Карта портала

Шанс повернутися до активного життя: у Миколаєві визначили порядок ендопротезування

В управлінні охорони здоров’я Миколаївської міської ради відбулася позачергова оперативна нарада за участі начальника управління Ірини Шамрай, заступника начальника Віктора Фаюка, керівників міських лікарень та їх заступників, завідуючих травматологічних відділень, головного експерта управління за спеціальністю «Травматологія» Юрія Шуткіна та головного експерта за спеціальністю «Травматологія» обласного управління охорони здоров'я Миколи Алексєєва.

Як зазначила Ірина Шамрай, значною подією в медичній галузі Миколаєва стало рішення сесії Миколаївської міської ради про виділення 3,5 млн грн для придбання 58 комплектів ендопротезів кульшових та 8 комплектів колінних суглобів. 

Нагадаємо, що у 2019 році Миколаївська міська рада затвердила «Програму розвитку, підтримки комунальних закладів охорони здоров’я та надання медичних послуг, понад обсяг передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення міста Миколаєва на 2020-2022 роки». У даному документі передбачено забезпечення пацієнтів ендопротезами суглобів.

Ситуація з фінансуванням імплантів у медичній галузі критична. Лише в Миколаєві черга на встановлення цих медичних виробів зросла до 250 осіб. І це лише в плановому порядку, не враховуючи випадки, коли гостра травма шийки стегна вимагає ургентного (екстреного) встановлення штучного суглобу.

66 придбаних суглобів не вирішать проблему глобально, однак це перший та унікальний приклад співфінансування комунальних підприємств коштом міського бюджету та великий крок назустріч мешканцям міста.

Середня вартість одного набору імплантів сягає 54 тис. грн. Згідно з договором постачальник також надає набір силового інструменту на весь період використання до останнього штучного суглобу. На час роботи передбачена динамічна заміна складових імплантів на ті, що будуть користуватися більшим попитом.

30 липня 2020 року управлінням охорони здоров'я міськради видано наказ, що регламентує порядок відбору хворих на ендопротезування кульшових та колінних суглобів в опорних лікарнях міста: лікарні швидкої медичної допомоги та міській лікарні №3; призначено комісію з відбору та її склад, порядок проведення екстреного ендопротезування.

За інформацією управління охорони здоров'я міськради

 

 

IMAGE FOLDER (/files/2020/8_2020/05082020_2)

 


нашли ошибку в тексте?
выделите мышкой и нажмите: