями та установами України з питань, які належать до компетенції управління;
- скликати в установленому порядку наради, проводити семінари, науково-методичні та практичні конференції, "круглі столи" тощо з питань, що належать до його компетенції;
- здійснювати контроль за дотриманням законодавства про охорону культурної спадщини;
- перевіряти дотримання правил та режиму збереження, утримання, використання, дослідження, консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту та пристосування об'єктів культурної спадщини юридичними та фізичними особами незалежно від форм власності та відомчого підпорядкування;
- при здійсненні контролю за законністю проведення реставраційних, консерваційних, реабілітаційних та будівельних робіт на пам'ятках та територіях, пов'язаних з охороною культурної спадщини, отримувати від відповідальних осіб наявну дозвільну та проектну документацію на ці роботи;
- у разі виникнення загрози об'єктам культурної спадщини внаслідок проведення будівельних, земляних, шляхових та інших робіт забороняти такі роботи та видавати висновки щодо можливості їхнього продовження після виконання рятівних досліджень та заходів із збереження об'єктів культурної спадщини;
- виступати позивачем у суді з питань порушення законодавства про охорону культурної спадщини, подавати відповідні матеріали до прокуратури та інших правоохоронних органів щодо порушень закону;
- на отримання повідомлення від власника або уповноваженого ним органу про продаж пам'ятки із зазначенням умов продажу, на яких він її продає, та на привілейовану купівлю пам'ятки місцевого значення;
- залучати до роботи досвідчених фахівців у сфері охорони культурної спадщини, а також громадян на правах громадських інспекторів для спостереження за станом зберігання та використання пам'яток, їхніх територій і зон охорони, охоронюваних археологічних територій, історичних ареалів м. Миколаєва. Винагороджувати фахівців та громадян, що залучаються до співпраці на правах громадських інспекторів, а також відшкодовувати їм витрати, пов'язані з виконанням доручень щодо охорони культурної спадщини, за рахунок коштів, призначених для фінансування охорони культурної спадщини у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини;
- забезпечувати, за можливості, вільний доступ до пам'яток місцевого значення з метою їхнього екскурсійного відвідування, якщо вони вважаються придатними до цього;
- подавати на розгляд до відповідних органів пропозиції щодо створення історико-культурних заповідників, музеїв-заповідників, інших організацій у сфері охорони культурної спадщини, ініціювати створення постійних чи тимчасових структур на бюджетній, госпрозрахунковій чи іншій фінансовій основі для проведення відповідних робіт на об'єктах охорони культурної спадщини та здійснення інших заходів з охорони культурної спадщини;
- здійснювати іншу діяльність, що передбачена законодавством та випливає з цього Положення.
5.2. Для узгодженого вирішення питань, що належать до його компетенції, управління може створити колегію у складі начальника управління (голова колегії), інших працівників управління, керівників підприємств, установ та організацій (закладів) культури, мистецтв та охорони культурної спадщини, вчених, провідних діячів культури та мистецтва, представників творчих спілок, громадських організацій, а також працівників інших структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради.
Склад колегії затверджується міським головою за поданням начальника управління.

Рішення колегії провадяться в життя наказами начальника управління.
5.3. Для розгляду наукових рекомендацій та пропозицій з основних напрямів діяльності управління, обговорення найважливіших програм і вирішення інших питань при управлінні можуть створюватись творчі майстерні, лабораторії, методичні центри, кабінети, комісії, експертні групи з числа висококваліфікованих спеціалістів галузі, вчених, а також художні, наукові ради тощо відповідно до законодавства України.

6. Начальник управління

6.1. Здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність за виконання покладених на управління завдань і здійснення ним своїх функцій, встановлює ступінь відповідальності керівників структурних підрозділів.
6.2. Затверджує Положення про структурні підрозділи та посадові інструкції працівників управління.
6.3. Видає у межах своєї компетенції накази, які є обов'язковими для виконання підвідомчими підприємствами, установами і організаціями (закладами) культури, мистецтв, організовує і контролює виконання виданих наказів.
6.4. Розпоряджається коштами у межах затвердженого кошторису витрат на утримання управління.
6.5. Діє без доручення від імені управління, представляє його у відносинах з підприємствами, установами, організаціями.
6.6. Призначає на посаду та звільняє з посади працівників управління.
6.7. В установленому порядку, за попереднім погодженням із заступником міського голови, призначає на посаду та звільняє з посади керівників установ та організацій (закладів) культури, мистецтв, та погоджує призначення на посади керівників підприємств, що належать до комунальної власності територіальної громади м. Миколаєва і підпорядковані управлінню.
6.8. Від імені управління укладає угоди (договори, контракти), видає доручення, відкриває в банківських установах та органах Державного казначейства України розрахункові та інші рахунки.

7. Критерій оцінки роботи управління
Критерії оцінки роботи управління визначаються шляхом аналізу виконання програм, перспективних і поточних планів по основних напрямках діяльності: розвиток мережі установ культури, стабільна робота бібліотек, шкіл естетичного виховання, парків культури і відпочинку, зоопарку, інших підприємств та установ, підпорядкованих управлінню, виконання планів по основних показниках роботи, забезпечення галузі висококваліфікованими кадрами, виконання вимог законодавства з охорони культурної спадщини.
Враховується своєчасне та якісне виконання доручень міської ради та її виконкому.
_______________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про управління земельних ресурсів


1. Загальні положення

1.1. Управління земельних ресурсів (далі - управління) створюється міською радою і є її виконавчим органом.
1.2. Управління є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядковується виконкому міської ради, міському голові та заступнику міського голови – головному архітектору міста, начальнику головного управління містобудування та архітектури.
Управління очолює начальник управління земельних ресурсів.
Начальник управління призначається на посаду й звільняється з посади міським головою.
Начальник управління має заступника, визначає його компетенцію.
1.3. Управління в своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” та іншими Законами України, постановами Верховної Ради України, Указами і Розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами Держкомзему України, що стосуються впровадження методичних, нормативних розробок і звітності, рішеннями міської ради та її виконкому, розпорядженнями міського голови, а також Положенням про управління земельних ресурсів.
1.4. Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, штампи і бланки зі своїм найменуванням.
1.5. Управління утримується за рахунок коштів міського бюджету, штатний розпис та кошторис на утримання апарату затверджується міським головою.

Внутрішня структура управління

До складу управління входять:
- начальник управління - 1
- головні спеціалісти - 2


- відділ земельних відносин - 8
- відділ оформлення правових документів
і справляння плати за землю - 5
- відділ землеустрою - 4
- юридичний відділ - 2
- відділ бухгалтерського обліку,
звітності та планування - 2.

3. Мета

Основною метою діяльності управління є здійснення регулювання земельних відносин на території міста Миколаєва, забезпечення проведення земельної реформи, раціональне використання та охорона земель на території міста, координація діяльності місцевих землевпорядних органів.

4. Основні завдання і функції управління

4.1. Основними завданнями управління є:
- регулювання земельних відносин у місті;
- проведення земельної реформи, створення умов для рівноправного розвитку всіх форм власності на землю, роздержавлення й приватизація земель;
- справляння плати за землю;
- реєстрація суб’єктів права власності на землю; реєстрація права користування землею і договорів на оренду землі; видача документів, що посвідчують право власності й право користування землею;
- організація і здійснення землеустрою, погодження проектів землеустрою.
4.2. Управління відповідно до статті 33 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” здійснює у сфері регулювання земельних відносин:
а) власні (самоврядні) повноваження:
- підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо встановлення ставки земельного податку, розмірів плати за користування земельними ресурсами, вилучення (викупу), а також надання під забудову та для інших потреб земель, що перебувають у власності територіальних громад;
- справляння плати за землю.
б) делеговані повноваження:
- здійснення контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель;
- реєстрація суб’єктів права власності на землю; реєстрація права користування землею і договорів на оренду землі; видача документів, що посвідчують право власності й право користування землею;
- координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів;

- вирішення земельних спорів у порядку, встановленому законом;
- підготовка висновків щодо надання або вилучення в установленому законом порядку земельних ділянок, що проводиться органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування;
- організація і здійснення землеустрою, погодження проектів землеустрою;
- здійснення контролю за впровадженням заходів, передбачених документацією із землеустрою.
4.3. Крім того, управління, відповідно до покладених на нього завдань, виконує такі функції:
- створення та ведення автоматизованої бази даних міського земельного кадастру для інформаційної підтримки здійснення землеустрою;
- забезпечення органів державного управління, податкової адміністрації, банків, юридичних та фізичних осіб інформацією, матеріалами оцінки земель, необхідними для встановлення земельного податку або орендної плати за землю та інших цілей;
створення в місті максимально сприятливих умов для розвитку підприємницької діяльності.

5. Права та обов’язки управління

5.1. Управління має право:
- вносити на розгляд міської ради пропозиції щодо передачі земельних ділянок у власність громадянам та юридичним особам, надання земельних ділянок у користування, вилучення та викупу земельних ділянок для суспільних потреб відповідно до Земельного кодексу України;
- вносити на розгляд міської ради пропозиції щодо припинення права власності або користування землею у випадках, передбачених Земельним кодексом України;
- вносити на розгляд міської ради пропозиції щодо продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення та права оренди земельних ділянок для здійснення підприємницької діяльності;
- готувати пропозиції щодо вдосконалення регулювання земельних відносин, контролю за використанням і охороною земель, організації і здійснення землеустрою;
- здійснювати реєстрацію державних актів на право власності на землю та права користування землею, договорів оренди земельних ділянок і забезпечувати їхню видачу;
- здійснювати контроль за впровадженням заходів, передбачених документацією із землеустрою;
- організовувати в установленому порядку землевпорядні роботи;
- сприяти проведенню земельних аукціонів та конкурсів;
- контролювати додержання суб'єктами господарювання встановлених вимог щодо виконання земельно-кадастрових та землевпорядних робіт, нормативної та експертної грошової оцінки земельних ділянок;


- організовувати розгляд звернень громадян з питань, що належать до його компетенції, забезпечувати в межах повноважень, визначених законодавством, виявлення та усунення причин, що породжують скарги громадян;
- готувати проекти договорів оренди землі та купівлі-продажу земельних ділянок;
- контролювати дотримання вимог земельного законодавства проектними установами та організаціями при розробленні проектної документації на будівництво і реконструкцію підприємств та інших об’єктів;
- перевіряти на підприємствах, в установах і організаціях, у тому числі на військових і оборонних об’єктах, об’єктах органів внутрішніх справ і Служби безпеки, дотримання вимог земельного законодавства;
- отримувати безкоштовно від органів державної виконавчої влади, виконавчих органів міської ради, підприємств, установ і організацій інформацію, документи, матеріали, необхідні для виконання покладених на управління завдань;
- залучати на договірних засадах спеціалістів органів державної влади, підприємств, установ і організацій (за погодженням з керівниками) для розгляду питань, що відносяться до компетенції управління;
- брати участь у роботі комісій по вибору земельних ділянок для розміщення об’єктів та з інших питань, пов’язаних із вилученням (викупом) земель;
- здійснювати контроль за встановленням на місцевості меж земельних ділянок, переданих у власність або наданих у користування;
- забезпечувати складання планово-картографічних матеріалів у растровому та цифровому вигляді для ведення автоматизованої інформаційної бази даних;
- сприяти підготовці та перепідготовці спеціалістів, забезпечувати підвищення кваліфікації працівників управління для виконання покладених на нього завдань, організовувати навчання з питань земельного законодавства;
- при виконанні покладених на нього завдань взаємодіяти з постійною комісією міської ради з питань регулювання земельних відносин та постійною комісією з питань архітектури, будівництва та охорони історико-культурної спадщини, іншими органами відповідно до їхньої компетенції.
5.2. Управління зобов’язане:
- надавати інформацію міській раді про хід здійснення земельної реформи в м. Миколаєві;
- звітувати про результати своєї діяльності перед міською радою.

6. Начальник управління:

- здійснює керівництво діяльністю управління, діє без доручення від імені управління, представляє його в усіх установах та організаціях;
несе персональну відповідальність за виконання покладених на управління завдань і здійснення ним своїх функцій;


- визначає ступінь відповідальності заступника начальника управління, керівників його структурних підрозділів;
- розробляє структуру управління, яку подає для затвердження відповідно міській раді та міському голові;
- затверджує положення про відділи управління;
- видає в межах своєї компетенції накази, організовує і контролює їхнє виконання;
- затверджує функціональні обов’язки працівників управління;
- розподіляє обов’язки між працівниками управління, розробляє посадові інструкції;
- дає, у межах своєї компетенції, вказівки працівникам управління;
- підписує документи від імені управління з питань, що входять до його компетенції;
- розпоряджається майном, закріпленим за управлінням, згідно з чинним законодавством;
- розпоряджається коштами в межах затвердженого єдиного кошторису доходів і видатків на утримання управління;
- розробляє Положення про відділи управління;
- згідно з діяльністю, яку виконує управління, відкриває й закриває в установах банків розрахункові та інші рахунки, згідно з діючими положеннями і нормативними актами здійснює з ними операції, підписує фінансові документи;
- здійснює контроль за діяльністю підпорядкованих йому відділів управління;
- забезпечує розгляд в установленому порядку пропозицій і звернень громадян, здійснює особистий прийом громадян і представників підприємств, організацій, установ;
- забезпечує дотримання фінансової, облікової, трудової дисципліни.

7. Критерій оцінки роботи управління

Критерієм оцінки роботи управління є якісне й своєчасне виконання ним функцій і завдань, які покладені на нього чинним законодавством і Положенням про управління земельних ресурсів міської ради.

____________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про управління з питань надзвичайних ситуацій
та цивільного захисту населення

1. Загальні положення

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення (далі - управління) створено міською радою і є її виконавчим органом, підзвітне та підконтрольне міській раді, безпосередньо підпорядковується міському голові - начальнику цивільної оборони, а з питань здійснення делегованих повноважень підконтрольне головному управлінню з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації.
Управління очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою.
Начальник управління є заступником начальника цивільної оборони міста і несе відповідальність за її стан у межах міста.
1.3. Відділи з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення є виконавчими органами в районах міста та входять до складу управління, а також безпосередньо підпорядковуються начальнику цивільної оборони відповідного району міста.
1.4. Управління у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, Указами і Розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, розпорядженнями і дорученнями голови облдержадміністрації, рішеннями міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та Положенням про управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.
1.5. Управління, в процесі виконання покладених на нього завдань, взаємодіє з виконавчими органами міської ради, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, об'єднаннями громадян.
1.6. Управління утримується за рахунок коштів місцевого бюджету. Чисельність працівників управління, фонд оплати праці працівників управління затверджуються міською радою відповідно до розрахункової мінімальної чисельності працівників управління, табеля оснащення і завдань на особливий період, що визначаються Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

1.7. Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

2. Внутрішня структура управління

До складу управління входять:
- керівництво - 2
- господарсько-експлуатаційний сектор - 3
- відділ планування та координації дій у надзвичайних ситуаціях - 4
- відділ захисту населення і територій - 4
- відділ бухгалтерського обліку та звітності - 2
- відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту
населення (в кожному з 4-х районів міста) - 8

3. Функції і завдання управління

3.1. Забезпечення створення і сталого функціонування місцевих ланок територіальної підсистеми Єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру в Україні ( далі - Єдина державна система).
3.2. Реалізація державної політики у сфері цивільної оборони, захисту населення і території від надзвичайних ситуацій, запобігання цим ситуаціям та реагування на них, ліквідації їхніх наслідків.
3.3. Розроблення і реалізація заходів щодо підвищення готовності сил цивільної оборони до дій за призначенням.
3.4. Координація діяльності виконавчих органів міської ради, підприємств, установ та організацій усіх форм власності з питань захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
3.5. Створення і впровадження сучасних інформаційних технологій і банків даних, інформаційне забезпечення у сфері цивільної оборони.
3.6. Організація підготовки і перепідготовки кадрів органів управління та сил ЦО, навчання населення діям в умовах надзвичайних ситуацій.
3.7. Визначення в межах компетенції рівня надзвичайної ситуації, забезпечення оперативного і повного інформування органів управлінь з питань надзвичайних ситуацій щодо загрози її виникнення або про її виникнення та хід ліквідації.
3.8. Подання пропозицій щодо включення до проекту бюджету витрат на розвиток та функціонування системи цивільної оборони, захисту населення і території від надзвичайних ситуацій та їхніх наслідків, забезпечення цільового використання виділених бюджетних коштів.
3.9. Участь у проведенні експертизи містобудівної документації, проекту землевідведення та будівництва техногеннонебезпечних об’єктів у частині додержання вимог цивільної оборони і техногенної безпеки (далі - ЦО і ТБ), здійснює відповідно до діючого законодавства контроль за виконанням заходів щодо запобігання виникненню НС та стану готовності сил і засобів ЦО.
3.10. Здіснення контролю за належним функціонуванням міської та об’єктових систем оповіщення. Проведення оповіщення населення за розпорядженням начальника ЦО міста про загрозу і виникнення НС.
3.11. Участь у розробленні разом з іншими організаціями прогнозів імовірності виникнення надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, визначення підлеглих територій за наявністю потенційно небезпечних об'єктів та загрози виникнення стихійного лиха, визначення і контроль показників ризику на об'єктах господарювання і в адміністративно-територіальних одиницях міста.
3.12. Участь у наданні допомоги населенню, яке потерпіло внаслідок надзвичайних ситуацій.
3.13. Визначення та надання пропозицій начальнику ЦО міста (міському голові) та керівникам об'єктів господарської діяльності щодо складу і місця розміщення та оснащення сил і засобів місцевої та об'єктових ланок територіальної підсистеми Єдиної державної системи.
3.14. Забезпечення контролю за накопиченням, збереженням та цільовим використанням фінансових резервів і матеріально-технічних ресурсів, які призначені для ліквідації надзвичайних ситуацій та їхніх наслідків у порядку, встановленому законодавством.
3.15. Участь у створенні комунальних аварійно-рятувальних служб. Здійснює контроль за діяльністю аварійно-рятувальних служб та формувань.
3.16. Організація фінансового, матеріально-технічного забезпечення підпорядкованих сил ЦО.
3.17. Внесення пропозицій (у межах своєї компетенції) стосовно проектів рішень міської ради та її виконавчих органів, а також розпоряджень міського голови.
3.18. Забезпечення (у межах своєї компетенції) реалізації державної політики щодо державної таємниці, встановлення контролю за її збереженням в апараті управління.
3.19. Формування обсягів замовлень на матеріально-технічні засоби, які необхідні для потреб ЦО міста.
3.20. Здійснення відповідно до діючого законодавства комплексних перевірок стану ЦО підприємств, установ, закладів, які розташовані на території міста.
3.21. Здійснення контролю за проведенням навчань, тренувань цивільної оборони на підприємствах, в установах і закладах усіх форм власності.
3.22. Організація розроблення і проведення евакуаційних заходів.
3.23. Координація діяльності органів місцевого самоврядування та об’єктів з питань евакуації населення у надзвичайних ситуаціях.
3.24. Здійснення контролю за ходом проведення евакуації.
3.25. Організація і здійснення контролю за готовністю евакуаційних органів до дій з проведення евакуації.

4. Права
Управління має право:
4.1. Одержувати безоплатно від виконавчих органів міської ради, статистичних органів, підприємств, установ та організацій усіх форм власності інформацію, необхідну для виконання завдань, які покладені на управління.
4.2. Заслуховувати керівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності з питань надзвичайних ситуацій та в установленому законом порядку надсилати їм обов'язкові для виконання розпорядження про усунення недоліків і порушень вимог ЦО і техногенної безпеки.
4.3. Відповідно до діючого законодавства проводити перевірку стану ЦО і готовності до дій у надзвичайних ситуаціях органів управління сил і засобів підприємств, установ та організацій усіх форм власності.
4.4. Залучати до проведення заходів, пов'язаних із забезпеченням запобіганню виникнення та у разі виникнення надзвичайних ситуацій, органи управління з питань НС і ЦО, сили і засоби підприємств, установ і організацій усіх форм власності.
4.5. Брати участь у порядку, встановленому діючим законодавством, у перевірці стану, створення, збереження та обґрунтованості витрачання фінансових резервів та матеріально-технічних ресурсів, які призначені для ліквідації НС та їхніх наслідків.
4.6. Подавати пропозиції підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності щодо заміщення посад працівників у сфері ЦО, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.

5. Повноваження начальника управління

Начальник управління в межах своїх повноважень:
- здійснює керівництво управлінням та його відділами, пов'язаними з розробленням і здійсненням заходів ЦО щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації;
- розпоряджається коштами у межах затвердженого кошторису витрат для утримання управління;
- керує всіма видами підготовки підпорядкованих йому працівників;
- забезпечує підготовку у межах своєї компетенції проектів розпоряджень і наказів міського голови - начальника цивільної оборони міста;
- скликає в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції;
- проводить кадрову політику у відділах згідно з діючим законодавством;
- затверджує положення про відділи управління та посадові інструкції працівників управління та відділів;
- розглядає листи, звернення громадян з питань, що належать до компетенції управління;
- представляє управління в установах, підприємствах та організаціях з питань захисту громадян у межах компетенції управління;

- вносить пропозиції відповідним органам щодо обмеження, а у разі потреби припинення роботи підприємств, об’єктів господарської діяльності, окремих виробництв, цехів тощо до усунення порушень, які можуть призвести до виникнення НС.

6. Відповідальність начальника управління

Начальник управління несе персональну відповідальність за виконання покладених на управління завдань та прийняті ним рішення, визначає ступінь відповідальності співробітників управління.

7. Критерій оцінки роботи управління

Критерієм оцінки роботи управління є якісне і своєчасне виконання покладених на управління функцій і завдань.

__________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про управління з використання та розвитку комунальної
власності міської ради

Загальні положення

1.1. Управління комунальної власності міської ради (далі - управління) створюється міською радою, є її виконавчим органом.
1.2. Управління у своїй діяльності є підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим міському голові та першому заступнику міського голови.
1.3. Управління очолює начальник, який призначається на посаду i звільняється з посади міським головою.
1.4. Управління у своїй дiяльностi керується Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про державну службу”, нормативно-правовими актами України про власність, приватизацію та оренду майна, іншими законами України, постановами Верховної Ради України, Указами i Розпорядженнями Президента України, постановами i розпорядженнями Кабінету Мiнiстрiв України, нормативними актами Фонду державного майна України, рішеннями міської ради та виконкому міської ради, розпорядженнями міського голови, та Положенням про управління з використання та розвитку комунальної власності міської ради.
1.5. Управління є правонаступником Фонду комунальної власності міської ради та є міським органом приватизації.
З питань приватизації управління надає iнформацiю Регіональному вiддiленню Фонду державного майна України по Миколаївській області на пiдставi його запитiв.
1.6. Управління є юридичною особою, має самостiйний баланс, рахунки в установах банкiв, печатку iз зображенням Державного Герба України i своїм найменуванням, штампи i бланки зі своїм найменуванням.
1.7. Накази й розпорядження управління, прийнятi в межах його компетенцiї, є обов'язковими для виконання на територiї мiста.

2. Внутрішня структура управління

До складу управління входять:
- керівництво - 1
- помічник начальника управління - 1

- відділ обліку та використання комунального майна - 3
- відділ договірних відносин - 5
- відділ реформування комунальної власності - 3
- юридичний відділ - 3
- фінансовий відділ - 2

3. Мета

Основною метою дiяльностi управління є розроблення пропозицiй і реалiзацiя міської політики щодо володіння, користування та розпорядження у сфері управління майном комунальної власності територіальної громади міста Миколаєва, його приватизації та відчуження.

4. Основні завдання й функції управління

Основним завданням управління є розроблення пропозицiй i реалiзацiя мiської полiтики у сферi управлiння майном, що належить до комунальної власностi територiальної громади мiста Миколаєва, його приватизації, вiдчуження, прийняття до комунальної власностi територіальної громади мiста майна, що належить підприємствам, установам, органiзацiям iнших форм власностi.
Управління, вiдповiдно до покладених на нього завдань, виконує такі функцiї:
4.1. Здійснює в установленому порядку повноваження щодо управлiння майном пiдприємств, установ, органiзацiй (далi - підприємства), що належать до сфери управлiння мiської ради, зокрема:
4.2. Готує i виносить на розгляд міської ради пропозицiї щодо створення, реорганiзацiї та лiквiдацiї пiдприємств комунальної власностi, організує виконання рiшень мiської ради з цих питань.
4.3. За дорученням мiської ради готує разом із виконавчими органами Миколаївської міської ради, постійними комiсiями мiської ради пакети установчих документів, а також зміни й доповнення до них, пiдприємств, установ, органiзацiй комунальної власностi територiальної громади м.Миколаєва і виносить на затвердження міської ради.
4.4. За попереднім узгодженням з виконавчими органами Миколаївської міської ради, вiдповiдними постiйними комiсiями мiської ради готує змiни та доповнення до статутiв (Положень) пiдприємств, установ, органiзацiй комунальної власностi територіальної громади м. Миколаєва і виносить на затвердження міської ради.
4.5. Узгоджує контракти з керівниками пiдприємств, установ, органiзацiй комунальної власностi територiальної громади м. Миколаєва та веде їхній облiк.

4.6. Організовує роботу, за дорученням міської ради, щодо підготовки та проведення інвентаризації майна комунальної власності територіальної громади м.Миколаєва.
4.7 Організовує роботу з вжиття підприємствами та установами міської ради заходів щодо збереження закріпленого за ними комунального майна.
4.8. За попереднім узгодженням з виконавчими органами Миколаївської міської ради, вiдповiдними постiйними комiсiями мiської ради, виконує майнові операції:
а) передає об'єкти права комунальної власностi у тимчасове користування юридичним та фізичним особам;
б) вилучає у комунальних пiдприємств, установ та організацій закріплене за ними комунальне майно, закріплює комунальне майно за комунальними підприємствами, установами організаціями на праві господарського відання або оперативного управління, передає комунальне майно до статутного фонду комунальних підприємств;
в) дає дозвіл на списання з балансу пiдприємств комунальної власностi морально застарілого, повністю зношеного та непридатного для подальшої експлуатації майна;
г) дає дозвіл підприємствам комунальної власностi на передачу в оренду індивідуально визначеного майна (нерухомого майна та обладнання), яке знаходиться на їхньому балансi.
4.9. Здійснює облік майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста.
4.10. Веде облік об’єктів комунальної власностi територiальної громади мiста.
4.11 За дорученням міського голови та комісії з прийому об’єктів права державної та комунальної власності розглядає питання й разом з іншими виконавчими органами ради готує пропозиції та проекти рішень щодо прийняття об’єктів до комунальної власності територіальної громади міста.
4.12. Виступає орендодавцем цiлiсних майнових комплексiв пiдприємств, їхніх структурних пiдроздiлiв i нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень), що перебувають у комунальній власностi територiальної громади мiста, згідно з Положенням про оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста, зокрема:
4.12.1. Організує та проводить роботу щодо передачі в орендне користування об'єктів міської комунальної власності.
4.12.2. Забезпечує надходження грошових коштів від оренди, здійснює контроль за їхнім своєчасним надходженням.
4.12.3. Здійснює контроль за виконанням умов договорів оренди об’єктів комунальної власності та вносить зміни до них.
4.12.4. Забезпечує висвітлення інформації про об’єкти комунальної власності, які можуть бути надані в оренду.
4.12.5. Розробляє та виносить на розгляд сесії міської ради проекти рішень щодо внесення змін та доповнень до Положення про оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста.

4.18. Забезпечує виконання міських програм приватизації комунального майна, для чого:
4.18.1. Розробляє i виносить на розгляд міської ради проекти міських програм приватизацiї, змiн та доповнень до них.
4.18.2. Готує i виносить на розгляд міської ради пропозицiї щодо порядку та умов вiдчуження комунального майна.
4.18.3. Розробляє i виносить на розгляд міської ради перелiки об'єктiв, що пiдлягають вiдчуженню.
4.18.4. Виконує повноваження власника майна, що приватизується, з моменту прийняття рiшення мiської ради про його приватизацiю.
4.18.5.Здiйснює приватизацiю, вiдчуження комунального майна, згiдно з рiшеннями мiської ради.
4.18.6. Складає угоди про проведення незалежної оцiнки майна, що пiдлягає приватизацiї.
4.18.7. Забезпечує надходження грошових коштів від приватизації, здійснює контроль за їхнім своєчасним надходженням.
4.18.8. Здiйснює контроль за виконанням умов договорiв купівлі-продажу та рішень про створення відкритих акціонерних товариств у процесі приватизації комунального майна.
4.18.9. Забезпечує висвiтлення процесів приватизації.
4.18.10. Готує матерiали щодо продажу об’єктів незавершеного будівництва, якi належать до комунальної власності територіальної громади м. Миколаєва.
4.18.11. Звiтує перед мiською радою про хiд та результати вiдчуження комунального майна, виконання мiських програм приватизацiї.
4.18.12. Здійснює функцiї з питань управління акціями, паями, частками господарських товариств, якi перебувають у комунальнiй власностi.
4.18.13. Організовує та проводить роботу щодо приватизації житлового фонду міської ради, веде облік приватизованого житлового фонду міської ради.
4.19. Вносить пропозицiї власникам майна щодо вiдчуження у власнiсть мiста належного їм майна, а також розглядає питання про передачу майна , що перебуває в комунальнiй власностi територiальної громади мiста, iншим власникам, виносить цi питання на розгляд міської ради, згiдно з дiючим законодавством.
4.20. Розробляє та подає на затвердження мiськiй радi проекти нормативних документiв з питань управлiння, користування та вiдчуження майна комунальної власностi територiальної громади мiста, iнших питань, що є компетенцiєю управління.
4.21. Органiзовує висвiтлення у засобах масової iнформацiї питань, пов'язаних iз дiяльнiстю управління й приватизацiєю майна комунальної власностi мiської ради.
4.22. Здiйснює, за дорученням мiського голови, iншi повноваження, пов'язанi з управлiнням майном, що належать до сфери управлiння мiської ради, вiдповiдно до чинного законодавства України.
4.23. Створює в місті максимально сприятливі умови для розвитку підприємницької діяльності.

5. Права та обов’язки

5.1. Управління має право:
5.1.1. У межах, визначених міською радою, здійснювати в установленому порядку повноваження з управлiння майном комунальної власностi територiальної громади мiста.
5.1.2. Затверджувати змiни та доповнення до статутiв (Положень) пiдприємств, установ, органiзацiй комунальної власностi у межах, визначених діючим законодавством.
5.1.3. Направляти запити та встановлювати термiни надання iнформацiї про дiяльнiсть комунальних пiдприємств, установ та органiзацiй на територiї мiста в обсягах, необхiдних для ведення реєстру об'єктiв комунальної власностi, здiйснення їхньої приватизацiї, здiйснення функцiй управлiння майном комунальної власностi територiальної громади мiста.
5.1.4. Одержувати в установленому порядку вiд виконавчих органів мiської ради, пiдприємств, установ й органiзацiй, місцевих органів державної статистики iнформацiю, документи та iншi матерiали, статистичнi данi, необхiднi для виконання покладених на нього завдань.
5.1.5. Звертатися до органiв податкової інспекції та аудиторських установ з клопотанням про проведення перевiрки щодо правильностi ведення господарської дiяльностi пiдприємств, установ, органiзацiй комунальної власності.
5.1.6. Оформлювати договори оренди та користування цiлiсних майнових комплексiв, нежитлових примiщень, обладнання, iншого майна комунальної власностi територiальної громади мiста.
5.1.7. Бути правонаступником договорiв оренди комунального майна, у тому числi договорiв з правом викупу, укладених ранiше пiдприємствами, установами, органiзацiями, як орендодавцями.
5.1.8. За рiшенням мiської ради здiйснювати приватизацiю, вiдчуження об'єктiв комунальної власностi, вирiшуючи в межах своєї компетенцiї питання щодо термiнiв та способiв приватизацiї, вiдчуження даних об'єктiв.
5.1.9. Направляти адмiнiстрацiї пiдприємств, що приватизуються, обов’язкові для виконання накази та розпорядження з питань проведення приватизацiї.
5.1.10. Здійснювати приватизацію житлового фонду Миколаївської міської ради.
5.1.11. Робити нарахування штрафних санкцій та пені за несвоєчасну сплату вартості об’єктів приватизації та оренди.
5.1.12. Скликати в установленому порядку та проводити наради з питань, що належать до компетенції управління.
5.1.13. Готувати матеріали для звернення в установленому законом порядку до суду та господарського суду.

5.1.14. Залучати спецiалiстiв iнших відділів виконавчих органів міської ради, пiдприємств, установ, органiзацiй та об'єднань громадян до розгляду питань, що належать до його компетенції.
5.2. Управління зобов'язане звітувати про результати своєї дiяльностi перед міською радою.

6. Повноваження начальника управління

Начальник управління:
6.1. Здiйснює керiвництво дiяльнiстю управління, несе персональну вiдповiдальнiсть за виконання покладених на управління завдань, дiє без доручення вiд iменi управління, представляє його в усiх установах та органiзацiях.
6.2. Визначає ступiнь вiдповiдальностi керiвникiв структурних підрозділів управління та його працiвникiв .
6.3. Вносить у встановленому порядку пропозицiї мiському головi щодо структури та штатного розпису управління для затвердження згiдно з чинним законодавством.
6.4. Призначає на посаду i звiльняє з посади працiвникiв управління.
6.5. Затверджує положення про відділи управління, посадовi iнструкцiї та функцiональнi обов'язки працiвникiв управління.
6.6. Видає у межах своєї компетенцiї накази та розпорядження, обов'язковi для виконання працiвниками управління, пiдприємствами, установами та органiзацiями комунальної власностi, органiзовує й контролює їхнє виконання.
6.7. Розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису витрат на утримання управління.
6.8. Розпоряджається коштами позабюджетного Фонду Миколаївської мiської ради в межах i порядку, визначених Положенням про позабюджетний Фонд Миколаївської мiської ради.
6.9. Розпоряджається майном, закрiпленим за управлінням, згiдно з чинним законодавством.
6.10.З гiдно з дiяльнiстю, яку виконує управління, вiдкриває й закриває в установах банкiв розрахунковi та iншi рахунки, згiдно з дiючими положеннями i нормативним актами, здiйснює за ними операцiї, пiдписує фiнансовi документи.
6.11. Здiйснює контроль за дiяльнiстю пiдпорядкованих йому відділів Управління.
6.12. Використовує до працiвникiв управління заохочення та накладає на них стягнення, згiдно з чинним законодавством.
6.1.13.Забезпечує дотримання фiнансової, облiкової, трудової дисципліни.
6.14.Укладає договори з підприємствами, які надають послуги по оформленню документів по приватизації житла.
6.15.Затверджує розпорядження про приватизацію житла, свідоцтва про право власності на приватизоване житло.

Критерій оцінки роботи управління

Критерієм оцінки роботи управління є якісне та своєчасне виконання покладених на управління завдань і функціональних обов'язків.

___________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про комітет у справах фізичної культури і спорту

Загальні положення

1.1. Комітет у справах фізичної культури і спорту (далі - комітет) створюється міською радою та є її виконавчим органом.
1.2. Комітет є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові, заступнику міського голови.
1.3. Комітет очолює голова, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою.
1.4. Комітет у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про державну службу”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про фізичну культуру і спорт”, постановами, наказами Державного комітету з питань фізичної культури і спорту, іншими нормативними актами, рішеннями міської ради, виконкому, розпорядженнями міського голови, та Положенням про комітет у справах фізичної культури і спорту.
1.5. Комітет є юридичною особою, має розрахунковий рахунок, штамп, круглу печатку із зображенням Державного Герба України.

2. Мета

Основною метою комітету є:
2.1. Забезпечення організаційних, правових та економічних умов для здійснення повноважень органів місцевого самоврядування з питань фізичної культури і спорту.
2.2. Управління установами фізичної культури і спорту, оздоровчими установами.
2.3. Контроль за розвитком фізичної культури і спорту в місті, координація діяльності державних і громадських організацій, які проводять фізкультурно-спортивну роботу.

3. Внутрішня структура комітету
До складу комітету входять:
- керівництво - 2
- відділ учбово-спортивної та організаційної роботи - 2
- фінансово-економічний відділ - 3

4. Основні функції і завдання комітету

4.1. Реалізація державної політики з питань фізичної культури і спорту, створення сприятливих умов для фізичного, інтелектуального і духовного розвитку населення, забезпечення рівних прав і можливостей.
4.2. Проведення міських спортивно-масових заходів та сприяння в установленому порядку підготовці і участі міських команд в обласних, республіканських та міжнародних змаганнях.
4.3. Керівництво діяльністю, надання методичної та практичної допомоги установам і організаціям, що належать до сфери його управління.
4.4. Зміцнення матеріально-спортивної бази для занять фізичною культурою та спортом.
4.5. Пропаганда та розповсюдження передових знань про фізичну культуру і спорт.
4.6. Надання у межах своєї компетенції методичної допомоги спортивним школам, молодіжним та іншим громадським організаціям.
4.7. Здійснення відповідно до затвердженого бюджету фінансування та фінансова підтримка програм (проектів) з питань фізичної культури і спорту.
4.8. Розроблення проектів, перспективних планів розвитку фізичної культури і спорту.
4.9. Розроблення та затвердження єдиного календарного плану міських спортивно-масових заходів, здійснення контролю за проведенням масових фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів.
4.10. Здійснення разом з органами освіти контролю за організацією фізичного виховання учнів і студентів, узагальнення та поширення передового досвіду кращих учителів і викладачів фізкультури.
4.11. Організація та проведення курсів, семінарів підвищення кваліфікації спортивних працівників.
4.12. Контроль за ефективним використанням підприємствами, установами та організаціями незалежно від їхньої підпорядкованості спортивних споруд, матеріальних засобів та інших ресурсів, що виділяються на розвиток фізичної культури і спорту.
4.13. Вжиття у межах своїх повноважень заходів щодо медичного, диспансерного забезпечення спортсменів і тренерів.
4.14. Зміцнення здоров`я, реабілітація втрачених функцій організму інвалідів на принципах здорового способу життя, підвищення впливу фізичної культури і спорту на підвищення рівня їхньої працездатності.
4.15. У встановленому порядку присвоєння спортивних розрядів і суддівських категорій.
4.16. Забезпечення дотримання єдиної спортивної класифікації, правил проведення змагань, виконання програмно-методичних та інших нормативних документів, які регламентують організацію та проведення роботи по реалізації системи фізичного виховання населення.

4.17. Вивчення потреби у фахівцях з фізичної культури і спорту.
4.18. Комітет працює разом з іншими виконавчими органами міської ради, погоджує з ними питання, які стосуються їхньої компетенції, забезпечує, у разі необхідності, спільну роботу щодо виконання покладених на комітет завдань.

5. Права
Комітет має право:
5.1. Одержувати у встановленому порядку від підприємств, установ та організацій документи з питань фізичної культури і спорту, необхідні комітету для виконання покладених на нього завдань.
5.2. Координувати у межах своєї компетенції діяльність підприємств, установ і організацій щодо організації фізкультурно-оздоровчої і спортивної роботи.
5.3. Залучати до розроблення актуальних питань по фізичній культурі і спорту до участі у перевірках і для проведення консультацій провідних фахівців за погодженням з їхніми керівниками.

6. Відповідальність голови комітету

Голова комітету:
6.1. Керує діяльністю комітету та несе персональну відповідальність за виконання покладених на нього завдань і здійснення ним своїх функцій.
6.2. Відповідно до діючого законодавства приймає на роботу та звільняє з роботи працівників комітету.
6.3. Розподіляє обов`язки між працівниками комітету.
6.4. Видає в межах компетенції комітету накази по виконанню рішень міської ради та виконавчого комітету.
6.5. Розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису витрат.

7. Критерії оцінки роботи

7.1. Критеріями оцінки ефективності роботи комітету є:
- якісне і своєчасне виконання перспективних та поточних планів, комплексних та спеціальних програм, також вимог чинного законодавства з питань, що відносяться до компетенції комітету.

______________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про адміністрацію Ленінського району
виконкому Миколаївської міської ради

1. Загальні положення

1.1. Адміністрація Ленінського району виконкому Миколаївської міської ради (далі - адміністрація району) створюється міською радою та є виконавчим органом.
1.2. Адміністрація району є підконтрольною і підзвітною міській раді, підпорядкованою виконкому міської ради та міському голові.
1.3. Адміністрація району є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, штамп, бланки, печатку із зображенням Державного Герба України зі своїм найменуванням, може бути позивачем і відповідачем у суді.
1.4. Адміністрація району утримується за рахунок коштів міського бюджету. Штатний розпис і кошторис на утримання затверджуються міським головою.
1.6. Адміністрацію району очолює голова, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою.
Голова адміністрації району видає розпорядження та накази. У випадках їх невиконання підприємства, заклади, організації, посадові особи й громадяни несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
Розпорядження, накази голови адміністрації району набувають чинності з моменту підписання.
Розпорядження голови адміністрації району обов’язкові для виконання всіма громадянами і юридичними особами на території району.
1.8. Розпорядження голови адміністрації району, що суперечать діючому законодавству України і виходять за межі його повноважень, скасовуються виконкомом міської ради або міською радою.
1.9. Адміністрація району у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями міської ради, виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови, іншими актами органів місцевого самоврядування, Положенням про адміністрацію Ленінського району виконкому міської ради та іншими нормативно-правовими актами.

2. Структура адміністрації району

До складу адміністрації району входять:
Керівництво - 4
Управління комунального господарства та благоустрою, - 7
у тому числі:
відділ комунального господарства, благоустрою
та технічного нагляду за санітарним очищенням - 4
- відділ контролю за будівництвом та експлуатацією
приватного житла - 2
Управління у справах молоді, культури, сім’ї та спорту, - 5
у тому числі:
- відділ у справах молоді, сім’ї та культурно-масової роботи - 2
- відділ фізичної культури та спорту - 2
Відділ промисловості, економічного планування,
торгівлі, побуту і послуг - 4
Відділ бухгалтерського обліку - 3
Організаційний відділ - 3
Загальний відділ - 3
Юридичний відділ - 2
Служба у справах неповнолітніх, - 9
у тому числі сектор з питань опіки та піклування - 2
Адміністративно-господарський відділ - 14

3. Повноваження адміністрації

3.1. У галузі соціально-економічного і культурного розвитку, планування й обліку
3.1.1. Сприяння забезпеченню збалансованого економічного й соціального розвитку території району, ефективному використанню закріплених матеріальних, трудових і фінансових ресурсів.
3.1.2. Підготовка пропозицій до програм соціально-економічного й культурного розвитку міста.
3.1.3. Залучення на договірних засадах підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, до участі в соціально-економічному розвитку району, координації цієї роботи на його території.
3.1.6. Сприяння на території району діяльності комісії з проведення перепису населення, під час виборів - виборчих комісій.
3.1.7. Сприяння діяльності органів державної статистики й контролю, передача та отримання від них відомостей, необхідних для виконання повноважень адміністрації району у межах чинного законодавства.
3.1.8. Надання довідок про наявність підсобного господарства.

3.1.9. Забезпечення розроблення заходів з питань цивільної оборони та готовності підприємств, які розташовані на території району, до роботи в умовах надзвичайних ситуацій.
3.1.10. Участь у підготовці інформації щодо виконання рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови з питань соціально-економічного розвитку міста.
3.1.11. Сприяння розвитку підприємництва, малого та середнього бізнесу на території районів.

3.2. У галузі бюджету, фінансів і цін

3.2.1. Участь у розробленні проекту бюджету міста Миколаєва і подання пропозицій міському фінансовому управлінню.
3.2.2. Здійснення контролю за дотриманням зобов’язань по платежах до бюджетів всіх рівнів на підприємствах і в організаціях, розташованих на території району, незалежно від форм власності (робоча група з питань забезпечення податкових та інших надходжень, передбачених Державним бюджетом України на поточний рік; комісія з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов'язкових платежів та ефективності використання бюджетних коштів).
3.2.3. Здійснення фінансування витрат, пов'язаних з виконанням повноважень, визначених даним Положенням.
3.2.4. Об’єднання коштів підприємств, організацій та установ за їх згодою на соціальний розвиток району.
3.2.5. За дорученням виконкому міської ради здійснення контролю за дотриманням цін і тарифів на території району.

3.3. У галузі побутового та торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку

3.3.1. Участь у здійсненні контролю за додержанням законодавства щодо захисту прав споживачів у районі та рішень міської ради, виконкому міської ради та розпоряджень міського голови з питань організації торгівлі, громадського харчування та послуг населенню.
3.3.2. Сприяння проведенню масових акцій рекламного характеру на території району.
3.3.3. Участь представника адміністрації району в роботі Конкурсної комісії по перевезенню пасажирів автотранспортом у м. Миколаєві. Спільно з виконкомом міської ради здійснення контролю на території району за дотриманням договірних зобов’язань переможцями конкурсу.
3.3.4. Внесення пропозицій щодо організації ринків, проведення ярмарків, сприяння розвитку всіх форм торгівлі на території району.
3.3.5. Погодження в установленому порядку заяв на розміщення АЗС, автостоянок, кіосків, павільйонів, зупинкових комплексів, ринків та інших об’єктів виробництва, торгівлі, громадського харчування і побутового обслуговування на території району. Погодження заяв на відведення земельних ділянок для розміщення об’єктів підприємницької діяльності.
3.3.6. Організація виїзної (виносної) торгівлі на території району. Видача дозволів на розміщення об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та літніх майданчиків.
3.3.7. Забезпечення розроблення заходів з питань харчування населення району в умовах надзвичайних ситуацій.
3.3.8. Реалізація державних та загальноміських програм з підтримки та розвитку підприємництва.
3.3.9. Участь у погодженні в установленому порядку розміщення зовнішньої реклами на території району.
3.3.10. Сприяння проведенню державного контролю за здійсненням операцій з металобрухтом згідно з чинним законодавством.

3.4. У галузі житлово-комунального господарства

3.4.1. Надання пропозицій до виконкому міської ради стосовно планів виконання благоустрою району.
3.4.2. Керування роботою підприємств комунального господарства, що належать до комунальної власності й підпорядковані адміністрації району. Контроль за виконанням робіт підприємствами всіх форм власності виконавцями робіт по благоустрою району.
3.4.3. Контроль за організацією робіт з утримання, благоустрою та санітарного очищення території району.
3.4.4. Благоустрій території району, залучення на договірній основі до цієї роботи підприємств, установ, організацій та населення, контроль за благоустроєм закріплених територій, озеленення.
3.4.5. Сприяння створенню органів самоорганізації населення.
3.4.6. Видання розпоряджень про знесення аварійних та сухих дерев на внутрішньоквартальних та дворових територіях.
3.4.7. Участь у роботі з приймання – передавання до комунальної власності міста об’єктів комунального призначення на території району.
3.4.8. Впровадження на території району державних та загальноміських програм з утримання та розвитку комунального господарства.
3.4.9. Погодження контрактів з керівниками комунальних підприємств, які діють на території району й підпорядковані адміністрації району.
3.4.10. Сприяння газифікації існуючого житлового фонду приватного сектору.
3.4.11. Координація робіт по підготовці об’єктів соціального, культурного та побутового призначення до роботи в осінньо-зимовий період.
3.4.12. Розгляд скарг, заяв громадян та суб’єктів господарювання з питань благоустрою району.
3.4.13. Підготовка матеріалів та пропозицій до уповноваженого органу міської ради про передачу на баланс спеціалізованим підприємствам безхазяйних об’єктів та мереж.

3.4.14. Участь у розробленні цільових міських програм по охороні навколишнього середовища.
3.4.15. Ремонт внутрішньоквартальних проїздів житлових мікрорайонів приватного сектору.
3.4.16. Ліквідація несанкціонованих звалищ сміття та надання до виконкому міської ради пропозицій щодо розміщення об’єктів різного призначення на вивільнених територіях.
3.4.17. Організація покосу трави зелених зон на прилеглих й закріплених територіях.
3.4.18. Контроль за здійсненням підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності робіт по санітарному очищенню та покосу трави на прилеглих і закріплених територіях згідно з рішенням міської ради.

3.5. У галузі освіти, охорони здоров'я, культури, фізкультури і спорту.

3.5.1. Керування молодіжними підлітковими закладами за місцем проживання.
3.5.2. Проведення громадських робіт для молоді у вільний від навчання час.
3.5.3. Сприяння вирішенню питань про надання неповнолітнім, студентам та інвалідам прав на безкоштовне користування об’єктами культури, фізкультури і спорту.
3.5.4. Організація районних культурно-масових заходів.
3.5.5. Забезпечення виконання заходів щодо щорічного проведення обліку дітей та підлітків шкільного віку.
3.5.6. Організація оздоровлення дітей пільгових категорій .
3.5.7. Організація дозвілля учнівської та студентської молоді у вільний від навчання час, підтримка творчої та обдарованої молоді.
3.5.8. Розроблення та виконання заходів щодо запобігання насильству в сім’ї.
3.5.9. Організація заходів щодо виконання Національної програми профілактики наркоманії та захворювання на СНІД.
3.5.10. Підтримка діяльності молодіжних та жіночих громадських об’єднань.
3.5.11. Проведення районних спортивних заходів.
3.5.12. Надання погодження на місце та час проведення презентацій та виставок народних майстрів на території району.
3.5.13. Надання дозволу на розміщення на території району тимчасових (сезонних) луна-парків, атракціонів, ігрових та розважальних майданчиків.

3.6. У сфері соціального захисту населення

3.6.1. Надання одноразової матеріальної допомоги громадянам району, що потрапили в скрутне становище, та допомоги на поховання згідно з чинним законодавством.

3.6.2. Сприяння організації проведення оплачуваних громадських робіт.

3.7. У галузі оборонної роботи.

3.7.1. Організація призову громадян на строкову військову й альтернативну службу, підготовка молоді до служби, доведення до відома населення наказу про оголошення мобілізації.
3.7.2. Організація заходів, пов’язаних з мобілізаційною підготовкою і цивільною обороною в районі.
3.7.3. Організація шефства над особовим складом військових частин.
3.7.4. Організація військово-патріотичного виховання населення.

3.8. По забезпеченню законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян.

3.8.1. Сприяння організації роботи пунктів охорони правопорядку.
3.8.2. Складання протоколів та розгляд справ про адміністративні правопорушення в межах повноважень, установлених чинним законодавством. Забезпечення діяльності районної адміністративної комісії.
3.8.3. Сприяння діяльності правоохоронних органів району.
3.8.4. Організація роботи комісій і служб:
- адміністративної;
- у справах неповнолітніх;
- спостережної;
- інших, необхідних для здійснення повноважень.
3.8.5. Забезпечення здійснення на території району профілактичних заходів щодо виявлення та усунення причин і умов, які сприяють вчиненню неповнолітніми правопорушень, та поширення бездоглядності серед підлітків.
3.8.6. Здійснення самостійно або разом з іншими виконавчими органами міської ради, підприємствами, установами, об’єднаннями громадян заходів, спрямованих на поліпшення становища неповнолітніх, їхнього соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх.
3.8.7. Здійснення контролю за умовами утримання і виховання неповнолітніх у спеціальних установах для неповнолітніх, організацією виховної роботи у навчальних закладах усіх форм власності та за місцем проживання.
3.8.8. Забезпечення у межах своєї компетенції контролю за виконанням законодавства щодо соціального захисту неповнолітніх, дотримання законодавства про працю неповнолітніх на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності.
3.8.9. Організація правового соціально – психологічного консультування неповнолітніх та їхніх батьків, створення консультаційних пунктів.
3.8.10. Виявлення і ведення обліку неповнолітніх відповідно до вимог чинного законодавства про облік неповнолітніх.
3.8.11. Забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
3.8.12. Підготовка рішень виконавчого комітету міської ради з питань опіки та піклування, відчуження майна.

3.9. У галузі будівництва

3.9.1. Видання розпоряджень про введення до експлуатації раніше збудованих житлових і господарчих об’єктів, садових будівель та оформлення права власності на такі об’єкти.
3.9.2. Видання розпоряджень про приєднання внутрішньобудинкових місць загального користування до квартир з метою поліпшення житлових умов громадян.
3.9.3. Видання розпоряджень про приєднання допоміжних приміщень до квартир громадян з метою поліпшення їхніх житлово-побутових умов.
3.9.4. Підготовка пропозицій та погодження планів будівництва на території району електричних, водопровідних, каналізаційних, теплових, газових мереж та інженерних споруд.
3.9.5. Участь у роботі державних приймальних та державних технічних комісій з прийняття до експлуатації завершених будівництвом об’єктів.
3.9.6. Видання розпоряджень про дозвіл на будівництво та реконструкцію індивідуальних житлових будинків, господарчих будівель та споруд, балконів, лоджій, перепланування квартир без внесення змін у несучі конструкції.
3.9.7. Видання розпоряджень адміністрації про дозвіл на перепланування квартир, реконструкцію приміщень горищ у багатоквартирних житлових будинках, надбудову мансардних поверхів (з метою поліпшення житлових умов).
3.9.8. Видання розпоряджень про зняття з обліку знесених житлових будинків, які перебувають у приватній власності.
3.9.9. Попереднє погодження договорів оренди нежитлових приміщень.
3.9.10. Погодження питань переведення житлових приміщень у нежитлові приміщення на початковому етапі.
3.9.11. Видання розпоряджень по оформленню самовільно виконаних робіт по переплануванню та реконструкції у житлових будинках та квартирах, за умови наявності згоди співвласників земельної ділянки.
3.9.12. Підготовка матеріалів до суду щодо знесення самовільно побудованих будівель та споруд, у разі відхилення від існуючого проекту та порушення будівельних норм та правил.

3.9.13. Організація роботи щодо взяття на облік безгосподарного нерухомого майна.

4. Голова адміністрації району

4.1. Голова адміністрації району є вищою посадовою особою в адміністрації району.

4.2. Керує діяльністю адміністрації району, забезпечує реалізацію даних їй повноважень і несе за це відповідальність перед міським головою, міською радою та виконкомом міської ради.
4.3. Призначає та звільняє працівників адміністрації району:
- заступників - за погодженням з міським головою;
- інших працівників - особисто, згідно з чинним законодавством.
Вживає щодо них, згідно із законодавством України, заходів щодо морального та матеріального заохочення, а також притягає їх до дисциплінарної й матеріальної відповідальності.
Клопоче перед міським головою про присвоєння рангів посадовим особам місцевого самоврядування - працівникам адміністрації району.
4.4. Подає пропозиції міському голові щодо штатного розпису працівників адміністрації району з розрахунком кошторисів на їхнє утримання, у межах затвердженої штатної чисельності та витрат на утримання .
4.5. Затверджує Положення про управління, відділи та служби адміністрації району, розподіл повноважень між заступниками та працівниками.
Вносить пропозиції міському голові щодо структури адміністрації району з наступним затвердженням міською радою.
4.6. Організовує виконання розпоряджень міського голови, рішень міської ради та виконкому міської ради на території району.
4.7. Є головним розпорядником бюджетних коштів.
4.8. У межах своїх повноважень представляє адміністрацію району у відносинах з державними й громадськими організаціями, іншими органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та громадянами.
4.9. Організовує прийом громадян на території району, розглядає пропозиції, заяви і скарги з питань, віднесених до повноважень адміністрації району, приймає щодо них рішення і контролює їх виконання.
4.10. У межах своїх повноважень укладає договори й угоди з підприємствами й організаціями всіх форм власності, з державними і громадськими організаціями.
4.11. Відповідно до чинного законодавства формує й затверджує склад комісій адміністрації району, розглядає висновки і пропозиції даних комісій з питань, віднесених до їх компетенції, приймає по них розпорядження.
4.12. Створює міжвідомчу комісію, яка виконує функції консультативно-дорадчого органу в районі.
4.13. У межах своїх повноважень видає розпорядження та накази.

4.14. Забезпечує інформування жителів району про діяльність адміністрації району.
4.15. Сприяє скликанню загальних зборів громадян за місцем проживання.
4.16. Звертається до суду з питань про визнання незаконними дій підприємств, установ, організацій, розташованих у відповідному адміністративному районі, які обмежують права жителів району, а також повноваження адміністрації району.
4.17. Сприяє діяльності депутатів усіх рівнів.
4.18. Вносить пропозиції міському голові про призначення та звільнення з посад керівників підприємств, установ, організацій комунальної власності, які підпорядковані адміністрації району .
4.19. У межах своїх повноважень видає довіреності, відкриває банківські рахунки.
4.20. Керує цивільною обороною району.
4.21. Спрямовує та координує діяльність органів самоорганізації населення на території району.

5. Відповідальність голови адміністрації

5.1. Несе відповідальність перед міським головою, міською радою та виконкомом міської ради за виконання покладених на адміністрацію району повноважень, а також за стан трудової, виконавчої дисципліни, роботу з кадрами в адміністрації району.

6. Критерій оцінки роботи адміністрації району

Критерієм оцінки роботи адміністрації району є якісне та своєчасне виконання поставлених перед адміністрацією району завдань.

___________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про адміністрацію Корабельного району
виконкому Миколаївської міської ради


1. Загальні положення

1.1. Адміністрація Корабельного району виконкому Миколаївської міської ради (далі - адміністрація району) створюється міською радою та є виконавчим органом.
1.2. Адміністрація району є підконтрольною і підзвітною міській раді, підпорядкованою виконкому міської ради та міському голові.
1.3. Адміністрація району є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, штамп, бланки, печатку із зображенням Державного Герба України зі своїм найменуванням, може бути позивачем і відповідачем у суді.
1.4. Адміністрація району утримується за рахунок коштів міського бюджету. Штатний розпис і кошторис на утримання затверджуються міським головою.
1.6. Адміністрацію району очолює голова, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою.
1.7. Голова адміністрації району видає розпорядження та накази. У випадках їх невиконання підприємства, заклади, організації, посадові особи й громадяни несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
Розпорядження, накази голови адміністрації району набувають чинності з моменту підписання.
Розпорядження голови адміністрації району обов’язкові для виконання всіма громадянами і юридичними особами на території району.
1.8. Розпорядження голови адміністрації району, що суперечать діючому законодавству України і виходять за межі його повноважень, скасовуються виконкомом міської ради або міською радою.
1.9. Адміністрація району у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями міської ради, виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови, іншими актами органів місцевого самоврядування, Положенням про адміністрацію Корабельного району виконкому міської ради та іншими нормативно-правовими актами.

2. Структура адміністрації району

До складу адміністрації району входять:
- керівництво - 4
- відділ соціально-економічного розвитку - 3
- відділ у справах сім’ї, молоді, культури та спорту - 4
- відділ комунального господарства, благоустрою,
санітарного очищення і роботи з приватним сектором - 5
- відділ бухгалтерського обліку - 3
- організаційний відділ - 2
- загальний відділ, - 7
у тому числі господарча група - 5
- юридичний відділ - 2
- служба у справах неповнолітніх - 6

3. Повноваження адміністрації

3.1. У галузі соціально-економічного і культурного розвитку, планування й обліку

3.1.1. Сприяння забезпеченню збалансованого економічного й соціального розвитку території району, ефективному використанню закріплених матеріальних, трудових і фінансових ресурсів.
3.1.2. Підготовка пропозицій до програм соціально-економічного й культурного розвитку міста.
3.1.3. Залучення на договірних засадах підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, до участі в соціально-економічному розвитку району, координації цієї роботи на його території.
3.1.6. Сприяння на території району діяльності комісії з проведення перепису населення, під час виборів - виборчих комісій.
3.1.7. Сприяння діяльності органів державної статистики й контролю, передача та отримання від них відомостей, необхідних для виконання повноважень адміністрації району у межах чинного законодавства.
3.1.8. Надання довідок про наявність підсобного господарства.
3.1.9. Забезпечення розроблення заходів з питань цивільної оборони та готовності підприємств, які розташовані на території району, до роботи в умовах надзвичайних ситуацій.
3.1.10. Участь у підготовці інформації щодо виконання рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови з питань соціально-економічного розвитку міста.
3.1.11. Сприяння розвитку підприємництва, малого та середнього бізнесу на території району.

3.2. У галузі бюджету, фінансів і цін

3.2.1. Участь у розробленні проекту бюджету міста Миколаєва і подання пропозицій міському фінансовому управлінню.
3.2.2. Здійснення контролю за дотриманням зобов’язань по платежах до бюджетів всіх рівнів на підприємствах і в організаціях, розташованих на території району, незалежно від форм власності (робоча група з питань забезпечення податкових та інших надходжень, передбачених Державним бюджетом України на поточний рік; комісія з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов'язкових платежів та ефективності використання бюджетних коштів).
3.2.3. Здійснення фінансування витрат, пов'язаних з виконанням повноважень, визначених даним Положенням.
3.2.4. Об’єднання коштів підприємств, організацій та установ за їх згодою на соціальний розвиток району.
3.2.5. За дорученням виконкому міської ради здійснення контролю за дотриманням цін і тарифів на території району.

3.3. У галузі побутового та торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку

3.3.1. Участь у здійсненні контролю за додержанням законодавства щодо захисту прав споживачів у районі та рішень міської ради, виконкому міської ради та розпоряджень міського голови з питань організації торгівлі, громадського харчування та послуг населенню.
3.3.2. Сприяння проведенню масових акцій рекламного характеру на території району.
3.3.3. Участь представника адміністрації району в роботі Конкурсної комісії по перевезенню пасажирів автотранспортом у м. Миколаєві. Спільно з виконкомом міської ради здійснення контролю на території району за дотриманням договірних зобов’язань переможцями конкурсу.
3.3.4. Внесення пропозицій щодо організації ринків, проведення ярмарків, сприяння розвитку всіх форм торгівлі на території району.
3.3.5. Погодження в установленому порядку заяв на розміщення АЗС, автостоянок, кіосків, павільйонів, зупинкових комплексів, ринків та інших об’єктів виробництва, торгівлі, громадського харчування і побутового обслуговування на території району. Погодження заяв на відведення земельних ділянок для розміщення об’єктів підприємницької діяльності.
3.3.6. Організація виїзної (виносної) торгівлі на території району. Видача дозволів на розміщення об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та літніх майданчиків.
3.3.7. Забезпечення розроблення заходів з питань харчування населення району в умовах надзвичайних ситуацій.
3.3.8. Реалізація державних та загальноміських програм з підтримки та розвитку підприємництва.

3.3.9. Участь у погодженні в установленому порядку розміщення зовнішньої реклами на території району.
3.3.10. Сприяння проведенню державного контролю за здійсненням операцій з металобрухтом згідно з чинним законодавством.

3.4. У галузі житлово-комунального господарства

3.4.1. Надання пропозицій до виконкому міської ради стосовно планів виконання благоустрою району.
3.4.2. Керування роботою підприємств комунального господарства, що належать до комунальної власності й підпорядковані адміністрації району. Контроль за виконанням робіт підприємствами всіх форм власності виконавцями робіт по благоустрою району.
3.4.3. Контроль за організацією робіт з утримання, благоустрою та санітарного очищення території району.
3.4.4. Благоустрій території району, залучення на договірній основі до цієї роботи підприємств, установ, організацій та населення, контроль за благоустроєм закріплених територій, озеленення.
3.4.5. Сприяння створенню органів самоорганізації населення.
3.4.6. Видання про знесення аварійних та сухих дерев на внутрішньоквартальних та дворових територіях.
3.4.7. Участь у роботі з приймання – передавання до комунальної власності міста об’єктів комунального призначення на території району.
3.4.8. Впровадження на території району державних та загальноміських програм з утримання та розвитку комунального господарства.
3.4.9. Погодження контрактів з керівниками комунальних підприємств, які діють на території району й підпорядковані адміністрації району.
3.4.10. Сприяння газифікації існуючого житлового фонду приватного сектору.
3.4.11. Координація робіт по підготовці об’єктів соціального, культурного та побутового призначення до роботи в осінньо-зимовий період.
3.4.12. Розгляд скарг, заяв громадян та суб’єктів господарювання з питань благоустрою району.
3.4.13. Підготовка матеріалів та пропозицій до уповноваженого органу міської ради про передачу на баланс спеціалізованим підприємствам безхазяйних об’єктів та мереж.
3.4.14. Участь у розробленні цільових міських програм по охороні навколишнього середовища.
3.4.15. Ремонт внутрішньоквартальних проїздів житлових мікрорайонів приватного сектору.
3.4.16. Ліквідація несанкціонованих звалищ сміття та надання до виконкому міської ради пропозицій щодо розміщення об’єктів різного призначення на вивільнених територіях.
3.4.17. Організація покосу трави зелених зон на прилеглих й закріплених територіях.

3.4.18. Контроль за здійсненням підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності робіт по санітарному очищенню та покосу трави на прилеглих і закріплених територіях згідно з рішенням міської ради.

3.5. У галузі освіти, охорони здоров'я, культури, фізкультури і спорту

3.5.1. Керування молодіжними підлітковими закладами за місцем проживання.
3.5.2. Проведення громадських робіт для молоді у вільний від навчання час.
3.5.3. Сприяння вирішенню питань про надання неповнолітнім, студентам та інвалідам прав на безкоштовне користування об’єктами культури, фізкультури і спорту.
3.5.4. Організація районних культурно-масових заходів.
3.5.5. Забезпечення виконання заходів щодо щорічного проведення обліку дітей та підлітків шкільного віку.
3.5.6. Організація оздоровлення дітей пільгових категорій .
3.5.7. Організація дозвілля учнівської та студентської молоді у вільний від навчання час, підтримка творчої та обдарованої молоді.
3.5.8. Розроблення та виконання заходів щодо запобігання насильству в сім’ї.
3.5.9. Організація заходів щодо виконання Національної програми профілактики наркоманії та захворювання на СНІД.
3.5.10. Підтримка діяльності молодіжних та жіночих громадських об’єднань.
3.5.11. Проведення районних спортивних заходів.
3.5.12. Надання погодження на місце та час проведення презентацій та виставок народних майстрів на території району.
3.5.13. Надання дозволу на розміщення на території району тимчасових (сезонних) луна-парків, атракціонів, ігрових та розважальних майданчиків.

3.6. У сфері соціального захисту населення

3.6.1. Надання одноразової матеріальної допомоги громадянам району, що потрапили в скрутне становище, та допомоги на поховання згідно з чинним законодавством.
3.6.2. Сприяння організації проведення оплачуваних громадських робіт.

3.7. У галузі оборонної роботи

3.7.1. Організація призову громадян на строкову військову й альтернативну службу, підготовка молоді до служби, доведення до відома населення наказу про оголошення мобілізації.


3.7.2. Організація заходів, пов’язаних з мобілізаційною підготовкою і цивільною обороною в районі.
3.7.3. Організація шефства над особовим складом військових частин.
3.7.4. Організація військово-патріотичного виховання населення.

3.8. По забезпеченню законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян

3.8.1. Сприяння організації роботи пунктів охорони правопорядку.
3.8.2. Складання протоколів та розгляд справ про адміністративні правопорушення в межах повноважень, установлених чинним законодавством. Забезпечення діяльності районної адміністративної комісії.
3.8.3. Сприяння діяльності правоохоронних органів району.
3.8.4. Організація роботи комісій і служб:
- адміністративної;
- у справах неповнолітніх;
- спостережної;
- інших, необхідних для здійснення повноважень.
3.8.5. Забезпечення здійснення на території району профілактичних заходів щодо виявлення та усунення причин і умов, які сприяють вчиненню неповнолітніми правопорушень, та поширення бездоглядності серед підлітків.
3.8.6. Здійснення самостійно або разом з іншими виконавчими органами міської ради, підприємствами, установами, об’єднаннями громадян заходів, спрямованих на поліпшення становища неповнолітніх, їхнього соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх.
3.8.7. Здійснення контролю за умовами утримання і виховання неповнолітніх у спеціальних установах для неповнолітніх, організацією виховної роботи у навчальних закладах усіх форм власності та за місцем проживання.
3.8.8. Забезпечення у межах своєї компетенції контролю за виконанням законодавства щодо соціального захисту неповнолітніх, дотримання законодавства про працю неповнолітніх на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності.
3.8.9. Організація правового соціально – психологічного консультування неповнолітніх та їхніх батьків, створення консультаційних пунктів.
3.8.10. Виявлення і ведення обліку неповнолітніх відповідно до вимог чинного законодавства про облік неповнолітніх.
3.8.11. Забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
3.8.12. Підготовка рішень виконавчого комітету міської ради з питань опіки та піклування, відчуження майна.

3.9. У галузі будівництва

3.9.1. Видання розпоряджень про введення до експлуатації раніше збудованих житлових і господарчих об’єктів, садових будівель та оформлення права власності на такі об’єкти.
3.9.2. Видання розпоряджень про приєднання внутрішньобудинкових місць загального користування до квартир з метою поліпшення житлових умов громадян.
3.9.3. Видання розпоряджень про приєднання допоміжних приміщень до квартир громадян з метою поліпшення їхніх житлово-побутових умов.
3.9.4. Підготовка пропозицій та погодження планів будівництва на території району електричних, водопровідних, каналізаційних, теплових, газових мереж та інженерних споруд.
3.9.5. Участь у роботі державних приймальних та державних технічних комісій з прийняття до експлуатації завершених будівництвом об’єктів.
3.9.6. Видання розпоряджень про дозвіл на будівництво та реконструкцію індивідуальних житлових будинків, господарчих будівель та споруд, балконів, лоджій, перепланування квартир без внесення змін у несучі конструкції.
3.9.7. Видання розпоряджень адміністрації про дозвіл на перепланування квартир, реконструкцію приміщень горищ у багатоквартирних житлових будинках, надбудову мансардних поверхів (з метою поліпшення житлових умов).
3.9.8. Видання розпоряджень про зняття з обліку знесених житлових будинків, які перебувають у приватній власності.
3.9.9. Попереднє погодження договорів оренди нежитлових приміщень.
3.9.10. Погодження питань переведення житлових приміщень у нежитлові приміщення на початковому етапі.
3.9.11. Видання розпоряджень по оформленню самовільно виконаних робіт по переплануванню та реконструкції у житлових будинках та квартирах, за умови наявності згоди співвласників земельної ділянки.
3.9.12. Підготовка матеріалів до суду щодо знесення самовільно побудованих будівель та споруд, у разі відхилення від існуючого проекту та порушення будівельних норм та правил.
3.9.13. Організація роботи щодо взяття на облік безгосподарного нерухомого майна.

4. Голова адміністрації району

4.1. Голова адміністрації району є вищою посадовою особою в адміністрації району.
4.2. Керує діяльністю адміністрації району, забезпечує реалізацію даних їй повноважень і несе за це відповідальність перед міським головою, міською радою та виконкомом міської ради.

4.3. Призначає та звільняє працівників адміністрації району:
- заступників - за погодженням з міським головою;
- інших працівників - особисто, згідно з чинним законодавством.
Вживає щодо них, згідно із законодавством України, заходів щодо морального та матеріального заохочення, а також притягає їх до дисциплінарної й матеріальної відповідальності.
Клопоче перед міським головою про присвоєння рангів посадовим особам місцевого самоврядування - працівникам адміністрації району.
4.4. Подає пропозиції міському голові щодо штатного розпису працівників адміністрації району з розрахунком кошторисів на їхнє утримання, у межах затвердженої штатної чисельності та витрат на утримання .
4.5. Затверджує Положення про управління, відділи та служби адміністрації району, розподіл повноважень між заступниками та працівниками.
Вносить пропозиції міському голові щодо структури адміністрації району з наступним затвердженням міською радою.
4.6. Організовує виконання розпоряджень міського голови, рішень міської ради та виконкому міської ради на території району.
4.7. Є головним розпорядником бюджетних коштів.
4.8. У межах своїх повноважень представляє адміністрацію району у відносинах з державними й громадськими організаціями, іншими органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та громадянами.
4.9. Організовує прийом громадян на території району, розглядає пропозиції, заяви і скарги з питань, віднесених до повноважень адміністрації району, приймає щодо них рішення і контролює їх виконання.
4.10. У межах своїх повноважень укладає договори й угоди з підприємствами й організаціями всіх форм власності, з державними і громадськими організаціями.
4.11. Відповідно до чинного законодавства формує й затверджує склад комісій адміністрації району, розглядає висновки і пропозиції даних комісій з питань, віднесених до їх компетенції, приймає по них розпорядження.
4.12. Створює міжвідомчу комісію, яка виконує функції консультативно-дорадчого органу в районі.
4.13. У межах своїх повноважень видає розпорядження та накази.
4.14. Забезпечує інформування жителів району про діяльність адміністрації району.
4.15. Сприяє скликанню загальних зборів громадян за місцем проживання.
4.16. Звертається до суду з питань про визнання незаконними дій підприємств, установ, організацій, розташованих у відповідному адміністративному районі, які обмежують права жителів району, а також повноваження адміністрації району.
4.17. Сприяє діяльності депутатів усіх рівнів.
4.18. Вносить пропозиції міському голові про призначення та звільнення з посад керівників підприємств, установ, організацій комунальної власності, які підпорядковані адміністрації району.

4.19. У межах своїх повноважень видає довіреності, відкриває банківські рахунки.
4.20. Керує цивільною обороною району.
4.21. Спрямовує та координує діяльність органів самоорганізації населення на території району.

5. Відповідальність голови адміністрації

5.1. Несе відповідальність перед міським головою, міською радою та виконкомом міської ради за виконання покладених на адміністрацію району повноважень, а також за стан трудової, виконавчої дисципліни, роботу з кадрами в адміністрації району.

6. Критерій оцінки роботи адміністрації району

Критерієм оцінки роботи адміністрації району є якісне та своєчасне виконання поставлених перед адміністрацією району завдань

______________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від _23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про адміністрацію Центрального району
виконкому Миколаївської міської ради

1. Загальні положення

1.1. Адміністрація Центрального району виконкому Миколаївської міської ради (далі - адміністрація району) створюється міською радою та є виконавчим органом.
1.2. Адміністрація району є підконтрольною і підзвітною міській раді, підпорядкованою виконкому міської ради та міському голові.
1.3. Адміністрація району є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, штамп, бланки, печатку із зображенням Державного Герба України зі своїм найменуванням, може бути позивачем і відповідачем у суді.
1.4. Адміністрація району утримується за рахунок коштів міського бюджету. Штатний розпис і кошторис на утримання затверджуються міським головою.
1.6. Адміністрацію району очолює голова, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою.
1.7. Голова адміністрації району видає розпорядження та накази. У випадках їх невиконання підприємства, заклади, організації, посадові особи й громадяни несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
Розпорядження, накази голови адміністрації району набувають чинності з моменту підписання.
Розпорядження голови адміністрації району обов’язкові для виконання всіма громадянами і юридичними особами на території району.
1.8. Розпорядження голови адміністрації району, що суперечать діючому законодавству України і виходять за межі його повноважень, скасовуються виконкомом міської ради або міською радою.
1.9. Адміністрація району у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями міської ради, виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови, іншими актами органів місцевого самоврядування, Положенням про адміністрацію Центрального району виконкому міської ради та іншими нормативно-правовими актами.

2. Структура адміністрації району

До складу адміністрації району входять:
Керівництво - 4
Управління соціально-економічного розвитку,
культури та спорту, - 7
у тому числі:
- відділ торгівлі, промисловості, економічного планування,
послуг населенню, координації підприємницької діяльності - 3
- відділ у справах сім’ї, культури, молоді,
фізичної культури та спорту - 3
Управління комунального господарства, - 8
у тому числі:
- відділ по роботі з приватним сектором - 2
- відділ благоустрою та контролю за санітарним
станом району - 5
Відділ соціально-економічного розвитку мкр.Матвіївка - 4
Відділ соціально-економічного розвитку мкр.Тернівка - 4
Відділ соціально-економічного розвитку мкр.Варварівка - 2
Відділ бухгалтерського обліку та звітності - 3
Організаційний відділ - 2
Юридичний відділ - 2
Служба у справах неповнолітніх, - 8
у тому числі:
- сектор з питань опіки та піклування - 2
- сектор соціального захисту дітей - 5
Адміністративно-господарське управління - 11,5
у тому числі:
- загальний відділ - 3
- господарсько-технічний відділ - 7,5

3. Повноваження адміністрації

3.1. У галузі соціально-економічного і культурного розвитку, планування й обліку

3.1.1. Сприяння забезпеченню збалансованого економічного й соціального розвитку території району, ефективному використанню закріплених матеріальних, трудових і фінансових ресурсів.
3.1.2. Підготовка пропозицій до програм соціально-економічного й культурного розвитку міста.
3.1.3. Залучення на договірних засадах підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, до участі в соціально-економічному розвитку району, координації цієї роботи на його території.
3.1.6. Сприяння на території району діяльності комісії з проведення перепису населення, під час виборів - виборчих комісій.
3.1.7. Сприяння діяльності органів державної статистики й контролю, передача та отримання від них відомостей, необхідних для виконання повноважень адміністрації району у межах чинного законодавства.
3.1.8. Надання довідок про наявність підсобного господарства.
3.1.9. Забезпечення розроблення заходів з питань цивільної оборони та готовності підприємств, які розташовані на території району, до роботи в умовах надзвичайних ситуацій.
3.1.10. Участь у підготовці інформації щодо виконання рішень міської ради, виконкому міської ради розпоряджень міського голови з питань соціально-економічного розвитку міста.
3.1.11. Сприяння розвитку підприємництва, малого та середнього бізнесу на території району.

3.2. У галузі бюджету, фінансів і цін

3.2.1. Участь у розробленні проекту бюджету міста Миколаєва і подання пропозицій міському фінансовому управлінню.
3.2.2. Здійснення контролю за дотриманням зобов’язань по платежах до бюджетів всіх рівнів на підприємствах і в організаціях, розташованих на території району, незалежно від форм власності (робоча група з питань забезпечення податкових та інших надходжень, передбачених Державним бюджетом України на поточний рік; комісія з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов'язкових платежів та ефективності використання бюджетних коштів).
3.2.3. Здійснення фінансування витрат, пов'язаних з виконанням повноважень, визначених даним Положенням.
3.2.4. Об’єднання коштів підприємств, організацій та установ за їх згодою на соціальний розвиток району.
3.2.5. За дорученням виконкому міської ради здійснення контролю за дотриманням цін і тарифів на території району.

3.3. У галузі побутового та торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку

3.3.1. Участь у здійсненні контролю за додержанням законодавства щодо захисту прав споживачів у районі та рішень міської ради, виконкому міської ради та розпоряджень міського голови з питань організації торгівлі, громадського харчування та послуг населенню.
3.3.2. Сприяння проведенню масових акцій рекламного характеру на території району.


3.3.3. Участь представника адміністрації району в роботі Конкурсної комісії по перевезенню пасажирів автотранспортом у м. Миколаєві. Спільно з виконкомом міської ради здійснення контролю на території району за дотриманням договірних зобов’язань переможцями конкурсу.
3.3.4. Внесення пропозицій щодо організації ринків, проведення ярмарків, сприяння розвитку всіх форм торгівлі на території району.
3.3.5. Погодження в установленому порядку заяв на розміщення АЗС, автостоянок, кіосків, павільйонів, зупинкових комплексів, ринків та інших об’єктів виробництва, торгівлі, громадського харчування і побутового обслуговування на території району. Погодження заяв на відведення земельних ділянок для розміщення об’єктів підприємницької діяльності.
3.3.6. Організація виїзної (виносної) торгівлі на території району. Видача дозволів на розміщення об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та літніх майданчиків.
3.3.7. Забезпечення розроблення заходів з питань харчування населення району в умовах надзвичайних ситуацій.
3.3.8. Реалізація державних та загальноміських програм з підтримки та розвитку підприємництва.
3.3.9. Участь у погодженні в установленому порядку розміщення зовнішньої реклами на території району.
3.3.10. Сприяння проведенню державного контролю за здійсненням операцій з металобрухтом згідно з чинним законодавством.

3.4. У галузі житлово-комунального господарства

3.4.1. Надання пропозицій до виконкому міської ради стосовно планів виконання благоустрою району.
3.4.2. Керування роботою підприємств комунального господарства, що належать до комунальної власності й підпорядковані адміністрації району. Контроль за виконанням робіт підприємствами всіх форм власності виконавцями робіт по благоустрою району.
3.4.3. Контроль за організацією робіт з утримання, благоустрою та санітарного очищення території району.
3.4.4. Благоустрій території району, залучення на договірній основі до цієї роботи підприємств, установ, організацій та населення, контроль за благоустроєм закріплених територій, озеленення.
3.4.5. Сприяння створенню органів самоорганізації населення.
3.4.6. Видання розпоряджень про знесення аварійних та сухих дерев на внутрішньоквартальних та дворових територіях.
3.4.7. Участь у роботі з приймання – передавання до комунальної власності міста об’єктів комунального призначення на території району.
3.4.8. Впровадження на території району державних та загальноміських програм з утримання та розвитку комунального господарства.
3.4.9. Погодження контрактів з керівниками комунальних підприємств, які діють на території району й підпорядковані адміністрації району.

3.4.10. Сприяння газифікації існуючого житлового фонду приватного сектору.
3.4.11. Координація робіт по підготовці об’єктів соціального, культурного та побутового призначення до роботи в осінньо-зимовий період.
3.4.12. Розгляд скарг, заяв громадян та суб’єктів господарювання з питань благоустрою району.
3.4.13. Підготовка матеріалів та пропозицій до уповноваженого органу міської ради про передачу на баланс спеціалізованим підприємствам безхазяйних об’єктів та мереж.
3.4.14. Участь у розробленні цільових міських програм по охороні навколишнього середовища.
3.4.15. Ремонт внутрішньоквартальних проїздів житлових мікрорайонів приватного сектору.
3.4.16. Ліквідація несанкціонованих звалищ сміття та надання до виконкому міської ради пропозицій щодо розміщення об’єктів різного призначення на вивільнених територіях.
3.4.17. Організація покосу трави зелених зон на прилеглих й закріплених територіях.
3.4.18. Контроль за здійсненням підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності робіт по санітарному очищенню та покосу трави на прилеглих і закріплених територіях згідно з рішенням міської ради.

У галузі освіти, охорони здоров'я, культури, фізкультури і спорту

3.5.1. Керування молодіжними підлітковими закладами за місцем проживання.
3.5.2. Проведення громадських робіт для молоді у вільний від навчання час.
3.5.3. Сприяння вирішенню питань про надання неповнолітнім, студентам та інвалідам прав на безкоштовне користування об’єктами культури, фізкультури і спорту.
3.5.4. Організація районних культурно-масових заходів.
3.5.5. Забезпечення виконання заходів щодо щорічного проведення обліку дітей та підлітків шкільного віку.
3.5.6. Організація оздоровлення дітей пільгових категорій .
3.5.7. Організація дозвілля учнівської та студентської молоді у вільний від навчання час, підтримка творчої та обдарованої молоді.
3.5.8. Розроблення та виконання заходів щодо запобігання насильству в сім’ї.
3.5.9. Організація заходів щодо виконання Національної програми профілактики наркоманії та захворювання на СНІД.
3.5.10. Підтримка діяльності молодіжних та жіночих громадських об’єднань.
3.5.11. Проведення районних спортивних заходів.
3.5.12. Надання погодження на місце та час проведення презентацій та виставок народних майстрів на території району.
3.5.13. Надання дозволу на розміщення на території району тимчасових (сезонних) луна-парків, атракціонів, ігрових та розважальних майданчиків.

У сфері соціального захисту населення

3.6.1. Управління праці та соціального захисту населення району виконавчого комітету міської ради з питань трудових відносин та соціального захисту малозабезпечених верств населення знаходиться в безпосередньому підпорядкуванні адміністрації району виконкому Миколаївської міської ради.
3.6.2. Надання одноразової матеріальної допомоги громадянам району, що потрапили в скрутне становище, та допомоги на поховання згідно з чинним законодавством.
3.6.3. Сприяння організації проведення оплачуваних громадських робіт.

У галузі оборонної роботи

3.7.1. Організація призову громадян на строкову військову й альтернативну службу, підготовка молоді до служби, доведення до відома населення наказу про оголошення мобілізації.
3.7.2. Організація заходів, пов’язаних з мобілізаційною підготовкою і цивільною обороною в районі.
3.7.3. Організація шефства над особовим складом військових частин.
3.7.4. Організація військово-патріотичного виховання населення.

По забезпеченню законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян

3.8.1. Сприяння організації роботи пунктів охорони правопорядку.
3.8.2. Складання протоколів та розгляд справ про адміністративні правопорушення в межах повноважень, установлених чинним законодавством. Забезпечення діяльності районної адміністративної комісії.
3.8.3. Сприяння діяльності правоохоронних органів району.
3.8.4. Організація роботи комісій і служб:
- адміністративної;
- у справах неповнолітніх;
- спостережної;
- інших, необхідних для здійснення повноважень.
3.8.5. Забезпечення здійснення на території району профілактичних заходів щодо виявлення та усунення причин і умов, які сприяють вчиненню неповнолітніми правопорушень, та поширення бездоглядності серед підлітків.
3.8.6. Здійснення самостійно або разом з іншими виконавчими органами міської ради, підприємствами, установами, об’єднаннями громадян заходів, спрямованих на поліпшення становища неповнолітніх, їхнього соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх.
3.8.7. Здійснення контролю за умовами утримання і виховання неповнолітніх у спеціальних установах для неповнолітніх, організацією виховної роботи у навчальних закладах усіх форм власності та за місцем проживання.
3.8.8. Забезпечення у межах своєї компетенції контролю за виконанням законодавства щодо соціального захисту неповнолітніх, дотримання законодавства про працю неповнолітніх на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності.
3.8.9. Організація правового соціально – психологічного консультування неповнолітніх та їх батьків, створення консультаційних пунктів.
3.8.10. Виявлення і ведення обліку неповнолітніх відповідно до вимог чинного законодавства про облік неповнолітніх.
3.8.11. Забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
3.8.12. Підготовка рішень виконавчого комітету міської ради з питань опіки та піклування, відчуження майна.

3.9. У галузі будівництва

3.9.1. Видання розпоряджень про введення до експлуатації раніше збудованих житлових і господарчих об’єктів, садових будівель та оформлення права власності на такі об’єкти.
3.9.2. Видання розпоряджень про приєднання внутрішньобудинкових місць загального користування до квартир з метою поліпшення житлових умов громадян.
3.9.3. Видання розпоряджень про приєднання допоміжних приміщень до квартир громадян з метою поліпшення їхніх житлово-побутових умов.
3.9.4. Підготовка пропозицій та погодження планів будівництва на території району електричних, водопровідних, каналізаційних, теплових, газових мереж та інженерних споруд.
3.9.5. Участь у роботі державних приймальних та державних технічних комісій з прийняття до експлуатації завершених будівництвом об’єктів.
3.9.6. Видання розпоряджень про дозвіл на будівництво та реконструкцію індивідуальних житлових будинків, господарчих будівель та споруд, балконів, лоджій, перепланування квартир без внесення змін у несучі конструкції.
3.9.7. Видання розпоряджень адміністрації про дозвіл на перепланування квартир, реконструкцію приміщень горищ у багатоквартирних житлових будинках, надбудову мансардних поверхів (з метою поліпшення житлових умов).
3.9.8. Видання розпоряджень про введення до експлуатації раніше збудованих житлових будинків по вул.2 Набережній, вул.Сотий квартал та вул.Воєнних.
3.9.9. Видання розпоряджень про зняття з обліку знесених житлових будинків, які перебувають у приватній власності.
3.9.10. Попереднє погодження договорів оренди нежитлових приміщень.
3.9.11. Погодження питань переведення житлових приміщень у нежитлові приміщення на початковому етапі.
3.9.12. Видання розпоряджень по оформленню самовільно виконаних робіт по переплануванню та реконструкції у житлових будинках та квартирах, за умови наявності згоди співвласників земельної ділянки.
3.9.13. Підготовка матеріалів до суду щодо знесення самовільно побудованих будівель та споруд, у разі відхилення від існуючого проекту та порушення будівельних норм та правил.
3.9.14. Організація роботи щодо взяття на облік безгосподарного нерухомого майна.

4. Голова адміністрації району

4.1. Голова адміністрації району є вищою посадовою особою в адміністрації району.
4.2. Керує діяльністю адміністрації району, забезпечує реалізацію даних їй повноважень і несе за це відповідальність перед міським головою, міською радою та виконкомом міської ради.
4.3. Призначає та звільняє працівників адміністрації району:
- заступників - за погодженням з міським головою;
- інших працівників - особисто, згідно з чинним законодавством.
Вживає щодо них, згідно із законодавством України, заходів щодо морального та матеріального заохочення, а також притягає їх до дисциплінарної й матеріальної відповідальності.
Клопоче перед міським головою про присвоєння рангів посадовим особам місцевого самоврядування - працівникам адміністрації району.
4.4. Подає пропозиції міському голові щодо штатного розпису працівників адміністрації району з розрахунком кошторисів на їхніх утримання, у межах затвердженої штатної чисельності та витрат на утримання .
4.5. Затверджує Положення про управління, відділи та служби адміністрації району, розподіл повноважень між заступниками та працівниками.
Вносить пропозиції міському голові щодо структури адміністрації району з наступним затвердженням міською радою.
4.6. Організовує виконання розпоряджень міського голови, рішень міської ради та виконкому міської ради на території району.
4.7. Є головним розпорядником бюджетних коштів.
4.8. У межах своїх повноважень представляє адміністрацію району у відносинах з державними й громадськими організаціями, іншими органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та громадянами.
4.9. Організовує прийом громадян на території району, розглядає пропозиції, заяви і скарги з питань, віднесених до повноважень адміністрації району, приймає щодо них рішення і контролює їх виконання.
4.10. У межах своїх повноважень укладає договори й угоди з підприємствами й організаціями всіх форм власності, з державними і громадськими організаціями.
4.11. Відповідно до чинного законодавства формує й затверджує склад комісій адміністрації району, розглядає висновки і пропозиції даних комісій з питань, віднесених до їх компетенції, приймає по них розпорядження.
4.12. Створює міжвідомчу комісію, яка виконує функції консультативно-дорадчого органу в районі.
4.13. У межах своїх повноважень видає розпорядження та накази.
4.14. Забезпечує інформування жителів району про діяльність адміністрації району.
4.15. Сприяє скликанню загальних зборів громадян за місцем проживання.
4.16. Звертається до суду з питань про визнання незаконними дій підприємств, установ, організацій, розташованих у відповідному адміністративному районі, які обмежують права жителів району, а також повноваження адміністрації району.
4.17. Сприяє діяльності депутатів усіх рівнів.
4.18. Вносить пропозиції міському голові про призначення та звільнення з посад керівників підприємств, установ, організацій комунальної власності, які підпорядковані адміністрації району .
4.19. У межах своїх повноважень видає довіреності, відкриває банківські рахунки.
4.20. Керує цивільною обороною району.
4.21. Спрямовує та координує діяльність органів самоорганізації населення на території району.

5. Відповідальність голови адміністрації

5.1. Несе відповідальність перед міським головою, міською радою та виконкомом міської ради за виконання покладених на адміністрацію району повноважень, а також за стан трудової, виконавчої дисципліни, роботу з кадрами в адміністрації району.

6. Критерій оцінки роботи адміністрації району

Критерієм оцінки роботи адміністрації району є якісне та своєчасне виконання поставлених перед адміністрацією району завдань.

_____________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4_

П О Л О Ж Е Н Н Я
про адміністрацію Заводського району
виконкому Миколаївської міської ради

1. Загальні положення

1.1. Адміністрація Заводського району виконкому Миколаївської міської ради (далі - адміністрація району) створюється міською радою та є її виконавчим органом.
1.2. Адміністрація району є підконтрольною і підзвітною міській раді, підпорядкованою виконкому міської ради та міському голові.
1.3. Адміністрація району є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, штамп, бланки, печатку із зображенням Державного Герба України зі своїм найменуванням, може бути позивачем і відповідачем у суді.
1.4. Адміністрація району утримується за рахунок коштів міського бюджету. Штатний розпис і кошторис на утримання затверджуються міським головою.
1.6. Адміністрацію району очолює голова, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою.
1.7. Голова адміністрації району видає розпорядження та накази. У випадках їх невиконання підприємства, заклади, організації, посадові особи й громадяни несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
Розпорядження, накази голови адміністрації району набувають чинності з моменту підписання.
Розпорядження голови адміністрації району обов’язкові для виконання всіма громадянами і юридичними особами на території району.
1.8. Розпорядження голови адміністрації району, що суперечать діючому законодавству України і виходять за межі його повноважень, скасовуються виконкомом міської ради або міською радою.
1.9. Адміністрація району у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями міської ради, виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови, іншими актами органів місцевого самоврядування, Положенням про адміністрацію Заводського району виконкому міської ради та іншими нормативно-правовими актами.
2. Структура адміністрації району

До складу адміністрації району входять:
- керівництво - 4
- управління соціально-економічного розвитку та
громадської безпеки, - 10
у тому числі:
- відділ економічного планування, промисловості,
торгівлі, побуту та послуг - 3
відділ соціального розвитку територіальних
утворень «Велика Корениха» - 2
- відділ соціального розвитку територіальних
утворень «Мала Корениха» - 2
відділ громадської безпеки, оборонної і
мобілізаційної роботи - 2
- управління у справах молоді, культури, сім’ї та спорту, - 5
у тому числі:
- відділ сім’ї та молоді - 2
- відділ спортивної і культурно-масової роботи - 2
- відділ комунального господарства і благоустрою - 3
- відділ санітарної інспекції - 5
- відділ бухгалтерського обліку - 3
- організаційний відділ - 2
- загальний відділ, - 13
у тому числі господарча група - 10
- служба у справах неповнолітніх, - 7
у тому числі сектор з питань опіки та піклування - 2
- головний спеціаліст з юридичних питань - 1

3. Повноваження адміністрації

3.1. У галузі соціально-економічного і культурного розвитку, планування й обліку

3.1.1. Сприяння забезпеченню збалансованого економічного й соціального розвитку території району, ефективному використанню закріплених матеріальних, трудових і фінансових ресурсів.
3.1.2. Підготовка пропозицій до програм соціально-економічного й культурного розвитку міста.
3.1.3. Залучення на договірних засадах підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, до участі в соціально-економічному розвитку району, координації цієї роботи на його території.
3.1.6. Сприяння на території району діяльності комісії з проведення перепису населення, під час виборів - виборчих комісій.


3.1.7. Сприяння діяльності органів державної статистики й контролю, передача та отримання від них відомостей, необхідних для виконання повноважень адміністрації району у межах чинного законодавства.
3.1.8. Надання довідок про наявність підсобного господарства.
3.1.9. Забезпечення розроблення заходів з питань цивільної оборони та готовності підприємств, які розташовані на території району, до роботи в умовах надзвичайних ситуацій.
3.1.10. Участь у підготовці інформації щодо виконання рішень міської ради, виконкому міської ради розпоряджень міського голови з питань соціально-економічного розвитку міста.
3.1.11. Сприяння розвитку підприємництва, малого та середнього бізнесу на території району.

3.2. У галузі бюджету, фінансів і цін

3.2.1. Участь у розробленні проекту бюджету міста Миколаєва і подання пропозицій міському фінансовому управлінню.
3.2.2. Здійснення контролю за дотриманням зобов’язань по платежах до бюджетів всіх рівнів на підприємствах і в організаціях, розташованих на території району, незалежно від форм власності (робоча група з питань забезпечення податкових та інших надходжень, передбачених Державним бюджетом України на поточний рік; комісія з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов'язкових платежів та ефективності використання бюджетних коштів).
3.2.3. Здійснення фінансування витрат, пов'язаних з виконанням повноважень, визначених даним Положенням.
3.2.4. Об’єднання коштів підприємств, організацій та установ за їх згодою на соціальний розвиток району.
3.2.5. За дорученням виконкому міської ради здійснення контролю за дотриманням цін і тарифів на території району.

3.3. У галузі побутового та торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку

3.3.1. Участь у здійсненні контролю за додержанням законодавства щодо захисту прав споживачів у районі та рішень міської ради, виконкому міської ради та розпоряджень міського голови з питань організації торгівлі, громадського харчування та послуг населенню.
3.3.2. Сприяння проведенню масових акцій рекламного характеру на території району.
3.3.3. Участь представника адміністрації району в роботі Конкурсної комісії по перевезенню пасажирів автотранспортом у м. Миколаєві. Спільно з виконкомом міської ради здійснення контролю на території району за дотриманням договірних зобов’язань переможцями конкурсу.
3.3.4. Внесення пропозицій щодо організації ринків, проведення ярмарків, сприяння розвитку всіх форм торгівлі на території району.
3.3.5. Погодження в установленому порядку заяв на розміщення АЗС, автостоянок, кіосків, павільйонів, зупинкових комплексів, ринків та інших об’єктів виробництва, торгівлі, громадського харчування і побутового обслуговування на території району. Погодження заяв на відведення земельних ділянок для розміщення об’єктів підприємницької діяльності.
3.3.6. Організація виїзної (виносної) торгівлі на території району. Видача дозволів на розміщення об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та літніх майданчиків.
3.3.7. Забезпечення розроблення заходів з питань харчування населення району в умовах надзвичайних ситуацій.
3.3.8. Реалізація державних та загальноміських програм з підтримки та розвитку підприємництва.
3.3.9. Участь у погодженні в установленому порядку розміщення зовнішньої реклами на території району.
3.3.10. Сприяння проведенню державного контролю за здійсненням операцій з металобрухтом згідно з чинним законодавством.

3.4. У галузі житлово-комунального господарства

3.4.1. Надання пропозицій до виконкому міської ради стосовно планів виконання благоустрою району.
3.4.2. Керування роботою підприємств комунального господарства, що належать до комунальної власності й підпорядковані адміністрації району. Контроль за виконанням робіт підприємствами всіх форм власності виконавцями робіт по благоустрою району.
3.4.3. Контроль за організацією робіт з утримання, благоустрою та санітарного очищення території району.
3.4.4. Благоустрій території району, залучення на договірній основі до цієї роботи підприємств, установ, організацій та населення, контроль за благоустроєм закріплених територій, озеленення.
3.4.5. Сприяння створенню органів самоорганізації населення.
3.4.6. Видання розпоряджень про знесення аварійних та сухих дерев на внутрішньоквартальних та дворових територіях.
3.4.7. Участь у роботі з приймання – передавання до комунальної власності міста об’єктів комунального призначення на території району.
3.4.8. Впровадження на території району державних та загальноміських програм з утримання та розвитку комунального господарства.
3.4.9. Погодження контрактів з керівниками комунальних підприємств, які діють на території району й підпорядковані адміністрації району.
3.4.10. Сприяння газифікації існуючого житлового фонду приватного сектору.
3.4.11. Координація робіт по підготовці об’єктів соціального, культурного та побутового призначення до роботи в осінньо-зимовий період.


3.4.12. Розгляд скарг, заяв громадян та суб’єктів господарювання з питань благоустрою району.
3.4.13. Підготовка матеріалів та пропозицій до уповноваженого органу міської ради про передачу на баланс спеціалізованим підприємствам безхазяйних об’єктів та мереж.
3.4.14. Участь у розробленні цільових міських програм по охороні навколишнього середовища.
3.4.15. Ремонт внутрішньоквартальних проїздів житлових мікрорайонів приватного сектору.
3.4.16. Ліквідація несанкціонованих звалищ сміття та надання до виконкому міської ради пропозицій щодо розміщення об’єктів різного призначення на вивільнених територіях.
3.4.17. Організація покосу трави зелених зон на прилеглих й закріплених територіях.
3.4.18. Контроль за здійсненням підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності робіт по санітарному очищенню та покосу трави на прилеглих і закріплених територіях згідно з рішенням міської ради.

3.5. У галузі освіти, охорони здоров'я, культури, фізкультури і спорту

3.5.1. Керування молодіжними підлітковими закладами за місцем проживання.
3.5.2. Проведення громадських робіт для молоді у вільний від навчання час.
3.5.3. Сприяння вирішенню питань про надання неповнолітнім, студентам та інвалідам прав на безкоштовне користування об’єктами культури, фізкультури і спорту.
3.5.4. Організація районних культурно-масових заходів.
3.5.5. Забезпечення виконання заходів щодо щорічного проведення обліку дітей та підлітків шкільного віку.
3.5.6. Організація оздоровлення дітей пільгових категорій .
3.5.7. Організація дозвілля учнівської та студентської молоді для молоді у вільний від навчання час, підтримка творчої та обдарованої молоді.
3.5.8. Розроблення та виконання заходів щодо запобігання насильству в сім’ї.
3.5.9. Організація заходів щодо виконання Національної програми профілактики наркоманії та захворювання на СНІД.
3.5.10. Підтримка діяльності молодіжних та жіночих громадських об’єднань.
3.5.11. Проведення районних спортивних заходів.
3.5.12. Надання погодження на місце та час проведення презентацій та виставок народних майстрів на території району.
3.5.13. Надання дозволу на розміщення на території району тимчасових (сезонних) луна-парків, атракціонів, ігрових та розважальних майданчиків.

3.6. У сфері соціального захисту населення

3.6.1. Надання одноразової матеріальної допомоги громадянам району, що потрапили в скрутне становище, та допомоги на поховання згідно з чинним законодавством.
3.6.2. Сприяння організації проведення оплачуваних громадських робіт.

3.7. У галузі оборонної роботи

3.7.1. Організація призову громадян на строкову військову й альтернативну службу, підготовка молоді до служби, доведення до відома населення наказу про оголошення мобілізації.
3.7.2. Організація заходів, пов’язаних з мобілізаційною підготовкою і цивільною обороною в районі.
3.7.3. Організація шефства над особовим складом військових частин.
3.7.4. Організація військово-патріотичного виховання населення.

3.8. По забезпеченню законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян

3.8.1. Сприяння організації роботи пунктів охорони правопорядку.
3.8.2. Складання протоколів та розгляд справ про адміністративні правопорушення в межах повноважень, установлених чинним законодавством. Забезпечення діяльності районної адміністративної комісії.
3.8.3. Сприяння діяльності правоохоронних органів району.
3.8.4. Організація роботи комісій і служб:
- адміністративної;
- у справах неповнолітніх;
- спостережної;
- інших, необхідних для здійснення повноважень.
3.8.5. Забезпечення здійснення на території району профілактичних заходів щодо виявлення та усунення причин і умов, які сприяють вчиненню неповнолітніми правопорушень, та поширення бездоглядності серед підлітків.
3.8.6. Здійснення самостійно або разом з іншими виконавчими органами міської ради, підприємствами, установами, об’єднаннями громадян заходів, спрямованих на поліпшення становища неповнолітніх, їхнього соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх.
3.8.7. Здійснення контролю за умовами утримання і виховання неповнолітніх у спеціальних установах для неповнолітніх, організацією виховної роботи у навчальних закладах усіх форм власності та за місцем проживання.
3.8.8. Забезпечення у межах своєї компетенції контролю за виконанням законодавства щодо соціального захисту неповнолітніх, дотримання законодавства про працю неповнолітніх на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності.

3.8.9. Організація правового соціально – психологічного консультування неповнолітніх та їхніх батьків, створення консультаційних пунктів.
3.8.10. Виявлення і ведення обліку неповнолітніх відповідно до вимог чинного законодавства про облік неповнолітніх.
3.8.11. Забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
3.8.12. Підготовка рішень виконавчого комітету міської ради з питань опіки та піклування, відчуження майна.

3.9. У галузі будівництва

3.9.1. Видання розпоряджень про введення до експлуатації раніше збудованих житлових і господарчих об’єктів, садових будівель та оформлення права власності на такі об’єкти.
3.9.2. Видання розпоряджень про приєднання внутрішньобудинкових місць загального користування до квартир з метою поліпшення житлових умов громадян.
3.9.3. Видання розпоряджень про приєднання допоміжних приміщень до квартир громадян з метою поліпшення їхніх житлово-побутових умов.
3.9.4. Підготовка пропозицій та погодження планів будівництва на території району електричних, водопровідних, каналізаційних, теплових, газових мереж та інженерних споруд.
3.9.5. Участь у роботі державних приймальних та державних технічних комісій з прийняття до експлуатації завершених будівництвом об’єктів.
3.9.6. Видання розпоряджень про дозвіл на будівництво та реконструкцію індивідуальних житлових будинків, господарчих будівель та споруд, балконів, лоджій, перепланування квартир без внесення змін у несучі конструкції.
3.9.7. Видання розпоряджень адміністрації про дозвіл на перепланування квартир, реконструкцію приміщень горищ у багатоквартирних житлових будинках, надбудову мансардних поверхів (з метою поліпшення житлових умов).
3.9.8. Видання розпоряджень про введення до експлуатації раніше збудованих житлових будинків у селищах Залізничному, Ялти, Старому і Новому інвалідних хуторах.
3.9.9. Видання розпоряджень про зняття з обліку знесених житлових будинків, які перебувають у приватній власності.
3.9.10. Попереднє погодження договорів оренди нежитлових приміщень.
3.9.11. Погодження питань переведення житлових приміщень у нежитлові приміщення на початковому етапі.
3.9.12. Видання розпоряджень по оформленню самовільно виконаних робіт по переплануванню та реконструкції у житлових будинках та квартирах, за умови наявності згоди співвласників земельної ділянки.
3.9.13. Підготовка матеріалів до суду щодо знесення самовільно побудованих будівель та споруд, у разі відхилення від існуючого проекту та порушення будівельних норм та правил.

3.9.14. Організація роботи щодо взяття на облік безгосподарного нерухомого майна.

4. Голова адміністрації району

4.1. Голова адміністрації району є вищою посадовою особою в адміністрації району.
4.2. Керує діяльністю адміністрації району, забезпечує реалізацію даних їй повноважень і несе за це відповідальність перед міським головою, міською радою та виконкомом міської ради.
4.3. Призначає та звільняє працівників адміністрації району:
- заступників - за погодженням з міським головою;
- інших працівників - особисто, згідно з чинним законодавством.
Вживає щодо них, згідно із законодавством України, заходів щодо морального та матеріального заохочення, а також притягає їх до дисциплінарної й матеріальної відповідальності.
Клопоче перед міським головою про присвоєння рангів посадовим особам місцевого самоврядування - працівникам адміністрації району.
4.4. Подає пропозиції міському голові щодо штатного розпису працівників адміністрації району з розрахунком кошторисів на їхнє утримання, у межах затвердженої штатної чисельності та витрат на утримання .
4.5. Затверджує Положення про управління, відділи та служби адміністрації району, розподіл повноважень між заступниками та працівниками.
Вносить пропозиції міському голові щодо структури адміністрації району з наступним затвердженням міською радою.
4.6. Організовує виконання розпоряджень міського голови, рішень міської ради та виконкому міської ради на території району.
4.7. Є головним розпорядником бюджетних коштів.
4.8. У межах своїх повноважень представляє адміністрацію району у відносинах з державними й громадськими організаціями, іншими органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та громадянами.
4.9. Організовує прийом громадян на території району, розглядає пропозиції, заяви і скарги з питань, віднесених до повноважень адміністрації району, приймає щодо них рішення і контролює їх виконання.
4.10. У межах своїх повноважень укладає договори й угоди з підприємствами й організаціями всіх форм власності, з державними і громадськими організаціями.
4.11. Відповідно до чинного законодавства формує й затверджує склад комісій адміністрації району, розглядає висновки і пропозиції даних комісій з питань, віднесених до їх компетенції, приймає по них розпорядження.
4.12. Створює міжвідомчу комісію, яка виконує функції консультативно-дорадчого органу в районі.
4.13. У межах своїх повноважень видає розпорядження та накази.

4.14. Забезпечує інформування жителів району про діяльність адміністрації району.
4.15. Сприяє скликанню загальних зборів громадян за місцем проживання.
4.16. Звертається до суду з питань про визнання незаконними дій підприємств, установ, організацій, розташованих у відповідному адміністративному районі, які обмежують права жителів району, а також повноваження адміністрації району.
4.17. Сприяє діяльності депутатів усіх рівнів.
4.18. Вносить пропозиції міському голові про призначення та звільнення з посад керівників підприємств, установ, організацій комунальної власності, які підпорядковані адміністрації району .
4.19. У межах своїх повноважень видає довіреності, відкриває банківські рахунки.
4.20. Керує цивільною обороною району.
4.21. Спрямовує та координує діяльність органів самоорганізації населення на території району.

5. Відповідальність голови адміністрації

5.1. Несе відповідальність перед міським головою, міською радою та виконкомом міської ради за виконання покладених на адміністрацію району повноважень, а також за стан трудової, виконавчої дисципліни, роботу з кадрами в адміністрації району.

6. Критерій оцінки роботи адміністрації району

Критерієм оцінки роботи адміністрації району є якісне та своєчасне виконання поставлених перед адміністрацією району завдань.


_______________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4


П О Л О Ж Е Н Н Я
про головне управління містобудування та архітектури

1.Загальні положення

1.1. Головне управління містобудування та архітектури (далі - управління) створюється міською радою і є її виконавчим органом.
1.2. Управління є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим безпосередньо міському голові .
1.3. Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.
1.4. Управління очолює заступник міського голови - головний архітектор міста, начальник головного управління містобудування та архітектури, який приймається на службу шляхом затвердження міською радою.
Заступник міського голови – головний архітектор міста, начальник головного управління містобудування та архітектури має заступника, який за його поданням призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.5. Управління утримується за рахунок коштів міського бюджету. Штатний розпис і кошторис на утримання затверджується міським головою.
1.6. Управління у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України “Про місцеве самоврядування в України”, “Про основи містобудування”, “Про державну службу”, “Про планування та забудову території”, іншими законами України, постановами Верховної Ради України, Указами і Розпорядженнями Президента України, рішеннями міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови, а також цим Положенням.
1.7. Методичне керівництво та нормативне забезпечення діяльності управління здійснюється Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, а також управлінням містобудування та архітектури обласної державної адміністрації.
1.8. Управління є правонаступником управління архітектурної діяльності та управління координації будівництва.
2. Внутрішня структура управління
До складу управління входять:
- керівництво - 2
- помічник головного архітектора міста по району міста - 4
- інспекція Держархбудконтролю - 4
- відділ планування та забудови міста - 3
- відділ реклами та міського дизайну - 3
- відділ інженерно-геодезичного забезпечення міста - 2
- відділ координації будівництва та містобудівного кадастру - 5
- відділ бухгалтерського обліку та звітності - 2
- юрист - 1
- головний спеціаліст (канцелярія) - 1
провідний спеціаліст (канцелярія) - 1
- водій - 1

3. Мета

Основною метою управління є:
- реалізація державної політики у сфері містобудування та архітектури;
- координація діяльності суб’єктів містобудування щодо комплексного розвитку і забудови міста, поліпшення його архітектурного вигляду;
- забезпечення дотримання законодавства у сфері містобудування, державних стандартів, норм і правил, правил забудови міста, затвердженої містобудівної документації.

4. Основні функції й завдання управління

Управління, відповідно до покладених на нього завдань:
4.1. Проводить аналіз стану містобудування, організацію розроблення, експертизи і подання на затвердження в установленому порядку генерального плану міста, іншої містобудівної документації.
4.2. Готує пропозиції до програм соціально-економічного розвитку міста, та проектів міського бюджету і подає їх на розгляд міської ради.
4.3. Сприяє органам місцевого самоврядування у вирішенні питань соціально-економічного розвитку міста.
4.4. Сприяє інвестиційній діяльності на території міста.
4.5. Розглядає пропозиції та надає до міської ради: висновки щодо визначення території, вибору, вилучення, приватизації та надання земель для містобудівних потреб відповідно до законодавства, забезпечує контроль за їхнім використанням і забудовою, а також здійснення на них запланованої містобудівної діяльності; пропозиції щодо планів і програм будівництва, ремонту та реконструкції об’єктів житла, соціально-побутового і комунального призначення на території міста, незалежно від форм власності.
4.6. Бере участь у розробленні правил забудови міста та подає їх на затвердження в установленому законодавством порядку.
4.7. Видає забудовникам в установленому порядку архітектурно- планувальні завдання на проектування, будівництво, реконструкцію, реставрацію будинків і споруд, благоустрій території.
4.8. Розробляє пропозиції та готує міській раді і її виконавчому комітету висновки щодо розміщення і будівництва житлово-цивільних, комунальних, промислових та інших об’єктів, рекламних носіїв, розглядає і погоджує проекти конкретних об`єктів архітектури, складає і надає замовникам висновки щодо їхнього затвердження.
4.9. Узгоджує, відповідно до правил забудови міста, вихідні дані на будівництво і реконструкцію об’єктів, затверджує проекти забудови і благоустрою земельних ділянок, житлових будинків, господарських будівель.
4.10. Координує виконання науково-дослідних, проектно-розвідувальних та будівельних робіт, що здійснюються на території міста.
4.11. Надає дозволи на виконання будівельних робіт, здійснює державний архітектурно-будівельний контроль.
4.12. Здійснює контроль за технічним станом, використанням та утриманням об’єктів нерухомого майна усіх форм власності.
4.13. Сприяє в межах повноважень охороні, реєстрації та використанню пам’яток архітектури і містобудування.
4.14. Координує і спрямовує діяльність районних архітекторів.
4.15. Приймає рішення про стадійність проектування, доцільність розроблення ескізних проектів, застосування індивідуальних проектів будинків і споруд, їхньої поверховості, необхідність внесення змін до цих проектів.
4.16. Сприяє впровадженню в проектування і будівництво прогресивних планувальних і технічних рішень.
4.17. Надає дозволи на виконання топографо-геодезичних робіт, інженерно-геологічних та інших видів розвідувань, організовує реєстрацію, збереження і систематизацію топографо-геодезичних та інженерно-геологічних матеріалів.
4.18. Організовує розроблення і ведення містобудівного кадастру міста.
4.19. Координує проектування, будівництво, ремонт магістральних мереж і споруд комунального призначення (теплопостачання; водопостачання; водовідведення; зливова каналізація та очисні споруди зливової каналізації; електропостачання; газопостачання; зв’язок).
4.20. Організовує роботи з пайової участі підприємств та організації у будівництві житла.
4.21. Оформляє документи щодо переведення житлових приміщень у нежитлові, організовує роботу комісії з введення в експлуатацію об’єктів, побудованих раніше.
4.22. Координує роботи по забезпеченню надійності та безпечності будинків і споруд, незалежно від форм власності, в районах, що зазнають впливу небезпечних природних і техногенних явищ і процесів (підтоплення територій міста);
4.23. Здійснює організаційно-технічні заходи щодо розширення та вдосконалення мережі підприємств будівельної галузі в місті.


4.24. Створює архів містобудівної документації, документів інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю.
4.25. Організовує і проводить конкурси на розроблення проектів важливих об’єктів.
4.26. Інформує через засоби інформації населення про містобудівні програми міста, розміщення важливих об`єктів.
4.27. Сприяє діяльності місцевих організацій творчих спілок у сфері містобудування та архітектури.
4.28. Розглядає звернення громадян, інших суб`єктів містобудування з питань, що належить до його компетенції, приймає відповідні рішення.
4.29. Взаємодіє, у процесі виконання покладених на нього завдань, з іншими виконавчими органами міської ради, представницькими органами, а також підприємствами, установами й організаціями, об’єднаннями громадян.

5. Права

5.1. Управління має право:
- залучати спеціалістів інших виконавчих органів міської ради, підприємств, установ і організацій, об`єднань громадян (за погодженням з їхніми керівниками) до розгляду питань, що належать до його компетенції;
- одержувати в установленому порядку від інших виконавчих органів міської ради, підприємств, установ і організацій інформацію, документи та інші матеріали, а від міських органів державної статистики – безоплатно статистичні дані, необхідні для виконання покладених на нього завдань;
- скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції;
- зупиняти проведення топографо-геодезичних та інженерно-геологічних робіт, які виконуються з порушенням державних стандартів, норм і правил.
5.2. Заступник міського голови – головний архітектор міста, начальник головного управління містобудування та архітектури:
- здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність за виконання покладених на управління завдань, визначає ступінь відповідальності заступника начальника управління, керівників його структурних підрозділів;
- розробляє структуру і штатний розпис управління в межах граничної чисельності та фонду оплати праці і подає для затвердження відповідно міській раді та міському голові;
розподіляє повноваження між працівниками управління;
затверджує Положення про відділи та посадові інструкції керівників і спеціалістів управління;
- видає в межах своєї компетенції накази, організовує і контролює їхнє виконання;
- розпоряджається коштами в межах затвердженого єдиного кошторису доходів і видатків на утримання управління;
- призначає на посади і звільняє з посад працівників управління.
5.3. Для погодження вирішення питань, що належать до компетенції управління, в управлінні може створюватися колегія у складі начальника управління (голова колегії) , заступника начальника управління за посадою, а також інших працівників управління. До складу колегії можуть входити керівники інших виконавчих органів міської ради. Склад колегії затверджується міським головою за поданням начальника управління.
5.4. Для розгляду містобудівних, архітектурних та інженерних проектних рішень об’єктів архітектури, а також (у разі необхідності) основних положень архітектурно-планувальних завдань, при управлінні утворюється архітектурно-містобудівна рада, можуть утворюватися науково- технічна і художня ради.
Архітектурно-містобудівна рада здійснює свою діяльність відповідно до типового Положення про архітектурно-містобудівну раду, затвердженого Держбудом.
Склад рад і положення про них затверджуються міським головою чи виконкомом міської ради за поданням начальника управління.
5.5. Для забезпечення виконання функцій, визначених цим Положенням, при управлінні в установленому порядку можуть створюватися госпрозрахункові підрозділи згідно із законодавством.

6. Відповідальність заступника міського голови – головного архітектора міста, начальника головного управління містобудування та архітектури

Заступник міського голови – головний архітектор міста, начальник головного управління містобудування та архітектури несе відповідальність за:
6.1. Своєчасне та якісне виконання поставлених перед управлінням завдань, а також оперативних завдань керівництва.
6.2. Стан трудової, виконавчої дисципліни, роботу з кадрами в управлінні.

7. Критерій оцінки роботи управління

Критерії оцінки роботи управління визначаються шляхом аналізу своєчасного та якісного виконання рішень міської ради та її виконкому, розпоряджень міського голови, ходу виконання завдань, які поставлені перед управлінням, відповідністю прийнятих рішень основним положенням затвердженого генерального плану міста та програмі соціально-економічного розвитку міста, затверджених міською радою.

_____________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ _2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про Представництво у м. Києві

1. Загальні положення

1.1. Представництво у м.Києві (далі - Представництво) відкрито відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Угоди про встановлення партнерських зв'язків між містом Миколаїв і містом Київ.
1.2. Представництво є підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим її виконавчому комітету, міському голові.
1.3. Фінансове забезпечення роботи Представництва здійснюється за рахунок коштів, передбачених в міському бюджеті м. Миколаєва.

2. Мета

Основною метою відкриття Представництва є сприяння взаємовигідному співробітництву м. Миколаєва і м. Києва на благо мешканців обох міст, згідно з Угодою про встановлення партнерських зв'язків між містом Миколаїв і містом Київ.

3. Основні завдання та функції Представництва

3.1. Координація співробітництва на рівні представницької і виконавчої влади міст Києва й Миколаєва.
3.2. Розроблення методичних матеріалів і нормативних місцевих актів щодо формування муніципальної власності, зміцнення міських бюджетів, приватизації підприємств і житлового фонду, а також інших програм спільної діяльності.
3.3. Аналіз та підтримка виробничих планів підприємств усіх форм власності, а також сприяння по залученню інвестиційних програм, спрямованих на розвиток підприємств м.Миколаєва.
3.4. Підтримка:
- створення спільних підприємств малого і середнього бізнесу міст Києва й Миколаєва;
- установлення прямих контактів між організаціями бюджетної сфери, підприємницькими структурами;
- установлення зовнішньоекономічних зв'язків підприємств усіх форм власності м.Миколаєва з київськими підприємствами;

- інвестиційної діяльності київських підприємств на території м.Миколаєва;
- залучення вітчизняних і закордонних інвестицій в економіку м.Миколаєва для соціально-економічного розвитку міста і створення нових робочих місць;
- участі підприємств усіх форм власності м.Миколаєва в зустрічах з іноземними делегаціями, зацікавленими у співробітництві з Україною, виставках, ярмарках, що проводяться у м. Києві;
- участі підприємств та організацій м. Миколаєва у міжнародних програмах технічної й фінансової допомоги Україні;
- участі м.Миколаєва у Програмі споріднених міст;
- впровадження питань міста через Верховну Раду України, Президента України та Кабінет Міністрів.
3.5. Координація співробітництва в обміні досвідом та інформацією в таких сферах:
- розвиток міста;
- фінанси і податкова політика;
- земельні відносини;
- містобудування;
- житлова політика;
- охорона навколишнього середовища;
- громадський транспорт;
- охорона здоров'я;
- освіта;
- соціальне забезпечення;
- молодіжна політика;
- культура і спорт;
- розвиток місцевого самоврядування, управління комунальною власністю.

4. Звітність

Звіт про результати діяльності Представництва надходить у постійні комісії міської ради для попереднього вивчення та наступного затвердження на сесії міської ради.

_________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від _23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ державної реєстрації юридичних осіб
та фізичних осіб - підприємців

1. Загальні положення

1.1. Відділ державної реєстрації (далі –відділ ) є виконавчим органом міської ради, який здійснює єдину політику стосовно державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, які мають місцезнаходження на території міста.
1.2. Відділ входить до структури виконавчих органів ради, є підзвітним та підконтрольним міській раді, її виконкому, підпорядкованим міському голові, заступнику міського голови.
1.3. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою.
1.4. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України „Про місцеве самоврядування”, „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців”, іншими законами України, постановами Верховної Ради України, Указами і Розпорядженнями Президента України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Наказами Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва України, актами органів та посадових осіб місцевого самоврядування: рішеннями міської ради, виконкому, розпорядженнями міського голови, Положенням про відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та іншими нормативними актами.
1.5. Відділ є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, бланки й штампи, розрахунковий рахунок та інші реквізити, є правонаступником реєстраційної палати.

2. Структура відділу

2.1. З метою спрощення реєстраційних процедур щодо державної реєстрації фізичних осіб та максимального наближення до місця проживання підприємців в адміністраціях районів міста обладнані робочі місця для державних реєстраторів та головних спеціалістів відділу.
2.3. Для об’єднання організаційних зусиль державних установ, що здійснюють післяреєстраційні дії, для спрощення цих процедур шляхом скорочення часових витрат, оптимізації документообігу для суб’єктів господарювання створено міський єдиний реєстраційний центр. Центр знаходиться у приміщенні виконкому міської ради. Механізм взаємодії після реєстраційних установ з відділом державної реєстрації визначається Регламентом роботи міського єдиного реєстраційного центру.

3. Державний реєстратор

3.1. Державний реєстратор є посадовою особою, яка відповідно до Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” здійснює державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Функції державного реєстратора визначені в ст. 6 вказаного закону.
3.2. Державний реєстратор призначається на посаду та звільняється з посади міським головою за погодженням з Державним комітетом з питань регуляторної політики та підприємництва.
3.3. Державний реєстратор має посвідчення державного реєстратора та власну печатку.

4. Мета та основні функції відділу

4.1. Метою діяльності відділу є легалізація діяльності суб’єктів господарювання, що потребують державної реєстрації або іншої форми легалізації, шляхом виконання повноважень щодо державної реєстрації згідно з чинним законодавством України, а також сприяння розвитку підприємництва на території міста.
4.2. Відділ здійснює такі функції:
- проводить державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців;
- проводить резервування найменувань юридичних осіб;
- надає відповідним державним органам повідомлення про проведення реєстраційних дій;
- формує та здійснює облік реєстраційних справ, створює архів для їхнього зберігання;
- здійснює оформлення та видачу свідоцтв про державну реєстрацію, а також їхню заміну;
- надає витяги , виписки та довідки з Єдиного державного реєстру;
- проводить державну реєстрацію змін до установчих документів юридичних осіб та до відомостей про фізичних осіб-підприємців;
- проводить державну реєстрацію припинення юридичних осіб та державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичними особами – підприємцями;
- звертається до суду з позовними заявами у випадках, передбачених законодавством;
- узагальнює практику застосування законодавства з питань державної реєстрації суб'єктів господарювання, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення;
- надає консультації з питань, що належать до компетенції відділу.

5. Відповідальність начальника відділу

5.1. Начальник відділу несе персональну відповідальність за своєчасне та якісне виконання мети та функцій відділу, за дотримання спеціалістами відділу діючого законодавства.
5.2. Начальник відділу відповідає за організацію роботи державних реєстраторів, спеціалістів відділу та контролює виконання ними функціональних обов’язків згідно з посадовими інструкціями.

6. Критерії оцінки роботи

Критеріями оцінки роботи відділу є якісне та своєчасне виконання покладених на відділ завдань та функціональних обов'язків.

_________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 23 червня 2006
№ 2/4

П О Л О Ж Е Н Н Я
про технічно – транспортне управління

1. Загальні положення

1.1. Технічно – транспортне управління (далі – управління) є виконавчим органом міської ради, підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконкому міської ради, міському голові, заступнику міського голови.
1.2. Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, печатку зі своїм найменуванням, може бути позивачем і відповідачем у суді та господарському суді.
1.3. Управління утримується за рахунок коштів міського бюджету. Структура та штати його затверджуються в установленому порядку міською радою.
1.4. Управління очолює начальник, який призначається і звільнюється міським головою.
1.5. Управління у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про державну службу”, постановами Верховної Ради України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, рішеннями міської ради, виконкому, розпорядженнями міського голови, іншими нормативно-правовими документами та Положенням про технічно-транспортне управління.
2. Мета
Виконання завдань, що стоять перед міською радою та її виконавчими органами у сфері транспортного забезпечення.

3. Структура управління

До складу управління входять :
- начальник технічно-транспортного управління - 1
- начальник відділу бухгалтерського обліку та кадрової роботи - 1
- начальник технічно-транспортного відділу - 1
- спеціаліст 1 категорії - 1
- завідувач складу - 1
- водії - 23
- фельдшер – 0,5
- моторист - 1
- слюсар - 2
- електрик – 0,5
- акумуляторник - 1
- газоелектрозварник - 1
- прибиральники - 2
- сторож - 4.

4. Основні функції і завдання управління

4.1. Забезпечує безперебійне транспортне обслуговування апарату міської ради та її виконавчих органів.
4.2. За дорученням міського голови, міської ради, заступників міського голови спільно з працівниками відділу пасажирських перевезень, зв’язку та розвитку телекомунікації здійснює контроль за роботою підприємств, які згідно з укладеними договорами беруть участь у пасажирському перевезенні населення м. Миколаєва.
4.3. За дорученням міського голови забезпечує транспортом вибори міського голови та депутатів міської ради, проведення сесій міської ради.
4.4. Бере участь у підготовці та проведенні урочистих подій міста.
4.5. Веде бухгалтерський і податковий облік, складає фінансову, статистичну, податкову звітності й має самостійний баланс.
4.6. Подає в установленому порядку міському фінансовому управлінню та відділу Державного казначейства звіти про всі види діяльності, несе відповідальність за їхню достовірність.
4.7. Має право відкрити спеціальний рахунок для здійснення додаткових автомобільних послуг і ремонту автотранспорту з метою зміцнення матеріальної бази і соціального захисту працівників технічно-транспортного управління .

5. Права

Начальник управління має право:
5.1. Затверджувати посадові інструкції працівників технічно-транспортного управління.
Видавати в межах компетенції накази, що стосуються діяльності технічно-транспортного управління та його працівників.
Приймати на роботу і звільняти в установленому порядку працівників технічно-транспортного управління, здійснювати заходи щодо їх перепідготовки й підвищення кваліфікації.
5.4. Представляти до заохочення працівників і порушувати питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності згідно з трудовим законодавством.

6. Відповідальність начальника управління

Начальник управління несе персональну відповідальність за вчасне і якісне виконання оперативних завдань і доручень міської ради, її виконавчого комітету, міського голови, за стан трудової дисципліни і роботу з кадрами, а також за використання наданих йому даним Положенням прав.

7. Критерій оцінки роботи

Критерієм оцінки роботи управління є якісне та своєчасне виконання покладених на технічно-транспортне управління завдань.

_______________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від _23 червня 2006
№ _2/4


П О Л О Ж Е Н Н Я
про відділ організації торгівлі, громадського харчування, роботи ринків та комплексів торговельних павільйонів

1.Загальні положення

Відділ організації торгівлі, громадського харчування, роботи ринків та комплексів торговельних павільйонів (далі - відділ) створюється міською радою та є її виконавчим органом.
1.2. Відділ є підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядковується виконкому міської ради, міському голові та заступнику міського голови.
1.3. Відділ утримується за рахунок коштів міського бюджету.
1.4. Відділ очолює начальник відділу, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.5. Відділ у своїй роботі керується Конституцією України, законами України “ Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про державну службу”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, іншими законами України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Указами та Розпорядженнями Президента України, наказами Міністерства зовнішніх економічних зв’язків України, Міністерства економіки України й іншими актами законодавчої і виконавчої влади, Положенням про відділ організації торгівлі, громадського харчування, роботи ринків та комплексів торговельних павільйонів.

2. Внутрішня структура відділу

До складу відділу входить сектор роботи ринків та комплексів торговельних павільйонів.

3. Мета діяльності

3.1. Здійснення заходів щодо розширення та вдосконалення мережі підприємств торгівлі, громадського харчування, ринків та комплексів торговельних павільйонів.
3.2. Здійснення контролю за дотриманням суб’єктами господарської діяльності, чинного законодавства у сфері торгівлі, громадського харчування та правил торгівлі на ринках.


3.3. Здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів.
3.4. Сприяння розвитку підприємницької діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування, сприяння розширенню сучасних форм торгівлі в місті.

4. Основні функції та завдання відділу

4.1. Розгляд пропозицій щодо розміщення та організації на території міста підприємств торгівлі та громадського харчування незалежно від форм власності, внесення пропозицій до відповідних органів місцевого самоврядування.
4.2. Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів торгівлі, громадського харчування, ринків та комплексів торговельних павільйонів.
4.3. Видача дозволів на розміщення та експлуатацію об’єктів торгівлі та громадського харчування.
4.4. Здійснення відповідно до законодавства контролю за належною експлуатацією та організацією обслуговування населення підприємствами торгівлі та громадського харчування; прийняття рішень про анулювання дозволів на експлуатацію об’єктів в разі порушення екологічних, санітарних правил, інших вимог законодавства.
4.5. Встановлення зручного для населення режиму роботи підприємств торгівлі, громадського харчування, ринків та комплексів торговельних павільйонів.
Організація сезонних міських ярмарків.
Координація спільних дій з контрольно - наглядовими та правоохоронними органами щодо дотримання чинного законодавства у сфері торгівлі, громадського харчування, роботи ринків та комплексів торговельних павільйонів.
Взаємодія з управлінням захисту прав споживачів у Миколаївській області щодо дотримання Закону України “Про захист прав споживачів”.
Взаємодія з Миколаївським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України щодо розвитку в місті добросовісної конкуренції, запобігання монополізму.
Здійснення відповідно до чинного законодавства контролю за дотриманням цін та тарифів.
Сприяння здійсненню інвестиційної діяльності у сфері торгівлі та громадського харчування.
4.12. Аналіз економічних показників та статистичних даних за результатами роботи підприємств торгівлі, громадського харчування, ринків та комплексів торговельних павільйонів, надання відповідних аналітичних довідок, інформацій тощо міському голові, міській раді, виконкому міської ради.


Залучення підприємств та організацій торгівлі незалежно від форм власності до участі у вирішенні питань соціально - економічного розвитку міста.
4.14. Організація роботи служби торгівлі та харчування на період надзвичайних ситуацій.

5. Права начальника відділу

Начальник відділу має право:
Одержувати в установленому порядку від виконавчих органів міської ради, підприємств, організацій матеріали, інформації, інші дані, необхідні для виконання завдань, визначених даним Положенням, та доручень керівництва.
Скликати наради з керівниками підприємств торгівлі, громадського харчування інших установ та організацій незалежно від форми власності для вирішення питань, віднесених до відання відділу.
Визначати функціональні обов’язки та затверджувати посадові інструкції підлеглих працівників.
Надавати окремі разові доручення працівникам відділу з метою оперативного вирішення завдань керівництва.
Визначати порядок діловодства та звітності.
Подавати в установленому порядку пропозиції щодо заохочення або дисциплінарної відповідальності працівників відділу, згідно з Кодексом законів України про працю.

6. Відповідальність начальника відділу

Начальник відділу несе відповідальність за:
Своєчасне та якісне виконання поставлених перед відділом завдань, а також оперативних завдань керівництва.
Стан трудової та виконавчої дисципліни, дотримання працівниками відділу етики поведінки державного службовця.

7. Критерій оцінки роботи відділу

Критерієм оцінки роботи відділу є якісне та своєчасне виконання покладених на відділ завдань та функціональних обов’язків.

П О Л О Ж Е Н Н Я
про сектор роботи ринків та комплексів торговельних павільйонів

1. Загальні положення

1.1. Сектор роботи ринків та комплексів торговельних павільйонів (далі - сектор) створюється міською радою та є її виконавчим органом.
1.2. Сектор є підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядковується виконкому міської ради, міському голові, заступнику міського голови та начальнику відділу організації торгівлі, громадського харчування, роботи ринків та комплексів торговельних павільйонів.
1.3. Сектор утримується за рахунок коштів міського бюджету.
1.4. Сектор очолює завідувач сектору, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
1.5. Сектор у своїй роботі керується Конституцією України, Законами України “ Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про державну службу”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, іншими законами України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Указами та Розпорядженнями Президента України, наказами Міністерства зовнішніх економічних зв’язків України, Міністерства економіки України й іншими актами законодавчої і виконавчої влади, Положенням про відділ організації торгівлі, громадського харчування, роботи ринків та комплексів торговельних павільйонів та Положенням про сектор роботи ринків та комплексів торговельних павільйонів.
2. Мета діяльності

2.1. Здійснення заходів щодо розширення та вдосконалення мережі ринків та комплексів торговельних павільйонів.
2.2. Здійснення контролю за дотриманням суб’єктами господарської діяльності правил торгівлі на ринках.
2.3. Здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів.

3. Основні функції та завдання

3.1. Ведення паспортів продовольчих, непродовольчих, змішаних та спеціалізованих ринків.
3.2. Вжиття заходів щодо розширення та вдосконалення мережі ринків та комплексів торговельних павільйонів.
3.3. Аналіз ефективності діяльності ринків та комплексів торговельних павільйонів, облік економічних показників їхньої діяльності, вирішення проблемних питань щодо сприяння подальшому розвитку з метою збільшення надходжень ринкового збору до місцевого бюджету.

3.4. Внесення пропозицій на розгляд міської ради з питань щодо визначення розміру ставок ринкового збору.
3.5. Взаємодія з керівництвом ринків щодо забезпечення належних умов праці та організації торговельної діяльності суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на ринках та комплексах торговельних павільйонів.
3.6. Сприяння здійсненню інвестиційної діяльності на ринках та комплексах торговельних павільйонів.
3.7. Видача дозволів на експлуатацію ринків та комплексів торговельних павільйонів та об’єктів торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, розташованих на їх території, прийняття рішень про анулювання дозволів на експлуатацію об’єктів в разі порушення екологічних, санітарних, інших вимог законодавства.
4. Права

4.1. Одержувати від інших виконавчих органів ради матеріали (дані), необхідні для здійснення завдань сектору, разових завдань керівництва.
4.2. Проводити наради з керівниками розташованих або зареєстрованих на території міста підприємств, незалежно від форм власності, для вирішення питань, віднесених до відання сектору.

5. Критерій оцінки роботи сектору
Критерієм оцінки роботи сектору є якісне та своєчасне виконання покладених на сектор завдань.

__________________________________________________________________

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: