МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
РІШЕННЯ
05 квітня 2016 № 4/10
Про затвердження міської
комплексної програми «Освіта»
на 2016-2018 роки
З метою визначення перспектив і подальшого розвитку освітньої галузі, забезпечення відповідності змісту освіти потребам і викликам сучасного суспільства, керуючись п. 22 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
ВИРІШИЛА
1. Затвердити міську комплексну програму «Освіта» на 2016-2018 роки (далі – Програма, додається).
2. Управлінню освіти Миколаївської міської ради щорічно до 20 січня надавати до міської ради інформацію про хід виконання Програми.
3. Рішення міської ради від 22.11.2012 № 22/6 «Про затвердження міської комплексної програми «Освіта» на 2013-2017 роки», від 04.04.2013 № 27/13, від 27.06.2013 № 29/4, від 17.10.2013 № 33/3, від 04.02.2014 № 37/7, від 19.11.2014 № 44/13, від 23.01.2015 № 45/16, від 12.03.2015 № 46/12, від 14.05.2015 №47/1, від 18.06.2015 №48/6, від 15.09.2015 №49/9, від 28.01.2016 № 2/17 «Про внесення змін та доповнень до рішення Миколаївської міської ради від 22.11.2012 №22/6 «Про затвердження міської комплексної програми «Освіта» на 2013-2017 роки» визнати такими, що втратили чинність.
4. Департаменту фінансів Миколаївської міської ради (Бондаренко), управлінню освіти Миколаївської міської ради (Деркач) забезпечити фінансування Програми в межах коштів, передбачених у міському бюджеті на відповідний рік.
5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань охорони, здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту (Мотуза), заступника міського голови Шевченка Є.В.
Міський голова О.Ф. Сєнкевич
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення міської ради
від 05 квітня 2016
№ 4/10
Міська комплексна програма «Освіта»
на 2016-2018 роки
Вступ
Освіта – основа інтелектуального, культурного, духовного, соціального, економічного розвитку суспільства і держави.
Освіта Миколаєва – цілісна система відтворення наукового, інтелектуального, духовного потенціалу молодого покоління. Розвиток освіти міста покликаний створити умови для розвитку і самореалізації кожної особистості, забезпечити умови для інтелектуального, соціального, морального і фізичного розвитку учнів, а в стратегічному плані закласти базис для формування демократичного суспільства, що визнає освіченість, вихованість, культуру найвищою цінністю, незамінними чинниками стабільного, прискореного розвитку України.
Міська комплексна програма «Освіта» на 2016-2018 роки (далі – Програма) визначає перспективи освітньої галузі міста. Програму розроблено згідно з основними напрямками розвитку освіти в ХХІ столітті, визначеними Національною стратегією розвитку освіти. У Програмі максимально враховано суспільні потреби мешканців міста Миколаєва щодо рівня освіти, сучасні світові тенденції глобалізації, розвиток науково-інформаційних технологій, досягнення у галузі педагогічних новацій.
Система освіти міста Миколаєва, з огляду на нові потреби суспільства, забезпечує якісний рівень дошкільної, загальноосвітньої, позашкільної, професійної підготовки особистості, здатної реалізуватися в суспільстві.
У місті сформована і продовжує удосконалюватись мережа закладів освіти, яка забезпечує конституційне право кожного громадянина на доступну, безоплатну й якісну освіту.
Система освіти Миколаєва має багатофункціональну структуру, до складу якої входить 171 діюча установа та заклади освіти міської комунальної власності, з них:
- дошкільних навчальних закладів – 73;
- загальноосвітніх навчальних закладів, в тому числі ліцеїв, колегіум, гімназій – 68;
- загальноосвітніх навчальних закладів з вечірньою формою навчання – 3;
- спеціальних НВК «ДНЗ-ЗНЗ» для дітей зі зниженим зором – 1;
- позашкільних навчальних закладів – 7;
- професійно-технічних навчальних закладів – 13;
- муніципальний академічний коледж – 1;
- науково-методичний центр (у складі якого логопедичний пункт, фільмотека, ПМПК) – 1;
- Будинок учителя – 1;
- централізована бухгалтерія – 1;
- група по централізованому господарчому забезпеченню – 1;
- науково-педагогічна бібліотека – 1.
Дошкільна освіта
Всебічний розвиток дошкільників міста відповідно до їхніх індивідуальних особливостей, культурних потреб здійснюють 73 ДНЗ міської комунальної власності та спеціальний НВК «ДНЗ-ЗНЗ» для дітей зі зниженим зором, де працюють понад 1,6 тис. педагогів, виховуються 16,3 тис. дітей, що на 0,6 тис. більше ніж у 2013 році.
У 2014-2015 рр. відновлено діяльність ДНЗ № 143 з проектною потужністю 192 місця, відкрито додатково 21 групу (731 дитина) у функціонуючих дошкільних навчальних закладах.
Спостерігаються позитивні тенденції щодо підвищення якості дошкільної освіти міста:
- зростає показник охоплення дошкільною освітою дітей віком від 3-х до 6-ти років становить 95,8%;
- 100% діти п’ятирічного віку отримують дошкільну освіту за різними формами;
- розвинуто мережу груп для дітей з особливими потребами: 97 – для дітей з порушеннями мовлення, 13 – санаторно-спеціальних, 54 – санаторних, 17 – затримка психічного розвитку, 5 – інші порушення; в спеціальному НВК «ДНЗ-ЗНЗ» для дітей зі зниженим зором функціонує 1 дошкільна група з інклюзією;
- проведено капітальний та поточний ремонти, реконструкцію покрівель (12 ДНЗ); будівель і приміщень (10 ДНЗ); здійснено ремонт харчоблоків (10 ДНЗ); замінено вікна у переважній більшості дошкільних навчальних закладів;
- зміцнено матеріально-технічну базу дошкільних закладів; придбано інвентар, меблі, холодильне, технологічне та навчальне обладнання;
- облаштовано автомістечки (71 ДНЗ), басейни (ДНЗ №№ 50, 49, 87, 99), міні-стадіони (у 71 ДНЗ), фітобари (13 ДНЗ), фізіотерапевтичні кабінети (27 ДНЗ); відкрито спортивну залу (ДНЗ № 50).
Удосконалюється зміст дошкільної освіти через:
- перехід до педагогіки розвитку, яка передбачає особистісно-гуманний підхід в освітньому процесі;
- застосування інноваційних технологій, прогресивних систем, що сприяють підвищенню якості освіти;
- впровадження програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт»;
- активізацію гурткової роботи за художньо-естетичним, інтелектуально-пізнавальним та фізкультурно-спортивним напрямами;
- збільшення кількості дітей, які отримують реабілітаційно-корекційну допомогу (до 3,7 тис.).
Загальна середня освіта
Враховуючи демографічну ситуацію, мережа загальноосвітніх закладів міста не потребує збільшення та відповідає потребам населення й характеризується розмаїттям типів навчальних установ. Стабільно функціонують 72 заклади, в яких здобувають загальну середню освіту понад 40,3 тис. учнів, навчання та виховання забезпечують майже 3,0 тис. педагогічних працівників. На виконання статті 35 Закону України «Про освіту» в частині здійснення повної загальної середньої освіти створено умови для задоволення освітніх потреб різних категорій населення. Відповідно до освітніх запитів батьківської громадськості щодо навчання дітей державною та мовами національних меншин у місті функціонують 55 україномовних, 1 двомовна, 12 російськомовних денних загальноосвітніх навчальних закладів. Українською мовою навчається понад 31,9 тис. учнів. У 154 класах загальноосвітніх навчальних закладів міста поглиблено вивчають окремі предмети близько 4,9 тис. учнів.
Отримані у школі знання мають забезпечити випускникам конкурентну спроможність на ринку праці. У забезпеченні якісної профільної освіти є певні здобутки:
- 60% учнів 10 класів охоплено профільним навчанням;
- 92% учнів основної школи – допрофільною підготовкою;
- налагоджено ефективне соціальне партнерство з ВНЗ;
- створено консультативні пункти професійного самовизначення школярів;
- понад 60% випускників 11 класів отримали бали високого та достатнього рівнів з профільних дисциплін (українська та англійська мови, історія України, правознавство і декоративно-прикладне мистецтво) за підсумками державної підсумкової атестації.
Якість освітньої підготовки школярів засвідчує, що:
- учні 1-3-х, 5-6-х класів, які навчались за новим державним стандартом, засвоїли навчальний матеріал на високому та достатньому рівнях;
- забезпечено достатній рівень підготовки учнів 4-х класів для навчання у школі ІІ ступеня;
- у більшості випускників основної школи сформовано базовий рівень знань. Показником їх готовності до профільного навчання є належний рівень навченості з предметів суспільно-гуманітарного, природничо-математичного та художньо-естетичного циклів;
- у переважної частини випускників старшої школи простежується стійка орієнтація щодо продовження навчання.
Педагогічні колективи міста наполегливо працюють над створенням здоров’язберігаючого освітнього середовища. Потужною силою формування свідомого ставлення до власного здоров’я є навчальні предмети «Основи здоров’я» та «Фізична культура», система фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи.
У 55 навчальних закладах успішно реалізуються просвітницько-профілактичні програми формування здорового способу життя. 29 освітніх установ залучені до роботи у пілотному проекті щодо виховання в учнів відповідального ставлення до власного здоров’я, що здійснюється за підтримки Національної академії педагогічних наук України та Міністерства освіти і науки України.
Психологічний супровід освітнього процесу здійснює потужна служба, до складу якої входять 155 практичних психологів та 52 соціальні педагоги.
Протягом останніх років освітяни активно впроваджували нові моделі позаурочної виховної діяльності, спрямовані на духовне зростання дитини, створення престижу духовності, формування патріотизму, громадянської позиції, навичок культури поведінки, здоров’я, міжетнічних відносин учнівської молоді тощо.
Освітянами міста накопичено перспективний педагогічний досвід роботи з інтелектуально обдарованою молоддю. Постійно зростає кількість учасників й переможців інтелектуальних конкурсів і змагань. Миколаїв увійшов до п’ятірки регіонів з найбільшою кількістю учасників і переможців ігор-конкурсів «Кенгуру», «Левеня», «Колосок», «Соняшник».
Спеціальна освіта для дітей з вадами у фізичному розвитку
Відповідно до концепції гуманітарного розвитку України на період до 2020 року однією з основних цілей є забезпечення прав людей з особливими потребами та обмеженими фізичними можливостями. Тому задля формування системи диференційованої інклюзивної освіти, доступної для всіх осіб даної категорії, в місті функціонує спеціальний навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад-загальноосвітній навчальний заклад» для дітей зі зниженим зором, який має у своєму складі дошкільне (147 дітей) та шкільне (176 учнів) відділення. Класи для дітей із затримкою психофізичного розвитку працюють у ЗОШ №№ 10, 13, 43 ім. К.Ф. Ольшанського, 46, 53; класи інклюзивної освіти – у ЗОШ № 1 ім. Олега Ольжича, №№ 15, 19, 25, 46, спеціалізованій школі мистецтв і прикладних ремесел експериментальному навчальному закладі Всеукраїнського рівня «Академія дитячої творчості».
Позашкільна освіта
Серед пріоритетних напрямів розвитку освіти в Україні – позашкільна освіта. Педагогічні колективи 7 ПНЗ, в яких працюють понад 200 педагогів, сприяють творчій самореалізації особистості, залучають до активної громадської діяльності, організовують змістовне дозвілля дітей. Позашкільною освітою охоплено майже 12 тис. дітей, позакласною – понад 18 тис. Мережа гуртків постійно удосконалюється на задоволення освітніх запитів дітей та батьківської громадськості. Найбільшим попитом користуються гуртки та творчі об’єднання художньо-естетичного напряму. Стабільною є ситуація щодо гуртків еколого-натуралістичного та туристсько-краєзнавчого напрямів. Позашкільні навчальні заклади – організатори й активні учасники культурно-масових заходів обласного, міського, районного рівнів (щороку понад 1500 заходів, 35,6 тис. учасників, 280,0 тис. глядачів).
Свідчення творчої діяльності керівників гуртків – результати участі вихованців у різнорівневих конкурсах, фестивалях, змаганнях: 5,0 тис. переможців різнорівневих конкурсів, виставок, змагань; з них близько 1,5 тис. призерів 130 конкурсів всеукраїнського та міжнародного рівнів. Вихованці позашкілля визнані кращими в Польщі, Чехії, Турції, Греції, Литві, різних регіонах України.
Звання «Зразковий художній колектив» присвоєно 14 гурткам позашкільних навчальних закладів, «Народний художній колектив» – 11. З них у 2015 році «зразковими» стали 4 колективи Палацу творчості учнів, Ленінського будинку творчості дітей та юнацтва, Заводського будинку дитячої та юнацької творчості, міської станції юних техніків; «художнім» – колектив Ленінського БТДЮ; підтвердили звання «народного» 2 колективи Палацу творчості учнів.
Забезпечено стале зростання педагогічної майстерності освітян, про що свідчить збільшення кількості педагогів, які презентують свої досягнення у фахових конкурсах.
Вища освіта І-ІІ рівнів акредитації
На замовлення громади міста Миколаєва з метою впровадження системи освітньо-виховних умов художньо-творчого розвитку особистості на основі синтезу і засвоєння науки, філософії, мистецтва, що ґрунтується на формуванні світовідчуття та світосприймання у процесі самореалізації особистості учнів; відродження національної культури, мистецтва, традицій; реалізації концепції створення нової української національної школи функціонує Миколаївський муніципальний академічний коледж, де за спеціальностями «акторське мистецтво» та «декоративно-прикладне мистецтво» у 2015-2016 навчальному році навчаються понад 100 студентів. Даний заклад академічного рівня з поглибленим вивченням дисциплін художньо-естетичного циклу та декоративно-прикладного мистецтва сприяє актуалізації особистісних якостей кожної дитини, розвитку її здібностей і талантів, формуванню її індивідуальності та суб’єктності.
З 01.01.2016 до мережі навчальних закладів міста ввійшли 13 професійно-технічних навчальних закладів, де 4911 учнів отримують робітничі професії та початковий рівень вищої професійної освіти.
Розділ І. Визначення проблем, на розв’язання яких спрямована Програма
Нагальними залишаються проблеми:
- перевантаження груп дошкільних навчальних закладів;
- задоволення потреби батьків у дошкільній освіті;
- дотримання фізіологічних норм харчування;
- вплив навчального перевантаження на здоров’я дітей;
- створення належних умов для якісної освіти дітей з особливими потребами;
- ефективне використання цифрових технологій для інформаційно-аналітичного забезпечення освіти;
- вдосконалення моделі управління освітою;
- оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів (понад 50% будівель навчальних закладів функціонують 50 і більше років);
- диспропорція між потребою на утримання мережі навчальних закладів та фактичним фінансуванням галузі.
Розділ ІІ. Визначення мети Програми
Мета Програми – розширення доступу громадян до якісної освіти в дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладах, які належать територіальній громаді м. Миколаєва; створення відкритої освітньої системи, що відповідає вимогам суспільства, яке динамічно розвивається, запитам особистості та потребам держави.
Створення умов для саморозвитку дітей, усвідомленого визначення ними своїх можливостей і життєвих цінностей, широке впровадження комп’ютеризації, інформатизації.
Збереження та зміцнення фізичного і морального здоров’я дітей.
Програма ґрунтується на розумінні сфери освіти як стратегічного ресурсу, що безпосередньо забезпечує перехід до інноваційної моделі сталого розвитку міста через формування та розвиток людського капіталу.
Розділ ІІІ. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем,
обсягів та джерел фінансування; строки та етапи виконання Програми
Проблеми передбачається вирішити шляхом:
- формування єдиного інноваційного та інформаційного простору освіти, забезпечення відкритості та доступності освітніх ресурсів;
- розвитку інфраструктури освіти;
- ефективного використання ресурсів;
- впровадження ІКТ-технологій в управління освітою;
- впровадження нових за характером та змістом відносин з учасниками навчально-виховного процесу, громадськістю та іншими інституціями, що мають ресурси для розвитку дітей;
- зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів, у тому числі закладів з інклюзивними та спеціальними класами;
- забезпечення соціального захисту учасників навчально-виховного процесу;
- професійного розвитку педагогів; заохочення працівників галузі та інше;
- розвитку виховної системи на засадах духовних цінностей українського народу, формування національної свідомості;
- створення умов для збереження здоров’я та фізичного розвитку дітей;
- розширення мережі закладів з інклюзивною освітою, впровадження дистанційної освіти;
- розвитку інтелектуального потенціалу учнівської молоді (система виявлення та підтримки талановитої молоді; стимулювання творчої активності кожної дитини; забезпечення участі школярів в інтелектуальних конкурсах, змаганнях, турнірах; виплати стипендій міського голови та міської ради обдарованим учням).
Обсяг фінансування Програми уточнюватиметься щороку під час складання проекту міського бюджету на відповідний рік у межах прогнозованих показників, доведених на галузь «Освіта», а також за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
Програма реалізуватиметься в межах загального обсягу бюджетних призначень відповідно до функціональної класифікації галузевих бюджетних підпрограм та у розрізі кодів економічної класифікації в складі кошторисів за функціями.
Програма реалізується в один етап протягом 2016-2018 років.
Розділ ІV. Перелік завдань і заходів Програми
та результативні показники
1. Забезпечення для населення міста державних гарантій доступності та рівних можливостей отримання повноцінної освіти незалежно від місця проживання і матеріального статку.
2. Досягнення нової сучасної якості дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної, вищої, позашкільної освіти відповідно до запитів та можливостей споживачів освітніх послуг; максимальне наближення навчання і виховання кожного учня до його здібностей та особливостей.
3. Забезпечення здобуття освіти в умовах, що гарантують здоров’я, захист прав учнів в освітньому процесі, їх психологічну та фізичну безпеку.
4. Підтримка розвитку творчого потенціалу та самореалізації обдарованої молоді.
5. Забезпечення умов для апробації та ефективного впровадження прогресивних технологій інноваційного розвитку, сучасних принципів організації навчально-виховного процесу в усіх ланках освіти.
6. Застосування сучасних технологій для створення баз даних про освіту та освітні середовища, оперативного збору, обробки й обміну інформацією.
7. Піднесення соціального статусу і професіоналізму педагогічних працівників; підвищення професійної компетенції педагогів щодо впровадження сучасних форм, методів і технологій, визнання унікальної цінності особистості учасників освітнього процесу в навчальних закладах.
Основним узагальнюючим результативним показником виконання Програми має стати збалансована відповідність:
- якості освітнього процесу в навчальних закладах до цілей і стандартів освіти в державі;
- задоволеності очікувань учасників процесу освіти від якості наданих закладами освіти послуг.
Ці результати конкретизуватимуться у:
- створенні механізмів сталого розвитку системи освіти міста Миколаєва;
- досягненні якості мережі навчальних закладів усіх типів за змістом освіти, формами і мовою її здобуття; безпечністю навчально-виховного процесу для здоров’я його учасників;
- створенні комфортних умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами;
- забезпеченні наступності і безперервності освіти у всіх її ланках;
- розвинутості сучасного ресурсного забезпечення навчальних закладів у місті, у тому числі матеріально-технічного, навчально-методичного, інформаційно-комунікаційного оснащення, кадрового забезпечення;
- створенні комфортних соціально-психологічних умов діяльності для всіх учасників освітнього процесу;
- досягненні ефективної моделі управління якістю освіти на підставі адаптивності управління, прийняття ефективних управлінських рішень;
- відповідності державним стандартам, конкурентоздатності здобутої випускниками навчальних закладів освіти незалежно від їх соціального статусу, фізичних та особистих можливостей.
Для досягнення мети та завдань Програми передбачено відповідні заходи (додаток 2).
Результативні показники виконання Програми
Результативні показники | 2016 рік | 2017 рік | 2018 рік |
Дошкільні навчальні заклади | |||
Показники затрат: |
|
|
|
Кількість установ всього, од. | 73 | 73 | 76 |
Обсяг видатків на фінансування , тис.грн. | 266315,545 | 295782,104 | 313571,171 |
Показники продукту: |
|
|
|
Кількість дітей, охоплених дошкільною освітою, чол. | 16249 | 16289 | 16809 |
Показники ефективності: |
|
|
|
Середні витрати на утримання 1 дитини, грн. | 16390 | 18158 | 18655 |
Показники якості: |
|
|
|
Динаміка збільшення кількості дошкільних навчальних закладів, до фактичного показника попереднього року, % | 100 | 100 | 104,1 |
Динаміка збільшення кількості дітей, охоплених дошкільною освітою, до фактичного показника попереднього року, % | 101 | 100,2 | 103,2 |
Загальноосвітні навчальні заклади | |||
Показники затрат: |
|
|
|
Кількість установ всього, од. | 72 | 72 | 72 |
Обсяг видатків на фінансування , тис.грн. | 387551,445 | 415973,660 | 438663,324 |
Показники продукту: |
|
|
|
Кількість учнів/дітей, охоплених середньою загальною освітою, чол. | 40339/147 | 41039/147 | 41739/147 |
Показники ефективності: |
|
|
|
Середні витрати на утримання 1 учня, грн. | 9572 | 10100 | 10473 |
Показники якості: |
|
|
|
Динаміка збільшення кількості учнів, охоплених середньою загальною освітою, до фактичного показника попереднього року, % | 101,8/100 | 101,7/100 | 101,7/100 |
Заклади позашкільної освіти | |||
Показники затрат: |
|
|
|
Кількість установ всього, од. | 7 | 7 | 7 |
Обсяг видатків на фінансування , тис.грн. | 22350,562 | 24152,858 | 25475,765 |
Показники продукту: |
|
|
|
Кількість учнів/дітей, охоплених позашкільною освітою, чол. | 11597 | 11600 | 11600 |
Показники ефективності: |
|
|
|
Середні витрати на 1 дитину, грн. | 1927 | 2082 | 2196 |
Показники якості: |
|
|
|
Динаміка збільшення кількості дітей, охоплених позашкільною освітою, до фактичного показника попереднього року, % | 100 | 100 | 100 |
Заклади професійної та вищої освіти | |||
Показники затрат: |
|
|
|
Кількість установ всього, од. | 14 | 14 | 14 |
Обсяг видатків на фінансування , тис.грн. | 99013,711 | 107033,821 | 112920,680 |
Показники продукту: |
|
|
|
Кількість учнів (студентів), охоплених професійним навчанням, чол. | 5020 | 5020 | 5020 |
Показники ефективності: |
|
|
|
Середні витрати на 1 учня (студента), грн. | 19724 | 21321 | 22494 |
Розділ V. Координація та контроль за виконанням Програми
Безпосередню координацію та контроль за виконанням завдань і заходів Програми здійснює управління освіти Миколаївської міської ради.
Щороку до 10 грудня управління освіти Миколаївської міської ради отримує інформацію від співвиконавців та аналізує стан її реалізації.
Управлінню освіти Миколаївської міської ради щороку до 20 січня інформує постійну комісію міської ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту, управління економіки та інвестицій Миколаївської міської ради про виконання заходів Програми.
____________________________________________________
Додаток 1
до Програми
ПАСПОРТ
міської комплексної програми «Освіта» на 2016-2018 роки
1. Програму затверджено рішенням міської ради від __________________ № ________
2. Ініціатор: управління освіти Миколаївської міської ради.
3. Розробник: управління освіти Миколаївської міської ради.
4. Відповідальний виконавець: управління освіти Миколаївської міської ради.
5. Співвиконавці: 1. Дошкільні, загальноосвітні, позашкільні, професійно-технічні навчальні заклади.
2. Науково-методичний центр.
3. Служба у справах дітей Миколаївської міської ради.
4. Комунальне підприємство Миколаївської міської ради «Миколаївелектротранс».
6. Термін виконання: 2016-2018 рр.
7. Обсяги та джерела фінансування:
Джерела фінансування | Обсяг фінансування (тис.грн.) | у тому числі за роками | ||
2016 рік | 2017 рік | 2018 рік | ||
Кошти місцевого бюджету | 1490824,016 | 472643,969 | 507930,259 | 510249,788 |
Кошти державного бюджету | 0 | 0 | 0 | 0 |
Кошти освітньої субвенції | 1072000,729 | 335428,425 | 358505,622 | 378066,682 |
Кошти спеціального фонду (власні надходження) | 105834,642 | 33177,849 | 35 356,104 | 37300,689 |
Разом | 2668659,387 | 841250,243 | 901791,985 | 925617,159 |
Примітка: обсяги фінансування можуть корегуватися в межах бюджетного періоду без внесення змін до даної таблиці.
Додаток 2
до Програми
Перелік завдань і заходів
міської комплексної програми«Освіта» на 2016-2018 роки
№ п/п | Назва напрямку діяльності | Перелік заходів Програми | Строк вико-нання заходу | Виконавці | Орієнтовні обсяги фінансування (тис.грн.) | Очікуваний результат | |||
всього | у тому числі по рокам | ||||||||
разом | 2016 | 2017 | 2018 | ||||||
1 | Розвиток дошкільної освіти | Забезпечення належних умов для надання дошкільної освіти та виховання дітей | Підвищення рівня охоплення дошкільною освітою дітей дошкільного віку | ||||||
- кількість діючих ДНЗ (од.) |
| 73 | 73 | 76 | |||||
- кількість груп(од.) |
| 696 | 698 | 726 | |||||
- кількість дітей(осіб) |
| 16 249 | 16 289 | 16 809 | |||||
1.1 | Забезпечення належного утримання дошкільних навчальних закладів | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 700 065,984 | 217 313,600 | 234 916,002 | 247 836,382 | ||
з місцевого бюджету | Дошкільні навчальні заклади | 699 548,618 | 217 153,000 | 234 742,393 | 247 653,225 | ||||
із спеціального фонду (власні надходження) | 517,366 | 160,600 | 173,609 | 183,157 | |||||
1.2 | Забезпечення харчуванням дітей в ДНЗ | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 153 614,921 | 47 684,950 | 51 547,431 | 54 382,540 | ||
з місцевого бюджету | 85 623,884 | 26 579,258 | 28 732,178 | 30 312,448 | |||||
із спеціального фонду (власні надходження) | 67 991,037 | 21 105,692 | 22 815,253 | 24 070,092 | |||||
1.3 | Забезпечення харчуванням дітей у ДНЗ влітку шляхом проведення заходів з вітамінізації (збільшення вартості харчування) | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 3 307,621 | 1 026,748 | 1 109,914 | 1 170,959 | ||
з місцевого бюджету | Дошкільні навчальні заклади | 1 843,683 | 572,314 | 618,671 | 652,698 | ||||
з державного бюджету | 0,000 |
| 0,000 | 0,000 | |||||
за рахунок освітньої субвенції | 0,000 |
| 0,000 | 0,000 | |||||
із спеціального фонду (власні надходження) | 1 463,938 | 454,434 | 491,243 | 518,261 | |||||
1.4 | Здійснення соціально-педагогічного патронату сімей, які виховують дітей дошкільного віку, шляхом запровадження різних форм охоплення дітей дошкільною освітою | 2016-2018 | Управління освіти ММР | У межах бюджетних призначень, затверджених на відповідний рік | |||||
Дошкільні навчальні заклади | У межах бюджетних призначень, затверджених на відповідний рік |
1.5 |
| Створення умов для освіти та виховання дітей з особливими потребами, в т.ч. перепрофілювання груп загального типу в спеціальні | 2016-2018 | Дошкільні навчальні заклади | У межах бюджетних призначень, затверджених на відповідний рік |
| |||
1.6 | Створення додаткових груп у вивільнених приміщеннях діючих ДНЗ | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 935,018 | 290,247 | 313,757 | 331,014 | ||
з місцевого бюджету | Дошкільні навчальні заклади | 935,018 | 290,247 | 313,757 | 331,014 | ||||
1.7 | Вирішення питання щодо прийняття до комунальної власності і відновлення статусу «Дошкільний навчальний заклад» для ДНЗ № 15 по вул. Космонавтів, 144-а | 2017-2018 | Управління освіти ММР | 9 996,446 | 0,000 | 7 895,000 | 2 101,446 | ||
з місцевого бюджету | 9 996,446 |
| 7 895,000 | 2 101,446 | |||||
1.8 | Вирішення питання щодо прийняття до комунальної власності і відновлення статусу «Дошкільний навчальний заклад» ДНЗ в мкр. Варварівка | 2018 | Управління освіти ММР | 2 823,830 | 0,000 | 0,000 | 2 823,830 | ||
з місцевого бюджету | 2 823,830 |
|
| 2 823,830 | |||||
1.9 | Введення в дію ДНЗ в мкр. Північний | 2018 | Управління освіти ММР | 4 925,000 | 0,000 | 0,000 | 4 925,000 | ||
з місцевого бюджету | 4 925,000 |
|
| 4 925,000 | |||||
| Разом |
|
| 875 668,820 | 266 315,545 | 295 782,104 | 313 571,171 | ||
| в тому числі з місцевого бюджету |
|
| 805 696,479 | 244 594,819 | 272 301,999 | 288 799,661 | ||
| в тому числі з державного бюджету |
|
| 0,000 |
|
|
| ||
| в тому числі за рахунок освітньої субвенції |
|
| 0,000 |
|
|
| ||
| в тому числі із спеціального фонду (власні надходження) |
|
| 69 972,341 | 21 720,726 | 23 480,105 | 24 771,510 | ||
2 | Розвиток загальної середньої освіти | Забезпечення належних умов для надання загальної середньої освіти | Підвищення якості загальної середньої освіти | ||||||
- кількість ЗНЗ (од.) |
| 72 | 72 | 72 | |||||
кількість класів (од.)/груп в СНВК |
| 1448/8 | 1473/8 | 1498/8 | |||||
кількість учнів/дітей (осіб) |
| 40339/147 | 41039/147 | 41739/147 | |||||
2.1 | Забезпечення належного функціонування ЗНЗ, в т.ч. спеціальних, вечірніх (заочних) | 2016-2018 | Управління освіти ММР Загальноосвітні навчальні заклади | 1 156 881,992 | 359 117,850 | 388 206,395 | 409 557,747 | ||
з місцевого бюджету | 92 379,570 | 28 676,350 | 30 999,134 | 32 704,086 | |||||
за рахунок освітньої субвенції | 1 053 168,699 | 326 923,300 | 353 404,087 | 372 841,312 | |||||
із спеціального фонду (власні надходження) | 11 333,723 | 3 518,200 | 3 803,174 | 4 012,349 |
2.2 |
| Сприяння здобуттю загальної середньої освіти представниками національних меншин | 2016-2018 | Управління освіти ММР | У межах бюджетних призначень, затверджених на відповідний рік |
| ||||
2.3 | Функціонування профільних класів та класів з поглибленим вивченням окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах | 2016-2018 | Управління освіти ММР | У межах бюджетних призначень, затверджених на відповідний рік | ||||||
2.4 | Проведення заходів, спрямованих на професійну орієнтацію учнівської молоді, свідомий вибір майбутньої професії | 2016-2018 | Управління освіти ММР | У межах бюджетних призначень, затверджених на відповідний рік | ||||||
Загальноосвітні навчальні заклади | ||||||||||
2.5 | Забезпечення організованим підвезенням до навчальних закладів учнів ЗОШ №№ 12, 14, 24, 27, 29, 40, 11, які проживають на відстані 3 км і потребують підвезення до школи | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 5 550,000 | 1 800,000 | 1 850,000 | 1 900,000 | |||
з місцевого бюджету | Загальноосвітні навчальні заклади | 5 550,000 | 1 800,000 | 1 850,000 | 1 900,000 | |||||
2.6 | Пільгове користування учнями електротранспортом протягом навчального року | 2016-2018 | Управління освіти ММР, КП ММР «Миколаїв- електротранс» | 11 597,600 | 3 600,000 | 3 891,600 | 4 106,000 | |||
з місцевого бюджету | 11 597,600 | 3 600,000 | 3 891,600 | 4 106,000 | ||||||
2.7 | Забезпечення харчуванням учнів 1-4 класів (крім учнів пільгової категорії) | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 50 631,412 | 15 716,939 | 16 990,011 | 17 924,462 | |||
з місцевого бюджету | 50 631,412 | 15 716,939 | 16 990,011 | 17 924,462 | ||||||
з державного бюджету | 0,000 |
|
|
| ||||||
за рахунок освітньої субвенції | 0,000 |
|
|
| ||||||
із спеціального фонду (власні надходження) | 0,000 |
| 0,000 | 0,000 | ||||||
2.8 | Забезпечення харчуванням учнів ЗНЗ з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, учнів ЗНЗ із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», учнів з числа дітей працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків, учнів з числа дітей, батьки яких загинули у зоні АТО; дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах, вихованців СНВК для дітей зі зниженим зором | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 7 354,633 | 2 283,016 | 2 467,940 | 2 603,677 | |||
з місцевого бюджету | Загальноосвітні навчальні заклади | 2 601,595 | 807,584 | 872,998 | 921,013 | |||||
з державного бюджету | 0,000 |
|
|
| ||||||
за рахунок освітньої субвенції | 4 753,038 | 1 475,432 | 1 594,942 | 1 682,664 | ||||||
із спеціального фонду (власні надходження) | 0,000 |
|
|
| ||||||
2.9 | Забезпечення харчуванням учнів пільгової категорії в навчальних закладах міста у період літніх канікул (пришкільні табори) | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 201,792 | 62,640 | 67,714 | 71,438 | |||
з місцевого бюджету | Навчальні заклади | 0,000 |
|
|
| |||||
з державного бюджету | 0,000 |
|
|
| ||||||
за рахунок освітньої субвенції | 201,792 | 62,64 | 67,714 | 71,438 | ||||||
із спеціального фонду (власні надходження) | 0,000 |
|
|
| ||||||
2.10 | Оснащення ЗНЗ сучасною комп’ютерною технікою, упровадження дистанційного навчання на основі сучасних Інтернет-технологій, у тому числі для дітей з особливими потребами | 2016-2018 | Управління освіти ММР | У межах бюджетних призначень, затверджених на відповідний рік | ||||||
2.11 | Поповнення бібліотечних фондів загальноосвітніх навчальних закладів навчальною та методичною літературою, періодичними виданнями та електронними носіями інформації | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 9 500,000 | 4 500,000 | 2 500,000 | 2 500,000 | |||
з місцевого бюджету | 0,000 |
|
|
| ||||||
за рахунок освітньої субвенції | 9 500,000 | 4 500,000 | 2 500,000 | 2 500,000 | ||||||
із спеціального фонду (власні надходження) | 0,000 |
|
|
| ||||||
2.12 | Розширення мережі груп продовженого дня на госпрозрахунковій основі | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 1 413,000 | 471,000 | 471,000 | 471,000 | |||
із спеціального фонду (власні надходження) | Загальноосвітні навчальні заклади | 1 413,000 | 471,000 | 471,000 | 471,000 | |||||
Створення умов для здобуття загальної середньої освіти дітьми з особливими освітніми потребами | 2016-2018 | Управління освіти ММР | У межах бюджетних призначень, затверджених на відповідний рік | |||||||
| Разом |
|
| 1 242 188,429 | 387 551,445 | 415 973,660 | 438 663,324 | |||
| в тому числі з місцевого бюджету |
|
| 162 760,177 | 50 600,873 | 54 603,743 | 57 555,561 | |||
| в тому числі з державного бюджету |
|
| 0,000 |
|
|
| |||
| в тому числі за рахунок освітньої субвенції |
|
| 1 067 623,529 | 332 961,372 | 357 566,743 | 377 095,414 | |||
| в тому числі із спеціального фонду (власні надходження) |
|
| 11 804,723 | 3 989,200 | 3 803,174 | 4 012,349 |
3 | Розвиток позашкільної освіти | Забезпечення належних умов для надання позашкільної освіти | Створення умов для отримання якісної позашкільної освіти дітьми та молоддю | ||||||
- кількість закладів позашкільної освіти (од.) |
| 7 | 7 | 7 | |||||
- кількість груп (од.) |
| 821 | 821 | 821 | |||||
- кількість дітей, охоплених позашкільною освітою(осіб) |
| 11 597 | 11 600 | 11 600 | |||||
3.1 | Забезпечення належного функціонування позашкільних навчальних закладів | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 71 555,965 | 22 212,312 | 24 011,510 | 25 332,143 | ||
з місцевого бюджету | Позашкільні навчальні заклади | 71 018,909 | 22 045,600 | 23 831,294 | 25 142,015 | ||||
із спеціального фонду (власні надходження) | 537,056 | 166,712 | 180,216 | 190,128 | |||||
3.2 | Модернізація навчальної, матеріально-технічної бази позашкільних навчальних закладів, оснащення їх сучасним обладнанням, НКК | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 300,000 | 100,000 | 100,000 | 100,000 | ||
з місцевого бюджету | Позашкільні навчальні заклади | 300,000 | 100,000 | 100,000 | 100,000 | ||||
із спеціального фонду (власні надходження) |
| 0,000 |
|
|
| ||||
3.3 | Забезпечення роботи сектору військово-патріотичного виховання учнівської молоді на базі Клубу юних моряків з флотилією «Пост № 1 – на меморіалі героїв-ольшанців у м. Миколаїв» та харчування учнів, що несуть варту | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 123,220 | 38,250 | 41,348 | 43,622 | ||
з місцевого бюджету | Клуб юних моряків з флотилією | 123,220 | 38,250 | 41,348 | 43,622 | ||||
із спеціального фонду (власні надходження) | Загальноосвітні навчальні заклади | 0,000 |
|
|
| ||||
3.4 | Сприяння участі у масових заходах, конкурсах, фестивалях, виставках тощо по напрямках позашкільної освіти | 2016-2018 | Управління освіти ММР | У межах бюджетних призначень, затверджених на відповідний рік | |||||
3.5 | Забезпечення соціально-педагогічною, психолого-педагогічною підтримкою дітей групи ризику через розвиток програм канікулярного відпочинку та зайнятості | 2016-2018 | Управління освіти ММР | У межах бюджетних призначень, затверджених на відповідний рік | |||||
| Разом |
|
| 71 979,185 | 22 350,562 | 24 152,858 | 25 475,765 | ||
| в тому числі з місцевого бюджету |
|
| 71 442,129 | 22 183,850 | 23 972,642 | 25 285,637 | ||
| в тому числі з державного бюджету |
|
| 0,000 |
|
|
| ||
| в тому числі за рахунок освітньої субвенції |
|
| 0,000 |
|
|
| ||
| в тому числі із спеціального фонду (власні надходження) |
|
| 537,056 | 166,712 | 180,216 | 190,128 | ||
4 | Розвиток професійної та вищої освіти | - кількість закладів професійної та вищої освіти (од.) |
| 14 | 14 | 14 | Задоволення потреб громади у професійних кадрах | ||
4.1 | Вища освіта І та ІІ рівня акредитації | Забезпечення функціонування Миколаївського муніципального академічного коледжу І та ІІ рівня акредитації | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 9011,697 | 2797,400 | 3023,989 | 3190,308 | |
з місцевого бюджету | Миколаївський муніципальний академічний коледж | 9 011,697 | 2797,400 | 3 023,989 | 3 190,308 | ||||
із спеціального фонду (власні надходження) |
| 0,000 |
|
|
| ||||
4.2 | Підготовка робітничих кадрів у ПТНЗ | Забезпечення функціонування професійно-технічних навчальних закладів | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 295009,575 | 91576,500 | 98994,197 | 104438,878 | |
з місцевого бюджету | Заклади професійно-технічної освіти | 273 501,530 | 84900,000 | 91 776,900 | 96 824,630 | ||||
з державного бюджету | 0,000 |
|
|
| |||||
за рахунок освітньої субвенції | 0,000 |
|
|
| |||||
із спеціального фонду (власні надходження) | 21 508,045 | 6676,500 | 7 217,297 | 7 614,248 | |||||
4.3 | Організа-ційне забезпечення харчуванням | Забезпечення харчуванням учнів ПТНЗ, студентів Миколаївського муніципального коледжу, з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 14 946,940 | 4 639,811 | 5 015,635 | 5 291,494 | |
з місцевого бюджету | Навчальні заклади | 14 922,587 | 4 632,251 | 5 007,463 | 5 282,873 | ||||
з державного бюджету | 0,000 |
|
|
| |||||
за рахунок освітньої субвенції | 0,000 |
|
|
| |||||
із спеціального фонду (власні надходження) | 24,353 | 7,560 | 8,172 | 8,621 | |||||
| Разом |
|
| 318 968,212 | 99 013,711 | 107 033,821 | 112 920,680 | ||
| в тому числі з місцевого бюджету |
|
| 297 435,814 | 92 329,651 | 99 808,352 | 105 297,811 | ||
| в тому числі з державного бюджету |
|
| 0,000 | 0,000 | 0,000 | 0,000 | ||
| в тому числі за рахунок освітньої субвенції |
|
| 0,000 | 0,000 | 0,000 | 0,000 | ||
| в тому числі із спеціального фонду (власні надходження) |
|
| 21 532,398 | 6 684,060 | 7 225,469 | 7 622,869 | ||
5 | Створення безпечних та нешкідливих умов навчання та виховання, медичне забезпечення, соціальний захист дітей пільгових категорій | Збереження здоров’я учнів, вихованців, надання своєчасної медичної допомоги , матеріальної допомоги дітям - сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування | |||||||
5.1 | Створення безпечних та нешкідливих умов навчання та виховання, медичне забезпе-чення, соціальний захист дітей пільгових категорій | Забезпечення медичних кабінетів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів лікарськими засобами, виробами медичного призначення, обладнанням відповідно до санітарних правил | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 556,346 | 172,700 | 186,689 | 196,957 | |
з місцевого бюджету | Дошкільні навчальні заклади, ПТНЗ, дошкільне відділення СНВК для дітей зі зниженим зором | 286,066 | 88,800 | 95,993 | 101,273 | ||||
за рахунок освітньої субвенції | Загальноосвітні навчальні заклади , шкільне відділення СНВК для дітей зі зниженим зором | 270,280 | 83,900 | 90,696 | 95,684 | ||||
5.2 | Формування спецмедгруп за результатами медоглядів у загальноосвітніх навчальних закладах міста | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 187,345 | 58,155 | 62,866 | 66,324 | ||
з місцевого бюджету | Загальноосвітні навчальні заклади | 0,000 |
|
|
| ||||
за рахунок освітньої субвенції | 187,345 | 58,155 | 62,866 | 66,324 | |||||
5.3 | Проведення просвітницької та санітарно-освітньої роботи з питань дотримання особистої гігієни | 2016-2018 | Управління освіти ММР | У межах бюджетних призначень, затверджених на відповідний рік | |||||
Навчальні заклади | |||||||||
5.4 | Забезпечення питною водою дітей ДНЗ №№ 92, 99, 147, учнів ЗОШ №№ 21, 23, 24, 60, 61 | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 422,332 | 131,100 | 141,719 | 149,513 | ||
з місцевого бюджету | Загальноосвітні, дошкільні навчальні заклади | 151,730 | 47,100 | 50,915 | 53,715 | ||||
за рахунок освітньої субвенції | 270,602 | 84,000 | 90,804 | 95,798 | |||||
із спеціального фонду (власні надходження) | 0,000 |
|
|
| |||||
5.5 | Здійснення заходів з протипожежної безпеки | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 1 518,274 | 471,300 | 509,476 | 537,498 | ||
з місцевого бюджету | Навчальні заклади | 675,862 | 209,800 | 226,794 | 239,268 | ||||
з державного бюджету | 0,000 |
|
|
| |||||
за рахунок освітньої субвенції | 842,412 | 261,5 | 282,682 | 298,230 | |||||
із спеціального фонду (власні надходження) | 0,000 |
|
|
| |||||
5.6. | Забезпечення учнів, з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, шкільною та спортивною формами, одягом | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 1333,200 | 413,850 | 447,372 | 471,978 | ||
з місцевого бюджету | 1 183,886 | 367,500 | 397,268 | 419,118 | |||||
з державного бюджету | 0,000 |
| 0,000 | 0,000 | |||||
за рахунок освітньої субвенції | 149,314 | 46,350 | 50,104 | 52,860 | |||||
5.7. | Надання одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, яким виповнюється 18 років та одноразова грошова допомога випускникам ПТНЗ із числа дітей сиріт, що знаходяться на повному державному утриманні при їх працевлаштуванні | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 4866,000 | 1622,000 | 1622,000 | 1622,000 | ||
з місцевого бюджету | Служба у справах дітей ММР | 4 866,000 | 1622,000 | 1622,000 | 1622,000 | ||||
з державного бюджету | 0,000 |
|
|
| |||||
| Разом |
|
| 8 883,497 | 2 869,105 | 2 970,122 | 3 044,270 | ||
| в тому числі з місцевого бюджету |
|
| 7 163,544 | 2 335,200 | 2 392,970 | 2 435,374 | ||
| в тому числі з державного бюджету |
|
| 0,000 |
|
|
| ||
| в тому числі за рахунок освітньої субвенції |
|
| 1 719,953 | 533,905 | 577,152 | 608,896 | ||
| в тому числі із спеціального фонду (власні надходження) |
|
| 0,000 |
|
|
| ||
6 | Поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти | Створення належних умов навчання і виховання | |||||||
6.1 | Поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти | Капітальний ремонт будівель, приміщень , покрівель, спортивних майданчиків, огорожі, системи водовідведення тощо | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 89729,056 | 44115,092 | 35331,170 | 10282,794 | |
з місцевого бюджету | 88156,756 | 42542,792 | 35331,7 | 10282,794 | |||||
з державного бюджету | 0,000 |
|
|
| |||||
за рахунок освітньої субвенції | 1 572,300 | 1 572,300 |
|
| |||||
6.2 | Придбання технологічного обладнання, комп’ютерів, оргтехніки, меблів, теплолічильників тощо | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 11 761,338 | 3 675,000 | 3 944,325 | 4 142,013 | ||
з місцевого бюджету | Навчальні заклади | 9 664,365 | 3 000,000 | 3 243,000 | 3 421,365 | ||||
з державного бюджету | 0,000 |
|
|
| |||||
за рахунок освітньої субвенції | 1 050,000 | 350,000 | 350,000 | 350,000 | |||||
із спеціального фонду (власні надходження) | 1 046,973 | 325 | 351,325 | 370,648 | |||||
| Разом |
|
| 101490,394 | 47790,092 | 39275,495 | 14424,807 | ||
| в тому числі з місцевого бюджету |
|
| 97821,121 | 45542,792 | 38574,170 | 13704,159 | ||
| в тому числі з державного бюджету |
|
| 0,000 |
|
|
| ||
| в тому числі за рахунок освітньої субвенції |
|
| 2 622,300 | 1 922,300 | 350,000 | 350,000 | ||
| в тому числі із спеціального фонду (власні надходження) |
|
| 1 046,973 | 325,000 | 351,325 | 370,648 | ||
7 | Методичне забезпечення діяльності навчальних закладів та інші заходи та заклади в галузі освіти | Забезпечення належної методичної роботи в установах і закладах освіти, забезпечення роботи Міського будинку учителя | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 17718,042 | 5500,012 | 5945,513 | 6272,517 | Підвищення якості методичної роботи в навчальних закладах міста |
з місцевого бюджету | 17 073,712 | 5300,000 | 5 729,300 | 6 044,412 | |||||
із спеціального фонду (власні надходження) | 644,330 | 200,012 | 216,213 | 228,105 | |||||
| Разом |
|
| 17 718,042 | 5 500,012 | 5 945,513 | 6 272,517 | ||
| в тому числі з місцевого бюджету |
|
| 17 073,712 | 5 300,000 | 5 729,300 | 6 044,412 | ||
| в тому числі з державного бюджету |
|
| 0,000 |
|
|
| ||
| в тому числі за рахунок освітньої субвенції |
|
| 0,000 |
|
|
| ||
| в тому числі із спеціального фонду (власні надходження) |
|
| 644,330 | 200,012 | 216,213 | 228,105 | ||
8 | Централі-зоване ведення бухгалтерсь-кого обліку | Забезпечення ведення бухгалтерського обліку закладів та установ освіти | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 21824,714 | 6774,800 | 7323,559 | 7726,355 | Дотримання вимог законодавства щодо ведення бухгалтерського обліку |
з місцевого бюджету | 21 583,749 | 6700,000 | 7 242,700 | 7 641,049 | |||||
із спеціального фонду (власні надходження) |
|
| 240,965 | 74,800 | 80,859 | 85,306 | |||
| Разом |
|
| 21 824,714 | 6 774,800 | 7 323,559 | 7 726,355 | ||
| в тому числі з місцевого бюджету |
|
| 21 583,749 | 6 700,000 | 7 242,700 | 7 641,049 | ||
| в тому числі з державного бюджету |
|
| 0,000 |
|
|
| ||
| в тому числі за рахунок освітньої субвенції |
|
| 0,000 |
|
|
| ||
| в тому числі із спеціального фонду (власні надходження) |
|
| 240,965 | 74,800 | 80,859 | 85,306 | ||
9 | Централі-зоване господарське обслугову-вання | Забезпечення централізованого господарського обслуговування навчальних закладів | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 3189,240 | 990,000 | 1070,190 | 1129,050 | Централізоване господарське обслуговування навчальних закладів |
з місцевого бюджету | 3 189,240 | 990,000 | 1 070,190 | 1 129,050 | |||||
із спеціального фонду (власні надходження) | 0,000 |
|
|
| |||||
| Разом |
|
| 3 189,240 | 990,000 | 1 070,190 | 1 129,050 |
| |
| в тому числі з місцевого бюджету |
|
| 3 189,240 | 990,000 | 1 070,190 | 1 129,050 | ||
| в тому числі з державного бюджету |
|
| 0,000 |
|
|
| ||
| в тому числі за рахунок освітньої субвенції |
|
| 0,000 |
|
|
| ||
| в тому числі із спеціального фонду (власні надходження) |
|
| 0,000 | 0,000 | 0,000 | 0,000 | ||
10 | Бібліотека | Забезпечення бібліотечно-інформаційними послугами педагогічних працівників міста | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 5397,041 | 1675,343 | 1811,045 | 1910,653 | Надання інформаційно-бібліотечних послуг |
з місцевого бюджету | 5 341,185 | 1658,004 | 1 792,302 | 1 890,879 | |||||
із спеціального фонду (власні надходження) | 55,856 | 17,339 | 18,743 | 19,774 | |||||
| Разом |
|
| 5 397,041 | 1 675,343 | 1 811,045 | 1 910,653 | ||
| в тому числі з місцевого бюджету |
|
| 5 341,185 | 1 658,004 | 1 792,302 | 1 890,879 | ||
| в тому числі з державного бюджету |
|
| 0,000 |
|
|
| ||
| в тому числі за рахунок освітньої субвенції |
|
| 0,000 |
|
|
| ||
| в тому числі із спеціального фонду (власні надходження) |
|
| 55,856 | 17,339 | 18,743 | 19,774 | ||
11 | Підтримка творчо працюючих педагогічних працівників, педагогічних колективів навчальних закладів та робота з обдарованими дітьми та молоддю |
|
|
|
| Стимулювання професійної діяльності вчителя та підтримка обдарованих учнів, молоді | |||
11.1 | Підтримка творчо працюючих педагогічних працівників, педагогічних колективів навчальних закладів та робота з обдарова-ними дітьми та молоддю | Преміювання педагогічних колективів за результатами міського конкурсу «Навчальний заклад року», переможців конкурсу «Вчитель року» всіх рівнів, міських конкурсів «Нове ім’я», «Класний керівник», «Вихователь року» | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 265,2860 | 82,3500 | 89,0200 | 93,9160 | |
з місцевого бюджету | 265,286 | 82,35 | 89,020 | 93,916 | |||||
11.2 | Відзначення педагогічних працівників почесним знаком «Лідер освіти міста Миколаєва» | 2016-2018 | Управління освіти ММР | У межах бюджетних призначень, затверджених на відповідний рік | |||||
11.3 | Преміювання педагогічних працівників за вагомі успіхи на регіональному, всеукраїнському та міжнародному рівнях | 2016-2018 | Управління освіти ММР | У межах бюджетних призначень, затверджених на відповідний рік | |||||
11.4 | Проведення заходів, спрямованих на підвищення престижу педагогічної професії, у тому числі Всеукраїнського конкуру «Вчитель року». Преміювання кращих педагогічних працівників року | 2016-2018 | Управління освіти ММР | У межах бюджетних призначень, затверджених на відповідний рік | |||||
11.5 | Виплата стипендії міського голови та міської ради, стипендій Президента України, Кабінету Міністрів України, стипендії ім. Т. Шевченка | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 87,876 | 27,278 | 29,488 | 31,110 | Удосконалення системи роботи з обдарованими дітьми та молоддю, сприяння розвитку їх інтелектуальних, творчих здібностей | |
з місцевого бюджету | 52,929 | 16,430 | 17,761 | 18,738 | |||||
з державного бюджету | 0,000 |
| 0,000 | 0,000 | |||||
за рахунок освітньої субвенції | 34,947 | 10,848 | 11,727 | 12,372 | |||||
| Разом |
|
| 353,162 | 109,628 | 118,508 | 125,026 | ||
| в тому числі з місцевого бюджету |
|
| 318,215 | 98,780 | 106,781 | 112,654 | ||
| в тому числі з державного бюджету |
|
| 0,000 |
|
|
| ||
| в тому числі за рахунок освітньої субвенції |
|
| 34,947 | 10,848 | 11,727 | 12,372 | ||
| в тому числі із спеціального фонду (власні надходження) |
|
| 0,000 |
|
|
|
| |
12 | Культурно-освітні заходи | Забезпечення організації та проведення загальноміських свят та культурно-масових заходів | |||||||
12.1 | Культурно-освітні заходи | Забезпечення проведення новорічних свят, у т.ч. новорічними подарунками учнів пільгової категорії та вихованців ДНЗ | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 895,5640 | 278,0000 | 300,5180 | 317,0460 | |
з місцевого бюджету | 895,564 | 278,0000 | 300,518 | 317,046 | |||||
12.2 | Забезпечення пам’ятними подарунками випускників - медалістів | 2016-2018 | Управління освіти ММР | 103,0870 | 32,0000 | 34,5920 | 36,4950 | ||
з місцевого бюджету | 103,087 | 32,0000 | 34,592 | 36,495 | |||||
12.3 | Забезпечення та організація традиційних міських дитячих мистецьких свят, конкурсів, фестивалів, спортивних змагань, у тому числі: міського свята працівників освіти, міського свята випускників, військово-спортивних ігор «Джура» («Сокіл»), інших конкурсів | 2016-2018 | Управління освіти ММР | У межах бюджетних призначень, затверджених на відповідний рік | |||||
Науково-методичний центр | |||||||||
| Разом |
|
| 998,651 | 310,000 | 335,110 | 353,541 | ||
| в тому числі з місцевого бюджету |
|
| 998,651 | 310,000 | 335,110 | 353,541 | ||
| в тому числі з державного бюджету |
|
| 0,000 |
|
|
| ||
| в тому числі за рахунок освітньої субвенції |
|
| 0,000 |
|
|
| ||
| в тому числі із спеціального фонду (власні надходження) |
|
| 0,000 |
|
|
| ||
| Разом по програмі |
|
| 2668659,387 | 841250,243 | 901791,985 | 925617,159 |
| |
| в тому числі з місцевого бюджету |
|
| 1490824,016 | 472643,969 | 507930,259 | 510249,788 |
| |
| в тому числі з державного бюджету |
|
| 0,000 | 0,000 | 0,000 | 0,000 |
| |
| в тому числі за рахунок освітньої субвенції |
|
| 1 072 000,729 | 335 428,425 | 358 505,622 | 378 066,682 |
| |
| в тому числі із спеціального фонду (власні надходження) |
|
| 105 834,642 | 33 177,849 | 35 356,104 | 37 300,689 |
|
ПРИМІТКА: остаточний обсяг визначається рішенням міської ради під час затвердження та виконання міського бюджету м. Миколаєва на відповідний бюджетний рік, без внесення змін до обсягів видатків, передбачених даним додатком.