Мапа порталу

МИКОЛАЇВСЬКА_МІСЬКА_РАДА


РІШЕННЯ

№ 42/1 від 2006-01-17

Про затвердження Програми економічного і соціального розвитку м.Миколаєва на 2006 рік


Розглянувши проект Програми економічного і соціального розвитку м.Миколаєва на 2006 рік, на підставі ст.11 Закону України “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України”, керуючись пунктом 22 частини 1 статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму економічного і соціального розвитку м.Миколаєва на 2006 рік (додається).
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань планування, бюджету та фінансів (Лапшина).


Міський головаВ.Д. Чайка


Затверджено
рішенням міської ради
від 17 січня 2006
№42/1




Програма
економічного і соціального розвитку м.Миколаєва
на 2006 рік



Зміст
№№п/пНайменування розділу Програми Стор.
1.Аналіз економічного і соціального розвитку за попередній період4
1.1.Динаміка розвитку економіки, стан використання природного, виробничого, науково-технічного та трудового потенціалу 4
1.2.Головні проблеми розвитку економіки і соціальної сфери5
2.Цілі та пріоритети економічного і соціального розвитку міста Миколаєва в 2006 році 5
3.Шляхи розв’язання головних проблем розвитку економіки і соціальної сфери та досягнення поставлених цілей 6
4.Фінансові ресурси6
4.1.Джерела формування6
4.2.Фінансування заходів8
4.3.Фінансовий стан суб’єктів господарювання14
5.Ринкові перетворення15
5.1.Реформування відносин власності15
5.2.Розвиток підприємництва16
6.Механізми регулювання17
6.1.Управління об’єктами комунальної власності17
6.2.Інвестиційна діяльність18
6.3.Управління земельними ресурсами20
6.4.Архітектура та містобудування21
6.5.Закупівля продукції (товарів, робіт, послуг) для загальноміських потреб23
6.6.Реалізація міських цільових програм розвитку24
6.7.Засоби масової інформації24
7.Розвиток реального сектору економіки25
7.1.Структурні зміни25
7.2.Паливно-енергетичний комплекс26
7.3.Промисловість27
7.4.Транспорт і зв’язок28
7.5.Виробництво споживчих товарів та послуг31
8.Зовнішньоекономічна діяльність32
9.Соціальна сфера 34
9. 1.Демографічна ситуація34
9.2.Зайнятість населення та ринок праці35
9.3.Грошові доходи населення та заробітна плата36
9.4.Соціальне забезпечення37
9.5.Житлово-комунальне господарство37
10.Гуманітарна сфера39
10.1.Охорона здоров’я39
10.2.Освіта40
10.3.Культура42
10.4.Охорона культурної спадщини43
10.5.Фізична культура і спорт43
10.6.Сім’я та молодь44
10.7.Співпраця з об’єднаннями громадян 45
11.Природокористування та безпека життєдіяльності людини45
11.1.Охорона природного навколишнього середовища45
11.2. Техногенна безпека48
11.3.Охорона правопорядку49
11.4. Охорона праці50
Додатки:
1.Основні показники економічного і соціального розвитку м. Миколаєва на 2006 рік 52
2.Заходи щодо забезпечення Програми економічного і соціального розвитку м. Миколаєва на 2006 рік 57
3.Перелік міських програм розвитку, які діють в 2006 році69
4.Перелік об’єктів будівництва, які передбачається фінансувати в 2006 році за рахунок бюджетних коштів72
5.Показники розвитку підприємств та організацій комунальної власності74
Аналіз економічного і соціального розвитку
за попередній період

1.1. Динаміка розвитку економіки, стан використання природного, виробничого, науково-технічного та трудового потенціалу

Місто Миколаїв - багатофункціональний великий адміністративний, науковий, економічний, організуючий і культурний центр України, посідає 9 місце серед обласних центрів за чисельністю населення в Україні. Станом на 01.01.05 чисельність наявного населення становила 509,0 тисяч осіб. Сучасний Миколаїв залишається центром суднобудування, у місті розвинені машинобудування, кольорова металургія, харчова та легка промисловість.
Економічне становище м. Миколаєва в 2005 році характеризується такими основними тенденціями:
зростанням промислового виробництва;
зростанням грошових доходів населення, зайнятого в реальному секторі;
продовженням росту цін на енергоносії і проявом інших інфляційних факторів;
зменшенням надходжень до міського бюджету, пов’язаним зі змінами в податковому законодавстві.
Протягом 2005 року діяльність органів місцевого самоврядування була спрямована на забезпечення умов стабільної роботи всіх галузей народногосподарського комплексу міста, поліпшення реального життєвого рівня населення. Вишукувались можливості вирішення першочергових завдань, спрямованих на стабільне функціонування всіх підрозділів міського господарства.
Четвертий рік поспіль триває зростання обсягів виробництва промислової продукції та товарів народного споживання. За 11 місяців 2005 року обсяг виробництва промислової продукції виріс на 12,3 %. Ринок праці відреагував на пожвавлення виробництва зниженням рівня безробіття на 0,2 в.п. та станом на 1 грудня становив 1,0%. Відповідно до зростання реальних доходів населення та їх головного компонента - заробітної плати - розширюється внутрішній ринок. Активізація економічної активності, підвищення розмірів трудових пенсій і заробітної плати як у бюджетній, так і позабюджетній сферах при невеликих темпах інфляції і стабільності валютного курсу, позитивно впливають на зростання реальних грошових доходів населення. У жовтні 2005 року заробітна плата склала в місті 900,25 грн., що на 13,1 % вище, ніж в цілому по економіці області та значною мірою перевищує розміри встановлених державних соціальних стандартів, зокрема, в 2,7 рази мінімальну заробітну плату та у 2,0 рази -прожитковий мінімум для працездатних осіб. Протягом 2005 року не виникла заборгованість по пенсіях і виплаті заробітної плати працівникам установ і організацій, що фінансуються з міського бюджету, незважаючи на прийняті урядові рішення, не підкріплені фінансуванням.
Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку міста станом на 01.10.05 за наростаючим підсумком склав 67,5 млн. дол. США.
Однак, незважаючи на стабільну соціально-економічну ситуацію, є ті ризики і негативні тенденції, що послаблюють дієвість чинників подальшого економічного зростання і можуть гальмувати його в наступному та подальших роках. Ці тенденції викликані системними застарілими проблемами, переважна більшість яких лежить у площині слабко реформованої системи управління.
Особливої уваги потребують питання реформування житлово-комунального господарства, підвищення якості його послуг.
Низька фінансова спроможність міста стримує виконання цільових програм розвитку міста, насамперед, спрямованих на розвиток інфраструктури життєзабезпечення населення.

1.2. Головні проблеми розвитку економіки і соціальної сфери

Головні проблеми економічного та соціального розвитку м.Миколаєва у 2005 році залишаються тими ж, що і протягом попередніх років:
1. Потреби видаткової частини міського бюджету значно більші за можливості, тому бюджетна сфера забезпечується на рівні поточного утримання при незначному рівні капітальних витрат. Це призвело до погіршення стану і навіть до аварійності будинків, споруд, комунікацій та інших об’єктів міської комунальної власності, недостатньої оснащеності устаткуванням і інвентарем, низького рівня інформаційних технологій.
2. Розмір бюджету розвитку недостатній, що призводить до неможливості прийняття і реалізації перспективних програм розвитку. Практично не передбачаються витрати на науково-дослідну і проектно-конструкторську діяльність, проведення експертиз, підготовку техніко-економічних обґрунтувань, розробку бізнес-планів, архітектурно-планувальних рішень концептуального характеру.
Законодавча база не дозволяє суттєве збільшення бюджету розвитку. Збільшення надходжень можливо за рахунок продажу землі і власності, але ці ресурси не є відновлюваними. Резервом є прибуток від діяльності комунальних підприємств, чому варто в подальшому приділити більшу увагу.
3. Потреба в зниженні нераціональних витрат у галузях міської інфраструктури і міського господарства (у тому числі, через тендерні процедури) та у розвитку небюджетних способів фінансування ресурсоспоживаючих галузей (залучення інвестицій, кредити банків, позики у населення).
4. Реформування житлового господарства міста, а саме:
- демонополізація галузі для поліпшення обслуговування громадян і зниження собівартості обслуговування;
інвентаризація основних фондів галузі та рішення питань балансової належності форм власності всіх її об’єктів і наявність договірних відносин між її суб’єктами.
5. Поліпшення інвестиційної привабливості міста.
6. Гармонізація відносин усіх галузей і рівнів влади, установлення відносин підтримки і співробітництва між органами влади, суб’єктами господарювання всіх форм власності і населенням.

2. Цілі та пріоритети економічного і соціального розвитку
міста Миколаєва в 2006 році

Забезпечення сталого економічного зростання в реальному секторі економіки;
підвищення ефективності використання економічного потенціалу міста;
зростання інвестицій у міську економіку;
поліпшення демографічної ситуації;
поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення;
підвищення рівня доходів населення;
забезпечення функціонування соціальної та гуманітарної сфери на рівні державних стандартів;
підвищення безпеки життєдіяльності населення.

Шляхи розв’язання головних проблем розвитку економіки і соціальної сфери та досягнення поставлених цілей

На підставі цілей та пріоритетів визначені основні завдання та дії органів місцевого самоврядування м.Миколаєва на 2006 рік:
розробка стратегії соціально-економічного розвитку м.Миколаєва;
оптимізація діяльності та фінансове оздоровлення суб’єктів комунальної власності;
забезпечення нарощування обсягів промислового виробництва шляхом оновлення основних фондів, розвитку виробництва високотехнологічної конкурентоспроможної продукції, підвищення ефективності роботи підприємств, збільшення частки продукції з високим ступенем переробки;
підвищення інвестиційної привабливості міста та стимулювання залучення інвестиційних коштів в економіку міста;
забезпечення зниження рівня енергоспоживання та реалізації програм енергозбереження;
реформування житлово-комунального господарства міста;
здійснення комплексу заходів щодо вирішення проблем зайнятості населення;
ліквідування заборгованості по виплаті заробітної плати;
забезпечення подальшої оптимізації мережі закладів освіти, охорони здоров'я, культури, удосконалення їхньої структури і функцій та продовження роботи по зміцненню матеріально-технічної бази закладів;
посилення безпеки праці в усіх сферах економічної діяльності;
вдосконалення системи соціального захисту населення та забезпечення надання адресної соціальної допомоги;
захист населення і території міста від впливу негативних факторів техногенного та природного характеру.

4. Фінансові ресурси

4.1. Джерела формування

Обсяг дохідної частини бюджету міста на 2006 рік визначено згідно зі статтями 64 та 69 Бюджетного кодексу України та статтями 47 та 64 Закону України „Про Державний бюджет України на 2006 рік” і складає 417443,442 тис.грн., у тому числі, по загальному фонду бюджету – 391539,413 тис.грн. та спеціальному фонду бюджету – 25904,029 тис.грн. (Додаток 1).
До дохідної частини бюджету по загальному фонду включено:
- доходи, що враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів (закріплені доходи), у сумі 227014,8 тис.грн.;
- доходи, що не враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів (власні доходи), у сумі 40000,0 тис.грн;
- субвенції з державного, обласного бюджетів та бюджету Жовтневого району у загальній сумі 85481,713 тис.грн.;
- дотація вирівнювання, що одержується з державного бюджету, в сумі 39042,9 тис.грн.
Слід зазначити, що обсяг доходів, закріплених за бюджетом міста Миколаєва, які враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, розраховано Міністерством фінансів у сумі 227014,8 тис.грн., а за розрахунками міського фінансового управління цей показник складає 219810,0 тис.грн. або на 7204,8 тис.грн. менше, ніж обраховано міністерством, і пов’язано з тим, що реальний індекс платоспроможності міста нижчий за середній індекс, розрахований Міністерством фінансів згідно з Формулою. Це є результатом того, що, починаючи з 2003 року, темпи росту середньої заробітної плати по місту в порівнянні з цим показником по Україні знизилися (2003-126,4%, 2004- 114,1%, 2005-100%), а цей період входить в базу розрахунків обсягів бюджету 2006 року.
Розрахунки очікуваного надходження платежів у 2006 році проведені з урахуванням змін у податковій політиці, зміни бази оподаткування в звўязку із зростанням мінімальної заробітної плати, відміни пільг, що надавалися окремим підприємствам по платі за землю.
Податок з доходів фізичних осіб – основний бюджетоутворюючий податок - визначено у сумі 197 млн.грн., з них податок з доходів найманих працівників 179,2 млн.грн. (виходячи з очікуваного у 2006 році фонду заробітної плати у розмірі 2192,3 млн.грн.), податок з доходів військовослужбовців –12,6 млн.грн., податок з доходів інших фізичних осіб – 3,5 млн.грн.
Соціальна пільга в сумі 162,3 млн.грн. розрахована виходячи з кількості одержувачів певного виду пільг за даними декларацій за 1 півріччя 2005 року, мінімального розміру заробітної плати з 01.01.06 у сумі 350 грн. на місяць, зміни цього показника протягом року, скорегованого на 80% відповідно до пункту 22.4 статті 22 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” .
Податок з доходів громадян, що займаються підприємницькою діяльністю і сплачують фіксований податок, розраховано в обсягах, що склалися в останній період (1,7млн.грн.).
Обсяг доходів, що не враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, зменшено проти розрахунку міністерства на 1816,0 тис.грн. Найбільшу питому вагу складають надходження по платі за землю.
Плату за землю на 2006 рік заплановано в сумі 25900,0 тис.грн., що на 2400,0 тис.грн. більше фактичного виконання за 2005 рік, за рахунок зменшення кількості підприємств, для яких запроваджуються заходи державної підтримки суднобудівної промисловості та збільшення надходжень орендної плати за землю .
Податок на прибуток підприємств комунальної власності на 2006 рік обраховано в сумі 1143,0,0 тис.грн., виходячи з обсягів прибутку підприємств у розмірі 4,6 млн.грн.
Частина прибутку (доходу) підприємств комунальної власності, що вилучається до міського бюджету в розмірі 15%, очікується в обсязі 140,0 тис.грн.
Місцеві податки і збори:
Сума надходжень 6900,0 тис.грн. розрахована виходячи з виконання плану за 2005 рік.
Найбільш значні надходження очікуються від ринкового збору і комунального податку, питома вага яких у структурі надходжень місцевих податків і зборів складає відповідно 4,6 млн.грн і 2,0 млн.грн. або 66,6% і 29%.
Плата за оренду майна запланована в розмірі 4100 тис.грн., виходячи з обсягу фактичних нарахувань за листопад 2005 року.
В інших надходженнях враховані надходження плати за тимчасове користування місцями розташування зовнішньої реклами згідно з наявними договорами станом на 01.12.05 –1100 тис.грн., інші надходження відповідно до законодавства та рішеннями міської ради – 620 тис. грн.
Крім закріплених й власних податків та зборів, у загальному фонді бюджету передбачена цільова субвенція на виплату житлових субсидій населенню та пільг і допомог різним верствам населення з державного і обласного бюджетів на загальну суму 85263,4 тис.грн., та субвенція з бюджету Жовтневого району на лікування мешканців сіл Коларове, Зайчевське, Капустине, Добра Надія, Ясна Поляна в сумі 218,313 тис.грн.
Вперше міському бюджету на покриття дефіциту коштів для виконання делегованих державних повноважень в міжбюджетних трансфертах запланована дотація вирівнювання в сумі 39042,9 тис.грн.
До дохідної частини бюджету по спеціальному фонду включено:
- податок з власників транспортних засобів у сумі 6251,7 тис.грн. ;
- власні надходження бюджетних установ у сумі 6988,3,0 тис.грн;
- кошти фонду охорони навколишнього природного середовища у сумі 710,0 тис.грн., з них 220 тис.грн. надходження штрафів та відшкодування збитків, завданих навколишньому середовищу. В розрахунку враховано збільшення нормативів збору за забруднення навколишнього середовища в 2,19 рази проти минулого року та розмір відрахування до міського бюджету 10%;
- субвенції з державного бюджету на придбання вагонів для комунального електротранспорту та на будівництво, реконструкцію, ремонт автомобільних доріг комунальної власності в сумі 3400,0 тис.грн.
Крім того, відповідно до статті 71 Бюджетного кодексу України в складі доходів спеціального фонду окремо виділяються доходи бюджету розвитку, які визначено у сумі 8554,0 тис.грн., з них за рахунок надходжень від відчуження майна, що знаходиться у комунальній власності міста, планується отримати 3200 тис.грн., 1354,0 тис.грн. надходжень від продажу землі та 4000,0 тис.грн. кошти, що передаються із загального фонду бюджету .

4.2. Фінансування заходів
Обсяг видаткової частини проекту міського бюджету на 2006 рік визначено у сумі 416843,442 тис. грн., з них видатки загального фонду – 390939,413 тис. грн. та спеціального фонду – 25904,029 тис. грн. Крім того, витрати на кредитування пільгового довгострокового житлового будівництва плануються у сумі 600,0 тис. грн.
При затвердженні державного бюджету на 2006 рік у розрахунку міжбюджетних трансфертів між державним та місцевими бюджетами по місту Миколаєву передбачено видатки, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів відповідно до статті 89 Бюджетного кодексу України, у сумі 252674,6 тис. грн. Крім того, на запровадження умов оплати праці працівників бюджетних установ на основі Єдиної тарифної сітки розраховано 13383,1 тис.грн. Ці кошти розподілено на освіту, охорону здоров”я, соціальний захист, культуру та фізичну культуру і спорт пропорційно уточненому обсягу видатків цих галузей на оплату праці з нарахуваннями за 2005 рік.
По загальному фонду на виконання делегованих державних повноважень (державне управління, освіту, охорону здоров”я, соціальний захист та соціальне забезпечення, культуру, фізичну культуру і спорт) за рахунок закріплених доходів заплановано 265325,889 тис. грн., у тому числі:
- державне управління – 14452,7 тис.грн.;
- освіту – 125019,089 тис.грн.;
- охорону здоров”я – 101668,2 тис.грн., у тому числі субвенція 10387,4 тис.грн. бюджетам Жовтневого та Миколаївського районів на медичне обслуговування мешканців Корабельного району та с. Варварівка ;
- соціальний захист та соціальне забезпечення – 5349,6 тис.грн.;
- культуру – 10466,6 тис.грн.;
- фізичну культуру і спорт – 8369,7 тис.грн.
В межах виділених з державного бюджету субвенцій передбачені видатки в загальній сумі 82059,9 тис. грн., з обласного бюджету – 3203,5 тис. грн., з бюджету Жовтневого району – 218,313 тис. грн.
На виконання власних повноважень міської ради до проекту міського бюджету включено видатки в загальній сумі 40731,811 тис. грн. за такими напрямами:
КФКВНазва міських цільових програмКоли та яким документом затвердженаРозділ, пункт програмиКороткий зміст заходів за програмоюВраховано в проекті бюджету міста на 2006 рік (тис.грн.)
234567
060000Всього по КФК : 230,0
061007Програма боротьби зі злочинністю на території м.Миколаєва "Правопорядок " на період 2006-2010 роківРішення міської ради від 17.01.06 № 42/23.1Забезпечити фінансування пунктів охорони громадського правопорядку 230,0
070000Всього по КФК : 3929,6
070401Міська програма “Освіта” на 2003-2006 роки”Рішення міської ради від 27.09.02 № 5/35п.5р.4Розширення мережі безкоштовних гуртків 3929,6
090000Всього по КФК : 1928,5
091207Міська Комплексна програма "Соціальний захист” на 2005-2006 роки"Рішення міської ради від 11.01.05 № 29/1р.4 п.4.2.2.Надання пільг на житлово-комунальні послуги почесним громадянам міста10,6
090412Міська Комплексна програма "Соціальний захист” на 2005-2006 роки"Рішення міської ради від 11.01.05 № 29/1р.4 п.4.4.4Надання щомісячної допомога дітям-сиротам та дітям, що залишились без батьківського піклування150,0
090412Міська Комплексна програма "Соціальний захист” на 2005-2006 роки"Рішення міської ради від 11.01.05 № 29/1р.4 п.4.4.3, р.5 п. 5.3.3.Надання матеріальноїдопомоги малозабезпеченим громадянам міста270,0
090412Міська Комплексна програма "Соціальний захист” на 2005-2006 роки"Рішення міської ради від 11.01.05 № 29/1р.4 п.4.2.2.Доплата до пенсії почесним громадянам міста53,0
090412Міська Комплексна програма "Соціальний захист” на 2005-2006 роки"Рішення міської ради від 11.01.05 № 29/1р.4 п. 4.5.14Допомога на поховання120,0
090412Міська Комплексна програма "Соціальний захист” на 2005-2006 роки"Рішення міської ради від 11.01.05 № 29/1р.4. п.4.5.14Поховання безрідних170,0
090412Міська Комплексна програма "Соціальний захист” на 2005-2006 роки"Рішення міської ради від 11.01.05 № 29/1р. 5 п.5.3.1.Надання адресної матеріальної допомоги інвалідам по зору І та ІІ групи, які не користуються пільгами70,0
090412Міська Комплексна програма "Соціальний захист” на 2005-2006 роки"Рішення міської ради від 11.01.05 № 29/1р. 5 п.5.3.4.Проведення благодійних заходів для інвалідів та малозабезпечених громадян міста27,0
091209Міська Комплексна програма "Соціальний захист” на 2005-2006 роки"Рішення міської ради від 11.01.05 № 29/1р.4 п.4.2.1., р. 5 п. 5.3.2.Фінансова підтримка громадських установ130,9
091214Міська Комплексна програма "Соціальний захист” на 2005-2006 роки"Рішення міської ради від 11.01.05 № 29/1р.4 п.4.5.13Утримання притулків громадян похилого віку та осіб без визначеного місця проживання900,0
091106Міська комплексна програма “Молодь” на 2003-2006 рокиРішення міської ради від 21.11.02 № 7/16р. ІІ п.1.Надання кращим студентам стипендій міського голови27,0
100000Всього по КФК : 21282,9
100102 Програма реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Миколаєва на 2004-2005 роки та на період до 2010 рокуРішення міської ради від 17.11.05 №37/9Р.1 п.2Капремонт житлового фонду3690,0
100103Програма реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Миколаєва на 2004-2005 роки та на період до 2010 рокуРішення міської ради від 17.11.05 №37/9Р.5 п.5.15Дотація на вивезення рідких відходів; тепло,-водопостачання ЖКП „Заріччя” 1570,0
100203Програма реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Миколаєва на 2004-2005 роки та на період до 2010 рокуРішення міської ради від 17.11.05 №37/9р 2. Благоустрій14503,9
100302Програма реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Миколаєва на 2004-2005 роки та на період до 2010 рокуРішення міської ради від 17.11.05 №37/9р.7 п.17Вивезення трупів з місць подій230,0
100208Програма реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Миколаєва на 2004-2005 роки та на період до 2010 рокуРішення міської ради від 17.11.05 №37/9Р.2пп.2.3Впровадження засобів обліку200,0
100301Програма реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Миколаєва на 2004-2005 роки та на період до 2010 рокуРішення міської ради від 17.11.05 №37/9Р.5п.5пп.5.15Вивезення сміття1089,0
110000Всього по КФК : 3142,2
110204Міська програма «Культура на 2005-2008роки»Рішення міської ради від 24.12.04№28/11 Розділи 1-4, п.1.1.1 Забезпечення функціонування закладів культури міста108,5
110502Міська програма „Культура” на 2005-2008 рокиРішення міської ради від 24.12.04№28/ 11 Розділи 3, 4 Фінансування заходів та фінансова підтримка з бюджету з урахуванням власних доходів Миколаївського зоопарку, КП «Культурно-ігровий комплекс «Дитяче містечко «Казка», КП «Миколаївські парки», КП «Центр культури та дозвілля «Промінь» та ін. 2962,2
110502„Програма охорони культурної спадщини в місті Миколаєві на 2006-2010 р.р.”Рішення міської ради від 22.12.05№40/3Р5 п5.1,5.2,5.3Збереження та використання об”єктів культурної спадщини в суспільному житті71,5
120000Всього по КФК : 200,0
120201Програма інформаційної підтримки розвитку міста, діяльності міського голови, Миколаївської міської ради та її виконавчих органів на 2005-2006рРішення міської ради від 18.10.04№1904 Розділ 3, пункт 5Компенсація збитків від видання газети Миколаївської міської ради „Вечерний Николаев" відповідно до Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" з боку міської ради як засновника 200,0
130000Всього по КФК: 160,0
130112Комплексна програма „Фізична культура і спорт” на 2004-2006 роки” Рішення міської ради від 17.12.03№17/38 Розділ 3.2, пункт 7Фінансова підтримка ФОК „Вікторія”80,0
130106Комплексна програма „Фізична культура і спорт” на 2004-2006 роки”Рішення міської ради від 17.12.03№17/38Розділ 3.2 пункт 6Підготовка та участь спортсменів у чемпіонатах, Кубках і першостях України, світу та Європи80,0

160000Всього по КФК : 300,0
160101Проект програми соціально-економічного розвитку міста Миколаєва на 2006 рікРішення міської ради від 17.01.06 № Земельні відносини300,0
170000Всього по КФК : 2500,0
170203Міська Комплексна програма "Соціальний захист” на 2005-2006 роки"Рішення міської ради від 11.01.05 № 29/1Р.4 п. 4.5.17.Перевезення мешканців с. М.Корениха на лінії Каботажний мол - с. М.Корениха150,0
170602Програма „ Освіта” на 2003-2006 р.р.”Рішення міської ради від 27.09.02 № 5/35Р.7 п.18Безкоштовний проїзд школярів електротранспортом2350,0
180000Всього по КФК: 190,0
180109Проект програми соціально-економічного розвитку міста Миколаєва на 2006 рік Проект Миколаївської міської ради „Інвестиційний форум муніципальних підприємств”90,0
180404Програма розвитку підприємництва у м.Миколаєві на 2005-2006 рокиРішення міської ради від 11.01.05 № 29/2 Р.3.3 Організація виконання та реалізація заходів Програми розвитку підприємництва в м. Миколаєві100,0
210000Всього по КФК : 600,0
210105Програма запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру в м.Миколаєві на 2006-2010 р.Рішення міської ради від 14.09.05 № 36/10 зі змінами від 17.01.06 Запобігання та ліквідація надзвичайних ситуацій360,0
210110Програма запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру в м.Миколаєві на 2006-2010 р.Рішення міської ради від 14.09.05 № 36/10 зі змінами від 17.01.06 Запобігання та ліквідація надзвичайних ситуацій240,0
230000Всього по КФК : 593,6
230100Програма " Дорога"Рішення міської ради від 26.03.02 № 11/2 П.7Відсотки за кредит593,6
250000Всього по КФК : 5675,0
250102Положення про резервний фонд бюджету міста МиколаєваРішення міської від 07.06.02 №2/11 Резервний фонд бюджету міста Миколаєва500,0
250306Міська програма” Дорога”Рішення міської кради від 26.03.02 № 11/2П.7 На погашення заборгованості по кредиту4000,0
250404Міська комплексна програма „Соціальний захист” на 2005-2006 рокиРішення міської ради від 11.01.05 № 29/1Р.4 п.4.5.16Забезпечення фінансування міської харчової технологічної лабораторії 89,0
250404Проект рішення „Про міський бюджет міста Миколаєва на 2006 рік” п.13Кошти на виконання депутатських повноважень450,0
250913Програма забезпечення молодих сімей та одиноких молодих громадян м.Миколаєва житлом на період з 2002по 2005 рокиРішення міської ради від 21.11.02 № 7/26 Витрати, пов”язані з обслуговуванням пільгових довгострокових кредитів, наданих громадянам на будівництво та придбання житла36,0
250908Програма забезпечення молодих сімей та одиноких молодих громадян м.Миколаєва житлом на період з 2002по 2005 рокиРішення міської ради від 21.11.02 № 7/26 Витрати, пов”язані з наданням пільгових довгострокових кредитів, наданих громадянам на будівництво та придбання житла600,0
Всього видатків: 40731,811
У проекті видаткової частини міського бюджету враховані вимоги статті 58 Закону України „Про Державний бюджет України на 2006 рік” щодо забезпечення в повному обсязі потреби в асигнуваннях на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених чинним законодавством умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну енергію, теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв”язку, які споживаються бюджетними установами. Розмір мінімальної заробітної плати у 2006 році установлений статтею 82 зазначеного закону: з 1 січня – 350 грн. на місяць, з 1 липня – 375 грн. на місяць, з 1 грудня – 400 грн. на місяць. Видатки на енергоносії розраховані з врахуванням можливостей міського бюджету, виходячи з фактичних обсягів споживання за попередні роки, з урахуванням проведення заходів по енергозбереженню, а також підвищення тарифів на теплопостачання, електроенергію – до 20 %, водопостачання, водовідведення – до 40%, газопостачання, тверде та дизельне паливо – до 25%. По інших статтях видатків розрахунки виконано виходячи з індексу зростання споживчих цін на 9%.

4.3. Фінансовий стан суб’єктів господарювання

За січень-серпень 2005 року сальдовий фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування суб’єктами господарювання м. Миколаєва становив 425,5 млн. грн. прибутку, що на 49,6% більше, ніж у відповідному періоді минулого року.
Найбільші обсяги прибутку сформовано промисловими підприємствами. Рентабельною у січні - серпні поточного року була діяльність таких потужних підприємств міста, як ВАТ “Миколаївський глиноземний завод”, “ТС ЛТД”; державних підприємств “НВКГ “Зоря” –“Машпроект”, “Дельта –Лоцман” та відкритого акціонерного товариства “Миколаївський пивзавод „Янтар”, що суттєво вплинуло на одержаний позитивний фінансовий результат не тільки по промисловості, а й по місту в цілому.
Частка прибуткових підприємств у цілому по місту склала 64,5%, а сума отриманих ними прибутків – 564,9 млн.грн., серед них кожне третє – це підприємство оптової та роздрібної торгівлі, кожне п’яте – зайняте операціями з нерухомістю та наданням послуг, і кожне сьоме – промисловості.
Частка збиткових підприємств за відповідний період склала 35,5%. При цьому сума одержаних ними збитків становила 139,4 млн.грн. Серед видів економічної діяльності вища частка нерентабельних підприємств спостерігається у транспорті (44,1%), промисловості (43, 6%), будівництві (43,3%).
Щодо окремих підприємств, то найбільші суми збитків за вісім місяців 2005 року одержано ВАТ ЕК “Миколаївобленерго” та МКП “Миколаївводоканал”.

Фінансові результати від звичайної діяльності до оподаткування
за січень-серпень 2005 року
(тис. грн.)
Фінансовий результатПідприємства, які одержали прибутокПідприємства, які одержали збиток
м.Миколаїв425492564905139413
Дебіторська та кредиторська заборгованість по всіх суб’єктах господарювання (крім малих підприємств та бюджетних установ) на 01.09.05 склала відповідно 4039,6 млн.грн. та 5167,7 млн.грн.

Фінансові результати
діяльності підприємств та організацій м. Миколаєва за січень-серпень 2005 року
Показники Од. виміруВсього з початку року
Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування (січень-серпень 2005 року) млн.грн. 425,5
у тому числі, по галузях:
- промисловістьмлн.грн.200,8
- сільське господарствомлн.грн.-1,122
- транспортмлн.грн.84,1
- будівництвомлн.грн.-8,378
- інші галузімлн.грн.150,13
Головні проблеми:
наявність підприємств, які декларують збитки по фінансовій та податковій звітностях;
тенденція до збільшення кредиторської та дебіторської заборгованості.

Цілі та пріоритети:
оздоровлення фінансового стану підприємств;
продовження діяльності щодо роботи із збитковими підприємствами по статистичній та податковій звітностях.

5. Ринкові перетворення

5.1. Реформування відносин власності

Приватизація є дієвим механізмом трансформації відносин власності. Переважна більшість об’єктів комунальної власності відносяться до групи „А”- об’єктів малої приватизації. Мала приватизація створює умови для конкуренції у сфері обслуговування, малому бізнесі, сприяє утворенню ефективного приватного середовища, дає можливість значно покращати зовнішній вигляд міста.
За період проведення приватизації об’єктів міської комунальної власності роздержавлено понад 850 об’єктів.

Динаміка реформування комунальної власності та
надходження коштів до бюджету
Роки 2002 2003 2004 2005 ( 9 міс.) 2006 (прогноз)
Кількість приватизованих об”єктів6184936185
Кошти від приватизації(тис.грн.)3095,23493,57139,04173,93200,0
З метою подальшої перспективи реформування відносин власності та управління комунальним майном необхідно продовжувати роботу по інвентаризації комунального майна.
Головні проблеми:
недостатній рівень передприватизаційної підготовки об’єктів;
падіння вартості об’єктів, які виставляються на продаж внаслідок низької інвестиційної привабливості та незадовільного фінансового стану об’єктів;
відсутність коштів на проведення передприватизаційної підготовки об’єктів, що не користуються попитом;
низька ліквідність майна.
Цілі і пріоритети:
поєднання процесу приватизації з іншими заходами реорганізації комунальних підприємств та організацій в окремих секторах економіки, формування єдиного комплексу заходів, спрямованих на фінансове оздоровлення суб’єктів господарювання (зокрема комунальних), залучення некомунальних інвестицій на їх технічне переозброєння, створення нових робочих місць, вирішення інших соціальних питань.

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:
перейти на якісно новий, так званий інвестиційний етап роздержавлення через індивідуальні конкретні процедури;
продаж комунального майна здійснювати як окремий акт, який має за мету вирішення питання ефективного його використання;
впроваджувати індивідуальну приватизацію, досягти максимальної глибини приватизації об’єктів комунальної власності та залучення коштів до місцевого бюджету;
загальмувати приватизацію об’єктів соціально-культурної сфери, особливу увагу приділяти пам’яткам архітектури, історії та культури;
завершити роботу по інвентаризації комунального майна.

5.2. Розвиток підприємництва
Показники розвитку малого підприємництва в м. Миколаєві, їхню динаміку та прогноз наведено в таблиці:
2004 рік2005 рік2006 рік (прогноз)
Кількість діючих малих підприємств730080009000
Кількість МП на 10 тис.осіб населення137156165
Чисельність працюючих на малих підприємствах840009230010500
Кількість підприємців-фізичних осіб277503330039000
Питома вага малого підприємництва у ВВП обсягу виробництва міста (%)202225
Надходження до бюджетів усіх рівнів від діяльності суб’єктів малого підприємництва (%)303335
Програма розвитку малого підприємництва в м. Миколаєві на 2005 – 2006 роки - складова частина Програми економічного та соціального розвитку міста на 2005-2006 роки, яка ґрунтується на положеннях Конституції України, Законів України "Про підприємництво", "Про власність", "Про підприємства в Україні", “Про Національну програму сприяння розвитку малого підприємництва в Україні”, пакеті нормативно-правових актів з питань регуляторної політики у сфері підприємництва, Указах Президента України та постановах Кабінету Міністрів України, що стосуються підприємницької діяльності.

Цілі і пріоритети:
проведення єдиної державної регуляторної політики у сфері підприємництва;
усунення правових, економічних та адміністративних перешкод у реалізації права на підприємницьку діяльність.
Головні проблеми:
великий розрив між зареєстрованими та реально діючими суб’єктами малого бізнесу;
недостатній розвиток інфраструктури підтримки підприємництва;
низький рівень професійної підготовки підприємців, недосконалість освітньої системи у сфері бізнесу.

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:
спрощення доступу малих підприємств до фінансово-кредитних ресурсів шляхом об’єднання фінансових можливостей всіх джерел підтримки малого підприємництва, залучення коштів іноземних кредитних ліній та інвестицій;
реформування процедур відкриття та розміщення об'єктів торгівлі й послуг з метою спрощення, суттєвого прискорення процесів започаткування нової справи та підвищення ділової активності підприємців;
підвищення кваліфікації кадрів, навчання незайнятого населення основам підприємницької діяльності, сприяння розвитку недержавних навчальних закладів, а також удосконалення роботи із впровадження спеціальних навчальних програм з метою системної підготовки кадрів для малого підприємництва;
забезпечення публічності та прозорості в реалізації регуляторної політики у сфері підприємництва;
дослідження підприємницького потенціалу міста (рівня готовності населення до зайняття підприємницькою діяльністю);
забезпечення широкого доступу до інформації про наявність та використання вторинних ресурсів, нежитлових приміщень, виробничих площ та потужностей, що не використовуються, об’єктів незавершеного будівництва;
відповідність інфраструктури підтримки малого підприємництва потребам міста.

6. МЕХАНІЗМИ РЕГУЛЮВАННЯ

6.1. Управління об’єктами комунальної власності

У сфері господарювання міська рада не є суб’єктом, але вона здійснює довгострокову (стратегічну) і поточну (тактичну) економічну і соціальну політику, спрямовану на реалізацію та оптимальне узгодження інтересів суб’єктів господарювання і споживачів, різних суспільних верств і населення в цілому.
Фондом комунальної власності міської ради створено реєстр комунальних підприємств, організацій та установ, їхніх філій. Ведеться облік майна по кожному об’єкту комунальної власності.
Рішенням міської ради від 27.10.04 № 24/31 внесено зміни до діючого Положення про оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста, а саме:
при укладанні договору оренди орендодавець не компенсує орендарю вартість невід’ємних поліпшень орендованого майна, здійснених орендарем за згодою орендодавця;
встановлені нові орендні ставки у відсотках від залишкової вартості основних засобів для цілісних майнових комплексів;
впровадження визначеної методики розрахунку орендної плати проведено з 01.01.05 шляхом внесення змін до діючих договорів оренди щодо перерахування орендної плати.

Дохід від оренди
2002 рік2003 рік2004 рік 2005 рік (очік.)2006 рік (прогноз)
Кошти від оренди комунального майна (тис. грн.) 1709 1780 2238 4000 4000
Головні проблеми:
недостатня ефективність використання майна комунальної власності, що не дозволяє отримувати відповідні кошти від орендної плати;
платність ресурсів, що надаються в користування (землі, об”єктів господарської та соціальної інфраструктури тощо), а також відшкодування збитків, понесених містом від інвестиційної та господарської власності;
зношеність основних фондів об’єктів майна комунальної власності;
потреба в поточному та капітальному ремонті майже всіх об’єктів комунальної власності;
надлишок нерухомості, яка знаходиться в господарському віданні та оперативному управлінні комунальних підприємств та установ.

Цілі та пріоритети:
Основними засобами регулюючого впливу міської ради на підприємства, організації та установи комунальної власності у 2006 році повинні стати:
комунальні замовлення та завдання;
необхідність ринкової оцінки активів;
надання дотацій, компенсацій та субсидій (за підтримкою держави);
залучення інвестицій у розвиток міського комунального господарства;
забезпечення контролю, нагляду за господарською діяльністю суб’єктів господарювання комунальної власності та беззбиткової роботи підприємств комунальної форми власності.

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:
щоквартальне проведення аналізу роботи підприємств, установ, закладів, що відносяться до комунальної власності міста, та визначення ефективності їхньої діяльності;
- здійснення аналізу ефективності використання комунального майна, наданого в оренду;
- продовження процесу поповнення комунального майна міста об’єктами інших форм власності. У 2006 році планується прийняти до комунальної власності територіальної громади від суб’єктів господарювання 7 об’єктів житлового фонду, 3 гуртожитки, 10 км інженерної інфраструктури та іншого майна.

6.2. Інвестиційна діяльність

Складовою частиною Програми економічного і соціального розвитку м.Миколаєва на 2006 рік є Програма по залученню вітчизняних та іноземних інвестицій у м.Миколаїв на 2004-2006 рр.
Станом на 01.12.05 сформовано інвестиційний портфель, до складу якого увійшли 33 інвестиційні проекти, що стосуються важливих сфер життєдіяльності міста, а саме: капітального ремонту житлових будинків, модернізації парку громадського транспорту, покращання медичного обслуговування, вирішення проблем з очищення питної води та функціонування системи водопостачання і водовідведення у місті.
Буде продовжено роботи щодо поширення інформаційного матеріалу про інвестиційні проекти міста Миколаєва через Інтернет та інші засоби інформації.
У 2006 році заплановано проведення інвестиційного форуму муніципальних підприємств, згідно з наданим міською радою проектом, який став переможцем у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Проведення форуму дозволить налагодити діалог між потенційними інвесторами, владою та муніципальними підприємствами, розробити ефективну інвестиційну політику на рівні органів місцевого самоврядування, розширити коло ділових контактів та започаткувати конкурентний ринок інвестицій у сфері діяльності муніципальних підприємств.

Головні проблеми:
недостатня інформованість інвесторів про можливість вкладання інвестиційних коштів;
низька інвестиційна привабливість окремих видів діяльності;
обмеженість внутрішніх інвестиційних ресурсів;
недостатній розвиток механізмів страхування фінансових ризиків потенційних інвесторів.

Цілі і пріоритети:
сприяння розвитку інвестиційної, інноваційної діяльності на території м. Миколаєва, залученню вітчизняних та іноземних інвестицій в економіку міста;
сприяння підвищенню іміджу м. Миколаєва як території, привабливої до інвестування та співробітництва;
створення умов для ефективного використання унікальних природних та туристичних ресурсів для розвитку туризму із залученням інвестицій;
сприяння розвитку виробничої та зовнішньоекономічної діяльності підприємств м.Миколаєва;
сприяння реалізації конкурентоспроможних інвестиційних проектів впровадження нових технологій на базі законсервованих потужностей нерентабельних підприємств;
сприяння розвитку економічних відносин з Російською Федерацією та країнами СНД, участь у міжнародних форумах, конгресах на користь міста, укладання міжнародних договорів.

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:
- оновлення інвестиційного портфеля міста, відомостей про незадіяні виробничі площі підприємств міста, перелік об’єктів та земельних ділянок для відведення, продажу, реконструкції та забудови;
- розробка та розповсюдження презентаційних матеріалів, які покликані створювати позитивний імідж міста;
- участь представників промисловості та підприємців у ХІ виставці Міжрегіональних зв’язків Північно-східного адміністративного округу м. Москва;
- сприяння у реалізації інвестиційних проектів щодо будівництва сміттєпереробного комплексу потужністю 240 000 т/щорічно, вартість проекту 10 - 12 млн. дол. США; розширення та реконструкція головної каналізаційної станції в м. Миколаєві (незавершене будівництво), обсяг необхідних інвестицій 4.22 млн дол. США; будівництво мостового переходу через р. Південний Буг в м. Миколаєві, вартість проекту - 200 млн. дол. США; розвиток виробничої бази, створення нових потужностей міського електротранспорту м.Миколаєва, вартість проекту – 14560 тис. дол. США.

6.3. Управління земельними ресурсами
Створення ефективної системи управління земельними ресурсами передбачає гарантію прав власності та надійний захист прав володіння землею, підтримку системи оподаткування, забезпечення гарантій під кредит, розвиток і контроль земельного ринку, підтримку заходів щодо раціонального використання та охорони земель, підвищення ефективності планування землекористування в населених пунктах, спрощення землевпорядних робіт при проведенні земельної реформи, збирання та аналіз статистичних даних, зменшення кількості земельних спорів.
У м.Миколаєві програма земельних відносин передбачає:
Закінчення робіт по створенню автоматизованої системи ведення земельного кадастру міста Миколаєва: виготовлення цифрової векторної карти міста, що передбачає декілька етапів:
Аерофотозйомка міста
Виготовлення ортофотопланів (растрове зображення).
Оновлення планово – висотної мережі міста.
Векторізація растру, у т.ч:
І етап – центр міста, 50 кв.км; сплачено 363742 грн.
ІІ етап- 504388 грн., сплачено 325048 грн.,
ІІІ етап – 504388 грн., сплачено 387301 грн.
Для закінчення робот потрібно 296427 грн.
На технічне та програмне забезпечення, супроводження програми потрібно 156,2 тис.грн. на рік.
Роботи по розмежуванню земель державної та комунальної власності: Верховною Радою був прийнятий Закон України “Про розмежування земель державної та комунальної власності”. Відповідно до цього закону роботи по розмежуванню земель у містах фінансуються з міського бюджету. Враховуючи площу міста Миколаєва і те, що земель державної власності приблизно 5% від земель міста, на ці роботи потрібно орієнтовно 344,2 тис.грн. на рік. Термін закінчення робіт – 2010 рік.
Орендні відношення: для забезпечення контролю за надходженням орендної плати міська рада виділила кошти на створення автоматизованої програми обліку та контролю за надходженнями орендної плати за землю згідно з договорами оренди. Для ефективного функціонування програми потрібно матеріально - технічне та кадрове забезпечення у сумі 12,2 тис.грн. на рік.
Інвентаризація земель міста Миколаєва:
метою проведення інвентаризації земель населених пунктів і земель за межами населених пунктів є створення інформаційної бази для ведення державного земельного кадастру, регулювання земельних відносин, раціонального використання й охорони земельних ресурсів, ефективного та об’єктивного оподаткування.
На зазначені цілі передбачено 100, 0 тис.грн. на рік.
Розвиток ринку землі: ефективне функціонування ринку землі можливе тільки на засадах соціальної справедливості, за умов забезпечення державних, громадських і приватних інтересів, законності, ефективності, прозорості та відкритості операцій із землею, забезпеченні збалансованого розвитку населених пунктів, а також інших територій, охорони та раціонального використання землі й інших природних ресурсів.
Такі умови забезпечує продаж землі у власність з аукціонів. Для підготовки проектів відведення, технічних паспортів земельних ділянок передбачаються кошти у розмірі 300,0 тис.грн. на рік.
Також у Програмі передбачені кошти у розмірі 20,0 тис.грн. на рік на оформлення технічної документації для пільгової категорії громадян.
Динаміка розвитку в галузі земельних відносин характеризується динамікою зростання надходжень до бюджету коштів від плати за землю.
1999 рік10,6 млн.грн.
2000 рік15,37 млн.грн.
2001 рік20,28 млн.грн.
2002 рік25,4 млн.грн.
2003 рік26,127 млн. грн.
2004 рік20,806 млн.грн.
10 міс. 2005 року19,061 млн.грн.
Головні проблеми:
інвентаризація землі;
розмежування власності на землю (державну та комунальну);
раціональне використання земель міста.

Цілі і пріоритети:
Створення ефективної системи управління земельними ресурсами, яка передбачає гарантію прав власності та надійний захист прав володіння землею, підтримку системи оподаткування, забезпечення гарантій під кредит, розвиток і контроль земельного ринку, підтримку заходів щодо раціонального використання та охорони земель, підвищення ефективності планування землекористування в населених пунктах, спрощення землевпорядних робіт при проведенні земельної реформи, збирання та аналіз статистичних даних, зменшення кількості земельних спорів.

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:
- обґрунтування розмежування земель міста за категоріями і встановлення меж цих територій;
- розробка проектів створення нових і впорядкованих існуючих схем землеволодінь і землекористувань;
- оновлення планово-картографічного матеріалу зйомок минулих років, розробка кадастрових планів;
- створення електронної векторної карти міста;
- оновлення планово-висотної мережі міста;
- впровадження сучасної системи автоматизації ведення державного земельного кадастру на базі новітніх інформаційних технологій шляхом створення автоматизованої системи “Земельний кадастр міста”;
- розробка проектів розмежування земель державної та комунальної власності;
- розробка проектів відведення земельних ділянок у користування та власність, відмежування в натурі (на місцевості) вилучених (викуплених) і відведених земельних ділянок;
- проведення інвентаризації земель міста та підготовка документів, що засвідчують право власності або право на користування землею.

6.4. Архітектура та містобудування

На території міста Миколаєва працюють понад 97 будівельних підприємств та організацій всіх форм власності. Для порівняння: 2003 рік - 47 підприємств, 2004 рік – 61 підприємство.
На 2005 рік за сумою контрактів передбачено обсягів на 330,4 млн.грн., що у 1,43 рази більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.
По галузі “Житлове будівництво” спостерігається щорічне зростання показників введення до експлуатації кв. м. загальної площі житла за рахунок усіх джерел фінансування, у тому числі, за 2003 рік введено 47,5 тис. кв. метрів, за 2004 рік – 61,1 тис. кв. метрів, за 9 місяців 2005 року - 22,0 тис. кв. метрів.
За рахунок бюджету міста на 2006 рік передбачено 6343,6 тис.грн. на виконання наступних робіт:
будівництво нових міських цвинтарів у с.с. Балабанівка, Весняне, Капустяна Балка;
будівництво кисневої станції лікарні швидкої медичної допомоги;
водопостачання в мкр. Богоявленське;
початок реконструкції ЗОШ № 38;
реконструкція теплових мереж та споруд, водопровідно-каналізаційних мереж в будинках комунальної власності;
реконструкція покрівлі ж/б по вул.Станіславського,80-А;
реконструкція покрівель ЗОШ №№ 50,58,3,11;
реконструкція котелень ЗОШ № 39 та Морського ліцею;
газифікація с.В.Корениха( 2 черга);
реконструкція об’єктів лікувальних закладів;
реконструкція Миколаївського зоопарку;
реконструкція насосної станції 3 та 4 підйому;
прокладання водопроводу до д/с по вул.Іванова,34 та ЗОШ № 16 по вул.Горького,46 в с.Тернівка.
Головні проблеми:
потреби у капітальному будівництві та реконструкції об’єктів комунальної інфраструктури, теплопостачання, водопостачання і водовідведення, у тому числі очисних споруд, значно більші за можливості бюджету міста;
необхідність інженерного захисту та укріплення берегів на території міста Миколаєва. На цей час з 110 кв.м суші території міста приблизно на 70 кв.м виникла необхідність провести дослідження ґрунтових вод мікрорайонів міста. За мірою забудови міста та розширення мереж водоносних комунікацій у ґрунтах верхньої частини технологічного розрізу міських територій на глибинах до 5 метрів відбувається формування техногенного водоносного горизонту. Процес формування техногенного водоносного горизонту відбувається практично у всіх районах міста з різним ступенем інтенсивності;
відсутність нового генерального плану забудови міста;
недостатній рівень інвестицій у будівельну галузь.

Цілі і пріоритети:
- закінчення робіт по розробці нового генерального плану забудови міста;
- забудова масивів, що розвиваються навколо транспортних розв'язок. У 2006 році планується розпочати забудову другої черги Намиву;
будівництво пішохідного мостового переходу через р. Інгул;
завершення будівництва підземного пішохідного переходу через проспект Леніна з торговельним центром.

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:
Для перспективного розвитку міста Миколаєва на 2006 рік необхідно затвердити нормативно-правові акти, порядок та механізм їх впровадження, згідно з яким стане можливим на загальнодержавному рівні ефективне впровадження у практику фінансування житлового будівництва та розвитку будівельної галузі в цілому, за рахунок реалізації :
довгострокового пільгового кредитування;
іпотечного кредитування;
кредитування молодіжного житлового будівництва;
кредитування затверджених Урядом інших цільових програм;
реконструкції житлових будинків перших масових серій як реального механізму залучення інвестицій для забезпечення населення житлом;
нарощування інвестиційних ресурсів, поліпшення структури інвестиційних джерел, оптимізації напрямів їх вкладання та створення рівних правових умов діяльності всім учасникам інвестиційного процесу.


6.5. Закупівля продукції (товарів, робіт, послуг) для загальноміських потреб

За січень-вересень 2005 року 10 тендерними комітетами головних розпорядників бюджетних коштів та їх структурними підрозділами проведено 137 торгів, у яких взяли участь 529 учасників. Укладено 236 договорів із 204 учасниками торгів на загальну суму 31683,5 тис.грн. або 65% від загальної річної суми коштів, запланованих замовником у звітному періоді для закупівлі товарів, робіт та послуг, в тому числі в результаті проведення відкритих торгів - 28036,0 тис. грн., що складає приблизно 89% від загальної суми коштів міського бюджету, передбачених на виконання закупівлі товарів, робіт та послуг. За звітний період досягнуто високого показника (99%) прозорості (відкритості) процедур закупівель, що забезпечило рівний доступ всім бажаючим учасникам торгів на отримання замовлення на роботу, товар або послугу за кошти місцевого бюджету. Із суми 31683,5 тис. грн. за укладеними за звітній період договорами 4842 тис.грн. спрямовано на закупівлю товарів, 8635,2 тис.грн.- на виконання робіт та 18206,3 тис. грн.- на закупівлю послуг.

Головні проблеми:
не розроблена методика оцінки ефективності проведення торгів, аудиту діяльності виконавчих органів рад при проведенні всіх етапів закупівель;
тендерними комітетами розпорядників бюджетних коштів при проведенні торгів не відокремлюється екологічний аспект закупівлі товарів (робіт, послуг).

Цілі і пріоритети:
удосконалення організації проведення державних закупівель у діяльності органів місцевого самоврядування;
постійне підвищення ефективності проведення громадських закупівель у частині співвідношення ціна-якість, у тому числі при проведенні торгів, які є об’єктом екологічної політики закупівель;
втілення екологічного критерію закупівель як показника ефективності використання бюджетних коштів, що є одним із соціально значимих показників розвитку регіону.

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:
залучення депутатів до вирішення питань, пов’язаних з організацією та проведенням торгів у місті;
використання досвіду інших країн та регіонів щодо спільних дій європейською системою «зелених» муніципальних покупців BIG-Net ICLEI;
забезпечення організації внутрішнього контролю за проведенням торгів тендерними комітетами головних розпорядників бюджетних коштів;
постійне інформаційне забезпечення замовників, організаторів торгів щодо змін у тендерному законодавстві та надання консультативних послуг замовникам, організаторам та учасникам торгів;
підвищення кваліфікації та оснащеності організаторів торгів.


6.6. Реалізація міських цільових програм розвитку

У 2005 році діяла 41 міська цільова програма по всіх напрямках міського господарства, на фінансування яких у бюджеті міста передбачено 28,4 млн.грн.

Головні проблеми:
станом на 01.12.05 діють 37 міських цільових програм, що підлягають фінансуванню за рахунок коштів міського бюджету;
більшість прийнятих міською радою програм не підкріплена графіками фінансування за роками;
не визначені конкретні заходи, що потребують інвестицій з бюджету.

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:
З метою вдосконалення порядку підготовки та реалізації проектів міських цільових програм розвитку, підвищення ефективності їх дії необхідно:
затвердити порядок підготовки та реалізації проектів міських цільових програм розвитку;
провести інвентаризацію діючих міських цільових програм економічного та соціального розвитку;
виконавчим органам міської ради забезпечити дотримання порядку підготовки та реалізації проектів міських цільових програм розвитку та надавати управлінню економіки міста матеріали для ініціювання проектів у відповідності із встановленим порядком.

6.7. Засоби масової інформації

У 2005 році продовжилась тенденція до збільшення кількості електронних та друкованих ЗМІ, які працюють в м. Миколаєві у сфері надання інформаційних послуг. Особливо це помітно у сфері Internet- видань.
На час створення Програми інформаційної підтримки розвитку міста, діяльності міського голови, міської ради та виконкому міської ради на 2005-2006 роки в місті видавалося 79 періодичних друкованих ЗМІ, загальним накладом 457,5 тис. примірників. На 01.10.05 кількість друкованих ЗМІ становить 84 видання, загальним накладом 513,3 тис. примірників. Збільшилася кількість інформаційних агенцій, інформаційних сайтів громадсько-політичного спрямування (з 3 до 8), які працюють в інформаційному полі міста. Відповідно збільшилася кількість осіб, що працюють у сфері надання інформаційних послуг.

Головні проблеми:
Третій рік поспіль найбільш актуальною проблемою розвитку інформаційних відносин з місцевими та всеукраїнськими ЗМІ залишається недостатнє фінансування інформаційних послуг ЗМІ та, виходячи з цього, неможливість використання повного спектру їхніх медіа-можливостей для зміцнення авторитету міської влади як у межах міста й області, так і на всеукраїнському рівні.
Подальший розвиток муніципальної телерадіокомпанії “МАРТ” стримується через слабкість її матеріально-технічної бази. За умов належного фінансового забезпечення, ТРК “МАРТ” зможе здійснювати мовлення на території всієї Миколаївської області та трансляції у прямому ефірі, що справить істотний вплив на зміцнення позитивного іміджу міської влади. Для Миколаєва існує нагальна необхідність просування своїх промислових, туристичних та інвестиційних можливостей як на всеукраїнському рівні, так і за межі України.
Залишається невирішеною проблема відновлення проводового радіо чи його заміни на інший технічний носій.

Цілі та пріоритети:
повне та широке інформаційне забезпечення формування і реалізації стабільної та зрозумілої городянам економічної і соціальної політики місцевого самоврядування, яка здійснюється Миколаївською міською радою та її виконавчими органами, створення додаткових умов для реалізації конституційних прав громадян на інформацію;
розширення інформації про місто Миколаїв, його ресурси, інвестиційний клімат, перспективи розвитку провідних галузей міського господарства для залучення та розширення інвестицій.

7. Розвиток реального сектору економіки

7.1. Структурні зміни

Місто Миколаїв - це розвинене індустріальне місто на Півдні України з привабливим географічним положенням, багатогалузевим промисловим комплексом, ефективною транспортною інфраструктурою, розвиненим портовим господарством.
Структура промисловості за видами економічної діяльності охоплює кольорову металургію та обробку металів, машинобудування, у т.ч. суднобудування, легку, харчову промисловість та переробку сільськогосподарських продуктів тощо. Серед наукоємних галузей – машинобудування, у т.ч. суднобудування та кольорова металургія.
У місті функціонують чотири морські і один річковий порти, які входять до єдиного Бузько-Дніпровського морського транспортного вузла (БДМТВ). Порти БДМТВ зв’язані з водними шляхами з Придунайськими країнами і портами Каспійського моря, що сприяє розвитку міжнародних транспортних коридорів на території України, Росії і Казахстану.
У торгівлі та наданні послуг спостерігається активне збільшення мережі супермаркетів як інструмента цивілізованої роздрібної торгівлі і підприємств громадського харчування швидкого обслуговування населення, а також активне залучення інвестицій у створенні підприємств торгівлі й громадського харчування.
Основою визначення оптимальної структури комунальної власності є співвідношення необхідності забезпечення найбільшої ефективності її функціонування та можливостей органів самоврядування щодо утримання, фінансового забезпечення, а також ступеня управління з метою одержання прибутків міського бюджету. Планування процесів формування комунальної власності міста сприяє оптимізації структури економіки міста.
Збільшена частка комунальної власності за рахунок прийняття об’єктів відомчого житлового фонду та комунального призначення. За 9 місяців 2005 року до комунальної власності міста на умовах безоплатної передачі прийнято державне майно та майно суб’єктів господарювання інших форм власності, а саме: 4 житлові будинки та 2 гуртожитки загальною площею 10,5 тис.кв.м, 1 дитячий садок, 9,5 км комунікаційних мереж, 3 теплові підстанції та 1 каналізаційно-насосна станція.
У структурі об’єктів комунальної власності та у відносинах, що пов’язані з цим, у 2006 році передбачаються такі зміни:
- фінансове оздоровлення суб’єктів комунальної власності шляхом залучення інвестицій на їхнє технічне переоснащення;
- продовження процесу списання рухомого майна, яке знаходиться на балансі комунальних підприємств та установ (не відповідає критеріям активу, морально застаріле, повністю зношене та непридатне для подальшого використання);
- скорочення кількості комунальних підприємств, які не є прибутковими;
- створення нових структур господарювання на основі об’єднання комунальної власності та приватного капіталу;
- збільшення частки комунального майна за рахунок прийняття до комунальної власності відомчих об’єктів житлового фонду та комунального призначення;
- створення нових комунальних підприємств тільки за розробленими бізнес-планами.


7.2. Паливно-енергетичний комплекс

Постачання тепла населенню міста здійснюється, в основному, від двох найбільших його виробників: ВАТ “Миколаївська ТЕЦ” та ОКП “Миколаївоблтеплоенерго”. Очікуваний розмір реалізованої теплової енергії споживачам м.Миколаєва у 2005 році складає 390 тис. Гкал. Провідне підприємство теплоенергетики ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” забезпечує тепловою енергією близько 70% споживачів м.Миколаєва. Основними умовами проведення опалювального періоду 2005-2006 років є погашення заборгованості за спожиті енергоносії (газ, електроенергія) та готовність технічного стану об`єктів теплопостачання до роботи в зимовий період. Підприємство впровадило технологію модернізації котлів НІІСТУ- 5 з підвищенням їх потужності до 1 МВт та ККД 91%, має шестирічний досвід їхньої модернізації, дозволи на проведення робіт; виготовляє попередньоізольовані пінополіуретаном труби. Група режимного налагодження котлоагрегатів виконала налагодження всіх котлоагрегатів підприємства. Підприємство одночасно з виробничою діяльністю здійснює розвиток виробничої бази. Отримані дозволи і ліцензії на виробництво спеціальних видів робіт: з очищення димовідвідних каналів, проведення пусконалагоджувальних робіт на котлоагрегатах, виготовлення об'єктів котлонагляду. Котли, що виготовляються на підприємстві, одержали сертифікат якості. Крім цього, при підприємстві акредитовано електротехнічну лабораторію, службу хімводоочищення, групу режимного налагодження та інвентаризації викидів забруднюючих речовин.

Головні проблеми:
- відсутність дієвих механізмів економічного стимулювання енергозбереження та самофінансування енергозберігаючих заходів у виробничій і бюджетній сферах;
- недостатнє фінансування енергозберігаючих заходів та проектів;
низький освітній рівень у сфері діяльності з енергозбереження;
приймання відомчих об`єктів теплопостачання у вкрай незадовільному технічному стані та без відповідного фінансового забезпечення;
- несвоєчасні та неповні розрахунки за надані послуги з теплопостачання.

Цілі та пріоритети:
зменшення витрат і втрат енергоносіїв, проведення ефективної енергозберігаючої політики, основними складовими якої є впровадження сучасних типів високоефективного тепломеханічного обладнання, економічно і технічно обґрунтований розвиток схем теплопостачання, закриття малоефективних джерел теплоенергії;
установка приладів обліку, технічне обслуговування автоматизованих міні-котелень, топкових.
Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:
впровадження енергозберігаючих заходів;
залучення вітчизняних інвесторів для запровадження на підприємстві енерго– та ресурсозберігаючих технологій;
забезпечення виконання заходів, передбачених Програмою реформування та розвитку житлово-комунального господарства м.Миколаєва на 2004-2005 роки та на період до 2010 року.

7.3. Промисловість

Політика промислових підприємств у поточному році була спрямована на закріплення позитивної динаміки нарощування обсягів виробництва промислової продукції, підвищення її якості та конкурентоспроможності. У місті, починаючи з 2000 року, спостерігається стійкий приріст обсягів промислового виробництва, який складає у відсотках до попередніх років: 1999 рік– 99,4%, 2000- 112,5%, 2001 рік- 102,0%, 2002 рік- 111,3%, 2003 рік- 103,0%, 2004 рік- 116,4 та за дев’ять місяців 2005 року - 112,4%.

Необхідно відзначити вагомі внески у розвиток міста таких підприємств:
(індекси обсягів у % до попереднього року)
1999 рік2000 рік2001рік2002 рік2003 рік2004 рік9місяців2005 року
ВАТ “Миколаївсь-кий глиноземний завод”97,5112,7100,3100,2106,5107,1104,1
ДП “НВКГ “Зоря”-“Машпроект”100,3100,4101,4115,0107,1103,5140,1
ДП “СБЗ ім. 61 комунара”76,041,8131,3113,339,4у 2,1 р.бу 2,8 р.б.
ВАТ “Дамен Шіп’ярдс Океан”46,4130,9у 6 р.б.у 2,3 р.б.93,1131,7129,5
Динаміка зростання обсягів реалізованої промислової продукції (робіт, послуг) по місту Миколаєву характеризується такими даними:
1999 рік 1039,3 млн. грн.;
2000 рік 1597,6 млн. грн.;
2001 рік 1832,1 млн. грн.;
2002 рік 3057,7 млн. грн. ;
2003 рік 3663,4 млн. грн.;
2004 рік 3952,9 млн. грн.;
9 місяців 2005 року 3341,7 млн. грн.
Питома вага м. Миколаєва в загальнообласному виробництві промислової продукції (у відсотках до загального обсягу) по роках складає: 1999 р. - 55,2%; 2000 р. - 57,7%; 2001 р. - 51,1%; 2002 р. - 61,0%; 2003 р. - 56,9%; 2004 р. - 57,9%; 9 місяців 2005 року – 59,9%.

Головні проблеми:
високий ступінь зношення основних виробничих фондів;
низька інвестиційна привабливість підприємств, високі відсоткові ставки комерційних банків, у тому числі внаслідок значних ризиків неповернення кредитів;
невирішеність питань щодо відшкодування ПДВ експортерам;
недостатній платоспроможний попит на внутрішньому ринку;
нестабільність цін на енергоносії;
відсутність дієвого захисту вітчизняного виробника.

Цілі і пріоритети:
забезпечення сталого динамічного зростання обсягів виробництва;
впровадження у виробництво конкурентоспроможної, високотехнологічної продукції з одночасним скороченням її матеріально- та енергоємності;
збільшення в складі промислової продукції питомої ваги машинобудування, насамперед суднобудування, а також переробної та легкої промисловості;
створення сприятливих умов для інноваційних процесів у промисловості;
оновлення науково –технічного потенціалу міста, у тому числі, досліджень у суднобудуванні;
розширення ринку збуту товарів підприємств міста та виведення на міжнародний ринок місцевого виробника.

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:
реконструкція виробничих потужностей підприємств відповідно до кон’юнктури внутрішнього та зовнішнього ринків шляхом вилучення надлишкових потужностей, морально і фізично застарілого обладнання;
зниження витрат на виробництво та забезпечення рентабельної роботи підприємств;
збільшення іноземних інвестицій у металургійний комплекс;
участь підприємств у втіленні міжнародних проектів;
створення спільних підприємств з виробництва продукції;
участь у роботі міжнародних організацій з питань розвитку промисловості;
підписання договорів на довгострокову співпрацю з ТОВ “Центр поддержки национальных производителей» м.Москва, Росія;
участь у виставці –ярмарку в м.Москва із залученням передових промислових підприємств міста;
проведення “круглих столів“, спрямованих на створення взаємовигідних умов співпраці між підприємствами регіонів України та країнами дальнього та ближнього зарубіжжя.

7.4. Транспорт і зв’язок
Транспорт
Транспортний комплекс є важливою складовою у структурі економіки міста. На даний час для задоволення потреб населення з пасажирських перевезень у місті Миколаєві створена мережа трамвайних, тролейбусних, автобусних маршрутів та маршрутів річкового транспорту загальною довжиною понад 2,7 тис. км.
Мережа сформована з 99 маршрутів, у тому числі, 5 трамвайних, 4 тролейбусних, 89 автобусних і 1 річкового. Усі транспортні засоби працюють у звичайному, експресному та таксомоторному режимі руху.
Для обслуговування маршрутної мережі використовуються 68 трамвайних вагонів, 26 тролейбусів, 110 автобусів особливо великої, великої та середньої місткості, а також 1226 автобусів малої місткості. Щорічний обсяг перевезень у м. Миколаєві складає 122567 тис. пасажирів на рік, тобто 335,9 тис. пасажирів щодня. Близько 45% обсягу перевезень здійснюється міським електротранспортом, 20% автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, і 35% автобусами, які працюють в режимі маршрутного таксі.
У цілому рівень забезпечення мешканців м. Миколаєва пасажирськими перевезеннями за основними показниками є задовільним.

Головні проблеми:
нераціональне співвідношення між різними видами і типами рухомого складу, що обслуговує міські маршрути;
незадовільний технічний стан та відсутність можливості оновлення рухомого складу міського автомобільного та електротранспорту;
недостатність коштів для здійснення ремонту міського електротранспорту, контактно-кабельної мережі електротранспорту, трамвайних шляхів та переїздів;
відсутність надійних механізмів та обсягів компенсації збитків, що несуть підприємства-перевізники від перевезення пасажирів, які мають право на пільги;
відсутність у підприємств-перевізників автобусів великої та середньої місткості, пристосованих для перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах;
відсутність достатньої кількості станцій заправки автомобілів скрапленим газом (метаном). У м. Миколаєві діють тільки 2 подібних заправних станції;
недостатня кількість автомобільного транспорту, що працює у звичайному режимі руху, який здійснює перевезення пасажирів у райони міста, де відсутнє сполучення електротранспортом (Корабельний район м. Миколаєва, с.с. Тернівка, Матвіївка, Велика та Мала Коренихи, Вар варівка, мкрн. Ракетне Урочище, вул. Казарського);
відсутність міського автобусного парку, який може бути альтернативою приватним перевізникам.

Цілі та пріоритети:
забезпечення зручного та безпечного перевезення пасажирів міським транспортом загального користування;
удосконалення організації управління транспортним комплексом міста та забезпечення контролю за умовами перевезення пасажирів міським транспортом загального користування згідно з нормами чинного законодавства, Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правилами надання населенню послуг з перевезення міським електротранспортом;
оптимізація співвідношень між якістю обслуговування пасажирів і вартістю проїзду;
досягнення найбільш раціонального співвідношення між різними типами рухомого складу, який обслуговує міські маршрути, оптимізація маршрутної мережі;
координація роботи усіх видів транспорту (створення єдиної диспетчерської служби);
формування сприятливого інвестиційного клімату для місцевих підприємців, які здійснюють перевезення пасажирів громадським транспортом.

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:
визначення структури управління транспортним комплексом міста;
створення єдиної диспетчерської служби міського пасажирського транспорту (ЄДС);
розв’язання питання щодо удосконалення механізмів та достатнього рівня фінансування витрат підприємств-перевізників за перевезення пасажирів, які мають право на пільги;
придбання за рахунок залучень інвестицій та кредитів достатньої кількості автобусів великої та середньої місткості для перевезень пасажирів на основних міських автобусних маршрутах;
оптимізація маршрутної мережі з метою використання на основних напрямках руху пасажирів роботи автобусів великої та середньої місткості, які працюють у звичайному режимі руху, рознесення автобусних зупинок за маршрутним принципом згідно з вимогами правил розміщення зупинок громадського транспорту;
затвердження Програми будівництва зупиночних комплексів на зупинках міського транспорту;
продовження роботи з переобладнання міського автобусного транспорту для роботи на газовому паливі та розширення газонакопичувальних станцій;
збільшення кількості автобусів, які працюють у звичайному режимі руху, на 20%, трамваїв та тролейбусів - на 5%;
залучення інвестицій для будівництва тролейбусної мережі до Корабельного району, об’їзної дороги у мкр. Намив;
затвердження міською радою Концепції розвитку міського пасажирського транспорту у м. Миколаєві на період 2006 - 2011 років.

Зв’язок

Для задоволення потреб мешканців м.Миколаєва у послугах зв’язку та телекомунікацій у місті діє розвинена мережа телефонного магістрального, дротового та мобільного зв’язку, кабельні телекомунікаційні системи, системи дротової радіотрансляції, телемеханічні системи підприємств та відомств, системи Інтернет.
Число абонентів “Укртелеком” та “Утел” у м.Миколаєві налічує понад 156792 абоненти. Послугами магістрального телефонного зв’язку охоплено 13672 мешканця міста, 4086 підприємств, організацій та закладів. Загальна довжина кабельної телефонної мережі складає 5206 км. Протягом 2005 року проведено розширення АТС – 40/44, АТС – 63/1 на загальну кількість абонентів 4280, введена цифрова АТС в районі с. Широка Балка на 1536 абонентів. У телефонній мережі м.Миколаєва функціонують 1412 вуличних та внутрішньобудинкових таксофони.
Понад 100 тисяч жителів міста використовують послуги мобільного та радіозв’язку.
У м.Миколаєві діють 6 каналів ефірного телемовлення, 3 телекомпанії кабельного телебачення, міська комунальна телекомпанія “МАРТ” і канал ефірного радіомовлення.
Розрахункова можливість комунального підприємства КПР “ МАРТ” в наданні послуг дротового радіомовлення становить понад 114,5 тис. абонентів, загальна протяжність мережі складає понад 603 км.
Послугами кабельного телебачення охоплено понад 38 тис. абонентів, загальна протяжність мережі кабельного телебачення складає 211 км.
У 2005 році до мережі магістрального телефонного зв’язку підключено 3,2 тис. абонентів. Кількість абонентів кабельного телемовлення зросла на 15%. Спостерігається зростання у м. Миколаєві користувачів мережі Інтернет.

Головні проблеми:
відсутність механізму управління підприємствами та організаціями, які здійснюють надання послуг зв’язку та телекомунікацій;
недостатній розмір у підприємств коштів, необхідних для поліпшення якості роботи систем зв’язку та телекомунікацій, технічного переоснащення та покращання технічного обслуговування діючих систем;
відновлення проводового радіо чи його заміна іншим технічним носієм.


Цілі та пріоритети:
удосконалення організації контролю з боку органів місцевого самоврядування щодо діяльності підприємств, організацій та установ, які надають послуги зв’язку та телекомунікацій;
формування сприятливого інвестиційного клімату;
збільшення обсягів надання послуг зв’язку та телекомунікацій мешканцям міста;
розширення мережі кабельного телемовлення та дротового радіомовлення.

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:
розроблення та затвердження Програми розвитку зв’язку та засобів телекомунікацій у місті Миколаєві на період 2006 - 2011 років;
придбання за рахунок залучень інвестицій та кредитів необхідного обладнання для технічного переоснащення та покращання технічного обслуговування діючих систем зв’язку, дротового радіомовлення та телекомунікацій;
збільшення покриття території міста послугами кабельного телебачення на 15%.

7.5. Виробництво споживчих товарів та послуг

Станом на 01.01.05 в місті функціонують 30 ринків, у тому числі продовольчих і змішаного типу – 21, речових - 3, автомобільних - 2, квітковий - 1, будматеріалів - 2 та 1 оптово-роздрібний (овочевий), із загальною кількістю торгових місць - 14041. Також у місті функціонують 10 комплексів торгових павільйонів, 916 підприємств роздрібної торгівлі, 412 закладів громадського харчування, 151 автозаправна станція.
У 2005 році було створено робочі групи, які згідно з графіками проводять обстеження торговельної мережі щодо наявності продуктів харчування, які включено до споживчого кошика, та дотримання вимог ціноутворення для товарів з визначеним розміром торговельної надбавки.
Розроблюються система та схеми місць паркування автотранспорту в місті. На території міста діють 36 паркінгів на 1008 місць.

Головні проблеми:
повільними темпами знижується частка продажу споживчих товарів через організовані та неформальні ринки, що обмежує конвертацію фінансових активів у грошовий офіційний обіг;
низький рівень обслуговування покупців при здійсненні торговельної діяльності на речових та продовольчих ринках;
висока частка так званого “повторного” опту, що негативно вливає на ціноутворення;
недосконалість системи контролю за якістю і безпекою продукції всіх видів робіт (послуг), яка б гарантувала споживачам придбання споживчих товарів належної якості;
висока частка нелегальної діяльності та доходів “тіньових виробників”.

Цілі та пріоритети:
здійснення структурних перетворень у сфері роздрібної торгівлі шляхом формування ефективної цивілізованої торговельної інфраструктури, насамперед, за рахунок створення великих сучасних торговельних центрів, універсальних магазинів (супермаркетів, гіпермаркетів, універсамів) та подальшого розвитку потужних торговельних систем, які здійснюють роздрібну та оптово-роздрібну торгівлю під однією торговою маркою, мають єдину стратегію діяльності;
підвищення ефективності державного захисту прав споживачів, посилення контролю за якістю і безпекою продукції та всіх видів робіт (послуг).

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:
здійснення постійного і ефективного контролю за дотриманням чинного законодавства щодо захисту прав споживачів, запобігання реалізації на споживчому ринку неякісних, фальсифікованих та небезпечних для життя і здоров'я людей товарів;
створення необхідних умов для продажу сільськогосподарської продукції безпосередньо її виробниками;
розробка та прийняття нормативно-правових актів щодо оптимізації місцевого оподаткування підприємницької діяльності у сфері торгівлі та послуг;
продовження практики проведення обстежень торговельної мережі щодо наявності продуктів харчування, які включено до споживчого кошика, та дотримання вимог ціноутворення для товарів з визначеним розміром торговельної надбавки.

8. ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Протягом 2005 року міською владою проведено значну роботу в сфері міжнародного співробітництва, зокрема:
- підготовлено і проведено 41 офіційну зустріч та переговори керівництва міста з іноземними делегаціями в рамках програм міжнародного співробітництва, у тому числі – візити дипломатичних представників іноземних держав та міжнародних організацій;
- підписано договір про співробітництво виконавчого комітету Миколаївської міської ради з м. Плевен (Болгарія) та Угоду про партнерство з Урядом м. Москва; на етапі узгодження знаходиться проект Угоди про партнерство з адміністраціями м.м. Тюмень та Сиктивкар (Російська Федерація), м. Суботиця (Сербія); ведуться переговори про встановлення побратимських відносин з мерією м. Біллінгс, штат Монтана (Сполучені Штати Америки);
- постійно проводиться робота, пов’язана з членством міста Миколаєва у Міжнародному Чорноморському Клубі, Міжнародній раді місцевих екологічних ініціатив, Міжнародній асамблеї великих міст та столиць СНД (підготовлено та надіслано аналітичні матеріали для розміщення у періодичному виданні Асамблеї віснику “МАГ”);
- проводиться постійне інформування зарубіжних партнерів про економічний, виробничий, науково-технічний та культурний потенціал міста з метою створення сприятливого інвестиційного клімату та залучення іноземних інвестицій шляхом: надання відповідної інформації та пропозицій під час зустрічей та відряджень керівництва міста; розміщення та постійного оновлення інформації в Інтернет - порталі м. Миколаєва (www.gorsovet.mk.ua); участі у підготовці інформаційних матеріалів та ділових пропозицій підприємств міста; участі у переговорах з потенційними інвесторами;
- здійснюється інформування зацікавлених підприємств та організацій про пропозиції, що надходять до виконкому міської ради з різних джерел щодо участі представників міста Миколаєва у міжнародних виставках, ярмарках, економічних та інвестиційних форумах, конференціях тощо. Участь у формуванні Миколаївської делегації та її підготовці до участі у Московській виставці-ярмарку, присвяченій святкуванню Дня м. Москва та Форумі міжрегіонального ділового партнерства в м. Москва;
- розробляються та реалізуються програми спільних заходів у рамках реалізації договорів про співробітництво з містами-партнерами із зарубіжних країн: розроблена Програма співробітництва з м. Москва;
- підготовлено та подано заявки для участі м. Миколаєва у міжнародних конкурсах на присудження Міжнародної Дубайської нагороди та Міжнародної Бременської партнерської нагороди.
Цілі та пріоритети:
підвищення рівня інтенсивності міжнародного співробітництва на території міста;
збільшення кількості підприємств, установ і організацій міста, що залучаються до міжнародних економічних та культурних заходів;
підвищення рівня обізнаності іноземних партнерів про економічний, інвестиційний, культурний потенціал міста;
наявність науково-технічних, культурних та інших зв'язків з містами, та країнами.
Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:
підписання Угоди про партнерство між Урядом Москви і виконавчим комітетом Миколаївської міської ради, виконання заходів, передбачених Програмою співробітництва між містами Миколаєвом та Москвою;
підготовка до підписання Угоди про партнерство з адміністраціями м.м. Тюмень та Сиктивкар (Російська Федерація), м. Суботиця (Сербія); підготовка проекту Угоди про встановлення побратимських відносин з мерією м. Біллінгс, штат Монтана (Сполучені Штати Америки);
поширення інформації про економічний, культурний потенціал міста серед іноземних партнерів з метою створення сприятливого інвестиційного клімату та залучення іноземних інвестицій;
розміщення та постійне оновлення інформації в Інтернет - порталі м. Миколаєва (www.gorsovet.mk.ua);
інформування зацікавлених підприємств та організацій про пропозиції, що надходять до виконкому міської ради щодо участі представників міста Миколаєва у міжнародних виставках, ярмарках, економічних та інвестиційних форумах, конференціях тощо. З метою зміцнення міжрегіональних зв’язків, розвитку ділових і дружніх відносин, що діють між Урядом Москви і виконавчим комітетом Миколаївської міської ради, делегація міста Миколаєва традиційно на пільгових умовах планує взяти участь у виставці дружніх регіонів м. Москва, присвяченій святкуванню Дня Москви (серпень - вересень 2006 р.);
підготовка та подання заявок для участі м. Миколаєва у міжнародних конкурсах та проектах, у тому числі в рамках Європейських партнерських програм;
розробка та реалізація спільних проектів у рамках Міжнародного Чорноморського Клубу, у тому числі, представлення спільних проектних заявок для подальшого пошуку фінансування з боку ЄС;
участь у заходах, що проводяться під егідою Міжнародного Чорноморського Клубу та Міжнародної Асоціації столиць та великих міст.

9. СОЦІАЛЬНА СФЕРА

9.1. Демографічна ситуація

На 1 вересня 2005 року чисельність наявного населення м.Миколаєва становила 507,8 тис. осіб.
Природний рух населення м.Миколаєва у січні–серпні 2005 року характеризувався такими даними:

Серпень – січень
Всього2005 р. у % до2004 р.На 1000 осіб1
2005 р.2004 р.2005 р.2004 р.
Кількість народжених2703277997,38,08,2
Кількість померлих,50605056100,114,914,9
у т.ч., дітей віком до 1 року152268,15,328,22
Природне скорочення населення-2357-2277103,5-7,0-6,7
Кількість шлюбів 21741753124,06,45,2
Кількість розлучень15411431107,74,64,2
1 Показники наводяться у розрахунку за рік.
2 На 1000 народжених.

Порівняно з січнем–серпнем 2004 р. природне скорочення населення збільшилось на 80 осіб (або на 3,5%). Інтенсивність природного скорочення у розрахунку на 1000 жителів також зросла з 6,7% до 7%.
Показник загальної народжуваності у січні – серпні 2005 року порівняно з відповідним періодом 2004 року зменшився з 8,2 народжених на 1000 жителів до 8,0. Смертність у місті порівняно з відповідним періодом минулого року не змінилась і залишилась на рівні 14,9 померлих на 1000 жителів.
У січні–серпні 2005 року у місті померло 15 дітей віком до 1 року проти 22 у відповідному періоді 2004 року або на 1000 народжених припадало 5,3 померлих немовлят проти 8,2.
Число зареєстрованих шлюбів по місту за січень-серпень 2005 рік складає 2174, що на 421 шлюб більше, ніж за відповідний період 2004 року, інтенсивність вступу до шлюбу становила 6,4 випадки на 1000 жителів проти 5,2 за відповідний період 2004 року. Зареєстровано 1541 розлучення, що на 110 більше, ніж у 2004 році.
На формування чисельності населення міста, крім природного руху, також впливає і міграція. За 8 місяців 2005 року міграційний приріст населення міста у порівнянні з відповідним періодом 2004 року збільшився на 4,1% (або на 46 осіб), а інтенсивність приросту у розрахунку на 1000 жителів – з 3,3% до 3,5%.

Головні проблеми:
- зростання демографічного навантаження на працюючих;
- значні обсяги нелегальної трудової міграції.
Цілі та пріоритети:
- збереження тенденцій зростання рівня народжуваності та зменшення рівня смертності населення;
- розвиток системи надання житлових і споживчих кредитів молодим сім'ям із частковим їх погашенням при народженні дитини;
- розроблення комплексу заходів щодо поліпшення умов праці із дотриманням вимог її охорони;
- здійснення моніторингу фактичних обсягів трудової міграції.

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:
популяризація серед населення моделі дводітної сім’ї;
впровадження комплексу заходів, спрямованих на збереження репродуктивного здоров’я населення, проведення спеціальних програм статевого виховання у межах шкільної освіти, розширення мережі медичних закладів, консультаційних та діагностичних кабінетів з проблем планування сім’ї та лікування безпліддя;
пропаганда здорового способу життя та “вітальної поведінки”, розвиток мережі закладів фізичної культури і спорту;
доступність кваліфікованої медичної допомоги, передусім первинної медико-санітарної;
сприяння розвитку на якісно новому рівні системи дитячого дошкільного виховання і ранньої освіти дітей, підвищення якості обслуговування, використання нових форм організації роботи на засадах різних форм власності.

9.2. Зайнятість населення та ринок праці

Середньооблікова чисельність штатних працівників по м.Миколаєву ( за усіма видами діяльності без урахування малих підприємств) становила 145,3 тисяч осіб. Чисельність працівників, які працюють у малому та середньому бізнесі, становить понад 100 тисяч осіб.
Станом на 01.10.05 на обліку в центрах зайнятості міста перебувало 3409 осіб з числа незайнятого населення. Із загальної кількості незайнятих трудовою діяльністю громадян, які перебували на обліку, офіційно визнані безробітними 3175 чоловік.
З метою підтримки ініціативи до підприємництва та самозайнятості при районних центрах зайнятості організовані курси “Основи підприємницької діяльності”, де безробітні громадяни опановують навички створення власного бізнесу. За 9 місяців 2005 року залучено до громадських робіт 1532 особи. Навантаження на одне робоче місце становить 1 особу.

Головні проблеми:
недостатня мотивація до праці безробітних внаслідок низького рівня зарплати на вакантних робочих місцях;
подолання дисбалансу на ринку праці між попитом і пропозицією робочої сили;
працевлаштування неконкурентоспроможних на ринку праці груп населення (інвалідів, раніше непрацюючої молоді тощо).

Цілі і пріоритети:
створення нових робочих місць;
залучення до оплачуваних громадських робіт;
забезпечення якісної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників відповідно до потреб економіки.

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:
- забезпечення заходів щодо створення нових та збереження діючих робочих місць, розвитку гнучких форм зайнятості, створення робочих місць з неповним робочим часом, на допоміжній роботі тощо;
- сприяння розвитку підприємництва та самостійної зайнятості населення;
- удосконалення системи безперервної професійної освіти громадян міста з врахуванням змін на ринку праці;
- забезпечення соціального захисту осіб, які його потребують і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці.

9.3. Грошові доходи населення та заробітна плата

Середня заробітна плата на підприємствах міста ( без урахування малих підприємств та підприємців) становила у вересні 2005 року 908,51 грн., що на 17,4 % більше, ніж в цілому по економіці області, та значною мірою перевищує розміри встановлених державних соціальних стандартів. Розмір нарахованої заробітної плати працівникам промислових підприємств становить 1031,2 грн., що на 15,8% більше, ніж у середньому по місту.
Головною проблемою є несвоєчасність виплати заробітної плати. Станом на 01.10.05 заборгованість із заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях міста становила 12,4 млн.грн. Чисельність працівників, яким своєчасно і в повному обсязі не виплачено заробітну плату, становить близько 6 тис. осіб.
За галузями виробництва найбільшу заборгованість мають промислові підприємства – понад 5 млн.грн., житлово-комунальні підприємства – 2,4 млн.грн., підприємства будівництва - 2,2 млн.грн. Близько 1 млн.грн. становить заборгованість на підприємствах транспорту та зв’язку.
Для зменшення та повної ліквідації заборгованості в Миколаєві діють міська та районні комісії з питань виплати заробітної плати та погашення заборгованості з неї. Протягом 9 місяців 2005 року у виконкомі міської ради та районах міста було проведено 30 засідань комісій та 11 засідань штабів, на яких було заслухано 117 керівників підприємств-боржників та проведено 48 перевірок підприємств. За результатами розгляду на 9 керівників були надіслані звернення до прокуратури, 2 звернення до податкової інспекції, 2 звернення до органів вищого рівня та власників майна.

Головні проблеми:
складне фінансове становище значної кількості суб’єктів господарювання міста;
заборгованість минулих років.

Цілі та пріоритети:
забезпечення зростання доходів населення;
підвищення розміру середньомісячної заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки;
зниження частки працюючих з рівнем заробітної плати, нижчим за середній показник по місту.

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:
- вивчати ситуацію на підприємствах міста, які перебувають у кризовому стані, для внесення пропозицій щодо відновлення виробництва та збереження ефективних робочих місць;
- сприяти росту реальної заробітної плати за рахунок збільшення обсягів виробництва якісної продукції, зростання продуктивності праці, фінансової стабілізації підприємств;
- сприяти забезпеченню виплати поточної заробітної плати та погашенню заборгованої заробітної плати на підприємствах різних форм власності;
- виконання генеральної, галузевих і регіональних угод, положень Концепції подальшого реформування оплати праці в Україні.

9.4. Соціальне забезпечення

Соціальна політика м.Миколаєва у 2006 році виходитиме з необхідності забезпечення соціальних гарантій та норм соціального захисту населення, реалізації основних напрямків соціальної політики.
Станом на 01.10.05 налічується 105,6 тис. осіб пільгової категорії, у тому числі: ветерани війни – 30,5 тис.осіб; ветерани праці – 67,3 тис.осіб; ветерани військової служби та органів внутрішніх справ – 4,0 тис.осіб; громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 3,3 тис.осіб; реабілітовані та інші категорії – 0,5 тис.осіб. За звітний період відповідно до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми “ призначено 13242 допомоги на загальну суму 10,6 млн.грн. та надана державна соціальна допомога 2858 малозабезпеченим сім’ям на загальну суму 3,6 млн.грн. За результатами обстежень матеріально-побутових умов проживання громадян міста надана матеріальна допомога 2118 громадянам на загальну суму 145,6 тис.грн., натуральна допомога - 9325 особам на загальну суму 535,7 тис.грн. та 4490 громадян пройшли курс медико-соціальної реабілітації. На надомному обслуговуванні на 1 жовтня 2005 року перебувало 2376 одиноких та одинокопроживаючих непрацездатних громадян.
У місті ефективно функціонують три притулки:
- притулок для неповнолітніх на 80 місць;
- притулок для осіб без визначеного місця проживання на 50 місць;
- притулок для осіб похилого віку та інвалідів на 40 місць.
Протягом останніх років у місті відсутня заборгованість з виплати пенсій та соціальної допомоги.

Головні проблеми:
недосконалість законодавчо визначених механізмів надання пільг та гарантій соціально вразливим верствам населення;
недостатній рівень розвитку соціальної інфраструктури міста, спрямованої на надання необхідної допомоги особам без визначеного місця проживання (особливо жіночої статі) та громадянам, що опинились в екстремальній ситуації (важка хвороба, пожежа тощо).

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:
розширювати та розвивати соціальну структуру, удосконалювати її роботу по соціальному захисту населення, у тому числі відкрити притулок для осіб без визначеного місця проживання жіночої статі;
забезпечити своєчасне та в обсягах передбачених чинним законодавством надання соціальних послуг мешканцям міста;
координувати діяльність органів влади, трудових колективів, громадських та інших організацій щодо соціальної допомоги малозабезпеченим громадянам.

9.5. Житлово-комунальне господарство

Житлово-комунальне господарство є найважливішою частиною соціальної інфракструктури, яка має забезпечити задоволення соціально-побутових потреб населення. Житло виконує важливу соціальну роль: воно забезпечує охорону громадян від зовнішніх несприятливих атмосферних умов; створює умови для розвитку сім’ї, виховання дітей, зміцнення здоров’я, підвищення кваліфікації та загального культурного рівня населення; дає можливість користуватися комунальними послугами та сучасними побутовими приладами та пристроями тощо. Разом із тим житло, виконуючи ці соціальні функції, відіграє важливу роль у розвитку продуктивних сил міста.
Житловий фонд, який перебуває у комунальній власності, налічує 3115 житлових будинків із 123478 квартирами загальною площею 6,04 млн.кв.м.
Житловий фонд обладнаний:
водопроводом на 96,8%;
каналізацією на 95,9%;
опаленням на 96,6%;
гарячим водопостачанням на 94,5%;
ваннами (душами) на 94,5%;
газом на 95,9%;
електроплитами напольними на 2,7%.
Квартир приватизовано – 70,7 %.
У житлових будинках нараховується 1606 ліфтів, 1751 будинок має системи центрального опалення, 25 житлових будинків обладнані системами пожежогасіння і димовідведення. У дворах старої забудови розташовано 630 дворових туалетів, 547 водорозбірних колонок.
На балансі міста нараховується 810 вулиць із загальною протяжністю доріг 656 км, з них з твердим покриттям – 364 км, зливова закрита каналізація міста протяжністю 56,1 км, 1074 одиниці дощоприймальних колодязів, 888 одиниць оглядових колодязів, 2144 одиниці решіток, 77 світлофорних об’єктів, 5600 дорожніх знаків, 25724 одиниці світлоточок зовнішнього освітлення.
На території міста розташовано 5 парків загальною площею 294,3 га, 69 скверів площею 66 га, 7 бульварів площею 51,3 га, 2 пляжі – “Стрілка” та “Прибій”, військово –меморіальний комплекс, міське кладовище та кладовище Корабельного району, площа набережної складає 1,2 га.

Обсяг видатків на утримання житлово-комунального господарства протягом
1999 – 2005 р.р.
Показники1999р.2000р.2001р.2002р.2003р.2004р.2005р.
Видатки:-всього (тис. грн.) 22353,7 22362,0 18631,3 27030,2 40378,18 48568,82 31052,39
-на душу населення (грн.) 43,805 44,211 36,618 52,845 79,079 95,364 61,139

Головні проблеми:
відсутність комплексного підходу до запровадження ринкових відносин в галузі житлово-комунального господарства, недосконалість нормативно-правової бази та непослідовність у прийнятті рішень;
незадовільний технічного стану основних фондів, підвищення аварійності об’єктів житлово-комунального господарства, збільшення питомих витрат та непродуктивних витрат матеріальних та енергетичних ресурсів. Майже 30% житлових будинків потребують невідкладного ремонту, 20% знаходиться у ветхому й аварійному стані. Щорічні обсяги капітального ремонту житлових будинків комунальної власності складають 0,05% балансової вартості при мінімальній потребі 4%;
- відсутність конкуренції у сфері утримання житлових будинків та прибудинкових територій.

Цілі і пріоритети:
- забезпечення належного утримання та ефективної експлуатації об’єктів житлово-комунального господарства, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста;
- поліпшення якості житлово-комунальних послуг та подолання кризи неплатежів;
- вдосконалення системи управління у житлово-комунальній сфері міста;
- залучення населення до утримання житлового фонду.

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:
- розробка пропозицій щодо створення чітко визначеної законодавчо-інституційної бази у сфері житлово-комунального господарства та запровадження її функціонування;
- забезпечення беззбиткового функціонування підприємств галузі при прозорій економічно обґрунтованій системі визначення тарифів на комунальні послуги;
- підвищення ефективності використання енергетичних та матеріальних ресурсів;
удосконалення системи управління об’єктами житлово-комунального господарства міста;
- розробка механізму запровадження різних форм власності підприємств житлово-комунального господарства міста та впровадження ринкових відносин між суб’єктами господарювання у цій сфері (кондомінімуми, житлово-будівельні кооперативи, молодіжні житлові комплекси тощо).

10. Гуманітарна сфера

10.1. Охорона здоров’я

Лікувально-профілактичну допомогу населенню міста Миколаєва надає 21 заклад охорони здоров’я, де працюють понад 7,0 тисяч медичних працівників, у тому числі, 1331 лікар, 2820 осіб середнього медичного персоналу. Мережа лікувально-профілактичних закладів у місті протягом останніх років не скорочувалась.

Основні показники здоров’я населення міста Миколаєва:
За 9 міс. 2004р. За 9 міс. 2005 р.
Народжуваність на 1 тис. населення 6,18 5,84
Смертність на 1 тис. населення 9,36 9,40
Природній приріст населення - 3,18 - 3,56
Малюкова смертність на 1 тис. народжених живими 4,6 4,0
Захворюваність на 1 тис. населення 451,9 458,5
Розповсюдженість хвороб на 1 тис. населення 1293,4 1352,

Лікувально-профілактичні заклади міста мають висококваліфікований кадровий потенціал. У місті 318 лікарів мають вищу, 371 - першу та 231 - другу кваліфікаційні категорії.
Відповідно серед середніх медичних працівників 544 мають вищу, 508 - першу та 278 - другу кваліфікаційні категорії.
У галузі працюють 20 заслужених лікарів України, 9 заслужених медичних працівників України, 6 кандидатів медичних наук.
У місті діють сучасні заклади охорони здоров’я, які надають медичну допомогу на рівні сучасних стандартів. Це, насамперед, централізована біохімічна лабораторія, міська лікарня № 3 – лікувально-профілактичний заклад хірургічного профілю, амбулаторії сімейного типу міської поліклініки № 3, міської лікарні № 1 у Ракетному Урочищі, міської поліклініки № 2 по Жовтневому проспекту, 8-А.

Головні проблеми:
недосконалість законодавчої бази;
потреби галузі у фінансуванні значно більші за можливості бюджету, тому сфера забезпечується на рівні поточного утримання при незначному рівні капітальних витрат (незадовільна матеріально-технічна база закладів охорони здоров’я міста, потреба у капітальному ремонті теплотрас та об’єктів водопостачання та водовідведення, ремонт об’єктів підвищеної небезпеки);
дефіцит кадрів.

Цілі та пріоритети:
Основною ціллю подальшого розвитку галузі охорони здоров’я міста залишається забезпечення доступності первинної медико-санітарної та висококваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги городянам в обсягах, передбачених нормативними актами Міністерства охорони здоров’я України.
Пріоритетами розвитку галузі охорони здоров’я міста Миколаєва є:
надання невідкладної та швидкої медичної допомоги;
надання медико-санітарної допомоги дітям та матерям, ветеранам війни та праці, особам, які відносяться до категорії “чорнобильців”, літнім людям, підліткам, іншим пільговим категоріям населення;
забезпечення медикаментами населення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.98 № 1303 ( переліки груп громадян та груп захворювань, у разі виникнення яких амбулаторне лікування проводиться безкоштовно);
забезпечення виконання національних, регіональних обласних та міських програм.

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:
Розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей у 2006 році буде проводитись силами лікувально-профілактичних закладів за участю депутатського корпусу, керівництва міста, громадських організацій, підприємців, населення.
Фінансування цих заходів планується проводити за рахунок бюджету та залучених коштів (основні джерела – благодійництво, лікарняні каси, гуманітарна допомога, а також інші не заборонені законодавством джерела фінансування).

10.2. Освіта

Мережа дошкільних навчальних закладів охоплює 72 дитячих садки та 4 навчально – виховні комплекси “дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад”, які відвідують понад 12,1 тис. дітей, або 57,5% від загальної кількості дітей дошкільного віку.
Діюча мережа середніх загальноосвітніх навчальних закладів в основному задовольняє потреби населення міста. Діють 55 загальноосвітніх шкіл, 3 спеціалізовані школи, 5 гімназій, 5 ліцеїв, колегіум, 3 спеціальні навчальні заклади, 3 вечірні школи та загальноосвітня школа – інтернат. Організовано індивідуальне навчання 404 хворих дітей.
Вживаються заходи щодо забезпечення повноцінного життя, всебічного виховання і розвитку дитини та захисту її прав. На обліку в управлінні освіти перебувають 1545 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У 2005 році оздоровлено за кошти міського бюджету 2910 дітей. Застраховано від нещасних випадків 770 дітей, захищено майнові права 215 дітей. За рахунок бюджетних коштів організовано гаряче харчування 912 дітей пільгових категорій. Здійснюється безкоштовний проїзд учнівської молоді в міському електротранспорті.
У місті створено належні умови для вивчення державної мови та мов національних меншин. У 2005/2006 навчальному році налічується 39 шкіл міста україномовних, 19 – двомовних. Водночас, зважаючи на особливості м. Миколаєва як полікультурного центру, де проживають люди різних національностей, працюють 12 шкіл з російською мовою навчання, створено класи з вивченням болгарської мови. Дотримується наступність щодо мови навчання та виховання між дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами.
Осучаснюється навчально – виховний процес, запроваджується інформаційні технології. Порівняно з минулим роком поступово поліпшується матеріально – технічне забезпечення процесу інформатизації освітнього процесу. По два і більше кабінети інформатики функціонують у 10 закладах. Активно впроваджуються у навчально – виховний процес комп’ютерні програмні засоби навчання. Осучаснюється процес викладання фізики, математики, інформатики, іноземних мов. Простежується тенденція поступового збільшення чисельності педпрацівників, які оволоділи навичками роботи на комп’ютері. За 2004 – 2005 навчальний рік придбано 153 одиниці комп’ютерної техніки. Включено електронну пошту управління освіти з 26 навчальними закладами, 22 установи підключено до мережі ІНТЕРНЕТ.
Активізувався процес профілізації старшої школи. За профільними програмами навчаються 83% учнів 10-11 класів. З метою допрофільної підготовки для учнів 5-9 – х класів викладаються курси за вибором.
Характерною ознакою реформування освіти міста стала інноваційна діяльність. До різноманітних експериментальних пошуків залучено 39 навчальних закладів, в яких апробуються педагогічні моделі, концепції, нові освітні технології. Функціонують 4 майданчики Всеукраїнського рівня та 7 – обласного, які отримали високу оцінку Міністерства освіти і науки України.
Зберігається високий інтелектуальний потенціал учнівської молоді. За рейтингом міст, районів області за результатами ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад місто Миколаїв посіло І місце. Серед 24 переможців Миколаївської області в VІ етапі Всеукраїнських олімпіад – 19 учнів з нашого міста, що складає 79,0%. На Всесвітній олімпіаді 2005 року посів призове місце учень муніципального колегіуму Виборний Михайло (хімія).
Високу професійну майстерність демонструють педагоги міста на обласних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсах, де посідають призові місця.
На базі управління освіти проводяться Всеукраїнські та міжнародні семінари й конференції щодо стратегії управління в умовах формування інформаційного суспільства. Досвід роботи працівників науково – методичного центру та управління освіти отримує високу оцінку науковців м. Києва.

Головні проблеми:
поліпшення стану здоров’я дітей дошкільного та шкільного віку;
забезпечення здобуття дітьми та підлітками обов’язкової дошкільної та загальної середньої освіти;
інформатизація освітнього процесу;
збереження високого інтелектуального потенціалу обдарованої учнівської молоді;
профілізація старшої школи;
запобігання соціальному сирітству.

Цілі та пріоритети:
забезпечення необхідних умов функціонування й розвитку загальної середньої освіти;
адаптація до нових соціально – економічних та політичних умов складових системи освіти;
пропагування національного усиновлення.

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення цілей:
збереження та подальша оптимізація мережі навчальних закладів;
заходи щодо соціальної підтримки дітей пільгової категорії та обдарованої молоді;
оновлення та поповнення комп’ютерного парку навчальних закладів, створення єдиної інформаційної мережі. Запровадження в освітньому процесі інформаційних технологій навчання, виховання, управління;
поліпшення житлових умов працівників навчальних закладів;
розвиток мережі профільних та поглиблених класів. Отримання випускниками старшої школи професійних навичок;
надання соціально – педагогічної допомоги та підтримки сім’ям з дітьми.

10.3. Культура

Галузь культури налічує 60 закладів культури, підпорядкованих управлінню культури, у тому числі: 5 Будинків культури, 33 бібліотеки та 3 бібліотечних пункти, 10 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, Культурно-ігровий комплекс „Дитяче містечко „Казка”, Муніципальний театр-студію, Муніципальний камерний оркестр, Миколаївський зоопарк, кінотеатри „Юність” та „Піонер”, комунальне підприємство “Миколаївські парки”, комунальне підприємство „Центр культури та дозвілля „Промінь”, Міський культурний центр, Міський методичний центр.

Головні проблеми:
потреби галузі у фінансуванні значно більші за можливості бюджету, тому сфера забезпечується на рівні поточного утримання при незначному рівні капітальних витрат (незадовільна матеріально-технічна база закладів культури міста, потреба у сучасних засобах зв’язку, відновленні та поповненні бібліотечних фондів);
підвищення іміджу та соціального статусу працівників культури міста.

Цілі та пріоритети:
відродження, збереження, розвиток української культури та культур національних меншин, що мешкають у місті, створення необхідних матеріальних та духовних умов для всебічного та гармонійного розвитку кожної людини, розкриття її здібностей та обдарувань;
створення умов для реалізації творчого потенціалу різних верств населення, особливо молоді, спрямування їхнього духовного та культурного становлення засобами культурно-просвітницької роботи;
підвищення ефективності існуючої системи закладів культури міста;
організація дозвілля населення та зростання духовної сфери в житті суспільства.

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення цілей:
збереження та розвиток існуючої мережі закладів культури міста;
залучення додаткових коштів шляхом надання платних послуг населенню, залучення позабюджетних та спонсорських коштів.

10.4. Охорона культурної спадщини

Станом на 01.10.05 на державний облік по м. Миколаєву взято 350 пам’яток історії, археології, монументального мистецтва, архітектури та включено до списку щойно виявлених 457 об’єктів культурної спадщини. 134 пам’ятки потребують ремонту та реставрації, у тому числі 46 – капітального.
У 2005 році- 60-річчя Перемоги особлива увага приділялася впорядкуванню місць поховань та пам’ятників, пов’язаних з подіями Великої Вітчизняної війни. Так, під час цих робіт було:
проведено перший етап реконструкції військового меморіалу на старому кладовищі, у ході якого на підставі даних Книги Пам’яті України здійснені роботи по виготовленню та встановленню нових плит з прізвищами 1250 радянських воїнів, загиблих при обороні та визволенні м.Миколаєва;
встановлено новий пам’ятник на братській могилі біля спорткомплексу “Водолій”;
виконані роботи по благоустрою території меморіалу в Корабельному районі.
Протягом року був споруджений пам’ятник Святому Миколаю у Каштановому сквері, встановлено 2 меморіальні дошки, що присвячені пам’яті мешканців Миколаївщини, які були у 1942 – 1944 рр. силоміць відправлені до Німеччини на примусові роботи (вул.Образцова ріг пров.Корабелів) та пам’яті видатного вченого-теплофізика Бузника В.М. (вул.Адмірала Макарова,34).
У бюджеті міста на 2005 рік було передбачено 25,0 тис.грн. на заходи по збереженню культурної спадщини, тому практично більшість заходів проводилася за рахунок залучених коштів. Через нестачу коштів другий рік поспіль не виконуються реставраційні роботи на одній із найстаріших пам’яток архітектури місцевого значення по вул.Наваринській,3 та інших запланованих об’єктах.

Головні проблеми:
негативний вплив техногенних та екзогенних процесів на технічний стан будівель історичної частини міста;
недостатнє фінансування у той час, коли майже половина об’єктів культурної спадщини міста потребує ремонту та реставрації.

Цілі та пріоритети:
створення умов для системного вирішення питань відродження та регенерації історичної частини міста;
робота з власниками та користувачами пам’яток та об’єктів культурної спадщини з питань укладення охоронних договорів, здійснення ремонту та реставрації пам’яток;
організація роботи по Зводу пам’яток історії та культури України по Миколаївській області (пам’ятки м. Миколаєва);
паспортизація об’єктів культурної спадщини.

10.5. Фізична культура і спорт

Місто Миколаїв можна назвати одним із спортивних міст України. У місті працюють 28 спортивних шкіл, з яких 15 спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву, 13 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, школа вищої спортивної майстерності, вище училище фізичної культури. Всього в спортивних школах тренуються 10235 спортсменів, з якими працюють 369 тренерів. Кількість осіб, які займаються в спортивних школах, колективах фізкультури, спортивних клубах, навчальних закладах, складає 19802 особи. Працюють з ними 1036 працівників фізичної культури і спорту, серед яких 6 – заслужені працівники фізичної культури, 72 – заслужені тренери України.
Для потреб занять фізичною культурою і спортом місто має 6 стадіонів, 125 спортивних залів, 6 плавальних басейнів, 288 спортивних майданчиків, 173 пристосованих приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, легкоатлетичний манеж, кінноспортивну базу.
Місто налічує 24 спортивних та підліткових клубів, в яких проводиться спортивна та оздоровча робота за місцем проживання населення.
З міського бюджету повністю утримується 14 спортивних шкіл, школа вищої спортивної майстерності, центральний міський стадіон, стадіони „Юність” та „Піонер”, ДЮСОК в Корабельному районі, спортивні бази підприємств, які передані в комунальну власність міста, надається фінансова підтримка ФОК інвалідів "Вікторія".

Головні проблеми:
- потреби галузі у фінансуванні значно більші за можливості бюджету, тому сфера забезпечується на рівні поточного утримання при незначному рівні капітальних витрат;
- недостатність коштів на реконструкцію центрального міського стадіону за вимогами стандартів Федерації футболу України.

Цілі і пріоритети:
Основними пріоритетами галузі фізичної культури і спорту є підвищення рівня здоров’я і фізичного розвитку різних верств населення; ступеня використання фізичної культури в різних сферах діяльності, рівня розвитку системи фізичного виховання, самодіяльного масового спорту; високих досягнень спортсменів України в окремих видах спорту; рівня забезпеченості кваліфікованими кадрами, спортивними спорудами та майном.

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:
збереження та подальша оптимізація мережі закладів фізичної культури та спорту;
залучення додаткових коштів шляхом надання платних послуг населенню, залучення позабюджетних та спонсорських коштів;
збереження інфраструктури фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи за місцем проживання населення, мережі дитячо-підліткових фізкультурно-спортивних клубів, їхнє утримання, ремонт;
запровадження рейтингу з фізкультурно-оздоровчої роботи за місцем проживання населення.

10.6. Сім’я та молодь

Координатором та основним виконавцем Закону України “Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні”, міської комплексної програми “Молодь” на 2003-2006 роки на території міста є управління у справах сім’ї, дітей та молоді. Ці документи є основною нормативно-правовою базою у реалізації молодіжної політики щодо сприяння соціальному становленню сім’ї, дітей та жінок.

Цілі та пріоритети:
створення сприятливих умов для соціального становлення та розвитку молоді міста;
формування високого рівня позитивного світогляду молоді на основі розвиненою почуття патріотизму, національної самосвідомості, духовно-моральних, культурних, загальнолюдських цінностей;
забезпечення якісно нового рівня інформованості та обізнаності молоді з життєвозначущих питань;
позитивні зрушення у вирішенні проблеми зайнятості міської молоді;
поліпшення становища молодих сімей міста Миколаєва ;
зниження рівня антигромадських, негативних проявів у молодіжному середовищі міста.
Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:
сприяння духовному та фізичному розвитку молоді, вихованню в неї почуття громадянської самосвідомості та патріотизму, бажання активно сприяти утвердженню державності в Україні;
розкриття особливостей життєдіяльності молоді в суспільстві, підготовка її до роботи в умовах конкуренції, зростаючого безробіття;
подолання соціально - політичної апатії молоді, створення сприятливих умов для її повноцінної соціалізації та активного залучення до соціально-економічного, політичного й культурного життя суспільства;
сприяння реалізації творчого потенціалу молодої людини в інтересах становлення й самореалізації її особистості, формування морально-правової культури та профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі;
підтримка молодої сім'ї, талановитої та обдарованої молоді.

10.7. Співпраця з об’єднаннями громадян

Протягом 9 місяців 2005року у місті легалізовано 11 об’єднань громадян, з них 3 осередки громадських організацій, 2 – молодіжних та 6 - інших.
Із зазначеної кількості 10 зареєстровано рішеннями виконкому міської ради, а 1 легалізовано шляхом повідомлення.

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:
розробка та затвердження (із залученням об’єднань громадян) нормативно-методичного забезпечення діяльності об’єднань громадян у сфері надання соціальних послуг;
прийняття міської програми соціальних послуг, яку виконуватимуть об’єднання громадян;
прийняття міської Програми розвитку культури національних меншин, основними виконавцями якої є об’єднання громадян.

11. ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ ТА БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ

11.1. Охорона природного навколишнього середовища

Основними забруднювачами навколишнього природного середовища в Миколаєві є великі промислові підприємства, комунальне господарство міста, рух пасажирського, важкого вантажного та транзитного транспорту через центральну частину міста, що обумовлене географічним розташування м.Миколаєва та відсутністю об'їзного шляху, застарілі каналізаційні та водопостачальні мережі.
Водопровідно-каналізаційне господарство безпосередньо впливає на екологічний стан міста. Цей вплив виявляється в погіршенні стану водних об’єктів міста при скиданні неочищених стічних вод та різного роду захворюваннях, викликаних споживанням неякісної питної води, епідеміологічної ситуації при поривах каналізаційних систем. Найбільший забруднювач – МКП «Миколаївводоканал», скид забруднених вод якого складає близько половини від загального скиду по Миколаївській області і більше 95% по місту Миколаєву. Загальна кількість скинутих з насосних станцій каналізації неочищених стоків у 2004 році –1,83 млн.м3. До Бузького лиману у 2004 р. скинуто 48,2 тис.т забруднюючих речовин.
Заходи з модернізації, реконструкції і ремонту каналізаційної мережі та очисних споруд м.Миколаєва (проведена реконструкція цеху механічного зневоднення мулу, раціональне використання питної води) дозволили значно зменшити скид забруднених стічних вод в поверхневі водні об'єкти, який за останній рік зменшився на 2,9 млн.куб.м.
Показники Одиниця виміру 2001 рік 2002 рік 2003 рік 2004 рік2005 рік (очікувані показники)2006 рік (прогноз)
Кількість забруднених стічних вод, які скидаються до поверхневих водних об’єктів млн.м3 52,6 46,8 44,3 41,4 41,0 40,0
Місто Миколаїв не входить до міст України з високим забрудненням атмосфери, в ньому відсутні підприємства хімічної, вугільної промисловості. За даними статистики, у середньому на одного мешканця України припадає 86 кг речовин, які забруднюють атмосферу. У нашому місті це значення становить 78 кг, що повністю відповідає середньому рівню забруднення атмосфери. Найбільш розповсюдженими речовинами забруднення атмосферного повітря в м. Миколаєві є пил , діоксид сірки , оксид вуглецю , діоксид та оксид азоту , фтористий водень , формальдегід , бенз(а)пірен та важкі метали.
Спостереження за станом атмосферного повітря на автомагістралях міста показали, що найбільш забрудненими вулицями м.Миколаєва є пр.Леніна, пр.Героїв Сталінграда, вул.Пушкінська, вул.Нікольська, вул.Велика Морська, вул.Космонавтів, пр.Миру, пр.Жовтневий. Викиди від пересувних джерел забруднення становлять майже 79% загального обсягу викидів по м.Миколаєву.
За останні роки зберігається тенденція на незначне зниження забруднення атмосфери міста шкідливими речовинами.

Динаміка викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (тис.тонн)
РазомСтаціонарні джерелаПересувні джерела
2001 р.24,75,719,1
2002 р.26,16,419,7
2003 р. 40,4 6,26 34,14
2004 р. 31,2 6,59 24,61
(+/-) 2004 р. до 2003 р. -9,2 +0,33 -9,53
У сфері поводження з відходами найбільш гострою екологічною проблемою є стан міського звалища твердих побутових відходів поблизу с.В.Корениха. Міський полігон ТПВ введено в експлуатацію в 1972 р., його площа складає 31,55 га, фактичний об’єм на 01.01.04 - 34 млн. м3, річне надходження ТПВ за останні 5-7 років складає в середньому 650-750 тис. м3/рік.
За даними КП “Миколаївкомунтранс”, на міський полігон ТПВ вивезено:
2001 рік – 35,0 тис.т;
2002 рік – 69,2 тис.т;
2003 рік – 140,0 тис.т;
2004 рік – 174,0 тис.т.
Щорічно на території міста виявляються близько 40 несанкціонованих звалищ побутових та промислових відходів. Недивлячись на постійну роботу по ліквідації, їхня кількість не зменшується, оскільки тільки близько 16% мешканців приватного сектору укладають договори на вивезення твердих побутових відходів, відсутній належний контроль за утилізацією відходів підприємств.
Навколо міста Миколаєва розвідано п’ять родовищ піску (Південно-Бузьке, Балабанівське, Веснянівське, Матвіївське, Калинівське), з яких розробляється з оформленням необхідної документації (ліцензії на користування надрами, гірничого відводу та ін.), лише Південно-Бузьке та Балабанівське (ВАТ “Нікстром”). На інших родовищах видобування має стихійний характер, роботи проводяться хаотично, не виконуються вимоги чинного законодавства, місця стихійного видобування піску за мірою видобування корисної копалини перетворюються у сміттєзвалища.
Площа зелених насаджень загального користування в місті – 858,8 га. Охоплено активним доглядом 440,5 га або 50,7 %. Квітники обладнані на площі 15,8 тис.м2. Кількість зелених насаджень в м.Миколаєві складає 17,1 кв.м. на одного мешканця. Переважають такі породи дерев: акація біла, клен ясенелистий, шовковиця, тополь Білле, клен гостролистий, горіх грецький, ясень зелений і звичайний, платан західний, дуб черешчатий, каштан конський, липа дрібнолистяна. За останні роки в місті висаджено близько 100 тис. саджанців дерев та кущів.
Біорізноманітність Південного Бугу, Інгулу і Дніпро-Бузького лиману налічує 70 представників іхтіофауни. У межах міської території спостерігається заєць-русак. На степових ділянках багато комах; серед земноводних і рептилій звичайними є зелена жаба, прудка ящірка, жовтобрюхий полоз, вуж, серед птахів – жайворонок, сіра куріпка, перепел. Плавні населені багаточисельним і різноманітним пташиним світом.
У межах міста налічується 17 об'єктів природно - заповідного фонду загальною площею 1184 га (4,5% міської території):
— Миколаївський зоопарк;
— дуби черешчаті, природне джерело «Турецький фонтан»;
— парки: Перемоги, ім.Петровського, «Ліски»; сквери: Піонерський, ім. Ленінського комсомолу, 68-моряків-десантників, «Пам'ять», Сиваський; Флотський бульвар;
— урочище «Дубки», заказники «Жовтневе водосховище» і «Балабанівка».

Головні проблеми:
Згідно з Екологічною політикою м.Миколаєва (затверджена рішенням міської ради від 14.12.01 №36/29) основними стратегічними напрямками екологічного розвитку міста є:
- реконструкція водно-каналізаційного господарства;
- утилізація побутових і промислових відходів;
- розвиток громадського транспорту та велоруху;
- реконструкція дорожньо-транспортного господарства;
- комплексний благоустрій міста;
- екологічне виховання та освіта;
- екологічне управління містом;
- раціональне землекористування;
- придбання екологічно чистих товарів і послуг.

Цілі та пріоритети:
Основними цілями є наближення м.Миколаєва до екологічно безпечного розвитку, стійкого розвитку, що означає гармонійний розвиток економіки, соціальної сфери і навколишнього середовища в нерозривному взаємозв'язку. Стійкий розвиток означає розвиток без завдання збитку основним екологічним, соціальним й економічним процесам.

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення цілей
Конкретні заходи розв’язання головних проблем містяться в Місцевому плані дій на ХХІ століття, який затверджено рішенням міської ради від 14.12.01 № 36/29. Основні з них:
- скорочення водоспоживання за рахунок установлення приладів обліку всім споживачам, корегування нормативів водоспоживання і ціни на воду, при цьому буде значно скорочена кількість господарсько-побутових стічних вод;
- сучасні підходи у поводженні з твердими побутовими відходами: сортування відходів, застосування сучасного технологічного обладнання для збирання, транспортування та утилізації, переробка вторинних ресурсів (скло, пластмаси, папір);
- зниження витрат на опалення будівель, за рахунок усунення теплових витоків, використання нових видів палива (брикетоване паливо з органічних відходів рослинного походження для котелень замість вугілля);
- екологічне виховання та освіта населення міста.

11.2. Техногенна безпека
На території міста розміщується понад 100 потенційно небезпечних об’єктів, 20 з них – хімічно небезпечні. Максимально можлива кількість сильнодіючих отруйних речовин (СДОР) , яка може зберігатися на них, сягає: хлор – понад 54 тонн, аміак – близько 105 тонн. Інші об’єкти – радіаційно-, пожежо- та вибухонебезпечні. 30% хімічно небезпечних об’єктів не мають локальних систем виявлення викиду СДОР, що збільшує ризик виникнення НС, ураження персоналу об’єктів та населення, яке проживає біля цих об’єктів. Північніше міста проведено аміакопровід, яким транспортують сотні тонн аміаку.
Наявний фонд захисних споруд міста складається з 231 споруди, 125 з яких не готові до використання за призначенням, потребують капітального ремонту і доукомплектування спецобладнанням, а деякі не підлягають відновленню. На загальному фоні гірший стан справ на спорудах, що належать до комунальної власності міста: з 74 споруд 57 не готові до приймання людей.
Аналіз причин аварій, які супроводжувалися викидом, витоком СДОР, свідчить, що можливість виникнення НС на хімічно небезпечних об’єктах, яка призведе до ураження виробничого персоналу та населення у районі розташування підприємств, на сьогодні не виключена.
Всього по місту Миколаєву в зонах можливого хімічного ураження може опинитися понад 72 тис. осіб населення. Додаткова потенційна загроза виходить від аміакопроводу ДП “Укрхімтрансаміак”, при виникненні аварії на якому в зоні порогової концентрації може опинитися населення Ленінського, Центрального та Заводського районів міста.
Останнім часом терористичні акти з ймовірно можливих загроз переходять до реальних. Спостерігається тенденція активізації діяльності екстремістських угруповань у країнах пострадянського простору і країнах далекого зарубіжжя.

Головні проблеми:
щільність міської забудови;
висока концентрація промислових об’єктів;
низький рівень забезпечення засобами індивідуального захисту;
неготовність захисних споруд до використання за призначенням;
відсутність мобільного зв`язку з оперативними групами реагування;
недостатність кількості інформаційних табло для оповіщення населення міста.

Цілі і пріоритети:
реалізація окремих розділів Концепції безпеки міста Миколаєва, затвердженої рішенням міської ради від 25.02.05 № 31/43, з питань захисту населення і територій міста від загрози техногенного та природного походження;
проведення комплексу профілактичних заходів, спрямованих на виявлення та запобігання найбільш вірогідним у місті надзвичайним ситуаціям техногенного та природного характеру;
забезпечення реальної готовності органів управління, сил та засобів, призначених для оперативного реагування на надзвичайні ситуації при їх виникненні та ліквідації їх наслідків;
підвищення ролі і впливу органів місцевого самоврядування у сфері запобігання і реагування на надзвичайні ситуації;
підготовка населення, керівного складу і фахівців з питань цивільного захисту населення до дій при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення цілей:
забезпечення на території міста виконання законодавства у сфері безпеки, захисту населення і територій, ефективне застосування правових та економічних механізмів;
розвиток міських систем моніторингу виникнення НС на об’єктах і територіях міста;
забезпечення ефективного функціонування системи інформування органів місцевого самоврядування, громадських організацій та населення з питань запобігання виникненню надзвичайних ситуацій;
здійснення нагляду і контролю у сфері захисту населення і територій від НС техногенного та природного характеру;
підвищення ефективності системи рятування людей на воді у м.Миколаєві, розвиток її матеріально-технічної бази;
виконання місцевих програм ліквідації наслідків підтоплень території м.Миколаєва, створення страхового фонду документації тощо.

11.3. Охорона правопорядку

Згідно із Законом України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» у м. Миколаєві були створені і зареєстровані 6 громадських формувань:
- «Оперативний загін» при ММУ УМВС України в Миколаївській області (10 осіб);
- «Сокіл» у Центральному районі, створено на базі ВНЗів м. Миколаєва (42 осіб);
«Захист» у Ленінському районі (47 осіб),
“Народна дружина Заводського району” (50 осіб), “Добровільна народна дружина” (23 осіб), козацьке формування «Січ» (27 осіб) у Заводському районі;
- «Каскад» у Корабельному районі (25 чол.).
Станом на 01.10.05 у місті функціонують 25 громадських пунктів охорони правопорядку.

Діяльність громадських організацій за 9 місяців 2005 року:
№п/п Перелік правопорушеньЗавод-ськийЛенін-ськийЦент-раль-нийКора-бель-ний Всього
1Ст.154 (Порушення правил утримання собак та кішок)735311487
2Ст.155 (Порушення правил торгівлі і надання послуг працівниками торгівлі)0182020
3Ст.156 (Порушення правил торгівлі алк. напоями і тютюн. виробами)0183021
4Ст.159 (Порушення правил торгівлі на ринках)130197618243
5Ст.160 (Торгівля з рук у невстановлених місцях)2453719157
6Ст.160/2 (Незаконна торговельна діяльність)058013
7Ст.164 (Порушення порядку зайняття підприємницькою діяльністю)31267991
8Ст.173 (Дрібне хуліганство)4861156183448
9Ст.176 (Виготовлення та зберігання самогону)184211322195
10Ст.177 (Придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв)28408936193
11Ст.178 (Поява у нетверезому стані у громадських місцях)23576309198818
12Ст.179 (Розпивання спиртних напоїв на виробництві)0730037
13Ст.182 (Порушення тиші)11535776
14Ст.185 (Злісна непокора працівнику міліції)069318
15Ст.185/7 (Публічне закликання до невиконання вимог працівників міліції)00000
16Ст.203 (Порушення іноземцями правил перебування в Україні)53361155
17Ст.205 (Несвоєчасна реєстрація іноземців)7590470
11.4. Охорона праці
Головна мета - контроль за станом охорони праці, станом умов праці та соціальним захистом працюючого населення на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності та малого бізнесу.
Протягом звітного періоду 2005 року здійснено перевірку 164 підприємств, установ та організацій міста щодо дотримання законодавства про охорону праці на підприємствах, в організаціях та установах міста, надано 164 приписи щодо усунення 1620 недоліків по забезпеченню безпечних умов життєдіяльності, недопущенню виробничого травматизму, здійснюється контроль за виконанням.

Головні проблеми:
погіршення технічного стану та моральне зношення виробничих фондів;
недостатні обсяги фінансування заходів щодо охорони праці;
недостатній рівень спеціальної підготовки роботодавців, представників служб охорони праці на підприємствах.

Цілі і пріоритети
Зниження рівня виробничого травматизму та професійних захворювань.

Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей:
виведення з експлуатації будівель, споруд та обладнання, що перебувають в аварійному стані;
удосконалення системи контролю за дотриманням законодавства про охорону праці суб’єктами господарювання всіх форм власності, підвищення ефективності роботи служб охорони праці;
удосконалення системи навчання з питань охорони праці;
включення до колективних договорів зобов’язань щодо охорони праці.



Додаток 1
до Програми економічного і
соціального розвитку
м.Миколаєва на 2006 рік

ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ
ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ м.МИКОЛАЄВА НА 2006 РІК
ПоказникиОдиниця виміру2004 рік звіт2005 рік очік. вик.2006 рік прогноз2006 рік прогноз у % до очік. вик. 2005 року
123456
Розвиток основних галузей економіки
Обсяг реалізованої промислової продукції у діючих цінах - всьогомлн. грн.3952,94264,14610,4108,1
Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на душу населеннягрн.7741,98391,09077,4108,2
Обсяг продукції промисловості у порівняних цінах у % до попереднього року % 116,4 107,9 108,1 Х
Фінансові показники
Доходи місцевих бюджетів (без трансфертів з держбюджету) млн. грн.216,9263,6289,5109,8
Обсяг бюджету розвитку місцевих бюджетівмлн. грн.18,720,18,642,8
Питома вага бюджету розвитку місцевих бюджетів у загальному обсязі місцевих бюджетів%8,67,23,0Х
Видатки місцевих бюджетів - всьогомлн. грн.325,5365,2416,8114,1
Показники рівня життя
Фонд оплати праці штатних працівників великих та середніх підприємств млн. грн. 1125,1 1541,4 1673,5 108,6
Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника, грн.673,1875,0950,0108,6
у тому числі:
-у промисловостігрн.810,0920,01100,0119,6
Заборгованість із виплати заробітної плати, всьоготис. грн.13199,432000,0Х
Частка штатних працівників, яким своєчасно не виплачено заробітну плату % 3,3 1,5 - Х
Показники розвитку споживчого ринку
Обсяги обороту роздрібної торгівлі (з урахуванням товарообороту як юридичних, так і фізичних осіб) млн. грн. 1839,0 2500,0 3000,0 Х
Темп зростання (зниження) обороту роздрібної торгівлі (з урахуванням товарообороту як юридичних, так і фізичних осіб) % 127,2 120,0 110,0 Х
Обсяги реалізованих послугмлн. грн.1130,01300,01573,0Х
Темп зростання (зниження) обсягу реалізованих послуг%117,3109,110,0Х

Населення та ринок праці

Середньорічна чисельність наявного населення тис. чол.508,5508,1507,799,9
Чисельність безробітного населення (за методологією МОП)тис. чол.3,53,53,5100,0
Рівень безробіття (за методологією МОП)%1,01,01,0Х
Кількість створених нових робочих місць в усіх сферах економічної діяльності місць 2167 6000 6000 100,0

Інвестиційна та зовнішньоекономічна діяльність

Обсяг інвестицій в основний капітал за рахунок усіх джерел фінансування
- у фактичних цінахмлн. грн.1335,4919,7925,0Х
- у порівняних цінах у % до попереднього року%134,968,7101,7Х
Обсяг інвестицій в основний капітал на душу населеннягрн.2645,3181,0182,2100,6
Обсяг прямих іноземних інвестицій, за наростаючим підсумком - всьогомлн. дол. США68,17,479,1102,2
Обсяг прямих іноземних інвестицій з початку рокумлн. дол. США8,3098,510,2120,0
Прямі іноземні інвестиції за видами економічної діяльностімлн. дол. США
Промисловість: 39,2638,3438,034100,0
- харчова промисловість 28,3428,428,4100,0
- машинобудування 9,338,4555,45100,0
Транспорт 13,8413,8613,86100,0
Обсяг експорту, всьогомлн. дол. США585,67425,06907,77125,2
Обсяг експорту у % до попереднього року%123,1123,8125,2Х
Обсяг імпорту, всьогомлн. дол. США247,59310,73404,25130,1
Обсяг імпорту у % до попереднього року%120,3125,5130,1Х

Обсяг інвестицій в житлово-комунальне господарство,млн. грн.18,6935,8739,67110,6
у т.ч.: - з місцевих бюджетівмлн. грн.15,8832,5827,584,4
- з державного бюджетумлн. грн.2,803,2912,17у 3,7 р.б.
- з інших джерелмлн. грн.----
Розрахунки населення за житлово-комунальні послуги
Обсяг боргу населення за житлово-комунальні послуги,тис.грн.825288450095190112,6
у т. ч.: - за опалення та підігрів водитис.грн.421484430049600112,0
- за квартплатутис.грн.117031080012000111,1
- за газопостачаннятис.грн.70476500619095,2
- за водопостачання та водовідведеннятис.грн.216302290027400119,6
Кредиторська заборгованість за житлово-комунальні послуги,тис.грн.91092,79390098600105,0
у т.ч., - простроченатис. грн.22734,52500026200104,8
Дебіторська заборгованість за житлово-комунальні послуги,тис. грн.898928810096000109,0
у т.ч., - простроченатис. грн.100921050011500109,0
Рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг%969786Х

Введення в експлуатацію об`єктів соціальної сфери

за рахунок усіх джерел фінансування:
Загальна площа житлатис.кв.м.61061,054600,555212,3101,1
Середні навчальні закладиуч. місць--462-
Дошкільні заклади освітимісць----
Лікарніліжок--100-
Амбулаторно-поліклінічні закладивідвід. за зміну----
Водопровідкм.в.с.-1,984,98у 2,5 р.б.
Каналізаціятис.куб.м стічних вод на добу/км----
Теплопостачаннякм.теп. мережГкал за годину0,765 576- -0,42 -- -
Газові мережікм2,5843,4924,3123,1
Вулиці та дороги з твердим покриттям, введені за рахунок місцевих бюджетівкм----
Кількість домашніх телефонних апаратів в розрахунку на 100 сімейодин.53,955,656,9102,3

Розвиток малого підприємництва

Кількість малих підприємстводин.600065007000107,7
Кількість малих підприємств у % до попереднього року%120,5150,4180,0Х
Питома вага малих підприємств в обсягах реалізації продукції%14,217,020,0Х
Частка малих підприємств, які одержали прибуток%68,074,080,0Х
Частка малих підприємств, які одержали збиток%32,028,720,0Х
Фінансовий результат малих підприємств від звичайної діяльності до оподаткування, млн. грн. 36,0 40,0 45,0 Х
у тому числі:
- прибутокмлн. грн.72,075,078,0Х
- збитокмлн. грн.28,025,022,0Х
Надходження до бюджету області від діяльності малого підприємництвамлн. грн.55,060,065,0108,3
Обсяг фінансування розвитку малого підприємництва за рахунок місцевого бюджету тис. грн. 190,0 - 100,0 -
Додаток 2
до Програми економічного і
соціального розвитку м.Миколаєва
на 2006 рік

Заходи
щодо забезпечення Програми економічного і соціального розвитку
м. Миколаєва на 2006 рік
Зміст заходуОрієн-товна вартість (тис.грн.)У тому числі за рахунок коштів (тис.грн.)Відповідальний за виконання
Міського бюджетуЗалучених
3. Шляхи розв”язання головних проблем розвитку економіки і соціальної сфери та досягнення поставлених цілей
Розробка стратегії розвитку м.Миколаєва за участю сторонніх організацій70,070,0 Управління економіки міста, міське фінансове управління
Забезпечення виконкому міської ради статистичними матеріалами8,08,0 Управління економіки міста, міське фінансове управління
6. Механізми регулювання
6.2. Інвестиційна діяльність
Будівництво заводів по сортуванню сміття в місцях, всього,у тому числі: В.Корениха;Промзона10000,0 5000,05000,0 “Микспецсервіс”, ТОВ НВП “Земля і Життя”
Розширення мережі тролейбусного сполучення, проведення тролейбусної лінії в Корабельний район65000,0 КП ММП “Миколаївелектротранс” (за узгодженням)
Оновлення основних фондів КП ММП “Миколаївелектротранс”5000,04400,0 КП ММП “Миколаївелектротранс” (за узгодженням)
Упровадження нових технологій з благоустрою та санітарного очищення11500,0 “Микспецсервіс”, ТОВ НВП“Земля і Життя”, УЖКГ, ЖЕКи, адмініст-рації районів міста
Фінансування проекту “Інвестиційний форум муніципальних підприємств”250,0250,0 Управління економіки міста, міське фінансове управління
Фінансування Програми соціального інвестування м.Миколаєва80,0 Управління громадських зв”язків, Фонд розвитку м.Миколаєва (за узгодженням)
Фінансування Програми розвитку підприємництва у м. Миколаєві на 2005 –2006 роки420,0100,00Відділ координації підприємницької діяльності, легкої та переробної промисловості
Створення презентаційних брошур «Інвестиційний Миколаїв»20,0 Управління економіки міста, міське фінансове управління
Створення фотоальбому «Невідомі історичні факти про Миколаїв»80,0 -//-
Участь у всеукраїнських та міжнародних виставках, форумах, семінарах з представленням рекламних і презентаційних матеріалів про місто: виставкового стенду, компакт-диску «Город Николаев на карте мира», фотоальбому «Туризм Николаева»5,0 Управління економіки міста
Щорічне оновлення інформації на виставковому стенді м. Миколаєва 80,0 -//-
Проведення семінарів та ознайомчих лекцій з керівниками підприємств, що подали заявки на залучення інвестицій, щодо вимог оформлення бізнес-планів та техніко-економічних обгрунтувань5,0 -//-
Виготовлення інформаційного стенду “Залучення інвестицій у м. Миколаїв” 2,5 -//-
6.3. Управління земельними ресурсами
Векторізація растра 300,0300,0 Управління земельних ресурсів
Розмежування земель державної та комунальної власності344,2 -//-
Забезпечення функціонування програми АЗК м.Миколаїв, у тому числі:технічне забезпечення;програмне забезпечення;супроводження програми 20,0100,036,2 -//-
Підготовка конкурсів, аукціонів по продажу землі300,0 -//-
Супроводження програми по контролю за орендною платою 12,2 -//-
Інвентаризація земель комунальної власності 100,0 -//-
Оформлення технічної документації для пільгової категорії громадян20,0 -//-
6.4. Архітектура та містобудування
Реконструкція покрівлі ЗОШ №11110,0110,0 Міське управління освіти
Реконструкція з прибудовою муніципального колегіуму по вул.Котельній9759,91500,0 Управління капітального будівництва, реконструкції та ремонту
Реконструкція будівлі пральні міської лікарні №3120,0120,0 Управління охорони здоровўя
Розробка Генплану м.Миколаєва 1000,0800,0 Управління архітектурної діяльності
Розробка проекту розміщення та впорядкування обўєктів рекламно-інформаційного призначення та елементів міського дизайну100,0100,0 -//-
6.7. Засоби масової інформації
Продовження практики проведення прес-конференцій, телебрифінгів, “гарячих ліній” в засобах масової інформації за участю представників місцевого самоврядування з актуальних питань соціально-економічного розвитку міста. 30,0 Відділ по роботі із ЗМІ управління громадських зв’язків, редакції засобів масової інформації (за погодженням)
Інформування населення про події соціально-економічного та культурного життя міста через електронні та друковані засоби масової інформації200,0 Управління громадських зв’язків
Фінансова підтримка відповідно до статті 8 Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів»:газети Миколаївської міської ради «Вечерний Николаев»;міського телеканалу “МАРТ” 250,0 250,0 200,0 Міськвиконком
Висвітлення діяльності міського голови, міської ради та міськвиконкому відповідно до Закону України “Про порядок висвітлення діяльності органів влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації”220,0 Управління громадських зв’язків
Ілюстрування, літературно-редакторську та коректорську обробку матеріалів, що будуть розміщені на сторінках Інтернет-порталу м. Миколаєва7,2 Агенції, які виконують медіа-послуги, відділ по роботі із ЗМІ управління громадських зв’язків
Забезпечення технічного супроводу для функціонування та постійного оновлення інформації на Інтернет-порталі м. Миколаєва 20,0 КП “Міський інформаційно-обчислювальний центр”(за погодженням)
Збір, обробка, систематизація та аналіз інформації та досвіду про досвід та розвиток врядування інших регіонів України з використанням цих даних у діяльності місцевих органів 10,0 Агентства, які виконують медіа-послуги, управління громадських зв’язків
Забезпечення соціологічною інформацією органів місцевого самоврядування про ставлення окремих городян і соціальних груп до суспільних подій та явищ, процесів, фактів. Вивчення відношення населення на події, що відбуваються в Україні та світі. Проведення опитування населення в межах виконання загальноміських програм. Аналіз виборчих процесів82,0 Центри соціальних досліджень ( за погодженням)
9. Соціальна сфера
9.4. Соціальне забезпечення
Матеріальна допомога населенню357,0340,0 Управління праці та соціального захисту населення
Доплата учням-сиротам, які навчаються у середніх навчальних закладах та ПТУ 206,4150,0 Управління праці та соціального захисту населення
Утримання міських притулків для осіб без визначеного місця проживання та для громадян похилого віку і інвалідів 1383,0900,0 -//-
Відкриття філії міського притулку для осіб без визначеного місця проживання (для жінок) на 40 місць240,0 Управління праці та соціального захисту населення
Розширення притулку для осіб без визначеного місця проживання (розмістити в іншому приміщенні) до 80 місць290,0 -//-
Створити умови у міському притулку для громадян похилого віку та інвалідів для збільшення на 10 ліжко-місць 49,0 -//-
Створити пункт транспортного обслуговування інвалідів, які пересуваються на візках80,0 -//-
Забезпечити придбання та встановлення лічильників питної води для малозабезпечених сімей40,0 -//-
Фінансова допомога міським громадським організаціям 151,0130,9 -//-
Пільгове перевезення мешканців с.М.Корениха річковим транспортом на лінії Каботажний мол – с. М.Корениха150,0150,0 -//-
Поховання безрідних 240,0170,0 -//-
Допомога на поховання 147,0120,0 -//-
Доплата до пенсії на житлово-комунальні послуги почесним громадянам міста63,663,6 -//-
9.5 Житлово-комунальне господарство
Житлове господарство
Капітальний ремонт та реконструкція житлового фонду комунальної власності міста19070,03690,0 УЖКГ, адміністрації районів міста
Переобладнання житлового фонду ЖКП “Дружба” з гуртожитків у житлові будинки1740,0 УЖКГ
Придбання та обладнання житлових будинків приладами обліку та їхнього обслуговування2100,0200,0 УЖКГ, адміністрації районів міста
Розвиток газотранспортної мережі2462,035,0 Управління капітального будівництва, реконструкції та ремонту
Розвиток мереж електропостачання230,0 -//-
Благоустрій та санітарне очищення міста
Утримання та поточний ремонт об”єктів благоустрою30209,018564,6 УЖКГ, адміністрації районів міста
Капітальний ремонт об”єктів благоустрою, всього, у тому числі:33944,02950,0 УЖКГ
- капітальний ремонт вулично-дорожньої мережі та штучних споруд;31744,02950,0
Придбання контейнерів для сміття2150,01500,0 Адміністрації районів міста
Берегоукріплювальні роботи1400,0 -//-
Будівництво нових кладовищ10400,0765,0 УЖКГ
Водопровідно-каналізаційне господарство
Оновлення основних фондів міського комунального підприєм-ства “Миколаївводоканал”11500,0 МКП “Миколаївводоканал”(за узгодженням)
Будівництво нового водоводу в с.Мала Корениха270,0 Адміністрація Заводського району
Реконструкція водонапірних веж в с.Велика Корениха300,0 Адміністрація Заводського району
Будівництво очисних споруд в с.Велика Корениха505,3 Адміністрація Заводського району
Прокладання водопроводу ЗОШ №16 та дитячого саду в с.Тернівка289,0100,0 УЖКГ
Водопостачання житлових будинків мкр.Богоявленське (І –пусковий)150,0150,0 УКБРР
Реконструкція автоматичного управління НС 3, 4 підйому270,0150,0 УЖКГ
Теплопостачання та гаряче водопостачання
Розробка оптимальної схеми розвитку теплозабезпечення міста120.0 Управління житво-комунального господарства
Закриття малоефективних котелень571,1 ВАТ “Миколаївська ТЕЦ”, ОКП “Миколаїв-облтеплоенерго” (за узгодженням)
Заміна морально та фізично застарілих котлів та обладнання500,0 ВАТ “Миколаївська ТЕЦ”, ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” (за узгодженням)
Реконструкція ЦТП –5 в мкр. Намив150,0150,0 УЖКГ
Реконструкція котельні по пр.Г.Сталінграду62,062,0 -//-
Переведення на автономні джерела теплопостачання, всього, у тому числі:1300,0
- с.Матвіївка;800,0100,0 Адміністрація Центрального району міста
- с.В.Корениха;300,0200,0 Адміністрація Заводського району міста
-вул. Привільна, 136200,0 -//-
Дотація житлово- комунальним підприємствам
Дотація на вивіз рідких відходів від домів комунальної власності, що не мають централізованого водовідведення1630,01167,0 Адміністрації Центрального та Заводського районів міста
Дотація на тепловодопостачання ЖСК “Заріччя”520,0303,0 Адміністрація Завод-ського району міста
Дотація на дератизацію підвалів у будинках комунальної власності 420,0100,0 УЖКГ, адміністрації районів міста
Капітальний ремонт системи ГВП у мкр.Кульбакине1720,0 Управління житво-комунального господарства
10. Гуманітарна сфера
10.1. Охорона здоров”я
Придбання санітарних автомобілів (13 шт.) для укомплектування бригад СШМД910,048,0 Управління охорони здоров”я,головний лікар СШМД
Придбання санітарного автотранспорту для дитячої поліклініки №1 35,0 Управління охорони здоров”я,головний лікар дитячої поліклініки № 1
Проведення ремонтних робіт 1000,0120,0 Управління охорони здоров”я,головні лікарі
Придбання медичного обладнання для закладів охорони здоровўя1769,71252,0 -//-
10.2. Освіта
Забезпечення організації харчування дітей 12978,69414,9 Управління освіти
Відпочинок та оздоровлення дітей пільгової категорії406,2406,2 Управління освіти
Забезпечення соціального захисту і підтримки дітей – сиріт та дітей, які залишилися без батьківського піклування 1738,3 167,0 Управління освіти
Забезпечення безкоштовного підвезення до місця навчання й додому школярів ЗОШ №12, 27, 40 83,783,7 Управління освіти
Забезпечення безкоштовного проїзду учнів міста міськелектротранспортом2350,02350,0 -//-
Розширення мережі безкоштовних гуртків 4000,03929,6 -//-
Продовження експериментальної діяльності у Першій українській гімназії, ЗОШ №№1, 18, 28, 39, 42, 46, 50, 53, 57, спеціалізованій школі мистецтв та прикладних ремесел і в ДНЗ №№1, 5, 10, 50, 103, 132.174,7174,7 Управління освіти, НМЦ
10.3. Культура
Оформлення державних актів на користування землею, технічної документації закладів культури, оплати видатків по страхуванню100,0 Управління культури,заклади культури
Виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію будинку орнітології, даху будівлі приматів „Острову звірів”, адміністративного будинку. Будівництво міні-топкових у будинках орнітології, акватераріуму, антилопниці, слоновнику, реконструкція водяних мереж, капітальний ремонт усіх приміщень, ремонт асфальтобетонного покриття доріг та тротуарів 6000,0 Управління культури, Миколаївський зоопарк
Забезпечення організації та проведення культурно-масових заходів, присвячених державним, громадським, соціально-політичним святам, ювілейним і професійним датам та подіям, а також проведення конкурсів, фестивалів, оглядів художньої самодіяльності, виставок тощо500,0 Управління культури,заклади культури, адміністрації районів міста, міськвиконком, управління освіти, управління ЖКГ
Фінансова підтримка КП “Миколаївські парки”, КП “Центр культури та дозвілля “Промінь”, КП” Культурно-ігровий комплекс “Дитяче містечко „Казка” , Миколаївському зоопарку 6750,0 3222,9 Управління культури
10.4. Охорона культурної спадщини
Вивчення (дослідження) та паспортизація об’єктів культурної спадщини41,5 Відділ охорони культурної спадщини
Підготовка статей для обласного тому Зводу пам’яток України по м.Миколаєву83,3 Відділ охорони культурної спадщини
Завершення робіт по реконструкції меморіалу воїнам-визволителям на військовому цвинтарі (вул.Степова,35)64,064,0 Відділ охорони культурної спадщини, адміністрація Центрального району, управління ЖКГ
Ремонт меморіального комплексу воїнам-визволителям, до складу якого входять дві братські могили та пам’ятна стела (Корабельний район, Ш.Балка, кладовище)25,0 Відділ охорони культурної спадщини, адміністрація Корабельного району, управління ЖКГ
Ремонт та реконструкція меморіалу воїнам-визволителям (Корабельний район, пр.Жовтневий) 70,0 Відділ охорони культурної спадщини, адміністрація Корабельного району
Реставрація меморіалу воїнам-односельцам та воїнам-визволителям(Центральний район, Тернівка) 40,030,0 Відділ охорони культурної спадщини, адміністрація Центрального району
Ремонт пам’ятників на могилах О.П.Сидорчука, Ф.І.Комкова та двох одиничних братських могилах воїнів-визволителів (вул.Степова,35, кладовище)5,0 Відділ охорони культурної спадщини, адміністрація Центрального району, УЖКГ
Ремонт пам’ятника на могилі юних підпільників В.Хоменка та Ш.Кобера (Херсонське шосе, кладовище) 2,0 Відділ охорони культурної спадщини, адміністрація Центрального району, управління житлово-комунального господарства
Реставрація пам’ятки архітектури по вул.Наваринській,3 110,0 Відділ охорони культурної спадщини, адміністрація Централь-ного району
Непередбачені роботи по ремонту та консервації пам’яток8,0 Відділ охорони культурної спадщини
Розроблення Комплексної програми збереження історичної забудови міста Відділ охорони культурної спадщини, адміністрація Централь-ного району, УЖКГ
10.5. Фізична культура та спорт
Утримання спортивних шкіл міської комунальної власності14490,59076,8 Комітет у справах фізичної культури і спорту, адміністрації районів міста, управління освіти
Надання фінансової підтримки МБК „Миколаїв”, МФК „Миколаїв”, жіночому баскетбольному клубу „Мрія”, ФОКу „Вікторія” 473,080,0 Комітет у справах фізичної культури і спорту
Утримання та реконструкція КУ „Центральний міський стадіон” 3500,0 -//-
Будівництво Алеї спортивної слави на території Центрального міського стадіону 500,0 -//-
10.6. Сім”я та молодь
Виплата стипендій міського голови студентам, які навчаються у вищих закладах освіти І-ІV рівня акредитації та професійно-технічних закладах м.Миколаєва, за досягнення значних успіхів в економічному, соціально-громадському, культурному розвитку міста, сприяння уславленню міста на всеукраїнському та міжнародному рівнях27,027,0 Управління у справах сім’ї, дітей та молоді
Сприяння організації тимчасовим громадським роботам, з залученням до них учнів загальноосвітніх закладів, студентів вузів І-ІV рівнів акредитації 12,012,0 Управління у справах сім’ї, дітей та молоді, управління освіти, адміністрації районів міста, громадські організації (за узгодженням).
Сприяння залученню студентської та учнівської молоді до виконання програм соціально-економічного розвитку м.Миколаєва, програм збереження і відтворення довкілля, об’єктів культурної спадщини.10,010,0 Управління у справах сім’ї, дітей та молоді, адміністрації районів міста, громадські організації (за узгодженням).
Сприяння діяльності дитячих, жіночих та молодіжних громадських організацій, виконанню програм, ініціатив цих організацій, спрямованих на духовний і соціальний та культурний розвиток жінок, дітей та молоді, підтримку їх творчого потенціалу.321,0290,8 Управління у справах сім’ї, дітей та молоді
Проведення групових та індивідуальних консультацій в рамках здійснення соціальної роботи, соціальної підтримки і соціального супроводу сімей, неповнолітніх, дітей-інвалідів та їх батьків, дітей з неповних, багатодітних та малозабезпеченних сімей15,015,0 Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Проведення культурно-просвітницької роботи про шлюб, сім”ю та безпечне материнство, впровадження в життя національних звичаїв, повноцінних високохудожніх обрядів Управління архівної роботи та урочистих подій
Підтримка молодим сім”ям та одиноким громадянам на будівництво житла2500,0600,0 Міськвиконком, Фонд підтримки молодіжного будівництва (за узгодженням)
10.7. Співпраця з об”єднаннями громадян
Утримання комітетів самоорга-нізації населення:- мкр.”Перемога- робітничого селища “Ялти”- Залізничого селища- мкр.”Леваневський”- мкр.”Казка”- селища ім.Горького- “Сухий Фонтан” 447,092,014,010,037,357,1 Управління громадських зв”язків, та комітети самоорганізації населення(за узгодженням)
11. Природокористування та безпека життєдіяльності людини
11.1. Охорона природного навколишнього середовища
Озеленення та догляд за зеленими насадженнями на території міста300 Відділ охорони навколишнього природного середовища
Інвентаризація земельних ділянок парків, скверів, ділянок зелених насаджень80 -//-
Виконання природоохоронних заходів по зменшенню забруднення навколишнього середовища250 -//-
Розвиток і зміцнення матеріальної бази природоохоронних організацій 30 -//-
Проведення заходів з екологічної освіти дітей50 -//-
11.2. Техногенна безпека
Фінансування заходів щодо запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій і заходів з рятування на водах1900,0240,0 Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення
Поповнення матеріального резерву130,035,0 -//-
Приведення засобів колективного захисту в готовність до використання320,0 Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення
Придбання автопідіймача для обслуговування будинків підвищеної поверховості300,0300,0 -//-
Утримання та модернізація міської системи оповіщення та зв’язку200,020,0 -//-
Придбання обладнання для забезпечення роботи аварійних служб ЖКГ120,0 -//-
Придбання спеціального обладнання для забезпечення роботи пунктів управління та мобільних оперативних груп органів управління 30,0 -//-
Впровадження автоматизованих технологій збирання, аналізу і передачі інформації про наслідки надзвичайних ситуацій, моніторинг потенційно небез-печних об’єктів та територій, гідрометеорологічних явищ15,0 -//-
11.3. Охорона правопорядку
Утримання пунктів охорони правопорядку 279,0230,0 Відділ координації правоохоронних органів, оборонної і мобілізаційної роботи

Додаток 3
до Програми економічного і
соціального розвитку м.Миколаєва на 2006 рік

Перелік
міських програм розвитку, які діють в 2006 році
№ з.п.Назва програмиРозробник програмиДата та № реєстрації програми
Міська Програма «Освіта» на 2003-2006 рокиУправління освіти27.09.02№ 5/35
Міська Програма “Вчитель”, прийнята відповідно до Постанови КМУ від 28.03.02 № 379 «Про затвердження Державної програми «Вчитель»Управління освіти13.06.03 № 12/35
Програма правової освіти населення в м.Миколаєві, керується Указом Президента України від 18.10.01 № 992/2001 «Про Національну програму правової освіти населення»Управління освіти23.01.02№39/23
Міська Програма “Освіта старшокласників як майбутніх виборців і активних членів міської громади” на 2005 –2007 рокиУправління освіти01.04.05№32/34
Міська Програма розвитку позашкільних навчальних закладів на 2005-2008 рокиУправління освіти24.02.05 №31/28
Міська Програма забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів сучасними технічними засобами навчання з природничо-математичних і технологічних дисциплін до 2011 рокуУправління освіти24.12.04№28/9
Міська Програма “Дорога”Управління ЖКГ26.03.03№11/2
Програма розвитку охорони здоров’я м.Миколаєва на 2003-2006 рокиУправління охорони здоров’я24.01.03 № 9/6
Комплексна програма «Онкологія» на 2003-2006 рокиУправління охорони здоров’я13.06.03№12/40
Програма імунопрофілактики населення міста Миколаєва на 2004-2006 рокиУправління охорони здоров’я12.02.04 № 18/45
Програма профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу в місті Миколаєві на 2004-2008 рокиУправління охорони здоров”я26.10.04№ 24/7
Програма боротьби з туберкульозом у місті Миколаєві на 2004-2006 рокиУправління охорони здоров”я 26.10.04№24/8
Програма реалізації державної політики у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у місті Миколаєві на 2004 –2010 рокиУправління охорони здоров”я26.10.04№24/9
Адресна програма на 2004-2006 роки щодо поліпшення технічного стану дитячих ігрових і спортивних майданчиків у Заводському районі м.МиколаєваАдміністрація Заводського району виконкому міської ради12.02.04№18/37
Міська Комплексна програма “Соціальний захист” на 2005-2006 рокиУправління праці та соціального захисту населення11.01.05№29/1
Міська Програма літнього відпочинку та оздоровлення дітей на період до 2008 рокуУправління праці та соціального захисту населення12.02.04№18/40
Міська Комплексна програма “Молодь” на 2003-2006 рокиУправління у справах сім’ї, дітей та молоді 21.11.02№ 7 / 16
Міська Програма покращання ритуального обслуговування в місті Миколаєві на 2004-2006 рр.КП «Миколаївський комбінат комунальних підприємств” 31.10.03 № 16/5
Міська Комплексна програма "Фізична культура і спорт" на 2004-2006 рокиКомітет у справах фізичної культури і спорту17.12.03№ 17/38
Програма залучення вітчизняних та іноземних інвестицій у м. Миколаїв на 2004-2006 роки Відділ промисловості та інвестицій17.12.03 № 17/37
Міська програма “Культура на 2005-2008 роки” Управління культури24.12.04№28/11
Програма інформаційної підтримки розвитку міста, діяльності міського голови, Миколаївської міської ради та її виконавчих органів на 2005-2006 рр. Управління громадських зв’язків24.12.04№28/21
Програма запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру в м. Миколаєві на 2006-2010 рр.Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення14.09.05 № 36/10
Програма реформування та розвитку житлово-комунального господарства м. Миколаєва на 2002-2005 роки та на період до 2010 рокуУправління ЖКГ20.05.04 № 20/4
Програма ремонту та заміни ліфтів і диспетчерських систем у житловому фонді міста Миколаєва на 2004-2008 рокиУправління ЖКГ17.10.03 № 15/40
Програма забезпечення молодих сімей та одиноких молодих громадян м.Миколаєва житлом на період з 2002 по 2005 роки, розроблена відповідно до Постанови КМУ від 29.07.02 №1089 “Про затвердження Державної програми забезпечення молоді житлом на 2002-2012 роки” Управління у справах сім’ї, дітей та молоді 21.11.02 № 7/26
Комплексна програма перспективного розвитку приватного сектору Ленінського району на 2003-2008 рр. Адміністрація Ленінського району виконкому міської ради17.12.03 № 17/32
Комплексна програма перспективного розвитку мікрорайону Велика Корениха Заводського району на 2004-2010 рокиАдміністрація Заводського району виконкому міської ради12.02.04№ 18/36
Комплексна програма перспективного розвитку робітничого селища Ялти Заводського району на 2003-2010 рр. Адміністрація Заводського району виконкому міської ради17.06.03 № 12/56
Програма ліквідації наслідків підтоплення території міста Миколаєва на період 2004-2010 роківУправління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення21.05.04 №20/42
Програма розвитку малого підприємництва в м.Миколаєві на 2005-2006 рокиВідділ координації підприємницької діяльності, легкої та переробної промисловості, послуг населенню11.01.05№29/2
Програма соціально-економічного розвитку мікрорайону Сухий Фонтан Заводського району на 2004-2009 рокиКомітет самоуправління “Сухий Фонтан”25.03.04№19/24
Комплексна програма перспективного розвитку приватного сектору Центрального району на 2005–2009 рр.Адміністрація Центрального району виконкому міської ради21.07.04№22/42
Програма охорони культурної спадщини в м.Миколаєві на 2006 –2010 роки Відділ охорони культурної спадщини22.12.05№40/3
Концепція екологічного розвитку м.Миколаєва в ХХІ століттіВідділ охорони навколишнього природного середовища14.12.01№36/29
Концепція безпеки м.МиколаєваУправління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення25.02.05№31/43
Програма створення страхового фонду документації м.Миколаєва на 2006-2007 рокиУправління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення23.12.0540/34

Додаток 4
до Програми економічного і
соціального розвитку
м.Миколаєва на 2006 рік

Перелік об”єктів будівництва,
які передбачається фінансувати в 2006 році за рахунок бюджетних коштів
( тис.грн.)
Найменування галузей та об”єктів Кошторисна вартістьВідсоток завершеності будівництва на 01.01.06 (в %)Всього видатків на завершення будівництваВсього видатків на 2006 рік
Комунальне будівництво
Будівництво нових міських цвинтарів у районах с.с. Балабанівка, Весняне, Капустяна Балка 1700,052,9800,0765,0
Газопостачання
Проектні роботи по газифікації станції “Мішкове” від вул. Дніпровської до вул. Кірова по вул. Новозаводській35,0 35,0
Водопостачання та каналізація
Прокладання водопроводу до д/с по вул. Іванова, 34 та ЗОШ №16 про вул. Горького, 46 в с.Тернівка479,040289,0100,0
Реконструкція автоматичного управління НС 3, 4 підйому59,064217,0150,0
Водопостачання житлових будинків по вул. Запорізькій від вул. 1 Козацької до вул. 13 Козацької в мкр. Богоявленське430,065150,0150,0
Прокладання каналізації у житловому будинку по вул. Ольшанців, 7960,0 60,060,0
Теплопостачання
Реконструкція ЦТП –5 мкр. Намив450,066,6150,0150,0
Реконструкція котельні по пр. Героїв Сталінграда62,0 62,062,0
Реконструкція газових систем квартир малозабезпечених громадян, які мешкають у житлових будинках по вул. Силікатній у с.Матвіївка370,045,9200,0100,0
Перехід на індивідуальне опалення житлових будинків у с.В. Корениха400,050200,0200,0
Освіта
Реконструкція з прибудовою муніципального колегіуму по вул. Котельній, в тому числі, проектні роботи11819,217,49759,91500,0 106,6
Реконструкція покрівлі ЗОШ №11228,752110,0110,0
Охорона здоров”я
Усунення деформацій конструкції будівлі пральні міської лікарні №3 (реконструкція)182,034120,0120,0
Культура
Реконструкція меморіалу воїнам –визволителям на військовому цвинтарі129,050,464,064,0
Реставрація меморіалу воїнам –односельцям та воїнам –визволителям в с.Тернівка30,0 30,030,0

Додаток 5
до Програми економічного і соціального
розвитку м.Миколаєва на 2006 рік

Комунальні підприємства культури
Об” єкт комунальної власностіАдресаДиректорВідновна вартістьосновнихфондівтис.грн. Залишко-ва вартістьосновнихфондів тис.грн. Фінансові результати Контракт з керівникомКільк.працівниківСередня заробітнаплатня,грн.
За звітнійперіод За попере днійперіод
КП ММР “Миколаївські парки”пр.Героїв Сталінграда , 2тел.35-14-75Трифонов ОлександрПетрович1166,0873,8-114,80,0з 01.03.04 по 01.06.06(Чайка В.Д.)42357
КП “Культурно-ігровий комплекс “Дитяче містечко “Казка”вул.Декабристів 38ател.47-65-53Прудка Лариса Вікторівна1101,8660,7-35,2-30,3з 01.07.03. по 01.07.04 (Чайка В.Д.)20330,0
КП “Міський центр культури та дозвілля”вул.Адмірала Макарова, 60тел.35-04-26Тимофєєва Ірина Петрівна807,7199,9-1,12,7з 21.04.04 по26.03.06(Чайка В.Д.)6420,7
КП “Центр культури та дозвілля “Промінь”вул.Веселинів-ська, 23Тел.44-20-62ТомовГригорій Михайлович 153,519,6-5,10,0з 01.02.03 по 10.02.05 (Чайка В.Д.)3214,0
Житлово-експлуатаційні підприємства
Об” єкт комунальної власностіАдресаДиректорВідновна вартістьосновнихфондівтис. грн. Залишкова вартістьосновнихфондів тис. грн. Фінансові результати Контракт з керівникомКільк.працівниківСередня заробітнаплатня,грн.
За звіт-нійперіодЗа поперед-нійперіод
КЖЕП Ленінського районувул.Олійника,9а тел.21-41- 31ЗаікінВіктор Михайлович0,00,0783,7-676,2з 15.03.04 по 01.04.06(Чайка В.Д.)
РБУ , філія КЖЕП Ленінського районувул.12 Поздовжня, 49тел.23-11-87Татаренко Олександр Іванович0,00,0 з 01.10.2000 по 01.10.05 (Піше-нін В.О.)
КЖЕП Центрального районувул.Адмірала Макарова,7тел.36-12-15Попов Віктор Іванович0,00,0-306,6-66,1з 01.07.05 по 01.06.06 (Чайка В.Д.)62557,4
КЖЕП Заводського районувул. Біла,2 тел.34-31-65Михайлюк Олександр Іванович0,00,0-527,5-447,4з 20.09.01 по 20.09.05 (Чайка В.Д.)
ЖКП ММР “Заводське № 2”вул. Біла,2 тел.34-31-65Михайлюк Олександр Іванович268447,3151267,0-282,8 з 01.07.05 по 01.06.06 (Чайка В.Д.)272609,0
КЖЕП -20вул.Рибна,1б тел.25-20-85Калачьов Євген Павлович215503,8135675,9-244,3-12,4з 01.08.05 по 01.06.06.(Чайка В.Д.)116533,0
КЖЕП ММР “Соборне”вул.Адмірала Макарова,7тел.36-01-95Гусєв Леонід Анатолійович385732,3169304,8-380,4-272,8з 18.08.05 по 01.06.06 (Чайка В.Д.)215620,0
ЖКП “Заріччя”вул. Ясна Поляна, 1 бтел.33-65-14Васєв Сергій Володимирович5362,02787,2-150,8-17,2з 06.09.05 по 01.09.06 (Чайка В.Д.)44489,7
ЖКП “Чорномор-побутсервіс”пр.Леніна,9тел.462402Каніболоцький Юрій Миколайович 1,90,3-110,6-199,8Контракт не укладався5422,0
КЖЕП “Дружба”вул.Маршала Василевського, 55ател.24-02-17Ластовецький Володимир Іванович55911,031121,0-179,5-182,5з 01.09.05 по 31.08.06 (Чайка В.Д.)81422,0
КЖЕП ММР “Соляні”вул.Архітектора Старова,6тел.42-32-50 57-02-99Подройко Галина Олексіївна165941,9106961,3-155,3 з 18.07.05по 01.06.06(Чайка В.Д.)143502,0
ЖКП ММР “Бриз”вул.Правди, 6а тел.56-37-73Коротаєв Олександр Миколайович163602,594583,7145,4 з 01.05.05 по 31.12.06 (Чайка В.Д.)102524,0
КЖЕП № 6пр.Леніна,9 тел.46-24-02Церковний Валентин Андрійович0,00,0-243,2-29,1з 18.07.05 по 18.07.06 (Чайка В.Д.)
ЖКП № 12пр.Леніна, 9 тел.34-41-39Гайдаржи Валентин Васильович108,815,1-60,7 -842,0З 01.07.02 по 31.12.06 (Чайка В.Д.)
КЖЕП ММР “Заводське № 1”пр.Леніна, 9 тел.34-41-39Гайдаржи Валентин Васильович435431,4273673,9-488,2 З 01.05.05 по 01.05.08 (Чайка В.Д.)359515,0
КЖЕП №17пр. Миру, 25тел.21-10-43 21-00-42Кирієнко Тетяна Анатоліївна0,00,0-200,0-137,2з 01.08.2000 по 01.09.05(Чайка В.Д.)
ЖКП ММР “Мрія”пр. Миру, 25тел.21-10-43 21-00-42Кирієнко Тетяна Анатоліївна91901,853324,5-37,3 з 01.04.05 по 01.06.06 (Чайка В.Д.)34882,8
ЖКП №22вул.Подвой-ського, 6тел.25-31-80 25-91-94Плєхов Микола Олександрович138475,681067,2-285,1215,5з 05.08.05 по 01.06.06 (Чайка В.Д.)110454,0
ЖКП №23вул.Знам”янська, 33 тел.60-29-31 60-22-79Барковська Тетяна Миколаївна44850,325432,4-275,7-177,3з 01.08.05 по 01.06.06 (Чайка В.Д.)46516,0
КЖЕП №24пр.Жовтневий , 340/2тел.63-14-57 63-12-03Присяжний Василь Львович161100,1104894,5-82,60,0з 01.08.05 по 01.01.06 (Чайка В.Д.)107510,0
ЖКП ММР”Південь”вул.Олійника, 9ател.21-41-31ПішенінВіталій Олексійович730215,5421413,2-1290,2-119,2з 01.07.05 по 01.06.06(Чайка В.Д.)534484,9
КЖЕП ММР “Проспект”пр.Леніна, 152тел.24-60-9724-50-14КупрасовВ’ячеслав Олександрович244756,6135816,3-21,3 з 05.10.05 по 01.06.06 (Чайка В.Д.)74578,3
Комунальні підприємства
Об” єкт комунальної власностіАдресаДиректорВідновна вартістьосновнихфондівтис.грн. Залишкова вартістьосновнихфондів тис.грн. Фінансові результати Контракт з керівникомКільк.працівниківСередня заробітнаплатня,грн.
За звіт-нійперіодЗа поперед-нійперіод
КП “Миколаївський комбінат комунальних підприємств”вул. Степова, 35 тел.24-20-70БрекВіталійОлександрович 1832,01070,0-77,9 контракт не укладено102500,0
КП “Госпрозрахункова дільниця механізації будівництва”вул.2 Слобідська,140тел.36-82-64 36-82-84Куліш Олег Ростиславович8862,65270,911,99,3з 01.07.05 по 01.06.06 (Чайка В.Д.)127652,5
КП “Комуналсервіс”тел.55-09-67Виверець Анатолій Миколайович1,61,1-63,8 контракт не укладено6330,0
КВЕП “Миколаїввторре-сурси”пр. Леніна, 15 тел.46-13-30Разумов МиколаОлександрович1075,3536,752,658,4з 01.09.03 по 01.09.06 (Чайка В.Д.)41690,8
КП ММР “Миколаївелектротранс”вул. Андрєєва, 17 тел.36-13-52Кондратьєв Андрій Володимирович49688,515196,1-1014,6-1785,0 з 01.07.05 по 01.06.06 (Чайка В.Д)978620,0
КП “Таймсет”вул.Нікольська, 27тел.35-21-05Ковалевський Валентин Іванович965,2952,14,46,8з 01.06.03 по 01.06.06 (Чайка В.Д.)37370,0
МКП “Миколаїв-водоканал”вул.Чигрина,161Тел.24-41-56Тельпіс Василь Степанович334718,2186264,1-8667,0-3832,0 з 10.04.01 по 01.05.06 (Чайка В.Д.)1261759,4
КВП по організації харчування в навчальних закладах вул. Генерала Карпенка, 49Тел.34-31-37Шуліченко НадіяВікторівна1440,6830,0-99,223,7з 01.06.98 по 01.06.06 (Чайка В.Д.)409522,0
КП “Фрегат”вул. Адміральська, 20тел.35-02-35Данилов Віктор Анатолійович49,45,6-8,2-13,5з 12.07.02 по 12.07.05.(Чайка В.Д.)12344,0
КП “Миколаївське міське бюро технічної інвентаризації”вул.Шевченка,40 тел.36-12-39Зіма Віктор Кирилович1520,6699,0156,1612,4з 01.04.03 по 01.04.08 (Чайка В.Д.)1711300,0
КП”Госпрозрахункове проектно-виробниче архітектурно-планувальне бюро”вул. Адміраль-ська,20(к.262-1) тел.35-34-53Кушнір Володимир Федорович149,723,50,48,5з 04.01.2000 по 31.12.05(ФоменкоЛ.Б.)36870,0
КП “Госпрозрахункове проектно-вишукувальне бюро”вул.Лягіна,4 кімн.407 тел.35-43-46Шалабонін Анатолій Павлович10,23,52,10,4з 01.12.04 по 01.06.06(Чайка В.Д.)8660,0
КП “Обрій - ДКП”рул.Рибна,1 тел.256083Колтунов Олександр Дмитрович113,632,55,517,3з 01.01.03 по 01.01.06. (Чайка В.Д.)91038,0
КП “Міський інформаційно-обчислювальний центр”вул. Адміральська, 20 тел.351142Сафронов ВолодимирСеменович11,91,30,00,3з 05.11.03 по 05.11.06 (Чайка В.Д.)13475,0
КП “Миколаївсудпром” СавінВолодимир Григорович476,3466,718,6 контракт не укладався4332,0
КП “Експлуатаційне лінійне управління автодоріг”вул. Гречиш-нікова, 54 тел.246372Положенко Валерій Миколайович269081,0287775,0-252,8-301,4з 01.08.05 по 01.06.06 (Чайка В.Д.)180400,0
КП “Матвіївка-побут”вул. Силікатна, 267 (с.Матвіївка) тел.429192Петров Олександр Іванович16881,99861,7-106,0-27,8з 30.09.05 по 01.07.06 (Чайка В.Д.)32548,2
КП “Комунар-побут” Бурлаков Олександр ОлексійовичНа цей час звіт не надано контракт не укладався
КП “Телерадіокомпанія “Март”вул. Маршала Василевсь-кого,51тел.35-94-51 24-63-94Дмитрієв Мирослав Дмитрович1290,1349,6-38,6-110,9з 08.10.04 по 01.06.06(Чайка В.Д.)34663,7
КП “Радіостанція “Март”вул. Маршала Василевсь-кого,51тел.35-94-51 24-63-94Гадар Віктор Григорович
Дочірнє підприємство “стоматологічної поліклініки №1”вул.28 Армії,10 тел.55-95-63Млек Олександр Олексійович1728,4689,576,541,6З 26.07.02 по 01.01.05 (Чайка В.Д.)125502,8
Дочірнє підприємство “стоматологічної поліклініки №2”вул. Чкалова, 86 тел.46-43-63Антоненко Борис Григорович2,60,435,688,8З 01.07.05 по 01.06.06 (Чайка В.Д.)62422,0
КП “Стоматологія №3”вул.Енгельса, 43ател.23-02-64КоваленкоЄвген Олександрович59,312,7-18,30,0з 15.03.04 по 15.03.201423429,0
КП “Миколаївська овочева база”вул.Кагатна,1 тел. 23-62-45Кашпуренко Валентина Архипівна9929,04127,0-44,0-129,0з 24.01.02 по 24.01.05 (Чайка В.Д.)27560,0
КП “Аптека” Федорчук Олександр Володимирович3,51,2-27,1-5,8з 01.11.04 по 01.11.06(Чайка В.Д.)2860,0
КП “Дорога”вул. Новозаводська,7тел.23-23-19 58-13-11Лобанов Юрій Семенович1096,1313,80,733,7з 11.12.02 по 11.12.06 (Чайка В.Д.)29457,0
КП “Теплоенергосервіс”вул.Потьомкінська,95Тел.36-85-11 47-61-59Філевський Микола Євгенович248,0122,3-105,3-26,3з 02.08.04 по 01.06.06(Чайка В.Д.)92625,0
КП “Миколаїв-комунтранс”( АТП-1428)вул.Скорохо-дова, 199тел.24-00-74КлочанСергій Федорович5620,01956,20,0195,0з 26.06.03 по 01.06.06 (Чайка В.Д.)149695,0
Комунальне спеціалізоване монтажно-експлуатаційне підприємствовул. 11 Лінія, 80Цуканов Валерій Іванович529,8153,7-6,2-12,2з 22.04.04 по 22.09. 04(Чайка В.Д.)33712,5

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: