Мапа порталу

МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

Р І Ш Е Н Н Я

 

  2 липня 1999                                                                           N 10/13

 

Про прапор міста Миколаєва

 

Розглянувши висновки журі конкурсу на кращий проект прапора міста, який проводився згідно з рішенням міської ради від 12.02.99 р. N 6/28 з 1 березня по 31 травня 1999 року, та на підставі ст.22 і п.49 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Встановити, що прапор міста Миколаєва нарівні з його гербом є офіційним атрибутом місцевого самоврядування, символом єдності та взаєморозуміння громадян, які мешкають в м.Миколаєві.

2. Затвердити Положення про зміст, опис і порядок використання прапора міста Миколаєва (додаток).

3. Доручити виконкому міської ради до 15 серпня 1999 року виготовити оригінал прапора міста.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міськради з питань місцевого самоврядування та управління комунальною власністю міста.

 

Міський голова                                                                        А.О.Олійник

 

Додаток

до рішенння міськради

від 02.07.99

N 10/13

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про зміст, опис і порядок використання

прапора міста Миколаєва

1. Статус прапора

1.1. Прапор міста є офіційним атрибутом місцевого самоврядування, символом єдності міської громади та взаєморозуміння мешканців міста.

1.2. Виключне право на використання прапора належить Миколаївській міській раді.

1.3. Оригінал прапора міста встановлюється у службовому кабінеті міського голови, а на час скликання сесії міської ради вноситься до сесійного залу. Iнші випадки використання прапора, а також його зображення встановлюються розділом 3 даного Положення.

2. Опис та зміст прапора

2.1. Прапор міста Миколаєва - це прямокутне полотнище білого кольору з двома горизонтальними смугами, на яких по центру прапора зображення герба міста Миколаєва, висотою, що дорівнює 2/5 ширини прапора. Ширина кожної зі смуг дорівнює 1/8 ширини прапора. Смуги відокремлені одна від одної вузькою білою смугою, розмір якої становить 1/16 ширини прапора. Співвідношення ширини прапора до його довжини - 2:3. Зворотній бік прапора є дзеркальним відображенням лицевого боку.

2.2. Прапор міста та його зображення завжди повинні точно відповідати кольоровому та графічному, виконаному за вексилологічними правилами, зображенню, яке додається до цього Положення.

2.3. Оригінал прапора прикріплюється до древка довжиною 2,5 м, яке закінчується навершенням (зображення навершення додається).

2.4. В основу ідеї прапора покладено історичний прапор міста, який було затверджено міською думою до 1ОО-річчя міста Миколаєва. Білий колір є ознакою символу миру та благополуччя мешканців міста. Дві хвилясті блакитні смуги - це символи двох річок, в гирлі яких народилося місто Миколаїв.

3. Порядок використання прапора

3.1. Прапор міста Миколаєва піднімається (встановлюється):

- біля будинку Миколаївськоі міської ради та міськвиконкому - постійно;

- на адміністративних будинках органів представницької та виконавчої влади, підпорядкованих їм установ, підприємств, організацій, а також на житлових будинках - у дні державних і міських свят;

- у місцях проведення міжнародних, державних заходів - на час їх проведення в місті;

- під час церемоній та інших урочистих заходів, які проводять представницькі та виконавчі органи влади, міські громадські об'єднання, підприємства, установи та організації, незалежно від форм власності, за бажанням останніх.

3.2. Оригінал прапора, окрім випадків, які зазначені в розділі I, також використовується:

- у приміщеннях під час прийому офіційних делегацій;

- на урочистих церемоніях і святах за наявності особливого розпорядження міського голови;

- під час поховання почесних громадян міста

3.3. В інших окремих випадках використання прапора, а також його оригіналу можливе, якщо це буде передбачено рішенням міської ради

3.4. За обставин, коли здійснюється одночасне підняття Державного прапора України, інших держав та прапора міста, останній не може перевищувати їх за розмірами і розміщується справа від них (з боку глядача). У випадку одночасного підняття прапора міста та прапора організації, фірми, установи і таке інше (якщо вони розташовані поруч) прапор організації повинен не перевищувати розміри прапора міста і розташовуватися справа від нього.

3.5. Кольорове або графічне зображення прапора може використовуватися на бланках і посвідченнях міського голови, органів представницької та виконавчої влади міста, депутатів міської ради, а також на бланках депутатських груп і фракцій міської ради за їх рішенням.

3.6. Використання зображення прапора у випадках, які непередбачені цим Положенням, здійснюється за умови отримання спеціального дозволу, що видається міським управлінням культури та охорони історичного середовища.

3.7. У дозволі визначається комерційна або не комерційна мета використання прапора міста.

3.8. В разі мети використання як комерційної, заявник зобов'язується сплачувати збір за використання зображення прапора міста в розмірі, визначенному міською радою. Копія дозволу направляється до податкової інспекції.

3.9. Дозвіл видається на конкретний вид продукції (реклама товару, фірми і таке інше). Збір за право використання прапора міста стягується з повного обсягу продукції ( реклами товару, фірми і т. ін. ) зазначеного виду. У разі втрати популярності продукції через погіршення якості або за інших обставин, дозвіл анулюється.

3.10. Разом з дозволом заявнику видається графічне та кольорове зображення прапора міста, а також опис. Заявник сплачує вартість виготовлення копій поданої документації й зображень.

3.11. Питання штрафних санкцій у випадках неправильного використання зображення прапора міста регулюються Положенням про місцеві податки та збори.

3.12. Контроль за виконанням цього Положення покладається на міського голову.

 

Секретар ради                                                                 Т.В.Щедрова


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: