М И К О Л А Ї В С Ь К А М І С Ь К А Р А Д А
В И К О Н А В Ч И Й К О М І Т Е Т
РІШЕННЯ
04 червня 2021 № 462
Про схвалення прогнозу
бюджету Миколаївської міської
територіальної громади на
2022 та 2023 роки
Відповідно до підпункту 3 пункту 49 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України, керуючись підпунктом 1 пункту «а» статті 28, пунктом 1 частини другої статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради
ВИРІШИВ:
1. Схвалити прогноз бюджету Миколаївської міської територіальної громади на 2022 та 2023 роки (додається).
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на міського голову Сєнкевича О.Ф.
Міський голова О. СЄНКЕВИЧ
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення виконкому
від 04 червня 2021
№ 462
Прогноз
бюджету Миколаївської міської територіальної громади
на 2022 та 2023 роки
1. Загальна частина
Прогноз бюджету Миколаївської міської територіальної громади на 2022 та 2023 роки (далі – Прогноз) розроблено на основі діючих положень бюджетного та податкового законодавства України, Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2021-2023 роки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 671, міських цільових програм, аналізу виконання міського бюджету у попередніх та поточному бюджетному періоді, оцінки досягнутого рівня розвитку міста.
Метою середньострокового прогнозування є запровадження дієвого механізму управління бюджетним процесом в місті Миколаєві, встановлення взаємозв’язку між стратегічними цілями та можливостями бюджету у середньостроковій перспективі, забезпечення прозорості, передбачуваності та послідовності бюджетної політики.
Прогноз визначає основні напрями дій в середньостроковій перспективі, які сприятимуть досягненню довгострокових стратегічних цілей та є основою для складання головними розпорядниками бюджетних коштів планів своєї діяльності та галузевих програм.
На середньострокову перспективу в умовах стабілізації національної економіки України основними завданнями бюджету є:
- зростання дохідної частини бюджету за рахунок активізації підприємницького потенціалу, підвищення податкоспроможності, зниження частки тіньової економіки, збільшення фонду оплати праці працівників підприємств, установ, організацій;
- залучення інвестицій в економіку міста;
- підвищення результативності та ефективності бюджетних видатків шляхом застосування дієвих методів економії бюджетних коштів, здійснення оптимізації витрат головних розпорядників бюджетних коштів шляхом виключення непріоритетних та неефективних витрат та подальшої оптимізації бюджетних програм;
- підвищення рівня прозорості та раціональності бюджетного процесу, посилення бюджетної дисципліни та контролю за витратами бюджету;
- підтримка економічного зростання та зміцнення фінансово - економічної самостійності бюджету Миколаївської міської територіальної громади;
- удосконалення системи результативних показників з метою підвищення якості надання послуг у відповідних сферах;
- створення реального підґрунтя для виконання органами місцевого самоврядування своїх повноважень в частині якісних суспільних послуг населенню шляхом виконання державних соціальних стандартів і гарантій та ефективному функціонуванню бюджетної системи.
Прогноз базується на принципах збалансованості, обґрунтованості, ефективності та результативності.
Прогноз включає індикативні прогнозні показники бюджету за основними видами доходів, фінансування, видатків і кредитування за бюджетними програмами, які забезпечують протягом декількох років виконання інвестиційних проєктів, взаємовідносин з іншими бюджетами.
2. Основні індикативні прогнозні показники бюджету Миколаївської міської територіальної громади
Індикативні прогнозні показники бюджету Миколаївської міської територіальної громади на 2022 та 2023 роки є основою для складання головними розпорядниками бюджетних коштів планів своєї діяльності та формування показників проєкту бюджету на середньострокову перспективу.
При здійсненні прогнозу бюджету на 2022 та 2023 роки застосовані такі основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України:
Показники | 2022 рік | 2023 рік |
Індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року), % | 106,2 | 105,3 |
Індекс цін виробників (грудень до грудня попереднього року), % | 108,0 | 106,1 |
Під час розрахунку враховано такі соціальні стандарти:
1. Мінімальна заробітна плата: з січня 2022 року – 6 700 гривень; з січня 2023 року – 7 176 гривень.
2. Посадовий оклад працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки: з січня 2022 року – 2 983 гривні; з січня 2023 року – 3 195 гривень.
3. Розмір прожиткового мінімуму:
на 2022 рік: з 1 січня – 2 481 гривня, з 1 липня – 2 600 гривень, з 1 грудня – 2 684 гривні;
на 2023 рік: з 1 січня – 2 684 гривні, з 1 липня – 2 813 гривні, з 1 грудня – 2 880 гривень.
Під час розрахунку індикативних прогнозних показників на 2022 – 2023 роки враховані припущення щодо факторів, які впливають на формування доходної та видаткової частин бюджету.
Припущення в частині формування доходів бюджету передбачають: підвищення розміру мінімальної заробітної плати та посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки; повернення до траєкторії показника випереджаючих темпів зростання середньої заробітної плати по місту до такого ж показника по мінімальній заробітній платі; зміни в законодавстві на постійній основі щодо зарахування до місцевих бюджетів частини акцизного податку з пального; призупинення індексації грошової оцінки земель; інші зміни до законодавства, що впливають на показники місцевих бюджетів та міжбюджетних трансфертів.
Припущення в частині видатків передбачають: забезпечення законодавчого підвищення мінімальної заробітної плати та посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки; збільшення видатків бюджетних установ на оплату комунальних послуг та енергоносіїв з урахуванням прогнозного індексу цін виробників (у 2022 році застосовано коефіцієнт 1,080, у 2023 – 1,061); здійснення заходів з підвищення рівня енергоефективності та енергозбереження; забезпечення стабільної роботи установ та закладів соціально-культурної сфери; надання власних соціальних гарантій для малозахищених категорій громадян; підтримка в належному стані об’єктів житлово-комунального господарства та інших об’єктів інфраструктури міста; прогнозні показники видатків міського бюджету за бюджетними програмами, які забезпечують виконання інвестиційних проєктів протягом декількох років.
Враховані вимоги статті 77 Бюджетного кодексу України щодо забезпечення в першочерговому порядку потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ, на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами.
Оскільки термін дії міських програм розвитку окремих галузей закінчується у 2021 році, для прогнозування застосовані показники динаміки витрат за попередні роки.
Основні показники бюджету Миколаївської міської територіальної громади на 2020-2023 роки наведено у додатку 1 до цього Прогнозу.
3. Дохідна спроможність бюджету Миколаївської міської територіальної громади
Прогноз доходів бюджету Миколаївської міської територіальної громади на 2022-2023 роки розроблено з урахуванням заходів, спрямованих на реалізацію бюджетно-податкової політики, впровадження економічних реформ з метою встановлення сприятливих умов для ведення бізнесу; стабільності податково-бюджетної системи; зростання надходжень та підвищення життєвого рівня населення міста; посилення позитивних тенденцій в усіх сферах економіки міста на основі норм чинного Податкового і Бюджетного кодексів України та інших законодавчих актів із врахуванням подальшої децентралізації.
Пріоритетними завданнями податкової політики на середньострокову перспективу, спрямованими на подальше економічне зростання, є:
- розширення бази оподаткування;
- забезпечення стабільності податкової системи, спрямованої на підвищення ефективності податкового адміністрування, у тому числі місцевих податків і зборів;
- мінімізація можливостей для зловживань;
- удосконалення бюджетного планування та запровадження середньострокового бюджетного планування;
- зміцнення фінансової спроможності бюджету шляхом забезпечення надходжень з урахуванням позитивної динаміки у порівнянні з попереднім роком.
Це може бути досягнуто, у тому числі в результаті запровадження податкового контролю за відповідністю доходів і витрат громадян; заходів, спрямованих на легалізацію виплати заробітної плати; подальше зниження податкового навантаження на заробітну плату з метою збільшення її розміру, у тому числі шляхом попередження випадків її свідомого заниження роботодавцями; забезпечення ефективного та раціонального використання земельних ресурсів та комунального майна; створення рівних умов для усіх суб’єктів господарювання та пошук нових додаткових резервів.
Прогноз доходів бюджету враховує прогнозні індекси споживчих цін; підвищення розміру мінімальної заробітної плати та доходів населення; тенденції надходжень податків за останні роки, а також наступні зміни, що суттєво впливають на дохідну частину місцевих бюджетів:
- Закон України від 20.09.2019 № 132-IX «Про внесення змін в деякі законодавчі акти України стосовно стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» щодо відміни з 2021 року пайового внеску на розвиток інфраструктури;
- Закон України від 23.11.2018 № 2628-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» щодо застосування коефіцієнта 1,0 при індексації нормативної грошової оцінки земель;
- Закон України від 15.12.2020 № 1081 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» щодо зарахування до місцевих бюджетів частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального.
Основними бюджетоутворюючими податками бюджету Миколаївської міської територіальної громади залишаються: податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок та плата за землю, які наповнюють загальний фонд бюджету на 90,8 %.
З метою недопущення втрат бюджету, Миколаївська міська рада протягом останніх років не приймала рішень щодо звільнення суб’єктів господарювання від сплати місцевих податків та зборів.
Доходи бюджету Миколаївської міської територіальної громади на 2022-2023 роки визначені у додатку 2 до цього Прогнозу.
4. Фінансове забезпечення пріоритетних напрямів розвитку
Ключовим завданням бюджетної політики в місті залишатиметься забезпечення макроекономічної стабільності, стійкості та збалансованості бюджетної системи, підвищення якості надання суспільних послуг.
Основними завданнями усіх учасників бюджетного процесу на середньостроковий період є здійснення заходів загальнодержавного та місцевого значення з проведення дієвих реформ в усіх сферах діяльності з максимально можливим економічним ефектом при мінімальних затратах та підвищення ефективності використання бюджетних коштів в умовах жорсткої економії, проведення роботи з оптимізації мережі галузей бюджетної сфери, впровадження ефективних заходів з енергозбереження, спрямування капітальних вкладень на підвищення комфортності умов проживання, збільшення обсягу платних послуг, що надаються бюджетними установами.
У галузі державного управління пріоритетним завданням є надання виконавчими органами Миколаївської міської ради високоякісних і доступних адміністративних, соціальних та інших послуг населенню, створення належних матеріальних, фінансових та організаційних умов для забезпечення здійснення власних та делегованих повноважень, визначених Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами України.
У 2022 та 2023 роках передбачається здійснити такі заходи:
- забезпечення принципу прозорості у діяльності виконавчих органів міської ради;
- впровадження інформаційних технологій та електронного документообігу;
- створення сучасних відділень департаменту з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради в кожному районі міста;
- продовження проєкту громадського бюджету м. Миколаєва, направленого на залучення мешканців міста до участі у бюджетному процесі.
Основними результатами, яких планується досягти, є:
- забезпечення якісного, максимально зручного та комфортного обслуговування громадян;
- організація надання адміністративних послуг населенню у найкоротший строк та за мінімальної кількості відвідувань;
- розширення переліку надання адміністративних послуг;
- забезпечення суб’єктами містобудування вимог законодавства щодо будівельних норм, стандартів і правил у сфері містобудівної діяльності;
- поліпшення управління комунальною власністю громади м. Миколаєва шляхом підвищення ефективності використання майна.
У галузі освіти в умовах розробки на державному рівні подальших кроків реформування галузі та запровадження на місцевому рівні системи її модернізації пріоритетними завданнями розвитку є:
- забезпечення стабільного функціонування галузі;
- забезпечення права і комфортних умов на освіту дітей з особливими потребами;
- розбудова «Нової української школи»;
- розвиток і підтримка системи роботи з обдарованою і талановитою молоддю, різнобічний розвиток індивідуальності дитини, її задатків і здібностей;
- приведення матеріально-технічної бази та навчального оснащення освітніх закладів до сучасних стандартів організації навчального середовища;
- забезпечення використання інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховному процесі та управлінні освітою.
Протягом 2022-2023 років кошти бюджету будуть спрямовані на виконання заходів із:
- впровадження сучасних технологій дистанційного, змішаного навчання в умовах сучасного освітнього простору;
- організація освітнього процесу в умовах карантину;
- забезпечення безпечних умов для перебування дітей у навчальних закладах. Поетапне встановлення систем відеоспостереження, доочищення води, впровадження протипожежних та інших заходів;
- створення умов для дітей з особливими потребами, шляхом улаштування пандусів, ремонту санвузлів, придбання спеціальних меблів;
- продовження робіт з оновлення шкільних меблів та забезпечення дидактичними матеріалами учнів початкових класів, в рамках реалізації реформи закладів загальної середньої освіти «Нова українська школа»;
- оновлення технологічного та холодильного обладнання на харчоблоках;
- придбання навчального обладнання для кабінетів математики, фізики, хімії, біології, іноземних мов;
- стимулювання творчої молоді та педагогічних працівників.
Основними результатами, яких планується досягти, є:
- розширення можливості соціальної інтеграції різних категорій дітей з відхиленнями в розвитку, поведінці, обмеженими можливостями здоров’я та особливими освітніми потребами;
- 100-відсоткове охоплення дітей повною загальною середньою освітою;
- підвищення рівня забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів сучасним обладнанням;
- створення безпечних умов перебування дітей в навчальних закладах;
- поступова модернізація технологічного обладнання на харчоблоках.
У галузі охорони здоров’я у прогнозному періоді передбачається продовження реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення та втілення її заходів у повсякденну практичну діяльність закладів охорони здоров’я.
Пріоритетними напрямами фінансового забезпечення цієї галузі з бюджету Миколаївської міської територіальної громади визначено створення умов для стабільного функціонування комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я, зміцнення їх матеріально-технічної бази, впровадження медичних технологій та підвищення якості надання медичної допомоги.
Пріоритетними напрямками розвитку галузі є:
- зміна системи фінансування закладів охорони здоров'я за принципом «гроші йдуть за пацієнтом»;
- створення умов для стабільного функціонування комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я;
- запровадження системи оцінки якості медичних послуг;
- продовження розбудови системи громадського здоров’я та епідемічної безпеки населення;
- створення сучасної технічної бази для надання медичної допомоги населенню в умовах розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Протягом 2022-2023 років кошти бюджету будуть спрямовані на виконання заходів із:
- забезпечення оплати комунальних послуг та енергоносіїв;
- покращання матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я;
- фінансування медичних послуг, які не забезпечуються державою (забезпечення безоплатним та пільговим відпуском лікарських засобів за рецептами лікарів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1303, для забезпечення хворих дітей на рідкісні (орфанні) захворювання (фенілкетанурію, муковісцидоз) відповідними харчовими продуктами, забезпечення інвалідів засобами догляду за стомою, підгузками та іншими технічними засобами, пільгове зубопротезування, відповідно до вимог чинного законодавства);
- надання медичної допомоги населенню в умовах розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Основні результати, яких планується досягти:
- підвищення рівня медичного обслуговування населення;
- запровадження нових підходів до організації роботи закладів охорони здоров’я та їх фінансового забезпечення;
- подальший розвиток системи медичного обслуговування населення та реформування системи охорони здоров’я;
- зниження рівнів загальної захворюваності населення.
У галузі соціального захисту та соціального забезпечення основними пріоритетними напрямками підвищення якості та рівня життя мешканців міста є:
- забезпечення максимальної адресності та наближеності надання відповідної соціальної підтримки тим, хто її потребує;
- забезпечення надання комплексної соціальної підтримки учасникам АТО/ООС, членам їх сімей та членам сімей загиблих (померлих), які брали участь в АТО/ООС;
- забезпечення захисту прав дитини;
- розширення спектру надання соціальних послуг;
- створення безбар’єрного міського середовища, якісного громадського простору, який надає рівні можливості всім групам населення.
Дієвим механізмом підтримки малозабезпечених верств населення є здійснення таких основних заходів:
- посилення соціального захисту учасників АТО/ООС, членів їх сімей, а також членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС та Героїв Небесної Сотні;
- надання різних видів матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення;
- оздоровлення ветеранів Другої світової війни та осіб з інвалідністю;
- реабілітація дітей з інвалідністю, які потребують супроводу;
- відпочинок дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки;
- забезпечення осіб з інвалідністю, осіб похилого віку технічними та іншими засобами реабілітації, а також засобами гігієни;
- забезпечення грошової компенсації за безоплатний проїзд окремих категорій громадян;
- запровадження надання фінансової підтримки об'єднанням ветеранів і осіб з інвалідністю, діяльність яких має соціальну спрямованість підтримки.
Основними результатами, яких планується досягти, є підвищення якості надання соціальних послуг особам, що опинилися у складних життєвих обставинах, підвищення матеріального стану незахищених верств населення.
У галузі культури пріоритетними напрямами розвитку є:
- забезпечення доступності для громадян документів та інформації, створення умов для задоволення духовних потреб мешканців міста, сприяння професійному та освітньому розвитку громадян, комплектування та зберігання бібліотечних фондів, їх облік, контроль за виконанням;
- забезпечення збереження і популяризації духовних надбань, організація культурного дозвілля населення та зміцнення культурно – національних традицій, підвищення рівня організації культурного дозвілля населення;
- забезпечення естетичного виховання дітей та юнацтва, створення умов для творчого розвитку особистості, підвищення культурного рівня, естетичного виховання, доступності освіти у сфері культури для підростаючого покоління;
- удосконалення форм та методів організації відпочинку і культурного обслуговування населення, забезпечення естетичного виховання дітей та юнацтва, створення умов для творчого розвитку особистості, підвищення культурного рівня, естетичного виховання, доступності освіти у сфері культури для підростаючого покоління;
- забезпечення організації та проведення державних, професійних свят, загальноміських культурно-масових заходів (у т.ч. фестивалів, конкурсів, оглядів, виставок тощо), забезпечення участі творчих колективів та окремих виконавців міста у міських, всеукраїнських, обласних і міжнародних конкурсах, фестивалях, святах; організація та проведення святкових заходів по мікрорайонах міста;
- підтримка та розвиток зоопарку;
- збереження та розвиток етнічної культури та мовної самобутності національних меншин;
- збереження та охорона пам’яток архітектури та культурної спадщини.
У 2022-2023 роках передбачається здійснення таких заходів:
- забезпечення утримання та розвитку інфраструктури закладів культури;
- зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури та технічного переоснащення закладів;
- забезпечення поповнення бібліотечних фондів;
- підтримка місцевих скульпторів та художників, виготовлення та розміщення малих архітектурних форм (вуличних скульптур);
- підтримка сучасних авторів, які пишуть про місто Миколаїв;
- створення сприятливих умов для сталого збалансованого розвитку національних меншин, реалізація їх внутрішнього потенціалу та стимулювання громадської активності, підвищення ефективності комунікації органів виконавчої влади з інститутами етнічних громад, активне залучення творчих колективів національних меншин до проведення загальноміських заходів;
- забезпечення доступності для людей з обмеженими властивостями руху.
Основними результатами, яких планується досягти, є підвищення рівня культурного обслуговування громадян, забезпечення їх доступу до культурних надбань.
У галузі фізичної культури і спорту пріоритетними напрямками розвитку є:
- формування у населення традицій та мотивації щодо занять фізичною культурою і спортом як важливих складових забезпечення здорового способу життя, популяризація здорового способу життя та подолання стану суспільної байдужості до здоров’я нації;
- удосконалення системи дитячо-юнацького спорту, створення умов для розвитку індивідуальних здібностей спортсменів на етапах багаторічної підготовки; удосконалення системи формування та підготовки збірних команд міста з олімпійських, паралімпійських, дефлімпійських та неолімпійських видів спорту;
- належне обладнання та використання спортивних споруд.
У 2022 та 2023 роках передбачається здійснити такі заходи:
- збільшення кількості проведених навчально-тренувальних зборів, змагань, спортивно-масових заходів;
- підтримання закладів фізичної культури і спорту, зокрема дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву, школи вищої спортивної майстерності, та залучення до навчально-тренувального процесу провідних тренерів;
- забезпечення збереження передових позицій успішної участі миколаївських спортсменів у змаганнях різного рівня та удосконалення системи підготовки спортсменів для гідної участі в обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях, що сприятиме укріпленню патріотичного духу у молоді та підвищенню авторитету міста у всеукраїнському та світовому спортивному русі;
- створення належних умов для соціальної адаптації та реабілітації людей з інвалідністю: реалізація перспективних проєктів із залучення до занять спортом та максимальна організаційна та фінансова підтримка;
- насичення спортивними спорудами у кількості і якості, що надасть змогу створити необхідні умови для залучення різних категорій громадян до занять фізичною культурою і спортом та підвищити рівень забезпеченості населення спортивними спорудами, які б давали можливість забезпечити на даних спорудах максимальний обсяг рухової активності.
Основними результатами, яких планується досягти від реалізації заходів, є збільшення населення, яке займається фізичною культурою і спортом під час проведення активного дозвілля та забезпечення здорового способу життя; відповідність існуючих спортивних об’єктів вимогам сучасної організації проведення навчально-тренувального процесу та змагань; збільшення кількості дітей, що займаються різними видами спорту у міських спортивних школах.
У галузі житлово-комунального господарства пріоритетними напрямками розвитку є:
- здійснення заходів щодо підвищення ефективності та надійного функціонування житлово-комунального господарства;
- підвищення ефективності використання енергоносіїв та інших ресурсів, зниження енергоємності виробництва, підвищення енергоефективності житлових будинків та об’єктів соціально-культурної сфери міста;
- забезпечення сталого розвитку для задоволення потреб населення міста в житлово-комунальних послугах відповідно до встановлених нормативів та стандартів;
- підтримка різних форм самоорганізації населення.
У 2022 та 2023 роках передбачається здійснити такі заходи:
- покращання благоустрою міста, розвиток територій громадського призначення;
- забезпечення стабільної роботи, належного рівня та якості послуг в житлово-комунальному господарстві;
- поліпшення технічного стану житлового фонду, ліфтового господарства, водопровідно-каналізаційного господарства;
- забезпечення належного утримання вулично-дорожньої інфраструктури;
- продовження робіт з реконструкції та встановлення нових ліній зовнішнього освітлення із застосуванням новітніх технологій та елементів енергозбереження;
- заходи з енергозбереження, впровадження енергоефективних та інноваційних технологій в житлово-комунальному господарстві, заохочення населення до впровадження енергозберігаючих заходів;
- поліпшення матеріально-технічної бази притулку для безпритульних тварин;
- стимулювання створення об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків та органів самоорганізації населення.
Основними результатами, яких планується досягти, є:
- покращання благоустрою міста;
- покращання стану вулично-дорожньої мережі;
- забезпечення населення житлово-комунальними послугами високого рівня і якості відповідно до вимог національних стандартів;
- створення сприятливих умов для залучення інвестицій у сферу житлово-комунального господарства;
- зменшення витрат енергоресурсів;
- створення конкурентного середовища на ринку житлових послуг;
- безпечне співіснування людей і тварин.
У галузі дорожньо-транспортної інфраструктури пріоритетними напрямками розвитку є:
- створення безпечних та комфортних умов перевезення пасажирів для всіх категорій громадян;
- створення умов для забезпечення оновлення рухомого складу громадського транспорту;
- збереження існуючої дорожньо-транспортної мережі міста, поліпшення її транспортно-експлуатаційного стану, розбудова та модернізація транспортної інфраструктури та забезпечення безпечних умов руху.
У 2022 та 2023 роках передбачається здійснити такі заходи:
- проведення капітального та поточного ремонту доріг місцевого значення;
- оновлення рухомого складу громадського транспорту;
Основними результатами, яких планується досягти, є:
- покращання стану автомобільних доріг;
- покращання інфраструктури громадського транспорту міста Миколаєва;
- оновлення тролейбусного парку;
- будівництво тролейбусних ліній;
- модернізація тролейбусного депо;
- відкриття нових тролейбусних маршрутів;
- капітальний ремонт, модернізація і розвиток ряду об’єктів тролейбусної інфраструктури.
Пріоритетним напрямом кредитування бюджету Миколаївської міської територіальної громади є створення умов для реалізації конституційного права громадян України на житло, зокрема молоді, шляхом надання їм пільгових довготермінових кредитів та часткової компенсації відсоткової ставки кредитів комерційних банків у рамках виконання Програми забезпечення молодих сімей та одиноких молодих громадян м. Миколаєва житлом.
Також відповідно до статті 17 Бюджетного кодексу України будуть передбачені кошти для забезпечення виконання гарантійних зобов’язань територіальною громадою міста за кредитами, отриманими під місцеву гарантію комунальним підприємством Миколаївської міської ради «Миколаївелектротранс» на реалізацію інвестиційного проєкту «Покращення інфраструктури громадського транспорту міста Миколаєва та оновлення тролейбусного парку» та міським комунальним підприємством «Миколаївводоканал» на реалізацію інвестиційного підпроєкту «Розвиток системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаїв», в обсягах, що не менше 50% сум річних платежів за кредитною угодою.
Показники видатків та надання кредитів бюджету Миколаївської міської територіальної громади за функціональним призначенням на 2020 - 2023 роки наведені в додатку 3 до цього Прогнозу.
Показники видатків та надання кредитів бюджету Миколаївської міської територіальної громади в розрізі головних розпорядників бюджету на 2020 - 2023 роки наведені в додатку 4 до цього Прогнозу.
5. Реалізація інвестиційних програм (проєктів)
Індикативні прогнозні показники за бюджетними програмами, які забезпечуватимуть протягом декількох років виконання інвестиційних проєктів, наведені у додатку 5 до цього Прогнозу.
6. Управління місцевим боргом та ліквідністю бюджету
При складанні прогнозу бюджету забезпечено збалансованість доходної та витратної частин, у тому числі з урахуванням коштів, що передаються із загального фонду до бюджету розвитку (спеціальний фонд), забезпечення виконання боргових зобов’язань та здійснення місцевих запозичень.
Бюджет міста на 2021 рік сформований з дефіцитом в сумі 148 225,0 тис. грн, джерелом покриття якого визначаються кредитні кошти за договорами, укладеними у 2020 році: 130725,0 тис. грн – на виконання проєкту «Покращання інфраструктури громадського транспорту міста Миколаєва» за угодою про передачу коштів позики між Міністерством фінансів України від 16.12.2020 № 13010-05/227 відповідно до умов Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) на загальну суму 4,5 млн. євро строком на 9 років з пільговим періодом 9 місяців та 17500,0 тис. грн – на виконання проєкту «DemoUkrainaDH у місті Миколаїв» за угодою про надання кредиту з Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) від 20.07.2020 на загальну суму 500 тис. євро строком на 7 років з пільговим періодом 12 місяців.
Наразі, опрацьовується питання щодо здійснення внутрішнього запозичення на фінансування заходів з ремонту вулично-дорожньої мережі міста в рамках Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Миколаєва на 2020-2024 роки в сумі 150 млн. грн строком до 5 років з пільговим періодом до 6 місяців.
Прогноз бюджету міста передбачає надходження другого траншу кредитних коштів на виконання проєкту «Покращання інфраструктури громадського транспорту міста Миколаєва» у 2022 році в обсязі 540,0 тис. євро або 19440,0 тис. грн.
На погашення боргу будуть спрямовуватись надходження до бюджету розвитку міста з урахуванням коштів, що передаються із загального фонду бюджету, прогнозні обсяги яких характеризуються зростанням. З метою забезпечення графіку погашення місцевого боргу за вищезазначеними запозиченнями у прогнозі видаткової частини бюджету міста враховані витрати на 2022-2023 роки в обсягах по 58500,240 тис. грн та 59083,580 тис. грн відповідно.
Видатки, пов’язані з обслуговуванням кредитів у 2022 та 2023 роках, прогнозується сплачувати в обсягах 19756,608 тис. грн та 15126,289 тис. грн відповідно. Їх обсяг відповідає нормам статті 74 Бюджетного кодексу України, а саме: не перевищує встановленого граничного розміру (10 %) у обсязі видатків загального фонду бюджету протягом будь-якого бюджетного періоду.
Загальна інформація щодо індикативних прогнозних показників місцевого боргу; видатків на обслуговування місцевого боргу;
витрат на погашення місцевого боргу
Кредитор | Погашення місцевого боргу | Місцевий борг станом на 31 грудня: | Витрати на обслуговування місцевого боргу | |||
2022 | 2023 | 2022 | 2023 | 2022 | 2023 | |
Міністерство фінансів України (ЄІБ) |
|
|
|
|
|
|
тис. євро | 500,0 | 500,0 | 3775,0 | 3275,0 | 85,767 | 84,455 |
тис. грн | 18000,0 | 18500,0 | 135900,0 | 121175,0 | 3087,612 | 3124,835 |
Північна Екологічна корпорація (НЕФКО) |
|
|
|
|
|
|
тис. євро | 83,340 | 83,340 | 333,320 | 249,980 | 23,655 | 18,674 |
тис. грн | 3000,240 | 3083,580 | 11999,520 | 9249,260 | 851,580 | 690,938 |
Банківська установа (внутрішнє запозичення) |
|
|
|
|
|
|
тис. грн | 37500,0 | 37500,0 | 112500,0 | 75000,0 | 15817,416 | 11307,516 |
Відповідно до рішення міської ради від 12.06.2020 № 56/118 «Про надання у 2020 році гарантії Миколаївської міської ради для виконання боргових зобов’язань комунального підприємства Миколаївської міської ради «Миколаївелектротранс» за кредитом Європейського Банку Реконструкції Та Розвитку» надано місцеву гарантію комунальному підприємству Миколаївської міської ради «Миколаївелектротранс» на виконання інвестиційного проєкту «Покращання інфраструктури громадського транспорту міста Миколаєва та оновлення тролейбусного парка» за кредитним договором з Європейським банком реконструкції та розвитку на 20 млн. євро строком на 13 років з пільговим періодом 3 роки.
Також, у 2021 році планується надання місцевої гарантії для забезпечення виконання боргових зобов’язань міського комунального підприємства «Миколаївводоканал» на виконання інвестиційного проєкту «Розвиток системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаїв» за угодою з Міністерством фінансів України про надання субкредиту під гарантію Миколаївської міської ради в сумі 13397,1 тис. євро на 15 років з пільговим періодом 3 роки.
Загальна інформація щодо індикативних прогнозних показників гарантованого боргу; видатків на обслуговування гарантованого боргу;
витрат на погашення гарантованого боргу
Кредитор/суб’єкт господарювання | Погашення гарантованого боргу | Гарантований борг станом на 31 грудня | Витрати на обслуговування кредиту | |||
2022 | 2023 | 2022 | 2023 | 2022 | 2023 | |
Європейський банк реконструкції та розвитку/ КП ММР «Миколаївелектротранс» |
|
|
|
|
|
|
тис. євро | - | - | 20000,0 | 20000,0 | 1086,0 | 1152,0 |
тис. грн. | - | - | 720000,0 | 740000,0 | 39096,0 | 42624,0 |
Міністерство фінансів України/ МКП «Миколаївводоканал» |
|
|
|
|
|
|
тис. євро | 714,29 | 714,29 | 11968,56 | 11254,27 | 248,17 | 245,65 |
тис. грн. | 25714,44 | 26428,73 | 430868,16 | 416407,99 | 8934,12 | 9089,05 |
7. Міжбюджетні відносини
Пріоритетом бюджетної політики у 2022-2023 роках стане реформування міжбюджетних відносин з метою запровадження середньострокового бюджетного планування та підвищення ефективності використання бюджетних коштів.
Прогноз бюджету Миколаївської міської територіальної громади на 2022-2023 роки включає такі міжбюджетні трансферти:
- освітню субвенцію з державного бюджету на 2022 рік – 841 679 500 грн, на 2023 рік – 901 438 800 грн;
- субвенцію з обласного бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції (інклюзивно-ресурсні центри) на 2022 рік – 6 649 715 грн, на 2023 рік – 7 121 845 грн;
- субвенцію з обласного бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету на 2022 рік – 6 020 973 грн, на 2023 рік – 6 448 462 грн;
- субвенція з обласного бюджету для надання щомісячної матеріальної допомоги учасникам бойових дій у роки Другої світової війни на 2022 рік – 6 499 440 грн, на 2023 рік – 6 843 910 грн;
- субвенція з обласного бюджету для надання одноразової матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії І), та дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою на 2022 рік – 461 970 грн, на 2023 рік – 486 455 грн;
- субвенція з обласного бюджету для надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих та померлих учасників бойових дій на території інших країн, особам з інвалідністю внаслідок війни на території інших країн на 2022 рік – 908 540 грн, на 2023 рік – 956 690 грн;
- субвенція з обласного бюджету для надання матеріальної допомоги сім'ям загиблих та померлих учасників АТО/ООС на сході України, сім’ям осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності на 2022 рік – 626 580 грн, на 2023 рік – 659 790 грн;
- субвенція з обласного бюджету для надання щомісячної матеріальної допомоги дітям військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, у тому числі добровольчих, які загинули, пропали безвісти або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних при виконанні службових обов’язків на тимчасово окупованій території АР Крим, м. Севастополя, під час участі в АТО/ООС на сході України на 2022 рік – 535 250 грн, на 2023 рік – 563 620 грн;
- субвенція з обласного бюджету на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2022 рік – 868 930 грн, на 2023 рік – 914 985 грн;
- субвенція з обласного бюджету на відшкодування витрат на поховання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни на 2022 рік – 364 690 грн, на 2023 рік – 384 020 грн;
- субвенція з обласного бюджету на окремі заходи щодо соціального захисту осіб з інвалідністю (грошова компенсація на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування, встановлення телефонів особам з інвалідністю І та ІІ групи) на 2022 рік – 244 580 грн, на 2023 рік – 257 540 грн;
- реверсну дотацію (кошти, що передаються до державного бюджету з місцевих бюджетів для горизонтального вирівнювання податкоспроможності територій) на 2022 рік – 114 950 000 грн, на 2023 рік – 121 100 000 грн.
____________________________________
Додаток 1 | ||||
до Прогнозу | ||||
Основні показники бюджету Миколаївської міської територіальної громади за 2020 рік та на 2021-2023 роки | ||||
(грн) | ||||
Показник | 2020 рік - 1 | 2021 рік - 2 | 2022 рік - 3 | 2023 рік - 3 |
Загальний фонд | ||||
Доходи (з трансфертами) | 3 983 630 660 | 4 218 033 226 | 4 765 577 968 | 5 244 703 917 |
Видатки (з трансфертами) | 3 250 092 059 | 3 670 544 533 | 3 993 191 360 | 4 278 993 836 |
Кредитування усього, у тому числі: | 20 000 000 | 15 000 000 | 15 000 000 | 15 000 000 |
- надання кредитів з бюджету | 20 000 000 | 15 000 000 | 15 000 000 | 15 000 000 |
- повернення кредитів до бюджету |
|
|
|
|
Фінансування (дефіцит "-" / профіцит "+") | 713 538 601 | 532 488 693 | 757 386 608 | 950 710 081 |
Спеціальний фонд | ||||
Доходи (з трансфертами) | 73 097 917 | 69 829 539 | 83 556 726 | 94 850 798 |
Видатки (з трансфертами) | 836 818 008 | 714 942 552 | 764 810 814 | 947 006 409 |
Кредитування усього, у тому числі: | -2 570 915 | 13 871 525 | 37 072 280 | 39 470 890 |
- надання кредитів з бюджету | 3 943 927 | 17 871 525 | 45 072 280 | 49 470 890 |
- повернення кредитів до бюджету | -6 514 842 | -4 000 000 | -8 000 000 | -10 000 000 |
Фінансування (дефіцит "-" / профіцит "+") | -761 149 176 | -658 984 538 | -718 326 368 | -891 626 501 |
Разом | ||||
Доходи (з трансфертами) | 4 056 728 577 | 4 287 862 765 | 4 849 134 694 | 5 339 554 715 |
Видатки (з трансфертами) | 4 086 910 067 | 4 385 487 085 | 4 758 002 174 | 5 226 000 245 |
Кредитування усього, у тому числі: | 17 429 085 | 28 871 525 | 52 072 280 | 54 470 890 |
- надання кредитів з бюджету | 23 943 927 | 32 871 525 | 60 072 280 | 64 470 890 |
- повернення кредитів до бюджету | -6 514 842 | -4 000 000 | -8 000 000 | -10 000 000 |
Фінансування (дефіцит "-" / профіцит "+") | -47 610 575 | -126 495 845 | 39 060 240 | 59 083 580 |
__________ | ||||
- 1 - показники, визначені в рішенні Миколаївської міської ради про затвердження звіту про виконання бюджету міста Миколаєва за 2020 рік | ||||
- 2 - показники, визначені в рішенні Миколаївської міської ради про бюджет Миколаївської міської територіальної громади на 2021 рік | ||||
- 3 - індикативні прогнозні показники бюджету Миколаївської міської територіальної громади на 2022-2023 роки. |
Додаток 2 | ||||
до Прогнозу | ||||
Доходи бюджету Миколаївської міської територіальної громади за 2020 рік та на 2021-2023 роки | ||||
(грн) | ||||
Показник | 2020 рік - 1 | 2021 рік - 2 | 2022 рік - 3 | 2023 рік - 3 |
Загальний фонд | 3 983 630 660 | 4 218 033 226 | 4 765 577 968 | 5 244 703 917 |
Міжбюджетні трансферти, з них: | 853 911 937 | 810 129 726 | 864 860 168 | 926 076 117 |
Освітня субвенція | 600 233 500 | 778 515 700 | 841 679 500 | 901 438 800 |
Податкові надходжння, усього з них: | 3 088 537 285 | 3 367 050 500 | 3 860 290 000 | 4 277 700 000 |
ПДФО | 2 084 654 090 | 2 374 800 000 | 2 698 690 000 | 3 060 630 000 |
Акцизний податок | 215 627 187 | 132 700 000 | 246 200 000 | 268 600 000 |
Плата за землю | 317 197 800 | 349 425 000 | 334 100 000 | 334 100 000 |
Єдиний податок | 421 330 236 | 450 140 000 | 511 200 000 | 538 405 000 |
Податок на нерухоме майно відміне від земельної ділянки | 43 044 049 | 52 425 500 | 63 300 000 | 68 700 000 |
Неподаткові надходження, усього з них: | 41 181 438 | 40 853 000 | 40 427 800 | 40 927 800 |
Плата за адмін.послуги | 16 255 540 | 21 100 000 | 19 400 000 | 20 800 000 |
Оренда майна | 11 746 828 | 10 500 000 | 14 000 000 | 13 000 000 |
Інші доходи | 13 179 070 | 9 253 000 | 7 027 800 | 7 127 800 |
Спеціальний фонд, усього з них: | 73 097 917 | 69 829 539 | 83 556 726 | 94 850 798 |
Власні надходження бюджетних установ | 58 777 484 | 68 925 539 | 73 551 726 | 77 845 798 |
Продаж землі | 0 | 0 | 2 100 000 | 6 900 000 |
Продаж майна | 0 | 0 | 7 000 000 | 9 000 000 |
Пайова участь | 7 985 403 | 0 | 0 | 0 |
Разом | 4 056 728 577 | 4 287 862 765 | 4 849 134 694 | 5 339 554 715 |
__________ | ||||
- 1 - показники, визначені в рішенні Миколаївської міської ради про затвердження звіту про виконання бюджету міста Миколаєва за 2020 рік | ||||
- 2 - показники, визначені в рішенні Миколаївської міської ради про бюджет Миколаївської міської територіальної громади на 2021 рік | ||||
- 3 - індикативні прогнозні показники бюджету Миколаївської міської територіальної громади на 2022-2023 роки. |
| Додаток 3 | ||||
до Прогнозу | |||||
Видатки та надання кредитів бюджету Миколаївської міської територіальної громади за функціональною ознакою за 2020 рік та на 2021-2023 роки | |||||
(грн) | |||||
Код ТПКВКМБ | Найменування | 2020 рік - 1 | 2021 рік - 2 | 2022 рік - 3 | 2023 рік - 3 |
ВИДАТКИ | |||||
0100 | Державне управління | 350 819 986 | 360 464 809 | 371 095 069 | 384 937 749 |
1000 | Освіта | 1 650 489 713 | 2 045 075 833 | 2 232 709 562 | 2 387 741 403 |
2000 | Охорона здоров’я | 272 391 112 | 110 292 300 | 108 179 824 | 115 368 025 |
3000 | Соціальний захист та соціальне забезпечення | 177 092 660 | 186 014 139 | 201 603 925 | 212 371 774 |
4000 | Культура i мистецтво | 117 467 207 | 147 522 702 | 157 543 923 | 167 544 621 |
5000 | Фiзична культура i спорт | 136 437 015 | 172 709 408 | 188 550 085 | 201 654 882 |
6000 | Житлово-комунальне господарство | 555 089 405 | 501 273 407 | 529 619 364 | 547 979 353 |
7000 | Економічна діяльність | 687 428 861 | 711 275 350 | 794 234 073 | 1 031 351 022 |
8000 | Інша діяльність | 36 110 854 | 42 614 037 | 59 516 349 | 55 951 416 |
9000 | Міжбюджетні трансферти | 103 583 254 | 108 245 100 | 114 950 000 | 121 100 000 |
Х | Усього за видатками бюджету | 4 086 910 067 | 4 385 487 085 | 4 758 002 174 | 5 226 000 245 |
КРЕДИТУВАННЯ | |||||
8000 | Інша діяльність (Пільгові довгострокові кредити молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво/придбання житла та їх повернення) | 17 429 085 | 15 200 000 | 15 200 000 | 15 400 000 |
8000 | Інша діяльність (Виконання гарантійних зобов`язань за позичальників, що отримали кредити під місцеві гарантії) |
| 13 671 525 | 36 872 280 | 39 070 890 |
Х | Усього за кредитуванням бюджету | 17 429 085 | 28 871 525 | 52 072 280 | 54 470 890 |
Х | Усього | 4 104 339 152 | 4 414 358 610 | 4 810 074 454 | 5 280 471 135 |
__________ | |||||
- 1 - показники, визначені в рішенні Миколаївської міської ради про затвердження звіту про виконання бюджету міста Миколаєва за 2020 рік | |||||
- 2 - показники, визначені в рішенні Миколаївської міської ради про бюджет Миколаївської міської територіальної громади на 2021 рік | |||||
- 3 - індикативні прогнозні показники бюджету Миколаївської міської територіальної громади на 2022-2023 роки. |
Додаток 4 | |||||
до Прогнозу | |||||
Видатки та надання кредитів головних розпорядників коштів бюджету Миколаївської міської територіальної громади за 2020 рік та на 2021-2023 роки | |||||
(грн) | |||||
Код відомчої класифікації | Найменування головного розпорядника коштів місцевого бюджету | 2020 рік - 1 | 2021 рік - 2 | 2022 рік - 3 | 2023 рік - 3 |
ВИДАТКИ | |||||
0200000 | Виконавчий комітет Миколаївської міської ради | 280 876 700 | 440 451 108 | 380 038 202 | 392 712 046 |
0600000 | Управління освіти Миколаївської міської ради | 1 642 961 471 | 1 994 827 907 | 2 177 371 762 | 2 327 471 586 |
0700000 | Управління охорони здоров'я Миколаївської міської ради | 294 456 706 | 115 186 700 | 113 274 124 | 120 658 825 |
0800000 | Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради | 225 727 532 | 218 054 411 | 233 817 065 | 245 218 274 |
1000000 | Управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради | 186 511 984 | 230 670 079 | 243 241 544 | 259 594 039 |
1100000 | Управління у справах фізичної культури і спорту Миколаївської міської ради | 144 581 433 | 173 714 234 | 189 496 255 | 202 577 249 |
1200000 | Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради | 591 685 116 | 513 104 111 | 621 724 959 | 765 615 451 |
1300000 | Департамент енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради | 94 451 089 | 104 735 500 | 92 509 500 | 97 265 400 |
1500000 | Управління капітального будівництва Миколаївської міської ради | 125 162 582 | 85 971 500 | 152 853 129 | 249 892 315 |
1600000 | Департамент містобудування та архітектури Миколаївської міської ради | 11 937 333 | 15 150 600 | 14 284 490 | 12 440 590 |
1700000 | Управління державного архітектурно-будівельного контролю Миколаївської міської ради | 5 502 390 | 5 219 400 | 5 416 500 | 5 625 000 |
2900000 | Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради | 19 249 358 | 20 322 087 | 21 470 861 | 22 499 571 |
3100000 | Управління комунального майна Миколаївської міської ради | 5 877 884 | 6 661 200 | 7 002 800 | 7 357 600 |
3400000 | Департамент з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради | 22 444 965 | 26 814 100 | 27 134 200 | 28 235 900 |
3600000 | Управління земельних ресурсів Миколаївської міської ради | 9 976 807 | 12 623 000 | 12 166 800 | 12 700 300 |
3700000 | Департамент фінансів Миколаївської міської ради | 112 775 420 | 150 150 350 | 171 988 708 | 174 155 989 |
3800000 | Департамент внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції Миколаївської міської ради | 9 325 015 | 10 281 522 | 10 046 576 | 10 456 151 |
4000000 | Адміністрація Заводського району Миколаївської міської ради | 74 993 685 | 65 097 384 | 72 638 260 | 69 897 317 |
4100000 | Адміністрація Корабельного району Миколаївської міської ради | 67 126 427 | 59 327 085 | 62 238 227 | 65 205 048 |
4200000 | Адміністрація Інгульського району Миколаївської міської ради | 67 630 246 | 57 931 249 | 65 165 189 | 68 232 984 |
4300000 | Адміністрація Центрального району Миколаївської міської ради | 93 655 924 | 79 193 558 | 84 123 023 | 88 188 610 |
Х | Усього за видатками бюджету | 4 086 910 067 | 4 385 487 085 | 4 758 002 174 | 5 226 000 245 |
КРЕДИТУВАННЯ | |||||
0200000 | Виконавчий комітет Миколаївської міської ради (Пільгові довгострокові кредити молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво / придбання житла та їх повернення) | 17 429 085 | 15 200 000 | 15 200 000 | 15 400 000 |
3700000 | Департамент фінансів Миколаївської міської ради (Виконання гарантійних зобов'язань за позичальників, що отримали кредити під місцеві гарантії) |
| 13 671 525 | 36 872 280 | 39 070 890 |
Х | Усього за кредитуванням бюджету | 17 429 085 | 28 871 525 | 52 072 280 | 54 470 890 |
Х | Усього | 4 104 339 152 | 4 414 358 610 | 4 810 074 454 | 5 280 471 135 |
__________ | |||||
- 1 - показники, визначені в рішенні Миколаївської міської ради про затвердження звіту про виконання бюджету міста Миколаєва за 2020 рік | |||||
- 2 - показники, визначені в рішенні Миколаївської міської ради про бюджет Миколаївської міської територіальної громади на 2021 рік | |||||
- 3 - індикативні прогнозні показники бюджету Миколаївської міської територіальної громади на 2022-2023 роки. |
Додаток 5 | |||||
до Прогнозу | |||||
Бюджетні програми бюджету Миколаївської міської територіальної громади, які забезпечують виконання інвестиційних проєктів у 2021-2023 роках | |||||
(грн) | |||||
Код Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету | Найменування | Найменування проєкту (об'єкта) | 2021 рік | 2022 рік | 2023 рік |
1 | 4 | 5 | 8 | 9 | 10 |
1200000 | Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради |
| 15 400 000 | 117 538 316 | 238 447 949 |
1210000 | Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради |
| 15 400 000 | 117 538 316 | 238 447 949 |
1217310 | Будівництво об'єктів житлово-комунального господарства | Нове будівництво тролейбусної лінії по пр. Богоявленському від міського автовокзалу до вул. Гагаріна в м. Миколаєві. Коригування, у т.ч. проектні роботи та експертиза | 10 000 000 | 0 | 100 000 000 |
1217310 | Будівництво об'єктів житлово-комунального господарства | Нове будівництво мереж водовідведення та напірного колектору у мкр. Варварівка в м. Миколаєві, у т.ч. розроблення ТЕО, проектні роботи та експертиза | 400 000 | 50 000 000 | 0 |
1217310 | Будівництво об'єктів житлово-комунального господарства | Нове будівництво світлофорного об’єкта в м.Миколаєві по пр.Богоявленський ріг вул. Кобзарської в районі ЗОШ №49, у т.ч. проектні роботи та експертиза | 100 000 | 1 150 000 | 0 |
1217310 | Будівництво об'єктів житлово-комунального господарства | Нове будівництво світлофорного об’єкта в м.Миколаєві по вул.Малко-Тернівській ріг вул.Архітектора Старова, у тому числі проектні роботи та експертиза | 100 000 | 776 059 | 0 |
1217310 | Будівництво об'єктів житлово-комунального господарства | Нове будівництво світлофорного об'єкта в м.Миколаєві по пр. Героїв України в районі церкви, у тому числі проектні роботи та експертиза | 100 000 | 1 050 722 | 0 |
1217310 | Будівництво об'єктів житлово-комунального господарства | Нове будівництво світлофорного об’єкта в м. Миколаєві по пр. Миру в районі будинку за №1/1, у тому числі проектні роботи та експертиза | 100 000 | 900 000 | 0 |
1217310 | Будівництво об'єктів житлово-комунального господарства | Нове будівництво світлофорного об’єкта в м. Миколаєві по пр. Миру в районі будинку за №2, у тому числі проектні роботи та експертиза | 100 000 | 900 000 | 0 |
1217310 | Будівництво об'єктів житлово-комунального господарства | Нове будівництво світлофорного об’єкта в м. Миколаєві по вул. Троїцькій в районі церкви, у тому числі проектні роботи та експертиза | 100 000 | 1 100 000 | 0 |
1217310 | Будівництво об'єктів житлово-комунального господарства | Нове будівництво світлофорного об'єкта в м. Миколаєві по вул. Генерала Карпенка ріг вул. Біла, у тому числі проектні роботи та експертиза | 100 000 | 1 100 000 | 0 |
1217310 | Будівництво об'єктів житлово-комунального господарства | Нове будівництво радіофікованої АСУДР (світлофорні об'єкти), у т.ч. виготовлення та еспертиза проектно-кошторисної документації | 500 000 | 3 000 000 | 0 |
1217310 | Будівництво об'єктів житлово-комунального господарства | Реконструкція скверу "Манганарівський" («Пролетарський»), обмеженого вулицями Адміральською, 1-ю Слобідською, Нікольською, Інженерною в Центральному районі м.Миколаєва. Коригування | 2 000 000 | 25 961 375 | 0 |
1217310 | Будівництво об'єктів житлово-комунального господарства | Реконструкція дороги по вул. Національної гвардії від вул. Доктора Самойловича до вул. Олега Ольжича в Корабельному районі м. Миколаєва, у т.ч. проектні роботи та експертиза | 300 000 | 15 000 000 | 2 725 000 |
1217310 | Будівництво об'єктів житлово-комунального господарства | Реконструкція парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Флотський бульвар» в Центральному районі м. Миколаєва, у тому числі передпроєктні, проєктні роботи та експертиза | 500 000 | 10 000 000 | 86 825 595 |
1217310 | Будівництво об'єктів житлово-комунального господарства | Реконструкція фонтана в Аркасівському сквері по вул. Пушкінській ріг вул. Адміральської в Центральному районі м. Миколаєва, у тому числі передпроєктні роботи, проєктні роботи та експертиза | 500 000 | 0 | 9 597 043 |
1217310 | Будівництво об'єктів житлово-комунального господарства | Реконструкція фонтана в сквері біля будівлі облдержадміністрації по вул. Адміральській в м. Миколаєві, у тому числі передпроєктні роботи, проєктні роботи та експертиза | 500 000 | 0 | 12 300 000 |
1217310 | Будівництво об'єктів житлово-комунального господарства | Реконструкція парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва "Парк Перемоги" в Центральному районі м. Миколаєва, в тому числі передпроектні,проектні роботи та експертиза | 0 | 6 600 160 | 27 000 311 |
1300000 | Департамент енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради |
| 29 990 663 | 30 000 000 | 30 000 000 |
1310000 | Департамент енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради |
| 29 990 663 | 30 000 000 | 30 000 000 |
1317321 | Будівництво освітніх установ та закладів | Реконструкція з термосанацією будівлі Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №14 за адресою: м. Миколаїв, вул. Вільна (Свободна), 38, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза | 5 000 000 | 4 855 491 | 3 406 700 |
1317321 | Будівництво освітніх установ та закладів | Реконструкція в частині термосанації будівлі «Дитячий будинок сімейного типу» за адресою: м.Миколаїв, вул. Надпрудна, 15, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза | 100 000 | 1 622 840 | 1 000 000 |
1317321 | Будівництво освітніх установ та закладів | Реконструкція з термосанацією будівлі Миколаївської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 29 за адресою: м.Миколаїв, вул. Гетьмана Сагайдачного (Ватутіна),124, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза | 4 352 066 | 1 408 773 | 2 208 773 |
1317321 | Будівництво освітніх установ та закладів | Реконструкція з термосанацією будівлі Миколаївської загальноосвітньої школи I-III ступенів №45 за адресою: м.Миколаїв, вул. 4 Поздовжня, 58, в т.ч. проектно - вишукувальні роботи та експертиза | 3 000 000 | 4 681 153 | 3 000 000 |
1317321 | Будівництво освітніх установ та закладів | Реконструкція з термосанацією будівлі дошкільного навчального закладу №87 за адресою: м. Миколаїв, вул.Привільна,57, в т.ч. проектно - вишукувальні роботи та експертиза | 5 438 597 | 500 000 | 500 000 |
1317321 | Будівництво освітніх установ та закладів | Реконструкція в частині термосанації будівлі Миколаївської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 23 за адресою: м.Миколаїв, вул.Гарнізонна, 10, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза | 6 000 000 | 1 042 221 | 1 146 543 |
1317321 | Будівництво освітніх установ та закладів | Реконструкція з термосанацією будівлі дошкільного навчального закладу №52 за адресою: м. Миколаїв, пров. Парусний,7-Б, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза | 100 000 | 5 000 000 | 5 168 462 |
1317321 | Будівництво освітніх установ та закладів | Реконструкція в частині термосанації будівлі дошкільного навчального закладу № 144 за адресою: м.Миколаїв, вул. Океанівська, 42, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза | 5 000 000 | 5 889 522 | 12 569 522 |
1317321 | Будівництво освітніх установ та закладів | Реконструкція з термомодернізацією будівлі Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №46 за адресою: м. Миколаїв, вул. 9 Поздовжня, 10, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза | 1 000 000 | 5 000 000 | 1 000 000 |
1500000 | Управління капітального будівництва Миколаївської міської ради |
| 21 950 000 | 54 990 000 | 80 000 000 |
1510000 | Управління капітального будівництва Миколаївської міської ради |
| 21 950 000 | 54 990 000 | 80 000 000 |
1517321 | Будівництво освітніх установ та закладів | Нове будівництво дошкільного навчального закладу №67 за адресою: пр.Миру, 7/1 в м.Миколаєві, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза | 3 000 000 | 10 000 000 | 10 000 000 |
1517321 | Будівництво освітніх установ та закладів | Нове будівництво дошкільного навчального закладу по вул. Променева у мікрорайоні “Північний” м.Миколаєва, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза | 700 000 | 5 000 000 | 10 000 000 |
1517321 | Будівництво освітніх установ та закладів | Реконструкція нежитлової будівлі під розміщення дитячого дошкільного закладу за адресою: м.Миколаїв, вул. Космонавтів, 144а, в т. ч. проектно – вишукувальні роботи та експертиза | 6 000 000 | 5 000 000 | 10 000 000 |
1517321 | Будівництво освітніх установ та закладів | Прибудова ЗОШ №22 по вул.Робочій,8 в м.Миколаєві (нове будівництво) Коригування, в тому числі проектно -вишукувальні роботи та експертиза | 0 | 5 000 000 | 10 000 000 |
1517322 | Будівництво медичних установ та закладів | Реконструкція приймального відділення КНП ММР "Міська лікарня швидкої медичної допомоги" за адресою: м.Миколаїв, вул. Корабелів, 14В, в тому числі проектно-вишукувальні роботи та експертиза | 8 250 000 | 10 000 | 0 |
1517324 | Будівництво установ та закладів культури | Реконструкція будівлі дитячої музичної школи №5 по вул.Дачна, 50 в м.Миколаєві, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза | 3 000 000 | 5 000 000 | 10 000 000 |
1517324 | Будівництво установ та закладів культури | Нове будівництво будівлі нежитлового призначення за адресою: м.Миколаїв, вул.Озерна, 43, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза | 1 000 000 | 5 000 000 | 10 000 000 |
1517325 | Будівництво споруд, установ та закладів фізичної культури і спорту | Реконструкція адміністративно-побутових будівель та спортивного майданчику стадіону "Юність" за адресою: вул. Погранична, 15 у м. Миколаєві, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза | 0 | 9 043 026 | 10 000 000 |
1517330 | Будівництво інших об'єктів комунальної власності | Нове будівництво берегоукріплювальної споруди вздовж вул.Лазурної у м.Миколаєві, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза | 0 | 5 000 000 | 10 000 000 |
1517340 | Проектування, реставрація та охорона пам'яток архітектури | Реставрація будівлі по вул. Шевченка, 40 у м.Миколаєві. Коригування, в т.ч. проектно – вишукувальні роботи та експертиза | 0 | 5 936 974 | 0 |
× | УСЬОГО | × | 67 340 663 | 202 528 316 | 348 447 949 |
Опубліковано: 04 червня 2021р