Мапа порталу

Миколаївці, звертайтеся за призначенням субсидії!Документи надсилайте поштою або приносьте особисто в районні управління соціальних виплат і компенсацій:

Заводський районвул. Морехідна, 9тел. 34-31-69
Інгульський районвул. Миколаївська, 26тел. 58-61-27
Корабельний районвул. Новобудівна, 1тел. 60-04-84
Центральний районвул. Декабристів, 25тел. 47-92-84Департамент праці та соціального захисту
населення Миколаївської міської ради


 

Набуття права власності на житло та землю при отриманні субсидії

Положенням про порядок призначення житлової субсидії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329, обмежено право на отримання субсидії громадянам, які набули право власності на житло чи земельну ділянку.

Положенням передбачено, що житлова субсидія не призначається, якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства (чоловік, дружина) протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснив купівлю або іншим законним способом (по спадщині, договору дарування, договору міни) набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх, житлово-комунальних) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень.

Слід зауважити, що при здійсненні купівлі чи набутті права власності на землю, житло, транспортний засіб, будівельні матеріали (на суму понад 50 тис. грн.) в періоді отримання субсидії, виплата такої субсидії припиняється за письмовим повідомленням заявника. Поновлення даних нарахувань можливе тільки після сплину 12 місяців з моменту купівлі (чи набуття права власності) після подання нових заяви і декларації.

 

Наявна заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг обмежує право на житлову субсидію

Положенням про порядок призначення житлової субсидії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329, обмежено право на отримання субсидії особам, які мають заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг.

Так, починаючи з 01.05.2018 року, житлова субсидія не призначається, якщо:

• управлінням соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (340 грн.);

• управлінням соціального захисту населення отримано інформацію про наявність у домогосподарства, що одержувало житлову субсидію у попередньому опалювальному (неопалювальному) сезоні простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії (340 грн.) на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон.

За вищезазначених обставин житлова субсидія призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладання договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку протягом двох місяців з початку такого сезону. В інших випадках – з місяця,  в якому громадянин вчинив такі дії (документально підтвердив сплату такої заборгованості або уклав договір про її реструктуризацію, або оскаржив заборгованість у судовому порядку).

При наявній заборгованості субсидія може бути призначена (як виняток) за рішенням комісії виходячи з конкретних обставин, що склалися, на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

 

Наявність помилок в пепрсональних даних при призначенні житлової субсидії

Положенням про порядок призначення житлової субсидії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329, передбачено надання громадянином актуальної інформації щодо персональних даних.

Якщо інформацію, необхідну для проведення розрахунку житлової субсидії неможливо отримати внаслідок помилки в персональних даних особи, виявленої під час обміну інформацією із суб’єктами надання інформації. Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє громадянина про необхідність виправлення помилки. Якщо громадянин не вчинить дії з виправлення помилки протягом 30 календарних днів після отримання інформації щодо необхідності виправити помилки в персональних даних субсидія не призначається.

 

Мешканців м.Миколаєва закликають не приховувати інформацію при зверненні за субсидією та вчасно повідомляти про зміни

Департамент праці та соціального захисту населенняМиколаївської міської ради закликає мешканців подавати правдиву інформацію при зверненні за отриманням субсидії, а також вчасно повідомляти про зміни у складі сім’ї, в доходах тощо. Адже це допоможе уникнути в майбутньому повернення нарахованої їм субсидії.

Закликаємо мешканців не подавати недостовірну інформацію при зверненні за призначенням житлової субсидії. Подавайте правдиву інформацію, бо якщо cім’я справді потребує житлової субсидії, то проводиться обстеження матеріально-побутових умов державними соціальними інспекторами і, залежно від ситуації, а це припустимо, може бути і довготривала хвороба когось із членів сім’ї, або якісь інші фактори, які вказують на те, що сім’я все-таки потребує призначення субсидії, то за цих обставин комісія прийматиме рішення надати сім’ї субсидію.

Потрібно декларувати ті речі, які впливають на призначення субсидії, не лукавити, не приховувати, бо все одно ті речі з часом виявляться, і сім’ї доведеться повертати незаконно отриману субсидію. А незаконно отримані субсидії стягуються з особових рахунків надавачів послуг, і результатом таких стягнень є те, що сім’я має заборгованість з оплати послуг: це у квитанції відображено мінусовими цифрами.

І якщо цю заборгованість впродовж 2 місяців не погасити, то сім’я втрачає право на субсидію, і все одно цю незаконно отриману субсидію доведеться повернути.

Тому дуже важливо одразу — а це впродовж 30 днів, повідомляти відділ соціального захисту про зміни!

Для детальнішої інформації щодо призначення субсидії, слід звертатись до районних управлінь соціальних виплат і компенсацій департаменту праці та  соціального захисту Миколаївської міської ради.

Контакти районних управлінь соціального захисту м.Миколаєва:

— Заводський район: тел.: 34 31 69

— Центральний район: тел.:

— Інгульський район: тел.:

— Корабельний район: тел.:

 

В УКРАЇНІ ЗМІНИЛИСЯ ПРАВИЛА НАДАННЯ СУБСИДІЙ

Кабмін частково змінив чинні правила надання субсидії на житлово-комунальні послуги для населення.

Згідно зі змінами, які набрали чинності з 1 травня 2018 року, субсидію не призначатимуть якщо:

  • у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення;
  • площа квартири перевищує 120 кв. м, а будинку - 200 кв.м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей;
  • у домогосподарства наявна прострочена понад два місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг загальною сумою понад 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 грн.);
  • у складі сім’ї є особи працездатного віку, у яких (станом на початок періоду, за який враховуються доходи) (взагалі відсутні доходи, середньомісячний сукупний дохід менший за розмір мінімальної заробітної плати, не сплачено єдиного соціального внеску за три місяці у розмірі, що не менший ніж мінімальний).

Житлова субсидія призначається за рішенням комісії:

− орендарям;

− індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію;

− внутрішньо переміщеним особам;

− на фактично проживаючих зареєстрованих членів домогосподарства;

− на житлові приміщення, в яких є кілька розділених особових рахунків;

− непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі – на понаднормову площу житла;

− непрацюючим працездатним особам, що перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою;

− при здійсненні одноразової покупки або оплаті послуг вартістю понад 50 тис. гривень протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії.

Призначення житлової субсидії здійснюється виключно після подання нових заяв і декларацій (без автоматичного її продовження):

− внутрішньо переміщеними особами;

− особами, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;

− орендарями;

− особами, яким надана субсидія на фактично проживаючих осіб;

− особами, в яких у складі сім’ї є працездатні громадяни, у яких відсутні доходи, середньомісячний сукупний дохід менший за розмір мінімальної заробітної плати, не сплачено єдиного соціального внеску за три місяці у розмірі, що не менший ніж мінімальний (станом на початок періоду, за який враховуються доходи).

Відтепер необхідно декларувати доходи всіх членів сім’ї (чоловіка, дружини та неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами.

Тобто, якщо у помешканні прописана лише жінка, враховуватимуться і доходи її чоловіка, з яким у неї зареєстрований шлюб, при цьому нормативи проживання на нього не нараховуватимуться.

Для пенсіонерів, доходи у вигляді пенсій враховуватимуться безпосередньо за місяць до моменту звернення.

При заповненні декларації тепер необхідно вказувати в новій графі «інші доходи» доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири.

Також змінилися правила оформлення субсидії для внутрішньо переміщених осіб. Вони можуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, зазначивши склад домогосподарства.

Запрошуємо Вас до районних управлінь соціальних виплат і компенсацій для звірки та оформлення субсидій на наступний період.

- Заводський район      вул. Морехідна, 9/1,    тел. 34-31-69;

- Інгульський район     вул.Миколаївська, 26, тел. 58-61-21;

- Корабельний район  вул. Новостройна, 1,   тел. 60-04-84;

- Центральний район   вул. Декабристів, 25,   тел. 46-73-94.

 

Умови надання субсидії безробітним особам

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329 змінено умову надання житлової субсидії для безробітних працездатних осіб.

Так, починаючи з 01.05.2018 року, житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо у складі сім’ї є особи працездатного віку, у яких станом на початок періоду, за який враховуються доходи:

а) взагалі відсутні доходи

б) середньомісячний сукупний дохід менший за розмір мінімальної заробітної плати

в) не сплачено єдиного соціального внеску за три місяці у розмірі, що не менший ніж мінімальний.

Виняток становлять особи, які одержували хоча б один із таких видів доходу: пенсію; стипендію; допомогу при народженні (усиновленні) дитини; допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю; допомогу по догляду за особами з інвалідністю І та ІІ групи внаслідок психічного розладу; допомогу особам, які не мають права на пенсію; тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату; допомогу по безробіттю.

Пунктом 7 Положення про порядок призначення житлових субсидій передбачена можливість надання субсидії за рішенням комісії на домогосподарство, у складі якого є безробітні громадяни, у двох випадках:

− якщо безробітні особи перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком (довідкою) лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;

− на момент призначення житлової субсидії такі особи сплачують єдиний соціальний внесок у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом двох місяців підряд перед днем звернення за призначенням житлової субсидії. При цьому особі, яка працює за строковим трудовим договором, житлову субсидію за рішенням комісії може бути призначено лише у разі, коли строк дії строкового трудового договору є більшим, ніж строк, на який призначається житлова субсидія.

Якщо протягом строку призначення житлової субсидії за рішенням комісії домогосподарствам де є безробітні працездатні особи, та такі особи не сплатять єдиного соціального внеску чи сплатять його в розмірі, меншому ніж мінімальний, за будь-який місяць протягом строку призначення житлової субсидії, за рішенням комісії такому домогосподарству скасовується надана раніше субсидія і кошти виплаченої субсидії повертаються до державного бюджету.

 


ОНОВЛЕНО 05.07.2018

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: