Мапа порталу

«Власники житла повинні приймати рішення щодо управління будинками самостійно», - Олександр Сєнкевич виступає проти монополії неефективних ЖЕКів

Немонопольні послуги мешканцям багатоквартирних будинків мають надавати приватні компанії. Це дає можливість власникам житла приймати рішення щодо управління будинками самостійно. Про це йшла мова під час прес-конференції міського голови Олександра Сєнкевича на початку поточного тижня.

Міський голова наголосив, що конкурс на визначення управляючої компанії для обслуговування житлових будинків у Корабельному, Інгульському районах та в мкрн Соляні має законний статус.

-   Жодним судом не доведено протилежне. Крім того, вибір – це необхідність. Згадаємо 2017 рік: в Миколаєві запроваджено побудинкові тарифи. Департамент житлово-комунального господарства розрахував по кожному будинку тариф відповідно до кількості поверхів, наявності ліфта, прибудинкової території та інших факторів, які на це впливають. Виконком міської ради тарифи погодив, проте наступного ж дня деякі популісти почали волати, що тариф неправомірний, його треба зменшити. Під час бурхливого обговорення на сесії міськради депутати вирішили виключити з тарифу поточний ремонт через те, що він ніколи не проводився, а крім того, у 2018 році заплановано конкурс на визначення управляючої компанії. Рік минув, конкурс проведено, і існуючі тарифи включають поточний ремонт. Більш того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, визначено перелік послуг, що повинні надаватися при обслуговуванні будинків. До речі, з цього переліку виключено вивезення ТБО. Та поточний ремонт там є, і тарифи мають формуватися згідно з даним переліком, - пояснив міський голова.

При цьому мер згадав про ситуацію в мкрн Соляні, з мешканцями якого він днями зустрічався.

-  ЖЕК «Соляні» збанкрутував, не зміг обслуговувати людей. Через несплату рахунків обленерго відбулося масове відключення ліфтів та освітлення в під’їздах. Міська влада пішла назустріч та звернулася до ЖКП «Бриз» з проханням взяти на обслуговування будинки в мікрорайоні. Для погашення заборгованості зі сплати за електроенергію ЖКП «Бриз» довелося взяти кредит. Пройшло три місяці, і керівник підприємства написав заяву про те, що відмовляється обслуговувати житловий фонд. Причина – виникнення заборгованості розміром 1,5 млн грн., тож з 1 жовтня «Бриз» припиняє роботу на даній території, - пояснив міський голова.

З існуючими тарифами ЖКП відмовляється обслуговувати будинки.

-   Є поняття «ринкова ціна». Моя позиція наступна: немонопольні послуги не повинні надаватися неефективними ЖЕКами, на які ми витрачаємо десятки мільйонів для підтримки їх стану. Тож, чи це буде «Місто для людей», чи інша компанія, має цікавити лише власників житла.  Кожен з них має право зібрати жителів будинку та на загальних зборах обрати собі обслуговуючу компанію. Наше основне завдання – контроль за вивезенням ТБО, щоб у дворах було чисто. Житловий фонд – це приватна власність, її обслуговування – відповідальність мешканців, - підкреслив мер.

Олександр Сєнкевич зазначив, що всі питання, пов’язані з перехідним періодом та передачею житлового фонду від комунальних ЖЕКів до обслуговуючої компанії, будуть вирішені у робочому порядку. Фінансові документи приведуть в порядок, а розрахований для кожного будинку тариф дозволить мешканцям контролювати якість виконання послуг.

Відділ інформаційного забезпечення міської ради

 

IMAGE FOLDER (/files/2018/102018/08102018_6)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: