Мапа порталу

Допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам!


Для отримання інформації стосовно призначення або автоматичного продовження допомоги ВПО рекомендуємо звертатись до районних управлінь соціальних виплат і компенсацій за місцем реєстрації за телефонами:

Заводський районвул. Морехідна, 9тел. 40-91-56
Інгульський районвул. Миколаївська, 26тел. 58-61-21
Корабельний районвул. Новобудівна, 1/1тел. 60-04-84, 0930134879
Центральний районвул. Декабристів, 25тел. 47-42-42Департамент праці та соціального захисту
населення Миколаївської міської ради


   

    Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради інформує, що  виплата ВПО  подовжується   автоматично з 1 лютого 2024 року на один місяць без додаткового звернення  для осіб, у яких у січні 2024 року закінчився шестимісячний період отримання такої допомоги у розмірі:

  • 3000 гривень  - особам з інвалідністю та дітям;
  • 2000 гривень  - решті всіх категорій внутрішніх переселенців.

На допомогу можуть розраховувати особи, які були змушені залишити місце проживання (на тимчасово окупованих територіях, територіях активних або можливих бойових дій).

У березні відбудеться скорочення програми допомоги переселенцям.

Скасування компенсації на проживання  пов'язане з вимогами міжнародних партнерів, які надають кошти Україні .

Кому продовжать допомогу автоматично

Виплата допомоги ВПО триває на другий шестимісячний період автоматично (без подання нової заяви):

  • особам, які втратили працездатність;

Йдеться про українців, які досягли  пенсійного віку і отримують пенсію, розмір якої не перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (9444 гривні).

  • особам із інвалідністю;

Це особи з інвалідністю I або II групи, діти з інвалідністю віком до 18 років, діти, хворі на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, які мають тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади , цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, які отримали тяжку травму, вимагають трансплантації органу, вимагають паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність, що документально підтверджується.

  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

У тому числі особи віком до 23 років, зокрема, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях, а також батькам-вихователям та прийомним батькам.

Критерії для виплат

Для продовження допомоги ВПО є три критерії:  місце проживання, діти до 14 років, непрацездатні у сім'ї.

Про перепризначення допомоги для ВПО сім'ї можуть  звертатися із заявою з 1 лютого та протягом усього березня.  Допомога буде виплачуватись починаючи з 1 березня 2024 року.

Категорії, які можуть розраховувати на продовження виплат ще 6 місяців на підставі заяви:

  • сім'ї, якщо розмір доходу не перевищує  9 444 гривень  на одну особу (чотири прожиткові мінімуми для осіб, які втратили працездатність).
  • сім'ї, в яких один із членів сім'ї доглядає особу з інвалідністю I групи, або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або тяжко хворою дитиною.
  • вагітні жінки (починаючи з 30 тижнів вагітності).
  • якщо в сім'ї є  діти до 14 років , які не мають можливості відвідувати виховні та навчальні заклади або якщо їхнє навчання відбувається у гібридному форматі.

Зокрема, право на продовження допомоги матимуть сім'ї ВПО з дітьми до 14 років, які проживають у зоні активних чи можливих бойових дій. А також сім'ї з дітьми до 14 років, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячих садків, а навчання у школі відбувається у форматі онлайн.

Наприклад, якщо сім'я ВПО (мама з дитиною) проживають у Миколаєві, де школи працюють онлайн, тож дитина навчається вдома, мати отримуватиме допомогу надалі.

 

У якому разі виплати ВПО скасують

Прийняті урядом зміни мають сприяти стимулюванню ВПО до працевлаштування. Тому  особи, які не працюють і не мають статусу безробітного в Центрі зайнятості, можуть втратити грошову допомогу .

У повідомленні Мінсоцполітики йдеться, що з 1 березня 2024 року виплати продовжать сім'ям, у яких є непрацююча працездатна особа. Однак така особа на момент подання заяви на отримання допомоги ВПО повинна бути зареєстрована у Центрі зайнятості.

У той же час, якщо після перепризначення допомоги такій сім'ї на наступний 6-місячний термін працездатний непрацюючий член сім'ї не сприятиме своїй зайнятості (наприклад, зніметься з обліку в Центрі зайнятості) – виплату допомоги буде припинено протягом місяця.

  Для отримання інформації стосовно призначення або автоматичного продовження  допомоги ВПО  рекомендуємо звертатись до районних управлінь соціальних виплат і компенсацій за місцем реєстрації за телефонами:
   Центральний – 47-42-42
   Інгульський – 58-61-21
   Заводський - 40-91-56
   Корабельний – 60-04-84
За більш докладною інформацією звертайтеся до сайту департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради за електронною адресою : http://sotsdepart.mk.ua/.


ОНОВЛЕНО 12.04.2024

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: