РІШЕННЯ
№ 22/15 від 2008-02-28
Про затвердження Програми зайнятості населення м. Миколаєва на 2008-2009 роки (ВТР. ЧИН. №45/6 ВІД 22.04.10)
ВТР. ЧИН.
З метою сприяння зайнятості населення шляхом підвищення ефективності використання діючих та створення нових робочих місць, відповідно до статті 14 Закону України “Про зайнятість населення” та керуючись пунктом 22 частини 1 статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Програму зайнятості населення м. Миколаєва на 2008-2009 роки /далі – Програма/ (додається).
2. Програму зайнятості населення на 2007 рік, затверджену рішенням Миколаївської міської ради від 02.03.07 № 11/8, вважати такою, що втратила чинність.
3. Надавати міській раді інформацію про хід виконання Програми щороку до 15 січня.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань праці та соціального захисту населення (Паливоду).
Міський голова | В.Д. Чайка |
Затверджено
рішенням міської ради
від 28 лютого 2008
№22/15
ПРОГРАМА
ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ м. МИКОЛАЄВА
НА 2008 – 2009 РОКИ
Мета Програми та головні концептуальні положення
Програма зайнятості населення м. Миколаєва на 2008 – 2009 роки /далі-Програма/ розроблена відповідно Закону України « Про зайнятість населення», заходів щодо виконання Указу Президента України «Про удосконалення державного регулювання у сфері зайнятості на ринку праці», розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2007 року № 156-р «Про затвердження плану дій щодо реалізації в 2007-2008 роках «Основних напрямків проведення державної політики зайнятості на період до 2009 року», розпорядження голови Миколаївської обласної державної адміністрації від 9 липня 2007 року № 215-р «Про розроблення проекту Програми зайнятості населення Миколаївської області на 2008-2009 роки» та розпорядження міського голови від 8 листопада 2007 року № 579р «Про розроблення проекту Програми зайнятості населення м. Миколаєва на 2008-2009 роки» і спрямована на реалізацію державної політики у сфері зайнятості населення .
Мета Програми – сприяння зайнятості населення шляхом підвищення ефективності використання діючих та створення нових робочих місць, спрямування зусиль структурних підрозділів виконкому міської ради, районних центрів зайнятості , підприємств, організацій та установ міста на забезпечення продуктивної зайнятості, сприяння соціальному захисту окремих верств населення, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці.
Основні завдання Програми:
- сприяння повній, продуктивній та вільно обраній зайнятості населення,
спрямованій на підвищення рівня його життя;
- забезпечення збереження ефективно функціонуючих і створення нових робочих місць з належними умовами та гідною оплатою праці на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності;
- підтримка самостійної зайнятості населення і розвитку підприємництва;
- посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості;
- детінізація відносин у сфері зайнятості населення;
- підтримка громадян, які не здатні на рівних умовах конкурувати на
ринку праці;
- сприяння професійній підготовці робочої сили, підвищенню її
кваліфікаційного рівня відповідно до потреб ринку праці.
Програма є складовою частиною обласної Програми зайнятості населення на 2008-2009 роки.
І. Основні підсумки виконання завдань і заходів, передбачених Програмою зайнятості на 2007 рік
У місті Миколаєві станом на 01.01.08 постійно проживають 505,9 тис. осіб. На території міста зареєстровано 22,8 тис. підприємств, організацій та установ.
Основними галузями економічної діяльності в місті Миколаєві залишаються суднобудування, металургія, машинобудування, торгівля та громадське харчування, будівництво, фінансова діяльність.
За 2007 рік обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) по місту становить 5475,1 млн. грн.
У 2007 році проти минулого року обсяги виробленої продукції зросли на 4,5%. Суттєвого приросту виробництва досягнуто підприємствами добувної промисловості – на 24,1% та з виробництва іншої неметалевої мінеральної продукції – на 26,8%. Більше ніж у 2006р. випущено продукції підприємствами металургійного виробництва та з виробництва готових металевих виробів – на 1,7%, з виробництва та розподілення електроенергії – на 2,1%, машинобудування – на 4,1%, з виробництва харчових продуктів та напоїв – на 8,6%.
Нарощення обсягів промислового виробництва порівняно з 2006р. відбулось у всіх районах міста. Найбільшого приросту досягнуто у Центральному районі – на 7,2% та у Заводському – на 7%.
На підприємствах машинобудівного комплексу у 2007 році проти 2006 року обсяги виробництва зросли на 4,1%. Виробниками машин і устаткування, як і в 2006 році, випуск продукції нарощений 0,8%. Зокрема, державним підприємством «НВКГ «Зоря»-«Машпроект» обсяги виробництва збільшено на 0,1%, ВАТ «Завод мастильного та фільтруючого обладнання» - на 6,1%, ВАТ «Конвеєрмаш» - на 37,2%.
Перевищені обсяги 2007р. і на підприємствах з виробництва харчових продуктів та напоїв – на 8,6% . Завершили 2007р. з перевищенням обсягів 2006р. ЗАТ “Лакталіс-Миколаїв” – на 6,4%, приватне підприємство “Вікі” – на 8,5%, ТОВ “Альпі Україна” – на 24,7%, ВАТ “Миколаївський комбінат хлібопродуктів” – на 29,5% .
Підприємства легкої промисловості у 2007р. не досягли рівня виробництва 2006 р. на 15,9% (у 2006р. також спостерігався спад на 9,0%). Скоротили випуск продукції ВАТ “Аура” та ТОВ “Елегант-Престо”.
За 2007 р. підприємствами обласного центру виконано будівельних робіт на суму 737,2 млн. грн., або 73,5% від загальнообласного обсягу. Стабільно нарощують обсяги акціонерні товариства: «Промбуд-2», будівельна фірма «Житлобуд - Ніко», ТОВ «Контакт -1», приватні підприємства: «Автошляхбуд-САА», ІБФ «ХХІ Вік-Миколаїв», «Техстрой-99», дочірнє підприємство «Мостобудівельний загін №73».
Забезпечення приросту обсягів виробництва та зростання платоспроможності підприємств міста сприяло підвищенню рівня середньої заробітної плати з 1076 грн. до 1379 грн. Середньооблікова чисельність штатних працівників по м. Миколаєву ( за усіма видами діяльності без урахування найманих працівників статистично малих підприємств та у громадян-підприємців) становила 144,9 тис. осіб. Чисельність працівників , які зайняті у малому бізнесі, становить 26,8 тис. осіб.
Однією з найгостріших соціально-економічних проблем міста є заборгованість з виплати заробітної плати. Станом на 31 грудня 2007 р. 31 підприємство міста заборгувало працюючим 4764,8 тис. грн.
По районах міста:
Заводський район – 1939,7 тис .грн., 11 підприємств-боржників,
Корабельний район – 962,8 тис. грн., 2 підприємства-боржники,
Ленінський район – 974,6 тис. грн., 9 підприємств-боржників,
Центральний район – 887,7 тис. грн., 9 підприємств-боржників.
За видами діяльності заборгованість складає:
підприємства промислового комплексу – 3788,9 тис. грн. (79,5 % від загальної суми заборгованості), будівництво – 208,6 тис. грн.(4,4 %), наука – 166,0 тис. грн. (3,5 %), торгівля і громадське харчування – 84,0 тис. грн. (1,8 %), інші – 517,3 тис. грн.(10,8 %).
Сума невиплаченої заробітної плати працівникам економічно активних підприємств на 01.01.08 становить 3682,4 тис. грн., працівникам суб’єктів господарювання, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника, або визнання його банкрутом - 2649,9 тис. грн.
На ринку праці міста утримуються сприятливі тенденції розвитку, які характеризуються зростанням зайнятості населення та зниженням рівня безробіття. Рівень працевлаштування зріс з 52,7% у 2006 році до 59,0% у 2007 році, рівень охоплення безробітних професійним навчанням збільшився відповідно з 10,2% до 13,0%. Питома вага осіб, які брали участь у громадських роботах, у 2007 році зросла до 15,0% проти 12,0% у 2006 році.
Розширюється сфера прикладання праці за рахунок створення нових робочих місць. Чисельність працівників, зайнятих на новостворених місцях, становила у 2003 році - 8489, у 2004 році - 8515, у 2005 році - 16277; у 2006 році – 15918, у 2007 році - 16764 осіб.
Протягом 2007 року в усіх сферах економічної діяльності створено 16764 нових робочих місць, у т.ч. у галузях економіки - 6434 н. р. м., у підприємницькій діяльності - 10330 н. р. м..
Найбільша кількість нових робочих місць створена на таких підприємствах міста, як: ТОВ «ВК Миколаїв» – 298; МФ ТОВ ТД «Континіум – Галичина» – 97; ТОВ «Автомагістраль» – 97; МФ ТОВ «Технополіс– 1»- 163 ; ПП МФ «Таврія Плюс» - 80; ЗАТ «Лакталіс-Миколаїв» - 97; МФ ТОВ «Будмакс» - 20; ПМП «Адісем» - 14 н.р.м.
Шляхом вкладення інвестицій в економіку міста протягом 2007 року відкрився перший в місті автосалон китайського автовиробника «Chery»; у торговельно-розважальному комплексі «КИТ» відкрився перший в Україні «Южний фондовий магазин», який є пілотним проектом, що популяризує можливості інвестування на фондовому ринку; у мікрорайоні «Соляні» відкрився торговий комплекс компанії «Метро Кеш енд Кері» - велика мережа міжнародної торгівлі, де створено 256 нових робочих місць.
На початку року було відкрито перший підземний перехід біля Центрального ринку, створення якого дало місту близько 60 нових робочих місць. У листопаді місяці відбулось відкриття гіпермаркету «Амстор», а в грудні 2007 року відкрились 2 супермаркети: «Епіцентр» і «Таврія – В».
З метою підтримки ініціативи до підприємництва та самозайнятості при районних центрах зайнятості населення організовані курси „Основи підприємницької діяльності”, де безробітні громадяни опановують навички створення власного бізнесу.
На ринку праці простежується тенденція щодо зниження потреби підприємств у працівниках. Професійно-кваліфікаційний рівень незайнятих громадян не завжди відповідає сучасним вимогам ринку праці, тобто існує диспропорція між попитом на робочу силу і її пропозицією.
Одноразову суму допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності у 2007 році надано 232 особам , які створили робочі місця за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Шляхом надання дотацій роботодавцям за 2007 рік працевлаштовано на додаткові робочі місця 203 особи.
Крім того, особлива увага приділяється легалізації зайнятого населення. За результатами роботи міської та районних комісій зареєстровано 688 трудових договорів між фізичними особами - суб’єктами підприємницької діяльності та найманими працівниками, які враховані як новостворені робочі місця.
Щороку зростає рівень охоплення незайнятих громадян активними формами сприяння зайнятості. Протягом 2007 року за сприяння районних центрів зайнятості працевлаштовані 7720 осіб.
Чисельність осіб, які охоплені профнавчанням, становить 1700 осіб (особлива спрямованість на професії, які орієнтовані на самостійну зайнятість населення та організацію підприємницької діяльності).
Залучення безробітних жінок до самозайнятості та підприємництва є одним із найефективніших шляхів економічного розвитку, зниження соціальної напруженості та підвищення їх добробуту. У 2007 році працевлаштовано 4079 жінок, що складає 52,8% усіх працевлаштованих.
З метою відновлення соціального статусу робітника в суспільстві та престижу робітничої професії центрами зайнятості було здійснено комплекс інформаційно - роз’яснювальних та організаційних заходів, спрямованих на залучення до навчального процесу ветеранів праці як у навчальних закладах, так і на підприємствах. Розширено форми та методи співпраці з роботодавцями, соціальними партнерами щодо відродження наставництва, розвитку професійної кар’єри працівників.
Для вирішення питань зайнятості інвалідів у 2007 році в кожному центрі зайнятості створений банк даних для працевлаштування інвалідів, які бажають працювати, та проводиться робота по вирішенню питань працевлаштування, навчання та професійної орієнтації осіб з обмеженою працездатністю. Протягом 2007 року працевлаштовано 90 інвалідів.
Окрім роботи із зареєстрованими незайнятими громадянами службою зайнятості надавались консультаційні, профорієнтаційні, інформаційні послуги працюючим громадянам, які бажають змінити роботу, учням , студентам, пенсіонерам.
З метою залучення незайнятого населення до оплачуваних громадських робіт службою зайнятості проводиться широке інформування через засоби масової інформації, на довідково-інформаційних семінарах з безробітними, під час зустрічей з роботодавцями та налагоджено співробітництво із закладами освіти, медицини, підприємствами різних галузей економіки. Завдяки активізації роботи щодо збільшення обсягів громадських робіт у 2007 році було залучено до таких робіт 1968 осіб .
Під час організації цього виду соціальних послуг найбільша увага приділяється таким видам робіт:
- догляд за особами похилого віку, інвалідами;
- підсобні та ремонтні роботи на об’єктах соціальної сфери;
- благоустрій та озеленення території міста.
Послугами служби зайнятості у 2007 році скористались 13092 особи. Особлива увага приділяється наданню консультативної допомоги жінкам, які вирішили відкрити власну справу, та навчанню.
Одним з актуальних питань є зайнятість молоді, чисельність якої на ринку праці становить більше половини загальної чисельності незайнятих громадян. На обліку у службі зайнятості у 2007 році перебувало 6957 осіб. Основною причиною незайнятості молоді є складність у пошуку роботи після закінчення навчальних закладів. З метою вирішення питань зайнятості молоді, зокрема випускників навчальних закладів, проводиться робота щодо організації стажування на підприємствах, в установах та організаціях, з метою набуття ними практичних умінь та навичок з виконання професійних обов’язків. За 2007 рік працевлаштовано 4470 молодих осіб.
За повідомленнями підприємств, установ та організацій, кількість вільних робочих місць (вакантних посад) станом на кінець 2007 року становить 1480 одиниць, що на 362 робочих місць більше, ніж у попередньому році.
Станом на 01.01.08 навантаження на одне вільне робоче місце складає 1 особу.
Центрами зайнятості міста постійно здійснюються заходи щодо скорочення терміну перебування безробітних на обліку, подолання довготривалого безробіття. При центрах зайнятості населення міста створені комісії по довготривалому безробіттю, на яких з’ясовуються причини тривалого перебування на обліку , вирішуються питання можливості працевлаштування безробітних. Особи, які понад рік перебувають на обліку в службі зайнятості, запрошуються на засідання комісій, де їм пропонують отримати нову професію шляхом перенавчання на курсах служби зайнятості ( при відсутності підходящої роботи) або взяти участь у громадських роботах.
Середня тривалість безробіття у 2007 році становила 7 місяців.
Річне завдання по працевлаштуванню становить 101,1%, здійсненню професійної підготовки та перепідготовки складає 100,3%, по залученню до участі у громадських роботах -102,0%.
ІІ. Основні тенденції соціально – економічного розвитку міста та розвитку ринку праці у 2008 - 2009 роках
Позитивні тенденції розвитку економіки міста у 2007 році визначають позитивні можливості для поліпшення соціально-економічних показників у 2008 році. Подальші перетворення у соціально-трудовій сфері, підвищення ефективності праці, створення умов для розвитку підприємництва, введення в дію нових та збереження наявних робочих місць сприятимуть у 2008-2009 роках підвищенню економічної активності населення. Передбачається закріплення тенденцій до економічного зростання, збереження ефективно функціонуючих і створення нових робочих місць, професійної підготовки спеціалістів та кваліфікованих робітників відповідно до потреб ринку праці, посилення мотивації до легальної продуктивної зайнятості.
Виходячи з аналізу соціально - економічного розвитку міста, у 2008 році перспективними передбачаються:
- подальше посилення соціального партнерства усіх гілок виконавчої влади, роботодавців та профспілкових організацій для виконання завдань по вирішенню питань зайнятості населення;
- спрямування зусиль на формування в суспільстві соціально-відповідального бізнесу та працевлаштування шляхом створення сучасних робочих місць;
- збільшення виробництва товарів народного споживання, підвищення конкурентоспроможності вітчизняних товарів та збільшення реалізації на внутрішньому ринку;
- стимулювання малого підприємництва, сприяння створенню нових економічних суб’єктів з метою працевлаштування працівників, які вивільняються під час реструктуризації промислових підприємств.
Прогнозується зростання обсягів промислового виробництва, що є основним з видів економічної діяльності підприємств міста.
У 2008 році триватиме зростання ринку праці за рахунок вивільнення працівників, звільнених на підставі припинення трудового договору та незайнятих з різних причин більше одного року. Також впливатиме на ринок праці недостатній життєвий рівень, який змушує громадян звертатись до центру зайнятості для отримання соціальних виплат та гарантій.
У сфері економічної діяльності міста за рахунок різних джерел фінансування на базі широкого розвитку малого і середнього бізнесу, самостійної зайнятості населення у 2008 році передбачається створити 16330 робочих місць, у галузях економіки - 6500, в інших сферах економічної діяльності - 9830 робочих місць.
Важливою проблемою, що вирішуватиметься, є соціальний захист найманих працівників та підтримка громадян, які не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці.
Підвищення якості робочої сили буде здійснюватись шляхом забезпечення періодичності підвищення кваліфікації працівників та розвитку системи професійної підготовки кадрів на виробництві з використанням на ці цілі відрахувань від фонду оплати праці.
Забезпечуватиметься контроль за:
- ефективним використання робочої сили на підприємствах усіх форм власності;
- обґрунтуванням вивільнення найманих працівників роботодавцями та дотриманням ними норм законодавства щодо правильності вивільнення працівників та їх соціального захисту;
- дотриманням норм та реалізацією положень Генеральної і регіональних угод в частині сприяння зайнятості населення;
- легалізацією трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками.
Політика доходів спрямовуватиметься на посилення відтворювальної, стимулюючої та регулюючої функцій заробітної плати. Реалізація заходів Концепції подальшого реформування оплати праці, зростання обсягів виробництва та підвищення державних мінімальних гарантій щодо оплати праці дасть можливість щороку підвищувати середньомісячну заробітну плату.
Розв’язання проблем зайнятості громадян, які звертаються до служби
зайнятості за отриманням соціальних послуг, буде здійснюватись завдяки
впровадженню заходів щодо розширення сфери прикладання праці за
рахунок збереження та створення нових робочих місць шляхом:
- подальшої реструктуризації підприємств із залученням інвестицій для розвитку підприємництва у виробничій сфері на умовах забезпечення модернізації застарілих і створення нових високопродуктивних робочих місць;
- заохочення підприємців до створення нових робочих місць шляхом
запровадження сприятливого інвестиційного режиму;
- підтримки самостійно зайнятого населення, малого та середнього
підприємництва;
- використання вакансій та незайнятих робочих місць;
- економічного заохочення підприємців до створення нових робочих
місць для безробітних та підтримки підприємницької ініціативи безробітних;
- розвитку гнучких форм зайнятості, створення робочих місць для працівників із скороченою тривалістю робочого часу, на допоміжних роботах, у приватній сфері послуг тощо;
- розширення сфери застосування оплачуваних громадських та сезонних робіт.
Зареєстрованому ринку праці будуть притаманні такі тенденції:
– підвищення ділової активності громадян;
– збільшення обсягів працевлаштування (у тому числі і за рахунок
новостворених робочих місць);
– зростання вимог роботодавців до якості робочої сили;
– збільшення заявок від роботодавців щодо профнавчання на замовлення;
– зростання вимог незайнятого населення щодо запропонованої роботи
(рівня оплати та умов праці);
– збереження відповідного професійно-кваліфікаційного дисбалансу на
ринку праці;
– зменшення тривалості безробіття.
З метою ефективного використання існуючого потенціалу вільних робочих місць, зменшення тривалості пошуку роботи незайнятим населенням буде здійснюватись інформування населення з питань можливостей працевлаштування.
За рахунок підприємств, які виплачують невисоку заробітну плату, зростатиме потреба у працівниках. Плинність кадрів, сприяння самозайнятості, можливість надання дотацій для створення додаткових робочих місць – основні фактори і джерела працевлаштування. На вільні, новостворені та заброньовані робочі місця за сприяння служби зайнятості будуть працевлаштовані 7720 осіб.
У 2008 році передбачається працевлаштування 320 безробітних на додаткові робочі місця, що будуть створені завдяки наданню дотацій роботодавцям з урахуванням можливостей Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Для організації підприємницької діяльності у 2008 році буде надано одноразову суму допомоги по безробіттю 240 особам, які створили робочі місця за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Збільшуватиметься чисельність осіб, які проходитимуть професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації. У 2008 році пройдуть навчання 1716 безробітних.
Передбачається розширення обсягів громадських робіт з урахуванням потреб районів міста. Планується, що у громадських роботах візьмуть участь 1928 незайнятих громадян. Крім незайнятого населення, громадські роботи будуть організовані для учнів і студентів, які виявили бажання у вільний від навчання час працювати по прибиранню територій міських парків, на підсобних роботах та на підприємствах тощо.
Питання сприяння зайнятості та надання додаткових гарантій щодо працевлаштування громадян працездатного віку, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, розв’язуватимуться шляхом бронювання 227 робочих місць.
Координація та контроль за реалізацією Програми
Організаційне і методичне супроводження та контроль за реалізацією Програми здійснюється департаментом праці та соціального захисту населення.
Механізм управління за виконанням Програми включає:
- проведення моніторингових досліджень створення нових робочих місць, інформування соціальних партнерів про стан справ у цій сфері;
- підготовку практичних пропозицій та рекомендацій у межах Програми;
- розгляд на засіданнях виконкому міської ради питань щодо стану створення нових робочих місць та легалізації зайнятості населення.
Контроль за реалізацією Програми здійснюється постійною комісією міської ради з питань праці та соціального захисту населення.
ІІІ. Основні показники соціально-економічного розвитку м .Миколаєва
Найменування показника2005
рік
(звітні дані)2006
рік
(звітні дані)2007
рік (очікувані дані)Прогнозні показники
2008
рік2009
рік
1. Темп зростання (зниження) обсягу промислової продукції(робіт, послуг) до попереднього року ,%
113,2
109,9
104,5
105,0
105,0
2. Обсяг інвестицій в основний капітал у фактичних цінах на одну особу, грн.
2747
3328
3465
3600
3600
3. Приріст, зниження (-) інвестицій в основний капітал (у порівняльних цифрах), до попереднього року, %
87,8
106,4
112,2
105,3
105,3
4. Обсяг прямих іноземних інвестицій на одну особу, дол. США136,6174,6210,8215,0215,0
5. Кількість малих підприємств, одиниць55435803590059505990
6. Середньорічна кількість зайнятих працівників на малих підприємствах, тис. осіб27,927,727,628,028,5
7. Середньорічна кількість найманих працівників на малих підприємствах, тис. осіб27,2
26,9
26,627,027,3
8. Середньооблікова чисельність штатних працівників (без урахування найманих працівників статистично малих підприємств та зайнятих у фізичних осіб-підприємців), тис. осіб140,4140,0140,2140,2140,3
9. Середньомісячна заробітна плата штатних працівників (без урахування найманих працівників статистично малих підприємств та зайнятих у фізичних осіб-підприємців), грн. - усього8601066140015001600
- у тому числі: у промисловості9351129120013001400
10. Середньомісячна заробітна плата найманих працівників малих підприємств, грн.419526610700800
ІУ. Основні показники ринку праці в м. Миколаєві
Найменування показника2005
рік
(звітні дані)2006
рік
(звітні дані)2007
рік (очікувані дані)Прогнозні показники
2008
рік2009
рік
1.Середньорічна чисельність наявного населення, тис. осіб
508,7
507,9
506,9
507,0
507,5
2. Чисельність працівників, які перебували в умовах вимушеної неповної зайнятості:
знаходилися у відпустках з ініціативи адміністрації підприємств, установ та організацій, осіб
2133
1009
600
550
500
працювали в режимі неповного робочого дня (тижня), осіб90167033710070006500
3. Рівень вимушеної неповної зайнятості працівників (у відсотках до середньооблікової чисельності штатних працівників), які:
знаходилися у відпустках з ініціативи адміністрації підприємств, установ, організацій.1,30,60,20,20,1
працювали в режимі неповного робочого дня (тижня).5,34,23,83,53,0
4. Розширення сфери застосування праці шляхом створення робочих місць, осіб
16277
15918
16764
16330
16330
V. Баланс руху робочої сили
через державну службу зайнятості
по м. Миколаєву
(осіб)
Прогнозні дані
Найменування показника2005 рік2006 рік2007 рік
(звітні дані)(звітні дані)(очікувані дані)2008
рік2009
рік
1. Пропозиція робочої сили - всього1657914937 130921255512600
2. Чисельність незайнятих громадян, які перебували на обліку в державній службі зайнятості на початок року37743410264121542150
3. Чисельність незайнятих громадян, які звернулися до державної служби зайнятості за сприянням у праце-влаштуванні протягом року - всього1280511527104511040110450
у тому числі:
- особи, звільнені у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці15051096580792732
- особи, звільнені з причин плинності кадрів33713035271027452747
- випускники вищих навчальних закладів321317231267273
- випускники професійно-технічних навчальних закладів209168122149149
- випускники середніх загально-освітніх шкіл7147204545
- особи, які звільнились зі строкової військової або альтернативної (невій-ськової) служби7948293437
- особи, звільнені на підставі припи-нення трудового договору або за згодою сторін37692652257529102991
- інші категорії незайнятого населення35024159418431983476
4. Чисельність незайнятих громадян, працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості протягом року79837870772077207720
5. Чисельність незайнятих громадян, знятих з обліку для самостійного працевлаштування та з інших причин протягом року51934595321826852760
6. Чисельність незайнятих громадян, які перебували на обліку в державній службі зайнятості на кінець року34052641215421502120
V1. Розширення сфери застосування праці за рахунок створення
нових робочих місць у 2008 році
Обсяг створення нових робочих місць у всіх сферах економічної діяльності у 2008 році
ВсьогоУ тому числі
у галузях економікив інших сферах економічної діяльності
Ленінський район
460020002600
Заводський район
440018002600
Центральний район
463020002630
Корабельний район
270010001700
Місто
1633065009830
*)Прогнозні показники на 2009 рік розраховуються додатково у 4 кварталі 2008 року.
VII. Показники надання соціальних
послуг державною службою
зайнятості на 2008 – 2009 роки
по м. Миколаєву
( осіб)
Найменування показника
2005 рік
(звітні дані)
2006 рік
(звітні дані)
2007 рік
(очікувані дані)
Прогнозні дані
2008 рік2009 рік
1. Чисельність незайнятих громадян, працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості - всього
(1.1 + 1.2 + 1.3),79837870772077207720
у тому числі:
1.1) на вільних та створених робочих місцях - всього72767256728578007800
з них:
- на заброньованих робочих місцях181203179227200
- на сезонних роботах00000
1.2) шляхом надання дотації роботодавцям*203200203320320
1.3) шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю для здійснення безробітними підприємницької діяльності*361248232240240
2. Чисельність незайнятих громадян, які проходили професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації за сприяння державної служби зайнятості14531521170017161716
3. Чисельність громадян, яким надано профорієнтаційні послуги державною службою зайнятості129351144191791290913000
4. Чисельність незайнятих громадян, залучених до участі в оплачуваних громадських роботах державною службою зайнятості15771788196819281928
*)за умови наявності коштів Фонду
VІІІ. Заходи щодо поліпшення ситуації на ринку праці
м. Миколаєва у 2008 – 2009 роках
№
п/пНайменування Відповідальні виконавціТермін виконання
Збереження і створення робочих місць, сприяння розвитку підприємництва та самостійній зайнятості населення, розв’язання інших проблем зайнятості населення
1Розширити напрямки
застосування праці шляхом створення 16330 нових робочих місць, у тому числі:
- у галузях економіки – 6800;
- в інших сферах економічної діяльності – 9530. Управління праці департаменту праці та соціального захисту населення, районні центри зайнятості населення (за узгодженням), управління економіки та інвестицій, податкова інспекція
(за узгодженням)2008-2009 роки
2Сприяти стабільному зростанню середньомісячної заробітної плати та повному погашенню заборгованості з неї, що посилюватиме мотивацію до праці, підвищенню якості та ефективності використання робочої сили в умовах повної зайнятості.Управління праці департаменту праці та соціального захисту населення,
управління економіки та інвестицій2008-2009 роки
3Створити умови для активізації підприємницької діяльності, як складової частини заходів, щодо створення нових робочих місць та забезпечення самозайнятості населення. Забезпечити створення 9,5 тис. роб. місць, пов’язаних з цією діяльністю. Відділ сфери послуг, легкої, переробної промисловості та підтримки підприємницької діяльності, районні центри зайнятості населення (за узгодженням)2008-2009 роки
4Забезпечити проведення інформаційної роботи з роботодавцями щодо підвищення рівня зайнятості населення шляхом укомплектування вільних робочих місць, створення робочих місць з належними умовами та гідною оплатою праці. Управління праці департаменту праці та соціального захисту населення 2008-2009 роки
Сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці
5Забезпечити бронювання 227 р. м. за умови їх заповнення на діючих підприємствах з метою
працевлаштування осіб працездатного віку, які потребують соціального захисту та не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, зокрема для дітей-сиріт, неповнолітніх, молоді, жінок, які мають дітей до 6 років та інших категорій громадян
Управління праці департаменту праці та соціального захисту населення, районні центри зайнятості населення (за узгодженням), підприємства, установи та організації (за узгодженням)2008-2009 роки
6Продовжувати співпрацю із заінтересованими службами з метою прискорення працевлаштування на заброньовані робочі місця осіб, звільнених з місць позбавлення волі Управління праці департаменту праці та соціального захисту населення, районні центри зайнятості населення (за узгодженням), підприємства, установи та організації (за узгодженням)2008-2009 роки
7Сприяти працевлаштуванню інвалідів , організовувати підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації інвалідів за професіями відповідно до потреб ринку та рекомендації МСЕК з метою забезпечення їх трудової реабілітації. Забезпечити ефективне співробітництво з базовими центрами зайнятості, представниками профспілок щодо зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями. Управління праці департаменту праці та соціального захисту населення,
міський центр по обслуговуванню соціально-незахищених верств населення,
районні центри зайнятості населення (за узгодженням), підприємства, установи та організації (за узгодженням)2008-2009 роки
8Надавати підтримку діяльності соціальних служб для молоді, зокрема, співпраці з районними центрами зайнятості з метою розширення інформаційно-довідкової, профорієнтаційної роботи та забезпечення зайнятості молоді, у тому числі у вільний від навчання час сприяти працевлаштуванню молоді шляхом надання дотацій роботодавцям та підтримки підприємницької ініціативи серед молодих безробітних.Управління у справах сім’ї, дітей та молоді,
районні центри зайнятості населення (за узгодженням)
2008-2009 роки
Професійна підготовка кадрів, підвищення якості робочої сили
9
Професійний кваліфікований склад робочої сили формувати відповідно до потреб та ситуації на ринку праці завдяки:
- професійному навчанню, підвищенню кваліфікації персоналу на виробництві відповідно до вимог сучасного виробництва;
- продуктивній діяльності базових центрів підготовки та підвищення кваліфікації кадрів, а саме: Центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, ДП „НВКГ „Зоря”-„Машпроект”, ДАХК”Чорноморський суднобудівний завод”, ДП „Суднобудівний завод ім.61 комунара”,
ВАТ „Миколаївагробуд”, КП ММР „Миколаївелектротранс”;
Учбово-курсовий комбінат управління житлово-комунального господарства; Управління праці департаменту праці та соціального захисту населення, районні центри зайнятості населення (за узгодженням), підприємства, установи та організації (за узгодженням)2008-2009 роки
10Систематично вивчати стан використання робочої сили, професійного навчання та
підвищення кваліфікації кадрів на підприємствах, в установах та
організаціях міста різних форм власності. Надавати методичну і консультативну допомогу підприємствам щодо професійного розвитку персоналу відповідно до чинного законодавства та Положення про професійне навчання кадрів на виробництвіУправління праці департаменту праці та соціального захисту населення 2008-2009 роки
11Забезпечити надання профорієнтаційних послуг інвалідам з метою прискорення їх адаптації до умов ринку праці та професійної інтеграції у суспільствоУправління праці та соціального захисту населення,
міський центр по обслуговуванню соціально-незахищених верств населення,
управління у справах сім’ї, дітей та молоді,
районні центри зайнятості населення (за узгодженням)2008-2009 роки
12Проводити профорієнтаційні заходи для вивільнюваних працівників з метою їх адаптації до умов ринку праці та запобіганню безробіттюУправління праці департаменту праці та соціального захисту населення, районні центри зайнятості населення (за узгодженням)За потребою під час вивільнень
13Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу з метою формування в суспільстві позитивного іміджу робітничих професій та підвищення соціального статусу робітника, формування активної життєвої позиції у молоді:
- здійснювати публікації в ЗМІ;
- проводити радіо - та телепрограми.Управління праці та соціального захисту населення, управління у справах сім’ї, дітей та молоді,
районні центри зайнятості населення (за узгодженням)2008-2009 роки
Регулювання соціально-трудових відносин
14Забезпечити діяльність міської та районних комісій щодо проведення перевірок з питань легалізації зайнятості, виявлення осіб, які працюють без оформлення трудових відносин з роботодавцями, з метою укладання трудових договорів.
Сприяти надходженню до міського бюджету 2,5 млн. грн. за рахунок створення нових робочих місць та легалізації діючих.Управління праці департаменту праці та соціального захисту населення
2008-2009 роки
15
Проводити вивчення та аналіз виконання пунктів укладених колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності у частині забезпечення продуктивної зайнятості населення, посилення його соціального захисту від безробіття.
Управління праці департаменту праці та соціального захисту населення2008-2009 роки
Надання соціальних послуг зареєстрованим безробітним
16Враховуючи потребу в кадрах на ринку праці:
- направити на курси навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації 1660 безробітних
громадян
Районні центри зайнятості населення (за узгодженням), відділ сфери послуг, легкої, переробної промисловості та підтримки підприємницької діяльності2008-2009 роки
17Розвивати самозайнятість та підприємницьку ініціативу безробітних шляхом:
- - посилення координації взаємодії районних центрів зайнятості та адміністрацій районів міста;
- співпраці на договірній основі з організаціями, які сприяють розвитку малого та середнього підприємництва щодо підготовки безробітних для започаткування власної справи;
- надання безробітним одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності
(у межах фінансування Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття)Відділ сфери послуг, легкої, переробної промисловості та підтримки підприємницької діяльності,
районні центри зайнятості населення (за узгодженням) 2008-2009 роки
18Забезпечити соціальний захист безробітних шляхом:
- підбору підходящої роботи , сприяння працевлаштуванню на вільні та новостворені робочі місця незайнятих громадян, у т.ч. на додаткові робочі місця за рахунок надання дотацій роботодавцям;
- - удосконалення роботи щодо попереднього відбору безробітних на замовлення роботодавців та подальшого їх навчання з наступним працевлаштуванням на підприємстві замовника;
- - співпраці з роботодавцями;
- - проведення спільних заходів (ярмарки вакансій, семінари тощо)
(фінансування Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття)Управління праці департаменту праці та соціального захисту населення , районні центри зайнятості населення (за узгодженням), підприємства, установи та організації (за узгодженням)
2008-2009 роки
19Розширювати обсяги оплачуваних громадських робіт з урахуванням професійного складу безробітних та соціально-економічних потреб міста. Залучити 1856 безробітних до громадських робіт з благоустрою міста, парків, кладовищ, прорідження лісонасаджень тощоРайонні центри зайнятості населення (за узгодженням), управління праці департаменту праці та соціального захисту населення
2008-2009 роки
20Сприяти збільшенню обсягів працевлаштування на постійну роботу безробітних після участі в оплачуваних громадських роботах на підприємства, в організації та установи , у тому числі в соціальній сфері.Районні центри зайнятості населення (за узгодженням), підприємства, установи та організації (за узгодженням)2008-2009 роки
21Запроваджувати нові форми роботи з надання інформаційно-консультаційних послуг незайнятому населенню, зокрема шляхом забезпечення його вільного доступу до банку вакансій через інформаційну мережу державної служби зайнятості.Районні центри зайнятості населення (за узгодженням), підприємства, установи та організації (за узгодженням)2008-2009 роки
22Організувати проведення оплачуваних громадських робіт для учнів шкіл та ПТУ у вільний від навчання час на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до комунальної власності Управління у справах сім”ї, дітей та молоді, адміністрації районів виконкому Миколаївської міської ради,
управління праці департаменту праці та соціального захисту населення Протягом року
23Забезпечити надання психологічної підтримки та допомоги у професійному визначенні безробітних шляхом проведення:
- індивідуальних та групових інформаційно-довідкових консультацій;
- семінарів, тренінгів з техніки пошуку роботи, зокрема з орієнтації на зайняття підприємницькою діяльністю Управління праці департаменту праці та соціального захисту населення, районні центри зайнятості населення (за узгодженням)2008-2009 роки
24Проводити моніторинг ринку праці з метою прийняття рішень щодо регулювання, організації зайнятості населення і прогнозування ситуації у цій сферіРайонні центри зайнятості населення (за узгодженням)2008-2009 роки
25Висвітлювати через Інтернет-портал „Миколаїв” наявність найбільш потрібних робочих місцьУправління праці департаменту праці та соціального захисту населення, районні центри зайнятості населення (за узгодженням)
2008-2009 роки