Мапа порталу

МИКОЛАЇВСЬКА_МІСЬКА_РАДА


РІШЕННЯ

№ 10/51 від 2007-02-01

Про затвердження Програми ліквідації наслідків підтоплень території Корабельного району м. Миколаєва на період 2007-2010 років


З метою ліквідації наслідків підтоплення Корабельного району м. Миколаєва, ефективного вирішення питань, пов’язаних з проблемами цієї ліквідації, керуючись Постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.02 № 160 “Про затвердження Комплексної програми ліквідації підтоплень в містах і селищах України”, розпорядженнями голови Миколаївської облдержадміністрації від 16.05.02 № 265-р “Про забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року № 160”, від 06.05.03 № 220-р “Про забезпечення виконання постанови Верховної Ради України від 6 березня 2003 року № 609-IV”, на підставі п. 22 ч. 1 ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму ліквідації наслідків підтоплень території Корабельного району м. Миколаєва на період 2007-2010 років (додається).

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань економічної політики, планування, бюджету та фінансів (Бернацького).

Міський голова В.Д.Чайка

Затверджено
рішенням міської ради
від 1 лютого 2007
№ 10/51

ПРОГРАМА
ліквідації наслідків підтоплень території
Корабельного району м. Миколаєва
на період 2007-2010 років

1. Загальна частина

За останні роки на значній території району внаслідок змін природної рівноваги у водному балансі територій, а також техногенних факторів прогресує процес підвищення рівня ґрунтових вод, що веде до підтоплення значних територій району.

У зв’язку з розширенням мереж водоносних комунікацій у ґрунтах верхньої частини технологічного розрізу території району на глибинах до 5 метрів відбувається формування техногенного водоносного горизонту.

Загальна площа підтоплення Корабельного району складає 430 га, у тому числі:
- мікрорайон Жовтневий – 280 га (перша черга 12,5 га);
- мікрорайон Широка Балка – 150 га (перша черга – 20 га).

У 1997 році розроблено проектно-кошторисну документацію на прокладання колекторно-дренажної системи по вул. М.Ульянової – вул. Фонтанній довжиною 2062 п.м. d 100 – 400 мм.

На розробку проектно-кошторисної документації було направлено 16 тис.грн. бюджетних коштів. Орієнтовна вартість будівництва захисних споруд та дренажної системи в цілому по мікрорайону Жовтневому в цінах 1997 року складає близько 6 млн.грн.

Для зниження ґрунтових вод у мікрорайоні Широка Балка в 2000 році розроблено проектно-кошторисну документацію дренажно-колекторної системи довжиною 1,505 км d 250 – 400 мм. Вартість проектно-кошторисної документації – 24,5 тис.грн.

Територія, яку необхідно захистити від підтоплення ґрунтовими водами в мікрорайоні Жовтневий, розташована між вулицями М. Ульянової, Патона та Торгової. На сході вона межує з проспектом Жовтневим. На відстані 2 км від зазначеної ділянки розташований зрошувальний масив Інгулецької зрошувальної системи та розподільний канал Р-11.

На відстані 1 км розташовано водосховище, води якого використовуються для питних та технічних потреб міста Миколаєва. У мікрорайоні Ш. Балка територія знаходиться в південно-східній частині та межує з пр. Жовтневим, вул. 295 Стрілецької дивізії та залізничними коліями.

У геоморфологічному відношенні це пологий схил водорозподільного плато з незначним ухилом напрямку річки Південний Буг. Яри та балки на прилеглій території явно не виражені, за винятком штучного зрізу під залізничне полотно.

Підтоплення різко погіршує умови проживання населення, завдає значних збитків мешканцям, виробництву, погіршує стан навколишнього середовища.

Внаслідок створення техногенного водостою горизонту підземних вод і, відповідно до підтоплення територій, відбувається осідання в лісових ґрунтах, набрякання та зсування ґрунтів, зменшення їх міцності, затоплення підвальних приміщень і підземних комунікацій, що призводить до зменшення експлуатаційних характеристик будинків і споруд, а в окремих випадках і до їх деформації та руйнування, що вимагає від міських служб розробки додаткових засобів для боротьби з вищезазначеними процесами та явищами.

Підземні води техногенного горизонту мають високу корозійну активність стосовно бетону, сталі, свинцю та алюмінію, що призводить до передчасних руйнувань і зниження експлуатаційних термінів інженерних мереж.

Підтоплювальні території визначаються в межах ділянок, на яких підняття рівня ґрунтових вод призвело або може призвести до суттєвих змін техногенних умов та рівень ґрунтових вод постійно або тимчасово знаходиться вище норми осушення.

Серед причин підтоплення Корабельного району переважають:
- зміни умов формування поверхневого стоку;
- постійні витоки із водоносних комунікацій;
- засипання природних дренажів (ярів, балок);
- випереджаючий розвиток мереж водопостачання в порівнянні із будівництвом мереж побутової каналізації.

2. Мета та основні завдання реалізації Програми

Програма ліквідації наслідків підтоплень території Корабельного району м. Миколаєва на період 2007-2010 років (далі – Програма) розроблена з метою забезпечення обстежень та обліку території району, підтопленого ґрунтовими водами з розробленням схем інженерного захисту цих територій, в першу чергу, вже підтоплених та забезпечення виконання будівельно-відновлювальних робіт, згідно із затвердженою проектно-кошторисною документацією.

При розробці заходів враховані вимоги, що пов’язані із створенням та функціонуванням системи моніторингу процесів небезпечного підняття рівня ґрунтових вод в містах та селищах міського типу.

Основними завданнями Програми є:
- відновлення функціонування природних джерел, дренажних систем і споруд інженерного захисту території району від підтоплення;
- упорядкування та підтримання в належному стані поверхневого водовідведення;
- проведення запобіжних заходів;
- ліквідація наслідків підтоплення на забудованих територіях і, в першу чергу, на тих, де це негативне явище може викликати надзвичайну ситуацію.

3. Шляхи розв’язання Програми

З метою вирішення проблеми підтоплення території Корабельного району необхідно:

- провести корегування проектно-кошторисної документації;
- виконати будівництво захисних споруд та дренажних систем в мікрорайонах Жовтневий та Широка Балка на площі 32,5 га.
4. Орієнтовна вартість
заходів реалізації Програми та етапи її виконання
Адміністративно-територіальна одиницяПлоща, на якій передбачено проведення робіт у 2007-2010 рр.Обсяг необхідного фінансування у 2007 – 2010 роках,млн. грн.Примітка
всьогоу тому числі по роках
2007200820092010
одиниця виміруоб’єм
123456789
Корабельний район:
- мкр. Жовтневий, 280 га, у т.ч. перша черга колекторної дренажної системи по вул. М.Ульянової – вул. Фонтаннійга12,52858,8715715715713,8
км2,026
- мкр. Широка Балка, 150 га (перша черга)га20,02975,2300892892891,2
км1,538
- коригування проектно-кошторисної документації 100100
ВСЬОГО: 59341115160716071605

Очікувані результати

Реалізація Програми дасть змогу оперативно реагувати на зміни, які відбуваються в геологічному середовищі, попереджати виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з підтопленням.

Реалізація Програми в цілому зменшить вплив екзогенних процесів на територію району шляхом відповідного планування будівництва з метою поліпшення умов проживання людей.

6. Фінансове забезпечення Програми

Об'єми та обсяги фінансування на 2007-2010 роки будуть визначені додатково після прийняття відповідного рішення Кабінетом Міністрів України та сесією міської ради.
Фінансування даної Програми буде проведено в межах виділених асигнувань за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, а також інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.
___________________________________________________

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: