Мапа порталу

МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

 

22 листопада 2017                                                                                     № 961

Про схвалення прогнозу міського

бюджету міста Миколаєва на

2019-2020 роки

 

                  Відповідно до Бюджетного кодексу України, розглянувши індикативні прогнозні показники міського бюджету за основними видами доходів, фінансування, видатків і кредитування, керуючись підпунктом 1 пункту «а» статті 28, пунктом 1 частини другої статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради

 

ВИРІШИВ:

 

               1. Схвалити прогноз міського бюджету міста Миколаєва на 2019-2020 роки з додатками 1-4.

        

    2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови – директора департаменту фінансів Миколаївської міської ради Бондаренко В.І.

 

Секретар міської ради                                                                              Т.В.Казакова

 

 

                                                                                                     СХВАЛЕНО

рішення  виконкому 

     міської ради

від 22 листопада 2017

№ 961 

 

ПРОГНОЗ

міського бюджету міста Миколаєва

на 2019 – 2020 роки

 

1.     Загальна частина

 

 

Прогноз міського бюджету міста Миколаєва на 2019 - 2020 роки (далі – Прогноз) розроблено на основі положень Бюджетного кодексу України та Податкового кодексу України, Основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2018–2020 роки, схвалених  постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2017 № 411 (за сценарієм 1), з урахуванням проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2018–2020 роки, схваленого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.06.2017 № 411-р, а також на основі місцевих програм, динаміки розвитку галузей міського господарства та бюджетних запитів головних розпорядників коштів міського бюджету.

Мета прогнозу – запровадження середньострокового бюджетного прогнозування для встановлення взаємозв’язку між стратегічними цілями розвитку міста та можливостями бюджету.

Пріоритетом державної бюджетної політики на середньострокову перспективу в частині регулювання міжбюджетних відносин є забезпечення самостійності місцевих бюджетів, зміцнення їх фінансової спроможності, підвищення прозорості та ефективності управління бюджетними коштами на місцевому рівні. З метою підвищення передбачуваності і послідовності бюджетної політики, у тому числі на місцевому рівні, проектом Основних напрямів бюджетної політики на 2018–2020 роки передбачено запровадження середньострокового бюджетного планування. Перехід до планування місцевих бюджетів на середньостроковий період буде здійснюватися після внесення відповідних змін до бюджетного законодавства, а також затвердження та доведення до місцевих органів влади методичних рекомендацій щодо складання місцевих бюджетів на середньострокову перспективу, узгоджених з методологією середньострокового планування державного бюджету. Відповідно до Плану заходів з реалізації Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2017–2020 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 415-р, розроблення методичних рекомендацій щодо складення місцевих бюджетів на середньострокову перспективу, узгоджених з методологією середньострокового планування державного бюджету,  планується у І кварталі 2018 року.

Основними завданнями Прогнозу є підвищення результативності та ефективності бюджетних видатків, посилення бюджетної дисципліни, спрямування фінансових ресурсів на реалізацію пріоритетних соціальних напрямків та завдань для забезпечення динамічного і збалансованого розвитку міста.

2. Індикативні прогнозні показники міського бюджету

 

           У розрахунку прогнозу видатків враховані такі прогнозні показники:

      - індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) 105,9% у 2019 році та 105,0% у 2020 році;

     - розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2019 року – 4173 грн. (ріст до попереднього року 12,1%) та з 01 січня 2020 року – 4425 грн. (ріст до попереднього року  6%);

     - розмір посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з 01 січня 2019 року – 1921 грн. (ріст до попереднього року 9 %) та з  01 січня 2020 року – 2073 грн. (ріст до попереднього року  7,9 %);

    - розмір прожиткового мінімуму:

(грн.)

Категорія осіб

2019 рік

2020 рік

з 1 січня

з 1 липня

з 1 грудня

з 1 січня

з 1 липня

з 1 грудня

На одну особу

1 853

1 925

1 999

1 999

2 069

2 139

Для дітей віком до 6 років

1 626

1 689

1 754

1 754

1 815

1 877

Для дітей віком від 6 до 18 років

2 027

2 106

2 187

2 187

2 264

2 340

Для працездатних осіб

1 921

1 996

2 073

2 073

2 146

2 218

Для осіб, які втратили працездатність

1 497

1 555

1 615

1 615

1 672

1 728

 

 

           Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв,  розраховані  виходячи з індексу зростання ціни на природний газ та індексу цін виробників із застосуванням коефіцієнтів збільшення:

(грн.)

Назва

2019 рік

2020 рік

Оплата теплопостачання, водопостачання та водовідведення, природного газу, інших енергоносіїв

1,072

1,06

Оплата електроенергії

1,07

 1,055

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оскільки термін дії міських програм окремих галузей розвитку закінчується у 2018 році, для прогнозування застосовані показники динаміки витрат за попередні роки.

Індикативні прогнозні показники міського бюджету на 2019-2020 роки (при затвердженні міського бюджету) наведені в додатках 1-4 до рішення.

 

                                                                                  

3Пріоритетні завдання, перелік заходів, які необхідно здійснити, та результати, яких планується досягти в рамках Прогнозу

 

3.1. Наповнення міського бюджету

Прогноз доходів міського бюджету враховує поступові позитивні зрушення у розвитку основних бюджетоутворюючих галузей міста, у першу чергу промисловості, прогнозні індекси споживчих цін; підвищення розміру мінімальної заробітної плати та доходів населення, а також тенденції надходжень окремих податків за останні роки тощо.

Головним пріоритетом бюджетної політики в частині доходів є забезпечення надходжень до міського бюджету з урахуванням позитивної динаміки у порівнянні з попередніми роками та недопущення негативних тенденцій у наповненні  бюджету.

        Основними заходами, які необхідно здійснити для досягнення  поставлених цілей, мають бути:

-                  активізація роботи виконавчих органів Миколаївської міської ради (відповідно до наданих повноважень), фіскальних та інших контролюючих органів із залучення коштів до міського бюджету;

-      пошук додаткових шляхів наповнення місцевого бюджету, зокрема шляхом ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати у господарському комплексі, руйнування існуючих схем мінімізації сплати податків, забезпечення беззбиткової діяльності підприємств та створення рівних умов для усіх суб’єктів господарювання;

-                  забезпечення ефективного і раціонального підходу до використання земельних ресурсів та комунального майна як засобу збільшення надходжень до бюджету міста;

-                  організація своєчасного затвердження та перегляду ставок місцевих податків і зборів згідно з чинним законодавством.

Основними результатами, яких планується досягти, є забезпечення зростання дохідної частини місцевого бюджету за рахунок активізації підприємницького потенціалу, зниження частки тіньової економіки.

 

3.2. Використання бюджетних коштів в основних сферах діяльності

 

Відповідно до державної політики та місцевих програм по основних сферах діяльності, бюджетні кошти прогнозується направити на виконання пріоритетних завдань та заходів, серед яких:

у сфері освіти – поліпшення якості дошкільної, загальної, середньої та позашкільної освіти, створення умов для рівного доступу до якісної освіти усіх верств населення, збереження і розвиток мережі навчальних закладів відповідно до потреб населення, ефективне використання ресурсів, зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів, розвиток інфраструктури;

у сфері охорони здоров’я - поліпшення здоров’я населення шляхом створення умов для забезпечення доступної кваліфікованої медичної допомоги, профілактики та раннього виявлення захворювань, оптимізація організації та механізму фінансування системи надання медичної допомоги через запровадження медичної реформи, збереження та подальше зміцнення матеріально-технічної бази закладів;

у сфері соціального захисту - забезпечення державних гарантій, формування комплексної системи соціального захисту громадян, які потребують соціальної підтримки, створення умов для забезпечення підтримки найуразливіших верств населення, удосконалення системи надання соціальних послуг, підвищення їх ефективності, посилення адресності, створення умов для максимально раціонального та економного використання коштів міського бюджету, спрямованих на сферу соціальної допомоги, залучення додаткових, у тому числі благодійних ресурсів;

у сфері культури - збереження інфраструктури галузі та її оптимізація, суттєве покращання матеріально-технічних та економічних умов розвитку культури в місті, модернізація системи фінансування: підтримка приватних ініціатив та використання недержавних моделей підтримки установ культури, зокрема фандрейзингу, залучення грантів тощо;

у сфері фізичної культури і спорту - підтримка дитячого, дитячо-юнацького, резервного спорту, спорту вищих досягнень, спорту інвалідів і ветеранів, зміцнення матеріально-технічної спортивної бази міста, поліпшення фізичної підготовленості й фізичного розвитку населення міста;

у галузі державного управління – створення належних умов для реалізації територіальною громадою, депутатами міської ради та органами місцевого самоврядування прав і повноважень, визначених чинним законодавством України, підвищення інформаційної відкритості органів місцевого самоврядування в місті Миколаєві;

 

у житлово-комунальному господарстві - підвищення зацікавленості жителів міста в належному утриманні житлового фонду, продовження створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та залучення населення до утримання житлового фонду, збільшення обсягів проведення ремонту об’єктів благоустрою та житлового фонду міста, підвищення ефективності використання енергоносіїв та інших ресурсів, підвищення енергоефективності будинків, створення стимулів та умов для економного витрачання енергоресурсів, впровадження енергозберігаючих заходів у житлових будинках шляхом здешевлення кредитів, отриманих населенням, ОСББ та ЖБК. Продовження впровадження енергозберігаючих заходів у житловому фонді міста шляхом термомодернізації будинків.

 

Основним завданням усіх учасників бюджетного процесу на середньостроковий період є здійснення заходів загальнодержавного та місцевого значення з проведення дієвих реформ в усіх сферах діяльності з максимально можливим економічним ефектом при мінімальних затратах та підвищення ефективності використання бюджетних коштів в умовах жорсткої економії, проведення роботи з оптимізації мережі галузей бюджетної сфери, впровадження ефективних заходів з енергозбереження, спрямування капітальних вкладень на підвищення комфортності умов проживання, збільшення обсягу платних послуг, що надаються бюджетними установами.

Основними результатами, яких планується досягти, є:

-       забезпечення своєчасної та повної виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії та комунальні послуги;

-         зменшення рівня споживання енергоносіїв;

- збільшення обсягу фінансування соціальних програм, видатків капітального характеру;

- надання жителям міста якісних послуг.

 

3.3. Фінансування бюджету

 

На стадії планування та в ході внесення змін до міського бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України в міському бюджеті можуть виникати:

дефіцит за загальним фондом у разі використання вільного залишку бюджетних коштів;

профіцит за загальним фондом у разі спрямування до бюджету розвитку коштів із загального фонду бюджету;

дефіцит за спеціальним фондом у разі залучення до бюджету розвитку коштів із запозичень, коштів із загального фонду бюджету, а також у разі використання залишків коштів спеціального фонду міського бюджету, крім власних надходжень бюджетних установ.

У випадку виникнення тимчасових касових розривів буде використовуватись можливість отримання позик  на їхнє покриття для фінансування захищених видатків загального фонду.

3.4. Кредитування бюджету

 

Пріоритетним напрямом кредитування міського бюджету є  створення умов для реалізації конституційного права громадян України на житло, і зокрема молоді, шляхом надання їм пільгових довготермінових кредитів та часткової компенсації відсоткової ставки кредитів комерційних банків у рамках виконання Програми забезпечення молодих сімей та одиноких молодих громадян м.Миколаєва житлом.

 

 

4. Міжбюджетні відносини

 

У 2019-2020 роках прогнозується отримання таких субвенцій:

-       з державного бюджету – субвенції на виконання державних програм соціального захисту, освітня та медична субвенції, субвенція на соціально-економічний розвиток;

-            з обласного бюджету – субвенції на виконання регіональних програм соціального захисту.

-                 З міського бюджету прогнозується передача до державного бюджету реверсної дотації.

______________________________________

 

 

 

Додаток 1

 

 

до рішення виконкому міської ради

 

 

 

від 22 листопада 2017

 

 

№ 961

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Індикативні прогнозні показники доходів міського бюджету
на 2019 та 2020 роки

 

 

 

 

 

 

 

Код

Найменування коду бюджетної класифікації

Обсяг, тис.грн.

 

2019 рік                (прогноз)

2020 рік                      (прогноз)

 

 

Загальний фонд - всього

4 639 728,8

4 865 020,3

 

 

у тому числі:

 

 

 

 

Доходи без урахування міжбюджетних трансфертів – разом, у тому числі:

2 457 950,0

2 555 100,0

 

11010000

Податок та збір на доходи фізичних осіб

1 534 210,0

1 690 490,0

 

11020200

Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності

2 380,0

2 500,0

 

14040000

Акцизний податок з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівліпідакцизних товарів

229 430,0

132 590,0

 

18000000

Місцеві податки

640 790,0

676 450,0

 

21010300

Частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об'єднань, що вилучається до відповідного місцевого бюджету

 

 

 

21081100

Адміністративні штрафи та інші санкції

560,0

590,0

 

22012500

Плата за надання інших адміністративних послуг

31 830,0

33 750,0

 

22080400

Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим  майном, що перебуває в комунальній власності

9 000,0

8 500,0

 

22090000

Державне мито

720,0

770,0

 

24060300

Інші надходження

9 030,0

9 460,0

 

 

Міжбюджетні трансферти – разом, у тому числі:

2 181 778,8

2 309 920,3

 

41020100

Базова дотація

 

 

 

41033900

Освітня субвенція з державного бюджету
місцевим бюджетам

461 428,7

489 114,4

 

41034200

Медична субвенція з державного бюджету
місцевим бюджетам

363 950,0

385 787,0

 

 

Субвенції на виконання програм соціальногозахисту

1 356 400,1

1 435 018,9

 

 

Спеціальний фонд – всього

65 477,5

68 394,1

 

 

у тому числі:

 

 

 

19010000

Екологічний податок

1 000,0

1 060,0

 

24062100

Грошові стягнення за шкоду, заподіяну
порушенням законодавства про охорону
навколишнього природного середовища
внаслідок господарської та іншої діяльності

733,0

747,0

 

25000000

Власні надходження бюджетних установ

56 094,5

58 957,1

 

 

Бюджет розвитку – разом, у тому числі:

7 500,0

7 500,0

 

24170000

Надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту

3 500,0

3 500,0

 

31030000

Кошти від відчуження майна, що перебуває в комунальній власності

2 000,0

2 000,0

 

33010000

Кошти від продажу землі

2 000,0

2 000,0

 

 

Інші надходження спеціального фонду

150,0

130,0

 

 

Міжбюджетні трансферти – разом

 

 

 

 

РАЗОМ доходів

4 705 206,3

4 933 414,4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Заступник міського голови-директор департаменту фінансів

 

 

 

Миколаївської міської ради

 

В.І.Бондаренко

 

 

 

 

 

Додаток 2

 

 

до рішення виконкому міської ради

 

 

від 22 листопада 2017

 

 

№ 961

 

 

 

 

 

 

 

 

Індикативні прогнозні показники міського бюджету на 2019-2020 роки за видатками та кредитуванням

Код за (ТПКВКМБ / ТКВКБМС)

Назва коду за ТПКВКМБ

Обсяг, тис.грн.

2019 рік (прогноз)

2020 рік (прогноз)

 

Загальний фонд разом, у т.ч.:

4 275 104,5

4 486 436,6

 

1. Видатки:

4 250 803,5

4 461 936,6

0100

Державне управління

203 216,6

205 303,8

1000

Освіта

1 314 359,6

1 391 904,8

2000

Охорона здоров’я

483 341,1

502 339,4

3000

Соціальний захист та соціальне забезпечення

1 594 848,1

1 686 113,3

4000

Культура i мистецтво

101 206,5

107 105,0

5000

Фiзична культура i спорт

91 742,7

97 071,7

6000

Житлово-комунальне господарство

256 255,2

253 144,7

7100

Сільське і лісове господарство, рибне господарство та мисливство

1 886,8

2 073,8

7400

Транспорт та транспортна інфраструктура, дорожнє господарство

81 403,0

81 529,0

7600

Інші програми та заходи, пов'язані з економічною діяльністю

8 613,0

10 715,8

8100

Захист населення і територій віднадзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру

9 766,8

10 253,9

8200

Громадський порядок та безпека

1 964,1

2 081,4

8700

Резервний фонд

2 500,0

2 500,0

9110

Реверсна дотація

99 700,0

109 800,0

 

2. Довгострокові кредити громадянам на будівництво / реконструкцію / придбання житла та їх повернення

24 301,0

24 500,0

 

Спеціальний фонд разом, у т. ч.:

430 101,8

446 977,8

 

1. Видатки:

429 951,8

446 847,8

 

Бюджету розвитку

372 124,3

386 083,7

 

За рахунок власних надходжень бюджетних установ

56 094,5

58 957,1

8300

Охорона навколишнього природного середовища

1 733,0

1 807,0

 

2. Довгострокові кредити громадянам на будівництво / реконструкцію / придбання житла та їх повернення

150,0

130,0

 

Всього (видатки та кредитування)

4 705 206,3

4 933 414,4

 

 

 

 

 

 

 

 

Заступник міського голови-директор департаменту фінансів Миколаївської міської ради

 

В.І.Бондаренко

 

 

 

 

 

Додаток 3

 

 

 

до рішення виконкому міської ради

 

 

 

Від 22 листопада 2017

 

 

 

№ 961

 

 

Індикативні прогнозні показники місцевого боргу та гарантованого територіальною громадою міста боргу на 2019-2020 роки

 

 

 

 

 

 

 

 

Обсяг, тис.грн

 

 

2019 рік (прогноз)

2020 рік (прогноз)

 

 

1

2

3

 

 

Місцевий борг - разом

0,0

0,0

 

 

Внутрішній борг

0

0

 

 

1. Заборгованість перед юридичними особами

0

0

 

 

 

 

 

 

 

2. Заборгованість перед банківськими установами

0

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зовнішній борг

0,0

0,0

 

 

1. Заборгованість за позиками, наданими міжнародними фінансовими організаціями

 

 

 

 

Гарантований територіальною громадою міста  борг - разом

771 817,7

784 470,5

 

 

Внутрішній борг

0

0

 

 

1. Заборгованість перед юридичними особами

0

0

 

 

 

 

 

 

 

2. Заборгованість перед банківськими установами

0

0

 

 

 

 

 

 

 

Зовнішній борг

771 817,7

784 470,5

 

 

1. Заборгованість за позиками, наданими міжнародними фінансовими організаціями

771817,7

784470,5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Заступник міського голови-директор департаменту фінансів Миколаївської міської ради

 

В.І.Бондаренко

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 4

 

 

 

 

до рішення виконкому міської ради

 

 

 

від 22 листопада2017

 

 

 

 

№  961

 

 

 

 

 

 

Індикативні прогнозні показники міського бюджету на 2019-2020 роки за фінансуванням

 

 

 

 

 

 

Код

Найменування коду бюджетної класифікації

Обсяг, тис.грн

 

2019 рік (прогноз)

2020 рік (прогноз)

 

1

2

3

4

 

 

Загальне фінансування - всього, у тому числі:

0,0

0,0

 

 

Загальний фонд – всього

-364 624,3

-378 583,7

 

 

у тому числі:

 

 

 

600000

Фінансування за активними операціями

-364 624,3

-378 583,7

 

602000

Зміни обсягів бюджетних коштів

-364 624,3

-378 583,7

 

602400 

Кошти, що передаються із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) 

-364 624,3

-378 583,7

 

 

Спеціальний фонд – всього

364 624,3

378 583,7

 

 

у тому числі:

 

 

 

400000

Фінансування за борговими зобов'язаннями

0,0

0,0

 

401000

Запозичення

0,0

0,0

 

401200

Зовнішні запозичення

0,0

0,0

 

401201

Довгострокові зобов'язання

 

 

 

402000

Погашення

0,0

0,0

 

402200

Зовнішні зобов'язання

0,0

0,0

 

402201

Довгострокові зобов'язання

 

 

 

600000

Фінансування за активними операціями

364 624,3

378 583,7

 

602000

Зміни обсягів бюджетних коштів

364 624,3

378 583,7

 

602400 

Кошти, що передаються із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) 

364 624,3

378 583,7

 

 

 

 

 

 

Заступник міського голови-директор департаменту фінансів Миколаївської міської ради

 

В.І.Бондаренко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: