РІШЕННЯ
№ 45/6 від 2010-04-22
Про затвердження Програми зайнятості населення м. Миколаєва на 2010-2011роки(ВТР. ЧИН. №15/4 ВІД 01.03.12)
ВТР. ЧИН.
З метою сприяння зайнятості населення шляхом підвищення ефективності використання діючих та створення робочих місць, відповідно до статті 14 Закону України “Про зайнятість населення”, керуючись пунктом 22 частини 1 статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Програму зайнятості населення м. Миколаєва на 2010-2011 роки (далі – Програма, додається).
2. Програму зайнятості населення на 2008-2009 роки, затверджену рішенням Миколаївської міської ради від 28.02.08 № 22/15, вважати такою, що втратила чинність.
3. Департаменту праці та соціального захисту населення надавати міській раді інформацію про хід виконання Програми щороку до 15 січня.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань праці та соціального захисту населення (Паливоду).
Міський голова | В.Д. Чайка |
Затверджено
рішенням міської ради
від 22 квітня 2010
№45/6
ПРОГРАМА ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ м. МИКОЛАЄВА НА 2010 – 2011 РОКИ
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Програма зайнятості населення м. Миколаєва на 2010-2011 роки (далі – Програма) розроблена з метою сприяння повній, продуктивній і вільно обраній зайнятості населення міста, задоволення потреб громадян у праці та реалізації завдань регіональної політики щодо ефективного функціонування ринку праці та якості трудового потенціалу м. Миколаєва.
Розроблення Програми обумовлено:
- закінченням терміну реалізації Програми зайнятості населення м. Миколаєва на 2008-2009 роки і, відповідно, виникнення потреби у нових важелях регулювання ринку праці;
- необхідністю адекватного реагування з боку міської влади на процеси, які об’єктивно набули поширення на ринку праці в останні роки.
Метою Програми є проведення регіональної політики сприяння повній, продуктивній і вільно обраній зайнятості громадян міста, як це передбачено ратифікованою Україною Конвенцією Міжнародної організації праці №122 “Про політику в галузі зайнятості” та Законом України “Про зайнятість населення” в інтересах того, щоб:
- була робота для кожного громадянина, який її шукає;
- була робота по можливості більш продуктивною та з гідною оплатою праці;
- була свобода вибору зайнятості та роботи без будь-якої дискримінації.
Програма спрямована на вирішення важливих для міста питань:
- забезпечення створення умов для повного здійснення громадянами права на працю (в тому числі шляхом збереження високопродуктивних існуючих та створення робочих місць);
- запобігання розвиткові безробіття внаслідок структурної перебудови економіки;
- сприяння задоволенню попиту на робочу силу у поєднанні з розширенням професійної орієнтації, підготовки та підвищення кваліфікації кадрів;
- надання підтримки зайнятості неконкурентоспроможним на ринку праці верствам населення та соціального захисту безробітним відповідно до положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та Закону України “Про зайнятість населення”.
Основними завданнями Програми є:
- оцінка стану ринку праці та прогнозних параметрів щодо трудового потенціалу, обсягів зайнятості, створення робочих місць і рівня безробіття населення – показників, які входять до основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку;
- визначення основних напрямів проведення політики зайнятості і шляхів їх реалізації;
- координація зусиль виконавчих органів ради, інших установ та організацій, пов’язаних з розробленням та виконанням заходів регулювання ринку праці та забезпечення продуктивної зайнятості;
- здійснення моніторингу та інформаційного забезпечення Миколаївської міської ради щодо реалізації завдань і заходів Програми.
1. Основні підсумки виконання Програми зайнятості
населення м. Миколаєва на 2008-2009 роки
Наявне населення м. Миколаєва – 502,5 тис. осіб.
Кількість підприємств, установ, організацій – 22,8 тис. од.
Кількість підприємців без статусу юридичної особи – 48,6 тис. осіб.
Середньооблікова кількість штатних працівників на підприємствах міста (без урахування найманих працівників статистично малих підприємств та у фізичних осіб – підприємців) – 130,1 тис. осіб.
Кількість найманих працівників на малих підприємствах міста – 81,3 тис. осіб.
Міську Програму зайнятості населення на 2008-2009 роки затверджено рішенням міської ради від 28.02.08 № 22/15.
За підсумками 2008 року утримання позитивних темпів економічного розвитку відбувалось завдяки тому потенціалу, який було закладено в сфері промисловості, будівництві та торгівлі в першій половині 2008 року.
Погіршення економічного стану у другому півріччі 2008 року та початку 2009 року зумовлено як внутрішніми, так і зовнішніми факторами. До основних негативних зовнішніх факторів можна віднести наслідки світової фінансової кризи, різке падіння світових цін та попиту на українську експортну продукцію (метал, продукцію машинобудування, продовольчі товари).
На підприємствах міста протягом 2009 року спостерігається тенденція до падіння обсягів промислового виробництва. На підприємствах машинобудування відмічено скорочення виробництва більшості основних видів продукції.
За 2009 р. підприємствами міста виконано будівельних робіт на суму 597,4 млн. грн., або 75,2% від загальнообласного обсягу. Порівняно з відповідним періодом 2008 р. обсяги будівельних робіт зменшилися на 47,5%.
Значно (на 33,6-85,8%) знизили обсяги будівництва акціонерні товариства: “Миколаївський ДБК”, “Житлопромбуд-8”, “Промбуд-2”, “Житлобуд-Ніко”, “Спецмонтаж-257”. Частка таких підприємств в загальному обсязі склала 45,8%.
У 2009 році в місті реалізовано низку інвестиційних проектів, зокрема:
Завершено будівництво та введено в експлуатацію потужність з переробки деревини на 300 тис. т за рік (на території ДП “Миколаївський морський торговельний порт”, зерносклад механізований на 30 тис. т одночасного зберігання (ТОВ Морський спеціалізований порт “Ніка-Тера”), теплиці – 5280 м2 (ТОВ Міжгалузева виробнича комерційна фірма “Спіруліна ЛТД”).
Особливе місце займає реалізація ТОВ СП “НІБУЛОН” великомасштабного інвестиційного проекту загальною вартістю майже 150 млн. доларів з будівництва 7 елеваторів та створення власного флоту для транспортування зернових водним шляхом. На замовлення ТОВ СП “НІБУЛОН” на Миколаївському суднобудівному заводі “Вадан Ярдс Океан” планується збудувати 24 баржі змішаного (ріка-море) плавання. У рамках проекту планується збудувати річкові термінали, баржі, побудувати та закупити буксирний флот у складі 14 річкових та морських буксирів. Перші баржі із замовленої серії збудовані та здані підприємству в 3 кварталі 2009 року.
За січень-листопад 2009 р. обсяг експорту товарів та послуг по м. Миколаєву становив 1253,1 млн. дол. США і зменшився порівняно з січнем-листопадом 2008 р. на 11,1%. Імпорт скоротився на 39,4 % і склав 399,7 млн. дол. США.
Протягом 2008 року та 10 місяців 2009 років мале підприємництво в місті зберегло позитивні тенденції щодо свого розвитку, але темпи створення малих підприємств значно уповільнилися. Разом з цим, враховуючи спрощену систему оподаткування за вказаний період, відбулося зростання суб’єктів малого підприємництва – фізичних осіб. Кількість підприємців без статусу юридичних осіб складає 48,6 тис. осіб.
Номінальна заробітна плата одного штатного працівника в січні–листопаді 2009р. (без урахування найманих працівників статистично малих підприємств та зайнятих у фізичних осіб-підприємців) становила 1943,35 грн., що в 2,6 рази перевищує рівень мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатної особи (744 грн.). При цьому порівняно з відповідним періодом 2008р. розмір середньомісячної заробітної плати збільшився на 11,6%.
Серед міст та районів області за рівнем заробітної плати м. Миколаїв посідає 2 місце після м. Южноукраїнська (2929,76 грн.).
Однією із соціально-економічних проблем міста, до загострення яких призвела світова фінансова криза, є заборгованість із виплати заробітної плати. Станом на 01.01.10 заборгованість на 35 підприємствах складає 21529,1 тис. грн.
По районах міста:
Заводський район – сума заборгованої заробітної плати – 9373,5 тис. грн. (11 підприємств);
Корабельний район – сума заборгованої заробітної плати – 27,7 тис. грн. (2 підприємства);
Ленінський район – сума заборгованої заробітної плати – 1926,1 тис. грн. (12 підприємств);
Центральний район – сума заборгованої заробітної плати – 10201,8 тис. грн. (10 підприємств).
У розрізі галузей економічної діяльності заборгованість складає: по підприємствах промислового комплексу – 17491,2 тис. грн. (81,2% від загальної суми заборгованості), по будівництву – 2200,6 тис. грн. (10,2%), по торгівлі – 40,6 тис. грн. (0,18%), по науці – 727,8 тис. грн. (3,40%) та по інших – 448,4 тис. грн. (2,1%).
Сума невиплаченої на 01.01.10 заробітної плати працівникам 28 економічно активних підприємств складає 8608,7 тис. грн., працівникам 7 суб’єктів господарювання, щодо яких реалізується процедура відновлення платоспроможності боржника, або визнання його банкрутом – 12920,4 тис. грн., або 60,0 % від загальної суми боргу.
З метою збереження кадрового потенціалу та зменшення негативних наслідків фінансово-економічної кризи підприємства, установи, організації міста запроваджували режими скороченого робочого дня або тижня, надання неоплачуваних відпусток.
Відповідно до повноважень органами місцевого самоврядування забезпечувався контроль за дотриманням чинного законодавства при зміні режиму роботи, наданні неоплачуваних відпусток та вивільненні працівників, загалом проведено за два неповних роки 140 перевірок підприємств, установ та організацій. Роботодавці міста, які допускали порушення трудового законодавства протягом року, заслуховувалися на засіданнях тристоронньої ради соціально-економічного партнерства, міського Координаційного комітету сприяння зайнятості, створеного у травні 2009 року, та по 10 виявлених випадках матеріали передано до прокуратури.
З метою недопущення випадків використання найманої робочої сили без належного оформлення трудових відносин з роботодавцем та детінізації заробітної плати в місті продовжували діяти комісії з легалізації зайнятості, якими обстежено 2008 року 1173, а 2009 року – 1013 суб’єктів господарювання. У результаті усунення виявлених порушень легалізовано заробітної плати за два роки на загальну суму 490,3 тис. грн.
Незважаючи на прояви кризи, забезпечувалось розширення сфери прикладання праці шляхом створення робочих місць в усіх сферах економічної діяльності міста: 2008 року – для 13,8 тисяч, 2009 року – для 10,7 тисяч осіб.
Вживалися заходи щодо підвищення якості робочої сили шляхом навчання за новими професіями, професійної підготовки та підвищення кваліфікації працівників на підприємствах, установах та організаціях, якими охоплено за 2 роки 25,3 тис. осіб.
На ринку праці м. Миколаєва спад економічної активності наприкінці 2008 року позначився зниженням зайнятості та збільшенням безробіття.
Скористалися різними послугами служб зайнятості міста протягом 2009 року 14,4 тис. незайнятих трудовою діяльністю громадян. Всього протягом 2009 року до центрів зайнятості міста за сприянням у працевлаштуванні звернулося 11,3 тис. осіб. Статус безробітної особи отримали протягом року 8,3 тис. особи, які звернулися до центрів зайнятості.
Було працевлаштовано через служби зайнятості у 2009 році 6447 осіб, з них: жінок – 3063 особи, молоді до 35 років – 3850 осіб, осіб з обмеженими фізичними можливостями – 63 особи. На заброньовані робочі місця по 5% квоті працевлаштовано 13 осіб.
Рівень зареєстрованого безробіття на кінець 2009 р. становив 0,95% населення працездатного віку. У порівнянні з відповідною датою минулого року цей показник зріс на 0,4 %.
Збільшилося навантаження незайнятого населення на 1 вільну вакансію, яке на кінець 2009 р. склало 7 осіб ( 2008 р. – 3 особи).
Протягом 2009 року, в результаті здійснення заходів щодо мінімізації впливу фінансово-економічної кризи на сферу зайнятості населення, вдалося не допустити різкого погіршення ситуації на ринку праці міста.
У громадських роботах по місту протягом 2008-2009 року брали участь 2425 осіб.
Перепідготовку та підвищення кваліфікації через центри зайнятості за 2008-2009 роки пройшло 3132 особи. Профорієнтаційні послуги через служби зайнятості надано за 2008-2009 роки 47 тис. осіб.
З метою протидії негативним проявам кризових явищ на ринку праці, зняття соціальної напруженості проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення щодо реальної ситуації на ринку праці, у тому числі серед вивільнюваних, розкриття ролі служби зайнятості та можливостей реальної допомоги у працевлаштуванні за допомогою популяризації інтерактивного сервіс-порталу, можливості безкоштовного доступу до Інтернет-ресурсів, системи голосового інформування та інших.
Впроваджено нову форму роботи з молоддю – діяв молодіжний центр “Моє майбуття”. У 36 школах та інтернатах м. Миколаєва встановлено інноваційний проект служби зайнятості “Профорієнтаційний термінал”.
З метою адаптації та соціальної інтеграції інвалідів у суспільство, забезпечення різних можливостей та реалізації їх конституційних прав, у т.ч. на професійну орієнтацію, навчання та зайнятість в місті діє міська Комплексна програма “Соціальний захист на 2007-2011 роки” та міська Програма вирішення проблем осіб з обмеженими фізичними можливостями.
2. Основні тенденції соціально-економічного розвитку
регіону та розвитку ринку праці у м. Миколаєві,
які враховані при розробленні показників Програми
У 2010-2011 роках зусилля соціальних партнерів у реалізації державної політики зайнятості буде спрямовано на збереження ефективно функціонуючих і створення робочих місць з належними умовами та гідною оплатою праці, професійну підготовку спеціалістів та кваліфікованих робітників відповідно до потреб економіки та ринку праці, посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості, детінізацію трудових відносин.
Виходячи з аналізу економічного та соціального стану розвитку міста Миколаєва у 2008 році і за січень-листопад 2009 року, на підставі прогнозних розрахунків обсягів промислового виробництва провідних промислових підприємств міста, прогнозних індексів оптових цін та очікуваний рівень інфляції у 2010 році передбачається збільшити обсяги промислового виробництва на 1,0 %, у 2011 році – на 1,2%.
У 2010 році триватиме зростання ринку праці за рахунок вивільнення працівників звільнених через скорочення чисельності або за власним бажанням. Без сумніву, впливатиме на ринок праці недостатній життєвий рівень, який погіршився у зв’язку з фінансово-економічною кризою, що змушує громадян звертатись до центру зайнятості для отримання соціальних виплат та гарантій.
Прогнозується зростання виробництва в галузях промисловості, зокрема суднобудівній, харчовій та легкій.
Початок стабілізації роботи підприємств будівельної галузі буде сприяти завантаженню підприємств галузі будівельних матеріалів і добувної промисловості.
Одним з пріоритетних напрямків роботи інвестиційно-будівельного комплексу міста є завершення існуючих недобудов з високим ступенем будівельної готовності. У комунальному будівництві пріоритетними напрямками залишаються подальший розвиток та реконструкція водопровідно-каналізаційного господарства.
Особливе місце за цих умов відводиться реалізації інвестиційних проектів щодо модернізації систем водопостачання і водовідведення у м. Миколаєві, будівництва мостового переходу через р. Південний Буг у м. Миколаєві за рахунок міжурядової позики по лінії Офіційної допомоги розвитку Урядом Японії, будівництва лінії тролейбуса у Корабельний район м. Миколаєва. Продовжуватиме реалізовуватися проект співпраці між ТОВ СП “НІБУЛОН” та ВАТ “Вадан Ярдс Океан” по будівництву барж. Передбачається добудова об’єкта незавершеного будівництва “Завод стінових матеріалів” на території ДП “Суднобудівний завод ім. 61 комунара” ТОВ “Віндзор”.
Враховуючи викладене, у 2010 році прогнозується збільшення обсягів інвестицій в основний капітал в порівняних цінах проти 2009 року на 12,5 %, у 2011 році – на 12,8 %.
Досягнення прогнозних показників розвитку економіки міста забезпечить розширення сфери застосування праці у 2010-2011 роках для 21 тис.осіб.
Місцевою владою буде посилено роботу, направлену на легалізацію зайнятості.
Забезпечуватиметься робота з підприємствами щодо організації загальнодержавних громадських робіт та оплачуваних громадських робіт.
Профорієнтаційна робота служб зайнятості міста проводитиметься у відповідності з пріоритетними напрямами діяльності: підвищення ефективності та якості надання профорієнтаційних послуг, активізація роботи з соціально вразливими верствами населення, надання якісних послуг інвалідам з метою прискорення їх професійної інтеграції в суспільство.
Передбачається підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці шляхом організації їх професійного навчання відповідно до потреб виробництва.
Забезпечуватиметься проведення робочих зустрічей, нарад, семінарів з роботодавцями з питань профілактики настання страхових випадків, зокрема, фінансування витрат на професійну перепідготовку або підвищення кваліфікації працівників, щодо яких є загроза вивільнення у зв’язку з реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, тимчасовим припиненням виробництва за умови збереження за працівниками місця роботи.
Особлива увага приділятиметься сприянню зайнятості громадян, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці: жінок, молоді, довготривалих та родинних безробітних, осіб з обмеженими фізичними та розумовими можливостями за рахунок посилення індивідуальної та адресної роботи з цільовими групами громадян, роботодавцями, соціальними партнерами.
3. Основні показники соціально-економічного розвитку
м. Миколаєва
Найменуванняпоказника | 2008 рік(звітні дані) | 2009 рік | 2010 рік(прог-нозні дані) | 2011 рік(прог-нозні дані) | ||
перше півріччя | у ціломуза рік | перше півріччя(звітні дані) | у ціломуза рік(очікува-ні дані) | |||
1. Обсяг реалізованої промислової продукціїу діючих цінах, млн. грн. | х | 7990,3 | х | 7670,0 | 7700,0 | 7850,0 |
2. Інвестиції в основний капітал, тис. грн. | - | 3318,4 | 927,4 | 1950 | 2450 | 3160,0 |
3. Індекси інвестицій в основний капітал, у % до попереднього періоду | 92,6 | 95,4 | 64,3 | 58,8 | 126,0 | 129,0 |
4.Прямі іноземні інвестиції на одну особу, дол. США | - | 134,3 | - | 135,6 | 137,0 | 145,0 |
5.Кількість малих підприємств, одиниць | х | 5950 | х | 5990 | 6100 | 6120 |
6.Чисельність наявного населення (у середньому за період), тис. осіб | х | 504,3 | х | 502,5 | 502,0 | 502,0 |
4. Основні показники ринку праці
Найменування показника | 2008 рік(звітні дані) | 2009 рік | 2010 рік(прог-нозні дані) | 2011 рік(прог-нозні дані) | ||
перше півріччя | у ціломуза рік | перше півріччя(звітні дані) | у цілому за рік (очіку-вані дані) | |||
1. Перебувало на облікуу центрах зайнятості на початок року, осіб | - | 2154 | - | 3021 | 3306 | 3052 |
2. Зареєстровано центрами зайнятості протягом року, осіб | 5355 | 11598 | 6043 | 11228 | 11569 | 11343 |
3. Рівень безробіття по місту, одиниць | 0,66 | 0,91 | 0,9 | 0,95 | 0,9 | 0,7 |
4. Навантаження на одне робоче місце по місту,одиниць | 1,0 | 3,0 | 3,0 | 7,0 | 6,3 | 1,2 |
5. Показники професійної підготовки
та використання робочої сили
Найменування показника | 2008 рік(звітні дані) | 2009 рік | 2010 рік(прог-нозні дані) | 2011 рік(прог-нозні дані) | |||
перше півріччя | 2010 рік(прог-нозні дані) | 2011 рік(прог-нозні дані) | |||||
перше півріччя | у ціломуза рік | перше півріччя(звітні дані) | у цілому за рік (очіку-вані дані) | ||||
1. Кількість навчальних закладів, одиниць – усього | х | 39 | х | 40 | 39 | 39 | |
у тому числі: |
|
|
|
|
|
| |
- вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації | х | 14 | х | 15 | 14 | 14 | |
- вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації | х | 12 | х | 12 | 12 | 12 | |
- професійно-технічних навчальних закладів | х | 13 | х | 13 | 13 | 13 | |
2. Кількість випускників навчальних закладів, тис. осіб – усього | х | 13364 | х | 13488 | 14268 | 14247 | |
у тому числі: |
|
|
|
|
|
| |
- випускників вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації | х | 7384 | х | 7965 | 8672 | 9192 | |
- випускників вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації | х | 2660 | х | 2499 | 2596 | 2355 | |
- випускників професійно-технічних навчальних закладів | х | 3320 | х | 3024 | 3000 | 2700 | |
3. Середньооблікова кількість штатних працівників (без урахування найманих працівників статистично малих підприємств та у фізичних осіб-підприємців), тис. осіб | 143,4 | 142,1 | 134,3 | 130,1 | 130,7 | 131,5 | |
4. Середньомісячна заробітна плата штатних працівників (без урахування найманих працівників статистично малих підприємств та у фізичних осіб - підприємців), грн. – усього | 1662,1 | 1771,7 | 1875,5 | 1943,4 | 2194,5 | 2523,7 | |
у тому числі за видами економічної діяльності:- сільське господарство, мисливство та пов’язані з ними послуги | 1759,7 | 1938,1 | 1938,1 | 2583,1 | 2501,8 | 2513,4 | 2528,7 |
- промисловість | 1769,3 | 1919,2 | 2025,8 | 1962,4 | 1971,5 | 1983,6 | |
5. Кількість працівників, які знаходяться у вимушених неоплачуваних відпустках з ініціативи роботодавців, тис. осіб | 0,2 | 1,9 | 2,1 | 2,8 | 1,9 | 0,8 | |
у % до середньооблікової кількості штатних працівників | 0,1 | 1,4 | 1,5 | 2,2 | 1,5 | 0,6 | |
6. Кількість працівників, які працюють у режимі неповного робочого дня (тижня), тис. осіб | 3,2 | 12,5 | 17,5 | 21,4 | 19,6 | 17,8 | |
у % до середньооблікової кількості штатних працівників | 2,3 | 8,8 | 13,0 | 16,4 | 15,0 | 13,5 | |
7. Кількість працівників, які підвищили свою кваліфікацію, тис. осіб | х | 11,8 | х | 8,3 | 9,2 | 10,1 | |
у % до середньооблікової кількості штатних працівників | х | 8,3 | 2528,7 | ||||
- промисловість | 1769,3 | 1919,2 | 2025,8 | 1962,4 | 1971,5 | 1983,6 | |
5. Кількість працівників, які знаходяться у вимушених неоплачуваних відпустках з ініціативи роботодавців, тис. осіб | 0,2 | 1,9 | 2,1 | 2,8 | 1,9 | 0,8 | |
у % до середньооблікової кількості штатних працівників | 0,1 | 1,4 | 1,5 | 2,2 | 1,5 | 0,6 | |
6. Кількість працівників, які працюють у режимі неповного робочого дня (тижня), тис. осіб | 3,2 | 12,5 | 17,5 | 21,4 | 19,6 | 17,8 | |
у % до середньооблікової кількості штатних працівників | 2,3 | 8,8 | 13,0 | 16,4 | 15,0 | 13,5 | |
7. Кількість працівників, які підвищили свою кваліфікацію, тис. осіб | х | 11,8 | х | 8,3 | 9,2 | 10,1 | |
у % до середньооблікової кількості штатних працівників | х | 8,3 | Х | 6,4 | 7,0 | 7,7 | |
8.Кількість працівників, які пройшли професійну підготовку та перепідготовку, тис. осіб | х | 3,0 | х | 2,2 | 2,4 | 2,7 | |
у % до середньооблікової кількості штатних працівників | х | 2,1 | х | 1,7 | 1,8 | 2,1 | |
9. Кількість найманих працівників на малих підприємствах, тис. осіб | х | 73,2 | х | 81,3 | 81,6 | 81,8 | |
10. Середньомісячна заробітна плата найманих прац. малих підприємств, грн. | х | 902,95 | х | 1200,0 | 1400,0 | 1600,0 |
6. Розширення сфери застосування праці шляхом
створення робочих місць у м. Миколаєві
Найменування показника | 2008 рік(звітні дані) | 2009 рік | 2010 рік(прог-нозні дані) | 2011 рік(прог-нозні дані) | ||
перше півріччя | у ціломуза рік | перше півріччя(звітні дані) | у цілому за рік (очіку-вані дані) | |||
1. Створено робочих місць, осіб – усього | 7005 | 13884 | 4712 | 10663 | 10417 | 11215 |
з них:- юридичними особами(на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності та організаційно-правових форм господарювання): | 1952 | 4121 | 1324 | 3858 | 4921 | 4960 |
осібу % до загальної кількості створених робочих місць | 27,9 | 29,7 | 28,1 | 36,2 | 47,2 | 44,2 |
- фізичними особами-підприємцями та іншими фізичними особами – платниками податку з доходів фізичних осіб (включаючи робочі місця для найманих працівників): | 5053 | 9763 | 3388 | 6805 | 5496 | 6255 |
осібу % до загальної кількості створених робочих місць | 72,1 | 70,3 | 71,9 | 638 | 52,8 | 55,8 |
2. Створено робочих місць за видами економічної діяльності, осіб: всьогов т.ч. торгівляобробна промисловістьбудівництвотранспорт і зв’язок | 700516391100307261 | 1388436771715554449 | 47121221487268289 | 106632937899446999 | 1041728201125619668 | 1121536661463805868 |
3. Створено робочих місць у розрізі адміністративно-територіальних одиниць, осіб Всього:- Ленінський р-н- Заводський р-н- Центральний р-н- Корабельний р-н | 70052010204817931154 | 138843481379845402065 | 4712152713241333528 | 106633710257729131463 | 104173200270029501567 | 112153300289032251800 |
7. Показники руху робочої сили через
державну службу зайнятості
(тис. осіб)
Найменування показника | 2008 рік(звітні дані) | 2009 рік | 2010 рік(прог-нозні дані) | 2011 рік(прог-нозні дані) | ||
перше півріччя | у ціломуза рік | перше півріччя(звітні дані) | у цілому за рік (очіку-вані дані) | |||
1. Чисельність незайнятих громадян, які перебували на обліку в державній службі зайнятості на початок періоду | - | 2154 | - | 3021 | 3306 | 3052 |
2. Чисельність незайнятих громадян, які звернулися до державної служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні протягом періоду – усього: | 5355 | 11598 | 6043 | 11343 | 11569 | 11343 |
у тому числі:- осіб, звільнених у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці | 257 | 480 | 593 | 1100 | 1315 | 1250 |
- осіб, звільнених з причин плинності кадрів | 1264 | 2694 | 1502 | 2796 | 2801 | 2602 |
- випускників вищих навчальних закладів | 32 | 223 | 82 | 157 | 160 | 131 |
- випускників професійно-технічних навчальних закладів | 6 | 110 | 55 | 101 | 100 | 58 |
- випускників загальноосвітніх навчальних закладів | 13 | 26 | 5 | 11 | 13 | 12 |
- осіб, звільнених зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби | 11 | 23 | 9 | 20 | 25 | 17 |
- осіб, звільнених на підставі припинення трудового договору або за угодою сторін | 2139 | 4760 | 2322 | 4312 | 4237 | 3875 |
- інших категорій незайнятого населення | 2139 | 4760 | 2322 | 4312 | 4237 | 3875 |
- інших категорій незайнятого населення | 1633 | 3282 | 1475 | 2731 | 2918 | 2034 |
3. Чисельність незайнятих громадян, які перебували на обліку в державній службі зайнятості і мали статус безробітної особи протягом періоду | 7509 4068 | 13752 6912 | 9064 5944 | 14364 8333 | 14875 8900 | 13756 8000 |
4. Чисельність незайнятих громадян, які перебували на обліку в державній службі зайнятості на кінець періоду – усього | 2091 | 3021 | 3710 | 3306 | 3250 | 3005 |
з них мали статус безробітної особи | 1965 | 2915 | 3625 | 3220 | 3120 | 2920 |
8. Показники надання соціальних послуг
державною службою зайнятості
(тис. осіб)
Найменування показника | 2008 рік(звітні дані) | 2009 рік | 2010 рік(прог-нозні дані) | 2011 рік(прог-нозні дані) | |||
перше півріччя | у ціломуза рік | перше півріччя(звітні дані) | у цілому за рік (очіку-вані дані) | ||||
Надання соціальних послуг незайнятому населенню | |||||||
1. Чисельність незайнятих громадян, працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості – усього (1.1 + 1.2 + 1.3) | 3922 | 7734 | 3145 | 6447 | 5981 | 5981 | |
у тому числі: |
|
|
|
|
|
| |
1.1) на вільних та створених робочих місцях – усього | 3631 | 7118 | 3145 | 6429 | 5807 | 5807 | |
з них: |
|
|
|
|
|
| |
- на заброньованих робочих місцях | 34 | 82 | 3 | 13 | 26 | 26 | |
- на сезонних роботах | х | х | х | Х | х | Х | |
- на загальнодержавних оплачуваних громадських роботах | х | х | х | Х | х | х | |
1.2) шляхом надання дотації роботодавцям | 136 | 331 | - | 18 | 174 | 174 | |
1.3) шляхом надання одноразово виплаченої допомоги по безробіттю для здійснення безробітними підприємницької діяльності | 155 | 285 | х | Х | х | х | |
2. Чисельність незайнятих громадян, які проходили професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації | 986 | 1692 | 563 | 1440 | 1353 | 1405 | |
3. Чисельність громадян, яким надано профорієнтаційні послуги | 14582 | 26465 | 12972 | 20931 | 21000 | 20500 | |
4. Чисельність незайнятих громадян, залучених до участі в оплачуваних громадських роботах | 1079 | 2048 | 232 | 377 | 400 | 350 |
9. Показники сприяння зайнятості інвалідів
(осіб)
Найменування показника | 2008 рік(звітні дані) | 2009 рік(очікувані дані) | 2010 рік(прогнозні дані) | 2011 рік(прогнозні дані) |
1. Чисельність працюючих інвалідів | 4727 | 4482 | 4530 | 4645 |
2. Кількість створених робочих місць за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів | 10 | 29 | 8 | 8 |
3. Чисельність інвалідів, працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості | 92 | 63 | 82 | 60 |
4. Чисельність інвалідів, які проходили професійне навчання:- за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів | 20 | 5 | 9 | 12 |
- за направленням державної служби зайнятості – усього: | 17 | 3 | 8 | 8 |
з них за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів | - | 1 | 3 | 3 |
10. Заходи щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості
населення, мінімізації впливу фінансово-економічної кризи
на стан регіонального ринку праці на 2010-2011 роки
№п/п | Найменування | Відповідальні виконавці | Термін виконання |
| Сприяння забезпеченню економіки міста кваліфікованими кадрами |
|
|
1. | Забезпечити взаємодію навчальних закладів та роботодавців щодо створення шкільних факультативних груп, запровадження програм по ознайомленню з актуальними професіям на ринку праці та підготовки спеціалістів на замовлення роботодавців | Управління освіти, Миколаївська обласна організація роботодавців “Промисловці та підприємці Миколаївщини” (за узгодженням) | 2010-2011 роки |
2. | Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу з метою формування в суспільстві позитивного іміджу робітничих професій та підвищення соціального статусу робітника, формування активної життєвої позиції у молоді:- здійснювати публікації в ЗМІ;- проводити радіо - та телепрограми | Управління освіти, управлінняу справах сім’ї, дітей та молоді,районні центри зайнятості населення(за узгодженням) | 2010-2011 роки |
3. | Забезпечити проведення інформаційної роботи з роботодавцями щодо підвищення рівня зайнятості населення шляхом укомплектування вільних робочих місць, створення робочих місць з належними умовами, гідною оплатою праці | Департамент праці та соціального захисту населення, Миколаївська обласна організація роботодавців “Промисловці та підприємці Миколаївщини”(за узгодженням), районні центри зайнятості населення(за узгодженням) | 2010-2011 роки |
4. | Проводити аналіз попиту і пропозицій робочої сили, банку даних вакансій і розробляти прогноз потреби в робочій силі | Районні центри зайнятості населення(за узгодженням) | 2010-2011 роки |
| Розширення сфери застосування праці, сприяння зайнятості населення |
|
|
5. | Шляхом збереження, розвитку робочих місць забезпечити розширення сфери застосування праці та поліпшення структури зайнятості шляхом створення та легалізації вже існуючих: - 10417 робочих місць у 2010 р.; - 11215 робочих місць у 2011 р. | Департамент праці та соціального захисту населення, адміністрації районів міста, районні центри зайнятості населення (за узгодженням), управління економіки та інвестицій, ДПА в Миколаївській області (за узгодженням), територіальна Державна інспекція праців Миколаївській області (за узгодженням) | 2010-2011 роки |
6. | Забезпечувати проведення заходів щодо стабільного зростання середньомісячної заробітної плати, погашення заборгованості з неї, що посилюватиме мотивацію до праці, підвищення якості та ефективності використання робочої сили в умовах повної зайнятості та збереження персоналу | Департамент праці та соціального захисту населення,управління економіки та інвестицій, територіальна Державна інспекція праці в Миколаївській області (за узгодженням) | 2010-2011 роки |
7. | Проводити разом з роботодавцями та профспілками моніторинг обсягів вивільнення на підприємствах, установах, організаціях міста з метою застосування превентивних заходів для вивільнюваних працівників з метою їх адаптації до умов ринку праці та запобігання безробіттю | Районні центри зайнятості населення(за узгодженням), департамент праці та соціального захисту населення, Миколаївська обласна організація роботодавців “Промисловці та підприємці Миколаївщини” (за узгодженням), обласна рада профспілок (за узгодженням) | 2010-2011 роки |
8. | Вживати заходи щодо запобігання масовим вивільненням працівників з підприємств, установ, організацій міста; повідомляти органи влади про можливі ризики в цій сфері з пропозиціями щодо їх розв’язання, періодично заслуховувати ці питання на засіданнях міського Координаційного комітету сприяння зайнятості населення міста | Районні центри зайнятості населення (за узгодженням), департамент праці та соціального захисту населення, Миколаївська обласна організація роботодавців “Промисловці та підприємці Миколаївщини”(за узгодженням), обласна рада профспілок (за узгодженням) | 2010-2011 роки |
9. | Створити умови для активізації підприємницької діяльності, як складової частини заходів, щодо створення робочих місць та забезпечення самозайнятості населення | Відділ дозвільних процедур та розвитку підприємництва,відділ сфери послуг, легкої та переробної промисловості, районні центри зайнятості населення(за узгодженням),ДПА в Миколаївській області (за узгодженням) | 2010-2011 роки |
10. | Забезпечити проведення інформаційної роботи з роботодавцями щодо підвищення рівня зайнятості населення шляхом укомплектування вільних робочих місць, створення робочих місць з належними умовами та гідною оплатою праці у сфері інноваційного та високотехнологічного виробництва, у сфері послуг та туризму, в т.ч. шляхом працевлаштування безробітних на дотаційні робочі місця та легалізації вже існуючих робочих місць | Управління економіки та інвестицій, департамент ЖКГ,відділ дозвільних процедур та розвитку підприємництва, відділ сфери послуг, легкої та переробної промисловості, відділ пасажирських перевезень, зв’язку та розвитку телекомунікацій,інші галузеві відділи, департамент праці та соціального захисту населення, адміністрації районів міста, районні центри зайнятості населення(за узгодженням) | 2010-2011 роки |
11. | Розширювати обсяги оплачуваних громадських робіт та сприяти організації на території міста загальнодержавних оплачуваних громадських робіт з урахуванням професійного складу безробітних та соціально-економічних потреб міста за рахунок державного бюджету та коштів роботодавців | Районні центри зайнятості населення (за узгодженням), департамент праці та соціального захисту населення, підприємства, установи, організації міста | 2010-2011 роки |
12. | Проводити системну роботу з роботодавцями щодо отримання від них повної, достовірної інформації про вакансії, створені робочі місця, умови праці, обов’язкові та бажані вимоги до претендентів | Районні центри зайнятості населення(за узгодженням), Миколаївська обласна організація роботодавців “Промисловці та підприємці Миколаївщини”(за узгодженням) | 2010-2011 роки |
13. | Створювати умови для розширення мережі підприємств малого та середнього бізнесу. Надавати допомогу підприємцям –початківцям в освоєнні основ ринкової економіки та підприємництва, розробці бізнес-планів, реєстрації їх як суб’єктів підприємницької діяльності та обов’язковості укладення трудових договорів з найманими працівниками | Адміністрації районів міста, районні центри зайнятості населення(за узгодженням), Миколаївська обласна організація роботодавців “Промисловці та підприємці Миколаївщини”(за узгодженням), відділ сфери послуг, легкої та переробної промисловості, відділ дозвільних процедур та розвитку підприємництва | 2010-2011 роки |
14. | Впроваджувати економічні механізми стимулювання роботодавців до збереження та створення робочих місць в усіх сферах економічної діяльності міста з належними умовами праці та гідною оплатою | Управління економіки та інвестицій, департамент праці та соціального захисту населення,адміністрації районів міста,підприємства, установи та організації (за узгодженням), обласна рада профспілок (за узгодженням) | 2010-2011 роки |
15. | Вживати заходи щодо залучення інвестицій на підприємства машинно - та суднобудування, легкої, харчової та добувної промисловості, промисловості будівельних матеріалів з метою розширення сфери прикладання праці незайнятих громадян, передбачивши пріоритетність створення нових високотехнологічних та модернізацію існуючих робочих місць | Управління економіки та інвестицій, керівники провідних промислових підприємств міста(за узгодженням) | 2010-2011 роки |
16. | Сприяти розвитку наукоємних і високотехнологічних галузей, особливо машинобудування, шляхом завантаження виробничих потужностей ДП “НВКГ “Зоря”-“Машпроект”, ВАТ “Wadan Yards Оkеаn”, ДП “Миколаївське авіаремонтне підприємство “НАРП”, ВАТ “Завод "Екватор”, ДП “Суднобудівний завод ім. 61 комунара” та ДАХК “Чорноморський суднобудівний завод” | Управління економіки та інвестицій,керівники провідних промислових підприємств міста(за узгодженням) | 2010-2011 роки |
| Використання робочої сили, регулювання соціально-трудових відносин |
|
|
17. | Забезпечити проведення активних заходів з легалізації зайнятості та детінізації виплат заробітної плати та зайнятості населення в рамках районних та міських комісій.Сприяти надходженню до міського бюджету коштів за рахунок створення робочих місць та легалізації діючих | ДПА в Миколаївській області (за узгодженням), територіальна Державна інспекція праці в Миколаївській області (за узгодженням), адміністрації районів міста, відділ сфери послуг, легкої та переробної промисловості, відділ дозвільних процедур та розвитку підприємництва, відділ пасажирських перевезень, зв’язку та розвитку телекомунікацій, департамент праці та соціального захисту населення, районні центри зайнятості населення (за узгодженням), районні пенсійні Фонди (за узгодженням)та інші соціальні фонди | 2010-2011роки |
18. | Проводити вивчення, надавати консультативну допомогу та аналіз виконання пунктів укладених колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності в частині забезпечення продуктивної зайнятості населення, посилення його соціального захисту від безробіття | Департамент праці та соціального захисту населення | 2010-2011 роки |
19. | Забезпечити формування рівних можливостей у сфері праці, що сприятиме усуненню дискримінації та нерівності між чоловіками та жінками, іншими неконкурентоспроможними категоріями на ринку праці | Департамент праці та соціального захисту населення, районні центри зайнятості населення (за узгодженням), Миколаївська обласна організація роботодавців “Промисловці та підприємці Миколаївщини”(за узгодженням), обласна рада профспілок (за узгодженням) | 2010-2011роки |
20. | Для надання правової допомоги та оперативного вирішення проблемних питань громадян у сфері зайнятості та трудових відносин забезпечити функціонування “гарячої” телефонної лінії для звернення громадян. | Департамент праці та соціального захисту населення, районні центри зайнятості населення(за узгодженням) | 2010-2011 роки |
| Підвищення професійної якості працівників |
|
|
21. | Професійний кваліфікований склад робочої сили формувати відповідно до потреб та ситуації на ринку праці завдяки:- професійному навчанню, підвищенню кваліфікації персоналу на виробництві відповідно до вимог сучасного виробництва;- продуктивній діяльності базових центрів підготовки та підвищення кваліфікації кадрів, а саме: - Центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації ВПУС №1, - Центру підготовки персоналу державного підприємства “Науково-виробничий комплекс газотурбобудування “Зоря”-“Машпроект”,- навчального центру державного підприємства “Суднобудівний завод ім. 61 комунара”,- ДАХК “Чорноморський суднобудівний завод”,- інституту післядипломної освіти Миколаївського державного аграрного університету, - Південної академії підвищення кваліфікації кадрів Міністерства промислової політики України | Районні центри зайнятості населення(за узгодженням), департамент праці та соціального захисту населення, підприємства, установи та організації(за узгодженням) | 2010-2011 роки |
22. | Систематично вивчати стан використання робочої сили, професійного навчання та підвищення кваліфікації кадрів на підприємствах, в установах та організаціях міста різних форм власності. Надавати методичну і консультативну допомогу підприємствам щодо професійного розвитку персоналу відповідно до чинного законодавства, зокрема Концепції державної системи професійної орієнтації населення, Положення про професійне навчання кадрів на виробництві та інших нормативних документів | Департамент праці та соціального захисту населення | 2010-2011 роки |
23. | Організовувати роботу щодо професійної орієнтації молоді як однієї з найбільш уразливих категорій населення з метою формування професійних намірів учнів та вибору майбутньої професії | Управління освіти, управління у справах сім’ї, дітей та молоді,районні центри зайнятості населення(за узгодженням) | 2010-2011 роки |
24. | З метою набуття практичного досвіду організовувати на підприємствах, установах, організаціях міста проходження стажування молоді з числа студентів та випускників навчальних закладів, у тому числі зареєстрованих в службі зайнятості | Районні центри зайнятості населення(за узгодженням),управління у справах сім’ї, дітей та молоді,управління освіти, Миколаївська обласна організація роботодавців “Промисловці та підприємці Миколаївщини”(за узгодженням) | 2010-2011 роки |
| Сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці |
|
|
25. | Забезпечити бронювання робочих місць, шляхом прийняття відповідного документа на місцевому рівні, визначити підприємства, за умов працевлаштування на них осіб працездатного віку, які потребують соціального захисту та не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, зокрема для дітей-сиріт, неповнолітніх, молоді, жінок, які мають дітей до 6 років, осіб, звільнених з місць позбавлення волі та інших категорій громадян. Проводити роз’яснювальну роботу з роботодавцями щодо реалізації законодавства по працевлаштуванню молоді, яка потребує першого робочого місця, шляхом бронювання для них якісних робочих місць | Районні центри зайнятості населення(за узгодженням), підприємства, установи та організації(за узгодженням), департамент праці та соціального захисту населення | 2010-2011 роки |
26. | Здійснювати всебічний аналіз наявних вакансій пристосованих та спеціальних робочих місць для інвалідів, заявлених роботодавцями, та організовувати працевлаштування інвалідів, які звернулися за послугами служби зайнятості, а також забезпечувати укладання договорів з роботодавцями щодо працевлаштування осіб з інвалідністю перед направленням на професійне навчання.Організовувати підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації інвалідів за професіями відповідно до потреб ринку та рекомендації МСЕК з метою забезпечення їх трудової реабілітації, сприяння у працевлаштуванні та підвищення їх конкурентоспроможності.Забезпечувати виконання роботодавцями вимог ст. 23 Закону України “Про реабілітацію інвалідів в Україні” та ст. 17-19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”.Сприяти збереженню та створенню нових робочих місць для працевлаштування інвалідів, у тому числі за рахунок надання дотацій, поворотної та безповоротної фінансової допомогиCприяти створенню малих підприємств, артілей інвалідів, наданню позик на створення нових робочих місць для працевлаштування інвалідів.Враховувати продукцію підприємств громадських організацій інвалідів при проведенні тендерів на закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти | Районні центри зайнятості(за узгодженням), обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів(за узгодженням), підприємства, установи та організації(за узгодженням), управління у справах сім’ї, дітей та молоді, департамент праці та соціального захисту населення | 2010-2011 роки |
27. | Надавати підтримку діяльності соціальних служб для молоді, зокрема, співпраці з районними центрами зайнятості з метою розширення інформаційно-довідкової, профорієнтаційної роботи та забезпечення зайнятості молоді, у тому числі у вільний від навчання час сприяти працевлаштуванню молоді шляхом надання дотацій роботодавцям та підтримки підприємницької ініціативи серед молодих безробітних | Управління у справах сім’ї, дітей та молоді,районні центри зайнятості населення (за узгодженням) | 2010-2011 роки |
28. | Забезпечити надання профорієнтаційних послуг інвалідам з метою прискорення їх адаптації до умов ринку праці та професійної інтеграції у суспільство | Управління соціальних виплат департаменту праці та соціального захисту населення,районні центри зайнятості населення(за узгодженням) | 2010-2011 роки |
| Регулювання трудових міграцій громадян України, іноземців, прикордонне співробітництво |
|
|
29. | Проводити інформування населення щодо попередження наслідків нелегальної трудової міграції | ММУ УМВС Українив Миколаївській області (за узгодженням), районні центри зайнятості населення(за узгодженням), департамент праці та соціального захисту населення | 2010-2011роки |
| Надання соціальних послуг зареєстрованим безробітним та профілактика настання безробіття |
|
|
30. | Розвивати самозайнятість та підприємницьку ініціативу безробітних шляхом:- посилення координації взаємодії районних центрів зайнятості та адміністрацій районів міста;- співпраці на договірній основі з організаціями, які сприяють розвитку малого та середнього підприємництва щодо підготовки безробітних для започаткування власної справи;- надання безробітним одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності (у межах фінансування Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття) | Відділ сфери послуг, легкої та переробної промисловості,відділ дозвільних процедур та підтримки підприємництва, районні центри зайнятості населення(за узгодженням) | 2010-2011 роки |
31. | Забезпечити соціальний захист безробітних шляхом:- підбору підходящої роботи, сприяння працевлаштуванню на вільні та створені робочі місця незайнятих громадян, у т.ч. на додаткові робочі місця за рахунок надання дотацій роботодавцям; - удосконалення роботи щодо попереднього відбору безробітних на замовлення роботодавців та подальшого їх навчання з наступним працевлаштуванням на підприємстві замовника; - співпраці з роботодавцями; - проведення спільних заходів (ярмарки вакансій, семінари тощо)(фінансування Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття) | Районні центри зайнятості населення(за узгодженням), департамент праці та соціального захисту населення, підприємства, установи та організації(за узгодженням) | 2010-2011 роки |
32. | Сприяти збільшенню обсягів працевлаштування на постійну роботу безробітних після участі в оплачуваних громадських роботах на підприємства, в організації та установи , у тому числі в соціальній сфері | Районні центри зайнятості населення(за узгодженням), підприємства, установи та організації(за узгодженням) | 2010-2011 роки |
33. | Запроваджувати нові форми роботи з надання інформаційно-консультаційних послуг незайнятому населенню, зокрема шляхом забезпечення його вільного доступу до банку вакансій через інформаційну мережу державної служби зайнятості. | Районні центри зайнятості населення(за узгодженням), підприємства, установи та організації(за узгодженням) | 2010-2011 роки |
34. | Забезпечити надання психологічної підтримки та допомоги у професійному визначенні безробітних шляхом проведення:- індивідуальних та групових інформаційно-довідкових консультацій;- семінарів, тренінгів з техніки пошуку роботи, зокрема з орієнтації на зайняття підприємницькою діяльністю | Районні центри зайнятості населення(за узгодженням), департамент праці та соціального захисту населення | 2010-2011 роки |
35. | Проводити моніторинг ринку праці з метою прийняття рішень щодо регулювання, організації зайнятості населення і прогнозування ситуації у цій сфері | Районні центри зайнятості населення(за узгодженням) | 2010-2011 роки |
36. | Висвітлювати через Інтернет-портал “Миколаїв” наявність найбільш потрібних робочих місць | Управління праці департаменту праці та соціального захисту населення,районні центри зайнятості населення(за узгодженням) | 2010-2011 роки |
37. | Забезпечити ефективне використання форм та механізмів співпраці з роботодавцями та безробітними для прискорення повернення їх до продуктивної зайнятості, зокрема через проведення спільних семінарів, “круглих столів”, конференцій тощо.Активізувати широкомасштабну інформаційно-роз’яснювальну роботу з метою підвищення інформованості громадськості про права громадян у сфері зайнятості, можливості служби зайнятості щодо надання соціальних послуг шляхом:- видання інформаційних бюлетенів районних центрів зайнятості;- видання та розповсюдження друкованої продукції (буклетів, листівок, плакатів тощо); - підготовки та розміщення публікацій в обласних та місцевих друкованих засобах масової інформації;- поширення інформаційних прес-релізів, проведення презентацій послуг, прес-конференцій щодо висвітлення основних та спільних напрямів роботи, а також інших інформаційних масових заходів (ярмарків вакансій, семінарів, конференцій, днів центрів, інформацій, „круглих столів” тощо);- застосування існуючих та впровадження нових форм роботи з соціальними партнерами та громадськістю;- участі у роботі “гарячих ліній” та проведенні “прямих ефірів” на міських телерадіоканалах;- оперативного наповнення відповідних рубрик на WEB-сторінці служби зайнятості;- наповнення інформацією куточків для молоді в загальноосвітніх навчальних закладах | Районні центри зайнятості населення(за узгодженням), департамент праці та соціального захисту населення | 2010-2011 роки |