МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
22 листопада 2017 № 961
Про схвалення прогнозу міського
бюджету міста Миколаєва на
2019-2020 роки
Відповідно до Бюджетного кодексу України, розглянувши індикативні прогнозні показники міського бюджету за основними видами доходів, фінансування, видатків і кредитування, керуючись підпунктом 1 пункту «а» статті 28, пунктом 1 частини другої статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради
ВИРІШИВ:
1. Схвалити прогноз міського бюджету міста Миколаєва на 2019-2020 роки з додатками 1-4.
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови – директора департаменту фінансів Миколаївської міської ради Бондаренко В.І.
Секретар міської ради Т.В.Казакова
СХВАЛЕНО
рішення виконкому
міської ради
від 22 листопада 2017
№ 961
ПРОГНОЗ
міського бюджету міста Миколаєва
на 2019 – 2020 роки
1. Загальна частина
Прогноз міського бюджету міста Миколаєва на 2019 - 2020 роки (далі – Прогноз) розроблено на основі положень Бюджетного кодексу України та Податкового кодексу України, Основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2018–2020 роки, схвалених постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2017 № 411 (за сценарієм 1), з урахуванням проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2018–2020 роки, схваленого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.06.2017 № 411-р, а також на основі місцевих програм, динаміки розвитку галузей міського господарства та бюджетних запитів головних розпорядників коштів міського бюджету.
Мета прогнозу – запровадження середньострокового бюджетного прогнозування для встановлення взаємозв’язку між стратегічними цілями розвитку міста та можливостями бюджету.
Пріоритетом державної бюджетної політики на середньострокову перспективу в частині регулювання міжбюджетних відносин є забезпечення самостійності місцевих бюджетів, зміцнення їх фінансової спроможності, підвищення прозорості та ефективності управління бюджетними коштами на місцевому рівні. З метою підвищення передбачуваності і послідовності бюджетної політики, у тому числі на місцевому рівні, проектом Основних напрямів бюджетної політики на 2018–2020 роки передбачено запровадження середньострокового бюджетного планування. Перехід до планування місцевих бюджетів на середньостроковий період буде здійснюватися після внесення відповідних змін до бюджетного законодавства, а також затвердження та доведення до місцевих органів влади методичних рекомендацій щодо складання місцевих бюджетів на середньострокову перспективу, узгоджених з методологією середньострокового планування державного бюджету. Відповідно до Плану заходів з реалізації Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2017–2020 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 415-р, розроблення методичних рекомендацій щодо складення місцевих бюджетів на середньострокову перспективу, узгоджених з методологією середньострокового планування державного бюджету, планується у І кварталі 2018 року.
Основними завданнями Прогнозу є підвищення результативності та ефективності бюджетних видатків, посилення бюджетної дисципліни, спрямування фінансових ресурсів на реалізацію пріоритетних соціальних напрямків та завдань для забезпечення динамічного і збалансованого розвитку міста.
2. Індикативні прогнозні показники міського бюджету
У розрахунку прогнозу видатків враховані такі прогнозні показники:
- індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) 105,9% у 2019 році та 105,0% у 2020 році;
- розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2019 року – 4173 грн. (ріст до попереднього року 12,1%) та з 01 січня 2020 року – 4425 грн. (ріст до попереднього року 6%);
- розмір посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з 01 січня 2019 року – 1921 грн. (ріст до попереднього року 9 %) та з 01 січня 2020 року – 2073 грн. (ріст до попереднього року 7,9 %);
- розмір прожиткового мінімуму:
(грн.)
Категорія осіб | 2019 рік | 2020 рік | ||||
з 1 січня | з 1 липня | з 1 грудня | з 1 січня | з 1 липня | з 1 грудня | |
На одну особу | 1 853 | 1 925 | 1 999 | 1 999 | 2 069 | 2 139 |
Для дітей віком до 6 років | 1 626 | 1 689 | 1 754 | 1 754 | 1 815 | 1 877 |
Для дітей віком від 6 до 18 років | 2 027 | 2 106 | 2 187 | 2 187 | 2 264 | 2 340 |
Для працездатних осіб | 1 921 | 1 996 | 2 073 | 2 073 | 2 146 | 2 218 |
Для осіб, які втратили працездатність | 1 497 | 1 555 | 1 615 | 1 615 | 1 672 | 1 728 |
Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, розраховані виходячи з індексу зростання ціни на природний газ та індексу цін виробників із застосуванням коефіцієнтів збільшення:
(грн.)
Назва | 2019 рік | 2020 рік |
Оплата теплопостачання, водопостачання та водовідведення, природного газу, інших енергоносіїв | 1,072 | 1,06 |
Оплата електроенергії | 1,07 | 1,055 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оскільки термін дії міських програм окремих галузей розвитку закінчується у 2018 році, для прогнозування застосовані показники динаміки витрат за попередні роки.
Індикативні прогнозні показники міського бюджету на 2019-2020 роки (при затвердженні міського бюджету) наведені в додатках 1-4 до рішення.
3. Пріоритетні завдання, перелік заходів, які необхідно здійснити, та результати, яких планується досягти в рамках Прогнозу
3.1. Наповнення міського бюджету
Прогноз доходів міського бюджету враховує поступові позитивні зрушення у розвитку основних бюджетоутворюючих галузей міста, у першу чергу промисловості, прогнозні індекси споживчих цін; підвищення розміру мінімальної заробітної плати та доходів населення, а також тенденції надходжень окремих податків за останні роки тощо.
Головним пріоритетом бюджетної політики в частині доходів є забезпечення надходжень до міського бюджету з урахуванням позитивної динаміки у порівнянні з попередніми роками та недопущення негативних тенденцій у наповненні бюджету.
Основними заходами, які необхідно здійснити для досягнення поставлених цілей, мають бути:
- активізація роботи виконавчих органів Миколаївської міської ради (відповідно до наданих повноважень), фіскальних та інших контролюючих органів із залучення коштів до міського бюджету;
- пошук додаткових шляхів наповнення місцевого бюджету, зокрема шляхом ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати у господарському комплексі, руйнування існуючих схем мінімізації сплати податків, забезпечення беззбиткової діяльності підприємств та створення рівних умов для усіх суб’єктів господарювання;
- забезпечення ефективного і раціонального підходу до використання земельних ресурсів та комунального майна як засобу збільшення надходжень до бюджету міста;
- організація своєчасного затвердження та перегляду ставок місцевих податків і зборів згідно з чинним законодавством.
Основними результатами, яких планується досягти, є забезпечення зростання дохідної частини місцевого бюджету за рахунок активізації підприємницького потенціалу, зниження частки тіньової економіки.
3.2. Використання бюджетних коштів в основних сферах діяльності
Відповідно до державної політики та місцевих програм по основних сферах діяльності, бюджетні кошти прогнозується направити на виконання пріоритетних завдань та заходів, серед яких:
у сфері освіти – поліпшення якості дошкільної, загальної, середньої та позашкільної освіти, створення умов для рівного доступу до якісної освіти усіх верств населення, збереження і розвиток мережі навчальних закладів відповідно до потреб населення, ефективне використання ресурсів, зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів, розвиток інфраструктури;
у сфері охорони здоров’я - поліпшення здоров’я населення шляхом створення умов для забезпечення доступної кваліфікованої медичної допомоги, профілактики та раннього виявлення захворювань, оптимізація організації та механізму фінансування системи надання медичної допомоги через запровадження медичної реформи, збереження та подальше зміцнення матеріально-технічної бази закладів;
у сфері соціального захисту - забезпечення державних гарантій, формування комплексної системи соціального захисту громадян, які потребують соціальної підтримки, створення умов для забезпечення підтримки найуразливіших верств населення, удосконалення системи надання соціальних послуг, підвищення їх ефективності, посилення адресності, створення умов для максимально раціонального та економного використання коштів міського бюджету, спрямованих на сферу соціальної допомоги, залучення додаткових, у тому числі благодійних ресурсів;
у сфері культури - збереження інфраструктури галузі та її оптимізація, суттєве покращання матеріально-технічних та економічних умов розвитку культури в місті, модернізація системи фінансування: підтримка приватних ініціатив та використання недержавних моделей підтримки установ культури, зокрема фандрейзингу, залучення грантів тощо;
у сфері фізичної культури і спорту - підтримка дитячого, дитячо-юнацького, резервного спорту, спорту вищих досягнень, спорту інвалідів і ветеранів, зміцнення матеріально-технічної спортивної бази міста, поліпшення фізичної підготовленості й фізичного розвитку населення міста;
у галузі державного управління – створення належних умов для реалізації територіальною громадою, депутатами міської ради та органами місцевого самоврядування прав і повноважень, визначених чинним законодавством України, підвищення інформаційної відкритості органів місцевого самоврядування в місті Миколаєві;
у житлово-комунальному господарстві - підвищення зацікавленості жителів міста в належному утриманні житлового фонду, продовження створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та залучення населення до утримання житлового фонду, збільшення обсягів проведення ремонту об’єктів благоустрою та житлового фонду міста, підвищення ефективності використання енергоносіїв та інших ресурсів, підвищення енергоефективності будинків, створення стимулів та умов для економного витрачання енергоресурсів, впровадження енергозберігаючих заходів у житлових будинках шляхом здешевлення кредитів, отриманих населенням, ОСББ та ЖБК. Продовження впровадження енергозберігаючих заходів у житловому фонді міста шляхом термомодернізації будинків.
Основним завданням усіх учасників бюджетного процесу на середньостроковий період є здійснення заходів загальнодержавного та місцевого значення з проведення дієвих реформ в усіх сферах діяльності з максимально можливим економічним ефектом при мінімальних затратах та підвищення ефективності використання бюджетних коштів в умовах жорсткої економії, проведення роботи з оптимізації мережі галузей бюджетної сфери, впровадження ефективних заходів з енергозбереження, спрямування капітальних вкладень на підвищення комфортності умов проживання, збільшення обсягу платних послуг, що надаються бюджетними установами.
Основними результатами, яких планується досягти, є:
- забезпечення своєчасної та повної виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, проведення розрахунків за спожиті бюджетними установами енергоносії та комунальні послуги;
- зменшення рівня споживання енергоносіїв;
- збільшення обсягу фінансування соціальних програм, видатків капітального характеру;
- надання жителям міста якісних послуг.
3.3. Фінансування бюджету
На стадії планування та в ході внесення змін до міського бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України в міському бюджеті можуть виникати:
дефіцит за загальним фондом у разі використання вільного залишку бюджетних коштів;
профіцит за загальним фондом у разі спрямування до бюджету розвитку коштів із загального фонду бюджету;
дефіцит за спеціальним фондом у разі залучення до бюджету розвитку коштів із запозичень, коштів із загального фонду бюджету, а також у разі використання залишків коштів спеціального фонду міського бюджету, крім власних надходжень бюджетних установ.
У випадку виникнення тимчасових касових розривів буде використовуватись можливість отримання позик на їхнє покриття для фінансування захищених видатків загального фонду.
3.4. Кредитування бюджету
Пріоритетним напрямом кредитування міського бюджету є створення умов для реалізації конституційного права громадян України на житло, і зокрема молоді, шляхом надання їм пільгових довготермінових кредитів та часткової компенсації відсоткової ставки кредитів комерційних банків у рамках виконання Програми забезпечення молодих сімей та одиноких молодих громадян м.Миколаєва житлом.
4. Міжбюджетні відносини
У 2019-2020 роках прогнозується отримання таких субвенцій:
- з державного бюджету – субвенції на виконання державних програм соціального захисту, освітня та медична субвенції, субвенція на соціально-економічний розвиток;
- з обласного бюджету – субвенції на виконання регіональних програм соціального захисту.
- З міського бюджету прогнозується передача до державного бюджету реверсної дотації.
______________________________________
|
| Додаток 1 | ||
|
| до рішення виконкому міської ради |
| |
|
| від 22 листопада 2017 | ||
|
| № 961 | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Індикативні прогнозні показники доходів міського бюджету |
| |||
| ||||
|
|
|
|
|
Код | Найменування коду бюджетної класифікації | Обсяг, тис.грн. |
| |
2019 рік (прогноз) | 2020 рік (прогноз) |
| ||
| Загальний фонд - всього | 4 639 728,8 | 4 865 020,3 |
|
| у тому числі: |
|
|
|
| Доходи без урахування міжбюджетних трансфертів – разом, у тому числі: | 2 457 950,0 | 2 555 100,0 |
|
11010000 | Податок та збір на доходи фізичних осіб | 1 534 210,0 | 1 690 490,0 |
|
11020200 | Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності | 2 380,0 | 2 500,0 |
|
14040000 | Акцизний податок з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівліпідакцизних товарів | 229 430,0 | 132 590,0 |
|
18000000 | Місцеві податки | 640 790,0 | 676 450,0 |
|
21010300 | Частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об'єднань, що вилучається до відповідного місцевого бюджету |
|
|
|
21081100 | Адміністративні штрафи та інші санкції | 560,0 | 590,0 |
|
22012500 | Плата за надання інших адміністративних послуг | 31 830,0 | 33 750,0 |
|
22080400 | Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності | 9 000,0 | 8 500,0 |
|
22090000 | Державне мито | 720,0 | 770,0 |
|
24060300 | Інші надходження | 9 030,0 | 9 460,0 |
|
| Міжбюджетні трансферти – разом, у тому числі: | 2 181 778,8 | 2 309 920,3 |
|
41020100 | Базова дотація |
|
|
|
41033900 | Освітня субвенція з державного бюджету | 461 428,7 | 489 114,4 |
|
41034200 | Медична субвенція з державного бюджету | 363 950,0 | 385 787,0 |
|
| Субвенції на виконання програм соціальногозахисту | 1 356 400,1 | 1 435 018,9 |
|
| Спеціальний фонд – всього | 65 477,5 | 68 394,1 |
|
| у тому числі: |
|
|
|
19010000 | Екологічний податок | 1 000,0 | 1 060,0 |
|
24062100 | Грошові стягнення за шкоду, заподіяну | 733,0 | 747,0 |
|
25000000 | Власні надходження бюджетних установ | 56 094,5 | 58 957,1 |
|
| Бюджет розвитку – разом, у тому числі: | 7 500,0 | 7 500,0 |
|
24170000 | Надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту | 3 500,0 | 3 500,0 |
|
31030000 | Кошти від відчуження майна, що перебуває в комунальній власності | 2 000,0 | 2 000,0 |
|
33010000 | Кошти від продажу землі | 2 000,0 | 2 000,0 |
|
| Інші надходження спеціального фонду | 150,0 | 130,0 |
|
| Міжбюджетні трансферти – разом |
|
|
|
| РАЗОМ доходів | 4 705 206,3 | 4 933 414,4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Заступник міського голови-директор департаменту фінансів |
|
|
| |
Миколаївської міської ради |
| В.І.Бондаренко |
|
|
| Додаток 2 | |
|
| до рішення виконкому міської ради | |
|
| від 22 листопада 2017 | |
|
| № 961 | |
|
|
|
|
|
|
|
|
Індикативні прогнозні показники міського бюджету на 2019-2020 роки за видатками та кредитуванням | |||
Код за (ТПКВКМБ / ТКВКБМС) | Назва коду за ТПКВКМБ | Обсяг, тис.грн. | |
2019 рік (прогноз) | 2020 рік (прогноз) | ||
| Загальний фонд разом, у т.ч.: | 4 275 104,5 | 4 486 436,6 |
| 1. Видатки: | 4 250 803,5 | 4 461 936,6 |
0100 | Державне управління | 203 216,6 | 205 303,8 |
1000 | Освіта | 1 314 359,6 | 1 391 904,8 |
2000 | Охорона здоров’я | 483 341,1 | 502 339,4 |
3000 | Соціальний захист та соціальне забезпечення | 1 594 848,1 | 1 686 113,3 |
4000 | Культура i мистецтво | 101 206,5 | 107 105,0 |
5000 | Фiзична культура i спорт | 91 742,7 | 97 071,7 |
6000 | Житлово-комунальне господарство | 256 255,2 | 253 144,7 |
7100 | Сільське і лісове господарство, рибне господарство та мисливство | 1 886,8 | 2 073,8 |
7400 | Транспорт та транспортна інфраструктура, дорожнє господарство | 81 403,0 | 81 529,0 |
7600 | Інші програми та заходи, пов'язані з економічною діяльністю | 8 613,0 | 10 715,8 |
8100 | Захист населення і територій віднадзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру | 9 766,8 | 10 253,9 |
8200 | Громадський порядок та безпека | 1 964,1 | 2 081,4 |
8700 | Резервний фонд | 2 500,0 | 2 500,0 |
9110 | Реверсна дотація | 99 700,0 | 109 800,0 |
| 2. Довгострокові кредити громадянам на будівництво / реконструкцію / придбання житла та їх повернення | 24 301,0 | 24 500,0 |
| Спеціальний фонд разом, у т. ч.: | 430 101,8 | 446 977,8 |
| 1. Видатки: | 429 951,8 | 446 847,8 |
| Бюджету розвитку | 372 124,3 | 386 083,7 |
| За рахунок власних надходжень бюджетних установ | 56 094,5 | 58 957,1 |
8300 | Охорона навколишнього природного середовища | 1 733,0 | 1 807,0 |
| 2. Довгострокові кредити громадянам на будівництво / реконструкцію / придбання житла та їх повернення | 150,0 | 130,0 |
| Всього (видатки та кредитування) | 4 705 206,3 | 4 933 414,4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Заступник міського голови-директор департаменту фінансів Миколаївської міської ради |
| В.І.Бондаренко | |
|
|
| Додаток 3 |
|
| |||||
| до рішення виконкому міської ради |
|
| |||||
| Від 22 листопада 2017 |
|
| |||||
| № 961 |
|
| |||||
Індикативні прогнозні показники місцевого боргу та гарантованого територіальною громадою міста боргу на 2019-2020 роки |
|
| ||||||
|
|
|
|
| ||||
| Обсяг, тис.грн |
|
| |||||
2019 рік (прогноз) | 2020 рік (прогноз) |
|
| |||||
1 | 2 | 3 |
|
| ||||
Місцевий борг - разом | 0,0 | 0,0 |
|
| ||||
Внутрішній борг | 0 | 0 |
|
| ||||
1. Заборгованість перед юридичними особами | 0 | 0 |
|
| ||||
|
|
|
|
| ||||
2. Заборгованість перед банківськими установами | 0 | 0 |
|
| ||||
|
|
|
|
| ||||
|
|
|
|
| ||||
Зовнішній борг | 0,0 | 0,0 |
|
| ||||
1. Заборгованість за позиками, наданими міжнародними фінансовими організаціями |
|
|
|
| ||||
Гарантований територіальною громадою міста борг - разом | 771 817,7 | 784 470,5 |
|
| ||||
Внутрішній борг | 0 | 0 |
|
| ||||
1. Заборгованість перед юридичними особами | 0 | 0 |
|
| ||||
|
|
|
|
| ||||
2. Заборгованість перед банківськими установами | 0 | 0 |
|
| ||||
|
|
|
|
| ||||
Зовнішній борг | 771 817,7 | 784 470,5 |
|
| ||||
1. Заборгованість за позиками, наданими міжнародними фінансовими організаціями | 771817,7 | 784470,5 |
|
| ||||
|
|
|
|
| ||||
|
|
|
|
| ||||
Заступник міського голови-директор департаменту фінансів Миколаївської міської ради |
| В.І.Бондаренко |
|
| ||||
|
|
| ||||||
|
|
Додаток 4 |
|
| ||||
|
| до рішення виконкому міської ради |
| |||||
|
| від 22 листопада2017 |
|
| ||||
|
| № 961 |
| |||||
|
|
|
|
| ||||
Індикативні прогнозні показники міського бюджету на 2019-2020 роки за фінансуванням |
| |||||||
|
|
|
|
| ||||
Код | Найменування коду бюджетної класифікації | Обсяг, тис.грн |
| |||||
2019 рік (прогноз) | 2020 рік (прогноз) |
| ||||||
1 | 2 | 3 | 4 |
| ||||
| Загальне фінансування - всього, у тому числі: | 0,0 | 0,0 |
| ||||
| Загальний фонд – всього | -364 624,3 | -378 583,7 |
| ||||
| у тому числі: |
|
|
| ||||
600000 | Фінансування за активними операціями | -364 624,3 | -378 583,7 |
| ||||
602000 | Зміни обсягів бюджетних коштів | -364 624,3 | -378 583,7 |
| ||||
602400 | Кошти, що передаються із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) | -364 624,3 | -378 583,7 |
| ||||
| Спеціальний фонд – всього | 364 624,3 | 378 583,7 |
| ||||
| у тому числі: |
|
|
| ||||
400000 | Фінансування за борговими зобов'язаннями | 0,0 | 0,0 |
| ||||
401000 | Запозичення | 0,0 | 0,0 |
| ||||
401200 | Зовнішні запозичення | 0,0 | 0,0 |
| ||||
401201 | Довгострокові зобов'язання |
|
|
| ||||
402000 | Погашення | 0,0 | 0,0 |
| ||||
402200 | Зовнішні зобов'язання | 0,0 | 0,0 |
| ||||
402201 | Довгострокові зобов'язання |
|
|
| ||||
600000 | Фінансування за активними операціями | 364 624,3 | 378 583,7 |
| ||||
602000 | Зміни обсягів бюджетних коштів | 364 624,3 | 378 583,7 |
| ||||
602400 | Кошти, що передаються із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) | 364 624,3 | 378 583,7 |
| ||||
|
|
|
|
| ||||
Заступник міського голови-директор департаменту фінансів Миколаївської міської ради |
| В.І.Бондаренко |
| |||||
|
|
|
|
| ||||
|
|
|
| |||||
|
|
|
|
| ||||
|
|
|