Мапа порталу

Заходи

 


ОНОВЛЕНО 06.03.2017

В Миколаєві відзначили День прав жінок і миру

6 березня 2017 року відбувся родинний фестиваль з нагоди Міжнародного дня прав жінок і миру у міському палаці творчості учнів, який був організований управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради.

400 жінок з членами їх родини запрошено на святковий захід, серед яких багатодітні матері, жінки, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», жінки які створюють будинки сімейного типу, опікуються та піклуються як рідними так і прийомними дітьми, жінки загиблих та учасників антитерористичної операції, родини військових, ветерани праці, тощо. У фойє плацу їх зустрічали учні клубу «Юних моряків з флотилією» та запрошували дітей і матусь прийняти участь у різноманітних майстер-класах з виготовлення оберегів, весняних букетів. Кожен учасник майстер-класу пішов з подарунками, зробленими власними руками.

При вході до концертного залу всіх жінок вітали учні клубу «Юних моряків з флотилією» квітами та подарунками.

Найщиріші вітання та побажання отримали жінки міста від Керуючого справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради – Степаненка Вадима Олександровича. П’яти жінкам були вручені Подячні листи від міського голови: Доловій Маргариті Валентинівні – громадському діячу, багатодітній матері п’ятьох дітей, «Матері-героїні»; Кіневій Наталі Анатоліївні – багатодітній матері дев’ятьох дітей, претендентки на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»; Юношевій Олені Олександрівні – керівнику приватного малого підприємства торгової марки «Дона Роза»; Волосячик Галині Володимирівні – начальнику лазарету військової частини А 2488, капітану медичної служби; Візняк Інні Миколаївні – начальнику терапевтичного відділення військової частини А 2428, лікарю терапевту вищої кваліфікаційної категорії, майору медичної служби.

Для всіх запрошених пролунали весняні привітання від дітей у веселих, ритмічних таночках, піснях, які пронизували своєю чутливістю кожного присутнього та наповнювали теплом, любов’ю.

Святкову програму підготував Миколаївський міський палац творчості учнів.

Вітаємо Всіх жінок з святом! Бажаємо щоб перші березневі дні принесли любов, радість, тепло і достаток у Ваші оселі. Нехай Вас ніколи не оминає турбота чоловіків, а прекрасні почуття дарують натхнення для нових творчих успіхів, життєвих перемог.

 image

 image

 image

 image

 image

 image

 image

 image

 image

 image

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


 

ОНОВЛЕНО 01.03.2017

Міжнародний день прав жінок і миру

06 березня 2017 року, в приміщені Міського палацу творчості учнів відбудеться Родинний фестиваль з нагоди Міжнародного дня прав жінок і миру.

Організатори свята: управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради

Заходом заплановано охопити – родини із числа тимчасово переміщених осіб, прийомних, багатодітних, малозабезпечених сімей, учасників АТО, родин, які виховують дітей-інвалідів та перебувають у складних життєвих обставинах.

Мета фестивалю – підвищення соціального статусу жінок, вшанування жінки-матері, виховання доброзичливості, уваги, любові, вдячності, поваги до бабусь, матерів, жінок з нагоди Міжнародного дня прав жінок і миру.

15:20 – майстер-клас з виготовлення родинних оберегів;

15:50 – привітання, запрошених жінок, курсантами клубу «Юних моряків з флотилією»;

16:00 – святковий концерт.

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


 

ОНОВЛЕНО 02.12.2016

Міжнародний день інвалідів

2 грудня в приміщенні Центральної міської бібліотеці для дітей ім. Ш. Кобера та В. Хоменко управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради був організований культурологічний захід для дітей з обмеженими фізичними можливостями з нагоди відзначення міжнародного Дня інвалідів.

Більше 60 дітей з батьками, які потребують соціальної уваги та підтримки привітав міський голова Олександр Сєнкевич та його заступник Євген Шевченко, які наголосили, що питання соціальної уваги для дітей з обмеженими фізичними можливостями були, є та будуть пріоритетними в роботі міської влади.

image

  Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


 

ОНОВЛЕНО 01.12.2016

Гендерна нерівність та протидія насильству

01 грудня 2016 року у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради проведено тематичний короткотривалий семінар «Гендерна нерівність та протидія насильству» у приміщенні Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та місцевого самоврядування. Семінар проведено відповідно до розпорядження голови Миколаївської ОДА від 16.01.2016 № 14-р, яким затвердженно план графік підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування у МОЦППК.

У тематичній зустрічі прийняли участь понад 50 осіб, а саме: відповідальні працівники за організацією роботи з гендерної політики, попередження насильства в сім’ї управління, відділів у справах сім’ї, молоді, культури та спорту Центральної, Заводської, Інгульської, Корабельної адміністрації, служби у справах дітей, управління охорони здоров’я, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради, працівники управління превентивної діяльності головного управління Національної поліції в Миколаївській області, голова Правління громадської організації «Миколаївського обласного центру соціально – юридичної допомоги від насильства «НІКА»», студенти правового коледжу Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського та Миколаївського національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова.

Викладачем семінару Докторович М.О., кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри соціальної педагогіки Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського, розглянуто питання гендерної відмінності та соціалізації, обмеження накладання чоловічої і жіночої ролі, розподілення гендерних ролей. Обговорення питань проходило у формі діалогу, кожен учасник семінару мав можливість висказати свою думку.

image

image

image

image

  Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради 


ОНОВЛЕНО 17.11.2016

Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації

17 листопада, до Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді спільно з Центральною міською бібліотекою ім. М.Л. Кропивницького для студентів машинобудівельного професійного ліцею і Миколаївського будівельного коледжу відбувся урок-застереження «Рабство у сучасному світі». Заходом охоплено 80 студентів.

Начальник управління у справах сім’ї, дітей та молоді Соколик Олег Віталійович наголосив на тому, що в суспільстві, у XXI столітті, є такі негативні явища, як сексуальне насильства та експлуатація дітей. Що треба бути обізнаним з даного питання, щоб в майбутньому не стати жертвою цих злочинів.

 На зустрічі висвітлено питання сексуального насильства та експлуатації дітей, види  експлуатації, видів допомог та установи, які їх надають, а головне, як уберегтися  від цих явищ та відповідальність за скоєння цих злочинів.

Викладачі привели приклади  стереотипів щодо торгівлі людьми та відбулося обговорення та розвінчування міфів.

Під час уроку діяв «вільний мікрофон» у режимі питання-відповідь, що дало змогу студентам отримати відповідь на хвилюючі питання. 

image

image

image

image

  Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


ОНОВЛЕНО 16.11.2016

Семінар – тренінг

«Впровадження механізму взаємодії суб’єктів щодо виявлення та ідентифікації осіб, постраждалих від торгівлі людьми, в тому числі дітей у м. Миколаєві»

16 листопада 2016 року, управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді проведено  семінар – тренінг  «Впровадження механізму взаємодії суб’єктів щодо виявлення та ідентифікації осіб, постраждалих від торгівлі людьми, в тому числі дітей у м. Миколаєві» для представників відділів у справах сім’ї, молоді, культури та спорту Центральної, Заводської, Інгульської, Корабельної адміністрації,  управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради, управління освіти Миколаївської міської ради.

Основним завданням на цей час є виявлення осіб постраждалих від торгівлі людьми та надання їм допомоги.

Інформація, яку отримали спеціалісти під час проведення тренінгу була дуже змістовною та необхідною для подальшого використання в роботі.

image

image

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


 

ОНОВЛЕНО 15.11.2016

Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації 

15 листопада 2016 року, на передодні Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», управлінням спільно з громадською організацією Центром соціально-юридичної допомоги постраждалим від насильства «НІКА» проведено інформаційний захід в школі №57 ім.Т.Г.Шевченко для 8-х и 9-х класів.

Учнів ознайомили з проблематикою насильства в сім’ї та видами експлуатації.

image

image

  Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


 

ОНОВЛЕНО 19.10.2016

 

Повідомляємо, у жовтні 2016 року започатковується соціальний проект  «Програма малих стипендій з вивчення англійської мови» для дітей із малозабезпечених родин, віком від 13 до 16 років.

Метою Проекту є допомога обдарованій молоді у вивченні англійської мови шляхом проведення позашкільних та інтенсивних занять. Проект надасть можливість українським дітям поглибити свої знання англійської мови, розвинути лідерські навички.

Підтримується Проект Посольством Сполучених Штатів Америки в Україні та Державним департаментом США.

Реалізацію Проекту покладено на центральну міську бібліотеку
ім. М.Л. Кропивницького.

Детальна інформація на інформаційному буклеті. image


Європейський день торгівлі людьми

 

18 жовтня, в Європейський день боротьби з торгівлею людьми, структурними підрозділами Миколаївської міської ради, а саме: управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді, Миколаївським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управлінням освіти, службою у справах дітей, адміністраціями Інгульського, Центрального, Заводського, Корабельного району підтримано проведення акції «Ні торгівлі людьми» у                                 м. Миколаєві.

Акція проходила на вулиці Соборній, у Каштановому сквері. Проведено анкетування мешканців та гостей міста щодо обізнаності з питань протидії торгівлі людьми, форм експлуатації людей, як уберегтися від потрапляння у процес торгівлі людьми.

Опитано  більш ніж 200 респондентів, різного віку та статі. Кожному із опитуваних подарували ручку та значок із назвою акції «Ні торгівлі людьми».

 

 

image

image

imageimage

image


 

ОНОВЛЕНО 26.09.2016

Міжнародний День батька

24 вересня  о 18.00 годиніз нагоди відзначення Міжнародного Дня батька управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради проведено фестиваль родинної творчості «Єдина родина від батька до сина» у Миколаївському міському палаці культури та урочистих подій.

День батька в багатьох країнах відзначається в третю неділю вересня. І наша країна - не виняток. День батька в Україні 2016 року святкують 18 вересня.

На фестивалі відзначено та вшановано родини з числа тимчасово переміщених осіб, багатодітних, учасників АТО, пожежників, родин, які виховують дітей-інвалідів.

Родини отримали гарний настрій, море позитиву від святкового концерту та майстер - класу по виготовленню сімейних оберегів.

Запрошених привітали начальник управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради Олег Соколик та депутат Миколаївської міської ради Олена Кісельова, які відзначали роль батька у родині та підкреслили, що кожен батько має своє позитивне, відважне, чоловіче ставлення до життя.

image

image 

image

 image

 image

 image

 image

  Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


 

ОНОВЛЕНО 14.09.2016 

Міжнародний День батька

З метою відзначення ролі чоловіка як батька в сім’ї та суспільстві, для вшанування та підвищення престижності ролі батька управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради заплановано  проведення фестивалю родинної творчості до  Міжнародного Дня батька.  

Захід відбудеться 24 вересня 2016 (субота) о 18.00 год. у палаці  урочистих подій, за адресою:  вул. Спаська, 44.

image

 

 Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


 

ОНОВЛЕНО 22.08.2016

З метою відзначення Дня незалежності України,  управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді спільно з обласним благодійним фондом «Доброта та довіра» проведено 21 серпня 2016 року захід «Україна – ти єдина».

На святковий концерт заходу «Україна – ти єдина», який проходив на вулиці Соборній в Каштановому сквері, запрошено сім’ї, які потребують соціальної уваги та підтримки це багатодітні та малозабезпечені родини,  прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, сім’ї із числа тимчасово переміщених осіб, учасників АТО. Всього прийняли участь  у заході 250 сімей пільгових категорій м. Миколаєва.

Голова фонду«Доброта та довіра» Валентина Ткаченко відзначала та привітала п’ять багатодітних родин. А родини подарували музичне вітання всім гостям заходу.

Всі діти отримали сік та солодощі від організаторів святкового заходу.

image

image

image

 Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


 

ОНОВЛЕНО 22.08.2016

З метою привернення уваги суспільства на дітей з особливими потребами, створення рівних можливостей для реалізації життєвих потреб, управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради за підтримкою міської влади організовано одноденний відпочинок дітей, які потребують особливих умов оздоровлення і відпочинку.

18 серпня 2016 року комунальне підприємство Миколаївської міської ради «Позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку Дельфін» зустрічав таких відпочивальників.

Діти з обмеженими фізичними можливостями прожили один день  життям екіпажів відпочинкового табору за його правилами, традиціями.

Кожна дитина отримала позитивний настрій та гарні емоції.

 image

 image

image  

 Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради

 


 

ОНОВЛЕНО 29.07.2016

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

29.07.2016 року до Всесвітнього дня з торгівлею людьми спеціалістами управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради проведено інформаційну - роз’яснювальну роботу серед жителів м. Миколаєва.

У ході роботи розповсюджено 500 інформаційних буклетів «Будь обережний! Жертвою торгівлі людьми може стати кожен!».

 image

 image

 image

 image

 image

 Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


 

ОНОВЛЕНО 27.07.2016 

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

26.07.2016 липня напередодні Всеукраїнського дня боротьби з торгівлею людьми управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді спільно із  фахівцями центральною бібліотекою ім. М.Л. Кропивницького  проведено інформаційно-профілактичний захід «Не стань жертвою торгівлі людьми» серед дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки та отримують послуги з оздоровлення та відпочинку  на базі дитячого табору «Маяк».

Під час інформаційного заходу до Всеукраїнського дня боротьби торгівлі з людьми обговорювались питання, як не стати жертвою торгівлі людьми, форми експлуатації та правила безпеки і захисту від торгівлі людьми.

Формат зустрічі навчально-пізнавальний з елементами гри. Учасники заходу отримали практичні поради та інформаційний буклет «Будь обережний! Жертвою торгівлі людьми може стати кожен!».

image

image

image

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


 

ОНОВЛЕНО 22.07.2016

Відправлення дітей на оздоровлення  триває

Сьогодні 22.07.2016 відбулася відправка 550 дітей, які потребують соціальної уваги та підтримки до дитячого оздоровчо - відпочинкового табору «Маяк», який знаходиться на узбережжі Чорного моря.

Загалом, послуги з оздоровлення та відпочинку отримало 1459 дітей пільгових категорій м. Миколаєва.

За станом на 22.07.2016 року направлено на відпочинок в дитячі заклади оздоровлення та відпочинку - 1459 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, а саме:

діти-сироти та діти, які позбавлені батьківського піклування -148;

діти з малозабезпечених сімей - 65;

діти  з багатодітних сімей - 474;

діти талановиті та обдаровані - 358;

діти, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи - 46;

діти-інваліди - 24;

СЖО - 14;

діти, учасників бойових дій, які брали  або беруть безпосередню участь в антитерористичній операції – 166;

діти з числа вимушених переселенців – 111;

диспансерній облік – 53.

Всього заплановано протягом літнього періоду 2016 року охопити послугами з оздоровлення та відпочином 1679 дітей, які потребують соціальної уваги та підтримки  міста Миколаєва, що у три рази перевищує кількість дітей оздоровлених влітку 2015 року.

image

image

image

image

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


 

 ОНОВЛЕНО 15.07.2016 

Заплановані заходи щодо Всесвітнього дня боротьби

з торгівлею людьми

№ з/п

Назва заходу

Орієнтована дата проведення та місце проведення

Орієнтований час проведення

1.

«Не стань жертвою торгівлі людьми»

26.07.2016 року

Дитячий оздоровчий табір «Маяк»

 

14.30 год.

2.

«Не стань жертвою торгівлі людьми»

28.07.2016 року

Дитячий оздоровчий табір «Дельфін»

14.30 год.

3.

Проведення інформаційної компанії: розповсюдження інформаційних буклетів «Будь обережний! Жертвою торгівлі людьми може стати кожен!»

29.07.2016 року

вул. Соборна, Каштановий сквер

 

з 11.00 до 16.00

4

Тематичний виступ на міській радіо хвилі «Миколаїв»

20.07.2016 року

міське радіо

 

10.00 год.

 Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


 ОНОВЛЕНО 15.07.2016

«Не стань жертвою торгівлі людьми»

30 липня Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

 

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй у 2013 році та відзначається в системі міжнародних днів ООН  щорічно 30 липня.

Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має, як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини.

Торгівля людьми  це здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина. Торгівля людьми відповідно до Кримінального кодексу України визнається злочином.

Способи втягнення людей у процес торгівлі людьми це використання обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини, із застосуванням чи погрозою застосування насильства, із використанням службового становища, матеріальної чи іншої залежності від другої особи.

Метою торгівлі жінками може бути насильницький шлюб, примусова праця, використання в домашньому господарстві і промисловому чи сільськогосподарському секторах, народження дитини примусово чи за замовленням, використання в сексуальному бізнесі. Чоловіків переважно використовують на будівництвах, у промисловості, сільському господарстві, дітей – у жебрацтві, дитячої порнографії, осіб будь-якої статі і віку – для вилучення і трансплантації органів.

 Поради, які будуть корисними перед поїздкою за кордон:

• Нікому не довіряйте Ваш паспорт. Документи, що засвідчують Вашу особу, завжди повинні знаходитись тільки у Вас.

• Якщо Ви збираєтесь працювати чи навчатись за кордоном, Вам необхідно підписати контракт. Контракт повинен бути написаний зрозумілою Вам мовою, а також містити інформацію про умови (оплата, вихідні дні, робота у святкові дні, медичне страхування), місце та час Вашої майбутньої праці чи навчання.

• Залиште вдома детальну інформацію про своє майбутнє перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію свого паспорта та контракту. Додатково рекомендовано залишити своє фото та адреси Ваших іноземних друзів.

• Домовтесь з близькими та друзями про фразу, або умовну позначку, які символізуватимуть, що Ви у небезпеці.

• Дізнайтесь номери телефонів, юридичні адреси українських посольств та консульських представництв за кордоном та візьміть їх з собою. Якщо Ви опинились у скрутній ситуації або Вам хтось загрожує, звертайтесь до представників своєї країни, які допоможуть Вам. У випадку, коли  у країні перебування немає посольства України – телефонуйте у посольство України  сусідньої держави.

• Дізнайтеся до від’їзду за кордон про неурядові організації та служби, котрі надають допомогу особам, які опинились у скрутному становищі. Володійте інформацією про їх юридичні адреси, контактні телефони. Звертайтесь до них у разі необхідності.

• Термін перебування на території іноземної держави вказаний у Вашій візі. Порушення візового режиму унеможливить Ваш наступний виїзд за кордон. Дотримуйтесь правил візового режиму!

• Пам'ятайте, що знання хоча б елементарних слів іноземної мови значно полегшить Ваше перебування за кордоном.

Якщо Ви або хтось із знайомих та родичів стали жертвою торгівлі людьми звертайтеся до обласного благодійного фонду «Любисток»
(0512) 37 07 77 та представників управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради (0512) 37 57 04.

 Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


 

ОНОВЛЕНО 08.07.2016

08 липня - Український День родини.

Український День родини — відносно молоде свято і відзначається з 2012 року щорічно 08 липня.

Велике міське свято Дня української родини відбулося в стінах Миколаївського міського палацу культури та урочистих подій 08 липня  о 18.00 годині.

На святковому заході «Українська родина, як зірка єдина» відзначено та вшановано родин: з числа тимчасово переміщених осіб, багатодітних, учасників АТО, родин, які виховують дітей-інвалідів, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу. Родини отримали гарний настрій, море позитив. Всього у заході взяли участь 40 родин міста.

Запрошених привітали міський голова Олександр Сєнкевич та депутат Миколаївської міської ради Олена Кісільова.

image

image

image

image

 Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


 

ОНОВЛЕНО 08.07.2016

 Оздоровлення триває 

Сьогодні 08.07.2016 відбулася відправка 450 дітей, які потребують соціальної уваги та підтримки до оздоровчо - відпочинкового табору «Маяк», який знаходиться на узбережжі Чорного моря. Це рекордна кількість дітей, яка направляється на оздоровлення та відпочинок за рахунок місцевого бюджету.  

Загалом послуги з оздоровлення та відпочинку отримали 909 дітей пільгових категорій м. Миколаєва.

Заплановано протягом літнього періоду 2016 року охопити послугами з оздоровлення та відпочином 1679 дітей, які потребують соціальної уваги та підтримки  міста Миколаєва, що у три рази перевищує кількість дітей оздоровлених влітку 2015 року.

image

image

image

 Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


   ОНОВЛЕНО 08.07.2016

07 липня - скайп – зустріч «Родзинки сімейного щастя»

до Дня української родини

День український родини — відносно молоде свято і відзначається з 2012 року. Відповідно до Указу Президента України святкування українського Дня  родини встановлено на 8 липня.

Символічно, що саме у цей день православні християни вшановують святих Петра і Февронію, покровителів сім'ї та шлюбу. Їх шлюб є зразком християнського шлюбу.

З метою відзначення та вшанування родин,  управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді, службою у справах дітей Миколаївської міської ради   спільно з управлінням соціального захисту населення Вознесенської міської ради проведено напередодні Дня української родини (07 липня)  скайп – зустріч «Родзинки сімейного щастя».

Нову форму проведення святкових зустрічей в онлайн режимі підтримано центральною бібліотекою ім. М.Л. Кропивницького та бібліотекою № 1 м. Вознесенська. Надано площадки для скайп – зустрічі, знайомства та привітання прийомних родин, дитячих будинків сімейного типу двох міст Миколаєва та Вознесенська. Кожна родина повідомила про членів своєї родини їх улюблене заняття, уподобання та поділилися родзинками свого сімейного щастя.

image

image

image 

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


 

  ОНОВЛЕНО 23.06.2016

Благодійний захід

23 червня 2016 року управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді спільно із громадською організацією Червоний Хрест Центрального району проведено благодійний захід з метою підтримки родин учасників антитерористичної операції та вимушених переселенців.

За сприянням McDonald’s діти отримали позитивні емоції від веселощів клоунів та скриньки «Хеппі - Міл».

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


 ОНОВЛЕНО 07.06.2016

Відкриття першої зміни в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Дельфін»

06 червня 2016 року відбулось офіційне відкриття І зміни у позаміському дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Дельфін», який  розташований на березі річки Південний Буг.

Привітати дітей з початком літнього відпочинкового сезону приїхали депутати Миколаївської міської ради, заступники міського голови, начальник управління у справах сім’ї, дітей та молоді, департаменту праці та соціального захисту населення, управління освіти, служби у справах дітей Миколаївської міської ради.

05 червня 2016 року 110 дітей пільгових категорій м. Миколаєва прийняв табір «Дельфін». Діти розподілені, відповідно до вікової категорії, по екіпажам, за якими закріплені досвідчені вожаті.

Кожний екіпаж презентував себе через гасло та власний  лозунг. Діти пробули у «Дельфін» добу, а справляли враження єдиної команди.

У святковій обстановці відбулося посвята дітей у командири та боцманів  екіпажей.

Запрошені познайомилися з територією та  обладнанням оздоровчо-відпочинкового закладу.

З привітальним словом звернувся Євген Шевченко, який побажав дітям гарного відпочинку та яскравих вражень від проведеного дозвілля.

Всю зміну дітям не доведеться нудьгувати - вони весело і цікаво проведуть в таборі частину літніх канікул .

image

image

image

image

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради

 


 

ОНОВЛЕНО 06.06.2016

Організацією відпочинком дітей 2016 року здійснюється управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради.

За рахунок місцевого бюджету до комунального підприємства Миколаївської міської ради  «Позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Дельфін», направлено на І зміну 110 дітей пільгових категорій, а саме:

діти-сироти та діти, які позбавлені батьківського піклування - 17;

діти з малозабезпечених сімей - 1;

діти  з багатодітних сімей - 43;

діти талановиті та обдаровані - 13;

діти, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи - 6;

діти-інваліди - 2;

складні життєві обставини - 1;

діти, учасників бойових дій, які брали  або беруть безпосередню участь в антитерористичній операції – 12;

діти з числа вимушених переселенців – 6;

диспансерній облік – 9.

05 червня 2016 року на Каботажному узвозі відбулося перше відправлення дітей на оздоровлення та відпочинок.

image

image

image

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


 

 ОНОВЛЕНО 26.05.2016

Організація відпочинку та оздоровлення дітей м. Миколаєва влітку 2016 року

За ініціативи управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради 27 травня 2016 року о 15.30 год. відбудеться засідання «круглого» столу на тему «Організація відпочинку та оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, влітку 2016 року» за адресою:вул. Адміральська, 20, каб. 163.

У засіданні «круглого» столу візьмуть участь представники управлінь охорони здоров’я, освіти, департаменту праці та соціального захисту населення, служби у справах дітей, адміністрацій Центрального, Заводського, Інгульського та Корабельного районів Миколаївської міської ради та управління у справах сім’ї, дітей та молоді.

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


  ОНОВЛЕНО 26.05.2016

 День захисту дітей

Міжнародний День захисту дітей широко відзначається в Україні в перший день літа Це прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

У цей же день ми намагаємося сказати дітям, що готові допомагати не тільки їх батьки, але й дітям, і доброта зустрічається не тільки в казках.

З нагоди відзначення Міжнародного Дня захисту дітей управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради спільно з обласним благодійним фондом «Доброта та Довіра» 24.05.2016 року  проведено святковий захід «На захист прав дитини», у якому взяли участь  350 сімей пільгових категорій м. Миколаєва, в яких виховується  597 дітей.

Перед початком урочистої частини маленькі миколаївці побували «В гостях у феї», таку ігрову програму для дітей підготували колективи Палацу культури та урочистих подій  управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради.

Всіх запрошених учасників святкового заходу з нагоди Міжнародного дня дітей привітали міський голова О.Ф. Сєнкевич, начальник управління у справах сім’ї, дітей та молоді Олег Соколик

До участі у святковій програмі  запросили багатодітні родини, щоб познайомити з ними присутніх глядачів. Талановиті діти з цих сімей підготували святкові виступи. Так, трійнята Віра, Надія і Любов Наумові декламували вірш про сім’ю. Серафім Борей виконав на гітарі прелюдію «Мимолетность» композитора Зубченка. Розмаїття талантів продемонструвала родина Кінєвих, у якій виховується дев’ятеро неповнолітніх дітей. Діти навчаються грі на музичних інструментах у міському Палаці творчості учнів, беруть участь у всеукраїнських конкурсах та фестивалях. Сьогодні 16-річний Костянтин та 11-річний Андрій Кінєви, учасники інструментального ансамблю оркестру народних інструментів, виконали румунський танець «Жайворонок».

image

image

image

image

image

image

 

 

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 ОНОВЛЕНО 20.05.2016

АНОНС

Міжнародний День захисту дітей

 

З метою відзначення Міжнародного Дня захисту дітей  управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради спільно з обласним благодійним фондом «Доброта та Довіра» заплановано проведення святкового заходу «На захист прав дитини».

На захід запрошено дітей пільгових категорій (350 осіб) м. Миколаєва.

Всіх запрошених дітей привітає зі святом мер міста О.Ф. Сєнкевич.

Захід відбудеться 24.05.2016 року з 17.00 год. до 19.00 год.  у приміщенні Палацу творчості учнів, за адресою: вул. Адміральська, 31.

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


 ОНОВЛЕНО 16.05.2016

15 травня - Міжнародний День сім'ї

Міжнародний День сім’ї, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році, відзначається щорічно 15 травня.

З нагоди Міжнародного Дня сім’ї 15 травня 2016 року громадською організацією «Жіночі Ініціативи та Демократія» спільно з управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради проведено міський фестиваль сім’ї «Темпера».

День сім’ї – це свято світлих почуттів, вдячності, ніжності, адресованих рідним і близьким людям – батькам, дітям, братам, сестрам, усім, хто є частинками сім'ї.

Одним із святкових заходів фестивалю проведення спортивно-інтелектуальної естафети, у якій прийняли участь п’ять сімей міста, а саме:

родина Кінєвих Наталії Анатоліївни та Анатолія Петровича, в якій проживає дев’ятеро неповнолітніх дітей. Родина виховує талановитих, всесторонньо розвинутих дітей.  Батьки створюють умови для всебічного розвитку талантів своїх дітей,  які навчаються грі на музикальних інструментах: контрабас, флейта, гітара. Приймають активну участь у змаганнях з плавання. Мають хист до малювання, займаються скульптурою.

У багатодітній родині Наумової Анжели Анатоліївни виховується троє дівчаток-близняток та  двоє дорослих синів. Дівчатка активні, спортивно розвинуті, займаються у секції карате та музичній студії. Мати разом з дітьми постійно приймає участь у міських та  районних заходах.

Родина Ткачишиних Євгена Олександровича та Лілії Михайлівни виховують 7 дітей (4 дівчинки та 3 хлопчики). Діти активні, навчаються грі на музичних інструментах, відвідують художню школу, займаються  фотографуванням. Родина  любить відпочивати всією сім’єю. Улюблене сімейне заняття – разом готувати різноманітні страви.

Родина Кривих Сергія Петровича та Олена Олександрівни виховує 6 дітей (1 дівчинка та 4 хлопчики). Батьки постійно організовують різноманітні дозвілля  - ходять в турпоходи, разом відпочивають на річці, морі.

Родина Каманіних Дениса Костянтиновича та Марини Юріївни виховує 6 дітей (2 дівчинки та 4 хлопчики). Діти активно займаються спортом. Багато часу сім’я приділяє організованому відпочинку.

За результатам спортивно – інтелектуальної естафети перше місце посіла команда родини Ткачишиних; друге - родина Кінєвих; третє – родина Кривих. У номінації спритних та активних нагороджено родину Каманіних. Родина Наумових здобула перемогу у номінації  взаємодопомоги.

Переможці та учасники естафети були нагородження цінними призами та квітами від магазина «Дона Роза».

Фоторепортаж з місце проведення святкових заходів фестивалю сім’ї «Темпера» надав Анатолий Спица.

Головною подією фестивалю стало відзначення чотирьох багатодітних матерів м. Миколаєва, яким Указом Президента України від 07.05.2016 №198/2016 присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».

Гордість міста – Височина Гульнара Дурибаївна, Коваленко Ірина Петрівна, Росинець Ірина Анатоліївна, Руцька Наталя Вікторівна.

В урочистій обстановці вручені Подячні листи міського голови, квіти від фірми «Евроторг» та магазина «Дона Роза» та подарунок від організації Червоного Хреста Центрального і Заводського району.

image

image

image

image

image

image

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


 

ОНОВЛЕНО 12.05.2016

Міжнародний День сім’ї !

 

Сім’я – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Саме сім'я є тією цеглинкою з якої складається добробут та спокій у нашій Державі.

Українська нація одвічно славилася шанобливим ставленням до родинних цінностей. А сім’я, як основний елемент суспільства, була й залишається носієм людської моральності, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності й розвитку держави та благополуччя кожного українця.

Щиро бажає кожній родині щасливої долі, міцного здоров'я, добробуту, благополуччя, миру, злагоди та любові. Нехай будуть щасливими і вдячними ваші діти, а буденні клопоти завжди радісними і приємними. Нехай для кожного з вас родина буде самою надійною фортецею, тим місцем, де завжди зрозуміють, підтримають і допоможуть.

До Міжнародного Дня сім’ї заплановано проведення

14 травня 2016 року о 16.00 год. у рамках проекту «Українська родина: традиції та виклик часу» тематичну зустріч «Родина, родина - від батька до сина…», із родинами учасників бойових та збройних конфліктів у районі проведення антитерористичної операції спільно із Миколаївським міським палацом культури та урочистих подій управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради;

15 травня 2016 року міський  фестиваль сім’ї «Темпера», яким передбачено проведення:

  • виставки виробів народно-прикладного мистецтва, майстер-класи;
  •  спільне створення карти, написаною найбільшою кількістю художників;
  •  сімейний парад;
  •  дитяча розважальна програма;
  •  сімейні естафети;
  •  талант-конкурс «Сім’я року»;
  •  відзначення багатодітних жінок, які отримали почесне звання України «Мати-героїня»;
  •  святковий концерт.

Святкові заходи відбудуться з 11.00 до 22.00 год. на вул. Соборній та у Каштановому сквері.

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради

 


 

ОНОВЛЕНО 11.05.2016

Диво ляльки-мотанки до Дня матері

image Напередодні Міжнародного Дня матері для вшанування традицій та звичаїв українського народу управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради спільно з Миколаївським міським палацом культури та урочистих подій управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради був проведений майстер-клас з виготовлення ляльки - мотанки.

Лялька-мотанка – давня українська народна лялька, символ жіночої мудрості та зв’язок між поколіннями. І подарунок зроблений руками дітей - це найкращий подарунок матусі до Дня матері. Учасниками нашого заходу стали учні Миколаївського муніципального колегіуму ім. В.Д. Чайки. Спочатку для гостей Палацу урочистих подій була проведена екскурсія, де учні дізналися про історію пам'ятника архітектури ХІХ століття і про роботу Палацу урочистих подій.

Після цікавої розповіді про історією виникнення кукли – мотанки майстриня з народного мистецтва Олександра Склярова провела майстер-клас з ії виготовлення.

Майстер детально та покроково розповіла про техніку та традиції виготовлення ляльки-мотанки. Під час майстер-класу всі діти мали змогу навчитися виготовити власними руками традиційну іграшку ляльку-мотанку. Дівчата і хлопці із задоволенням вчилися, задавали питання, з азартом виготовляли свої ляльки, радилися один з одним, який колір і які нитки краще підібрати, який наряд створити і як зав'язати хустку ляльці.

З майстер-класу всі учні вийшли із власними ляльками - мотанками, які стали  подарунками для матусь.

image

image

image

image

image

image

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради

 


 

ОНОВЛЕНО 18.04.2016

Проект «Українська родина: традиції та виклик часу»

"Батьки і діти! Діти і батьки!
Нерозділиме і довічне коло.
Ми засіваємо житейське поле
І на день майбутній – на віки" 
Б.Олійник

Українські сім’ї втрачають частину власних традицій та родинний зв'язок між поколіннями. Відродження українських, сімейних звичаїв, традицій, можна досягти зміцненням родинних зв’язків, підвищенням престижності сімейних цінностей, зростанням авторитету сім’ї у суспільстві.

З давніх-давен сім’я на Україні була завжди в пошані, тому що, саме тут проходить народження, становлення та формування світогляду людини. Більш того, саме сім’я є колискою величних почуттів – кохання, взаєморозуміння і відповідальності. Сім’я – це школа людських взаємин, де діти з перших кроків свого життя засвоюють систему моральних цінностей, норми поведінки, культурні традиції народу. 

Для зміцнення родин, для вшанування традицій та звичаїв українського народу управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради спільно з Миколаївським міським палацом культури та урочистих подій управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради запроваджено проект «Українська родина: традиції та виклик часу».

В цей непростий для країни час, коли постало питання захисту своєї держави, чоловіки виконують свій патріотичний обов’язок, але ніколи не забувають свої родини, свій батьківський обов’язок. Проект складається з циклу тематичних зустрічей  та розрахований на членів родин, учасників бойових дій та збройних конфліктів у районі проведення антитерористичних операцій, тому назва проекту співзвучна соціально-політичній ситуації в Україні.

Сімейні традиції та звичаї є невід'ємним атрибутом сімейного щастя і благополуччя. Кожен з нас прагне створити в своїй родині затишок, атмосферу гостинності, неповторності, щоб, перебуваючи далеко від дому, кожен з членів сім'ї розумів, що його чекають вдома, обов'язково вислухають і зрозуміють, нададуть підтримку і допомогу в скрутну хвилину. У кожній родині обов'язково повинні бути традиції, які згодом діти перенесуть у доросле життя і свої сім'ї. З малих традицій народжуються великі сімейні цінності. Дружні, міцні сім'ї - це головне багатство нашого суспільства. Лад у сім’ї веде до створення сприятливого мікроклімату. А це буває у такій сім’ї, де всі живуть згуртовано, люблять і поважають один одного, де панує дух взаємодопомоги, тепла, щирої турботи. 

Тематика першої зустрічі: «Зігрій Великдень теплом родинну оселю». Тож ми із задоволенням ділимося з учасниками через  майстер-класи зі звичаями та обрядами українського народу, присвячених світлому, християнському святу Великодню. Діти з батьками  власноруч зроблять подарункову пасхальну листівку у техніці витинанки.

Підтримують вищезазначений проект: Миколаївський академічний художній руський драматичний театр, обласний театр ляльок, Миколаївський академічний український театр та музичної комедії, Миколаївський обласний благодійний фонд соціальної допомоги, Скай – Парк міста Миколаєва.

image

image

image 

image

image

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


 

ОНОВЛЕНО 15.04.2016

Інтегровані екскурсії у обласному  краєзнавчому

музеї «Старофлотські казарми»

 

Великдень – одне з найвизначніших народних свят, яке люблять зустрічати українці. Це світле і добре свято несе з собою віру, надію і любов.

Управлянням у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради спільно з обласним краєзнавчим музеєм «Старофлотські казарми» заплановано проведення у період з 18 по 21 квітня 2016 року інтегрованих екскурсій «Народні свята України» за тематикою «Великдень разом» та майстер-класи з виготовлення писанки «Школа писанкарства»

Метою заходу є привернення уваги дітей, їх батьків до українських звичаїв, сімейних цінностей, поваги до національних традицій. Діти, учасники майстер-класу, дізнаються про зміст закодованих символів, пізнають регіональні особливості писанкового розпису різні способи прикрашення святкових яєць, що потрібно класти у великодній кошик для освячення у храмі, візьмуть участь у традиційних народних забавах.

Обласний краєзнавчий музей екскурсії для дітей пільгових категорій проводить безкоштовно.

Заходи заплановано проведення з 18 квітня по 21 квітня  о 14.30 год. за адресою: вул. Набережна, 29.

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради

 


 

 

ОНОВЛЕНО 11.04.2016

 

АНОНС

Проект «Українська родина: традиції та виклик часу»

Сім'я - це найважливіше, що є у світі. Якщо у вас немає сім'ї, вважайте, що у вас немає нічого. Сім'я - це найміцніші узи всього вашого життя, це те первинне середовище, де людина повинна вчитися творити добро.

Кожна сім’я має власні традиції і звичаї але за буденними клопотами багато сімей багато звичаїв наших предків забуто.

Тому управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради спільно з Миколаївським міським Палацом культури та урочистих подій управління з питань культури та охорони культурної спадщини запроваджено проект «Українська родина: традиції та виклик часу», і стартує з квітня по грудень 2016 року.

Тематика першої зустрічі : «Зігрій Великдень теплом сімейний очаг».

Запрошено учасників бойових дій та збройних конфліктів у районі проведення антитерористичних операцій з їх родинами.

Зустріч відбудеться 16 квітня 2016 року о 14.00 год., за адресою
вул. Шевченко, 58.,  в Миколаївському міському Палаці культури та урочистих подій.

Підтримують проект: Миколаївський академічний художній руський драматичний театр, Обласний театр ляльок, Миколаївський академічний український театр та музичної комедії, Миколаївський обласний благодійний фонд соціальної допомоги, Скай – Парк міста Миколаєва.

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради

 


 

 ОНОВЛЕНО 07.04.2016

Інтерактивна екскурсія «Вербний тиждень на Великдень»

 

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради, за підтримки обласного краєзнавчого музею «Старофлотські казарми»  виступило ініціатором проведення святкових заходів, присвячених Великоднім святам, з метою знайомства мешканців м. Миколаєва з сімейними традиціями, українськими святами, звичаями.

Великдень – одне з найвизначніших народних Свят. Цей день має ще одну назву – Пасха. Є багато свят, які люблять зустрічати українці. Але одним з головних є весняне свято – Великдень. Це світле і добре свято несе з собою віру, надію і любов. Витоки цього Свята сягають глибини не віків, а тисячоліть. Свято Великодня нагадує нам про взаємне прощення та порозуміння, тому люди намагаються забути усе недобре, відпустити усі образи, які затаїлися у душі, і почати новий день з світлим серцем і чистим сумлінням.

07 квітня 2016 року о 11 год. у обласному краєзнавчому музеї «Старофлотські казарми» для вихованців Миколаївського державного комплексу соціальної реабілітації дітей-інвалідів та їх батьків проведено інтерактивну екскурсія етнографічними залами музею.

Метою заходу є привернення уваги дітей, їх батьків до українських звичаїв,  сімейних цінностей, поваги до національних традицій.

image

image

image

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради

 


 

 ОНОВЛЕНО 06.04.2016

Етнопосиденьки «Великодні дива»

 

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради, за підтримки центральної міської бібліотеки для дітей імені Шури Кобера та Віті Хоменка,  виступило ініціатором проведення святкових заходів, присвячених Великоднім святам,  з метою знайомства мешканців       м. Миколаєва з українськими святами, звичаями.

Великдень вважається найбільшим святом року, святом воскресіння, перемоги над силами зла. Свято Великодня нагадує нам про взаємне прощення та порозуміння, тому люди намагаються забути усе недобре, відпустити усі образи, які затаїлися у душі, і почати новий день з світлим серцем і чистим сумлінням.

06 квітня 2016 року о 12 год. у центральній міській бібліотеці для дітей імені Шури Кобера та Віті Хоменка для вихованців Миколаївського державного комплексу соціальної реабілітації дітей-інвалідів  та їх батьків проведено театрально-розважальні етнопосиденьки «Великодні дива».

Метою заходу є  привернення уваги дітей, їх батьків до українських звичаїв,  сімейних цінностей, виховання поваги  до національних традицій.

Для дітей та їх батьків проведені майстер класи на тему виготовлення писанок та крашанок, так як не можна уявити Великодніх свят без барвистих крашанок, мальовничих писанок.

 

image

image

 

 

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради

 

 


 

ОНОВЛЕНО 31.03.2016

Інтерактивна екскурсія "Вербний тиджень та ВЕЛИКДЕНЬ"

 

 

З метою привернення уваги мешканців м. Миколаєва до українських національних традицій, звичаїв 07 квітня 2016 року об 11 год. в обласному краєзнавчому музею «Старофлотські казарми» заплановано проведення інтерактивної екскурсії "Вербний тиджень та ВЕЛИКДЕНЬ" етнографічними залами музею для дітей інвалідів та їх батьків  (віком від 10 до 16 років).

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради

  


 

Етнопосіденькі «Великодневі дива»

 

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради, спільно із центральною міською бібліотекою для дітей імені Шури Кобера та Віті Хоменка, проводить святковий захід.

З метою привернення уваги мешканців м. Миколаєва до українських звичаїв, традцій 06 квітня 2016 року об 12 год. у центральній міській бібліотеці для дітей імені Шури Кобера та Віті Хоменка заплановано проведення етнопосіденьок «Великодневі дива»для дітей інвалідів та їх батьків (віком від 6 до 10 років).

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради

 


ОНОВЛЕНО 26.03.2016

Засідання Миколаївської міської комісії з питань розгляду кандидатур щодо нагородження почесним званням України «Мати-героїня»

25 березня 2016 року відбулося засідання Миколаївської міської комісії з питань розгляду кандидатур щодо нагородження почесним званням України «Мати-героїня».

На порядку денному заслухано питання про розгляд чотирьох кандидатур багатодітних жінок міста Миколаєва по присвоєнню Почесного звання України «Мати-героїня».

Адміністраціями Центрального та Заводського районів надані клопотання та пакети документів на чотирьох жінок, що народили та виховували до восьмеричного віку п’ятьох  та більше дітей.

Управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради розглянуто представлені пакети документів на кандидаток та зроблено висновки щодо відповідності документів вимогам законодавства.

Члени комісії при розгляді документів особливу увагу приділили створенню сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формуванню високих духовних і моральних якостей.

Наголосили на участь поданих багатодітних жінок у громадському та суспільному житті міста. Звернули увагу на відсутність у них та їх членів сім’ї притягнень до кримінальної, адміністративної та дисциплінарної відповідальності, асоціальної поведінки, шкідливих звичок.

Члени міської комісії визнали, що представлені кандидатури на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня», відповідають вимогам чинного законодавства. Ухвалили передати пакети документів на багатодітних жінок до Миколаївської обласної державної адміністрації.

Управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради підготовлено подання, витяг з протоколу засідання комісії, нагородні листи та пакети документів на кандидаток до Миколаївської обласної державної адміністрації щодо нагородження їх почесним званням України «Мати-героїня».

image

image

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради

 


 

ОНОВЛЕНО 22.03.2016

Тематична зустріч

«Повноваження суб’єктів взаємодії щодо реалізації державної політики з питань попередження насильства в сімї»

 

22 березня 2016 року управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради проведено тематичну зустріч на тему: «Повноваження суб’єктів взаємодії щодо реалізації державної політики з питань попередження насильства в сім’ї».

До обговорення питань щодо попередження насильства в сім’ї запрошені представники відділів у справах сім’ї, молоді, культури та спорту Центральної, Ленінської (Інгульської) та Корабельної адміністрації, служби у справах дітей ММР, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ММР, працівники управління превентивної діяльності головного управління Національної поліції в Миколаївській області. Приєдналися Таранова С.В., депутат Миколаївської міської ради, Сорока М.М., голова Правління громадської організації «Миколаївського обласного центру соціально – юридичної допомоги від насильства «НІКА».

Відкрив  зустріч начальник управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради Соколик О. В., який зазначив, що впровадження  нових форм роботи  направлено на виявлення, усунення та своєчасне надання комплексу заходів жертвам насильства в сім’ї,  які впливають на позитивні результати в роботі.

Започаткований щомісячний моніторинг взаємодії суб’єктів сприяє своєчасному реагуванню на випадки насильства в сім’ї та отримання всіх видів послуг.

На порядку денному обговорювалися актуальні питання, одним із яких це створення міського кризового центру для жертв насильства в сім’ї. Наголошено, що у Миколаївській області існує  центр соціально-психологічної допомоги  (м. Вознесенськ, Миколаївська область), але він розташований на значній відстані від м. Миколаєва та розрахований на 14 місць, що не задовольняє потреби міста.

Учасники семінару отримали відповіді на питання та методичні матеріали необхідні для використання в роботі.

image

image

image

image

image

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради

 

 


 

 ОНОВЛЕНО 18.03.2016

Благословіть жінку

Все прекрасне пов’язано з жінкою – берегинею роду, натурою витонченою та творчою. Свято «Благословіть жінку» направлено на пошук талановитих жінок міста, розкриття їх талантів, передачу досвіду та вшанування їх майстерності.

17 березня за ініціативи Палацу урочистих подій та підтримки управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради відбулося свято «Благословіть жінку». На святі панував радісний, піднесений настрій, нотки весняного тепла, любові, почуття поваги і шанування українських сімейних традицій.

 Сім творчих, прекрасних, розумних, самовідданих жінокм. Миколаєва представили свої роботи, а саме: кукла - мотонка, авторська лялька, прикраси із шкіри, писанкарство, вишиванки, паперові вироби.

Як відомо, творчі люди - великі діти, яким як повітря необхідні неординарність, свобода і вічний рух, відродження власних традицій.

В нашому місті є жінки, які  успішні не лише на роботі та родині, але з великим творчим потенціалом та тонкою душевною організацією, знаходять час для улюбленого заняття.

На виставці представлені роботи талановитих жінок м. Миколаєва:

- вишиванка та плетіння Димової Валентини, яка є заслуженим майстром народного творчості України, її вироби несуть в собі історію нашого краю;

- писанки  Ульянкіної Тетяни, яка з дитинства любила малювати, але саме писанкарство її більше зацікавило тому що для неї саме писанка – це символ весни, сонця, повернення природи до життя;

- паперові букети із сюрпризами та солодкі сувеніри Гончарової Наталі, яка з дитинства мріяла навчитися пекти солодощі, і як більшість дівчат, бути вчителем! Доля склалася так що обидві мрії Наталі реалізувалися. До речі, «солодка» мрія розквітла в прекрасний час для жінки – у період відпустки по догляду за дитиною! ;

- авторські ляльки Дьяченко Оксана та Остремської Ольги, які сьогодні стали  популярними. В роботах цих жінок відчувається людська старанність, реалізація фантазії та міцні знаннями, необхідні для створення ляльок. Тільки системний підхід до створення ляльки дозволяє в повній мірі реалізувати свої творчі замисли;

- неповторні прикраси із шкіри Добровольскої Карина, на які її надихнули власна родина. Вироби із шкіри своїми руками стали справжнім хобі Карини;

- роботи, виконані в техніках гобелена, ткацтва та нитяної графіки Вронська Рада. Майстриня поділилася своїм досвідом та розповіла що її надихає творити.

До запрошених гостей та учасників виставки звернувся начальник управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради з найкращими побажаннями росту творчого потенціалу у відроджені популяризації  українських традицій.

Кожна жінка отримала подарунки від управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради та Палацу урочистих подій. Спонсор святкового заходу Юношева Олена Олександрівна, керівник «Євроторгу», подарували кожній жінці квіткову композицію із весняний квітів.

У святі прийняли  участь учнівська та студентська молодь, пересічні громадяни міста ( всього 150 осіб).

Сподіваємося, що молоде покоління також прийме участь у відродженні українських, сімейних, народних звичаїв та традицій.

image

image

image

image

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


 

 

15 березня 2016 року на базі Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації держаних службовців проведено тематичний короткотерміновий семінар: «Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Миколаївській області. Утвердження пріоритетних сімейних цінностей як напрям діяльності щодо поліпшення демографічної ситуації» для спеціалістів по роботі з сім’єю Миколаївської області і міста Миколаєва.

Представники відділу у справах сім’ї та гендерної політики,  управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради, відділів у справах сім’ї, дітей, молоді, культури та спорту Ленінської, Заводської адміністрації прийняли участь у вищезазначеному семінарі.

В рамках навчального процесу розглянуто  питання:

- гендерної нерівності та шляхи їх подолання;

- дискримінація  - її правовий і науковий зміст, гендернообумовле насильство,

- актуальні питання гендерної психології;

- роль жінки у соціумі;

- специфіки роз’яснення проблеми гендерного насильства у сім’ї за законодавством України та зарубіжних країн;

- Конвенції організації об’єднаних націй про ліквідацію всіх форм дискримінацій щодо жінок.

Представники управління, відділів у справах сім’ї, дітей та молоді м. Миколаєва приймали активну участь в обговоренні питання рівних прав та можливостей між жінками і чоловіками, ролі жінки у суспільстві, родині. Активну участь прийняли у тренінгу щодо спільних дій і командних відносин та передачі змістовної інформації.

Заняття провели фахівці Миколаївської державної обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.М. Гмирьова; кандидат політичних наук, доцент кафедри політичних наук Чорноморського державного університету ім. Петра Могили, співголова громадської жіночої організації «Незалежна асоціація ДАНА»; доцент, кандидат педагогічних наук, голова фонду «Жіноча перспектива».

Миколаївський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації учасникам тематичного семінару надав сертифікати про підвищення кваліфікації  з даного напрямку роботи.

 image

image

image

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради

 


 

 

«Секрети чоловічої і жіночої психології»

У рамках підготовки молоді до сімейного життя 15 березня проведено тренінг для студентської молоді «Секрети чоловічої і жіночої психології».

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради при співпраці з Миколаївським міським палацом культури та урочистих подій, залучено студентів І курсу, групи «Будівельників», Миколаївського будівельного коледжу Київського національного університету будівництва і архітектури.

Метою зустрічі є обговорення особистих відносин між чоловіком та жінкою, які вважаються найскладнішими для сучасної молоді, при цьому, найважливішою для щасливого і успішного життя.

Основними завданнями тренінгу це  зрозуміти відмінності в чоловічій і жіночій психології, як правильно починати будувати відносини між чоловіком і жінкою (хлопцем і дівчиною), чому особисті відносини так впливають на навчання, працю та отримання задоволення від життя.

Учасники тренінгу отримали психологічні, практичні поради щодо навичок спілкування з протилежною статтю, прийняття рішення в особистому житті.

Студенти приймали активну участь в  обговоренні питання: «Чоловік і жінка - дві половинки єдиного цілого», у творчій роботі по розробці колажу «Моя щаслива родина» та отримати відповіді на свої запитання стосовно особистих відносин.

 image

image

image

 

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді

Миколаївської міської ради


 

Відзначення Міжнародного жіночого дня

Перше слово людини – мама. ЇЇ голос - наймилозвучніший. Теплі руки матері – це перше, що відчуває малюк. Ніжні дотики, колискова, ласкаві слова – все це прояви материнської любові, тепла. Мама дала життя, можливість з’явитися на цей світ, побачити сонце та небо, пробігтись зеленою травицею, проявити себе у цьому світі.

Колектив управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради вшановує жінку – матір, жінку-трудівницю, берегиню сімейного вогнища.

З нагоди свята весни - Міжнародного  жіночого дня 04 березня 2016 року  проведено міський захід доброзичливості, уваги, любові, вдячності, поваги та шани до бабусь, матерів, жінок.

Для привітання у  палац творчості учнів запрошено 350 жінок                    м. Миколаєва. Серед них:  багатодітні матері, жінки, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», жінки, які створили дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї, опікуються та піклуються, як рідними так і прийомними дітьми, жінки, учасників антитерористичної операції.

У фойє плацу їх зустрічали учні клубу «Юних моряків з флотилією» та запрошували, як дітей так і матусь, прийняти участь у різноманітних майстер-класах. Учасники майстер-класу виготовляли власними руками різноманітні подарунки під чуйним керівництвом гуртків загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступені № 51 Миколаївської міської ради та Миколаївського міського палацу культури та урочистих подій.

Діти зробили та подарували маленькі «сердечка», наповнені теплом і любові,  своїм матусям. Панувала  атмосфера любові, доброзичливості, шани, вдячності, поваги до бабусь, матерів, жінок.

Перед входом до концертного залу всіх вітало – яскраве весняне сонечко. Діти закріпляли на сонячних промінцях свої паперові долоньки з привітаннями найріднішим матусям.

Юні моряки подарували кожній жінці троянду, учениці Миколаївського муніципального колегіуму солодощі та подарунок.

З найщиріші побажаннями до жінок звернулося керівництво міста.

За участю творчих колективів міського палацу творчості учнів для жінок пролунали пісні, веселі, ритмічні таночки, які пронизували своєю чутливістю кожного присутнього та наповнювали теплом й любов’ю.

image

image

 image

 

 Управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради


 

Відзначення Міжнародного жіночого дня

 

З нагоди Міжнародного жіночого дня 04 лютого 2016 року у
м. Миколаєві відбудеться святковий захід  вшанування та привітання багатодітних матерів, жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», жінок, які створили дитячі будинки сімейного типу, прийомних сімей, для жінок які опікуються та піклуються, як рідними так і прийомними дітьми, жінок, учасників антитерористичної операції.

У заході приймуть участь учні клубу «Юних моряків з флотилією», муніципального колегіуму.  Запрошені гості приймуть участь у майстер-класах та  власними руками виготовлять різноманітні подарунки під керівництвом гуртків загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступені № 51 Миколаївської міської ради та Миколаївського міського палацу культури та урочистих подій.

Захід заплановано провести 04.03.2016 року о 15.30 год.
міському палаці творчості учнів за адресою: вул. Адміральська, 31.

 


 

Всеукраїнський проект

«Моя нова поліція: громадська підтримка реформи Національної поліції»

 

Представники управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради 25 лютого 2016 року 0.17.00 год. прийняnто участь у Відкритому майданчику «Новий Миколаїв» на тему: «Нова патрульна поліція чи відновить реформа МВС втрачену довіру», яка проходила на базі Центральної бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького.

Форма зустрічі  - запитання та відповіді.

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді цікавили питання взаємодії у напрямку попередження насильства в сім’ї, насильство в сім’ї по відношенню до дитини та направлення осіб, які вчинили насильство в сім’ї на проходження корекційних програм.

Отримано відповіді про безпосередню участь патрульних поліцейських у напрямку попередження насильства в сім’ї, їх дії та повноваження.

Основним завданням зустрічі спрямувати суспільства на побудову та довіру до нової патрульної поліції та розуміння її ролі у вирішенні нагальних питань безпеки міста.

image

image

image

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради

 

 

 


 

 

У рамках підготовки молоді до сімейного життя започатковано роботу з учнівською молоддю

 

Управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради, за підтримки досвідченого спеціаліста Миколаївського міського палацу культури та урочистих подій  Борматової Алли Христофорівні,  виступило ініціатором роботи з учнівською молоддю.

25 лютого 2015 року на базі Миколаївського муніципального колегіуму проведено з учнівською молоддю тренінг за темою «Моя майбутня сім’я».

Метою тренінгу є привернення уваги учнівської молоді до важливої теми: сім’я та сімейні цінності, з точки зору психології, соціології та юриспруденції.

Найголовніше і цінне у житті — це сім'я! Спочатку та сім'я, в якій ти народжуєшся, а потім, яку створюєш!

Знайомство з учнями розпочалося з того, що кожному з них запропонували висловити свої асоціацію на слово «сім’я».

Потім кожна команда класу складали власні заповіді сімейних цінностей та взяли активну участь у творчій роботі по розробці колажу «Моя щаслива родина».

Основними завданнями тренінгу було донести до свідомості кожного учня традиційні сімейні цінності, які є основою того, як діти ростуть, розвиваються, вчаться, і надалі ці цінності передавати від одного покоління до іншого.

Учасники тренінгу визначилися, що  «сім’я»  це любов, свобода, віра, совість, відповідальність, тощо.

Відповідно до сучасних потреб суспільства  і виникає потреба для обговорення актуальних проблем серед учнівської молоді.

 

image

 image

 

 

 


 

Святковий настрій від Санти та Діда Мороза

 

29 грудня в обласному театрі ляльок для 120 маленьких глядачів було проведено новорічний ранок «Как Дед Мороз и Санта делили Новый год» та перегляд прем’єри вистави «Снежная королева».

Усіх маленьких відвідувачів чекали солодкі подарунки від Миколаївської міської ради.

Відповідальними за проведенням заходу були управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради та Товариство Червоного Хреста Центрального району.

 

IMAGE FOLDER (/files/USM/2015/29_12_2015_2)

Управлінням у справах сім’ї,
 дітей та молоді Миколаївської міської ради

 


ОНОВЛЕНО 29.12.2015

 

Діти пільгових категорій отримали заряд новорічного настроюа

 

28 грудня, в міському Палаці творчості учнів прочинити завісу «Таємниці чарівного часу». Так називається новорічне шоу-вистава, яку дуже творчий колектив Палацу приготував для юних миколаївців напередодні Нового року. Вдячні глядачі, а серед них на цей раз були діти з багатодітних та прийомних сімей, діти, які перебувають під опікою, діти, які виховуються в складних умовах, із захопленням зустрічали героїв яскравої казкової історії, співчували Дідові Морозу і вболівали за долю Нового року.

Перед виставою не від Діда Мороза, а від міського голови Олександра Сєнкевича дорослі, які супроводжували дітей, почули слова подяки за нелегку працю - виховання гідних синів і дочок. Олександр Федорович також висловив слова підтримки миколаївським сім'ям, які зібралися в залі, пообіцяв і надалі допомагати їм у міру можливостей бюджету, побажав здоров'я та здійснення найзаповітніших бажань. Зал вітав мера також тепло, як і Діда Мороза.

Щоб відчуття свята було повним, служба у справах дітей та управління у справах сім'ї, дітей та молоді підготували солодкі подарунки.

Фірмове новорічне шоу в Палаці творчості демонстрували з 18 грудня без вихідних. Тисячі дітлахів отримали заряд позитивного настрою і повірили в диво. А що ще треба напередодні Нового року?

 

IMAGE FOLDER (/files/USM/2015/29_12_2015)

Управлінням у справах сім’ї,
 дітей та молоді Миколаївської міської ради

 


ОНОВЛЕНО 29.12.2015

 

Інформація це зброя проти насилля в родині

 

Управлінням у справах сім’ї дітей та молоді Миколаївської міської ради організовано інформаційну кампанію Так, 28.12.2015 року управлінням передано 1500 інформаційних буклетів «Не зіпсуй, майбутнє! Стоп насильство!» управлінню превентивної діяльності головного управління Національної поліції в Миколаївській області.

Начальник управління у справах сім’ї дітей та молоді Миколаївської міської ради Соколик Олег Віталійович акцентував увагу на тому, що нагальною потребою сьогодення є підвищення рівня обізнаності мешканців м. Миколаєва щодо проблем подолання насильства в сім’ї стосовно жінок, жорстокого поводження з дітьми. Для цього 10.12.2015 проведено захід «Знай свої права!» на вулиці Радянській, центральній вулиці міста Миколаєва.

Зазначаємо, що ми взаємодіємо з представниками поліції не випадково. Вони першими потрапляють в сім’ї, в яких вчинюється насильство. Вважаю, що доцільніше залишати інформаційний буклет саме в таких сім’ях. Насилля в родині руйнує фундамент безпеки самої сім'ї, а також суспільства і виступає однією з передумов скоєння злочинів у суспільстві.

Козловець Олександр Вікторович, капітан поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, зазначив, що надані інформаційні буклети необхідні для використання співробітникам поліції під час виконання своїх службових обов’язків. Вони першими потрапляють в сім’ї, в яких вчинюється насильство, проводять роз’яснювальну роботу та повідомляють членів сім’ї про їх права, заходи та послуги, якими вони можуть скористатися відповідно до законодавства. Тому, дуже важливо залишити інформаційний буклет в родині, в якому зазначено телефони, адреси служб куди можна звернутися.

IMAGE FOLDER (/files/USM/2015/28_12_2015)

Управлінням у справах сім’ї,
 дітей та молоді Миколаївської міської ради

 


ОНОВЛЕНО 28.12.2015

 

Результати проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у м. Миколаєві

 

У м. Миколаєві з 25.11.2015 по 10.12.2015 року проведено Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства», а саме:

25 листопада – засідання «круглого» столу: «Порядок взаємодії управлінь (відділів) у справах сім’ї, молоді та спорту Миколаївської міської ради, служби у справах дітей Миколаївської міської ради, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради, відповідальних підрозділів органів внутрішніх справ з питань здійснення заходів щодо попередження насильства в сім’ї»;

25 листопада – співпраця з Миколаївським обласним відділенням ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» та інформаційна підтримка танцювального флешмобу, для привернення уваги громадськості до проблеми подолання насильства в сім’ї;

26 листопада – засідання робочої групи з питань протидії торгівлі людьми Миколаївської міської ради;

26-27 листопада – участь у тренінгу Миколаївського благодійного фонду «Любисток» за темою: «Встановлення статусу осіб, потерпілих від торгівлі людьми (в тому числі дітьми)»;

01 грудня – проведено короткотерміновий семінар: «Гендерна нерівність та протидія насильству» для спеціалістів управлінь (відділів) у справах сім’ї, молоді та спорту Миколаївської міської ради, служби у справах дітей Миколаївської міської ради, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради, відповідальних підрозділів органів внутрішніх справ з питань здійснення заходів щодо попередження насильства в сім’ї;

розроблено інформаційні буклети «Будь обережний! Жертвою торгівлею людьми може стати кожен», «Не зіпсуй, майбутнє! Стоп насильство!». «Як уберегтися від насильства в сім’ї»;

10 грудня – інформаційна компанія «Знай свої права!» для підвищення обізнаності населення міста щодо проблем насильства в сім’ї та торгівлі людьми на головній вулиці міста Радянській, було розповсюджено понад 2000 тематичних буклетів «Будь обережний! Жертвою торгівлею людьми може стати кожен», «Не зіпсуй, майбутнє! Стоп насильство!».

17 грудня – тематична зустріч: «Налагодження взаємодії з адміністрацією загальноосвітніх навчальних закладів м. Миколаєва щодо протидії жорстокого поводження з дітьми та попередження торгівлі дітьми» у приміщенні вчительської бібліотеки міського Палацу творчості учнів. У заході прийняли участь 72 заступника з виховної роботи загальноосвітніх шкіл міста, головні спеціалісти відділів у справах молоді, сім’ї, спорту та культури Заводської, Ленінської адміністрації, представники управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, управління освіти Миколаївської міської ради, служби у справах дітей, працівники територіальних органів головного управління Національної поліції в Миколаївській області;

висвітлено на офіційному сайті Миколаївської міської ради, у розділі «Сімейної та молодіжної політики» інформаційні матеріали по заходах «16 днів проти насильства».

Управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради для підвищення обізнаності та привернення уваги учнівської молоді на базі бібліотек міста організовано та проведено:

зустріч дискусію з головою фонду «Жіноча перспектива» за темою «Захисти мене!»;

конкурс малюнків «Тато і мама два сонця гарячих», «Стоп насиллю!» де діти розкрили у своїх малюнках стосунки у родинах.

тематичні огляди: «Насильство це сміття, яке треба виносити з дому», тематичні полиці «Зупинимо насильство проти жінок», «Маєш право жити гідно», «Насильство у сім’ї глобальна проблема XXI століття», «Я мрію про щасливу родину», «Не стань жертвою!», «За вільний світ без рабства», «Зупинимо насильство в молодіжному середовищі» з метою попередження насильства в сім’ї;

зустріч – дискусію: «Ми за дитинство без насильства», правовий майданчик «Лад у домі – казкова територія добра і криси», відверту розмову «У зоні ризику – молодь!», бесіду «Свої права ти добре знай, шануй ти їх і захищай», перегляд літератури «Скажи насиллю – ні!», бесіда – діалог «У майбутнє без насилля», інформаційний перегляд «Що я знаю про насильство?», годину спілкування «Насилля в сім’ї як соціальна проблема», «Право на життя без насильства», урок – попередження «Як не стати жертвою насильства», відеолекторії «Насильство над жінками», бібліогніздечко «Великі права маленької дитини», казковий тренінг «Що ти знаєш про злість?»;

відверту розмову: «СНІД реальна небезпека для людства» «У зоні ризику - молодь», день несекретної інформації: «ВІЛ/СНІД: знати, щоб боротися», книжкову виставку - тест «СНІД в соціальному ракурсі країни», шок шоу «Зона підвищення ризику», перегляд «Здолаємо страх перед СНІДом», профілактичні лекції бесіди «ВІЛ/СНІД та стосунки», бесіду – діалог «У майбутнє – без насилля», тематичну годину «Перемогти і жити», бесіду «Свої права ти добре знай, шануй ти їх і захищай»;

виставку малюнків «Діти проти насильства» взяли участь орієнтовно 30 дітей;

зустріч дискусію «Ми за дитинство без насильства», правовий майданчик «Лад у домі – казкова територія добра і краси»;

перегляд літератури «Скажи насиллю – ні!», інформаційні перегляди «Що я знаю про насильство?», години спілкування «Насилля в сім’ї як соціальна проблема», урок – попередження «Як не стати жертвою насильства», відео лекторії «Насильство над жінками», бібліогніздечко «Великі права маленької дитини», казковий тренінг «Що ти знаєш про злість?», години спілкування «Право на життя без насильства», актуальний репортаж «Ні – насильству!».

Управлінням освіти Миколаївської міської ради для підвищення обізнаності та привернення уваги учнівської молоді організовано та проведено:

тренінги з учнями: «Торгівля людьми – сучасний прояв рабства», «Попередження жорстокості та насильства», «Світ без насильства», «Конфлікти та способи їх розв’язання», «Цінність спілкування», «Мої права та обов’язки» (ЗОШ №60), «Молодь проти агресії та насильства» (ЗОШ №25), «Протидія торгівлі людьми» (ЗОШ №27), «Як вирішити конфліктні ситуації» (ЗОШ №40), «Конфлікти: причини та наслідки. Основні види конфліктів» (ЗОШ №34), «Подолай свою агресію» (ЗОШ №50), «Зупини насилля – захисти себе» (ЗОШ №21), «Правила і закони у твоєму житті» (ЗОШ №64), «Як протидіяти тиску однолітків», «Ви не для продажу» (ЗОШ №56), «Ми всі різні, але рівні», «Хочу знати свої права» (№4), «Ризиковані пропозиції» (юридичний ліцей), «Толерантність – потреба сьогодення» (ВСШ №5);

семінари-практикуми: «На крилах добра» (ЗОШ №29);

практичні заняття з елементами тренінгу за програмою «Повага дією» (ЗОШ № 1, 43, 11);

диспути, круглі столи: «Насильство в родині», «Як себе захистити?» (ЗОШ №40), «Скажемо насильству ні!» (ЗОШ №6), «Скасування рабства» (ЗОШ №52, 49), «Демократичність та толерантність стосунків» (ЗОШ №12), «Жінки та насилля у світі» (ЗОШ №35), «Ми проти жорстокості і насильства» (ЗОШ №14), «Зупинка під назвою життя» (ММК);

години спілкування морально-етичного спрямування (ЗОШ №1, 26),
«Як подолати конфлікт?», «Твоя інформаційна безпека» (№1);

уроки гендерної рівності «Будемо толерантними», «Школа - територія без насильства» (ЗОШ №60);

арт - терапевтичні заняття «Подолай свої страхи»;

брейн - ринг «Я і мої права», усний журнал «Захист прав дітей у нашій державі» (ММК);

уроки толерантності: «Як налагодити стосунки з іншими», «Навіщо нам толерантність» (ЗОШ №20);

години психолога: «Школа доброти», «Ми - дружній клас!» (ЗОШ №60), «Керуй своїм життям» (ЗОШ №13), «Про недопустимість жорстокого поводження» (ЗОШ №43), «Насилля та його наслідки» (ЗОШ №3 9), «Толерантність як принцип взаємодії між людьми» (ЗОШ №3 4), «Знаємо свої права» (ЗОШ №45), «Вчимося бути толерантними» (ЗОШ №60);

правові лекторії «Як не стати жертвою насилля» для учнів 9 класів (ЗОШ №64);

флешмоби: «Мої права і дії» (ЗОШ №1), «Рабству НІ!», «Насиллю НІ!» (ЗОШ №31), «Зупини насилля!» (ЗОШ №39), «Я проти насильства» (ЗОШ №60);

виховні години: «Дорога доброчинності», «Торгівля людьми – грубе порушення прав громадянина», «Школа прав дитини» (ЗОШ №28), «Долаємо конфлікти» (ЗОШ №32), «Здорова молодь – повноцінна держава» (ЗОШ №35), «Добро і милосердя» (ЗОШ №23);

правові ринги: «Кіно і закон» (ЗОШ №27), «Права дитини-права людини» (ЗОШ№50); тематичні ігри «Не роби іншому того, чого не бажаєш собі», «Я – дитина України, які я маю права» (ЗОШ №16);

години спілкування «Правова стежинка» (ЗОШ №12), «Співчуття – перший крок до людяності», «Чуйність і доброта – два крила, на яких тримається людство» (ЗОШ №11), «Дисципліна і культура» (ЗОШ №33), «Жити дружно» (ЗОШ №23), «Кожна людина має право» (ЗОШ №57);

учнівські конференції: «Світ без насильства» (ЗОШ №4);

форум-театр: «Історія не з нашого життя» (ЗОШ №10);

арт - акцію: «Ця рука ніколи не вдарить» (ЗОШ №30);

конкурси малюнків: «Стоп насильству!»,тематичні виставки матеріалів з питань запобігання насильства до дітей в сім’ї, жорстокого поводження між учнями, виховання толерантного відношення один до одного;

загальношкільні лінійки до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом (ЗОШ №22, 31, 30, СНВК);

загальношкільні акції: «Стрічка надії» (ЗОШ №28), «Подаруй частинку доброти» (ЗОШ №33), «Порозуміння» (ЗОШ №27);

конкурс творчих робіт: «Лист ВІЛ-інфікованому другу», диктанти про ВІЛ/СНІД (ЗОШ №13, 26);

виставку плакатів «Стоп СНІД» (ЗОШ №59, 43);

флешмоби (ЗОШ №15,49, 53), інформаційні години: «Міфи і факти про ВІЧ та СНІД» (ЗОШ №35);

бесіду з елементами тренінгу «Життя, в якому є ВІЛ» (ВСШ №1); тренінг «ВІЛ, СНІД, відповідальна поведінка – запорука своєї безпеки» (№4);

зустрічі з представниками Центру здоров’я «ВІЛ/СНІД» (ЗОШ №12), з представниками Миколаївського відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ «Зупинимо СНІД, поки він не зупинив нас» (ЗОШ №11), з волонтерами Червоного Хреста «ВІЛ/СНІД – міфи і реалії» (ЗОШ №50, 30), з представниками реабілітаційного центру «Відродження» (ЗОШ №23); зустріч з лікарем наркологом (ЗОШ №61);

впровадження в загальноосвітніх навчальних закладах інформаційно-освітню протиалкогольну програму для учнів 7 класів та їх батьків «Сімейна розмова», метою якої є формування свідомого ставлення дітей до проблеми вживання психоактивних речовин, відповідально ставлення до власного здоров’я і життя;

анкетування учнів загальноосвітніх навчальних закладах «Життєві цінності старшокласників»;

перегляд відеофільму «Насильство над неповнолітніми та як від нього вберегтися» та обговорення учнями 6-11 класів ЗОШ №49;

засідання кінолекторію в ЗОШ №20 з переглядом художніх та документальних фільмів «Опудало», «Ген жорстокості», «Позбавлені дитинства», «Точка кипіння», «Адажіо»; відео-лекторії для учнів 7-9 класів в ЗОШ №48 з переглядом відеофільмів «Жертва», «Якщо я не повернуся», «Домашнє насильство»;

виставку плакатів: «Ми за світ проти насильства», малюнків, фоторобіт «Світ проти насильства очима дітей»;

загальношкільні лінійки до Дня толерантного відношення та порозуміння з ВІЛ-інфікованими «Толерантність врятує світ» у загальноосвітніх навчальних закладах Корабельного району;

розміщено пам’ятки «Ознаки, які свідчать, що з дитиною поводяться жорстоко», на інформаційних стендах загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, які надані міським управлінням юстиції;

акцію: «Долоньки дружньої підтримки», присвячену боротьбі з торгівлею людьми, рабством для учнів ЗОШ №24;

шкільний квест: «Ми маємо рівні права», присвяченого Монреальській різанині з метою пропаганди гендерної рівності серед учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів міста;

учнівську ходу, присвячену Міжнародному дню прав людини, з метою підтримки прав людини на життя, свободу, недоторканість особи в мікрорайоні ЗОШ №24;

фестиваль «Терра Юстиція» в загальноосвітніх навчальних закладах вчителями правознавства,

турніри знавців права, на базі Юридичного ліцею;

форум-театр «Я і мої права» (ММК); експрес-гру «Країною Закону, Права, Моралі» (ЗОШ №44) для учнів 10-11 класів.

 

Адміністрацією Заводського району Миколаївської міської ради проведено:

оформлено у бібліотечних закладах району тематичні полиці, книжкові виставки щодо попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми;

19 листопада - інформаційно – просвітницький захід: «Дитинство без насильства» спільно з Миколаївським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі ЗОШ №17;

25 листопада - інформаційно – просвітницький захід: «Простір без насильства» на базі ЗОШ №4 ім.Б.І. Молчанова;

26 листопада - інформаційно – просвітницький захід: «Дитинство без насильства» спільно з інспекторами поліції на базі ЗОШ №6;

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом організовано та проведено інформаційно – просвітницькі заходи: «Червону стрічку носять небайдужі» для учнів старших класів загальноосвітніх закладів;

01 грудня - на базі школи – інтернату № 3 та школи – інтернату №7 спільно з Миколаївським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, обласним центром з профілактики та боротьби із СНІДом, обласним центром здоров’я;

03 грудня на базі ЗОШ №57 спільно з Миколаївським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

виставку малюнків учнів загальноосвітніх навчальних закладів району на тему: «Насильство в сім’ї очима дітей», «ВІЛ/СНІД через дружбу не передається»;

відверті діалоги між учнями та спеціалістами щодо профілактики негативних явищ у молодіжному середовище, зокрема ВІЛ/СНІДу, наркоманії, алкоголізму, тютюнокуріння тощо;

транслювання профілактичних, документальних відео - матеріалів, які закликають молодь робити правильний вибір у житті;

розповсюдження інформаційних матеріалів щодо попередження насильства в сім’ї, профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, зокрема ВІЛ/СНІДу, наркоманії, алкоголізму, тютюнокуріння та з пропагуванням здорового способу життя.

 

Адміністрацією Центрального району Миколаївської міської ради проведено заходи у загальноосвітніх навчальних закладах для учнівської молоді та педагогічного колективу:

семінар для педагогів організаторів та психологів загальноосвітніх шкіл, на якому приймали участь представники центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ММР, підрозділи внутрішніх справ, служби у справах дітей ММР;

тренінгові заняття серед учнів старших класів ЗОШ №24;

цикл лекцій та тематичні уроки ЗОШ №51;

бесіди з учнями щодо відповідальності про жорстоке поводження з однолітками, а також вчинення кримінальних правопорушень ЗОШ №12.

 

Адміністрацією Корабельного району Миколаївської міської ради проведено заходи Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»:

круглий стіл: «Ти знаєш, що ти людина» (ЗОШ №47);

перегляд кінофільму «Чучело» серед учнів 7-8 класів ЗОШ №47 розміщено інформації в куточку світового права;

загальношкільну лінійку: «Толерантність врятує світ» (ЗОШ №29);

інформаційну годину; «Ти і я – обоє різні, ти і я – обоє класні», годину спілкування «Правопорушення неповнолітніх», дискусію «Бути приязним іншим, не значить бути як всі», Всесвітній день прав дітей, дружні спортивні зустрічі між класами, психологічний бюлетень: «Толерантні взаємовідносини між вчителем і учнями», опитування учнів 8-11 класів щодо визначення їх життєвих цінностей індивідуальні консультації, допомога в кризових ситуаціях (ЗОШ №29);

тренінги: «Захист прав дитини та протидія насилля» серед учнів 7-11 класів,

анкетування «Життєві цінності старшокласників та відношення до насильства» серед учнів 8-9 класів;

розроблено пам'ятки: «Як не стати жертвою злочину»;

перегляд відеороликів для дітей і батьків «Откажись от насилия ради будущего и стоит задуматься», години психології «Що робити, щоб тебе не принижували?» серед учнів 5-6 класів, розгляд питання «Насильство, як соціально-психологічна проблема, вирішення дитячих конфліктів і протидія боулінгу», ознайомлення з нормативно-правовою базою «Щодо запобігання жорстокого поводження та будь-яких проявів насильства» (ЗОШ №49);

лекторії: «Як не стати жертвами злочину» ЗОШ №14;

круглі столи, тренінги, тематичні заняття: «Ми проти жорстокості та насильства», виховні години: «Стоп насильству, взаємовідносини в сім'ї» серед учнів 5-11 класів ЗОШ №14;

конкурс малюнків: «Ні насильству в сім'ї» серед учнів 1-4 класів;

тематичні виставки в шкільній бібліотеці «16 днів проти насильства»;

загальношкільну лінійку до Дня толерантного відношення та порозуміння з ВІЛ - інфікованими, робота скриньки – добра, до якої збираються малюнки та листи, ігрова-тематична програма «Казки проти насилля» для учнів 1-6 класів (ЗОШ №14);

засідання методичного об'єднання класних керівників «16 днів проти насильства» (ЗОШ №14);

інтерактивно-розважальну програму: «Ми за дитинство без насильства» для учнів гімназії №3 та ЗОШ №1 у бібліотеці-філії № 8, ЦМБ для дорослих ім. Ш. Кобера і В. Хоменка;

книжкову виставку «Європейський день боротьби з торгівлею людьми» бібліотека-філія №8 ЦМБ для дорослих ім. Ш. Кобера і В. Хоменка;

бесіди про міжнародне гуманітарне право з учнями загальноосвітніх шкіл району у бібліотеці-філії №8, ЦМБ для дорослих ім. Ш. Кобера і В. Хоменка;

бесіди «Молодь проти насильства, жертви мовчання. Насильство, види покарання» Миколаївський економічний ліцей №1;

перегляд відеофільму «Станція – призначення життя» Миколаївський економічний ліцей №1;

загальношкільну лінійку «Закон і право для всіх єдиний» Миколаївський економічний ліцей №1;

практичні заняття з елементами тренінгів за програмою «Повага дією» ЗОШ №1;

години спілкування за темою: «16 днів проти насильства» (ЗОШ №1);

оформлення стенду «Запобігання насильству над дітьми» Дитячий центр позашкільної роботи;

бесіди у гуртках Дитячого центру позашкільної роботи «Як не стати дітям жертвами насилля» Дитячий центр позашкільної роботи.

 

Адміністрацією Ленінського району Миколаївської міської ради проведено:

25 листопада - тематична бесіда з переглядом відео матеріалів: «Зупини насилля – захисти себе» для старшокласників мікрорайону (ЗОШ №42, 56, 30);

з 26 листопада по 28 листопада - тематичні бесіди в учбових закладах району для учнівської молоді та батьківські наради за темою профілактики насильства;

з 26 листопада по 10 листопада оформлено тематичні полиці літератури «Батько і мати – два сонця гарячих» у бібліотеках району.

Миколаївським міським управлінням юстиції для підвищення обізнаності та привернення уваги учнівської молоді та їх батьків організовано та проведено:

бесіди, інформаційні години, дискусії, тестування, інформаційно – роз’яснювальну роботу спрямовану на підвищення рівня правової культури, поширення знань про права і свободу людини та громадянина;

19 листопада - лекція в ЗОШ №50 на тему: «Кримінальна відповідальність неповнолітніх за скоєння злочину»;

11 листопада - лекція на тему: «Як запобігти торгівлі людьми» (ЗОШ №50);

конкурсу плакатів: «Ми за світ проти насильства» з метою формування у дітей та підлітків позитивного образу права, як державного інституту, виховання почуття важливості прав дитини, розвинення морально – етичних якостей дітей, соціальної підтримки талановитою молоді, сприяння їх самореалізації та творчому розвитку.

18 листопада - виступ за темою: «Права, свободи та обов’язки людини» у ЗОШ №30;

висвітлення у засобах масової інформації акцію «16 днів проти насильства» (2 грудня – Міжнародний день за скасування рабства) у газеті «Николаевские Новости»;

розроблено та розповсюджено пам’ятку: «Ознаки, які свідчать, що з дитиною поводяться жорстоко» серед дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.

 

Департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради проведено:

бесіди: «Причини та психологічні особливості насильства», «Як уникнути насильства» та годину спілкування «Мої права - моя фортеця» для підопічних;

лекції на тему: «Скажемо СНІДу – НІ!», «Що ми знаємо про СНІД?», «Права людини – як основа людського існування та розвитку», «Як уникнути насильства», бесіди: «Ти – людина, значить, маєш права», відео - лекторії: «Права людини - пенсіонера» для громадян похилого віку та інвалідів;

круглий стіл: «Відкрита розмова – насильство в сім’ї – завіса мовчання», зустрічі з юристом на тему: «Права громадян», лекції: «Протидії торгівлі людьми», «Ми – проти насильства», «Закони створені для того щоб сильний не був всемогутнім», «Явні та приховані форми насильства» для підопічних відділень міського територіального центру;

диспут:«Твоє життя – свобода!»;

перегляд історичної драми: «Політех» про події «Монреальської різанини»;

розроблено та розповсюджено буклети та листівки з метою інформування населення про соціальні права громадян України;

висвітлення питань правової тематики на офіційному сайті та засобах масової інформації.

Службою у справах дітей Миколаївської міської ради у рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» на базі навчальних закладів, відповідно до затвердженого графіку, здійснювалися превентивні заходи з метою ознайомлення учнів з вимогами законодавства щодо порушення прав дітей, протидії проявам насильства та жорстокості.

 

Миколаївським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради організовано та проведено:

з 25 листопада по 10 грудня - інформаційні компанії з метою підвищення обізнаності населення щодо проблеми насильства в сім’ї та заходів стосовно запобігання та протидії домашньому насильству, формування нетерпимого ставлення до насильства;

лекції: «Коли починати виховувати дитину. Конструктивні методи виховання», «Торгівля людьми – проблема суспільства», «Взаємовідносини з батьками, вчителями, однолітками», «Відкрите та ефективне спілкування», «Попередження жорстокого поводження та насильства в сім’ї», «Відкрите та ефективне спілкування. Попередження жорстокого поводження та насильства в сім’ї», «Профілактика ВІЛ/СНІДу. Ведення здорового способу життя», «Міжнародний день прав людини», «Попередження жорстокого поводження та насильства в сім’ї та молодіжному середовищі», «Інфекції, що передаються статевим шляхом. ВІЛ/СНІД»;

лекції для батьків: «Агресивність підлітків - причина конфліктних відносин в родині»;

тренінги: «Заохочення та покарання. Помилки сімейного виховання», «Конструктивне вирішення конфлікту. Вчимося аналізувати конфлікт», «Агресивність: причини та наслідки», «Протидія торгівлі людьми», «Попередження жорстокого поводження та насильства в сім’ї», «Попередження жорстокого поводження та насильства в сім’ї та молодіжному середовищі», «Насильство – це проблема. Шляхи подолання насильницьких методів», «Протидія торгівлі людьми»;

бесіди: «Конструктивне вирішення конфлікту. Вчимося аналізувати конфлікт», «Конструктивне вирішення конфлікту. Вчимося аналізувати конфлікт»;

виставки малюнків: «Насильство очима дітей», «ВІЛ/СНІД – проблема суспільства», «Протидія торгівлі людьми»;

висвітлення результатів акції в засобах масової інформації під рубрикою: «Від миру в родині – до миру в країні».

 

Миколаївським обласним центром зайнятості проведено:

семінар для безробітних осіб: «Здоровий спосіб життя - запорука професійних успіхів» із залученням соціального працівника та психолога Миколаївського відділення «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», спеціаліста Миколаївського місцевого благодійного фонду «Юнітус» у Корабельному районному центрі зайнятості;

семінар для безробітних осіб: «Здоровий спосіб життя - запорука професійних успіхів» у Центральному районному центрі зайнятості;

захід щодо взаємодії з суб'єктами, надання безоплатної первинної правової допомоги Другого Миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за участю дітей-інвалідів спеціальної загальноосвітньої школи –інтернату № 2 у в Корабельному районному центрі зайнятості;

семінар для безробітних осіб: «Здоровий спосіб життя - запорука професійних успіхів» із залученням представників обласної організації Товариства Червоного Хреста, із залученням представників Миколаївського обласного центру профілактики та лікування хворих на СНІД, із залученням КЗ ММР Центр первинної медико-санітарної допомоги № 6 у Ленінському, Центральному, Заводському районних центрах зайнятості;

дискусія щодо прав людини із залученням представника управління держпраці у Миколаївській області, для старшокласників Миколаївської гімназії № 2 у Центральному районному центрі зайнятості.

 

Управлінням у справах фізичної культури і спорту Миколаївської міської ради проведено:

26 - 28 листопада - Всеукраїнський турнір з боксу, присвячений пам’яті О. П. Григор’єва, під гаслом «Стоп насильству». Взяли участь 148 спортсменів з різних міст України.

 

Управлінням у справах сім’ї,
дітей та молоді Миколаївської міської ради

 


ОНОВЛЕНО 22.12.2015

 

Святкування Дня Святого Миколая «Миколай про тебе не забуде»

 Святий Миколай вважається покровителем та заступником дітей, тому це свято найбільше чекають діти. Всі знають, що святий Миколай з великою радістю відвідує діточок і обдаровує їх чудовими подарунками.

З метою привернення уваги суспільства до сімей, в яких виховуються діти загиблих, учасників антитерористичної операції на сході України, діти з числа вимушених переселенців з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради за підтримки міської влади проведено святковий захід, присвячений Дню Святого Миколая.

20 грудня 2015 року у міському палаці творчості учнів проведено театралізовану виставу «Таємниця чарівного часу». Загальна кількість учасників 676 осіб.

Творчий дитячий колектив міського палацу творчості учнів представив до уваги дітей та батьків святкову виставу «Таємниця чарівного часу». Вистава пройшла у веселій, чарівній атмосфері.

Всі діти, запрошені на святкову виставу, отримали солодкі новорічні подарунки, відчуття світлої радості, віри в дива та бажання наслідувати гарному прикладу діянь Святого Миколая.

IMAGE FOLDER (/files/USM/2015/18_12_2015)

Управлінням у справах сім’ї,
 дітей та молоді Миколаївської міської ради

 


ОНОВЛЕНО 21.12.2015

 

Тематична зустріч

 З метою налагодження взаємодії з питання протидії насильству в сім’ї та попередження торгівлі людьми управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради спільно з управлінням освіти Миколаївської міської ради проведено 17.12.2015 року тематичну зустріч на тему: «Налагодження взаємодії з адміністрацією загальноосвітніх навчальних закладів м. Миколаєва щодо протидії жорстокого поводження з дітьми та попередження торгівлі дітьми». Тематична зустріч відбулася у приміщенні вчительської бібліотеки міського Палацу творчості учнів.

У заході приймали участь 72 заступника з виховної роботи загальноосвітніх шкіл міста, головні спеціалісти відділів у справах молоді, сім’ї, спорту та культури Заводської, Ленінської адміністрації, представники управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР, управління освіти Миколаївської міської ради, служби у справах дітей, працівники територіальних органів головного управління Національної поліції в Миколаївській області.

До складу лекторів запрошено представників служби у справах дітей Миколаївської міської ради, управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, директора Миколаївського фонду «Любисток».

Під час проведення тематичної зустрічі обговорено питання щодо порядку взаємодії, термінів повідомлення суб’єктам взаємодії та порядку відпрацювання злочинів скоєних відносно дитини. Учасники приймали активну участь в обговорені проблемних питань.

Заступники з виховної роботи загальноосвітніх шкіл міста отримали тематичні, інформаційні буклети «Не зіпсуй, майбутнє! Стоп насильство!», «Будь обережний! Жертвою торгівлі людьми може стати кожен!», «На запчастини – тільки машини», «Твій безпечний шлях до мети».

Під час тематичної зустрічі розповсюджено 600 інформаційних матеріалів.

IMAGE FOLDER (/files/USM/2015/18_12_2015)

Управлінням у справах сім’ї,
 дітей та молоді Миколаївської міської ради

 


ОНОВЛЕНО 18.12.2015

 

Дякуємо за турботу і благодійну допомогу

 Управління у справах сім’ї, дітей та молоді висловлює щиру подяку кампанії Helix capital INVESTMNTS LTD, директору, Савченко Сергію Валерійовичу, та виконавчому директору Скай парку м. Миколаєва, Батовській Софії Валер’янівні, за надану можливість безкоштовного відвідування Скай парку та незабутні години щастя подарованими двадцяти дітям соціальних категорій, а саме: дітям-сиротам та дітям, які позбавлених батьківського піклування; дітям з багатодітних сімей; дітям з малозабезпечених сімей; дітям-інвалідам, дітям батьки яких є учасниками АТО.

Дітям було подаровано семи годинне відвідування розважальних, розвиваючих комплексів, різноманітних батутів, Приємним сюрпризом для дітей та їх батьків була святкова вечеря із декількох видів піци, картоплі-фрі та соку. Діти та їх батьки постійно дякували організаторів дитячого дозвілля за цей подарунок. Запрошені отримали яскраве враження та чудовий настрій.

А ще багато дітей соціальних категорій сподіваються, що їх також на Новорічні та різдвяні свята, коли всі мрії здійснюються, чекає такий же чудовий та приємний подарунок.

Кампанія Helix capital INVESTMNTS LTD та виконавчий директор Скай парку м. Миколаєва Батовська Софія Валер’янівна зробили це безкорисно, доброзичливо та від щирого серця. В народі кажуть, що добра людина – це щаслива людина. І доброта обов’язково повертається до того, хто її віддає.

З нагоди Дня благодійництва, який відзначається по всій Україні 13 грудня, начальник управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради, Соколик Олег Віталійович, звертається з щирим вітанням здоров’я, благополуччя до Савченко Сергія Валерійовича, директора кампанії Helix capital INVESTMNTS LTD та Батовської Софії Валер’янівни, виконавчого директора Скай парку м. Миколаєва

Сподіваємось, що це лише успішний початок нашої співпраці і в подальшому ми також можемо розраховувати на допомогу та підтримку добрих партнерських стосунків.

 


ОНОВЛЕНО 11.12.2015

 

3 грудня в Миколаєві відзначили міжнародний день інвалідів

 Відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед інвалідами, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час.

Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що буде добре. Переймаючись буденними проблемами ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров'я і не тільки у день 3 грудня, а й протягом цілого року, не забувати про те, що поруч з нами живуть інваліди і вони потребують допомоги і уваги.

З метою привернення уваги суспільства на дітей з особливими потребами, створення рівних можливостей для реалізації життєвих потреб, здібностей, творчого потенціалу управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради за підтримкою міської влади в рамках відзначення 3 грудня Міжнародного дня інвалідів було проведено благодійні дитячі заходи.

У Миколаївському обласному Палаці культури 28.11.2015 року проведено святковий захід для дітей-інвалідів. Було організовано відділом у справах сім’ї, молоді, культури та спорту Заводської адміністрації творчу виставку декоративно-прикладного мистецтва дітей з числа інвалідів «Повір у себе».

Також, для дітей-інвалідів проведено майстер-класи по «боді арту», малювали дітям по тілу сніжинки, квіти, тварин, «художня кераміка», діти ліпили з пластиліну різних тварин, «малювання по мольберту», діти самостійно вибирали макет тварин чи предмета та за допомогою майстра малювали та розмальовували, «сувеніри та іграшки» дітям було запропоновано своїми руками зробити підковку, ангела та інші речі.

Творчими колективами Миколаївського обласного Палацу культури була запропоновано музикальна-розважальна програма.

1 грудня 2015 року управлінням спільно з Миколаївським обласним краєзнавчим музеєм організовано захід для дітей-інвалідів віком від 12 до 16 років. Дітям-інвалідам було запропоновано відвідати два майстер - класи та три екскурсії залами музею.

2 грудня управлінням спільно із Центральною міською бібліотекою для дітей імені Шури Кобера і Віті Хоменка проведено розважальну програму для дітей-інвалідів віком від 6 до 8 років.

Голова Центрального району організації Товариства Червоного хреста Валюгина В.О. спільно з волонтерами з числа студентської молоді Чорноморського державного університету імені Петра Могили надали безкоштовну допомогу дітям-інвалідам у вигляді канцелярських приладів, а саме: альбом для малювання та кольорові фломастери для розвитку творчого потенціалу малюків.

На всіх заходах з теплими словами привітання, побажання миру, здоров’я, добра звернувся начальник управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради Олег Соколик.

Кожна дитина отримала солодкий подарунок від Миколаївської міської ради.

IMAGE FOLDER (/files/USM/2015)

 


ОНОВЛЕНО 07.12.2015

 

Семінар «Гендерна нерівність та протидія насильству»

 У рамках проведення заходів Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у м. Миколаєві управлінням у справах сім’ї дітей та молоді Миколаївської міської ради спільно з Миколаївською обласною молодіжною громадською організацією «Миколаївський дослідницько-аналітичний центр» 01 грудня 2015 року організовано та проведено тематичний короткотерміновий семінар на тему: «Гендерна нерівність та протидія насильству».

Навчання пройшло на базі Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Метою семінару було надання практичних навиків своєчасного виявлення насильства в сім’ї, розпізнання осіб, які є жертвами насильства та необхідністю володінням типовими рисами жертв насильства, її поведінки, ознаками, якими можна кваліфікувати, що людина потерпає від - фізичного, сексуального, психологічного, економічного, гендерного насильства.

До навчання залучено начальника відділу, спеціаліста управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради, начальників та спеціалістів відділів у справах сім’ї, молоді, культури та спорту Заводської, Корабельної, Ленінської, Центральної адміністрацій, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради, служби у справах дітей Миколаївської міської ради, представників головного управління Національної поліції в Миколаївській області, до повноважень яких входять питання протидії насильству в сім’ї, та студенти національного педагогічного університету ім. В.О. Сухомлинського.

До проведення семінару залучалися викладачі Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського: Докторович М.О.- кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки; Хозраткулову І.А. - кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки.

Під час проведення семінару розглядалися теми, а саме: «Психологія агресії та насильства: робота з жертвою», «Психологія жертви: віктимологічний аспект», "Корекційно-реабілітаційна робота з жертвами насильства», обговорювалися проблемні питання, шляхи їх вирішення. Учасники семінару активно співпрацювали з викладачами, розглядали життєві ситуації, які виникають при виконанні службових обов’язків щодо попередження насильства в сім’ї.

По закінченню навчання слухачі отримали сертифікат та інформаційні буклети «Не зіпсуй, майбутнє! Стоп насильство!», «Будь обережний! Жертвою торгівлі людьми може стати кожен!».


ОНОВЛЕНО 07.12.2015

Все прекрасне пов’язано з жінкою – берегинею роду, натурою витонченою та творчою. Свято «Благословіть жінку» направлено на пошук талановитих жінок міста, розкриття їх талантів, передачу досвіду та вшанування їх майстерності. 
17 березня за ініціативи Палацу урочистих подій та підтримки управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради відбулося свято «Благословіть жінку». На святі панував радісний, піднесений настрій, нотки весняного тепла, любові, почуття поваги і шанування українських сімейних традицій. 
 Сім творчих, прекрасних, розумних, самовідданих жінок                          м. Миколаєва представили свої роботи, а саме: кукла - мотонка, авторська лялька, прикраси із шкіри, писанкарство, вишиванки, паперові вироби. 
Як відомо, творчі люди - великі діти, яким як повітря необхідні неординарність, свобода і вічний рух, відродження власних традицій.

В нашому місті є жінки, які  успішні не лише на роботі та родині, але з великим творчим потенціалом та тонкою душевною організацією, знаходять час для улюбленого заняття.

На виставці представлені роботи талановитих жінок м. Миколаєва:

-                вишиванка та плетіння Димової Валентини, яка є заслуженим майстром народного творчості України, її вироби несуть в собі історію нашого краю;

-                писанки  Ульянкіної Тетяни, яка з дитинства любила малювати, але саме писанкарство її більше зацікавило тому що для неї саме писанка – це символ весни, сонця, повернення природи до життя;

-                паперові букети із сюрпризами та солодкі сувеніри Гончарової Наталі, яка з дитинства мріяла навчитися пекти солодощі, і як більшість дівчат, бути вчителем! Доля склалася так що обидві мрії Наталі реалізувалися. До речі, «солодка» мрія розквітла в прекрасний час для жінки – у період відпустки по догляду за дитиною! ;

-              авторські ляльки Дьяченко Оксана та Остремської Ольги, які сьогодні стали  популярними. В роботах цих жінок відчувається людська старанність, реалізація фантазії та міцні знаннями, необхідні для створення ляльок. Тільки системний підхід до створення ляльки дозволяє в повній мірі реалізувати свої творчі замисли;

-              неповторні прикраси із шкіри Добровольскої Карина, на які її надихнули власна родина. Вироби із шкіри своїми руками стали справжнім хобі Карини;

-              роботи, виконані в техніках гобелена, ткацтва та нитяної графіки Вронська Рада. Майстриня поділилася своїм досвідом та розповіла що її надихає творити.

До запрошених гостей та учасників виставки звернувся начальник управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради з найкращими побажаннями росту творчого потенціалу у відроджені популяризації  українських традицій.
Кожна жінка отримала подарунки від управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради та Палацу урочистих подій. Спонсор святкового заходу Юношева Олена Олександрівна, керівник «Євроторгу», подарували кожній жінці квіткову композицію із весняний квітів.

У святі прийняли  участь учнівська та студентська молодь, пересічні громадяни міста ( всього 150 осіб).

Сподіваємося, що молоде покоління також прийме участь у  відродженні українських, сімейних, народних звичаїв та традицій.

Міжнародний День захисту дітей

 

З метою відзначення Міжнародного Дня захисту дітей  управлінням у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради спільно з обласним благодійним фондом «Доброта та Довіра» заплановано проведення святкового заходу «На захист прав дитини».

На захід запрошено дітей пільгових категорій (350 осіб)
м. Миколаєва.

Всіх запрошених дітей привітає зі святом мер міста
О.Ф. Сєнкевич.

Захід відбудеться 24.05.2016 року з 17.00 год. до 19.00 год.
 у приміщенні Палацу творчості учнів, за адресою:
вул. Адміральська, 31.

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: