Мапа порталу

Миколаїв увійшов до п'ятірки міст-партнерів UNFPA Ukraine, що візьмуть участь в новій програмі із запобігання та протидії домашньому насильству

Фонд Народонаселення ООН в Україні (UNFPA) провів відбір міст-партнерів з 12 областей для участі у програмі «Міста, вільні від домашнього насильства» на 2020-2021 роки. За результатами конкурсного відбору обрано 10 міст, які стануть новими партнерами Фонду.

Миколаїв увійшов до п'ятірки міст, з якими продовжено співпрацю.

Нову програму UNFPA розпочав з травня 2020 року. Її ключовими напрямками є посилення спроможності та ролі міст у розбудові стійких механізмів захисту та надання допомоги постраждалим особам, розвитку мережі якісних спеціалізованих послуг, покращення координації та міжвідомчої взаємодії суб’єктів на міському рівні, а також активізації та залучення мешканців міст до попередження та раннього виявлення таких випадків у громадах.

Нагадаємо, Миколаїв вже кілька років успішно співпрацює з UNFPA. У 2018 році міський голова Олександр Сєнкевич і заступник Представника Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні Павло Замостьян підписали меморандум, спрямований на протидію домашньому та ґендерному насильству. В рамках співпраці міський центр соціальних служб для сім'ї дітей та молоді реалізував проєкт «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні».

З вересня 2018 по грудень 2020 рр. була створена і існувала мобільна бригада соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства. Проведено навчання всіх соціально-орієнтованих установ, співробітників поліції, галузі освіти, медицини для надання комплексної допомоги постраждалим. На постійній основі проводилася інформаційно-просвітницька робота, спрямована на профілактику та протидію домашньому насильству. У Миколаєві з’явився мурал "Обійми себе" заввишки 31 метр. Зображення створено відомим художником Олександром Корбаном у рамках інформаційної кампанії «Розірви коло».

Проводилася комплексна робота й на карантині. Миколаївський міський центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді надавав безкоштовні психологічні консультації дистанційно. Кожен, хто перебував в складній життєвій ситуації мав можливість зателефонувати за безкоштовним телефоном "гарячої лінії". Крім того, для оперативного отримання відповідей на питання щодо домашнього насильства постраждалим поліцейськими був запущений чат-бот у telegram.

Як зазначила директорка міського центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді Віра Гончарук, у Миколаєві продовжать реалізацію ініціатив, визначених у попередньому проєкті. У пріоритеті - відкриття притулку для жертв ґендерного насилля.

- Основною метою майбутньої співпраці з Миколаєвом ми бачимо створення притулку для потерпілих від домашнього насильства. На сьогодні міська рада надала приміщення, внесені необхідні зміни в програми фінансування. Кошти планують перерозподілити на сесії. Зі свого боку Фонд надав матеріально-технічну підтримку: частково придбав обладнання для притулку. Також передбачається, що UNFPA надаватиме консультації та проводитиме навчання з метою підготовки фахівців для роботи в притулку, інформаційні кампанії для залучення уваги до проблеми насильства тощо. - зазначила Віра Гончарук.

Відділ інформаційного забезпечення
департаменту міського голови

 

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: