Мапа порталу

Допомога на проживання ВПО

Допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам призначається для забезпечення соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб із числа незахищених верств населення та стимулювання до працевлаштування внутрішньо переміщених осіб працездатного віку.

З 1 серпня 2023 р. допомога призначається на шість місяців внутрішньо переміщеній особі, яка вперше звернулася за призначенням допомоги, та виплачується щомісяця внутрішньо переміщеній особі або уповноваженій особі на внутрішньо переміщену особу у випадку недієздатності отримувача або дитину (далі - уповноважена особа) у такому розмірі:

для осіб з інвалідністю та дітей - 3000 гривень;

для інших осіб - 2000 гривень.

Допомога призначається на кожну внутрішньо переміщену особу (далі - отримувач), відомості про якого включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

З 1 листопада 2023 р. допомога призначається на шість місяців на сім’ю, яка вперше звернулася за призначенням допомоги, та виплачується щомісяця одному з членів сім’ї. 

Склад сім’ї уповноваженої особи визначається на дату звернення за призначенням допомоги.

Для призначення допомоги внутрішньо переміщена особа або уповноважена особа подає заяву про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за встановленою формою (далі - заява). Така заява подається районним управлінням соціальих виплат і компенсацій департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської радиг за місцем обліку внутрішньо переміщеної особи.

За наявності технічної можливості заява може подаватися в електронній формі за наявності реєстраційного номера облікової картки платника податків засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія.

Допомога призначається внутрішньо переміщеним особам:

які перемістилися (повторно перемістилися) з 1 січня 2022 р. з територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції (далі - перелік територій), щодо яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації;

у яких житлове приміщення знищене або пошкоджене (до ступеня непридатного для проживання) та інформація про яке внесена до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України

 

 

Допомога також призначається дитині, яка народилася у внутрішньо переміщеної особи, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

У разі повернення особи до покинутого місця проживання, з якого здійснилося переміщення, виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем повернення до покинутого місця проживання.

Із 1 грудня 2023 р. допомога непрацюючій особі працездатного віку призначається з місяця звернення.

Непрацююча особа працездатного віку протягом трьох місяців з дня призначення допомоги повинна сприяти своїй зайнятості шляхом працевлаштування/реєстрації як фізичної особи - підприємця/взяття на облік фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність/подання заяви для отримання допомоги на здобуття економічної самостійності/мікрогранту/гранту на створення або на розвиток власного бізнесу/ваучера на навчання або набути статусу безробітного.Якщо особа не сприяла своїй зайнятості або не набула статусу безробітного протягом трьох місяців з дня призначення допомоги, виплата допомоги припиняється з місяця, що настає після закінчення тримісячного строку.

 Якщо отримувач або уповноважена особа повернувся до покинутого місця проживання, виїхав на тимчасове чи постійне місце проживання за кордон або перебуває за кордоном більш як 30 календарних днів підряд чи більш як 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги, він зобов’язаний повідомити про такі обставини районні управління соціальних виплат і компенсацій.

За наявності технічної можливості отримувач допомоги за наявності реєстраційного номера облікової картки платника податків подає повідомлення про відмову від допомоги засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

Нарахування та виплата допомоги отримувачу припиняється починаючи з місяця, що настає за місяцем, в якому стало відомо щодо його повернення до покинутого місця проживання, або з місяця виїзду за кордон на постійне місце проживання, або з місяця, що настає за місяцем, у якому строк перебування за кордоном перевищує 30 календарних днів підряд чи більш як 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги, або 60 та 90 календарних днів відповідно, в разі прийняття рішення про збільшення зазначеного строку за наявності обґрунтованих причин.

Із 1 грудня 2023 р. допомога не призначається/не виплачується на сім’ю, яка вперше звертається за її призначенням, якщо протягом трьох місяців перед зверненням або під час її отримання:

1) уповноваженою особою або отримувачем придбано транспортний засіб (механізм), що підлягає реєстрації в установленому законодавством порядку, з року випуску якого минуло менш як п’ять років (крім мопеда або причепа).

2) уповноваженою особою або отримувачем здійснено на суму, що перевищує 100 тис. гривень, купівлю земельної ділянки, квартири (будинку) (крім житла, розташованого на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії), іншого нерухомого майна, цінних паперів та інших фінансових інструментів, віртуальних активів, оплачено (одноразово) інші товари довгострокового вжитку або оплачено (одноразово) будь-які роботи або послуги (крім будівельних, якщо в особи пошкоджено/знищено житло, медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла);

3) уповноважена особа або отримувач на 1 число місяця, з якого призначається допомога, або на 1 число кожного місяця, в якому отримується допомога, має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти в загальній сумі, що перевищує 100 тис. гривень, або облігації внутрішньої державної позики, строк погашення яких настав або визначений моментом пред’явлення вимоги, на загальну суму, що перевищує 100 тис. гривень;

4) уповноважена особа або отримувач здійснили операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних (у тому числі реабілітаційних, протезування), соціальних та/або освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 100 тис. гривень;

5) уповноважена особа або отримувач на 1 число місяця, з якого призначається допомога, або на 1 число кожного місяця, в якому отримується допомога, має у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення. При цьому не враховуються житлові приміщення, які непридатні для проживання, що документально підтверджується органом місцевого самоврядування або житлове приміщення (частина житлового приміщення) площею менш як 13,65 кв. метра на одного члена сім’ї), або житлове приміщення/частини житлового приміщення, придбані за кошти, отримані на підставі договору кредиту, якщо перший внесок, сплачений уповноваженою особою або отримувачем, становив менш як 100 тис. гривень;

6) уповноважена особа або отримувач здійснили купівлю квартири (будинку) за рахунок коштів, виділених з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення.

Допомога не призначається на отримувача, який:

перебував і після переміщення перебуває на повному державному утриманні;

відбуває покарання в місцях позбавлення волі.

 Внутрішньо переміщеній особі, яка перебувала за кордоном і яка вперше звертається за призначенням допомоги, виплата призначається відповідно на підставі заяви, особисто поданої не раніше ніж через 15 робочих днів після повернення в Україну.

 

Допомога уповноваженій особі призначається на другий шестимісячний період без додаткового звернення, якщо:

середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача протягом періоду, за який враховуються доходи, не перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, в якому приймається рішення про призначення допомоги на другий шестимісячний період;

у складі отримувачів є особи працездатного віку, які доглядають за дітьми до досягнення ними шестирічного віку (включно); дітьми, хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність; особи з інвалідністю I чи II групи; громадяни, які мають трьох і більше дітей віком до 18 років і доглядають за ними; громадяни, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або дітьми з інвалідністю віком до 18 років, або особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичні особи, які надають соціальні послуги та отримують компенсацію за надання соціальних послуг, студенти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, місце проживання яких не задеклароване/зареєстроване в гуртожитку;

у складі отримувачів є працездатна особа, яка протягом перших шести місяців, за які отримувала допомогу, сприяла своїй економічній самостійності та середньомісячний дохід якої протягом періоду, за який враховуються доходи, не перевищує трьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, в якому приймається рішення про надання допомоги на другий шестимісячний період;

уповноважена особа/отримувач, які втратили працездатність, в тому числі досягли пенсійного віку та отримують пенсію, розмір якої не перевищує трьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, в якому призначається допомога.

Загальний строк отримання допомоги не може перевищувати 12 місяців з місяця призначення.

Період, за який враховуються доходи, становить один квартал, що передує місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги, або три місяці, що передують місяцю звернення за допомогою.

Нарахування та виплата допомоги уповноваженій особі або отримувачу припиняється та більше не призначається/поновлюється починаючи з місяця, що настає за місяцем, в якому стало відомо щодо її повернення до покинутого місця проживання, або з місяця виїзду за кордон на постійне проживання, або з місяця, що настає за місяцем, у якому строк перебування за кордоном перевищує 30 календарних днів підряд чи 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання допомоги, або 60 та 90 календарних днів відповідно, в разі прийняття рішення про збільшення зазначеного строку за наявності обґрунтованих причин.

Уповноважена особа зобов’язана протягом 14 календарних днів після виникнення змін, які впливають на визначення права на отримання допомоги, поінформувати про це районні управління соціальних виплат і компенсацій.


Пошук роботи для ВПО

Центри зайнятості

Для ВПО служба зайнятості надає широкий спектр послуг, як і для інших категорій громадян: консультації щодо пошуку роботи та працевлаштування, профорієнтація та профнавчання, виплата допомоги по безробіттю, громадські та суспільно корисні роботи тощо.

У місті Миколаєві працюють Миколаївська філія Миколаївського обласного центру зайнятості, Заводське та Інгульське управління.

Контакти «гарячої» лінії у разі виникнення запитань стосовно пошуку роботи, підбору вакансії тощо:

-     095 809 21 31, 067 272 92 03 (Заводське управління);

-     099 039 59 68 (Інгульське управління).

          Графік роботи: пн.-пт. з 08.00 до 17.00 в режимі онлайн.

Також функціонують онлайн-сервіси від Державної служби зайнятості:

  • чат-бот у телеграм: @DCZWorknowbbot

 

 

  • телеграм-канали: «Миколаївська обласна служба зайнятості»

 

та «Підтримка ДСЗ Миколаїв»

 

 

єдиний портал вакансій: https://jobportal.dcz.gov.ua

 

 

Контакти «гарячої» лінії у разі виникнення запитань стосовно пошуку роботи, підбору вакансії тощо:

-  067 272 92 03096 935 93 72 (Миколаївська філія);

-  067 955 32 43096 935 93 72 (Заводське управління);

-  066 0750072099 0395968 (Інгульське управління).

  Графік роботи: пн.-чт. з 08.00 до 17.00, пт. з 08.00 до 15.45  в режимі онлайн.

 


 

Якщо Ви стали внутрішньо переміщеною особою, то для отримання гарантованого соціального захисту, Вам необхідно зареєструватися в державних органах.

 

1.Хто такі внутрішньо переміщені особи

Внутрішньо переміщеною особою (ВПО) є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

2.Кому і куди звертатися для постановки на облік як ВПО

Для отримання довідки особам від 14 років і старше необхідно особисто звернутися із заявою до районного управління соціальних виплат і компенсацій за місцем фактичного проживання або до уповноваженої особи, що визначена виконавчими органами сільських та селищних рад. Недієздатні особи та особи, дієздатність яких обмежена, звертаються через законного представника.

Від імені малолітньої дитини звертаються батьки. Якщо дитина прибула без батьків, то заяву може подати родич (бабуся, дідусь, прабабуся, прадід, повнолітні брат чи сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає дитина.

Якщо дитина прибула без родичів, то заяву подає представник органу опіки та піклування за місцем знаходження дитини. Від імені дитини, влаштованої до дитячого закладу, установи охорони здоров'я або закладу соціального захисту дітей на повне державне забезпечення заяву подає керівник закладу.

3. Які документи подаються разом із заявою

Для отримання довідки разом із заявою необхідно подати один з документів, що засвідчує особу та підтверджує громадянство України:

-паспорт громадянина України (для повнолітніх);

-свідоцтво про народження дитини (для неповнолітніх);

-інший документ, що посвідчує особу та підтверджує спеціальний статус заявника;

-реєстраційний номер облікової картки платника податків ( в тому числі і на дитину).

У разі відсутності в документі, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документі, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, відмітки про реєстрацію/декларації місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, заявник надає докази, що підтверджують факт проживання на цій території на день виникнення обставин.

Такими доказами можуть бути:

-військовий квиток з відомостями про проходження військової служби;

-трудова книжка із записами про трудову діяльність;

-документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно;

-свідоцтво про базову загальну середню освіту;

-атестат про повну загальну середню освіту;

-документ про професійно-технічну освіту;

-документ про вищу освіту (науковий ступінь);

-довідка з місця навчання;

-рішення державної адміністрації, виконавчого органу міської чи районної ради про влаштування дитини до дитячого закладу, у прийомну сім'ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування;

-медичні документи;

-копії документів, до яких вносилися відомості про місце проживання, або витяг з реєстру територіальної громади, або е-паспорт/е-паспорт для виїзду за кордон, які містять відомості про задеклароване/зареєстроване місце проживання (у тому числі виданих/сформованих на ім’я батьків (одного з батьків)  або інших законних представників);

-фотографії;

-відеозаписи;

-інші документи.

Для підтвердження факту проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, достатньо наявності одного з перелічених доказів.

Якщо заява про взяття на облік подається законним представником заявника, додатково подаються:

-документ, що посвідчує особу законного представника;

-документ що підтверджує родинні стосунки між дитиною та заявником;

-документ, що підтверджує повноваження заявника, як законного представника особи, від імені якої подається заява  (родинні стосунки між дитиною і заявником). Батьки / усиновителі такий документ не подають.

-свідоцтво про народження дитини, якщо реєструють дитину.

За більш детальною інформацією радимо Вам звернутися до районних управлінь соціальних виплат і компенсацій департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Понеділок-Четверг  08:30 - 17:15, П’ятниця 08:30 – 16:00:

Інгульський район – вул. Миколаївська, 26/1, тел. – (0512) 58-61-26; (0512)58-61-18;  (0512) 58-61-69; +380993238046.

Центральний район – вул. Декабристів, 25, тел. – (0512)47-91-39, (0512) 47-79-69; +380968278768.

Заводський район – вул. Морехідна, 9/2, тел. – (0512)40-91-28;  (0512) 40-94-66; 0505805622.

Корабельний район – вул. Новобудівна, 1/1 тел. - ( 0512) 60-09-05 та +0937574789 ; ( 0512) 60-08-77.

Подати заяву можна також онлайн через мобільний додаток Порталу Дія. Там доступна комплексна послуга, у якій одразу можна подати заяву  на отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Також, внутрішньо переміщені особи мають право звернутись за усіма належними державними виплатами до районних  управлінь соціальних виплат і компенсацій за місцем отримання довідки ВПО.

 

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: