Мапа порталу

МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

РІШЕННЯ

 

31 жовтня 2016                                                                                № 9/93

Про затвердження нової редакції Статуту

житлово-комунального підприємства Миколаївської

міської ради "Прибужжя"

           

         З метою приведення у відповідність до норм чинного законодавства України Статуту житлово-комунального підприємства Миколаївської міської ради "Прибужжя", керуючись ч.5 ст.57, ст.78 Господарського кодексу України, ст.25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити нову редакцію Статуту житлово-комунального підприємства Миколаївської міської ради "Прибужжя" (додається).

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну  комісію міської ради з питань житлово-комунального господарства,  комунальної власності та благоустрою міста (Рєпіна), заступника міського голови Гайдаржи В.В.

 

 

Міський голова                                                                               О.Ф.Сєнкевич

 

      

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення  міської ради

від 31 жовтня 2016

№ 9/93

 

С Т А Т У Т

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО  ПІДПРИЄМСТВА

МИКОЛАЇВСЬКОЇ  МІСЬКОЇ  РАДИ

«ПРИБУЖЖЯ»

(нова  редакція)

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Житлово-комунальне  підприємство  Миколаївської  міської    ради  «Прибужжя» (далі – Підприємство) створене Миколаївською міською радою (далі – Власник) для здійснення господарської діяльності з метою вирішення соціально-економічних проблем міста Миколаєва з питань утримання, ремонту, експлуатації житлового фонду та управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд й іншим майном, засноване на комунальній власності територіальної громади м. Миколаєва.

1.2. Власником підприємства є територіальна громада міста Миколаєва в особі Миколаївської міської ради.

У своїй господарській діяльності Підприємство підпорядковане департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради.

1.3. Підприємство є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, має право від свого імені укладати договори, придбавати майнові та особисті немайнові права, виконувати обов’язки, бути позивачем у суді,  господарському та третейському судах.

Підприємство має печатку, штамп та бланки зі своїм найменуванням.

1.4. Підприємство набуває прав юридичної особи з моменту реєстрації його Статуту згідно з вимогами чинного законодавства.

1.5. Місцезнаходження Підприємства: Україна, поштовий індекс 54048, м. Миколаїв, вул. Силікатна, 267.

1.6. Підприємство несе відповідальність по своїх зобов’язаннях у межах свого майна. Підприємство не відповідає по зобов’язаннях Держави і Власника, Держава і Власник не відповідають по зобов’язаннях Підприємства.

1.7. У своїй господарській діяльності Підприємство керується діючим законодавством України, рішеннями Миколаївської міської ради, виконавчого комітету Миколаївської міської ради, розпорядженнями міського голови та наказами виконавчих органів Миколаївської міської ради.

 

2. Предмет та мета діяльності

 

2.1.Предметом діяльності Підприємства є виробнича, управлінська, посередницька діяльність, а також виконання окремих видів робіт та надання послуг.

2.2.Підприємство створено з метою:

- комплексного обслуговування об’єктів;

- управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд й іншим майном;

- ремонту та будівництва  жилого та нежилого фонду;

- експлуатації і ремонту жилого та нежилого  фонду;

- участі в якості замовника поточних або капітальних ремонтів жилого та нежилого  фонду;

- виконання поточних та капітальних ремонтів жилого та нежилого фонду за кошти споживачів або  на умовах співфінансування;

- своєчасного і якісного проведення капітального і поточного ремонтів житлових будинків, інженерних споруд та обладнання власними та/або силами підрядних організацій;

- забезпечення і додержання установлених норм тривалості ремонту житла та строків введення його в експлуатацію;

- підготовки опалювальних систем до опалювального сезону і передачі їх на гідравліку теплопостачальним організаціям;

- своєчасного прийняття теплоносіїв на житлові будинки на початку  опалювального сезону;

- утримання житлових будинків і прибудинкової території у належному санітарному стані;

- участі у будівництві, виконанні ремонту та технологічному обслуговуванні димових та вентиляційних каналів, печей та твердому паливі, технічному обслуговуванні (профоглядах) у нововведених житлових будинках, участі в їх прийманні;

- надання платних послуг населенню з утримання/управління та ремонту житла, а також інших платних послуг на замовлення підприємств, установ, організацій і громадян;

- визначення об’єктів для проведення капітального ремонту,  з метою  подальшого подання інформації до департаменту ЖКГ ММР для формування пооб’єктного плану робіт з  утримання і ремонту житлового фонду:

- проведення роботи з громадськими організаціями та співвласниками житлового фонду щодо поліпшення його утримання та експлуатації;

- організації та проведення комерційно-постачальної діяльності по забезпеченню Підприємства необхідною сировиною та матеріалами;

- виготовлення та реалізації будівельних матеріалів;

- здійснення торговельної (оптової, роздрібної, комісійної), посередницької діяльності;

- здійснення будівництва об’єктів промислового призначення, житла, соціально-культурної сфери;

- надання автотранспортних послуг по перевезенню вантажу і пасажирів, ремонту автотранспортної техніки, відкриття та експлуатації платних автостоянок;

- виконання окремих видів робіт та надання передбачених діючим законодавством послуг юридичним та фізичним особам,  населенню міста.

2.3. Для здійснення своєї діяльності Підприємство:

- закуповує та орендує будівлі, приміщення, обладнання, автотранспортні засоби, необхідну техніку та технологію, земельні ділянки;

- створює свою торговельну мережу, пункти надання послуг та прокату, розважальні об’єкти;

- закуповує, будує та орендує об’єкти виробничої та соціально-культурної сфери;

- відкриває свої філії та представництва у порядку, визначеному чинним законодавством України;

- вкладає свої кошти у діяльність інших підприємств з метою отримання прибутку для вирішення питань свого виробничого та соціального розвитку.

Види діяльності, на які необхідні відповідні дозволи, Підприємство здійснює тільки після отримання їх у встановленому законом порядку.

 

3. Господарська, економічна та соціальнА діяльність

 

3.1.Підприємство самостійно планує свою діяльність та визначає перспективи розвитку, виходячи з попиту на виготовлену продукцію та надані послуги, необхідності свого виробничого та соціального розвитку. Підприємство працює за змішаною формою фінансування, яка полягає в частковому фінансуванні Підприємства за рахунок перерахування коштів з міського бюджету.

3.2.Підприємство самостійно у виборі предмета договору, визначенні зобов’язань, інших умов господарської діяльності, які не суперечать законодавству України.

3.3.Підприємство реалізує свою продукцію та надає послуги за цінами та тарифами, установленими самостійно або на договірній основі. 

3.4.Підприємство має право відкривати розрахунковий та інші рахунки для зберігання грошових коштів і здійснення всіх видів розрахункових, кредитних і касових операцій за місцем реєстрації підприємства або в будь-якому банку України.

3.5.Розрахунки Підприємства за своїми зобов’язаннями проводяться в безготівковому і готівковому порядку через відділення банків у відповідності з Правилами здійснення розрахункових та касових операцій, затвердженими Національним банком України.

3.6.Підприємство здійснює бухгалтерський облік в результаті своєї роботи, веде статистичну звітність і подає її в установленому обсязі органам державної статистики.

3.7.За порушення договірних зобов’язань, кредитно-розрахункової і податкової дисципліни, вимог до якості продукції та інших правил здійснення господарської діяльності підприємство несе відповідальність, передбачену законодавством України.

3.8.Комплексна ревізія фінансово-господарської діяльності Підприємства здійснюється з ініціативи Власника не рідше одного разу на рік.

3.9.Працівники Підприємства підлягають обов’язковому соціальному забезпеченню, соціальному та медичному страхуванню. Підприємство робить внески по соціальному страхуванню і забезпеченню в порядку і розмірах, визначених діючим законодавством.

3.10.Підприємство зобов’язане забезпечити для своїх працівників безпечні та нешкідливі умови праці і несе відповідальність у встановленому законодавством порядку за шкоду, заподіяну їх здоров’ю та працездатності.

3.11.Підприємство має право встановлювати для своїх працівників додаткові відпустки, скорочений робочий день та інші пільги.

3.12.Підприємство здійснює підготовку кваліфікованих спеціалістів, їх економічне і професійне навчання.

3.13.Збитки, понесені Підприємством у результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами та державними органами, відшкодовується Підприємству за рішенням суду.

3.14.Порядок приймання та звільнення працівників, їхні права та обов’язки визначаються діючим законодавством, цим Статутом і трудовим договором (контрактом). Умови трудового договору (контракту) не повинні суперечити діючому законодавству. Приймання на роботу посадових осіб та працівників Підприємства здійснюється переважно на конкурсній основі.

 

4.Фонди, майно підприємства,

порядок розподілу прибутку

 

4.1.Для забезпечення діяльності Підприємства Власник наділяє його майном на умовах повного господарського відання.

4.2.На підприємстві створюється фонд споживання та фонд накопичення, а також інші фонди, величина яких визначається Підприємством самостійно.

4.3.Майно Підприємства становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі Підприємства.

4.4.Майно підприємства складають основні фонди та оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі. Майно підприємства відповідно до чинного законодавства України є комунальною власністю територіальної громади м. Миколаєва і закріплюється на праві господарського відання.

Статутний фонд  Підприємства становить  44,1 тис.грн. (сорок  чотири  тисячі  сто  грн.)

4.5.Джерела формування майна Підприємства є:

-  майнові та грошові внески Власника;

- доходи, одержані від реалізації продукції, послуг, а також від інших видів господарської діяльності;

- кредити банків та інших кредиторів;

- придбання майна іншого підприємства, організацій;

- інші джерела, не заборонені законодавчими актами України.

4.6.Підприємство за згодою Власника або уповноваженого ним органу  має право продавати і передавати іншим підприємствам, організаціям, установам та громадянам, обмінювати, здавати в оренду, надавати в тимчасове користування або в позику належні йому будівлі, споруди, устаткування, транспортні засоби, інвентар та інші матеріальні цінності, а також списувати їх з балансу в порядку, визначеному чинним законодавством.

4.7.Основним показником фінансових результатів господарської діяльності Підприємства є прибуток.

Прибуток Підприємства утворюється з надходжень від господарської діяльності після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат і витрат на оплату праці. З балансового прибутку Підприємства сплачуються проценти по кредитах банків, а також вносяться передбачені законодавством України податки та інші платежі до бюджету.

Чистий прибуток, одержаний після зазначених розрахунків, залишається в повному розпорядженні Підприємства.

4.8.Збитки Підприємства відшкодовуються за рахунок резервного фонду, а у випадку, якщо коштів резервного фонду не вистачає, за рахунок інших джерел, які знаходяться у Підприємства.

4.9.Підприємство самостійно  визначає фонд оплати праці без обмеження його з боку державних органів, якщо інше не передбачено діючим законодавством.

4.10.Трудові доходи найманого працівника Підприємства визначаються трудовим договором відповідно до законодавства України. Трудові доходи працівників Підприємства регулюються податками.

4.11.Підприємство самостійно встановлює форми системи і розміри оплати правці, а також інші види доходів працівників.

4.12.Трудові відносини найманих працівників з адміністрацією регулюється трудовим та колективним договорами, положення яких не повинні суперечити діючому законодавству України.

 

5. Органи управління та контролю, їх компетенція

 

5.1.Управління Підприємством здійснюється відповідно до цього статуту, поєднанням прав Власника щодо господарського використання свого майна і принципів самоврядування трудового колективу. Підприємство самостійно визначає структуру управління, встановлює штати. Власник здійснює свої право по управлінню Підприємством безпосередньо або через уповноважений ним орган, яким є департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради.

5.2. Власник (уповноважений орган) Підприємства:

- визначає загальний напрямок економічного та соціального розвитку Підприємства;

- вирішує питання про створення, реорганізацію та ліквідацію дочірніх Підприємств, філій та представництв;

- приймає рішення про притягнення до дисциплінарної та майнової відповідальності керівника Підприємства;

- вносить зміни та доповнення до Статуту Підприємства;

- розглядає разом з представниками трудового колективу конфліктні ситуації, які виникають між трудовим колективом й адміністрацією Підприємства, та вживає заходів щодо їх усунення;

- призначає ревізійну комісію для перевірки фінансово-господарської діяльності Підприємства;

- вирішує інші питання, які внесені до його компетенції чинним законодавством.

5.3.Виконавчим органом на Підприємстві є одноособовий  директор. Директор призначається розпорядженням міського голови, відповідно до чинного законодавства України.

При призначенні директора з ним укладається контракт, яким визначаються права, обов’язки та відповідальність директора, умови його матеріального забезпечення, звільнення з посади з урахуванням гарантій, передбачених чинним законодавством. Директор вирішує всі питання діяльності Підприємства за винятком тих, що належать до виключної компетенції Власника Підприємства чи уповноваженого ним органу. Директор підзвітний Власнику та уповноваженому ним органу й організує виконання їх рішень.

Директор діє від імені Підприємства в межах, встановлених законодавством  та Статутом Підприємства.

Директор має право без довіреності виконувати дії від імені Підприємства.

5.4.Контроль за фінансово-господарською діяльністю директора здійснюється ревізійною комісією, що створюється Власником Підприємства. Директор не може бути членом ревізійної комісії. До складу ревізійної комісії можуть бути обрані члени трудового колективу.

5.5.Основною формою здійснення повноважень трудового колективу Підприємства є загальні збори. Трудовий колектив Підприємства становлять, усі громадяни, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівників з Підприємством.

5.6. Загальні збори трудового колективу:

- розглядають і затверджують проект колективного договору;

- розглядають і вирішують питання самоврядування трудового колективу;

- вибирають (відкликають) своїх представників до складу ревізійної комісії.

 

6. Припинення діяльності Підприємства

 

6.1.Діяльність Підприємства може бути припинена:

- за рішенням Власника Підприємства;

- в інших випадках, передбачених законодавством України.

6.2.Припинення діяльності Підприємства здійснюється шляхом його реорганізації або ліквідації.

6.3.При реорганізації Підприємства (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) його права переходять до правонаступника.

6.4.Ліквідація Підприємства здійснюється ліквідаційною комісією, яка створюється за рішенням його Власника, а у випадках ліквідації Підприємства за рішенням суду – ліквідаційною комісією, призначеною цими органами в порядку, передбаченому законодавством України.

6.5.Майно та грошові кошти Підприємства при його ліквідації, включаючи виручку при розпродажу його майна при ліквідації, після розрахунків по оплаті праці осіб, які працюють на умовах найму, та виконання зобов’язань перед бюджетом, банками, повертаються Власнику Підприємства або за його розпорядженням передаються іншому підприємству.

6.6.Ліквідаційна комісія несе майнову відповідальність за збитки, які спричинені нею Підприємству, а також третім особам, відповідно до діючого законодавства.

6.7.Ліквідація вважається завершеною, а Підприємство таким, що припинило свою діяльність, з моменту виключення його з державного реєстру.

 

______________________________________________________


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: