Мапа порталу

ВІДДІЛ ПЕРСОНІФІКОВАНОГО ОБЛІКУ ТА ФІНАНСУВАННЯ ПІЛЬГ

 

      Здійснює персоніфікований облік громадян пільгових категорій та формує Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги.

здійснює контроль за відомостями, які подаються підприємствами та організаціями, що надають послуги для проведення розрахунків за надані пільговикам послуги шляхом автоматизованого використання інформації Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

 

 Для постановки на персоніфікований облік громадян, які мають право на пільги, необхідно надати такі документи:

 

- оригінал та копію пільгового посвідчення;

- оригінал та копію ідентифікаційного номеру;

- оригінал та копію паспорта (стор. 1, 2, зареєстроване місце проживання);

- оригінал та копію пенсійного посвідчення;

- інформацію щодо складу сім’ї та характеристики житла;

- для членів сім’ї, на яких поширюється пільга - оригінали паспорта, ідентифікаційного коду (для неповнолітніх дітей - свідоцтво про народження, ідентифікаційний код);

- оригінал паспорта та ідентифікаційного коду власника житла.

 

Для ветеранів праці, інвалідів при собі мати такі документи:

 

- оригінал паспорта та пенсійного посвідчення;

- оригінал та копії з пільгового посвідчення “Ветеран праці”- для ветеранів праці;

- оригінал та копії довідки МСЕК - для інвалідів;

- копію ідентифікаційного коду.

Крім того надає:

- допомогу на оздоровлення, компенсацію вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок ЧАЕС, компенсація вартості проїзду міжміським автомобільним та залізничним транспортом;

- санаторно-курортні путівки на лікування та оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок ЧАЕС;

- допомогу на поховання померлих учасників бойових дій, інвалідів війни;

- видає посвідчення „Інвалід війни”, „Учасник війни”, „Член сім’ї померлого (загиблого) ветерана війни, „Жертва нацистських переслідувань”, „Ветеран праці”;

- видає листи талонів на пільговий проїзд інвалідам війни, учасникам війни, членам сімей померлого (загиблого) ветерана війни, жертвам нацистських переслідувань.

Більш детальну інформацію Ви можете отримати в районних управліннях соціальних виплат і компенсацій за місцем реєстрації:

    Здійснює облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО.

Заводський район 
вул. Морехідна, 9
34-60-28

Інгульський район
вул. Миколаївська ,26
58-61-17

Корабельний район 
вул. Новобудівна, 1
60-08-77

Центральний район 
вул. Декабристів, 25
36-22-97

__________________________________________________

                         

Найголовнішим в роботі по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС є турбота і допомога тим людям, які постраждали від катастрофи. У м. Миколаєві зараз проживає 2531 громадянян, які мають статус чорнобильців, в тому числі 518 дітей.

     Законом України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” встановлено відповідні категорії постраждалих та передбачені пільги, компенсаційні виплати, доплати та допомоги. Проблеми, зумовлені Чорнобильською катастрофою, не втратили  актуальності. Цей напрямок – залишається одним із важливих у діяльності держави та місцевої влади.

     Чорнобильці знаходяться під увагою в питаннях медичного обслуговування,  санаторно-курортного лікування, їм гарантовані пільги на житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку, пільги на безкоштовний проїзд у міському транспорті, міжміський проїзд.

     Держава взяла на себе фінансування компенсаційних виплат для чорнобильців.

     Станом на 01.04.2016р.  виплачено:

-  компенсацій за шкоду заподіяну здоров’ю, підвищених стипендій та надання додаткової відпустки 1672 чол. на суму 221,4 тис.грн;

- 1365 чорнобильцям  компенсована вартість продуктів харчування на 874,8 тис. грн.

      З початку 2016 року  проведена оплата ліків по безкоштовним рецептам та безкоштовне протезування   450  громадянам на суму 140,0 тис.грн.

Враховуючи, що «чорнобильцям» вкрай необхідна медична підтримка, значно збільшилася сума надходжень за програмою „Пільги на медичне обслуговування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи”, що дозволило збільшити відсоток забезпечення чорнобильців лікарськими засобами.

         Однак, на державному рівні необхідно вирішити питання щодо приведення у відповідність відпускних цін на лікарські засоби з зареєстрованими оптово-відпускними цінами.

Також на сьогоднішній день у місті існує проблема з фінансуванням стаціонарного лікування громадян цієї пільгової категорії.

     У зв’язку із значної втратою здоров’я, яка сталася майже 30 років тому, категорія «чорнобильців» постійно потребує санаторно-курортного оздоровлення. Протягом 2015 року путівки на санаторно-курортне лікування отримали 50 громадян ЧАЕС  1  категорії. В 2016 році робота з даного питання триває.

   З розумінням ставлячись до проблем ліквідаторам аварії на ЧАЕС, яким встановлена І категорія, з міського та обласного бюджетів проводяться виплати одноразової матеріальної допомоги. В 2016 році виплачено такої допомоги 156 чол. на суму 468 тис.грн.

          Органи праці та соціального захисту плідно співпрацюють з обласною організацією та з районними осередками Всеукраїнської громадської організації „Союз Чорнобиль України” в частині надання допомоги громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи. Міська влада реалізовує зобов’язання  передбачені Меморандумом про взаємодію та співробітництво  між обласними органами влади та обласною громадською організацією Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України».

       Напередодні в кожному районі міста відбулися зустрічі з активом районних осередків громадських осередків Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України». Були запрошені фахівці управлінь Пенсійного фонду України, фахівці медичних установ, які опікуються питаннями обслуговування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської  катастрофи, завідувачі аптек та фахівці управлінь соціальних виплат і компенсацій департаменту праці та соціального захисту населення ММР.

    Питання, які порушувалися   на зустрічах:

-         передбачення в бюджеті коштів на оперативне лікування гостропотребуючих постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

-         продовження практики оздоровлення дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в місцевих оздоровчих таборах за рахунок коштів місцевого бюджету;

-         продовження надання щорічної допомоги особам постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС  1 категорії та 2 категорії, дітям –інвалідам з міського та обласного бюджетів;

-          питання медичного обслуговування, а саме: диспансерний огляд, стаціонарне лікування, зубопротезування та придбання ліків постійно є актуальними та потребують вдосконалення та забезпечення;

   Ці та інші проблемні питання знайшли своє відображення у протоколах зустрічей та будуть вирішуватися шляхом підготовки необхідних листів, запитів до місцевих установ, до  органів влади вищого рівня та триматимуться на контролі.

   Крім того, головою обласної громадської організації „Союз Чорнобиль України” Симоняном Рубеном Хачатуровичем деякі питання планується обговорити на рівні Міністерства соціальної політики України за участю громадських організацій.

___________________________________________________

 

 

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: