Словацька Республіка готова допомагати Україні долати труднощі на шляху до Європейського Союзу. Представник мерії міста Кошице презентував в Миколаєві можливості співпраці
Сьогодні, 24 жовтня, міський голова Олександр Сєнкевич зустрівся з офіційним представником мерії міста Кошице (Словацька Республіка) Едуардом Бурашем, який прибув в Україну з метою налагодити співпрацю та запросити представників Миколаївщини на економічний форум, який відбудеться в рамках Днів України в Кошице.
Представник мерії Кошице, міста, яке вважається столицею східної Словаччини, Едуард Бураш розповів про непростий шлях, який довелося пройти Словацькій Республіці з моменту проголошення незалежності в 1993 році до вступу в Євросоюз.
- Ми починали з нуля. Треба було обрати Верховну Раду, створити Кабінет Міністрів, розробити валютну схему, приватизувати банки. Сьогодні Європа наводить Словаччину як приклад: дивіться, як треба робити приватизацію банківського сектору. Ви знаєте, що колишній міністр фінансів Словаччини є радником українського Міністра фінансів, а колишній прем'єр-міністр нашої країни - радник Петра Порошенка? Якби Словаччина не йшла правильним шляхом, їх би тут не було, - вважає Едуард Бураш. - У вас зараз проходить реформа з децентралізації, на Україну чекає ще багато перетворень. У всіх цих питаннях Словаччина може протягнути Україні руку допомоги, надати інформаційну підтримку. Ми теж проходили цей шлях не без труднощів. Політика була, є і буде. Але людей, які хочуть допомогти, готові співпрацювати, на ринку не купиш.
Сьогодні із міста розвиненого машинобудування, міста важкої промисловості Кошице впевнено трансформується в зелене місто, місто сім'ї та спорту, IT-технологій, великий науково-освітній центр. Таку стратегію прийняв мер Кошице Річард Раші, позначивши перехід від важкої промисловості до інновацій і творчості.
В Кошице проживає 250 тисяч осіб, 12 офіційно зареєстрованих національних меншин. У 2013 році Кошице отримало титул "Європейське місто культури". Трохи раніше на розвиток культурної інфраструктури Кошице змогли отримати 85 мільйонів євро. На ці гроші розробили і втілили проект з перебудови колишніх російських казарм в культурний центр, який став кращим в країні. Ось уже протягом 93 років в східній столиці Словаччини проводиться Міжнародний марафон миру. У цьому році в ньому взяли участь понад 12 тисяч бігунів. А вже в 2016 році Кошице отримав титул "Європейське місто спорту". Едуард Бураш запросив українських, зокрема, миколаївських студентів, пройти навчання в Університеті ім. Павла Йозефа Шафарика в Кошице, який визнаний кращим в Словаччині.
У 2017 році Дні України в Кошице відбудуться вже втретє, і словаки дуже хотіли б бачити серед учасників культурної групи миколаївський народний художній танцювальний колектив "Джерельце".
За результатами зустрічі мер Миколаєва Олександр Сенкевич запропонував більш детально опрацювати питання співпраці, включаючи сфери культури, спорту, освіти, економіки, щоб сьогоднішня зустріч принесла максимум користі для Миколаєва.