РІШЕННЯ
№ 22/12 від 2012-11-22
Про затвердження міської програми “Молодь” на 2013-2017 роки (ВН. ЗМІН. ТА ДОП. №27/12 ВІД 04.04.13)
ВН. ЗМІН. ТА ДОП.
Відповідно до п. 22 ч. 1 ст. 26, п. 1 ст. 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити міську програму “Молодь” на 2013-2017 роки (далі – Програма, додається).
2. Головам адміністрацій районів Миколаївської міської ради Рижику В.І., Женжерусі О.Ж., Гранатурову Ю.І., Устенку В.І. відповідно до Програми розробити заходи щодо її реалізації в районах.
3. Виконавчим органам Миколаївської міської ради, задіяним в реалізації Програми, щорічно до 20 січня направляти управлінню у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради (Воронову) звіт про виконання Програми.
4. Управлінню у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради (Воронову) щорічно до 20 лютого інформувати Миколаївську міську раду про хід виконання Програми.
5. Рішення Миколаївської міської ради від 21.12.06 № 9/7 “Про затвердження міської комплексної програми “Молодь” на 2007-2011 роки”, від 24.11.11 № 11/12 “Про продовження терміну дії та внесення зміни до рішення Миколаївської міської ради від 21.12.06 № 9/7 “Про затвердження міської комплексної програми “Молодь” на 2007-2011 роки” визнати такими, що втратили чинність, з 01.01.13.
6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань освіти, культури, у справах сім’ї, молоді та спорту (Будака), заступника міського голови Сапожнікову М.О.
Міський голова | В.Д. Чайка |
Затверджено
рішенням міської ради
від 22 листопада 2012
№ 22/12
МІСЬКА ПРОГРАМА
“МОЛОДЬ”
на 2013 - 2017 роки
м. Миколаїв 2012
Загальна частина
Молодь є важливою складовою сучасного українського суспільства, носієм інтелектуального потенціалу, визначальним фактором соціально-економічного прогресу. Від здатності молоді бути активною творчою силою значною мірою залежить процес державотворення.
Міська програма “Молодь” на 2013-2017 роки (далі – Програма) розроблена з метою проведення цілісної молодіжної політики у місті, визначеної Декларацією “Про загальні засади державної молодіжної політики в Україні” та Законом України “Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні”, іншими законодавчими та нормативними актами щодо створення сприятливих передумов для життєвого самовизначення та самореалізації молодих громадян, підтримки їхньої інноваційної діяльності, розвитку молодіжних громадських об’єднань, рухів, сприяння їх роботі у вирішенні нагальних проблем молоді.
У Програмі визначаються загальні принципи, головні напрямки та основний зміст місцевих перспективних (до 2017 р.) комплексних заходів щодо державної та місцевої підтримки й захисту молоді міста, молодої сім’ї.
Програма окреслює пріоритетні напрямки діяльності місцевих структур і громадських організацій, що працюють над вирішенням проблем молоді, визначає орієнтири для всіх, хто займається забезпеченням духовно-культурного та фізичного розвитку молоді, формуванням морально-правової культури, допомогою у становленні молодої сім’ї і профілактикою негативних явищ у молодіжному середовищі, підтримкою розвитку молодіжного підприємництва тощо.
Проблеми, на розв'язання яких спрямована Програма
Молодь - це важлива складова сучасного українського суспільства, визначальний фактор соціально-економічного прогресу. Але водночас молодь є уразливою соціальною категорією і має специфічні проблеми, що характеризуються наявністю амбіцій, завищених очікувань, пошуком власного шляху і прагненням до самореалізації.
Величезний вплив на становлення молодої людини має соціальне оточення, в якому вона живе. Максималізм, соціальні конфлікти, комплекс незадоволеності штовхають на шлях протиставлення себе суспільству, формують псевдоідеали, сприяють, у тому числі розповсюдженню наркоманії, алкоголізму, тютюнокурінню.
Турбують показники репродуктивного здоров'я молодих громадян, спостерігається тенденція щодо збільшення в молодіжному середовищі кількості споживачів наркотичних речовин та поширення ВІЛ/СНІДу.
Недостатній рівень правової обізнаності щодо соціального і правового захисту сімей, низький рівень культури сімейних відносин.
Надзвичайно важливими є питання формування духовних потреб, підвищення моральності, розвиток громадської активності молоді та залучення її до соціально- культурного життя міста.
Залишається актуальною проблема підтримки молодих сімей, дітей пільгових категорій, сімей, що знаходяться в кризових ситуаціях.
Забезпечення соціального становлення і розвитку дітей, молоді та сімей, реалізація їх конституційних прав і свобод потребує посилення координації зусиль органів влади і громадськості, обумовлює необхідність прийняття нової програми та щорічної підтримки з міського бюджету заходів по її виконанню. Саме комплексний підхід до вирішення цих проблем закладено Програмі.
Мета Програми
Метою Програми є створення системи всебічної підтримки активності молоді, спрямованої на самовизначення і самореалізацію, формування необхідних для цього правових, гуманітарних та економічних передумов, надання соціальних гарантій.
Шляхи і засоби розв'язання проблеми:
- створення сприятливих умов для соціального становлення та розвитку молоді міста;
- формування високого рівня позитивного світогляду молоді на основі розвинутого почуття патріотизму, національної самосвідомості, духовно-моральних, культурних, загальнолюдських цінностей;
- забезпечення якісно нового рівня інформованості та обізнаності молоді з життєвозначущих питань;
- позитивні зрушення у вирішенні проблеми зайнятості міської молоді;
- поліпшення становища молодих сімей міста Миколаєва ;
- профілактика негативних проявів у дитячому та молодіжному середовищі, пропаганда здорового способу життя;
- попередження насильства в сім’ї.
Завдання Програми:
- організаційно-правове забезпечення реалізації молодіжної політики;
- забезпечення інтелектуального розвитку молоді;
- розвиток трудової й соціальної активності молоді, забезпечення зайнятості молодих людей;
- соціальний захист молоді;
- поліпшення становища молодої сім’ї та підготовка молоді до подружнього життя;
- формування національної свідомості;
- виховання правової культури, профілактика правопорушень та пропаганда здорового способу життя;
- сприяння розвитку та змістовного дозвілля молоді;
- підтримка творчої та обдарованої молоді;
- забезпечення виховання та всебічного розвитку дітей у сім’ї;
- підтримка діяльності молодіжних громадських організацій, розвиток міжнародних молодіжних контактів;
- сприяння підвищенню соціального статусу жінок та впровадженню гендерної рівності;
- науково-методичне та інформаційне сприяння здійсненню молодіжної політики.
Очікувані результати, ефективність Програми:
Виконання Програми дасть змогу:
- більш ефективно забезпечувати скоординовану діяльність органів місцевого самоврядування та консультативно-дорадчих органів з питань молодіжної політики, громадських об’єднань з питань реалізації молодіжної політики;
- удосконалити нормативну-правову базу з питань формування і реалізації державної молодіжної політики;
- підвищити рівень громадської активності та патріотичної свідомості молоді, створити морально-етичні засади для її всебічного розвитку;
- залучити молодь до розроблення пропозицій щодо вдосконалення механізму реалізації державної молодіжної політики;
- підвищити рівень правової культури молодих громадян, зокрема в питаннях поваги до прав і свобод людини, відповідальності за власне життя;
- створити сприятливі умови для формування свідомого ставлення молоді до збереження здоров'я, боротьби із шкідливими звичками;
- забезпечити надання підтримки молодим громадянам у реалізації підприємницьких ініціатив;
- збільшити чисельність молоді, що бере участь у діяльності дитячих і молодіжних громадських організацій.
Фінансове забезпечення Програми
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.
Обсяг фінансування заходів є прогнозним. Щорічно під час формування міського бюджету, виходячи із фінансових можливостей, планується передбачити кошти на забезпечення виконання заходів Програми
Координація та контроль за виконанням Програми
Виконавці, визначені в Програмі, щороку до 20 січня подають управлінню у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради інформацію про стан виконання заходів Програми.
Управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради щороку до 20 лютого надає інформацію постійній комісії міської ради з питань освіти, культури, у справах сім’ї, молоді та спорту Миколаївської міської ради.
Додатки до Програми:
1. Паспорт міської програми “Молодь” на 2013-2017 роки.
2. Перелік завдань і заходів міської програми “Молодь” на 2013-2017 роки.
3. Результативні показники реалізації міської програми “Молодь” на 2013- 2017 роки.
Додаток 1
до Програми
ПАСПОРТ
міської програми
“Молодь” на 2013-2017 роки
1. Програму затверджено рішенням міської ради від __________ № _________
2. Ініціатор - управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради
3. Розробник Програми - управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради
4. Співрозробники:
адміністрації районів Миколаївської міської ради;
управління архівної роботи та урочистих подій Миколаївської міської ради;
служба у справах дітей Миколаївської міської ради;
Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
Миколаївські міські громадські організації.
5. Відповідальний виконавець - управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради
6. Співвиконавці:
адміністрації районів Миколаївської міської ради;
управління архівної роботи та урочистих подій Миколаївської міської ради;
служба у справах дітей Миколаївської міської ради;
Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
Миколаївські міські громадські організації.
7. Термін виконання - 2013-2017 роки
8. Обсяги та джерела фінансування - міський бюджет та інші джерела, не заборонені законодавством.
(тис. грн.)
Джерела фінансування | Обсяг фінансуван-ня | У тому числі за роками | ||||
|
| 2013 р. | 2014 р. | 2015 р. | 2016 р. | 2017 р. |
Міський бюджет | 30053,2 | 5486,6 | 5764,7 | 6018,3 | 6264,6 | 6519,0 |
Інші джерела | 163,9 | 30,0 | 31,5 | 32,8 | 34,1 | 35,5 |
Додаток 2
до Програми
ПЕРЕЛІК
завдань і заходів міської програми
“Молодь” на 2013-2017 роки
№
з/п | Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання) | Перелік заходів Програми | Строк вико-нання заходу | Виконавці | Орієнтовні обсяги фінансування (тис. грн.)
| Очікуваний результат | |||||
Всього | У тому числі за роками |
| |||||||||
2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 |
| ||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
|
|
|
|
| Міський бюджет
30053,2 | 5486,6 | 5764,7 | 6018,3 | 6264,6 | 6519,0 |
|
|
|
|
|
| Інші джерела
163,9 | 30,0 | 31,5 | 32,8 | 34,1 | 35,5 |
|
1 | Організаційно- правове забезпечення
реалізації молодіжної політики | 1.1. Сприяти скоординованій діяльності органів місцевого самоврядування та консультативно-дорадчих органів з питань молодіжної політики, громадських об’єднань з питань реалізації молодіжної політики | 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР
| Міський бюджет
| - | - | - | - | - | Сприяння розвитку молодіжної політики |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
2 | Забезпечення інтелектуаль-ного розвитку молоді
| 2.1. Надавати кращим
студентам стипендії
міського голови та міської ради для талановитих студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах та професійно-технічних навчальних закладах м. Миколаєва | 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР
| Міський бюджет
784,0 | 142,0 | 150,0 | 157,0 | 164,0 | 171,0 | Підтримка і поліпшення умов інтелектуального розвитку талановитої молоді |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
2.2. Сприяти проведенню молодіжних науково-практичних конференцій, тренінгів, семінарів для студентської та учнівської молоді
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР,
адміністрації районів ММР | Міський бюджет
280,0 | 50,0 | 53,0 | 56,0 | 59,0 | 62,0 | Підвищення активності молодіжних громадських організацій та молоді | ||
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
2.3. Сприяти проведенню молодіжних екологічних, туристичних, історико-краєзнавчих та героїко-патріотичних заходів
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, адміністрації районів ММР,
громадські організації | Міський бюджет
195,0 | 35,0 | 37,0 | 39,0 | 41,0 | 43,0 | Підвищення рівня організації екологічної та історико-краєзнавчої роботи | ||
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
3 | Розвиток соціальної активності молоді,
| 3.1. Сприяти залученню студентської та учнівської молоді до проведення заходів з соціально-економічного розвитку м. Миколаєва та соціальної допомоги незахищеним верствам населення | 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, громадські організації | Міський бюджет
824,0 | 150,0 | 158,0 | 165,0 | 172,0 | 179,0 | Забезпечен-ня участі молоді у соціально-економічно-му розвитку міста |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
| 3.2. Сприяти залученню молоді до активної участі у міському конкурсі бізнес-планів молодих підприємців та студентів м. Миколаєва
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР
| Міський бюджет | - | - | - | - | - | Підвищення рівня розвитку молодіжно-го підприємни-цтва
| |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
4 | Соціальний захист молоді | 4.1. Сприяти проведенню тренінгів, семінарів, практичних занять для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР,
Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,
служба у справах дітей ММР, адміністрації районів ММР
| Міський бюджет
27,4 | 5,0 | 5,3 | 5,5 | 5,7 | 5,9 | Соціальна підтримка незахище-них верств населення |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
4.2. Сприяти проведенню заходів, спрямованих на соціальну адаптацію дітей з обмеженими фізичними можливостями
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР,
Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ММР, адміністрації районів ММР
| Міський бюджет
47,5 | 8,5 | 9,0 | 9,5 | 10,0 | 10,5 | Соціальна підтримка дітей з обмежени-ми фізичними можливо-стями.
| ||
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
|
| 4.3.Сприяти проведенню заходів для дітей та підлітків соціально-незахищенних категорій (День першокласника, Міжнародний день інвалідів, новорічні та різдвяні свята тощо)
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, адміністрації районів ММР, громадські організації | Міський бюджет
437,8 | 80,0 | 84 | 87,8 | 91,2 | 94,8 | Підтримка соціально-незахищенних категорій населення |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
|
| 4.4. Здійснювати утримання Миколаївського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
|
| Виконком міської ради,
Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
| Міський бюджет
24832,4 | 4540,9 | 4767,9 | 4973,0 | 5171,9 | 5378,7 | Соціальний захист молоді, сім’ї, дітей |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
|
| 4.5. Надавати психологічну, соціальну, педагогічну та інформаційну допомогу різним категоріям клієнтів соціальних служб
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради,
Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
|
Міський бюджет
119,3 | 21,2 | 22,5 | 24,2 | 25,2 | 26,2 | Вирішення соціально-психологіч-них проблем
населення |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
5 | Поліпшення становища молодої сім’ї та підготовка молоді до подружнього життя
| 5.1. Співпрацювати з управлінням архівної роботи та урочистих подій ММР з питань втілення в життя повноцінних високохудожніх обрядів, що забезпечують належний вплив на молодь
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, управління архівної роботи та урочистих подій ММР | Міський бюджет
| - | - | - | - | - | Сприяння духовному розвитку молоді |
Інші джерела
163,9 | 30,0 | 31,5 | 32,8 | 34,1 | 35,5 | ||||||
|
| 5.2. Сприяти проведенню семінарів, лекцій, спрямованих на підготовку молоді до сімейного життя, виховання відповідального батьківства, материнства, навчання культури та етиці сімейних відносин | 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, управління архівної роботи та урочистих подій ММР,
Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
| Міський бюджет
27,4 | 5,0 | 5,3 | 5,5 | 5,7 | 5,9 | Підвищен-ня рівня поінформо-ваності молоді щодо планування сім’ї, відповідаль-ного батьківства, материнства |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
6 | Формування національної свідомості
| 6.1. Сприяти розширенню краєзнавчої роботи, спрямованої на відродження національних традицій, формування національної свідомості дітей, підлітків та молоді | 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР,
адміністрації районів ММР | Міський бюджет | - | - | - | - | - | Підвищен-ня
рівня національ-ної свідомості молоді |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
6.2. Сприяти проведенню святкування визначних дат історії України, міста Миколаєва та залучати молодь до їх проведення
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР,
адміністрації районів ММР, громадські організації | Міський бюджет
220,0 | 40,0 | 42,0 | 44,0 | 46,0 | 48,0 | Підвищен-ня рівня національ-ної свідомості молоді | ||
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
6.3. Сприяти проведенню урочистих зборів молоді, присвячених пам’яті героїв-підпільників, членів молодіжної організації “Партизанська іскра”, в с. Кримка Первомайського району Миколаївської області
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР,
адміністрації районів ММР, громадські організації | Міський бюджет
60,0 | 11,0 | 11,5 | 12,0 | 12,5 | 13,0 | Підтримка ініціатив молодіжних громадських організацій | ||
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
|
| 6.4. Сприяти патріотичному вихованню дітей та молоді, проведення екскурсій, конкурсів-оглядів музеїв, кімнат бойової слави, клубів військово-патріотичного виховання | 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР,
адміністрації районів ММР, громадські організації
| Міський бюджет
45,0 | 8,0 | 8,5 | 9,0 | 9,5 | 10,0 | Військово-патріотичне виховання |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
7 | Виховання правової культури, профілактика
правопору-шень та пропаганда здорового способу життя
| 7.1. Сприяти проведенню семінарів, нарад, “круглих столів”, ділових ігор тощо з питань правового виховання юнацтва та молоді
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР,
адміністрації районів ММР, громадські організації
| Міський бюджет
27,4 | 5,0 | 5,3 | 5,5 | 5,7 | 5,9 | Підвищення рівня правових знань
юнацтва та молоді
|
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
| 7.2. Сприяти проведенню інформаційно-просвітницьких заходів та профілактичної роботи серед населення міста, учнівської та студентської молоді, з питань популяризації здорового способу життя та запобігання негативних явищ | 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, адміністрації районів ММР
| Міський бюджет
110,0 | 20,0 | 21,0 | 22,0 | 23,0 | 24,0 | Збільшення кількості молоді, яка веде здоровий спосіб життя | |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
| 7.3. Сприяти проведенню традиційних фестивалів, конкурсів агітбригад профілактичного спрямування (фестиваль дружин юних пожежних тощо)
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, адміністрації районів ММР, громадські організації
| Міський бюджет
35,0 | 6,0 | 6,5 | 7,0 | 7,5 | 8,0 | Профілак-тика негативних явищ серед молоді, зниження правопорушень серед молоді | |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
| 7.4. Сприяти проведенню просвітницьких та культурно-мистецьких акцій для підлітків та молоді під гаслом “Здоров’я молоді – здоров’я нації”
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, адміністрації районів ММР, громадські організації
| Міський бюджет
55,0 | 10,0 | 10,5 | 11,0 | 11,5 | 12,0 | Профілак-тика негативних явищ серед молоді, зниження правопорушень серед молоді | |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
| 7.5. Сприяти проведенню профілактичних заходів, спрямованих на соціальну адаптацію молоді з алкогольною та наркотичною залежністю | 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР,
Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,
громадські організації
| Міський бюджет
35,0 | 6,0 | 6,5 | 7,0 | 7,5 | 8,0 | Профілак-тика негативних явищ серед молоді, зниження правопорушень | |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
|
| 7.6. Сприяти проведенню інформаційно-профілактичних заходів щодо попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР,
Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,
служба у справах дітей ММР, громадські організації
адміністрації районів ММР
| Міський бюджет
45,0 | 8,0 | 8,5 | 9,0 | 9,5 | 10,0 | Поперед-ження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми
|
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
|
| 7.7. Сприяти проводенню семінарів, спрямованих на профілактику негативних явищ у молодіжному середовищі, пропаганду здорового способу життя, протидії торгівлі людьми, попередження насильства в сім’ї, та здійснювати видання інформаційного матеріалу на ці теми
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР,
адміністрації районів ММР, громадські організації
| Міський бюджет
27,4 | 5,0 | 5,3 | 5,5 | 5,7 | 5,9 | Профілак-тика негативних явищ у молодіж-ному середовищі, пропаганда здорового способу життя |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
8 | Сприяння розвитку та змістовного дозвілля молоді.
Підтримка творчої та обдарованої молоді
| 8.1. Сприяти запровадженню організації туристичної та екскурсійної роботи серед дітей, підлітків, молоді. Підтримувати родинні форми проведення дозвілля
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, громадські організації та об’єднання
| Міський бюджет
45,0 | 8,0 | 8,5 | 9,0 | 9,5 | 10,0 | Соціальна підтримка дітей, підлітків, молоді, інвалідів та малозабез-печених верств населення |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
| 8.2. З метою організації відпочинку дітей і молоді:
- сприяти організації та діяльності наметових таборів;
- залучати краєзнавчі, археологічні, туристичні та інші громадські організації | 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді, адміністрації районів ММР, громадські організації | Міський бюджет
550,0 | 100,0 | 105,0 | 110,0 | 115,0 | 120,0 | Надання молоді можливості відпочинку у наметових таборах | |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
| 8.3. Сприяти проведенню туристичних спортивно-оздоровчих фестивалів за участю молоді м. Миколаєва
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молод і ММР, громадські організації
| Міський бюджет
55,0 | 10,0 | 10,5 | 11,0 | 11,5 | 12,0 | Підтримка молодіжних громадських організацій | |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
| 8.4. Сприяти проведенню дитячих, молодіжних і сімейних фестивалів, конкурсів, виставок художньої творчості
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, адміністрації районів ММР, громадські організації
| Міський бюджет
550,0 | 100,0 | 105,0 | 110,0 | 115,0 | 120,0 | Підтримка молодіжних, дитячих громадських організацій у проведенні заходів | |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
|
| 8.5. Підтримка талановитої та обдарованої молоді, сприяння та забезпечення їх участі у міжнародних та всеукраїнських конкурсах, фестивалях | 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, громадські організації | Міський бюджет
55,0 | 10,0 | 10,5 | 11,0 | 11,5 | 12,0 | Підтримка талановитих та обдарованої молоді та сприяння участі у фестивалях, конкурсах |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
9 | Забезпечення виховання та всебічного
розвитку дітей у сім’ї
| 9.1. Створювати умови для естетичного та патріотичного виховання, змістовного відпочинку і дозвілля дітей, впроваджувати нові форми і методи виховання з метою духовного відродження нації, виявлення й підтримки талановитих та обдарованих дітей | 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, громадські організації, адміністрації районів ММР | Міський бюджет | - | - | - | - | - | Підвищення рівня естетичного та патріо-тичного виховання дітей та молоді |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
|
| 9.2. Здійснювати соціальний супровід сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді | Міський бюджет | - | - | - | - | - | Покращен-ня рівня життя сімей та осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
|
| 9.3. Сприяти проведенню заходів з відзначення Дня сім’ї, Дня матері, відродження національних свят з метою пропаганди кращих духовних надбань народу, розвитку і підтримки сімейних традицій
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, адміністрації районів ММР, служба у справах дітей ММР | Міський бюджет
241,4 | 44,0 | 46,2 | 48,3 | 50,4 | 52,5 | Подальший розвиток національ-них традицій, підтримка родинного кола |
Інші джерела
| - | - | - | - | - | ||||||
10 | Підтримка діяльності молодіжних громадських організацій.
Розвиток міжнародних молодіжних контактів
| 10.1. З метою здійснення єдиної політики молодіжного самоврядування сприяти:
- діяльності органів студентського самоврядування;
- розвиткові шкільного та студентського самоврядування | 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, адміністрації районів ММР, громадські організації | Міський бюджет
20,0 | 3,0 | 3,5 | 4,0 | 4,5 | 5,0 | Підвищен-ня рівня розвитку студентсь-кого та учнівського самовряду-вання |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
|
| 10.2. Залучати у встановленому порядку представників молодіжних громадських організацій до стажування в органах місцевого самоврядування
|
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, відділ кадрів ММР, громадські організації
| Міський бюджет | - | - | - | - | - | Збільшення кількості молодих спеціалістів в органах місцевого самовряду-вання |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
|
| 10.3. З метою залучення дитячих, жіночих та молодіжних громадських організацій до участі в реалізації галузевої політики сприяти проведенню відбору соціально-вагомих програм і проектів громадських організацій
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, громадські організації | Міський бюджет | - | - | - | - | - | Збільшення кількості проектів, реалізова-них спільно з громадсь-кими організаці-ями |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
|
| 10.4. Сприяти розвитку волонтерського руху
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, адміністрації районів ММР, громадські організації
| Міський бюджет
27,4 | 5,0 | 5,3 | 5,5 | 5,7 | 5,9 | Підвищен-ня рівня розвитку волонтер-ського руху.
|
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
|
| 10.5. Сприяти діяльності дитячих та молодіжних громадських організацій, виконанню програм, ініціатив цих організацій, спрямованих на духовний і фізичний розвиток молоді, підтримку її творчого потенціалу
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, громадські організації | Міський бюджет
165,0 | 30,0 | 31,5 | 33,0 | 34,5 | 36,0 | Підвищен-ня рівня духовного і фізичного
розвитку молоді, а також її творчого потенціалу
|
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
11. | Сприяння підвищенню соціального статусу жінок та впровадженню гендерної рівності | 11.1. Сприяти взаємодії громадських організацій з фондами щодо проведення суспільно-значимих моніторингів, науково-практичних досліджень, конкурсів на отримання грантів в галузі розвитку системної роботи з вирішення проблем сім’ї та гендерної рівності
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, громадські організації | Міський бюджет | - | - | - | - | - | Моніторинг в галузі розвитку системної роботи з вирішення проблем сім’ї та гендерної рівності
|
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
|
| 11.2. Сприяти проведенню заходів щодо відзначення Міжнародного жіночого дня з метою розвитку й підтримки традицій, спрямованих на вшанування жінки-матері, підвищення ролі жінок у суспільстві
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, адміністрації районів ММР, громадські організації | Міський бюджет
55,0 | 10,0 | 10,5 | 11,0 | 11,5 | 12,0 | Підвищен-ня ролі жінок у суспільстві |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
|
| 11.3. Сприяти діяльності жіночих громадських організацій, клубів, об’єднань, культурно-ділових центрів з метою підвищення ролі жінки у процесі державотворення
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, адміністрації районів ММР, громадські організації | Міський бюджет
27,4 | 5,0 | 5,3 | 5,5 | 5,7 | 5,9 | Підвищен-ня ролі жінки у процесі державотворення |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
| Науково-методичне та інформаційне сприяння
здійсненню молодіжної політики
| 12.1. Сприяти у проводенні інформаційних заходів по запобіганню протиправної поведінки, наркоманії, алкоголізму, СНІДу
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, Миколаївський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,
адміністрації районів ММР
| Міський бюджет
27,4 | 5,0 | 5,3 | 5,5 | 5,7 | 5,9 | Профілак-тика негативних явищ серед молоді, зниження правопору-шень серед молоді |
Інші джерела | - | - | - | - | - | ||||||
|
| 12.2. Забезпечити висвітлення стану реалізації молодіжної політики в засобах масової інформації та мережі Internet
| 2013-2017 рр.
| Виконком міської ради, управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, адміністрації районів ММР | Міський бюджет | - | - | - | - | - | Прозорость та відкритость у роботі органів виконавчої влади щодо реалізації молодіжної політики |
Інші джерела | - | - | - | - | - |
Примітка: остаточний обсяг визначається рішенням міської ради під час затвердження та виконання міського бюджету м. Миколаєва на відповідний бюджетний період, без внесення змін до обсягів видатків, передбачених даним додатком.
Додаток 3
до Програми
Результативні показники
реалізації міської програми “Молодь” на 2013-2017 роки
Найменування показників | Одиниці
вимірювання | Зміна значення за роками реалізації |
| |||||||||
2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 |
| |||||||
Центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді |
| |||||||||||
Показники затрат:
Кількість центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді | од. | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| |||||
Кількість штатних працівників центрів | осіб | 84,5 | 84,5 | 84,5 | 84,5 | 84,5 |
| |||||
Показники продукту:
Кількість прийомних сімей | од. | 12 | 16 | 19 | 21 | 24 |
| |||||
Кількість дитячих будинків сімейного типу | од. |
4 |
5 |
5 |
7 |
8 |
| |||||
Кількість сімей, яки опинились в складних життєвих обставинах, охоплених соціальним супроводом | од. |
720 |
1152 |
1584 |
2016 |
2448 |
| |||||
Показники ефективності:Середні витрати на забезпечення діяльності одного працівника центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді | грн. | 53738 | 56425 | 58851 | 61206 | 63654 |
| |||||
Середні витрати на здійснення соціального супроводу | грн. | 315 | 331 | 345 | 359 | 373 |
| |||||
Показники якості:
Кількість послуг, які надані центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді | од. | 21296 | 21796 | 22296 | 22796 | 23296 |
| |||||
Динаміка кількості осіб, яким надано соціальні послуги, порівняно з минулим роком | % | 105,0 | 110,0 | 115,0 | 120,0 | 125,0 |
| |||||
Програми і заходи центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді |
| |||||||||||
Показники затрат:
Кількість спеціалістів, залучених до заходів | осіб | 72 | 72 | 72 | 72 | 72 | ||||||
Показники продукту:
Кількість заходів центру | од. | 1200 | 1500 | 1800 | 2100 | 2400 | ||||||
Кількість звернень до центру | од. | 3832 | 4332 | 4832 | 5332 | 5832 | ||||||
Кількість учасників заходів, проведених центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді | осіб | 27600 | 34500 | 41400 | 48300 | 55200 | ||||||
Кількість дітей, молоді та сімей, яким надані соціальні послуги | осіб | 998123 | 998723 | 999323 | 999923 | 1000523 | ||||||
Показники ефективності:
Середні витрати на один захід, проведений центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді | грн. | 18 | 15 | 13 | 12 | 10 | ||||||
Середні витрати на одного учасника заходів, проведених центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді | грн. | 0,77 | 0,65 | 0,58 | 0,50 | 0,45 | ||||||
Показники якості:
Питома вага дітей, сімей та молоді від загальної кількості звернень, які внаслідок отриманих соціальних послуг розв’язали свої соціальні проблеми | % | 70% | 74% | 78% | 82% | 85% | ||||||
Динаміка кількості учасників , охоплених заходами центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, порівняно з минулим роком | % | 104,0 | 119,0 | 125,0 | 133,0 | 142,0 | ||||||
Заходи державної політики з питань молоді |
| |||||||||||
Показники продукту:
Кількість міських заходів державної політики з питань молоді | од. | 142 | 152 | 160 | 166 | 171 | ||||||
Кількість учасників міських заходів державної політики з питань молоді | осіб | 41000 | 45000 | 49000 | 52000 | 54000 | ||||||
Показники ефективності:
Середні витрати на проведення одного міського заходу державної політики з питань молоді | грн. | 4968 | 4889 | 4870 | 4910 | 4976 | ||||||
Показники якості:
Динаміка кількості людей, охоплених міськими заходами державної політики з питань молоді, порівняно з минулим роком | % | 105,1 | 109,7 | 108,9 | 106,1 | 103,8 | ||||||
Заходи державної політики із забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків |
| |||||||||||
Показники продукту:
Кількість міських заходів державної політики із забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків | од. | 25 | 30 | 33 | 34 | 35 | ||||||
Кількість учасників міських заходів державної політики із забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків | осіб | 2355 | 2874 | 3114 | 3468 | 3472 | ||||||
Показники ефективності:
Середні витрати на проведення одного міського заходу державної політики із забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків | грн. | 1480 | 1297 | 1230 | 1247 | 1260 | ||||||
Показники якості:
Динаміка кількості людей, охоплених міськими заходами державної політики із забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків, порівняно з минулим роком | % | 107,0 | 122,0 | 108,3 | 111,4 | 100,1 | ||||||
Надання талановитим студентам стипендії міського голови та міської ради |
| |||||||||||
Показники продукту:
Кількість талановитих студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах та технічних навчальних закладах м. Миколаєва та отримали стипендію міського голови та міської ради | осіб | 67 | 70 | 73 | 76 | 79 | ||||||
Показники ефективності:
Середній розмір стипендії міського голови та міської ради. | грн. | 2115 | 2140 | 2150 | 2155 | 2160 | ||||||
Показники якості:
Динаміка збільшення кількості талановитих студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах та технічних навчальних закладах м. Миколаєва та отримали стипендію міського голови та міської ради | % | 100 | 104,5 | 104,3 | 104,1 | 103,9 | ||||||
Заходи державної політики з питань сім’ї |
| |||||||||||
Показники продукту:
Кількість міських заходів державної політики з питань сім’ї | од. | 47 | 53 | 59 | 60 | 62 | ||||||
Кількість учасників міських заходів державної політики з питань сім’ї | осіб | 8167 | 8912 | 9880 | 10121 | 10439 | ||||||
Показники ефективності:
Середні витрати на проведення одного міського заходу державної політики з питань сім’ї | грн. | 851 | 796 | 749 | 768 | 776 | ||||||
Показники якості:
Динаміка кількості людей, охоплених міськими заходами державної політики з питань сім’ї, порівняно з минулим роком | % | 102,1 | 109,1 | 110,9 | 102,4 | 103,1 |