Мапа порталу

МИКОЛАЇВСЬКА_МІСЬКА_РАДА


РІШЕННЯ

№ 45/2 від 2015-01-23

 

Про затвердження Програми

економічного і соціального

розвитку м.Миколаєва

на 2015-2018 роки

(ВН.ЗМІН. ТА ДОП. №48/1 ВІД 18.06.15)
(ВН. ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ №2/24 ВІД 28.01.16)

ВН.ЗМІН. ТА ДОП.
ВН. ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ

Розглянувши проект Програми економічного і соціального розвитку м.Миколаєва на 2015-2018 роки, на підставі ст.11 Закону України “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України”, керуючись пунктом 22 частини першої статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”,  міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити Програму економічного і соціального розвитку м.Миколаєва на 2015-2018 роки (далі – Програма,  додається).

2. Управлінню економіки та інвестицій Миколаївської міської ради (Шуліченко) надавати  міській  раді  інформацію   про хід виконання Програми щороку до 20 лютого.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови Андрієнка Ю.Г., постійну комісію міської ради з питань економічної політики, планування, бюджету та фінансів (Бернацького).

 

 

Міський голова                                                                 Ю.І. Гранатуров

 


ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення міської ради

від 23.01.2015

№ 45/2

 

Програма

економічного і соціального розвитку м.Миколаєва

на 2015-2018  роки

 

ЗМІСТ           
                                                  

№№ п/п

Найменування розділу Програми 

Стор.

 

Вступ

4

1.

Аналіз економічного і соціального розвитку за попередній період

4

1.1.

Тенденції економічного і соціального розвитку міста

4

1.2.

Головні проблеми розвитку економіки та соціальної сфери

5

2.

Цілі та пріоритети економічного і соціального розвитку

5

3.

Шляхи розв’язання головних проблем розвитку економіки і соціальної  сфери та досягнення поставлених цілей

6

4.

Фінансово-бюджетна політика

7

5.

Ринкові перетворення

8

5.1.

Реформування відносин власності

8

5.2.

Розвиток підприємництва

9

5.2.1.

Розвиток підприємництва та регуляторна політика

9

5.2.2.

Адміністративні послуги

11

6.

Механізми регулювання

12

6.1.

Управління об’єктами комунальної власності

12

6.2.

Підприємства комунальної форми власності

13

6.3.

Інвестиційна діяльність та міжнародне співробітництво

15

6.4.

Управління земельними ресурсами

18

6.5.

Архітектура та містобудування

19

6.6.

Висвітлення діяльності Миколаївської міської ради  та її виконавчих органів

21

7.

Розвиток реального сектору економіки

21

7.1.

Промисловість

21

7.2.

Транспорт і зв’язок

24

7.2.1.

Транспорт

24

7.2.2.

Зв'язок

26

7.3.

Розвиток торгівлі та сфери послуг

27

8.

Соціальна сфера

29

8.1.

Демографічна ситуація

29

8.2.

Зайнятість населення та ринок праці

30

8.3.

Доходи населення

31

8.4.

Соціальне забезпечення

32

8.5.

Житлово-комунальне господарство

33

8.5.1.

Житлове господарство

33

8.5.2.

Комунальне господарство

34

8.6.

Паливно-енергетичний комплекс

35

9.

Гуманітарна сфера

37

9.1.

Охорона здоров’я

37

9.2.

Освіта

39

9.3.

Культура

40

9.4.

Молодіжна політика

43

9.5.

Фізична культура і спорт

45

10.

Природокористування та безпека життєдіяльності людини

46

10.1.

Охорона природного навколишнього середовища

46

10.2.

Техногенна безпека

48

10.3.

Охорона правопорядку

50

10.4.

Охорона праці

53

 

 Додатки:

 

1.

Основні показники економічного і соціального розвитку м. Миколаєва на 2015 -2018 роки

55

2.

Заходи щодо забезпечення виконання Програми економічного і соціального розвитку м.Миколаєва на 2015-2018 роки

57

3.

Перелік міських  програм розвитку, які діють у 2015-2018 роках

79

4.

Перелік пропозицій головних розпорядників бюджетних коштів щодо об’єктів будівництва та реконструкції на 2015-2018 роки

83


Вступ

Програма економічного і соціального розвитку м. Миколаєва  на 2015-2018  роки  (далі - Програма) розроблена відповідно до вимог Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України» та прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2015-2017 роки, схвалених постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2014 №404.  Структура Програми враховує вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 24.06.2003 № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету».

Відповідно до оцінки тенденцій соціально-економічного розвитку міста Миколаєва та наявних проблем  у Програмі визначено цілі, завдання соціальної й економічної політики міста на 2015-2018 роки.

Заходи Програми фінансуються за рахунок коштів бюджету м. Миколаєва, субвенцій з державного бюджету, коштів підприємств, міжнародних фінансових організацій та інвесторів.

У процесі виконання Програма може уточнюватися. Зміни та доповнення до Програми затверджуються Миколаївською міською радою за пропозиціями виконавчих органів Миколаївської міської ради. Інструментами виконання Програми є цільові галузеві програми,  затверджені міською радою, заходи яких увійшли як складові до програмних заходів.

Для оцінки якості виконання завдань, визначених Програмою, буде здійснюватися моніторинг виконання Програми, який щорічно виноситиметься на розгляд  міської ради.

Підготовку Програми здійснювали управління економіки та інвестицій Миколаївської міської ради,  інші  виконавчі органи Миколаївської міської ради.

 

1. Аналіз економічного і соціального розвитку за попередній період

1.1. Тенденції економічного і соціального розвитку міста

Робота виконавчих органів Миколаївської міської ради була зосереджена  на створенні умов стабільного економічного зростання та поліпшення реаль­­­ного життєвого рівня населення. Вишукувались можливості вирішення першочергових  завдань,  спрямованих на стабільне функціонування всіх підрозділів місь­­­кого господарства.

У січні – серпні 2014 року в реальному секторі економіки міста спостерігалась позитивна тенденція:

  • Ø обсяг реалізованої промислової продукції у відпускних цінах підприємств (без податку на додану вартість та акцизу) в розрахунку на одну особу населення збільшився до попереднього року на 2,6% і становить 15113,0 грн.

Для довідки:  у січні – серпні 2013 року  відбулося зменшення показника  на 9%.

Для сфери інвестиційної діяльності у січні  червні 2014 року характерним було:

  • Ø станом на 1 липня 2014 року темп зниження (зростання) обсягу прямих іноземних інвестицій до обсягів до початку року становить 91,1%.

  Для довідки:  станом на 1 липня 2013 року - 110,1% .

  • Ø обсяг прямих іноземних інвестицій у розрахунку на одиницю населення наростаючим підсумком з початку інвестування  станом на 1 липня 2014 року становив 374,2 дол.США.

Для довідки:  станом на 1 липня 2013 року – 385,0 дол.США.

Найбільші обсяги іноземного капіталу зосереджені на підприємствах з транспортного оброблення вантажів, переробної промисловості, надання послуг у сфері інжинірингу, надання в оренду й експлуатацію нерухомого майна, виробництва електроенергії та будівництва суден.

  • обсяг експорту товарів за січень–серпень 2014 року порівняно з аналогічним періодом минулого року зменшився на 8,5% і становив 1134,6 млн.дол. США.

Для довідки:  за січень–серпень:  2013 року – зменшився  на 11,2%, 2012 року- збільшився на  52%.

  • Ø обсяг імпорту товарів за січень –серпень 2014 року порівняно з аналогічним періодом минулого року скоротився на 30,2% та склав 316,2 млн.дол. США.

Для довідки: за січень–серпень:  2013 року – зменшився  на 2,5%, 2012 року- збільшився на  1,4 %.

  • Ø позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами за січень - серпень 2014 року дорівнювало 818,4 млн.дол. США, а коефіцієнт покриття експортом імпорту – 3,6.

Для довідки: за січень–серпень: 2013 року - 813 млн.дол. США, 2012 року - 960,1 млн.дол. США.

На споживчому ринку міста в 2014 році продовжилися позитивні тенденції, хоча і меншими темпами.

  • Ø оборот роздрібної торгівліза січень-березень 2014 року збільшився до відповідного періоду попереднього року на 3,1%.

Для довідки: за цей же період 2013 року - збільшення на 13,3% , у 2012 році  - збільшення на 18,3%.

  • Ø абсолютний приріст обороту роздрібної торгівлі в розрахунку на одиницю населення у січні-березні 2014 року становив 186,0 грн.

Для довідки: в 2013 році – 681,7 грн., в 2012 році – 750,9 грн.

Сповільнення темпів зростання обороту роздрібної торгівлі, у т.ч. і на 1 особу, відбулося через поступове зниження обсягів продажу автомобілів та паливо-мастильних матеріалів.

Сфера населення та ринку праці характеризувалась наступними тенденціями:

  • зменшення наявного населення до початку року   станом на 1 вересня 2014 року становить 0,12% .

Для довідки: наявне населення станом на 1 вересня:  2014 року – 494,3 тис. осіб, 2013 року -  494,7 тис.осіб, 2012 року – 495,4 тис.осіб.

  • середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника у січні?червні 2014 року в порівнянні з попереднім роком збільшилась на  8,5%.

 Для довідки: у січні – червні 2013 року приріст становив 9,7%.

  • приріст заборгованості із виплати заробітної плати до початку року  станом на 1 вересня 2014 року становить 1,6%.

Для довідки: заборгованість із виплати заробітної плати станом на 1 вересня  2014 року становить 41683,7 тис.грн.

 

1.2. Головні проблеми розвитку економіки та соціальної сфери:

- незначна роль місцевих податків та зборів у формуванні дохідної бази місцевих

бюджетів та їх декларативність;

– невідповідність між потребою у коштах на виконання власних повноважень органів

місцевого самоврядування та доходами, які направляються на їх фінансування;

- зменшення будівельної активності, скорочення обсягів будівельних робіт;

- зростання заборгованості із заробітної плати;

- низький рівень пропонованих роботодавцями вакансій, наявність прихованого безробіття;

– незадовільний стан житлового фонду та інженерно-технічної інфраструктури;

– фізично застарілий та технічно зношений рухомий склад міського електротранспорту;

– недостатнє фінансування первинного рівня медичної допомоги, забезпечення

медичними кадрами;

- соціально – політична напруженість через геополітичні проблеми та макроекономічну невизначеність;

- загроза негативних наслідків торговельних обмежень з боку Російської Федерації.

 

2. Цілі та пріоритети економічного і соціального розвитку

Основна мета Програми – збереження та  зміцнення економічного, соціального та інвестиційного потенціалу міста, підвищення рівня та якості життя населення шляхом забезпечення комплексного і збалансованого розвитку міста, збереження та нарощування обсягу виробництва конкурентоспроможної продукції, збереження та відтворення трудових ресурсів, збереження та створення нових робочих місць в умовах впровадження економічних реформ.

Пріоритети економічного і соціального розвитку:

– стимулювання реалізації інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки;

– залучення державних, інвестиційних коштів та ресурсів міжнародних фінансових організацій для реалізації інфраструктурних проектів;

– розвиток міжнародної співпраці;

– здійснення заходів щодо підвищення ефективності та надійності функціонування житлово-комунального господарства;

– подальший розвиток мережі громадського транспорту, оновлення рухомого складу електротранспорту; 

– удосконалення системи надання адміністративних та соціальних послуг населенню;

– посилення участі членів громади у місцевому розвитку, стимулювання розвитку інституцій громадянського суспільства;

- збереження і розвиток людського та соціального капіталу, поліпшення якості та доступності освіти і медичного обслуговування, розвиток фізичної культури і спорту, створення культурного простору;

- підвищення ефективності використання комунальної власності, діяльності комунальних підприємств, використання земельних ресурсів;

- створення сприятливих умов для розвитку підприємництва, розвиток інфраструктури малого підприємництва у м. Миколаєві;

- підвищення рівня якості життя населення;

- забезпечення стабільної екологічної ситуації;

- підвищення ефективності роботи органів місцевого самоврядування та поглиблення взаємодії між владою та населенням міста шляхом впровадження Е- врядування.

 

3. Шляхи розв’язання головних проблем розвитку економіки і соціальної  сфери та досягнення поставлених цілей

 

На підставі цілей та пріоритетів визначені основні завдання та дії органів місцевого самоврядування м.Миколаєва на  2015-2018  роки:

- оптимізація діяльності та фінансове оздоровлення суб’єктів комунальної власності;

- забезпечення нарощування обсягів промислового виробництва шляхом оновлення основних фондів, розвитку виробництва високотехнологічної конкурентоспроможної продукції, підвищення ефективності роботи підприємств, збільшення частки продукції з високим ступенем переробки;

- підвищення інвестиційної привабливості міста та стимулювання залучення інвестиційних коштів в економіку міста;

- підвищення якості послуг, що надаються міською владою бізнесу;

- забезпечення зниження рівня енергоспоживання та впровадження енергозберігаючих технологій;

- реформування житлово-комунального господарства міста;

- запровадження конкурентного середовища в системі ЖКГ;

- забезпечення беззбиткового функціонування підприємств комунальної форми власності  при прозорій економічно обгрунтованій системі визначення тарифів на комунальні послуги;

- удосконалення  структури і функцій мережі закладів соціально-культурної сфери та зміцнення матеріально-технічної бази бюджетних установ;

- здійснення комплексу заходів щодо вирішення проблем зайнятості населення;

- ліквідація заборгованості із виплати заробітної плати;

- посилення безпеки праці в усіх сферах економічної діяльності;

- вдосконалення системи соціального захисту населення та забезпечення надання адресної соціальної допомоги;

- захист населення і території міста від впливу негативних факторів техногенного та природного характеру.

 

4. Фінансово-бюджетна політика

Стислий аналіз та динаміка розвитку

Формування доходів міського бюджету міста Миколаєва у 2012-2014 роках  відбувалося в умовах збереження позитивної динаміки зростання ділової активності у більшості сфер економічної діяльності, що забезпечувало зростання надходжень до міського бюджету.

Доходи загального та спеціального фондів бюджету міста Миколаєва (без урахування субвенцій) за 2012 рік складали 1048,9 млн.грн. і на 17,8%  перевищували показники 2011 року, за 2013 рік – 1081,6 млн.грн. з перевищенням показника за попередній рік  на 3,1%  та за 2014 рік відповідно 1212,3 млн.грн. з перевищенням показника 2013 року на 12% (рис.4.1.).

Обсяги субвенцій склали у 2012 році – 569,3 млн.грн., 2013 році – 493,2 млн.грн.,  2014 році – 640,5 млн.грн.

Рис.4.1.Доходи (без урахування субвенцій), млн.грн.

Питома вага бюджету розвитку у загальному обсязі міського бюджету  становила у 2012 році 8,1%, у 2013 році – 10,9%  та у 2014 році – 10%.

Найвагомішим джерелом наповнення міського бюджету міста Миколаєва залишається податок на доходи фізичних осіб, його частка в загальному обсязі податкових та неподаткових надходжень становить понад 70%. Другим за обсягом джерелом надходжень загального фонду міського бюджету є плата за землю, питома вага якої становить 14,7%. Майже на 90% бюджет розвитку наповнюється за рахунок надходжень єдиного податку.

Рис.4.2. Видатки (з урахуванням субвенції), млн.грн.

Видатки загального та спеціального фондів бюджету міста Миколаєва (з  урахуванням субвенцій) склали: за 2012 рік – 1592,8 млн.грн., за 2013 рік – 1565,3 млн.грн., за 2014 рік – 1763,9 млн. грн. (рис. 4.2.).

У структурі видатків міського бюджету  2012-2014р.р. найбільш значною є частка видатків, направлених на соціально-культурну сферу  - 84,1%, з них на освіту – 29,0%, охорону здоров’я (з субвенцією бюджету Жовтневого району на медичне обслуговування населення Корабельного району ) – 21,6%, соціальний захист та соціальне забезпечення – 27,9%, культуру і мистецтво – 3,7%, фізичну культуру i спорт – 1,9%.


Цілі і пріоритети на 2015-2018 роки

Основним завданням усіх учасників бюджетного процесу на середньостроковий період є здійснення заходів загальнодержавного та місцевого значення з проведення дієвих реформ в усіх сферах діяльності з максимально можливим економічним ефектом при мінімальних затратах та підвищення ефективності використання бюджетних коштів в умовах жорсткої економії.

 

Головні проблеми

Негативний вплив на наповнення бюджету та виконання затверджених показників має:

- заборгованість з виплати заробітної плати на підприємствах міста;

- випадки нелегальної зайнятості та виплати заробітної плати в «конвертах»;

- оформлення неналежним чином користувачами земельних ділянок правовстановлюючих документів;

- наявність податкового боргу.

 

Очікувані результати:

- збільшення надходжень до бюджету міста Миколаєва;

- підвищення ефективності використання бюджетних коштів.

 

5. Ринкові перетворення

5.1.Реформування відносин власності

Стислий аналіз та динаміка розвитку

Рис. 5.1.2. Кошти від відчуження (приватизації) комунального майна (млн.грн.)

За підсумками роботи за 2013 рік приватизовано 15 об'єктів міської комунальної власності (рис. 5.1.1). Надходження до міського бюджету за 2013 рік склали 4,84 млн.грн. За 2014 рік планується приватизувати 12 об'єктів міської комунальної власності. Отримати коштів до міського бюджету за 2014 рік планується в сумі  3,246 млн.грн.  (рис.5.1.2.).

З метою збільшення надходжень коштів від приватизації комунального майна необхідні додаткові асигнування на проведення капітального та поточного ремонту нежитлових приміщень, що належать до комунальної власності міста Миколаєва. Це дозволить підвищити вартість майна, що приватизується, та зробить його конкурентоздатним на ринку нерухомості.                                                             

Для прискорення процесу приватизації та збільшення кількості укладених договорів купівлі - продажу необхідно додаткове фінансування на виготовлення технічної документації та правоустановчих документів.

 

Цілі і пріоритети на 2015-2018 роки:

-формування єдиного комплексу заходів, спрямованих на фінансове оздоровлення суб’єктів господарювання;

- залучення інвестицій від підприємств інших форм власності на технічне переозброєння, створення сприятливих умов для появи приватних власників та робочих місць;

-  поєднання процесу приватизації з іншими заходами реорганізації комунальних підприємств та організацій в окремих секторах економіки.

 

Головні проблеми:

- скорочення термінів оплати за придбаний об’єкт з 2 місяців до 1 дня;

- збільшення суми витрат на проведення невід’ємних поліпшень  з 25% від балансової вартості до 25% від ринкової вартості, що значно удорожчує витрати покупця під час приватизації комунального майна;

- зниження вартості об’єктів на вторинному ринку;

- відсутність економічно вигідного кредитування;

- технічний стан об’єктів міської комунальної власності, які підлягають приватизації, значно гірший, ніж  аналогічних об’єктів на вторинному ринку;

- введення мораторію на приватизацію нежитлових приміщень гуртожитків значно скоротило перелік об’єктів, які можуть бути приватизовані;

- відсутність технічної документації та правоустановчих документів на об’єкти міської комунальної власності уповільнюють, а в деяких випадках унеможливлюють процес оформлення договорів купівлі-продажу комунального майна.

 

Очікувані результати:

-  відчуження об’єктів комунальної власності міста забезпечить надходження коштів до міського бюджету на розвиток інфраструктури міста.

 

5.2. Розвиток підприємництва

5.2.1. Розвиток підприємництва та регуляторна політика

Стислий аналіз та динаміка розвитку

Розвиток підприємництва є пріоритетним завданням державної політики України, оскільки обумовлює умови для належної реалізації конституційного права на підприємницьку діяльність, а також підвищення добробуту громадян України шляхом залучення широких верств населення до такої діяльності.

Міська політика в сфері підприємництва спрямовується на створення умов для підвищення конкурентоспроможності суб'єктів господарювання, як основи їх динамічного розвитку.

У м. Миколаєві діє Програма розвитку малого і середнього підприємництва у м. Миколаєві, реалізація якої розрахована на два роки, що передбачає ряд заходів з впорядкування нормативного регулювання підприємницької діяльності, формування інфраструктури підтримки підприємництва, інформаційного забезпечення малого підприємництва.

Постійно зростає кількість суб’єктів господарювання. Так, протягом 2010-2013 років кількість суб'єктів підприємницької діяльності збільшилася з 73 тис. до майже  85 тис. суб'єктів господарювання, зареєстрованих в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Станом на 01.10.2014 зареєстровано: юридичних осіб - 23136, фізичних осіб - 63828, що сприяє підвищенню кількості робочих місць та працевлаштуванню (рис.5.2.1).

Рис. 5.2.1. Кількість суб'єктів малого і середнього підприємництва, тис. одиниць

Важливою складовою регуляторної політики як напрямку державної політики, спрямованому на вдосконалення правового регулювання господарських відносин, є зменшення втручання держави у діяльність суб'єктів господарювання (у тому числі  суб'єктів підприємницької діяльності) та усунення перешкод для розвитку господарської діяльності.

Ведеться реєстр діючих регуляторних актів, перелік яких розміщено на Інтернет-порталі Миколаївської міської ради. На даний час діють 55 регуляторних актів, з них 43 рішення Миколаївської міської ради, 11 рішень виконкому Миколаївської міської ради та 1 розпорядження міського голови.

Розробниками регуляторних актів забезпечено відстеження результативності дії регуляторних актів та їх перегляд, відповідно до плану – графіка, затвердженого Миколаївським міським головою. У 2012 році проведені заходи з відстеження результативності 7 регуляторних актів, у 2013 році – 5,  за 9 місяців 2014 року – 11.

Протягом 9 місяців 2014 року опрацьовано та підготовлено висновки до 7 проектів нормативно-правових актів, 5 з яких прийняті та на 2 проекти здійснення регуляторної діяльності не поширюється.

Під час проведення заходів з повторного відстеження ефективності дії регуляторних актів було встановлено, що їх реалізація забезпечила досягнення цілей, визначених при затвердженні. Звіти про відстеження результативності регуляторних актів оприлюднені на Інтернет-порталі Миколаївської міської ради.

У місті працюють 14 міських галузевих рад, до складу яких входять представники малого та середнього бізнесу. Галузеві ради виконують функції зворотного зв'язку між органом місцевого самоврядування і керівниками малих підприємств та бізнес-асоціацій міста.

З метою підвищення правової обізнаності суб'єктів господарювання та інформаційної підтримки підприємництва протягом 2012 року – 9 місяців 2014 року проведено більше 20 нарад - семінарів для представників міських галузевих рад підприємців.

У м. Миколаєві діє програма «Навчаємося бізнесу», у рамках якої більш ніж 730 мешканців нашого міста отримали можливість здобути освіту та практичні навички у сфері ведення власної справи. Близько 500 осіб відкрили власний бізнес, можливість розвитку знайшли більше 200 випускників бізнес - курсу, за допомогою яких створено більш ніж 1100 робочих місць для мешканців нашого міста.  4 жовтня 2012 року проведена X ювілейна програма підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для малого підприємництва «Навчаємося бізнесу». Цей напрямок продовжено і у 2013 році, курс навчання проведений у грудні 2013 року. Робота в цьому напрямку триває.

З метою формування позитивного іміджу підприємців міста в місті започатковано та щорічно проводиться конкурс «Підприємець року» за різними номінаціями. За результатами конкурсу в 2013 році визначено та нагороджено 22 суб'єкти підприємницької діяльності, у 2014 році з метою формування позитивного іміджу підприємців міста та з нагоди Дня підприємця відзначені 12 суб’єктів господарювання.

 

Головні проблеми:

-     недостатність надання кредитно-фінансової допомоги суб'єктам господарювання;

-     значні адміністративні бар'єри при здійсненні підприємницької діяльності;

-     значний рівень регулювання підприємницької діяльності з боку органів державного нагляду (контролю);

-     нерозвиненість інфраструктури підтримки малого підприємництва.

       

        Цілі і пріоритети розвитку на 2015-2018 роки:

-  розвиток інфраструктури малого підприємництва у м. Миколаєві;

-  дерегулювання підприємницької діяльності;

-  зменшення безробіття в місті шляхом створення нових робочих місць;

-  збільшення надходжень у міський бюджет від суб'єктів підприємницької діяльності;

-  покращання благоустрою міста.

       

        Очікувані результати:

- створення сприятливих умов для сталого розвитку малого і середнього бізнесу, збільшення його внеску у зайнятість населення, а також зростання конкурентоспроможності економіки на основі активізації інноваційних процесів;

- розвиток інфраструктури малого підприємництва у м. Миколаєві;

- підвищення зайнятості населення міста;

- забезпечення участі підприємницької громади міста в реалізації державної політики;

- забезпечення широкого доступу підприємців до інформації про адміністративні послуги, які надаються органами державної влади та місцевого самоврядування, виробничі ресурси міста, надання фінансово-кредитної підтримки підприємницькій діяльності тощо;

- суттєве підвищення рівня нормативно-правової освіти суб'єктів підприємницької діяльності сприятиме впровадженню у сфері малого підприємництва ринкових методів та форм управління, адаптованих до умов інтеграції у світове економічне середовище.

 

5.2.2. Адміністративні послуги

Стислий аналіз та динаміка розвитку

На виконання Закону України «Про адміністративні послуги»  у м.Миколаєві створено центр надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради (ЦНАП).

Через ЦНАП  надається  85 видів адміністративних послуг та 8 адміністративних послуг надається державними реєстраторами. Протягом 8 місяців 2014 року надано майже 10876 консультацій громадянам та розглянуто 2035 звернень суб’єктів господарювання щодо отримання адміністративних послуг.

До складу ЦНАП Миколаївської  міської ради входять 2 дозвільні центри. Державні адміністратори Миколаївської облдержадміністрації підпорядковані безпосередньо голові Миколаївської облдержадміністрації та підконтрольні і підзвітні начальнику відділу державних адміністраторів Миколаївської міської ради.

Практика електронного заповнювання бланків і формулярів працівниками ЦНАП дозволила скоротити час прийому відвідувачів до 3-5 хвилин.

Починаючи з 01.07.2013 ведеться пряма трансляція, яка  знаходиться у вільному доступі у мережі Інтернет.

Державні адміністратори з 01.08.2014 розпочали  прийом відвідувачів (підприємців) у суботу з 10:00 до 16:00, без перерви на обід.

Розроблено технічне завдання для створення сучасної системи автоматизації діловодства та управління документами. Така система надасть можливість інформування заявників про перебіг розгляду документів за допомогою SMS.

 

Головні проблеми:

- необмежений  доступ громадян до кабінетів посадовців (необхідність встановлення пропускної системи входу до Миколаївської міської ради);

- відсутність доступу до  баз даних типу «Ліга:Закон» або «НАУ» (актуальні бази нормативно-правових актів);

- низькі технічні можливості офіційного сайту Миколаївської міської ради значно звужують можливість впровадження інноваційних технологій комунікації споживача та міської влади;

- відсутність філій ЦНАП у всіх районах міста.

 

Цілі і пріоритети на 2015-2018 роки:

- удосконалення надання адміністративних послуг, доступність та зручність їх отримання, раціональна мінімізація кількості документів та процедурних дій, що вимагаються для отримання адміністративних послуг;

- забезпечення належних умов для доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями, необхідно вирішити питання  облаштування пандуса на вході до ЦНАП;

-  оптимізація процедур надання адміністративних послуг, підвищення їх якості.

 

Очікувані результати:

-  створення зручних умов та зменшення витрат часу мешканцями м.Миколаєва на отримання адміністративних послуг;

-  усунення підґрунтя для корупційних проявів;

-  підвищення якості надання адміністративних послуг відповідно до  світової практики.

 

6. Механізми регулювання

6.1. Управління об’єктами комунальної власності

Стислий аналіз та динаміка розвитку

Рис. 6.1.1. Динаміка надходжень коштів від оренди комунального майна до бюждету (млн.грн.)

Управління об’єктами права комунальної власності  - це здійснення міської радою та виконавчими органами, іншими суб’єктами повноважень щодо реалізації прав та обов’язків територіальної громади як власника цих об’єктів, пов’язаних з їх ефективним використанням та розпорядженням відповідно до законодавства України, з метою задоволення жителів міста в товарах, роботах, послугах, інших громадських потребах.

За  2013 рік укладено 51 договір оренди загальною площею 7340,51 кв.м. Надходження до міського бюджету від оренди склали 7,05 млн.грн. (рис.6.1.1). Розірвано 60 договорів оренди  загальною площею 7646,55 кв.м.

Протягом І півріччя 2014 року укладено 18 договорів оренди загальною площею 1178,51 кв.м. Надходження до міського бюджету від оренди склали 3,4 млн.грн. Розірвано 17 договорів оренди  загальною площею 1275,86 кв.м.

Станом на 01.07.2014 в орендному користуванні знаходяться 544 об’єкти, загальною площею 79326,01 кв.м.

Кількість об’єктів, що перебувають в орендному користуванні

2011 рік

2012 рік

2013 рік

2014 рік на 01.07

554

534

577

544

 Для збільшення надходжень коштів від оренди комунального майна необхідні додаткові асигнування на проведення капітального та поточного ремонтів нежитлових приміщень, що дозволить підвищити конкурентоспроможність об’єктів міської  комунальної власності на ринку нерухомості.

З метою збільшення надходжень коштів від оренди комунального майна було проведено аналіз договорів оренди, укладених управліннями освіти Миколаївської міської ради, з питань  культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради, охорони здоров'я Миколаївської міської ради. Частина договорів оренди була переукладена з управлінням з використання та розвитку комунальної власності Миколаївської міської ради, що підвищило надходження безпосередньо до міського бюджету.

Крім того, була посилена претензійно-позовна робота з боржниками зі сплати орендної плати.

 

Головні проблеми:

- незадовільний технічний стан об’єктів  міської комунальної власності, які часто не конкурентоспроможні порівняно з об’єктами на вторинному ринку;

-  зношеність основних фондів об’єктів комунальної власності, необхідність їх оновлення;

- відсутність технічної документації та правоустановчих документів на об’єкти міської комунальної власності унеможливлює укладання довгострокових договорів оренди.

 

Цілі і пріоритети на 2015-2018 роки:

-  здійснення ефективного управління майном комунальної власності територіальної громади м. Миколаєва та збільшення обсягів надходжень до бюджету міста від використання об’єктів комунальної власності;

-  досягнення балансу інтересів: орендодавців щодо максимізації доходів від оренди комунального майна, орендарів щодо можливості користування комунальним майном для здійснення підприємницької діяльності;

-  установлення економічно виправданих і обґрунтованих розмірів орендної плати через переважне використання конкурентних способів передачі майна в оренду;

-  забезпечення відкритості, простоти та прозорості процедури надання комунального майна в оренду.

 

 Очікувані результати:

- збільшення надходжень до міського бюджету  від використання майна територіальної громади м.Миколаєва;

- збільшення інвестиційної привабливості об’єктів оренди.

 

6.2. Підприємства комунальної форми власності

Стислий аналіз та динаміка розвитку

Надзвичайно важливим завданням для органів місцевої влади на шляху створення та розвитку власної матеріально-фінансової бази місцевого самоврядування є здійснення позитивних перетворень в управлінні комунальною власністю міста, підвищення ефективності управління та формування з урахуванням перспектив розвитку оптимальної в кількісному та якісному вимірах комунальної власності міста.

До комунальної власності міста станом на 01.10.2014 належать 34  підприємства, що здійснюють господарську діяльність, чисельність працюючих - 4281 особа,  підпорядкованість яких визначена  розпорядженням міського голови від  13.11.2013   №258р, у т.ч. підприємств, які надають послуги з обслуговування будинків  – 9; послуги із захоронення та вивезення ТПВ – 3; послуги з обслуговування доріг – 3; послуги з інжинірингу – 3; стоматологічні послуги – 3; послуги з централізованого водопостачання та водовідведення – 1 та інше.

Середньомісячна заробітна  плата працюючих на підприємствах комунальної форми міста станом на 01.07.2014  незначно зросла у порівнянні  з минулим роком  та склала 2473,0 грн. та перевищила на 5,6 % показник  2013 року, при цьому  в 2 рази перевищила  рівень мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму на одну працездатну особу (1218,0 грн.), але на 35% є меншою за середньомісячну номінальну заробітну плату штатних працівників міста (обстежувалися підприємства, установи, організації та їхні відокремлені підрозділи з кількістю найманих працівників 10 і більше осіб)  - 3362,84 грн.

Щоквартальний аналіз  показників фінансової діяльності підприємств комунальної власності міста здійснюється відповідно до рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 24.04.2009 №1130 (зі змінами).

Рис. 6.2.1.  Питома вага показників фінансової діяльності комунальних підприємств, %

Станом на 01.07.2014 17 підприємств або 50% із загальної кількості отримали прибутки. Серед них: ЖКП «Бриз», КП «ГДМБ», КП «Миколаївська ритуальна служба»,  КВП по організації харчування у навчальних закладах, КП «Госпрозрахункове архітектурне проектно-вишукувальне бюро»,  КП «Дочірнє підприємство «Стоматологічної поліклініки№1», КП «Дочірнє підприємство «Стоматологічної поліклініки №2» та ін.

Питома вага підприємств комунальної форми власності, що спрацювали з фінансовим результатом «0» у загальній кількості підприємств, складає 3 %  (рис.6.2.1.).

Разом з тим, ефективність комунальних підприємств залишається низькою. За січень- червень  2014 р. 16 підприємств отримали збитки або 47% із загальної кількості.

Найбільшу питому вагу у цьому показнику складає збиток МКП «Миколаївводоканал», а саме 70,9%, як і за результатами 2012 р. (62%) та 2013 р. (74,8%) (рис.6.2.2.). Основними  причинами збитковості були економічно необґрунтовані тарифи  на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення та   не були затверджені норми питомих витрат питної води житлово-експлуатаційними підприємствами.

З 01.01.2014 Національною комісією, що здійснює державне регулювання в сфері комунальних послуг, переглянуті та встановлені нові тарифи для бюджетних організацій  та інших споживачів, а з 01.07.2014 переглянуті та встановлені тарифи для всіх категорій споживачів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.

Рис. 6.2.2. Від’ємний фінансовий результат комунальних підприємств м.Миколаєва (тис.грн.)

Також у 2014 році МКП «Миколаїводоканал» було виділено субвенцію з державного бюджету місцевому бюджету на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам за період  з 2011 року.

Враховуючи вищевикладене, у  показнику  «збиток»  за 9 місяців 2014 року питома вага  МКП «Миколаївводоканал»  значно зменшиться, що у свою чергу суттєво вплине на загальний обсяг збитків, отриманих підприємствами  комунальної форми власності міста, разом з тим   за результатами діяльності комунальних підприємств за 2014 рік очікується, що загальна сума чистого збитку перевищуватиме загальні обсяги чистого прибутку.

        Серед основних чинників, що зумовлюють негативні результати фінансово-господарської діяльності інших підприємств комунальної власності, є економічно необгрунтовані тарифи, недостатність фінансування, збільшення собівартості реалізованої продукції, заборгованість бюджетної сфери.

Рис.6.2.3. Надходження до бюджету міста податку на прибуток від підприємств комунальної власності міста (тис.грн.)

Надходження до бюджету міста податку на прибуток від підприємств комунальної форми власності  за І півріччя 2014 року складає  528,1 тис.грн. Слід відмітити, що з 2012 року спостерігається тенденція до зменшення цього показника. У 2013 році – 1383,9 тис. грн., що на 5,5 % є нижчим за показник  2012 року, що пов’язано із зменшенням показника прибутковості комунальних підприємств (рис.6.2.3.).

 

Головні проблеми:

-зниження рівня платоспроможності населення;

-зростання складових тарифів.

 

Цілі і пріоритети на 2015-2018 роки:

- забезпечення ефективної роботи підприємств комунальної власності міста;

- збільшення надходження до бюджету міста податку на прибуток від підприємств комунальної форми власності міста.

 

Очікувані результати:

- підвищення ефективності та поліпшення якості роботи підприємств комунальної власності міста;

- поліпшення матеріально-технічного стану комунальних підприємств;

- зростання прибутковості підприємств комунальної власності міста.

 

6.3. Інвестиційна діяльність та міжнародне співробітництво

Стислий аналіз та динаміка розвитку

Інвестиції відіграють дуже важливу роль в економіці кожного міста, оскільки здійснюють довгостроковий вплив на виробництво, сприяють розвитку науково- технічного прогресу та пов’язані безпосередньо з фінансовими можливостями інвестора і визначають перспективи розвитку відповідних секторів економіки.

Стабільність економічного та соціального розвитку Миколаєва відзначають  рейтингові агентства. У 2013 році уповноваженим рейтинговим агентством Кредит-рейтинг  було підвищено кредитний рейтинг міста до рівня uaВВВ + за Національною рейтинговою шкалою, який було підтверджено у червні 2014 року на рівні uaВВВ + прогноз рейтингу стабільний, що свідчить проте, що Миколаїв сьогодні досить впевнено дивиться в майбутнє.

У місті Миколаєві зосереджено найбільшу частку інвестиційних ресурсів  Миколаївської області, яка посідає  16 місце у рейтингу інвестиційної привабливості регіонів України 2014 року  (рис.6.3.1.). 

Рис. 6.3.1. Рейтинг інвестиційної привабливості регіонів України за 2014 рік

Станом на 01.07.2014  в місті Миколаєві акумульовано 62,2 відсотка обсягу капітальних інвестицій Миколаївської області та 72,1 відсотка прямих іноземних інвестицій, що свідчить про високий  інвестиційний потенціал міста та про проведення в місті активної роботи в напрямку супроводу та сприяння реалізації важливих інвестиційних проектів. Результатом сприяння інвестиційно-інноваційній   діяльності підприємств у 2013 році стало залучення в економіку міста 30 млн. дол. США іноземного капіталу, що сприяло збільшенню показника у розрахунку на 1 мешканця Миколаєва до 412,0 дол. США, проте останній, як і раніше, значно поступається аналогічному показнику по Україні (1280,3 дол.США).

Рис. 6.3.2. Динаміка прямих іноземних інвестицій

Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), внесених в економіку міста з початку інвестування, станом на 01.01.2014 склав 202,3 млн.дол. США,  і в розрахунку на одну особу населення становив 412,0 дол.США (в цілому по області – 220,2 дол. США) (рис.6.3.2.).

 

Обсяг прямих  іноземних інвестицій  в розрахунку на 1 особу  по  місту Миколаєву за результатами 2013 року знаходиться на рівні аналогічного показника таких міст, як Вінниця, Житомир, Херсон тощо (рис.6.3.3.).

Рис. 6.3.3. Обсяг капітальних  інвестицій в розрахунку на 1 особу по містах України за 2013 рік, грн.

 

Рис.6.3.4. Структура прямих іноземних інвестицій м.Миколаєва  за основними країнами-інвесторами станом на 01.01.2014

 

Іноземні інвестиції надійшли із 49 країн світу і найбільші їх обсяги із Кіпру – 99,3 млн.дол. США (54% загального обсягу), Нідерландів – 17,5 млн.дол. США (9,5%) та Швейцарії – 17,3 млн.дол. США (9,4%) (рис.6.3.4).

Пріоритетною галуззю іноземних вкладень залишається транспортний комплекс, в який до кінця 2013 року було спрямовано майже 50% загального обсягу акціонерного капіталу.

На підприємствах промисловості акумульовано 38,8 млн.дол. США іноземних інвестицій (21,1%), у т.ч. з виробництва харчових продуктів – 14,8 млн.дол. США, з ремонту і монтажу машин і устаткування – 9,4 млн.дол. США,  з виробництва інших транспортних засобів – 6,9 млн.дол. США.

У підприємства, що здійснюють операції з нерухомим майном, внесено 29,1 млн.дол. США капіталу нерезидентів (15,8%), оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів – 23,5 млн.дол. США (12,8%), з діяльності у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування – 2,2 млн.дол. США (1,2%), професійної, наукової та технічної діяльності – 1,6 млн.дол. США (0,9%), сільського господарства, лісового господарства та рибного господарства – 1,2 млн.дол. США (0,6%), будівництва – 1,1 млн.дол. США (0,6%).

Найбільше іноземних інвестицій залучено наступними підприємствами: ТОВ «МСП «Ніка-Тера» (транспортне оброблення вантажів), ТОВ «Піонер-Плюс» (демонстрація кінофільмів),  ТОВ «Інса» (неспеціалізована оптова торгівля), ТОВ «Яхтобудівна верф «П’ятий океан» (будування суден і плавучих конструкцій),  ТОВ «Миколаївський олійноекстракційний завод» (виробництво олії та тваринних жирів),  ТОВ «Пелла дизайн» (діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії надання послуг технічного консультування у інших сферах) та інші. 

За 2013 рік  підприємствами міста  Миколаєва освоєно капітальних інвестицій в обсязі 2067,1 млн.грн. (в цілому по області – 4603,838 млн.грн.), що в розрахунку на 1 особу складає 4584,0 грн. (в цілому по області –   3917,8 грн.), проте обсяг освоєних капітальних інвестицій відіграє  незначну роль в обсязі освоєних капітальних інвестицій в цілому по Україні  (в цілому по Україні –   267728,0 млн.грн.).  Поряд з цим, обсяг капітальних інвестицій в розрахунку на 1 особу по місту Миколаєву за результатами 2013 року знаходиться на рівні аналогічного показника таких міст, як Житомир, Рівне, Суми, Тернопіль, Харків, Черкаси, Чернівці (рис.6.3.5.).

Рис. 6.3.5. Обсяг прямих іноземних інвестицій в розрахунку на 1 особу по містах України, дол.США

 

Рис. 6.3.6. Обсяг експорту товарів та послуг, млн.дол.США

За даними Держмитслужби України та звітів підприємств, у І півріччі 2014 року обсяг експорту товарів та послуг по м. Миколаєву становив   1040,3 млн.дол.США. (рис.6.3.6.).

Основу товарної структури експорту міста визначили продукти рослинного походження, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, механічне та електротехнічне обладнання. У структурі експорту переважали послуги з переробки матеріальних ресурсів, транспортні послуги, послуги з ремонту та технічного обслуговування, що не віднесені до інших категорій, та ділові послуги.


У 2013 році структура експорту товарів теж була пов’язана зі структурою економіки. Промисловий потенціал підприємств (насамперед, ТОВ СП «Нібулон» та ТОВ «Миколаївський глиноземний завод»), наявність розвиненої транспортно-логістичної інфраструктури, у тому числі портового господарства зумовили торгівлю зерновими культурами, глиноземом, насінням і плодами олійних рослин. Зовнішня торгівля послугами характеризувалася стрімким приростом(у 2,69 раза). У 2013 році ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» наростив обсяги надання послуг в обробній промисловості, завдяки чому переробка матеріальних ресурсів посіла перше місце в структурі експорту послуг.

Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі у І півріччі 2014 року становило 788,0 млн.дол.США (у 2013р. – 1959,9 млн.дол.США, у 2012 р. – 1749,3 млн.дол.США) при переважанні експорту над імпортом у 4,1 раза (у 2013 р. та 2012 р. – у 3,7 та 3,4 раза відповідно).

За січень-червень 2014 року обсяг імпорту товарів і послуг по м.Миколаєву склав 252,3  млн.дол.США. (рис.6.3.7.).

Рис. 6.3.7. Обсяг імпорту  товарів та послуг, млн.дол.США


Основу товарної структури імпортусклали мінеральні продукти, недорогоцінні метали та вироби з них, засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби, механічне та електротехнічне обладнання, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. У структурі імпорту переважали такі послуги: ділові, транспортні, послуги, пов’язані з подорожами, роялті та інші послуги, пов’язані з використанням інтелектуальної власності. 

Протягом останніх років кількість країн-партнерів змінювалася від 124 до 121, у т.ч. країн-членів ЄС - з 27 до 28. 

На сьогодні Миколаїв підтримує дружні стосунки з містами близького і далекого зарубіжжя, його партнерами є Могильов, Браславський район (Республіка Білорусь), Дечжоу (КНР), Трієст (Італія), Бурса (Туреччина), Боржомі та Кутаїсі (Грузія), о. Тінос (Греція).

Між містами-партнерами підписані угоди про партнерство та співпрацю, якими передбачено співробітництво у сфері економіки, культури, освіти і спорту, а саме: участь підприємств різної форми власності у спільних виставках та контактно-коопераційних біржах, участь творчих колективів міста у міжнародних фестивалях тощо.

Миколаїв є членом Міжнародного Чорноморського Клубу, Міжнародної Асамблеї столиць та великих міст, Всесвітньої Ради Місцевих Екологічних Ініціатив та активно співпрацює з іншими міжнародними організаціями, які працюють в Україні відповідно до міжнародних угод.

 

Головні проблеми:

- недостатність фінансового ресурсу міста стримує виконання програм та не дає можливості реалізувати соціальні проекти, яких потребує місто (практично не передбачаються витрати на науково-дослідну і проектно-конструкторську діяльність, проведення експертиз, підготовку техніко-економічних обґрунтувань, розробку бізнес-планів, архітектурно-планувальних рішень концептуального характеру);

- відсутність територій спеціальних режимів економічної діяльності;

- низька інвестиційна привабливість окремих видів діяльності;

- відсутність преференційних стимулів для потенційних інвесторів;

- відсутність механізму супроводу стратегічно важливого інвестора для міста;

- обмеженість внутрішніх інвестиційних ресурсів;

- відсутність забезпечення державних гарантій для інвесторів;

- недосконала грошово-кредитна політика, висока вартість кредитних ресурсів;

- недосконалість законодавчої бази щодо діяльності суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності;

- надмірний рівень зовнішньої заборгованості та фінансова залежність країни;

- низька конкурентоспроможність товарів, що виробляються господарським комплексом міста, та недостатній рівень доступу українських товарів і послуг до зовнішніх ринків;

- недосконала структура експорту;

-  необхідність здійснення значних капіталовкладень підприємствами міста для подолання технічних бар’єрів у  торгівлі з ЄС.

 

Цілі і пріоритети на 2015-2018 роки:

- сприяння підвищенню іміджу м. Миколаєва як території, дружньої   для інвестора;

- сприяння розвитку інвестиційної, інноваційної і підприємницької діяльності на території м. Миколаєва та залученню вітчизняних та іноземних інвестицій до міста;

- сприяння розвитку виробничої та зовнішньоекономічної діяльності підприємств м. Миколаєва;

- просування та сприяння реалізації інвестиційних проектів, які увійшли до інвестиційного паспорта м.Миколаєва;

- створення умов для інвестиційного розвитку міста, спрямованого на модернізацію економіки та забезпечення стійкого соціально-економічного розвитку міста.

 

Очікувані результати:

- активізація інвестиційної діяльності;

- подальший розвиток та поглиблення співпраці міської влади з інвесторами у напрямку реалізації важливих інфраструктурних проектів;

- створення привабливого інвестиційного іміджу м.Миколаєва в Україні та за її межами;

- активізація залучення технічної допомоги через міжнародні організації та їх програми співробітництва;

- покращання інформованості потенційних інвесторів про можливості вкладання коштів у м. Миколаїв;

- збільшення надходжень до бюджету;

- збільшення рівня зайнятості населення, створення нових робочих місць за рахунок реалізації інвестиційних проектів;

- підвищення рівня презентаційної діяльності щодо інвестиційного потенціалу міста;

- формування системи підтримки інвесторів та супроводу найбільш важливих інвестиційних проектів на всіх стадіях їх реалізації.

Ефект від розвитку зовнішньоекономічної діяльності міста виявиться, по-перше, в бюджетній сфері завдяки збільшенню податкових платежів, орієнтованих на експорт,  і спільних підприємств; по-друге, в інвестиційній – за рахунок припливу іноземних інвестицій і збільшення вітчизняних інвестицій; по-третє, у виробничій – за рахунок модернізації технологічної й виробничої бази; по-четверте, у соціальній – за рахунок збільшення зайнятості при нарощуванні експортного виробництва, відкриття спільних підприємств.

У результаті підвищиться продуктивність і конкурентоздатність виробництва, буде спостерігатись економічна стабілізація підприємств, більш повно задовольняться потреби населення, зросте престиж міста на внутрішньому та зовнішньому ринках.

 

6.4. Управління земельними ресурсами

Стислий аналіз та динаміка розвитку

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» передбачено, що з 01.01.2013 землі державної та комунальної власності вважаються розмежованими. Тому ефективне використання та удосконалення системи управління земельними ресурсами територіальної громади міста є одним із значних стратегічних завдань міської влади.

На місцевому рівні Миколаївською міською радою були прийняті рішення  від 14.02.2013 № 25/20 та № 25/19 про затвердження порядків розміщення пересувних та стаціонарних тимчасових споруд з метою укладання договорів про встановлення особистого строкового сервітуту. У результаті укладання договорів про встановлення особистого строкового сервітуту до міського бюджету за 2013 рік надійшло 802,0 тис.грн.

У зв’язку з введенням в дію з 01.01.2011 Податкового кодексу України, прийняттям рішення Миколаївської міської ради від 27.01.2011 №3/40 “Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Миколаєва”, з метою приведення умов Порядку  до вимог законодавства про захист економічної конкуренції та принципів регуляторної політики рішенням Миколаївської міської ради від 09.06.2011 № 6/33 затверджено Порядок визначення розміру орендної плати за землю. У результаті укладання договорів оренди землі до міського бюджету за 2013 рік надійшло 100,602 тис.грн.

Протягом 9 місяців  2014 року забезпечувалися своєчасне укладення договорів оренди землі, договорів про встановлення особистого строкового сервітуту та реєстрація права оренди земельних ділянок. Для здійснення контролю за дотриманням умов договорів оренди земель комунальної власності здійснювався їх облік в автоматизованій системі.

Станом на 01.07.2014 до існуючої бази даних включено 4719 діючих договорів оренди земель комунальної власності на загальну площу 1388 га та 403 договори про встановлення особистого строкового сервітуту.

За 9 місяців 2014 року підготовлено 69 проектів рішень Миколаївської міської ради з земельних питань.

Укладено 754 договори оренди землі на загальну площу 77,133 га, 230 договорів про зміни до договорів оренди землі, 45 договорів про встановлення особистого строкового сервітуту та 134 договори про зміни до договорів про встановлення особистого строкового сервітуту. Від оренди землі за цей час отримано 77,2 млн.грн. (рис.6.4.1.), земельного податку – 26,6 млн.грн., за встановлення особистого строкового сервітуту – 678,943 тис.грн.

Рис.6.4.1. Надходження орендної плати за землю (млн.грн.)

 

Цілі і пріоритети на 2015-2018 роки:

- ефективне та раціональне використання земель комунальної власності;

- удосконалення системи управління земельними ресурсами комунальної власності міста;

- збільшення надходжень до міського бюджету за користування землею комунальної власності.

 

Головні проблеми:

-     відсутність коштів у міському бюджеті на здійснення інвентаризації земель комунальної власності;

-     чинним законодавством не передбачено зобов’язання щодо обов’язковості оформлення правових документів на землю та строки їх оформлення або переоформлення.

 

Очікувані результати:

- підвищення ефективності управління земельними ресурсами м.Миколаєва;

- залучення фізичних та юридичних осіб до оформлення правових документів на землю;

- збільшення надходжень від орендної плати та земельного податку за землю.

 

6.5. Архітектура та містобудування

Стислий аналіз та динаміка розвитку

В умовах економічного реформування діяльність органів місцевого самоврядування спрямована на розвиток будівельної галузі міста та ефективного прогнозування розвитку, планування, забудови міста й розвитку ринку землі, це зумовлено змінами, які вносяться у законодавство, зокрема з прийняттям Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», що змінює в цілому основні підходи до здійснення законодавчого регулювання відносин, які виникають у процесі містобудівної діяльності та починаючи з 2011 року змінюється порядок регулювання в цій сфері.

ДП УДНДІ проектування міст «Діпромісто» ім. Ю.М. Білоконя розроблена містобудівна документація – План зонування території м. Миколаєва у відповідності до затвердженого Генерального плану міста та рішення Миколаївської міської ради від 09.06.2011 № 6/16 «Про розроблення містобудівної документації – Плану зонування території міста Миколаєва», яка проходить процедуру затвердження згідно із законодавством.

Виконані роботи з проведення геодезичних знімань території м. Миколаєва для оновлення топографічних планів в М 1: 500 по мкр. Широка Балка.

Завершені проектно – вишукувальні роботи по виконанню проекту забудови  мкр.Богоявленський у Корабельному районі міста.

Розробляється комплексна схема розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності в м. Миколаєві та розроблена схема розміщення літніх майданчиків при підприємствах громадського харчування по вул.Радянській, яка затверджена рішенням виконкому Миколаївської міської ради від 07.09.2012 №902 (генплани по магістральних вулицях).

Триває робота з розробки проекту комплексної індивідуальної забудови частини мкр.Балабанівка у Корабельному районі м. Миколаєва, виконані роботи по проведенню геодезичних знімань.

Розпочато роботи з розробки містобудівної документації – детального плану території, обмеженого вулицями: Лазурною, Білою, Генерала Карпенка, Нікольською, В.Морською та береговою лінією р. П. Буг.

  

   Цілі і пріоритети на 2015-2018 роки:

-     забезпечення гармонійного розвитку міста Миколаєва;

-      вдосконалення планування територій, зокрема в частині їх ефективного використання та надання земельних ділянок під забудову, у першу чергу територій інвестиційно привабливих, та створення підстав для нарощування темпів розроблення містобудівної документації, яка відповідатиме міжнародним нормам і стандартам, що дало б можливість вирішувати питання розміщення нового будівництва, ефективно проводити реконструкцію існуючого житлового фонду, визначати пріоритетні напрями використання території міста  на перспективу.

 

Головні проблеми:

- оновлення містобудівної документації залишається актуальним особливо протягом останніх років та потребує невідкладного вирішення і на перспективу;

- повільні темпи оновлення планувальної документації міста, обумовлені великим обсягом проектних робіт та необхідних розробок програмного продукту, обмеженою можливістю фінансування в необхідних обсягах цих робіт з місцевого бюджету, відсутністю топографо-геодезичного матеріалу в електронному вигляді та відповідних сучасних геоінформаційних технологій, автоматизованої системи ведення містобудівного кадастру.

 

Очікувані результати:

-  прогнозування розвитку, планування і забудови міста;  

-  розміщення, проектування, будівництво і реконструкція об’єктів житлово-цивільного, виробничого, комунального та іншого призначення;

-  охорона пам’яток архітектури і містобудування, регенерації історичних поселень;

-  створення ефективної соціальної, інженерної і транспортної інфраструктури;

-  регулювання земельних відносин на території міста;

-  облік власників і користувачів будинків, споруд і земельних ділянок;

-  контроль за раціональним використанням територіальних ресурсів.

 

6.6. Висвітлення діяльності Миколаївської міської ради  та її виконавчих органів

Стислий аналіз та динаміка розвитку галузі

Інформаційна політика Миколаївської міської ради та її виконавчих органів здійснюється на засадах відкритості, прозорості та неухильного дотримання норм чинного законодавства України. Для висвітлення діяльності Миколаївського міського голови, Миколаївської міської ради та її виконавчих органів використовуються різні друковані та електронні засоби масової інформації.

У цілому в м. Миколаєві діє розгалужена мережа друкованих ЗМІ, Інтернет-видань. Крім того, в місті у сфері надання інформаційно-аналітичних послуг діють 5 телерадіокомпаній, 3 оператори кабельного телебачення, місцеві радіоканали. Також у місті особистими спеціальними кореспондентами представлені національні телекомпанії та інформаційні агенції.

Продовжує свою роботу Інтернет-портал «Миколаївська міська рада», на якому систематично оприлюднюється інформація про роботу Миколаївської міської ради та її виконавчих органів. Також з метою висвітлення своєї діяльності виконавчі органи Миколаївської міської ради мають свої веб-сайти.

Протягом 2013 р. на Інтернет-порталі «Миколаївська міська рада» було розміщено 1347 новин та 236 оголошень, протягом 9 місяців 2014 року – 1027 новин та 106 оголошень. У різноманітних розділах Інтернет-порталу «Миколаївська міська рада» протягом 2013 року розміщено 913 матеріалів, протягом 9 місяців 2014 року – 884 матеріали.  Результатом налагодження ефективної системи інформування населення про роботу міської влади стало те, що у 2013 р. інформацію, розміщену на Інтернет-порталі, проглянуто 321701 відвідувачем, протягом 9 місяців 2014 року – 255906 відвідувачами.

 

Головні проблеми

Головною проблемою інформаційного забезпечення розвитку діяльності міської влади залишається недостатнє фінансування заходів, спрямованих на висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування м. Миколаєва, та, виходячи з цього, неможливість використання повного спектру медіа-можливостей ЗМІ для поширення інформації про діяльність Миколаївської міської ради та її виконавчих органів як у межах міста й області, так і на всеукраїнському рівні.

 

Очікувані результати:

- забезпечення доступу до об’єктивної та неупередженої інформації про події та явища в галузі політики, економіки, культури, а також у соціальній та екологічній сферах;

- забезпечення сталої та ефективної роботи системи інформування городян про роботу Миколаївського міського голови, Миколаївської міської ради та її виконавчих органів;

- формування створення об’єктивної громадської думки стосовно органів місцевого самоврядування м. Миколаєва і підвищення рівня довіри громади до них на основі отримання повної та всебічної інформації про їх діяльність.

 

7. Розвиток реального сектору економіки

7.1. Промисловість

Стислий аналіз та динаміка розвитку

Головною метою діяльності міської влади щодо розвитку промисловості є формування умов для відновлення сталого розвитку  промислового виробництва із ресурсозберігаючих, інноваційних, екологічно орієнтованих технологій, підтримка розвитку перспективних, високотехнологічних, конкурентоспроможних та необхідних для міста підприємств.

Рис. 7.1.1. Динаміка надходжень податків до місцевого бюджету від 20 найбільших платників податків м.Миколаєва, млн.грн.

За результатами 2013 року в місті Миколаєві налічується 5638 підприємств, у тому числі 7 великих та 186 середніх підприємств, що забезпечують сталість надходжень до дохідної частини місцевого  бюджету. Так, протягом 2012-2013 років спостерігається збільшення обсягів надходжень до місцевого бюджету 20 найбільшими підприємствами міста. Станом на 01.10.2014 20 найбільшими платниками податків міста Миколаєва перераховано до місцевого бюджету  251,0 млн.грн., у т. ч. податок на доходи фізичних   осіб – 233,2 млн.грн., плата за землю -  12,1 млн.грн., місцеві податки та збори –  34,1 тис.грн. (рис.7.1.1.).

 До 20 найбільших платників податків міста Миколаєва входять ДП «НВКГ «Зоря»-«Машпроект», ТОВ СП «Нібулон», ТОВ «МСП «Ніка-тера», ДП «СМП «Октябрьск», Філія «Дельта-лоцман» ДП «Адміністрація морських портів України», Миколаївська філія ДП «Адміністрація морських портів України», ТОВ «Сандора», ПАТ «Сан Інбев Україна», ПАТ «Завод «Екватор» тощо.

 

Рис. 7.1.2. Динаміка структури промислового комплексу м. Миколаєва за основними галузями, %

Промисловість Миколаєва представлена практично усіма галузями народного господарства. Галузеві структурні пропорції промисловості Миколаєва у 2013 році не зазнали суттєвих змін: провідними залишаються металургійна промисловість (30,1%), машинобудування (24,5%), виробництво та розподілення електроенергії, газу, води (20,1%) й харчова промисловість (13,1%) (рис.7.1.2.).

Загалом промислові підприємства міста забезпечують значний відсоток обсягів продукції суднобудування України, понад 90% – державного виробництва газових турбін та 80% – глинозему.    

Поряд з цим виробництво деяких видів промислової продукції  по  основних галузях промисловості зазнало значного зменшення. Найбільший спад у 2013 році зафіксовано в хімічній промисловості (на 69,2%) і ця проблема виникла, здебільшого, через дефіцит імпортної сировини. Машинобудування також залежить від світової кон’юнктури ринку, тому скорочення замовлень і ринків збуту призвело до скорочення обсягів реалізації протягом 2013 року на 21,5%. Також протягом 2013 року на 18,7% знизили показники з реалізації продукції й підприємства харчової галузі.

Вищезазначені тенденції призвели до скорочення питомої ваги цих галузей у загальному обсязі реалізації продукції, що, в свою чергу, негативно вплинуло на результати роботи промисловості міста у цілому.

Динаміка основних показників роботи   промисловості у м.Миколаєві та в Україні

Показник

2011

2012

2013

Миколаїв

Обсяг реалізованої продукції в діючих цінах, млн.грн.

11208,6

12176,8

11744,3

Темп зростання обсягу реалізації промислової продукції*,%

119,4

108,6

96,4

Середній обсяг реалізації промислової продукції у розрахунку на 1 особу, грн.

22432,2

24482

23648,8

Україна

Темп зростання обсягу реалізації промислової продукції*, %

125,0**

105,2**

79,3

Середній обсяг реалізації промислової продукції у розрахунку на 1 особу, грн.

29186,6**

30748,4**

24463,2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 -  до відповідного періоду попереднього року

** уточнені дані

 

 

Рис.7.1.3. Динаміка обсягу реалізації промислової продукції м.Миколаєва за 2011-2013 роки, млн.грн.

Так, за підсумками 2013 року обсяг реалізованої промислової продукції в порівнянні з попереднім роком зменшився на 432,5 млн.грн. або на 3,6% і становив  11744,3 млн.грн., що склало 54,3% у загальнообласному обсязі реалізації, та 2,03 % у загальнодержавному обсязі реалізованої продукції (рис.7.1.3.). У розрахунку на одного мешканця вищезазначений показник становив 97% середнього показника по Україні.

Разом з тим, протягом 2013 року в м.Миколаєві відбулося збільшення обсягів реалізованої продукції наступними видами підприємств: металургійні підприємства (на 3,2%), підприємства галузі виробництва гумових і пластмасових виробів (на 40,6%), підприємства целюлозно-паперового виробництва та видавничої діяльності (на 38,4%).

Головні проблеми:

- недостатність надання фінансово-кредитної допомоги суб’єктам господарювання;

- відсутність реєстру електронно-інформаційних ресурсів міста;

- невідповідні умови для підвищення конкурентоспроможності суб’єктів господарювання, що в свою чергу заважає їх динамічному розвитку та усуненню значних міжрегіональних диспропорцій;

-  високий ступінь зношеності основних виробничих фондів та недосконалий технічний рівень обладнання;

-  залежність основних бюджетоутворюючих підприємств міста від кон`юнктури зовнішнього ринку; 

- значний рівень енергоємності виробництва;

-  відсутність  замовлень для підприємств суднобудівної галузі.

 

Цілі та пріоритети на 2015-2018 роки:

-  формування умов для відновлення сталого розвитку промислового виробництва із застосуванням ресурсозберігаючих, інноваційних, екологічно орієнтованих технологій та освоєння нових ринків збуту промислової продукції;

-  підвищення конкурентоспроможності промислової високотехнологічної продукції;

-  формування сприятливого клімату для залучення інвестицій у промисловий комплекс м.Миколаєва;

-  розширення внутрішнього та зовнішніх ринків збуту продукції, що виробляється промисловими підприємствами м. Миколаєва;

-  реалізація проекту щодо створення індустріального парку в місті Миколаєві;

-  розвиток муніципальних механізмів стимулювання реалізації важливих для міста інвестиційних проектів у галузі промисловості;

-  підвищення конкурентоспроможності місцевої промислової продукції за рахунок впровадження технологій, спрямованих на зменшення енерго- та матеріалоємності продукції.

 

Очікувані результати:

-  збільшення обсягів реалізації промислової продукції;

-  інноваційне оновлення продукції промислових підприємств міста;

-  впровадження сучасних технологій та ресурсозберігаючих процесів промислових підприємств міста, поліпшення якості та конкурентоспроможності продукції підприємств міста, сприяння впровадженню на підприємствах м. Миколаєва сучасних методів управління якістю;

-  збільшення чисельності працюючих на промислових підприємствах міста;

-  створення товаровиробнику сприятливих умов для реалізації продукції;

-  збільшення кількості залучених до участі у міських, всеукраїнських та міжнародних виставках і ярмарках підприємств, установ та організацій міста Миколаєва.

 

7.2.Транспорт і зв’язок

7.2.1. Транспорт

Стислий аналіз та динаміка розвитку галузі

На сьогодні транспортна мережа міста Миколаєва складається з 5 трамвайних, 5 тролейбусних та 96 автобусних маршрутів.

Для обслуговування існуючої маршрутної мережі міста станом на 01.08.2014 використовується 858 автобусів великого і середнього класу, 561 автобус малого класу, 30 трамвайних вагонів і 22 тролейбуси. Усього на міських пасажирських перевезеннях задіяно 1471 одиницю транспорту. Структура парку зображена на рис.7.2.1.

Рис.7.2.1. Структура парку

За даними головного управління статистики в Миколаївській області, протягом  2011 року автомобільним транспортом  перевезено 131,6 млн. пасажирів (або 78,4% від загальної кількості), обсяг пасажирообороту становив 1595,3 млн.пас.км.  Порівняно з 2010р. кількість пасажирів зменшилась на 4,6%, пасажирооборот – на 8,7%. Фізичними особами-підприємцями перевезено 117,2 млн. осіб (89,1% від перевезених автомобільним транспортом), що на 3,9% менше.

Послугами електротранспорту скористалися майже 36 млн. осіб (21,4% загальної кількості пасажирів), при цьому кількість пасажирів, перевезених трамваями, проти попереднього року зросла на 14,3%, тролейбусами – на 18,4%.

Протягом 2012 року автомобільним транспортом (з урахуванням перевезень фізичними особами-підприємцями) перевезено 131,6 млн. пасажирів (або 78,5% від загальної кількості), обсяг пасажирообороту становив 1688,2 млн.пас.км. Порівняно з 2011р. кількість пасажирів зменшилась на 0,1%, а пасажирооборот зріс на 6%. Фізичними особами-підприємцями перевезено 115,5 млн. осіб (87,8% від перевезених автомобільним транспортом), що на 1,5% менше.

Послугами електротранспорту скористалися 35,9 млн. осіб (21,4% загальної кількості пасажирів), при цьому кількість пасажирів, перевезених трамваями, зменшилась на 3,1%, а тролейбусами  зросла на 7,2%.

Протягом  2013 року автомобільним транспортом  перевезено 129,3 млн. пасажирів (або 76,4% від загальної кількості), обсяг пасажирообороту становив 1658,2 млн.пас.км. Порівняно з 2012 р. кількість пасажирів скоротилась на 1,7%, пасажирооборот – на 1,8%. Фізичними особами-підприємцями перевезено 112,3 млн. осіб (86,8% від перевезених автомобільним транспортом), що на 2,8% менше.

Послугами електротранспорту скористалися 39,7 млн. осіб (23,5% загальної кількості пасажирів), при цьому кількість пасажирів, перевезених трамваями, зросла на 5,3%, тролейбусами – на 21,7%.

Поступово оновлюється рухомий склад, що працює на маршрутах міста. Підприємствами – перевізниками за період вересень 2012 – вересень 2013 рр. закуплено біля 40 автобусів середньої місткості або 3% від усього рухомого складу.

На даний час виконкомом Миколаївської міської ради спільно з керівництвом   КП ММР «Миколаївелектротранс» вживаються відповідні заходи щодо стабілізації виробничої діяльності та збільшенню кількості одиниць рухомого складу комунального підприємства.

Так, за 2012 та 2013 роки було придбано за кошти міського бюджету та передано у комунальну власність м. Миколаєва 4 нових тролейбуси, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними властивостями.

Для впровадження заходів щодо оновлення трамвайних вагонів і тролейбусів, що вичерпали свій технічний ресурс, за звітний період було відновлено силами працівників  КП ММР «Миколаївелектротранс» та встановлено на  маршрути електротранспорту м.Миколаєва 2 одиниці трамвайних вагонів та 1 одиницю тролейбуса.

 

Кількість капітальних ремонтів

Кількість середніх ремонтів

Трамвай

10

15

Тролейбус

5

8

З метою скорочення витрат на підприємстві проведена реорганізація підрозділів, відновлена робота вагоно – ремонтних  майстерень, де сьогодні проводиться середній та капітальний ремонти рухомого складу, що надає можливість щомісячного додаткового виходу на лінію двох одиниць рухомого складу за рахунок капітального ремонту.

Головні проблеми:

- недосконалість існуючої маршрутної мережі та структури рухомого складу. Більше 20 років на маршрутній мережі міста не проводиться комплексне обстеження пасажиропотоків та факторів, які впливають на його зміну;

- зниження кількості маршрутів, що обслуговуються транспортом в режимі «звичайний». Нераціональне співвідношення між різними видами і типами рухомого складу, які обслуговують міські автобусні маршрути;

- відсутність динаміки нарощування кількості рухомого складу електро – і автотранспорту великої і середньої місткості;

- недостатнє оновлення рухомого складу міського електротранспорту;

- зниження безпеки та якості пасажирських перевезень;

- зростання дорожньо-транспортних пригод;

- відсутність у місті швидкісного виду транспорту (швидкісного трамвая);

- необхідність вдосконалення системи сформованих економічних відносин на ринку послуг приватного пасажирського автомобільного транспорту;

- необхідність вдосконалення тарифної політики в галузі пасажирських перевезень;

- неефективність механізму управління транспортними підприємствами (відсутність єдиної диспетчерської служби та управління транспортним комплексом), необхідність термінового впровадження централізованого диспетчерського регулювання та контролю на пасажирському транспорті;

-   поліпшення екологічної обстановки в місті, зниження рівня забруднення навколишнього середовища;

- необхідність вдосконалення організації надання населенню послуг легковими таксомоторами, невпорядковані відносини довідково – інформаційних служб з перевізниками легковими таксі;

 - необхідність формування кадрової та соціальної політики на автомобільному транспорті;

- невідповідність розміру тарифів на перевезення одного платного пасажира в міському транспорті загального користування;

- відсутність Програми встановлення зупинкових комплексів на зупинках громадського транспорту м. Миколаєва.

 

Цілі і пріоритети на 2015-2018 роки:

-   формування ефективного транспортного комплексу, спроможного забезпечити швидке, зручне та безпечне транспортне сполучення між усіма функціональними зонами міста на основі ліквідації диспропорцій між пропускною потужністю шляхової мережі та підвищенням інтенсивності руху, а також здатного забезпечити потреби населення у відповідних послугах та мінімізувати негативний вплив на навколишнє середовище.

 

     Очікувані результати:

-  створення сприятливих умов для розвитку транспортної галузі, зростання конкурентоспроможності між підприємствами-перевізниками;

-  зростання якості надання послуг, підвищення безпеки перевезень, покращання обслуговування пасажирів та управління транспортними процесами та потоками;

-  пріоритетне використання в центральній частині міста електротранспорту, поступова заміна мікроавтобусів на автобуси середньої та великої місткості, відкриття нових маршрутних ліній тролейбуса та автобуса, розвиток мережі маршрутів автобуса шляхом доповнення тролейбусних ліній (для зв’язку периферійних районів з центром міста та місцями роботи і відпочинку), раціональним розміщенням зупиночних комплексів;

-  запровадження системи диспетчеризації руху транспортних засобів на міських автобусних, трамвайних та тролейбусних маршрутах у місті Миколаєві з використанням супутникової системи навігації. Система дистанційного контролю за рухом міських автобусів загального користування (GPS) для централізованого управління пасажирським транспортом дасть змогу вирішити питання оперативного контролю за кількістю рухомого складу, суворим дотриманням графіків та інтервалів руху, отримати більш якісне та належне обслуговування у пасажирських перевезеннях мешканців м.Миколаєва, підвищити ефективність роботи транспортної мережі міста.

 

7.2.2. Зв’язок

Стислий аналіз та динаміка розвитку

Важливим елементом інфраструктури міста є галузь зв’язку, яка перебуває на новому етапі розвитку. Із введенням цифрових АТС зросла якість телефонного зв’язку, набув розвитку мобільний зв’язок, діє розгалужена мережа Інтернет-провайдерів та Інтернет-клубів.

Забезпечення стаціонарним телефонним зв’язком мешканців міста здійснює Миколаївська філія ВАТ «Укртелеком». У місті функціонує 20 автоматичних телефонних станцій (АТС) загальною ємністю 224 300 номерів. Щільність телефонів на 100 мешканців складає  28 одиниць. Постійно зростає кількість абонентів, у тому числі користувачів мережі Інтернет.

Основною метою  на 2015 – 2018 роки є подальший розвиток та підвищення якості  послуг зв’язку.

 

Цілі і пріоритети на 2015-2018 роки:

-        підвищення якості та розширення спектру телекомунікаційних послуг;

-         удосконалення телекомунікаційної мережі, розвиток широкосмугового   доступу до мережі Інтернет;

-             сприяння забезпеченню особам з обмеженими фізичними можливостями доступу до глобальної мережі Інтернет на пільгових умовах;

-        прискорення телефонізації  мешканців  міста за рахунок введення в дію нових ємностей  на АТС;

-        поетапна заміна морально застарілих таксофонів на сучасні універсальні, розширення  таксофонної мережі;

-        розширення мережі Iнтернет операторами телекомунікаційних мереж, у тому числі з використанням сучасних технологій DSLAM та  ATM;

-        розвиток процесу оцифрування зонової мережі та телефонної мережі загального користування;

-        розвиток поштового зв’язку в місті Миколаєві.

 

Головні проблеми:

-   недостатній рівень потужностей АТС для повного задоволення  потреб населення у стаціонарних телефонах;

-   заборгованість споживачів за отримані послуги зв’язку;

-   недостатні відшкодування з державного бюджету витрат підприємства на надання послуг пільгового користування електрозв’язком;

-   застарілість та фізична зношеність технічних засобів зв’язку.

 

Очікувані результати:

- введення в дію нових АТС;

- впровадження «Системи реєстрації та контролю реєстрованої пошти»;

- проведення ремонту  об’єктів поштового зв’язку;

- впровадження таких послуг, як кур`єрська доставка пошти;

- збільшення кількості абонентів, у тому числі користувачів мережі Інтернет.

 

7.3. Розвиток торгівлі та сфери послуг

Стислий аналіз та динаміка розвитку

Сучасний споживчий ринок міста характеризується як стабільний із відповідним рівнем насичення товарами і послугами, достатньо розвиненою мережею підприємств торгівлі, ресторанного господарства, побутового обслуговування населення.

 

Рис. 7.3.1. Роздрібний товарообіг підприємств (млн.грн.)

 

 

У сфері торгівлі протягом останніх 3-х років спостерігалось продовження розвитку і формування сучасної інфраструктури споживчого ринку, підвищення якості торговельного обслуговування населення.

Протягом 2011-2013 років зростання обсягів роздрібного товарообігу (рис.7.3.1.) відбувалось за рахунок розширення мережі приватного сектору, збільшення обсягів продажу власної продукції через роздрібну торговельну мережу, виносну і виїзну торгівлю, проведення щотижневих ярмарків, відкриття закладів швидкого обслуговування, які користуються попитом у споживачів із середнім достатком.

Розвиток мережі сучасних торговельних підприємств за рахунок реконструкцій, капітальних ремонтів, нового будівництва об’єктів з реалізації складно-побутових товарів, меблів, автомобілів також сприяло зростанню роздрібного товарообігу.

У звітному періоді проводилась робота щодо насичення споживчого ринку товарами народного споживання, надання можливості продемонструвати асортимент продукції, освоєння нових зразків і підвищення конкурентоспроможності товарів, що виробляються місцевими товаровиробниками. Для цього на території виставкового центру «Експо – Миколаїв» проводились ярмарки з продажу продукції широкого вжитку.

У середньому за рік проводиться до 23 тематичних виставок – ярмарків, в яких беруть участь провідні підприємства, підприємці міста Миколаєва та інших регіонів України.

Крім того, проводились святкові ярмарки, а саме: «Різдвяний ярмарок», «Свято меду», «Ярмарок першого меду», «Весела масляна», «Свято морозива» та святкові ярмарки до Дня міста, в яких промислові підприємства міста брали активну участь.

З метою розширення ринку збуту, налагодження ділових зв’язків, провідні підприємства міста були залучені до участі у міжрегіональних, республіканських та міжнародних виставках.

На міжнародній агропромисловій виставці «Агро» та республіканській виставці «Барвиста Україна» підприємства міста ПАТ «Лакталіс-Миколаїв», ПП «Малицький», ТОВ «Агро – Юг – Сервіс», ТОВ «Владам», ТОВ «Миколаївський хлібзавод №1», ТОВ «Лакомка» достойно представляли продукцію власного виробництва в загальній експозиції Миколаївської області.

Підприємства міста брали участь у щорічному Всеукраїнському та регіональному конкурсі якості «100 кращих товарів України».

Стосовно сфери послуг необхідно відзначити позитивну тенденцію у розвитку сфери побутового обслуговування населення, а саме збільшення мережі підприємств побуту та надання населенню високоякісних послуг (рис.7.3.2.). Найбільша питома вага припадає на такі види, як перукарські, поштові послуги та ремонт автотранспорту.

Рис. 7.3.2. Обсяг рефлізованих послуг (млн.грн.)

У наступні роки у сфері торгівлі та побутового обслуговування населення зусилля виконавчого комітету разом з суб’єктами підприємницької діяльності будуть направлені на вирішення завдань, поставлених перед підприємствами торгівлі, ресторанного господарства, побутового обслуговування, щодо безперебійного й якісного обслуговування, надання послуг населенню міста.

 

Головні проблеми:

-      низький рівень обслуговування покупців при здійсненні торговельної діяльності на речових та продовольчих ринках;

-      торгівля у невстановлених місцях;

-      висока частка так званого «повторного» опту, що негативно впливає на ціноутворення;

-      відсутність законодавства про внутрішню торгівлю призводить до відсутності комплексного нормативного регулювання відносин у сфері внутрішньої торгівлі;

-      недосконалість системи контролю за якістю і безпекою продукції, робіт, послуг, яка б гарантувала споживачам придбання товарів належної якості;

-      наявність частки нелегальної діяльності «тіньових виробників»;

-      повільне впровадження новітніх технологій підприємствами сфери послуг, що негативно впливає на якість надання послуг;

-      недостатність надання суб’єктам господарювання кредитно- фінансової допомоги.

 

Цілі і пріоритети на 2015-2018 роки:

- задоволення в повному обсязі споживчого попиту населення на основні групи продовольчих та непродовольчих товарів за доступними цінами та гарантованої якості;

- задоволення потреб населення міста в послугах торгівлі, ресторанного господарства, побутового обслуговування;

- формування торговельної інфраструктури з урахуванням відповідних нормативів щодо забезпеченості населення міста об’єктами торгівлі та побуту;

- розширення доступності послуг побутового обслуговування; підвищення якості послуг і культури обслуговування; підтримка вітчизняного товаровиробника та популяризація товарів місцевих підприємств-виробників;

- формування соціально орієнтованої системи торговельного та побутового обслуговування;

- підтримка та прискорення процесу розвитку малого та середнього бізнесу на споживчому ринку міста.

 

Очікувані результати:

- збільшення обсягів роздрібного товарообігу та платних послуг;

- збільшення підприємств торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг;

- усунення стихійної торгівлі в місті;

- забезпечення комфортного та якісного обслуговування населення.

 

8. Соціальна сфера

8.1. Демографічна ситуація

Стислий аналіз та динаміка розвитку

На 1 вересня 2014р. чисельність наявного населення м.Миколаєва  становила 494,3 тис. осіб (42,4% населення області). Упродовж січня–серпня 2014 року чисельність населення міста скоротилася на 645 осіб, що у розрахунку на 1000 наявного населення становило 2 особи.

Зменшення чисельності населення відбулося виключно за рахунок природного скорочення – 1277 осіб, водночас зафіксовано міграційний приріст – 632 особи.

Рис. 8.1.1. Зміни наявного населення, тис.осіб

Порівняно з січнем–серпнем 2013р. обсяг природного скорочення збільшився на 4 особи і становив 3,9 осіб у розрахунку на 1000 наявного населення.

Триває багаторічна тенденція скорочення чисельності населення м.Миколаєва (рис.8.1.1.) за рахунок усіх складових демографічного розвитку: народжуваності, смертності та міграції. Рівні народжуваності і смертності не забезпечують простого відтворення населення.

Протягом останніх років відбувається збільшення природного скорочення населення  через зниження народжуваності. Залишається суттєвим перевищення кількості померлих над кількістю живонароджених. Також спостерігається  міграційний приріст населення. Важливе значення в стані демографічного розвитку має нестримне старіння, що призводить до зростання демографічного навантаження на частину населення, яка працює.

Демографічна ситуація в м. Миколаєві  характеризується поступовим зменшенням населення міста. Така тенденція зберігається і по всій Україні.

 

Головні проблеми:

- зростання демографічного навантаження на працюючих;

- значні обсяги нелегальної трудової міграції;

- старіння населення, суттєві зміни в статево-віковій структурі, зниження рівня життя населення.  

 

Цілі і пріоритети на 2015-2018 роки:

- забезпечення якості життя та створення сприятливого середовища для демографічного відтворення населення;

- збереження тенденцій зростання рівня народжуваності та зменшення рівня смертності населення;

- розроблення комплексу заходів щодо поліпшення умов праці з дотриманням вимог її охорони.

 

 Очікувані результати:

-  поліпшення економічних, соціальних, медичних, психологічних та інших передумов, які впливають на демографічний розвиток, покращання процесів відтворення населення на основі відновлення сімейних цінностей, виховання свідомого батьківства, поліпшення соціального становища одиноких молодих батьків, матерів, які самі виховують дітей, формування здорового способу життя дітей та молоді шляхом набуття навичок збереження і зміцнення здоров’я, розвитку особистих якостей;

-  зменшення рівня смертності серед чоловіків працездатного віку;

-  підвищення тривалості життя в старших вікових групах;

-  забезпечення дітей шкільного віку якісними послугами з оздоровлення та відпочинку, насамперед дітей, які потребують соціальної підтримки.

 

8.2. Зайнятість населення та ринок праці

Стислий аналіз та динаміка розвитку

У рамках  Програми сприяння зайнятості населення м. Миколаєва на період до 2017 року здійснюватиметься реалізація державної політики у сфері зайнятості населення та закріплення позитивних тенденцій до стабілізації на ринку праці.

Протягом 2013 року у м. Миколаєві було зареєстровано 4182 безробітні особи. З них навчалися або підвищували фаховий рівень завдяки організаційній та фінансовій підтримці служби зайнятості 1678 безробітних осіб.

Чисельність працевлаштованих осіб з числа безробітних, зареєстрованих в державній службі зайнятості, протягом 2013 року складала 3423 особи.

Протягом 9 місяців 2014 року в м.Миколаєві за сприянням служби зайнятості  працевлаштовано всього 5406 безробітних осіб, у т.ч.: жінок – 1640 осіб,  1445 молодих осіб; 872 особи, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Крім того, охоплено профнавчанням всього 1423 безробітних громадянина, у т.ч. 714 молодих осіб. Протягом 2014 року 102 особам виплачено одноразову допомогу на відкриття підприємницької діяльності, з них молодь – 54 особи.

959 безробітних осіб залучено до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру, також по 97 нових робочих місцях прийнято рішення щодо  виплати компенсації витрат роботодавців у розмірі єдиного внеску.                                                                                                                                                                                                                                     

Протягом 9 місяців 2014 року в центрах зайнятості міста Миколаєва перебувало 335 безробітних осіб з обмеженими фізичними можливостями. Працевлаштовані за сприянням служби зайнятості 82 інваліди, у т.ч. 77 осіб, які мали статус безробітного, з яких 8 осіб отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для відкриття підприємницької діяльності.

Протягом 9 місяців 2014 року 55 безробітних осіб з обмеженими фізичними можливостями міста Миколаєва охоплено професійним навчанням. Після проходження професійного навчання працевлаштовано за сприянням служби зайнятості 35 осіб.    

Участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру в місті брали 40 осіб з обмеженими фізичними можливостями.            

 

Головні проблеми:

- низький рівень працевлаштування молодих спеціалістів і людей старшого віку;

- недостатній рівень працевлаштування громадян міста з числа незахищених верст населення;

- наявність тіньових відносин, передусім унаслідок значного податкового навантаження на роботодавців та відсутності механізму економічного стимулювання роботодавців щодо створення робочих місць із гідними умовами й оплатою праці.

           

Цілі і пріоритети на 2015-2018 роки:

- здійснення заходів щодо сприяння продуктивній і вільно обраній зайнятості населення, направлених на підвищення життєвого рівня мешканців територіальної громади міста.

 

 Очікувані результати:

- розширення сфери докладання праці та зниження рівня безробіття; 

- збереження існуючих, створення нових та легалізація вже існуючих робочих місць.

 

8.3. Доходи населення

Стислий аналіз та динаміка розвитку

Основними і першочерговими завданнями соціальної політики залишаються забезпечення гідного рівня матеріального добробуту і умов життя громадян шляхом дотримання державних соціальних стандартів; підвищення рівня заробітної плати; її випереджального зростання порівняно зі зростанням споживчих цін.

Рис. 8.3.1. Середньомісячна заробітна плата в місті, тис.грн.

За даними головного управління статистики в Миколаївській області, середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників в економіці м.Миколаєва за січень–червень  2014 р. становила 3362,84 грн. (рис.8.3.1.) та на 4,6% перевищила заробітну плату по області і, одночасно, у 2,8 раза – рівень мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму на одну працездатну особу (1218 грн.).

Порівняно з січнем – червнем минулого року розмір заробітної плати збільшився в середньому на 8,5%. Фонд  оплати  праці  штатних  працівників у січні–червні  2014 р. склав 2424,8 млн.грн., що на 3,7% більше ніж у відповідному періоді минулого року.

Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на 1 липня 2014р. становила 43,4 млн.грн. та на 5,8%, або на 2,4 млн.грн. зросла порівняно з початком року. У загальній сумі боргу в області питома вага обласного центру склала 86,2%.

 

Цілі і пріоритети на 2015-2018 роки:

- здійснення заходів щодо ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати;

- контроль за станом виплати заробітної плати на підприємствах, розташованих на території міста;

- забезпечення виплат поточної заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях міста в строки, визначені у діючому колективному договорі;

- здійснення заходів щодо підвищення рівня доходів населення, направлених на підвищення життєвого рівня мешканців територіальної громади міста.

 

Головні проблеми:  

- наявність заборгованості із виплати заробітної плати:

- уповільнення темпів зростання заробітної плати;

- недотримання керівниками підприємств вимог чинного законодавства щодо першочерговості виплати заробітної плати. В більшості випадків підприємства першочергово сплачують податки та інші обов’язкові платежі в різні Фонди соціального страхування, а решта коштів направляється на виплату заробітної плати.

 

 Очікувані результати:

- зростання  середньомісячної заробітної плати по м. Миколаєву;

- скорочення заборгованості з виплати заробітної плати;

- зменшення частки штатних працівників, яким своєчасно не виплачено заробітну плату.

 

8.4. Соціальне забезпечення

Стислий аналіз та динаміка розвитку

Соціальна політика м. Миколаєва  виходить з необхідності забезпечення соціальних гарантій та норм соціального захисту населення, реалізації основних напрямків соціальної політики.

Станом на 01.10.2014 налічується 57,6 тис. сімей, що користуються пільгами, у тому числі: ветерани війни та діти війни – 48,9 тис. сімей, ветерани військової служби та внутрішніх справ – 5,6 тис. сімей, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 1,1 тис. сімей, багатодітних – 1,1 тис. сімей. За звітний період відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» призначено 32741 громадянину на загальну суму 232694,3 тис. грн. Згідно із Законом України  «Про державну допомогу малозабезпеченим сім’ям» надана державна соціальна допомога 1811 малозабезпеченим сім’ям на загальну суму 23622,1 тис. грн., згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам» призначено та виплачено 3813 громадянам на загальну  суму 39976,1 тис. грн., згідно із Законом України «Про психіатричну допомогу» призначено та виплачено 645 громадянам  на суму   7731,5 тис.грн.

У місті Миколаєві діє міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Соціальні послуги у міському територіальному центрі  станом на 01.10.2014 отримали 8713 громадян,  а саме:

-  у відділеннях соціальної допомоги вдома – 1907 громадян;

-  у відділеннях соціально-медичних послуг – 1423 громадянина;

-  у відділеннях соціально-побутової адаптації – 3125 громадян;

- у відділеннях організації надання адресної натуральної та грошової допомоги 2258 громадян отримали натуральну допомогу на загальну суму 151,11 тис.грн. Послуги перукаря, з прання одягу, білизни та транспортні послуги отримали  1252 громадянина.

 

Цілі  і пріоритети на 2015-2018 роки:

-      забезпечення соціальних гарантій та норм соціального захисту населення, реалізація основних напрямків соціальної політики,  сприяння підвищенню рівня життя вразливих та соціальнонезахищених верств населення шляхом їх соціальної підтримки, надання соціальних послуг громадянам,  які перебувають у складних життєвих обставинах;

- залучення підприємств, установ та організацій всіх форм власності щодо сприяння здійсненню соціального обслуговування громадян.

 

Головні проблеми:

- у зв’язку із збільшенням звернень громадян за наданням їм  матеріальної допомоги  не вистачає лімітних асигнувань;

- недостатність асигнувань на закупівлю санаторних курортних путівок не вистачає коштів на забезпечення в повному обсязі черги ветеранів війни.

 

Очікувані результати:

-   забезпечення державних гарантій та соціального захисту населення;

-   формування комплексної системи соціального захисту громадян, які потребують соціальної підтримки;

-   удосконалення системи надання соціальної допомоги найбільш вразливим верствам населення, посилення адресної спрямованості;

-   підвищення якості соціального обслуговування громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах;

-   підтримка статутної діяльності громадських організацій, діяльність яких має соціальне спрямування;

-   створення умов для максимально раціонального та економного використання  коштів міського бюджету, спрямованих на сферу соціальної допомоги, залучення додаткових, у тому числі благодійних ресурсів, розвиток ділової та творчої активності громадян.

 

8.5. Житлово-комунальне господарство

8.5.1 Житлове господарство

Стислий аналіз та динаміка розвитку

Житловий фонд, який перебуває в комунальній власності міста, складається з 3008 будинків, загальною площею 6,233 млн. кв. м, житловою площею 3,841 млн. кв. м, 125006 квартир, з яких приватизовано – 110357 або 88%.

У житлових будинках нараховується 1675 ліфтів, 1762 будинки мають системи центрального опалення, 27 будинків обладнані системами пожежогасіння і димовідведення.

У наявності аварійного житла – 70 квартир загальною площею 3096,4 кв.м, ветхого житла – 179 квартир, загальною площею 6764,7 кв.м, не придатного до проживання – 34 квартири, загальною площею 2053,8 кв.м, також рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 16.05.2014 № 412 визнано 80 квартир житлового будинку по вул.Лазурній, 40 аварійними та не придатними для проживання.

Коштів, які були передбачені міським бюджетом для утримання житлового фонду комунальної власності міста,  було недостатньо для вирішення всіх проблем, у зв`язку з великою потребою в капітальному ремонті покрівель, ліфтів, систем опалення, мереж водопроводу і каналізації, сходів, балконів, міжпанельних  швів на міських житлових будинках.

На сьогодні потребують невідкладного ремонту покрівлі в 667 будинках, що складає 548,870 тис.кв. м на суму 124,501 млн. грн., герметизації стиків – 135 будинків, що складає 252 км на суму 14,248 млн.грн.,  ремонту фасадів – 224 будинки, що складає 238,131 кв.м на суму 36,112 млн.грн.

На даний час у комунальній власності міста 1168 ліфтів відпрацювали нормативний термін експлуатації – 25 років та потребують заміни.

У всіх житлових будинках комунальної власності, обладнаних системами пожежогасіння, димовидалення та пожежної сигналізації, дані системи перебувають в незадовільному стані і потребують відновлення.

 

Головні проблеми:

- відсутність ефективного власника багатоквартирних будинків, як цілісного житлового комплексу;

- недостатня конкуренція на ринку товарів і послуг у сфері житлово-комунального господарства;

- несвоєчасне оновлення основних фондів;

- низький рівень впровадження енергозберігаючих технологій;

- відсутність комплексної системи обліку та регулювання споживання води, газу, теплової енергії на всіх етапах виробництва, транспортування, постачання та споживання житлово-комунальних послуг;

- відсутність дійового механізму стягнення заборгованості з населення за житлово-комунальні послуги;

- хронічне недофінансування капітального ремонту житлового фонду та, як наслідок, значне погіршення технічного стану інженерного обладнання, окремих конструктивних елементів будівель, наявність ветхого та аварійного житла. Це не дозволяє розпочати роботу з реконструкції житлових будинків першої масової серії забудови;

- несвоєчасне та в неповному обсязі відшкодування збитків підприємствам житлово-комунального господарства, пов`язаних з наданням окремим категоріям громадян субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг;

- недостатність залучення у галузь інвестицій та обігових коштів, що призвело до морального та фізичного зносу основних фондів підприємств, підвищення аварійності комунальних об`єктів, збільшення питомих та непродуктивних витрат матеріальних та енергетичних ресурсів, що негативно впливає на рівень та якість надання житлово-комунальних послуг;

- відсутність маневреного фонду.

 

Цілі і пріоритети на 2015-2018 роки:

- впровадження енергозберігаючих технологій;

- створення об`єднань співвласників багатоквартирних будинків та залучення населення до утримання житлового фонду;

- виховання ефективного власника  багатоквартирних будинків, як цілісного житлового комплексу;

- підвищення ефективності використання енергоносіїв та інших ресурсів, радикального зниження енергоємності виробництва, підвищення енергоефективності будинків, створення стимулів та умов для переходу економіки на раціональне використання та економне витрачання енергоресурсів;

- залучення фінансових ресурсів, інвестицій  для розвитку галузі;

- оновлення основних фондів.

 

Очікувані результати:

-  підвищення рівня і якості надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, забезпечення надійної роботи інженерних систем життєзабезпечення;

-  створення умов для залучення позабюджетних коштів у розвиток об`єктів ЖКГ;

-  поступове виведення з експлуатації збиткових та відновлення аварійних об`єктів житлово-комунального господарства;

-  зменшення нераціональних витрат матеріальних і енергетичних ресурсів, створення економічного механізму стимуляції економії паливно-енергетичних ресурсів;

-  розвиток ОСН та ОСББ, створення ОСББ в будинках комунальної власності міста до 70%;

-  розвиток конкурентного середовища на ринку надання  житлово-комунальних послуг.

 

8.5.2. Комунальне господарство

Стислий аналіз та динаміка розвитку

У м. Миколаєві нараховується 956 вулиць, загальна протяжність яких складає 834,9 км.

Зливова каналізація міста має протяжність 56,1 км, з яких відкритого типу 12 км. На сьогодні налічується 1074 одиниці дощоприймальних колодязів, 888 одиниць оглядових колодязів, 2144 одиниці решіток.

У місті існують наступні засоби регулювання дорожнім рухом: 94 од. світлофорних об’єктів,  25 од. АСУДР, 1200 од.  дорожніх знаків, 6000 м.п. НПО.

По місту налічується 1270 км кабельних та повітряних мереж зовнішнього освітлення, світлоточок – 29,447 тис. од.

Наявні 4 інженерні споруди: Інгульський, Південнобузький мости, Аляудська переправа та Каботажний мол.

На території міста розташовано міський пляж «Стрілка», зона відпочинку «Прибій», 15 кладовищ, у тому числі: 7 діючих міських цвинтарів /Матвіївське, Корабельне, нове Матвіївське, у Великій Коренисі і Малій Коренисі, нове Корабельне (Балабанівка), біля с.Мішкове/ та  8 закритих цвинтарів /Старо-Руське, Інтернаціональне, Водопійське, Солянське, Матвіївське, Тернівське, в Широкій Балці, Варварівське/.

 

Головні проблеми:

-  потреби видаткової частини міського бюджету значно більші за можливості,  фінансування з держбюджету мізерне;

-  відсутність  інвестицій;

-  несвоєчасне та не в повному обсязі відшкодування збитків підприємствам через незатверджені тарифи;

-  недосконалість законодавства;

-  хронічне недофінансування та відсутність обігових коштів призвело до морального та фізичного зносу основних фондів підприємств, підвищення аварійності комунальних об’єктів;

- для розвантаження міських доріг від автомобільного транспорту необхідне будівництво транспортної розв’язки по вул. Індустріальній;

- на ремонт доріг та внутрішньоквартальних  проїздів необхідно 101,4 млн.грн., а виділено тільки 24%. Для відновлення тротуарів необхідно 48,2 млн.грн., а виділено 2,1% від необхідного фінансування;

- зливова каналізація потребує капітального ремонту, реконструкції та будівництва КНС на випусках;

- аварійний стан мостів міста: капітальний ремонт Південнобузького та Інгульського мостів, згідно з розробленою проектно-кошторисною документацією, необхідно 23,8 млн.грн. та 12 млн.грн. відповідно;

- нестача місць для поховання на діючих кладовищах міста;

- необхідність будівництва мережі зовнішнього освітлення на 18 вулицях міста, а також  повна заміна існуючих мереж на 26 вулицях. Віддалені райони міста потребують влаштування зовнішнього освітлення;

- світлофорні об’єкти потребують:

• будівництва – 45 од.;

• реконструкції – 15 од.;

- будівництво другої черги автоматизованої системи управління дорожнім рухом (АСУДР);

  - щорічна потреба в нанесенні дорожньої розмітки:

• поздовжньої -122,8 км;

• поперечної -9,25 тис.м²

 На це необхідно 1,110 млн.грн., виділено 90%.

 

Цілі і пріоритети на 2015-2018 роки:

-      забезпечення беззбиткового функціонування комунальних  підприємств;

-      збереження робочих місць, працевлаштування молоді;

 

Очікувані результати:

- утримання та поточний ремонт вулично-дорожньої мережі;

-  забезпечення  безпеки руху;

-  усунення місць концентрації дорожньо-транспортних пригод;

-  припинення витоків каналізації на вулиці міста;

-  покращання екологічного стану.

 

8.6. Паливно-енергетичний комплекс

Стислий аналіз та динаміка розвитку

Комунальне господарство є найважливішою частиною соціальної інфраструктури, яка має забезпечити задоволення соціально-побутових потреб населення.

Для централізованого питного водопостачання м.Миколаєва використовується вода           р. Дніпро та підземних джерел. Середньодобове споживання води містом складає близько             160  тис. м³, з яких 80% споживається населенням, а 20 % задовольняють потреби промислових підприємств та інших споживачів. Водопостачання м. Миколаєва може здійснюватися з 1-го джерела: р. Дніпро. Сира вода надходить для очистки в очисні споруди з р. Дніпро по 2 водоводах діаметром   1400 мм, протяжністю 73 км, потужністю 240 тис. м³ води на добу.

Очисні споруди водопроводу загальною потужністю 190 тис.м³ на добу займають територію площею 52,8 га, працюють в форсованому режимі і забезпечують подачу питної води до 240 тис. м ³ на добу. Технологічна схема подачі води включає в себе основні стадії очистки та обробки: коагуляція, відстоювання, фільтрування, знезараження. Очищена вода надходить в резервуари чистої води місткістю 19 тис. м³, з яких існуючою насосною станцією 2-го підйому подається в місто.

Для  розподілу питної води по місту водоканалом експлуатується 1192,1 км водопровідних мереж, з них аварійних – 82,79 км,  у т.ч.:

- водопровідної мережі водоводів – 283,1 км, з них аварійних – 34,9 км;

- водопровідної мережі розвідних мереж: 701,1 км – вуличних мереж,  з них аварійних – 24,59 км; 

– внутрішньоквартальних  мереж –  207,9, з них аварійних – 23,3 км;

-   запірної арматури на водопровідній мережі – 2732 од., у т.ч.:

-    на водоводах – 412 од.;

-    на розвідних мережах – 2320 од.;

- пожежних гідрантів – 1179 од.;

- оглядових колодязів – 3000 од.;

- водопровідних колонок – 211 од.

На всіх трубопроводах встановлені витратоміри для врахування об’ємів поданої води.

З метою рівномірного розподілу води по районах міста водоканал експлуатує 29 підвищувальних насосних станцій. Така кількість НСВ пояснюється великим перепадом висот: по відношенню до НСВ 3-го підйому район Намив-Ліски на 52 м нижче, Промзона – на 30 м вище.

Поряд з цим,  на балансі  МКП «Миколаївводоканал» є 14 артезіанських  свердловин потужністю по 6 м³/год: у мкр-нах Варварівка – 3 од; В.Корениха – 3 од., Матвіївка – 2 од., Сливине – 2 од., які забезпечують мешканців цих мікрорайонів водою для  технічних потреб, Варварівські очисні споруди каналізації (ВОСК) – 1 од., с. Микільське Херсонської обл. – 2 од., Галицинівські очисні споруди каналізації (ГОСК) – 1 од.

Система водовідведення міста складається із мережі самопливних колекторів, якими стічні  води транспортуються на 31 насосну  станцію каналізації та мережі  напірних колекторів, якими стічні води транспортуються від насосних  станцій каналізації до Галицинівських чи Варварівських очисних  споруд каналізації. В середньому через очисні споруди  каналізації проходить 60 – 70 тис. м ³ стічних вод.

Довжина каналізаційної мережі – 715,0 км, з них аварійних – 200,6 км,  у т.ч.:

-               головних колекторів – 140,6 км, з них аварійних – 96,9 км;

-               самотічної мережі – 331,6  км, з них аварійних – 56,8 км;

-               внутрішньодворової – 242,8 км, з них аварійних – 46,9 км.

Система централізованого водовідведення задовольняє потреби населення, індустріальні об’єкти та  соціальні заклади міста на 63%.

Постачання тепла населенню м. Миколаєва здійснюється від двох найбільших його виробників: ПАТ “Миколаївська ТЕЦ” та ОКП “Миколаївоблтеплоенерго”. Провідне підприємство теплоенергетики ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” забезпечує тепловою енергією близько 70% споживачів м. Миколаєва. На балансі підприємства знаходиться 119 котелень, встановленою потужністю від 623,347 Гкал/год., 70 бойлерних, ІТП, ЦТП, 388 котлів, з них на природному газі – 385 од., на вугіллі – 3 од., 182,11 х 2d км теплових мереж, у т.ч.  котельні, бойлерні, ІТП, ЦТП теплоенергетичного комплексу Миколаївської міської власності, які знаходяться в оренді.

ПАТ “Миколаївська ТЕЦ” бере участь в покритті теплових та електричних навантажень. До складу основного обладнання входять 4 енергетичних котли, 3 водогрійних котли та 3 турбогенератори.

Більшість теплових мереж ПАТ «Миколаївська ТЕЦ» та ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» введені в експлуатацію у 60-х роках 20-го століття.

Протяжність теплових мереж ОКП «Миколаївоблтеплоенерго»по місту – 196,43 км, з них ветхих – 17,2 км, 10,2% теплових мереж підприємства експлуатується більше 25 років, що перевищує допустимий нормативними документами термін експлуатації.

Протяжність теплових мереж ПАТ «Миколаївська ТЕЦ» по місту – 49,592 км, з них аварійних – 3,025 км, ветхих – 46,567 км. Близько 85% теплових мереж підприємства експлуатується більше 25 років, що перевищує допустимий нормативними документами термін експлуатації.

 

Цілі та пріоритети на 2015-2018 роки:

-      покращання соціально – екологічної ситуації в місті;

-      залучення інвестицій в економіку міста;

-      стабільне фінансування об’єктів комунального господарства, підвищення ефективності та надійності функціонування систем тепло-, водопостачання та водовідведення;

-      створення умов для модернізації теплоенергетичного, водопровідно-каналізаційного господарства з метою зниження споживання енергоносіїв;

-      забезпечення населення міста, у т.ч. окраїн: мікрорайони В. Корениха, М.Корениха, Варварівка,  Матвіївка,  якісною питною водою;

-     зменшення витрат  і втрат енергоносіїв;

-     закриття малоефективних джерел теплоенергії;

-     установка приладів обліку, технічне обслуговування автоматизованих міні-котелень, топкових, будівництво когенераційних установок;

-     впровадження пілотних проектів з енергозбереження за рахунок інвестицій, коштів державного бюджету, міського бюджету та населення.

 

Головні проблеми:

-   відсутність дієвих механізмів економічного стимулювання енергозбереження та самофінансування енергетичних засобів у виробничій та бюджетній сферах;

-   недостатнє фінансування енергетичних заходів та проектів;

-   низький освітянський рівень у сфері діяльності енергозбереження;

-   збільшення частки альтернативних видів палива та енергоресурсів, які виробляються з відновлювальних джерел;

- стримування розвитку матеріально-технічних баз підприємств через недосконалість діючого законодавства щодо державних закупівель;

-  несвоєчасні та неповні розрахунки за надані послуги з теплопостачання, водопостачання та водовідведення.

 

Очікувані результати:

-  підвищення рівня і якості комунальних послуг, забезпечення надійної роботи інженерних систем життєзабезпечення;

-  створення умов для залучення позабюджетних коштів у розвиток об’єктів ЖКГ;

-  проведення модернізації та технічне переоснащення підприємств ЖКГ;

-  поступове виведення з експлуатації збиткових та відновлення аварійних об’єктів житлово-комунального господарства;

-  зменшення нераціональних витрат матеріальних і енергетичних ресурсів, створення економічного механізму стимуляції економії паливно-енергетичних ресурсів;

- зменшення втрат енергоносіїв в мережах загального користування;

- збільшення  частки альтернативного палива та енергоресурсів.

 

9. Гуманітарна сфера

9.1. Охорона здоров’я

Стислий аналіз та динаміка розвитку

Охорона здоров’я – це найважливіша складова соціальної сфери, один із головних чинників національної безпеки. Це система заходів, спрямованих на підвищення ефективності функціонування системи охорони здоров’я міста, якості та доступності медичної допомоги з метою поліпшення стану здоров’я миколаївців, зростання тривалості їхнього життя.

Мешканці м. Миколаєва отримують медичну допомогу у 19 закладах охорони здоров’я. Мережа закладів охорони здоров’я міста складається з 3 міських лікарень, лікарні швидкої медичної допомоги, дитячої лікарні та 3 пологових будинків (загальний ліжковий фонд – 1920 ліжок), також з 7 центрів первинної медико-санітарної допомоги, міськтубдиспансеру, 2 дитячих поліклінік, стоматологічної поліклініки та КУ МІА центру медичної статистики.

Медичну допомогу населенню надають 5528 працівників, з них:

-  лікарі – 1116 осіб, серед яких 21  заслужений лікар України, 6  заслужених медичних працівників України, 8  кандидатів медичних наук, 1  кавалер ордена Святої Ольги, 2  відмічені почесною відзнакою Миколаївського міського голови «За заслуги перед містом Миколаїв»;

-  середнього медичного персоналу – 2141 особа;

-  молодшого медичного персоналу – 1158 осіб;

-  спеціалістів – 502 особи;

-  інших – 611 осіб.

У закладах охорони здоров’я міста надається первинна та спеціалізована медична допомога на рівні сучасних стандартів та з впровадженням науково- медичних технологій, про що свідчать результати роботи опікового центру, відділення мікрохірургії, реконструктивної та пластичної хірургії, міської централізованої клініко-біохімічної лабораторії, індивідуальних сімейних пологових залів, сімейної медицини, кабінетів «Довіри».

 

Головні проблеми:

- негативний стан основних демографічних показників – загальна смертність залишається на високому рівні, середня тривалість життя значно нижча в порівнянні з іншими країнами;

- відсутність зв’язку між якістю отриманих медичних послуг й видатками на їх фінансування;

- низький рівень профілактики й частки первинної медико-санітарної допомоги у структурі медичних послуг;

- неефективне використання бюджетних коштів на охорону здоров’я, 86% бюджетних коштів, що виділяються на охорону здоров’я, йде на утримання медичних закладів та оплату праці лікарів;

- недосконалість законодавчої бази;

- дефіцит фінансування;

- незадовільна матеріально-технічна база закладів охорони здоров’я;

- дефіцит кадрів та їх соціальна незахищеність.

 

Цілі і пріоритети на 2015-2018 роки:

-забезпечення доступності первинної медико-санітарної та висококваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги городянам в обсягах, передбачених нормативними актами Міністерства охорони здоров’я України;

-надання медико-санітарної допомоги дітям та матерям, ветеранам війни та праці, особам, які відносяться до категорії «чорнобильців», літнім людям, підліткам, іншим пільговим категоріям населення;

-забезпечення медикаментами населення у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 № 1303 (переліки груп громадян та груп захворювань, у разі виникнення яких амбулаторне лікування проводиться безкоштовно);

-розвиток профілактичної медицини;

-забезпечення виконання національних, регіональних обласних та міських програм;

-створення належних умов для зміцнення фізичного, психічного та соціального благополуччя дітей і підлітків.

 

Очікувані результати:

-  зниження загального коефіцієнта дитячої смертності, забезпечення високого рівня профілактичного медичного огляду та диспансеризації дітей;

-  зниження коефіцієнта материнської смертності;

-  зниження передчасної смертності;

-  зниження смертності від онкологічних захворювань, від інсультів та інфарктів, зниження захворюваності на туберкульоз та смертності від туберкульозу;

-  зниження рівня професійної захворюваності;

-  підвищення в загальній чисельності лікарів частки лікарів загальної практики;

-  покращання матеріально-технічної бази системи охорони здоров’я міста, підвищення якості та доступності медико-соціальної допомоги.

 

9.2. Освіта

Стислий аналіз та динаміка розвитку

Дошкільна освіта. Функціонують 73 дошкільних навчальних закладів міської комунальної власності (для задоволення освітніх потреб батьківської громадськості у дошкільній освіті завершено реконструкцію будівлі ДНЗ №143 потужністю на 200 місць) та 1 спеціальний навчально-виховний комплекс для дітей зі зниженим зором (дошкільне відділення – 147 дітей). Організованим дошкільним вихованням охоплено 76, 2% дітей віком від 1 до 6 (7) років, 100% - 5- річного віку.          

Розвинена мережа груп для дітей з особливими потребами: у ДНЗ працюють 95 груп для дітей з вадами мовлення, 13 – санаторно-спеціальних, 71 – санаторна, 18 –для дітей з затримкою психічного розвитку, 13 – для дітей з іншими  вадами. Усього корекційним та реабілітаційним процесом охоплено близько 3,7 тис. дітей.

Впроваджено програмний продукт «Курс: ДОШКІЛЛЯ». На порталі ІСУО з 03.03.2014 здійснюється електронна реєстрація до дошкільних навчальних закладів, яка забезпечує рівні можливості для батьків щодо влаштування дітей у садочки. Станом на 01.10.2014 зареєстровано 5755 заяв, з них 3784 – для зарахування у 2014 році, видано 2602 направлення, проте в черзі залишилося 1182 дитини, яких практично неможливо забезпечити суспільним дошкільним вихованням. Фактична наповнюваність груп дітьми значно перевантажена: на 100 місць – 144 особи, замість 15-20 дітей групи комплектуються чисельністю понад 30 вихованців.

Загальна середня освіта. Оптимізовано мережу загальноосвітніх навчальних закладів. Стабільно функціонують 72 ЗНЗ(у т.ч. гімназії – 5, ліцеї – 5, колегіум – 1, спеціалізовані школи з поглибленим вивченням іноземних мов – 2, спеціалізована школа мистецтв і прикладних ремесел – 1, вечірні школи – 3, спеціальний навчально-виховний комплекс для дітей із зниженим зором – 1). В усіх типах закладів у 2014-2015 навчальному році навчаються 39642 учні.

Відповідно до освітніх запитів батьківської громадськості щодо навчання дітей державною та мовами національних меншин у місті функціонують 55 україномовних, 1  двомовна, 12 російськомовних денних загальноосвітніх навчальних закладів. У 2014-2015 навчальному році українською мовою навчаються 31153 учні, російською – 7074. Як предмет російську мову вивчають 13478 учнів навчальних закладів, де викладання здійснюється українською мовою, факультативно або в гуртках – 553. Болгарську мову вивчають факультативно 50 учнів у ЗОШ №16.

Забезпечено індивідуалізацію та диференціацію навчально-виховного процесу в закладах освіти. На базі ЗОШ №№10, 13, 46, 53 стабільно функціонують спеціальні класи для дітей із затримкою психічного розвитку; з 01.09.2014 – у ЗОШ №43; усього – 12 класів, 119 учнів. Працюють класи з інклюзивним навчанням у ЗОШ №№46, 53; з 01.09.2014 – у спеціалізованій школі мистецтв і прикладних ремесел, ЗОШ №15.

У 30 загальноосвітніх навчальних закладах – 72 класи з профільним навчанням, у яких здобувають освіту 1924 учні 10-11-х класів. З метою допрофільної підготовки учнів у 18 навчальних закладах функціонує 154 класи з поглибленим вивченням окремих предметів, де навчаються 4762 школярі. Третій навчальний рік (з 01.09.2012) функціонує муніципальний академічний коледж, що готує молодших спеціалістів за напрямами «Акторське мистецтво», «Декоративно-прикладне мистецтво».

Практикуються різні форми навчання. Організовано індивідуальне навчання дітей, які за станом здоров’я не можуть відвідувати навчальний заклад (близько 600). На базі вечірніх шкіл здійснюється атестація екстернів (2014 рік – 147 осіб).

Здійснено перехід на нові державні стандарти освіти, проте потребують поліпшення умови для вивчення інформатики учнями 2-3-х, 5-6-х класів.

Позашкільна освіта. У 7 позашкільних навчальних закладах та Миколаївському будинку вчителя, що отримав ліцензію на надання освітніх послуг у сфері позашкільної освіти, охоплено гуртковою роботою 11956 (на 130 осіб більше минулорічного) дітей, на базі загальноосвітніх навчальних закладів – 14269 (на 233 особи  більше минулорічного).Найбільшим попитом користуються гуртки та творчі об’єднання художньо-естетичного напряму. Залишається стабільною ситуація щодо гуртків еколого-натуралістичного та туристсько-краєзнавчого напрямів.

 

Головні проблеми:                                                                                        

- відсутність належного фінансування для функціонування та розвитку освітньої галузі;

-  неможливість 100% задовольнити потреби батьківської громадськості в дошкільній освіті у зв’язку з відсутністю місць;

-  погіршення стану здоров’я дітей;

-  невідповідний стан забезпечення навчальних закладів медичними працівниками;

-  застарілість матеріально-технічної бази освітніх установ, у тому числі комп’ютерної техніки для впровадження нових державних стандартів освіти;

-  недостатній соціальний захист педагогічних працівників (забезпеченість житлом, відсутність соціальних пільг).

 

Цілі і пріоритети на 2015-2018 роки:

- забезпечення якісної освіти, її модернізація відповідно до вимог української державності;

- задоволення потреб батьківської громадськості в дошкільній освіті;

- створення максимально сприятливого здоров’язбережувального освітнього середовища в навчальних закладах;

- соціальний захист усіх учасників навчально-виховного процесу;

- поліпшення матеріально-технічної бази освітніх установ;

- виховання дітей на загальнолюдських та національних цінностях.

 

Очікувані результати:

-  забезпечення потреб міської громади щодо здобуття якісної освіти на основі диференціації та індивідуалізації;

-  створення сприятливих умов для отримання обов’язкової дошкільної та загальної середньої підготовки дітьми з особливими освітніми потребами;

-  зростання досягнень учасників навчально-виховного процесу.

 

9.3. Культура

Стислий аналіз та динаміка розвитку

Реалізацію державної культурної політики в місті Миколаєві забезпечує цілісний комплекс закладів та установ -  10 шкіл естетичного виховання, 5 будинків та 3 палаци культури, 2 Централізовані бібліотечні системи, міський методичний центр, БУ КІК ДМ «Казка», кінотеатр «Піонер», КП «Миколаївські парки», КУ Миколаївський зоопарк, муніципальний театр-студія естрадної пісні для дітей, юнацтва та молоді.

 Протягом 2012-2014 років мережа закладів культури зазнала позитивних змін. У 2013 році Палацу культури «Молодіжний»  було передано цілісний майновий комплекс кінотеатру «Юність» у якості концертної зали, отримала нове приміщення бібліотека-філія № 3 ЦБС для дітей замість аварійного, а у 2014 році до складу закладів культури увійшов створений  Миколаївський міський палац культури та урочистих подій.

Потужними інформаційними центрами є бібліотечні заклади, якими щороку обслуговується майже 130 тис. читачів та видається майже 3 млн. друкованих та електронних видань.

Комп’ютерний парк ЦБС для дітей та дорослих налічує  220 сучасних ПК. У рамках проекту «Організація вільного доступу» до Інтернет – програми «Бібліоміст» у 2012 – 2013 роках відкриті центри вільного доступу до Інтернет у 8 бібліотеках для дітей та дорослих.

На базі бібліотек ЦБС для дорослих активно працюють 18 Центрів обслуговування громадян, які забезпечують впровадження електронної демократії в місті Миколаєві та покращують доступ городян до адміністративних послуг органів державної влади та органів місцевого самоврядування, послуг підприємств, організацій в електронній формі. Інноваційна діяльність бібліотеки в цьому напрямку отримала високу професійну оцінку на міжнародному рівні, здобувши перемогу в конкурсі «Внесок у Відкритий Уряд» за Програмою інновацій в публічних бібліотеках (м.Орхус, Данія). Центральна міська бібліотека для дітей стала переможцем конкурсу за програмою «Бібліомоста» «БібліоКіно Фест – 2.0».

У школах естетичного виховання  навчаються 2297 дітей за 4-ма напрямками: хореографічний, музичний, художній, театральний. Навчальний процес забезпечується  382,66 педагогічними ставками. Щороку близько 400 вихованців шкіл естетичного виховання беруть участь у конкурсах різних напрямків та рівнів.  Переможцями щороку стають близько 100 учнів.

У 2013 році дитяча художня школа здобула перемогу у грантовому конкурсі на реалізацію соціальних проектів «Територія РУСАЛу», завдяки чому для творчої майстерні «Чудо-дерево» придбано сучасне столярне електричне обладнання та розроблена експериментальна програма з предмета «Художня обробка дерева». 

У міських будинках та палацах культури діють понад 111 клубних формувань, з них: 53 клубних любительських об’єднань та 58  художніх аматорських колективів, з яких 11  носять звання народного. Творчі колективи будинків культури беруть активну участь у різноманітних конкурсах та фестивалях.

Знаковою подією стало урочисте відкриття унікальної танцювальної зали Палацу культури «Молодіжний» після капітального ремонту в березні 2013р.

Найбільша установа галузі – Миколаївський зоопарк, в якому утримується 6145 екземплярів тварин. Колекція тварин налічує 462 види, з них 226 видів занесені до Міжнародної Червоної книги та 26 -  доЧервоної книги України.

Помітними подіями останніх років стали участь у конференції Європейської асоціації зоопарків і акваріумів, співпраця з французьким телеканалом France 3 Sat з метою створення документального фільму, проведення третьої міжнародної конференції тераріумістів, відкриття нових вольєрів та ландшафтної композиції «На стыке двух культур», презентація оновленої центральної алеї. У червні 2014 року у Миколаївському зоопарку відкрився новий вольєр для експозиції капських даманів.

Парки культури і відпочинку, до складу яких входять бюджетна установа «Культурно-ігровий комплекс «Дитяче містечко «Казка» та КП «Миколаївські парки»,є важливими культурними осередками, які забезпечують організацію дозвілля усіх верств населення.Щорічно в цих закладах проводяться більше 1000 культурно-мистецьких заходів, які відвідують близько 50 тис. учасників.

Дитяче містечко «Казка», отримавши цільовий грант у конкурсі «Територія  РУСАЛу-2013» на реалізацію соціально – інфраструктурного проекту, до Дня міста презентувало новий об’єкт - «Планетарій в «Дитячому містечку «Казка».

На території парку «Ліски» обладнано новий дитячий майданчик, введено в дію новий дитячий атракціон. Завдяки перемозі у грантовому конкурсі програми «Територія  РУСАЛу»  у парку «Ліски» ведеться робота по створенню першого у місті спортивно-оздоровчого центру «Дитячий сітковий парк».

З метою підготовки до початку нового навчального року в  школах естетичного виховання дітей, клубних та інших закладах проведено ремонти приміщень, здійснено заміну вікон на металопластикові, відремонтовано фасади дитячої художньої школи та Великокорениського будинку культури, здійснено ремонт глядацької зали та сцени Малокорениського будинку культури; в Миколаївському зоопарку виконано  ремонти приміщень та вольєрів відділу хижих і копитних тварин, службових приміщень, здійснено реконструкцію вольєрів та басейну білих ведмедів, виконано проектно-кошторисну документацію  «Будівництво приміщення для жирафів з літніми вольєрами», «Реконструкція будинку палацу культури «Молодіжний».

На виконання Програми охорони культурної спадщини  міста Миколаєва протягом останніх років здійснено ремонтно-реставраційні роботи на 27 пам’ятках культурної спадщини та встановлено 6 пам’яток історії на честь видатних миколаївців, серед яких меморіальна дошка міському голові Чайці В.Д., директору суднобудівного заводу ім. 61 комунара Адріанову В.М., видатному письменнику, почесному громадянину м.Миколаєва Божаткіну М.І., відновлено пам’ятну дошку на честь Шевченка Т.Г.

У 2013 році за підсумками загальноміської програми «Городянин року. Людина року» звання «Городянин року» отримали Кручиніна Є.І. – директор дитячої художньої школи та Захарова Ю.В. – директор Миколаївського міського палацу культури «Молодіжний». Почесною відзнакою «За заслуги перед містом» нагороджені: Семілєт Н.В. – директор Центральної бібліотеки для дітей ім. Ш.Кобера і В.Хоменка, Захарова Ю.В. – директор палацу культури «Молодіжний», Розенблюм Л.С. – заступник директора Палацу культури «Молодіжний», Заворотня Л.А. – начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради. 

 

Головні проблеми:

- неузгодженість та недостатність нормативно – правової бази у галузі «Культура»;

        - кадрові питання: залучення молодих фахівців до роботи у закладах клубного типу, відсутність соціальних гарантій для молодих спеціалістів, недостатня штатна чисельність працівників;

- не вирішено питання закріплення за парками права користування земельними ділянками (відсутні державні акти на право постійного користування на  землю), у критичному стані знаходиться більша частина атракціонної техніки – все це створює перешкоди для розвитку та ефективної діяльності парків, не дозволяє залучати потенційних інвесторів;

- матеріально – технічний стан Малокорениського будинку культури, ряду бібліотечних пунктів не відповідає сучасним вимогам (відсутність водопостачання, санвузлів у приміщеннях та ін.);

 - до сьогодні  не вирішено питання передачі Миколаївського зоопарку та його майна до державної власності та відповідного фінансування його діяльності з держбюджету.

Через недостатнє фінансування стає неможливим протягом декількох років виконати:

-  поповнення бібліотечних фондів в повному обсязі(у 2013 році   забезпечено 40%,  у 2014 році – 60% від мінімальної потреби );

- ремонтні роботи закладів культури: заходи з термомодернізації Центральної бібліотеки імені М.Л.Кропивницького; реконструкція пам’ятки архітектури національного значення «Офіцерське зібрання»; роботи з ліквідації аварійного стану глядацької зали Великокорениського будинку культури;

- у повному обсязі здійснити заходи щодо усунення порушень вимог пожежної безпеки.

 

Цілі і пріоритети на 2015-2018 роки:

- відродження, збереження, розвиток української культури та культур національних меншин, що мешкають у місті;

 - підвищення ефективності існуючої системи закладів культури міста;

 - створення умов для реалізації творчого потенціалу різних верств населення, особливо молоді, спрямування їхнього духовного та культурного становлення засобами культурно-просвітницької роботи;

- сприяння набуттю молоддю соціального досвіду, успадкування духовних та культурних надбань українського народу;

- формування духовних цінностей українського патріота: почуття патріотизму, національної свідомості, любові до рідної землі, родини, гордості за минуле і сучасне на прикладах героїчної історії українського народу та кращих зразків культурної спадщини;

- організація заходів з паспортизації та збереження об’єктів та пам’яток культурної спадщини;

- увічнення визначних історичних подій, видатних постатей в історії міста;

- збереження та дослідження об’єктів культурної спадщини, залучення благодійних внесків на виконання задач з розвитку культури та  охорони культурної спадщини;

- суттєве покращання матеріально-технічних та економічних умов розвитку культури в місті, забезпечення розвитку інфраструктури галузі, відродження, збереження, розвиток культури української нації та культурної самобутності національних меншин, що мешкають у місті, створення необхідних матеріальних та духовних умов для всебічного та гармонійного розвитку  мешканців міста, розкриття їх здібностей та обдарувань.

 

Очікувані результати:

-  збереження мережі закладів культури міста та зміцнення їх матеріально-технічної бази;

- забезпечення цілісної системи роботи клубних закладів, шкіл естетичного виховання,    муніципального театру-студії для дітей,юнацтва та молоді для створення умов всебічного розвитку особистостей;

- вдосконалення рівня надання бібліотечних послуг населенню, підвищення ефективності використання бібліотечних фондів, зростання наукового, освітнього та інформаційного потенціалу бібліотек;

- збереження та подальший розвиток паркових зон, виховання у населення дбайливого ставлення до історико-культурної природної спадщини;

- забезпечення збереження й поповнення колекції тварин Миколаївського зоопарку.

 

9.4. Молодіжна політика

Стислий аналіз та динаміка розвитку

Управлінням у справах сім`ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради  постійно проводиться робота з молодіжними та громадськими організаціями міста,  учбовими закладами, міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Управління надає підтримку у становленні та розвитку сім’ї, дітей та молоді; надає  правову, психологічну, педагогічну та соціальну допомогу, приділяється увага питанням реалізації та впровадження гендерної рівності.

Постійно підтримується  організації, спільно з якими було проведено протягом  2012 року   81 загальноміський захід, протягом 2013 року – 86, за 9 місяців  2014 року – 41. Управління сприяє діяльності молодіжних громадських об’єднань, асоціацій, громадських та неприбуткових організацій, що діють у місті Миколаєві. Здійснюється реалізація заходів щодо попередження сімейного насильства. Проводиться робота з формування та здійснення контролю за веденням реєстру багатодітних жінок міста, нагороджених почесним званням України «Мати-героїня», а також  кандидатів, що претендують на це звання. Щорічно за бюджетні кошти забезпечуються відпочинком передусім діти-сироти, діти з багатодітних сімей та діти-інваліди. Ведеться робота у напрямку залучення студентської та учнівської молоді до виконання програм соціально-економічного розвитку м. Миколаєва, програм збереження і відтворення довкілля, об’єктів культурної спадщини, соціальних, культурних,  туристичних та мистецьких проектів.

Протягом п’яти років реалізується соціальний партнерський проект «Впровадження арт- терапії на Миколаївщині» з метою застосування арт-терапевтичних технологій для відновлення та підтримки фізичного, психічного та духовного здоров’я людей.

Щорічно до Дня студента у рамках виконання міської Програми «Молодь» на 2013-2017 роки та відповідно до рішення міської ради від 26.10.2004 № 24/6 «Про затвердження Положення про стипендію міського голови для талановитих студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах та професійно-технічних навчальних закладах м. Миколаєва» проводиться робота з призначення стипендії міського голови та міської ради студентам, які навчаються у вищих навчальних закладах та професійно – технічних закладах м. Миколаєва. У 2013 році відзначено 52 студентів з 28 навчальних закладів міста.

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради постійно співпрацює з громадськими організаціями, а саме: Обласним благодійним фондом реабілітації та допомоги інвалідам, жінкам та дітям «Святий Антоній», громадською організацією «Миколаївський Молодіжний Муніципалітет», Миколаївською міською дитячою громадською організацією «Скаути Миколаєва», Миколаївським фондом «Дітям України», обласним благодійним фондом «Індиго», молодіжною громадською організацією «Альтер-Спорт», Миколаївським обласним осередком Всеукраїнської молодіжної громадської організації студентів-інвалідів «Гаудеамус», Миколаївською міською молодіжною громадською організацією «Волонтери» та іншими.

На виконання міської Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2013- 2017 роки влітку 2013 року забезпечено якісним та змістовним відпочинком 735 дітей міста пільгових категорій, з них: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування (у тому числі  з прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу) – 120, діти-інваліди – 14; безпритульні та бездоглядні діти – 6; діти з багатодітних сімей – 239; діти з малозабезпечених сімей – 22; діти, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи – 38; діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків – 1; талановиті та обдаровані діти (відмінники навчання, лідери учнівського самоврядування) – 295.

Влітку 2014 року змістовним відпочинком забезпечено 1094 дитини міста, що потребують особливої соціальної уваги та підтримки: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування – 144, у тому числі 5 вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей міської ради; дітей-інвалідів – 27; дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей – 403; дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи – 52; дітей, постраждалих внаслідок техногенних аварій – 4; дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах – 4;  талановитих та обдарованих дітей, відмінників навчання, лідерів учнівського самоврядування – 133.

Діти міста відпочивали та оздоровлювались у КП ММР «Позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Дельфін» (м.Миколаїв), на дитячій учбово-спортивній оздоровчій базі «Динамо» (м.Очаків) та у дитячому оздоровчому таборі «Маяк» (с.Рибаківка). Відпочинком за бюджетні кошти забезпечені передусім діти-сироти, діти з багатодітних сімей,  діти-інваліди.

 

Головні проблеми:

- недостатній рівень правової обізнаності щодо соціального і правового захисту сімей, низький рівень культури сімейних відносин;

- проблема підтримки молодих сімей, дітей пільгових категорій, сімей, що знаходяться в кризових ситуаціях;

- погіршення стану здоров’я дітей, зумовлена негативними факторами соціально-економічного, екологічного та психоемоційного характеру;

- зростання кількості дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;

- зміни у законодавчій та нормативно-правовій базі;

- відсутність соціально-економічної стабільності у державі;

- недостатнє  фінансування розвитку молодіжної політики;

- недостатні умови для  реалізації  творчої  активності,  потенціалу  молодих громадян у всіх сферах громадського життя;

- неудосконалена система працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, які навчалися за держзамовленням;

- відсутність досвіду на рівні державної політики щодо адресної мобільної соціальної роботи з молоддю, яка потрапила в складну життєву ситуацію.

 

Цілі і пріоритети  на 2015 -2018 роки:

- забезпечення та створення оптимальних сприятливих умов для оздоровлення та відпочинку дітей міста;

- співпраця органів виконавчої влади, профспілкових організацій, підприємств, установ стосовно організації оздоровлення та відпочинку дітей міста;

- розвиток трудової й соціальної активності молоді, забезпечення зайнятості молодих людей;

- соціальний захист молоді;

- виховання правової культури, профілактика правопорушень та пропаганда здорового способу життя;

- сприяння підвищенню соціального статусу жінок та впровадженню гендерної рівності;

- забезпечення підтримки краєзнавчого туризму;

- сприяння розвитку інфраструктури молодіжного туризму, створенню умов для широкого зацікавлення  молоді  туристичною діяльністю;

- науково-методичне та інформаційне сприяння здійсненню молодіжної політики.

 

Очікувані результати:

- забезпечення необхідних умов для соціального становлення та розвитку молоді;

- надання необхідних стартових можливостей для соціального становлення молоді, створення сприятливих умов для безпосередньої участі молоді у суспільних перетвореннях на засадах соціального партнерства;

- створення необхідних умов для поліпшення здоров’я молоді, дітей, посилення профілактичної роботи щодо запобігання негативним проявам у дитячому та молодіжному середовищі, охоплення молоді рухом за здоровий спосіб життя, що матиме позитивний вплив на стан здоров’я дітей та молоді;

- поліпшення соціальної роботи з сім’ями та молоддю міста Миколаєва.

 
 

9.5. Фізична культура

Стислий аналіз та динаміка розвитку

Місто Миколаїв – одне із найспортивніших міст України. Для  занять фізичною культурою  і спортом в місті є 6 стадіонів, 116 спортивних залів, 3 плавальні басейни (закриті) та 1 басейн (відкритий), 394 спортивні майданчики, 174 пристосовані приміщення для фізкультурно-оздоровчих занять, льодовий коток «Гольфстрим», легкоатлетичний манеж, 4 веслувально-спортивні бази. У місті працюють 28 спортивних шкіл, 2 школи вищої спортивної майстерності, вище училище фізичної культури, обласний центр інвалідного спорту «Інваспорт», мережа спортивних клубів.

Рис. 9.5.1.Динаміка фінансування галузі «Фізична культура», тис.грн.

Сьогодні в місті розвивається 57 видів спорту,  з яких у 27 видах рівень підготовки тренерів і матеріальної бази дозволяє готувати спортсменів міжнародного рівня. Миколаївські спортсмени успішно виступають на чемпіонатах, першостях світу, Європи, України та міжнародних змаганнях.

З міського бюджету повністю утримується 13 спортивних шкіл, КУ «Центральний міський стадіон», стадіон «Юність», ДЮСОК в Корабельному районі, надається фінансова підтримка ФОК інвалідів «Вікторія» та частково фінансується школа вищої спортивної майстерності м.Миколаєва.

 

Головні проблеми:

-  обмежена рухова активність, нераціональне та незбалансоване харчування, фактори асоціальної поведінки у суспільстві;

-  недостатнє  фінансування розвитку фізичної культури і спорту;

-  низький рівень ресурсного забезпечення дитячо-юнацького та резервного спорту;

-  необхідність коштів на учбово-спортивну роботу, поточний і капітальний ремонт спортивних шкіл;

-  незадовільний стан та недостатня кількість спортивних споруд у місті;

-  невисока престижність професій у сфері фізичної культури і спорту, низький рівень матеріального заохочення працівників бюджетного сектору цієї сфери.

 

 Цілі і пріоритети розвитку на 2015-2018 роки:

-     популяризація здорового способу життя та фізичної реабілітації;

-     максимальна реалізація здібностей обдарованої молоді у дитячо-юнацькому, резервному спорті, спорті вищих досягнень та виховання її в дусі олімпізму;

-     збереження існуючої мережі ДЮСШ;

-      розвиток спортивної інфраструктури для занять фізичною культурою; 

-     створення умов для стабільного розвитку фізичної культури та спорту в  м. Миколаєві;

-     організація спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи;

-     максимальне залучення до здорового способу життя всіх категорій населення;

-     зміцнення здоров’я мешканців засобами фізичного виховання;

-     сприяння профілактиці захворювань та фізичній реабілітації, тим самим поліпшення здоров’я нації та підвищення іміджу міста в Україні та світі.

 

Очікувані результати:

- збільшення обсягу рухової активності учнівської та студентської молоді до 8-12 годин на тиждень; підвищення рівня залучення до змістовного дозвілля та відпочинку населення, насамперед молоді із щорічним збільшенням на 1-2 відсотки рівня охоплення населення руховою активністю в обсязі до 30 хвилин щодня;

- залучення більшого відсотка дітей та молоді 6-23 років до занять у дитячо-юнацьких спортивних школах, створення умов для розвитку резервного спорту та ефективного поповнення складу національних збірних команд;

- збільшення кількості проведення спортивно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів на 2 %;

- виконання учасниками змагань спортивних розрядів та нормативів;

- збільшення кількості миколаївських спортсменів, які увійдуть до складу збірної команди України;

- збільшення переможців та призерів чемпіонатів та першостей області, України, Європи, світу та міжнародних змагань;

- збільшення кількості глядачів під час проведення заходів на 5-7 %.

 

10. Природокористування та безпека життєдіяльності людини

10.1. Охорона природного навколишнього середовища

Стислий аналіз та динаміка розвитку

Місто Миколаїв має унікальний природний комплекс. Система водних об’єктів і озеленених територій є природно-екологічним каркасом міста.

Основними екологічними проблемами міста Миколаєва є забруднення атмосферного повітря, акваторії Бузького лиману та річки Південний Буг, шумове забруднення,  посилення екзогенних геологічних процесів (підтоплення, зсуви), збереження біорізноманіття на території міста, поводження з побутовими відходами та безпритульними тваринами.

Миколаїв не відноситься до переліку регіонів з високим забрудненням атмосфери. Основними забруднювачами атмосферного повітря є пересувні джерела,  від яких надходить в середньому в 3,5 – 4 рази більше викидів, ніж від стаціонарних об’єктів.

У місті до атмосфери потрапляє близько 35 тис.т на рік забруднюючих речовин, що у перерахунку на площу міста становить 135 т/км2, а у співвідношенні з чисельністю населення – 70 кг/особу.

Водні ресурси міста різноманітні. У межах міста знаходяться: річки Південний Буг та Інгул, які в районі Миколаєва впадають до Дніпро-Бузького лиману, р.Вітовка, Жовтневе водосховище.

Водні об’єкти м. Миколаєва  відчувають на собі значний антропогенний вплив, особливо води Бузького лиману, куди здійснюють скид зворотних вод 14 підприємств-водокористувачів. Найбільшим забруднювачем Бузького лиману є МКП «Миколаївводоканал».

Серед небезпечних геологічних процесів місто найбільше потерпає від підтоплення, близько 4,5% території (1093,5 га) знаходяться в зоні ризику: Тернівка, Кульбакине, житловий масив в межах вулиць Марії Ульянової, Фонтанної, Широка Балка, селище Горького, Старий Водопій, Ліски, Залізничне селище.

У межах міста налічується 18 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 1184 га та 214 об’єктів зеленого господарства, віднесених до територій рекреаційного призначення.

Щорічно в місті Миколаєві утворюється близько 2500 тис.т відходів І-ІV класів небезпеки, що становить 80-85 % від аналогічних класів небезпеки відходів, що утворюються в Миколаївській області. Кількість ТПВ, які вивезені на міське звалище, зображені на рис.10.1.1.

Рис. 10.1.1. Кількість ТПВ, які вивезені на міське звалище, тис. м³

Всі ТПВ вивозяться на міський полігон ТПВ, що в 1972 р. був організований поблизу  Великої Коренихи. Відстань до житлової забудови Великої Коренихи 1 км, до Бузького лиману – 1,8 км. Загальна площа полігону 37,97 га, розділена на 10 карт, 6 з яких на сьогодні вже заповнені. На даний час на полігоні знаходиться більше 35 млн.м3 відходів, в основному ІІІ та ІV класів небезпеки.

Протягом останніх років склалася складна ситуація із збільшенням кількості безпритульних тварин на вулицях міста, внаслідок чого значно зросла кількість звернень громадян до органів місцевого самоврядування щодо великої кількості безпритульних тварин та їх агресивної поведінки.

Основними факторами, що спричинюють зростання чисельності безпритульних тварин є: потрапляння на вулицю домашніх тварин, які втратили господарів, та безконтрольне розмноження безпритульних тварин.

 

Головні проблеми:

- не в повному обсязі фінансування реалізації проектів екологічного напрямку;

- низький рівень обігових коштів у підприємств, на які покладено забезпечення належного санітарного та екологічного стану міста;

- відсутність надходжень трансфертів з державного бюджету на виконання природоохоронних заходів;

- низький рівень екологічної свідомості та поінформованості городян;

- забруднення поверхневих вод;

- забруднення атмосферного повітря викидами автотранспорту вздовж автомагістралей;

- необхідність оновлення видового складу, реконструкції зелених насаджень, знесення сухостою та аварійних дерев;

- невирішеність питання роздільного збору відходів, відсутність сміттєпереробного або сміттєспалювального комплексу, необхідність реконструкції полігону побутових відходів;

- поширення небезпечних екзогенних процесів;

- збільшення кількості безпритульних тварин.

 

Цілі і пріоритети на 2015-2018 роки:

- реконструкція водно-каналізаційного господарства;

- утилізація побутових і промислових відходів;

- розвиток громадського транспорту та велоруху;

- реконструкція  дорожньо-транспортного господарства;

- комплексний благоустрій міста;

- екологічне виховання  та  освіта;

- екологічне  управління  містом;

- раціональне землекористування;

- придбання екологічно чистих товарів і послуг;

- припинення поширення екзогенних процесів;

- впровадження роздільного збору побутових відходів;

- гуманне поводження з тваринами.

 

Очікувані результати:

- запобігання зростанню обсягів забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря;

- запобігання зростанню обсягів забруднених стічних вод і забруднюючих речовин, що скидаються в поверхневі води;

- збільшення площі озеленених територій, ландшафтної реконструкції зелених насаджень;

- підвищення рівня використання вторинних ресурсів;

- ліквідація потенційних небезпек забруднення, запобігання ймовірним економічним збиткам і зменшення соціальної напруженості серед мешканців міста.

 

10.2.Техногенна безпека

Стислий аналіз та динаміка розвитку

За статистичними даними, протягом останніх п’яти років щороку в Україні в середньому виникає 50-60 пожеж та вибухів, які досягають критеріїв надзвичайних ситуацій, 25-30 катастроф на транспорті, 10-15 аварій на системах життєзабезпечення, 5-10 випадків раптового руйнування будівель та споруд, 5-10 аварій в електроенергетичних системах, до 5 випадків виявлення у навколишньому середовищі шкідливих речовин понад гранично допустимі концентрації та аварій, пов’язаних із викидом (загрозою викиду) в атмосферне повітря небезпечних хімічних речовин тощо.

Миколаївську область згідно з розрахунками (за статистичними даними 1997-2013 років), проведеними ДСНС України, віднесено до областей з найвищим інтегральним показником небезпеки. При цьому в структурі небезпек переважають природні чинники.

У 2013 році на території міста Миколаєва виникло: надзвичайних ситуацій – 2, подій – 84, пожеж – 750. Загинуло в подіях та пожежах 38 осіб.

Гідрометеорологічні умови останніх років характеризувалися негативним впливом як короткочасної дії, так і тривалими процесами несприятливих умов. Особливість їх полягала у виникненні небезпечних та стихійних погодних явищ, які не досягали рівня надзвичайної ситуації, але за рахунок комплексної дії (насамперед протягом тривалого часу) негативно впливали на життєдіяльність людей та функціонування господарського комплексу міста. З кожним роком збільшується пожежонебезпечний період, який характеризується встановленням високої (4 класу) та надзвичайної (5 класу) пожежної небезпеки.

У техногенній сфері загроза небезпеки посилюється високим рівнем фізичного та морального зносу основних засобів, обмеженим фінансуванням заходів безпеки, наявністю великої кількості потенційно небезпечних об’єктів та недосконалістю застосування технологічних процесів, недостатнім матеріально-технічним оснащенням органів управління та сил реагування на надзвичайні ситуації, які значно зменшились  в умовах фінансово-економічної кризи.

Продовжується активізація екзогенних геологічних процесів, з них найбільш небезпечними для життєдіяльності населення та об’єктів економіки, як і в попередні роки, залишаються зсуви, абразія, карстові процеси та підтоплення територій.

З метою виконання невідкладних заходів щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру виконавчим комітетом Миколаївської міської ради за останні чотири роки приймались рішення про виділення з міського матеріального резерву матеріальних цінностей на суму 398,843 тис. грн.

 

Головні проблеми:

До найбільш негативних за своїми наслідками загроз техногенного походження, можливість виникнення яких на території міста повністю не виключена, слід віднести:

- аварії з викидом хімічно небезпечних речовин і утворенням зон хімічного забруднення;

- аварії на транспорті з викидом небезпечних речовин і виникнення великих площ зараження, загоряння;

-  аварії на системах життєзабезпечення міста;

-  аварії з джерелами іонізуючого випромінювання;

- великомасштабні пожежі, вибухи у місцях скупченого проживання та перебування людей;

- аварії на магістральних газопроводах.

Крім того, техногенно-екологічну обстановку на території м. Миколаєва ускладнює наявність великої кількості (1051) потенційно небезпечних об’єктів з високим ступенем ризику, з яких 276 потенційно небезпечні, у тому числі 10 хімічно небезпечних об’єктів з великою кількістю сильнодіючих отруйних речовин (107,6 т.), а саме:

- аміак – 44,9 т;

- хлор – 53,2 т;

- інші – 9,5 т.

У зоні можливого хімічного ураження цих об’єктів мешкає 52780 осіб.

До основних загроз природного характеру, які можуть виникнути на території міста, слід віднести:

- можливість підтоплення окремих територій міста внаслідок сильних затяжних дощів та інтенсивного таяння снігу в басейні річок П.Буг та Інгул;

- виникнення карстово-суфозійних процесів, провалів грунту;

- в зимовий період можливі снігові замети, ожеледь, які можуть призвести до зупинки руху міського транспорту, порушень в роботі систем життєзабезпечення;

- сильний вітер, град, пилові бурі;

- задимлення житлових масивів внаслідок пожеж у лісопарковій зоні.

Створення техногенного водоносного горизонту підземних вод зумовило значні зміни в лісових ґрунтах – відбувається їх набрякання, зменшення міцності та перетворення у пливуни з подальшим осіданням та зсуванням лісових порід. У різних районах міста спостерігаються провальні деформації ґрунтів, які класифікуються як небезпечні в інженерно-геологічному відношенні «псевдокарстові» прояви.

Внаслідок підйому рівня ґрунтових вод в Корабельному та Центральному районах активізувалися абразійні процеси та зсувні явища.

У цілому ерозійні процеси розвинені на схилах долин рік і балок, складених суглинками і глинами, що легко розмиваються.

Внаслідок наявності обривистих берегів висотою від 20-40 м до 60 м спостерігається руйнування берегової смуги шляхом обвалів, зсувів та осипів ґрунту в воду.

Формування техногенного водоносного горизонту на глибині 1-2 м внаслідок змін природної рівноваги у водному балансі територій, а також техногенних факторів, пов’язаних з втратами води з водоносних мереж, порушенням умов природного дренажу вод поверхневого та підземного стоку викликає інтенсивне підтоплення значних територій та об’єктів (1172,8 га території міста, в тому числі 2505 приватних і 100 багатоповерхових будинків з  населенням 30821 особа).

Крім того, в зонах можливого підтоплення знаходяться потенційно небезпечні об’єкти та об’єкти з масовим перебуванням людей, що може призвести до ускладнення обстановки, пов’язаної з підтопленням.

Велика протяжність берегової смуги (128 км), істотна площа акваторії (74 кв.км), відсутність достатньої кількості рятувальних станцій та сезонних рятувальних постів значно ускладнює здійснення комплексу заходів щодо запобігання загибелі людей на воді, як наслідок – на воді в межах міста Миколаєва щороку гине близько 20 осіб.

 

Цілі і пріоритети на 2015-2018 роки

Забезпечення органами місцевого самоврядування ефективної реалізації державної політики, спрямованої на зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій та гарантування високого рівня захисту населення і територій від їх наслідків:

- аварійно-рятувальне обслуговування території міста та об’єктів підвищеної небезпеки;

- зниження ризиків виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру;

- підвищення рівня готовності органів управління та сил цивільного захисту до дій за призначенням;

- зменшення кількості випадків загибелі людей;

- зменшення матеріальних втрат від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

 

Очікувані результати:

- підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері техногенної і природної безпеки;

- покращання діяльності органів місцевого самоврядування в напрямку вирішення актуальних проблем захисту населення, об’єктів і територій від небезпечних факторів різного характеру;

- зниження втрат від надзвичайних ситуацій;

- поліпшення якості необхідних управлінських рішень щодо запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

- забезпечення ефективного використання коштів резервного фонду бюджету міста;

- забезпечення необхідного рівня безпеки проживання громадян;

- зменшення кількості загиблих людей та постраждалого населення;

- зменшення збитків, порівняно з попереднім періодом у навколишньому середовищі;

- гарантований захист населення від надзвичайних ситуацій;

- швидкість ліквідації надзвичайних ситуацій та подій;

- зниження соціальної напруженості серед населення у зоні надзвичайної ситуації;

- повнота моніторингу;

- достовірність прогнозу виникнення надзвичайних ситуацій.

 

10.3. Охорона правопорядку

Стислий аналіз та динаміка розвитку

Діяльність правоохоронних органів міста Миколаєва у межах наданих повноважень упродовж поточного 2014 року була зосереджена на реалізації організаційних та практичних заходів щодо протидії злочинності та корупції, реального усунення порушень законів, притягнення винних осіб до встановленої законодавством відповідальності.

Вжиті правоохоронними органами міста заходи щодо боротьби зі злочинністю певною мірою сприяли покращанню криміногенної ситуації в обласному центрі.

Аналіз правоохоронної діяльності у  2014 році свідчить, що криміногенна обстановка в місті Миколаєві у цілому залишається стабільною, а поодинокі випадки погіршення стану злочинності не залишаються без відповідного реагування. Проте, на фоні зростання в країні соціально-політичної напруженості загальний рівень злочинності на території міста збільшився з 95,5 до 102,4 кримінальних правопорушень на 10 тисяч населення міста. 

З метою застосування спільних зусиль правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування щодо протидії і профілактики злочинності та корупції в обласному центрі, органами прокуратури міста та області проведено 7 координаційних нарад, направлених, у першу чергу, на своєчасне виявлення, розкриття, припинення та попередження негативних явищ.

Слід відмітити, що, працюючи в умовах ускладнення політичної та оперативної обстановки в країні та регіоні, органи внутрішніх справ міста Миколаєва при тісній взаємодії та за безпосереднім сприянням їх службовій діяльності виконавчих органів Миколаївської міської ради добре виконують обов’язки, покладені на них діючим законодавством України, підтримують стабільний рівень правопорядку та розкриття злочинів.

Так, порівняно з аналогічним періодом минулого року правоохоронними органами міста зареєстровано на 7,3% більше злочинів. Станом на 01.09.2014 до правоохоронних органів надійшло 42524 заяви та повідомлення, з них 18184 заяви та повідомлення про кримінальні правопорушення, з яких 2086 (11,5%) розкрито. За даними Єдиного реєстру досудових розслідувань відмічається зниження рівня криміналізації суспільства у напрямку економічної злочинності з 551 у 2013 році до 396 у 2014 році.

Відмічається позитивна тенденція щодо зменшення кількості вчинених тяжких та особливо тяжких кримінальних порушень  (з 1736 за 9 місяців 2013 року до 1438 за аналогічний період 2014 року, або на – 17,2%), а також злочинів, вчинених у стані алкогольного сп’яніння (з 348 до 276, або на – 20,7%).

Знизилася кількість злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту (з 57 до 54 кримінальних правопорушень).

Разом з тим, у структурі злочинності наявні й негативні тенденції. Відмічається зростання окремих видів злочинів: пограбувань – з 307 до 331 (+7,8%),  крадіжок – з 1583 до 2066 (+13,1%), привласнення, розбійні напади – з  34 до 35, (+2,9%), угонів транспортних засобів – з 35 до 82 (+60,8%).

Збільшились у частині громадської безпеки рівень скоєння у місті хуліганства (з 47 до 52) та кількість фактів спричинення тяжких тілесних ушкоджень (з 19 до 22).Також збільшилась кількість вчинених умисних вбивств з 7 до 17. Завдяки налагодженій взаємодії правоохоронних органів рівень розкриття вбивств по місту складає 70,6 %.

Певних успіхів досягнуто підрозділами КМСД районних відділів міліції міста у профілактиці неповнолітньої злочинності. Так, у поточному 2014 році по місту відбулося зниження рівня загальної підліткової злочинності (116 кримінальних правопорушень проти 129 за аналогічний період 2013 року) на 10,1% та по тяжких злочинах на 53,8% (48 кримінальних правопорушень проти 104 за аналогічний період 2013 року), недопущено фактів скоєння підлітками вбивства, жодного ТТУ та ТТУ зі смертельними наслідками, зґвалтування, збуту наркотиків та зберігання зброї.

Органами внутрішніх справ міста забезпечено громадський порядок під час проведення в обласному центрі 485 офіційних масових заходів за участю 253 тисяч офіційних учасників. У більшості випадків це були заходи політичної та соціальної спрямованості. Для охорони громадського порядку на цих заходах було задіяно 5800 працівників органів внутрішніх справ та 2470 членів громадських формувань з охорони громадського порядку міста Миколаєва. В середньому відбувалось не менш 2 масових заходів на добу. При цьому з 9-ти місяців поточного року лише 4 місяці працювали у повному складі на території міста батальйон патрульно-постової служби ММУ УМВС України в Миколаївській області та підрозділи полку внутрішніх військ. У підсумку, навантаження на працівників міської міліції у минулому періоді 2014 року збільшилось в рази, але миколаївська міліція з честю витримує цей іспит.

 

Головні проблеми:

- недостатнє фінансове забезпечення органів внутрішніх справ, низький рівень матеріально-технічного обладнання районних відділів міліції та спеціальних підрозділів міліції міста, у першу чергу засобами зв’язку та оргтехнікою, зокрема на пунктах охорони громадського порядку;

- відсутність фінансування будівельних робіт щодо створення на базі міського управління центру оперативного реагування нарядів міліції («ЦОРМ»);

- неспроможність органів внутрішніх справ здійснювати оплату комунальних послуг на пунктах охорони правопорядку міста, переданих у користування міліції згідно з укладеними договорами;                                  

- низька ефективність роботи дільничних інспекторів міліції з населенням міста, слабка активність городян у співпраці з органами внутрішніх справ щодо попередження, виявлення і розкриття злочинів;

- відсутність протягом 2011-2014 років фінансування органів внутрішніх справ міста за Програмою профілактики злочинності на території міста Миколаєва «Правопорядок» на 2012-2015 роки на матеріально-технічне забезпечення підрозділів міліції міста.

 

Цілі і пріоритети на 2015-2018 роки

Відповідно до вимог УМВС України в Миколаївській області щодо пріоритетних напрямків в організації діяльності органів внутрішніх справ м. Миколаєва основними завданнями для них визначено:

- захист конституційних прав та свобод мешканців міста, забезпечення громадського порядку та безпеки громадян;

- підвищення ефективності роботи органів внутрішніх справ, забезпечення належного професійного рівня підготовки особового та керівного складу гарнізону міліції обласного центру;

- належне та своєчасне реагування на заяви і повідомлення про пригоди та кримінальні правопорушення, досягнення максимально можливих результатів щодо їх розкриття. Подальше втілення сучасних технологій, посилення контролю за організацією роботи міліції, створення центру оперативного реагування нарядів міліції на базі міського управління МВС;

- посилення протидії економічній злочинності, зловживанням у житлово-комунальній сфері, ретельне супроводження бюджетних коштів, виявлення фактів хабарництва та корупції;

- профілактика злочинності серед неповнолітніх, забезпечення захисту їх прав, протидія скоєнню насильства над підлітками у сім’ї, а також жебрацтву та безпритульності серед них;

- активізація роботи з протидії наркозлочинності, незаконному обігу зброї, забезпечення оперативного розкриття резонансних, тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень;

- посилення профілактичної роботи органів внутрішніх справ з окремими категоріями громадян, у першу чергу, щодо недопущення рецидивної злочинності, забезпечення ефективного адміністративного нагляду за достроково звільненими з місць обмеження волі;

-  максимальне використання можливостей громадських формувань з охорони громадського порядку міста;

- покращання матеріально-технічного та фінансового забезпечення органів внутрішніх справ, підвищення оперативності та ефективності розкриття злочинів за допомогою нових матеріально-технічних засобів.

Актуальним постає питання суттєвого збільшення кількості камер відеоспостереження в обласному центрі. Також доцільно вирішити питання  щодо цілодобового відстеження оперативними черговими частинами ММУ УМВС України в Миколаївській області та  черговими районних відділів міліції стану пересування по місту не тільки нарядів груп швидкого реагування та автопатрулів, але й піших патрульних нарядів.

На сьогодні це можливо із застосуванням засобів GPRS та камер відеоспостереження, що виведені на монітор загального контролю. Це забезпечить, з врахуванням щільності нарядів, оперативно координувати дії патрульних, направляти до місця пригоди найближче розташований наряд міліції, що значно збільшить кількість припинених та розкритих кримінальних правопорушень.

Забезпечення необхідного фінансування цих заходів, наприклад, в обсягах Програми профілактики злочинності на території міста Миколаєва «Правопорядок», дозволить їх впровадити вже у найближчий час.

 

Очікувані результати:

- покращання матеріально-технічного та фінансового забезпечення органів внутрішніх справ, підвищення оперативності та ефективності розкриття злочинів, у тому числі за допомогою нових матеріально-технічних засобів;

- налагодження ефективної взаємодії із зацікавленими організаціями та установами, населенням міста щодо протидії злочинності.

 

10.4. Охорона праці

Стислий аналіз та динаміка розвитку

У 2012 – 2014 роках   продовжилась  діяльність зі створення безпечних і нешкідливих умов праці на підприємствах міста. Складне фінансове становище багатьох із них позначається на недостатньому виділенні коштів для вирішення питань з охорони праці.

Для сприяння реалізації прав працюючих на здорові та безпечні умови праці постійно вивчається стан додержання законодавства щодо охорони праці  на підприємствах різних форм власності, контролюється   виконання колективних договорів,  проводиться атестація робочих місць із шкідливими і небезпечними умовами  праці, ведеться облік та аналіз нещасних випадків і професійних захворювань, моніторинг стану охорони  праці та контролю за атестацією робочих місць за умовами праці, забезпеченням надання пільг і компенсацій працюючим у несприятливих умовах.

Завдяки  посиленню контролю за роботою підприємств із зазначених напрямків за вказаний період зменшено кількість нещасних випадків на виробництві з 70  в 2011 році до 61 в 2013 році, кількість атестованих робочих місць за результатами проведеної атестації збільшилась  з 93,7% в 2011 році до  97,6% в  2013 році.

У 2011 році  управлінням праці департаменту праці та соціального захисту населення було внесено зауваження стосовно охорони та умов праці, надання пільг і компенсацій за роботу в шкідливих  умовах праці до  434   колективних договорів, в 2012 році – 356, в 2013 році  – 312 зауважень, що означає позитивну тенденцію до зниження зауважень до  розділу «Охорона праці» колективних договорів.

 Кількість публікацій  в  засобах масової інформації з вищезазначених питань постійно збільшується: в 2011 році було направлено 56 матеріалів та статей, в 2012 році – 66, в 2013 році – 78.

 

Головні проблеми:

- недостатня ефективність систем управління охороною праці на підприємствах щодо поліпшення стану охорони праці і промислової безпеки;

-  невідповідність нормативно-правової бази з охорони праці сучасним вимогам;

-   незадовільний стан захисту працівників від дії шкідливих і небезпечних факторів  виробничого середовища.

 

Цілі і пріоритети  на 2015-2018 роки:

- профілактика та запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням на виробництві, зниження рівня аварійності та виробничого  травматизму, поліпшення стану умов працюючих у шкідливих умовах праці, продовження реалізації державної політики з питань охорони праці;

- профілактика виробничого травматизму шляхом вдосконалення системи управлінь охороною праці на підприємствах та в організаціях усіх форм власності;

- здійснення контролю та проведення моніторингу стану охорони праці;

- проведення моніторингу виконання за колективними договорами Комплексних заходів  щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища,  підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійного захворювання, аваріям і пожежам;

- попередження професійних захворювань;

      - проведення методичної та інформаційно – роз’яснювальної роботи з питань охорони та умов праці під час спілкування з керівниками та фахівцями підприємств, установ і організацій міста.

 

Очікувані результати:

-  зниження рівня виробничого травматизму та  професійних захворювань.

____________________________________

Додаток 1

до Програми

 

ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ  м.МИКОЛАЄВА НА 2015-2018 РОКИ

Показники

Одиниця виміру

2013 рік

звіт

2014 рік

очікуване

2015 рік прогноз

2016 рік

прогноз

2017 рік прогноз

2018 рік

прогноз

1

2

3

4

5

6

7

8

Сфера реального сектору економіки

 

 

 

 

 

 

 

Обсяг реалізованої промислової продукції  у діючих цінах  - всього

млн. грн.

11744,3

11258,4

11337,2

11598,0

11934,3

12423,6

Обсяг реалізованої промислової продукції  у розрахунку на одну особу

грн.

23648,8

22753,4

23019,7

23606,8

24350,7

25406,1

 

 

 

 

 

 

 

 

Фінансові  показники

 

 

 

 

 

 

 

Доходи міського бюджету   (без трансфертів) 

млн. грн.

914,2

974,5

911,4

    987,2

1054,9

1108,6

Обсяг доходів бюджету розвитку міського бюджету

млн. грн.

118,1

    121,3

6,0

5,0

4,0

3,0

Питома вага бюджету розвитку у загальному обсязі доходів міського бюджету (без трансфертів)

%

12,9

12,4

      0,7

      0,5

       0,4

      0,3

Видатки з кредитуванням міського бюджету  - всього

млн. грн.

1566,3

1771,9

 

2074,9

2231,6

2367,7

2489,7

у тому числі за рахунок трансфертів з інших бюджетів

млн. грн.

660,7

878,3

1163,5

1244,4

1312,8

   1381,2

Показники рівня життя

 

 

 

 

 

 

 

Фонд оплати праці штатних працівників 

млн. грн.

4944,2

4978,8

5177,9

5618,0

6067,4

6795,9

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника

грн.

3220,0

3477,0

3755,0

4130,0

4477,0

5014,0

Показники розвитку підприємництва

 

 

 

 

 

 

 

Кількість суб’єктів малого підприємництва   (з урахуванням мікропідприємництва)             у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення, одиниць

 

одиниць

110

120

110

114

114

117

Кількість найманих працівників суб’єктів малого підприємництва (з урахуванням мікропідприємництва) у загальній кількості найманих працівників суб`єктів господарювання, відсотків

 

%

30,1

31,0

29,0

28,9

28,9

29,9

Населення та ринок праці

 

 

 

 

 

 

 

Середньорічна чисельність наявного населення

тис. осіб

494,9

494,8

492,5

491,3

490,1

489,0

Кількість зайнятих економічною діяльністю  у віці 15-70 років,  тис. осіб

тис. осіб

306,3

305,4

304,5

303,9

304,8

305,5

Рівень безробіття

%

1,1

1,2

1,2

1,1

1,0

0,9

Інвестиційна та зовнішньоекономічна діяльність

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прямі іноземні інвестиції за наростаючим підсумком - всього

млн. дол. США

202,3

220,5

241,4

265,5

293,4

325,7

у % до попереднього року

%

108,5

109,0

109,5

110,0

110,5

111,0

Обсяг експорту, всього

млн. дол. США

2685,9

2393,0

2440,9

2526,3

2634,9

2766,7

Обсяг експорту у % до попереднього року

%

108,1

89,1

102,0

103,5

104,3

105,0

Обсяг імпорту, всього

млн. дол. США

725,9

520,0

528,3

544,2

565,9

591,4

Обсяг імпорту у % до попереднього року

%

98,6

71,6

101,6

103,0

104,0

104,5

 

Додаток 2

до Програми

 

Заходи щодо забезпечення виконання Програми економічного і соціального розвитку м. Миколаєва на 2015-2018 роки

Заходи

Термін виконання

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Бюджетна політика

Поліпшення управління комунальними підприємствами на основі новітніх моделей менеджменту; прискорення процесів реструктуризації суб’єктів господарювання, подальше перебування яких у комунальній власності за результатами господарської діяльності вбачається недоцільним; забезпечення повноти фінансових надходжень від використання об’єктів комунальної власності

2015-2018

 управління з використання та розвитку комунальної власності ММР та виконавчі органи ММР, до сфери управління яких належать відповідні підприємства

підвищення ефективності використання об’єктів комунальної власності територіальної громади міста Миколаєва

Упорядкування містобудівної та інвестиційної діяльності: врегулювання орендних відносин та прав власності на землю і нерухомість; реалізація принципів відкритості та прозорості в земельних відносинах і містобудівному плануванні; впровадження практики конкурсів (відкритих торгів) на одержання забудовниками прав на інвестиційні проекти (а не на земельні ділянки без їх цільового призначення); нарощення інвестиційних пропозицій за рахунок неефективно використовуваних земельних ділянок; упорядкування міжвідомчого обміну інформацією щодо платників плати за землю та об’єктів оподаткування з  фіскальними органами;  забезпечення проведення ефективної роботи щодо залучення коштів до цільового фонду розвитку інженерно-транспортної та соціальної  інфраструктури міста Миколаєва

2015-2018

управління земельних ресурсів ММР, управління містобудування та архітектури ММР

підвищення ефективності використання земельних ресурсів

Проведення роботи щодо забезпечення дотримання трудового законодавства суб’єктами господарювання (погашення заборгованості із заробітної плати, легалізація трудових відносин тощо)

2015-2018

департамент праці  та  соціального захисту населення ММР

збільшення доходної частини бюджету

Розширення дохідних джерел, бази оподаткування місцевих податків та зборів, в рамках визначених Податковим кодексом України

2015-2018

департамент фінансів ММР

збільшення доходної частини бюджету

Недопущення випадків надання економічно необґрунтованих пільг суб’єктам господарювання зі сплати земельного податку та місцевих податків і зборів

2015-2018

департамент фінансів ММР

недопущення необґрунтованих втрат міського бюджету

Впровадження та застосування програмно-цільового методу складання та виконання міського бюджету; встановлення чіткого взаємозв’язку між результатами діяльності і бюджетними коштами, виділеними на їх досягнення; раціональне використання коштів на капітальне будівництво, реалізація за рахунок бюджетних коштів проектів зі значним економічним, соціальним або бюджетоутворюючим ефектом

2015-2018

департамент фінансів ММР, головні розпорядники коштів міського бюджету

раціональне використання бюджетних коштів

Забезпечення виконання на місцевому рівні загальнодержавних реформ у бюджетній та комунальній сферах міста

2015-2018

департамент фінансів ММР, головні розпорядники коштів міського бюджету

раціональне використання бюджетних коштів

Забезпечення проведення ефективної роботи щодо залучення коштів до цільового фонду розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м.Миколаєва

2015-2018

управління містобудування та архітектури ММР

збільшення фінансового ресурсу для розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста

Вжиття заходів на виконання доручень виборців за пропозиціями міського голови та депутатів міської ради за рахунок коштів міського бюджету

2015-2018

апарат ММР, головні розпорядники коштів міського бюджету

зростання довіри до влади

Підприємництво

Виконання заходів Програми розвитку малого і середнього підприєм-ництва в м.Миколаєві на 2015-2016 роки

2015-2016

управління з розвитку споживчого ринку ММР

регулювання та підтримка підприємницької діяльності

Проведення заходів щодо поліпшення законодавчої та нормативної бази, що регулює підприємницьку діяльність шляхом здійснення постійного контролю за прийняттям органом місцевого самоврядування регуляторних актів

2015-2018

управління з розвитку споживчого ринку ММР

впорядкування законодавчої бази у сфері регулювання підприємницької діяльності

Проведення заходів з відстеження результативності регуляторних актів

2015-2018

управління з розвитку споживчого ринку ММР

створення сприятливих умов для здійснення підприємницької діяльності, скасування та коригування неефективних регулювань

Ведення реєстру діючих регуляторних актів

2015-2018

управління з розвитку споживчого ринку ММР

забезпечення системності та прозорості при здійсненні регуляторної діяльності

Надання інформаційної підтримки суб’єктам господарювання шляхом проведення нарад-семінарів, за телефоном гарячої лінії

2015-2018

управління з розвитку споживчого ринку ММР

активізація співпраці міської влади з суб’єктами підприємницької діяльності та громадськими організаціями

Проведення тематичних та оптових виставок – ярмарків товарів, що виготовляються підприємствами та підприємцями міста Миколаєва

2015-2018

управління з розвитку споживчого ринку ММР

розвиток підприємницького сектору економіки міста, формування позитивного іміджу підприємців міста

Підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації кадрів для малого підприємництва

2015-2018

управління з розвитку споживчого ринку ММР

підвищення само зайнятості населення шляхом збільшення кількості суб’єктів господарювання, зменшення рівня безробіття за рахунок створення нових робочих місць

Забезпечення широкого доступу підприємців до інформації про виробничі ресурси

2015-2018

управління з розвитку споживчого ринку ММР

стимулювання розвитку підприємництва

Адміністративні послуги

Виділення приміщень у будівлях адміністрацій районів ММР для облаштування філіалів центру надання адміністративних послуг ММР

2015-2018

центр надання адміністративних послуг ММР

підвищення якості обслуговування мешканців, спрощення системи надання адміністративних послуг

Підприємства комунальної форми власності

Забезпечення  на засіданнях робочої  групи з аналізу причин 

безприбуткової діяльності суб'єктів підприємництва розгляду показників фінансово-господарської діяльності збиткових підприємств комунальної власності міста

2015-2018

управління економіки та інвестицій ММР, комунальні підприємства

зменшення кількості збиткових підприємств

Ініціювання питання щодо оптимізації діяльності  збиткових підприємств комунальної власності міста

2015-2018

виконавчі органи ММР, яким підпорядковані комунальні підприємства

збільшення кількості ефективно працюючих комунальних підприємств

Забезпечення виконання затверджених показників фінансових планів 

 

2015-2018

комунальні підприємства,

виконавчі органи ММР, яким  підпорядковані комунальні підприємства

збільшення кількості ефективно працюючих комунальних підприємств, збільшення надходження до бюджету міста податку на прибуток від підприємств комунальної форми власності

Внески органів місцевого самоврядування у статутні капітали суб’єктів підприємницької діяльності

2015-2018

управління з використання та розвитку комунальної власності ММР та виконавчі органи ММР, до сфери управління яких належать відповідні підприємства

підвищення ефективності використання об’єктів комунальної власності територіальної громади міста Миколаєва

Інвестиційна діяльність

Виконання заходів Міської програми залучення вітчизняних та іноземних інвестицій у м.Миколаїв в період до 2017 року

2015-2017

управління економіки та інвестицій ММР та виконавчі органи ММР, підприємства міста

активізація залучення міжнародної технічної допомоги, покращання інформованості потенційних інвесторів про можливості вкладання коштів в м. Миколаїв

Підтримка реалізації інвестиційних та інноваційних проектів, що увійшли до інвестиційного портфеля міста Миколаєва

2015-2018

управління економіки та інвестицій ММР та виконавчі органи ММР

збільшення обсягу залучених інвестицій на реалізацію проектів, що увійшли до інвестиційного портфеля міста Миколаєва

Виготовлення презентаційних та промоційних матеріалів міста Миколаєва

2015-2018

управління економіки та інвестицій ММР та виконавчі органи ММР

збільшення кількості та підвищення якості  виготовлених промоційних матеріалів

Участь у програмах міжнародної технічної допомоги

2015 - 2018

управління економіки та інвестицій ММР та виконавчі органи ММР

кількість поданих заявок на участь у конкурсах та грантах

Сприяння створенню територій спеціальних режимів економічної діяльності, продовження роботи щодо створення індустріального парку в місті Миколаєві

2015 - 2018

управління економіки та інвестицій ММР та виконавчі органи ММР

створення індустріального парку у місті Миколаєві

Визначення та/або оновлення кредитного рейтингу м.Миколаєва, кредитного рейтингу боргового зобов’язання Миколаївської міської ради, рейтингів інвестиційної привабливості міста тощо

2015 - 2018

управління економіки та інвестицій Миколаївської міської ради

покращання ділового іміджу міста та підвищення інвестиційної привабливості

Виконання заходів грантового проекту «Нові можливості для проживання, навчання, працевлаштування для вимушених переселенців в місті Миколаєві»

 

2015-2016

управління економіки та інвестицій Миколаївської міської ради, виконавчий комітет ММР, департамент праці та соціального захисту населення ММР, департамент житлово-комунального господарства ММР, управління освіти ММР, Миколаївський міський центр для сім’ї дітей та молоді, Регіональний фонд підтримки підприємництва в Миколаївській області

забезпечення гідних умов життєдіяльності вимушених переселенців в місті Миколаєві

Земельні ресурси

Забезпечення своєчасного укладання договорів оренди землі, договорів про встановлення особистого строкового сервітуту

2015-2018

управління земельних ресурсів ММР

підвищення ефективності управління земельними ресурсами, збільшення надходжень до бюджету міста

Забезпечення своєчасного проведення нормативної грошової оцінки земель міста відповідно до вимог законодавства

2017-2018

управління земельних ресурсів ММР

збільшення надходжень до бюджету міста

Забезпечення  підготовки документації із землеустрою, експертної оцінки землі для проведення земельних торгів та забезпечення проведення земельних торгів

2015-2018

управління земельних ресурсів ММР

підвищення ефективності управління земельними ресурсами, збільшення надходжень до бюджету міста

Створення автоматизованої системи ведення земельного кадастру, у т.ч. вектарізація растра, програм, матеріально-технічне забезпечення

2015-2018

управління земельних ресурсів ММР

забезпечення інформацією щодо земельних ділянок міста

Забезпечення функціонування автоматизованої програми щодо обліку та контролю за надходженням орендної плати за землю, у т.ч. супроводження програми

2015-2018

управління земельних ресурсів ММР

контроль за надходженням орендної плати за землю

Виготовлення технічної документації із землеустрою по встановленню меж земель комунальної власності

2015-2018

управління земельних ресурсів ММР

підвищення ефективності управління земельними ресурсами

Архітектура та містобудування

Розробка та проведення експертизи окремого розділу генплану               м.Миколаєва – плану червоних ліній

 

2015

управління містобудування та архітектури ММР

розробка містобудівної документації для визначення геодезично зафіксованих  ліній регулювання забудови

при розміщенні  об’єктів містобудування, благоустрою,

озеленення та інженерно-транспортної інфраструктури

Розробка детальних планів території (ДПТ) мікрорайонів відповідно до генплану           м.Миколаєва

 

2015-2018

управління містобудування та архітектури ММР

розробка містобудівної документації, для визначення планувальної організації  та розвитку  окремих території

Розробка та проведення експертизи окремого розділу генплану м.Миколаєва – інженерно-технічних заходів цивільного захисту міста

 

2015

управління містобудування та архітектури ММР

розробка містобудівної документації для визначення інженерно-технічних заходів цивільного захисту міста

Розробка та проведення експертизи доповнення до генерального плану                   м.Миколаєва у складі міської інженерно-транспортної інфраструктури–розміщення гаражів і паркенгів на території міста

 

 

2017

управління містобудування та архітектури ММР

розробка містобудівної документації для оптимізації існуючої та створення ефективної соціальної, інженерної та транспортної інфраструктури

 

Розробка містобудівних обґрунтувань для реалізації пілотних проектів комплексної реконструкції кварталів застарілого житлового фонду згідно із  Урядовою програмою «Територія якісного життя»

 

 

2018

управління містобудування та архітектури ММР

визначення правових, економічних, соціальних та організаційних засад проведення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) із заміною застарілого житлового та нежитлового фондів міста

Розробка програмного продукту щодо створення геоінформаційної  електронної містобудівної кадастрової системи м.Миколаєва

 

2015

управління містобудування та архітектури ММР

створення системи зберігання і використання геопросторових даних про територію, адміністративно-територіальні одиниці, екологічні, інженерно-геологічні умови та

інформаційні ресурси будівельних норм, державні стандарти і правила для задоволення інформаційних потреб у плануванні територій та будівництві, формування галузевої складової державних геоінформаційних ресурсів

Розробка заходів окремим замовленням відповідно до доручення Міністерства  регіонального  розвитку  та   будівництва  України  від   20.07.2009  № 10/19-1221, п.6 рішення архітектурно - містобудівної ради від 03.07.2009 № 27 «Про розгляд проекту генерального плану                   м. Миколаєва» та п.6 рішення  Миколаївської міської ради    від 18.06.2009 № 35/18 «Про затвердження генерального плану міста Миколаєва»

 

 

 

за потребою

управління містобудування та архітектури ММР

створення системи зберігання і використання геопросторових даних про територію, адміністративно-територіальні одиниці, екологічні, інженерно-геологічні умови та

інформаційних ресурсів будівельних норм, державних стандартів і правил для задоволення інформаційних потреб у плануванні територій та будівництві, формування галузевої складової державних геоінформаційних ресурсів

Проведення геодезичних зйомок території міста Миколаєва для оновлення інженерно-топографічних планів у М 1: 500

 

2015-2018

управління містобудування та архітектури ММР

організація поетапного оновлення плану інженерно-геодезичного забезпечення території міста Миколаєва (М 1:500)

Розробка комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності в м. Миколаєві та схеми розміщення літніх майданчиків при підприємствах громадського харчування по    м. Миколаєву

 

2015-2018

управління містобудування та архітектури ММР

розробка схеми розміщення ТС на території м.Миколаєва, у т.ч.   тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності

Розробка проекту комплексної індивідуальної забудови частини мікрорайону Балабанівка у Корабельному районі м.Миколаєва

 

2015

 

управління містобудування та архітектури ММР

розробка проекту комплексної забудови

Розробка змін до Проекту розміщення та впорядкування об’єктів рекламно-інформаційного призначення та елементів міського дизайну      м.Миколаєва

 

2016

управління містобудування та архітектури ММР

проект розміщення та впорядкування об’єктів рекламно-інформаційного призначення та елементів міського дизайну

м. Миколаєва

Розробка демонстраційних версій матеріалів містобудівної документації, для забезпечення доступу до Генерального плану                   м. Миколаєва та наявних детальних планів території, які містять інформацію з обмеженим доступом та обмежені в доступі, для можливості забезпечення загальної доступності матеріалів, шляхом їх розміщення на веб-сайті Миколаївської міської ради, у місцевих друкованих засобах масової інформації, а також у загальнодоступному місці у приміщенні органу,  для можливості надання матеріалів містобудівної документації за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»

 

2015

управління містобудування та архітектури ММР

 

розробка демонстраційних версій матеріалів містобудівної документації

 

Оновлення Генерального плану м.Миколаєва

 

2015

управління містобудування та архітектури ММР

прогнозування розвитку, планування і забудови міста; розміщення, проектування, будівництва і реконструкції об'єктів житлово-цивільного, виробничого, комунального та іншого призначення;  створення ефективної соціальної, інженерної,  транспортної інфраструктури; регулювання земельних відносин на території міста  

Промисловість

Здійснення постійного моніторингу обсягів реалізованої продукції (робіт, послуг) промисловими підприємствами міста

2015-2018

управління економіки та інвестицій ММР, промислові підприємства міста

збільшення обсягів реалізації промислової продукції (робіт, послуг) промисловими підприємствами міста

Проведення заходів

з пропагування поліпшення якості та підвищення конкурентоспроможності товарів і послуг, в т.ч. шляхом залучення підприємств до участі у Всеукраїнському конкурсі якості та участі промислових підприємств у виставках-ярмарках промислової

продукції міжнародного місцевого та регіонального рівнів

2015-2018

управління економіки та інвестицій ММР, промислові підприємства міста

підвищення рівня якості продукції та збільшення обсягів реалізації

 

Впровадження у виробництво енерго- та матеріалозберігаючих технологій

2015-2018

промислові підприємства міста

підвищення конкурентоспроможності продукції, розширення ринків збуту

Розширення випуску інноваційної продукції

 

2015-2018

промислові підприємства міста

наповнення ринку сучасними якісними товарами

Транспорт

Проведення семінарів-нарад з безпеки дорожнього руху з водійським складом

2015-2018

управління транспортного комплексу, зв'язку та телекомунікацій ММР

підвищення рівня безпеки пасажирських перевезень

Проведення конкурсів з визначення перевізників для обслуговування міських автобусних маршрутів загального користування

2015-2018

управління транспортного комплексу, зв'язку та телекомунікацій ММР

поліпшення якості послуг, культури обслуговування населення

Оптимізація та вдосконалення маршрутної мережі

2015-2018

управління транспортного комплексу, зв'язку та телекомунікацій ММР

введення нових, оптимізація діючих, ліквідація нераціональних маршрутів на основі системних досліджень пасажиропотоків, зменшення завантаження центральної частини міста

Впровадження системи диспетчеризації руху транспортних засобів на міських автобусних, трамвайних та тролейбусних маршрутах у місті Миколаєві з використанням супутникової системи навігації

2015-2018

управління транспортного комплексу, зв'язку та телекомунікацій ММР

оперативний контроль за кількістю рухомого

складу, суворого дотримання графіків та інтервалів руху

Оновлення парку громадського транспорту та рухомого складу міського

електротранспорту

2015-2018

управління транспортного комплексу, зв'язку та телекомунікацій ММР

збереження і розвиток електротранспортної інфраструктури та маршрутної мережі

Розроблення комплексної схеми організації дорожнього руху у м.Миколаєві

2015-2018

управління транспортного комплексу, зв'язку та телекомунікацій ММР

підвищення рівня безпеки учасників дорожнього руху, оптимізація транспортних потоків на дорогах міста

Торгівля та сфера послуг

Продовження діяльності щодо підтримки вітчизняного виробника:

- надання допомоги в розповсюдженні інформації про конкурентоспроможність товарів місцевих виробників;

-     проведення тематичних виставок- ярмарків;

-       надання інформаційно-методичної допомоги міні- підприємствам з виробництва продуктів харчування

2015-2018

управління з розвитку споживчого ринку ММР

насичення споживчого ринку товарами місцевого виробництва

Забезпечення зростання     

професійного потенціалу робітників сфери торгівлі та сфери послуг шляхом:

проведення конкурсів; організації майстер-класів

2015-2018

управління з розвитку споживчого ринку ММР

поліпшення якості послуг, культури обслуговування населення, якості харчування

Продовження роботи з керівниками ринків та комплексів торговельних павільйонів щодо розвитку та зміцнення матеріально технічної бази підприємств, подальшого перетворення в торгово-сервісні центри

2015- 2018

 

управління з розвитку споживчого ринку ММР

створення належних умов для здійснення процесу купівлі- продажу товарів. Поліпшення культури обслуговування. Надання якісних послуг споживачам

Проведення роботи з суб'єктами господарської діяльності стосовно приведення до належного стану підприємств споживчого ринку

2015-2018

 

управління з розвитку споживчого ринку ММР

поліпшення санітарного стану та зовнішнього вигляду міста, забезпечення якісного обслуговування городян

Продовження практики проведення обстежень торговельної мережі щодо наявності продуктів харчування, які включено до споживчого кошика, та дотримання вимог ціноутворення для товарів з визначеним розміром торговельної надбавки

2015-2018

 

управління з розвитку споживчого ринку ММР

наповнення споживчого ринку необхідними продуктами харчування. Забезпечення стабільної цінової ситуації на соціально значущі продукти харчування

Електронне врядування

Виконання заходів Програми «Електронне врядування та електронна   демократія в місті Миколаєві на 2010 – 2015  роки»

2015

відділ впровадження електронного врядування  ММР

підвищення якості управління діяльністю громади, забезпечення відкритості та прозорості дій міської влади

Створення єдиного веб-порталу міста Миколаєва

2015-2018

відділ впровадження електронного врядування  ММР

підвищення якості управління діяльністю громади, забезпечення відкритості та прозорості дій міської влади

Участь у проектах міжнародної технічної допомоги щодо Е-  врядування

 

виконавчі органи ММР

модернізація роботи виконавчого комітету Миколаївської міської ради, підвищення його іміджу перед мешканцями та іноземними інвесторами

Розробка та впровадження програмних продуктів Е-врядування у діяльність Миколаївської міської ради

 

виконавчі органи ММР

модернізація роботи виконавчого комітету Миколаївської міської ради, поглиблення взаємодії між владою та населенням міста

Соціальний захист

Зайнятість населення та ринок праці

Виконання заходів Програми зайнятості населення м. Миколаєва

на період до 2017 року

 

2015-2017

департамент праці та соціального захисту населення ММР

забезпечення зайнятості населення

Розширення сфери застосування праці та стимулювання зацікавленості роботодавців у створенні нових робочих місць

2015-2018

департамент праці та соціального захисту населення ММР, районні центри зайнятості міста

регулювання ринку праці, забезпечення зайнятості населення та соціального захисту населення від безробіття

Підвищення професійного рівня та конкурентоспроможності економічно активного населення

2015-2018

департамент праці та соціального захисту населення ММР, районні центри зайнятості міста

створення додаткових умов для працевлаштування громадян

Підвищення мобільності робочої сили на ринку праці та удосконалення регулювання трудової міграції

2015-2018

Обласний та районні центри зайнятості міста

створення додаткових умов для працевлаштування громадян

Здійснення моніторингових обстежень підприємств, установ і організацій міста Миколаєва з метою контролю за дотриманням вимог законодавства щодо своєчасності та не нижче визначеного державою мінімального розміру виплати заробітної  плати

2015-2018

департамент праці та соціального захисту населення ММР

 

визначення проблемних підприємств

Забезпечення державних стандартів в оплаті праці – доведення нарахувань заробітної плати не нижче мінімальної заробітної плати, визначеної законодавчо

2015-2018

департамент праці та соціального захисту населення ММР

 

недопущення зниження рівня життя населення 

Соціальне забезпечення

Виконання заходів міської Комплексної програми «Соціальний захист» на 2012-2015 роки

2015

департамент праці та соціального захисту населення ММР

вдосконалення та посилення соціального захисту населення міста

Забезпечення контролю за правильним та своєчасним призначенням соціальних виплат

2015-2018

департамент праці та соціального захисту населення ММР

недопущення зниження рівня життя населення 

Удосконалення системи надання адресної допомоги громадянам міста за рахунок коштів бюджету міста

2015-2018

департамент праці та соціального захисту населення ММР

посилення адресної спрямованості соціальної допомоги

Організація якісного соціального  обслуговування (надання соціальних послуг) одиноких та одиноко проживаючих громадян похилого віку та інвалідів у відділеннях міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

2015-2018

департамент праці та соціального захисту населення ММР

удосконалення соціального обслуговування

Придбання житла для пільгових категорій громадян

2015-2018

виконком ММР, департамент праці та соціального захисту населення ММР

поліпшення житлових умов пільгових категорій громадян

Капітальний ремонт:

-    приміщень будівлі та мережі електроосвітлення по вул.Чигрина, 13  в центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів, у т.ч. проектні роботи та експертиза;

-    системи опалення в притулку для громадян похилого віку та інвалідів, у т.ч. виготовлення проектно-кошторисної документації та експертиза

2015-2018

департамент праці та соціального захисту населення ММР

поліпшення умов реабілітації дітей-інвалідів та перебування у притулку для громадян похилого віку та інвалідів

Капітальний та поточний ремонти  приміщень будівлі департаменту праці та соціального захисту населення ММР та структурних підрозділів міського територіального центру  соціального обслуговування (надання соціальних послуг), у  т.ч. проектні роботи та експертиза  

2015-2018

департамент праці та соціального захисту населення ММР

поліпшення умов перебування осіб похилого віку та громадян з особливими потребами

Перехід на альтернативний вид опалення з газового на електро- в приміщеннях міського територіального центру  соціального обслуговування (надання соціальних послуг), у  т.ч. проектні роботи та експертиза  

2015-2018

департамент праці та соціального захисту населення ММР

забезпечення якісного теплопостачання

Житлово-комунальне господарство

Виконання заходів Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства м.Миколаєва  на 2015 - 2019 роки

2015- 2018

департамент житлово-комунального господарства ММР, адміністрації районів ММР

розвиток системи житлово-комунального господарства, належне утримання житлово-комунальних об’єктів міста

Проведення енергозберігаючих заходів та проведення енергоаудитів

2015-2018

департамент житлово-комунального господарства ММР

зменшення використання природного газу та поліпшення житлових умов мешканців

Впровадження  побудинкових тарифів на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, згідно з чинним законодавством

 

2015-2016

департамент житлово-комунального господарства ММР

поліпшення роботи підприємств, що обслуговують житловий фонд міста

Утримання житлового фонду у належному стані

2015-2018

департамент житлово-комунального господарства ММР

поліпшення житлових умов мешканців, збереження житлового фонду

Сприяння створенню та функціонуванню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

 

2015-2018

департамент житлово-комунального господарства ММР, адміністрації районів ММР

поліпшення житлових умов мешканців, збереження житлового фонду

Реалізація заходів розділу «Миколаївський двір» Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства м.Миколаєва  на 2015 - 2019 роки

2015- 2019

департамент житлово-комунального господарства ММР, адміністрації районів ММР

належне утримання житлово-комунальних об’єктів міста

Забезпечити беззбиткове функціонування підприємств житлово-комунального господарства міста

2015-2018

департамент житлово-комунального господарства ММР

поліпшення житлових умов мешканців, збереження житлового фонду

Проведення ремонтів доріг, внутрішньо-квартальних поїздів, тротуарів

2015-2018

департамент житлово-комунального господарства ММР, адміністрації районів ММР

забезпечення безпеки дорожнього руху, недопущення дорожньо-транспортних пригод

Відновлення та встановлення зовнішнього освітлення вулиць міста та неосвітлених мікрорайонів

2015-2018

департамент житлово-комунального господарства ММР , адміністрації районів ММР

забезпечення безпеки на дорогах та вулицях

Забезпечення безпеки дорожнього руху шляхом встановлення світлофорних об’єктів

2015-2018

департамент житлово-комунального господарства ММР

забезпечення безпеки дорожнього руху, недопущення дорожно-транспортних пригод

Підвищення ефективності використання енергоносіїв

2015-2018

департамент житлово-комунального господарства ММР, адміністрації районів ММР

економне витрачання енергоресурсів

Заміна 20-ти ліфтів у житлових будинках м.Миколаєва

2015-2018

департамент житлово-комунального господарства ММР

поліпшення житлових умов мешканців будинків

Модернізація диспетчерського обладнання 59 ліфтів багатоповерхових будинків у Ленінському районі міста Миколаєві (І черга)

2015-2018

департамент житлово-комунального господарства ММР

поліпшення житлових умов мешканців будинків

Модернізація диспетчерського обладнання 64 ліфтів багатоповерхових будинків у Корабельному районі міста Миколаєва (ІІ черга)

2015-2018

департамент житлово-комунального господарства ММР

поліпшення житлових умов мешканців будинків

Технічне переоснащення інженерних вводів теплопостачання житлових будинків у м.Миколаєві з встановленням приладів обліку

2015-2018

департамент житлово-комунального господарства ММР

впорядкування обліку теплової енергії в житлових будинках

Капітальний ремонт житлового будинку серії 96К шляхом комплексного впровадження термосанації по вул.Лазурній, 16-Г в м.Миколаєві

2015-2018

департамент житлово-комунального господарства ММР

поліпшення житлових умов мешканців будинків

Капітальний ремонт житлового будинку серії 96К шляхом комплексного впровадження термосанації по вул.Лазурній, 16-В в м.Миколаєві

2015-2018

департамент житлово-комунального господарства ММР

поліпшення житлових умов мешканців будинків

Капітальний ремонт мостів через річки Південний Буг та Інгул

2015-2018

департамент житлово-комунального господарства ММР

належне утримання мостів

Охорона природного навколишнього середовища

Реалізація екологічної політики м.Миколаєва

2015-2018

департамент житлово-комунального господарства ММР

розв’язання екологічних проблем та забезпечення здорового навколишнього середовища

Збільшення кількості зелених насаджень в м.Миколаєві (висадка дерев, кущів, відновлення зелених газонів на території міста )

2015-2018

департамент житлово-комунального господарства ММР, адміністрації районів ММР

покращання стану парків, скверів, бульварів, поліпшення умов відпочинку мешканців

Проведення робіт з благоустрою парків, скверів, зелених зон, рекреаційних зон

2015-2018

департамент житлово-комунального господарства ММР, адміністрації районів ММР

поліпшення умов відпочинку мешканців

Впровадження новітніх форм у сфері поводження з твердими побутовими відходами

2015-2018

департамент житлово-комунального господарства ММР, адміністрації районів ММР

покращання санітарного стану міста

Зменшення кількості безпритульних тварин з залученням європейського досвіду

2015-2018

департамент житлово-комунального господарства ММР, адміністрації районів ММР

регулювання чисельності безпритульних тварин у місті гуманними засобами

Реалізація інвестиційних проектів:

 

 

 

Будівництво аквапарку «Адмірал»

2015-2018

 ініціатори проекту

поліпшення умов відпочинку мешканців

Відпрацювання системи екологічного поводження з твердими побутовими відходами шляхом впровадження в міському господарстві новітніх технологій організації збору, сортування, переробки та захоронення відходів у м.Миколаєві

2015-2018

ініціатори проекту

організація збирання, сортування, переробки та захоронення відходів

Виробництво електроенергії з біогазу

2015-2018

ініціатори проекту

зниження викидів парникових газів за рахунок спалення метану

Охорона здоров’я

Виконання заходів галузевої програми розвитку  «Охорона здоров’я»  м.Миколаєва на  2013-2017 роки

2015-2017

управління охорони здоров'я ММР

збереження та зміцнення здоров’я населення міста

Перехід лікувальних закладів міста на альтернативні види палива

2015-2018

управління охорони здоров'я ММР

економія енергоресурсів

Проведення  в усіх лікувальних закладах міста заходів з енергозбереження

2015-2018

управління охорони здоров'я ММР

економія енергоресурсів

Подальше проведення реформи сфери охорони здоров’я міста Миколаєва

2015-2018

управління охорони здоров'я ММР

наближення надання медичної допомоги до населення міста

Проведення капітальних ремонтів та реконструкцій споруд та об’єктів, що належать до закладів охорони здоров’я міста,  передбачити придбання нових приміщень

2015-2018

управління охорони здоров'я ММР

створення сприятливих умов для надання медичної допомоги населенню міста

Забезпечення видатків для зубопротезування пільгової категорії населення

2015-2018

управління охорони здоров'я ММР

щорічно планується забезпечувати біля 800 пільговиків

Забезпечення видатків для безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань

2015-2018

управління охорони здоров'я ММР

забезпечення пільговими рецептами насамперед інвалідів та пенсіонерів

Забезпечення  умов  безпечного материнства

2015-2018

управління охорони здоров'я ММР

зниження кількості ускладнень серед жінок у пологах та післяпологовому періоді

Впровадження сучасних перинатальних технологій, забезпечення закупівлі препаратів для лікування дихальних розладів у новонароджених

2015-2018

управління охорони здоров'я ММР

зниження показника малюкової смертності та захворюваності у новонароджених дітей

Залучення засобів масової інформації, громадських організацій до інформування населення з питань профілактики раннього виявлення та ефективності лікування онкологічних захворювань

2015-2018

управління охорони здоров'я ММР

профілактика раннього виявлення онкологічних захворювань

Щорічне централізоване отримання протитуберкульозних ліків за кошти держбюджету (на замовлення області)

2015-2018

управління охорони здоров'я ММР

зменшення кількості захворювання на туберкульоз

Обстеження  дітей, які підлягають туберкулінодіагностиці 

2015-2018

управління охорони здоров'я ММР

обстеження біля 100% дітей

Освіта

Виконання заходів міської комплексної програми «Освіта» на 2013-2017 роки

2015-2018

управління освіти ММР

формування якісної та доступної освітньої системи

Оптимізація мережі навчальних закладів:

- забезпечення наповню- ваності класів по ЗНЗ міста не менше 28 осіб на 1 клас;

- забезпечення наповню- ваності груп загального типу в діючих ДНЗ міста не менше 20 осіб в ясельних групах та 25 осіб в дошкільних групах

2015 -2018

управління освіти ММР

підвищення рівня охоплення дітей освітою, оптимізація видатків на утримання установ освіти

Підтримка обдарованої учнівської молоді, виплата стипендій Миколаївської міської ради та Миколаївського міського голови

2015 -2018

управління освіти ММР

сприяння розвитку інтелектуальних та творчих здібностей учнівської молоді

Забезпечення харчування дітей та учнів

2015 -2018

управління освіти ММР

поліпшення стану здоров’я дітей та учнів

Забезпечення організова-ним підвезенням до школи та у зворотному порядку учнів ЗОШ №№12, 24, 14, 27, 29, 40, які проживають на відстані 3 км від закладу та потребують підвезення

2015 -2018

управління освіти ММР

збереження здоров’я дітей, соціальна підтримка сімей, створення сприятливих умов навчання

Безкоштовне перевезення учнів міським електротранспортом

2015 -2018

управління освіти ММР

соціальна підтримка сімей, збереження здоров’я дітей

Проведення заходів з енергозбереження

2015 -2018

управління освіти ММР

скорочення видатків на оплату енергоносіїв

Поступове переведення опалення закладів освіти на альтернативні види палива

2015 -2018

управління освіти ММР

забезпечення опалення приміщень  альтернативними видами палива

Поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти

2015 -2018

управління освіти ММР

поліпшення санітарних умов та якості освітніх послуг

Культура

Реалізація заходів міської комплексної Програми «Культура» на 2013-2017 роки та Програми охорони культурної спадщини міста Миколаєва на 2011-2015 роки

2015-2018

управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР

забезпечення на території м.Миколаєва умов для розвитку культури та мистецтв, збереження культурної спадщини як необхідних умов гармонійного суспільства, розбудови демократичної правової держави

Збереження та оптимізація існуючої мережі закладів культури міста в межах бюджетного фінансування

 

2015-2018

управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР

створення умов для реалізації творчого потенціалу різних верств населення, особливо молоді, спрямування їхнього духовного та культурного становлення засобами культурно-просвітницької роботи

Співпраця з громадськими об’єднаннями, творчими спілками, вищими навчальними закладами мистецького спрямування, громадськими, соціально-культурними, освітніми закладами у вирішенні проблем галузі

2015-2018

управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР

залучення широких верств населення до виготовлення культурного продукту

Поліпшення якісного складу спеціалістів закладів культури; зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури

2015-2018

управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР

підвищення ефективності діяльності закладів культури міста

Сприяння діяльності творчих працівників та їхніх спілок, а також підприємств, установ, організацій (закладів) культурно-мистецької сфери, що діють на території міста, а також розвитку народної та самодіяльної творчості

2015-2018

управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР

створення необхідних матеріальних та духовних умов для всебічного та гармонійного розвитку кожної людини, розкриття її здібностей та обдарувань.

Робота з власниками та користувачами пам'яток й об’єктів культурної спадщини з питань їх утримання та використання, здійснення своєчасного ремонту та реставрації пам'яток

2015-2018

управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР

збереження об’єктів культурної спадщини м.Миколаєва

Реалізація проектів з енергозбереження

2015-2018

управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР

економія бюджетних коштів

Поступове переведення закладів культури на альтернативні види палива

2015-2018

управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР

економія енергоресурсів

Проведення капітальних ремонтів та реконструкцій споруд та об’єктів, що належать до закладів культури міста

2015-2018

управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР

створення сприятливих умов для забезпечення культурного розвитку населення міста

Впровадження інноваційного підходу  щодо популяризації пам’яток культури міста

2015-2018

управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР

збільшення туристичного потоку до міста та підвищення туристичного іміджу Миколаєва

Молодіжна політика

Виконання заходів міської  програми «Молодь» на 2013-2017 роки

2015-2017

управління у справах сім`ї, дітей та молоді ММР

створення системи всебічної підтримки активності молоді

Забезпечення інтелектуального розвитку молоді (надання стипендій кращим студентам, сприяння проведенню молодіжних науково-практичних конференцій)

2015-2018

управління у справах сім`ї, дітей та молоді  ММР

підтримка і поліпшення умов інтелектуального розвитку молоді, підвищення активності молодіжних організацій

Забезпечення  сприятливих умов для руху велосипедистів м.Миколаєва

2015-2018

управління у справах сім`ї, дітей та молоді  ММР, департамент житлово-комунального господарства ММР,

управління містобудування та архітектури ММР,

управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій ММР

створення безпечного руху велосипедистів                            в м.Миколаєві

Сприяння залученню студентської та учнівської молоді до проведення заходів із соціально-економічного розвитку м. Миколаєва

2015-2018

управління у справах сім`ї, дітей та молоді  ММР

розвиток соціальної активності молоді

Сприяння розширенню краєзнавчої роботи, спрямованої на відродження національних традицій, формування національної свідомості

2015-2018

управління у справах сім`ї, дітей та молоді  ММР

підвищення рівня громадянської і національної свідомості

Сприяння розвитку та змістовного дозвілля молоді, забезпечення їх участі у міжнародних та всеукраїнських конкурсах, фестивалях

2015-2018

управління у справах сім`ї, дітей та молоді  ММР

залучення молоді до здорового способу життя, сприяння її зайнятості, формування сімейних цінностей

Сприяння підвищенню соціального статусу жінок та впровадженню гендерної рівності

2015-2018

управління у справах сім`ї, дітей та молоді  ММР

підвищення ролі жінок у суспільстві

 Підтримка діяльності молодіжних громадських організацій

2015-2018

управління у справах сім`ї, дітей та молоді  ММР

збільшення кількості проектів

Виконання заходів Міської Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2013-2017 роки

2015-2017

управління у справах сім`ї, дітей та молоді  ММР

належна організація оздоровлення та відпочинку дітей

Забезпечення підтримки організації відпочинку та оздоровлення дітей

2015-2018

управління у справах сім`ї, дітей та молоді  ММР

створення безпечних умов під час перевезення організованих груп дітей

Медичне забезпечення оздоровлення і відпочинку

дітей

2015-2018

управління у справах сім`ї, дітей та молоді ММР

надання невідкладних та якісних медичних послуг

Фінансування та матеріально-технічне забезпечення

оздоровлення та відпочинку дітей

2015-2018

управління у справах сім`ї, дітей та молоді ММР

збільшення кількості дітей міста, яким надано відпочинкові та оздоровчі послуги

 

Фізична культура

Виконання заходів міської комплексної     програми «Фізична культура і спорт»  на 2013-2017 роки

2015-2017

управління у справах фізичної культури і спорту ММР

створення умов для розвитку фізичної культури і спорту

Сприяння розвитку мережі спортивних закладів інших форм власності, крім комунальної

2015-2018

управління у справах фізичної культури і спорту ММР

створення умов для розвитку фізичної культури і спорту

Створення сприятливих умов для підготовки та участі спортсменів міста у чемпіонатах та першостях України, світу та Європи

2015-2018

управління у справах фізичної культури і спорту ММР

збільшення кількості спортсменів які взяли участь у змаганнях

Поліпшення фізкультурно-оздоровчої роботи в учбових та трудових колективах, проведення спартакіад, змагань тощо

2015-2018

управління у справах фізичної культури і спорту Миколаївської міської ради, управління освіти ММР, спортивні товариства «Україна», «Спартак», «Динамо»

популяризація здорового способу життя

Популяризації здорового способу життя, зміцнення здоров’я мешканців міста засобами фізичної культури, організація та проведення спортивно – масових заходів

2015-2018

управління у справах фізичної культури і спорту ММР

збільшення кількості спортивно-масових заходів та учасників

Забезпечення підготовки спортсменів вищої категорії та утримання школи вищої спортивної майстерності м.Миколаєва

2015-2018

управління у справах фізичної культури і спорту ММР

створення умов для розвитку фізичної культури і спорту

Техногенна безпека

Удосконалення системи реагування на надзвичайні ситуації

2015-2018

управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ММР

забезпечення ефективного управління у сфері цивільного захисту

Забезпечення

 гарантованого рівня захисту населення і території від надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період

2015-2018

управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення  ММР

оперативне реагування на надзвичайні ситуації

Здійснення

організаційних та спеціальних заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій

2015-2018

управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ММР

запобігання виникненню надзвичайних ситуацій

Здійснення заходів щодо забезпечення пожежної безпеки

2015-2018

управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення  ММР

підвищення рівня захисту населення і території

Охорона праці

Здійснювати контроль за проведенням атестації робочих місць, у першу чергу із шкідливими та небезпечними умовами праці та моніторинг надання пільг і компенсацій за результатами атестації робочих місць

2015-2018

департамент праці та соціального захисту населення ММР

удосконалення     системи управління охороною праці, попередження травматизму  на підприємствах, забезпечення   соціального захисту працюючих

Сприяти своєчасному проведенню на підприємствах періодичних медичних оглядів робітників і службовців

2015-2018

департамент праці та соціального захисту населення ММР

попередження виробничого травматизму, забезпечення соціального захисту працюючих

Сприяти своєчасному проведенню на підприємствах навчання з питань охорони праці, у т.ч. з урахуванням можливості використання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

2015-2018

департамент праці та соціального захисту населення ММР

забезпечення соціального захисту та покращання умов працюючих

Здійснювати контроль стану додержання законодавства про охорону праці на підприємствах різних форм власності з усуненням виявлених недоліків під час проведення вивчень, надання методичної та інформаційно - роз’яснювальної допомоги

2015-2018

департамент праці та соціального захисту населення  ММР

приведення робочих місць у відповідність із вимогами нормативно-правових актів про охорону праці. Забезпечення соціального захисту працюючих

Здійснювати моніторинг та аналіз нещасних випадків і професійних захворювань

2015-2018

департамент праці та соціального захисту населення  ММР

створення безпечних умов праці на підприємствах, попередження професійних захворювань

 


Додаток 3

до Програми

                             

 Перелік міських  програм розвитку, які  діють у 2015-2018  роках

№ з/п

Назва програми

Відповідальний виконавець (координатор)

Дата та № реєстрації програми

  1.  

Міська комплексна програма “Освіта” на 2013-2017 роки

управління освіти ММР

22.11.2012 №22/6

  1.  

Міська  програма “Молодь” на 2013-2017 роки

управління у справах сім’ї, дітей та  молоді ММР

22.11.2012№22/12

  1.  

Програма забезпечення молодих сімей та одиноких молодих громадян м.Миколаєва житлом на період з 2011 по 2017 роки

Миколаївське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву”

21.04.2011 № 5/6

  1.  

Міська Програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2013-2017 роки

управління у справах сім’ї, дітей та  молоді ММР

22.11.2012№22/13

  1.  

Міська Програма профілактики правопорушень, бездоглядності та соціального захисту дітей на 2011-2015 роки

служба у справах дітей ММР

21.04.2011

№ 5/8

  1.  

Галузева програма розвитку  “Охорона здоров’я”  м.Миколаєва на  2013-2017 роки

управління охорони здоров’я ММР

22.11.2012

№22/4

  1.  

Міська цільова Програма імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2010-2015 роки

управління охорони здоров'я ММР

13.10.2010

№50/9

  1.  

Програма „Репродуктивне здоров'я населення м.Миколаєва” на період з 2009 по 2015 роки

управління охорони здоров'я ММР

28.04.2009

№ 34/14

  1.  

Програма боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року

управління охорони здоров’я ММР

24.11.2011

№11/3

  1.  

Міська цільова Програма протидії захворюванню на туберкульоз на 2013 -2016 роки

управління охорони здоров’я ММР

16.05.2013 №28/5

  1. 11.  

Міська Комплексна програма “Соціальний захист” на 2012-2015 роки

департамент праці та соціального захисту населення ММР

23.12.2011

№12/12

  1. 12.  

Програма зайнятості населення м. Миколаєва на період до 2017 року

 

департамент праці та соціального захисту населення ММР

 17.10.2013

№33/5

  1.  

Міська комплексна      програма "Фізична культура і спорт"  на 2013-2017 роки

управління у справах фізичної культури і спорту ММР

22.11.2012

№22/10

  1.  

Міська комплексна програма “Культура”  на 2013-2017 роки

 

управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР

22.11.2012

№22/9

  1.  

Програма охорони культурної спадщини в м.Миколаєві на 2011 –2015 роки

управління з питань культури  та  охорони культурної спадщини ММР

09.06.2011

№ 6/3

  1.  

Програма сприяння розвитку громадського суспільства в м.Миколаєві на 2014-2015 роки

відділ громадських зв’язків ММР

17.10.2013

№33/6

  1.  

Програма розвитку електротранспорту м.Миколаєва на 2007-2015 роки

управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій ММР

04.07.2007

№ 13/39

  1.  

Програма розвитку автомобільного транспорту загального користування в м.Миколаєві на 2008 -2015 рр.

управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій ММР

28.02.2008

№22/10

  1.  

Програма розвитку дорожнього руху та його безпеки в м.Миколаєві на 2013-2017 роки

управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій ММР

14.02.2013 №25/17

  1.  

Міська комплексна Програма «Сприяння оборонної та мобілізаційної готовності м.Миколаєва» на 2013-2017 роки

 

відділ  з організації оборонної і мобілізаційної роботи та взаємодії з  правоохоронними органами ММР

11.10.2012

№ 21/7

  1.  

Програма профілактики злочинності на території міста Миколаєва «Правопорядок» на 2012-2015 роки

відділ  з організації оборонної і мобілізаційної роботи та взаємодії з  правоохоронними органами ММР

24.11.2011

№ 11/2

  1.  

Програма реформування та розвитку  житлово-комунального господарства м.Миколаєва на 2015-2019 роки

департамент ЖКГ ММР

 

  1.  

Програма „Питна вода” м.Миколаєва на 2007-2020 роки

департамент ЖКГ ММР

29.12.2007

№20/7

  1.  

Екологічна політика м.Миколаєва

 

департамент ЖКГ ММР

23.12.2011

№12/19

  1.  

Про затвердження Програми ліквідації наслідків  підтоплення території  міста  Миколаєва  на  період  2010-2015 років 

департамент ЖКГ ММР

02.09.2010

№ 48/17

  1.  

Програма забезпечення утримання будівель та підвищення якості обслуговування мешканців гуртожитків м.Миколаєва на 2012 -2015 роки

департамент ЖКГ ММР

23.12.2011

№12/16

  1.  

Програма поводження з собаками та котами на території міста Миколаєва на 2013-2017 роки

департамент ЖКГ ММР

20.12.2012

№23/17

  1. 28.  

Комплексна програма перспективного розвитку приватного сектору Корабельного району на 2011-2015 роки

адміністрація Корабельного району  ММР

30.12.2010

№ 2/10

  1.  

Програма розвитку мережі дитячих ігрових і спортивних майданчиків на території Корабельного району м.Миколаєва на 2011-2015 роки

адміністрація Корабельного району ММР

21.04.2011

№ 5/4

  1.  

Програма встановлення навісів для очікування міського громадського транспорту у Корабельному районі м.Миколаєва на 2011 – 2015 роки

адміністрація Корабельного району ММР

21.04.2011

№ 5/5

  1. 31.  

Комплексна програма перспективного розвитку приватного сектору Заводського району на 2012-2016 роки

адміністрація Заводського району ММР

23.12.2011

№12/11

  1. 32.  

Міська Програма щодо   встановлення   та виконання  капітального та   поточного  ремонту  дитячих  ігрових  і спортивних майданчиків   у   Заводському  районі м.Миколаєва на 2010-2015 роки

адміністрація Заводського району  ММР

24.06.2010

№ 47/13

  1.  

Програма  перспективного розвитку об’єктів комунального призначення приватного   сектору  Центрального району  м.Миколаєва на 2012–2016 роки

адміністрація Центрального району ММР

23.12.2011

№12/10

  1.  

Програма створення страхового фонду документації м.Миколаєва на 2011-2015 роки

управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення  ММР

30.12.2010

№ 2/9

  1.  

Міська цільова соціальна програма забезпечення цивільного захисту м.Миколаєва на 2014 -2016 роки

управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення  ММР

12.12.2013

№36/6

  1.  

Програма «Електронне врядування та електронна   демократія в місті Миколаєві на 2010 – 2015  роки»

відділ впровадження електронного врядування  ММР

24.06.2010

 № 47/21

  1.  

Програма передачі гуртожитків до комунальної власності територіальної громади м.Миколаєва на 2010-2014 роки (термін дії продовжено на 2015 рік рішенням Миколаївської міської ради від 11.10.2012 №21/26)

управління з використання та розвитку комунальної власності ММР

04.03.2010

№44/23

  1.  

Міська Цільова соціально-економічна програма будівництва (придбання) доступного житла у місті Миколаєві на 2011 -2017 роки

Миколаївське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву”

10.03.2011

№ 4/4

  1.  

Міська Програма залучення вітчизняних та іноземних інвестицій у м.Миколаїв на період до 2017 року

управління економіки та інвестицій ММР

22.11.2012

№22/17

  1.  

Програма розвитку малого і середнього підприємництва в м.Миколаєві на 2015-2016 роки

управління з розвитку споживчого ринку  ММР

 

  1.  

Програма розвитку місцевого самоврядування у місті Миколаєві на 2013-2015 роки

апарат ММР

04.04.2013

№ 27/9

  1.  

Міська Програма запобігання і протидії корупції на 2013-2015 роки

відділ кадрів ММР

17.10.2013

№33/7

  1.  

Міська програма соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей

департамент праці та соціального захисту населення ММР

11.09.2014

№43/4

 

Додаток 4

до Програми

 

Перелік пропозицій головних розпорядників бюджетних коштів

щодо об’єктів будівництва та реконструкції на 2015-2018 роки

 

 Найменування галузей та об’єктів

Кошторисна вартість (тис.грн.)

Проектна потужність

Період реалізації проекту

Наявність проектно-кошторисної документації   (ким і коли затверджена)

Департамент житлово-комунального господарства ММР

Реконструкція житлового будинку по вул.Айвазовського, 3, у т.ч. проектні роботи та експертиза

6779,604

18 квартир

800 кв.м

2015-2018

Проектно-кошторисна документація  розробляється

Будівництво каналізації по вул. Сиваської Дивізії у Центральному районі м.Миколаєва

3375,769

2115м

2015-2018

Проектно-кошторисна документація розроблена, отримано позитивний висновок філії ДП

«Укрдержбудекспертиза» у Миколаївській області від 27.03.2014 №15-0014-14

Реконструкція діючих очисних споруд каналізації в м.Миколаєві, у тому числі корегування та експертиза проектно-кошторисної документації

12003,05

відстійник

2001-2016

Проектно-кошторисна документація потребує корегування

Реконструкція глибоководного випуску скидного колектору від міських очисних споруд каналізації до урізу р.Південний Буг

42823,70

1,123 км

2015-2018

Експертний звіт від 19.12.2011 №01/960

Реконструкція насосної станції каналізації №5, у тому числі коригування проекту – проектні роботи та експертиза

11889,828

30,4 тис. м3/добу

2006-2018

Необхідне коригування проектно-кошторисної документації та експертиза

Будівництво другої черги каналізаційної мережі в залізничному селищі м.Миколаєва

1070,291

630 м

2015

Експертний звіт від 14.07.2014 №15-0114-14

Будівництво водопроводу в мкр.Тернівка м.Миколаєва

4958,964

7км

2015-2017

Експертний звіт від 31.05.2013 №01/462

Будівництво другої черги газопроводу середнього тиску від дюкеру через р.Інгул по Ракетному Урочищу в м.Миколаєві

7147,474

2,337 км

2015-2017

Стадія отримання експертизи

Будівництво пішохідного мосту між містом та селищем ім. Горького у м.Миколаєві

10500,00

188 м

2015-2016

Експертний звіт від 14.10.2013 №01/878

Будівництво вулиці районного значення Індустріальної, від вул.Червоних Майовщиків до котельні ВАТ асоціації «Миколаївзалізобетон» в м.Миколаєві, в тому числі корегування та експертиза проектно-кошторисної документації

17283,2

0,64 км

2008-2016

Проектно-кошторисна документація розроблена та отримала висновок філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Миколаївській області з зауваженнями від 15.08.2009 №15-40009-09/148. Проектно-кошторисна документація  не затверджена, потребує корегування

Реконструкція вулично-дорожньої мережі по вул.Потьомкінській, від вул.Московської до вул.Акіма, у тому числі корегування та експертиза проектно-кошторисної документації

22500,0

0,68 км

2011-2016

Проектно-кошторисна документація не затверджена потребує корегування

Будівництво мереж вуличного освітлення  перегону, між вул.Маячною – вул.Менделєєва в м.Миколаєві, у тому числі корегування та експертиза проектно-кошторисної документації

2203,0

600 п.м

2012-2016

Проектно-кошторисна документація не затверджена, потребує корегування

Реконструкція вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих технологій, у тому числі виготовлення та експертиза проектно-кошторисної документації

12908,5

-

2015-2016

Проектно-кошторисна документація  розробляється

Будівництво огорожі кладовища в Корабельному районі по вул.Гагаріна в м.Миколаєві, у тому числі виготовлення та експертиза проектно-кошторисної документації

1000,0

-

2015

Проектно-кошторисна документація розробляється

 

Будівництво кладовища в м. Миколаєві, у тому числі виготовлення та експертиза проектно-кошторисної документації і проекту  землеустрою

5000,00

 

-

2015

Потребує виготовлення проектно-кошторисна документація  та проект землеустрою

 

Реконструкція каналізаційних мереж по вул. Червоних Майовщиків у м.Миколаєві, у тому числі розробка та експертиза проектно-кошторисної документації

500,0

0,3 км

2015

Проектно-кошторисна документація розробляється

Будівництво системи водопостачання з підземних джерел у мкр. Варварівка, у тому числі корегування та експертиза проектно-кошторисної документації

595,5

1 свердловина

2013-2018

Висновок ДП «Укрдержбудекспертиза» у Миколаївській області із зауваженнями

Реконструкція самопливного колектору по вул. М.Морській у м .Миколаєві

21377,542

1098,5 м

2013-2018

Висновок філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Миколаївській області від 27.12.2013 № 01/1872

Реконструкція Жовтневого водосховища та очищення від замулення м.Миколаєва, у тому числі корегування проектно-кошторисної документації

215380,0

1 споруда

2008-2020

Проектно-кошторисна документація потребує корегування

Будівництво дюкеру між мкр. Намив та мкр. В.Корениха у м.Миколаєві, у тому числі корегування та експертиза проектно-кошторисної документації

273196,5

1 споруда

2008-2021

Висновок ДП «Укрдержбудекспертиза» у Миколаївській області з зауваженнями,                 проектно-кошторисна документація      потребує корегування

Будівництво дюкеру по мостовому переходу через р. Південний Буг до мкр.Варварівка, у тому числі розробка проектно-кошторисної документації та експертиза

3500,0

1 споруда

2015-2016

Проектно-кошторисна документація розробляється

Будівництво рятувальної станції в зоні відпочинку мкр.Намив

 

7332,609

-

2015-2017

Проектна документація в наявності

Реконструкція та переобладнання колишнього мазутосховища під пункт стерилізації та утримання тварин по вул.Комінтерна, 36 у м.Миколаєві

1077,414

135 тварин на добу

2012-2015

Проектно-кошторисна документація в наявності

Будівництво мереж водовідведення та напірного колектору у мкр.Варварівка ІІ черга, у т.ч. виготовлення та експертиза проектно-кошторисної документації

1500,0

1 КНС, 9 км мереж

2015-2016

-

Будівництво берегоукріплювальних споруд уздовж р.Південний Буг  в районі старого кладовища у мкр. Соляні (вул.Берегова), у т.ч. корегування проекту

1646,568

132 м

2015-2018

Проектно-кошторисна документація розроблена та отримала позитивний висновок філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Миколаївській області від 23.12.2011 №01/982

Реконструкція скверу «Пролетарський», обмеженого вулицями Адміральською, 1- Слобідською, Нікольською, Інженерною у Центральному районі м.Миколаєва

18711,026

2,4036 га

2012-2018

Проектно-кошторисна документація розроблена та отримала позитивний висновок філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Миколаївській області від 18.09.2012 №01/1300 (15-01253-12/15-01378-12)

(звіт №1 від 15.12.2012)

Реконструкція скверу «Чорноморський»

 

1230,1

0,48 га

2015-2018

Проектно-кошторисна документація розроблена

Ліквідація наслідків підтоплення житлового масиву Тернівка – будівництво дренажного колектору для захисту від підтоплення житлового масиву Тернівка у м. Миколаєві

12485,392

10900 м

2015-2018

Проектно-кошторисна документація знаходиться на повторній експертизі

Ліквідація наслідків підтоплення мікрорайону Жовтневий, парку Богоявленський – будівництво дренажного колектору для захисту від підтоплення мікрорайону Жовтневий, парку Богоявленський в м. Миколаєві 

19239,594

4050 м

2015-2018

Проектно-кошторисна документація знаходиться на повторній експертизі

Ліквідація наслідків підтоплення сел. Горького – будівництво дренажного колектору для захисту від підтоплення сел. Горького у м. Миколаєві

7869,142

2980 м

2015-2018

Проектно-кошторисна документація розроблена та отримала позитивний висновок філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Миколаївській області від 23.04.2014 №15-0120-14 (15-0961-13)

Ліквідація зсувних процесів по вул. Піщаній у Великій Коренисі (проектні роботи та експертиза)

120,000

-

2015

-

Ліквідація підтоплення Широкої Балки, будівництво дренажного колектору, у т.ч. корегування та експертиза проектно-кошторисної документації

3715,0

2,3 км

2012-2015

Проектно– кошторисна документація в наявності

Управління у справах фізичної культури і спорту ММР

Будівництво трансформаторної підстанції для електропостачання Центрального міського стадіону по вул. Спортивній, 1/1 в м.Миколаєві, у  т.ч. проектні роботи та експертиза

3605,12

КТП-2х630КВА

2014-2016

-

 

Нове будівництво футбольного поля №1 Центрального міського стадіону по вул. Спортивній, 1/1 в м.Миколаєві, у т.ч. проектні роботи та експертиза

17580,536

7000 м2

2014-2016

-

Нове будівництво готелю Центрального міського стадіону по вул. Спортивній, 1/1 в м.Миколаєві, у т.ч. проектні роботи та експертиза

7000,0

75 місць

2017-2018

-

Реконструкція існуючого центрального футбольного поля №1 Центрального міського стадіону по вул. Спортивній, 1/1 в м.Миколаєві, у т.ч. проектні роботи та експертиза

15000,0

7000,0 м2

2015-2018

-

Реконструкція адміністративної будівлі Центрального міського стадіону по вул. Спортивній, 1/1 в м.Миколаєві, у т.ч. проектні роботи та експертиза

20900,0

1800 м2

2015-2018

-

Реконструкція спортивної зали  ДЮСШ №2 по вул.Спортивній,11, у т.ч. проектні роботи та експертиза

17790,0

8000 м2

2016-2018

-

Реконструкція з елементами реставрації будівлі СДЮШОР з фехтування за адресою: вул.Пушкінська,11, у т.ч. проектні роботи та експертиза

12000,0

4000 м2

2015-2017

-

Реконструкція приміщення ДЮСШ №3, у т.ч. проектні роботи та експертиза

1382,067

535 м2

2012-2015

Проект та проектно-кошторисна документація  в наявності

Реконструкція елінгу №1 ДЮСШ №2 по вул.Спортивній,11, у т.ч. проектні роботи та експертиза

2210,0

485 м2

2014-2016

Проект та проектно-кошторисна документація в наявності  частково

Управління охорони здоров’я ММР

Реконструкція клініки «Дружня до молоді» міської дитячої поліклініки №4, у тому числі проектні роботи та експертиза

1800,0

75 л/м

2015-2018

Дефектний акт, кошторис

Реконструкція сімейної амбулаторії №4 КЗ ММР «ЦПМСД №2» по вул. 11 Поздовжній, 45 у м.Миколаєві, у т.ч. проектні роботи та експертиза

2712,661

92-93 відвідування в зміну (2 зміни)

2014-2016

Дефектний акт, кошторис, експертний звіт від 05.12.2013 №01/1026

Реконструкція існуючої будівлі амбулаторно-поліклінічного відділення міської поліклініки №4 по вул.Герцена, 2, у т.ч. проектно-кошторисна документація та експертиза

3360,989

40 відвідувань у зміну (2 зміни)

2015-2017

Дефектний акт, кошторис

Реконструкція сімейної амбулаторії КЗ ММР «ЦПМСД №3» по вул.Чкалова, 93, у тому числі проектні роботи та експертиза

3705,74

57 відвідувань у зміну (2 зміни)

2015-2018

Дефектний акт, кошторис

Реконструкція приміщень ЦПМСД  № 6 під квартири для медичних працівників по вул. Крилова,17, у т.ч. проектні роботи та експертиза

1242,064

 

2014-2015

Дефектний акт,

кошторис

Реконструкція наявних приміщень реабілітаційного центру дитячої поліклініки №1 по пров. Кобера, 15-а під розміщення сімейної амбулаторії та для влаштування рентген-кабінету, у тому числі проектні роботи та експертиза

5050,664

85 відвідувань у зміну (2 зміни)

2012-2016

Дефектний акт, кошторис, експертний звіт від 24.12.2012 №01/1865

Реконструкція поліклінічного відділення міської лікарні №1 по вул. Володарського, 4, у тому числі проектні роботи та експертиза

5000,0

167 відвідувань у зміну (2 зміни)

2017

Зведений кошторисний розрахунок

Реконструкція приміщень по вул. Васляєва, 37а для розміщення амбулаторії, у т.ч. проектні роботи та експертиза

2738,694

62 відвідування в зміну  (2 зміни)

2012-2016

Дефектний акт, кошторис, експертний звіт від 24.12.2012 №01/1855

Реконструкція мереж електропостачання приміщень пологового будинку №3 по вул. Київській, 3 у м.Миколаєві з установкою дизель-генератора, у т.ч. проектні роботи та експертиза

6,687

140 л/м

2014-2015

Дефектний акт,

кошторис

Реконструкція мережі електропостачання з установкою дизель-генераторної станції для аварійного живлення корпусу лікарні швидкої медичної допомоги м.Миколаєва

980,0

320 л/м

2015

Дефектний акт,

кошторис

Управління освіти ММР

Будівництво дитячого дошкільного закладу на 120 місць у мкр.Ліски-2 у м.Миколаєві, у тому числі проектно-вишукувальні роботи та експертиза

34824,744

120 місць

2012-2018

Наказ управління освіти ММР від 01.10.2014 №607

Будівництво дитячого дошкільного закладу  в мкр.Північний, у т.ч. проектні роботи та експертиза

66378,729

280 місць

2012-2018

Проект розробляється

Реконструкція покрівлі ДНЗ №60 по вул.Васляєва, 25/1 у м.Миколаєві, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

1023,757

1649,1 м2

2012-2015

Наказ управління освіти ММР від 23.09.2013 №501

Реконструкція покрівлі ДНЗ №115 по вул.Нікольській, 19 у м.Миколаєві, у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

517,16

603,07 м2

2013-2015

Наказ управління освіти ММР від 11.11.2013 №608

Реконструкція будівлі ДНЗ №138 по вул.Г.Попеля, 79 у м.Миколаєві, у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

8929,043

870,0 м2

2013-2017

Проект розробляється

Реконструкція покрівлі ДНЗ №67 проспект Миру, 7/1 у м.Миколаєві, у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза робочого проекту

1152,613

1207,7м2

2013-2016

На експертизі

Будівництво загальноосвітньої школи у мкр. Північний, у т.ч. проектні роботи та експертиза

68655,0

 

1560 місць

2012-2018

-

Реконструкція покрівлі ЗОШ №53 по вул.Потьомкінській, 154 у м.Миколаєві, у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

1036,795

 

948,0 м2

2013-2015

Наказ управління освіти ММР від 26.09.2014 №597

Реконструкція покрівлі ЗОШ №20 по вул.Космонавтів, 70 у м.Миколаєві, у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

521,109

445,25 м2

2013-2015

Наказ управління освіти ММР від 01.07.2014 №346

Реставрація (протиаварійні роботи) Першої української гімназії ім.М.Аркаса по вул.Нікольській, 34 в м.Миколаєві, у т.ч. проектні роботи та експертиза

1079,521

 

385,2 м2

2013-2017

-

Будівництво спортивної зали економічного ліцею №1 по вул.Артема, 9 в м.Миколаєві, у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

7135,123

288,0 м2

2012-2015

На експертизі

Реконструкція покрівлі ЗОШ №64 по вул.Архітектора Старова, 6г у м.Миколаєві, у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2571,024

670,9м2

2013-2017

На експертизі

Реконструкція покрівлі ЗОШ №54 по пр.Корабелів, 10 Б в м.Миколаєві, у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

3722,154  

2820,3 м2

2013-2017

На експертизі

Будівництво ЗОШ №47 по вул.Торговій, 77/1 в м.Миколаєві, у т.ч. проектно-вишукувальні  роботи та експертиза

67056,338    

500 учнів

2012-2018

Наказ управління освіти ММР

 від 14.01.2014 №22

Будівництво котельні ЗОШ №16 по вул. Христо Ботєва, 41,  в м.Миколаєві, у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

1600,0

300 кВт

2015-2018

Потребує проектно-вишукувальних робіт

Прибудова до ЗОШ №22 по вул.Рабочій

20154,991

304 місця

1992-2017

Потребує корегування

Реконструкція покрівлі ЗОШ №40 по вул.Металургів 97/1 у м.Миколаєві, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2400,0

1600 м.кв.

2015

Проект розробляється

Реконструкція покрівлі ЗОШ № 44 по вул.Знаменській, 2/6 у м.Миколаєві, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

1250,0

983 м.кв.

2015

Проект розробляється

Будівництво котельні ЗОШ №1  по вул.Айвазовського, 8 у м.Миколаєві, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

350,0

500 кВт

2015-2018

-

Будівництво котельні  ЗОШ № 45 по вул.4 Поздовжній, 58 у м.Миколаєві, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи  та експертиза

350,0

500 кВт

2015-2018

-

Будівництво котельні  ЗОШ № 48 по вул.Генерала Попеля, 164 у м.Миколаєві, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи  та експертиза

350,0

500 кВт

2015-2018

-

Будівництво котельні  ЗОШ № 53 по вул.Потьомкінській, 154  у м.Миколаєві, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи  та експертиза

350,0

500 кВт

2015-2018

-

Будівництво котельні  ЗОШ № 54 по пр.Корабелів, 10-б у м.Миколаєві, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи  та експертиза

350,0

500 кВт

2015-2018

-

Департамент праці та соціального захисту населення ММР

Реконструкція будівлі по вул.Миколаївській, 26 для розміщення управління соціальних виплат і компенсацій Ленінського району, у т.ч. проектні роботи та експертиза

 4989,763

1228,59 м2

2012-2015

Виготовлено проектну документацію ТОВ «Автограф-Н», експертний звіт від 14.08.2012 №01/689 (15-00904-12)

Управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР

Реконструкція нежитлової будівлі (БОФ) по вул.Артилерійській, 7 під Миколаївський міський палац культури і мистецтв, у т.ч. проектні роботи

24445,5

240 місць

2011-2016

Документація наявна, знаходиться на експертизі

Реконструкція будинку Миколаївського міського палацу культури «Молодіжний» по вул.Васляєва, 1, у т.ч. проектні роботи

99197,369

1100 місць

2012-2016

Експертний звіт №00-0999-13/ЦБ ДП «Укрдержбудекспертиза»

від 31.03.2014

КУ Миколаївський зоопарк. Будівництво приміщення для жирафів з літніми вольєрами за адресою: пл.Леонтовича, 1, м.Миколаїв

4195,038

1 об’єкт

2013-2015

Експертний звіт №01/987 (15-00951-13(мн-кч)) затверджений ДП «Укрдержбудекспертиза» у Миколаївській області від 13.11.2013

Реконструкція електрокабельної мережі на території «КІК «ДМ Казка» (друга черга) у м.Миколаєві

266,0

1190,6 м

2015

Проект від 28.10.2011

Будівництво концертної зали в Дитячій школі мистецтв №1 по вул.Тухачевського, 17 у м.Миколаєві

2000,0

-

2018

-

Реконструкція господарчого приміщення під сантехвузол з підведенням інженерних комунікацій: систем водопостачання та водовідведення Малокорениського будинку культури по вул.Клубній, 10 у м.Миколаєві. Розробка проектно-кошторисної документації

250,0

-

2015

-

Реконструкція павільйону-кафе під планетарій в БУ Миколаївської міської ради Культурно-ігровий комплекс «Дитяче містечко «Казка», в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

38,313

1 об’єкт

2015

Експертний звіт

Капітальне будівництво нової котельні для реалізації проекту із заміщення природного газу, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

100,0

1 об’єкт

2015

-

Адміністрація Корабельного району ММР

Будівництво каналізаційних розподільчих мереж у мкр. Балабанівка м. Миколаєва,              в т.ч. проектні роботи-І етап

 

 

295,000

 

 

       28000 п. м

 

 

2015-2018

 

 

-

Будівництво каналізаційних розподільчих мереж у мкр. Балабанівка м. Миколаєва, в т.ч. проектні роботи та експертиза - ІІ етап

 

7478,340

Комплексний захист мкр. Жовтневий від підтоплень джерельними (ґрунтовими), дощовими водами та водами малої річки Вітовка, у т.ч. проектні роботи та експертиза проекту

 

8000,0

 

0,125 кв. км

 

2015-2018

 

-

Благоустрій території та улаштування скверу в районі будинків по вул. Ленінградській,1-а,1-б,1-в до вул. Айвазовського (нове будівництво), у т.ч. проектні роботи та експертиза

1800,0

4000 кв. м

2015-2018

-

Будівництво кювета на території Корабельного району

650,0

1 споруда

2015-2018

-

Будівництво об’їзної дороги по вул. Ленінградській, у т.ч. проектні роботи та експертиза

22000,0

4600 п. м

2015-2018

-

Реконструкція комплексу «Турецький фонтан», у т.ч. проектні роботи та експертиза

1600,0

         1 споруда

2015-2018

-

Благоустрій території для створення містечка спорту "Корабельний" в районі спортивного комплексу "Водолій" за адресою:                                   пр. Жовтневий, 325, 327 в  м. Миколаєві (нове будівництво), у т.ч. корегування проекту, експертиза та будівельні роботи

 

 

1429,978

 

 

5300 кв. м

 

 

 

 

 

 

2015

 

 

Проектно-кошторисна документація  в наявності

Розширення благоустрою території для створення містечка спорту "Корабельний" в районі спортивного комплексу "Водолій" за адресою: пр. Жовтневий, 325, 327 в                   м. Миколаєві (нове будівництво), у т.ч. проектні роботи та експертиза

2080,75

 

3400 кв. м.

2015

Проектно-кошторисна документація  в наявності

Нове будівництво дитячого містечка «Дитячий світ дорожнього руху» на території спортивного містечка «Корабельний» за адресою: пр. Жовтневий, 325, 327 в м.Миколаєві, у т.ч. проектні роботи та експертиза

 

 

515,654

 

546 кв. м.

 

2016-2018

 

 

Проектно-кошторисна документація  в наявності

Реконструкція мереж зливової каналізації у 6-му мікрорайоні, у т.ч. проектні роботи та експертиза

450,0

1400 п. м.

2015-2018

-

Будівництво трансформаторної підстанції для розвитку електромережі у новозабудові             мкр. Балабанівка, в т.ч. проектні роботи та експертиза

 

350,0

 

1 споруда

 

2015-2016

-

Адміністрація Центрального району ММР

Будівництво молодіжно-спортивного майданчика в сквері «Пролетарський» по            вул. Адміральській ріг вул. Садової у м. Миколаєві

 

540,0

 

Площа благоустрою - 633 кв.м; площа майданчика - 369 кв.м;  спортивних елементів - 20 шт.; 5 лавок

2014-2015

Проект на експертизі

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: