Мапа порталу

МИКОЛАЇВСЬКА_МІСЬКА_РАДА


РІШЕННЯ

№ 1/12 від 2006-06-01

Про затвердження Регламенту  Миколаївської   міської    ради V скликання (ВН. ЗМІНИ І ДОПОВНЕННЯ №12/3 ВІД 19.04.07) (ВН. ЗМІН №27/10 ВІД 11.09.08)


ВН. ЗМІНИ І ДОПОВНЕННЯ
ВН. ЗМІН
Розглянувши поданий проект Регламенту Миколаївської міської ради V скликання, керуючись пунктом 1 частини 1 статті 26 та частиною 13 статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", міська рада
 
ВИРІШИЛА:
 
1. Затвердити Регламент Миколаївської міської ради V скликання (додається).
 
2. Рішення Миколаївської міської ради від 07.06.02 № 2/1 "Про затвердження Регламенту міської ради XXIV скликання", від 14.09.05 №36/6 "Про внесення змін і доповнень до Регламенту Миколаївської міської ради IV скликання"  вважати такими, що втратили чинність. 
 
Міський голова                                                                         В.Д. Чайка
 
                                                                                                 Затверджено
рішенням міської ради
                                                                                                від _1 червня 2006
                                                                                                №   1/12
 
РЕГЛАМЕНТ
Миколаївської міської ради
V  скликання
 
Регламент Миколаївської міської ради (далі - Регламент) – це нормативно-правовий акт, який встановлює порядок скликання сесії Миколаївської міської ради, підготовки і розгляду нею рішень про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії, її органів, підготовки та ведення пленарних засідань, розгляду та прийняття рішень тощо.
 
 
Розділ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
Стаття 1. Миколаївська міська рада - представницький орган місцевого самоврядування
 
1.1. Миколаївська міська рада - представницький орган місцевого самоврядування, який представляє територіальну громаду міста Миколаєва та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про статус депутатів місцевих рад", Статутом територіальної громади міста Миколаєва, Європейською хартією місцевого самоврядування та іншими законодавчими актами.
 
1.2. Миколаївська міська рада є юридичною особою, має власну печатку,  символіку, може від свого імені набувати майнових і особистих немайнових прав та нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем у суді, господарському суді та мати інші повноваження, передбачені законодавством.
 
Стаття 2. Основні принципи діяльності міської ради
 
2.1. Діяльність Миколаївської міської ради базується на принципах:
 
народовладдя;
 
законності;
 
гласності;
 
колегіальності;
 
поєднання місцевих і державних інтересів;
 
виборності;
 
правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених чинним законодавством;
 
підзвітності і відповідальності перед територіальною громадою міста Миколаєва;
 
державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування;
 
судового захисту прав місцевого самоврядування.
 
2.2. Гласність у роботі міської ради забезпечується шляхом відкритості пленарних засідань Миколаївської міської ради, постійних комісій ради, а також шляхом розповсюдження інформації про діяльність міської ради, її органів та посадових осіб, інформації про прийняті ними нормативні та інші акти через засоби масової інформації.
 
Засідання тимчасових контрольних комісій проводяться, як правило,  закритими. Порядок організації роботи тимчасових контрольних комісій визначається даним Регламентом, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законодавчими актами.
 
Миколаївська міська рада є засновником друкованого засобу масової інформації – газети "Вечерний Николаев". Міська рада затверджує статут газети. Головний редактор газети призначається на термін повноважень міської ради. Питання призначення та звільнення головного редактора вирішується на пленарному засіданні міської ради. 
 
2.3. За рішенням міської ради, більшістю голосів від загального складу ради можуть проводитися закриті пленарні засідання.
 
На закритому пленарному засіданні міської ради мають право бути присутні заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, члени виконкому міської ради, посадові особи, які здійснюють державний контроль і нагляд за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування, працівники апарату ради, що організаційно-технічно забезпечують  роботу пленарного засідання. 
 
Міський голова за погодженням із депутатами визначає коло осіб, які можуть бути  присутні на закритому пленарному засіданні. У випадку виникнення суперечності щодо доцільності присутності на закритому пленарному засіданні певної особи, міська рада приймає процедурне рішення з цього питання.
 
Особам, які беруть участь у закритому пленарному засіданні, забороняється використовувати фото-, кіно-, відеотехніку, засоби зв'язку, звукозапису та обробки інформації.
 
Міська рада в кінці закритого пленарного засідання приймає рішення  щодо публікації, розповсюдження протоколу та інших матеріалів даного засідання. 
 
2.4. Гласність роботи міської ради забезпечується:
 
- публікацією звітів пленарних засідань постійних та інших комісій;
 
- публікацією нормативно-правових рішень міської ради в друкованих засобах масової інформації, заснованих радою;
 
- розповсюдженням інформації про роботу міської ради в різних засобах масової інформації, а також у Відомостях міської ради, які видаються один раз на півріччя.
 
Рішення Миколаївської міської ради та розпорядження міського голови оприлюднюються у засобах масової інформації, заснованих радою, на офіційному сайті Миколаївської міської ради та на офіційному сайті ІАЦ „ЛІГА”  протягом не більше 30 днів з моменту їх прийняття.
 
2.5. Представники телебачення, радіо й преси можуть бути присутніми на засіданнях ради за попереднім записом, який веде апарат ради. Заявки на запис подаються не пізніше, ніж за день до початку засідання. Апарат міської ради надає представникам засобів масової інформації матеріали, що розповсюджуються серед депутатів перед пленарним засіданням.
 
У разі порушення представником засобом масової інформації законів про інформацію або цього Регламенту, він позбавляється права бути присутнім на засіданнях міської ради за її рішенням на певний строк або на весь період скликання ради.
 
Стаття 3.  Запрошені і гості на пленарному засіданні міської ради
 
3.1. На пленарних засіданнях міської ради, засіданнях її органів можуть бути присутні запрошені й гості.
 
Головуючий на пленарному засіданні повідомляє про присутніх на засіданні.  
 
3.2. Міська рада більшістю голосів або підписів депутатів від загального складу ради може зажадати присутності на пленарному засіданні будь-якої посадової особи місцевого самоврядування м.Миколаєва, підприємств, організацій, що є комунальною власністю Миколаївської міської ради, та посадових осіб установ, організацій, підприємств, незалежно від підпорядкованості й форм власності, розташованих на території м.Миколаєва, з питань, що стосуються компетенції та повноважень міської ради. При цьому посадові особи Миколаївської облдержадміністрації запрошуються через голову облдержадміністрації.
 
3.3. На пленарних засіданнях ради мають право бути присутні жителі міста за попереднім записом, який веде апарат ради. Заявки на запис подаються не пізніше, ніж за день до початку пленарного засідання.
 
Порядок присутності жителів міста на засіданнях постійних та інших комісій ради визначається Положеннями про ці комісії.
 
3.4. Порядок розміщення депутатів та інших присутніх у сесійному залі визначається апаратом міської ради та погоджується з керівниками фракцій.
 
Стаття 4. Затвердження Регламенту, внесення до нього змін та доповнень
 
4.1. Регламент Миколаївської міської ради затверджується на пленарному засіданні міської ради більшістю голосів від загального складу ради та діє до затверження Регламенту Миколаївської міської ради нового скликання.
 
4.2. Контроль за дотриманням Регламенту покладається на Миколаївського міського голову, секретаря міської ради та постійну комісію з питань Регламенту, депутатської діяльності та етики, законності й правопорядку.
 
Під час пленарного засідання контроль за дотриманням Регламенту покладається на головуючого на пленарному засіданні.
 
4.3. Зміни та доповнення до Регламенту вносяться на розгляд пленарного засідання міської ради тільки після їх відпрацювання постійною комісією з питань Регламенту, депутатської діяльності та етики, законності й правопорядку.
 
Рішення про внесення змін та доповнень до Регламенту Миколаївської міської ради приймається більшістю голосів від загального складу міської ради.
 
Розділ II. ДЕПУТАТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
 
Стаття 5. Виникнення і строк повноважень депутата 
 
5.1. Депутат Миколаївської міської ради набуває свої повноваження в результаті обрання його до Миколаївської міської ради відповідно до Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".
 
Повноваження депутата міської ради починаються з дня відкриття першої сесії Миколаївської міської ради, з моменту офіційного оголошення підсумків виборів Миколаївською міською територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії Миколаївської міської ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата.
 
5.2. Після набуття депутатом повноважень йому видається посвідчення і нагрудний знак.
 
5.3. Спори щодо набуття повноважень депутатів міської ради вирішуються судом.
 
Стаття 6. Права депутата у Миколаївській міській раді та її органах
 
6.1. Депутат міської ради є повноважним і рівноправним членом Миколаївської міської ради - представницького органу місцевого самоврядування.
 
Депутат міської ради відповідно до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" наділяється всією повнотою прав, необхідних для забезпечення його реальної участі у діяльності Миколаївської міської ради та її органів.
 
6.2. Депутат Миколаївської міської ради користується правом ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на засіданні міської ради та її органів, до складу яких він входить. Депутат Миколаївської міської ради набуває права ухвального голосу з моменту визнання його повноважень.
 
Депутат міської ради, який не входить до складу відповідного органу ради, може брати участь у його роботі з правом дорадчого голосу.
 
6.3. Депутат Миколаївської міської ради у міській раді та в її органах має права, які визначені в  Законі України “Про статус депутатів місцевих рад”.
 
Порядок реалізації прав депутатів Миколаївської міської ради визначається Законом України "Про статус депутатів місцевих рад", іншими законами України, які регулюють діяльність місцевих рад та їх органів, а також цим Регламентом.
 
6.4. Депутат Миколаївської міської ради  зобов'язаний:
 
1) додержуватися Конституції та законів України, Актів Президента України, Кабінету Міністрів України, Регламенту Миколаївської міської ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів; 
 
2) брати участь у роботі Миколаївської міської ради, постійних комісій та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень;
 
3) виконувати доручення Миколаївської міської ради, її органів, Миколаївського міського голови; інформувати їх про виконання доручень.
 
6.5. Депутат міської ради має право порушувати в раді та її органах питання про необхідність проведення перевірок з питань, віднесених до компетенції міської ради, діяльності розташованих на території міста Миколаєва підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, виконавчих органів ради, а також за дорученням ради або її органів брати участь у здійсненні контролю за виконанням рішень ради.
 
Депутат міської ради має право вносити пропозиції щодо усунення недоліків і порушень керівникам підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, і органів, діяльність яких перевірялася, а також органам, яким вони підпорядковані, порушувати питання про притягнення до відповідальності осіб, з вини яких сталося порушення.
 
У разі виявлення порушень законодавства України, депутат міської ради звертається з цього приводу до відповідних органів державної влади.
 
Про результати перевірки та пропозиції щодо них депутат міської ради доповідає раді або її органу, за дорученням яких здійснювалася перевірка.
 
Стаття 7. Депутатський запит, звернення і запитання
 
7.1. Депутатський запит - це підтримана Миколаївською міською радою вимога депутата до посадових осіб ради і її органів, Миколаївського міського голови, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, які розташовані або зареєстровані на території міста Миколаєва з питань, які віднесені до відання міської ради.
 
7.2. Порядок розгляду депутатського запиту.
 
7.2.1. Депутатський запит може бути внесений депутатом або групою депутатів попередньо або на пленарному засіданні міської ради у письмовій чи усній формі.
 
До початку розгляду порядку денного головуючий на сесії оголошує про депутатські запити, що надійшли до міської ради.
 
7.2.2. Депутатські запити, що надійшли до міської ради, включаються до порядку денного засідання міської ради без голосування.
 
7.2.3. Міська рада може зобовўязати відповідний орган подати у встановлений нею строк звіт про виконання рішення за запитом депутата міської ради.
 
7.2.4. Орган або посадова особа, до яких звернуто депутатський запит, зобов'язані у встановлений міською радою строк дати офіційну письмову відповідь на нього Миколаївській міській раді і депутату. Якщо запит з об'єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений міською радою строк, то орган або посадова особа зобов'язані письмово повідомити міську раду та депутатові, який вніс запит, і запропонувати інший строк, який не повинен перевищувати один місяць з дня одержання запиту. Відповідь на запит, у разі необхідності, розглядається  на пленарному засіданні.
 
7.2.5. Депутат має право дати оцінку відповіді на свій депутатський запит. За результатами відповіді на депутатський запит може бути проведено обговорення, якщо на ньому наполягає не менше 1/4 присутніх на засіданні депутатів. Посадових осіб, до яких звернуто запит, своєчасно інформують про дату та час обговорення відповіді на запит. Вони або вповноважені ними особи мають право бути присутніми на цьому засіданні міської ради.
 
7.2.6. За результатами розгляду відповіді на депутатський запит міська рада приймає відповідне рішення.
 
7.2.7. У випадку необ’єктивного розгляду депутатського запиту посадовою особою, до якої його направлено, або неприйняття нею заходів відповідно до діючого законодавства, посадова особа несе відповідальність відповідно до Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування”.
 
У випадку повторного порушення при розгляді депутатського запиту посадова особа звільняється з посади.  
 
7.3. Усі депутатські запити, які надійшли до міської ради, контролюються та зберігаються в апараті міської ради з позначкою про дату оголошення та результати їх виконання.
 
7.4. Перелік депутатських запитів, розглянутих на сесії, та їх скорочений зміст вміщується в стенографічному звіті про сесію.    
 
7.5. Депутатське звернення – це викладена в письмовій формі вимога депутата міської ради з питань, повўязаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території міста, здійснити певні дії, вжити заходів чи дати офіційне розўяснення з питань, віднесених до їх компетенції.
  
Субўєкт, до якого звернувся депутат міської ради з депутатським зверненням, зобовўязаний протягом десяти днів розглянути порушене в зверненні питання та дати відповідь, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки дати відповідь не пізніше як у місячний строк.
 
Порядок розгляду та надання відповіді на депутатське звернення визначається  статтею 13 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”.
 
Якщо депутат місцевої ради не задоволений результатами розгляду свого звернення або якщо орган чи посадоваа особа ухиляються від вирішення порушеного у зверненні питання у встановлений строк, він має право внести депутатський запит.
 
7.6. Депутатське запитання - це засіб одержання депутатом міської ради інформації або роз'яснення з тієї чи іншої проблеми. Відповідь на запитання може бути оголошена на пленарному засіданні або надана депутату в індивідуальному порядку. Запитання не включається до порядку денного сесії, не обговорюється і рішення по ньому не приймається.
 
7.7. Пропозиції і зауваження, висловлені депутатом міської ради на сесіях ради або передані в письмовій формі головуючому на її пленарному засіданні, розглядаються радою або за її дорученням постійною комісією, органом або посадовою особою місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, які зобовўязані розглянути ці пропозиції і зауваження у строк, встановлений радою, і про результати розгляду повідомити безпосередньо депутата, який вніс пропозицію чи висловив зауваження, та міську раду.
 
Міська рада та її виконавчі органи забезпечують виконання пропозицій і зауважень депутатів міської ради, схвалених радою, інформують депутатів про реалізацію пропозицій і зауважень, внесених ними на пленарних засіданнях міської ради.
 
 
 
Стаття 8. Депутатські фракції і групи
 
8.1. Депутати міської ради на основі єдності поглядів або партійного членства можуть обўєднуватися у депутатські фракції з чисельністю не менше 5 депутатів. До складу депутатських фракцій можуть входити також позапартійні депутати міської ради, які підтримують політичну спрямованість фракції.
 
Політична партія (виборчий блок політичних партій) має право формувати у міській раді лише одну фракцію. Порядок вступу до фракції та виходу з неї визначається самою фракцією. Депутат може входити до складу лише однієї фракції.
 
Кожна депутатська фракція реєструється апаратом міської ради після оголошення на сесії головуючим про сформування фракції. До апарату міської ради подається письмове повідомлення про сформування депутатської фракції. У письмовому повідомленні зазначається назва депутатської фракції, прізвища голови, заступників голови та членів депутатської фракції.
 
Рішення про сформування депутатської фракції доводиться до відома депутатів головуючим на пленарному засіданні міської ради.
 
Про вступ, вихід депутата із зареєстрованої депутатської фракції голова депутатської фракції повідомляє письмово головуючого не пізніше ніж за 5 днів до пленарного засідання, про що головуючим робиться повідомлення на пленарному засіданні міської ради.
 
8.2. Депутати міської ради об'єднуються в депутатські групи за спільністю проблем, які вони вирішують, або іншими ознаками.
 
Депутатська група може бути утворена в будь-який час протягом строку повноважень Миколаївської міської ради даного скликання за рішенням зборів депутатів міської ради, які виявили бажання увійти до її складу. Депутатська група складається не менш як з п'яти депутатів.
 
Повноваження депутатських груп є похідними від повноважень депутата міської ради, передбачених Законом України "Про статус депутатів місцевих рад".
 
Кожна депутатська група повинна бути зареєстрована. Умовою її реєстрації є надходження до міської ради письмового подання особи, яка очолює депутатську групу про формування депутатської групи, підписане депутатами, які входять до складу цієї групи, із зазначенням її назви, персонального складу і партійної належності членів групи та депутатів, які уповноважені представляти групу.
 
Діяльність депутатської групи припиняється згідно із Законом України «Про статус депутатів місцевих рад».
 
8.3. Депутатські фракції та групи мають право:
 
1) на пропорційне представництво в постійних та тимчасових комісіях міської ради;
 
2) на попереднє обговорення кандидатур посадових осіб, яких обирає, призначає чи затверджує міська рада;
 
3) на гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні міської ради з кожного питання порядку денного сесії міської ради;
 
4) на об”єднання зусиль з іншими групами, фракціями для створення більшості в раді чи опозиції;
 
5) на інші права, передбачені законами України.
 
8.4. Організація діяльності депутатських фракцій покладається на міського голову.
 
Стаття 9. Забезпечення депутатської діяльності
 
9.1. Організаційне та інформаційне забезпечення діяльності міської ради,  постійних комісій і депутатів здійснюється апаратом ради.
 
Після проведення виборів і реєстрації депутатів їм направляються:
Конституція України, Європейська хартія місцевого самоврядування, Закони України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про статус  депутатів місцевих рад", Статут територіальної громади м.Миколаєва, Регламент Миколаївської міської ради, Положення про постійні комісії Миколаївської міської ради та перелік новообраних депутатів Миколаївської міської ради із зазначенням політичної партії (блоку), від якої їх було обрано.
 
Апарат ради завчасно забезпечує депутатів міської ради інформацією про суспільно-політичні заходи, які проводяться в місті виконавчими органами ради.
 
9.2. З метою належної роботи постійних комісій і депутатів, їм видаються канцтовари.
 
9.3. Депутат міської ради може мати до пўяти помічників – консультантів, які працюють на громадських засадах, яким видається посвідчення згідно з письмовою заявою депутата.
 
Посвідчення помічника – консультанта депутата міської ради вважається недійсним та підлягає поверненню до міської ради по закінченні повноважень депутата міської ради або за його письмовим поданням.
 
Персональний підбір кандидатур на посаду помічника – консультанта депутата міської ради, організацію їх роботи та розподіл обовўязків між ними здійснює особисто депутат міської ради, який несе відповідальність щодо правомірності своїх рішень. 
 
Положення про помічника – консультанта депутата Миколаївської міської ради, в якому закріплюються умови діяльності та кількість помічників – консультантів депутата міської ради та інші питання, затверджується міською радою на її пленарному засіданні.
 
9.4. На час сесій, засідань постійних комісій, а також для здійснення  депутатських повноважень депутат звільняється від виконання виробничих або службових обов'язків з відшкодуванням йому середнього заробітку за основним місцем роботи та в інших випадках, пов'язаних з депутатською діяльністю, за  рахунок відповідного місцевого бюджету.
 
 
Розділ III. ОРГАНИ ТА ПОСАДОВІ ОСОБИ МИКОЛАЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
 
Стаття 10. Склад Миколаївської міської ради
 
10.1. Миколаївська міська рада складається з 90 депутатів, які обираються населенням міста Миколаєва на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування відповідно до Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".
 
10.2. Посадовими особами та органами Миколаївської міської ради є:
 
1)  секретар Миколаївської міської ради ;
 
2) постійні комісії Миколаївської міської ради;
 
3) тимчасові контрольні комісії Миколаївської міської ради;
 
4) президія Миколаївської міської ради;
 
5) апарат Миколаївської міської ради;
 
6) виконавчі органи Миколаївської міської ради.
 
Стаття 11. Секретар Миколаївської міської ради
 
11.1. Секретар Миколаївської міської ради обирається міською радою з числа депутатів за пропозицією Миколаївського міського голови шляхом таємного голосування на строк повноважень міської ради та працює в міській раді на постійній основі.
 
11.2. Секретар Миколаївської міської ради:
 
1) у випадку дострокового припинення повноважень міського голови чи неможливості виконання ним своїх повноважень, здійснює повноваження міського голови;
 
2) скликає сесії, відкриває та веде їх, підписує її рішення та протоколи засідання ради:
- відповідно до доручення міського голови;
- якщо міський голова без поважних причин не скликав сесію у двотижневий строк з моменту внесення про це пропозиції не менш як третини від загального складу депутатів міської ради або її виконавчого комітету;
- якщо сесія не скликається міським головою один раз на квартал, а з питань відведення земельних ділянок – один раз на місяць.
 
3) повідомляє депутатів і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії міської ради та її пленарних засідань, питання, які передбачається внести на розгляд ради;
 
4) організовує підготовку сесій та її пленарних засідань, питань, що виносяться на розгляд ради;
 
5) забезпечує своєчасне доведення рішень міської ради до виконавців і населення, організовує контроль за їх виконанням;
 
6) за дорученням міського голови координує діяльність постійних комісій міської ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їхніх рекомендацій;
 
7) сприяє депутатам Миколаївської міської ради у здійсненні їхніх повноважень;
 
8) організовує за дорученням міської ради відповідно до законодавства здійснення заходів, пов'язаних з підготовкою та проведенням референдумів та виборів до органів державної влади та місцевого самоврядування;
 
9) забезпечує зберігання офіційних документів Миколаївської міської ради та забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку;
 
10) у випадку відсутності Миколаївського міського голови або неможливості виконання ним своїх обов'язків з поважних причин звертається до суду щодо захисту прав та інтересів територіальної громади, а також повноважень ради; 
 
11) вирішує за дорученням Миколаївського міського голови або Миколаївської міської ради інші питання, пов'язані з діяльністю ради та її органів.
 
11.3. Секретар Миколаївської міської ради може бути достроково звільнений з посади за рішенням Миколаївської міської ради в порядку, визначеному законодавством.
 
Стаття 12. Постійні комісії Миколаївської міської ради
 
12.1. Постійні комісії Миколаївської міської ради є органами міської ради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради та її виконавчого комітету.
 
12.2. Постійні комісії Миколаївської міської ради обираються радою не пізніше, ніж на другій сесії міської ради нового скликання, на строк її повноважень у складі голови і членів комісії. Усі інші питання структури комісії вирішуються відповідною комісією.
 
Кількість і персональний склад постійних комісій затверджується Миколаївською міською радою.
 
Кількість членів постійної комісії міської ради не може бути меншою 5 осіб.
 
До складу постійної комісії не може бути обраний Миколаївський міський голова та секретар Миколаївської міської ради.
 
Депутат міської ради може бути членом тільки однієї постійної комісії.
 
12.3. Головуючим на засіданні міської ради оголошуються кандидатури голів постійних комісій міської ради, за поданням депутатських фракцій (груп). Обрання здійснюється, як правило, шляхом відкритого голосування.
 
12.4. Повноваження постійних комісій визначаються Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» і Положенням про постійні комісії Миколаївської міської ради.
 
12.5. Постійні комісії міської ради працюють за такими напрямками:
 
- з питань Регламенту, депутатської діяльності та етики, законності й правопорядку;
 
- з питань економічної політики, планування, бюджету та фінансів;
 
- з питань управління комунальною власністю міста;
 
- з питань регулювання земельних відносин;
 
- з питань архітектури, будівництва та охорони історико-культурної спадщини;
 
- з питань житлово-комунального господарства та благоустрою міста;
 
- з питань промисловості, транспорту та звўязку;
 
- з питань підприємництва, інвестицій, торгівлі, побутового обслуговування та захисту прав споживачів;
 
з питань освіти, культури, у справах сімўї, молоді та спорту;
 
- з питань охорони здоровўя, материнства та дитинства;
 
- з питань праці та соціального захисту населення;
 
- з питань екологічної політики, охорони навколишнього середовища та ресурсозбереження;
 
- з питань місцевого самоврядування, гласності, звўязків із засобами масової інформації та обўєднаннями громадян.
 
12.6. У разі необхідності, за рішенням міської ради, можуть бути створені нові постійні комісії, усунені або реорганізовані раніше створені, змінений їхній кількісний і персональний склад. 
 
12.7. Функціональна спрямованість, перелік і порядок організації роботи відповідних постійних комісій міської ради визначається Положенням про постійні комісії Миколаївської міської ради, яке затверджується міською радою.
 
Стаття 13. Тимчасові контрольні комісії Миколаївської міської ради
 
13.1. Тимчасові контрольні комісії міської ради обираються з числа депутатів для здійснення контролю за виконанням конкретних питань,  визначених радою, які відносяться до повноважень місцевого самоврядування.  Про результати роботи контрольні комісії подають  раді звіт і пропозиції.
 
13.2. Рішення про створення тимчасової контрольної комісії, її назву, завдання, склад та голову вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше однієї третини депутатів від  загального складу ради.
 
Повноваження тимчасової контрольної комісії припиняються з моменту  прийняття радою остаточного рішення про результати роботи цієї комісії.
 
13.3. Засідання тимчасових контрольних комісій проводяться, як правило,  закрито. Депутати та особи, залучені до роботи в даній комісії, не повинні розголошувати інформацію,  що стала їм відома у зв'язку з їхньою роботою.
 
Рада має право створити будь-яку тимчасову комісію для вивчення будь-якої проблеми чи питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування.
 
13.4. Роботу тимчасових контрольних комісій забезпечує апарат Миколаївської міської ради.
 
Стаття 14.   Президія Миколаївської міської ради
 
14.1. Президія міської ради є дорадчим органом ради.
 
14.2. До складу президії входять за рішенням ради міський голова, за  посадою секретар ради, голови постійних комісій, керівники депутатських фракцій (груп) або їх заступники.
 
У разі відсутності голови постійної комісії в роботі президії бере участь його заступник або секретар комісії.
 
14.3. Засідання президії скликаються міським головою або секретарем міської ради в разі необхідності.
 
Президія здійснює свою роботу у формі засідань. Засідання президії відбувається за умови присутності на  ньому не менше як половини її складу.
 
Засідання президії веде міський голова, у разі його відсутності -  секретар міської ради, у разі невиконання ними з будь-яких причин цієї  функції - обраний президією для цього випадку член президії.
 
14.4. Рекомендації президії приймаються на її засіданнях більшістю голосів її складу.
 
У засіданнях можуть брати участь депутати, які не входять до складу президії.
 
14.5. Президія  у  зв'язку зі скликанням і проведенням сесій міської ради:
 
- розглядає проекти порядку денного сесій міської ради і погоджує порядок розгляду питань;
 
- у разі необхідності розглядає питання скликання додаткових засідань і позачергових сесій ради;
 
- вирішує інші питання,  пов'язані із скликанням і проведенням сесій ради.
 
14.6. З метою координації й організації діяльності постійних і тимчасових комісій ради президія:
- рекомендує їм для додаткового розгляду проекти рішень та інших матеріалів ради, заслуховує повідомлення комісій про підготовлені ними висновки й рекомендації.
 
14.7. У разі розбіжностей між міським головою і президією, міський голова втілює в життя своє рішення, доводячи до відома ради про  розбіжності, що виникли. Члени президії також можуть звертатися до сесії міської ради,  про що рада повинна прийняти відповідне рішення.
 
14.8. Засідання президії протоколюється апаратом ради.
 
14.9. Протокол засідання президії складається аналогічно протоколу засідання постійної комісії міської ради.
 
Стаття 15. Апарат Миколаївської міської ради
 
15.1. Апарат ради утворюється Миколаївською міською радою. Його структура, чисельність, витрати на утримання встановлюються міською радою. Апарат ради діє на підставі Положення, затвердженого міською радою.
 
15.2. Апарат ради здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Миколаївської міської ради, її органів, депутатів, сприяє здійсненню міською радою взаємодії з виконавчими органами ради, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, політичними партіями, об”єднаннями громадян та членами територіальної громади міста Миколаєва, здійснює контрольні функції, передбачені цим Регламентом.
 
15.3. Уся кореспонденція, адресована секретарю Миколаївської міської ради, постійним та тимчасовим контрольним комісіям міської ради, депутатам міської ради, а також вихідна кореспонденція реєструється та передається апаратом ради адресатам.
 
15.4 Апарат ради підпорядковується безпосередньо Миколаївському міському голові та секретарю міської ради. Керівник апарату ради на посаду призначається міським головою.
 
Стаття 16.   Виконавчі органи Миколаївської міської ради
 
16.1. Виконавчими органами Миколаївської міської ради є її виконавчий комітет, управління, відділи та інші органи, які утворюються міською радою відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та інших законодавчих актів.
 
Виконавчі органи Миколаївської міської ради є підзвітними і підконтрольними міській раді, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади – підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
 
16.2. Структура, загальна чисельність виконавчих органів, витрати на їх утримання затверджуються Миколаївською міською радою за пропозицією міського голови.
 
 
Розділ IV. СЕСІЇ МИКОЛАЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ  
 
Стаття 17. Порядок скликання та проведення першої сесії новообраної міської ради
 
17.1. Перша сесія новообраної ради скликається територіальною виборчою комісією не пізніше ніж через місяць після обрання ради у правомочному складі, а саме за умови обрання не менш як 2/3 депутатів від загального складу ради.
 
17.2. Рішення територіальної виборчої комісії про скликання першої сесії ради із зазначенням дати, часу і місця проведення, питань, які передбачено винести на розгляд ради, доводиться до відома депутатів та населення не пізніше як за 10 днів до сесії.
 
Роботу першої сесії новообраної міської ради організовує апарат ради.  
 
17.3. Першу сесію новообраної міської ради відкриває і веде голова територіальної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів депутатів і міського голови та приводить до присяги новообраних депутатів та міського голову.
 
Інформація голови територіальної виборчої комісії приймається до відома, після чого набирають чинності повноваження депутатів нового скликання та новообраного міського голови.
 
17.4. Голова територіальної виборчої комісії запрошує депутатів до складення присяги і надає слово для її зачитування найстаршому за віком депутату міської ради. Найстарший за віком депутат міської ради пропонує всім новообраним депутатам встати і після цього зачитує текст присяги. Після зачитування тексту присяги голова територіальної виборчої комісії запрошує новообраних  депутатів скріпити присягу своїми підписами.
 
Підписані депутатами тексти присяги зберігаються в архіві апарату Миколаївської міської ради протягом скликання.
 
Міський голова приймає присягу посадової особи органів місцевого самоврядування, текст якої закріплений статтею 11 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
 
Голова територіальної виборчої комісії передає подальше право на  ведення сесії новообраному міському голові.
 
17.5. На першій сесії міської ради здійснюються:
 
- обрання лічильної  комісії  та  секретаріату сесій ради;
 
- обрання секретаря  міської ради;
 
- утворення тимчасової комісії щодо розробки Регламенту міської ради, Положення про постійні комісії та формування органів ради;
 
- формування постійних комісій Миколаївської міської ради.
 
17.6. Робочими органами сесій ради є лічильна комісія, секретаріат ради,  що  обираються  з числа депутатів на період повноважень ради.
 
На вимогу депутатів персональний склад секретаріату та лічильної комісії може бути змінений на будь-якому  пленарному засіданні.
 
17.7. Для підрахунку голосів депутатів при голосуваннях формується лічильна комісія.
 
Лічильна комісія формується за пропозицією головуючого.
 
Лічильна комісія обирається рішенням міської ради. Підрахунок голосів   при   обранні   лічильної   комісії здійснюється головуючим.
 
Лічильна комісія обирає із свого складу голову. Засідання лічильної  комісії проводиться гласно й відкрито, крім випадків таємного голосування. У роботі лічильної комісії не можуть брати участь депутати, кандидатури яких включені до бюлетенів для таємного голосування. Рішення лічильної комісії приймається більшістю голосів членів комісії.
 
17.8. Для ведення протоколу сесії, розгляду й систематизації звернень,  листів громадян, депутатів, що надходять на адресу сесії, обирається секретаріат сесії. Секретаріат обирається на час всього скликання рішенням міської ради за пропозицією міського голови та узгодженням з фракціями (групами).
 
Секретаріат сесії:
 
- реєструє і подає головуючому пропозиції депутатів;
 
- складає  і  передає  головуючому список тих,  хто бажає виступити;
 
- виконує інші доручення ради.
 
Технічну допомогу в забезпеченні роботи секретаріату сесії надає апарат ради.
 
17.9. Для розробки Регламенту міської ради, Положення про постійні комісії та внесення пропозицій щодо формування органів ради утворюється тимчасова комісія  з числа новообраних  депутатів міської ради.
 
Тимчасова комісія зобовўязана розробити та надати на розгляд не пізніше другої чергової сесії міської ради проект Регламенту Миколаївської міської ради та Положення про постійні комісії міської ради, а також пропозиції щодо формування органів ради.
 
Повноваження тимчасової комісії закінчуються після затвердження Регламенту Миколаївської міської ради та Положення про постійні комісії Миколаївської міської ради.
 
Стаття 18. Скликання сесії Миколаївської міської ради
 
18.1. Міська рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради,  а також засідань постійних комісій ради.
 
18.2. Сесії міської ради скликаються за необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок – не рідше ніж один раз на місяць. Рішення про скликання сесії доводять до відома депутатів і населення не пізніше ніж за 10 днів до сесії, а як виняток, не пізніше ніж за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення і питань, які передбачається винести на розгляд ради.
 
18.3. У випадку невмотивованої відмови міського голови або його неможливості скликати сесію міської ради, сесія скликається секретарем міської  ради відповідно до вимог статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
 
18.4. У випадку, якщо міський голова і секретар міської ради до двотижневого терміну не скликали сесію на вимогу суб'єктів, зазначених у  статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", сесія може бути скликана депутатами міської ради, що становлять не менше 1/3 складу ради, або постійною комісією.
 
При прийнятті рішення постійною комісією про проведення сесії на її засіданні повинні бути присутні не менше 2/3 її повного складу і за проведення повинно проголосувати більше половини повного складу постійної комісії. Дане рішення оформлюється протоколом. Копії протоколу направляються міському голові, секретарю міської ради, членам виконкому. У протоколі зазначаються питання, які виносяться на сесію.
 
У випадку, якщо сесія збирається на вимогу однієї третини депутатів від загального складу ради, під вимогою, де зазначаються питання, які виносяться на сесію, підписуються депутати із зазначенням прізвища та ініціалів. Копія вимоги направляється міському голові, секретарю міської ради та членам виконкому.
 
18.5. Виконавчі органи ради, апарат ради зобов'язані сприяти організації скликання сесії у випадку виконання вимог частин 18.3. та 18.4. статті 18 даного Регламенту.
 
У випадку відмови посадових осіб місцевого самоврядування від організації скликання сесії, постійна комісія або депутати міської ради, за  вимогою яких скликається сесія, проводять службове розслідування діяльності цих осіб.
 
18.6. Рішення про скликання сесії міським головою оформлюється розпорядженням міського голови. Рішення про скликання сесії секретарем міської ради оформлюється розпорядженням секретаря міської ради.
 
18.7. Перед пленарним засіданням проводиться реєстрація депутатів  міської ради. Відповідальність за організацію реєстрації й правильність підрахунку кількості депутатів несе секретар міської ради.
 
18.8. Пленарні засідання міської ради розпочинаються о 10.00 і закінчуються о 18.00 з перервою на обід з 14.00 до 15.00. Після кожних двох годин роботи оголошується перерва на 15 хвилин.
 
Позачергова перерва на 10 хвилин у засіданні сесії оголошується на вимогу міського голови, секретаря ради, постійної комісії або депутатської фракції (групи).
 
18.9. На початку засідання та після його закриття виконуються Державний гімн України та Гімн територіальної громади міста Миколаєва.
 
18.10. Міська рада має право прийняти інший порядок роботи.
 
 
Розділ V. ПЛЕНАРНІ ЗАСІДАННЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
 
Стаття 19. Підготовка питань до розгляду на пленарному засіданні міської ради
 
19.1. Розробка проектів рішень міської ради здійснюється за дорученням міської ради, міського голови, постійної комісії, секретаря міської ради, виконкому міської ради, а також в ініціативному порядку.
 
В ініціативному порядку проекти рішень мають право розробляти  громадяни м.Миколаєва, об'єднання громадян, легалізовані в установленому законом порядку.
 
19.2. Проект рішення, що планується винести на розгляд ради, подається секретарю міської ради в друкованій формі не пізніше як за два тижні (14 днів) до його розгляду на пленарному засіданні, крім випадків термінового розгляду питань.  
 
19.3. Текст проекту рішення повинен складатися з таких  частин:
 
- мотивуючої, в якій містяться посилання на закон, інший документ, обставини,  якими  викликана  необхідність прийняття даного рішення;
 
- вирішальної, в якій конкретно й чітко формулюються рішення, визначаються виконавці поставленого завдання, а також термін виконання рішення;
 
- заключної, в якій вказані посадова особа або постійна комісія, на яку покладається контроль за виконанням рішення.
 
До проекту рішення додаються:
 
- передбачені  текстом   додатки (в оригіналі);
 
- рішення виконавчого комітету, якщо питання виносилось на його розгляд та копію аркуша погодження до проекту рішення виконавчого комітету;
 
- протокол відповідної комісії з визначеною позицією щодо обговорюваного питання;
 
- у випадку внесення проекту рішення, що передбачає матеріальні чи інші витрати із міського бюджету, до нього мають додаватись фінансово-економічне обґрунтування та пропозиції щодо джерел покриття цих витрат;
 
- до матеріалів проекту рішення, яким вносяться зміни та доповнення до чинного рішення міської ради, додається в обов'язковому порядку копія чинного рішення;
 
- аркуш ознайомлення з проектом рішення (за формою, розробленою апаратом ради).
 
До аркуша ознайомлення обов’язково включаються:
 
- секретар міської ради;
 
- голови відповідних постійних комісій;
 
- заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, до компетенції якого належить дане питання;
 
- керівник апарату Миколаївської міської ради;
 
- керівник управління чи інші посадові особи, до компетенції яких належить дане питання;
 
- консультант з правових питань апарату міської ради;
 
- юрист відділу, управління,  до компетенції якого належить дане питання.
 
Підписи редактора та юриста відповідного відділу, управління  проставляються на зворотному боці кожного аркуша примірника проекту та додатків рішення.
 
Ознайомлення з проектом рішення вказаних осіб є обов’язковим.
 
Зауваження та пропозиції щодо проекту рішення викладаються в графі "примітки"  аркуша ознайомлення. 
 
При підготовці проекту регуляторного акта у сфері господарської діяльності його розробник готує аналіз регуляторного впливу до оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій, а при одержанні їх після опублікування проекту вирішує питання про їхнє урахування, виходячи при цьому з вимог статей 8, 9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
 
Проект рішення нормативно-правового характеру міської ради має містити пункти про оприлюднення та термін набрання ним чинності.
 
19.4. Питання, які виносяться на розгляд сесії міської ради в порядку  місцевої ініціативи, згідно зі статтею 9 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", реєструються в апараті ради, повинні бути викладені в письмовій формі й містити такі відомості:
 
- стисла умовна  назва  ініціативи;
 
- перелік документально підтверджених недоліків, що мають місце в місті, і запропонованих до усунення даною ініціативою, опис джерел фінансування ініціативи, автори ініціативи, їхні адреси й телефони.
 
Оформлений текст місцевої ініціативи та проект рішення, які пропонуються на розгляд ради, вручаються ініціативною групою секретарю міської ради не пізніше ніж за 14 днів до сесії. Секретар міської ради направляє отримані матеріали на розгляд постійних комісій за належністю питання для внесення рекомендацій з даних питань і встановлює термін розгляду.
 
Рекомендації відповідних комісій разом з текстом місцевої ініціативи та проектом рішення передаються фахівцям за призначенням у відділи або управління виконавчих органів ради для відпрацювання.
 
Після підготовки питання виноситься на розгляд міської ради.
 
19.5. Усі проекти рішень міської ради повинні мати обовўязкові посилання на номер протоколу, дату засідання та рішення, яке було прийняте профільною комісією із зазначенням одного з варіантів:
- погоджено;
- не погоджено;
- погоджено, за винятком пунктів...
- відмовлено.
 
19.6. Секретар ради організовує, а голови комісій забезпечують попереднє обговорення постійними комісіями проектів рішень, що виносяться на розгляд ради. Рекомендації комісій подаються в письмовій формі. Обговорення  кожного  проекту   рішення   у постійних комісіях триває не більше двох тижнів.
 
Узагальнення зауважень і пропозицій до проекту рішення, вироблення остаточного його варіанту покладається на ініціаторів проекту і можуть бути  додатково  розглянуті   на   спільних засіданнях постійних комісій ради.
 
19.7. Виконком міської ради попередньо розглядає проекти рішень міської ради щодо місцевих програм соціально-економічного й культурного розвитку, цільових програм, місцевого бюджету, які планується винести на розгляд сесії міської ради.
   
Проект рішення міської ради, попередньо розглянутий виконкомом міської ради, підлягає обов”язковому обговоренню в постійних комісіях міської ради. За результатами обговорення приймаються рекомендації щодо розглянутих проектів.
 
19.8. Друкування й розмноження проектів рішень та інших матеріалів сесії проводиться з оригіналів.
 
Не пізніше ніж за 5 днів до початку сесії депутат забезпечується проектами рішень з питань порядку денного. Депутат має право одержувати роз'яснення від відділів і служб виконавчих органів ради стосовно поданих документів.
 
Стаття 20. Порядок денний пленарного засідання Миколаївської міської  ради
 
20.1. Проект порядку денного сесії Миколаївської міської ради формується міським головою, до якого включаються проекти рішень та інші питання, віднесені до компетенції міської ради, які були надані секретарю міської ради з додержанням вимог цього Регламенту та не були відкликані ініціаторами внесення.
 
Включення або виключення питань із проекту порядку денного, наданого на розгляд ради, відбувається шляхом прийняття рішення більшістю голосами від загального складу ради.
 
20.2. Порядок денний, в якому відведено час на розгляд кожного питання, визначаються доповідачі і співдоповідачі з кожного окремого питання,  затверджується міською радою на початку пленарного засідання більшістю  голосів  від загального складу ради.
 
20.3. Включення до порядку денного сесії міської ради питань, які не розглядались на засіданнях постійних комісій міської ради чи надані на  розгляд з порушенням вимог Регламенту Миколаївської міської ради, недопустимо, крім випадків необхідності  термінового  розгляду питання.
 
Стаття 21. Відкриття пленарного засідання Миколаївської міської ради
 
21.1. Пленарне засідання міської ради є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини депутатів міської ради від загального складу ради. Головуючий перед відкриттям пленарного засідання підтверджує його правомочність та оголошує пленарне засідання міської ради відкритим, про що робиться відповідна відмітка в протоколі пленарного засідання.
 
21.2. Пленарні засідання міської ради відкриває, веде і закриває Миколаївський міський голова. У випадках, передбачених частиною 18.3. статті 18 цього Регламенту - секретарем міської ради. У випадках, передбачених частиною 18.4. статті 18 цього Регламенту, пленарне засідання відкриває за дорученням групи депутатів, з ініціативи якої скликана сесія, один з депутатів, який входить до її складу, а веде, закриває, підписує рішення міської ради і протокол сесії, за рішенням міської ради, один із депутатів ради. Якщо пленарне засідання міської ради скликається на вимогу постійної комісії, то відкриває, веде, закриває, підписує рішення міської ради і протокол сесії голова постійної комісії, з ініціативи якої скликано пленарне засідання.
 
21.3. Депутат зобов'язаний зареєструватись і бути присутнім на пленарних засіданнях міської ради. Про те, що депутат міської ради не може взяти участь у пленарному засіданні або може спізнитись на його відкриття, він повинен повідомити міського голову або секретаря міської ради через апарат ради до початку пленарного засідання, вказавши причини. Про намір достроково залишити пленарне засідання депутат зобов'язаний письмово поінформувати головуючого на пленарному засіданні.
 
21.4. Реєстрація депутатів і запрошених осіб на сесію починається за 1 годину до відкриття пленарного засідання. На вимогу головуючого або депутата, підтриману не менш як 1/3 депутатів від загального складу, реєстрація може бути проведена перед голосуванням, після обідньої перерви або після закінчення пленарного засідання.
 
За пропозицією головуючого або депутата, підтриманою більшістю депутатів від загального складу ради, під час засідання може проводитися поіменна реєстрація за процедурою поіменного голосування.
 
Стаття 22. Порядок проведення пленарного засідання Миколаївської міської ради
 
22.1. Пленарне засідання міської ради починається з повідомлення головуючого на засіданні про кількість присутніх депутатів. Головуючий на засіданні міської ради має право вимагати від депутатів пояснення причин їхнього запізнення або відсутності на попередніх пленарних засіданнях.
 
22.2. Після підтвердження головуючим правомочності пленарного засідання міської ради обговорюється і затверджується порядок денний пленарного засідання більшістю голосів депутатів від загального складу ради.
 
22.3. У виняткових випадках у разі невідкладності за пропозицією депутата або головуючого на пленарному засіданні порядок денний пленарного засідання міської ради може бути розширений проектом(-ами) рішення. Невідкладність прийняття проекту рішення має бути письмово обґрунтована суб'єктом подання.
 
Така пропозиція для її прийняття має набрати більше половини голосів від загального складу ради (46 голосів).
 
22.4. Пленарне засідання міської ради веде головуючий. Головуючий на пленарному засіданні:
 
1) відкриває, закриває та неупереджено веде пленарне засідання, оголошує перерви у засіданнях ради;
 
2) виносить на обговорення проекти рішень ради, оголошує їхню повну назву, ініціаторів внесення та наявність віз (погоджень);
 
3) інформує про матеріали, що надійшли на адресу ради;
 
4) організовує розгляд питань;
 
5) оголошує списки осіб, які записалися на виступи;
 
6) надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу, оголошує наступного промовця;
 
7) створює рівні можливості для участі в обговоренні питань;
 
8) ставить питання на голосування, оголошує його результати;
 
9) забезпечує дотримання цього Регламенту всіма присутніми на засіданні міської ради;
 
10) робить офіційні повідомлення, а також ті, які вважає за необхідне оголосити;
 
11) вживає заходів для підтримання порядку на засіданні міської ради;
 
12) має право виправляти фактологічні помилки, допущені у виступах на пленарному засіданні;
 
13) здійснює інші повноваження, згідно з цим Регламентом.
 
Для організації ходу пленарного засідання головуючий на пленарному засіданні має право ставити запитання і в першочерговому порядку вносити пропозиції з процедурних питань щодо ходу засідання; якщо з цих питань висуваються альтернативні пропозиції, його пропозиції ставляться на голосування у порядку надходження.
 
22.5. На час доповіді, співдоповіді або виступу в дебатах головуючого на засіданні, а також під час розгляду питання персонально щодо головуючого на засіданні, ведення доручається секретарю міської ради.
 
22.6. Під час засідання ради головуючий на засіданні не коментує й не дає оцінок промовцям та їхнім виступам, за винятком випадків, зазначених у цьому Регламенті.
 
Якщо промовець виступає не з обговорюваного питання, допускає образливі вислови на адресу осіб, організацій, установ чи держави або перевищує встановлений для виступу час, головуючий, після попередження, позбавляє промовця слова.
 
22.7. Головуючий на засіданні може доручити іншим особам зачитування письмових документів, пропозицій щодо обговорюваного питання.
 
З питань, підготовлених відповідною комісією ради, зачитування документів, пропозицій від комісії здійснюється визначеним комісією доповідачем.
 
22.8. Перед розглядом питання порядку денного головуючий на засіданні може робити повідомлення раді, які вважає за доцільні; у термінових випадках такі повідомлення він може робити і в ході засідання, але не перебиваючи виступу промовця або процедуру голосування (за звичайних обставин). Такі повідомлення головуючий на засіданні може робити й тоді, коли пленарне засідання неможна відкрити через відсутність кворуму.
 
22.9. Питання порядку денного пленарного засідання розглядаються у тій послідовності, в якій їх включено до порядку денного. Не дозволяється на пленарному засіданні змінювати встановлений порядок розгляду питань, крім випадків, передбачених цим Регламентом.
 
Перехід до розгляду чергового питання порядку денного оголошується головуючим на засіданні. Він повідомляє про назви й редакції проектів документів (у тому числі й альтернативних), які підлягають розгляду, та про прогнозований порядок розгляду питання.
 
22.10. Головуючий на засіданні може об'єднати обговорення кількох пов'язаних між собою питань порядку денного засідання. Якщо з цього  приводу виникають заперечення депутатів, відповідне процедурне рішення приймається радою без обговорення.
 
22.11. В кінці пленарного засідання міської ради відводиться час для оголошення депутатських запитів, включених до порядку денного, та прийняття рішень щодо них, а також час для оголошення заяв, оголошень, відповідей на депутатські запити.
 
22.12. Перед закриттям пленарного засідання головуючий на засіданні  уточнює час проведення наступного засідання ради. Питання, не розглянуті  на поточному пленарному засіданні, підлягають розгляду на наступному  засіданні  у  визначеній послідовності.  
 
Стаття 23. Порядок надання слова
 
23.1. Для доповіді надається час тривалістю до 20 хвилин, співдоповіді - до 10 хвилин, постановки питань до доповідача - до 10 хвилин і заключного слова - до 5 хвилин. Тим, хто виступає в обговоренні, надається час тривалістю до 5 хвилин; для повторних виступів в обговоренні, для виступів за процедурою скороченого обговорення, а також для виступів щодо таємного голосування проектів рішень, для заяв, внесення запитів, резолюцій, виступів у "різному" - 3 хвилини; для виступів щодо кандидатур, процедури та з мотивів голосування, пояснень, запитань, пропозицій, повідомлень і довідок, внесення поправок - 2 хвилини.
 
Головуючий може надати промовцю триваліший час, якщо ніхто з присутніх депутатів не заперечує. За наявності заперечень триваліший час може надаватися за прийнятим без обговорення процедурним рішенням.
 
Якщо виступ промовця був перерваний, наданий для виступу час продовжується на відповідний термін.
 
23.2. За пропозицією головуючого, депутатів, постійної комісії, груп, фракцій рада може прийняти процедурне рішення про обмеження часу обговорення питання або про дострокове припинення обговорення.    
 
23.3. Заява про надання слова на пленарному засіданні з будь-якого питання порядку денного може подаватися в письмовій формі секретаріату сесії після оголошення головуючим розгляду питання. У заяві вказується назва депутатської фракції (групи) чи постійної комісії, від якої уповноважений виступити депутат, або те, що він виступає від себе особисто.
 
Головуючий на засіданні надає слово для виступів також і у разі усного звернення депутата.
 
23.4. Після доповіді та співдоповіді з обговорюваного питання головуючим оголошується кількість осіб, які записалися на виступ з питання, що розглядається.
 
23.5. Кожна з фракцій (груп) та постійних комісій має гарантоване право  на постановку запитання доповідачу, а також на виступ одного свого представника з питання чи пропозиції,  які  мають ставитися на голосування.
 
23.6. Головуючий може надати слово для виступу з обговорюваного питання:
 
- членам виконкому;
 
- керівникам  структурних  підрозділів виконавчих органів ради;
 
- особам,  запрошеним на засідання (за процедурним рішенням ради);
 
- пікетуючим чи мітингуючим або представникам трудових колективів та громадських організацій (за процедурним рішенням ради).
 
23.7. На пленарному засіданні ніхто не може виступати без дозволу головуючого на засіданні. Головуючий на засіданні надає слово депутатам з дотриманням черговості, встановленої для промовців:
 
- на підставі їхніх заяв про надання слова;
 
- із забезпеченням виступів від різних депутатських фракцій (груп).
 
Головуючий на засіданні за погодженням з радою може визначити іншу черговість виступаючих.
 
23.8. Депутат у будь-який момент може відмовитися від свого виступу, передати своє право на виступ іншому депутатові або помінятися з ним чергою, повідомивши про це головуючого.
 
У разі відсутності депутата в момент надання йому слова, вважається, що він відмовився від слова, якщо він не передав свого права на виступ іншому депутату.
 
23.9. Промовець повинен виступати тільки з того питання, з якого йому надано слово. Якщо промовець виступає не з того питання, з якого йому надано слово, або перевищує встановлений для виступу час, головуючий, після попередження, позбавляє промовця слова.
 
23.10. Депутат (крім міського голови, секретаря міської ради, голів постійних комісій ради, представника від фракції (групи), доповідача) може виступати на засіданні ради з одного й того ж питання чи пропозиції, які будуть ставитися на голосування, не більше двох разів, не враховуючи внесення поправок у ході засідання. Повторно слово депутату може надаватися тільки в разі необхідності процедурним рішенням ради, прийнятим без обговорення.
 
23.11. Позачергово, але не перебиваючи промовця, головуючим на засіданні надається слово для довідки,  відповіді на  запитання, роз'яснень щодо:
 
- процедурних питань;
 
- порядку ведення засідання ради;
 
- постановки відкладеного питання;
 
- неприйняття рішення;
 
- неприйнятності питання;
 
- внесення поправки або заперечення щодо неї.
 
У ході обговорення доповідач і співдоповідач можуть давати довідки щодо своїх виступів,  для цього їм  позачергово надається слово.
 
23.12. Запитання доповідачам і співдоповідачам ставляться письмово або усно. Запитання формулюються коротко й чітко. Головуючий на засіданні оголошує письмові запитання та надає слово для одного запитання депутату  за  чергою  на  засадах рівності.
 
Депутат, який поставив запитання, може уточнити та доповнити його, а також оголосити, чи задоволений він відповіддю. Тим, хто виступає в обговоренні, запитання не ставляться, за винятком уточнюючих запитань від головуючого на засіданні.
 
23.13. Якщо депутат вважає, що виступаючий або головуючий на засіданні неправильно тлумачить його слова або дії, він може в письмовій формі звернутися до головуючого з проханням надати йому слово для пояснень чи зауважень.  Слово надається відразу після звернення.
 
23.14. Доповіді та співдоповіді,  як правило, виголошуються з трибуни.
 
23.15. За звичайних обставин виступ промовця не переривається.
 
23.16. Якщо головуючий на засіданні не представив промовця під час надання йому слова, промовець представляється на початку виступу, а у разі виступу  від  депутатської фракції (групи)  чи комісії ради - зазначає і її назву.
 
23.17. Після закінчення обговорення головуючий повідомляє депутатів  про перехід до голосування. З цього моменту слово може надаватися тільки щодо процедурних питань способу чи порядку голосування і тільки до моменту заклику головуючого до голосування.
 
23.18. Під час виступу головуючий на засіданні не має права корегувати  виступ промовця, перебивати його, робити зауваження.    
 
Якщо промовець виступає не з обговорюваного питання, допускає образливі вислови або непристойні та лайливі слова на адресу осіб, організацій, установ чи держави, закликає до неетичних дій або перевищує встановлений для виступу час, головуючий, після попередження, позбавляє промовця слова.
 
Під час пленарних засідань депутати не повинні заважати виступаючим (дією, криком, тупотом тощо), а також під час виступів депутатам не  рекомендується ходити по сесійному залу, під час голосування залишати сесійний зал.
 
23.19. Якщо депутат своєю поведінкою заважає проведенню засідання, головуючий персонально попереджає його. Після другого попередження за рішенням ради більшістю голосів від кількості присутніх головуючий пропонує йому залищити зал, при цьому, якщо депутат відмовляється, то головуючий припиняє засідання.
 
У випадку грубого порушення дисципліни в сесійному залі, головуючий може оголосити перерву або закрити засідання, при цьому засідання переноситься на наступний день.
 
23.20. За дорученням ради, міського голови, секретаря міської ради питання порушення депутатської етики передаються на розгляд постійної комісії з питань Регламенту, депутатської діяльності та етики, законності й правопорядку.
 
Стаття 24. Організація розгляду питань
 
24.1. Обговорення питання на пленарному засіданні ради включає:
 
- доповідь, запитання доповідачу і відповіді на них;
 
- співдоповіді (у разі необхідності), запитання співдоповідачам і відповіді на них;
 
- виступи депутатів з оголошенням та обгрунтуванням окремої думки,  якщо вона є додатком до висновків чи пропозицій комісій, з приводу яких виступали доповідачі, за умови, що окрема думка не була поширена серед депутатів разом із висновком відповідної комісії;
 
- виступ ініціатора внесення пропозиції;
 
- внесення й обговорення пропозиції, а також прийняття рішення щодо відкладених питань і питань, які не прийняті, якщо такі є;
 
- виступи по одному представнику від постійних комісій, які бажають виступити;
 
- виступи представників від кожної зареєстрованої фракції, депутатської групи, які бажають виступати;
 
- виступи депутатів, що записались для обговорення питання;
 
- оголошення головуючим на засіданні про припинення обговорення та повідомлення про тих,  хто виступив і записався на виступ;
 
- заключне слово співдоповідачів і доповідача;
 
- уточнення та оголошення головуючим на засіданні пропозицій, які надійшли щодо обговорюваного питання і будуть ставитися на голосування;
 
- виступ з мотивів голосування депутата - ініціатора внесення пропозиції,  що розглядається, якщо він не використав права на виступ перед оголошенням припинення обговорення;
 
- виступи з мотивів голосування по одному представнику від кожної зареєстрованої фракції, які бажають виступити;
 
- виступи депутатів з мотивів голосування.
 
Якщо список бажаючих виступати вичерпано, або ніхто не подав заяву про надання слова, а також у разі закінчення визначеного для обговорення часу чи прийняття процедурного рішення про скорочення обговорення, головуючий на засіданні оголошує припинення обговорення.
 
24.2. Рішення щодо поправок з процедурних питань та інших, прямо зазначених у Регламенті питань, приймаються радою після скороченого обговорення, яке включає:
 
- виступи ініціаторів із внесенням та обгрунтуванням пропозицій;
 
- виступ голови або представника відповідної комісії, якщо приймається  рішення  щодо  питання,  яке  готувалося  цією комісією;
 
- виступи депутатів на підтримку та проти прийняття  пропозиції;
 
- уточнення та оголошення головуючим на засіданні пропозицій, які надійшли і будуть ставитися на голосування;
 
- виступи з мотивів голосування по одному представнику від кожної зареєстрованої фракції (групи).
 
При застосуванні процедури скороченого обговорення головуючий на засіданні надає слово за усним або письмовим зверненням депутатів.
 
24.3. У  ході  обговорення  питання на засіданні ради можуть вноситися:
 
- пропозиції щодо порядку ведення засідання та організації розгляду питання;
 
- питання про неприйнятність та відкладені питання;
 
- пропозиції щодо обговорюваного питання, які є наслідком розгляду  цього питання на поточному пленарному засіданні,  та поправки до них;
 
- пропозиції і поправки відповідної комісії;
 
- пропозиції і поправки, внесені депутатськими фракціями (групами);
 
- інші питання, пропозиції, поправки, можливість внесення яких на засіданні ради встановлена Регламентом.
 
24.4. Після обговорення питання порядку денного до початку голосування голова комісії чи керівник фракції може внести вмотивовану пропозицію про перерву в засіданні для погодження позицій; тривалість перерви пропонується головуючим. Така пропозиція приймається  процедурним рішенням при підтримці третини депутатів від загального складу ради.
 
24.5. У ході обговорення питань депутати та члени виконавчого комітету ради в будь-який час можуть порушити питання про їхнє неприйняття з таких підстав:
 
- їхньої  невідповідності ратифікованим міжнародним договорам і угодам;
 
- їхньої невідповідності Конституції або чинним законам, прийнятим рішенням ради;
 
- їхнє прийняття не входить до компетенції ради.
 
У разі порушення кількох питань про неприйняття, обговорення здійснюється одночасно, і на голосування вони ставляться в порядку їхього надходження.
 
24.6. Розгляд питання порядку денного не може перериватися розглядом інших питань порядку денного; якщо таке відбувається, то розгляд перерваного питання починається спочатку.
 
24.7. Голосування не відокремлюється в часі від оголошення головуючим  на засіданні пропозицій,  що ставляться на голосування.
 
Перед голосуванням головуючий на засіданні оголошує:
 
- необхідну кількість голосів для прийняття рішення;
 
- вид голосування (якщо з цього приводу є спеціальні вимоги Регламенту або з цих питань від депутатів надійшли пропозиції).
 
24.8. На голосування ставляться всі пропозиції, поправки, що надійшли в письмовому або усному вигляді і не були відкликані.
 
Автор пропозицій, поправок, які були запропоновані в усній формі і враховані в рішенні, подає їх до закінчення пленарного засідання в секретаріат сесії в письмовій формі.
 
24.9. Якщо окрема думка депутата містить пропозиції щодо обговорюваного питання, головуючий на засіданні оголошує ці пропозиції й ставить їх на голосування також.
 
24.10. У разі, коли дві або більше пропозицій, що стосуються одного й того ж питання, виключають одна одну (альтернативні пропозиції), рада, якщо вона не приймає іншого рішення, проводить голосування за пропозиції у порядку їхнього внесення. Результатом вибору однієї з таких пропозицій є відхилення інших,  і решта на голосування не  ставиться.   
 
24.11. Внесена до пропозиції поправка ставиться на голосування раніше,  ніж сама пропозиція. Якщо внесена поправка має на меті відхилення пропозиції,  то на голосування ставиться текст пропозиції.
 
Поправка до поправки ставиться на голосування раніше, ніж основна поправка. У поправку до поправки зміни і доповнення шляхом голосування не вносяться,  а подаються у вигляді окремої пропозиції.
 
У разі внесення до пропозиції двох або більше поправок головуючий  проводить голосування спочатку щодо поправки, яка найбільше змінює суть пропозиції, потім щодо поправки, яка менше змінює суть пропозиції, після неї - щодо поправки-доповнення і так далі, доки всі поправки не будуть  проголосовані. Якщо ж результатом прийняття однієї поправки буде відхилення іншої альтернативної поправки, остання на голосування не ставиться. Після голосування поправок до пропозиції на голосування в цілому ставиться пропозиція з внесеними до неї  поправками.
 
24.12. Тексти пропозиції чи поправки, що будуть ставитись на голосування, повинні оголошуватися; при цьому називається депутат, постійна комісія, фракція (група), що ініціювали внесення тексту.
 
24.13. Перед голосуванням кількох пропозицій або поправок, які виключають одна одну, головуючий на засіданні послідовно оголошує їхній зміст і, якщо немає зауважень до їхнього змісту, проводить голосування щодо кожної поправки чи пропозиції окремо.
 
Після  голосування всіх поправок за проект рішення голосується в цілому.
 
Після закінчення голосування головуючий на засіданні оголошує його повні результати і прийняте рішення.
 
24.14. Після оголошення головуючим на засіданні початку голосування ніхто не може переривати голосування. З початку процедури голосування і до оголошення його результатів слово нікому не надається.
 
У разі порушення процедури голосування або виникнення перешкод під час його проведення негайно проводиться повторне голосування без обговорення.
 
24.15. Якщо результат голосування викликає обгрунтовані сумніви, рада може прийняти рішення про переголосування.
 
Стаття 25. Голосування на пленарних засіданнях Миколаївської міської ради  
 
25.1. Голосування на пленарних засіданнях Миколаївської міської проводиться:
 
- відкрите - шляхом підняття (непідняття) депутатом руки;
 
- поіменне - шляхом опитування;
 
- таємне - шляхом подачі бюлетенів.
 
25.2. Відкрите голосування проводиться підняттям рук за кожну альтернативу. Члени лічильної комісії проводять підрахунок голосів, голова лічильної комісії повідомляє про результат голосування за кожну альтернативу.
 
25.3. Поіменне голосування проводиться за рішенням ради, прийнятим більшістю від загального складу ради. Поіменне голосування проводиться  шляхом зачитування головою лічильної комісії списку депутатів; кожен депутат при зачитуванні його прізвища оголошує своє рішення з варіантів, що ставляться на голосування. Члени лічильної комісії проводять підрахунок  голосів, голова лічильної комісії повідомляє про результат голосування за кожен варіант.
 
25.4. Таємне голосування проводиться за рішенням ради, прийнятим більшістю від загального складу ради, та у випадках, передбачених законодавством та Регламентом. Виключно таємним голосуванням проводиться голосування стосовно персональних кандидатур. При цьому депутат, що бере участь у голосуванні, відзначає у виданому йому бюлетені вибрані ним варіанти з тих,  що виносяться на голосування.
 
Лічильна комісія встановлює і доводить до відома депутатів:
 
- час і місце проведення голосування;
 
- порядок заповнення бюлетеня;
 
- критерії визнання бюлетеня недійсним;
 
- порядок організації голосування.
 
Бюлетені для таємного голосування з питань, що поставлені на голосування, виготовляються апаратом ради за формою, підготовленою лічильною комісією й затвердженою рішенням ради, прийнятим більшістю від загального складу ради.
 
Перед початком таємного голосування лічильна комісія:
 
- отримує від апарату ради складений в алфавітному порядку (по фракціях (групах) список всіх депутатів та бюлетені для таємного голосування;
 
- опломбовує скриньку для таємного голосування й забезпечує всі умови для повного дотримання таємниці голосування.
 
На підставі посвідчення депутата міської ради члени лічильної комісії видають кожному депутатові один бюлетень, за отримання якого депутат розписується. Депутат заповнює бюлетень в окремо відведеному приміщенні чи частині приміщення; умови голосування повинні забезпечувати закритість процесу заповнення бюлетеня. Заповнені бюлетені опускаються у скриньку для таємного голосування.
 
Після закінчення голосування лічильна комісія відкриває скриньку для  таємного голосування і здійснює підрахунок голосів. При підрахунку голосів і встановленні результатів голосування можуть бути присутні лише члени лічильної комісії.
 
Про результати таємного голосування лічильна комісія складає протокол, який підписують усі члени лічильної комісії. Голова комісії оголошує результати голосування.
 
25.5. У випадку проведення таємного голосування при обранні та погодженні посадових осіб міської ради та її виконавчих органів кандидат вважається обраним, якщо за нього проголосувало більше половини від загального складу ради. Якщо жоден із кандидатів не набрав необхідної кількості голосів, проводиться другий тур голосування по двох кандидатах, які набрали найбільшу кількість голосів. Якщо в першому турі друге місце розділили два або більше кандидатів, або три і більше кандидатів розділили перше місце, між ними проводиться проміжний тур таємного голосування за право участі в другому турі.
 
25.6. Таємне голосування вважається таким, що відбулося, якщо кількість депутатів, що взяли участь у голосуванні, становить більше половини від загальної чисельності ради.
 
25.7. Якщо в Регламенті прямо не вказано вид голосування, за рішенням ради сесія може прийняти рішення про рейтингове голосування, при якому подається голос тільки "за", причому стільки разів, скільки депутат вважає прийнятним. Приймається рішення за більшістю голосів, поданих "за".
 
Рейтингове голосування проводиться при наявності не менш ніж 4 альтернативних пропозицій.
 
Результат рейтингового голосування затверджується більшістю голосів депутатів від загального складу ради.
 
Стаття 26. Прийняття рішень на пленарному засіданні Миколаївської міської ради
 
26.1. На пленарних засіданнях рада, у межах своїх повноважень, приймає нормативні та інші акти у формі рішень:
 
- доручення - рішення ради, що стосується органу чи посадової особи ради,  і містить зобов'язання або повноваження  до одноразової дії;
 
- протокольне доручення приймається процедурним рішенням і підлягає обовўязковому розгляду органом чи посадовою особою ради, яка визначена у дорученні. Про результати розгляду і вжиті заходи виконавець повідомляє депутата у встановлений сесією міською ради термін;
 
- звернення - рішення ради, звернене до не підпорядкованих раді суб'єктів із закликом до певних дій та ініціатив;
 
- заяви - рішення ради, що містить у собі виявлення позиції ради з певних питань;
 
- процедурне рішення - рішення,  прийняте радою з  процедурних питань.
 
26.2. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні відкритим  голосуванням більшістю голосів від загального складу ради, за винятком випадків, зазначених у Регламенті.
 
При встановленні результатів голосування до загального складу ради включається міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.
 
Депутат, що був відсутній під час голосування, не може подати свій голос після закінчення голосування.
 
26.3. Якщо при проведенні голосування з певного питання порядку денного рішення ради не прийнято, повторне голосування з цього питання можливе при прийнятті   рішення про переголосування.
 
Якщо проект рішення міської ради не прийнятий і після повторного голосування, то розгляд його переноситься на наступне пленарне засідання міської ради.
 
26.4. Рішення ради з будь-якого питання порядку денного приймається після його обговорення.   
 
Рішення ради може прийматися без обговорення на пленарному засіданні,  якщо  жоден з депутатів не заперечує проти цього.
 
26.5. В разі внесення пропозиції про відмову або перенесення терміну розгляду відповідного проекту або пункту проекту рішення в ході обговорення питання на сесії письмова аргументація надається депутатом до апарату ради до кінця сесії.
 
Стаття 27. Процедурні рішення
 
27.1. Процедурними вважаються питання, що стосуються визначення способу розгляду питань на засіданні ради, зокрема:
 
- про перерву в засіданні, перенесення чи закриття засідання, якщо порядок денний вичерпаний;
 
-  про проведення додаткової реєстрації;
 
-  про встановлення обмежень у часі для виступів  і  дискусій у цілому;
 
-  про надання додаткового часу для виступу;
 
- про завершення обговорення питання;
 
-  про зміну черговості виступів;
 
-  про надання слова запрошеним на засідання;
 
-  про терміновість розгляду питань порядку денного;
 
-  про  встановлення терміну відповіді на депутатський запит.
 
При виникненні сумніву, чи запропоноване до розгляду питання є  процедурним, радою про це приймається рішення більшістю депутатів від загального складу ради. Процедурні рішення приймаються 1/3 голосів депутатів від загального складу ради та фіксуються у протоколі сесії ради.  
 
27.2. Прийняття рішень з процедурних та організаційних питань роботи   ради, направлених на одноразове відхилення закріплених у Регламенті положень,  може  прийматися більшістю депутатів від загального складу ради. 
 
27.3. Рішення, прийняте радою з процедурного питання, як документ не оформлюється.
 
Стаття 28. Оформлення рішень Миколаївської міської ради та набрання ними чинності
 
28.1. Рішення ради, прийняте без змін і доповнень, у п'ятиденний термін з моменту його прийняття підписується головуючим на засіданні ради, а додатки підписує секретар міської ради.
 
Після прийняття рішення міською радою автори проекту, ініціатори внесення пропозицій та апарат ради у пўятиденний термін після пленарного засідання сесії опрацьовує рішення відповідно до внесених доповнень та змін, які були прийняті на пленарному засіданні сесії міської ради та зафіксовані у стенограмі, і подає їх до апарату ради для підпису Миколаївським міським головою. Аркуш ознайомлення, який додається до проекту рішення, після підготовки прийнятого рішення міської ради зі змінами і доповненнями підлягає повторному візуванню в графі «погодження редакції прийнятого рішення в разі внесення змін і доповнень» особами, які візували проект рішення перед його винесенням на розгляд сесії міської ради. Повторне візування здійснюється авторами винесення проекту рішення.
 
Рішення міської ради для підпису Миколаївським міським головою готується на відповідному бланку Миколаївської міської ради і подається до апарату ради.
 
Керівник апарату ради після отримання оформлених та завізованих відповідно до вимог Регламенту рішень міської ради передає їх на підпис Миколаївському міському голові.
 
Секретар міської ради підписує додатки до рішення Миколаївської міської ради.
 
28.2. Після підписання рішення Миколаївської міської ради міським головою завідувач сектору з протокольної роботи, оформлення та редагування розпорядчих документів згідно з протоколом голосування на пленарному засіданні присвоює рішенню міської ради номер та відправляє завірені копії згідно з розрахунком розсилки.
 
28.3. Оригінали рішень Миколаївської міської ради, протоколи засідання міської ради, фонограми та стенограми пленарних засідань сесій Миколаївської міської ради зберігаються у загальному відділі виконкому міської ради протягом скликання міської ради.
 
28.4. Рішення ради у п'ятиденний термін з моменту його прийняття може бути призупинено міським головою і винесено на повторний розгляд ради із  обгрунтуванням зауважень. Рада зобов'язана у двотижневий термін повторно розглянути рішення. Якщо міський голова у двотижневий термін не вніс  призупинене рішення на розгляд ради або рада відхилила зауваження міського голови й підтвердила попереднє рішення 2/3 голосів від загального складу ради, воно набирає чинності.
 
28.5. Рішення Миколаївської міської ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їхнього офіційного оприлюднення у засобах масової інформації, засновником яких є Миколаївська міська рада, на офіційному сайті Миколаївської міської ради та офіційному сайті ІАЦ «ЛІГА», якщо міською радою не встановлено пізніший термін введення цих рішень у дію.
 
Рішення Миколаївської міської ради не нормативно-правового характеру набирають чинності з моменту їхнього підписання Миколаївським міським головою.
 
Рішення Миколаївської міської ради нормативно - правового характеру оприлюднюються не пізніше 30 днів з моменту їхнього прийняття.
 
28.6. Депутати міської ради можуть замовити та отримати завірені печаткою протокольної частини копії рішень міської ради в апараті ради.
 
28.7. На письмову вимогу громадян або юридичних осіб їм може бути видана копія рішень Миколаївської міської ради.
 
Стаття 29. Протокол та стенограма пленарного засідання Миколаївської міської ради
 
29.1. Протокол і стенограма пленарного засідання ради є офіційними документами, що підтверджують процес обговорення і прийняття рішення міською радою. Ці документи надаються депутатам міської ради апаратом ради за їхнім письмовим зверненням.
 
29.2. Засідання міської ради заноситься до протоколу. Ведення протоколу здійснює загальний відділ виконкому міської ради. Протоколи сесій підписує міський голова, а у разі його відсутності - секретар міської ради, у випадку,  передбаченому пунктами 7, 8 статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" - депутатом ради, який за дорученням депутатів   головував   на засіданні.
 
29.3. У протоколі засідання зазначаються: дата, час, місце, кількість депутатів, присутніх на пленарному засіданні, питання порядку денного,  винесені на розгляд, прізвища виступаючих, всі винесені на голосування питання й пропозиції, їхнє рішення, спосіб їхнього вирішення, остаточні результати голосування та прийняті рішення.
 
29.4. Засідання міської ради стенографується або записується на магнітну плівку. Стенограма повинна повністю відбивати хід обговорень. Вона повинна також містити інформацію про день, час, місце проведення, порядок денний засідання, прізвище, дані про поіменну реєстрацію депутатів, список  депутатів, відсутніх з поважних причин, повні результати голосування, у тому числі таємні та поіменні, тексти неоголошених виступів, особисті думки  депутатів, депутатських груп (фракцій), постійних комісій, письмові запити депутатів.
 
29.5. У випадку допущення у стенограмі стилістичних неточностей,  апарат ради разом із зацікавленим депутатом уточнюють текст виступу.
 
29.6. Кожний аркуш стенограми підписується (із зазначенням прізвища,  ім'я та по батькові) особою, яка відповідає за викладений текст у цьому аркуші.
 
29.7. Запис виступів на пленарному засіданні на магнітній плівці зберігається протягом скликання.
______________________________________________________________________

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: