Мапа порталу

Міністр охорони здоров'я представив на засіданні Уряду розроблені законодавчі зміни для реформування медицини.

Міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі 27 травня 2015 року презентував  під час засідання Кабінету Міністрів України законопроект "Про внесення змін до деяких актів щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров'я". За його словами, цей законопроект передбачає докорінні зміни у статусі й механізмах фінансування лікарень. Переваги від його впровадження отримають насамперед пацієнти, медичний персонал і держава.

"У розробленому законопроекті запропоновано дві великі зміни: зміна правового статусу закладів охорони здоров'я та надання їм автономії в управлінні, а також зміни у фінансуванні системи охорони здоров'я ", – повідомив Квіташвілі. За його словами, передбачається перехід від бюджетної установи до форми державного підприємства, комунального підприємства, господарського товариства або інших організаційно-правових форм згідно чинного законодавства. При цьому, підкреслив він, вони залишаться у власності держави. Квіташвілі також наголосив, що 2016 рік буде перехідним роком від фінансування за ліжко-місця до фінансування за надані послуги. Все це призведе до того, що заклади охорони здоров'я отримають ту саму кількість коштів, яку вони отримали у 2015 році, але витрачати їх зможуть набагато ефективніше, підвищуючи і якість послуг, і оплату праці медичному персоналу.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк підтримав ініціативу МОЗ України та дав доручення зробити низку публічних презентацій реформи для медичної спільноти, громадськості і народних депутатів.

Презентацію запропонованих змін можна переглянути тут .

Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра Павленко 27.05.2015р. в ефірі «Першого міського телеканалу» (м. Одеса) розповіла про новації МОЗ України в реформуванні медичної галузі. Під час інтерв’ю Олександра Павленко торкнулася теми найближчих змін в управлінні охороною здоров’я, її фінансуванні, нормативно-правовому забезпеченні тощо. Особливу увагу Перший заступник Міністра приділила питанню доступності ліків для українців.

Повну версію інтерв’ю можна подивитися на: http://7kanal.com.ua/2015/05/vecher-na-7-aleksandra-pavlenko/

Начальник управління охорони здоров`я Маргарита Капуста, фахівці управління, головні лікарі закладів охорони здоров`я м. Миколаєва та області на виконання Протоколу наради у Прем’єр-міністра України А.Яценюка взяли участь у обговоренні проектів Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров’я» та інших законів.

Обговорення запропонованих проектів актів, а також аргументованих пропозицій і зауважень до них відбулось у форматі відео конференції. Питання до МОЗ ставили представники обласних центрів держави. Особливої уваги потребує розгляд питань кадрової політики та фінансування галузі. Зауваження та пропозиції з урахуванням результатів обговорення буде надіслано письмово до МОЗ та опрацювано спільно з медичною громадськістю України.

 


Стан реформування сфери охорони здоров'я міста

 

Переглянути документ (pdf)


Перелік вулиць, закріплених за Центрами первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) м. Миколаєва

 

ЦПМСД №1 (колишня міська дитяча поліклініка №1)
ЦПМСД №2 (колишня міська поліклініка №2)
ЦПМСД №3 (колишня міська поліклініка №3)
ЦПМСД №4 (колишня міська поліклініка №4)
ЦПМСД №5 (колишня міська поліклініка №5)
ЦПМСД №6 (колишня міська поліклініка №1)
ЦПМСД №7


Національна стратегія побудови нової системи охорони здоров’я в Україні на період 2015 – 2025 роки

завантажити документ (pdf)ОНОВЛЕНО 28.05.2017

 

 

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: