Мапа порталу

Феномен Рябошапки. Презентація книги

14 листопада в науково-педагогічній бібліотеці Миколаєва відбулась презентація книги «Феномен Рябошапки». Книжечка вийшла невелика, як і всі книги серії «Легендарні імена», в ній розповідається про знаменитого голову колгоспу імені Кірова в селі Щербані, Вознесенського району, Героя соціалістичної праці Миколу Миколайовича Рябошапку. Микола Миколайович став двадцять дев'ятим головою колгоспу. У двадцяти восьми попередників нічого не виходило.

Як говориться в книзі, прикладом для нового голови був Віктор Петрович Скаржинський (1788-1861) з Трикрат. Микола Миколайович говорив: Скаржинський впорався з «Диким Полем», перетворивши його в оазу, де і зараз ростуть сотні і тисячі гектарів лісу, посадженого Віктором Петровичем. Так невже я не впораюся ?!

Описується випадок як Микола Миколайович виступив на великій нараді, на якій був присутній Микита Сергійович Хрущов і замість належних п'яти хвилин, виступав більше години. Після цього почалося нове життя в Щербанях. Новому голові повірили люди, повірило і велике начальство. Через деякий час в колгоспі показники пішли вгору, перетворювалося село Щербані. Щербанівське море на більш ніж 500 га з 17 кілометрової дамбою дало воду для зрошення, що значно підвищило врожайність і усунуло ризики в землеробстві, з'явилися корми та зробило крок вперед тваринництво. Скрізь створювалися гарні умови праці, будувалося нове впорядковане житло, в село прийшов природний газ, а клуб побудували такий, що в районному центрі заздрили. Багато чого зроблено завдяки невтомному організатору життя на землі, людині зі здоровими амбіціями, новатору, талановитому керівнику, генератору ідей, творцеві Миколі Миколайовичу Рябошапці. Про гостинність керівника колгоспу Кірова ходили легенди. Для всіх він знаходив час, показував, розповідав. І це було не вихваляння, а ніби з натяком: не святі горшки ліплять, беріть мій досвід і впроваджуйте у себе, я нічого не приховую, надсилайте своїх фахівців, навчимо. Жоден гість не виїжджав без величезної буханки білого хліба, випеченого на колгоспній пекарні.

Видавництво Ірини Гудим організувало презентацію на високому рівні. Присутнім був показаний фільм про колгосп ім. Кірова і його голову, знятий ще в 70-х роках минулого століття. Виступаючі згадали добрим словом героя книги, пожалкували, що на презентації немає представників аграріїв. Цікавими були виступи Анатолія Васильовича Пилявського, колишнього керівника газового господарства області; Анатолія Андрійовича Левенцова, колишнього меліоратора нашої області; Анатолія Васильовича Андрейченка, колишнього начальника УКБ глиноземного заводу; Миколи Петровича Кобзаря, колишнього першого секретаря Новоодеського райкому партії; Олександра Олександровича Кремко, відомого фотокореспондента; Іллі Мойсейовича Старикова, професора, письменника, публіциста, психолога; Людмили Яківни Чижової, соратниці і співавтора книги; Ольги Миколаївни Рябошапка, заслуженого працівника охорони здоров'я, дочки; Сергія Порфирьева, співавтора книги.

У висновку були подяки, фото на пам'ять, квіти видавцеві, авторам, доньці Миколи Миколайовича і чаювання з замовленим тортом.

Так пройшла презентація книги в Миколаєві. Передбачається ще провести представлення книги в Щербанях, у Вознесенській районній бібліотеці. Тираж 500 прим. Книга буде розіслана в усі бібліотеки Миколаївської області.

Висловлюємо вдячність усім авторам, співавторам, видавцеві, які взяли участь в увічненні пам'яті про чудову людину. З особливим теплом згадуємо Дмитра Івановича Заковоротного, автора багатьох цікавих і корисних книг з краєзнавства та історії нашого краю. Дмитро Іванович був добре знайомий з Миколою Миколайовичем і організував написання книги про свого друга і ділового партнера, гідну людину і талановитого керівника. Дмитро Іванович, на жаль, не дожив до виходу книги і подальшу роботу продовжував Анатолій Васильович Пилявський.

У порядку інформації повідомляємо, що вже написана ще одна книга про великого голову і людину Миколу Рябошапку під загальною редакцією Іллі Старикова. Обсяг книги близько 500 сторінок. Очікується, що читачі побачать її вже в цьому році.

16 листопада 2014 р.

Джерело: Nikportal.Net

 

 


У Миколаєві презентували книгу І. Старикова «Таїнства доль та особистостей»

У Центральній міській бібліотеці ім. М. Кропивницького відбулася творча зустріч, присвячена 80-річчю Іллі Старикова - психолога і письменника, професора МНУ ім. В.А. Сухомлинського, почесного доктора Національної академії педагогічних наук України, закордонного члена РАО.

В ході зустрічі була презентована нова книжка історико-психологічних новел І. Старикова «Таїнства доль та особистостей» та інші твори, опублікованих в миколаївських видавництвах. Була також представлена ??серія книг «Обдаровані мудрістю», підготовлюваних і видаваних ініціативною групою про життя і діяльність видатних людей, які внесли істотний вклад у розвиток економіки, культури і громадського життя України і Миколаївщини. На зустріч прийшли багато миколаївці, які знають Іллю Мойсейовича Старикова і по його роботі на суднобудівних заводах, і по науковій діяльності в Центрі НОТ «Темп», і за його педагогічної та літературної діяльності. Це був вечір теплих спогадів і захоплення багатогранною особистістю земляка.

 

23.09.2014


Щоб пам'ятали і знали

У міській бібліотеці ім. М.Кропивницького пройшла презентація книги колишнього першого секретаря Миколаївського обкому КПУ Леоніда Шараєва "Час обрав нас". Зміст його попередньої, першої книги "Обвітрені крони", виданій в 2002 році, ємко, одним реченням, охарактеризував в передмові наш земляк, письменник-фронтовик, лауреат Шевченківської премії Олександр Сизоненко: "Миколаєвець розповідає миколаївцям про Миколаївщину і про великий світ, як на духу". І це зрозуміло: з 48 років своєї трудової біографії 31 рік Леонід Гаврилович присвятив нашому краю.

У новій книзі автор розповідає про своє воєнне дитинство, батьків, друзів, критично осмислює пережите і вистраждане в подальшому житті, коли він обіймав відповідальні посади в Миколаївській і Луганській областях, а з 1990 по 2000 рік був першим заступником керівника апарату Верховної Ради України. Аналізуючи стан у всіх сферах життя України і нашої області "до" і "після" горбачівської перебудови, здобуття Україною незалежності, автор використовує статистичні та соціологічні дані, багаторазово цитує істориків, філософів і політиків різних часів і народів. Леонід Гаврилович пише: "Стало немодно добре говорити про Україну. Деякі стверджують, що це означає, що ти підтримуєш владу". Автор упевнений, що за два з лишком десятиліття у нас дійсно було багато "поганого"??, але не можна не помічати і тих багатьох людей, які роблять добрі справи. "Тому я на ритм нашого життя дивлюся оптимістично", - підкреслює він.

Книга писалася до відомих подій 2013-14 рр. У післямові Леонід Шараєв стисло висловлює свою точку зору на події, свій біль і висловлює впевненість у відновленні миру і стабільності на землі України. А остання глава книги присвячена тим подіям і людям, про яких він писав в республіканській та місцевій пресі.

Для багатьох, хто бачив книгу, стало одкровенням, що автор використовує не лише прозаїчний, але і поетичний стиль викладу своїх думок. До слова, у Леоніда Гавриловича є і виданий збірник віршів. Мабуть, не випадково кажуть, що талановита людина талановита в усьому.

В читальному залі зібралися соратники Л.Шараєва по комсомольській і партійній роботі, ті, хто знав його на Чорноморському суднобудівному заводі, де він починав свою трудову діяльність, і ті, хто просто чув про цю людину. Присутні подивилися телесюжет про Л.Шараєва, його родину. У вступному слові автор повідав, як зароджувалася ідея написання книги і як вона здійснювалася. А в самій книзі Леонід Гаврилович пише, що вона могла б і не відбутися, якби не допомога дружини Неллі Іванівни і дочки Марини, які особисто були присутні на презентації, і сина Олександра.

В обговоренні книги взяли участь мер міста Юрій Гранатуров, відомі миколаївці Ігор Овдієнко, Іван Грицай, Дмитро Кремінь, Іван Винник та інші. А колишній голова обласної ради Михайло Москаленко висловив побажання, щоб Леонід Гаврилович написав ще одну книгу про трудівників села, для яких він чимало зробив.

Зустріч вийшла по-справжньому теплою, задушевної і пам’ятною. Присутні подякували автору, а він, у свою чергу, всім присутнім і видавцю Ірині Гудим за книгу - гарний подарунок до 225-річчя міста Святого Миколая.

Валерій Колбягін

 

17.09.2014


У Миколаєві презентували другу книгу із серії «Обдаровані мудрістю»

Сьогодні, 24 травня, в Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі презентували другу книгу із серії «Обдаровані мудрістю» - «Яків Погребняк. Соціально-психологічний портрет лідера ».

Дане видання висвітлює основні періоди життя та професійної діяльності Якова Петровича Погребняка, який був першим секретарем обкомів Компартії в Полтавській, Івано-Франківській, Миколаївській, Львівській областях та більше шістнадцяти років - секретарем ЦК КПУ. У збірці зібрані спогади лю дей, які працювали з ним, фотографії та архівні документи.

Над книгою працювала редакційна рада, інтелектуальними лідерами якої виступили керівник програми Presidents MBA Києво-Могилянської бізнес-школи В'ячеслав Геращенко, професор ПНУ ім. В.Сухомлинського Ілля Старіков та Наталія Цибаняк. Олексій Геращенко, голова редакційної ради, розповів, що всі матеріали проходили через голосування і схвалення членів ради, а саме видання умовно можна поділити на три смислових блоки - це спогади колег про Якова Петровича, інтерв'ю з Іллею Стариковим, а також розділи з раніше опублікованої книги самого Якова Погребняка.

У своєму виступі Яків Петрович зазначив, що працювати над книгою було складно, проте дуже цікаво. Але головне, на його думку, полягає в тому, що він не «герой» і книга не про нього, а про цілу епоху, про події та людей, які творили історію нашої держави.

Серія «Обдаровані мудрістю» представляє собою видання про життя і діяльность людей, які внесли істотний внесок у розвиток економіки, культури і громадського життя України та її регіонів.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

2013-05-24 16:30:00

 

 

 

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: