Карта портала

Новини галузі

Щодо вжиття додаткових заходів з підвищення рівня пожежної безпеки

fire   11 грудня  2019 року на виконання «Щодо вжиття додаткових заходів з підвищення рівня пожежної безпеки»  в « КНП ММР «ЦПМСД №4»спільно з провідним інспектором Центрального  РВ м. Миколаїв ГУ ДСНС України у Миколаївський  області, лейтенантом  служби цивільного захисту Назаренко Сергієм Олександровичем та фахівцем  з питань цивільного захисту проведено «Інструктаж правил пожежної та техногенної безпеки» Інструктажі з пожежної безпеки - це обов’язкова профілактика та чіткі дії колективу під час виникнення надзвичайних ситуацій.


 

Впровадження eHealth: Миколаїв до медичної реформи готовий

eHealthCloud 15 березня 2018 року о 14:00 в ЦПСМД №2 за адресою: вул. Космонавтів, 126 відбудеться презентація роботи інформаційної системи «Поліклініка без черг».
На захід запрошуються представники органів місцевого самоврядування, представники ЗМІ, головні лікарі закладів охорони здоров’я м. Миколаєва та їх заступники.

В рамках реформування галузі охорони здоров’я в центрах первинної медико-санітарної допомоги міста впроваджується система управління пацієнтопотоком. У 5-ти медичних закладах (ЦПМСД №1, ЦПМСД №2, ЦПМСД №5, ЦПМСД №6, МЛ №4)вже запущено електронні системи охорони здоров’я, в т.ч. в 4-х із них - «Поліклініка без черг». ЦПМСД №3, ЦПМСД №4 та ЦПМСД №7 знаходяться на завершальному етапі підготовки підключення до сервісу. Лікарі первинної ланки міста готові заключати електронні декларації з пацієнтами.

Мета створення електронної системи - подолання застарілої організації пацієнтопотоку в державних поліклініках та медичних закладах. Рішення передбачає комплексне використання IT- інструментів: введення електронної черги у закладі, онлайн-запис на консультації та прийоми, логістична взаємодія лікарів, спеціалістів, діагностичних центрів та лабораторій між собою задля комфорту пацієнта.
Систему «Поліклініка без черг» побудовано на принципах відкритості. Модульна структура передбачає можливість подальшої модернізації та інтеграції системи з іншими системами, зокрема МІС (медичними інформаційними системами).
На сьогодні вже близько 16 000 пацієнтів щомісяця користуються електронним сервісом «Поліклініка без черг» по м.Миколаєву, що суттєво економить власний вільний час пацієнтів.
Пацієнтам IT-сервіс надає можливість записатися до лікаря за допомогою персонального комп’ютера, смартфона або тачскрін-терміналу в разі, якщо він встановлений у лікарні. Це економить час відвідувачів та дозволяє медперсоналу працювати у більш комфортних умовах, що позитивно впливає на якість лікування.
В ЦПМСД №2 всі робочі місця лікарів облаштовані комп’ютерами з підключенням до Інтернету. В Центрі встановлений термінал для запису на прийом для лікаря та монітор, на якому відображена інформація прийому лікарів онлайн та надається роз’яснювальна робота щодо проведення реформи. На завершальній стадії робота по закупівлі термопринтерів.
На 14.03.2018 року до лікарів на прийом здійснено 15558 записів.

Начальник УОЗ                                                                 ММР І.В.Шамрай


 

Вручення нової медичної апаратури в пологовому будинку №3

lepr11lepr22

leprApparat 20.02 2018 року в ПБ 3№ міста відбулося вручення операційної відеолапараскопічної стійки колективу закладу. На заході були присутні: Перший заступник міського голови Криленко В.І., народний депутат України Козир Б.Ю., голова адміністрації Заводського району м.Миколаєва Дмитрук В.М., начальник управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Шамрай І.В., представники медичної спільноти міста та колективу пологового будинку.


Операційна відеолапароскопічна стійка з набором хірургічних інструментів для малоінвозивних хірургічних втручань придбана для пологового будинку №3 м. Миколаєва за рахунок державної субвенції 2000 тис. грн., виділеної за сприяння депутата Верховної Ради України Козиря Бориса Юрійовича, та співфінансування з місцевого бюджету м. Миколаєва у сумі 60,000 тис. грн.
Стійка укомплектована сучасним обладнанням та інструментами провідних європейських виробників: KaplStorzCmbH&Co.KG (Німеччина) та ErleElektromedizinGmbH (Німеччина).
Ендоскопічні методи діагностики та лікування, які з’явилися в клінічній практиці, значно розширили можливості лікарів в лікуванні ряду гінекологічних захворювань. Більш того, відповідно рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), пацієнтка з безпліддям не може вважатися повністю обстеженою, якщо при підозрі на патологію порожнини матки, їй не було проведено гістероскопію.

Гістероскопія визнана золотим стандартом вивчення порожнини матки при підозрі на патологію ендометрію або внутрішньо порожнинну патологію матки.

Переваги Гістероскопії:

  1. Відсутність розрізів на передній черевній стінці, мінімальне пошкодження стінок матки, незначна крововтрата і як наслідок – короткий період реабілітації та відсутність післяопераційних ускладнень.
  2. Процедура проводиться під відеоконтролем, що дає змогу провести її з найбільшою точністю та ефективністю.
  3. Під час гістероскопії є можливість виконання прицільної біопсії тканин органу для подальшого дослідження.
  4. При гістероскопії незмінені ділянки ендометрію залишаються не пошкодженими, не відбувається формування рубця на матці, що в подальшому сприятливо позначається на розвитку вагітності та в пологах.

 

МОЗ оновило перелік «Доступних ліків»: до списку додано 41 новий препарат

dostupni liki2

Загалом у новому реєстрі препаратів, що беруть участь у програмі “Доступні ліки”, налічується 239 торгових назв, з них 47 – безоплатних.
5 лютого 2018 року, Міністерство охорони здоров’я затвердило новий реєстр препаратів урядової програми “Доступні ліки”, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою – Наказ МОЗ України від 05.02.2018 №177: ​https://goo.gl/Tkrg3E​.

До оновленого реєстру ліків увійшло 239 препаратів 48 виробників, з яких 18 виробників українських і 30 – іноземних. Нагадаємо, раніше у програмі брали участь 198 препаратів 43 виробники.
Оновлений реєстр також був доповнений ще 2 діючими речовинами для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу — Лозартан (11 препаратів) та Глібенкламід (3 препарати). Загалом у програмі 23 діючі речовини.

У порівнянні з попереднім переліком у новому реєстрі стало на 24 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, на 14 – для діабету ІІ типу, на 3 – для лікування бронхіальної астми.
Завдяки новому механізму ціноутворення (додаткові 5 днів для фармкомпаній для зниження своїх цінових пропозицій), список безоплатних препаратів вдалося розширити додатково на 13 найменувань. В новому переліку вже міститься 47 препаратів, що на 100% відшкодовуватимуться за державний кошт.
“Зростання кількості препаратів навіть без розширення на нові групи захворювань – це, безперечно, один із найяскравіших показників, що урядова програма “Доступні ліки” є дуже успішною політикою. Ще одна добра новина: від сьогодні ми маємо суттєво більший асортимент безоплатних ліків. Завдяки новим ініціативам, ухвалених Урядом, до програми вдалося долучити ще 15 безоплатних торгових найменувань. А це щонайменше додаткових 4,5 млн упаковок ліків”, - зазначив заступник міністра Роман Ілик.
Реєстр препаратів програми “Доступні ліки” зокрема включає інформацію про торгівельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати.
Нагадаємо, урядова програма “Доступні ліки” почала діяти у квітні 2017 року. За 9 місяців роботи програми пацієнти отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми майже за 14 млн рецептів на понад 614 мільйонів грн бюджетних коштів.
Число пацієнтів, які прийшли до лікаря та отримали рецепт на «Доступні ліки», в середньому у регіонах коливається від 100 до 300 тис. За час, коли програма набирала обертів і люди почали їй довіряти, кількість пацієнтів збільшилася у 10 разів.
Кожна третя аптека бере участь у програмі – нині їх 6 761.
Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки.

Детальніше про програму: https://goo.gl/pA2r4V та http://liky.gov.ua
Карта аптек, що беруть участь: https://goo.gl/dCEMCw

 


ОНОВЛЕНО 09.05.2018

нашли ошибку в тексте?
выделите мышкой и нажмите: