Мапа порталу

МИКОЛАЇВСЬКА_МІСЬКА_РАДА


РІШЕННЯ

№ 5/3 від 2011-04-21

Про  затвердження Положень про виконавчі органи Миколаївської міської ради та апарат  Миколаївської міської ради

(ВН. ЗМІН №7/34 ВІД 07.07.11)

(ВН. ДОП. №10/1 ВІД 20.10.11)

(ВН. ЗМІН. №12/14 ВІД 23.12.11)

(ВН. ЗМІН. ТА ДОП. №12/22 ВІД 23.12.11)

(ВН. ЗМІН. ТА ДОП. №14/6 ВІД 26.01.12)

(ВН. ЗМІН. ТА ДОП. № 17/2 ВІД 31.05.12)

(ПОЛОЖЕННЯ ПРО УКБ ЗЗ ММР ВТР.ЧИН. №21/13 ВІД 11.10.12)

(ВН. ЗМІН. №22/3 ВІД 22.11.12)

(ВН. ЗМІН. ТА ДОПОВН. №23/14 ВІД 20.12.12)

 (ВН. ДОП. №24/2 ВІД 17.01.13)

(П.4.6, 4.7, 4.16, 4.18 СКАСУВАТИ №25/2 ВІД 14.02.13)

(П.4.2, 4.14 СКАСУВАТИ №25/3 ВІД 14.02.13)

(ВН. ЗМІН ТА ДОП. №25/4 ВІД 14.02.13)

(ВН. ЗМІН. ТА ДОП. №28/6 ВІД 16.05.13)

(ВН. ЗМІН. ТА ДОП. №28/16 ВІД 16.05.13)

(ВН. ЗМІН. №29/11 ВІД 27.06.13)

(ВН. ЗМІН. ТА ДОП. №33/4 ВІД 17.10.13)

(ВН. ЗМІН. ТА ДОП. №36/2 ВІД 12.12.13)

(ВН. ЗМІН. ТА ДОП. №37/19 ВІД 04.02.14)

(П.3.4.36 ВИКЛЮЧИТИ №39/16 ВІД 25.04.14)

(ВН. ЗМІН. І ДОП. №42/3 ВІД 24.07.14)

(ВН. ЗМІН. ТА ДОП. №49/5 ВІД 12.08.15)

 

На виконання рішення міської ради від 27.01.11 № 3/10 «Про затвердження структури виконавчих органів Миколаївської міської ради та апарату Миколаївської міської ради», керуючись п.4 ст.54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
 
ВИРІШИЛА:
 
1. Затвердити Положення про виконавчі органи Миколаївської міської ради та апарат Миколаївської міської ради (додаються).
2. Положення про департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, Положення про управління освіти Миколаївської міської ради, Положення про управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради, Положення про управління у справах фізичної культури і спорту Миколаївської міської ради, Положення про управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради, Положення про службу у справах дітей Миколаївської міської ради набирають чинності  з 01.08.11.
3. Рішення міської ради від 23.06.06 № 2/4, від 18.08.06 № 4/10, від 21.12.06 № 9/4, від 22.12.06 № 9/54, від 02.03.07 № 11/6, від 19.06.07 № 13/3, від 29.08.07 № 14/5, від 14.09.07 № 14/61, від 25.10.07 № 17/2, від 30.11.07 № 18/49, від 28.02.08 № 22/4, від 24.04.08 № 23/6, від 11.09.08 № 27/11, від 30.10.08 № 29/4, від 24.03.09 № 33/12, від 01.10.09 № 38/7, від 03.09.09 № 36/13, від 12.11.09 № 40/3, від 12.11.09 № 40/4, від 17.12.09 № 42/14, від 22.01.10 № 43/6, від 04.03.10 № 44/10, від 22.04.10 № 45/4, від 24.06.10 № 47/11, від 02.09.10 № 48/10, від 13.10.10 № 50/6 визнати такими, що втратили чинність.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови Андрієнка Ю.Г.
 


Міський головаВ.Д. Чайка



Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про апарат Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Апарат Миколаївської міської ради (далі - апарат міської ради) створено Миколаївською міською радою згідно із Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та ч. 1 ст. 15 Регламенту Миколаївської міської ради, затвердженого рішенням міської ради від 09.12.10 № 1/8, для здійснення організаційного, правового, інформаційного, аналітичного та матеріально-технічного забезпечення діяльності міської ради.
1.2. Апарат міської ради у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, Регламентом роботи Миколаївської міської ради, Положенням про постійні комісії Миколаївської міської ради, рішеннями міської ради,  розпорядженнями міського голови, планом роботи міської ради та цим Положенням.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Завданнями апарату міської ради є:
- організаційно-інформаційне, правове й методично-аналітичне забезпечення діяльності міської ради,  її президії,  постійних комісій, депутатських фракцій, депутатів міської ради, інших депутатських об'єднань;
- вивчення, узагальнення та впровадження нового досвіду роботи з питань місцевого самоврядування, організація взаємодії з іншими міськими радами, асоціаціями міських рад України;
- організація контролю за виконанням рішень міської ради, постійних комісій, президії, пропозицій виборців, місцевих ініціатив;
- взаємодія із засобами масової інформації, забезпечення їх необхідними матеріалами про діяльність міської ради та гласності в її роботі;
- здійснення інших функцій, що випливають з покладених на нього завдань;
- надання правової, методичної і консультативної допомоги депутатам міської ради у здійсненні їх повноважень;
- забезпечення виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21;
- оперативне надання до уповноваженого органу міської ради якісних інформаційних матеріалів про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Керівництво апаратом міської ради здійснюється міським головою, секретарем міської ради та керівником апарату міської ради.
3.2. Керівник апарату міської ради призначається на посаду розпорядженням міського голови  з урахуванням діючого законодавства.
Керівник апарату міської ради має заступника, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою за поданням керівника апарату міської ради.
3.3. Прийом і звільнення працівників апарату міської ради проводить міський голова відповідно до чинного законодавства.
3.4. Посадові особи апарату міської ради у своїй діяльності керуються даним Положенням,  посадовими інструкціями, які затверджуються міським головою, та планами роботи, які затверджуються секретарем міської ради.
3.5. До складу апарату міської ради входять:
- керівник                                                                             - 1
- відділ забезпечення депутатської діяльності                 - 5
- консультативно-методичний відділ                                - 5
3.6. Керівник апарату міської ради:
- здійснює керівництво діяльністю апарату міської ради, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою за виконання покладених на апарат міської ради завдань;
- організовує роботу та визначає міру відповідальності керівників структурних підрозділів апарату міської ради;
- погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань;
- здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
3.7. Консультативно-методичний відділ апарату міської ради створюється міською радою з метою здійснення методично – аналітичного та інформаційно – консультативного забезпечення діяльності міської ради, постійних комісій, депутатських фракцій, депутатів міської ради.
Консультативно-методичний відділ апарату міської ради є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим у своїй діяльності міському голові, секретарю міської ради та керівнику апарату міської ради.
Консультативно-методичний відділ апарату міської ради очолює начальник відділу, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
3.8. Відділ по забезпеченню депутатської діяльності апарату міської ради створюється міською радою з метою організаційно-правового забезпечення діяльності міської ради, постійних комісій, депутатських фракцій,  депутатів міської ради.
Відділ по забезпеченню депутатської діяльності апарату міської ради є підзвітним та  підконтрольним міській раді, підпорядкованим у своїй діяльності міському голові, секретарю міської ради та керівнику апарату міської ради.
Відділ по забезпеченню депутатської діяльності апарату міської ради очолює начальник відділу, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою.
 
4. Компетенція апарату міської ради
 
4.1. Повноваження апарату міської ради:
- за дорученням міського голови і відповідно до законодавства здійснення організаційного забезпечення заходів щодо підготовки та проведення всеукраїнських і місцевих референдумів, виборів Президента України, народних депутатів України, міського голови й депутатів міської ради;
- розробка проектів планів роботи міської ради, апарату ради та організація контролю за їхнім виконанням;
- підготовка проектів документів до сесій, засідань президії міської ради (проектів рішень, доповідей, співдоповідей, інформаційно-статистичних довідок) та інших, що відносяться до компетенції апарату міської ради;
- здійснення контролю за термінами підготовки документів на сесію згідно з Регламентом роботи міської ради та планом організаційних заходів;
- організація обліку та контролю за реалізацією пропозицій, практичних зауважень, протокольних доручень, висловлених  депутатами  на сесіях, засіданнях президії, постійних комісій;
- організація методичної допомоги постійним комісіям, надання інформації депутатам міської ради при підготовці звіту перед виборцями;
- облік депутатських запитів,  організація контролю за їхнім виконанням та інформуванням депутатів;
- здійснення контролю за своєчасним доведенням рішень міської ради до виконавців та населення,  а також контроль за їхнім виконанням;
- організація та взаємодія адміністрацій районів міста з депутатами міської ради в організації прийому громадян;
- підготовка, організаційно-технічне забезпечення депутатських слухань, узагальнення висловлених  на них пропозицій депутатів для розгляду міською радою;
- організація та проведення навчання депутатів ради відповідно до плану роботи;
- координація діяльності органів самоорганізації населення, громадських об'єднань, ініціативних груп;
- за дорученням міського голови, секретаря або міської ради доведення рішень ради, які носять нормативно-правовий характер, до відома населення;
- подання   постійним  комісіям  роз’яснень  щодо рішень, які мають нормативно-правовий характер;
- організація контролю за реалізацією рішень міської ради виконавчими органами міської ради, підготовка відповідних записок;
- облік та організація своєчасного розгляду заяв і скарг громадян, що надійшли на адресу постійних комісій, депутатів міської ради.
4.2. Основні функції консультативно-методичного  відділу  апарату  міської  ради:
- організовує інформаційне та методичне забезпечення діяльності депутатів, постійних комісій, депутатських фракцій (груп) та органів самоорганізації населення, бере участь у підготовці документів до сесій міської ради, засідань постійних комісій, проектів рішень, доповідей, співдоповідей, довідок, що відносяться до компетенції відділу, вивчає роботу депутатських фракцій (груп) міської ради;
- організовує проведення аналітичної та статистичної роботи, що стосується роботи постійних комісій, міської ради;
- організовує роботу, пов’язану з підготовкою документів для  передачі до архіву;
- організовує контроль за виконанням рішень міської ради та  депутатських запитів;
- взаємодіє з адміністраціями районів міста щодо організації діяльності депутатських фракцій міської ради;
- організовує роботу щодо гласності діяльності міської ради та взаємодіє із  засобами масової інформації;
- забезпечує облік та своєчасний розгляд заяв і скарг громадян, які надходять на адресу міської ради і постійних комісій;
- організовує та бере участь в роботі, яка пов’язана з підготовкою та проведенням всеукраїнських та місцевих референдумів, виборів Президента України, народних депутатів України, міського голови та  депутатів міської ради;
- контролює організацію роботи методичного кабінету, його  матеріально-технічне забезпечення;
- забезпечує постійні комісії необхідним інформаційно-методичним матеріалом згідно з профілем та взаємодію із виконавчими органами міської ради.
4.3. Основні функції відділу по забезпеченню депутатської діяльності апарату міської ради:
- сприяння міській раді в питаннях виконання повноважень місцевого самоврядування,  визначених Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законодавчими  актами;
- організаційне забезпечення підготовки і проведення референдумів, сприяння територіальній та іншій виборчій комісіям у проведенні виборів Президента України, народних депутатів  України, міського  голови  і  депутатів  міської  ради, відкликання  депутатів міської ради;
- збереження виборної  документації  і  здавання  її  в архів;
- організаційне  забезпечення  сесійної  діяльності  міської ради,  роботи постійних  комісій;
- надання методичної і практичної допомоги депутатам міської ради у виконанні ними своїх  депутатських  повноважень,  постійним  комісіям  у  виробленні  рекомендацій;
- організаційне  забезпечення  правового  забезпечення  депутатів  у  «Депутатській  школі»;
- підготовка  інформацій,  довідок,  статистичної  звітності  з  питань  діяльності  ради, її  органів;
- взаємодія  і  координація  діяльності  органів  самоорганізації  населення;
- організаційне  забезпечення   проведення  депутатських  слухань;
- підготовка  питань  місцевих  ініціатив;
- підготовка  матеріалів  про  участь  міської  ради  в  асоціаціях  і об’єднаннях;
- підготовка проектів рішень міської ради, що виносяться на розгляд ради, на підставі висновків  постійних  комісій;
- правове  забезпечення  діяльності  міської  ради;
- організаційне  забезпечення  гласності  в діяльності  міської  ради;
- здійснення контролю за реалізацією критичних зауважень та протокольних  доручень, висловлених  депутатами  на  сесіях  міської  ради;
- за дорученням міського голови, секретаря міської ради, керівника апарату міської ради  виконання  інших  завдань  в  межах  своєї  компетенції.
4.4. Права та обов'язки працівників апарату міської ради:
- брати участь в роботі сесій міської ради, постійних комісій, депутатських фракцій, органів громадського самоврядування;
- брати участь у підготовці рекомендацій, проектів рішень, розпоряджень з питань, що відносяться до компетенції апарату міської ради;
- отримувати від виконавчих органів міської ради необхідні довідки, статистичні дані та інші матеріали, пов'язані з виконанням покладених на апарат міської ради завдань;
- працівникам апарату міської ради, закріпленим за постійними комісіями, інформувати секретаря ради, керівника апарату міської ради про хід проведених засідань постійних комісій, висловлені пропозиції з метою оперативного реагування та надання допомоги у вирішенні питань.
 
5. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
 
5.1. Апарат міської ради утримується за рахунок коштів міського бюджету.
5.2. Штатний розпис і кошторис на його утримання затверджується міським головою.
5.3. Матеріально-технічне, фінансове та інше забезпечення діяльності апарату міської ради здійснюють  відповідні виконавчі органи міської ради.
5.4. Працівники апарату міської ради є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов'язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування" та іншими законодавчими актами.
 
6. Відповідальність посадових осіб апарату міської ради
 
6.1. Посадові особи апарату міської ради несуть відповідальність за якість організаційно-технічного, правового забезпечення діяльності міської ради.
6.2. Посадові особи апарату міської ради повинні сумлінно виконувати свої службові обов'язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
6.3. Посадові особи апарату міської ради несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб апарату міської ради при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
7. Заключні положення
 
7.1. Припинення діяльності апарату міської ради здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
7.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
_____________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про адміністрацію Центрального району Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Адміністрація Центрального району Миколаївської міської ради /далі – адміністрація району/ є  виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим  виконавчому комітету та міському голові.
1.2. Адміністрація району у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим  Положенням.
1.3. Адміністрація району є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Адміністрація району має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Адміністрація району:
- у межах своїх повноважень бере участь в реалізації політики органів місцевого самоврядування у відповідній галузі або сфері виконавчого органу;
- здійснює у встановленому порядку управління окремими галузями або сферами діяльності, зокрема у межах, визначених міською радою та її виконавчим комітетом, управління майном підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління адміністрації району;
- виконує відповідно до законодавства контрольно-наглядові функції у відповідній галузі або сфері діяльності;
- здійснює регулятивні та дозвільно-реєстраційні функції щодо фізичних та юридичних осіб;
- узагальнює практику застосування законодавства, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення і вносить їх на розгляд міського голови, виконавчого комітету, міської ради;
- забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу;
- здійснює інші функції, що випливають з покладених на неї завдань.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Адміністрацію району очолює голова, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Голова адміністрації району безпосередньо підпорядкований міському голові, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структуру адміністрації району та  штатну чисельність затверджує міський голова.
3.3. Голова адміністрації має першого заступника та заступників, яких призначає на посади та звільняє з посад міський голова у порядку, визначеному законодавством.
Заступники голови адміністрації виконують функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених головою адміністрації.
Інших посадових осіб місцевого самоврядування адміністрації району призначає на посади і звільняє з посад міський голова у порядку, визначеному законодавством.
3.4. Голова адміністрації району:
3.4.1 Затверджує Положення про структурні підрозділи адміністрації району та функціональні обов’язки працівників адміністрації району.
3.4.2. Приймає на роботу та звільняє в установленому порядку працівників адміністрації району, які не є посадовими особами місцевого самоврядування.
3.4.3. Здійснює керівництво діяльністю адміністрації району, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради за виконання покладених на адміністрацію району завдань.
3.4.4. Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників адміністрації району.
3.4.5. Підписує видані у межах компетенції адміністрації району розпорядження, накази, організовує перевірку їх виконання.
Розпорядження, накази голови адміністрації району набувають чинності з моменту підписання.
Розпорядження голови адміністрації району обов’язкові для виконання всіма громадянами і юридичними особами на території району.
Розпорядження голови адміністрації району, що суперечать діючому законодавству України і виходять за межі його повноважень, скасовуються виконкомом Миколаївської міської ради, міською радою або у судовому порядку.
3.4.6. Вирішує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.4.7. Вносить клопотання міському голові про присвоєння рангів посадовим особам місцевого самоврядування – працівникам адміністрації району.
3.4.8. Подає пропозиції міському голові щодо штатного розпису працівників адміністрації з розрахунком кошторисів на їхнє утримання, у межах затвердженої штатної чисельності та витрат на утримання.
3.4.9.   Вносить пропозиції міському голові щодо структури адміністрації району.
3.4.10. Організовує виконання розпоряджень міського голови, рішень міської ради та виконкому міської ради на території району.
3.4.11. Є головним розпорядником бюджетних коштів.
3.4.12. У межах своїх повноважень представляє адміністрацію району у відносинах з державними й громадськими організаціями, іншими органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та громадянами.
3.4.13. Організовує прийом громадян на території району, розглядає пропозиції, заяви і скарги з питань, віднесених до повноважень адміністрації району, приймає щодо них рішення і контролює їх виконання.
3.4.14. У межах своїх повноважень укладає договори й угоди з підприємствами й організаціями всіх форм власності, з державними і громадськими організаціями.
3.4.15. Створює міжвідомчу комісію, яка виконує функції консультативно-дорадчого органу в районі.
3.4.16. Забезпечує інформування жителів району про діяльність адміністрації району.
3.4.17. Сприяє скликанню загальних зборів громадян за місцем проживання.
3.4.18. Звертається до суду з питань про визнання незаконними дій підприємств, установ, організацій, розташованих у відповідному адміністративному районі, які обмежують права жителів району, а також повноваження адміністрації району.
3.4.19. Сприяє діяльності депутатів усіх рівнів, депутатських груп та фракцій міської ради.
3.4.20. Вносить пропозиції міському голові про призначення та звільнення з посад керівників підприємств, установ, організацій комунальної власності, які підпорядковані адміністрації району.
3.4.21. У межах своїх повноважень видає довіреності, відкриває банківські рахунки.
3.4.22. Керує цивільною обороною району.
3.4.23. Спрямовує та координує діяльність органів самоорганізації населення на території району.
3.4.24. Розробляє проекти нормативно-правових актів (рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови); проводить експертизу проектів, пов’язаних з виконанням завдань, покладених на адміністрацію  району.
3.4.25. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішенням міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція адміністрації району
 
4.1. У галузі соціально-економічного і культурного розвитку, планування й обліку
4.1.1. Сприяння забезпеченню збалансованого економічного та соціального розвитку території району, ефективному використанню закріплених матеріальних, трудових і фінансових ресурсів.
4.1.2. Підготовка пропозицій до програм соціально-економічного й культурного розвитку міста.
4.1.3. Залучення на договірних засадах підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, до участі в соціально-економічному розвитку району, координації цієї роботи на його території.
4.1.4. Забезпечення виконання вимог діючого законодавства про вибори депутатів усіх рівнів, Президента України, референдумів щодо забезпечення виборчих дільниць приміщеннями, матеріально-технічним обладнанням, засобами зв’язку, інвентарем, оргтехнікою, виборчими скриньками, кабінами для голосування, створення місць для розміщення агітаційних матеріалів.
Забезпечення збереження матеріальних цінностей після проведення виборчої кампанії.
4.1.5. Сприяння організації проведення зборів, конференцій жителів за місцем проживання. Надання приміщень, скриньок для голосування, бланків бюлетенів, протоколів. Забезпечення проведення заходів щодо недопущення порушень громадського порядку під час проведення зборів, конференцій.
Проведення перевірки відомостей, що містяться в поданих документах, на отримання дозволу на створення органу самоорганізації населення або на його реєстрацію, на відповідність вимогам законодавства та рішенням міської ради.
4.1.6. Розгляд клопотань підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності і внесення у встановленому порядку до виконавчої влади подання про нагородження державними нагородами України та нагородами і відзнаками місцевих органів влади.
4.1.7. Ведення  Державного реєстру виборців району.
4.1.8. Складання списків виборців для проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Миколаївської обласної ради, депутатів Миколаївської міської ради, Миколаївського міського голови, всеукраїнських та місцевих референдумів.
4.1.9. Сприяння на території району діяльності комісії з проведення перепису населення.
4.1.10. Сприяння діяльності органів державної статистики й контролю, передача та отримання від них відомостей, необхідних для виконання повноважень адміністрації району в межах чинного законодавства.
4.1.11. Видача довідок мешканцям Матвіївки, Тернівки, Варварівки про:
- склад сім'ї (форма 3) за місцем реєстрації;
- склад сім'ї – за місцем проживання;
- дійсне проживання у мікрорайоні конкретної особи;
- наявність зареєстрованих осіб при оформленні спадщини;
- наявність об’єктів господарювання;
- наявність пічного опалення;
- зміни у назвах та нумерації домоволодіння;
- наявність утриманців;
- проживання з особами похилого віку до їх смерті;
- наявність присадибних ділянок, на яких вирощуються овочі та фрукти.
Видача характеристик за місцем проживання, засвідчення підписів під характеристиками.
Видача талонів для пільгової оплати питної води.
Видача пільгових талонів на проїзд річковим транспортом.
Засвідчення підписів заяв сусідів при приватизації земельних ділянок.
4.1.12. Забезпечення розроблення заходів з питань цивільної оборони та готовності підприємств, які розташовані на території району, до роботи в умовах надзвичайних ситуацій.
4.1.13. Участь у підготовці інформації щодо виконання рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови з питань соціально-економічного розвитку міста.
4.1.14. Сприяння розвитку підприємництва, малого та середнього бізнесу на території району.
4.2. У галузі бюджету, фінансів і цін
4.2.1. Участь у розробленні проекту бюджету міста Миколаєва і подання пропозицій виконавчому органу Миколаївської міської ради департаменту фінансів.
4.2.2. Сприяння здійсненню, відповідно до законодавства, контролю за дотриманням зобов’язань щодо платежів до місцевого бюджету на підприємствах і в організаціях незалежно від форми власності.
4.2.3. Здійснення фінансування витрат, пов’язаних з виконанням повноважень, визначених даним Положенням.
4.2.4. Участь у залученні на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та коштів населення, а також бюджетних коштів на будівництво, розширення, ремонт і утримання на пайових засадах об’єктів соціальної інфраструктури та благоустрій району.
4.2.5. За дорученням виконкому міської ради участь у здійсненні контролю за дотриманням цін і тарифів на території району.
4.3. У галузі побутового та торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку
4.3.1. Виконання рішень міської ради, виконкому міської ради та розпоряджень міського голови з питань додержання законодавства щодо захисту прав споживачів, організації торгівлі, ресторанного господарства та надання послуг населенню.
4.3.2. Сприяння проведенню масових акцій рекламного характеру на території району.
4.3.3. Участь представника адміністрації району в роботі Конкурсного комітету по перевезенню пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Миколаєві. Здійснення контролю на території району за дотриманням договірних зобов’язань переможцями конкурсу.
4.3.4. Внесення пропозицій щодо сприяння розвитку всіх форм торгівлі на території району.
4.3.5. Розгляд та видача документів дозвільного характеру на розміщення об’єктів виносної та сезонної торгівлі в єдиному міському дозвільному центрі.
4.3.6. Розробка заходів з питань харчування населення району в умовах надзвичайних ситуацій.
4.3.7. Реалізація державних і загальноміських програм з підтримки та розвитку підприємництва.
4.3.8. Участь у погодженні в установленому порядку розміщення зовнішньої реклами на території району.
4.3.9. Сприяння проведенню державного контролю за здійсненням операцій з металобрухтом згідно з чинним законодавством.
4.3.10. Погодження змін різновидів господарської діяльності об’єктів підприємницької діяльності на території району.
4.3.11. Внесення пропозицій щодо відкриття нових та зміни діючих маршрутів автотранспорту по перевезенню пасажирів на території району.
4.3.12. Погодження питань переведення житлових приміщень у нежитлові для здійснення господарської діяльності.
4.4. У галузі житлово-комунального господарства
4.4.1. Участь у формуванні планів робіт по утриманню об’єктів ЖКГ на території району, у тому числі виконавчого органу Миколаївської міської ради департаменту ЖКГ.
4.4.2. Координація та контроль за організацією робіт житлово-комунальними підприємствами всіх форм власності згідно з діючими нормами по експлуатації житлового фонду, відомчого житлового фонду та прибудинкових територій.
4.4.3. Контроль за організацією робіт з утримання, благоустрою та санітарного очищення території району.
4.4.4. Організація та контроль за дотриманням Правил благоустрою на території району.
4.4.5. Сприяння створенню органів самоорганізації населення на території району.
4.4.6. Видання розпоряджень адміністрації про закріплення допоміжних нежитлових приміщень за квартирами громадян, з метою поліпшення побутових умов, без права продажу та передачі в орендне користування, за умови погодження із співвласниками будинку.
4.4.7. Участь у роботі з приймання-передавання до комунальної власності міста об’єктів комунального призначення на території району.
4.4.8. Впровадження на території району державних і загальноміських програм по галузі ЖКГ.
4.4.9. Погодження контрактів з керівниками житлово-експлуатаційних підприємств міської комунальної власності, які діють на території району, участь у комісіях по проведенню конкурсів з обслуговування житлового фонду міської комунальної власності.
4.4.10. Сприяння газифікації, прокладанню мереж водопостачання, якісного енергозбереження, будівництву доріг на території існуючого житлового фонду приватного сектору.
4.4.11. Координація робіт з експлуатації, підготовки до роботи в осінньо-зимовий період, ліквідації наслідків стихійних явищ на об’єктах соціального, культурного та побутового призначення відомчого житлового фонду, розташованого на території району.
4.4.12. Розгляд скарг, заяв, звернень громадян та суб’єктів господарювання з питань експлуатації житла та благоустрою відповідно  до компетенції адміністрації району.
4.4.13. Організація та контроль за розробкою відповідних документів щодо приймання-передачі до комунальної власності міста об’єктів та мереж, які не мають балансової належності, на території району, виконання функцій замовника з проведення необхідних ремонтних робіт на цих об’єктах, з наступною передачею їх на баланс спеціалізованим підприємствам.
4.4.14. Участь у розробленні цільових міських програм щодо охорони навколишнього середовища.
4.4.15. Ремонт внутрішньоквартальних проїздів, доріг та тротуарів приватного сектору.
4.4.16. Ліквідація несанкціонованих звалищ сміття та надання до виконкому міської ради пропозицій щодо розміщення об’єктів різного призначення на вивільнених територіях.
4.4.17. Організація покосу трави зелених зон на прилеглих і закріплених територіях, контроль за виконанням робіт.
4.4.18. В окремих випадках, за дорученням органів місцевого самоврядування, організація робіт по реконструкції та капітальному ремонту житлового фонду, об’єктів соціальної сфери, доріг, інженерних мереж та споруд.
4.4.19. Участь у проведенні конкурсу з визначення перевізників твердих побутових відходів для суб'єктів господарювання незалежно від форм власності на закріплених за районом територіях.
4.4.20. Виконання функцій:
- переведення багатоповерхових житлових будинків міської комунальної власності на автономне опалення у зв’язку з ліквідацією котелень та в інших випадках;
- забезпечення встановлення аншлагів вулиць міста та номерних знаків на будівлях всіх форм власності;
- утримання зелених насаджень (покіс трави, санітарне очищення, висадження квітів) по вулицях міста відповідно до затвердженого Переліку;
- організація та виконання робіт по знесенню та санітарній обрізці дерев і кущів на території приватного сектору та на території, прилеглій до відомчого житлового фонду;
- санітарне очищення та утримання скверів, парків та бульварної частини вулиць згідно із закріпленням відповідальності за територіями між департаментом ЖКГ та адміністраціями районів, що затверджується відповідними рішеннями виконавчого комітету міської ради;
- утримання громадських зупинкових комплексів (фарбування, ремонт пошкоджених елементів, конструкцій, урн).
4.4.21. Організація роботи з утримання, благоустрою, санітарного очищення житлового фонду приватного сектору.
4.4.22. Сприяння проведенню організаційної роботи з населенням щодо створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).
4.4.23. Участь у роботі комісії по обстеженню житлового фонду та інших об’єктів незалежно від форм власності на території району.
4.4.24. Контроль за обладнанням пандусами, поручнями та іншими конструкціями входів у житлові будинки й інші будівлі для створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями на території району, крім житлових будинків міської комунальної власності.
4.4.25. Проведення організаційних заходів щодо створення органів самоорганізації населення на території району, захисту інтересів органів місцевого самоврядування при вирішенні питань, пов’язаних з життєзабезпеченням мешканців.
4.4.26. Представлення органів місцевого самоврядування на території району при вирішенні всіх питань із забезпечення життєдіяльності об’єктів всіх форм власності.
4.4.27. Координація та контроль роботи ДП КП „Миколаївкомунтранс” „Абонентська служба району”.
4.4.28. Здійснення розрахунків дотацій на вивезення рідких відходів з туалетів житлового фонду комунальної власності міста та їх виплати згідно з актами виконаних робіт, наданими житлово-комунальними підприємствами.
4.4.29. Капітальний ремонт зовнішнього освітлення вулиць приватного сектору.
4.5. У галузі освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту
4.5.1. Сприяння вирішенню питань про надання дітям, студентам та інвалідам прав на безкоштовне користування об’єктами культури, фізкультури і спорту.
4.5.2. Організація районних святкових, культурно-масових заходів.
4.5.3. Організація оздоровлення дітей пільгових категорій.
4.5.4. Організація дозвілля учнівської та студентської молоді у вільний від навчання час, підтримка творчої та обдарованої молоді.
4.5.5. Розроблення та виконання заходів щодо запобігання насильству в сім'ї.
4.5.6. Організація та проведення заходів щодо профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі. Пропаганда здорового способу життя серед дітей, молоді та сімей.
4.5.7. Підтримка діяльності молодіжних і жіночих громадських організацій та об’єднань.
4.5.8. Організація та проведення спортивно-масових і фізкультурно-оздоровчих заходів від районного до міжнародного рівнів.
4.5.9. Контроль за дотриманням вимог Закону України "Про фізичну культуру і спорт" підприємствами, установами і організаціями району незалежно від форм власності, в яких проводиться фізкультурно-оздоровча та спортивна робота.
4.5.10. Підтримка діяльності спортивних та фізкультурно-оздоровчих установ і організацій району.
4.5.11. Участь у розробленні міських комплексних програм розвитку фізичної культури і спорту, окремих видів спорту та розробка аналогічних районних програм.
4.5.12. Визначення пріоритетних видів спорту в районі та підтримка їх розвитку.
4.5.13. Підтримка діяльності установ та організацій, в яких проводиться фізкультурно-оздоровча та спортивна робота серед інвалідів.
4.5.14. Ведення обліку та видача посвідчення батьків багатодітної сім'ї, посвідчення дитини з багатодітної сім'ї.
4.5.15. Організація нарад і конференцій, проведення інформаційно-просвітницьких семінарів, виготовлення методичних матеріалів з питань щодо молоді, культури, сім'ї та спорту.
4.5.16. Організація, проведення та узгодження дій і заходів на виконання комплексних програм, спрямованих на поліпшення становища сімей, жінок та дітей.
4.5.17. Ведення роботи з багатодітними матерями щодо підготовки документів на присвоєння почесного звання "Мати-героїня".
4.5.18. Організація роботи з багатодітними сім’ями району (проведення роботи щодо обліку багатодітних сімей району, надання інформації про соціально-економічні та статистичні відомості щодо багатодітних сімей в районі).
4.5.19. Організація та проведення заходів щодо реалізації гендерної політики в районі, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
4.5.20. Організація та проведення заходів з сучасною українською родиною щодо збереження сімейних традицій та цінностей, визначення пріоритетів розвитку сім'ї.
4.5.21. Організація та проведення роботи щодо обліку сімей з дітьми у районі.
4.5.22. Організація та проведення заходів із протидії проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації в молодіжному середовищі.
4.6. У сфері соціального захисту населення
4.6.1. Розгляд заяв громадян про надання адресної грошової допомоги, передача протоколів засідань районної комісії до департаменту праці та соціального захисту населення для підготовки проекту рішення виконавчого комітету.
4.6.2. Надання допомоги на поховання згідно з чинним законодавством.
4.6.3. Сприяння організації проведення оплачуваних громадських робіт.
4.6.4. Виконання заходів міської програми зайнятості населення в частині організації роботи комісій по легалізації зайнятості та погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності, розташованих на території району, згідно з чинним законодавством.
4.7. У галузі оборонної роботи
4.7.1.Сприяння організації призову громадян на строкову військову й альтернативну службу, підготовка молоді до служби, доведення до відома населення наказу про оголошення мобілізації.
4.7.2. Організація заходів, пов’язаних з мобілізаційною підготовкою і цивільною обороною в районі.
4.7.3. Організація шефства над особовим складом військових частин.
4.7.4. Організація військово-патріотичного виховання населення.
4.8. З питання забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян
4.8.1. Організація та контроль за роботою громадських пунктів охорони правопорядку на території району.
4.8.2. Складання протоколів та розгляд справ про адміністративні правопорушення в межах повноважень, установлених чинним законодавством. Забезпечення діяльності районної адміністративної комісії.
4.8.3. Сприяння діяльності правоохоронних органів району.
4.8.4. Організація роботи комісій і служб:
адміністративної;
у справах дітей;
спостережної;
інших, необхідних для здійснення повноважень.
4.8.5. Забезпечення здійснення на території району профілактичних заходів щодо виявлення та усунення причин і умов, які сприяють вчиненню дітьми правопорушень, та поширення бездоглядності серед підлітків.
4.8.6. Здійснення самостійно або разом з іншими виконавчими органами міської ради, підприємствами, установами, об’єднаннями громадян заходів, спрямованих на поліпшення становища дітей, їхнього соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей.
4.8.7. Здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у спеціальних установах для дітей, організацією виховної роботи у навчальних закладах усіх форм власності та за місцем проживання.
4.8.8. Забезпечення у межах своєї компетенції контролю за виконанням законодавства щодо соціального захисту дітей, дотримання законодавства про працю дітей на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності.
4.8.9. Організація правового соціально-психологічного консультування дітей та їхніх батьків, створення консультаційних пунктів.
4.8.10. Виявлення і ведення обліку дітей відповідно до вимог чинного законодавства про облік дітей.
4.8.11. Забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
4.8.12. Підготовка рішень виконавчого комітету міської ради з питань опіки та піклування, відчуження майна.
4.9. У галузі будівництва
4.9.1. Погодження питань переведення житлових приміщень у нежитлові приміщення на початковому етапі.
4.9.2. Видання розпоряджень про приєднання внутрішньобудинкових місць загального користування до квартир, кімнат у гуртожитках з метою поліпшення житлових умов громадян з врахуванням згоди співвласника.
4.9.3. Видання розпоряджень про приєднання допоміжних приміщень до квартир, кімнат у гуртожитках громадян з метою поліпшення їхніх житлово-побутових умов з врахуванням згоди співвласника.
4.9.4. Підготовка пропозицій та погодження планів будівництва на території району електричних, водопровідних, каналізаційних, теплових, газових мереж та інженерних споруд.
4.9.5. Видання розпоряджень про дозвіл на переобладнання, перепланування та реконструкцію житлового будинку, що належить громадянинові на праві приватної власності, реконструкцію та будівництво господарчих будівель та споруд на території існуючих домоволодінь на підставі позитивних висновків відповідних служб (управління містобудування та архітектури, СЕС, МНС).
4.9.6. Видання розпоряджень про дозвіл на переобладнання та перепланування квартир, кімнат у гуртожитках без внесення змін у несучі конструкції, улаштування балконів та лоджій без додаткового надання земельної ділянки (з метою поліпшення житлових умов у багатоквартирних житлових будинках) на підставі позитивних висновків відповідних служб (управління містобудування та архітектури, СЕС, МНС).
4.9.7. Видання розпоряджень про дозвіл на знесення та зняття з обліку знесених житлових будинків, які знаходяться у приватній власності.
4.9.8. Підготовка та подання до суду від імені міської ради позовних заяв щодо знесення самовільно побудованих будівель і споруд, розташованих на землях територіальної громади міста.
4.9.9. Підготовка матеріалів до суду щодо знесення самовільно побудованих будівель і споруд, у разі відхилення від існуючого проекту та порушення будівельних норм і правил.
4.9.10. Видання розпоряджень про погодження прийняття приватних будівель, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, в експлуатацію на підставі позитивних висновків відповідних служб (СЕС, МНС, управління містобудування та архітектури) та висновку про технічний стан будівлі, наданий організацією, яка має відповідну ліцензію на цей вид діяльності.
4.9.11. Видання розпоряджень про готовність квартир, кімнат та приміщень у гуртожитках, житлових будинків, господарських споруд і будівель, садових (дачних) будинків, будинків рибалок та гаражів, у тому числі споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, до експлуатації на підставі позитивних висновків відповідних служб (СЕС, МНС, управління містобудування та архітектури) та висновку про технічний стан будівлі, наданий організацією, яка має відповідну ліцензію на цей вид діяльності.
 
5. Права адміністрації району
 
5.1.Адміністрація району має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до її компетенції;
- здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до її компетенції;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;
- скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до її компетенції;
- інші права, які належать до компетенції адміністрації району.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення  адміністрації району
 
6.1.  Адміністрація району утримується за рахунок коштів міського бюджету.
6.2. Працівники адміністрації району є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб адміністрації району
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватись високої культури спілкування, не допускати дій та вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи адміністрації району несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб адміністрації району при здійсненні ними  своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
            8. Заключні положення       
 
8.1. Припинення діяльності адміністрації району здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2.Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
___________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про адміністрацію Заводського  району Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Адміністрація Заводського району Миколаївської міської ради /далі – адміністрація району/ є  виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим  виконавчому комітету та міському голові.
1.2. Адміністрація району у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим  Положенням.
1.3. Адміністрація району є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Адміністрація району має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Адміністрація району:
- у межах своїх повноважень бере участь в реалізації політики органів місцевого самоврядування у відповідній галузі або сфері виконавчого органу;
- здійснює у встановленому порядку управління окремими галузями або сферами діяльності, зокрема у межах, визначених міською радою та її виконавчим комітетом, управління майном підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління адміністрації району;
- виконує відповідно до законодавства контрольно-наглядові функції у відповідній галузі або сфері діяльності;
- здійснює регулятивні та дозвільно-реєстраційні функції щодо фізичних та юридичних осіб;
- узагальнює практику застосування законодавства, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення і вносить їх на розгляд міського голови, виконавчого комітету, міської ради;
- забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу;
- здійснює інші функції, що випливають з покладених на неї завдань.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Адміністрацію району очолює голова, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Голова адміністрації району безпосередньо підпорядкований міському голові, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структуру адміністрації району та  штатну чисельність затверджує міський голова.
3.3. Голова адміністрації має першого заступника та заступників, яких призначає на посади та звільняє з посад міський голова у порядку, визначеному законодавством.
Заступники голови адміністрації виконують функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених головою адміністрації.
Інших посадових осіб місцевого самоврядування адміністрації району призначає на посади і звільняє з посад міський голова у порядку, визначеному законодавством.
3.4. Голова адміністрації району:
3.4.1 Затверджує Положення про структурні підрозділи адміністрації району та функціональні обов’язки працівників адміністрації району.
3.4.2. Приймає на роботу та звільняє в установленому порядку працівників адміністрації району, які не є посадовими особами місцевого самоврядування.
3.4.3. Здійснює керівництво діяльністю адміністрації району, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради за виконання покладених на адміністрацію району завдань.
3.4.4. Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників адміністрації району.
3.4.5. Підписує видані у межах компетенції адміністрації району розпорядження, накази, організовує перевірку їх виконання.
Розпорядження, накази голови адміністрації району набувають чинності з моменту підписання.
Розпорядження голови адміністрації району обов’язкові для виконання всіма громадянами і юридичними особами на території району.
Розпорядження голови адміністрації району, що суперечать діючому законодавству України і виходять за межі його повноважень, скасовуються виконкомом Миколаївської міської ради, міською радою або у судовому порядку.
3.4.6. Вирішує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.4.7. Вносить клопотання міському голові про присвоєння рангів посадовим особам місцевого самоврядування – працівникам адміністрації району.
3.4.8. Подає пропозиції міському голові щодо штатного розпису працівників адміністрації з розрахунком кошторисів на їхнє утримання, у межах затвердженої штатної чисельності та витрат на утримання.
3.4.9.   Вносить пропозиції міському голові щодо структури адміністрації району.
3.4.10. Організовує виконання розпоряджень міського голови, рішень міської ради та виконкому міської ради на території району.
3.4.11. Є головним розпорядником бюджетних коштів.
3.4.12. У межах своїх повноважень представляє адміністрацію району у відносинах з державними й громадськими організаціями, іншими органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та громадянами.
3.4.13. Організовує прийом громадян на території району, розглядає пропозиції, заяви і скарги з питань, віднесених до повноважень адміністрації району, приймає щодо них рішення і контролює їх виконання.
3.4.14. У межах своїх повноважень укладає договори й угоди з підприємствами й організаціями всіх форм власності, з державними і громадськими організаціями.
3.4.15. Створює міжвідомчу комісію, яка виконує функції консультативно-дорадчого органу в районі.
3.4.16. Забезпечує інформування жителів району про діяльність адміністрації району.
3.4.17. Сприяє скликанню загальних зборів громадян за місцем проживання.
3.4.18. Звертається до суду з питань про визнання незаконними дій підприємств, установ, організацій, розташованих у відповідному адміністративному районі, які обмежують права жителів району, а також повноваження адміністрації району.
3.4.19. Сприяє діяльності депутатів усіх рівнів, депутатських груп та фракцій міської ради.
3.4.20. Вносить пропозиції міському голові про призначення та звільнення з посад керівників підприємств, установ, організацій комунальної власності, які підпорядковані адміністрації району.
3.4.21. У межах своїх повноважень видає довіреності, відкриває банківські рахунки.
3.4.22. Керує цивільною обороною району.
3.4.23. Спрямовує та координує діяльність органів самоорганізації населення на території району.
3.4.24. Розробляє проекти нормативно-правових актів (рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови); проводить експертизу проектів, пов’язаних з виконанням завдань, покладених на адміністрацію  району.
3.4.25. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішенням міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція адміністрації району
 
4.1. У галузі соціально-економічного і культурного розвитку, планування й обліку
4.1.1. Сприяння забезпеченню збалансованого економічного та соціального розвитку території району, ефективному використанню закріплених матеріальних, трудових і фінансових ресурсів.
4.1.2. Підготовка пропозицій до програм соціально-економічного й культурного розвитку міста.
4.1.3. Залучення на договірних засадах підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, до участі в соціально-економічному розвитку району, координації цієї роботи на його території.
4.1.4. Забезпечення виконання вимог діючого законодавства про вибори депутатів усіх рівнів, Президента України, референдумів щодо забезпечення виборчих дільниць приміщеннями, матеріально-технічним обладнанням, засобами зв’язку, інвентарем, оргтехнікою, виборчими скриньками, кабінами для голосування, створення місць для розміщення агітаційних матеріалів.
Забезпечення збереження матеріальних цінностей після проведення виборчої кампанії.
4.1.5. Сприяння організації проведення зборів, конференцій жителів за місцем проживання. Надання приміщень, скриньок для голосування, бланків бюлетенів, протоколів. Забезпечення проведення заходів щодо недопущення порушень громадського порядку під час проведення зборів, конференцій.
Проведення перевірки відомостей, що містяться в поданих документах, на отримання дозволу на створення органу самоорганізації населення або на його реєстрацію, на відповідність вимогам законодавства та рішенням міської ради.
4.1.6. Розгляд клопотань підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності і внесення у встановленому порядку до виконавчої влади подання про нагородження державними нагородами України та нагородами і відзнаками місцевих органів влади.
4.1.7. Ведення  Державного реєстру виборців району.
4.1.8. Складання списків виборців для проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Миколаївської обласної ради, депутатів Миколаївської міської ради, Миколаївського міського голови, всеукраїнських та місцевих референдумів.
4.1.9. Сприяння на території району діяльності комісії з проведення перепису населення.
4.1.10. Сприяння діяльності органів державної статистики й контролю, передача та отримання від них відомостей, необхідних для виконання повноважень адміністрації району в межах чинного законодавства.
4.1.11. Видача довідок мешканцям Великої та Малої Корених про:
- склад сім'ї (форма 3) за місцем реєстрації;
- склад сім'ї – за місцем проживання;
- дійсне проживання у мікрорайоні конкретної особи;
- наявність зареєстрованих осіб при оформленні спадщини;
- наявність об’єктів господарювання;
- наявність пічного опалення;
- зміни у назвах та нумерації домоволодіння;
- наявність утриманців;
- проживання з особами похилого віку до їх смерті;
- наявність присадибних ділянок, на яких вирощуються овочі та фрукти.
Видача характеристик за місцем проживання, засвідчення підписів під характеристиками.
Видача талонів для пільгової оплати питної води.
Видача пільгових талонів на проїзд річковим транспортом.
Засвідчення підписів заяв сусідів при приватизації земельних ділянок.
4.1.12. Забезпечення розроблення заходів з питань цивільної оборони та готовності підприємств, які розташовані на території району, до роботи в умовах надзвичайних ситуацій.
4.1.13. Участь у підготовці інформації щодо виконання рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови з питань соціально-економічного розвитку міста.
4.1.14. Сприяння розвитку підприємництва, малого та середнього бізнесу на території району.
4.2. У галузі бюджету, фінансів і цін
4.2.1. Участь у розробленні проекту бюджету міста Миколаєва і подання пропозицій виконавчому органу Миколаївської міської ради департаменту фінансів.
4.2.2. Сприяння здійсненню, відповідно до законодавства, контролю за дотриманням зобов’язань щодо платежів до місцевого бюджету на підприємствах і в організаціях незалежно від форми власності.
4.2.3. Здійснення фінансування витрат, пов’язаних з виконанням повноважень, визначених даним Положенням.
4.2.4. Участь у залученні на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та коштів населення, а також бюджетних коштів на будівництво, розширення, ремонт і утримання на пайових засадах об’єктів соціальної інфраструктури та благоустрій району.
4.2.5. За дорученням виконкому міської ради участь у здійсненні контролю за дотриманням цін і тарифів на території району.
4.3. У галузі побутового та торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку
4.3.1. Виконання рішень міської ради, виконкому міської ради та розпоряджень міського голови з питань додержання законодавства щодо захисту прав споживачів, організації торгівлі, ресторанного господарства та надання послуг населенню.
4.3.2. Сприяння проведенню масових акцій рекламного характеру на території району.
4.3.3. Участь представника адміністрації району в роботі Конкурсного комітету по перевезенню пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Миколаєві. Здійснення контролю на території району за дотриманням договірних зобов’язань переможцями конкурсу.
4.3.4. Внесення пропозицій щодо сприяння розвитку всіх форм торгівлі на території району.
4.3.5. Розгляд та видача документів дозвільного характеру на розміщення об’єктів виносної та сезонної торгівлі в єдиному міському дозвільному центрі.
4.3.6. Розробка заходів з питань харчування населення району в умовах надзвичайних ситуацій.
4.3.7. Реалізація державних і загальноміських програм з підтримки та розвитку підприємництва.
4.3.8. Участь у погодженні в установленому порядку розміщення зовнішньої реклами на території району.
4.3.9. Сприяння проведенню державного контролю за здійсненням операцій з металобрухтом згідно з чинним законодавством.
4.3.10. Погодження змін різновидів господарської діяльності об’єктів підприємницької діяльності на території району.
4.3.11. Внесення пропозицій щодо відкриття нових та зміни діючих маршрутів автотранспорту по перевезенню пасажирів на території району.
4.3.12. Погодження питань переведення житлових приміщень у нежитлові для здійснення господарської діяльності.
4.4. У галузі житлово-комунального господарства
4.4.1. Участь у формуванні планів робіт по утриманню об’єктів ЖКГ на території району, у тому числі виконавчого органу Миколаївської міської ради департаменту ЖКГ.
4.4.2. Координація та контроль за організацією робіт житлово-комунальними підприємствами всіх форм власності згідно з діючими нормами по експлуатації житлового фонду, відомчого житлового фонду та прибудинкових територій.
4.4.3. Контроль за організацією робіт з утримання, благоустрою та санітарного очищення території району.
4.4.4. Організація та контроль за дотриманням Правил благоустрою на території району.
4.4.5. Сприяння створенню органів самоорганізації населення на території району.
4.4.6. Видання розпоряджень адміністрації про закріплення допоміжних нежитлових приміщень за квартирами громадян, з метою поліпшення побутових умов, без права продажу та передачі в орендне користування, за умови погодження із співвласниками будинку.
4.4.7. Участь у роботі з приймання-передавання до комунальної власності міста об’єктів комунального призначення на території району.
4.4.8. Впровадження на території району державних і загальноміських програм по галузі ЖКГ.
4.4.9. Погодження контрактів з керівниками житлово-експлуатаційних підприємств міської комунальної власності, які діють на території району, участь у комісіях по проведенню конкурсів з обслуговування житлового фонду міської комунальної власності.
4.4.10. Сприяння газифікації, прокладанню мереж водопостачання, якісного енергозбереження, будівництву доріг на території існуючого житлового фонду приватного сектору.
4.4.11. Координація робіт з експлуатації, підготовки до роботи в осінньо-зимовий період, ліквідації наслідків стихійних явищ на об’єктах соціального, культурного та побутового призначення відомчого житлового фонду, розташованого на території району.
4.4.12. Розгляд скарг, заяв, звернень громадян та суб’єктів господарювання з питань експлуатації житла та благоустрою відповідно  до компетенції адміністрації району.
4.4.13. Організація та контроль за розробкою відповідних документів щодо приймання-передачі до комунальної власності міста об’єктів та мереж, які не мають балансової належності, на території району, виконання функцій замовника з проведення необхідних ремонтних робіт на цих об’єктах, з наступною передачею їх на баланс спеціалізованим підприємствам.
4.4.14. Участь у розробленні цільових міських програм щодо охорони навколишнього середовища.
4.4.15. Ремонт внутрішньоквартальних проїздів, доріг та тротуарів приватного сектору.
4.4.16. Ліквідація несанкціонованих звалищ сміття та надання до виконкому міської ради пропозицій щодо розміщення об’єктів різного призначення на вивільнених територіях.
4.4.17. Організація покосу трави зелених зон на прилеглих і закріплених територіях, контроль за виконанням робіт.
4.4.18. В окремих випадках, за дорученням органів місцевого самоврядування, організація робіт по реконструкції та капітальному ремонту житлового фонду, об’єктів соціальної сфери, доріг, інженерних мереж та споруд.
4.4.19. Участь у проведенні конкурсу з визначення перевізників твердих побутових відходів для суб'єктів господарювання незалежно від форм власності на закріплених за районом територіях.
4.4.20. Виконання функцій:
- переведення багатоповерхових житлових будинків міської комунальної власності на автономне опалення у зв’язку з ліквідацією котелень та в інших випадках;
- забезпечення встановлення аншлагів вулиць міста та номерних знаків на будівлях всіх форм власності;
- утримання зелених насаджень (покіс трави, санітарне очищення, висадження квітів) по вулицях міста відповідно до затвердженого Переліку;
- організація та виконання робіт по знесенню та санітарній обрізці дерев і кущів на території приватного сектору та на території, прилеглій до відомчого житлового фонду;
- санітарне очищення та утримання скверів, парків та бульварної частини вулиць згідно із закріпленням відповідальності за територіями між департаментом ЖКГ та адміністраціями районів, що затверджується відповідними рішеннями виконавчого комітету міської ради;
- утримання громадських зупинкових комплексів (фарбування, ремонт пошкоджених елементів, конструкцій, урн).
4.4.21. Організація роботи з утримання, благоустрою, санітарного очищення житлового фонду приватного сектору.
4.4.22. Сприяння проведенню організаційної роботи з населенням щодо створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).
4.4.23. Участь у роботі комісії по обстеженню житлового фонду та інших об’єктів незалежно від форм власності на території району.
4.4.24. Контроль за обладнанням пандусами, поручнями та іншими конструкціями входів у житлові будинки й інші будівлі для створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями на території району, крім житлових будинків міської комунальної власності.
4.4.25. Проведення організаційних заходів щодо створення органів самоорганізації населення на території району, захисту інтересів органів місцевого самоврядування при вирішенні питань, пов’язаних з життєзабезпеченням мешканців.
4.4.26. Представлення органів місцевого самоврядування на території району при вирішенні всіх питань із забезпечення життєдіяльності об’єктів всіх форм власності.
4.4.27. Координація та контроль роботи ДП КП „Миколаївкомунтранс” „Абонентська служба району”.
4.4.28. Здійснення розрахунків дотацій на вивезення рідких відходів з туалетів житлового фонду комунальної власності міста та їх виплати згідно з актами виконаних робіт, наданими житлово-комунальними підприємствами.
4.4.29. Капітальний ремонт зовнішнього освітлення вулиць приватного сектору.
4.5. У галузі освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту
4.5.1. Сприяння вирішенню питань про надання дітям, студентам та інвалідам прав на безкоштовне користування об’єктами культури, фізкультури і спорту.
4.5.2. Організація районних святкових, культурно-масових заходів.
4.5.3. Організація оздоровлення дітей пільгових категорій.
4.5.4. Організація дозвілля учнівської та студентської молоді у вільний від навчання час, підтримка творчої та обдарованої молоді.
4.5.5. Розроблення та виконання заходів щодо запобігання насильству в сім'ї.
4.5.6. Організація та проведення заходів щодо профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі. Пропаганда здорового способу життя серед дітей, молоді та сімей.
4.5.7. Підтримка діяльності молодіжних і жіночих громадських організацій та об’єднань.
4.5.8. Організація та проведення спортивно-масових і фізкультурно-оздоровчих заходів від районного до міжнародного рівнів.
4.5.9. Контроль за дотриманням вимог Закону України "Про фізичну культуру і спорт" підприємствами, установами і організаціями району незалежно від форм власності, в яких проводиться фізкультурно-оздоровча та спортивна робота.
4.5.10. Підтримка діяльності спортивних та фізкультурно-оздоровчих установ і організацій району.
4.5.11. Участь у розробленні міських комплексних програм розвитку фізичної культури і спорту, окремих видів спорту та розробка аналогічних районних програм.
4.5.12. Визначення пріоритетних видів спорту в районі та підтримка їх розвитку.
4.5.13. Підтримка діяльності установ та організацій, в яких проводиться фізкультурно-оздоровча та спортивна робота серед інвалідів.
4.5.14. Ведення обліку та видача посвідчення батьків багатодітної сім'ї, посвідчення дитини з багатодітної сім'ї.
4.5.15. Організація нарад і конференцій, проведення інформаційно-просвітницьких семінарів, виготовлення методичних матеріалів з питань щодо молоді, культури, сім'ї та спорту.
4.5.16. Організація, проведення та узгодження дій і заходів на виконання комплексних програм, спрямованих на поліпшення становища сімей, жінок та дітей.
4.5.17. Ведення роботи з багатодітними матерями щодо підготовки документів на присвоєння почесного звання "Мати-героїня".
4.5.18. Організація роботи з багатодітними сім’ями району (проведення роботи щодо обліку багатодітних сімей району, надання інформації про соціально-економічні та статистичні відомості щодо багатодітних сімей в районі).
4.5.19. Організація та проведення заходів щодо реалізації гендерної політики в районі, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
4.5.20. Організація та проведення заходів з сучасною українською родиною щодо збереження сімейних традицій та цінностей, визначення пріоритетів розвитку сім'ї.
4.5.21. Організація та проведення роботи щодо обліку сімей з дітьми у районі.
4.5.22. Організація та проведення заходів із протидії проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації в молодіжному середовищі.
4.6. У сфері соціального захисту населення
4.6.1. Розгляд заяв громадян про надання адресної грошової допомоги, передача протоколів засідань районної комісії до департаменту праці та соціального захисту населення для підготовки проекту рішення виконавчого комітету.
4.6.2. Надання допомоги на поховання згідно з чинним законодавством.
4.6.3. Сприяння організації проведення оплачуваних громадських робіт.
4.6.4. Виконання заходів міської програми зайнятості населення в частині організації роботи комісій по легалізації зайнятості та погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності, розташованих на території району, згідно з чинним законодавством.
4.7. У галузі оборонної роботи
4.7.1.Сприяння організації призову громадян на строкову військову й альтернативну службу, підготовка молоді до служби, доведення до відома населення наказу про оголошення мобілізації.
4.7.2. Організація заходів, пов’язаних з мобілізаційною підготовкою і цивільною обороною в районі.
4.7.3. Організація шефства над особовим складом військових частин.
4.7.4. Організація військово-патріотичного виховання населення.
4.8. З питання забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян
4.8.1. Організація та контроль за роботою громадських пунктів охорони правопорядку на території району.
4.8.2. Складання протоколів та розгляд справ про адміністративні правопорушення в межах повноважень, установлених чинним законодавством. Забезпечення діяльності районної адміністративної комісії.
4.8.3. Сприяння діяльності правоохоронних органів району.
4.8.4. Організація роботи комісій і служб:
адміністративної;
у справах дітей;
спостережної;
інших, необхідних для здійснення повноважень.
4.8.5. Забезпечення здійснення на території району профілактичних заходів щодо виявлення та усунення причин і умов, які сприяють вчиненню дітьми правопорушень, та поширення бездоглядності серед підлітків.
4.8.6. Здійснення самостійно або разом з іншими виконавчими органами міської ради, підприємствами, установами, об’єднаннями громадян заходів, спрямованих на поліпшення становища дітей, їхнього соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей.
4.8.7. Здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у спеціальних установах для дітей, організацією виховної роботи у навчальних закладах усіх форм власності та за місцем проживання.
4.8.8. Забезпечення у межах своєї компетенції контролю за виконанням законодавства щодо соціального захисту дітей, дотримання законодавства про працю дітей на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності.
4.8.9. Організація правового соціально-психологічного консультування дітей та їхніх батьків, створення консультаційних пунктів.
4.8.10. Виявлення і ведення обліку дітей відповідно до вимог чинного законодавства про облік дітей.
4.8.11. Забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
4.8.12. Підготовка рішень виконавчого комітету міської ради з питань опіки та піклування, відчуження майна.
4.9. У галузі будівництва
4.9.1. Погодження питань переведення житлових приміщень у нежитлові приміщення на початковому етапі.
4.9.2. Видання розпоряджень про приєднання внутрішньобудинкових місць загального користування до квартир, кімнат у гуртожитках з метою поліпшення житлових умов громадян з врахуванням згоди співвласника.
4.9.3. Видання розпоряджень про приєднання допоміжних приміщень до квартир, кімнат у гуртожитках громадян з метою поліпшення їхніх житлово-побутових умов з врахуванням згоди співвласника.
4.9.4. Підготовка пропозицій та погодження планів будівництва на території району електричних, водопровідних, каналізаційних, теплових, газових мереж та інженерних споруд.
4.9.5. Видання розпоряджень про дозвіл на переобладнання, перепланування та реконструкцію житлового будинку, що належить громадянинові на праві приватної власності, реконструкцію та будівництво господарчих будівель та споруд на території існуючих домоволодінь на підставі позитивних висновків відповідних служб (управління містобудування та архітектури, СЕС, МНС).
4.9.6. Видання розпоряджень про дозвіл на переобладнання та перепланування квартир, кімнат у гуртожитках без внесення змін у несучі конструкції, улаштування балконів та лоджій без додаткового надання земельної ділянки (з метою поліпшення житлових умов у багатоквартирних житлових будинках) на підставі позитивних висновків відповідних служб (управління містобудування та архітектури, СЕС, МНС).
4.9.7. Видання розпоряджень про дозвіл на знесення та зняття з обліку знесених житлових будинків, які знаходяться у приватній власності.
4.9.8. Підготовка та подання до суду від імені міської ради позовних заяв щодо знесення самовільно побудованих будівель і споруд, розташованих на землях територіальної громади міста.
4.9.9. Підготовка матеріалів до суду щодо знесення самовільно побудованих будівель і споруд, у разі відхилення від існуючого проекту та порушення будівельних норм і правил.
4.9.10. Видання розпоряджень про погодження прийняття приватних будівель, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, в експлуатацію на підставі позитивних висновків відповідних служб (СЕС, МНС, управління містобудування та архітектури) та висновку про технічний стан будівлі, наданий організацією, яка має відповідну ліцензію на цей вид діяльності.
4.9.11. Видання розпоряджень про готовність квартир, кімнат та приміщень у гуртожитках, житлових будинків, господарських споруд і будівель, садових (дачних) будинків, будинків рибалок та гаражів, у тому числі споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, до експлуатації на підставі позитивних висновків відповідних служб (СЕС, МНС, управління містобудування та архітектури) та висновку про технічний стан будівлі, наданий організацією, яка має відповідну ліцензію на цей вид діяльності.
 
5. Права адміністрації району
 
5.1.Адміністрація району має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до її компетенції;
- здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до її компетенції;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;
- скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до її компетенції;
- інші права, які належать до компетенції адміністрації району.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення  адміністрації району
 
6.1.  Адміністрація району утримується за рахунок коштів міського бюджету.
6.2. Працівники адміністрації району є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб адміністрації району
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватись високої культури спілкування, не допускати дій та вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи адміністрації району несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб адміністрації району при здійсненні ними  своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
            8. Заключні положення       
 
8.1. Припинення діяльності адміністрації району здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2.Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
___________________________________________________________
 

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про адміністрацію Ленінського району Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Адміністрація Ленінського району Миколаївської міської ради /далі – адміністрація району/ є  виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим  виконавчому комітету та міському голові.
1.2. Адміністрація району у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим  Положенням.
1.3. Адміністрація району є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Адміністрація району має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Адміністрація району:
- у межах своїх повноважень бере участь в реалізації політики органів місцевого самоврядування у відповідній галузі або сфері виконавчого органу;
- здійснює у встановленому порядку управління окремими галузями або сферами діяльності, зокрема у межах, визначених міською радою та її виконавчим комітетом, управління майном підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління адміністрації району;
- виконує відповідно до законодавства контрольно-наглядові функції у відповідній галузі або сфері діяльності;
- здійснює регулятивні та дозвільно-реєстраційні функції щодо фізичних та юридичних осіб;
- узагальнює практику застосування законодавства, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення і вносить їх на розгляд міського голови, виконавчого комітету, міської ради;
- забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу;
- здійснює інші функції, що випливають з покладених на неї завдань.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Адміністрацію району очолює голова, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Голова адміністрації району безпосередньо підпорядкований міському голові, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структуру адміністрації району та  штатну чисельність затверджує міський голова.
3.3. Голова адміністрації має першого заступника та заступників, яких призначає на посади та звільняє з посад міський голова у порядку, визначеному законодавством.
Заступники голови адміністрації виконують функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених головою адміністрації.
Інших посадових осіб місцевого самоврядування адміністрації району призначає на посади і звільняє з посад міський голова у порядку, визначеному законодавством.
3.4. Голова адміністрації району:
3.4.1 Затверджує Положення про структурні підрозділи адміністрації району та функціональні обов’язки працівників адміністрації району.
3.4.2. Приймає на роботу та звільняє в установленому порядку працівників адміністрації району, які не є посадовими особами місцевого самоврядування.
3.4.3. Здійснює керівництво діяльністю адміністрації району, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради за виконання покладених на адміністрацію району завдань.
3.4.4. Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників адміністрації району.
3.4.5. Підписує видані у межах компетенції адміністрації району розпорядження, накази, організовує перевірку їх виконання.
Розпорядження, накази голови адміністрації району набувають чинності з моменту підписання.
Розпорядження голови адміністрації району обов’язкові для виконання всіма громадянами і юридичними особами на території району.
Розпорядження голови адміністрації району, що суперечать діючому законодавству України і виходять за межі його повноважень, скасовуються виконкомом Миколаївської міської ради, міською радою або у судовому порядку.
3.4.6. Вирішує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.4.7. Вносить клопотання міському голові про присвоєння рангів посадовим особам місцевого самоврядування – працівникам адміністрації району.
3.4.8. Подає пропозиції міському голові щодо штатного розпису працівників адміністрації з розрахунком кошторисів на їхнє утримання, у межах затвердженої штатної чисельності та витрат на утримання.
3.4.9.   Вносить пропозиції міському голові щодо структури адміністрації району.
3.4.10. Організовує виконання розпоряджень міського голови, рішень міської ради та виконкому міської ради на території району.
3.4.11. Є головним розпорядником бюджетних коштів.
3.4.12. У межах своїх повноважень представляє адміністрацію району у відносинах з державними й громадськими організаціями, іншими органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та громадянами.
3.4.13. Організовує прийом громадян на території району, розглядає пропозиції, заяви і скарги з питань, віднесених до повноважень адміністрації району, приймає щодо них рішення і контролює їх виконання.
3.4.14. У межах своїх повноважень укладає договори й угоди з підприємствами й організаціями всіх форм власності, з державними і громадськими організаціями.
3.4.15. Створює міжвідомчу комісію, яка виконує функції консультативно-дорадчого органу в районі.
3.4.16. Забезпечує інформування жителів району про діяльність адміністрації району.
3.4.17. Сприяє скликанню загальних зборів громадян за місцем проживання.
3.4.18. Звертається до суду з питань про визнання незаконними дій підприємств, установ, організацій, розташованих у відповідному адміністративному районі, які обмежують права жителів району, а також повноваження адміністрації району.
3.4.19. Сприяє діяльності депутатів усіх рівнів, депутатських груп та фракцій міської ради.
3.4.20. Вносить пропозиції міському голові про призначення та звільнення з посад керівників підприємств, установ, організацій комунальної власності, які підпорядковані адміністрації району.
3.4.21. У межах своїх повноважень видає довіреності, відкриває банківські рахунки.
3.4.22. Керує цивільною обороною району.
3.4.23. Спрямовує та координує діяльність органів самоорганізації населення на території району.
3.4.24. Розробляє проекти нормативно-правових актів (рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови); проводить експертизу проектів, пов’язаних з виконанням завдань, покладених на адміністрацію  району.
3.4.25. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішенням міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція адміністрації району
 
4.1. У галузі соціально-економічного і культурного розвитку, планування й обліку
4.1.1. Сприяння забезпеченню збалансованого економічного та соціального розвитку території району, ефективному використанню закріплених матеріальних, трудових і фінансових ресурсів.
4.1.2. Підготовка пропозицій до програм соціально-економічного й культурного розвитку міста.
4.1.3. Залучення на договірних засадах підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, до участі в соціально-економічному розвитку району, координації цієї роботи на його території.
4.1.4. Забезпечення виконання вимог діючого законодавства про вибори депутатів усіх рівнів, Президента України, референдумів щодо забезпечення виборчих дільниць приміщеннями, матеріально-технічним обладнанням, засобами зв’язку, інвентарем, оргтехнікою, виборчими скриньками, кабінами для голосування, створення місць для розміщення агітаційних матеріалів.
Забезпечення збереження матеріальних цінностей після проведення виборчої кампанії.
4.1.5. Сприяння організації проведення зборів, конференцій жителів за місцем проживання. Надання приміщень, скриньок для голосування, бланків бюлетенів, протоколів. Забезпечення проведення заходів щодо недопущення порушень громадського порядку під час проведення зборів, конференцій.
Проведення перевірки відомостей, що містяться в поданих документах, на отримання дозволу на створення органу самоорганізації населення або на його реєстрацію, на відповідність вимогам законодавства та рішенням міської ради.
4.1.6. Розгляд клопотань підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності і внесення у встановленому порядку до виконавчої влади подання про нагородження державними нагородами України та нагородами і відзнаками місцевих органів влади.
4.1.7. Ведення  Державного реєстру виборців району.
4.1.8. Складання списків виборців для проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Миколаївської обласної ради, депутатів Миколаївської міської ради, Миколаївського міського голови, всеукраїнських та місцевих референдумів.
4.1.9. Сприяння на території району діяльності комісії з проведення перепису населення.
4.1.10. Сприяння діяльності органів державної статистики й контролю, передача та отримання від них відомостей, необхідних для виконання повноважень адміністрації району в межах чинного законодавства.
4.1.11. Забезпечення розроблення заходів з питань цивільної оборони та готовності підприємств, які розташовані на території району, до роботи в умовах надзвичайних ситуацій.
4.1.12. Участь у підготовці інформації щодо виконання рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови з питань соціально-економічного розвитку міста.
4.1.13. Сприяння розвитку підприємництва, малого та середнього бізнесу на території району.
4.2. У галузі бюджету, фінансів і цін
4.2.1. Участь у розробленні проекту бюджету міста Миколаєва і подання пропозицій виконавчому органу Миколаївської міської ради департаменту фінансів.
4.2.2. Сприяння здійсненню, відповідно до законодавства, контролю за дотриманням зобов’язань щодо платежів до місцевого бюджету на підприємствах і в організаціях незалежно від форми власності.
4.2.3. Здійснення фінансування витрат, пов’язаних з виконанням повноважень, визначених даним Положенням.
4.2.4. Участь у залученні на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та коштів населення, а також бюджетних коштів на будівництво, розширення, ремонт і утримання на пайових засадах об’єктів соціальної інфраструктури та благоустрій району.
4.2.5. За дорученням виконкому міської ради участь у здійсненні контролю за дотриманням цін і тарифів на території району.
4.3. У галузі побутового та торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку
4.3.1. Виконання рішень міської ради, виконкому міської ради та розпоряджень міського голови з питань додержання законодавства щодо захисту прав споживачів, організації торгівлі, ресторанного господарства та надання послуг населенню.
4.3.2. Сприяння проведенню масових акцій рекламного характеру на території району.
4.3.3. Участь представника адміністрації району в роботі Конкурсного комітету по перевезенню пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Миколаєві. Здійснення контролю на території району за дотриманням договірних зобов’язань переможцями конкурсу.
4.3.4. Внесення пропозицій щодо сприяння розвитку всіх форм торгівлі на території району.
4.3.5. Розгляд та видача документів дозвільного характеру на розміщення об’єктів виносної та сезонної торгівлі в єдиному міському дозвільному центрі.
4.3.6. Розробка заходів з питань харчування населення району в умовах надзвичайних ситуацій.
4.3.7. Реалізація державних і загальноміських програм з підтримки та розвитку підприємництва.
4.3.8. Участь у погодженні в установленому порядку розміщення зовнішньої реклами на території району.
4.3.9. Сприяння проведенню державного контролю за здійсненням операцій з металобрухтом згідно з чинним законодавством.
4.3.10. Погодження змін різновидів господарської діяльності об’єктів підприємницької діяльності на території району.
4.3.11. Внесення пропозицій щодо відкриття нових та зміни діючих маршрутів автотранспорту по перевезенню пасажирів на території району.
4.3.12. Погодження питань переведення житлових приміщень у нежитлові для здійснення господарської діяльності.
4.4. У галузі житлово-комунального господарства
4.4.1. Участь у формуванні планів робіт по утриманню об’єктів ЖКГ на території району, у тому числі виконавчого органу Миколаївської міської ради департаменту ЖКГ.
4.4.2. Координація та контроль за організацією робіт житлово-комунальними підприємствами всіх форм власності згідно з діючими нормами по експлуатації житлового фонду, відомчого житлового фонду та прибудинкових територій.
4.4.3. Контроль за організацією робіт з утримання, благоустрою та санітарного очищення території району.
4.4.4. Організація та контроль за дотриманням Правил благоустрою на території району.
4.4.5. Сприяння створенню органів самоорганізації населення на території району.
4.4.6. Видання розпоряджень адміністрації про закріплення допоміжних нежитлових приміщень за квартирами громадян, з метою поліпшення побутових умов, без права продажу та передачі в орендне користування, за умови погодження із співвласниками будинку.
4.4.7. Участь у роботі з приймання-передавання до комунальної власності міста об’єктів комунального призначення на території району.
4.4.8. Впровадження на території району державних і загальноміських програм по галузі ЖКГ.
4.4.9. Погодження контрактів з керівниками житлово-експлуатаційних підприємств міської комунальної власності, які діють на території району, участь у комісіях по проведенню конкурсів з обслуговування житлового фонду міської комунальної власності.
4.4.10. Сприяння газифікації, прокладанню мереж водопостачання, якісного енергозбереження, будівництву доріг на території існуючого житлового фонду приватного сектору.
4.4.11. Координація робіт з експлуатації, підготовки до роботи в осінньо-зимовий період, ліквідації наслідків стихійних явищ на об’єктах соціального, культурного та побутового призначення відомчого житлового фонду, розташованого на території району.
4.4.12. Розгляд скарг, заяв, звернень громадян та суб’єктів господарювання з питань експлуатації житла та благоустрою відповідно  до компетенції адміністрації району.
4.4.13. Організація та контроль за розробкою відповідних документів щодо приймання-передачі до комунальної власності міста об’єктів та мереж, які не мають балансової належності, на території району, виконання функцій замовника з проведення необхідних ремонтних робіт на цих об’єктах, з наступною передачею їх на баланс спеціалізованим підприємствам.
4.4.14. Участь у розробленні цільових міських програм щодо охорони навколишнього середовища.
4.4.15. Ремонт внутрішньоквартальних проїздів, доріг та тротуарів приватного сектору.
4.4.16. Ліквідація несанкціонованих звалищ сміття та надання до виконкому міської ради пропозицій щодо розміщення об’єктів різного призначення на вивільнених територіях.
4.4.17. Організація покосу трави зелених зон на прилеглих і закріплених територіях, контроль за виконанням робіт.
4.4.18. В окремих випадках, за дорученням органів місцевого самоврядування, організація робіт по реконструкції та капітальному ремонту житлового фонду, об’єктів соціальної сфери, доріг, інженерних мереж та споруд.
4.4.19. Участь у проведенні конкурсу з визначення перевізників твердих побутових відходів для суб'єктів господарювання незалежно від форм власності на закріплених за районом територіях.
4.4.20. Виконання функцій:
- переведення багатоповерхових житлових будинків міської комунальної власності на автономне опалення у зв’язку з ліквідацією котелень та в інших випадках;
- забезпечення встановлення аншлагів вулиць міста та номерних знаків на будівлях всіх форм власності;
- утримання зелених насаджень (покіс трави, санітарне очищення, висадження квітів) по вулицях міста відповідно до затвердженого Переліку;
- організація та виконання робіт по знесенню та санітарній обрізці дерев і кущів на території приватного сектору та на території, прилеглій до відомчого житлового фонду;
- санітарне очищення та утримання скверів, парків та бульварної частини вулиць згідно із закріпленням відповідальності за територіями між департаментом ЖКГ та адміністраціями районів, що затверджується відповідними рішеннями виконавчого комітету міської ради;
- утримання громадських зупинкових комплексів (фарбування, ремонт пошкоджених елементів, конструкцій, урн).
4.4.21. Організація роботи з утримання, благоустрою, санітарного очищення житлового фонду приватного сектору.
4.4.22. Сприяння проведенню організаційної роботи з населенням щодо створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).
4.4.23. Участь у роботі комісії по обстеженню житлового фонду та інших об’єктів незалежно від форм власності на території району.
4.4.24. Контроль за обладнанням пандусами, поручнями та іншими конструкціями входів у житлові будинки й інші будівлі для створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями на території району, крім житлових будинків міської комунальної власності.
4.4.25. Проведення організаційних заходів щодо створення органів самоорганізації населення на території району, захисту інтересів органів місцевого самоврядування при вирішенні питань, пов’язаних з життєзабезпеченням мешканців.
4.4.26. Представлення органів місцевого самоврядування на території району при вирішенні всіх питань із забезпечення життєдіяльності об’єктів всіх форм власності.
4.4.27. Координація та контроль роботи ДП КП „Миколаївкомунтранс” „Абонентська служба району”.
4.4.28. Здійснення розрахунків дотацій на вивезення рідких відходів з туалетів житлового фонду комунальної власності міста та їх виплати згідно з актами виконаних робіт, наданими житлово-комунальними підприємствами.
4.4.29. Капітальний ремонт зовнішнього освітлення вулиць приватного сектору.
4.5. У галузі освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту
4.5.1. Сприяння вирішенню питань про надання дітям, студентам та інвалідам прав на безкоштовне користування об’єктами культури, фізкультури і спорту.
4.5.2. Організація районних святкових, культурно-масових заходів.
4.5.3. Організація оздоровлення дітей пільгових категорій.
4.5.4. Організація дозвілля учнівської та студентської молоді у вільний від навчання час, підтримка творчої та обдарованої молоді.
4.5.5. Розроблення та виконання заходів щодо запобігання насильству в сім'ї.
4.5.6. Організація та проведення заходів щодо профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі. Пропаганда здорового способу життя серед дітей, молоді та сімей.
4.5.7. Підтримка діяльності молодіжних і жіночих громадських організацій та об’єднань.
4.5.8. Організація та проведення спортивно-масових і фізкультурно-оздоровчих заходів від районного до міжнародного рівнів.
4.5.9. Контроль за дотриманням вимог Закону України "Про фізичну культуру і спорт" підприємствами, установами і організаціями району незалежно від форм власності, в яких проводиться фізкультурно-оздоровча та спортивна робота.
4.5.10. Підтримка діяльності спортивних та фізкультурно-оздоровчих установ і організацій району.
4.5.11. Участь у розробленні міських комплексних програм розвитку фізичної культури і спорту, окремих видів спорту та розробка аналогічних районних програм.
4.5.12. Визначення пріоритетних видів спорту в районі та підтримка їх розвитку.
4.5.13. Підтримка діяльності установ та організацій, в яких проводиться фізкультурно-оздоровча та спортивна робота серед інвалідів.
4.5.14. Ведення обліку та видача посвідчення батьків багатодітної сім'ї, посвідчення дитини з багатодітної сім'ї.
4.5.15. Організація нарад і конференцій, проведення інформаційно-просвітницьких семінарів, виготовлення методичних матеріалів з питань щодо молоді, культури, сім'ї та спорту.
4.5.16. Організація, проведення та узгодження дій і заходів на виконання комплексних програм, спрямованих на поліпшення становища сімей, жінок та дітей.
4.5.17. Ведення роботи з багатодітними матерями щодо підготовки документів на присвоєння почесного звання "Мати-героїня".
4.5.18. Організація роботи з багатодітними сім’ями району (проведення роботи щодо обліку багатодітних сімей району, надання інформації про соціально-економічні та статистичні відомості щодо багатодітних сімей в районі).
4.5.19. Організація та проведення заходів щодо реалізації гендерної політики в районі, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
4.5.20. Організація та проведення заходів з сучасною українською родиною щодо збереження сімейних традицій та цінностей, визначення пріоритетів розвитку сім'ї.
4.5.21. Організація та проведення роботи щодо обліку сімей з дітьми у районі.
4.5.22. Організація та проведення заходів із протидії проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації в молодіжному середовищі.
4.6. У сфері соціального захисту населення
4.6.1. Розгляд заяв громадян про надання адресної грошової допомоги, передача протоколів засідань районної комісії до департаменту праці та соціального захисту населення для підготовки проекту рішення виконавчого комітету.
4.6.2. Надання допомоги на поховання згідно з чинним законодавством.
4.6.3. Сприяння організації проведення оплачуваних громадських робіт.
4.6.4. Виконання заходів міської програми зайнятості населення в частині організації роботи комісій по легалізації зайнятості та погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності, розташованих на території району, згідно з чинним законодавством.
4.7. У галузі оборонної роботи
4.7.1.Сприяння організації призову громадян на строкову військову й альтернативну службу, підготовка молоді до служби, доведення до відома населення наказу про оголошення мобілізації.
4.7.2. Організація заходів, пов’язаних з мобілізаційною підготовкою і цивільною обороною в районі.
4.7.3. Організація шефства над особовим складом військових частин.
4.7.4. Організація військово-патріотичного виховання населення.
4.8. З питання забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян
4.8.1. Організація та контроль за роботою громадських пунктів охорони правопорядку на території району.
4.8.2. Складання протоколів та розгляд справ про адміністративні правопорушення в межах повноважень, установлених чинним законодавством. Забезпечення діяльності районної адміністративної комісії.
4.8.3. Сприяння діяльності правоохоронних органів району.
4.8.4. Організація роботи комісій і служб:
адміністративної;
у справах дітей;
спостережної;
інших, необхідних для здійснення повноважень.
4.8.5. Забезпечення здійснення на території району профілактичних заходів щодо виявлення та усунення причин і умов, які сприяють вчиненню дітьми правопорушень, та поширення бездоглядності серед підлітків.
4.8.6. Здійснення самостійно або разом з іншими виконавчими органами міської ради, підприємствами, установами, об’єднаннями громадян заходів, спрямованих на поліпшення становища дітей, їхнього соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей.
4.8.7. Здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у спеціальних установах для дітей, організацією виховної роботи у навчальних закладах усіх форм власності та за місцем проживання.
4.8.8. Забезпечення у межах своєї компетенції контролю за виконанням законодавства щодо соціального захисту дітей, дотримання законодавства про працю дітей на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності.
4.8.9. Організація правового соціально-психологічного консультування дітей та їхніх батьків, створення консультаційних пунктів.
4.8.10. Виявлення і ведення обліку дітей відповідно до вимог чинного законодавства про облік дітей.
4.8.11. Забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
4.8.12. Підготовка рішень виконавчого комітету міської ради з питань опіки та піклування, відчуження майна.
4.9. У галузі будівництва
4.9.1. Погодження питань переведення житлових приміщень у нежитлові приміщення на початковому етапі.
4.9.2. Видання розпоряджень про приєднання внутрішньобудинкових місць загального користування до квартир, кімнат у гуртожитках з метою поліпшення житлових умов громадян з врахуванням згоди співвласника.
4.9.3. Видання розпоряджень про приєднання допоміжних приміщень до квартир, кімнат у гуртожитках громадян з метою поліпшення їхніх житлово-побутових умов з врахуванням згоди співвласника.
4.9.4. Підготовка пропозицій та погодження планів будівництва на території району електричних, водопровідних, каналізаційних, теплових, газових мереж та інженерних споруд.
4.9.5. Видання розпоряджень про дозвіл на переобладнання, перепланування та реконструкцію житлового будинку, що належить громадянинові на праві приватної власності, реконструкцію та будівництво господарчих будівель та споруд на території існуючих домоволодінь на підставі позитивних висновків відповідних служб (управління містобудування та архітектури, СЕС, МНС).
4.9.6. Видання розпоряджень про дозвіл на переобладнання та перепланування квартир, кімнат у гуртожитках без внесення змін у несучі конструкції, улаштування балконів та лоджій без додаткового надання земельної ділянки (з метою поліпшення житлових умов у багатоквартирних житлових будинках) на підставі позитивних висновків відповідних служб (управління містобудування та архітектури, СЕС, МНС).
4.9.7. Видання розпоряджень про дозвіл на знесення та зняття з обліку знесених житлових будинків, які знаходяться у приватній власності.
4.9.8. Підготовка та подання до суду від імені міської ради позовних заяв щодо знесення самовільно побудованих будівель і споруд, розташованих на землях територіальної громади міста.
4.9.9. Підготовка матеріалів до суду щодо знесення самовільно побудованих будівель і споруд, у разі відхилення від існуючого проекту та порушення будівельних норм і правил.
4.9.10. Видання розпоряджень про погодження прийняття приватних будівель, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, в експлуатацію на підставі позитивних висновків відповідних служб (СЕС, МНС, управління містобудування та архітектури) та висновку про технічний стан будівлі, наданий організацією, яка має відповідну ліцензію на цей вид діяльності.
4.9.11. Видання розпоряджень про готовність квартир, кімнат та приміщень у гуртожитках, житлових будинків, господарських споруд і будівель, садових (дачних) будинків, будинків рибалок та гаражів, у тому числі споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, до експлуатації на підставі позитивних висновків відповідних служб (СЕС, МНС, управління містобудування та архітектури) та висновку про технічний стан будівлі, наданий організацією, яка має відповідну ліцензію на цей вид діяльності.
 
5. Права адміністрації району
 
5.1.Адміністрація району має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до її компетенції;
- здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до її компетенції;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;
- скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до її компетенції;
- інші права, які належать до компетенції адміністрації району.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення  адміністрації району
 
6.1.  Адміністрація району утримується за рахунок коштів міського бюджету.
6.2. Працівники адміністрації району є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб адміністрації району
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватись високої культури спілкування, не допускати дій та вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи адміністрації району несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб адміністрації району при здійсненні ними  своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
            8. Заключні положення       
 
8.1. Припинення діяльності адміністрації району здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2.Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
___________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про адміністрацію Корабельного району Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Адміністрація Корабельного району Миколаївської міської ради /далі – адміністрація району/ є  виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим  виконавчому комітету та міському голові.
1.2. Адміністрація району у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим  Положенням.
1.3. Адміністрація району є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Адміністрація району має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Адміністрація району:
- у межах своїх повноважень бере участь в реалізації політики органів місцевого самоврядування у відповідній галузі або сфері виконавчого органу;
- здійснює у встановленому порядку управління окремими галузями або сферами діяльності, зокрема у межах, визначених міською радою та її виконавчим комітетом, управління майном підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління адміністрації району;
- виконує відповідно до законодавства контрольно-наглядові функції у відповідній галузі або сфері діяльності;
- здійснює регулятивні та дозвільно-реєстраційні функції щодо фізичних та юридичних осіб;
- узагальнює практику застосування законодавства, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення і вносить їх на розгляд міського голови, виконавчого комітету, міської ради;
- забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу;
- здійснює інші функції, що випливають з покладених на неї завдань.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Адміністрацію району очолює голова, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Голова адміністрації району безпосередньо підпорядкований міському голові, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структуру адміністрації району та  штатну чисельність затверджує міський голова.
3.3. Голова адміністрації має першого заступника та заступників, яких призначає на посади та звільняє з посад міський голова у порядку, визначеному законодавством.
Заступники голови адміністрації виконують функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених головою адміністрації.
Інших посадових осіб місцевого самоврядування адміністрації району призначає на посади і звільняє з посад міський голова у порядку, визначеному законодавством.
3.4. Голова адміністрації району:
3.4.1 Затверджує Положення про структурні підрозділи адміністрації району та функціональні обов’язки працівників адміністрації району.
3.4.2. Приймає на роботу та звільняє в установленому порядку працівників адміністрації району, які не є посадовими особами місцевого самоврядування.
3.4.3. Здійснює керівництво діяльністю адміністрації району, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради за виконання покладених на адміністрацію району завдань.
3.4.4. Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників адміністрації району.
3.4.5. Підписує видані у межах компетенції адміністрації району розпорядження, накази, організовує перевірку їх виконання.
Розпорядження, накази голови адміністрації району набувають чинності з моменту підписання.
Розпорядження голови адміністрації району обов’язкові для виконання всіма громадянами і юридичними особами на території району.
Розпорядження голови адміністрації району, що суперечать діючому законодавству України і виходять за межі його повноважень, скасовуються виконкомом Миколаївської міської ради, міською радою або у судовому порядку.
3.4.6. Вирішує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.4.7. Вносить клопотання міському голові про присвоєння рангів посадовим особам місцевого самоврядування – працівникам адміністрації району.
3.4.8. Подає пропозиції міському голові щодо штатного розпису працівників адміністрації з розрахунком кошторисів на їхнє утримання, у межах затвердженої штатної чисельності та витрат на утримання.
3.4.9.   Вносить пропозиції міському голові щодо структури адміністрації району.
3.4.10. Організовує виконання розпоряджень міського голови, рішень міської ради та виконкому міської ради на території району.
3.4.11. Є головним розпорядником бюджетних коштів.
3.4.12. У межах своїх повноважень представляє адміністрацію району у відносинах з державними й громадськими організаціями, іншими органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та громадянами.
3.4.13. Організовує прийом громадян на території району, розглядає пропозиції, заяви і скарги з питань, віднесених до повноважень адміністрації району, приймає щодо них рішення і контролює їх виконання.
3.4.14. У межах своїх повноважень укладає договори й угоди з підприємствами й організаціями всіх форм власності, з державними і громадськими організаціями.
3.4.15. Створює міжвідомчу комісію, яка виконує функції консультативно-дорадчого органу в районі.
3.4.16. Забезпечує інформування жителів району про діяльність адміністрації району.
3.4.17. Сприяє скликанню загальних зборів громадян за місцем проживання.
3.4.18. Звертається до суду з питань про визнання незаконними дій підприємств, установ, організацій, розташованих у відповідному адміністративному районі, які обмежують права жителів району, а також повноваження адміністрації району.
3.4.19. Сприяє діяльності депутатів усіх рівнів, депутатських груп та фракцій міської ради.
3.4.20. Вносить пропозиції міському голові про призначення та звільнення з посад керівників підприємств, установ, організацій комунальної власності, які підпорядковані адміністрації району.
3.4.21. У межах своїх повноважень видає довіреності, відкриває банківські рахунки.
3.4.22. Керує цивільною обороною району.
3.4.23. Спрямовує та координує діяльність органів самоорганізації населення на території району.
3.4.24. Розробляє проекти нормативно-правових актів (рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови); проводить експертизу проектів, пов’язаних з виконанням завдань, покладених на адміністрацію  району.
3.4.25. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішенням міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція адміністрації району
 
4.1. У галузі соціально-економічного і культурного розвитку, планування й обліку
4.1.1. Сприяння забезпеченню збалансованого економічного та соціального розвитку території району, ефективному використанню закріплених матеріальних, трудових і фінансових ресурсів.
4.1.2. Підготовка пропозицій до програм соціально-економічного й культурного розвитку міста.
4.1.3. Залучення на договірних засадах підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, до участі в соціально-економічному розвитку району, координації цієї роботи на його території.
4.1.4. Забезпечення виконання вимог діючого законодавства про вибори депутатів усіх рівнів, Президента України, референдумів щодо забезпечення виборчих дільниць приміщеннями, матеріально-технічним обладнанням, засобами зв’язку, інвентарем, оргтехнікою, виборчими скриньками, кабінами для голосування, створення місць для розміщення агітаційних матеріалів.
Забезпечення збереження матеріальних цінностей після проведення виборчої кампанії.
4.1.5. Сприяння організації проведення зборів, конференцій жителів за місцем проживання. Надання приміщень, скриньок для голосування, бланків бюлетенів, протоколів. Забезпечення проведення заходів щодо недопущення порушень громадського порядку під час проведення зборів, конференцій.
Проведення перевірки відомостей, що містяться в поданих документах, на отримання дозволу на створення органу самоорганізації населення або на його реєстрацію, на відповідність вимогам законодавства та рішенням міської ради.
4.1.6. Розгляд клопотань підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності і внесення у встановленому порядку до виконавчої влади подання про нагородження державними нагородами України та нагородами і відзнаками місцевих органів влади.
4.1.7. Ведення  Державного реєстру виборців району.
4.1.8. Складання списків виборців для проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Миколаївської обласної ради, депутатів Миколаївської міської ради, Миколаївського міського голови, всеукраїнських та місцевих референдумів.
4.1.9. Сприяння на території району діяльності комісії з проведення перепису населення.
4.1.10. Сприяння діяльності органів державної статистики й контролю, передача та отримання від них відомостей, необхідних для виконання повноважень адміністрації району в межах чинного законодавства.
4.1.11. Забезпечення розроблення заходів з питань цивільної оборони та готовності підприємств, які розташовані на території району, до роботи в умовах надзвичайних ситуацій.
4.1.12. Участь у підготовці інформації щодо виконання рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови з питань соціально-економічного розвитку міста.
4.1.13. Сприяння розвитку підприємництва, малого та середнього бізнесу на території району.
4.2. У галузі бюджету, фінансів і цін
4.2.1. Участь у розробленні проекту бюджету міста Миколаєва і подання пропозицій виконавчому органу Миколаївської міської ради департаменту фінансів.
4.2.2. Сприяння здійсненню, відповідно до законодавства, контролю за дотриманням зобов’язань щодо платежів до місцевого бюджету на підприємствах і в організаціях незалежно від форми власності.
4.2.3. Здійснення фінансування витрат, пов’язаних з виконанням повноважень, визначених даним Положенням.
4.2.4. Участь у залученні на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та коштів населення, а також бюджетних коштів на будівництво, розширення, ремонт і утримання на пайових засадах об’єктів соціальної інфраструктури та благоустрій району.
4.2.5. За дорученням виконкому міської ради участь у здійсненні контролю за дотриманням цін і тарифів на території району.
4.3. У галузі побутового та торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку
4.3.1. Виконання рішень міської ради, виконкому міської ради та розпоряджень міського голови з питань додержання законодавства щодо захисту прав споживачів, організації торгівлі, ресторанного господарства та надання послуг населенню.
4.3.2. Сприяння проведенню масових акцій рекламного характеру на території району.
4.3.3. Участь представника адміністрації району в роботі Конкурсного комітету по перевезенню пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Миколаєві. Здійснення контролю на території району за дотриманням договірних зобов’язань переможцями конкурсу.
4.3.4. Внесення пропозицій щодо сприяння розвитку всіх форм торгівлі на території району.
4.3.5. Розгляд та видача документів дозвільного характеру на розміщення об’єктів виносної та сезонної торгівлі в єдиному міському дозвільному центрі.
4.3.6. Розробка заходів з питань харчування населення району в умовах надзвичайних ситуацій.
4.3.7. Реалізація державних і загальноміських програм з підтримки та розвитку підприємництва.
4.3.8. Участь у погодженні в установленому порядку розміщення зовнішньої реклами на території району.
4.3.9. Сприяння проведенню державного контролю за здійсненням операцій з металобрухтом згідно з чинним законодавством.
4.3.10. Погодження змін різновидів господарської діяльності об’єктів підприємницької діяльності на території району.
4.3.11. Внесення пропозицій щодо відкриття нових та зміни діючих маршрутів автотранспорту по перевезенню пасажирів на території району.
4.3.12. Погодження питань переведення житлових приміщень у нежитлові для здійснення господарської діяльності.
4.4. У галузі житлово-комунального господарства
4.4.1. Участь у формуванні планів робіт по утриманню об’єктів ЖКГ на території району, у тому числі виконавчого органу Миколаївської міської ради департаменту ЖКГ.
4.4.2. Координація та контроль за організацією робіт житлово-комунальними підприємствами всіх форм власності згідно з діючими нормами по експлуатації житлового фонду, відомчого житлового фонду та прибудинкових територій.
4.4.3. Контроль за організацією робіт з утримання, благоустрою та санітарного очищення території району.
4.4.4. Організація та контроль за дотриманням Правил благоустрою на території району.
4.4.5. Сприяння створенню органів самоорганізації населення на території району.
4.4.6. Видання розпоряджень адміністрації про закріплення допоміжних нежитлових приміщень за квартирами громадян, з метою поліпшення побутових умов, без права продажу та передачі в орендне користування, за умови погодження із співвласниками будинку.
4.4.7. Участь у роботі з приймання-передавання до комунальної власності міста об’єктів комунального призначення на території району.
4.4.8. Впровадження на території району державних і загальноміських програм по галузі ЖКГ.
4.4.9. Погодження контрактів з керівниками житлово-експлуатаційних підприємств міської комунальної власності, які діють на території району, участь у комісіях по проведенню конкурсів з обслуговування житлового фонду міської комунальної власності.
4.4.10. Сприяння газифікації, прокладанню мереж водопостачання, якісного енергозбереження, будівництву доріг на території існуючого житлового фонду приватного сектору.
4.4.11. Координація робіт з експлуатації, підготовки до роботи в осінньо-зимовий період, ліквідації наслідків стихійних явищ на об’єктах соціального, культурного та побутового призначення відомчого житлового фонду, розташованого на території району.
4.4.12. Розгляд скарг, заяв, звернень громадян та суб’єктів господарювання з питань експлуатації житла та благоустрою відповідно  до компетенції адміністрації району.
4.4.13. Організація та контроль за розробкою відповідних документів щодо приймання-передачі до комунальної власності міста об’єктів та мереж, які не мають балансової належності, на території району, виконання функцій замовника з проведення необхідних ремонтних робіт на цих об’єктах, з наступною передачею їх на баланс спеціалізованим підприємствам.
4.4.14. Участь у розробленні цільових міських програм щодо охорони навколишнього середовища.
4.4.15. Ремонт внутрішньоквартальних проїздів, доріг та тротуарів приватного сектору.
4.4.16. Ліквідація несанкціонованих звалищ сміття та надання до виконкому міської ради пропозицій щодо розміщення об’єктів різного призначення на вивільнених територіях.
4.4.17. Організація покосу трави зелених зон на прилеглих і закріплених територіях, контроль за виконанням робіт.
4.4.18. В окремих випадках, за дорученням органів місцевого самоврядування, організація робіт по реконструкції та капітальному ремонту житлового фонду, об’єктів соціальної сфери, доріг, інженерних мереж та споруд.
4.4.19. Участь у проведенні конкурсу з визначення перевізників твердих побутових відходів для суб'єктів господарювання незалежно від форм власності на закріплених за районом територіях.
4.4.20. Виконання функцій:
- переведення багатоповерхових житлових будинків міської комунальної власності на автономне опалення у зв’язку з ліквідацією котелень та в інших випадках;
- забезпечення встановлення аншлагів вулиць міста та номерних знаків на будівлях всіх форм власності;
- утримання зелених насаджень (покіс трави, санітарне очищення, висадження квітів) по вулицях міста відповідно до затвердженого Переліку;
- організація та виконання робіт по знесенню та санітарній обрізці дерев і кущів на території приватного сектору та на території, прилеглій до відомчого житлового фонду;
- санітарне очищення та утримання скверів, парків та бульварної частини вулиць згідно із закріпленням відповідальності за територіями між департаментом ЖКГ та адміністраціями районів, що затверджується відповідними рішеннями виконавчого комітету міської ради;
- утримання громадських зупинкових комплексів (фарбування, ремонт пошкоджених елементів, конструкцій, урн).
4.4.21. Організація роботи з утримання, благоустрою, санітарного очищення житлового фонду приватного сектору.
4.4.22. Сприяння проведенню організаційної роботи з населенням щодо створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).
4.4.23. Участь у роботі комісії по обстеженню житлового фонду та інших об’єктів незалежно від форм власності на території району.
4.4.24. Контроль за обладнанням пандусами, поручнями та іншими конструкціями входів у житлові будинки й інші будівлі для створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями на території району, крім житлових будинків міської комунальної власності.
4.4.25. Проведення організаційних заходів щодо створення органів самоорганізації населення на території району, захисту інтересів органів місцевого самоврядування при вирішенні питань, пов’язаних з життєзабезпеченням мешканців.
4.4.26. Представлення органів місцевого самоврядування на території району при вирішенні всіх питань із забезпечення життєдіяльності об’єктів всіх форм власності.
4.4.27. Координація та контроль роботи ДП КП „Миколаївкомунтранс” „Абонентська служба району”.
4.4.28. Здійснення розрахунків дотацій на вивезення рідких відходів з туалетів житлового фонду комунальної власності міста та їх виплати згідно з актами виконаних робіт, наданими житлово-комунальними підприємствами.
4.4.29. Капітальний ремонт зовнішнього освітлення вулиць приватного сектору.
4.5. У галузі освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту
4.5.1. Сприяння вирішенню питань про надання дітям, студентам та інвалідам прав на безкоштовне користування об’єктами культури, фізкультури і спорту.
4.5.2. Організація районних святкових, культурно-масових заходів.
4.5.3. Організація оздоровлення дітей пільгових категорій.
4.5.4. Організація дозвілля учнівської та студентської молоді у вільний від навчання час, підтримка творчої та обдарованої молоді.
4.5.5. Розроблення та виконання заходів щодо запобігання насильству в сім'ї.
4.5.6. Організація та проведення заходів щодо профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі. Пропаганда здорового способу життя серед дітей, молоді та сімей.
4.5.7. Підтримка діяльності молодіжних і жіночих громадських організацій та об’єднань.
4.5.8. Організація та проведення спортивно-масових і фізкультурно-оздоровчих заходів від районного до міжнародного рівнів.
4.5.9. Контроль за дотриманням вимог Закону України "Про фізичну культуру і спорт" підприємствами, установами і організаціями району незалежно від форм власності, в яких проводиться фізкультурно-оздоровча та спортивна робота.
4.5.10. Підтримка діяльності спортивних та фізкультурно-оздоровчих установ і організацій району.
4.5.11. Участь у розробленні міських комплексних програм розвитку фізичної культури і спорту, окремих видів спорту та розробка аналогічних районних програм.
4.5.12. Визначення пріоритетних видів спорту в районі та підтримка їх розвитку.
4.5.13. Підтримка діяльності установ та організацій, в яких проводиться фізкультурно-оздоровча та спортивна робота серед інвалідів.
4.5.14. Ведення обліку та видача посвідчення батьків багатодітної сім'ї, посвідчення дитини з багатодітної сім'ї.
4.5.15. Організація нарад і конференцій, проведення інформаційно-просвітницьких семінарів, виготовлення методичних матеріалів з питань щодо молоді, культури, сім'ї та спорту.
4.5.16. Організація, проведення та узгодження дій і заходів на виконання комплексних програм, спрямованих на поліпшення становища сімей, жінок та дітей.
4.5.17. Ведення роботи з багатодітними матерями щодо підготовки документів на присвоєння почесного звання "Мати-героїня".
4.5.18. Організація роботи з багатодітними сім’ями району (проведення роботи щодо обліку багатодітних сімей району, надання інформації про соціально-економічні та статистичні відомості щодо багатодітних сімей в районі).
4.5.19. Організація та проведення заходів щодо реалізації гендерної політики в районі, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
4.5.20. Організація та проведення заходів з сучасною українською родиною щодо збереження сімейних традицій та цінностей, визначення пріоритетів розвитку сім'ї.
4.5.21. Організація та проведення роботи щодо обліку сімей з дітьми у районі.
4.5.22. Організація та проведення заходів із протидії проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації в молодіжному середовищі.
4.6. У сфері соціального захисту населення
4.6.1. Розгляд заяв громадян про надання адресної грошової допомоги, передача протоколів засідань районної комісії до департаменту праці та соціального захисту населення для підготовки проекту рішення виконавчого комітету.
4.6.2. Надання допомоги на поховання згідно з чинним законодавством.
4.6.3. Сприяння організації проведення оплачуваних громадських робіт.
4.6.4. Виконання заходів міської програми зайнятості населення в частині організації роботи комісій по легалізації зайнятості та погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності, розташованих на території району, згідно з чинним законодавством.
4.7. У галузі оборонної роботи
4.7.1.Сприяння організації призову громадян на строкову військову й альтернативну службу, підготовка молоді до служби, доведення до відома населення наказу про оголошення мобілізації.
4.7.2. Організація заходів, пов’язаних з мобілізаційною підготовкою і цивільною обороною в районі.
4.7.3. Організація шефства над особовим складом військових частин.
4.7.4. Організація військово-патріотичного виховання населення.
4.8. З питання забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян
4.8.1. Організація та контроль за роботою громадських пунктів охорони правопорядку на території району.
4.8.2. Складання протоколів та розгляд справ про адміністративні правопорушення в межах повноважень, установлених чинним законодавством. Забезпечення діяльності районної адміністративної комісії.
4.8.3. Сприяння діяльності правоохоронних органів району.
4.8.4. Організація роботи комісій і служб:
адміністративної;
у справах дітей;
спостережної;
інших, необхідних для здійснення повноважень.
4.8.5. Забезпечення здійснення на території району профілактичних заходів щодо виявлення та усунення причин і умов, які сприяють вчиненню дітьми правопорушень, та поширення бездоглядності серед підлітків.
4.8.6. Здійснення самостійно або разом з іншими виконавчими органами міської ради, підприємствами, установами, об’єднаннями громадян заходів, спрямованих на поліпшення становища дітей, їхнього соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей.
4.8.7. Здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у спеціальних установах для дітей, організацією виховної роботи у навчальних закладах усіх форм власності та за місцем проживання.
4.8.8. Забезпечення у межах своєї компетенції контролю за виконанням законодавства щодо соціального захисту дітей, дотримання законодавства про працю дітей на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності.
4.8.9. Організація правового соціально-психологічного консультування дітей та їхніх батьків, створення консультаційних пунктів.
4.8.10. Виявлення і ведення обліку дітей відповідно до вимог чинного законодавства про облік дітей.
4.8.11. Забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
4.8.12. Підготовка рішень виконавчого комітету міської ради з питань опіки та піклування, відчуження майна.
4.9. У галузі будівництва
4.9.1. Погодження питань переведення житлових приміщень у нежитлові приміщення на початковому етапі.
4.9.2. Видання розпоряджень про приєднання внутрішньобудинкових місць загального користування до квартир, кімнат у гуртожитках з метою поліпшення житлових умов громадян з врахуванням згоди співвласника.
4.9.3. Видання розпоряджень про приєднання допоміжних приміщень до квартир, кімнат у гуртожитках громадян з метою поліпшення їхніх житлово-побутових умов з врахуванням згоди співвласника.
4.9.4. Підготовка пропозицій та погодження планів будівництва на території району електричних, водопровідних, каналізаційних, теплових, газових мереж та інженерних споруд.
4.9.5. Видання розпоряджень про дозвіл на переобладнання, перепланування та реконструкцію житлового будинку, що належить громадянинові на праві приватної власності, реконструкцію та будівництво господарчих будівель та споруд на території існуючих домоволодінь на підставі позитивних висновків відповідних служб (управління містобудування та архітектури, СЕС, МНС).
4.9.6. Видання розпоряджень про дозвіл на переобладнання та перепланування квартир, кімнат у гуртожитках без внесення змін у несучі конструкції, улаштування балконів та лоджій без додаткового надання земельної ділянки (з метою поліпшення житлових умов у багатоквартирних житлових будинках) на підставі позитивних висновків відповідних служб (управління містобудування та архітектури, СЕС, МНС).
4.9.7. Видання розпоряджень про дозвіл на знесення та зняття з обліку знесених житлових будинків, які знаходяться у приватній власності.
4.9.8. Підготовка та подання до суду від імені міської ради позовних заяв щодо знесення самовільно побудованих будівель і споруд, розташованих на землях територіальної громади міста.
4.9.9. Підготовка матеріалів до суду щодо знесення самовільно побудованих будівель і споруд, у разі відхилення від існуючого проекту та порушення будівельних норм і правил.
4.9.10. Видання розпоряджень про погодження прийняття приватних будівель, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, в експлуатацію на підставі позитивних висновків відповідних служб (СЕС, МНС, управління містобудування та архітектури) та висновку про технічний стан будівлі, наданий організацією, яка має відповідну ліцензію на цей вид діяльності.
4.9.11. Видання розпоряджень про готовність квартир, кімнат та приміщень у гуртожитках, житлових будинків, господарських споруд і будівель, садових (дачних) будинків, будинків рибалок та гаражів, у тому числі споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт, до експлуатації на підставі позитивних висновків відповідних служб (СЕС, МНС, управління містобудування та архітектури) та висновку про технічний стан будівлі, наданий організацією, яка має відповідну ліцензію на цей вид діяльності.
 
5. Права адміністрації району
 
5.1.Адміністрація району має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до її компетенції;
- здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до її компетенції;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;
- скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до її компетенції;
- інші права, які належать до компетенції адміністрації району.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення  адміністрації району
 
6.1.  Адміністрація району утримується за рахунок коштів міського бюджету.
6.2. Працівники адміністрації району є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб адміністрації району
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватись високої культури спілкування, не допускати дій та вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи адміністрації району несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб адміністрації району при здійсненні ними  своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
            8. Заключні положення       
 
8.1. Припинення діяльності адміністрації району здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2.Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
___________________________________________________________
 

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про департамент фінансів Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Департамент фінансів  Миколаївської міської ради /далі - департамент/ є виконавчим органом Миколаївської міської ради (далі — міська рада). Здійснює функції місцевого фінансового органу відповідно до законодавства України зі складання, виконання бюджету, контролю за витрачанням коштів розпорядниками бюджетних коштів, а також інші функції, пов'язані з управлінням коштами міського бюджету міста Миколаєва (далі – міського бюджету). Департамент здійснює загальну організацію та управління виконанням міського бюджету, координує діяльність учасників бюджетного процесу з питань виконання міського бюджету.
1.2. Департамент у своїй діяльності керується Конституцією України, Бюджетним кодексом України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства фінансів України, розпорядженнями міського голови, рішеннями міської ради, її виконавчого комітету, цим Положенням.
1.3. Департамент підзвітний та підконтрольний міській раді, підпорядкований міському голові та виконавчому комітету міської ради.
1.4. Департамент є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Департамент має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
1.5. Фінансування видатків департаменту здійснюється за рахунок коштів міського бюджету відповідно до затвердженого кошторису.
1.6. Місцезнаходження департаменту (юридична адреса): 54027,                          м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Основними завданнями департаменту є:
2.1.1. Забезпечення реалізації державної бюджетної політики  та місцевого самоврядування.
2.1.2. Забезпечення концентрації фінансових ресурсів на пріоритетних напрямах соціально-економічного розвитку міста Миколаєва.
2.1.3. Здійснення заходів з підвищення ефективності управління місцевими фінансами.
2.1.4. Проведення разом з іншими виконавчими органами міської ради аналізу фінансово-економічного становища міста Миколаєва, перспектив його подальшого розвитку.
2.1.5. Участь у розробленні проекту програми соціально-економічного розвитку міста.
2.1.6. Розроблення в установленому порядку проекту рішення про міський бюджет на відповідний рік, організація роботи, пов'язаної із складенням та виконанням міського бюджету, координація діяльності учасників бюджетного процесу.
2.1.7. Подання проекту рішення про міський бюджет на відповідний рік на розгляд виконавчого комітету міської ради та міської ради.
2.1.8. Розроблення пропозицій з удосконалення методів фінансового і бюджетного планування та фінансування витрат.
2.1.9. Здійснення в межах своїх повноважень контролю за дотриманням бюджетного законодавства.
2.1.10. Надання до уповноваженого органу міської ради якісних інформаційних матеріалів про діяльність департаменту для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Структуру департаменту та штатну чисельність затверджує міський голова.
3.2. Департамент очолює заступник міського голови – директор департаменту фінансів, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою в порядку, передбаченому чинним законодавством.
Заступник міського голови – директор департаменту фінансів має заступника (заступників), який (які) за його поданням  призначається (призначаються)  на  посаду  і  звільняється (звільняються)  з посади міським головою в порядку, передбаченому чинним законодавством.
Інших працівників департаменту призначає на посади і звільняє з посад міський голова у порядку, визначеному законодавством.
3.3. Підпорядкованість структурних підрозділів департаменту заступнику міського голови – директору  департаменту  фінансів   та  його заступникам  встановлюється  заступником міського голови – директором департаменту фінансів.
3.4. Заступник міського голови – директор департаменту фінансів:
3.4.1. Здійснює керівництво діяльністю департаменту, несе персональну відповідальність за виконання покладених на департамент завдань, визначає ступінь відповідальності заступників директора департаменту, начальників структурних підрозділів департаменту.
3.4.2. Затверджує Положення про структурні підрозділи департаменту та функціональні обов'язки працівників департаменту.
3.4.3. Розпоряджається коштами у межах затвердженого кошторису доходів і видатків на утримання департаменту.
3.4.4. Затверджує плани роботи департаменту та його структурних підрозділів.
3.4.5. Вносить на розгляд міського голови для затвердження штатний розпис департаменту.
3.4.6. Формує кадровий резерв департаменту.
3.4.7. Є головним розпорядником бюджетних коштів за бюджетними призначеннями, встановленими рішенням міської ради про затвердження міського бюджету на відповідний рік.
3.4.8. Приймає рішення про включення бюджетного запиту до проекту міського бюджету та пропозицій до проекту рішення про внесення змін до рішення про міський бюджет перед поданням їх на розгляд виконавчого комітету міської ради та міської ради.
3.4.9. Представляє проект рішення про міський бюджет та зміни до нього на засіданні виконавчого комітету міської ради та на сесії міської ради.
3.4.10.  Затверджує розпис міського бюджету на рік і тимчасовий розпис на відповідний період.
3.4.11. Забезпечує відповідність розпису міського бюджету встановленим бюджетним призначенням.
3.4.12. Представляє звіт виконавчого комітету міської ради перед міською радою про виконання міського бюджету за відповідний рік.
3.4.13. У межах своїх повноважень представляє департамент у відносинах з державними і громадськими організаціями, іншими органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і громадянами.
3.4.14. У межах своєї компетенції проводить розробку та експертизу нормативно-правових актів (рішень міської ради та виконавчого комітету міської ради, розпоряджень міського голови та інші).
3.4.15. Погоджує проекти рішень міської ради, рішень виконавчого комітету міської ради, розпоряджень міського голови з питань, що належать до компетенції департаменту.
3.4.16. У межах своїх повноважень на основі та на виконання актів законодавства, рішень міської ради, рішень виконавчого комітету міської ради видає накази, організовує і контролює їх виконання.
3.4.17. Забезпечує в межах компетенції реалізацію існуючих вимог щодо збереження державної таємниці у суворій відповідності до Закону України «Про державну таємницю», здійснює в межах компетенції необхідні заходи щодо збереження службової таємниці в департаменті.
3.4.18. Укладає, відповідно до чинного законодавства, угоди.
3.4.19. У межах своїх повноважень надає доручення.
3.4.20. Відкриває рахунки в органах Державного казначейства України  та установах банків.
3.4.21. Забезпечує організацію підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників департаменту.
3.4.22. Веде особистий прийом громадян.
3.4.23. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством.
 
4. Компетенція департаменту
 
4.1. Департамент відповідно до покладених на нього завдань:
4.2.1. Здійснює фінансове прогнозування показників міського бюджету за основними видами доходів, видатків та фінансування на поточний та наступні бюджетні періоди, готує пропозиції щодо ефективного розподілу фінансових ресурсів для забезпечення витрат міського бюджету.
4.2.2. Бере участь у розробленні прогнозних показників і програм економічного і соціального розвитку міста Миколаєва та міських цільових програм.
4.2.3. Бере участь у формуванні та реалізації інвестиційної політики місцевого самоврядування.
4.2.4. Надає, у встановленому порядку, до відповідних органів державної виконавчої влади фінансові показники і пропозиції щодо складання проекту державного бюджету України, вносить пропозиції з бюджетного регулювання, дані про зміни складу об'єктів, що підлягають бюджетному фінансуванню та складає баланс фінансових ресурсів, дані якого можуть бути враховані при визначенні розмірів міжбюджетних трансфертів.
4.2.5. Розроблює в установленому порядку проект рішення про міський бюджет на відповідний рік, організує роботу, пов'язану із складенням та виконанням міського бюджету, координує в межах своєї компетенції діяльність учасників бюджетного процесу з питань виконання міського бюджету.
4.2.6. Розробляє та доводить до головних розпорядників бюджетних коштів інструкції з підготовки бюджетних запитів, визначає порядок і строк їх подання.
4.2.7. Отримує від головних розпорядників бюджетних коштів інформацію, необхідну для складання і виконання міського бюджету.
4.2.8. Складає розпис міського бюджету (документ, в якому встановлюється розподіл доходів, фінансування бюджету, повернення кредитів до бюджету, бюджетних асигнувань головним розпорядникам бюджетних коштів за певними періодами року відповідно до бюджетної класифікації).
4.2.9. Здійснює фінансування головних розпорядників бюджетних коштів на здійснення програм та заходів на виконання делегованих і власних повноважень.
4.2.10. Здійснює перевірки правильності складення і затвердження кошторисів, планів асигнувань загального фонду бюджету та планів надання кредитів із загального фонду бюджету, планів спеціального фонду, планів використання бюджетних коштів, помісячних планів використання бюджетних коштів.
4.2.11. Аналізує звіт про виконання міського бюджету, складає пояснювальну записку до нього, виносить звіт про виконання міського бюджету на розгляд виконавчого комітету міської ради та міської ради.
4.2.12. Готує інформаційні матеріали, доповідні записки міському голові, постійній комісії міської ради з питань економічної політики, планування, бюджету та фінансів, виконавчому комітету міської ради, міській раді про хід та підсумки виконання міського бюджету та з інших питань бюджету.
4.2.13. Подає зведений звіт про виконання міського бюджету з пояснювальною запискою до головного фінансового управління Миколаївської обласної державної адміністрації.
4.2.14. Здійснює контроль за цільовим та ефективним витрачанням бюджетних коштів відповідно до чинних нормативних актів України.
4.2.15. Вживає в установленому порядку заходів до зменшення бюджетних асигнувань розпорядникам бюджетних коштів у разі їх нецільового використання.
4.2.16. Взаємодіє із засобами масової інформації та громадськістю з метою дотримання принципів відкритості, прозорості та гласності своєї діяльності.
4.2.17. Взаємодіє з органами  державної податкової служби з питань податкової політики, формування та виконання дохідної частини бюджету, аналізу стану надходження доходів до міського бюджету та забезпечення надходження доходів.
4.2.18. Розробляє пропозиції про вдосконалення податкової політики, спрямованої на зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування.
4.2.19. Готує в межах чинного законодавства пропозиції щодо доцільності надання пільг суб’єктам підприємницької діяльності, бюджетним установам (закладам) з оподаткування, готує та подає на розгляд міської ради проект рішення про надання пільг.
4.2.20. Одержує позички в органах Державного казначейства України та кредити в фінансово — кредитних установах для забезпечення фінансування видатків, передбачених у міському бюджеті.
4.2.21. Бере участь у підготовці інформації для отримання та оновлення рейтингів міста Миколаєва та рейтингів його цінних паперів.
4.2.22. За участю виконавчих органів міської ради готує проекти рішень міської ради про випуск місцевих позик, лотерей та цінних паперів, а також отримання кредитів до міського бюджету.
4.2.23. Здійснює у межах своїх повноважень операції з боргом з метою погашення та обслуговування боргових зобов'язань міського бюджету.
4.2.24. За окремими дорученнями міського голови або постійних комісій міської ради здійснює аналіз/перевірку  фінансово-господарської діяльності підприємств комунальної власності міста, фінансової діяльності бюджетних установ, цільового використання коштів міського бюджету, а також розробляє пропозиції, спрямовані на вдосконалення контролю за використанням коштів міського бюджету.
4.2.25.  Погоджує штатні розписи та кошториси виконавчих органів міської ради.
4.2.26. Бере участь у розробленні пропозицій з удосконалення структури виконавчих органів міської ради, готує пропозиції щодо визначення чисельності працівників, фонду оплати їх праці, витрат на утримання виконавчих органів міської ради та здійснює контроль за витрачанням цих коштів.
4.2.27. Розробляє проекти нормативно-правових актів (рішення про міський бюджет, внесення змін до нього; затвердження звіту про виконання бюджету; встановлення місцевих податків і зборів та розмірів їх ставок у межах, визначених законом; про випуск місцевих позик; про здійснення запозичень до бюджету, а також щодо передачі коштів з міського бюджету; про надання пільг по місцевих податках і зборах та інших надходжень відповідно до чинного законодавства; встановлення для підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності міської ради, розміру частки прибутку, яка підлягає зарахуванню до міського бюджету та інші), пов’язаних з виконанням покладених на департамент функцій.
4.2.28. Проводить у межах своєї компетенції експертизу нормативно-правових актів, які надають виконавчі органи міської ради.
4.2.29. Оперативно аналізує стан виконання міського бюджету, веде облік змін, що вносяться в установленому порядку до міського бюджету.
4.2.30. Готує та подає міській раді офіційні висновки про перевиконання чи недовиконання дохідної частини загального фонду про обсяг залишку коштів загального та спеціального фондів (крім власних надходжень бюджетних установ) міського бюджету для прийняття рішення про внесення змін до рішення про міський бюджет.
4.2.31. Розглядає пропозиції про внесення змін до міського бюджету, приймає рішення щодо включення цих пропозицій до проекту рішення про внесення змін до міського бюджету. 
4.2.32. Забезпечує створення належних виробничих та соціально-побутових умов для працівників департаменту.
4.2.33. Розглядає у межах своєї компетенції звернення громадян, підприємств, установ і організацій.
4.2.34. Отримує інформацію про рахунки, відкриті розпорядниками бюджетних коштів, які фінансуються із міського бюджету.
4.2.35. Здійснює інші функції, пов'язані з виконанням покладених на нього завдань.
 
5. Права департаменту
 
5.1. Департамент відповідно до покладених на нього завдань і функцій має право:
5.1.1. Одержувати в установленому порядку від головних розпорядників коштів міського бюджету, виконавчих органів міської ради, територіальних органів Державного казначейства України, органів державної податкової служби, інших державних органів, підприємств, установ та організацій всіх форм власності інформацію,  матеріали та інші документи, необхідні для складення проекту міського бюджету та аналізу його виконання.
5.1.2. Одержувати в установленому законодавством порядку від місцевих органів державної статистики статистичні дані, необхідні для виконання покладених на нього функцій.
5.1.3. В установленому порядку та у межах своєї компетенції призупиняти бюджетні асигнування та вживати заходів до розпорядників і одержувачів бюджетних коштів за вчинені ними бюджетні правопорушення.
5.1.4. Залучати фахівців інших виконавчих органів міської ради, підприємств, організацій і об'єднань громадян (за погодженням) до розгляду питань, що знаходяться в його компетенції.
5.1.5. Скликати у встановленому порядку наради з питань, що знаходяться в його компетенції.
5.1.6. Департамент має також інші права, передбачені чинним законодавством України.
 
6.Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення діяльності департаменту
 
6.1. Департамент утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники департаменту є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб департаменту
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи департаменту несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб департаменту при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8.Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності департаменту здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
__________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про департамент житлово - комунального господарства Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Департамент житлово-комунального господарства  Миколаївської міської ради (скорочена назва – департамент ЖКГ) /далі – департамент/ є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету, міському голові та заступнику міського голови – директору департаменту ЖКГ.
1.2. Департамент у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
1.3. Департамент є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Департамент має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
2. Основні завдання
 
2.1.  Департамент у межах своєї компетенції забезпечує комплексний розвиток житлового та комунального господарства міста, об’єктів водо-, тепло- та електрозабезпечення для найбільш повного задоволення потреб населення у житлово-комунальних послугах, поліпшення їхньої якості та культури обслуговування, організації і здійснення контролю за дотриманням законодавчих та нормативно-правових актів у сфері благоустрою і санітарного стану міста.
2.2. Вивчає передові методи утримання житлово-комунального господарства та вносить пропозиції щодо їхнього впровадження у місті Миколаєві.
2.3. Розробляє інвестиційні проекти і загальноміські програми у сфері житлово-комунального господарства. Контролює їх впровадження.
2.4. Вживає необхідних заходів щодо ліквідації наслідків екологічних катастроф, стихійного лиха, епідемій, інших надзвичайних ситуацій.
2.5. Проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням щодо створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).
2.6. Проводить збір, узагальнення та аналіз матеріалів з розрахунків за житлово-комунальні послуги, за спожиті енергоносії підприємствами, установами та організаціями, що належать до комунальної власності міста, та населенням (за погодженням ЖБК, ОСББ, відомчого житла) та вживає заходів щодо ліквідації заборгованості.
2.7. Впроваджує сучасні методи щодо розрахунків за житлово-комунальні послуги через МІРЦ.
2.8. Розробляє проекти цільових міських програм з охорони навколишнього природного середовища, благоустрою та санітарного стану міста.
2.9. Забезпечує реалізацію державної та міської політики з питань енергетики та енергозбереження у місті.
2.10. Забезпечує реалізацію державної та міської політики з питань охорони природного навколишнього середовища у місті.
2.11. Забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21.
2.12. Оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу.
 
3.Структура та організація роботи
 
3.1. Департамент очолює заступник міського голови – директор департаменту ЖКГ, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
3.2. Структуру, штатну чисельність та положення про структурні підрозділи департаменту затверджує міський голова.
3.2.1. У складі департаменту діє управління з контролю  за ремонтом, реконструкцією, будівництвом, газифікацією комунальних об’єктів та житла, яке утримується за рахунок відрахувань від бюджетних витрат на ремонт, реконструкцію та будівництво (до 2,5 відсотка).
3.3. Заступник міського голови - директор департаменту ЖКГ має заступника (заступників), який (які) призначається (призначаються) на посаду та звільняється (звільняються) з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
3.4. Інших посадових осіб місцевого самоврядування департаменту призначає та звільняє з посади міський голова у порядку, визначеному законодавством.
3.5. Заступник міського голови -  директор департаменту ЖКГ:
3.5.1. Здійснює керівництво діяльністю департаменту, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради  за виконання покладених на нього завдань.
3.5.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників департаменту, притягує їх до дисциплінарної відповідальності згідно з чинним законодавством.
3.5.3. Приймає на роботу та звільняє в установленому порядку працівників департаменту, які не є посадовими особами місцевого самоврядування.
3.5.4. Затверджує посадові інструкції керівників і спеціалістів департаменту.
3.5.5. Затверджує штатний розпис працівників технічного нагляду за ремонтом, реконструкцією, будівництвом, газифікацією комунальних об’єктів та житла, річний розпис видатків на їхнє утримання за рахунок 2,5 відсотка відрахувань від бюджетних витрат на ремонт, реконструкцію та будівництво.
3.5.6. Надає оперативні завдання керівникам підприємств, що знаходяться у комунальній власності, та керівникам, які працюють у галузі житлово-комунального господарства.
3.5.7. Вносить пропозиції щодо укладання контрактів з керівниками  підприємств, що знаходяться у комунальній власності та працюють у галузі житлово-комунального господарства, притягнення їх до дисциплінарної відповідальності. Має право представляти їх до нагородження.
3.5.8. Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.5.9. Підписує видані у межах своєї компетенції та департаменту розпорядження, акти, дозволи, накази, організовує перевірку їх виконання.         
3.5.10. Списує з балансу застаріле та непридатне для подальшого використання обладнання згідно з діючим законодавством.
3.5.11. Представляє без доручення департамент у взаємовідносинах з фізичними і юридичними особами.
3.5.12. Має право:
- відкривати і закривати рахунки в органах Державного казначейства України;
- першого підпису на банківських документах.          
3.5.13. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція департаменту
 
4.1. Здійснює управління об’єктами житлово-комунального господарства та водо-, тепло-, електропостачання, що знаходяться у комунальній власності міста та підпорядковані департаменту.
4.2. Розробляє та вносить пропозиції щодо впровадження державних та міських програм, здійснення радикальних економічних реформ у галузі, нових методів господарювання, прогресивних форм організації та стимулювання праці згідно з діючим законодавством.
4.3. Готує проекти рішень міської ради та виконкому міської ради, розпоряджень міського голови, які стосуються покращання роботи житлово-комунального господарства міста.
4.4. Вносить пропозиції щодо розширення та вдосконалення мережі підприємств, які працюють у галузі житлово-комунального господарства.
4.5. Здійснює залучення на договірних засадах коштів підприємств, організацій, установ, незалежно від форм власності, розташованих на території міста, до участі в комплексному соціально-економічному розвитку міста.
4.6. Виконує функції замовника з будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту, а також газифікації житлового фонду і утримання об’єктів комунального призначення згідно із затвердженими міськими програмами, державним і міським бюджетним фінансуванням.
4.7.  Здійснює, в установленому порядку, підготовку проектів рішень з питань визнання житлових будинків (квартир), що знаходяться в комунальній власності міста, непридатними для проживання згідно з діючим законодавством.
4.8. Готує проекти рішень виконкому міської ради про прийняття окремих квартир до комунальної власності міста, реєстрацію об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) з оформленням та видачею свідоцтв про реєстрацію.
4.9. Бере участь в роботі комісії щодо оформлення дозволів на будівництво житлових будинків, виконання земляних робіт.
4.10. Здійснює контроль за організацією робіт житлово-комунальними підприємствами міста згідно з діючими нормами з:
- утримання та виконання капітального ремонту житлового фонду;
- технічного обслуговування житлового фонду;
- підготовки об’єктів житлово-комунального призначення до експлуатації в осінньо-зимовий період;
- експлуатації, ліквідації наслідків стихійних явищ та підготовки  житлових будинків ОСББ, ЖБК до роботи в осінньо-зимовий період;
- утримання ліфтового господарства;
- експлуатації димо-, вентканалів;
- аварійного обслуговування житлового фонду;
- експлуатації будинків підвищеної поверховості ;
- інше.
4.11. Веде контроль за організацією роботи з охорони праці, пожежної безпеки житлово-комунальних підприємств та вносить пропозиції щодо покращання цієї роботи.
4.12. Проводить капітальний ремонт житла пільгової категорії громадян згідно із законодавством.
4.13. Координує питання щодо :
- роботи адміністрацій районів по санітарному стану і благоустрою міста;
- залучення з цією метою коштів трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення в рамках діючого законодавства;
- благоустрою виробничих та закріплених територій, організації озеленення;  
- поводження з безпритульними та домашніми непродуктивними тваринами у місті;
 - збирання, транспортування, утилізації та знешкодження побутових відходів.
4.14. Проводить аналіз господарсько-фінансової діяльності підприємств ЖКГ та вживає заходів щодо поліпшення їхньої роботи. 
4.15. Приймає статистичну та бухгалтерську звітність від підприємств, що знаходяться в комунальній власності міста, складає зведені звіти та забезпечує своєчасне їхнє подання відповідним органам.
4.16. Бере участь в комісіях по обстеженню зелених насаджень.
4.17. Готує в установленому законодавством порядку за зверненням громадян, підприємств та організацій документи:
акти обстеження зелених насаджень на земельній ділянці;
довідки щодо наявності зелених насаджень;
проекти рішень виконавчого комітету Миколаївської міської ради про видалення зелених насаджень на об’єктах будівництва, реконструкції та благоустрою .
4.18. Визначає у встановленому порядку розміри компенсаційної (відновленої) вартості зелених насаджень.
4.19. Здійснює контроль за виконанням відновлення зеленої зони після завершення будівництва, реконструкції тощо та відповідності робіт до проекту благоустрою, погоджує надання та закриття дозволів на виконання земляних робіт.
4.20. Організовує проведення робіт з аварійного знесення дерев, кронування та санітарної обрізки.
4.21. Взаємодіє з адміністраціями районів, виконавчими органами міської ради для вирішення питань життєдіяльності житлово-комунального господарства міста та належного санітарного стану.
4.22. Узагальнює пропозиції районів по реконструкції та капітальному ремонту об’єктів благоустрою та санітарного очищення.
4.23. Розміщує на договірних засадах замовлення на виробництво продукції, виконання необхідних робіт (послуг) на підприємствах , в установах та організаціях.
4.24. Здійснює контроль за реконструкцією, будівництвом, ремонтом та утриманням об’єктів житлово-комунального господарства, освоєнням виділених бюджетних коштів та ефективним їхнім використанням за призначенням.
4.25. Бере участь у підготовці відповідних документів щодо приймання - передачі до комунальної власності міста об’єктів, які не мають балансоутримувача на території міста, крім тих, що розташовані на території приватного сектору.
4.26. Готує в установленому порядку проекти рішень щодо надання та зміни адрес об’єктам нерухомості у місті Миколаєві.
4.27. Впроваджує в порядку і межах, визначених законодавством, тарифи на житлово-комунальні послуги.
4.28. Розглядає в установленому порядку пропозиції, заяви, скарги громадян, вживає заходів щодо усунення причин, які їх викликають.
 
 
5. Права департаменту
 
5.1. Департамент має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
-  здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції;
- забороняти та припиняти виконання несанкціонованих робіт, що порушують санітарний стан та благоустрой міста;
- при порушенні правил благоустрою та санітарного стану міста складати протоколи та приписи щодо усунення недоліків;
- перевіряти у виконавців робіт наявність необхідних ліцензій та, у разі порушення правил благоустрою (більше двох разів), порушувати питання до відповідних органів про вилучення або припинення дій ліцензій на підприємницьку й інші види діяльності;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;
- скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до його компетенції;
- інші права, які належать до його компетенції.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення діяльності департаменту
 
6.1. Департамент утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники департаменту є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування“ та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб департаменту
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи департаменту несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб департаменту при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності департаменту здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
______________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради



1.Загальні положення
 
1.1. Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради (скорочена назва - департамент праці та соціального захисту населення) /далі – департамент/ є  виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним  міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету, міському голові та заступнику міського голови за підпорядкованістю.
1.2. Департамент у  своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
1.3. Департамент є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Департамент має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Департамент:
- у межах своїх повноважень здійснює реалізацію державної політики у сфері соціально-трудових відносин, охорони та умов праці, зайнятості населення, надає адресну соціально-побутову і соціально-медичну допомогу малозабезпеченим верствам населення;
- здійснює забезпечення, у межах своїх повноважень, соціального захисту працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності , у тому числі зайнятих на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці , дотримання законодавства з охорони праці;
- забезпечує реалізацію державної політики у сфері надання пільг  ветеранам війни,  особам, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які  мають особливі заслуги перед Батьківщиною, дітям війни, особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, жертвам нацистських переслідувань та реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами; ветеранам військової служби, ветеранам органів внутрішніх справ, ветеранам податкової міліції, ветеранам державної пожежної охорони, ветеранам Державної кримінально-виконавчої служби, ветеранам служби цивільного захисту, ветеранам Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, звільненим із служби за віком, хворобою або вислугою років військовослужбовцям Служби безпеки України, працівникам міліції, особам начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони, пенсіонерам з числа слідчих прокуратури,  дітям (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, загиблих або померлих у зв’язку з виконанням службових обов’язків, непрацездатним членам сімей, які перебували на їх утриманні, звільненим з військової служби особам, які стали інвалідами під час проходження військової служби, батькам та членам сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби, батькам та членам сімей осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, які загинули (померли), пропали безвісти або стали інвалідами при проходженні служби, суддям у відставці; громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою; багатодітним сім’ям на оплату житлово-комунальних послуг та на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу; допомоги сім’ям з дітьми; тимчасової допомоги дітям; допомоги при усиновленні дитини; соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям; соціальної допомоги інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам; житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг та на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу та інших пільг; компенсаційних виплат за пільговий проїзд електротранспортом окремим категоріям громадян; пільги окремим категоріям громадян з послуг зв’язку за рахунок субвенцій з державного бюджету;
- здійснює призначення та виплату за рахунок коштів обласного бюджету: допомоги на догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу;  витрат на поховання  учасників бойових дій та інвалідів війни; пільг на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;компенсаційних виплат інвалідам на бензин, ремонт, техобслуговування автотранспорту та транспортне обслуговування; встановлення телефонів інвалідам І та ІІ груп; інших видатків на соціальний захист ветеранів війни та праці;
- здійснює призначення та виплату  видатків за рахунок коштів міського бюджету, затверджених міською комплексною програмою “Соціальний захист” та іншими міськими програмами;
- забезпечує у межах своїх повноважень соціальний захист інвалідів шляхом виконання Законів України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” та „Про реабілітацію інвалідів в Україні ”;
- здійснює призначення та виплату компенсаційних виплат громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- забезпечує реалізацію державної політики у сфері надання разової допомоги до 5 травня ветеранам війни;
- здійснює розробку проектів нормативно-правових актів (рішень  міської ради, виконавчого комітету міської ради, розпоряджень міського голови), пов’язаних з питаннями праці та соціального захисту населення у межах наданих повноважень;
- здійснює  контроль за призначенням та виплатою пенсій;
- забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу;
- здійснює інші функції, що випливають з покладених на нього завдань.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Департамент очолює директор, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Директор департаменту безпосередньо підпорядкований заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структуру департаменту, штатну чисельність та положення про його структурні підрозділи затверджує міський голова.
3.3. Директор департаменту має заступника (заступників), який (які) призначається (призначаються) на посаду та звільняється (звільняються) з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Заступник (заступники) директора виконує (виконують) функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених директором департаменту.
Інших посадових осіб місцевого самоврядування департаменту призначає на посади та звільняє з посад міський голова у порядку, визначеному законодавством.
3.4. Директор департаменту:
3.4.1. Здійснює керівництво діяльністю департаменту, несе персональну відповідальність перед  міською радою,  міським головою, виконавчим комітетом міської ради та заступником міського голови за виконання покладених на департамент завдань.
3.4.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників департаменту.
3.4.3. Приймає на роботу та звільняє в установленому порядку працівників департаменту, які не є посадовими особами місцевого самоврядування.
3.4.4. Підписує видані у межах компетенції департаменту накази, організовує перевірку їх виконання.
3.4.5. Затверджує посадові інструкції працівників департаменту.
3.4.6. Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.4.7.  Координує діяльність департаменту та його структурних підрозділів, з підприємствами, установами та організаціями  міста  у вирішенні питань соціального захисту населення.
3.4.8. Вносить пропозиції міському голові для затвердження структури, штатного  розпису працівників департаменту з розрахунком кошторисів на їхнє утримання у межах затвердженої штатної чисельності та витрат на утримання,  згідно з рішенням міської ради.
3.4.9. Розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису витрат на утримання  департаменту.
3.4.10. Затверджує кошторис, штатні розписи міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), міського центру соціальної реабілітації дітей – інвалідів, центру реінтеграції для бездомних громадян та міського притулку для громадян похилого віку та інвалідів.
3.4.11. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція департаменту
 
4.1. Департамент:
- забезпечує виявлення громадян для визначення їх індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні (наданні соціальних послуг);
- організує роботу по соціальному обслуговуванню, наданню соціальних послуг громадянам на безоплатній та платній основі у міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг), контролює якість, перелік, умови та порядок їх надання;
- забезпечує перевезення в межах міста осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення;
- сприяє, у разі потреби, влаштуванню громадян похилого віку та інвалідів до притулків та будинків-інтернатів;
- забезпечує оплату послуг за поховання померлих одиноких громадян міста Миколаєва та мешканців міста, від поховання яких відмовились рідні, у разі їх смерті вдома або на вулицях міста, померлих громадян без визначеного місця проживання, а також громадян, особа яких не встановлена, у разі їх смерті на території міста;
- здійснює заходи, спрямовані на розвиток та коригування порушень розвитку дитини-інваліда, навчання її основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення  передумов для інтеграції в суспільство;
- забезпечує надання соціально-побутових та медичних послуг одиноким громадянам міста, які потребують постійного стороннього догляду у міському притулку для громадян похилого віку та інвалідів;
- організує роботу по виконанню заходів соціальної реінтеграції бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі у суспільство;
- організує проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед  громадян міста з питань, що належать до компетенції департаменту  через засоби масової інформації та шляхом розробки буклетів, листівок, бюлетенів тощо;
- організовує роботу  та забезпечує діяльність  міського координаційного комітету сприяння зайнятості, міського координаційного комітету безпечної життєдіяльності, міської тристоронньої ради соціально – економічного партнерства;
- аналізує ситуацію в соціально-трудовій сфері на території  міста, стан справ з укладенням колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях;
- забезпечує, у межах своїх повноважень, дотримання законодавства з питань колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин, вирішення колективних трудових спорів (конфліктів). Здійснює реєстрацію, облік, зберігання колективних договорів підприємств, установ та організацій міста, змін та доповнень до них, здійснення контролю за їхнім виконанням;
- розробляє проекти нормативно-правових актів (рішень міської ради та виконкому міської ради,  розпоряджень міського голови), пов’язаних  з виконанням покладених на департамент функцій; 
- бере участь у розробленні та  реалізації  міських програм, спрямованих на захист соціальних прав та інтересів, соціальної захищеності різних груп населення;
- здійснює контроль за  охороною праці, забезпеченням соціального захисту працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, у тому числі зайнятих на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, за наданням працівникам відповідно до законодавства  пільг та компенсацій за роботу в шкідливих умовах праці;
бере участь у розробленні та забезпечує разом з іншими структурними підрозділами  вжиття заходів регіональних програм з питань зайнятості населення, охорони праці,  запобігання травматизму невиробничого характеру, сприяє впровадженню безпечних виробничих процесів;
- здійснює контроль на підприємствах, установах та організаціях міста  за додержанням  нормативних актів про охорону праці на підставі Закону України «Про охорону праці»;
- бере участь у розслідуванні групових, а також смертельних нещасних випадків,  аварій, що  сталися на підприємствах, організаціях та установах, розташованих на території міста, відповідно до  чинного законодавства. Веде облік, аналіз нещасних випадків виробничого та невиробничого характеру,  надає пропозиції щодо їхнього усунення;
- здійснює розгляд звернень громадян, підприємств, установ та організацій міста з питань, що належать до компетенції департаменту,  вживає відповідних заходів по усуненню причин, які викликають скарги, роз’яснює громадянам положення нормативно-правових актів з питань, що належать до компетенції  департаменту.
 
5. Права департаменту
 
5.1. Департамент має право:
залучати спеціалістів  органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;
скликати у встановленому порядку засідання комісій з питань:
 надання статусу учасника війни та поновлення прав реабілітованих та репресованих;
контролю за цільовим використанням допомоги при народженні дитини;
призначення населенню державних допомог та субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного палива;
 легалізації зайнятості населення;
- погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) пенсій, стипендій та інших соціальних виплат;
альтернативної служби;
надання матеріальної допомоги;
виплати заробітної плати та погашення заборгованості з неї;
списання автотранспорту;
опіки та піклування;
 здійснювати контроль за наданням інвалідам, ветеранам війни та праці, сім’ям загиблих військовослужбовців, сім’ям з дітьми, іншим громадянам пільг, установлених їм відповідно до законодавства;
 перевіряти стан безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на суб’єктах господарювання відповідно до нормативних актів, регламентуючих документів з питань охорони праці;
 надавати  посадовим особам в межах своєї компетенції рекомендації щодо дотримання нормативних актів, пов’язаних з трудовими відносинами, зайнятістю, умовами та охороною праці, соціального захисту населення;
 порушувати питання перед органами державного нагляду за охороною праці про притягнення до відповідальності працівників підприємств, установ та організацій, які не дотримуються вимог нормативно-правових актів про охорону праці;
 вносити на розгляд заступника міського голови, головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації пропозиції з питань поліпшення соціального забезпечення населення і соціального захисту соціально незахищених громадян;
 здійснювати контроль за своєчасним проведенням атестації робочих місць працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці,  та за станом  виконання умов колективних договорів;
 звертатися до підприємств, організацій різних форм власності, комерційних структур за благодійною допомогою з метою надання  малозабезпеченим верствам населення різних видів допомоги;
- інші права, які належать до компетенції департаменту.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення діяльності департаменту
 
6.1. Департамент утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники департаменту є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально – побутового забезпечення визначаються Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб департаменту
 
            7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
            7.2. Посадові особи департаменту несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб департаменту при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності департаменту здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про департамент забезпечення діяльності виконавчих органів Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Департамент забезпечення діяльності виконавчих органів  Миколаївської міської ради (скорочена назва - департамент забезпечення діяльності виконавчих органів) /далі – департамент/ є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету, міському голові та першому заступнику міського голови.
1.2. Департамент у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Департамент:
- у межах своєї компетенції бере участь у реалізації політики органів місцевого самоврядування у відповідній сфері діяльності виконавчого органу;
- здійснює організаційно-технічне та господарське забезпечення діяльності міської ради та її виконавчих органів;
- виконує відповідно до законодавства контрольні функції у відповідній сфері діяльності;
- здійснює реєстраційні функції щодо листів, звернень, пропозицій, заяв, скарг  фізичних та юридичних осіб;
- узагальнює практику застосування законодавства, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення і вносить їх на розгляд міського голови, виконавчого комітету, міської ради;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу;
- здійснює інші функції, що випливають з покладених на нього завдань.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Департамент очолює директор, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Директор департаменту безпосередньо підпорядкований першому заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структуру департаменту, штатну чисельність та положення про його структурні підрозділи затверджує міський голова.
3.3. Директор департаменту має заступника (заступників), який (які)  призначається (призначаються) на посаду та звільняється (звільняються) з посади міським головою за поданням директора департаменту в порядку, визначеному законодавством.
Заступник (заступники) директора департаменту виконує (виконують) функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених директором департаменту.
Інших працівників департаменту призначає на посади та звільняє з посад міський голова за поданням директора департаменту в порядку, визначеному законодавством.
3.4. Директор департаменту:
3.4.1. Здійснює керівництво діяльністю департаменту, несе персональну відповідальність відповідно до вимог чинного законодавства за виконання покладених на департамент завдань.
3.4.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності керівників структурних підрозділів департаменту.
3.4.3. Затверджує посадові інструкції працівників департаменту.
3.4.4. Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.4.5. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція департаменту
 
4.1. Здійснення господарського та технічного забезпечення проведення пленарних засідань міської ради, виконкому міської ради, нарад, інших засідань, урочистих заходів, які проводить міська рада, виконком міської ради та міський голова, офіційних візитів до виконкому міської ради тощо. 
4.2. Підготовка засідань виконкому міської ради, а також ведення і оформлення протоколів пленарних засідань міської ради та виконкому міської ради.
4.3. Реєстрація, оформлення, облік і зберігання в установлені терміни рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови та інших документів, визначення складу осіб аркуша погодження проектів рішень виконкому міської ради та розпоряджень міського голови.
4.4. Редагування, друкування, розмноження рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови, листів та інших документів, своєчасне доведення їх до виконавчих органів ради, установ, організацій, посадових осіб і громадян, у разі необхідності надання копій, витягів з прийнятих актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
4.5. Надання методичної та практичної допомоги виконавчим органам міської ради у підготовці проектів рішень виконавчого комітету, розпоряджень міського голови.
4.6. Приймання, реєстрація і своєчасне передання за призначенням вхідної кореспонденції, внутрішньої документації міської ради та її виконавчих органів, реєстрація і відправлення вихідної кореспонденції.
4.7. Приймання і первинне опрацювання письмових звернень громадян, реєстрація звернень, вивчення їх змісту та своєчасне передання на розгляд міському голові, секретарю міської ради та заступникам міського голови.
4.8. Приймання, реєстрація і своєчасне передання за призначенням документів з грифом обмеження доступу „ДСК”, проведення щорічних перевірок стану організації роботи з документами, що мають гриф „ДСК”, у виконавчих органах міської ради.
4.9. Ведення обліку та оформлення періодичних видань.
4.10. Обробка на ПК кореспонденції, у тому числі звернень громадян, та інформаційного архіву.
4.11. Підготовка графіків проведення особистих прийомів громадян міським головою, його заступниками та секретарем міської ради, забезпечення належної організації особистих прийомів, підготовка матеріалів для особистих прийомів, отримання від виконавчих органів міської ради довідок, пояснень та інших матеріалів, необхідних для здійснення прийому громадян.
4.12. Підготовка графіків особистих доповідей керівників виконавчих органів міської ради перед міським головою на апаратних нарадах про стан роботи зі зверненнями громадян.
4.13. Консультування громадян про порядок вирішення порушених питань.
4.14. Здійснення контролю за своєчасним розглядом пропозицій, заяв і скарг громадян виконавчими органами міської ради, організаціями та установами міста.
4.15. Проведення аналізу письмових та усних звернень громадян до міського голови та його заступників, інформування керівництва про стан цієї роботи. 
4.16. Здійснення перевірок стану діловодства у виконавчих органах міської ради, а також додержання законодавства про звернення громадян, відповідно до своїх повноважень, у виконавчих органах міської ради, організаціях та установах міста, надання методичної та практичної допомоги в організації й проведенні роботи з документами та пропозиціями, заявами і скаргами громадян.
4.17. Підготовка щомісячних, щоквартальних та щорічних звітів щодо стану діловодства та роботи зі зверненнями громадян.
4.18. Інформування міського голови та його заступників про факти порушення виконавської дисципліни й формального ставлення до розгляду звернень громадян у виконавчих органах міської ради, організаціях та установах міста.
4.19. Забезпечення оприлюднення у засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті міської ради узагальнених інформацій про роботу зі зверненнями громадян.
4.20. Складання та погодження зведеної номенклатури справ міської ради та виконкому міської ради, перевірка відповідності формування документів у справи затвердженій номенклатурі. Приймання на зберігання в установленому порядку архівних документів постійного терміну зберігання від виконавчих органів міської ради, забезпечення зберігання в архіві виконкому міської ради згідно з діючими інструкціями та положеннями,  підготовка документів Національного архівного фонду для передавання до архівного відділу виконкому Миколаївської міської ради.
4.21. Забезпечення роботи ЕК виконкому міської ради, надання методичної допомоги у проведенні експертизи цінності документів.
4.22. Підготовка апаратних нарад з керівниками виконавчих органів міської ради, комунальних підприємств, установ та організацій, ведення та оформлення протоколів апаратних нарад.
4.23. Підготовка щомісячних планів заходів, що проводяться Миколаївською міською радою та її  виконавчими органами за участю міського голови, секретаря міської ради та заступників міського голови.
4.24. Здійснення контролю за виконанням доручень міського голови, наданих на апаратних нарадах та засіданнях виконкому міської ради, а також за виконанням планів заходів.
4.25. Підготовка інформації міському голові щодо виконання вищевказаних доручень та планів заходів, чергувань посадових осіб місцевого самоврядування.
4.26. Участь в організації та підготовці святкових заходів, які проводяться міською радою, виконкомом міської ради та міським головою, підготовка телеграм для привітання з днями народження, іншими визначними датами.
4.27. Організація проведення апаратних навчань посадових осіб органів місцевого самоврядування.
4.28. Здійснення контролю за строками виконання документів, завдань, а також по суті вирішення питань та виконання доручень.
4.29. Відстеження руху й фіксація фактичного виконання контрольних вхідних, вихідних та внутрішніх документів, що мають важливе значення, а також доручень керівництва.
4.30. Здійснення контролю за виконанням резолюцій міського голови, секретаря міської ради та заступників міського голови згідно з установленими термінами на документах.
4.31. Здійснення контролю за вчасним виконанням законів України, актів та доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, протоколів облдержадміністрації, рішень Миколаївської обласної ради, рішень колегій облдержадміністрації, розпоряджень і доручень голови облдержадміністрації, рішень виконкому міської ради, розпоряджень міського голови.
4.32. Аналіз причин виникнення порушень строків виконання зазначених документів та внесення пропозицій керівництву щодо їх усунення.
4.33. Узагальнення відомостей, одержаних під час відстеження процесу руху документів, про хід і результати їх виконання, доведення цих відомостей до керівництва.
4.34. Внесення пропозицій про зняття з контролю чи продовження термінів виконання контрольних документів, притягнення в установленому порядку до відповідальності посадових осіб за їх невиконання або неналежне виконання.
4.35. Вироблення та внесення пропозицій щодо прискорення виконання документів, підвищення якості виконавської дисципліни, удосконалення організації контролю й управління в цілому.
4.36. Вжиття заходів щодо раціональної організації робочих місць і обладнання службових приміщень, забезпечення міської ради та її виконавчих органів меблями, папером, канцелярським приладдям, оргтехнікою та іншим інвентарем, видавання довідкової літератури.
4.37. Забезпечення належної роботи телефонного зв’язку, утримання в належному технічному стані телефонного обладнання, телерадіоапаратури.
4.38. Утримання в належному технічному, санітарному та протипожежному стані службових приміщень та обладнання, забезпечення своєчасного проведення їхнього ремонту.
4.39. Здійснення контролю за санітарним та технічним станом території, прилеглої до адміністративної будівлі, у тому числі керування роботами з упорядкування, озеленення та прибирання вказаної території, святкового художнього оформлення фасаду будівлі тощо.
4.40. Здійснення контролю за експлуатацією адміністративних будівель, їхніх опалювальних систем, котелень, систем водопостачання, електропостачання, каналізації та вивозом сміття.
4.41. Розроблення річних та перспективних планів ремонтних робіт, участь у підготовці договірної документації на виконання ремонтних робіт з підрядними організаціями, здійснення нагляду за якістю їх виконання.
4.42. Контроль за належним утриманням державної та місцевої символіки у службових приміщеннях.
4.43. Забезпечення належного утримання копіювальної та розмножувальної техніки, її ремонту, забезпечення витратними матеріалами та запасними частинами.
4.44. Забезпечення розміщення друкарської продукції, стендів в адміністративній будівлі та здійснення контролю за виготовленням штампів, печаток, факсиміле тощо.
4.45. Організація обліку товарно-матеріальних цінностей та забезпечення їхнього правильного використання й збереження.
4.46. Спільно з відділом бухгалтерського обліку проведення щорічної інвентаризації матеріальних цінностей, що знаходяться в користуванні працівників міської ради та виконкому міської ради, списання використаних матеріальних цінностей.
4.47. Участь у вжитті заходів щодо охорони службових приміщень та майна.
4.48. Підготовка і подання необхідних заявок-вимог на розгляд комітету з конкурсних торгів за бюджетні кошти для потреб діяльності міської ради та виконкому міської ради.
4.49. Забезпечення організаційно-технічної підготовки під час проведення виборів міського голови, депутатів міської ради, Всеукраїнського та місцевих референдумів.
4.50. Підготовка проектів рішень міської ради та виконкому міської ради, розпоряджень міського голови з питань, що відносяться до компетенції департаменту.
4.51. Розроблення та впровадження нормативних та методичних документів щодо вдосконалення роботи з документами та організації розгляду пропозицій, заяв і скарг громадян, їх особистого прийому в міській раді та її виконавчих органах, впровадження в роботу з документами новітніх інформаційних технологій.
4.52. Впровадження та координація дій по впровадженню у виконавчих органах міської ради міської Програми „Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”.
 
5. Права департаменту
 
5.1. Департамент має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
- здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;
- надавати виконавчим органам міської ради методичні рекомендації з питань, що належать до компетенції департаменту;
- вносити керівництву пропозиції з питань удосконалення роботи департаменту;
- скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до його компетенції;
- інші права, які належать до його компетенції.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення діяльності департаменту
 
6.1. Департамент утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники департаменту є посадовими особами органів місцевого самоврядування. Основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законодавчими актами, технічних працівників – чинним законодавством.
 
7. Відповідальність посадових осіб та
технічних працівників департаменту
 
7.1. Посадові особи та технічні працівники департаменту повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи та технічні працівники департаменту несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб або технічних працівників департаменту при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності департаменту здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
__________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про управління з використання та розвитку комунальної власності Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Управління з використання та розвитку комунальної власності Миколаївської міської ради (скорочена назва - управління з використання та розвитку комунальної власності) /далі – управління/ створюється Миколаївською міською  радою, є її  виконавчим органом.
1.2. Управління у своїй діяльності є підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету, міському голові та першому заступнику міського голови. 
1.3. Управління у  своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
1.4. Управління є правонаступником  управління з використання та розвитку комунальної власності міської ради та є міським органом приватизації.
1.5. Управління є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Управління має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
2. Основні завдання
 
Основним завданням управління є ефективне управління об’єктами комунальної власності, розроблення пропозицій i реалізація міської  політики у сфері управління майном, що належить до комунальної власності територіальної громади  міста Миколаєва.
 Управління здійснює в установленому порядку повноваження щодо управлiння майном пiдприємств, установ, що належать до сфери управлiння мiської ради, зокрема:
 2.1. За попереднім узгодженням з виконавчими органами Миколаївської міської ради, вiдповiдними постiйними комiсiями мiської ради:
- готує i виносить на розгляд міської ради проекти рішень щодо створення, реорганiзацiї та лiквiдацiї пiдприємств, установ комунальної власностi територіальної громади м. Миколаєва, організує виконання рiшень мiської ради з цих питань;
готує і виносить на затвердження міської ради пакети установчих документів пiдприємств, установ комунальної власностi територiальної  громади м.Миколаєва, а також зміни й доповнення до них;
вносить змiни та доповнення до статутiв (положень) пiдприємств, установ комунальної власностi територіальної громади м. Миколаєва і виносить на затвердження міської ради або приймає відповідне розпорядження;
- готує проекти рішень міської ради з питань прийому-передачі об’єктів права державної, комунальної та іншої форми власності.
2.2. Веде реєстр об’єктів комунальної власності територіальної громади              м. Миколаєва, а також здійснює облік майна, яке знаходиться на балансах комунальних підприємств та установ комунальної власності міста.
2.3. Готує та узгоджує контракти з керівниками пiдприємств комунальної власностi територiальної громади м. Миколаєва.
2.4. Організовує роботу з вжиття підприємствами та установами комунальної власності заходів щодо збереження закріпленого за ними комунального майна, а також з підготовки  і проведення його інвентаризації.
2.5. За попереднім  узгодженням з виконавчими органами Миколаївської міської ради, вiдповiдними постiйними комiсiями мiської ради приймає розпорядження з наступних питань:
 - передачі об'єктів права комунальної власностi у користування  юридичним та фізичним особам;
 - вилучення у комунальних пiдприємств, установ закріпленого за ними комунального майна, передачі комунального майна іншим комунальним підприємствам, установам на праві господарського відання або оперативного управління;
 - надання дозволу на списання з  балансу пiдприємств та установ комунальної власностi морально застарілого, повністю зношеного та непридатного для подальшої експлуатації майна.
2.6. Виступає   орендодавцем   цiлiсних    майнових    комплексiв пiдприємств,   їхніх   структурних   пiдроздiлiв, нерухомого  майна, що перебувають у комунальній власностi територiальної громади мiста, згідно з чинним законодавством, зокрема:
- організує та проводить роботу щодо передачі в орендне користування  об'єктів міської комунальної власності;
- здійснює контроль за своєчасним надходженням коштів  від  оренди по договорах оренди, укладених управлінням;
- здійснює контроль за виконанням умов договорів оренди об’єктів комунальної власності, укладених управлінням, та вносить зміни до них;
- забезпечує висвітлення інформації про об’єкти комунальної власності, які можуть бути надані в оренду;
- розробляє та виносить на розгляд міської ради проекти рішень щодо Положення про оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м. Миколаєва, змін та доповнень до нього.
2.7. Забезпечує виконання процесів приватизації комунального майна, для чого:
- розробляє i виносить на розгляд міської ради проект міської програми приватизацiї, змiни та доповнення до неї;
-  розробляє i виносить на розгляд міської ради перелiки об'єктiв, що пiдлягають приватизації та відчуженню;
- здiйснює приватизацiю,  вiдчуження комунального майна, згiдно з рiшеннями  мiської ради;
- складає  угоди  про  проведення  незалежної  оцiнки майна,  що пiдлягає приватизацiї та відчуженню;
- здійснює контроль за своєчасним надходженням коштів від приватизації та відчуження;
- забезпечує висвiтлення процесів приватизації в засобах масової інформації;
- організовує та проводить роботу щодо приватизації  житлового фонду міської ради, веде облік приватизованого житлового фонду.
2.8. Здiйснює, за дорученням мiського  голови,  iншi  повноваження, пов'язанi з  управлiнням  майном,  що  належать до сфери управлiння мiської ради, вiдповiдно до чинного законодавства України.
2.9. Забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21.
2.10. Оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Управління очолює  начальник, який призначається на  посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Начальник управління безпосередньо підпорядкований міському голові та першому заступнику міського голови, їм підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структуру управління, штатну чисельність та положення про його структурні підрозділи затверджує міський голова.
3.3. Інших працівників управління призначає на посади та звільняє з посад міський голова за поданням начальника управління в порядку, визначеному законодавством.
3.4. Начальник управління:
3.4.1. Здiйснює керiвництво  дiяльнiстю  управління,  несе персональну вiдповiдальнiсть перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради та першим заступником міського голови за виконання  покладених  на  управління завдань.
3.4.2. Дiє без доручення вiд iменi управління, представляє його в усiх установах та органiзацiях.
3.4.3.  Визначає    ступiнь    вiдповiдальностi   керiвникiв  структурних підрозділів управління та його   працiвникiв.
3.4.4. Вносить у встановленому порядку пропозицiї мiському головi щодо структури та штатного розпису управління для затвердження згiдно з чинним законодавством.
3.4.5. Затверджує посадовi iнструкцiї працiвникiв управління.
3.4.6. Підписує видані у межах своєї компетенцiї накази, розпорядження, свідоцтва про право власності на приватизоване житло. 
3.4.7. Розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису  витрат на утримання управління.
3.4.8. Розпоряджається майном, закрiпленим за управлінням, згiдно з чинним законодавством.
3.4.9.Згiдно з дiяльнiстю, яку виконує управління, вiдкриває й закриває в установах Державного казначейства України, банкiв рахунки, згiдно з дiючими положеннями i нормативним актами, здiйснює  за  ними операцiї, пiдписує фiнансовi документи.
3.4.10. Здiйснює контроль за дiяльнiстю пiдпорядкованих йому структурних підрозділів.
3.4.11. Застосовує до працiвникiв управління заохочення та накладає на них стягнення, згiдно з чинним законодавством.
3.4.12.Забезпечує дотримання фiнансової, облiкової, трудової дисципліни.
3.4.13.Укладає договори з підприємствами, які надають послуги щодо діяльності управління.
 
4. Компетенція управління
 
4.1. Узагальнює практику застосування законодавства з питань управління майном, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення і вносить їх на розгляд міської ради, міського голови, виконавчих органів міської ради.
 
5. Права та обов’язки
 
Управління має право:
5.1. Залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції.
5.2. Здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції.
5.3. Направляти запити та одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань.
5.4. Скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до його компетенції.
5.5. Інші права, які належать до його компетенції, зокрема:
5.5.1. У межах, визначених міською радою,  здійснювати в установленому порядку повноваження з управлiння майном комунальної власностi територiальної громади мiста.
5.5.2. Затверджувати змiни та доповнення до статутiв (положень) пiдприємств, установ комунальної власностi у межах, визначених діючим законодавством.
5.5.3. Оформлювати договори оренди  (користування майна) комунальної власностi територiальної громади м. Миколаєва.
5.5.4. Бути правонаступником  договорiв оренди комунального майна, або майна, яке перейшло в комунальну власність, у тому числi договорiв з правом викупу, укладених ранiше пiдприємствами, установами, організаціями, як  орендодавцями.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення управління
 
6.1. Управління утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники управління є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування“ та іншими законодавчими актами.
7. Відповідальність посадових осіб управління
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи управління несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб управління при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності управління здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
_____________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про управління економіки та інвестицій Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Управління економіки та інвестицій Миколаївської міської ради (скорочена назва - управління економіки та інвестицій) /далі – управління/ створюється Миколаївською міською радою і є її виконавчим органом, підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету Миколаївської міської ради, міському голові та першому заступнику міського голови.
1.2. Управління у  своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Управління:
- у межах своєї компетенції бере участь у реалізації політики органів місцевого самоврядування у сфері економічного та соціального розвитку й інвестиційної діяльності;
- реалізовує державну політику в галузі статистики, тарифів та цін;
- сприяє зовнішньоекономічним зв’язкам підприємств, установ та організацій, розташованих на території міста, незалежно від форм власності;
- узагальнює практику застосування законодавства, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення і вносить на розгляд міського голови, виконавчого комітету, міської ради;
- забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу;
- здійснює інші функції, пов’язані з покладеними на нього завданнями.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Управління очолює начальник управління економіки та інвестицій (далі – начальник управління), який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Начальник управління безпосередньо підпорядкований першому заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.    
3.2. Структуру управління, штатну чисельність та положення про структурні підрозділи затверджує міський голова.
3.3. Працівників управління призначає на посади та звільняє з посад міський голова за поданням начальника управління у порядку, визначеному законодавством.
3.4. Начальник  управління:
3.4.1. Здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради та першим заступником міського голови за своєчасне та якісне виконання покладених на управління завдань, а також за стан трудової, виконавської дисципліни, роботу  з кадрами в управлінні.
3.4.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності керівників структурних підрозділів управління.
3.4.3. Розподіляє повноваження між працівниками управління.
3.4.4. Затверджує посадові інструкції керівників і спеціалістів управління. 
3.4.5. Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.4.6. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
        
4. Компетенція управління
 
Управління, відповідно до покладених на нього завдань:
4.1. Здійснює розроблення Програми соціально-економічного розвитку міста на короткостроковий період, контролює та аналізує виконання Програми.
4.2. Розробляє прогнози економічного та соціального розвитку на середньостроковий період, контролює та аналізує прогнози.
4.3. Аналізує стан і тенденції економічного та соціального розвитку міста.
4.4. Бере участь у розробленні проектів прогнозів економічного та соціального розвитку області на середньо – та короткостроковий період.
4.5. Узагальнює інформацію по всіх управліннях та відділах міської ради з питань соціально-економічного розвитку міста, взаємодіючи з ними та координуючи їх під час розроблення середньо – та короткострокових програм.
4.6. Бере участь у проектах, що фінансуються через Програми міжнародного співробітництва на території України.
4.7. Сприяє організації і проведенню міжнародних виставок, ярмарків, презентацій іноземних фірм, участі підприємств міста у виставках і ярмарках, які проводяться в інших країнах.
4.8. Готує і вносить на розгляд міського голови і виконавчого комітету міської ради пропозиції з напрямів інвестиційної діяльності.
4.9. Бере участь у вирішенні відповідно до законодавства питань про створення підприємствами комунальної власності спільних підприємств з іноземними інвестиціями.
4.10. Аналізує роботу підприємств промисловості міста.
4.11. Проводить заходи щодо створення сприятливого інвестиційного клімату в місті та залучення іноземних інвестицій для реалізації проектів міського розвитку.
4.12. Розробляє та забезпечує реалізацію інвестиційних проектів.
4.13. Визначає пріоритетні напрямки інвестицій для міста, організацію і супроводження міської бази даних по потенційних об’єктах інвестицій.
4.14. Розробляє прогнози розвитку інвестиційного потенціалу міста.
4.15. Забезпечує розроблення оптимальних фінансових схем інвестицій.
4.16. Сприяє організації і проведенню міжнародних інвестиційних форумів, участі підприємств міста у виставках, ярмарках, міжнародних рейтингах та форумах економічного співробітництва України та Європейського союзу.
4.17. Забезпечує статистичні спостереження за соціально-економічними процесами, виконанням загальнодержавних програм економічного і соціального розвитку в місті.
4.18. Аналізує результати діяльності галузей економіки, розвитку соціальної сфери, ринкових відносин, ефективності економіки та інвестиційних процесів.
4.19. Обробляє одержану статистичну інформацію.
4.20. Розробляє інформаційну базу прогнозування тенденцій та закономірностей соціально-економічного розвитку міста.
4.21. Впроваджує системи статистичних показників для висвітлення процесів соціально-економічного розвитку міста.
4.22. Забезпечує достовірність, об’єктивність, оперативність та цілісність статистичної інформації, її адекватність соціально-економічним явищам і процесам.
4.23. Забезпечує в установленому порядку статистичною і аналітичною інформацією органи місцевого самоврядування.
4.24. Забезпечує відповідно до законодавства збереження й захист статистичної інформації, зберігає конфіденційність.
 4.25. Розробляє проекти рішень виконкому міської ради щодо встановлених в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні, транспортні та інші послуги, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності.
4.26. Погоджує тарифи на послуги, які надаються підприємствами та організаціями, що не належать до комунальної власності міста.
4.27. Проводить економічний аналіз рівня та динаміки собівартості житлово-комунальних та інших послуг, які надаються населенню підприємствами міста.
4.28. Бере участь у контрольно-ревізійних перевірках підприємств усіх форм власності, які надають послуги населенню.
4.29. Вносить пропозиції щодо регулювання цін і тарифів.
4.30. Проводить консультаційно-методичні роботи, які направлені на зміцнення державної дисципліни цін, надання методичної допомоги з питань ціноутворення.
4.31. Проводить роботи по забезпеченню дотримання підприємствами міста антимонопольного законодавства в галузі цін.
4.32. Доводить через відділ по роботі із ЗМІ до підприємств та населення міста прейскуранти цін та тарифів, надає підприємствам (згідно із запитом) інформацію щодо діючих цін і тарифів.
 
5. Права управління
 
5.1. Управління має право:
- залучати інших спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, об`єднань  громадян (за погодженням  з їхніми  керівниками) до розгляду питань, що належать до його компетенції;
- одержувати в установленому порядку від  органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, документи та інші матеріали, а від міських органів державної статистики – безоплатно статистичні дані, необхідні для виконання покладених на нього завдань;
- скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції;
- інші права, які належать до його компетенції.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення діяльності управління
 
6.1. Управління утримується за рахунок коштів міського бюджету.
6.2. Працівники управління є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб управління
 
7.1. Посадові особи управління повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи управління несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб виконавчого органу при здійсненні ним своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законом порядку.
 
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності управління здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
______________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про управління  земельних ресурсів Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Управління земельних ресурсів Миколаївської міської ради (скорочена назва - управління земельних ресурсів) /далі – управління/ є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету, міському голові та заступнику міського голови за підпорядкованістю.
1.2. Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
1.3 Управління є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Управління має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Основною метою діяльності управління є здійснення регулювання  земельних відносин на території міста Миколаєва, забезпечення проведення земельної реформи, раціональне використання та охорона земель на території міста, координація діяльності місцевих землевпорядних органів.
2.2. Основними завданнями управління є:
- регулювання земельних відносин у місті;
- проведення земельної реформи, створення умов для рівноправного розвитку всіх форм власності на землю, роздержавлення й приватизація земель;
- підготовка проектів та оформлення договорів оренди землі, договорів про зміни до договорів оренди землі (додаткових угод), договорів про встановлення особистого строкового сервітуту;
- реєстрація договорів оренди землі, договорів про зміни (додаткових угод), договорів про встановлення особистого строкового сервітуту;
- організація і здійснення землеустрою, погодження проектів землеустрою; 
- забезпечення виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21;
- оперативне надання до уповноваженого органу міської ради якісних інформаційних матеріалів про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Управління очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Начальник  управління безпосередньо підпорядкований заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структуру управління, штатну чисельність та положення про структурні підрозділи затверджує міський голова.
3.4. Начальник управління  має заступника (заступників), який (які)  призначається (призначаються) на посаду та звільняється (звільняються) з посади міським головою за поданням начальника управління у порядку, визначеному законодавством.
Заступник (заступники) начальника управління виконує (виконують) функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених начальником  управління.
Інших працівників управління призначає на посаду та звільняє з посад міський голова за поданням  начальника управління у порядку, визначеному законодавством.
3.5. Начальник управління:            
3.5.1. Здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради та заступником міського голови  за виконання покладених на управління завдань.
3.5.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників управління.
3.5.3. Підписує видані у межах компетенції управління накази, організовує перевірку їх виконання.
3.5.4. Затверджує посадові інструкції працівників  управління.
3.5.5.Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.5.6. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція управління
 
4.1. Управління відповідно до статті 33 Закону України  “Про місцеве самоврядування в Україні” здійснює у сфері регулювання земельних відносин:
а) власні (самоврядні) повноваження:
- підготовку і внесення на розгляд міської ради пропозицій щодо встановлення ставки земельного податку, розмірів плати за користування земельними ресурсами, вилучення (викупу), а також надання під забудову та для інших потреб земель, що перебувають у власності територіальних громад;
- справляння плати за землю;
б) делеговані повноваження:
- контроль за дотриманням земельного законодавства;
- реєстрацію права користування землею і договорів оренди землі;
- видачу документів, що посвідчують право користування землею;
- координацію діяльності місцевих органів земельних ресурсів;
- підготовку висновків щодо надання або вилучення в установленому законом порядку земельних ділянок, що проводиться органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування;
- організацію і здійснення землеустрою, погодження проектів землеустрою;
- контроль за вжиттям заходів, передбачених документацією із землеустрою.
4.2. Крім того, управління, відповідно до покладених на нього завдань, виконує такі функції:
- створення та ведення автоматизованої бази даних міського земельного кадастру для інформаційної підтримки здійснення землеустрою;
- забезпечення органів державного управління, податкової адміністрації, банків, юридичних та фізичних осіб інформацією, матеріалами оцінки земель, необхідними для встановлення земельного податку або орендної плати за землю та інших цілей;
- розроблення та подання на затвердження міською радою проектів нормативних актів з питань управління, користування та відчуження земель комунальної власності територіальної громади міста, інших питань, що є компетенцією управління;
- створення в місті максимально сприятливих умов для розвитку  підприємницької діяльності.
 
5. Права управління
 
5.1.Управління  має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
-  здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;
- скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до його компетенції;
- інші права, які належать до його компетенції.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення діяльності управління
 
6.1.     Управління утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники управління є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування“ та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб  управління
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи  управління несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб управління при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності  управління здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
____________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради



1.Загальні положення
 
1.1. Управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради (скорочена назва - управління містобудування та архітектури) /далі – управління/ створюється Миколаївською міською радою і є її виконавчим органом.
1.2. Управління є підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету Миколаївської міської ради, міському голові та заступнику міського голови за підпорядкованістю.
1.3. Управління є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Управління має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
1.4. Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
1.5. Методичне керівництво та нормативне забезпечення діяльності управління  здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури, а також управлінням регіонального розвитку, містобудування та архітектури обласної державної адміністрації.
1.6. Управління є правонаступником  управління містобудування та архітектури виконкому Миколаївської міської ради.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Управління у межах своєї компетенції:
- бере участь у реалізації політики органів місцевого самоврядування у сфері містобудування та архітектури;
- здійснює координацію діяльності суб’єктів містобудування щодо комплексного розвитку і забудови міста, поліпшення його архітектурного вигляду;
- забезпечує  дотримання законодавства у сфері містобудування, державних стандартів, норм і правил, затвердженої  містобудівної документації;
- узагальнює практику застосування законодавства, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення і вносить на розгляд міського голови, виконавчого комітету, міської ради;
- здійснює аналіз стану містобудування на території міста, організовує розробку, експертизу і подання на затвердження в установленому законодавством порядку містобудівних програм, генерального плану міста, іншої містобудівної документації;
- забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу;
- здійснює регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами, є Робочим органом по регулюванню діяльності з розміщення зовнішньої реклами в м. Миколаєві (через відділ з питань розміщення реклами, за умови прийняття міською радою рішення про визначення відділу з питань розміщення зовнішньої реклами Робочим органом по регулюванню діяльності з розміщення зовнішньої реклами);
- здійснює інші функції, що випливають з покладених на нього завдань.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Управління очолює начальник управління містобудування та архітектури - головний архітектор міста (далі – начальник управління), який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством, з урахуванням вимог ст.14 Закону України “Про архітектурну діяльність”.
Начальник управління безпосередньо підпорядкований заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.    
3.2. Начальник управління має заступника (заступників), який (які) за його поданням, після проходження конкурсного відбору у порядку, визначеному законодавством,  призначається (призначаються) на посаду і звільняється (звільняються) з посади міським головою.
Заступник (заступники) начальника управління виконує (виконують) функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених начальником управління.
Інших посадових осіб місцевого самоврядування управління призначає на посади та звільняє з посад міський голова за поданням начальника управління в порядку, визначеному законодавством.
3.3. Структуру управління, штатну чисельність та положення про його структурні підрозділи затверджує міський голова.
3.4. Начальник  управління:
- здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради та заступником міського голови за своєчасне та якісне виконання покладених на управління завдань, а також за стан трудової, виконавської дисципліни, роботу  з кадрами в управлінні;
- організовує роботу та визначає міру відповідальності заступника (заступників) начальника управління, керівників структурних підрозділів та інших працівників управління;
- розробляє штатний розпис управління в межах граничної чисельності  та фонду оплати праці  і подає для затвердження міському голові;
- приймає на роботу і звільняє в установленому порядку працівників управління, які не є посадовими особами місцевого самоврядування;  
- розподіляє повноваження між працівниками управління;
- затверджує посадові інструкції керівників і спеціалістів управління; 
- підписує видані у межах своєї компетенції накази, організовує  і контролює їхнє виконання;
- розпоряджається коштами в межах затвердженого єдиного  кошторису  доходів і видатків на утримання управління.
3.5. Для погодження вирішення питань,  що належать до компетенції управління, в управлінні може створюватися колегія  у складі начальника управління (голова колегії), заступника начальника управління за посадою, а також  інших працівників управління. До складу колегії можуть входити керівники  інших виконавчих органів міської ради. Склад  колегії затверджується міським головою за поданням начальника управління.
3.6. Для розгляду містобудівних, архітектурних та інженерних проектних рішень об’єктів архітектури, а також (у разі необхідності) основних  положень містобудівних умов і обмежень, забудови земельної ділянки, при управлінні утворюється архітектурно-містобудівна рада, можуть утворюватися науково - технічна і художня ради.
Архітектурно-містобудівна  рада  здійснює свою діяльність відповідно  до типового Положення про архітектурно-містобудівну раду, затвердженого центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури.
Склад рад  і положення про них затверджуються  міським головою чи виконкомом  міської ради за поданням начальника управління.
3.7. Для забезпечення  виконання  функцій, визначених цим Положенням, при управлінні в установленому порядку можуть створюватися госпрозрахункові підрозділи згідно із законодавством.
 
4.Компетенція управління
 
Управління, відповідно до покладених на нього завдань:
4.1. Проводить аналіз стану містобудування, організацію  розроблення, експертизи і подання на затвердження в установленому порядку генерального плану міста, іншої містобудівної документації.
4.2. Готує пропозиції до програм соціально-економічного розвитку міста та проектів міського бюджету і подає їх на розгляд міської ради.
4.3. Сприяє органам місцевого самоврядування у вирішенні питань соціально-економічного  розвитку міста.
4.4. Сприяє інвестиційній діяльності на території міста.
4.5. Розглядає пропозиції та надає до міської ради: висновки  щодо визначення території, вибору, вилучення, приватизації та  надання    земель для містобудівних потреб відповідно   до  законодавства,  бере участь у забезпеченні контролю за їхнім  використанням і забудовою, а також здійснення на них запланованої містобудівної діяльності; готує пропозиції щодо планів і програм будівництва, ремонту та реконструкції об’єктів житла, соціально-побутового і комунального призначення на території міста, незалежно від форм власності.
4.6. Бере участь у розробленні містобудівної документації та подає її на затвердження в установленому законодавством порядку.
4.7. Бере участь у підготовці та наданні забудовникам в установленому порядку містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок.
4.8. Розробляє пропозиції  та готує міській раді  і її виконавчому комітету висновки  щодо будівництва житлово-цивільних, комунальних,  промислових та інших об’єктів, розміщення рекламних конструкцій, розглядає і погоджує містобудівне та архітектурне рішення конкретних об`єктів архітектури, погоджує та надає будівельні паспорти, складає і надає замовникам висновки щодо їхнього затвердження.
4.9. Готує відповідні проекти рішень виконкому міської ради щодо будівництва об’єктів архітектури на території міста.
4.10. Координує виконання науково-дослідних, проектно-розвідувальних  та будівельних робіт, що здійснюються на території міста.
4.11. Сприяє здійсненню  в установленому законом порядку контроль за дотриманням законодавства у сфері містобудування, державних стандартів, норм і правил, затвердженої містобудівної документації, здійснює перевірку відомостей, зазначених у заяві-декларації про розміщення малих архітектурних форм.
4.12. Готує проекти рішень виконкому міської ради про погодження  актів готовності об’єктів до експлуатації, а саме: нежитлових об’єктів соціального та виробничого призначення, багатоквартирних житлових будинків, мансардних поверхів багатоквартирних житлових будинків та інших об’єктів.
4.13. Бере участь у здійсненні контролю за технічним станом, використанням та утриманням  об’єктів нерухомого майна усіх форм власності.
4.14. Сприяє в межах повноважень охороні, реєстрації та використанню пам’яток архітектури і містобудування.
4.15. Веде облік об’єктів містобудування, надає статистичні звіти по реалізації дозволів на виконання будівельних робіт, бере участь у роботі щодо запобігання та протидії самочинного будівництва на території міста.
4.16. Приймає рішення про стадійність проектування, доцільність розроблення ескізних проектів, застосування індивідуальних проектів будинків і споруд, їхньої поверховості, необхідність внесення  змін до цих проектів.
4.17. Сприяє впровадженню в проектування і будівництво  прогресивних планувальних і технічних рішень.
4.18. Погоджує виконання топографо-геодезичних робіт, інженерно-геологічних та інших видів розвідувань,  організовує реєстрацію, збереження і систематизацію  топографо-геодезичних та інженерно-геологічних матеріалів.
4.19. Організовує розроблення і ведення містобудівного кадастру міста.
4.20. Координує  проектування, будівництво, ремонт  магістральних мереж і споруд комунального призначення (теплопостачання; водопостачання; водовідведення; зливова каналізація та очисні споруди зливової каналізації; електропостачання; газопостачання; зв’язок).
4.21. Готує проекти рішень виконкому міської ради щодо переведення житлових приміщень у нежитлові.
4.22. Бере участь у роботі комісій щодо  надійності та безпечності будинків і споруд, незалежно від форм власності, у районах, що зазнають впливу небезпечних природних і техногенних явищ і процесів (підтоплення територій міста).
4.23.  Готує інформацію та виконує контрольні звіти до розпорядчих документів державного, регіонального та міського рівня.
4.24. Сприяє створенню архіву містобудівної  документації .
4.25. Організовує і проводить конкурси на розроблення проектів важливих об’єктів.
4.26. Інформує через засоби інформації населення про містобудівні програми міста, розміщення важливих об`єктів.
4.27. Сприяє діяльності місцевих організацій творчих спілок  у сфері містобудування та архітектури.
4.28. Розглядає  звернення громадян, інших суб`єктів містобудування з питань, що належать до його компетенції, приймає відповідні рішення.
4.29. Взаємодіє, у процесі виконання покладених на нього завдань, з іншими  виконавчими органами міської ради, представницькими органами, а також  підприємствами, установами й організаціями, об’єднаннями громадян.
4.30. Бере участь у веденні Реєстру топонімів міста Миколаєва, затвердженого рішенням міської ради від 03.09.09 № 36/27 “Про затвердження реєстру топонімів міста Миколаєва”.    
 
5. Права управління
 
5.1. Управління має право:
- залучати інших спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, об`єднань  громадян (за погодженням  з їхніми  керівниками) до розгляду питань, що належать до його компетенції;
- одержувати в установленому порядку від  органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, документи та інші матеріали, а від міських органів державної статистики – безоплатно статистичні дані, необхідні для виконання покладених на нього завдань;
- скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції;
- зупиняти проведення топографо-геодезичних та інженерно-геологічних робіт, які виконуються з порушенням державних стандартів, норм і правил;
- інші права, які належать до його компетенції.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення діяльності управління
 
6.1. Управління утримується за рахунок коштів міського бюджету.
6.2. Працівники управління є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб управління
 
7.1. Посадові особи управління повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи управління несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб управління при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законом порядку.
 
8. Критерії оцінки роботи управління
 
8.1. Критерії  оцінки роботи  управління визначаються шляхом аналізу своєчасного та якісного  виконання рішень міської  ради  та її виконкому, розпоряджень міського голови, ходу виконання  завдань, які поставлені перед управлінням, відповідністю прийнятих рішень основним положенням генерального плану міста та програмам соціально-економічного розвитку міста, затвердженим міською радою.
 
9. Заключні положення
 
9.1. Припинення діяльності  управління здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
9.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
______________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про управління капітального будівництва, реконструкції та ремонту Миколаївської міської ради



1.Загальні положення
 
Управління капітального будівництва, реконструкції та ремонту Миколаївської міської ради (скорочена назва - управління капітального будівництва, реконструкції та ремонту) /далі – управління/ є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкований виконавчому комітету, міському голові та заступнику міського голови за підпорядкованістю.
Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
Гарантом фінансування замовлень будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів від міської ради є виконавчий комітет Миколаївської міської ради.
1.4 Управління є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Управління має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Управління:
- реалізує державну політику у галузі будівництва;
- забезпечує виконання завдань  із будівництва, реконструкції та ремонту житлових будинків, об’єктів освіти, охорони здоров’я, зв’язку, транспорту, торгівлі, громадського харчування, комунального господарства, культурно-побутового та іншого призначення й ефективного використання капітальних вкладень, що направляються для цих цілей;
- сприяє впровадженню у будівництво, реконструкцію та ремонт прогресивних проектних рішень, нових будівельних матеріалів, конструкцій та виробів;
- готує пропозиції до програми соціально-економічного розвитку міста, обласного та міського бюджетів і подає їх на  розгляд міської ради;
- готує пропозиції до цільових програм в галузі будівництва і подає їх на розгляд міської ради;
- сприяє органам місцевого самоврядування у вирішенні питань соціально-економічного розвитку відповідної території;
- готує пропозиції, направлені на поглиблення економічної реформи, і подає їх на розгляд міської ради;
- забезпечує дотримання законодавства у галузі будівництва;
- розробляє на основі пропозицій виконавчих органів міської ради поточні й  перспективні програми капітального будівництва, реконструкції та  ремонту об’єктів, складає перелік проектів будов, титульні списки будов та проектно-розвідувальних робіт і подає їх на затвердження в установленому порядку;
- забезпечує своєчасне і в повному  обсязі фінансування проектно-розвідувальних робіт і будівництва, реконструкцію та ремонт об’єктів відповідно до титульних списків та укладених договорів;
- розміщує замовлення на проектно-розвідувальні роботи, укладає з проектними і розвідувальними організаціями договори на розробку проектно-кошторисної документації та  здійснення ними авторського нагляду за будівництвом, реконструкцією та ремонтом;
- здійснює передачу в установлені терміни проектним або розвідувальним організаціям завдань на проектування, вихідних даних та інших документів, необхідних для виконання проектних і розвідувальних робіт та розробки проектно-кошторисної документації;
- приймає і перевіряє комплектність і якість  одержаної від проектних або розвідувальних організацій проектно-кошторисної та іншої документації, погоджує і затверджує її в установленому порядку та передає будівельним організаціям;
- розміщує замовлення на капітальне будівництво, реконструкцію та ремонт (складає протоколи намірів, проводить торги), укладає з будівельними організаціями відповідні договори, разом із підрядними організаціями визначає і погоджує ціни на будівництво, реконструкцію та ремонт об’єктів відповідно до діючих нормативних  документів і рішень міжвідомчої комісії при облдержадміністрації;
- забезпечує реєстрацію в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Миколаївській області відповідальних інженерно-технічних працівників організацій, що безпосередньо здійснюють будівництво об’єктів і технічний нагляд, одержує дозвіл на виконання будівельно-монтажних робіт;
- забезпечує геодезичну основу для будівництва;
- забезпечує будівництво технологічним, енергетичним, електротехнічним та іншим устаткуванням, апаратурою, матеріалами, постачання яких відповідно до договору покладено на замовника;
- здійснює розрахунки з постачальниками за устаткування і матеріали замовника, проводить передмонтажну ревізію устаткування, що знаходиться на складах понаднормативний термін зберігання;
- передає будівельній організації будівельний майданчик, устаткування, що підлягає монтажу, апаратуру і матеріали, забезпечення якими покладено на замовника;
- передає будівельній організації в погоджені з нею терміни документи про дозвіл відповідальних органів на:
- виконання  будівельно-монтажних робіт;
- відведення земельної ділянки під будівництво;
- проведення робіт у зоні повітряних ліній електропередач та ліній зв’язку, ділянок залізниць, що експлуатуються, або в смузі відчуження залізниць, а також на розкриття шляхових покриттів;
- проведення робіт у місцях, де проходять підземні комунікації, з передачею будівельній організації схем комунікацій (кабельних, водопровідних, каналізаційних та інших), розміщених на території будівельного майданчика;
- користування під час проведення будівельних робіт  у населених пунктах електроенергією, газом, водою, парою від існуючих джерел відповідно до проекту організації робіт;
- вирубання лісу і пересадження дерев;
- перенесення з будівельного майданчика магістральних ліній електропередачі, залізничних колій, мереж водопроводу, каналізації, газо- і нафтопроводів, ліній зв’язку та інших споруд, що перешкоджають будівництву на відведеному майданчику, в терміни, передбачені в особливих умовах до договору;
- забезпечує переселення громадян, які проживають у будинках, що підлягають знесенню або реконструкції;
- відшкодовує громадянам у разі знесення вартість житлових будинків, господарських будівель, що  перебувають у  власності громадян, а також вартість вилучених плодово-ягідних насаджень та посівів;
- здійснює технічний нагляд за будівництвом, реконструкцією та ремонтом, контроль за відповідністю обсягів та  якості виконаних робіт проектам, технічним умовам і стандартам;
- погоджує з відповідними організаціями питання, пов’язані з установкою вантажопідйомних пристроїв, устаткування та апаратів, що працюють під тиском, забезпечує випробування зазначених технічних засобів;
- організовує за рахунок коштів з обласного, міського  бюджетів та пайових внесків будівництво, реконструкцію та  ремонт житлових будинків, об’єктів освіти, охорони здоров’я, зв’язку, транспорту, торгівлі, громадського харчування, комунального господарства, культурно-побутового й іншого призначення;
- залучає на договірних засадах підприємства, установи та організації незалежно від форм власності до участі в  розвитку потужностей будівельної індустрії і промисловості будівельних матеріалів, у створенні, розвитку та реконструкції об’єктів інженерного забезпечення і транспортного обслуговування;
- організовує виконання робіт по капітальному та поточному ремонту доріг, комплексному благоустрою вулиць, скверів, майданів;
- виконує будівництво та реконструкцію малоповерхового житла згідно із замовленням юридичних та фізичних осіб;
- має право затвердити дільницю по  виконанню  пусконалагоджувальних робіт, ревізію технологічного, електричного та іншого обладнання;
- укладає договори, виконує функції  замовника на будівництво, реконструкцію та ремонт будов і споруд  з підприємствами, організаціями та комерційними структурами;
- погоджує відведення земельних ділянок на території міста підприємствам, організаціям, юридичним та  фізичним особам;
- бере участь у створенні й роботі  комісії з перевірки будівельної готовності об’єктів до подальшої експлуатації;
- пред’являє приймальній комісії  завершені будівництвом і підготовлені до експлуатації об’єкти, забезпечує комісію необхідними для роботи документами, бере участь  у її роботі;
- передає завершені будівництвом та введені в  дію об’єкти підприємствам та організаціям, на які покладено їхню експлуатацію;
- здійснює розрахунки за закінчені будівництвом об’єкти або пускові комплекси;
- приймає від підрядника за актом законсервовані або  припинені будівництвом об’єкти і вживає заходів для їх збереження, вносить інвесторам пропозиції щодо подальшого використання об’єктів незавершеного будівництва;
- веде бухгалтерський і статистичний облік, складає та у визначені терміни подає в установленому порядку відповідним органам звітність з усіх видів діяльності за затвердженими формами, несе відповідальність за їх достовірність;
- вносить виконкому комітету пропозиції щодо створення підприємства для виготовлення обладнання будівельних матеріалів і виробів, проведення будівельних, монтажних і пусконалагоджувальних робіт;
- перевіряє пред’явлені до сплати документи підрядних організацій, постачальників, проектних, розвідувальних та інших організацій щодо  виконання робіт, поставки продукції та надання послуг;
- забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу;
- здійснює інші функції, пов’язані з реалізацією покладених на міську раду та виконавчий комітет завдань у галузі будівництва.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Управління очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Начальник управління безпосередньо підпорядкований заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структуру управління, штатну чисельність та положення про його структурні підрозділи затверджує начальник управління.
3.3. Начальник управління має заступника (заступників), який (які) призначається (призначаються) на посаду та звільняється (звільняються) з посади міським головою в порядку, визначеному законодавством.
3.4. Заступник (заступники) начальника управління виконує (виконують) функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених начальником управління у порядку, визначеному законодавством.
3.5. Інших посадових осіб місцевого самоврядування управління призначає та звільняє з посади міський голова у порядку, визначеному законодавством.
3.6. Начальник управління:
3.6.1. Здійснює керівництво діяльністю управління, несе  персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради та заступником міського голови за виконання покладених на управління завдань.
3.6.2. Визначає ступінь відповідальності заступника (заступників) начальника управління, керівників його структурних підрозділів.
3.6.3. Затверджує структуру і штатний розпис управління, погоджений заступником міського голови за підпорядкуванням.
3.6.4. Приймає на роботу і звільняє в установленому порядку працівників управління, які не є посадовими особами місцевого самоврядування.  
3.6.5. Видає у межах своєї компетенції накази, організовує і контролює їх виконання.
3.6.6. Затверджує положення про структурні підрозділи і  функціональні обов’язки працівників управління.
3.6.7. Розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису витрат на утримання управління.
3.6.8. Забезпечує своєчасний розгляд та вирішення пропозицій, заяв, скарг громадян, вживає заходів щодо усунення  причин, що їх викликають.
3.6.9.  Заохочує працівників управління і притягує їх до  дисциплінарної відповідальності згідно з Кодексом законів про працю України.
3.6.10. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція управління
 
4.1. До відання управління належать як власні, так і делеговані повноваження органів місцевого самоврядування у галузі будівництва відповідно  до положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших законів України, актів Президента України і Кабінету Міністрів України, актів Мінрегіонбуду України, актів органів виконавчої влади, рішень міської ради, рішень виконавчого комітету міської ради, розпоряджень міського голови та обов’язків і прав, передбачених цим Положенням.
 
5. Права управління
 
Залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, об’єднань громадян (за погодженням з їхніми керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції.
Одержувати у встановленому порядку від  органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, документи, інші матеріали, а від місцевих органів державної статистики безкоштовно статистичні дані, необхідні для  виконання покладених на нього завдань.
Скликати в установленому порядку технаради з питань, що належать до його компетенції.
Створювати за погодженням з виконкомом міської ради інвестиційні фонди із залученням додаткових коштів юридичних та фізичних осіб для формування програм будівництва, реконструкції та ремонту, а також структурні підрозділи та групи технічного нагляду за будівництвом в місті.
Самостійно розпоряджатися коштами,  передбаченими у вартості будівництва на здійснення функцій замовника, та коштами, що надходять від надання послуг замовника на договірних засадах.
Списувати в установленому порядку зі свого балансу витрати на проектно-розвідувальні роботи з нездійсненого будівництва, дебіторську заборгованість, щодо якої терміни пройшли, та інші борги, застарілі та  непридатні для подальшого використання матеріали, устаткування, транспортні засоби, інвентар та інструмент.
Залучати на договірних засадах кошти підприємств, установ та організацій для розвитку потужностей будівельної індустрії.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності управління
 
6.1. Управління утримується за рахунок міського бюджету, коштів, передбачених  у вартості будівництва на утримання служб замовника.
6.2. Працівники управління є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб управління
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи управління несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб виконавчого органу при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
7.3. Начальник управління несе персональну відповідальність за:
7.3.1. Виконання покладених на управління завдань і здійснення ним своїх функцій, оперативних вказівок і доручень керівництва.
7.3.2. Стан трудової та виконавської дисципліни, недоліки в роботі з кадрами працівників управління.
7.3.3. Створення нормальних побутових та безпечних умов праці службовців та робітників.
7.3.4. Своєчасний розгляд листів і заяв громадян, вжиття заходів по усуненню причин, що їх викликають.
 
8. Критерії оцінки роботи управління
 
Головними критеріями, за якими оцінюється робота управління, є:
8.1.Ступінь реалізації в будівельному комплексі міста державної політики.
8.2. Своєчасне забезпечення введення в дію з високою якістю житлових будинків, шкіл, лікарень, дитячих дошкільних закладів, об’єктів соціального забезпечення, зв’язку, транспорту, торгівлі і комунального призначення.
8.3. Забезпечення безперервного фінансування будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів на замовлення виконкому міської ради та інших замовників, ефективне використання капітальних вкладень.
8.4. Професіоналізм, виконавська і трудова дисципліна серед працівників управління, стан виконання ними своїх функціональних обов’язків.
8.5. Ступінь впровадження прогресивних технологій.
 
9. Заключні положення
 
9.1. Припинення діяльності управління здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
9.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про управління освіти Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Управління освіти Миколаївської міської ради (скорочена назва - управління освіти) /далі – управління/ є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету, міському голові та заступнику міського голови за підпорядкованістю.
1.2. Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
1.3. Управління є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Управління має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
2.Основні завдання
 
2.1. У межах своєї компетенції бере участь у реалізації політики органів місцевого самоврядування у галузі освіти.
2.2. Здійснює за програмно-цільовим методом діяльності реалізацію державної політики в галузі освіти з урахуванням особливостей соціально-культурного середовища міста, створює умови для розвитку та втілення в життя регіональної мови.
2.3. Аналізує стан освіти в місті, прогнозує розвиток загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти, удосконалює мережу відповідних навчальних закладів незалежно від типів і форм власності згідно з освітніми потребами громадян; розробляє та організовує виконання міської програми розвитку освіти.
2.4. Створює умови для реалізації гарантованого Конституцією України права громадян на отримання дошкільної, повної загальної середньої та позашкільної освіти.
2.5. Здійснює контроль за дотриманням законодавства в галузі освіти, Державного стандарту загальної середньої освіти та вимог Базового компонента дошкільної освіти відповідними навчальними закладами усіх типів, розташованими на території міста.
2.6. Забезпечує навчально-методичне керівництво та інспектування навчальних закладів, що є комунальною власністю, організацію їх фінансового забезпечення та зміцнення їх матеріальної бази; координацію діяльності цих навчальних закладів, а також навчальних закладів інших форм власності.
2.7. Проводить атестацію загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів усіх типів, розташованих на території міста; оприлюднює результати атестації.
2.8. Сприяє розвитку самоврядування у загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладах.
2.9. Вирішує питання комплектування навчальних закладів педагогічними працівниками, в тому числі керівними кадрами; вдосконалення професійної кваліфікації педагогічних працівників, їхньої перепідготовки та атестації у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.
2.10. Сприяє проведенню експериментальної та інноваційної діяльності у навчально-виховному процесі навчальних закладів міста.
2.11. Забезпечує соціальний захист, охорону життя, здоров'я та захист прав учасників навчально-виховного процесу в навчальних закладах і установах освіти.
2.12. Здійснює міжнародне співробітництво.
2.13. Забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21.
2.14. Оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Управління очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Начальник  управління безпосередньо підпорядкований заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.
Особа, яка призначається на посаду начальника, повинна мати вищу педагогічну освіту, стаж керівної роботи в навчальних закладах не менш як 5 років, володіти державною та регіональною мовами.
3.2. Структуру управління, штатну чисельність та положення про його структурні підрозділи затверджує міський голова.
3.3. Начальник управління має заступника (заступників), який (які) призначається (призначаються) на посаду та звільняється (звільняються) з посади міським головою за погодженням з начальником управління освіти у порядку, визначеному законодавством.
Заступник (заступники) начальника управління виконує (виконують) функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених начальником управління.
Інших посадових осіб місцевого самоврядування управління призначає на посади та звільняє з посад міський голова  у порядку, визначеному законодавством.
3.4. Начальник управління, представляючи інтереси міста в галузі освіти у відносинах з юридичними та фізичними особами:
3.4.1. Здійснює керівництво діяльністю управління; забезпечує виконання покладених на управління завдань, визначає посадові обов'язки і ступінь відповідальності заступників начальника та працівників управління.
3.4.2. Затверджує функціональні обов'язки його працівників.
3.4.3. Планує роботу управління й аналізує стан її виконання.
3.4.4. Видає у межах компетенції управління накази, організовує і контролює їхнє виконання.
3.4.5. Призначає на посаду та звільняє з посади працівників управління, які не є посадовими особами місцевого самоврядування, керівників комунальних навчальних закладів і установ освіти, педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до діючого законодавства.
3.4.6. Заохочує та накладає дисциплінарні стягнення на працівників управління, керівників навчальних закладів та установ освіти й педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів.
3.4.7. Подає на затвердження міського голови проект кошторису доходів і видатків, вносить пропозиції щодо граничної чисельності та фонду оплати праці працівників управління.
3.4.8. Розпоряджається коштами, які виділяються на утримання управління освіти.
3.4.9. Затверджує штатні розписи навчальних закладів і установ освіти.
3.4.10. Розглядає клопотання та вносить пропозиції про нагородження кращих працівників освіти міста державними нагородами, у тому числі і відзнаками Президента України, та про присвоєння їм почесних звань України.
3.4.11. Відкриває рахунки у банках України, має право першого підпису.
3.4.12. Сприяє розвитку міжнародних зв'язків з питань освіти, виховання.
3.4.13. Подає міському голові пропозиції щодо вдосконалення роботи управління.
3.4.14. Вживає заходів для підвищення кваліфікації працівників управління, співпрацює з цих питань з виконавчими органами міської ради, органами державної влади України, а також з іншими установами та організаціями.
3.4.15. Особисто несе відповідальність перед міською радою, міським головою за втілення в життя регіональної мови в усіх навчальних закладах міста міської комунальної власності.
3.4.16. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
3.5. Накази начальника управління, видані з порушенням законодавства або з перевищенням повноважень, можуть бути скасовані міським головою.
3.6. При управлінні створюється колегія. Склад колегії затверджується міським головою за поданням начальника управління. Рішення колегії впроваджуються в життя наказами начальника управління.
3.7. При управлінні створюється муніципальна рада з питань освіти, діяльність якої регламентується Положенням про неї, а також інші громадські утворення (ради), комісії з числа учасників навчально-виховного процесу, представників громадськості міста.
3.8. Для організації методичної роботи, підвищення кваліфікації педагогічних працівників при управлінні утворюється науково-методичний центр загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти як структурний підрозділ управління, який діє відповідно до Положення про нього, затвердженого начальником управління.
3.9. Управління у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє з відповідними виконавчими органами  міської ради, управлінням освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації, підприємствами, установами, організаціями, об'єднаннями громадян, розташованими на відповідній території, одержує від них у встановленому порядку інформацію, документи, статистичні дані та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.
 
4. Компетенція управління
 
4.1. Організація мережі та здійснення керівництва загальноосвітніми, дошкільними та позашкільними навчальними закладами міста:
- здійснює управління загальноосвітніми, дошкільними та позашкільними навчальними закладами всіх типів;
- визначає потребу в навчальних закладах усіх типів та подає пропозиції до виконавчого комітету міської ради щодо удосконалення їхньої мережі відповідно до соціально-економічних і культурно-освітніх потреб міста за наявності необхідної матеріально-технічної, науково-методичної бази, педагогічних кадрів тощо;
- забезпечує оперативний контроль за збереженням існуючої мережі загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів; сприяє їхньому навчально-методичному, фінансовому та матеріально-технічному забезпеченню;
- здійснює в межах своєї компетенції державне інспектування навчальних закладів, що належать до сфери управління місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, забезпечує гласність його результатів;
- проводить державну атестацію навчальних закладів міста (не рідше ніж один раз на 10 років) щодо реалізації освітньої діяльності та відповідності освітніх послуг державним стандартам освіти;
- готує проекти рішень про закріплення за загальноосвітніми навчальними закладами, крім ліцеїв, гімназій, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), території обслуговування, відповідно до якої ведеться облік дітей і підлітків шкільного віку та дітей дошкільного віку;
- вивчає потребу та вносить пропозиції до виконавчого комітету міської ради про утворення навчальних закладів для дітей, які потребують соціальної допомоги та реабілітації, організовує їхнє навчання (у тому числі й індивідуальне) та виховання у загальноосвітніх навчальних закладах;
- вивчає потребу та вносить пропозиції до виконавчого комітету міської ради щодо утворення вечірніх (змінних) шкіл, класів, груп з очною та заочною формами навчання при загальноосвітніх навчальних закладах, створює умови для складання державної підсумкової атестації екстерном;
- вносить пропозиції до виконавчого комітету міської ради про відкриття профільних класів, гімназій, ліцеїв, колегіумів, навчально-виховних комплексів, навчально-виховних об'єднань, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, центрів дитячої та юнацької творчості, допризовної підготовки тощо, сприяє їх матеріальній підтримці.
4.2. Організація нормативно-правового забезпечення загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти в місті:
- контролює дотримання навчальними закладами усіх типів законодавства у сфері освіти, державних вимог, з урахуванням особливостей культурного середовища міста, щодо змісту, рівня і обсягу освітніх послуг відповідно до рівня і профілю навчання;
- сприяє організації та реалізації варіативної складової змісту загальної середньої освіти;
- контролює виконання конституційних вимог щодо обов'язковості здобуття дітьми і підлітками міста повної загальної середньої освіти;
- забезпечує в межах своїх повноважень виконання Конституції України щодо функціонування української мови як державної, а також Європейської хартії регіональних мов або мов меншин в навчальних закладах і установах освіти;
- забезпечує задоволення освітніх запитів представників національних меншин; сприяє навчанню регіональною (рідною) мовою чи вивченню регіональної ( рідної) мови  в усіх навчальних закладах і установах освіти;
- затверджує статути навчальних закладів, готує їх до реєстрації у відповідному органі місцевого самоврядування.
4.3. Організація навчально-методичного забезпечення загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів:
- сприяє навчально-методичному забезпеченню навчальних закладів;
- впроваджує навчальні плани і програми, затверджені Міністерством освіти і науки України; затверджує робочі навчальні плани загальноосвітніх та погоджує річні плани роботи позашкільних навчальних закладів; вносить пропозиції щодо застосування експериментальних навчальних планів і програм;
- організовує навчання обдарованих дітей; проводить в установленому порядку конкурси, олімпіади та інші змагання серед учнів;
- формує замовлення на видання підручників, навчально-методичних посібників та іншої навчально-методичної літератури, навчальних програм, відповідно до мовних потреб, бланків документів про освіту; забезпечує ними навчальні заклади;
- видає інформаційно-методичні бюлетені.
4.4. Організація фінансового забезпечення загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів:
- сприяє фінансовому забезпеченню існуючої мережі навчальних закладів;
- вносить пропозиції щодо обсягів бюджетного фінансуван­ня навчальних закладів та установ освіти, які перебувають у комунальній власності, аналізує їхнє використання;
- сприяє створенню у загальноосвітніх навчальних закладах фонду загального обов'язкового навчання, який формується за рахунок коштів місцевого бюджету, а також залучення коштів підприємств, установ, організацій та з інших джерел, для задоволення матеріально-побутових потреб учнів;
- координує та контролює діяльність централізованої бухгалтерії.
4.5. Організація матеріально-технічного забезпечення загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів:
- сприяє матеріально-технічному забезпеченню навчальних закладів; введенню в дію їх нових приміщень, комплектуванню меблями, відповідним обладнанням, навчально-методичними посібни­ками, підручниками тощо;
- організовує підготовку навчальних закладів до нового навчального року, зокрема до роботи в осінньо-зимовий період, проведення поточного та капітального ремонту приміщень;
- здійснює контроль за дотриманням правил техніки безпеки, протипожежної безпеки і санітарного режиму в навчальних закладах та надає практичну допомогу у проведенні відповідної роботи.
4.6. Організація діяльності учасників навчально-виховного процесу в навчальних закладах міста та забезпечення їхнього соціального захисту:
- надає допомогу органам опіки і піклування у влаштуванні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, до інтернатних закладів; сприяє захисту особистих і майнових прав даної категорії дітей;
- сприяє запобіганню бездоглядності та правопорушень серед неповнолітніх у навчальних закладах;
- координує роботу навчальних закладів, сім'ї та громадськості, пов'язаної з навчанням та вихованням дітей, організацією їхнього дозвілля;
- забезпечує організацію в дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах роботи з фізичного виховання, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи;
- сприяє діяльності дитячих та молодіжних організацій, творчих об’єднань, товариств;
- забезпечує створення та функціонування психологічної служби в навчальних закладах;
- координує роботу, пов'язану із здійсненням у навчальних закладах професійної орієнтації учнів;
- організовує харчування дітей дошкільного віку, учнів 1-4 класів, школярів пільгової категорії;
- вносить пропозиції щодо організації безоплатного медичного обслуговування дітей та учнів у навчальних закладах, здійснення оздоровчих заходів;
- прогнозує потребу міста у педагогічних працівниках і спеціалістах і, у разі необхідності, укладає договори з вищими навчальними закладами на їхню підготовку;
- сприяє наданню педагогічним працівникам державних гарантій, передбачених законодавством, вживає заходів щодо соціального захисту учасників навчально-виховного процесу;
- організовує роботу щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
- організовує проведення атестації педагогічних і керівних кадрів навчальних закладів відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України;
- розглядає та вносить в установленому порядку пропозиції щодо заохочення та нагородження працівників освіти.
4.7. Інша діяльність управління освіти:
- подає в установленому порядку статистичну звітність про стан і розвиток освіти в місті; організовує з цією метою збирання, опрацювання інформації і формування банку даних;
- інформує населення про стан та перспективи розвитку освіти в місті (не рідше ніж один раз на рік);
- взаємодіє з органами громадського самоврядування;
- забезпечує розгляд звернень громадян у межах своєї компетенції, враховує позитивні пропозиції, вживає заходів щодо усунення недоліків у роботі.
 
5.Права управління
 
5.1.Управління має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
-  здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;
- скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до його компетенції;
- інші права, які належать до його компетенції.
 
6.Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності управління
 
6.1. Управління утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники управління є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування “ та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб управління
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи управління несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8.Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності  управління здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
_______________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Управління з питань культури та охорони культурної спадщини  Миколаївської міської ради (скорочена назва - управління з питань культури та охорони культурної спадщини) /далі – управління/ є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету, міському голові та заступнику міського голови за підпорядкованістю.
1.2. Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
1.3 Управління є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Управління має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Основними завданнями управління є:
- участь в межах своєї компетенції у  реалізації політики органів місцевого самоврядування в галузі культури та охорони культурної спадщини;
- здійснює у встановленому порядку управління галуззю культури та   охорони культурної спадщини, а також  управління майном підприємств, установ та організацій, об’єктами культурної спадщини та іншими об’єктами,  що належать до його сфери управління;
- створення  умов для творчого розвитку особистості, підвищення культурного рівня, естетичного виховання мешканців міста, задоволення їх культурних потреб, доступності освіти  у сфері культури для дітей та юнацтва,  розвитку закладів культури, збереження та популяризації культурної спадщини, залучення до сфери культури інвестицій, коштів від надання платних послуг, благодійництва, інших не заборонених законодавством джерел;
- виконання відповідно до законодавства контрольно-наглядових функцій у галузі  культури та охорони культурної спадщини;
- здійснення згідно із законодавством  регулятивних та дозвільно-реєстраційних  функцій у сфері культури та охорони культурної спадщини;
- забезпечення виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21;
- оперативне надання до уповноваженого органу міської ради якісних інформаційних матеріалів про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Управління  очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Начальник  управління  безпосередньо підпорядкований заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структура  управління, штатна чисельність та положення про структурні підрозділи затверджуються  міським головою.
3.4. Начальник управління може мати заступника (заступників), який (які) призначається (призначаються) на посаду та звільняється (звільняються) з посади міським головою за поданням начальника управління  у порядку, визначеному законодавством.
Заступник (заступники) начальника управління виконує (виконують) функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених начальником управління.
Інших працівників управління призначає на посади та звільняє з посад міський голова у порядку, визначеному законодавством.
3.5. Начальник управління:            
3.5.1. Здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради та заступником міського голови  за виконання покладених на управління завдань.
3.5.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності керівників структурних підрозділів управління.
3.5.3. Підписує видані у межах компетенції управління накази, організовує перевірку їх виконання.
3.5.4. Видає у межах своєї компетенції накази, які є обов'язковими для виконання підвідомчими підприємствами, установами і організаціями (закладами) культури, мистецтв, організовує і контролює виконання виданих наказів.
3.5.5. Затверджує посадові інструкції працівників управління.
3.5.6. Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.5.7. Розпоряджається коштами у межах затвердженого кошторису витрат на утримання управління.
3.5.8. Діє без доручення від імені управління, представляє його у відносинах з підприємствами, установами, організаціями.
3.5.9. В установленому порядку, за попереднім погодженням із заступником міського голови, призначає на посаду та звільняє з посади керівників установ та організацій (закладів) культури, мистецтв, погоджує призначення на посади керівників підприємств, що належать до комунальної власності територіальної громади м. Миколаєва і підпорядковані управлінню.
3.5.10. Від імені управління укладає угоди (договори, контракти), видає доручення, відкриває рахунки в банківських установах та органах Державної казначейської служби України.
3.5.11. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція  управління
 
4.1.  Управління відповідно до покладених на нього завдань:
- забезпечує діяльність базової мережі закладів культури, закладів освіти сфери культури;
- здійснює повноваження  спеціально уповноваженого органу охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради;
- розробляє і здійснює цільові комплексні програми та інші заходи щодо забезпечення умов для відродження і розвитку культури української нації, культурної самобутності корінних народів і національних меншин, які мешкають на території міста, всіх видів мистецтва, самодіяльної творчості, осередків традиційної народної творчості, художніх промислів та ремесел, збереження та використання культурної спадщини, а також доступності всіх видів культурних послуг і культурної діяльності для кожного громадянина;
- розвиває міжнародні культурні зв'язки, прямі контакти із зарубіжними закладами культури, громадськими організаціями, організовує співпрацю між діячами культури і мистецтва, культурний обмін виставковою та концертною діяльністю;
- забезпечує організацію та проведення в межах своїх повноважень  фестивалів і конкурсів, оглядів, мистецьких аукціонів, виставок-продажів та інших заходів з питань, що належать до його компетенції, а також культурно-мистецьких заходів, присвячених державним святам, пам'ятним датам, інших міських свят, сприяє провадженню виставкової діяльності;
- забезпечує участь творчих колективів та окремих виконавців у міських, всеукраїнських, обласних і міжнародних конкурсах, фестивалях, святах тощо;
- координує діяльність бібліотечних закладів міського підпорядкування з метою збереження і популяризації надбань української національної та світової культури;
- організовує роботу з естетичного виховання дітей та молоді;  забезпечує діяльність позашкільних навчальних закладів естетичного виховання та  контроль за їхньою роботою;
- координує розроблення програм та планів розвитку і вдосконалення діяльності зоопарку, парків культури і відпочинку міста, зміцнення їхньої матеріальної бази;
- відповідно до законодавства  забезпечує організаційно-методичну роботу  у сфері музейної справи, формуванні Музейного фонду України, контроль за станом обліку, збереження, використання державної частини Музейного фонду України,  сприяє формуванню сучасної інфраструктури музейної справи, розвитку музейної мережі;     
- організовує в установленому порядку конкурси на проектування пам'ятників і монументів;
- здійснює в установленому порядку інформаційну, рекламну та видавничу діяльність з питань, що належать до його повноважень, бере участь в організації та проведенні виставок, виставок-ярмарків, методичних і науково-практичних семінарів, конференцій тощо;
- сприяє діяльності творчих спілок, молодіжних, дитячих та інших громадських організацій, а також підприємств, установ та організацій (закладів), що діють у сфері культури, мистецтва, охорони культурної спадщини на території міста;
- організовує реконструкцію, ремонт і реставрацію об'єктів культури, мистецтв  та  охорони  культурної  спадщини,    що  належать   до   комунальної власності територіальної громади м. Миколаєва;
- забезпечує  роботу з надання фізичним та юридичним особам інформаційних та адміністративних  послуг з питань, що належать до його компетенції;
- створює умови для забезпечення фундаментальної практичної професійної та наукової підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників культури, педагогічних працівників системи позашкільної освіти;
- сприяє соціальному захисту працівників міських підприємств, установ та організацій (закладів) культури, мистецтв, поліпшенню якісного складу;
- подає пропозиції щодо нагородження працівників галузі, які особливо відзначились, державними нагородами, відзнаками Президента України, присвоєння їм почесних звань України, застосування згідно із законодавством України інших форм морального і матеріального заохочення працівників за високі досягнення у творчій, педагогічній, культурно-освітній, виробничій діяльності та охороні культурної спадщини;
- погоджує статути та положення підприємств, установ і організацій (закладів) культури, мистецтв, підпорядкованих управлінню;
- здійснює відповідно до законодавства функції з управління об'єктами власності територіальної громади міста, що належать до сфери його управління;
- здійснює контроль за роботою підприємств, установ і організацій (закладів) культури, мистецтв, що належать до комунальної власності територіальної громади м. Миколаєва, а також координує роботу підприємств, установ і організацій (закладів) культури, мистецтв на території м. Миколаєва  незалежно від форм власності;
- забезпечує контроль за дотриманням правил охорони праці, техніки безпеки у підпорядкованих підприємствах, установах та організаціях (закладах) культури, мистецтв;
- виконує функції замовника, укладає з цією метою контракти на виявлення, дослідження, консервацію, реставрацію, реабілітацію, музеєфікацію, ремонт, пристосування об'єктів культурної спадщини та інші заходи щодо охорони культурної спадщини;
- здійснює інформування громадськості, зокрема через засоби масової інформації, про стан формування та реалізації  міської політики з питань, що належать до його компетенції;
- розглядає в установленому порядку звернення громадян з питань, що належать до його компетенції;
-  забезпечує відповідно до законодавства державну статистичну звітність підпорядкованих підприємств, установ та організацій (закладів) культури, мистецтв, а також з питань  охорони культурної спадщини та музейної справи;
- відповідає за дотримання вимог основних напрямків топонімічної політики в м. Миколаєві;
- видає  дозвіл на використання міської символіки у випадках, які не передбачені відповідними положеннями;
- виконує інші функції, що випливають з покладених на нього завдань.
 
5. Права управління
 
5.1. Управління має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
-  здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;
- вносити пропозиції до міської ради, її виконавчого комітету з питань культурного будівництва, мистецької політики та охорони культурної спадщини;
- здійснювати контроль за дотриманням на території міста законодавства про охорону культурної спадщини;
- вносити пропозиції щодо створення нових, ліквідації, реорганізації, зміни напрямів діяльності діючих підпорядкованих підприємств, установ та організацій закладів культури;
- подавати на розгляд до відповідних органів пропозиції щодо створення історико-культурних заповідників, музеїв-заповідників, інших організацій у сфері охорони культурної спадщини;
- здійснювати іншу діяльність, що передбачена законодавством та випливає з цього Положення.
5.2. Управління в межах своїх повноважень відповідно до законодавчих та інших нормативних актів України,  на основі та на виконання рішень   міської ради та її виконкому,  розпоряджень міського голови видає накази, організовує та контролює їхнє виконання.
Накази, які видаються управлінням і які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації у встановленому порядку.
Накази, дозволи, приписи, постанови управління, видані в межах його повноважень, є обов'язковими для виконання на території міста Миколаєва юридичними та фізичними особами.  
5.3. Для узгодженого вирішення питань, що належать до його компетенції, управління може створити колегію у складі начальника управління (голова колегії), інших працівників управління, керівників підприємств, установ та організацій (закладів) культури, мистецтв та охорони культурної спадщини, вчених, провідних діячів культури та мистецтва, представників творчих спілок, громадських організацій, а також працівників виконавчих органів міської ради.
Склад колегії затверджується міським головою за поданням начальника  управління.
Рішення колегії провадяться в життя наказами начальника управління.
5.4. Для розгляду наукових рекомендацій та пропозицій з основних напрямів діяльності управління, обговорення найважливіших програм і вирішення інших питань при управлінні можуть створюватись творчі майстерні, лабораторії, методичні центри, кабінети, комісії, експертні групи з числа висококваліфікованих спеціалістів галузі, вчених, а також художні, наукові ради тощо відповідно до законодавства України.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності  управління
 
6.1. Управління утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники управління  є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування“ та іншими законодавчими актами.
7. Відповідальність посадових осіб управління
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи управління  несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб виконавчого органу при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності  управління здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради (скорочена назва - управління у справах сім’ї, дітей та молоді) /далі – управління/ є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим  виконавчому комітету, міському голові та заступнику міського голови за підпорядкованістю.
1.2. Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
1.3. Управління має власний бланк та штамп.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Управління:
- у межах компетенції бере участь у реалізації політики органів місцевого самоврядування у сфері соціального становлення та розвитку молоді, сприяння розв’язанню проблем у галузях сім’ї, дитинства та гендерної рівності;
- здійснює у встановленому порядку координацію забезпечення на території міста реалізації  єдиної політики з питань підтримки, становлення та розвитку сім’ї, дітей та молоді; надання їм правової, психологічної, педагогічної та соціальної допомоги;
- виконує відповідно до законодавства контрольно-наглядові функції у галузі створення сприятливих умов для гармонійного та різнобічного розвитку дітей та молоді, задоволення потреб у добровільному виборі виду діяльності, не забороненому законодавством, активної участі в творчій, культурологічній, спортивній і оздоровчій діяльності, повноцінної соціалізації у суспільстві сімей, дітей та молоді;
- узагальнює практику застосування законодавства з питань молоді, сім’ї та гендерної рівності, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення і вносить їх на розгляд міського голови, виконавчого комітету, міської ради;
- забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу;
- здійснює інші функції, що випливають з покладених на нього завдань.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Управління очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
3.2.  Структуру управління, штатну чисельність та положення про його структурні підрозділи затверджує міський голова.
3.3. Працівників управління призначає на посади та звільняє з посад міський голова за поданням начальника управління у порядку, визначеному законодавством.
3.4. Начальник управління:
3.4.1. Здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради та заступником міського голови за виконання покладених на управління завдань.
3.4.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників управління.
3.4.3. Затверджує посадові інструкції працівників управління.
3.4.4. Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових проблем.
3.4.5. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція управління
 
 4.1. У межах питань, віднесених до компетенції управління, здійснення координації діяльності установ та організацій, які належать територіальній громаді міста або передані їй.
4.2. Забезпечення реалізації  державних, регіональних та міських комплексних та спеціальних програм з питань сім’ї, дітей, молоді та гендерної рівності спільно з відповідними виконавчими органами міської ради, органами державної виконавчої влади та самоорганізації населення, а також підприємствами, організаціями, творчими та громадськими спілками, товариствами, фондами тощо.
4.3. Розроблення  пропозицій щодо фінансового забезпечення виконання функцій, закріплених за управлінням, відповідно до проектів комплексних і цільових програм соціально-економічного розвитку міста та проектів бюджету міста.
4.4. Сприяння роботі творчих спілок, національно-культурних товариств, асоціацій, інших громадських та неприбуткових організацій, які діють у сфері реалізації молодіжних програм, програм розв’язання проблем сім’ї, дітей та гендерної рівності.
4.5. Залучення до співпраці молоді міста, яка не належить до існуючих організацій, рухів, інших молодіжних та громадських організацій.
4.6. Сприяння міжнародному співробітництву з питань сім’ї, дітей, молоді та гендерної рівності  в межах компетенції управління.
4.7. Вивчення, узагальнення та поширення передового досвіду з реалізації молодіжної, сімейної та гендерної політики, проведення з  метою повноцінної соціалізації у суспільстві сімей, дітей та молоді методичних та науково-практичних семінарів, тренінгів, конференцій, круглих столів й інших заходів та забезпечення участі в них.
4.8. Здійснення комплексу заходів щодо запобігання насильству, жорстокому поводженню, найгіршим формам праці та формуванню морально-правової культури і профілактики негативних явищ у дитячому, підлітковому та молодіжному середовищі.
4.9. Сприяння реалізації творчого потенціалу дітей та молоді в інтересах становлення й самореалізації її особистості, шляхом проведення  фестивалів, конкурсів, виставок, ярмарків та інших заходів, спрямованих на реалізацію творчого потенціалу дітей та молоді, забезпечення виходу молодіжних і жіночих організацій, творчих колективів та обдарованої молоді на міжнародну арену.
4.10. Розкриття особливостей життєдіяльності молоді у суспільстві, підготовка її до роботи в умовах сучасної конкуренції, захист молодих громадян від дискримінаційних проявів.
4.11. Сприяння духовному розвитку дітей та молоді, вихованню в них почуття громадянської самосвідомості та патріотизму. Пропагування здорового способу життя серед дітей, молоді та сімей.
4.12. Порушення та подання в установленому порядку клопотань про заохочення та нагородження  громадсько активної молоді, жінок, дітей та окремих організацій, установ та фондів преміями, стипендіями, відзнаками, нагородами.
4.13. Розгляд звернень, листів (заяв) і скарг громадян з питань, які віднесені до компетенції управління, та вжиття заходів щодо усунення причин, що їх викликають.
 
5. Права управління
 
5.1. Управління має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
- здійснювати контроль, проводити перевірки та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;
- скликати в установленому порядку наради, які належать до його компетенції;
- проводити на підприємствах, в установах та організаціях всіх форм власності соціологічні дослідження з проблем сім’ї, молоді та гендерної рівності;
- утворювати при управлінні дорадчі та консультативні органи для розгляду  питань, що належать до його компетенції, наукових рекомендацій, пропозицій щодо основних напрямків діяльності, обговорення найважливіших проблем і вирішення інших питань;
- інші права, які належать до його компетенції.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення діяльності управління
 
6.1. Управління утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники управління є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права та обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб управління
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи управління несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб управління при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності  управління здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
___________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1.  Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради (скорочена назва - управління охорони здоров’я) /далі – управління/ є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету, міському голові та заступнику міського голови за підпорядкованістю.
1.2. Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
1.3. Управління є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Управління має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
2. Основні завдання
 
Управління охорони здоров’я:
- у межах своєї компетенції бере участь у реалізації політики органів місцевого самоврядування у галузі  охорони здоров’я;
- виконує відповідно до законодавства контрольно-наглядові функції у сфері охорони здоров’я;
- здійснює контроль за діяльністю закладів  охорони здоров’я та комунальних підприємств, що надають медичні послуги населенню і належать до комунальної власності міста;
- контролює доступність населенню на території міста первинно-санітарної допомоги в амбулаторно-поліклінічних та стаціонарних закладах міста;
- контролює надання на території міста швидкої допомоги (за винятком санітарно-авіаційної);
- контролює забезпечення пільгового контингенту населення міста ліками та лікарськими засобами;
- забезпечує контроль за дотриманням актів законодавства з питань охорони здоров’я;
- контролює забезпечення закладами  охорони здоров’я та комунальними підприємствами державних вимог щодо змісту, рівня, обсягу та якості надання медичної допомоги мешканцям міста незалежно від їхнього підпорядкування, форм власності;
- здійснює розроблення прогнозів розвитку і організації мережі закладів охорони здоров’я;
- контролює систему забезпечення медичних закладів міста (підвідомчих установ) лікарськими й іншими засобами та виробами медичного призначення, дезінфекційними засобами та медичним обладнанням, а також донорською кров’ю та її компонентами;
- інформує населення про показники захворюваності, у тому числі поширеність соціально значимих захворювань, небезпечних для оточуючих;
- здійснює участь у реалізації заходів з мобілізаційної підготовки та цивільної оборони шляхом забезпечення медичною допомогою населення в особливий період, при виникненні катастроф, стихійних лих та епідемій;
- аналізує стан охорони здоров’я в місті, прогнозує та розробляє регіональні та цільові програми охорони здоров’я, організовує та контролює їхнє виконання;
- вживає заходів щодо забезпечення закладами  охорони здоров’я гарантованого рівня медично-санітарної допомоги населенню міста;
- забезпечує розвиток мережі закладів охорони здоров’я, вносить міській раді за погодженням з постійною комісією міської ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства пропозиції щодо їхнього створення, реорганізації та ліквідації;
- контролює роботу щодо атестації закладів охорони здоров’я, їхнього державного інспектування, проведення атестації медичних працівників;
- розглядає питання та вносить пропозиції щодо відзначення працівників охорони здоров’я державними нагородами, присвоєння їм почесних звань, запроваджує інші форми морального і матеріального стимулювання роботи медичних працівників та інших працівників охорони здоров’я;
- аналізує пропозиції щодо нормативів бюджетних асигнувань та утримання закладів охорони здоров’я комунальної форми власності й соціального захисту працівників та надає для розгляду департаменту фінансів Миколаївської міської ради;
- вносить пропозиції по раціональному розміщенню об’єктів нового будівництва, погоджує проекти будівництва закладів охорони здоров’я;
- готує і в установленому порядку подає статистичну звітність про стан розвитку  охорони здоров’я в місті;
- забезпечує розгляд заяв, скарг, звернень громадян, підприємств, установ, організацій, вживає заходів по усуненню причин, що їх викликають;
- здійснює і удосконалює лікувально-профілактичну допомогу, що надається населенню міста, підвищує культуру і якість медичної допомоги (стаціонарної, амбулаторно-поліклінічної, позалікарняної);
 - контролює організацію проведення профілактичних заходів, диспансеризації населення;
-  контролює охорону материнства та дитинства, проведення оздоровчих заходів серед дітей і підлітків, контролює організацію медичної допомоги дітям і підліткам;
- контролює проведення санітарно-протиепідемічних заходів, дотримання санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм державними органами, а також всіма підприємствами, закладами та організаціями, посадовими особами і громадянами;
- запроваджує використання фізичної культури з метою профілактики захворювань, контролює медичне обслуговування осіб, які займаються фізичною культурою і спортом;
- вживає заходів щодо організації санітарно-освітньої роботи серед населення;
-  контролює та вживає заходів по спеціалізації та удосконаленню професійних знань медичних працівників, отриманих шляхом періодичного проходження підготовки у відповідних закладах охорони здоров’я;
- контролює створення необхідних умов медичним працівникам для їхньої систематичної праці з підвищення кваліфікації;
- координує діяльність закладів охорони здоров’я в місті, незалежно від їхнього підпорядкування, з питань лікувально-профілактичної допомоги, санітарно-епідеміологічного обслуговування населення, охорони території міста від занесення і поширення карантинних та інших інфекційних захворювань, а також здійснює контроль за цією діяльністю;
- впроваджує в практику роботи  закладів охорони здоров’я нові високоефективні форми і методи роботи;
- забезпечує медичний супровід загальноміських заходів;
- забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу.
 
3.Структура та організація роботи
 
3.1. Управління очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Начальник  управління безпосередньо підпорядкований заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структура управління, штатна чисельність та положення про структурні підрозділи управління затверджуються міським головою.
3.3. Начальник управління має заступника (заступників), який (які) призначається (призначаються) на посаду та звільняється (звільняються) з посади міським головою за поданням начальника управління у порядку, визначеному законодавством .
Заступник (заступники) начальника управління виконує (виконують) функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених начальником управління.
Інших посадових осіб місцевого самоврядування управління призначає на посади та звільняє з посад міський голова у порядку, визначеному законодавством.
3.4. Начальник управління:            
- здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради та заступником міського голови  за виконання покладених на управління охорони здоров’я;
- розробляє проекти нормативно-правових актів (рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови); проводить експертизу проектів з виконанням завдань, покладених на управління в галузі охорони здоров’я;
- за дорученням представляє інтереси громадян міста у всіх організаціях, державних й інших органах, має право підпису від імені міської ради на договорах, актах, платіжних й інших документах, пов’язаних з їхнім включенням, виконанням та внесенням змін і доповнень, а також інших документах для реалізації цільових програм в галузі охорони здоров‘я і проведення заходів щодо запобігання епідеміям;
- підписує видані у межах компетенції управління розпорядження, накази, організовує перевірку їх виконання;
- призначає і звільняє з посад головних лікарів підвідомчих медичних закладів;
- розподіляє функції і обов’язки та затверджує посадові інструкції працівників управління;
- затверджує положення про структурні підрозділи;
- розпоряджається коштами у межах затвердженого кошторису витрат;
- укладає договори, видає доручення, відкриває в установах банків розрахункові та інші рахунки;
- діє без доручення від імені управління, представляє його у всіх закладах, установах, організаціях;
- погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань;
- здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція управління
 
 4.1. Управління погоджує:
перелік платних медичних послуг, контролює впровадження затверджених тарифів, використання грошових коштів, отриманих від надання платних медичних послуг у підзвітних установах;
кандидатури директорів комунальних підприємств, що здійснюють свою діяльність у сфері охорони здоров’я;
кандидатури заступників головних лікарів, завідувачів поліклінік при прийнятті на роботу;
підвідомчим закладам цільове використання бюджетних коштів, своєчасне їх повернення, надання звітності тощо.
4.2. Управління здійснює функції головного розпорядника бюджетних коштів по галузі охорони здоров’я:
складає та надає у фінансовий орган проект бюджету в цілому по галузі;
погоджує кошториси видатків підвідомчих закладів;
складає бюджетний розпис, розділяє ліміти бюджетних зобов’язань по підвідомчих закладах;
переміщує бюджетні асигнування між отримувачами  бюджетних коштів відповідно до Бюджетного кодексу України;
готує та надає міській раді звіт про виконання бюджету по виділених коштах;
здійснює контроль за діяльністю підвідомчих закладів в частині здійснення цільового використання бюджетних коштів.
4.3. Управління координує та контролює:
технічне забезпечення, поточне утримання, капітальний і поточний ремонт споруд, якість та обсяги виконаних робіт по ремонтах підвідомчих закладів;
матеріально-технічне та технологічне забезпечення лікувального процесу в підвідомчих закладах;
 щорічне визначення об’єктів капітального ремонту підвідомчих закладів.
4.4. Контролює діяльність підвідомчих закладів по зберіганню архівних документів відповідно до затвердженої номенклатури.
4.5. Контролює виконання підвідомчими закладами вимог охорони праці протипожежних служб, екологічних та інших контролюючих органів.
4.6. Координує взаємодію підвідомчих закладів:
з іншими організаціями охорони здоров’я;
 з соціальними службами по медико-соціальному обслуговуванню населення міста;
з контролюючими органами;
з іншими підприємствами, установами, організаціями.
4.7. Забезпечує керівництво і контроль за бюджетним обліком та звітністю, правильним застосуванням діючих положень, інструкцій та вказівок, питань бюджетного обліку та звітності у підвідомчих установах.
4.8. Вивчає, узагальнює та поширює позитивний досвід діяльності закладів охорони здоров’я, надає їм необхідну методичну та організаційну допомогу.
 
5. Права управління
 
5.1. Управління має право:
одержувати у встановленому порядку від інших органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, документи та інші матеріали, а від місцевих органів державної статистики безоплатно статистичні дані, необхідні для виконання  покладених на нього завдань;
залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, установ, підприємств та організацій (за погодженням з їхніми керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
організовувати проведення експериментальної роботи та випуск видань інформаційного і науково-методичного характеру;
скликати у встановленому порядку конференції, наради, семінари з питань, що належать до його компетенції;
укладати у встановленому законом порядку угоди (договори) про співробітництво, встановлювати прямі зв’язки із закладами охорони здоров’я, науковими установами зарубіжних країн, міжнародними організаціями, фондами тощо;
здійснювати контроль за роботою підвідомчих закладів охорони здоров’я, що належать до комунальної власності міста, по всіх видах їхньої діяльності.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності управління
 
6.1. Управління утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники управління є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законодавчими актами.
 
7.  Відповідальність посадових осіб управління
 
7.1. Управління несе відповідальність за несвоєчасне та неякісне виконання покладених на нього завдань і функцій, стан трудової дисципліни, а також за невикористання в необхідних випадках наданих йому прав.
7.2. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.4. Посадові особи управління несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб управління при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності управління здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
_____________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про управління у справах фізичної культури і спорту Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Управління у справах фізичної культури і спорту Миколаївської міської ради (скорочена назва - управління у справах фізичної культури і спорту) /далі – управління/  є  виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету, міському голові та заступнику міського голови за підпорядкованістю.
1.2.      Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
1.3. Управління є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Управління має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
1.4. Управління у справах фізичної культури та спорту Миколаївської міської ради є правонаступником комітету у справах фізичної культури і спорту.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Забезпечення виконання вимог Закону України «Про фізичну культуру і спорт», інших нормативно-правових документів з фізичної культури і спорту на території міста Миколаєва.
2.2. Реалізація державної  політики у галузі фізичної   культури  і      спорту, створення  сприятливих умов для фізичного розвитку населення.
2.3. Забезпечення дотримання єдиної спортивної класифікації, правил проведення змагань, виконання програмно-методичних та інших нормативних документів, які регламентують організацію та проведення роботи щодо реалізації системи фізичного виховання населення.
2.4. Розробка та затвердження єдиного календарного плану міських спортивно-масових заходів, здійснення контролю за проведенням масових фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів.
2.5. Управління у справах  фізичної культури та спорту працює разом з іншими виконавчими органами міської ради, погоджує з ними питання, які стосуються їхньої компетенції, забезпечує, у випадку необхідності, спільну роботу щодо виконання покладених на управління завдань.
2.6. Забезпечення виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21.
2.7. Оперативне надання до уповноваженого органу міської ради якісних інформаційних матеріалів про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу.
 
3. Структура управління та організація роботи
 
3.1. Управління очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
3.2.Начальник управління безпосередньо підпорядкований заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.      
3.3. Структуру управління, штатну численність  та положення про його структурні підрозділи затверджує міський голова.
3.4. Працівники управління є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.
3.5. Інших посадових осіб місцевого самоврядування управління призначає на посади та звільняє з посад міський голова у порядку, визначеному законодавством.
3.6. Начальник управління:
3.6.1. Здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради та заступником міського голови за виконання покладених на управління завдань.
3.6.2. Планує роботу управління й аналізує стан її виконання.
3.6.3. Видає у межах компетенції управління накази, організовує і контролює їхнє виконання.
3.6.4. Призначає на посаду та звільняє з посади керівників комунальних установ фізичної культури і спорту, які підпорядковані управлінню.
3.6.5. Затверджує посадові інструкції працівників управління.
3.6.6. Заохочує та накладає дисциплінарні стягнення на працівників управління і керівників установ.
3.6.7. Подає на затвердження міського голови проект кошторису доходів і видатків, вносить пропозиції щодо граничної численності та фонду оплати праці працівників управління.
3.6.8. Розпоряджається коштами, які виділяються на утримання управління в межах затвердженого кошторису витрат.
3.6.9. Затверджує штатні розписи установ фізичної культури і спорту.
3.6.10. Відкриває рахунки у територіальних представництвах  Державного казначейства України та банківських установах.
3.6.11. Сприяє розвитку міжнародних зв’язків з питань фізичної культури і спорту.
 
4. Компетенція управління
 
4.1. Визначення пріоритетів фізичної культури і спорту в місті Миколаєві.
4.2. Організація розроблення проектів програм, перспективних планів розвитку фізичної культури і спорту міста.
4.3. Керівництво діяльністю, надання методичної та практичної допомоги спортивним школам та установам, що належать до сфери його управління.
4.4. Визначення порядку діяльності підпорядкованих установ у галузі “Фізична культура і спорт”, координація їх діяльності.
4.5. Здійснення контролю за роботою спортивних шкіл та установ, підпорядкованих управлінню, організація їх матеріально – технічного забезпечення.
4.6. Розроблення та затвердження календарного плану міських спортивно-масових заходів, здійснення контролю за проведенням масових фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів.
4.7. Організація та проведення міських  спортивно-масових заходів з  видів спорту, які визнані в Україні.
4.8. Забезпечення в установленому порядку підготовки і участі спортсменів та команд міста в обласних, всеукраїнських  та міжнародних змаганнях.
4.9. Забезпечення дотримання єдиної спортивної класифікації, у визначеному порядку  присвоєння спортивних розрядів і суддівських категорій.
4.10. Організація роботи щодо підвищення кваліфікації працівників у сфері фізичної культури і спорту.
4.11. Надання у межах своєї компетенції методичної допомоги  молодіжним та іншим громадським спортивним організаціям.
4.12. Сприяння роботі спортивних клубів, федерацій з видів спорту, громадських спортивно-фізкультурних організацій в місті.
4.13. Здійснення відповідно до затвердженого бюджету фінансування та фінансової підтримки програм (проектів) з питань фізичної культури і спорту.
4.14.  Здійснення контролю за ефективним використанням  установами та організаціями спортивних споруд, матеріальних засобів та інших ресурсів, що виділяються  на розвиток фізичної культури і спорту.
4.15. Сприяння у  межах  своїх   повноважень  заходам  щодо  медичного, диспансерного забезпечення спортсменів і тренерів.
4.16. Вирішення інших питань у галузі фізичної культури і спорту міста Миколаєва.
 
5. Права управління
 
Управління має право:
5.1 Залучати до розроблення міської програми розвитку фізичної культури і спорту та розгляд питань, що належать до його компетенції, науково-педагогічних працівників і спеціалістів фізичної культури і спорту.
5.2. Здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань фізичної культури і спорту.
5.3. Отримувати у встановленому порядку від підприємств, установ та організацій  документи з питань фізичної культури і спорту, необхідні управлінню для виконання покладених на нього завдань.
5.4. Координувати у межах своєї компетенції діяльність підприємств, установ і організацій щодо організації фізкультурно-оздоровчої і спортивної роботи.
5.5. Вносити органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування пропозиції щодо фінансування закладів фізичної культури і спорту, брати безпосередню участь у формуванні бюджету міста по галузі «Фізична культура і спорт».
5.6. Зупиняти (скасовувати) у межах своєї компетенції дію наказів та розпоряджень керівників підпорядкованих установ, якщо вони суперечать законодавству або видані з перевищенням повноважень.
5.7. Скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до компетенції управління.
5.8. Брати участь в утворенні, реорганізації та ліквідації установ фізичної культури і спорту всіх типів і форм власності.
5.9. Укладати угоди про співробітництво та встановлювати прямі зв’язки з установами спорту, у тому числі зарубіжних країн, міжнародними організаціями, фондами тощо.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення управління
 
6.1.Управління утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Організація фінансового забезпечення:
- сприяє фінансовому забезпеченню існуючої мережі установ фізичної культури і спорту;
- вносить пропозиції щодо обсягів бюджетного фінансування установ фізичної культури і спорту, які перебувають у комунальній власності, аналізує і контролює їхнє використання.
6.3. Організація матеріально-технічного забезпечення:
- сприяє  забезпеченню установ фізичної культури і спорту  обладнанням, спортивним інвентарем і спортивною формою;
- організовує підготовку установ фізичної культури і спорту до роботи в осінньо-зимовий період, проведення поточного та капітального ремонту приміщень;
- здійснює контроль за дотриманням правил техніки безпеки, протипожежної безпеки і санітарного режиму в установах фізичної культури і спорту.
 
 
7. Відповідальність посадових осіб управління
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи управління несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб управління при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Критерії оцінки роботи
 
8.1. Критеріями оцінки ефективності роботи управління є:
-  якісне і своєчасне виконання покладених на управління перспективних та поточних планів, комплексних та спеціальних програм, також вимог чинного законодавства з питань, що відносяться до компетенції управління.
 
9. Заключні положення
 
9.1. Припинення діяльності управління здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
9.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про управління архівної роботи та урочистих подій Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Управління архівної роботи та урочистих подій Миколаївської міської ради (скорочена назва - управління архівної роботи та урочистих подій) /далі – управління/ є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету, міському голові та заступнику міського голови за підпорядкованістю.
1.2. Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
1.3. Управління є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Управління має, печатку із зображенням Державного Герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, рахунки в органах Державного казначейства України.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Управління:
2.1.1. Бере   участь  у    реалізації  державної   політики  та   політики  органів місцевого самоврядування в галузі архівної справи і діловодства:
- забезпечує дотримання законодавства України про Національний архівний фонд та архівні установи;
- забезпечує поповнення Національного архівного фонду документами, що мають місцеве значення, їх державну реєстрацію, облік, зберігання та використання інформації, що міститься в них;
- забезпечує прийом, збереження та облік документів з особового складу та документів тимчасового зберігання суб’єктів господарської діяльності, незалежно від форм власності та підпорядкування, що розташовані на території міста;
- здійснює управління архівною справою й діловодством на території міста.
2.1.2. Бере участь у реалізації державної політики та політики органів місцевого самоврядування у сфері підтримки сім’ї,  демографічного розвитку та сталого функціонування і розвитку інституту сім’ї, відродженні національно-культурних традицій населення і збереженні та використанні культурного надбання.
2.1.3.  Узагальнює практику застосування законодавства у галузі архівної справи та сімейного законодавства.
2.1.4. Надає методичну та практичну допомогу установам, підприємствам, організаціям з питань, віднесених до компетенції управління.
2.1.5. Забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21.
2.1.6. Оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу.
2.1.7. Здійснює інші функції, що випливають з покладених на управління завдань.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Управління очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Начальник управління безпосередньо підпорядкований заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структура управління, штатна чисельність та положення про структурні підрозділи управління затверджуються міським головою.
3.3. Начальник управління має заступника (заступників), який (які) призначається (призначаються) та звільняється (призначаються) з посади міським головою за поданням начальника управління у порядку, визначеному законодавством.
Заступник (заступники) начальника управління виконує (виконують) функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків,  визначених начальником управління.
Інших працівників управління призначає на посади та звільняє з посад міський голова у порядку, визначеному законодавством.
3.4. Начальник управління:
3.4.1. Здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради та заступником міського голови за виконання покладених на управління завдань.
3.4.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності керівників структурних підрозділів управління.
3.4.3. Підписує видані у межах компетенції управління розпорядження, накази, організує перевірку їх виконання.
3.4.4. Затверджує посадові інструкції працівників управління.
3.4.5. Вносить пропозиції з  питань преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань працівників управління.
3.4.6. Засвідчує у встановленому порядку архівні довідки, витяги, копії документів, які зберігаються в структурних підрозділах управління.
3.4.7. Відповідно до законодавства організує надання платних послуг.
3.4.8. Забезпечує виконання підлеглими структурними підрозділами законодавства щодо звернення громадян. Здійснює особистий прийом громадян.
3.4.9.  Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція управління
 
4.1. Складає, узгоджує відповідно до законодавства та подає на затвердження міському голові плани розвитку архівної справи на території міста, забезпечує їх виконання.
4.2. Забезпечує  прийом, упорядкування, зберігання, облік та охорону:
- документів Національного архівного фонду, що утворилися під час діяльності існуючих і тих, що діяли раніше на сучасній території міста, державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій;
- документів Національного архівного фонду, що утворилися в процесі діяльності профспілкових, кооперативних, творчих та інших об'єднань громадян, переданих за їхньою згодою до відділу;
- документів з особового складу та документів фінансово-господарської діяльності підприємств, що ліквідуються, та інших документів, строки зберігання яких не закінчилися;
- документів особового походження, що надійшли до управління в установленому порядку;
- фотодокументів та аудіовізуальних документів з історії міста;
- документів, переданих в установленому законом порядку на постійне чи тимчасове зберігання підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності, а також об'єднаннями громадян;
- друкованих, ілюстрованих та інших матеріалів, що доповнюють документи  і використовуються для довідково-інформаційної роботи;
- облікових документів і довідкового апарату до документів.
4.3. Організовує роботу з внесення документів фізичних осіб і юридичних осіб, незалежно від форм власності, що перебувають у зоні комплектування управління, до Національного архівного фонду або вилучення документів з нього.
4.4. Виявляє та включає до джерел комплектування підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, у діяльності яких не створюються документи Національного архівного фонду.
4.5. Готує матеріали для проведення обласною державною архівною установою державної реєстрації документів Національного архівного фонду фізичних осіб і юридичних осіб, незалежно від форм власності, що перебувають у зоні комплектування управління.
4.6. За дорученням центрального державного органу виконавчої влади з архівної справи контролює дотримання власниками документів Національного архівного фонду вимог законодавства щодо здійснення права власності на зазначені документи.
4.7. Інформує обласну державну архівну установу  про виявлення архівних документів, що не мають власника або власник яких невідомий, а також про продаж документів Національного архівного фонду, з метою реалізації переважного права держави на їх придбання.
4.8. Складає і, за погодженням з обласною державною архівною установою, подає на затвердження міському голові список підприємств, установ і організацій, документи яких підлягають зберіганню в управлінні, готує пропозиції щодо уточнення цього списку.
4.9. Приймає для зберігання документи Національного архівного фонду  та документи соціально-правового характеру від органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ і організацій міста, а також архівних документів громадян і їх об'єднань.
4.10. Контролює та перевіряє ведення діловодства на підприємствах, в установах і організаціях міста, незалежно від форм власності, роботу їх архівних підрозділів, умови зберігання документів у них, надає їм методичну допомогу у впровадженні прогресивних систем діловодства та зберіганні документів.
4.11. Інформує міську раду, виконавчий комітет міської ради, обласну державну архівну установу про факти втрати, знищення, пошкодження архівних документів, інші порушення законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи.
4.12. Веде зведений облік архівних документів, що зберігають органи місцевого самоврядування, комунальні підприємства, установи і організації - джерела комплектування управління, та документів Національного архівного фонду, що належать громадянам, подає належні відомості про них  обласній державній архівній установі.
4.13. Організовує надання на договірних засадах послуг підприємствам, установам та організаціям з науково-технічного опрацювання документів та використання їх інформації, розроблення методичних посібників з архівної справи і діловодства, підвищення кваліфікації працівників архівних підрозділів та діловодних служб  підприємств, установ та організацій.
4.14. Передає, за угодою, до обласної державної архівної установи  у визначені нею терміни, документи Національного архівного фонду та довідковий апарат до них для постійного зберігання.
4.15. Створює і вдосконалює довідковий апарат до документів, що зберігаються в управлінні.
4.16. Інформує органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації, а також населення міста, про склад і зміст документів, що зберігаються в управлінні.
4.17. Надає у порядку, визначеному законодавством, документи, що знаходяться на зберіганні в управлінні, для користування фізичним та юридичним особам; публікує, експонує та в іншій формі популяризує архівні документи, а також виконує інші функції, спрямовані на ефективне використання відомостей, що містяться в  цих документах.
4.18. Видає у встановленому порядку, підприємствам, установам і організаціям архівні довідки, копії та витяги з документів, що зберігаються в управлінні (у тому числі на електронних носіях), а громадянам - довідки соціально-правового характеру, а також іншим шляхом задовольняє запити юридичних і фізичних осіб щодо використання архівної інформації.
4.19.  Проводить науково-технічне опрацювання та опис документів, що надійшли на зберігання.
4.20. У визначеному законодавством порядку проводить експертизу цінності документів, що знаходяться на зберіганні.
4.21.  Вивчає, узагальнює  і поширює досвід роботи архівних установ.
4.22. Вносить пропозиції до місцевих програм соціального та культурного розвитку міста з питань, що відносяться до компетенції управління.
4.23. Готує та проводить  заходи виховного характеру, направлені на зміцнення авторитету сім’ї, посилення орієнтацій на шлюб та відповідальне батьківство.
4.24. Готує та проводить культурно-масові заходи, направлені на відродження та збереження національно-культурних традицій населення, історії міста.
4.25. Здійснює просвітницьку діяльність, спрямовану на підвищення правової та загальної культури населення.
4.26. Забезпечує безкоштовне надання індивідуальної правової та психологічної допомоги, спрямованої на підготовку молоді до подружнього життя та підвищення рівня їх готовності до виконання соціальних ролей чоловіка і дружини.
4.27. Здійснює методичну роботу з питань, що відносяться до компетенції управління.
4.28. Забезпечує, відповідно до законодавства, прийом   та належний розгляд звернень громадян з питань, віднесених до компетенції управління.
4.29. У порядку, визначеному законодавством, надає платні послуги.
 
5. Права управління
 
5.1. Управління має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
- здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до компетенції управління;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;
- скликати у встановленому порядку наради (семінари, конференції) з питань, які належать до компетенції управління.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення діяльності управління
 
6.1. Управління утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники управління є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України «Про державну службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб управління
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи управління несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб управління при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності управління здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
_______________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
1.1. Управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради (скорочена назва - управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій) /далі – управління/ створюється Миколаївською міською радою та є її виконавчим органом.
1.2. Управління є підзвітним, підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету, міському голові та заступнику міського голови за підпорядкованістю.
1.3. Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.   
 
2. Основні завдання
 
2.1 Метою діяльності управління є створення сприятливих умов для формування і функціонування ринку транспортних послуг та послуг зв'язку у місті Миколаєві шляхом реалізації єдиної економічної, інвестиційної, науково-технічної та соціальної політики, забезпечення прав членів територіальної громади та гостей міста на сприятливі умови користування елементами системи транспорту, транспортної інфраструктури, послугами усіх видів транспорту та зв'язку, що надаються на території міста Миколаєва.
2.2. Виступає у передбачених законодавством випадках замовником транспортних послуг, у тому числі регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів, багажу, вантажу та пошти.
2.3. Розробляє і реалізує заходи щодо налагодження взаємодії та координації діяльності усіх видів транспорту.
2.4. Взаємодіє з підприємствами залізничного, морського, пасажирського та вантажного автомобільного транспорту, незалежно від форм власності, що розташовані на території міста, органами ДАІ, іншими органами державної влади з питань, пов'язаних з поліпшенням обслуговування транспортом населення та гостей міста.
2.5. Координує та контролює у відповідності до законодавства України роботу суб'єктів господарювання в галузі транспорту.
2.6. Проводить єдину транспортну політику з питань розвитку підприємств транспорту різних форм власності.
2.7.  Здійснює стимулювання розвитку ринків транспортних послуг та зв'язку в місті Миколаєві.
2.8. Здійснює створення сталих та безпечних умов роботи транспорту, зв'язку та спецтехніки.
2.9. Здійснює сприяння розвитку та функціонуванню елементів транспортної інфраструктури.
2.10. Здійснює сприяння забезпеченню балансу між платоспроможним попитом на послуги та обсягом витрат на їх надання.
2.11. Здійснює проведення інвестиційної політики шляхом заохочення суб'єктів підприємницької діяльності до використання своїх внутрішніх ресурсів, зовнішніх інвестиційних ресурсів, а також позичкових та залучених коштів.
       2.12. Здійснює створення умов для організаційного, науково-технічного та методичного забезпечення надання послуг транспорту.
2.13. Управління при виконанні покладених на нього функцій взаємодіє з органами виконавчої влади, депутатами, постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями та іншими органами, утвореними міською радою, департаментами, іншими виконавчими органами Миколаївської міської ради, підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами-підприємцями, об'єднаннями громадян.
2.14. Забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21.
2.15. Оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу.
 
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Управління очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Начальник управління безпосередньо підпорядкований заступнику міського голови за підпорядкованістю, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структуру управління, штатну чисельність та положення про його структурні підрозділи затверджує міський голова.
3.3. Начальник управління має заступника (заступників), який (які) призначається (призначаються) на посаду та звільняється (звільняються) з посади міським головою за поданням начальника управління у порядку, визначеному законодавством.
Заступник начальника управління виконує функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених начальником управління, та виконує функції начальника відділу транспорту, зв’язку та телекомунікацій.
Інших працівників управління призначає на посади та звільнює з посад міський голова за поданням начальника управління у порядку, визначеному законодавством.
3.4. Начальник управління:
3.4.1. Здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради та заступником міського голови за виконання покладених на управління завдань.
3.4.2. Організує роботу та визначає міру відповідальності працівників управління.
3.4.3. Затверджує посадові інструкції працівників управління.
3.4.4. Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для соціально – побутових питань.
3.4.5. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
 
4. Компетенція управління
 
4.1. Затвердження маршрутів, розкладів та графіків руху міського пасажирського транспорту, незалежно від форм власності, узгодження цих питань у передбачених законом випадках.
4.2. Створення мережі зупинок міського громадського транспорту.
4.3. Залучення на договірних засадах підприємств, установ і організацій, незалежно від форми власності, до участі в благоустрої міста та виробничих територій, розвитку та реконструкції об'єктів і транспортного обслуговування інфраструктури міста.
4.4. Надання пропозицій щодо реорганізації та вдосконалення транспортної інфраструктури, транспортних мереж міста.
4.5. Координація розвитку ринку перевезень громадян і багажу на таксі та легковими автомобілями на замовлення шляхом організації, регулювання та контролю діяльності у сфері таксомоторних перевезень, формування та розвитку мережі стоянок таксі, ведення реєстру та затвердження паспортів стоянок таксі.
4.6. Укладання договорів з автомобільними перевізниками на таксі на право користування облаштованими таксомоторними стоянками та послугами диспетчерських станцій.
4.7. Підготовка та організація конкурсів на здійснення перевезень на міських маршрутах загального користування у порядку, передбаченому законодавством.
        4.8. Укладання договорів із суб'єктами підприємницької діяльності з надання послуг населенню на міських маршрутах загального користування у порядку, передбаченому законодавством.
4.9. Розгляд пропозицій перевізників пасажирів на міських маршрутах загального користування та техніко-економічних обґрунтувань зміни вартості (тарифів) проїзду пасажирів і на підставі висновків управління економіки та інвестицій Миколаївської міської ради погодження вартості (тарифів) на проїзд пасажирів.
4.10. Погодження місць розміщення таксофонів.
4.11. Здійснення відповідно до законодавства контролю за належною експлуатацією та організацією обслуговування населення підприємствами транспорту, за належними, безпечними і здоровими умовами праці на цих підприємствах і об'єктах та прийняття відповідних рішень у разі порушення нормативно-правових актів з охорони праці, екологічних, санітарних правил та інших вимог законодавства.
4.12. Ведення реєстру стоянок таксі, які затверджені рішеннями виконкому Миколаївської міської ради, та затвердження паспортів міських стоянок таксі.
4.13. Вжиття заходів для розширення й удосконалення мережі підприємств транспорту та елементів транспортної інфраструктури міста.
4.14. Здійснення контролю за виконанням перевізниками умов договорів про перевезення пасажирів на міських маршрутах загального користування, у тому числі за: регулярністю руху, забезпеченням диспетчеризації, виконанням обов'язків перевізників щодо створення належних санітарно-побутових умов для водіїв, рівнем якості перевезення пасажирів та належним екіпіруванням рухомого складу, забезпеченням зберігання рухомого складу відповідно до вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», проведенням передрейсового (післярейсового) технічного огляду транспортних засобів та проходженням передрейсового (післярейсового) медичного огляду водіїв.
4.15. Виступає замовником транспортних послуг на міському електричному транспорті.
4.16. Виступає замовником послуги з перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування.
 4.17. Здійснення контролю за виконанням договірних зобов'язань підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, суб'єктами господарської діяльності, що уклали договори з виконкомом Миколаївської міської ради.
4.18. Погодження у встановленому порядку звітів перевізників про фактичну кількість виконаних зворотних рейсів по кожному з маршрутів, на яких здійснюються перевезення, що підлягають компенсації за рахунок бюджетних коштів.
4.19. Здійснення у відповідності до законодавства контролю за забезпеченням надійності і безпеки роботи транспортних засобів незалежно від форми власності в районах, що піддалися впливу екологічних катастроф, стихійного лиха, епідемій, епізоотій, інших надзвичайних ситуацій, інформування про них населення, залучення у встановленому законом порядку до цих робіт підприємств, установ і організацій, а також населення.
4.20. Здійснення аналізу дорожньо-транспортних подій та контроль за впровадженням заходів у місцях їх концентрації, на аварійно небезпечних ділянках вулиць, доріг та залізничних переїздах у межах своєї компетенції та в порядку, визначеному законодавством. Участь у розслідуванні причин аварійних подій на транспорті.
4.21. Організація дорожнього руху на території міста, у тому числі за допомогою технічних засобів регулювання дорожнього руху, контроль за підготовкою і підвищенням кваліфікації водіїв, технічним обслуговуванням та ремонтом транспортних засобів, забезпечення розвитку сфери цих послуг у відповідності до наданих повноважень.
4.22. Організація системи диспетчеризації руху транспорту та контроль за її належним функціонуванням.
4.23. Погодження маршрутів перевезень небезпечних, великогабаритних та великовагових вантажів територією міста.
4.24. Погодження припинення руху транспорту на вулицях міста та внесення змін до схем руху транспорту у зв'язку з проведенням ремонтних, аварійно-відновлюваних робіт, з метою запобігання виникненню аварійних ситуацій.
        4.25. Виконання інших завдань у сфері транспорту та зв'язку відповідно до чинного законодавства.
4.26. Аналіз роботи підприємств транспорту та зв’язку, фінансово-економічних та натуральних показників їх роботи, незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності.
4.27. Внесення пропозицій щодо необхідності проведення нарад на рівні управління або виконкому Миколаївської міської ради з питань, пов’язаних із забезпеченням роботи підприємств транспорту та зв’язку, забезпечення збирання та узагальнення відповідних матеріалів  для їх проведення.
4.28. Внесення пропозицій щодо проведення виїзних перевірок, пов’язаних з дотриманням норм діючого законодавства з питань організації роботи транспортної галузі, з метою отримання достовірної інформації та підготовки аналітичних довідок, звітів та управлінських рішень.
4.29. Участь у роботі комісій та виїзних перевірках, під час організації яких зачіпаються інтереси підприємств транспорту та зв’язку.
4.30. Участь у підготовці відповідних матеріалів на вимогу (разові звіти, аналітичні довідки, інформаційні матеріали та ін.), у межах своїх повноважень та згідно з розподілом обов’язків, які надаються відділу або управлінню відповідно до наданих доручень та у встановлені терміни.
4.31. Організація збору необхідних матеріалів для проведення нарад з питань транспорту та зв’язку. 
4.32. Надання узагальнених пропозицій з питань підготовки та проведення чергових конкурсів по визначенню перевізників на автобусних маршрутах загального користування, замовником перевезень яких є виконком міської ради.
4.33. Взаємодія  з  підрозділами центральних  органів та органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, постійних комісій, інших підприємств і організацій з питань, пов’язаних із забезпеченням виконання покладених обов’язків.
4.34. Забезпечення безумовного виконання письмових доручень керівництва, не зазначених в посадових інструкціях, та дотримання встановлених термінів виконання.
4.35. Забезпечення безумовного виконання письмових доручень керівництва, не зазначених в посадових інструкціях, та дотримання встановлених термінів виконання.
4.36. Проведення аналізу стану міського дорожнього руху, підготовка відповідних довідок, звітів та пропозицій для надання їх виконкому міської ради  відповідно до встановлених термінів.
4.37. Участь у роботі комісій та виїзних перевірках стосовно організації дорожнього руху.
4.38. Підготовка необхідних матеріалів для проведення нарад з питань організації дорожнього руху. 
 
 
5. Права управління
 
5.1. Вносити пропозиції міському голові про створення, реорганізацію та ліквідацію комунальних підприємств транспортного комплексу міста.
5.2. Одержувати в установленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради документи, інформаційні матеріали та пояснення, необхідні для виконання покладених на управління функцій.
5.3. Отримувати від комунальних підприємств транспортного комплексу міста звіти стосовно цільового використання бюджетних коштів для закупівлі необхідних засобів та матеріалів, реконструкції і ремонту об'єктів транспортної системи, шляхів сполучення загального користування та елементів транспортної інфраструктури.
5.4. З метою забезпечення прав та інтересів членів територіальної громади та гостей міста на сприятливі умови користування всіма видами транспорту, зв'язку, елементами транспортної інфраструктури та телекомунікаційними мережами скликати наради, брати участь у галузевих та міжгалузевих нарадах та інших заходах.
 
 
6. Фінансування та матеріально – технічне
забезпечення діяльності управління
 
6.1. Управління утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники управління є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування“ та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб управління
 
7.1. Посадові  особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи управління несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна  шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб управління при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності управління здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.             
_______________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про управління громадських зв’язків Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Управління громадських зв’язків Миколаївської міської ради (скорочена назва - управління громадських зв’язків) /далі – управління/ є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету, міському голові та першому заступнику міського голови.
1.2. Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
2. Основні завдання
 
Управління у межах своєї компетенції:
- аналізує і прогнозує суспільно-політичні та соціально-економічні процеси у місті, сприяє виконавчим органам міської ради у розвитку їх зв'язків з політичними партіями, громадськими, релігійними організаціями, органами самоорганізації населення та ЗМІ;
- здійснює інформаційно-аналітичне   забезпечення     політики   місцевого самоврядування;
- забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21;
- розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради інформаційних матеріалів про діяльність виконавчих органів Миколаївської міської ради.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Управління очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Начальник управління безпосередньо підпорядкований першому заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структуру управління, штатну чисельність та положення про його структурні підрозділи затверджує міський голова.
Працівників управління призначає на посади та звільняє з посад міський голова за поданням начальника управління у порядку, визначеному законодавством.
3.3. Начальник управління:            
3.3.1. Здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради та першим заступником міського голови  за виконання покладених на управління завдань.
3.3.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників управління.
3.3.3. Затверджує посадові інструкції працівників управління.
3.3.4. Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.3.5. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція управління
 
4.1. Управління в межах своєї компетенції:
- одержує, аналізує та узагальнює інформацію довідково-аналітичного характеру від виконавчих органів міської ради;
- оперативно інформує міського голову та апарат міської ради у вигляді інформаційних повідомлень і довідок про суспільно-політичну ситуацію та найважливіші  події в місті;
- щотижнево збирає, обробляє та аналізує інформацію про основні політичні та соціально-економічні процеси, які відбуваються в місті;
- відстежує діяльність та вплив політичних партій, громадських, релігійних організацій, органів самоорганізації населення та інших угруповань населення на міську громаду; організує та бере участь у проведенні нарад, конференцій, семінарів, круглих столів тощо із залученням представників політичних партій, громадських, релігійних організацій, органів державної влади, органів самоорганізації населення, ЗМІ для обговорення питань і проблем їхньої взаємодії з органами місцевого самоврядування;
- бере участь у підготовці аналітичних довідок та рекомендацій щодо проектів рішень міської ради й виконкому міської ради,  розпоряджень міського голови з питань громадських зв'язків;
- вивчає аналіз діяльності засобів масової інформації, здійснює постійний моніторинг громадсько-політичних настроїв населення, оцінює суспільно-політичну ситуацію в місті через ЗМІ, в тому числі електронні та провідні;
- збирає інформацію про правову і роз’яснювальну роботу від адміністрацій районів міста з питань інформування городян про основні напрямки державної політики;
- розміщує постійно оновлені аналітичні матеріали та міські новини на Інтернет-порталі «Миколаївська міська рада»;
- сприяє впровадженню електронного врядування в місті Миколаєві, а саме створенню (реструктуризації) веб-сторінок підрозділів системи місцевого самоврядування міста;
- готує проекти рішень міської ради та виконкому міської ради, розпоряджень міського голови, інших документів з питань, віднесених до компетенції управління;
- широко і всебічно інформує населення міста й України через ЗМІ про життя, здобутки, проблеми міської громади та шляхи їхнього вирішення;
- збирає інформацію про діяльність міської ради, постійних комісій міської ради, виконавчих органів ради, готує прес-релізи та повідомлення;
- своєчасно надає населенню міста та регіональним ЗМІ інформацію про діяльність органів місцевого самоврядування, прийняті міською радою та її виконкомом рішення; оперативно готує для розміщення у газеті міської ради “Вечерний Николаев” та інших друкованих ЗМІ, теле- та радіокомпаніях області, міста матеріали інформаційного характеру про події в місті й участь у них міської влади;
- організовує прес-конференції, брифінги, інтерв'ю, поздоровлення тощо, готує до виступів у пресі, теле- і радіопередачах керівництво, відповідальних працівників виконкому міської ради та депутатів міської ради;
- співпрацює з місцевими та всеукраїнськими ЗМІ, використовує можливості електронних сайтів мережі INTERNET для висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування;
- аналізує публікації друкованих ЗМІ, новин теле- і радіомовлення, електронних сайтів щодо подій у місті, узагальнює їх та готує відповідні інформаційні матеріали за допомогою аудіо-, відео- та фотоапаратури;
- забезпечує дотримання вимог Конституції України, інших нормативно-правових актів щодо взаємодії з об’єднаннями громадян, органами самоорганізації населення;  
- здійснює методичну допомогу об’єднанням громадян, органам самоорганізації населення у розробленні та реєстрації відповідних статутів згідно з Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами;
- забезпечує виконання делегованих повноважень виконавчих органів міської ради щодо вирішення відповідно до чинного законодавства питань проведення зборів, мітингів, маніфестацій та демонстрацій, спортивних, видовищних та інших масових заходів, здійснює контроль за забезпеченням громадського порядку під час їх проведення;
- бере участь у здійсненні і дотриманні контролю за додержанням  вимог Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації";
- взаємодіє з постійними комісіями міської ради, управліннями, відділами та іншими виконавчими органами міської ради, політичними партіями, громадськими та релігійними організаціями, об’єднаннями громадян при вирішенні питань, що належать до компетенції управління;
- вносить пропозиції щодо розроблення розпорядчих актів міської ради та її виконкому, від яких залежить розвиток соціального партнерства з організаціями, які представляють громаду міста;
- розглядає та перевіряє документи, подані для легалізації об’єднань громадян до виконавчого комітету міської ради;
- здійснює контроль за легалізацією об’єднань громадян шляхом повідомлення про їх заснування;
- здійснює контроль за додержанням об’єднаннями громадян відповідних статутів, положень; веде облік, оновлення бази даних, вносить зміни до реєстру;
- забезпечує дотримання вимог законодавства при реєстрації об’єднань громадян;
- розглядає звернення, листи (заяви) і скарги громадян з питань, які відносяться до компетенції управління, та вживає заходи щодо усунення причин, що викликають скарги;
- організує і проводить наради, науково-практичні конференції, круглі столи тощо за участю політичних партій, громадських і релігійних організацій, об’єднань громадян для залучення (у межах власних повноважень) громадськості до участі в реалізації міських соціально-економічних, культурних та інших програм;
- виконує рішення і доручення керівників органів та  посадових   осіб    місцевого самоврядування.
 
5. Права управління
 
5.1. Управління має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
-  здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;
- скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до його компетенції;
- інші права, які належать до його компетенції.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення діяльності управління
 
6.1. Управління утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники управління є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування“ та іншими законодавчими актами.
7. Відповідальність посадових осіб управління
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи управління несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб управління при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності управління здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
_________________________________________________________
 

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про технічно – транспортне управління Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Технічно – транспортне управління Миколаївської міської ради (скорочена назва - технічно – транспортне управління) /далі – управління/ є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету, міському голові та заступнику міського голови за підпорядкованістю.
1.2. Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
1.3 Управління є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Управління має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Управління:
- виконує завдання, що стоять перед міською радою та її виконавчими органами у сфері транспортного забезпечення, у  межах своєї компетенції, бере участь у реалізації політики органів місцевого самоврядування;
- виконує відповідно до законодавства контрольно-наглядові функції у  транспортному забезпеченні;
- узагальнює практику застосування законодавства, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення і вносить їх на розгляд міського голови, виконавчого комітету, міської ради;
- за дорученнями міського голови, міської ради, заступників міського голови спільно з працівниками управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій здійснює контроль за роботою підприємств, які згідно з укладеними договорами  беруть участь у пасажирському перевезенні населення м. Миколаєва;
- за дорученням міського голови забезпечує транспортом вибори міського голови та міської ради, проведення сесії міської ради;
- бере участь у підготовці та  проведенні  урочистих подій міста;
- веде бухгалтерський та податковий облік, складає фінансову, статистичну, податкову звітність та має свій самостійний баланс;
- подає в установленому порядку виконавчому органу Миколаївської міської ради департаменту фінансів та  до управління Державного казначейства у Миколаївській області звіти про всі види діяльності, несе відповідальність за їх достовірність;
- забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Управління очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Начальник управління безпосередньо підпорядкований заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структуру управління, штатну чисельність  та положення про його структурні підрозділи  затверджує міський голова.
3.3. Інших посадових осіб місцевого самоврядування управління призначає на посади та звільняє з посад міський голова у порядку, визначеному законодавством.
3.4. Начальник управління  має  право:
3.4.1. Затверджувати посадові інструкції працівників управління.
3.4.2. Видавати в межах компетенції накази, що стосуються діяльності управління та його працівників.
3.4.3. Приймати на роботу і звільняти в установленому порядку працівників управління, які не є посадовими особами місцевого самоврядування, вживати заходів щодо їх перепідготовки й підвищення кваліфікації.
3.4.4. Представляти до заохочення працівників, порушувати питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності згідно з  трудовим законодавством.
3.4.5. Організовувати  роботу та визначати міру відповідальності начальників структурних відділів управління.
3.4.6. Підписувати видані у межах компетенції управління розпорядження, накази, організовувати перевірку їх виконання.
3.4.7. Погоджувати питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.4.8. Здійснювати інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
4. Компетенція управління
 
Виконання завдань, що стоять перед міською радою та її виконавчими органами у сфері транспортного забезпечення.
 
5. Права управління
 
5.1.Управління має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
-  здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;
- скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до його компетенції.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення діяльності управління
 
6.1. Управління утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Управління має право відкривати спеціальний рахунок для здійснення додаткових автомобільних послуг  і ремонту автотранспорту з метою зміцнення матеріальної бази і соціального захисту працівників управління.
6.3. Начальник управління, начальники структурних підрозділів та спеціаліст 1 категорії управління є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування“ та іншими законодавчими актами.
6.4. Водії, працівники з ремонту автомобілів, сторожі, прибиральники є обслуговуючим персоналом  управління, їх основні права, обов’язки, відповідальність, оплата праці та соціально-побутове забезпечення  визначаються згідно із чинним законодавством.
 
7. Відповідальність посадових осіб та
обслуговуючого персоналу управління
 
7.1. Посадові особи та обслуговуючий персонал управління повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи та обслуговуючий персонал управління несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю працівників управління при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності управління здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
_________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про юридичне управління Миколаївської міської ради



1.Загальні положення
 
1.1. Юридичне управління Миколаївської міської ради (скорочена назва - юридичне управління) /далі – управління/ є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету, міському голові та першому заступнику міського голови.
1.2.Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
2. Основні завдання
 
Основними завданнями управління є:
2.1. Організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне додержання та запобігання невиконанню вимог актів законодавства, інших нормативних документів Миколаївської міської ради, її виконавчих органів, працівниками цих органів під час виконання покладених на них завдань і функціональних обов’язків.
2.2. У межах своєї компетенції бере участь у реалізації політики органів місцевого самоврядування.
2.3. Координація роботи та участь у підготовці нормативних актів, що регулюють відносини виконавчих органів Миколаївської міської ради.
2.4. Перевірка на відповідність законодавству проектів рішень міської ради, рішень її виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та їх візування за наявності погодження цих проектів відділами, управліннями.
2.5. Організація та ведення претензійної і позовної роботи.
2.6. Представлення за дорученням міського голови інтересів міської ради та виконавчого комітету міської ради у судах загальної юрисдикції, господарських та адміністративних судах всіх рівнів, інших органах під час розгляду правових питань і спорів, надання оцінки претензіям, що пред’явлені Миколаївській міській раді у зв’язку з порушенням її майнових прав і законних інтересів.
2.7. Аналіз наслідків розгляду позовів і судових справ, внесення міському голові пропозицій щодо удосконалення правового забезпечення міської ради та її виконавчих органів.
2.8. Сприяння своєчасному вжиттю заходів за протестами та поданням прокуратури, окремими ухвалами суду, відповідними документами інших правоохоронних і контролюючих органів.
2.9. Надання виконавчим органам міської ради, їх посадовим особам усних та письмових консультацій з правових питань, віднесених до компетенції управління.
2.10. Забезпечення виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21.
2.11. Оперативне надання до уповноваженого органу міської ради якісних інформаційних матеріалів про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу.
 
3.Структура та організація роботи
 
3.1. Управління очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Начальник управління безпосередньо підпорядкований першому заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структуру управління, штатну чисельність та положення про його структурні підрозділи затверджує міський голова.
3.3. Начальник управління має заступника (заступників), який (які) призначається (призначаються) на посаду та звільняється (звільняються) з посади міським головою за поданням начальника управління у порядку, визначеному законодавством.
Заступник  (заступники) начальника управління виконує (виконують) функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених начальником управління.
Інших працівників управління призначає на посади та звільняє з посад міський голова за поданням начальника управління у порядку, визначеному законодавством.
3.4. Начальник управління:
3.4.1. Здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом та першим заступником міського голови  за виконання покладених на управління завдань.
3.4.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників управління.
3.4.3. Затверджує посадові інструкції працівників управління.
3.4.4. Безпосередньо  займається  розробленням  проектів  рішень  міської  ради,  виконавчого  комітету,  розпоряджень  міського  голови  та  проводить  експертизу  проектів таких  актів.
3.4.5. Подає відповідно до законодавства пропозиції міському голові про призначення на посади, звільнення з посад, переміщення, заохочення та накладення стягнень на працівників управління, вживає необхідних заходів щодо підвищення кваліфікації працівників  управління.
3.4.6. Забезпечує дотримання працівниками управління законодавства України з питань служби в органах місцевого самоврядування та боротьби з корупцією.
3.4.7. Забезпечує захист державної таємниці у напрямах діяльності управління у відповідності з чинним законодавством.
3.4.8. За дорученням керівництва представляє міську раду та її виконавчі органи в судах, органах державної влади, органах місцевого самоврядування, у відносинах з фізичними та юридичними особами.
3.4.9. Вимоги начальника управління, у межах компетенції, є обов’язковими до виконання всіма працівниками управління.
3.4.10. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція управління
 
До компетенції управління відносяться такі повноваження:
4.1. Організовує і бере участь у забезпеченні захисту законних прав та інтересів міської ради, виконавчого комітету, міського голови.
4.2. Забезпечує правильне застосування законодавства у міській раді та її виконавчих органах, інформує міського голову про необхідність вжиття заходів до скасування актів, прийнятих з порушенням законодавства.
4.3. Бере участь у підготовці проектів нормативно-правових актів, міжнародних, господарських та інших видів договорів (контрактів).
4.4. Розглядає проекти нормативно-правових актів, актів організаційно-розпорядчого характеру, міжнародних, господарських та інших видів договорів (контрактів), що надійшли для погодження з питань, що належать до компетенції міської ради, готує проекти письмових висновків чи зауважень до них.
4.5. Здійснює правову експертизу нормативно-правових актів і проектів таких актів, підготовку і редагування нормативно-правових актів та їх візування.
4.6. Перевіряє на відповідність законодавству проекти нормативно-правових актів та актів організаційно-розпорядчого характеру, що розроблені в міській раді, виконавчому комітеті та подаються на підпис керівництва, візує їх за наявності віз керівників виконавчих органів міської ради або осіб, що їх заміщують.
4.7. Проводить разом з іншими структурними підрозділами роботу для перегляду нормативно-правових актів міської ради та виконавчого комітету з метою приведення їх у відповідність із законодавством, готує пропозиції щодо внесення до них змін і доповнень чи визнання їх такими, що втратили чинність.
4.8. Здійснює організацію та загальну координацію роботи виконавчих органів міської ради та їх структурних підрозділів в частині адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу.
4.9. Бере участь у застосуванні заходів правового впливу у разі невиконання чи неналежного виконання договірних зобов’язань, забезпеченні захисту майнових прав міської ради та її виконавчих органів.
4.10. Представляє за дорученням інтереси міської ради, виконавчого комітету в  адміністративних, господарських, третейських судах та інших органах державної влади під час розгляду правових питань і спорів.
4.11. Здійснює методичне керівництво правовою роботою на підприємствах, установах та організаціях, які належать до комунальної власності Миколаївської міської ради, вносить на розгляд керівництва пропозиції щодо її вдосконалення, вживає заходів до впровадження прогресивних форм і методів діяльності  управління та до реалізації рекомендацій Міністерства юстиції України.
4.12. Бере участь в організації і проведенні семінарів, інших занять з правових питань з посадовими особами виконавчих органів міської ради.
4.13. Розробляє пропозиції щодо усунення недоліків у правовому забезпеченні діяльності підприємств, установ, організацій, які належать до комунальної власності Миколаївської міської ради.
4.14. Аналізує матеріали, що надійшли від правоохоронних і контролюючих органів, результати претензійної та позовної роботи, дані статистичної звітності, що характеризують стан законності в сфері діяльності міської ради та її виконавчих органів.
4.15. Бере участь у розгляді матеріалів за наслідками перевірок, ревізій, інвентаризації, дає правові висновки за фактами виявлення порушень.
 
5. Права управління
 
5.1.Управління  має право:
5.2. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів міської ради, підприємств, установ та організацій, які належать до комунальної власності Миколаївської міської ради, документи, довідки, розрахунки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на управління завдань.
5.3. Інформувати міського голову в разі покладення на управління виконання завдань, що не належать до його функцій чи виходять за межі його компетенції, а також у випадках, коли відповідні підрозділи або посадові особи не подають документи, інші матеріали, необхідні для виконання поставлених перед управлінням завдань.
5.4. Залучати за згодою керівника іншого структурного підрозділу відповідних спеціалістів для підготовки проектів нормативно-правових актів та актів організаційно-розпорядчого характеру, а також для розробки і здійснення заходів, які проводяться управлінням відповідно до покладених на нього обов’язків.
5.5. Брати участь у засіданнях колегій, інших дорадчих і колегіальних органів міської ради та її виконавчого комітету в разі розгляду на них питань щодо практики застосування законодавства.
Пропозиції управління щодо приведення у відповідність із законодавством проектів рішень, наказів, інших нормативно-правових актів міської ради, рішень виконавчого комітету міської ради, що суперечать законодавству, є обов’язковими для розгляду міським головою та керівниками структурних підрозділів.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення діяльності управління
 
6.1. Управління утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники управління є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб управління
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи управління несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб управління при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8.Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності управління здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
_______________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1.  Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради (скорочена назва - управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення) /далі – управління/ є виконавчим органом Миколаївської міської  ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету, міському голові — начальнику цивільної оборони (ЦО), цивільного захисту (ЦЗ) міста, а з питань здійснення делегованих повноважень — підзвітним управлінню з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації. 
1.2.  Управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і  Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 1.3. Управління є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Управління має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
1.4. Управління є правонаступником управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міста Миколаєва.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Реалізація державної політики у сферах цивільної оборони та  цивільного захисту на території м. Миколаєва.
2.2. Забезпечення сталого функціонування Миколаївської міської підсистеми Єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації  техногенного і  природного характеру (ЄДС НС) та єдиної державної системи  цивільного захисту (ЄДС ЦЗ) населення і територій.
2.3. Розроблення  і  здійснення заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, реагування на них, ліквідації їх наслідків, захисту та життєзабезпечення постраждалого населення.
            2.4. Розроблення і здійснення заходів щодо підтримання готовності органів управління та сил ЦО (ЦЗ) до дій за призначенням у мирний час та в особливий період.
2.5. Впровадження в практику досягнень науки і техніки з питань запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, зменшення впливу негативних наслідків та проведення робіт з їх ліквідації.
2.6. Участь в організації підготовки органів управління та сил ЦО (ЦЗ), населення до дій у надзвичайних ситуаціях у мирний час та в особливий період. 
2.7. Визначення, у межах своїх повноважень,  рівня надзвичайної ситуації та надання експертного висновку на розгляд комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій м. Миколаєва.
2.8. Здійснення збору, накопичення, обробки і аналізу інформації про стан техногенної та природної безпеки, забезпечення оперативного інформування міського голови.
2.9. Подання  пропозицій  щодо включення до проекту міського бюджету витрат на розвиток та функціонування систем захисту населення і території від надзвичайних ситуацій та їх наслідків.
2.10. Організація роботи із забезпечення готовності системи зв’язку та централізованого оповіщення.
2.11. Забезпечення оповіщення керівного складу територіальних підсистем, населення про загрозу та виникнення надзвичайної ситуації, інформування про обстановку, яка склалася, та заходи, що вживаються.
2.12. Участь у розробленні, разом з іншими організаціями,  прогнозів імовірності виникнення надзвичайних  ситуацій природного і техногенного характеру, здійснення районування територій за наявністю потенційно небезпечних об’єктів і об’єктів підвищеної небезпеки,  визначення і контроль показників ризику на об'єктах господарювання і в адміністративно-територіальних одиницях міста.
2.13. Участь у наданні допомоги населенню,  яке постраждало внаслідок надзвичайних ситуацій.
2.14. Забезпечення контролю за накопиченням, збереженням та цільовим  використанням  фінансових  резервів   і   матеріально-технічних  ресурсів,  які призначені для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій та їхніх наслідків у порядку, встановленому законодавством.
2.15. Участь у створенні комунальних аварійно-рятувальних служб, контроль за діяльністю аварійно-рятувальних служб та формувань.
2.16. Забезпечення підготовки, у межах своїх повноважень, проектів рішень міської ради,  виконавчого комітету, а також розпоряджень міського голови.
2.17. Забезпечення, у межах своїх повноважень, реалізації державної політики щодо державної таємниці, встановлення контролю за її збереженням в апараті управління.
2.18. Здійснення  відповідно до діючого законодавства комплексних перевірок стану ЦО (ЦЗ) підприємств, установ, закладів, які розташовані на території міста.
2.19. Здійснення контролю за проведенням навчань, тренувань з питань  ЦО (ЦЗ) на  підприємствах,  в установах і закладах усіх форм власності.
2.20. Участь у розробленні та організації здійснення заходів  з евакуації населення із зон надзвичайних ситуацій та в особливий період, контроль за готовністю евакуаційних органів.
2.21. Координація діяльності органів місцевого самоврядування та об’єктів з питань евакуації населення у надзвичайних ситуаціях.
2.22. Здійснення контролю щодо утримання підприємствами, установами та організаціями систем оповіщення населення на випадок НС.
2.23. Подання виконавчому комітету міської ради пропозицій щодо утворення та складу спеціальних комісій з ліквідації надзвичайних ситуацій, участь в їх роботі.
2.24. Участь в підготовці пропозицій щодо розподілу коштів  резервного фонду міського бюджету для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
2.25. Участь  в організації відновлювальних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, залучення спеціалізованих та невоєнізованих формувань ЦО (ЦЗ) до виконання завдань за призначенням.
2.26. Організація роботи з планування укриття населення у захисних спорудах ЦО, облік та контроль за станом утримання таких споруд, участь у роботі комісій з питань визначення їх стану.
2.27. Здійснення розрахунків та надання пропозицій щодо потреби в засобах радіаційного і хімічного захисту для забезпечення непрацюючого населення та населення, яке проживає в зонах можливого та прогнозованого хімічного забруднення.
2.28. Організація своєчасного отримання з обласних пунктів видачі засобів індивідуального захисту для непрацюючого населення та доставки його на кустові та об’єктові пункти видачі.
2.29. Організація роботи розрахунково-аналітичних груп з оцінки радіаційного і хімічного стану в умовах надзвичайних ситуацій.
2.30. Здійснення організаційного, інформаційного та методичного забезпечення роботи комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій м. Миколаєва.
2.31. Участь у створенні та підтриманні в постійній готовності мереж спостереження і лабораторного контролю.
2.32. Розроблення і здійснення у межах своїх повноважень заходів щодо участі органів управління та сил територіальних підсистем ЄДС НС та ЄДС ЦЗ в територіальній обороні.
2.33. Участь в організації заходів щодо створення страхового фонду документації, здійснення контролю за їх виконанням.
2.34. Забезпечення    розміщення,   зберігання,   складського обслуговування, видачі та поповнення міського матеріального резерву.
2.35. Доведення до органів місцевого самоврядування розпоряджень про переведення міської ланки територіальних підсистем ЄДС НС та ЄДС ЦЗ у вищій ступені готовності.
2.36. Утримання міського запасного пункту управління.
2.37. Розроблення заходів з підвищення сталої роботи об’єктів життєзабезпечення в особливий період.
2.38. Участь в наданні, з використанням сил і засобів ЦО (ЦЗ), оперативної допомоги населенню у разі виникнення несприятливих побутових або нестандартних ситуацій.
2.39. Перевірка наявності і готовності до використання за призначенням засобів колективного та індивідуального захисту, майна цивільної оборони, їхнього утримання та ведення обліку.
2.40. Участь в розробленні міських нормативно-правових актів, необхідних для функціонування міських ланок  територіальних підсистем ЄДС НС та ЄДС ЦЗ.
2.41. Організація комплексного освоєння підземного простору, підвальних та інших заглиблених приміщень, з урахуванням їх пристосування і використання для укриття населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
2.42. Розроблення і впровадження цільових і науково-технічних програм, спрямованих на запобігання надзвичайним ситуаціям,  зменшення можливих матеріальних втрат у разі їх виникнення.
2.43. Прогнозування й оцінка соціально-економічних наслідків надзвичайних ситуацій.
2.44. Участь у плануванні та розробленні заходів інженерного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
2.45. Контроль за організацією і здійсненням заходів щодо пристосування об’єктів побутового обслуговування і транспортних підприємств для проведення санітарної обробки людей та спеціальної обробки одягу, майна і транспорту.
2.46. Сприяння впровадженню засобів та методів виявлення та оцінки масштабів і наслідків аварій на радіаційно та хімічно небезпечних об’єктах міста.
2.47. Забезпечення виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21.
2.48. Оперативне надання до уповноваженого органу міської ради якісних інформаційних матеріалів про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу.
 
 3. Структура та організація роботи
 
3.1. Управління очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Начальник управління  є  заступником начальника цивільної оборони  (цивільного захисту) міста, безпосередньо підпорядкований міському голові, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структуру управління, штатну чисельність та положення про його структурні підрозділи  затверджує міський голова.
3.3. Начальник управління має заступника (заступників), який (які) призначається (призначаються) на посаду та звільняється (звільняються) з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
3.4. Інших посадових осіб місцевого самоврядування управління призначає на посади та звільняє з посад міський голова за поданням начальника управління в порядку, визначеному законодавством.
3.5. Управління, відділи з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення в районах міста є постійними органами управління міської та районних ланок Миколаївської територіальної підсистеми єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру і єдиної державної системи цивільного захисту населення і територій.
3.6. Відділи з питань  надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення в районах міста безпосередньо підпорядковуються начальнику управління, а з питань виконання делегованих повноважень підзвітні начальнику ЦО (ЦЗ) відповідного району міста.
3.7. Управління,  у процесі виконання покладених  на  нього завдань,   взаємодіє з виконавчими  органами  міської  ради, а також з підприємствами,  установами та організаціями, незалежно від форм власності і підпорядкування, об'єднаннями громадян.
3.8. Начальник управління:
3.8.1. Здійснює  керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність перед міською радою, виконавчим комітетом міської ради та міським головою за виконання покладених на управління завдань, визначає ступінь відповідальності заступника начальника управління, керівників структурних підрозділів.
3.8.2. Організовує діяльність управління, спрямовану на розроблення і здійснення заходів щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації.
3.8.3. Розробляє штатний розпис управління в межах граничної чисельності та фонду оплати праці і подає для затвердження міському голові.
3.8.4. Розпоряджається  коштами, в межах затвердженого кошторису, доходів і видатків на утримання управління.
3.8.5.  Затверджує посадові інструкції працівників управління.
3.8.6. Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.8.7.  Призначає на посади і звільняє з посад працівників управління, які не є посадовими особами місцевого самоврядування.
3.8.8. Керує  всіма  видами  підготовки підпорядкованих йому працівників.
3.8.9.  Видає, в межах своєї компетенції, накази, організовує і контролює їх виконання.
3.8.10. Розглядає  листи,   звернення  громадян,  інших  суб’єктів господарювання  з питань, що належать до компетенції управління.
3.8.11. Вносить пропозиції відповідним органам щодо обмеження, а у разі потреби припинення роботи підприємств, об’єктів господарської діяльності, окремих виробництв, цехів тощо щодо усунення порушень, які можуть призвести до виникнення НС.
3.8.12.  Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція управління
 
Реалізація державної політики  у сфері цивільної оборони, згідно з делегованими повноваженнями, наданими органам місцевого самоврядування, організація і впровадження заходів щодо захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, попередження їх виникнення та мінімізація збитків від їх наслідків.
 
5. Права управління
 
5.1. Управління має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
- одержувати безоплатно від виконавчих органів міської ради, статистичних органів, підприємств, установ та організацій усіх форм власності інформацію,  необхідну для  виконання  завдань, які покладені на управління;
- заслуховувати інформацію посадових осіб підприємств,  установ  та   організацій  незалежно від форми власності і підпорядкування про хід виконання завдань і заходів у сферах цивільної оборони та цивільного захисту, в установленому законодавством порядку надавати їм обов’язкові для виконання розпорядження про усунення виявлених порушень;
- відповідно до діючого законодавства проводити перевірку стану готовності до дій у надзвичайних ситуаціях органів управління сил і засобів підприємств, установ та організацій, незалежно від форми власності і підпорядкування;
- залучати до проведення заходів, пов'язаних із запобіганням виникненню надзвичайних ситуацій та у разі їх виникнення, сили і засоби  відповідних територіальних  підсистем згідно з планами взаємодії, а також окремих спеціалістів за погодженням з їх керівниками;
- скликає, в установленому порядку, наради з питань, що належать до його компетенції;
- інші права, які належать до його компетенції.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення управління
 
6.1. Управління утримується за рахунок коштів міського бюджету. Штатний розпис і кошторис на утримання затверджується міським головою.
6.2.  Працівники управління є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов'язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про  службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб управління
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов'язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її  виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи управління несуть відповідальність, згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб управління, при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності управління здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
___________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про службу у справах дітей Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Служба у справах дітей Миколаївської міської ради (скорочена назва - служба у справах дітей) /далі – служба/ є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету, міському голові, заступнику міського голови за підпорядкованістю.
1.2. Служба відповідно до розділу ІІ статті 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» підконтрольна службі у справах дітей обласної державної адміністрації.
1.3. Служба у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
1.4. Служба є юридичною особою, укладає від свого імені угоди в межах чинного законодавства, може бути позивачем та відповідачем у судах. Служба має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України, штампи, бланки із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банків та рахунки в органах Державного казначейства України.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Служба:
- у межах своєї компетенції бере участь у реалізації політики органів місцевого самоврядування у сфері діяльності служби;
- узагальнює практику застосування законодавства, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення і вносить їх на розгляд міського голови, виконавчого комітету, міської ради;
- виконує відповідно до законодавства контрольні функції;
- забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу.
 
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Службу очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Начальник служби безпосередньо підпорядкований заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структуру служби та її штатну чисельність затверджує міський голова.
3.3. Працівників служби призначає і звільняє з посад міський голова за поданням начальника служби у порядку, визначеному законодавством.
3.4. Начальник служби:
3.4.1. Здійснює керівництво діяльністю служби, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради та заступником міського голови за виконання покладених на службу завдань.
3.4.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників служби.
3.4.3. Підписує видані у межах компетенції служби розпорядження, накази, організовує перевірку їх виконання.
3.4.4. Затверджує посадові інструкції працівників служби.
3.4.5. Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально – побутових питань.
3.4.6. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
3.5. Служби у справах дітей адміністрацій районів підпорядковуються головам адміністрацій районів міста та службі у справах дітей.
 
4. Компетенція служби
 
4.1. Реалізація державної політики у місті з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень.
4.2. Координація зусиль органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, служб у справах дітей адміністрацій районів, підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності, громадських організацій у вирішенні питань щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей.
4.3. Забезпечення додержання вимог законодавства щодо усиновлення, влаштування в дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
4.4. Здійснення контролю за:
- умовами утримання і виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, державних закладах на території міста;
- умовами проживання і виховання усиновлених дітей, які проживають на території міста;
- діяльністю притулку для дітей щодо соціального захисту дітей, які опинилися в складних життєвих умовах.
4.5. Забезпечення у межах своїх повноважень дотримання законодавства щодо соціального та правового захисту дітей, запобігання бездоглядності та правопорушенням серед них.
4.6. Здійснення моніторингу та координації діяльності служб у справах дітей адміністрацій районів у вирішенні питань соціального захисту дітей, визначення статусу дитини, встановлення опіки, піклування, захисту майнових та житлових прав дітей, профілактики правопорушень серед них, надання пропозицій по удосконаленню роботи з дітьми.
4.7. Ведення обліку дітей, усиновлених громадянами України та іноземними громадянами, та дітей, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу міста.
4.8. Формування банку даних дітей, що підлягають усиновленню громадянами України та іноземними громадянами.
4.9. Формування банку даних потенційних усиновлювачів з числа громадян України.
4.10. Надання службам у справах дітей адміністрацій районів, підприємствам, установам, організаціям усіх форм власності, громадським організаціям, громадянам у межах своїх повноважень інформаційної,  консультативної допомоги у вирішенні питань щодо соціального захисту дітей і запобігання вчиненню дітьми правопорушень.
4.11. Здійснення діяльності щодо усиновлення дітей, влаштування дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.
4.12. Внесення пропозицій та розроблення міських програм з питань соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей.
4.13. Розгляд звернень громадян, здійснення особистого прийому дітей, їх батьків та осіб, що їх замінюють, з питань, що становлять компетенцію служби.
4.14. Проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи з питань захисту прав, свобод та законних інтересів дітей через засоби масової інформації.
4.15. Підготовка висновків, проектів рішень виконавчого комітету Миколаївської міської ради щодо утворення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та з інших питань, що є компетенцією служби.
 
5. Права служби
 
Служба має право:
5.1. Залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до компетенції служби.
5.2. Здійснювати контроль та проводити перевірки умов влаштування, утримання, виховання, навчання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
5.3. Проводити перевірки служб у справах дітей адміністрацій районів з питань соціального захисту дітей, профілактики бездоглядності, правопорушень серед них.
5.4. Порушувати перед головами адміністрацій районів, керівниками організацій та установ усіх форм власності питання про накладання дисциплінарних стягнень на посадових осіб у випадку порушення ними чинного законодавства щодо захисту прав дітей.
5.5.Приймати рішення з питань, що належать до її компетенції, які є обов’язковими для виконання місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, посадовими особами, громадянами.
5.6. Отримувати інформацію, документи та інші матеріали з питань, що належать до її компетенції,  від місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, посадових осіб.
5.7. Скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до  компетенції служби.
5.8. Перевіряти стан роботи із соціально – правового захисту дітей у закладах для дітей – сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей усіх форм власності, стан виховної роботи з дітьми у навчальних закладах, за місцем проживання, а також у разі необхідності – умови роботи працівників молодших 18 років на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності.
5.9. Представляти інтереси дітей у судах.
5.10. Укладати в установленому порядку угоди про співробітництво з організаціями, установами, громадськими організаціями.
 
6. Фінансування та матеріально – технічне
забезпечення діяльності служби
 
            6.1. Служба утримується за рахунок міського бюджету.
            6.2. Працівники служби є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально – побутового забезпечення визначаються Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб служби
 
            7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
            7.2. Посадові особи служби несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб служби при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
            8.1. Припинення діяльності служби здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
            8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вноситься у порядку, встановленому для його прийняття.
______________________________________________________________________
                                                                                                           

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про відділ кадрів Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1.  Відділ кадрів Миколаївської міської ради (скорочена назва - відділ кадрів) /далі – відділ/ є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним та підконтрольним міській раді, підпорядкованим міському голові.
1.2. Відділ кадрів у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про державну службу”, “Про боротьбу з корупцією”, “Про державну таємницю”, постановами Верховної Ради України, Указами і Розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, цим Положенням та іншими нормативними актами. У питаннях організації і застосування методики проведення кадрової роботи та служби в органах місцевого самоврядування відділ кадрів керується також відповідними рекомендаціями Головдержслужби, Мінпраці, Мінюсту та Пенсійного фонду України, рішеннями міської ради та її виконкому, розпорядженнями міського голови.
1.3. Відділ кадрів має свою печатку.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Відділ:
- у межах своєї компетенції бере участь у реалізації державної політики у сфері державної служби, служби в органах місцевого самоврядування та з питань кадрової роботи;
- здійснює аналітичну та організаційну роботу з кадрового менеджменту;
- здійснює задоволення потреби в кваліфікованих кадрах та їх ефективне використання;
- здійснює прогнозування розвитку персоналу, заохочення працівників до службової кар’єри, забезпечення їх безперервного навчання;
- здійснює документальне оформлення проходження служби в органах місцевого самоврядування та трудових відносин;
- забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
3.2. Начальник відділу має заступника, якого призначає на посаду та звільняє з посади міський голова за поданням начальника відділу в порядку, визначеному законодавством.
Заступник начальника відділу виконує функції, повноваження і завдання відповідно до посадової інструкції.
Інших працівників відділу призначає на посаду та звільняє з посади міський голова за поданням начальника відділу у порядку, визначеному законодавством.
3.3 Начальник відділу:
3.3.1. Здійснює керівництво діяльністю відділу, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою за виконання покладених на відділ завдань.
3.3.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників  відділу.
3.3.3. Складає посадові інструкції працівників відділу та надає міському голові на затвердження.
3.3.4. Вносить пропозиції міському голові щодо преміювання працівників відділу.
3.3.5. Погоджує питання надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.3.6. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція відділу
 
4.1. Забезпечує реалізацію державної політики в органах місцевого самоврядування з питань кадрової роботи в апараті ради та її виконавчих органах і разом із відповідними структурними підрозділами узагальнює практику роботи з кадрами, вносить міському голові пропозиції щодо її вдосконалення.
4.2. Разом з іншими виконавчими органами ради розробляє річні плани роботи з кадрами, визначає щорічну та перспективну потребу в кадрах, формує замовлення на підготовку, перепідготовку й підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування.
4.3. Веде встановлену звітно-облікову документацію, готує державну статистичну звітність з кадрових питань, аналізує якісний склад посадових осіб місцевого самоврядування.
4.4. Проводить роботу з резервом кадрів апарату ради та її виконавчих органів, а також здійснює організаційно-методичне керівництво формуванням кадрового резерву і контролює виконання особистих річних планів його підготовки, аналізує та узагальнює практику формування кадрового резерву у виконавчих органах ради, вносить міському голові пропозиції щодо її вдосконалення.
4.5. Вивчає разом з іншими підрозділами виконавчих органів ради особисті, професійні, ділові якості осіб, які претендують на займання посад в апараті ради та виконавчих органах, попереджає їх про встановлені законодавством обмеження, пов’язані з прийняттям в органи місцевого самоврядування та проходженням служби в органах місцевого самоврядування, знайомить із загальними правилами внутрішнього трудового розпорядку.
4.6. Приймає від претендентів на посади посадових осіб виконавчих органів відповідні документи та подає їх на розгляд конкурсної комісії, здійснює інші заходи щодо організації конкурсного відбору.
4.7. Розглядає та вносить міському голові пропозиції щодо проведення стажування кадрів на посадах посадових осіб виконавчих органів, готує разом із відповідними підрозділами документи для організації стажування, здійснює контроль за його проведенням.
4.8. Готує матеріали про призначення на посади та звільнення з посад працівників апарату ради та її виконавчих органів.
4.9. Оформлює документи про прийняття Присяги та присвоєння рангів посадової особи місцевого самоврядування, вносить про це записи до трудових книжок.
4.10. Обчислює стаж роботи та служби у виконавчих органах, здійснює контроль за встановленням надбавок за вислугу років та наданням відпусток відповідної тривалості, складає графіки щорічних відпусток працівників апарату.
4.11. Розглядає матеріали та готує документи для заохочення та нагородження працівників, веде відповідний облік.
4.12. У межах своєї компетенції здійснює заходи щодо забезпечення трудової дисципліни, оформлює документи, пов’язані з проведенням службового розслідування та застосуванням заходів дисциплінарного впливу.
4.13. Своєчасно готує документи щодо продовження терміну перебування на службі в органах місцевого самоврядування та оформлення пенсій працівникам.
4.14. Здійснює роботу, пов’язану із заповненням, обліком і зберіганням трудових книжок та особових справ (особових карток) працівників.
4.15. Оформлює і видає службові посвідчення та довідки з місця роботи працівника, проводить оформлення листків тимчасової непрацездатності.
4.16. Готує документи для відрядження працівників у межах області, країни та за кордон.
4.17. Здійснює організаційне забезпечення і бере участь у роботі атестаційної комісії та проведенні щорічної оцінки виконання посадовими особами виконавчих органів покладених на них завдань і обов’язків, а також контролює проведення цієї роботи у виконавчих органах міської ради.
4.18. Забезпечує підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації кадрів, а також разом з іншими виконавчими органами ради організовує регулярне навчання працівників апарату.
4.19. Разом з іншими виконавчими органами ради здійснює контроль за дотриманням Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та інших актів законодавства з питань кадрової роботи державної служби, служби в органах місцевого самоврядування.
4.20. Здійснює облік військовозобов’язаних і бронювання військовозобов’язаних.
4.21. Проводить іншу роботу, пов’язану із застосуванням законодавства про працю та державну службу.
4.22. Проводить разом з управлінням з використання та розвитку комунальної власності роботу щодо укладання, продовження терміну дії, розірвання контрактів з керівниками підприємств, установ і організацій, що належать до комунальної власності міської ради, а також бере участь у здійсненні організаційних заходів щодо перевірки виконання умов контракту.
4.23. Забезпечує планування службової кар’єри та аналізує ефективність роботи персоналу.
4.24. Здійснює разом з іншими підрозділами заходи щодо впровадження та поетапного використання у межах компетенції виконкому Миколаївської міської ради локальної системи “Картка” ЄДКС “Кадри”. 
4.25. Здійснює організаційні заходи щодо своєчасного щорічного подання посадовими особами виконавчих органів відомостей про доходи, зобов’язання фінансового характеру та належне їм майно, у тому числі за кордоном, щодо себе й членів своєї сім’ї (декларування доходів).
4.26. Надає методичну допомогу управлінням, відділам, іншим виконавчим органам міської ради з питань, що належать до компетенції відділу.
4.27. Розглядає пропозиції, заяви, скарги громадян, надає роз’яснення, веде прийом громадян з питань, що належать до компетенції кадрової служби.
 
5. Права відділу
 
5.1. Перевіряти й контролювати дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, вимог законодавства про працю та службу в органах місцевого самоврядування.
5.2. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб виконавчих органів документи, необхідні для виконання покладених на кадрову службу функцій.
5.3. Брати участь у нарадах та інших заходах з питань кадрової роботи, що проводяться в міській раді та виконкомі міської ради, скликати наради з питань, що належать до компетенції кадрової служби.
5.4. Вносити міському голові пропозиції з питань удосконалення кадрової роботи, підвищення ефективності служби в органах місцевого самоврядування.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення діяльності відділу
 
6.1. Відділ утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники відділу є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування” та іншими законодавчими актами.
7. Відповідальність посадових осіб відділу
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно впливати на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи відділу несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб виконавчого органу при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності відділу здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
__________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про сектор захисту інформації Миколаївської міської ради



1.   Загальні положення
 
                1.1. Сектор захисту інформації Миколаївської міської ради (скорочена назва - сектор захисту інформації) /далі -  сектор/ є режимно-секретним органом (стаття 21 Закону України “Про державну таємницю”) та виконавчим органом Миколаївської міської ради,  підзвітним міській раді, підпорядкованим  міському голові та першому заступнику міського голови.
                1.2.   Сектор у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
2.   Основні завдання
 
2.1. Завдання сектору:
2.1.1.  У межах своєї компетенції бере участь у реалізації політики органів місцевого самоврядування у відповідній галузі або сфері діяльності сектору.
2.1.2. Здійснює своєчасне розроблення та реалізацію разом з іншими виконавчими органами міської ради заходів, що забезпечують охорону державної таємниці та інформації з обмеженим доступом.
2.1.3. Здійснює запобігання розголошенню відомостей, що становлять державну таємницю та інформацію з обмеженим доступом, випадкам їх втрат, заволодінню цією інформацією іноземними юридичними та фізичними особами, особами без громадянства та громадянами України, яким не надано допуску та доступу до цієї інформації.
2.1.4. Здійснює контроль за станом режиму секретності та дотримання виконавчими органами міської ради Положення про технічний захист інформації в Україні:
- дослідження технології обробки інформації на об’єктах інформаційної діяльності  з метою виявлення можливих каналів витоку та інших загроз для безпеки інформації, формування моделі загроз, розроблення плану захисту інформації, визначення заходів, спрямованих на його реалізацію;
- організація та координація робіт, пов’язаних із захистом інформації, необхідність захисту якої визначається чинним законодавством, підтримка необхідного рівня захищеності інформації;
- розроблення проектів нормативних і розпорядчих документів, чинних у межах сектору, згідно з якими повинен забезпечуватися захист інформації;
- організація робіт зі створення і використання комплексною системою захисту інформації  на об’єктах інформаційної діяльності;
- організація та впровадження заходів з протидії технічним розвідкам;
- участь в  організації професійної підготовки і підвищення кваліфікації співробітників установи з питань захисту інформації;
- організація забезпечення виконання співробітниками виконкому міської ради вимог нормативно-правових актів, нормативних і розпорядчих документів з технічного захисту інформації та протидії технічним розвідкам і проведення контрольних перевірок їх виконання;
- організація  діловодства з питань державної таємниці та технічного захисту інформації.
2.1.5. Звітує про стан забезпечення охорони державної таємниці міському голові, Управлінню Служби безпеки України в Миколаївській області, Управлінню Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України  в  Миколаївській області.
2.1.6. Забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21.
2.1.7. Оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу.
 
3.   Структура та організація роботи
 
3.1. Сектор захисту інформації очолює завідувач сектору, який призначається на посаду  та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Завідувач сектору безпосередньо підпорядкований міському голові, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2 Структуру сектору та його чисельність затверджує міський голова. Структура сектору, як режимно-секретного органу (далі - РСО), погоджується з УСБУ в Миколаївській області.
Працівників сектору призначає на посади та звільняє з посад міський голова, за погодженням з УСБУ в Миколаївській області, згідно із законодавством.
3.3. Завідувач сектору:
3.3.1.    Здійснює керівництво діяльністю сектору, несе персональну відповідальність перед міським головою, першим заступником міського голови за виконання покладених на сектор завдань.
3.3.2   Завідувач сектору відповідає за:
організацію робіт із захисту інформації, ефективність захисту інформації відповідно до діючих нормативно-правових актів;
якісне виконання співробітниками сектору завдань, функцій та обов'язків, визначених у цьому Положенні, посадових інструкцій, а також планових заходів із захисту інформації, затверджених міським головою;
координацію планів діяльності виконавчих органів міської ради з питань захисту інформації;
створення системи навчання співробітників, користувачів, персоналу об’єктів інформаційної діяльності з питань захисту інформації;
виконання розпоряджень міського голови, правил внутрішнього трудового розпорядку, встановленого режиму, правил охорони праці та протипожежної охорони.
3.3.3. Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.3.4. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4.   Компетенція сектору
 
4.1. Недопущення необґрунтованого допуску та доступу працівників виконкому Миколаївської міської ради до відомостей, що становлять державну таємницю та інформацію з обмеженим доступом.
4.2. Виявлення та закриття каналів витоку державної таємниці і несекретних відомостей обмеженого поширення в процесі діяльності виконкому Миколаївської міської ради.
4.3. Контроль стану охорони державної таємниці та зберігання документів “Для службового користування” у виконавчих органах міської ради.
 
5. Права  сектору
 
5.1.  Сектор має право:
здійснювати контроль за діяльністю будь-якого виконавчого органу міської ради щодо виконання ним вимог нормативно-правових актів і нормативних документів з питань технічного захисту інформації та протидії технічним розвідкам на об’єктах інформаційної діяльності;
вимагати від працівників міської ради виконання заходів плану захисту інформації та вимог керівних документів з питань збереження державної таємниці та технічного захисту інформації;
подавати керівництву виконкому міської ради пропозиції щодо призупинення обробки інформації, заборони обробки, зміни режимів обробки у випадку виникнення реальної загрози порушення конфіденційності, цілісності і доступності інформації або її витоку технічними каналами;
доповідати міському голові або призначеній особі про виявлені порушення режиму секретності, плану захисту інформації, готувати рекомендації щодо їхнього усунення;
проводити службові розслідування у випадках виявлення порушень;  
отримувати доступ до об’єктів та документів структурних підрозділів підприємства, необхідних для оцінки вжитих заходів із захисту інформації та підготовки пропозицій  щодо їхнього подальшого удосконалення;
готувати пропозиції щодо залучення на договірній основі до виконання робіт із захисту інформації інших організацій, які мають ліцензії на відповідний вид діяльності;
узгоджувати умови створення нових об’єктів інформаційної діяльності.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення діяльності сектору
 
6.1.      Сектор утримується за рахунок міського бюджету.
6.2.      Працівники сектору є посадовими особами органів місцевого
самоврядування, їх основні права, обов'язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування" та іншими законодавчими актами.
7.  Відповідальність посадових осіб сектору
 
7.1.      Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов'язки,
шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів  та посадових осіб.
7.2.      Посадові особи сектору несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб сектору при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
7.3. Спеціалісти сектору відповідають за:
- додержання  вимог нормативних документів, що визначають порядок організації робіт із захисту інформації та протидії технічним розвідкам;
- повноту та якість розроблення і впровадження організаційно-технічних заходів із захисту інформації, точність та достовірність отриманих результатів і висновків з питань, що належать до компетенції сектору;
- дотримання термінів проведення контрольних, інспекційних, перевірочних та інших заходів з оцінки стану захищеності інформації, які включені до плану робіт сектору;
- якість та правомірність документального оформлення результатів робіт окремих етапів створення комплексної системи захисту інформації, документального оформлення результатів перевірок;
-  виконання інших обов’язків, які покладені на керівника та спеціалістів  сектору у відповідності з їх посадовими  інструкціями.
 
8.   Заключні положення
 
            8.1 Припинення діяльності сектору (РСО) здійснює міська рада за поданням міського голови після погодження з УСБУ в Миколаївської області.
            8.2 Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про відділ бухгалтерського обліку Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Відділ бухгалтерського обліку Миколаївської міської ради (скорочена назва - відділ бухгалтерського обліку) /далі – відділ/ є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету, міському голові та першому заступнику міського голови.
1.2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією та законами України,  актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства фінансів України, іншими нормативно-правовими актами, регламентуючими бюджетні відносини та фінансово-господарську діяльність бюджетної установи, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями, наказами міського голови та цим Положенням.
1.3. Дане Положення приведене у відповідність до постанови Кабінету Міністрів України  від 26.01.11 № 59 «Про затвердження Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи».
 
2. Основні завдання
 
2.1. Відділ:
- здійснює ведення бухгалтерського обліку фінансово-господарської діяльності та складання звітності безперервно від дня реєстрації  й до моменту ліквідації установи;
- у межах своєї компетенції бере участь у реалізації політики органів місцевого самоврядування;
- забезпечує фіксування в документах достовірної та в повному обсязі інформації про господарські операції та результати діяльності, необхідні для оперативного управління бюджетними призначеннями (асигнуваннями) і фінансовими,  матеріальними (нематеріальними) ресурсами;
-  забезпечує дотримання бюджетного законодавства при прийнятті на облік бюджетних зобов’язань, своєчасно надає на реєстрацію такі зобов’язання, здійснює платежі відповідно до бюджетних зобов’язань, достовірно та в повному обсязі відображає операції в бухгалтерському обліку та звітності;
- забезпечує контроль за наявністю і рухом майна, використанням фінансових і матеріальних (нематеріальних) ресурсів згідно із затвердженими нормативами та кошторисами;
- запобігає виникненню негативних явищ у фінансово-господарській діяльності, виявляє  та мобілізує внутрішньогосподарські резерви;
- забезпечує методичне керівництво та контроль за дотриманням вимог законодавства з питань ведення бухгалтерського обліку, складання фінансової та бюджетної звітності в підпорядкованих бюджетних установах;
-  у межах своєї компетенції бере участь у розробленні структури апарату ради та її виконавчих органів, вносить пропозиції щодо штатної чисельності. У разі необхідності готує проекти рішень міської ради про зміни штатної чисельності;
- узагальнює практику застосування законодавства, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення і вносить їх на розгляд міського голови, виконавчого комітету, міської ради;
- забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу.
 
3. Виконання основних завдань відділу
 
 3.1. Складати на підставі даних бухгалтерського обліку фінансову та бюджетну звітність, а також державну статистичну, зведену та іншу звітність (декларації) в порядку, встановленому законодавством.
3.2. Здійснювати поточний контроль за:
- дотриманням бюджетного законодавства при взятті бюджетних зобов'язань, їх реєстрації в органах Державної казначейської служби та здійсненням платежів відповідно до взятих бюджетних зобов'язань;
- правильністю зарахування та використання власних надходжень бюджетної установи;
- веденням бухгалтерського обліку, складанням фінансової та бюджетної звітності, дотриманням бюджетного законодавства та національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, а також інших нормативно-правових актів щодо ведення бухгалтерського обліку бухгалтерськими службами бюджетних установ, які підпорядковані бюджетній установі.
3.3. Своєчасно подавати звітність.
3.4. Своєчасно та у повному обсязі перераховувати податки і збори (обов'язкові платежі) до відповідних бюджетів.
3.5. Забезпечувати дотримання вимог нормативно-правових актів щодо:
- використання фінансових, матеріальних (нематеріальних) та інформаційних ресурсів під час прийняття та оформлення документів щодо проведення господарських операцій;
- інвентаризації необоротних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, документів, розрахунків та інших статей балансу.
3.6. Проводити аналіз даних бухгалтерського обліку та звітності, у тому числі зведеної звітності, щодо причин зростання дебіторської та кредиторської заборгованості, розробляти та здійснювати заходи щодо стягнення дебіторської та погашення кредиторської заборгованості, організовувати та проводити роботу з її списання відповідно до законодавства.
3.7. Забезпечувати:
- дотримання порядку проведення розрахунків за товари, роботи та послуги, що закуповуються за бюджетні кошти;
- достовірність та правильність оформлення інформації, включеної до реєстрів бюджетних зобов'язань та бюджетних фінансових зобов'язань;
- повноту та достовірність даних підтвердних документів, які формуються та подаються в процесі казначейського обслуговування;
- зберігання, оформлення та передачу до архіву оброблених первинних документів та облікових регістрів, які є підставою для відображення у бухгалтерському обліку операцій та складення звітності, а також звітності;
- користувачів у повному обсязі правдивою та неупередженою інформацією про фінансовий стан бюджетної установи, результати її діяльності та рух бюджетних коштів;
- відповідні структурні підрозділи бюджетної установи даними бухгалтерського обліку та звітності для прийняття обґрунтованих управлінських рішень, складення економічно обґрунтованих калькуляцій собівартості послуг, що можуть надаватися за плату відповідно до законодавства, визначення можливих ризиків фінансово-господарської діяльності.
3.8. Брати участь у роботі з оформлення матеріалів щодо нестачі, крадіжки грошових коштів та майна, псування активів.
3.9. Розробляти та забезпечувати здійснення заходів щодо дотримання та підвищення рівня фінансово-бюджетної дисципліни її працівників та працівників бухгалтерських служб бюджетних установ, які підпорядковані бюджетній установі.
3.10. Здійснювати заходи щодо усунення порушень і недоліків, виявлених під час контрольних заходів, проведених державними органами та підрозділами бюджетної установи, що уповноважені здійснювати контроль за дотриманням вимог бюджетного законодавства.
 
4. Права відділу
 
4.1. Представляти бюджетну установу в установленому порядку з питань, що відносяться до компетенції бухгалтерської служби, в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, підприємствах, установах та організаціях незалежно від форми власності.
 4.2. Встановлювати обґрунтовані вимоги до порядку оформлення і подання до відділу структурними підрозділами бюджетної установи первинних документів для їх відображення у бухгалтерському обліку, а також здійснювати контроль за їх дотриманням.
 4.3. Одержувати від структурних підрозділів бюджетної установи та бюджетних установ, які їй підпорядковані, необхідні відомості, довідки та інші матеріали, а також пояснення до них.
 4.4.  Вносити міському голові пропозиції щодо удосконалення порядку ведення бухгалтерського обліку, складення звітності, здійснення поточного контролю, провадження фінансово-господарської діяльності.
 
5. Структура та організація роботи
 
5.1. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою відповідно до законодавства про працю за погодженням з органом Державного казначейства України  за місцем обслуговування виконавчого комітету Миколаївської міської ради, яка  є головним розпорядником коштів місцевого бюджету. Висновок про погодження (відмову в погодженні) кандидатури для призначення на посаду начальника відділу орган Державного казначейства України надсилає протягом 10 робочих днів з дня отримання відповідного подання керівника бюджетної установи.
5.2. Звітність та документи, підписані начальником відділу, призначеного на посаду без погодження з органом Державного казначейства України, органами Державного казначейства України не приймаються.
5.3. Начальник  відділу безпосередньо підпорядкований першому заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.
5.4. Структуру відділу, штатну чисельність та положення про його структурні підрозділи затверджує міський голова.
5.5. Начальник відділу має заступника, якого призначає на посаду та звільняє з посади міський голова за погодженням начальника відділу у порядку, визначеному законодавством.
5.6. Інших працівників відділу призначає на посади та звільняє з посад міський голова за поданням начальника відділу у порядку, визначеному законодавством.
5.7. Начальник відділу:
1) організовує роботу з ведення бухгалтерського обліку та забезпечує виконання завдань, покладених на відділ;
2) здійснює керівництво діяльністю відділом, забезпечує раціональний та ефективний розподіл посадових обов'язків між його працівниками з урахуванням вимог щодо забезпечення захисту інформації та запобігання зловживанням під час ведення бухгалтерського обліку;
3) погоджує проекти договорів (контрактів), у тому числі про повну індивідуальну матеріальну відповідальність, забезпечуючи дотримання вимог законодавства щодо цільового використання бюджетних коштів та збереження майна;
4) бере у разі потреби участь в організації та проведенні перевірки стану бухгалтерського обліку та звітності у бухгалтерських службах бюджетних установ, які підпорядковані бюджетній установі;
5) здійснює у межах своїх повноважень заходи щодо відшкодування винними особами збитків від нестач, розтрат, крадіжок;
6) погоджує кандидатури працівників бюджетної установи, яким надається право складати та підписувати первинні документи щодо проведення господарських операцій, пов'язаних з відпуском (витрачанням) грошових коштів, документів, товарно-матеріальних цінностей, нематеріальних активів та іншого майна;
7) подає керівникові бюджетної установи пропозиції щодо:
визначення облікової політики, зміни обраної облікової політики з урахуванням особливостей діяльності бюджетної установи і технології оброблення облікових даних, у тому числі системи та форм внутрішньогосподарського (управлінського) обліку та правил документообігу, додаткової системи рахунків і регістрів аналітичного обліку, звітності та контролю за господарськими операціями;
вибору та впровадження уніфікованої автоматизованої системи бухгалтерського обліку та звітності з урахуванням особливостей діяльності  установи;
створення умов для належного збереження майна, цільового та ефективного використання фінансових, матеріальних (нематеріальних), інформаційних та трудових ресурсів;
визначення джерел погашення кредиторської заборгованості, повернення кредитів, отриманих з державного або місцевого бюджету;
удосконалення порядку здійснення поточного контролю;
організації навчання працівників відділу, у тому числі працівників бухгалтерських служб бюджетних установ, які підпорядковані виконавчому комітету Миколаївської міської ради, з метою підвищення їх професійно-кваліфікаційного рівня;
забезпечення відділу нормативно-правовими актами, довідковими та інформаційними матеріалами щодо ведення бухгалтерського обліку та складення звітності;
8) підписує звітність та документи, які є підставою для:
перерахування податків і зборів (обов'язкових платежів);
проведення розрахунків відповідно до укладених договорів;
приймання і видачі грошових коштів;
оприбуткування та списання рухомого і нерухомого майна;
проведення інших господарських операцій;
9) відмовляє у прийнятті до обліку документів, підготовлених з порушенням встановлених вимог, а також документів щодо господарських операцій, що проводяться з порушенням законодавства, та інформує міського голову  про встановлені факти порушення бюджетного законодавства;
10) здійснює контроль за:
відображенням у бухгалтерському обліку всіх господарських операцій, що проводяться бюджетною установою;
складенням звітності;
цільовим та ефективним використанням фінансових, матеріальних (нематеріальних), інформаційних та трудових ресурсів, збереженням майна;
дотриманням вимог законодавства щодо списання (передачі) рухомого та нерухомого майна бюджетної установи;
правильністю проведення розрахунків при здійсненні оплати товарів, робіт та послуг, відповідністю перерахованих коштів обсягам виконаних робіт, придбаних товарів чи наданих послуг згідно з умовами укладених договорів, у тому числі договорів оренди;
відповідністю взятих бюджетних зобов'язань відповідним бюджетним асигнуванням та відповідністю платежів взятим бюджетним зобов'язанням та бюджетним асигнуванням;
станом погашення та списання відповідно до законодавства дебіторської заборгованості бюджетної установи та бюджетних установ, які їй підпорядковані;
додержанням вимог законодавства під час здійснення попередньої оплати товарів, робіт та послуг у разі їх закупівлі за бюджетні кошти;
оформленням матеріалів щодо нестачі, крадіжки грошових коштів та майна, псування активів;
розробленням та здійсненням заходів щодо дотримання та підвищення рівня фінансово-бюджетної дисципліни працівників відділу;
усуненням порушень і недоліків, виявлених під час контрольних заходів, проведених державними органами та виконавчими органами міської ради, що уповноважені здійснювати контроль за дотриманням вимог бюджетного законодавства;
виконанням головними бухгалтерами бюджетних установ, які підпорядковані бюджетній установі, функцій з контролю;
11) погоджує документи, пов'язані з витрачанням фонду заробітної плати, встановленням посадових окладів і надбавок працівникам;
12) розробляє проекти нормативно-правових актів (рішення міської ради, виконкому  міської ради, розпорядження міського голови тощо), проводить експертизу проектів таких актів;
13) виконує інші обов'язки, передбачені законодавством.
5.8. Начальник відділу у разі отримання розпорядження від міського голови або його заступника вчинити дії, які суперечать законодавству, інформує у письмовій формі керівника про неправомірність такого розпорядження, а у разі отримання даного розпорядження повторно надсилає керівникові органу Державного казначейства України за місцем обслуговування бюджетної установи відповідне повідомлення.
Керівник органу Державного казначейства України розглядає в триденний строк отримане повідомлення та здійснює у разі встановлення факту порушення бюджетного законодавства заходи відповідно до законодавства, про що інформує у письмовій формі міського голову та начальника відділу бухгалтерського обліку. Якщо факт порушення не встановлено, керівник зазначеного органу інформує про це у письмовій формі міського голову та начальника відділу.
5.9. Начальник відділу або його заступник не може отримувати безпосередньо за чеками та іншими документами готівкові кошти і товарно-матеріальні цінності, а також виконувати обов'язки керівника бюджетної установи на період його тимчасової відсутності.
5.10. Працівники відділу, які призначаються на посаду та звільняються з посади у порядку, встановленому законодавством про працю, підпорядковуються начальнику відділу.
5.11. У разі тимчасової відсутності начальника відділу (відрядження, відпустки, тимчасової втрати працездатності тощо) виконання його обов'язків покладається на заступника начальника відділу, а у разі відсутності заступника начальника відділу відповідно до наказу міського голови - на іншого працівника відділу.
5.12.  Начальник відділу у разі невиконання або неналежного виконання покладених на нього повноважень несе відповідальність згідно з чинним законодавством.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення відділу
 
6.1.  Відділ утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники відділу є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування“ та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи відділу несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб виконавчого органу при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності відділу здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2 Прийняття (передача) справ начальником відділу у разі призначення на посаду або звільнення з посади здійснюється після проведення внутрішньої перевірки стану бухгалтерського обліку та звітності, за результатами якої оформляється відповідний акт. Копія такого акта надсилається бюджетній установі, якій підпорядковується бюджетна установа.
8.3. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про відділ зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Відділ зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва Миколаївської міської ради (скорочена назва - відділ зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва) /далі – відділ/ є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету та міському голові.
1.2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
1.3. Відділ має власний бланк.
 
                                                                       2. Основні завдання
 
2.1. Основними завданнями відділу є:
- забезпечення, встановлення, розвиток і поглиблення дружніх зв’язків із зарубіжними містами-побратимами;
- організація роботи прийому іноземних делегацій, груп, окремих представників, які прибувають на запрошення міської ради, органів вищого рівня або з ініціативи гостей;
- надання допомоги підприємствам, установам, організаціям різних організаційно-правових форм, суб’єктам підприємницької діяльності в установленні ділових контактів з іноземними партнерами, організації та проведенні міжнародних зустрічей;
- участь у проектах, що фінансуються через Програми міжнародного співробітництва на території України;
- сприяння організації і проведенню міжнародних виставок, ярмарків, презентацій іноземних фірм і представництв у місті, участі підприємств міста у виставках і ярмарках, які проводяться в інших країнах;
- підготовка та надання на розгляд міського голови і виконавчого комітету міської ради пропозицій з напрямів міжнародної діяльності, а також за їх дорученням проектів договорів та інших необхідних документів;
- забезпечення міської ради, виконавчого комітету і міського голови інформацією про зовнішньоекономічну діяльність та міжнародне співробітництво у місті;
- аналіз зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва в місті;
- забезпечення виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21;
- оперативне надання до уповноваженого органу міської ради якісних інформаційних матеріалів про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Начальник відділу безпосередньо підпорядкований міському голові, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2.  Структуру відділу та його штатну чисельність затверджує міський голова.
Начальник відділу має заступника, якого призначає на посаду та звільняє з посади міський голова за поданням начальника відділу у порядку, визначеному законодавством.  
Інших працівників відділу призначає на посади та звільняє з посад міський голова за поданням начальника відділу у порядку, визначеному законодавством.
3.3. Начальник відділу:
3.3.1. Здійснює керівництво діяльністю відділу, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою та виконавчим комітетом міської ради.
3.3.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників відділу.
3.3.3. Затверджує посадові інструкції працівників відділу.
3.3.4. Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.3.5. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.   
 
4. Компетенція відділу
 
Забезпечення сприяння розвитку міжнародного співробітництва в галузі економіки, захисту прав людини, екологічної безпеки, охорони здоров’я, науки, культури, туризму, фізкультури і спорту, сприяння реалізації міжнародних зобов’язань України на території міста, участь у формуванні позитивного іміджу України у відносинах з країнами світу.
 
5. Права відділу
 
5.1. Відділ має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
- виступати ініціатором, а також брати участь у заходах, спрямованих на встановлення зовнішньоекономічних зв’язків, виставках, ярмарках тощо, які проводяться в місті;
- брати участь у роботі міжрегіональних організацій, міжнародних конференцій, симпозіумів, нарад з питань зовнішньоекономічного співробітництва;
- представляти Миколаївську міську раду та її виконавчі органи у відносинах з міжнародними організаціями, муніципалітетами міст- побратимів та міст-партнерів, дипломатичними представництвами іноземних держав в Україні та дипломатичними представництвами України за кордоном;
- проводити аналіз та опрацювання інформації, що надходить до міського голови та його заступників іноземними мовами, забезпечення закордонного листування міського голови та його заступників;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;
- скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до його компетенції.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності відділу
 
6.1. Відділ утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники відділу є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами.
7. Відповідальність посадових осіб відділу
 
7.1.      Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов'язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2.      Посадові особи відділу несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб відділу при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
8. Заключні положення
           
8.1. Припинення діяльності відділу здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
_____________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про відділ дозвільних процедур Миколаївської міської ради



 
1. Загальні положення
 
1.1. Відділ дозвільних процедур Миколаївської міської ради (скорочена назва - відділ дозвільних процедур) /далі – відділ/ є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим міському голові.
1.2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
1.3 Відділ має штампи і бланки.
 
2. Основні завдання
 
Відділ:
- у межах своєї компетенції бере участь у реалізації політики органів місцевого самоврядування у дозвільній системі у сфері господарської діяльності;
- здійснює у встановленому порядку організацію діяльності дозвільного центру;
- виконує відповідно до законодавства контрольно-наглядові функції у дозвільній системі у сфері господарської діяльності;
- узагальнює практику застосування законодавства з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення і вносить їх на розгляд міського голови, виконавчого комітету, міської ради;
- здійснює інші функції, передбачені чинним законодавством, що випливають з покладених на нього завдань;
- забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу.
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Відділ очолює начальник – державний адміністратор, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою за погодженням з спеціально  уповноваженим органом з питань дозвільної системи у сфері  господарської  діяльності у порядку, визначеному законодавством.
Начальник відділу безпосередньо підпорядкований міському голові, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структуру та штатну чисельність відділу затверджує міський голова.
3.3. Державні адміністратори   призначаються    на    посаду    та
звільняються з посади міським головою за поданням начальника відділу та за погодженням з спеціально  уповноваженим органом з питань дозвільної системи у сфері  господарської  діяльності у порядку, визначеному законодавством.
Державний  адміністратор повинен мати вищу освіту та стаж
роботи  на державній службі або в органах місцевого самоврядування
не  менше  трьох років чи стаж роботи в інших сферах управління не
менше чотирьох років.
            3.4. Інші посадові особи відділу призначаються на посаду та звільняються з посади міським головою за поданням начальника відділу у порядку, визначеному законодавством.
3.5. Начальник відділу:        
3.5.1. Здійснює керівництво діяльністю відділу, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою та виконавчим комітетом міської ради за виконання покладених на відділ завдань.
3.5.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників відділу.
3.5.3. Затверджує посадові інструкції працівників відділу.
3.5.4. Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.5.5. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція відділу
 
Відділ у порядку, визначеному чинним законодавством та цим Положенням, здійснює такі функції:
- надання суб'єктам  господарювання  вичерпної  інформації  щодо
вимог та порядку одержання документів дозвільного характеру;
- прийняття від суб'єктів господарювання документів,  необхідних для одержання документів дозвільного характеру,  їх реєстрація  та подання  документів  (їх  копій)  відповідним  місцевим дозвільним органам;
- видача суб'єктам   господарювання    документів    дозвільного характеру;
- забезпечення взаємодії   місцевих   дозвільних   органів   та документообігу;
- організаційне та   інформаційне    забезпечення    проведення представниками  місцевих  дозвільних  органів спільних обстежень
об'єктів; 
- контроль за   додержанням   посадовими    особами    місцевих дозвільних   органів   строків   розгляду   та  видачі  документів дозвільного характеру;
- формування та   ведення   реєстру   документів    дозвільного характеру;
- інформування міського голови,  а також територіального органу уповноваженого органу з питань дозвільної системи  про  порушення вимог   законодавства   з  питань  видачі  документів  дозвільного характеру посадовими особами місцевих дозвільних органів;
підготовка пропозицій  щодо  удосконалення  процедур  видачі документів дозвільного характеру;
ведення   в   мережі   Інтернет   веб-сторінки,   що  містить інформацію,   необхідну   для   отримання  документів  дозвільного характеру;  
- координація діяльності дозвільного центру;
видача  довідок  з  реєстру документів дозвільного характеру;
складання  протоколів  про  адміністративні  правопорушення у
випадках,  передбачених  законом. 
 
5. Права відділу
 
5.1. Відділ має право:
- безоплатно одержувати   від  дозвільних  органів  інформацію, пов'язану  з  видачею  документів  дозвільного   характеру,   крім інформації,  що  становить  державну  таємницю;
порушувати клопотання  до міського голови  щодо  вжиття заходів у частині забезпечення роботи дозвільного центру;
відмовити у   прийнятті   заяви   на   одержання    документа дозвільного характеру та документів,  що додаються до неї,  у разі  подання  суб'єктом  господарювання  документів,   необхідних   для одержання  документа дозвільного характеру,  не в повному обсязі, з наданням обґрунтованої  відповіді;
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
-  здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності;
- скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до його компетенції;
- інші права, які належать до його компетенції.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення діяльності відділу
 
6.1. Відділ утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники відділу є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування“ та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб відділу
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, суб’єктів господарювання та їх представників, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи відділу несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб відділу при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності відділу здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
_______________________________________________________________
 

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про відділ підприємництва та регуляторної політики Миколаївської міської ради



 
1. Загальні положення
 
1.1. Відділ підприємництва та регуляторної політики Миколаївської міської ради (скорочена назва - відділ підприємництва та регуляторної політики) /далі – відділ/ є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету, міському голові та заступнику міського голови за підпорядкованістю.
1.2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
1.3. Відділ має свій бланк.
 
2. Основні завдання
 
2.1. Готує пропозиції до міської ради з питань удосконалення нормативно - правової бази підприємництва, реалізації на місцевому рівні державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності та регулювання підприємницької діяльності.
2.2. Реалізує та організаційно забезпечує здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
2.3. Здійснює координацію діяльності виконавчих органів міської ради з питань, пов’язаних з розробленням та реалізацією заходів щодо проведення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, регулювання та розвитку підприємництва в місті Миколаєві.
2.4. Організує проведення семінарів, нарад, конференцій, круглих столів з суб’єктами господарської діяльності.
2.5. Сприяє розвитку малого бізнесу та підприємництва в місті Миколаєві.
2.6. Розглядає та погоджує в установленому законом порядку усі проекти регуляторних актів, розроблених виконкомом міської ради та його структурними підрозділами, аналізів регуляторного впливу, аналізує звіти про відстеження результативності регуляторних актів.
2.7. Здійснює розробку та реалізацію міської Програми розвитку підприємництва, розподіл фінансування заходів Програми, аналіз її виконання.
2.8. Проводить моніторинг реалізації регуляторної політики у сфері господарської діяльності структурними підрозділами виконкому міської ради.
2.9. Готує пропозиції щодо ефективного використання бюджетних коштів для фінансування заходів з підтримки та розвитку підприємництва.
2.10. Систематизує плани діяльності виконавчих органів міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на наступний рік, підготовлює рішення виконавчого комітету.
2.11. Здійснює ведення  реєстру регуляторних актів.
2.12. Опрацьовує та щорічно готує звіт щодо здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами міської ради.
2.13. Розробляє регуляторні акти з питань, що відносяться до компетенції відділу.
2.14. Надає методичні консультації суб’єктам підприємницької діяльності з питань організації та ведення бізнесу.
2.15. Координує роботу галузевих рад підприємців.
2.16. Забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21.
2.17. Оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
3.2. Начальник відділу безпосередньо підпорядкований заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.
3.3. Структуру відділу та його штатну чисельність затверджує міський голова.
3.4. Інших працівників відділу призначає на посади та звільняє з посад міський голова за поданням начальника відділу у порядку, визначеному чинним законодавством.
3.4. Начальник відділу:
3.4.1. Здійснює керівництво діяльністю відділу, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради та заступником міського голови за виконання покладених на відділ завдань.
3.4.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності працівників виконавчого органу.
3.4.3. Розробляє та затверджує посадові інструкції працівників виконавчого органу.
3.4.4. Розподіляє обов'язки між працівниками відділу.
3.4.5. Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.4.6. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція відділу
 
Відділ у порядку, визначеному чинним законодавством, має право здійснювати такі функції:
4.1. Здійснювати контроль за виконанням виконавчими органами міської ради, комунальними підприємствами, установами, організаціями Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
4.2. Порушувати перед міським головою питання щодо недотримання виконавчими органами міської ради, комунальними підприємствами, установами, організаціями вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
4.3. Вносити міському голові пропозиції з питань удосконалення роботи виконавчого органу.
4.4. У процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіяти з виконавчими органами міської ради.
4.5. Координувати роботу галузевих рад підприємців.
4.6. Сприяти розвитку малого бізнесу та підприємництва в місті Миколаєві.
4.7. Вживати заходів щодо захисту прав та інтересів суб'єктів підприємницької діяльності, готувати пропозиції про усунення правових, адміністративних, економічних та організаційних перешкод для розвитку підприємництва.
 
5. Права відділу
 
5.1. Відділ має право:
5.2. Одержувати в установленому порядку від інших виконавчих органів  міської ради, підприємств, установ і організацій міста інформацію, документи і матеріали, а від міського органу державної статистики - статистичні дані, необхідні для виконання покладених на відділ завдань.
5.3. Приймати участь у діяльності робочих груп, комісій та конкурсних комітетів, де розглядаються питання, пов’язані з діяльністю суб’єктів господарювання.
5.4. Здійснювати контроль за виконанням виконавчими органами міської ради, комунальними підприємствами, установами, організаціями Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
5.5. Залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції.
5.6. Здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції.
5.7. Одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань.
5.8. Скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до його компетенції.
5.9. Інші права, які належать до його компетенції.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення діяльності відділу
 
6.1. Відділ утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники відділу є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування“ та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб відділу
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи відділу несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб відділу при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності відділу здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
________________________________________________________________
 

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про відділ торгівлі Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Відділ торгівлі Миколаївської міської ради (скорочена назва - відділ торгівлі) /далі – відділ/ є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету, міському голові та заступнику міського голови за підпорядкованістю.
1.2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
2. Основні завдання
 
Відділ:
- у межах своєї компетенції бере участь у реалізації політики органів місцевого самоврядування у  сфері торгівлі, громадського харчування;
- вживає заходів щодо розширення та вдосконалення мережі підприємств торгівлі, громадського харчування, ринків та комплексів торговельних павільйонів;
- забезпечує належну організацію обслуговування населення міста підприємствами торгівлі, громадського харчування, ринками та комплексами торговельних павільйонів;
-          здійснює контроль за дотриманням суб’єктами господарської діяльності, чинного законодавства у сфері торгівлі, громадського харчування та правил торгівлі на ринках;
- здійснює контроль за дотриманням законодавства щодо захисту  прав споживачів;
-          сприяє розвитку підприємницької діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування, розширенню сучасних форм торгівлі в місті;
- забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу;
- здійснює інші функції, що випливають з покладених на нього завдань.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Начальник  відділу безпосередньо підпорядкований заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Структура відділу, штатна чисельність та положення про структурний підрозділ затверджуються міським головою.
3.3. Начальник відділу має заступника, якого призначає на посаду та звільняє з посади міський голова за поданням начальника відділу у порядку, визначеному законодавством.
Заступник начальника відділу виконує функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених начальником відділу.
Інших працівників відділу призначає на посади та звільняє з посад міський голова за поданням начальника відділу у порядку, визначеному законодавством.
3.4. Начальник відділу:        
3.4.1. Здійснює керівництво діяльністю виконавчого органу, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради та заступником міського голови  за виконання покладених на відділ завдань.
3.4.2. Організовує роботу та визначає міру відповідальності керівника структурного підрозділу відділу.
3.4.3. Затверджує посадові інструкції працівників відділу.
3.4.4.Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.4.6. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція відділу
 
4.1. Розгляд пропозицій щодо розміщення та організації на території міста підприємств торгівлі та громадського харчування незалежно від форм власності, внесення пропозицій до відповідних органів місцевого самоврядування.
4.2.Видача дозволу на розміщення на території об’єктів благоустрою будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення.
4.3. Здійснення відповідно до законодавства контролю за належною експлуатацією та організацією обслуговування населення підприємствами торгівлі та громадського харчування.
4.4. Встановлення зручного для населення режиму роботи підприємств торгівлі, громадського харчування, ринків та комплексів торговельних павільйонів.
4.5. Організація сезонних та святкових міських ярмарків.
4.6. Ведення паспортів продовольчих, непродовольчих, змішаних  та спеціалізованих ринків.
4.7. Вжиття заходів щодо розширення та вдосконалення мережі ринків та комплексів торговельних павільйонів.
4.8. Аналіз ефективності діяльності ринків та комплексів торговельних павільйонів, облік економічних показників їх діяльності, вирішення проблемних питань щодо сприяння їх подальшому розвитку.
4.9. Взаємодія з керівництвом ринків щодо забезпечення належних умов праці та організації торговельної діяльності суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на ринках та комплексах торговельних павільйонів.
4.10. Сприяння здійсненню інвестиційної діяльності  на ринках та комплексах торговельних павільйонів.
4.11. Координація спільних дій з контрольно - наглядовими та правоохоронними органами щодо дотримання чинного законодавства в сфері торгівлі, громадського харчування, роботи ринків та комплексів торговельних павільйонів.
4.12. Взаємодія з управлінням захисту прав споживачів у Миколаївській області щодо дотримання Закону України “Про захист прав споживачів”.
4.13. Взаємодія з Миколаївським обласним територіальним відділенням Антимонопольного Комітету України щодо розвитку в місті сумлінної конкуренції, запобігання монополізму.
4.14. Здійснення відповідно до чинного законодавства контролю за дотриманням цін та тарифів.
4.15. Сприяння здійсненню інвестиційної діяльності в сфері торгівлі та громадського харчування.
4.16. Аналіз економічних показників та статистичних даних за результатами роботи підприємств торгівлі, громадського харчування, ринків та комплексів торговельних павільйонів, надання відповідних аналітичних довідок, інформацій тощо міському голові,  міській раді, виконкому міської ради.
4.17. Залучення підприємств та організацій торгівлі незалежно від форм власності до участі у вирішенні питань соціально - економічного розвитку міста.
4.18. Організація роботи служби торгівлі та харчування на період надзвичайних ситуацій.
 
5. Права відділу
 
5.1.Відділ має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
-  здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;
- скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до його компетенції;
- інші права, які належать до його компетенції.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення діяльності відділу
 
6.1. Відділ утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники відділу є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування“ та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб відділу
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи відділу органу несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб відділу при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності відділу здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
__________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про реєстраційну палату Миколаївської міської ради



 
1. Загальні положення
 
1.1. Реєстраційна палата Миколаївської міської ради /далі - реєстраційна палата/ є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим міському голові, який здійснює єдину політику стосовно державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які мають місцезнаходження на території міста Миколаєва.
1.2. У своїй діяльності реєстраційна палата керується Конституцією України, Законами України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, іншими законами України, нормативно-правовими актами Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, актами спеціально уповноваженого органу з питань державної реєстрації, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, виконкому міської ради, розпорядженнями міського голови та Положенням про реєстраційну палату.
1.3. Реєстраційна палата здійснює організаційне керівництво роботою державних реєстраторів при виконанні покладених на них обов’язків щодо  державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
1.4. Реєстраційна палата є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба та своїм найменуванням, бланки й штампи, розрахунковий рахунок та інші реквізити, має право виступати позивачем та відповідачем у судах від свого імені.
1.5. Реєстраційна палата Миколаївської міської ради є правонаступником реєстраційної палати.
 
2.Основні завдання
 
Реєстраційна палата, у межах своєї компетенції:
- бере участь у реалізації єдиної політики стосовно державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які мають місцезнаходження на території міста Миколаєва;
- забезпечує дотримання державними реєстраторами реєстраційної палати законодавства України з питань державної реєстрації;
- забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу;
- здійснює інші функції відповідно до покладених на неї завдань.
 
3. Структура реєстраційної палати і організація роботи
 
3.1. Реєстраційну палату очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, встановленому законом.
3.2. Начальник реєстраційної палати безпосередньо підпорядкований, підконтрольний та підзвітний міському голові та виконує свої функції згідно з посадовою інструкцією, затвердженою міським головою.
3.3. Інших працівників реєстраційної палати призначає на посади та звільняє з посад міський голова за поданням начальника реєстраційної палати в порядку, визначеному законодавством.
3.4. Начальник реєстраційної палати:
- здійснює керівництво реєстраційною палатою, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою за виконання покладених на реєстраційну палату завдань;
- організовує роботу посадових осіб реєстраційної палати;
- представляє інтереси реєстраційної палати у взаємовідносинах з іншими юридичними та фізичними особами, у т.ч. інтереси реєстраційної палати в органах державної влади, місцевого самоврядування та судових інстанціях, без довіреності;
- має право надавати довіреність на представлення інтересів реєстраційної палати державним реєстраторам, іншим особам;
- укладає договори, підписує видані у межах компетенції накази, відповідні листи та іншу документацію, необхідну для виконання завдань реєстраційної палати;
- погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових проблем.
3.5. Начальник реєстраційної палати має заступника, який  призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством. Заступник начальника реєстраційної палати виконує свої функції відповідно до  посадової інструкції, затвердженої міським головою.
3.6. До складу реєстраційної палати входять державні реєстратори та спеціалісти, відповідальні за забезпечення діяльності реєстраційної палати, які виконують свої функції відповідно до посадових інструкцій, затверджених міським головою.
3.7. Державні реєстратори реєстраційної палати ведуть прийом юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців згідно із Регламентом роботи реєстраційної палати, що затверджується міським головою.
3.8. Державна реєстрація юридичних осіб публічного та приватного права, у тому числі державних установ, організацій, підприємств, господарчих товариств, об’єднань громадян та інших юридичних осіб, здійснюється в установленому чинним законодавством порядку в приміщенні виконкому Миколаївської міської ради у відповідні прийомні години згідно із  Регламентом роботи реєстраційної палати.
3.9. Державна реєстрація фізичних осіб-підприємців,  кооперативів, садівничих товариств здійснюється державними реєстраторами в адміністраціях відповідного району міста у прийомні години згідно із Регламентом реєстраційної палати.
 
4. Компетенція державних реєстраторів.
Засади діяльності та основні функції.
 
4.1. Державний реєстратор є посадовою особою, яка відповідно до Закону України  „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” здійснює  державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
4.2. Державний реєстратор підконтрольний та підзвітний начальнику реєстраційної палати та зобов’язаний виконувати надані ним доручення та вказівки в межах своїх посадових обов’язків, затверджених міським головою.
4.3. Державний реєстратор призначається на посаду та звільняється з посади  міським головою у порядку, визначеному Законом України  „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”.
4.4. Державний реєстратор має посвідчення державного реєстратора та власну печатку.
4.5. Державний реєстратор:
- проводить державну  реєстрацію  юридичних  осіб  та  фізичних  осіб - підприємців;
- проводить резервування найменувань юридичних осіб;
- передає органам державної статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України та фондів  соціального страхування повідомлення та відомості з реєстраційних карток про вчинення реєстраційних дій, які передбачені Законом України  „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, у тому числі щодо  створення або ліквідації відокремлених підрозділів юридичних  осіб;
- формує, веде та забезпечує зберігання реєстраційних справ;
- оформлює та  видає  виписки, витяги, довідки  з  Єдиного  державного реєстру;
- проводить державну реєстрацію змін до  установчих документів юридичних осіб та державну реєстрацію зміни імені  або місця  проживання фізичних осіб - підприємців;
- проводить державну реєстрацію припинення юридичних осіб та державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності  фізичними особами - підприємцями; 
- звертається до суду із заявою про зміну мети установи у встановленому законом порядку;
- вносить до Єдиного державного реєстру відомості про  державну  реєстрацію  особи на підставі рішення суду;
- здійснює  інші  дії, передбачені Законом України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”.
 
5. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення діяльності
 
5.1. Матеріально-технічне забезпечення діяльності реєстраційної палати здійснюється за рахунок коштів міського бюджету.
5.2. Посадові особи реєстраційної палати є посадовими особами місцевого самоврядування, їх основні права, обв’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні” та іншими нормативно-правовими актами.
 
6. Відповідальність посадових осіб реєстраційної палати
 
6.1. Посадові особи реєстраційної палати повинні виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
6.2. Посадові особи реєстраційної палати несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб реєстраційної палати при здійснені ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
7. Заключні положення
 
7.1. Припинення діяльності  реєстраційної палати здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
7.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
________________________________________________________________

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про відділ обліку та розподілу житла Миколаївської міської ради



1.Загальні положення
 
1.1. Відділ обліку та розподілу житла Миколаївської міської ради (скорочена назва - відділ обліку та розподілу житла) /далі – відділ/ є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету, міському голові та першому заступнику міського голови.
1.2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
2. Основні завдання
 
Завданнями відділу є:
- забезпечення гарантованого Конституцією України права громадян на житло;
- забезпечення належного використання житлового фонду;
- дотримання законодавства в галузі житлових відносин;
- узагальнення практики застосування житлового законодавства, розроблення пропозицій щодо його вдосконалення і винесення їх на розгляд міського голови, виконавчого комітету, міської ради;
- забезпечення виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21;
- оперативне надання до уповноваженого органу міської ради якісних інформаційних матеріалів про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу;
- здійснення інших функцій, що випливають з покладених на нього завдань.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Начальник  відділу безпосередньо підпорядкований першому заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Начальник відділу має заступника, якого призначає на посаду та звільняє з посади міський голова за поданням начальника відділу у порядку, визначеному законодавством. Структура відділу, штатна чисельність затверджуються  міським головою.
Заступник начальника відділу виконує функції, повноваження і завдання відповідно до розподілу обов’язків, визначених начальником відділу.
Інших працівників відділу призначає на посади та звільняє з посад міський голова у порядку, визначеному законодавством.
3.3. Начальник відділу:        
- здійснює керівництво діяльністю відділу, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради та першим заступником міського голови  за виконання покладених на відділ завдань;
- організовує роботу відділу;
- затверджує посадові інструкції працівників відділу;
- погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань;
- здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція відділу
 
4.1. Відділ:
- веде облік громадян, які потребують поліпшення житло­вих умов за місцем проживання, розподіл та надання відповідно до законодавства житла, що належить до комунальної власності;
- готує проекти рішень виконкому міської ради про роз­поділ і надання громадянам та організаціям житлових приміщень;
- веде соціальний  квартирний облік громадян за місцем проживання, розподіл та надання відповідно до законодавства соціального житла;
- планує переселення громадян в установленому законом порядку із житлових будинків, які підлягають знесенню, переоб­ладнанню або реконструкції, контролює їхнє переселення;
- перевіряє дотримання житлового законодавства, стан квартирного обліку та надання житлових приміщень на підприємс­твах та організаціях, які ведуть самостійно квартирний облік чи контрольні списки;
- видає згідно з рішеннями виконавчого комітету міської ради ордери на заселення жилих приміщень в будинках відомчо­го, громадського житлового фонду та житлового фонду міської ра­ди;
- готує пропозиції виконкому щодо продажу непридатного житла;
- готує пропозиції виконкому щодо продажу частини житлового приміщення, яке передане до комунальної власності  за рішенням суду як виморочене майно;
- розглядає пропозиції, заяви, скарги громадян щодо житлової проблеми;
- згідно з поданими документами підприємств та організацій готує проекти рішень виконкому міської ради щодо зміни статусу гуртожитків, гуртожитків для сімей у житлові будинки та видає ордери на квартири в цих будинках;
- веде списки черговості громадян на надання кімнат в гуртожитках;
- видає громадянам ордери на житлову площу в гуртожитках;
- видає довідки про погодження приватизації житлової площі в гуртожитку;
- вносить пропозиції стосовно переобладнання гурто­житків під житлові будинки;
- готує документи згідно із законодавством та проекти рішень виконкому міської ради:
- про включення житлових квартир до складу службових та видає спеціальні ордери;
- про виключення житлових приміщень із складу службових і видає ордери;
- готує і виносить на розгляд громадської комісії з питань житлових проблем питання взяття на квартирний облік, зняття з квартирного обліку, надання житлових приміщень тощо; за результатами готує проекти рішень виконавчого комітету по розглянутих питаннях;
- готує і виносить на розгляд наглядової ради у сфері розподілу соціального житла  питання взяття на соціальний квартирний облік, зняття з соціального квартирного обліку, надання соціального житла тощо; за результатами готує проекти рішень виконавчого комітету по розглянутих питаннях;
- розглядає заяви громадян та готує проекти рішень про зміну договору найму житлових приміщень;
- розглядає клопотання служб у справах дітей адміністрацій районів міста і готує проекти рішень виконавчого комітету про закріплення житлової площі за неповнолітніми до досягнення повноліття;
- готує проекти рішень виконавчого комітету про дозвіл на проведення громадянами, які перебувають на квартирному обліку міста, ремонту житла, що потребує капітального ремонту або ремонтно-відновлюваних робіт;
- веде облік справ військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, які потребують поліпшення житлових умов;
- веде облік справ громадян, переселених із зони радіоактивного забруднення, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС та готує проекти рішень про надання житла цій категорії;
- готує матеріали для постійно діючого міського тен­дерного комітету на придбання квартир окремим категоріям гро­мадян;
- здійснює облік громадян, які бажають вступити до житлово-будівельного кооперативу, готує проекти рішень про затвердження списків осіб, які вступають до житлово-будівель­ного кооперативу, і про затвердження рішень загальних зборів членів ЖБК про прийом у члени кооперативу та надання житла;
- готує матеріали до суду на виселення громадян з не­законно зайнятих приміщень, таких, що втратили право на житло­ву площу та безвісти відсутніх;
- готує проекти рішень по бронюванню жилих приміщень;
- готує проекти рішень по обміну жилими приміщеннями та оформляє ордери;
- веде облік безхазяйного житла та готує документи що­до прийняття такого житла у комунальну власність.
 
5. Права відділу
 
5.1. Відділ має право:
- виносити на розгляд виконавчого комітету пропозиції до відповідних розділів перспективного плану та бюджету з пи­тань реалізації житлової програми;
- перевіряти стан квартирного обліку та надання житло­вих приміщень на підприємствах та в організаціях міста;
- запитувати у підприємств та організацій документи, необхідні для вирішення питань, що входять до компетенції відділу.
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення діяльності відділу
 
6.1.  Відділ утримується за рахунок коштів міського бюджету.
6.2. Працівники виконавчого органу є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування“ та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб відділу
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи відділу несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб виконавчого органу при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності  відділу здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про відділ сфери послуг Миколаївської міської ради



 
1. Загальні положення
 
1.1. Відділ сфери послуг Миколаївської міської ради (скорочена назва - відділ сфери послуг) /далі – відділ/ є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядкованим виконавчому комітету, міському голові та заступнику міського голови за підпорядкованістю.
1.2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
2. Основні завдання
 
Відділ:
- у межах своєї компетенції бере участь у реалізації міської політики надання послуг населенню, розвитку легкої та переробної промисловості;
- здійснює координацію діяльності підприємств побутового обслуговування та надання послуг населенню;
- здійснює координацію розвитку підприємств легкої та переробної промисловості в інтересах вирішення питань економічного та соціального розвитку міста;
- здійснює регулятивні та дозвільно-реєстраційні функції щодо фізичних та юридичних осіб;
- узагальнює практику застосування законодавства, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення і вносить їх на розгляд міського голови, виконавчого комітету, міської ради;
- здійснює підтримку підприємницької та громадської господарської ініціативи;
- забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21;
- оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу;
- здійснює інші функції, що випливають з покладених на нього завдань.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади міським головою у порядку, визначеному законодавством.
Начальник відділу безпосередньо підпорядкований заступнику міського голови, йому підконтрольний та підзвітний.
3.2. Інших працівників відділу призначає на посади та звільняє з посад міський голова за поданням начальника відділу у порядку, визначеному законодавством.
Структуру відділу та його чисельність затверджує міський голова.
3.3. Начальник відділу:        
3.3.1. Здійснює керівництво діяльністю відділу, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради та заступником міського голови  за виконання покладених на відділ завдань.
3.3.2. Затверджує посадові інструкції працівників відділу.
3.3.3.Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.3.4. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
4. Компетенція відділу
 
4.1. Забезпечення організації управління об’єктами побутового обслуговування, надання послуг населенню підприємствами різних форм власності та тих, що перебувають у міській комунальній власності, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню.
4.2. Забезпечення ефективного використання підприємствами легкої та переробної промисловості міста природних, трудових і фінансових ресурсів, збалансованого економічного розвитку території міста.
4.3. Залучення на договірних засадах підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності, до участі в забезпеченні життєдіяльності міста та його комплексного соціально-економічного розвитку.
4.4. Координація діяльності підприємств, що належать до комунальної власності міської громади.
4.5. Попередній розгляд пропозицій щодо розміщення, спеціалізації та розвитку на території міста підприємств і організацій побутового обслуговування населення, незалежно від форм власності, внесення, у разі потреби, до відповідних органів місцевого самоврядування пропозицій з цих питань.
4.6. Видача дозволів на розміщення об’єктів побуту та сфери послуг населенню за видами економічної діяльності, виробничих цехів.
4.7. Видача дозволів на розміщення стаціонарних АЗС.
4.8. Сприяння створенню на основі законодавства спільних з іноземними партнерами підприємств легкої, переробної промисловості та послуг населенню.
4.9. Здійснення заходів щодо розширення та вдосконалення мережі  підприємств легкої та переробної промисловості, послуг населенню.
4.10. Здійснення, відповідно до законодавства, контролю за належною експлуатацією об’єктів та організацією обслуговування населення підприємствами побутового обслуговування, з надання послуг населенню за видами економічної діяльності, стаціонарними АЗС.
4.11. Підготовка пропозицій, проектів рішень   щодо організації місцевих виставок.
4.12. Залучення промислових підприємств міста та суб’єктів підприємницької діяльності до участі у регіональних, міжрегіональних, республіканських, міжнародних виставках – ярмарках.
4.13. Надання методичної та організаційної допомоги підприємствам у формуванні експозицій на виставках – ярмарках, підготовці та проведенні виставок-ярмарків.
4.14. Організація професійних свят та громадських акцій.
4.15. Розроблення та подання на розгляд міської ради та її виконавчого комітету пропозицій по встановленню зручного для населення режиму роботи підприємств комунального господарства, побутового обслуговування, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад.
4.16. Підготовка проектів рішень про скасування дозволу на надання побутових та інших видів послуг у разі порушення екологічних, санітарних правил, інших вимог законодавства зазначеними підприємствами.
4.17. Підготовка пропозицій, проектів рішень щодо організації паркінгів, автомобільних стоянок, парковок, АЗС, станцій технічного обслуговування на території міста та здійснення відповідно до законодавства контролю за їх експлуатацією.
4.18. Видача дозволів на організацію паркінгів, парковок та автостоянок на території міста.
4.19. Взаємодія з управлінням захисту прав споживачів у Миколаївській області  у здійсненні контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів.
4.20. Співпраця з фахівцями Державної податкової інспекції, фінансовими органами з правових та організаційно-економічних питань.
4.21. Взаємодія з Миколаївським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України щодо розвитку в місті добросовісної конкуренції, обмеження монополізму.
4.22. Вивчення вітчизняного та закордонного досвіду, збирання, систематизація та аналіз пропозицій щодо удосконалення державного регулювання у сфері  надання послуг населенню, розвитку легкої та переробної промисловості.
4.23. Сприяння інвестиційній діяльності на території міста в межах покладених на відділ повноважень, згідно зі ст.35 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.
4.24. Підготовка пропозицій міській раді з питань удосконалення нормативно - правової бази підприємництва, реалізації на місцевому рівні державної регуляторної політики, дозвільних процедур та регулювання підприємницької діяльності.
 
5. Права відділу
5.1.Відділ має право:
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
- здійснювати контроль, проводити перевірки, інспекції та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;
- скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до його компетенції;
- інші права, які належать до його компетенції
 
6. Фінансування та матеріально-технічне
забезпечення діяльності відділу
 
6.1. Відділ утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники відділу є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов’язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування“ та іншими законодавчими актами.
7. Відповідальність посадових осіб відділу
 
7.1. Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2. Посадові особи відділу несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб виконавчого органу при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
 
8. Заключні положення
               
8.1. Припинення діяльності відділу здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
______________________________________________________________________________________________________________________________
 

Затверджено
рішенням міської ради
від 21 квітня 2011
№5/3




ПОЛОЖЕННЯ
про відділ з організації оборонної і мобілізаційної роботи
та взаємодії з правоохоронними органами Миколаївської міської ради



1. Загальні положення
 
1.1. Відділ з організації оборонної і мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Миколаївської міської ради (скорочена назва - відділ з організації оборонної і мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами) /далі – відділ/ є виконавчим органом Миколаївської міської ради, підзвітним та  підконтрольним  міській  раді, підпорядкованим виконавчому комітету. 
З питань мобілізаційної підготовки відділ безпосередньо підпорядковується міському голові, з інших питань – міському голові та заступнику міського голови за підпорядкованістю.
1.2. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією і законами України,  постановами Верховної Ради України, актами Президента України і Кабінету  Міністрів України,  актами органів виконавчої влади, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету міської ради, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
 
2. Основні завдання
 
2.1.  З питань мобілізаційної і оборонної роботи
2.1.1. Основними завданнями відділу з мобілізаційних питань є планування, організація і координація заходів з мобілізаційної підготовки, забезпечення оповіщення та мобілізації на території м. Миколаєва у відповідності до вимог чинного законодавства, контроль за їх здійсненням у мирний час та в особливий період.
Відділ організовує виконання виконавчими органами міської ради, підприємствами, установами й організаціями міста, що мають мобілізаційні завдання, законів, інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації.
2.1.2. Планує заходи та здійснює  організаційне  забезпечення і контроль за переведенням органів місцевого самоврядування, установ, організацій та об'єктів  господарства міста на режим роботи в умовах особливого періоду.
2.1.3. Координує розроблення проектів мобілізаційних планів, довгострокових і річних програм мобілізаційної підготовки і вживає заходів щодо забезпечення їх виконання.
З метою сталого функціонування органів управління, господарства міста в умовах особливого періоду, відділ разом  з  відповідними виконавчими органами міської ради організовує та контролює здійснення заходів з мобілізаційної підготовки органами місцевого самоврядування, підприємствами,  установами та організаціями, закладами комунальної власності, іншими об'єктами господарства і соціальної сфери міста, які мають мобілізаційні завдання та залучаються до заходів з життєзабезпечення міста в особливий період, надає їм необхідну методологічну, консультаційну та інформаційну допомогу. Сприяє підбору кадрів та комплектуванню військово-мобілізаційних органів вищезазначених підприємств і організацій досвідченими спеціалістами.
2.1.4. Організовує роботу з визначення потреб (обсягу) у фінансуванні заходів з мобілізаційної підготовки, подає пропозиції щодо встановлення мобілізаційних завдань (замовлень) підприємствам, установам та організаціям, а також організовує їх доведення до виконавців.
2.1.5. Організовує роботу, пов'язану з визначенням можливості задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, національної економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Організовує розроблення та контролює здійснення  заходів щодо  нормованого забезпечення населення міста в особливий період.
2.1.6. Відповідно до законодавства відділ організовує вирішення питань, пов’язаних з наданням в особливий період військовим частинам та установам Збройних Сил України комунально-побутових послуг, службових приміщень та інших об’єктів.
Контролює стан організації виробництва і поставки у війська підприємствами та організаціями, що належать до комунальної власності, продукції, послуг та енергоресурсів, встановлених мобілізаційними завданнями із забезпечення потреб Збройних Сил.
2.1.7. Відділ  згідно з чинним законодавством організовує і контролює роботу з укладання договорів (контрактів) щодо виконання встановлених мобілізаційних завдань (замовлень) з підприємствами, установами та організаціями міста, вживає заходів до виконання підприємствами, установами та організаціями мобілізаційних завдань (замовлень) відповідно до укладених договорів (контрактів) в особливий період.
У разі ліквідації (реорганізації) підприємств, установ та організацій або неможливості виконання підприємствами мобілізаційних завдань з об'єктивних причин, відділ подає пропозиції у мобілізаційний орган вищого рівня щодо передачі мобілізаційних завдань (замовлень) іншим підприємствам, установам та організаціям.
2.1.8. Організовує і координує роботу адміністрацій районів міста, виконавчих органів міської ради, комунальних підприємств, установ і організацій міста з планування, розроблення і проведення заходів з   мобілізаційної підготовки та мобілізації, розроблення документів мобілізаційного плану на особливий період,  здійснює  контроль і перевірку оборонної роботи  та стану їх мобілізаційної підготовки.                                              
За   підсумками перевірки відділ визначає  рівень мобілізаційної готовності виконавчих органів міської ради, комунальних підприємств, установ і організацій міста, надає пропозиції міському голові.
2.1.9. Відділ контролює створення і стан  готовності  спеціальних формувань, які  передбачається передати  до  складу  Збройних  Сил  України в особливий період та інших військових формувань, створених згідно із законодавством.
2.1.10. Організовує і контролює роботу з бронювання військовозобов'язаних, організації та ведення обліку  військовозобов'язаних та призовників в органах місцевого самоврядування, комунальних підприємствах  та організаціях міста, поданням відповідної звітності. Відділ готує пропозиції щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та у воєнний час.
2.1.11. Для розробки оперативно-мобілізаційних документів і проведення заходів мобілізаційної підготовки відділ за необхідності залучає керівників та працівників інших виконавчих органів міської ради.
Готує і доводить виконавчим органам міської ради, керівникам комунальних підприємств, установ та організацій вказівки щодо виконання законодавчих актів, нормативних документів, рішень і розпоряджень з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації.
2.1.12. У встановлені строки відділ готує  та  надає у мобілізаційний орган вищого рівня щорічну доповідь про стан мобілізаційної готовності виконавчих органів міської ради, господарства міста до виконання завдань особливого періоду та про хід виконання довгострокових і річних програм мобілізаційної підготовки.
2.1.13. Забезпечує додержання режиму секретності під час розробки мобілізаційних документів та вжиття заходів з мобілізаційної підготовки.
2.1.14. Вживає заходи щодо підвищення кваліфікації працівників відділу, у тому числі шляхом проведення навчань.
2.1.15. Сприяє втіленню державної політики  та  виконанню законодавства з питань оборонної роботи,  вжиттю заходів військово-патріотичного виховання і підготовки молоді до служби у Збройних Силах України, проведенню військових навчальних зборів,  бере участь в організації заходів з приписки юнаків до призовних дільниць та призову громадян на військову службу,  у роботі міської комісії з питань альтернативної (невійськової) служби,  сприяє встановленню шефських зв'язків між трудовими колективами підприємств, установ та організацій міста і військовими частинами та установами військового гарнізону.
2.1.16. Встановлює і підтримує контакт з командуванням військового гарнізону, військових частин і установ, за їх зверненнями сприяє в організації та вжитті заходів щодо вирішення адміністративних, соціальних та інших проблем, організовує спільну роботу при проведенні державних і міських святкових заходів.
2.1.17. Здійснює  разом з військкоматами міста контроль за станом роботи щодо військового обліку військовозобов'язаних  і  призовників, бронювання робочої сили за галузями та об'єктами господарства міста.
2.1.18. Бере участь у спільних з військкоматами міста заходах з територіальної оборони міста.
2.1.19. Відділ може  виконувати й інші функції з питань оборонної та мобілізаційної роботи.        
2.2.  З питань взаємодії з правоохоронними органами
2.2.1. На виконання положень міської та регіональної програм профілактики злочинності та вдосконалення  системи  захисту,  конституційних прав і свобод громадян, Законів України, Указів Президента України, постанов Верховної Ради і Кабінету Міністрів України, рішень обласної, міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови, інших нормативно-правових актів з питань боротьби зі злочинністю  забезпечує роботу по організації взаємодії з правоохоронними органами, бере участь у плануванні і проведенні спільних заходів.
2.2.2. Узагальнює   інформацію   правоохоронних   та  інших зацікавлених органів про стан злочинності у місті,  порушень  законодавства,  готує  питання  для розгляду на сесіях міської ради, засіданнях виконкому міської ради.
2.2.3. Узагальнює  довідки,  інформації  та інші документи, які надаються міському голові установами,  організаціями, посадовими особами стосовно питань боротьби зі злочинністю, готує пропозиції щодо поліпшення стану криміногенної обстановки та підвищення рівня боротьби зі злочинністю у місті. 
2.2.4. Вивчає стан матеріально-технічного забезпечення правоохоронних органів, соціально-побутових умов їхніх  співробітників, готує пропозиції щодо вирішення цих питань.
2.2.5. Координує роботу громадських формувань з охорони громадського порядку, сприяє у межах своєї компетенції їх кадровому і матеріально-технічному забезпеченню, в установленому порядку розглядає пропозиції громадських формувань з охорони громадського порядку щодо поліпшення стану громадського порядку у місті та вживає у межах своєї компетенції відповідних заходів.
2.2.6. Організовує на підставі затверджених планів взаємодію та спільну діяльність з охорони громадського порядку органів внутрішніх справ та громадських формувань з охорони громадського порядку міста шляхом залучення їх членів до проведення патрулювання та інших спільних заходів, проведення з членами вказаних формувань інструктажів, правового навчання та ознайомлення з формами та методами роботи з попередження і розкриття злочинів та правопорушень.
Відділ здійснює контроль за діяльністю громадських формувань з охорони громадського порядку міста, регулярно отримує звіти керівників зазначених формувань за встановленою формою про проведені заходи, організовує і проводить спільні наради з питань організації їх діяльності.
2.2.7. Організовує роботу із забезпечення служби дільничних інспекторів міста службовими приміщеннями, необхідним  обладнанням і майном.
2.2.8. Забезпечує виконання програми соціально-економічного розвитку міста з питань охорони громадського порядку.
2.2.9. Бере участь у розробці та виконанні міських програм, рішень координаційних рад, доручень голови облдержадміністрації та міського голови, протокольних доручень та інших документів, що стосуються питань вдосконалення боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку у місті.
2.2.10. Розглядає звернення громадян з питань охорони правопорядку, за дорученнями міського голови та його заступників готує відповіді.
2.3. Інші завдання
2.3.1. Виконує завдання згідно з встановленими для відділу делегованими повноваженнями.
2.3.2. Здійснює координацію роботи, планування, організацію та проведення заходів з протидії проявам корупції, виконання законодавства з питань боротьби з корупцією у виконавчих органах міської ради.
2.3.3. Організовує навчання посадових осіб виконкому міської ради з питань чинного законодавства з протидії корупційним проявам.
2.3.4. Аналізує стан роботи з протидії корупції у виконавчих органах міської ради, готує і надає пропозиції міському голові щодо усунення умов і причин, що сприяють скоєнню правопорушень.
2.3.5. Надає облдержадміністрації інформацію за встановленою формою про проведені заходи з протидії корупційним проявам.
2.3.6. Розглядає листи, заяви, скарги, здійснює  прийом громадян з питань, які відносяться до компетенції відділу.
2.3.7. За дорученнями міського голови та його заступників виконує завдання у межах компетенції і повноважень відділу.
2.3.8. Забезпечує виконання міської Програми “Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки”, затвердженої рішенням міської ради від 24.06.10 № 47/21.
2.3.9. Оперативно надає до уповноваженого органу міської ради якісні інформаційні матеріали про діяльність виконавчого органу для розміщення на офіційному сайті Миколаївської міської ради та власній веб-сторінці виконавчого органу.
 
3. Структура та організація роботи
 
3.1. Відділ очолює начальник, який повинен мати практичний стаж роботи,  пов'язаної з мобілізаційною підготовкою господарства чи підрозділів і частин Збройних Сил України, не менш як три роки та відповідний допуск до державної таємниці. Начальник організовує роботу та несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань.
Начальник відділу призначається  на  посаду  та звільняється з посади міським головою.
Інших працівників відділу призначає на посади та звільняє з посад міський голова за поданням начальника відділу у порядку, визначеному законодавством.
Структуру відділу та штатну чисельність затверджує міський голова.
3.2. На посади працівників відділу призначаються особи, які мають відповідний посаді освітньо-кваліфікаційний рівень, досвід роботи у сфері мобілізаційної підготовки та відповідний допуск до державної таємниці.
Права, обов'язки та конкретні освітньо-кваліфікаційні вимоги до начальника і працівників виконавчого органу визначаються цим Положенням та посадовими інструкціями, затвердженими в установленому порядку.
3.3. Начальник відділу:
3.3.1.   Здійснює керівництво діяльністю відділу, несе персональну відповідальність перед міською радою, міським головою, виконавчим комітетом міської ради та заступником міського голови за виконання покладених на відділ завдань.
3.3.2.   Організовує роботу, визначає міру відповідальності працівників відділу у відповідності до їх функціональних обов'язків.
3.3.3. Затверджує посадові інструкції працівників відділу.
3.3.4. Погоджує питання преміювання, службових відряджень, надання відпусток і матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.
3.3.5. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та цим Положенням.
3.4. Робота  відділу здійснюється  з  дотриманням режиму таємності відповідно до законодавства. 
3.5. Відділ розміщується  в окремому, спеціально  обладнаному згідно з Інструкцією, затвердженою Держкомсекретів України для роботи з картами, мобілізаційними, іншими таємними документами, приміщенні. 
Відділ забезпечується технічним, канцелярським, іншим господарським приладдям і майном, міжміським телефонним зв'язком, захищеною оргтехнікою.
3.6. Друкування документів з обмеженим грифом доступу здійснює  в установленому порядку спеціаліст загального відділу,  який має відповідний допуск до роботи з таємними документами.
3.7. Працівники відділу мають службові посвідчення встановленого зразка.
3.8. У своїй діяльності відділ співпрацює з іншими виконавчими органами міської ради зі службових питань.
 
4. Компетенція відділу
 
4.1. До компетенції відділу відносяться:
- організація мобілізаційної підготовки виконавчих органів міської ради, розробка оперативно-мобілізаційних документів мобілізаційного плану міста;
- планування, розроблення і проведення заходів з мобілізації, у тому числі з переведення органів місцевого самоврядування, господарства міста на роботу в умовах особливого періоду та здійснення контролю за їх виконанням;
- розроблення документів плану територіальної оборони міста;
- участь у проведенні військових, мобілізаційних навчань і тренувань, організація управління виконавчими органами під час їх проведення;
- організація взаємодії з командуванням військового гарнізону, військових частин і установ, вжиття заходів щодо вирішення адміністративних, соціальних та інших проблем за їх зверненнями;
- впровадження заходів щодо організації шефства над військовими частинами і установами Збройних Сил України, кораблями Військово-Морських Сил  Збройних Сил України;
- контроль за станом роботи в органах місцевого самоврядування щодо військового обліку військовозобов'язаних  і  призовників, бронювання посадових осіб, організації приписки громадян до призовних дільниць та проведення призову громадян у Збройні Сили України;
- організація взаємодії з правоохоронними органами з питань охорони громадського порядку, участь у плануванні, організації та проведенні спільних заходів;
- координація діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку міста;
- організація та аналіз стану роботи у виконавчих органах міської ради з виконання законодавства України щодо боротьби з проявами корупції, підготовка і надання пропозицій міському голові щодо усунення умов і причин, що сприяють скоєнню правопорушень;
- підготовка проектів розпоряджень і доручень міського голови, рішень міської ради, її виконавчого комітету з питань, що відносяться до компетенції і повноважень відділу;
- виконання завдань згідно з встановленими для відділу делегованими повноваженнями;
- перевірка питань мобілізаційної підготовки, організації роботи з попередження проявів корупції у виконавчих органах міської ради;
- розгляд листів, заяв, скарг, здійснення прийому громадян з питань, які відносяться до компетенції відділу.
 
5. Права відділу
 
5.1. Відділ має право:
- залучати спеціалістів інших виконавчих органів міської ради, підприємств, установ і організацій, об'єднань громадян (за погодженням з їхніми керівниками)  для  розгляду питань, що належать до його компетенції, зокрема для участі у розробленні оперативно-мобілізаційних документів в установленому порядку з додержанням режиму секретності;
- одержувати у встановленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування,  підприємств,  установ та організацій інформацію,  документи, інші  матеріали, а від місцевих органів державної статистики безоплатно статистичні дані,  необхідні для виконання покладених на нього завдань;
- готувати і доводити іншим виконавчим органам міської ради обов'язкові для виконання вказівки, розпорядчі документи з питань планування та вжиття заходів мобілізаційної підготовки міста;
- скликати у встановленому порядку наради з питань, які належать до його компетенції;
- здійснювати контроль, проводити перевірки та аналітичну роботу з питань, що належать до його компетенції;
- перевіряти і визначати ефективність  проведення  заходів  іншими виконавчими  органами  міської   ради    щодо   виконання  завдань  оборонного характеру та мобілізаційної підготовки;    
- подавати  міському голові пропозиції щодо заохочення працівників органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які брали участь у підготовці, організації та проведенні  заходів  оборонного та мобілізаційного характеру, з питань організації охорони правопорядку у місті; 
- у межах своєї компетенції подавати  міському голові пропозиції щодо накладення стягнення на посадових осіб місцевого самоврядування, які припустилися недбалого виконання своїх функціональних обов'язків, розпорядчих документів міського голови, рішень виконкому міської ради, порушень вимог чинного законодавства;
- виносити на розгляд міської ради, виконкому міської ради питання службової діяльності, що потребують вирішення в установленому регламентом і законодавством порядку;
 - вносити пропозиції щодо змін до Положення про відділ у визначеному порядку;
- відділу надаються інші права, які належать до його компетенції.
    
6. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення
діяльності відділу
 
6.1. Відділ утримується за рахунок міського бюджету.
6.2. Працівники відділу є посадовими особами органів місцевого самоврядування, їх основні права, обов'язки, відповідальність, умови оплати праці і соціально-побутового забезпечення визначаються Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування" та іншими законодавчими актами.
 
7. Відповідальність посадових осіб відділу
 
7.1.      Посадові особи повинні сумлінно виконувати свої службові обов'язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам служби чи негативно вплинути на репутацію міської ради, її виконавчих органів та посадових осіб.
7.2.      Посадові особи відділу несуть відповідальність згідно з чинним законодавством за невжиття необхідних заходів щодо виконання покладених на нього функцій і завдань.
Матеріальна шкода, завдана незаконними діями чи бездіяльністю посадових  осіб  відділу  при  здійсненні   ними  своїх  повноважень, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
7.3. Відділ несе відповідальність:
- за своєчасне і повне виконання покладених функцій, здійснення контролю за виконанням завдань, доручених виконавчим органам міської ради в межах своїх повноважень і відповідальності;
- за своєчасне інформування міського голови, заступників міського голови про причини невиконання або несвоєчасного виконання виконавчим органом, іншими виконавчими органами міської ради доручень, завдань і обов'язків, надання пропозицій та вжиття заходів щодо їх усунення.
- за своєчасну підготовку проектів рішень міської ради, виконкому міської ради, розпоряджень міського голови, інших нормативно-правових документів в межах своїх повноважень;               
- за виконання вимог цього Положення.
7.4. Начальник відділу  відповідає:
- за ефективне керівництво діяльністю відділу, несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділ функцій і завдань, визначає ступінь відповідальності посадових осіб відділу;
- за стан трудової та виконавчої дисципліни,  навчання і професійну підготовку підлеглих;
- організацію роботи, документацію відділу, контроль за своєчасним виконанням контрольних документів, додержанням вимог чинного законодавства  у роботі із зверненнями громадян;
- за додержання вимог режиму секретності під час роботи з документами, що мають гриф обмеження доступу;
- за додержання працівниками відділу вимог законодавства України з протидії корупції.                                                 
7.5.  Критеріями оцінки роботи відділу є:
- стан  роботи з виконання законодавства України,  підзаконних актів, рішень міської ради та виконкому міської ради, розпоряджень голови облдержадміністрації, розпоряджень міського голови  з питань мобілізаційної, оборонної роботи та організації взаємодії з правоохоронними органами міста;
- повнота і якість розроблення оперативно-мобілізаційних та інших документів мобілізаційного плану міста, мобілізаційних планів виконавчих органів міської ради, комунальних підприємств;
- стан мобілізаційної підготовки та мобілізаційної готовності органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ і організацій міста;
- стан оборонної, військово-шефської роботи, вжиття заходів військово-патріотичного виховання населення;
- організація взаємодії з правоохоронними органами з питань охорони громадського порядку, виконання положень міської і регіональної програм боротьби зі злочинністю, інших питань;
- ефективність вирішення виникаючих проблем у правоохоронній діяльності;
- стан роботи з координації діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку міста;
- якість виконання делегованих повноважень.
 
8. Заключні положення
 
8.1. Припинення діяльності відділу здійснює міська рада за поданням міського голови у порядку, встановленому чинним законодавством.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться у порядку, встановленому для його прийняття.
________________________________________
 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: