Мапа порталу

Травма взимку
(профілактика травматизму зимою)

Практика показує, що для того, щоб менше падати, зазвичай, в міру високій і відносно спритній людині досить правильно ходити.

При пересуванні по обмерзлих порожкам допоможіть собі, балансуючи руками (не тримайте їх в кишенях ) і йдіть дрібними кроками на трохи зігнутих в колінах ногах. У стані такої «пружинки» легше буде відновити рівновагу, якщо посковзнулися. Долаючи обмерзлу ділянку «гусячим кроком», не замислюйтесь про те, наскільки ефектно ви виглядаєте зі боку. Головне - пройти без втрат, зберігши цілими руки і ноги.

А якщо вже посковзнетеся і відчуваєте, що падаєте, притисніть руки до грудей, а ноги зігніть в колінах і постарайтеся завалитися на бік. Таке падіння найм'якше і безпечне.

І ще, навіть якщо дуже поспішаєте, не слід кидатися стрімголов до підійшов транспорту - є ризик посковзнутися і попасти під колеса.

Для літніх людей зима - особливо небезпечний час року. Падіння - в будь-якому віці неприємність, а для літньої людини воно може закінчитися серйозною травмою або навіть переломом.

Щоб уникнути зимових травм, треба подбати про свою безпеку. Завжди краще лікування будь-якої хвороби - це профілактика.

Збираючись взимку вийти на вулицю, не забувайте про прості правила:

- Якщо на вулиці ожеледь. Від прогулянки або походу по магазинах краще відмовитися. Ризикувати своїм здоров'ям не варто!

- Взуття повинно бути стійким, підошва чобота або зимового взуття не повинна ковзати. Якщо підошва слизька, можна водостійким клеєм прикріпити до неї наждачний папір на тканинній основі.

- Збираєтеся на вулицю, для підстраховки захопіть з собою паличку. Для більшої надійності в гумовий наконечник можна вбити шипи з обрізаних цвяхів.

- Не малу небезпеку взимку представляють бурульки, тому тримайтеся подалі від стін будинків.

- Пересуватися намагайтеся тільки по рівній поверхні. Якщо є хоча б невеликий схил, краще обійдіть, навіть зробивши гак.

- Ніколи не слід стояти близько до краю тротуару, наприклад, на зупинці. Злежалий сніг утворює гірку, наступити на край якого, можна посковзнутися і впасти на проїжджу частину.

Попереду ще трохи більше половини зими, весна, можливі перепади температури - то відлига, то ожеледь, так що поради, як не опинитися в числі постраждалих, вельми доречні.

Будьте здорові! Бережіть себе!

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: