Мапа порталу

Олександр Сєнкевич презентував норвезьким партнерам інвестиційний потенціал Миколаєва

Міський голова Олександр Сєнкевич представив інвестиційний потенціал Миколаєва на другому науково-практичному симпозіумі «Норвезько-українське співробітництво: освіта, дослідження та бізнес», який сьогодні, 2 червня, відбуваєтьсяна базі Чорноморського державного університету ім. Петра Могили.

Як відомо, ЧДУ ім. Петра Могили бере участь в проекті «Україна - Норвегія» "Перепідготовка та соціальна адаптація військовослужбовців і членів їх сімей в Україні". Сьогодні Посол Норвегії в Україні Йон Елведал Фредріксен вручить дипломи випускникам проекту. У результаті реалізації проекту з перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців вдалося розширити співпрацю з різними областями України, - вважає він.

- До Миколаєва я приїхав з двох причин: вручити дипломи випускникам проекту, а також дізнатися про можливості співпраці Норвегії та України, зокрема Миколаївської області. Упевнений, що є величезний потенціал для розвитку. Миколаїв - це частина Чорноморського регіону. Норвегія - морська держава. У нас є спільні традиції та інтереси в суднобудуванні, рибальстві, освіті, спільний промисловий бізнес, - заявив посол Норвегії.

Однак, за його словами, норвезькі бізнесмени поки з побоюванням ставляться до роботи в Україні. Наша країна для зарубіжних підприємців означає великі політичні ризики.

- Вони мають на увазі не тільки війну, деякі навіть ставлять її на друге місце. Перше місце займають політичні ризики, пов'язані з корупцією і слабкою судовою системою. Бояться, що немає можливості захистити свої права, якщо виникне така необхідність. Думаю, це головна проблема для всіх іноземних інвесторів, - підсумував Йон Елведал Фредріксен.

Сьогодні, в перший день роботи науково-практичного симпозіуму, пройшов інвестиційний форум, на якому можливості Миколаївщини та міста Миколаєва представили віце-губернатор В'ячеслав Бонь і мер Олександр Сєнкевич.

Олександр Федорович розповів зарубіжним гостям, що тривалий час Миколаїв був закритим містом і наслідки цього досі позначаються на житті міста.

- Миколаїв тільки починає ставати містом, відкритим для всього світу. У нас великий потенціал, а головним ресурсом є люди. Перш за все, хочу звернути вашу увагу, що Миколаїв розташований поруч з морем, у нас є морські порти, можна розвивати співробітництво в цьому напрямку. Також у нас є залізничний вузол і аеропорт, який може стати дуже хорошим інвестиційним проектом. Місто здатне запропонувати земельні ділянки для організації бізнесу і вкладення інвестицій. У всьому світі Україна асоціюється з сільським господарством. Але я хотів би сказати, що Україна - це ще й мізки. У нас багато людей, готових працювати, навчальні установи, які випускають фахівців різного профілю. У Миколаєва величезний IT-потенціал і високий рівень IT-освіти, гідний рівень підготовки дають технічні вузи. Миколаїв перебуває в топ-п'ятірці міст України за кількістю людей, залучених до аутсорсингу.

Мер зазначив, що в Миколаєві створюються сприятливі умови для впровадження IT-технологій, які зроблять життя городян більш комфортним: розроблена система он-лайн моніторингу руху громадського та спеціального транспорту (сміттєвозів, прибиральних машин). Крім того, міська влада працює над впровадженням електронного документообігу та електронного врядування на базі системи «УкрДок», що має забезпечити прозорість функціонування органів влади і врахування думки та пропозицій городян. Міський голова має намір ввести електронні квитки для громадського транспорту, розробити систему он-лайн реєстрації в медичних установах.

 

IMAGE FOLDER (/files/News/norvay)

 

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: