Мапа порталу

Як вирішуватиметься міська проблема з бездомними собаками, - віце-мер Юрій Степанець розповів про два варіанти програми дій

У понеділок, 12 березня, заступник міського голови Юрій Степанець провів прес-конференцію, присвячену загрозливій ситуації з бездомними собаками у місті Миколаєві.

Так, віце-мер навів дані управління охорони здоров’я міської ради, які свідчать про суттєве збільшення кількості постраждалих від агресії тварин миколаївців: протягом усього 2017 року  до медичних закладів звернулися 57 осіб, яких покусали бездомні пси; а протягом двох місяців 2018 року -  вже 51 особа.

На жаль, картина у місті сумна, кількість собак не зменшується, незважаючи на те, що КП «Центр захисту тварин» постійно звітує про стерилізацію. Ці заходи не діють, - констатував Юрій Степанець.

Міська влада розробила два проекти програми щодо поводження з бездомними тваринами: перший – це продовження колишньої програми, що передбачає їх відлов, стерилізацію та повернення до природнього середовища існування.

Чесно скажу, як заступник міського голови, я проти такого рішення. Собака – це домашня тварина, яка має жити у господаря, і в жодному разі не на вулиці, - підкреслив Юрій Степанець.

Друга програма – доопрацьована, вона передбачає відлов, стерилізацію, тестування тварин на агресивність та утримання на комунальному підприємстві здорових, неагресивних собак протягом двох місяців. У разі, якщо протягом цього терміну ніхто не зголоситься їх забрати, таких тварин присплять, так само, як і хворих та агресивних.

Яким шляхом піде Миколаїв, будуть вирішувати громадськість та депутати міської ради, - зазначив віце-мер. – Ми вже готові виносити обидва варіанти програми на розгляд депутатського корпусу та громади. Особисто для мене в пріоритеті - безпека городян.      

Відділ інформаційного забезпечення міської ради

IMAGE FOLDER (/files/News/12032018_1)

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: