Мапа порталу

Роботи в галузі санітарного очищення міста

 Графіки прибирання підрядними підприємствами на об'єктах благоустрою, закріплених за департаментом ЖКГ

 


ОНОВЛЕНО 02.10.2017

Станом на 2017 рік на території міста обслуговується 223 об’єкта зеленого господарства загальною площею 177,1 га, санітарне очищення та догляд за зеленими насадженнями на об’єктах благоустрою проводились згідно з доведеними лімітами та затвердженими графіками.
25 березня 2017р. на території міста була проведена загальноміська акції «Весняна толока!».
В заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування, державних установ, співробітники Миколаївських комунальних підприємств студенти, школярі, працівники приватних підприємств, мешканці міста.
Активну участь у суботнику взяли члени громадських і молодіжних   організацій. Так, на території «Яхт - клубу» прибирали сміття та опале листя представники Миколаївського обласного благодійного фонду «Індіго». Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради сумісно з працівниками Миколаївської міської ради прибирав сміття, гилки та опале листя на території скверу "Каскадний".
Працівники  адміністрації Центрального району прибирали зелену зону та проїзну частину вул. М.Морська від вул.Чкалова до пр. Центральний.
Заводська адміністрація провела роботу по очищенню від сміття та опалого листя територію біля заводу "Тесмі".
Працівники адміністрації  Інгульського району наводила порядок у сквері, розташованому по вул. Генерала Свиридова між вул. 12 Поздовжня та 9 Поздовжня.
Корабельна адміністрація прибирала територію скверу, розташованому по біля адміністрації району.
Всього в  місті до роботи  в акції було  залучено більше 18,5 тис. осіб, 107 одиниць техніки,  вивезено на міське сміттєзвалище та звалище опалого листя близько 1636 м3листя, гілок та сміття.
Комунальне підприємство “Миколаївкомунтранс” в день проведення заходу приймало сміття на міському полігоні ТПВ безоплатно. Також, в глиняному кар’єрі, розташованому біля міського цвинтаря, поблизу с. Мішкове-Погорілове проводився прийом опалого листя.
Постійно проводиться обрізка та знесення аварійних і сухостійних дерев за зверненнями мешканців та заявками, що надходять до служби оперативного реагування з питань ЖКГ міськвиконкому «1588». Протягом 2016 року було знесено - 466 дерев, кроновано - 256 дерев, обрізано - 1957 дерев. На протязі 2016 року проводилась робота з санітарного очищення, викошування газонів та догляду за зеленими насадженнями на об’єктах благоустрою м. Миколаєва, прилеглих територій підприємств, організацій, учбових та медичних закладів міста.
Протягом 2016 року на території міста Миколаєва було висаджено 1556 дерев та 2714 кущів.
На виконання розпорядження голови Миколаївської обласної державної адміністрації від 31.10.13 року №316-р «Про затвердження заходів щодо організації боротьби з карантинними організмами, поширеними на території Миколаївської області» та з метою попередження розповсюдження карантинних рослин на об’єктах зеленого господарства департаментом житлово-комунального господарства, адміністраціями районів, лікувально-профілактичними закладами та управлінням освіти з червня поточного року були розпочаті роботи з обстеження та видалення карантинних рослин під час проведення санітарного очищення об’єктів озеленення, прополки лунок дерев та кущів. Для попередження цвітіння бур’янів з початку квітня 2016 року проводилось викошування газонних частин парків, скверів, бульварів прилеглих територій протягом всього вегетаційного періоду (квітень - жовтень місяці).
Розпорядженням міського голови від 01.12.206 року №335-р «Про організацію заходів щодо боротьби з карантинними організмами на території міста Миколаєва у 2017 році» затверджено обсяг робіт, направлених на ліквідацію амброзії полинолистої у місті в поточному році.

 


ОНОВЛЕНО 11.04.2016

 

Протягом 2015 року на території міста обслуговувалось 98 об’єкта зеленого господарства загальною площею 91 га, санітарне очищення та догляд за зеленими насадженнями на об’єктах благоустрою проводились згідно з доведеними лімітами та затвердженими графіками.

З метою покращення благоустрою та санітарного стану міста було підготовлено розпорядження міського голови від 25 лютого 2015 року №25р «Про проведення міської весняної акції «Свято деревонасадження, санітарного очищення та благоустрою м. Миколаєва» та розпорядження міського голови від 30 вересня 2015 року №205р «Про проведення міської осінньої акції «Свято деревонасадження, санітарного очищення та благоустрою м.Миколаєва».

В рамках проведення акцій було проведено загальноміські суботники по санітарному очищенню міста.

Всього в місті до роботи на суботниках було залучено більше 50,0 тис. осіб, 41 одиниця техніки, прибрано біля 3304825 кв.м площ об’єктів благоустрою (парки, сквери бульвари прибудинкові та дворові території) вивезено на міське сміттєзвалище та звалище опалого листя 29385 м3 листя, гілок та сміття.

Протягом 2015 року проводилась робота по знесенню сухих, аварійних дерев та обрізка зелених насаджень на території бульвару «Флотський», скверу ім. Т.Г. Шевченко, скверу «Миколаївський», по пр. Центральному від пр. Богоявленського до вул. 6 Слобідської та від вул. Інженерної до вул. Карпенко (бульварна частина), вул. Адміральської та по пр.Богоявленському від вул. Космонавтів до шляхопроводу, вул. Соборної, вул. Лягіна та у сквері «Ради Європи» проведене підняття та формування крон дерев.

З метою забезпечення безпечного руху транспорту на підставі приписів відділу державної автомобільної інспекції Миколаївського міського управління УМВС в Миколаївській області постійно проводиться обрізка зелених насаджень вздовж магістральних вулиць міста. Роботи виконуються за участю представників вказаного відділу підрядною організацією ТОВ «Миколаївзеленгосп» на замовлення департаменту житлово–комунального господарства Миколаївської міської ради.

Постійно проводиться обрізка та знесення аварійних і сухостійних дерев за зверненнями мешканців та заявками, що надходять до служби оперативного реагування з питань ЖКГ міськвиконкому «1588». Протягом 2015 року було знесено - 657 дерев, кроновано - 246 дерев, обрізано - 1215 дерев. На протязі 2015 року проводилась робота з санітарного очищення, викошування газонів та догляду за зеленими насадженнями на об’єктах благоустрою м. Миколаєва, прилеглих територій підприємств, організацій, учбових та медичних закладів міста.

У листопаді місяці 2015 року на території міста Миколаєва було висаджено 799 дерев та 3820 кущів.

На виконання розпорядження голови Миколаївської обласної державної адміністрації від 31.10.13 року №316-р «Про затвердження заходів щодо організації боротьби з карантинними організмами, поширеними на території Миколаївської області» та з метою попередження розповсюдження карантинних рослин на об’єктах зеленого господарства департаментом житлово-комунального господарства, адміністраціями районів, лікувально-профілактичними закладами та управлінням освіти з червня поточного року були розпочаті роботи з обстеження та видалення карантинних рослин під час проведення санітарного очищення об’єктів озеленення, прополки лунок дерев та кущів. Для попередження цвітіння бур’янів з початку квітня 2015 року, проводилось викошування газонних частин парків, скверів, бульварів прилеглих територій протягом всього вегетаційного періоду (квітень - жовтень місяці).

 


ОНОВЛЕНО 17.03.2016

 

Амброзія полинолиста

Карантинний бур’ян, що наносить великої шкоди сільському господарству та здоров’ю людини

 

Родом з Америки, який з 70-х років ХХ століття швидко розповсюдився по всій країні.

Це однорічна рослина від 0,50 метра до 2 метрів заввишки, за зовнішнім виглядом схожа на коноплі, а на початку на паростки чорнобривців, листки за формою і розмірами нагадують полин гіркий. Стебло добре розгалужене, коренева система стрижнева, до 4 метрів завдовжки. Розмножується насінням, яке утворюється у дуже великій кількості і зберігає схожість до 40 років.

Амброзія сходить з середини травня. Цвіте з другої половини липня по жовтень. Плодоносить у вересні – листопаді.

Шкідник в сільському господарстві та міському озелененні

Рослина є шкідником у сільському господарстві та міському озелененні, так як, випаровуючи дуже велику кількість вологи, надмірно висушує і виснажує, «забиває» ґрунти, швидко захоплює нові площі, з яких її дуже важко видалити. Активно витісняє інші рослини.

Частини рослини, присипані вологим ґрунтом, здатні утворювати коріння і добре приживлятися. У разі скошування амброзії полинолистої вона починає активно кущитися з утворенням нових пагонів з суцвіттями.

Небезпека для людини

Пилок амброзії є причиною виникнення багатьох видів алергічних захворювань. Потрапляючи в ніс, бронхи пилок викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла, виникає різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що зрештою призводить до приступів бронхіальної астми. Пилок при взаємодії з деякими харчовими продуктами (наприклад, з гірчицею і вміщуючих її майонезами та соусами) здатен викликати харчову алергію.

Заходи боротьби

Боротися з амброзією потрібно починати з перших літніх місяців, запобігаючи цвітінню, та, як наслідок, повторному засіванню ділянки. Для цього необхідно своєчасно виявляти вогнища амброзії і знищувати її. Коли рослина не більше 20-25 см (травень-липень), вона легко виривається з корінням.

Особистий захист

Контакт з амброзією полинолистою може спровокувати захворювання навіть у людей, не схильних до алергії. Тому видалення даної рослини бажано проводити у захисних масках та рукавичках, краще у безвітряні, похмурі та дощові дні. Після контакту з амброзією рекомендується прийняти душ, промити ніс та очі.

 


ОНОВЛЕНО 08.02.2016

 

У першому півріччі 2015 року на території міста обслуговувалось 72 об’єкта зеленого господарства загальною площею 91га, санітарне очищення та догляд за зеленими насадженнями на об’єктах благоустрою проводились згідно з доведеними лімітами та затвердженими графіками.

Протягом першого півріччя проводилась робота по знесенню сухих, аварійних дерев та обрізка зелених насаджень на території бульвару «Флотський», скверу ім. Т.Г.Шевченко, скверу «Миколаївський», на пр.Жовтневому від вул.Космонавтів до шляхопроводу та сквері «Ради Європи» проведене підняття та формування крон дерев.

З метою забезпечення безпечного руху транспорту на підставі приписів відділу державної автомобільної інспекції Миколаївського міського управління УМВС в Миколаївській області постійно проводиться обрізка зелених насаджень вздовж магістральних вулиць міста. Роботи виконуються за участю представників вказаного відділу підрядною організацією ТОВ «Миколаївзеленгосп» на замовлення департаменту житлово–комунального господарства Миколаївської міської ради.

Постійно проводиться обрізка та знесення аварійних і сухостійних дерев за зверненнями мешканців та заявками, що надходять до служби оперативного реагування з питань ЖКГ міськвиконкому «1588». Протягом першого півріччя 2015 року було знесено - 346 дерева, кроновано - 229 дерев, обрізано - 231 дерев.

З метою покращення благоустрою та санітарного стану міста було підготовлено розпорядження міського голови від 25 лютого 2015 року №25р «Про проведення міської весняної акції «Свято деревонасадження, санітарного очищення та благоустрою м. Миколаєва».

В рамках проведення міської весняної акції, яка розпочалась з 21.03.15 було проведено загальноміські суботники по санітарному очищенню міста.

В суботниках взяли участь представники органів місцевого самоврядування, державних установ, співробітники Миколаївських комунальних підприємств студенти, школярі, працівники приватних підприємств, мешканці міста.

Активну участь у суботниках взяли члени громадських і молодіжних організацій. Так, на бульварної частині пр.Леніна від вул.Дзержинського до вул.Луначарського і бульварну частину вул.Садової від пр.Леніна до вул.Скороходова, також територію парку «Спортивний» прибирали сміття та опале листя члени громадських організацій. Представники Миколаївського обласного благодійного фонду «Індіго» прибирали берегову частину пляжу «Стрілка».

Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради сумісно з працівниками Миколаївської міської ради прибирав сміття, гилки та опале листя на території берегової частин р.Інгул (під Інгульським мостом), та центральну частину парку «Перемога».

Співробітники адміністрації Центрального району прибирали зелену зону по вул.Архітектора Старова та схили Бузького бульвару.

Заводська адміністрація прибирала територію скверу ім.Образцова та берегову частину мкр.Намив.

Ленінська адміністрація наводила порядок у сквері «Тополінний», розташований по пр.Миру, 48 та наводила порядок на зеленій зоні по вул.Генерала Свиридова між вул.12 Поздовжня та вул.9 Поздовжня.

Співробітники Корабельної адміністрації прибирали територію на розі пр.Жовтневого і вул.Металургів біля адміністрації Корабельного району, а також висадили 50 дерев та 94 куща.

Всього в місті до роботи на суботниках було залучено більше 38133 особи, прибрано біля 3304825 кв.м площ об’єктів благоустрою (парки, сквери бульвари прибудинкові та дворові території) вивезено на міське сміттєзвалище та звалище опалого листя 2015м3 листя, гілок та сміття.

 


ОНОВЛЕНО 31.08.2015

Протягом 2014 року на території міста обслуговувалось 72 об’єкта зеленого господарства загальною площею 91га, санітарне очищення та догляд за зеленими насадженнями на об’єктах благоустрою проводились згідно з доведеними лімітами та затвердженими графіками.

З метою покращення благоустрою та санітарного стану міста було підготовлено розпорядження міського голови від 11 березня 2014 року №82р «Про проведення міської весняної акції «Свято деревонасадження, санітарного очищення та благоустрою м.Миколаєва».

В рамках проведення міської весняної акції, яка розпочалась з 22.03.14 та тривала до 22.04.14 було проведено загальноміські суботники по санітарному очищенню міста.

Всього в місті до роботи на суботнику було залучено більше 44,8 тис. осіб, 177 одиниць техніки, вивезено на міське сміттєзвалище близько 3395 м3 листя, гілок та сміття, висаджено 92 дерева.

Відповідно до розпорядження секретаря міської ради від 11.03.143 №82р комунальне підприємство “Миколаївкомунтранс” в день проведення акції приймало сміття на міському полігоні ТПВ безоплатно.

Також, згідно з розпорядженням міського голови від 29.08.2014 №223р «Про проведення міської осінньої акції «Свято деревонасадження, санітарного очищення та благоустрою м.Миколаєва», в м.Миколаєві розпочалась осіння акція з 06.09.14 та триватиме до 06.11.14. В розрізі акції було проведено суботник по санітарному очищенню місць масового перебування людей, якій відбувся 06.09.14.

Всього в місті до роботи на суботнику було залучено більше 19,8 тис. осіб, 50 одиниць техніки,  вивезено  на міське сміттєзвалище  близько 898 м3 сміття, листя та  гілок.

Відповідно до розпорядження міського голови від 29.08.14 №223р комунальне підприємство “Миколаївкомунтранс” в день проведення акції приймало сміття на міському полігоні ТПВ безоплатно. Також, згідно зазначеного розпорядження в глиняному кар’єрі, розташованому біля міського цвинтаря, поблизу с. Мішкове-Погорілове проводився прийом опалого листя.

У листопаді місяці 2014 року на території міста Миколаєва було  висаджено 1541 дерево та 2550 кущів.

На протязі 2014 року проводилась робота з санітарного очищення, викошування газонів та догляду за зеленими насадженнями на об’єктах благоустрою м. Миколаєва, прилеглих територіях підприємств, організацій, учбових та медичних закладів міста.

На виконання розпорядження голови Миколаївської обласної державної адміністрації від 31.10.13 року №316-р «Про затвердження заходів щодо організації боротьби з карантинними організмами, поширеними на території Миколаївської області» та з метою попередження розповсюдження карантинних рослин на об’єктах зеленого господарства департаментом житлово-комунального господарства, адміністраціями районів, лікувально-профілактичними закладами та управлінням освіти з червня поточного року розпочаті роботи з обстеження та видалення карантинних рослин під час проведення санітарного очищення об’єктів озеленення, прополки лунок дерев та кущів. Для попередження цвітіння бур’янів з початку травня 2014 року, проводилось викошування газонних частин парків, скверів, бульварів прилеглих територій протягом всього вегетаційного періоду (травень - жовтень місяці).

На виконання розпорядження міського голови від 27.12.12 №397р «Про заходи з відзначення в м. Миколаєві 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» департаментом житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради надавались доручення підрядним організаціям стосовно вжиття заходів щодо упорядкування територій (вигрібання газонів, збір випадкового сміття, знесення сухих та аварійних дерев, обрізка гілок, ремонт МАФ, висадці дерев, кущів та очищення букв на меморіалах), а саме

  • пам’ятників – 13 од.
  • монументів – 1од.
  • меморіалів -3 од.
  • скверів – 15од. (ім. 68 Десантників, Лягіна, «Солдата», «Ольшанців», «Солдатський», «Скорботна мати», «Визволення» та ін.)

Всі необхідні роботи по упорядкуванню територій було виконано в повному обсязі та в зазначені терміни.


ОНОВЛЕНО 22.04.2015

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: