Мапа порталу

МИКОЛАЇВСЬКА_МІСЬКА_РАДА


РІШЕННЯ

№ 2/8 від 2010-12-30

Про затвердження Програми економічного і соціального розвитку м.Миколаєва на 2011-2014 роки (ВН. ЗМІН ТА ДОП. №23/9 ВІД 20.12.12)(ВН. ДОП. №8/3 ВІД 25.08.11) (ВН. ЗМІН №8/4 ВІД 25.08.11) (ВН. ЗМІН. ТА ДОПОВН. № 7/1 ВІД 07.07.11) (ВН. ЗМІН. №16/6 ВІД 19.04.12) (ВН. ДОП. №13/5 ВІД 27.12.11) (ВН.ЗМІН ТА ДОП. №12/15 ВІД 23.12.11) (ВНЕСТИ ЗМІНУ № 15/3 ВІД 01.03.12) (ВН. ЗМІН. №18/4 ВІД 05.07.12) (ВН. ДОПОВНИТИ. №18/5 ВІД 05.07.12) (ВН. ДОПОВНЕНЬ №19/11 ВІД 21.08.12) (ВН.ЗМІНУ ТА ДОПОВНЕННЯ №21/5 ВІД 11.10.12) (ВН. ЗМІН. ТА ДОП. №37/6 ВІД 04.02.14) (ВН. ЗМІН. ТА ДОП. №25/16 ВІД 14.02.13) (ВН. ДОПОВНЕННЯ №27/4 ВІД 04.04.13) (ВН. ЗМІН. ТА ДОП. №33/2 ВІД 17.10.13) (ВН. ДОП. №29/5 ВІД 27.06.13) (ВН. ДОП. №44/7 ВІД 19.11.14) (ВН. ЗМІН. №44/12 ВІД 19.11.14)


ВН. ЗМІН ТА ДОП.
ВН. ДОП.
ВН. ЗМІН
ВН. ЗМІН. ТА ДОПОВН.
ВН. ЗМІН.
ВН. ДОП.
ВН.ЗМІН ТА ДОП.
ВНЕСТИ ЗМІНУ
ВН. ЗМІН.
ВН. ДОПОВНИТИ.
ВН. ДОПОВНЕНЬ
ВН.ЗМІНУ ТА ДОПОВНЕННЯ
ВН. ЗМІН. ТА ДОП.

ВН. ЗМІН. ТА ДОП.

ВН. ДОПОВНЕННЯ

ВН. ЗМІН. ТА ДОП.

ВН. ДОП.

ВН. ДОП.

ВН. ЗМІН.
Розглянувши проект Програми економічного і соціального розвитку м.Миколаєва на 2011-2014 роки, на підставі ст.11 Закону України “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України”, керуючись пунктом 22 частини 1 статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”,  міська рада
 
ВИРІШИЛА:
 
1. Затвердити Програму економічного і соціального розвитку м.Миколаєва на 2011-2014 роки (далі – Програма,  додається).
2. Управлінню економіки та інвестицій (Ярошенку) надавати міській раді інформацію про хід виконання Програми щороку до 20 лютого.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови Андрієнка Ю.Г., постійну комісію міської ради з питань економічної політики, планування, бюджету та фінансів (Бернацького).
 


Міський головаВ.Д. Чайка



Затверджено
рішенням міської ради
від 30 грудня 2010
№2/8




Програма
економічного і соціального розвитку м.Миколаєва
на 2011-2014 роки

 

№№

п/п

Найменування розділу Програми

Стор.

 

Вступ

3

1.

Оцінка тенденцій соціально-економічного розвитку м.Миколаєва

3

2.

Цілі та пріоритети економічного і соціального розвитку міста Миколаєва в середньостроковому періоді

5

3.

Фінансові ресурси

6

3.1.

Джерела формування міського бюджету та фінансування заходів

6

4.

Ринкові перетворення

8

4.1.

Реформування відносин власності

8

4.2.

Розвиток підприємництва

9

4.3.

Розвиток ринкової інфраструктури

12

5.

Механізми регулювання

13

5.1.

Управління об’єктами комунальної власності

13

5.2.

Інвестиційна діяльність (реалізація інвестиційних проектів)

14

5.3.

Управління земельними ресурсами

17

5.4.

Архітектура та містобудування

19

5.5.

Закупівля продукції (товарів, робіт, послуг) для загальноміських потреб

21

5.6.

Засоби масової інформації

23

6.

Розвиток реального сектору економіки

24

6.1.

Структурні зміни

24

6.2.

Паливно-енергетичний комплекс

25

6.3.

Промисловість

26

6.4.

Транспорт і зв’язок

29

6.5.

Виробництво споживчих товарів та послуг

31

7.

Зовнішньоекономічна діяльність

32

8.

Соціальна сфера

34

8. 1.

Демографічна ситуація

34

8.2.

Зайнятість населення та ринок праці

36

8.3.

Грошові доходи населення та заробітна плата

39

8.4.

Соціальне забезпечення

40

8.5.

Житлово-комунальне господарство

42

9.

Гуманітарна сфера

49

9.1.

Охорона здоров’я

49

9.2.

Освіта

51

9.3.

Культура

54

9.4.

Молодіжна політика

58

9.5.

Фізична культура і спорт

59

10.

Природокористування та безпека життєдіяльності людини

61

10.1.

Охорона природного навколишнього середовища

61

10.2.

Техногенна безпека

63

10.3.

Охорона правопорядку

66

10.4.

Охорона праці

67

 

Додатки:

 

1.

Основні показники економічного і соціального розвитку м. Миколаєва на 2011 -2014 роки

69

2.

Перелік міських  програм розвитку, які діють в 2011-2014 роках

72

3.

Перелік об’єктів будівництва та реконструкції на  2011-2014 роки

76

4.

Перелік об’єктів незавершеного будівництва (державної і комунальної власності) на 2011-2014 роки, на будівництво яких планується залучити бюджетні та інвестиційні кошти

79


ВСТУП
Програма економічного і соціального розвитку м. Миколаєва на 2011-2014 роки (далі -  Програма) розроблена відповідно до вимог Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», завдань та положень Програми Президента України В.Ф.Януковича „Україна для людей” на підставі Програми економічних реформ на 2010-2014 роки „Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна влада”. Структура Програми враховує вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 24.06.03 № 621 „Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету”.
 
Відповідно до оцінки тенденцій соціально-економічного розвитку міста Миколаєва та наявних проблем  у Програмі визначено цілі, завдання соціальної й економічної політики міста на 2011-2014 роки.
 
Заходи Програми фінансуються за рахунок коштів бюджету м. Миколаєва, субвенцій з державного бюджету, коштів підприємств, міжнародних фінансових організацій та інвесторів.
 
У процесі виконання Програма може уточнюватися. Зміни та доповнення до Програми затверджуються Миколаївською міською радою за пропозиціями виконавчих органів міської ради.
 
Інструментами виконання Програми є цільові галузеві програми, затверджені міською радою, заходи яких увійшли як складові до програмних заходів.
 
Для оцінки якості виконання завдань, визначених Програмою, буде здійснюватися моніторинг виконання Програми, який щорічно виноситиметься на розгляд  міської ради.
 
Підготовку Програми здійснювали управління економіки та інвестицій, інші виконавчі органи Миколаївської міської ради
 
1. Оцінка тенденцій соціально-економічного розвитку м.Миколаєва
Робота виконавчих органів Миколаївської міської ради, адміністрацій районів міста протягом 2010 року була зосереджена на створенні умов стабільного економічного зростання та поступового відновлення позитивної динаміки після світової економічної кризи.
 
Провідною галуззю в економіці міста залишається промисловість. Впродовж останніх років зберігалась позитивна динаміка зростання реалізації промислової продукції, однак кризова фінансово-економічна ситуація значною мірою вплинула на роботу промислового комплексу м. Миколаєва, що призвело до уповільнення обсягів зростання реалізації  промислової продукції.
У структурі обсягу реалізації 82,1% припадає на переробну промисловість, 17,8% – на виробництво та розподілення електроенергії, газу та води, 0,1% – на добувну промисловість. Вагома частка в обсязі реалізації належить металургійному виробництву та виробництву готових металевих виробів (31,3%), машинобудуванню (27,9%) та виробництву харчових продуктів і напоїв (17,2%).
Спостерігається подальше нарощення обсягів виконаних будівельних робіт. За січень–листопад 2010 року підприємствами обласного центру виконано будівельних робіт на суму 855,9 млн.грн., або 83,4% від загальнообласного обсягу, що перевищує рівень аналогічного періоду 2009 року на 59,5 %.
Протягом року відбулося поліпшення ситуації на ринку праці. Так, кількість зареєстрованих безробітних за цей період по місту скоротилась на 5% і  на 01.12.10 становила 2,9 тис. осіб.
На виконання Доручень Президента України та Уряду України, заходів Концепції подальшого реформування оплати праці в Україні, якими визначені основні напрямки та механізми підвищення рівня заробітної плати, відновлення її основних функцій, у місті проводиться цілеспрямована робота щодо поліпшення загальної ситуації в сфері оплати праці. Завдяки вжитим заходам середньомісячна заробітна плата одного працюючого має стійку тенденцію до зростання. 
Середній розмір номінальної заробітної плати цієї категорії працюючих в економіці обласного центру становив 2216,91 грн., в 2,5 раза перевищував рівень мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму на одну працездатну особу (888 грн.) та, водночас, був вищим ніж в області на 6,9%,  або на 142,24 грн..
За 9 місяців 2010 року сформувалось традиційно позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарів та послуг на рівні 764,0 млн.дол. США (9 місяців 2009 року - 747,6 млн.дол. США) внаслідок перевищення обсягів зростання експорту над імпортом.
Обсяги експорту по м.Миколаєву за січень–вересень 2010 року становили 1162,0 млн.дол. США, імпорту – 398,0 млн.дол. США. Коефіцієнт покриття експортом імпорту - 2,9.
За 9 місяців 2010 року підприємствами і організаціями в економіку міста за рахунок усіх джерел фінансування спрямовано 1133,1 млн.грн. капітальних інвестицій.
У січні–вересні 2010 року в економіку міста іноземними інвесторами вкладено 14,2 млн.дол. США прямих інвестицій, у тому числі з країн ЄС – 12,3 млн.дол. США (87,1% до загального обсягу), з інших країн світу – 0,9 млн.дол. США (6,5%), решта – з країн СНД. Майже всі надходження (99,9%) відбулися за рахунок грошових внесків, незначна частка – у вигляді рухомого і нерухомого майна. В цілому приріст сукупного обсягу іноземного капіталу в економіку міста з урахуванням курсової різниці у січні–вересні 2010 року склав 14,1 млн.дол. США, або 18,8% до обсягів на початок періоду.
Однак є ті ризики і негативні тенденції, що послаблюють дієвість чинників подальшого економічного зростання і можуть гальмувати його в наступному та подальших роках. Ці тенденції викликані системними застарілими проблемами, переважна більшість яких лежить у площині слабко реформованої системи управління, серед яких:
зниження обсягу інвестицій в основний капітал. За січень-вересень 2010 року підприємствами та організаціями міста за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 945,7 млн.грн. інвестицій в основний капітал (капітальних вкладень), що у порівняних цінах на 27% менше ніж у відповідному періоді попереднього року;
зростання заборгованості з виплати заробітної плати на 1 листопада п.р. на 47,9% або на 11,4 млн.грн. більше ніж на початок року і становить 35,1 млн.грн. У структурі загальної суми заборгованості станом на 1 листопада 2010 року на економічно активні підприємства припадало 16,4%, на суб'єкти господарювання, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, – 78,8%, решта – на економічно неактивні підприємства, які призупинили свою діяльність у 2009 та попередніх роках.
Увага виконавчих органів Миколаївської міської ради протягом наступних років буде зосереджена на подоланні чинників, що гальмують соціально-економічний розвиток міста.
 
Цілі та пріоритети економічного і соціального розвитку міста Миколаєва в  2011-2014 роках
Виходячи з головної мети, діяльність органів місцевого самоврядування м.Миколаєва у 2011-2014 роках буде спрямована на реалізацію наступних цілей та пріоритетів соціально-економічного розвитку м. Миколаєва.
 
Створення базових передумов економічного зростання шляхом:
підвищення рівня економічної активності та створення умов для відновлення економічного зростання через використання конкурентних переваг міста з врахуванням реальних ресурсних можливостей міста та місцевих резервів розвитку (оптимізація бюджетних видатків, підвищення ефективності використання земельних ресурсів, комунального майна, реформування житлово-комунального господарства, упорядкування містобудівної діяльності та територіального розміщення об'єктів тощо)
Залучення інвестицій в економіку міста шляхом:
формування сприятливого інвестиційного середовища;
забезпечення режиму максимального сприяння інвесторам
Формування режиму максимального сприяння бізнесу шляхом:
сприяння розвитку підприємницької діяльності;
оптимізація процедур видачі документів дозвільного характеру;
вдосконалення механізмів організаційної, інформаційної підтримки підприємництва
Модернізація інфраструктури міста шляхом:
розвитку транспортної інфраструктури;
забезпечення впровадження енергоресурсозбереження, енергоефективних та енергозберігаючих технологій;
підвищення ефективності та надійності функціонування житлово-комунального господарства
Підвищення ефективності використання комунальної власності, діяльності комунальних підприємств, використання земельних ресурсів шляхом:
контролю за ефективним використанням майна територіальної громади;
досягнення балансу інтересів: орендодавців щодо максимізації доходів від оренди комунального майна, орендарів щодо можливості користування комунальним майном для здійснення підприємницької діяльності;
забезпечення ефективної беззбиткової діяльності комунальних підприємств та посилення контролю за плануванням та виконанням показників фінансово-господарської діяльності;
забезпечення надходжень до бюджету від плати за землю, дієвий контроль за своєчасним виконанням орендарями і власниками земельних ділянок договорів оренди
Збереження і розвиток людського та соціального капіталу шляхом підвищення ефективності та стабільності соціального захисту, поліпшення якості та доступності освіти і медичного обслуговування  шляхом:
підтримки вразливих груп населення засобами ефективної та адресної соціальної допомоги;
створення сприятливих умов життєдіяльності та інтеграція у суспільство осіб з обмеженими фізичними можливостями;
збереження економічної активності населення, скорочення рівня безробіття шляхом створення нових робочих місць, організації громадських робіт, стимулювання роботодавців до збереження кадрового потенціалу, підтримки самостійної зайнятості населення, малого і середнього підприємництва;
створення умов для сталого розвитку людських ресурсів на базі функціонування ефективної системи доступних соціальних послуг;
подолання безпритульності і бездоглядності, запобігання сирітству
Забезпечення стабільної екологічної ситуації  шляхом:
вдосконалення механізмів управління та контролю у сфері охорони природного навколишнього середовища;
розв’язання проблем поводження з відходами, насамперед з твердими побутовими відходами.
 
У січні-листопаді 2010 року економіка міста розвивалася, у цілому стабільно, що створило передумови для наповнення дохідної частини міського бюджету на 102,5% до затверджених обсягів. Забезпечено виконання планових надходжень по всіх джерелах наповнення міського бюджету.
Крім того, збільшились і темпи нарощення обсягу міського бюджету в післякризовий період 2008-2009 років. Якщо зростання обсягу міського бюджету в 2009 році складало 101% до обсягу бюджету 2008 року, то цей показник у 2010 році в порівнянні з 2009 роком склав  115,2 %.
У 2010 році очікується виконання видаткової частини в повному обсязі затверджених планових показників, однак частка капітальних видатків складе 5,8 %, що на 12,6 % менше порівняно з 2009 роком та на 9,5 % менше у порівнянні з 2008 роком.  
 
Головні проблеми:
Головною проблемою для міста є недостатність фінансового ресурсу для виконання всіх заходів міських програм, особливо стосовно фінансування видатків капітального характеру, направлених на розширене відтворення. Частково дану проблему вирішує нова редакція Бюджетного кодексу України, що вводиться в дію з 2011 року: зарахування платежів за землю в повному обсязі до місцевого бюджету, віднесення до доходів бюджету розвитку єдиного податку з суб’єктів підприємницької діяльності та інші зміни. Також одним із шляхів поповнення фінансового ресурсу є залучення всіх можливих резервів. Так, якщо на сьогодні основними джерелами наповнення бюджету залишаються обов’язкові платежі, то через створення цільових фондів міської ради для вирішення проблем комунального господарства можливе залучення додаткових коштів від підприємств, організацій та населення.
 
Цілі і пріоритети на 2011 – 2014 роки:
Одним із основних завдань у роботі міської ради та її виконавчих органів на 2011-2014 роки є розроблення реалістичного та збалансованого бюджету, запровадження режиму плановості та прогнозованості на середньострокову перспективу, забезпечення в повному обсязі фінансовими ресурсами запланованих видатків та підвищення їх ефективності.
 
Шляхи та заходи розв’язання головних проблем
та досягнення поставлених цілей:
збільшення надходжень до міського бюджету за рахунок:
- затвердження нормативної грошової оцінки земель міста відповідно до вимог земельного законодавства (2011 рік,  управління земельних ресурсів міської ради);
- проведення заходів щодо організації своєчасного затвердження та перегляду ставок податків і зборів (обов’язкових платежів) згідно з чинним законодавством (2011-2014 роки, департамент фінансів Миколаївської міської ради за участю інших виконавчих органів згідно з повноваженнями);
- створення місцевих цільових фондів – дорожнього фонду (2011 рік, департамент житлово-комунального господарства за участю департаменту фінансів Миколаївської міської ради), фонду розвитку інфраструктури міста (2011 рік, управління архітектури та містобудування виконкому Миколаївської міської ради) та інших цільових фондів – з урахуванням кращого досвіду міст України (виконавчі органи міської ради);
- налагодження ефективної роботи по проведенню аукціонів з продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення (2011-2014 роки,  управління земельних ресурсів);
- недопущення надання необґрунтованих пільг зі сплати податків і платежів до місцевого бюджету (2011-2014 роки, виконавчі органи міської ради).
забезпечення оперативного управління місцевим боргом та утримання його загального обсягу, у тому числі гарантованого боргу, у межах, передбачених чинним законодавством (2011-2014 роки);
підвищення ефективності використання бюджетних коштів (2011-2014 роки):
- забезпечення виконання на місцевому рівні загальнодержавних реформ у бюджетній та комунальній сферах міста;
- збільшення обсягу видатків на заходи, пов’язані з розширеним відтворенням (капітальні видатки): виконання інвестиційних програм (проектів), будівництво, капітальний ремонт та реконструкція об’єктів соціально-культурної сфери та житлово-комунального господарства, придбання вагонів для комунального електротранспорту, розвиток дорожнього господарства тощо;
- оптимізація повноважень та штатної чисельності працівників органів місцевого самоврядування;
- недопущення збільшення штатної чисельності установ та організацій бюджетної сфери (відповідальні виконавці - головні розпорядники бюджетних коштів).
розробка Стратегії розвитку м.Миколаєва до 2035 року (виконавчі органи Миколаївської міської ради);
впровадження технологій електронного урядування, електронної демократії та системи управління якістю адміністративних послуг в органах місцевого самоврядування міста Миколаєва за стандартами ISO 9001-2000 (виконавчі органи Миколаївської міської ради).
 
Очікувані результати:
збільшення надходжень до бюджету міста Миколаєва;
підвищення ефективності використання бюджетних коштів.
Пріоритетне фінансування видатків в обсягах, визначених рішенням міської ради про міський бюджет на відповідний рік, прогнозується, як і в попередні роки, на соціально-культурну сферу (соціальний захист та соціальне забезпечення населення, освіта, охорона здоров’я, культура, фізична культура та спорт).
 
При реформування об’єктів комунальної власності найбільш активно застосовується продаж нерухомості, а саме: приміщення та будівлі. Внаслідок приватизації комунального майна створюється недержавний сектор економіки.
За роки приватизації реформовано понад 1000 об’єктів.



При цьому необхідно зазначити, що приватизація комунальної власності не є самоціллю реформування економіки, а є лише одним із засобів підвищення її ефективності.



Головні проблеми:
недосконалість законодавства щодо приватизації нежитлових приміщень (підвалів);
низька інвестиційна привабливість та незадовільний технічний стан об’єктів, які підлягають приватизації;
відсутність коштів на проведення передприватизаційної підготовки об’єктів, що не користуються попитом;
відсутність кредитування на придбання об’єктів нерухомості.
 
Цілі і пріоритети на 2011-2014 роки:
поєднання процесу приватизації з іншими заходами реорганізації комунальних підприємств та організацій в окремих секторах економіки;
формування єдиного комплексу заходів, спрямованих на фінансове оздоровлення суб’єктів господарювання, зокрема комунальних;
залучення інвестицій від підприємств інших форм власності на технічне переозброєння, створення сприятливих умов для появи приватних власників та нових робочих місць, вирішення інших соціальних питань.
 
Шляхи та заходи  розв’язання головних проблем
та досягнення поставлених цілей:
впровадження індивідуальної приватизації, досягнення максимальної глибини приватизації об’єктів комунальної власності та залучення коштів до місцевого бюджету;
гальмування приватизації об’єктів соціально-культурної сфери, приділення особливої уваги  пам’ятникам архітектури, історії та культури;
завершення роботи з інвентаризації комунального майна;
впровадження економічного обґрунтування та аналізу результатів приватизації.
 
Очікувані результати:
Відчуження об’єктів комунальної власності міста забезпечить надходження коштів до міського бюджету на розвиток інфраструктури міста.
 
Мале підприємництво як невід’ємний сектор ринкової економіки м. Миколаєва відіграє одну з провідних ролей у розвитку приватного сектору та поступово стає важливим чинником сталого економічного зростання, створення нових робочих місць, структурної перебудови та зміцнення економіки міста.
Малий бізнес має явну ринкову орієнтацію, оскільки суб’єкти малого підприємництва планують свою діяльність, виходячи перш за все з потреб місцевих ринків, обсягів та структури локального попиту, а місцева влада в межах своїх повноважень формує підприємницький клімат.
Показниками вагомої ролі малого бізнесу як інтегруючого структурного елемента системи сучасної ринкової економіки є передусім дані про його кількісні параметри.
За статистичними даними, протягом 2006-2010 років кількість суб’єктів підприємницької діяльності збільшилася з 36 тис. до більше 69 тис. суб’єктів господарювання, зареєстрованих в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Станом на 01.12.10 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців зареєстровано 22 тис. юридичних осіб та 51 тис. фізичних осіб-підприємців.
З огляду на вищевикладене, основною складовою сектору малого підприємництва є фізичні особи-підприємці.
Динаміка загальної кількості малих підприємств у місті на 1000 населення протягом 2006-2010 років демонструє стійку тенденцію до зростання. Також тенденція до зростання в цілому простежується і за  показником «кількість працюючих у малому підприємництві».
Особливу увагу слід звернути на взаємозв’язки підприємницької громади міста з органами місцевого самоврядування.
Швидкий розвиток цифрових технологій та мережі Інтернет на сьогодні дає можливість кожному громадянину брати участь у формуванні та реалізації державної політики, прийнятті рішень органами влади шляхом використання інформаційних технологій для двостороннього інтерактивного зв’язку між органами місцевого самоврядування та громадянами.
За статистичними даними, протягом 2006-2010 років кількість користувачів зросла з 711 тис. осіб (1,5 % від мешканців України) до 16 млн. осіб ( 27% -32%).
За даними компанії InMind, користувачі Інтернет в Україні у віці 19 – 25 років 55%, від 30 до 44 років – 35% та старше 45 років – 10%.
Втілення Програми електронного врядування та електронного документообігу призведе до відкритості органів місцевого самоврядування, яка дасть можливість для постійного оперативного спілкування громадян нашого міста з владою міста, вивчення громадської думки з питань життєдіяльності міста, зменшить час, необхідний для прийому та видачі дозвільних документів, кількість прямих контактів між працівниками державних установ та підприємцями і мешканцями, а також дасть можливість в режимі он-лайн бачити, що і де відбувається в місті, оперативно та ефективно вживати  відповідні заходи реагування.
У зв’язку з вищевикладеним та з метою дотримання чинних нормативно-правових актів України,  розроблено Програму підтримки малого підприємництва у м. Миколаєві на 2011-2012 роки та міську Програму «Електронне врядування та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010 – 2015 роки».
Міські програми є одним з важливих інструментів реалізації на міському рівні державної політики розвитку малого підприємництва, політики зайнятості населення, інвестиційно-інноваційної стратегії держави. Програми є системою цілей, завдань, цільових показників і комплексу заходів для їх досягнення і реалізації.
 
Головні проблеми:
правові колізії законодавства, що регулює підприємницьку діяльність;
недостатність надання кредитно-фінансової допомоги суб’єктам господарювання;
значні адміністративні бар’єри при здійсненні підприємницької діяльності;
значний рівень регулювання підприємницької діяльності з боку органів державного нагляду (контролю);
нерозвиненість інфраструктури підтримки малого підприємництва;
відсутність реєстру електронно-інформаційних ресурсів міста;
недостатня кількість комп’ютерної техніки та периферійних пристроїв;
відсутність єдиної локальної мережі та локальних баз даних;
відсутність Інтернет-порталів виконавчих органів міської ради;
відсутність програми електронного документообігу.
 
Цілі і пріоритети на 2011-2014 роки:
розвиток інфраструктури малого підприємництва у м. Миколаєві;
усунення адміністративних бар’єрів під час здійснення підприємницької діяльності;
дерегулювання підприємницької діяльності;
зменшення безробіття в місті шляхом створення нових робочих місць;
збільшення надходжень у міський бюджет від суб’єктів підприємницької діяльності;
покращання благоустрою міста;
покращання якості життя членів міської громади;
забезпечення відкритості та прозорості дій міської влади;
впровадження системи, що включає комплекс організаційно-технічних заходів, у тому числі застосування  спеціалізованого програмного забезпечення та апаратних засобів захисту;
організація електронної взаємодії через обмін електронних документів із застосуванням ЦЕП;
розробка та впровадження спеціального програмного забезпечення для автоматизації роботи підрозділів: електронна карта міста, концентр та інші.
 
Шляхи та заходи  розв’язання головних проблем
 та досягнення поставлених цілей:
Реалізація заходів Програми підтримки малого підприємництва у м. Миколаєві та Програми «Електронного врядування та електронна демократія в місті Миколаєві»:
поліпшення якості законодавчої та нормативної бази, що регулює підприємницьку діяльність;
забезпечення дерегулювання підприємницької діяльності у сфері місцевих податків і зборів;
забезпечення виконання законодавчих актів щодо проведення перевірок органами державного нагляду (контролю) та правоохоронними органами;
удосконалення порядку надання адміністративних (державних) послуг;
здійснення регуляторної діяльності;
створення умов для добросовісної конкуренції;
фінансово-кредитна та інвестиційна підтримка;
формування позитивного іміджу підприємців міста шляхом висвітлення позитивної діяльності суб’єктів підприємницької діяльності;
підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації кадрів для малого підприємництва;
просвітництво з питань підприємництва;
забезпечення діяльності міських галузевих рад підприємців;
інформаційна підтримка підприємництва;
популяризація місцевих товаровиробників та міських торговельних марок;
залучення до підприємницької діяльності соціально незахищених верств населення;
встановлення в будівлі виконкому Миколаївської міської ради зони Wi-Fi для передачі в Інтернет сесії міської ради, громадських слухань, засідань комісій тощо, запуск телекомунікаційного порталу „Електронне голосування”.
 
Очікувані результати:
розвиток інфраструктури малого підприємництва у м. Миколаєві;
збільшення кількості суб’єктів малого підприємництва у м. Миколаєві;
підвищення зайнятості населення міста;
зменшення адміністративних бар’єрів при здійсненні підприємницької діяльності;
забезпечення участі підприємницької громади міста у реалізації державної політики;
забезпечення широкого доступу підприємців до інформації про адміністративні послуги, які надаються органами державної влади та місцевого самоврядування, виробничі ресурси міста, фінансово-кредитну підтримку підприємницької діяльності тощо;
підвищення рівня прозорості та відкритості міської влади і на підставі цього зменшення рівня корупції в місті;
поліпшення якості послуг з надання інформації підрозділами системи місцевого самоврядування м. Миколаєва;
зменшення часу обслуговування громадян і підприємців;
зменшення витрат на адміністрування;
розширення набору державних послуг;
відкритість і прозорість діяльності органів місцевого самоврядування;
підвищення ступеня участі громадян у формуванні та реалізації політики органів місцевого самоврядування;
зростання обізнаності міської громади про міські проблеми та діяльність органів місцевого самоврядування;
зростання активності місцевої громади у вирішенні проблем розвитку міста, колективний пошук  найкращих варіантів вирішення проблем.
 
Ринкова інфраструктура на місцевому рівні представлена наявністю таких структур, як торгові будинки та біржі, ринки, маркетингові, інформаційно-комерційні центри, консультативні-посередницькі організації, фондові біржі та біржі праці, страхові компанії та банки, страхові компанії та банки, страхові та пенсійні фонди, холдингові фірми тощо.
       Розвиток ринкової інфраструктури передбачає виконання наступних умов:
всебічної підтримки малого та середнього підприємництва (бізнесу);
відмови держави від монополії на господарську діяльність;
виконання програми роздержавлення та приватизації економіки;
розробка та виконання програми нейтралізації тіньової економіки;
виконання програми соціального захисту населення від негативних наслідків переходу до ринкових відносин тощо.
         Матеріально-технічну основу розвитку ринкової інфраструктури становить нерухомість.
 


Передача майна в оренду в деякій мірі послаблює негативні тенденції на шляху створення та розвитку ринкової інфраструктури.



Головні проблеми:
стягнення заборгованості з орендної плати, пені, розірвання договорів оренди,повернення майна у зв'язку з невиконанням істотних умов договору;
стягнення неустойки, виселення, у зв'язку із закінченням терміну дії договору оренди і відмова орендаря звільнити вчасно орендоване майно;
відсутність механізму передачі в оренду нежитлових приміщень, що перебувають у сумісній власності;
низька інвестиційна привабливість та незадовільний технічний стан об'єктів комунальної власності,  які   надаються   в   оренду ;
відсутність коштів на  ремонт об'єктів оренди.
 
Цілі і пріоритети на 2011-2014 роки:
досягнення балансу інтересів: орендодавців щодо максимізації доходів від оренди комунального майна, орендарів щодо можливості користування комунальним майном для здійснення підприємницької діяльності;
установлення економічно виправданих і обґрунтованих розмірів орендної плати через переважне використання конкурентних способів передачі майна в оренду;
забезпечення відкритості, простоти та прозорості процедури надання комунального майна в оренду та збереження історичної забудови міста;
забезпечення розвитку ринкової   інфраструктури .
 
Шляхи та заходи  розв’язання головних проблем
 та досягнення поставлених цілей:
підвищення ефективності системи управління та контролю за використанням комунального майна, зокрема за надходженням орендних платежів, шляхом залучення до співпраці правоохоронних та судових органів;
розробка програмного комплексу для здійснення більш детального контролю за надходженням коштів від оренди;
впровадження процедури проведення конкурсу на право оренди комунального майна ;
розробка програмного забезпечення розрахунку пені за несвоєчасне здійснення орендарем орендних платежів.
 
Очікувані результати:
збільшення інвестиційної привабливості об'єктів оренди;
збільшення надходжень до міського бюджету від оренди комунального майна.
 
Управління об’єктами права комунальної власності - це здійснення міської радою та виконавчими органами, іншими суб’єктами повноважень щодо реалізації прав та обов"язків територіальної громади як власника цих об’єктів, пов’язаних з їх ефективним використанням та розпорядженням відповідно до законодавства України, з метою задоволення жителів міста в товарах, роботах, послугах, інших громадських потребах.
У комунальній власності міста Миколаєва обліковується 53 комунальних підприємства.
 
Головні проблеми:
низька конкурентоспроможність комунальних підприємств;
збитковість життєзабезпечувальних комунальних підприємств міста.
 
Цілі і пріоритети на 2011-2014 роки:
здійснення ефективного управління ресурсами територіальної громади міста, забезпечення прибуткової діяльності комунальних підприємств;
збільшення надходжень до бюджету міста від використання об’єктів комунальної власності та відчуження майна.
 
Шляхи та заходи розв'язання головних проблем
 та досягнення поставлених цілей:
забезпечення виконання затверджених показників надходжень до бюджету міста від відчуження майна, що знаходиться в комунальній власності, завдяки першочерговому проведенню приватизації об’єктів, подальше перебування яких в комунальній власності є неефективним та не створює соціального ефекту для розвитку міста;
забезпечення своєчасного фінансування виконаних комунальними підприємствами робіт і послуг за бюджетні кошти;
стимулювання розширення спектру послуг, що можуть надаватись комунальними підприємствами за позабюджетні кошти;
посилення відповідальності керівників підприємств комунальної форми власності за виконання фінансових планів;
підвищення прибутковості діяльності підприємств комунальної форми власності;
здійснення контролю за виконанням договорів оренди комунального майна та своєчасними розрахунками орендарів за оренду майна;
розробка єдиного реєстру нерухомого майна установ міської комунальної власності.
 
Очікувані результати:
покращання фінансових показників господарської діяльності підприємств, організацій та установ, що належать до комунальної власності територіальної громади міста, а також утворених за участю майна територіальної громади;
скорочення обсягів заборгованості з орендної плати за користування майном комунальної власності;
збільшення надходжень до бюджету міста від використання майна комунальної власності.
 
Цілями міської влади у сфері реалізації інвестиційної політики є сприяння розвитку інвестиційної, інноваційної діяльності, залучення вітчизняних та іноземних інвестицій в економіку міста; сприяння підвищенню іміджу міста як території, привабливої для інвестування і співробітництва; реалізація конкурентоспроможних інвестиційних проектів, а також інвестиційних проектів, що мають суттєвий вплив на життєдіяльність міста та спрямовані на покращання життя мешканців міста.
Розроблено міську Програму залучення вітчизняних та іноземних інвестицій у м. Миколаїв на 2007-2011 роки, затверджену рішенням Миколаївської міської ради № 13/40 від 04.07.07 .Періодично до Програми вносяться корегування щодо фінансування об’єктів за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, а також співфінансування.
Сформовано інвестиційний портфель, до складу якого увійшли 33 інвестиційні проекти, що надійшли від зацікавлених організацій усіх форм власності. Запропоновані проекти стосуються життєво важливих сфер життєдіяльності міста і спрямовані на покращання умов життя городян.
Життєво важливою умовою розвитку та процвітання міста Миколаєва є перехід від захоронення на міському полігоні твердих побутових відходів до їх екологічно чистої переробки. Неодноразово зацікавленими підприємствами проводились презентації різноманітних проектів зі спорудження у м. Миколаєві сміттєпереробного комплексу. Робота з вибору проекту комплексу триває.
Енергозбереження сьогодні є однією з найбільш привабливих сфер залучення інвестицій у міське господарство. Залучення інвестицій на вжиття заходів з підвищення енергоефективності при опаленні, впровадження новітніх технологій, які дозволять зменшити споживання традиційних енергоресурсів, замінивши на альтернативні, більш дешеві, екологічні, відновлювальні, являє собою важливий напрямок роботи міської влади.
Важливу роль у залученні інвестицій відіграє створення позитивного іміджу м. Миколаєва як території, привабливої для інвестування та співробітництва, постійне просування інвестиційних можливостей міста до потенційних інвесторів. З цією метою проводиться відповідна робота: розробляються презентаційні матеріали, розміщуються на Інтернет-ресурсах та надаються зацікавленим особам на різноманітних заходах.
У січні–вересні 2010р. в економіку міста іноземними інвесторами вкладено 14,2 млн. дол. США прямих інвестицій, Обсяг прямих іноземних інвестицій станом на 01.10.10 становив 89,2 млн. дол. США, що складає 179 дол. США на одну особу населення. Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій, включаючи позичковий капітал, на 01.10.10 становив 115,4 млн. дол. США. Підприємствами і організаціями в економіку м. Миколаєва за рахунок усіх джерел фінансування спрямовано 1133,1 млн. грн. капітальних інвестицій станом на 01.10.10.
 
Головні проблеми:
недостатня інформованість інвесторів про можливість вкладання інвестиційних коштів;
низька інвестиційна привабливість окремих видів діяльності;
обмеженість внутрішніх інвестиційних ресурсів;
недостатній розвиток механізмів страхування фінансових ризиків потенційних інвесторів;
недостатня кількість вільних земельних ділянок;
недостатній рівень розвитку інфраструктури (житлово-комунальної, транспортної, готельної, вулично-дорожньої та ін.);
недостатній рівень розвитку виробничої бази підприємств.
 
Цілі і пріоритети на 2011-2014 роки:
сприяння розвитку інвестиційної, інноваційної діяльності на території м. Миколаєва, залученню вітчизняних та іноземних інвестицій в економіку міста;
сприяння підвищенню іміджу м. Миколаєва як території, привабливої до інвестування та співробітництва;
створення системи формування інвестиційного продукту;
створення умов для ефективного використання унікальних природних та туристичних ресурсів для розвитку туризму із залученням інвестицій;
сприяння розвитку виробничої та зовнішньоекономічної діяльності підприємств м.Миколаєва;
сприяння реалізації конкурентоспроможних інвестиційних проектів впровадження нових технологій на базі законсервованих потужностей нерентабельних підприємств;
сприяння розвитку економічних відносин з Російською Федерацією та країнами СНД, участь у міжнародних форумах, конгресах на користь міста, укладання міжнародних договорів.
 
Шляхи та заходи розв'язання головних проблем
 та досягнення поставлених цілей:
Реалізація заходів, спрямованих на створення сприятливого інвестиційного клімату в м. Миколаєві:
розробка інвестиційного паспорта міста та його презентації, розміщення їх на Інтернет-порталах «Інвестиційні можливості Миколаївщини», «Миколаївська міська рада» та ін.;
розробка презентаційних та інформаційних матеріалів та інформування широкого загалу інвесторів про інвестиційні проекти міста;
участь у міжнародних та всеукраїнських виставкових заходах (виставках, форумах, конференціях, круглих столах, семінарах тощо) з представленням презентаційних та інформаційних матеріалів про місто з метою формування та просування позитивного іміджу Миколаєва.
Сприяння реалізації конкурентоспроможних інвестиційних проектів, а також інвестиційних проектів, що мають суттєвий вплив на життєдіяльність міста та спрямовані на покращання життя мешканців міста:
модернізація систем водопостачання та водовідведення  м. Миколаєва;
спорудження мостового переходу через річку Південний Буг у м. Миколаєві;
будівництво комплексу з переробки та утилізації твердих побутових відходів;
комплексне впровадження енергозберігаючих технологій при термосанації восьми 10-поверхових житлових будинків серії 96-К на Намиві в м. Миколаєві;
інші.
Розширення переліку об’єктів права комунальної власності Миколаївської міської територіальної громади, які можуть надаватися в концесію, з метою залучення приватного капіталу для розбудови інфраструктури міста.
Збільшення інвестиційних пропозицій за рахунок об’єктів незавершеного будівництва, територій непрацюючих промислових підприємств, неефективно використовуваних земельних ділянок, проектів комплексної реконструкції і реновації територій.
Створення «єдиного інвестиційного вікна», на яке буде покладена функція взаємодії з органами влади в інтересах інвесторів, насамперед тих, які реалізують інноваційні й інфраструктурні проекти з одержання ліцензій, дозволів, погоджень, вирішення земельних питань тощо.
Реалізація міських програм та проектів, спрямованих на розбудову міської інфраструктури у сфері транспорту, будівництва, житлово-комунального господарства.
Створення якісного туристичного продукту, збільшення інформованості людей щодо туристичних можливостей міста.
 
Очікувані результати:
створення позитивного іміджу на міжнародному ринку інвестиційних можливостей;
прискорення інвестиційних процесів та відновлення процесів реалізації стратегічних інвестиційних проектів;
активізація інвестиційної діяльності;
добудова об’єктів незавершеного будівництва;
розбудова міської інфраструктури за рахунок реалізації програм та інвестиційних проектів у сфері транспорту, будівництва, житлово-комунального господарства та ін., що збільшить інвестиційну привабливість м. Миколаєва;
збільшення інвестицій в основний капітал;
збільшення прямих іноземних інвестицій.
 
У ході реформування земельних відносин виникли проблеми створення нової системи управління земельними ресурсами, розмежування власності на землю, акумулювання й витрат коштів, які надходять від плати за землю, продажу земельних ділянок та інших угод, пов’язаних із землею. Загострились питання раціонального використання й охорони земель як природного й соціально-економічного ресурсу особливого виду, контроль над яким є важливою умовою державності.
Створення ефективної системи управління земельними ресурсами передбачає гарантію прав власності та надійний захист прав володіння землею, підтримку системи оподаткування, забезпечення гарантій під кредит, розвиток і контроль земельного ринку, підтримку заходів щодо раціонального використання та охорони земель, підвищення ефективності планування землекористування в населених пунктах, спрощення землевпорядних робіт при проведенні земельної реформи, збір та аналіз статистичних даних, зменшення кількості земельних спорів.
Динаміка росту плати за землю (млн. грн.):
 


У м.Миколаєві програма земельних відносин передбачає:
роботи по розмежуванню земель державної та комунальної власності, відповідно до Закону України  “Про розмежування земель державної та комунальної власності”, роботи по розмежуванню земель у містах фінансуються з небюджетних джерел. Враховуючи площу міста Миколаєва і те, що площа земель державної власності становить приблизно 5% від загальної площі земель міста, термін закінчення робіт – 2014 рік ;
орендні відношення: для забезпечення контролю за надходженням орендної плати міська рада виділила кошти на створення автоматизованої програми обліку та контролю за надходженнями орендної плати за землю згідно з договорами оренди;
інвентаризація земель міста Миколаєва: метою проведення інвентаризації земель населених пунктів і земель за межами населених пунктів є створення інформаційної бази для ведення державного земельного кадастру, регулювання земельних відносин, раціонального використання й охорони земельних ресурсів, ефективного та об’єктивного оподаткування;
розвиток ринку землі: ефективне функціонування ринку землі можливе тільки на засадах соціальної справедливості, за умов забезпечення державних, громадських і приватних інтересів, законності, ефективності, прозорості та відкритості операцій із землею, збалансованого розвитку населених пунктів, а також інших територій, охорони та раціонального використання землі й інших природних ресурсів.
 
 
Головні проблеми:
інвентаризація землі;
розмежування власності на землю (державну та комунальну);
раціональне використання земель міста.
 
Цілі і пріоритети на 2011-2014 роки:
реалізація повноважень міської ради у галузі земельних відносин відповідно до Земельного кодексу України;
здійснення самоврядного контролю за використанням і охороною земель та контролю за додержанням земельного законодавства;
поповнення бюджету міста надходженнями від продажу земель несільськогосподарського призначення та оренди землі;
запровадження системи автоматизованого земельного кадастру м.Миколаєва (створення на основі застосування сучасних ГІС-технологій єдиного інформаційного середовища для ефективного управління земельними ресурсами, інформаційного забезпечення оподаткування, ринку землі, реєстрації прав на землю).
 
Шляхи та заходи  розв’язання головних проблем
та досягнення поставлених цілей:
обґрунтування розмежування земель міста за категоріями і встановлення меж цих територій;
розробка проектів створення нових і впорядкованих існуючих схем землеволодінь і землекористувань;
впровадження сучасної системи автоматизації ведення державного земельного кадастру на базі новітніх інформаційних технологій, в тому числі векторизація растра, супроводження програм, матеріально-технічне забезпечення;
розробка проектів розмежування земель державної та комунальної власності;
розробка проектів відведення земельних ділянок у користування та власність, відмежування в натурі (на місцевості) вилучених (викуплених) і відведених земельних ділянок;
проведення інвентаризації земель міста та підготовка документів, що засвідчують право власності або право на користування землею, в тому числі пільговий контингент;
підготовка та проведення конкурсів, аукціонів;
функціонування автоматизованої програми щодо обліку та контролю за надходженнями орендної плати за землю, в т.ч. супроводження програми;
проведення грошової оцінки землі.
     
Очікувані результати:
підвищення ефективності управління земельними ресурсами м. Миколаєва , залучення фізичних та юридичних осіб до оформлення земельних ділянок, сплати земельного податку і платежів по оренді;
контроль за цільовим використанням земельних ділянок;
відсутність порушень термінів розгляду документів, зменшення кількості скарг;
від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення очікуються надходження у сумі  33,0 тис. грн. від аукціонів з продажу права оренди земельних ділянок та 7,0 млн. грн. від продажу земельних ділянок  під об’єктами нерухомості .
 
Встановлення ринкових відносин у питаннях використання землі та нерухомості в місті Миколаєві, створення стабільно функціонуючого ринку землі, який повинен забезпечити ефективне, динамічне та сприятливе середовище для життя, необхідність стимуляції інвестицій в міське господарство та об’єкти нерухомості зумовлює введення відповідних змін в політику містобудування та в систему документації з територіального планування та містобудування.
Це тим більш актуально, що серед напрямків діяльності управління містобудування та архітектури чітко визначені види діяльності, які безпосередньо пов’язані з містобудівними питаннями, а саме:
регулювання планування та забудови міських територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів;
створення сприятливих умов для житлового та соціально-культурного будівництва;
контроль за використанням земель міста;
розвиток міської інженерної та транспортної інфраструктури;
вдосконалення мережі соціально-культурного та торговельно-побутового обслуговування;
збереження історико-культурних та архітектурних пам’яток та ін.
Проблема відсутності нового генерального плану забудови міста загострила питання щодо розроблення містобудівної документації, що дало б можливість вирішувати питання розміщення нового будівництва, ефективно проводити реконструкцію існуючого житлового фонду, визначати пріоритетні напрями використання території міста  на перспективу.
Згідно з основними напрямками розвитку містобудівної політики на 2001-2007 роки було передбачено розроблення генерального плану міста із фінансуванням робіт за рахунок місцевого бюджету.
Перший етап роботи - розробка Правил використання та забудови території міста. Рішенням міської ради від 17.10.03 № 15/41 було затверджено складову частину генплану – Правила використання та забудови території м. Миколаєва, розроблені Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст  «Діпромісто».
У 2004 році розпочато другий етап - проектно-вишукувальні роботи по генплану міста, які виконані Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «Діпромісто»  м. Київ.
Управлінням містобудування та архітектури одержано позитивний експертний висновок  містобудівної документації «Генеральний план міста Миколаєва», з рекомендаціями до її затвердження.
Відповідно до рішення міської ради від 30.10.08 № 29/27 «Про створення погоджувальної комісії для організації проведення громадського обговорення проекту Генерального плану міста Миколаєва» та рішенням виконкому міської ради від 12.12.08 № 2321 «Про проведення підготовчих робіт по розгляду та затвердженню Генерального плану міста Миколаєва», 21 січня 2009 року відбулися громадські слухання по обговоренню містобудівної документації та проведена робота Погоджувальної комісії по результатах громадського обговорення та розгляду пропозицій та зауважень, висновки якої були розглянуті на сесії міської ради та прийнято рішення від 24.03.09 № 33/6.
Генеральний план затверджено на сесії Миколаївської міської ради відповідно до п.1. рішення від 18.06.09 № 35/18 при наявності всіх необхідних висновків і державних експертиз, проведених згідно з чинним законодавством. Містобудівну документацію «Генеральний план міста Миколаєва» з розрахунковим періодом до 2031 року  місто Миколаїв отримало одним із перших в Україні.
Основні напрями розвитку будівельного комплексу формуються, виходячи з прийняття концептуальних рішень із забудови міста на перспективу та з урахуванням економічних, демографічних, екологічних чинників та показників  розвитку міста.
           
Головні проблеми:
суттєве відставання у темпах виконання робіт з планування територій від нагальних потреб забезпечення їх містобудівною документацією гальмує сталий розвиток міста та окремих районів;
відсутність сучасної містобудівної документації призводить до хаотичної забудови населених пунктів, неефективного використання територій, стримує реалізацію інвестиційних проектів;
питання щодо розроблення (коригування), оновлення містобудівної документації залишається актуальним особливо протягом останніх років та потребує невідкладного вирішення. А зміни, які внесені у законодавство, зокрема в Закон України "Про планування і забудову територій", чітко вказують, що проектування і будівництво окремих будівель і споруд, не передбачених чинним генеральним планом, не допускається і не виноситься на громадське обговорення;
повільні темпи оновлення планувальної документації викликані, з одного боку, недостатнім фінансуванням в необхідних обсягах цих робіт з місцевого бюджету, відсутністю топографо-геодезичного матеріалу в електронному вигляді та відповідних сучасних геоінформаційних технологій, автоматизованої системи ведення містобудівного кадастру, дефіциту ліцензованих потужних проектних організацій у регіоні.
Головною на сьогодні лишається проблема нестачі бюджетних коштів для розроблення містобудівної документації.
 
Цілі і пріоритети  на 2011-2014 роки:
Метою проведення цієї роботи має стати забезпечення гармонійного розвитку території міста Миколаєва, у першу чергу територій інвестиційно-привабливих, та створення підстав для нарощування темпів розроблення містобудівної документації, яка відповідатиме міжнародним нормам і стандартам.
 
Шляхи та заходи  розв’язання головних проблем
та досягнення поставлених цілей:
розробка та проведення експертизи окремого розділу генплану м. Миколаєва – плану червоних ліній (2011-2012 роки);
коригування Правил використання та забудови території м. Миколаєва у відповідності до затвердженого генерального плану міста (2011-2012 роки);
розробка детальних планів територій (ДПТ) мікрорайонів №№ 7, 15, 20, 45, 46, 47, 48, району Леваневців та інш. (2011-2014 роки);
розробка та проведення експертизи окремого розділу генплану м. Миколаєва – інженерно-технічних заходів цивільного захисту (цивільної оборони), згідно із Протоколом №1 Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 24.03.09 (2011 рік);
відповідно до доручення Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 23.10.08 № 10/23-1433 внесення змін до генерального плану для забезпечення центральної частини міста невід’ємною складовою міської інженерно-транспортної інфраструктури – гаражами та паркінгами (2011-2012 роки);
розробка та проведення експертизи містобудівних обґрунтувань для реалізації пілотних проектів комплексної реконструкції кварталів застарілого житлового фонду згідно із Урядовою програмою «Територія якісного життя» (2011-2014 роки);
розробка програмного продукту щодо створення геоінформаційної електронної містобудівної кадастрової системи м. Миколаєва та суміщення її  із земельним кадастром міста (2011-2014 роки);
розробка заходів окремим замовленням відповідно до доручення Міністерства регіонального розвитку  та будівництва України від 20.07.09 № 10/19-1221, п.6 рішення архітектурно - містобудівної ради від 03.07.09 № 27 «Про розгляд проекту генерального плану м. Миколаєва» та п.6 рішення Миколаївської міської ради від 18.06.09  № 35/18 «Про затвердження генерального плану міста Миколаєва» (2011 рік);
проведення корегування та нових геодезичних знімань території міста Миколаєва для оновлення топографічних планів в М 1: 500 (2011-2014 роки);
завершення проектно - вишукувальних робіт по виконанню проекту забудови Богоявленського (2011 рік).
 
Очікувані результати:
вдосконалення планування територій, зокрема в частині їх ефективного використання та надання земельних ділянок для будівництва;
формування геоінформаційної містобудівної кадастрової системи м. Миколаєва в електронному вигляді, сумісної із земельним кадастром міста;
перспективний розвиток міської інженерно-транспортної інфраструктури – розміщення гаражів і паркінгів на території міста;
вдосконалення та розвиток системи цивільного захисту  міста Миколаєва;
створення інвестиційного клімату та спрощення процедури отримання інвесторами вихідних даних для розроблення проектів комплексної реконструкції  кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду;
поетапне оновлення топографічних планів міста Миколаєва в М 1: 500;
реалізація експериментальних проектів щодо реконструкції застарілого житлового фонду, узагальнення досвіду і організація заходів комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду, відповідно до Закону України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду».



Одним із головних засобів раціонального використання бюджетних коштів є закупівля продукції (товарів, робіт і послуг) для міських потреб, яка базується на проведенні конкурсного відбору підрядників і постачальників.
Конкурсні торги здійснюються відповідно до Закону України „Про здійснення державних закупівель” від 01.06.10 №2289-VI, що встановлюють для всіх розпорядників державних коштів єдині правові й економічні засади проведення процедур закупівель товарів, робіт і послуг.
За 2009 рік 15 тендерними комітетами головних розпорядників бюджетних коштів та їх структурними підрозділами проведено 481 тендер за участю 1135 учасників.
Укладено 178 договорів із 178 переможцями торгів на загальну суму 242 928,0 тис. грн.
За звітний період досягнуто високого показника (99%) прозорості (відкритості) процедур закупівель, що забезпечило рівний доступ всім бажаючим учасникам торгів на отримання замовлення на роботу, товар або послугу за кошти місцевого бюджету.
Із загальної річної суми 336 209,7 тис. грн. укладено договорів на суму 242 928,0 тис. грн. (за фактичними видатками у сумі 141 596,4 тис. грн., із них 11 015,5 тис.грн. спрямовані на закупівлю товарів, 68 096,2 тис. грн. - на виконання робіт, 6 2484,7 тис. грн. - на закупівлю послуг).
За 9 місяців 2010 року 15 тендерними комітетами головних розпорядників бюджетних коштів та їх структурними підрозділами проведено 201 тендер за участю 447 учасників.
Укладено 151 договір із 151 переможцем торгів на загальну суму 139 335,5 тис. грн.
Із загальної річної суми 199 919,0 209,7 тис. грн. укладено договорів на суму 139 335,5 тис. грн. (за фактичними видатками у сумі 62 322,4 тис. грн., із них 5 521,2 тис.грн. спрямовані на закупівлю товарів, 11 952,1 тис. грн. - на виконання робіт, 44 849,1 тис. грн. - на закупівлю послуг).




Головні  проблеми:
у зв’язку із прийняттям Закону України від 01.06.10 № 2289 - VІ „Про здійснення державних закупівель”, знов з`явилась проблема розміщення інформації у засобах масової інформації та в мережі Інтернет, яка набуває загальнодержавного характеру.
 
Цілі  і пріоритети на 2011-2014 роки:
забезпечення раціонального використання бюджетних коштів для закупівлі якісних товарів, робіт і послуг на основі справедливої конкуренції між учасниками торгів та запобігання корупційним явищам у сфері державних закупівель;
удосконалення організації проведення державних закупівель у діяльності органів місцевого самоврядування;
постійне підвищення ефективності проведення громадських закупівель у частині співвідношення ціна-якість;
втілення екологічного критерію закупівель як показника ефективності використання бюджетних коштів, що є одним із соціально значимих показників розвитку регіону.
 
Шляхи та заходи розв’язання головних проблем
та досягнення поставлених цілей:
забезпечення організації внутрішнього контролю за проведенням торгів тендерними комітетами головних розпорядників бюджетних коштів;
постійне інформаційне забезпечення замовників, організаторів торгів щодо змін у тендерному законодавстві та надання  консультативних послуг замовникам, організаторам та учасникам торгів;
підвищення кваліфікації та оснащеності  роботи організаторів  торгів.                                                     
 
По місту активно діють близько 25 друкованих ЗМІ загального соціально-політичного спрямування та 8 телекомпаній. Одночасно відбувається зростання кількості інтернет-газет, що пояснюється більшою оперативністю та меншою витратністю таких ресурсів порівняно з іншими ЗМІ. Станом на 1 грудня 2010 року в Миколаєві діють 14 інтернет-газет.
Міська влада також продовжує плідно співпрацювати із всеукраїнськими ЗМІ в частині поширення інформації про події соціально-економічного та культурного життя міста, діяльність органів місцевого самоврядування, діловий, науковий та рекреаційний потенціал Миколаєва.
Інформаційна політика Миколаївської міської ради та її виконавчих органів здійснюється на засадах відкритості, прозорості та неухильного дотримання норм чинного законодавства України.
 
Головні проблеми:
обмеженість доступу громадян до бази нормативних документів міської ради та виконкому міської ради, текстів цільових програм;
обмеженість технічних можливостей ЗМІ;
обмеженість фінансування заходів цільових програм, спрямованих на висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування.
 
Цілі і пріоритети на 2011-2014 роки:
налагодження ефективної системи інформування населення про роботу  міської  влади;
забезпечення зростання прозорості діяльності органів місцевого самоврядування;
реалізація громадянами конституційних прав на участь в управлінні містом;
підвищення рівня довіри населення до установ та посадових осіб місцевого самоврядування;
інтеграція Миколаєва у світовий  інформаційний  простір.
 
Шляхи та заходи розв’язання головних проблем
та досягнення поставлених цілей:
реалізація заходів Програми інформаційної підтримки розвитку міста, діяльності міського голови,  Миколаївської міської ради та  її виконавчих органів на 2007-2011 рр.;
забезпечення вільного доступу громадян до інформаційної бази нормативних правових актів, що видаються органами місцевого самоврядування;
надання інформаційних матеріалів про роботу органів місцевого самоврядування міста Миколаєва, суспільно-політичний, економічний, культурний стан міста тощо, відповідно до запитів різних категорій громадян;
забезпечення фінансування в достатньому обсязі заходів, спрямованих на інформаційне забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування, у всіх міських цільових програмах;
забезпечення постійної інформаційної взаємодії з громадою, розвитку єдиного інформаційного простору міста;
забезпечення інформаційної  взаємодії з іншими містами та регіонами;
об'єктивне та оперативне висвітлення подій, що відбуваються у місті;
зростання обізнаності громадськості України та інших держав про діловий потенціал, історію, культуру м. Миколаєва.
 
 
Основою визначення оптимальної структури комунальної власності є співвідношення необхідності забезпечення найбільшої ефективності її функціонування та можливостей органів самоврядування щодо утримання, фінансового забезпечення, а також ступеня управління з метою одержання прибутків міського бюджету. Планування процесів формування комунальної власності міста сприяє оптимізації структури економіки міста.
У структурі об'єктів комунальної власності та у відносинах, що пов'язані з цим, у 2010 році передбачаються такі зміни:
збільшення частки комунального майна за рахунок прийняття до комунальної власності відомчих об’єктів житлового фонду та комунального призначення;
фінансове оздоровлення суб’єктів комунальної власності шляхом залучення інвестицій на їх технічне переоснащення;
продовження процесу списання рухомого майна, яке знаходиться на балансі комунальних підприємств та установ (не відповідає критеріям активу, морально застаріле, повністю зношене та непридатне для подальшого використання);
скорочення кількості комунальних підприємств, які не є прибутковими;
створення нових структур господарювання на основі об’єднання комунальної власності та приватного капіталу;
створення нових комунальних підприємств тільки за розробленими бізнес-планами.
 
Головні проблеми:
зношеність основних фондів об’єктів комунальної власності, необхідність їх оновлення;
потреба в поточному та капітальному ремонті майже всіх об’єктів комунальної власності;
відсутність коштів на страхування майна комунальної власності;
неспроможність населення оплачувати надані послуги комунальним підприємствам в повному обсязі.
 
Цілі і пріоритети на 2011 -2014 роки:
залучення інвестицій у розвиток міського комунального господарства;
контроль за ефективним використанням майна територіальної громади, попередження фактів порушень його використання;
надання дотацій, компенсацій та субсидій (за підтримки держави);
регулювання цін та тарифів за водопостачання та водовідведення, квартирну плату, теплопостачання тощо;
забезпечення контролю і нагляду за господарською діяльністю суб’єктів господарювання комунальної власності та беззбиткової роботи підприємств комунальної форми власності;
комунальне замовлення, комунальне завдання;
необхідність ринкової оцінки активів.
 
Шляхи та заходи розв’язання головних проблем
 та досягнення поставлених цілей:
 розробка заходів щодо уникнення збитковості комунальних підприємств;
недопущення зростання дебіторської та кредиторської заборгованості та розробка заходів щодо її погашення;
недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати та перед бюджетами різних рівнів;
підвищення ефективності використання фінансових активів і об’єктів комунальної власності територіальної громади м.Миколаєва;
отримання частки прибутку у вигляді дивідендів;
забезпечення прибутковості та платоспроможності підприємств;
збільшення власного капіталу для підвищення ефективності роботи підприємств;
організація навчання професійних кадрів.
 
Очікувані результати:
виявлення резервів зі зниження витрат підприємств;
подолання збитковості життєзабезпечувальних комунальних підприємств міста;
збільшення інвестиційної привабливості.
 
 
Постачання тепла населенню міста здійснюється, в основному, від двох найбільших його виробників: ВАТ “Миколаївська ТЕЦ” та ОКП “Миколаївоблтеплоенерго”. Провідне підприємство теплоенергетики - ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” - забезпечує тепловою енергією близько 70% споживачів м. Миколаєва. На балансі підприємства знаходяться 119 котелень встановленою потужністю від 609,533 Гкал/год.; 70 бойлерних, ІТП, ЦТП, 363 котли, з них на природному газі 360 од., на вугіллі - 3 од., 143,534 х 2 d км теплових мереж, у тому числі котельні, бойлерні, ІТП, ЦТП теплоенергетичного комплексу Миколаївської міської власності, які знаходяться в оренді.
ВАТ “Миколаївська ТЕЦ” бере участь в покритті теплових та електричних навантажень. До складу основного обладнання входять 4 енергетичних котли, 3 водогрійних котли та 3 турбогенератори.
Очікуваний розмір виробництва теплової енергії споживачам м. Миколаєва у 2011 році складе 1357,36 тис.Гкал.
 
Головні проблеми:
відсутність дієвих механізмів економічного стимулювання енергозбереження та самофінансування енергетичних засобів у виробничій сфері;
недостатнє фінансування енергетичних заходів та проектів;
низький освітній рівень у сфері діяльності енергозбереження;
несвоєчасні розрахунки за надані послуги з теплопостачання;
збільшення частки альтернативних видів палива та енергоресурсів, які виробляються з відновлених джерел.
 
Цілі і пріоритети на 2011-2014 роки:
зменшення витрат і втрат енергоносіїв проведення енергозберігаючої політики, основними складовими якої є впровадження сучасних типів високоефективного тепломеханічного обладнання, економічно та технічно обґрунтованих схем теплопостачання, закриття малоефективних джерел теплоенергії;
установка приладів обліку, технічне обслуговування автоматизованих міні-котелень, топкових, будівництво когенераційних установок;
впровадження пілотних проектів з енергозбереження за рахунок інвестицій, коштів державного бюджету, міського бюджету та населення.
 
Шляхи та заходи розв’язання головних проблем
та досягнення поставлених цілей:
впровадження енергозберігаючих заходів;
залучення вітчизняних інвесторів для запровадження на підприємстві енерго- та ресурсозберігаючих технологій;
забезпечення фінансування на виконання заходів, передбачених Програмою реформування та розвитку житлово-комунального господарства м. Миколаєва на 2010-2014 роки та Програмою «Питна вода» м. Миколаєва на 2007-2020 роки;
оптимізація структур енергетичного балансу;
проведення ефективної енергозберігаючої політики, основними складовими якої є впровадження сучасних типів високоефективного тепломеханічного обладнання, економічно і технічно   обґрунтований розвиток схем теплопостачання, закриття малоефективних джерел теплоенергії (2011-2014 роки);
реконструкція системи опалення, гарячого водопостачання, вентиляції шляхом встановлення теплових насосів на ж/б  мкр.Намив.
 
Очікувані результати:
підвищення якості надання  послуг з теплопостачання;
зменшення втрат енергоносіїв в мережах загального користування;
збільшення  частки альтернативних палива та енергоресурсів.
 
 
Головною метою діяльності міської влади щодо розвитку промисловості є формування умов для відновлення сталого розвитку промислового виробництва із застосуванням ресурсозберігаючих, інноваційних, екологічно орієнтованих технологій, підтримка розвитку перспективних, високотехнологічних, конкурентоспроможних та необхідних для міста підприємств.
Впродовж останніх років у місті зберігалась позитивна динаміка зростання реалізації  промислової продукції, однак кризова фінансово-економічна ситуація значною мірою вплинула на роботу промислового комплексу м. Миколаєва, що призвело до уповільнення обсягів зростання реалізації  промислової продукції.
Динаміка обсягів реалізованої промислової продукції (робіт, послуг) по м.Миколаєву характеризується такими даними:
 


   У загальноміському обсязі реалізованої промислової продукції основну частку складає продукція:
металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів (у структурі реалізованої промислової продукції міста складає 32,1%; у загальнообласному обсязі реалізації продукції даної галузі складає 97,7%);
машинобудування, у т.ч. суднобудування (26,9% та 90,4% відповідно);
виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (17,5%, 28,1% );
легкої промисловості (0,7%, 12,2%);
хімічної та нафтохімічної промисловості (1,6%, 73,9%).
 
Головні проблеми:
високий ступінь зношеності основних виробничих фондів та недосконалий технічний рівень обладнання;
залежність основних бюджетоутворюючих підприємств міста від кон’юнктури зовнішнього ринку;
низька інвестиційна привабливість підприємств, високі відсоткові ставки комерційних банків, у тому числі внаслідок значних ризиків неповернення кредитів;
невирішеність питань щодо відшкодування ПДВ експортерам;
недостатній платоспроможний попит на внутрішньому ринку;
значний рівень енергоємності виробництва;
відсутність дієвого захисту вітчизняного виробника, насичення внутрішнього ринку низькоякісними імпортними товарами з Китаю та Туреччини;
призупинення дії Закону України “Про вільні економічні зони”;
відсутність державних замовлень для підприємств суднобудівної галузі;
низька інформованість потенційних споживачів про  миколаївських товаровиробників.
 
Цілі і пріоритети на 2011-2014 роки:
формування умов для відновлення сталого динамічного зростання обсягів виробництва;
сприяння впровадженню у виробництво конкурентоспроможної, високотехнологічної продукції з одночасним скороченням її матеріало- та енергоємності;
сприяння збільшенню у складі промислової продукції питомої ваги машинобудування, насамперед суднобудування, а також  переробної та легкої промисловості;
сприяння відновленню діяльності СЕЗ «Миколаїв» з метою залучення інвестицій у суднобудівну галузь;
сприяння розвитку ресурсозберігаючих, інноваційних, екологічно орієнтовних та конкурентоздатних виробництв;
створення сприятливих умов для інноваційних процесів  у промисловості;
оновлення науково–технічного потенціалу міста, у тому числі досліджень у суднобудуванні;
інформування потенційних споживачів про продукцію миколаївських товаровиробників;
розширення ринку збуту товарів підприємств міста та виведення на міжнародний ринок місцевого виробника.
 
Шляхи та заходи розв’язання головних проблем
та досягнення поставлених цілей:
реконструкція виробничих потужностей підприємств відповідно до кон’юнктури внутрішнього та зовнішнього ринків шляхом вилучення надлишкових потужностей, морально і фізично застарілого обладнання;
активізація роботи з реалізації планів реструктуризації та модернізації підприємств;
надання державної підтримки суднобудівним підприємствам, внесення змін та відновлення дії Закону України «Про заходи щодо державної підтримки суднобудівної промисловості в Україні»;
вирішення питання щодо добудови ракетного крейсера (проект 1164, заводський номер 2011) на ДП «Суднобудівний завод ім. 61 комунара» на державному рівні;
внесення пропозицій до Президента України, Кабінету Міністрів України, Миколаївської облдержадміністрації щодо відновлення діяльності СЕЗ «Миколаїв»;
зниження витрат на виробництво та забезпечення рентабельної роботи підприємств за рахунок впровадження нових технологій;
залучення іноземних та вітчизняних інвестицій шляхом покращання інвестиційного іміджу міста, рекламування його інвестиційних можливостей;
участь підприємств у реалізації міжнародних проектів та програм;
участь у роботі міжнародних організацій з питань розвитку промисловості;
підписання договорів на довгострокову співпрацю з ТОВ “Центр поддержки национальных производителей» м.Москва, Росія, або іншими закордонними партнерами;
участь підприємств у вітчизняних і міжнародних виставково-ярмаркових заходах та рекламних кампаніях;
участь у Міжнародному форумі «Морська індустрія Росії» з метою налагодження нових та відновлення колишніх ділових контактів;
проведення круглих столів, спрямованих на створення взаємовигідних умов співпраці між підприємствами регіонів України  та країнами дальнього та ближнього зарубіжжя;
здійснення організаційних заходів із забезпечення закупівлі головними розпорядниками бюджетних коштів товарів, робіт та послуг для потреб міського господарства у миколаївських підприємств:
розміщення на офіційному Інтернет-порталі Миколаївської міської ради інформації про закупівлі м. Миколаєва;
залучення до участі у торгах миколаївських виробників;
проведення реорганізації збиткових комунальних підприємств міста та створення на їх базі нових конкурентоспроможних підприємств;
забезпечення виконкому міської ради статистичними матеріалами.
 
Очікувані результати:
оновлення основних фондів, модернізація виробництв;
стале зростання обсягів промислового виробництва;
впровадження нових технологій, реалізація інноваційних проектів, створення конкурентоспроможної продукції;
збільшення експорту промислової продукції;
підвищення завантаження виробничих потужностей;
створення позитивного іміджу миколаївських товаровиробників на зовнішньому ринку, підвищення попиту на продукцію;
прийняття Закону України «Про спеціальні (вільні) економічні зони»;
залучення інвестицій у промислові підприємства міста;
впровадження на підприємствах системи екологічного менеджменту та її сертифікація;
користування продукцією миколаївських товаровиробників установами бюджетної сфери, застосування продукції миколаївських товаровиробників для розбудови житлово-комунальної, транспортної та ін. інфраструктури міста;
відновлення роботи комунальних підприємств міста з метою отримання прибутку;
створення нових робочих місць.
 
На сьогоднішній день для задоволення потреб населення м. Миколаєва в пасажирських перевезеннях у місті створена мережа міських автобусних маршрутів загальною протяжністю 1440 км, яка сформована з 96 автобусних маршрутів. На вказаних маршрутах транспортні засоби працюють як у звичайному, експресному режимах руху, так і в режимі маршрутного таксі і здійснюють перевезення пільгових категорій пасажирів згідно з вимогами діючого законодавства.
Для обслуговування маршрутної мережі використовуються 19 автобусів великої місткості, 176 середньої місткості та 1108 мікроавтобусів. Усього для обслуговування міської маршрутної мережі задіяно 1303 одиниці рухомого складу, з яких у середньому щодня виходить на лінію близько 1260 одиниць. Згідно зі статистичними даними, щорічний обсяг перевезень автомобільним транспортом загального користування у м. Миколаєві складає 96400 тис. пасажирів, тобто 262 тис. пасажирів щодня, з яких 20% - автобусами та   80 % - мікроавтобусами.
Весь рухомий склад підприємств - перевізників відповідає ліцензійним умовам, проходить щоденний огляд механіком автотранспортного підприємства при виїзді на маршрут та піврічний технічний огляд в УДАІ Миколаївської області.
На виконання Указу Президента України щодо забезпечення життєдіяльності осіб з обмеженими можливостями, за пропозицією відділу пасажирських перевезень, зв'язку та розгляду телекомунікацій підприємствами МПП «ТФТ», ТОВ ВКФ «Гуріг - сервіс» та ТОВ «Алан - техно» обладнано 6 автобусів засобами безперешкодного доступу осіб з обмеженими можливостями, вартість кожного пристрою складала більш 32 тис. грн., та встановлено умову щодо обладнання зазначеними приладами ще по одному автобусу кожного підприємства - перевізника міста.
Виконкомом міської ради розроблено Програму розвитку електротранспорту у м. Миколаєві на 2007 - 2015 рр., якою передбачено щорічне придбання 5-7 одиниць електротранспорту за кошти державного та міського бюджетів. На жаль, на даний час зазначену Програму виключено з державного фінансування.
Враховуючи рекомендації виконкому міської ради, екологічних служб та постійних комісій міської ради, керівники підприємств - перевізників першочергово закупають автобуси, які обладнано газовими системами, двигунами типу «Євро-1» та «Євро-2», що значно знижує вплив транспорту загального користування на екологічну обстановку в м. Миколаєві.
Враховуючи вказане вище, у цілому рівень забезпечення населення пасажирськими перевезеннями по основних показниках є задовільним. Однак у робочому порядку, з урахуванням звернень та пропозицій громадян, виконкомом Миколаївської міської ради вносяться відповідні зміни до схем руху автобусних маршрутів.
 
Головні проблеми:
недостатня кількість автобусів великої та середньої пасажиромісткості для обслуговування маршрутів загального користування;
нераціональне відношення між різноманітними видами і типами рухомого складу, що обслуговує маршрути;
невикористання більшої частини другорядних вулиць міста з причини їх неприродності;
недостатнє фінансування заходів, спрямованих на реконструкцію та капітальний ремонт другорядних вулиць;
відсутність єдиної диспетчерської служби, яка може забезпечити своєчасне реагування
та коректування кількості транспортних засобів на маршрутах міста, напрямок та інтервал руху автобусів;
відсутність у повному обсязі, компенсації збитків, що несуть автопідприємства під час перевезення пільгових категорій пасажирів автобусами в режимі роботи "маршрутне таксі" та "експрес";
подальше удосконалення транспортного обслуговування населення м.Миколаєва можливе за умови розроблення концептуальних напрямків розвитку і відповідної програми їхньої реалізації.
 
Цілі і пріоритети на 2011-2014 роки:
удосконалення організації управління транспортним комплексом міста;
забезпечення відповідності  якості обслуговування пасажирів відповідно до вартості проїзду;
досягнення найбільш раціонального співвідношення між різноманітними (за пасажиромісткістю) типами рухомого складу, задіяного в обслуговуванні міських маршрутів;
удосконалення маршрутної мережі з урахуванням забезпечення регулярним транспортним сполученням віддалених районів міста та організації роботи соціально важливих маршрутів міського пасажирського транспорту з урахуванням інтересів громадян пільгових категорій;
координація   роботи   всіх   видів   транспорту   (створення   єдиної диспетчерської служби);
формування сприятливого інвестиційного клімату, забезпечення гарантій окупності інвестицій для підприємств;
забезпечення безпеки й охорони навколишнього середовища;
забезпечення безпеки пасажирів на міських автобусних маршрутах;
придбання автобусів середньої та великої пасажиромісткості за кошти інвесторів;
забезпечення обставин одержання кредитів на придбання нового рухомого складу, заставним майном якого буде виступати вже придбаний транспорт.
 
Шляхи та заходи  розв’язання головних проблем
 та досягнення поставлених цілей:
Реалізація заходів Програми розвитку електротранспорту м.Миколаєва на 2007-2015 роки, Програми розвитку автомобільного транспорту загального користування в м.Миколаєві на 2008-2015 рр., Програми розвитку дорожнього руху та його безпеки в м. Миколаєві на 2008-2012 роки:
введення нових, оптимізація діючих, ліквідація нераціональних маршрутів на основі системних досліджень пасажиропотоків;
збереження і розвиток електротранспортної інфраструктури та маршрутної мережі;
проведення модернізації та технічного переоснащення рухомого складу міського електротранспорту з метою зменшення ним енергоспоживання;
забезпечення заміни фізично зношених трамвайних вагонів і тролейбусів сучасним рухомим складом;
залучення в організації регулярного транспортного сполучення другорядних вулиць міста та виведення автобусних маршрутів, на яких автобуси працюють в режимі „маршрутного таксі”, з основних магістралей міста;
розроблення та впровадження схеми організації дорожнього руху, побудованої на раціональному, рівномірному транспортному навантаженні вулиць центральної частини міста з використанням одностороннього руху;
групова заміна мікроавтобусів, особливо малої місткості (типу ГАЗель), задіяних в обслуговуванні міських автобусних маршрутів загального користування, на мікроавтобуси середньої та великої пасажиромісткості.
 
Очікувані результати:
оптимізація та вдосконалення маршрутної мережі;
оновлення парку громадського транспорту та рухомого складу міського електротранспорту;
зростання якості надання транспортних послуг, підвищення безпечності руху транспорту та пішоходів.
 
З метою забезпечення потреби населення міста в основних продовольчих товарах та недопущення їх дефіциту проводиться робота щодо розробки прогнозних балансів виробництва та споживання основних продуктів харчування.
З метою стабілізації цінової ситуації на споживчому ринку, забезпечення громадян міста продовольчими товарами за доступними цінами та недопущення зростання цін на основну продовольчу групу товарів здійснюється систематичний контроль за цінами в сфері торгівлі - на продовольчих ринках та об'єктах роздрібної торгівлі, щодекадно проводиться моніторинг рівня цін на борошно, хліб, крупи, макаронні вироби, цукор. На хлібопекарських підприємствах міста щотижнево проводиться моніторинг обсягів виробництва хліба та хлібобулочних виробів, залишків борошна, контроль за відпускними цінами.
Вживаються заходи щодо недопущення та оперативного виявлення фактів необгрунтованого підвищення рівня цін на хліб та основні види продуктів харчування. Систематично згідно із затвердженими графіками проводяться перевірки торговельної мережі міста.
За результатами перевірок та інформацією Державної інспекції контролю за цінами в Миколаївській області щодо порушень суб'єктами господарювання розпорядження облдержадміністрації від 28.05.08 № 253-р «Про встановлення граничних торговельних надбавок на окремі продовольчі товари» проводяться засідання координаційної ради з питань організації та контролю за роботою об'єктів торгівлі, закладів ресторанного господарства, ринків та комплексів торговельних павільйонів.
Виконавчим комітетом Миколаївської міської ради проводиться робота щодо сприяння розвитку власної торговельної мережі підприємств -виробників. Підприємствам роздрібної мережі пропонується підвищити питому вагу реалізації продукції виробленої місцевими товаровиробниками в загальному обсязі реалізації продовольчих товарів. Пропонується забезпечити раціональну інфраструктуру побутового обслуговування населення на території міста шляхом відкриття нових, реконструкції та модернізації існуючих об'єктів, наближення їх до місць проживання та роботи городян.
 
Головні проблеми:
повільне зниження частки продажу споживчих товарів через ринки, що обмежує конвертацію фінансових активів у грошовий офіційний обіг;
низький рівень обслуговування покупців при здійсненні торговельної діяльності на речових та продовольчих ринках;
висока частка так званого «повторного» опту, що негативно впливає на ціноутворення;
недосконалість системи контролю за якістю і безпекою продукції всіх видів робіт (послуг), яка б гарантувала споживачам придбання споживчих товарів належної якості;
висока частка нелегальної діяльності та доходів «тіньових виробників».
 
Цілі і  пріоритети на 2011-2014 роки:
підвищення ефективності державного захисту прав споживачів;
посилення контролю за якістю і безпекою продукції та всіх видів робіт (послуг);
задоволення попиту населення міста на товари, в тому числі першої необхідності, у повному обсязі, за доступними цінами та гарантованої якості;
формування торговельної інфраструктури з урахуванням відповідних нормативів забезпеченості мешканців об’єктами торгівлі і побуту;
розширення доступності соціально значимих послуг побутового обслуговування.
 
Шляхи та заходи  розв’язання головних проблем
 та досягнення поставлених цілей:
здійснення постійного та ефективного контролю за дотриманням чинного законодавства щодо захисту прав споживачів, запобігання реалізації на споживчому ринку неякісних, фальсифікованих та небезпечних для життя і здоров'я людей товарів;
підтримка вітчизняного товаровиробника;
ліквідація несанкціонованої і стихійної торгівлі;
розробка та прийняття нормативно-правових актів щодо оптимізації місцевого оподаткування підприємницької діяльності у сфері послуг;
продовження практики проведення обстежень торговельної мережі щодо наявності продуктів харчування, які включено до споживчого кошика, та дотримання вимог ціноутворення для товарів з визначеним розміром торговельної надбавки.
 
Очікувані результати:
збільшення обсягу роздрібного товарообігу, зростання в його структурі товарів вітчизняного виробництва;
збільшення кількості стаціонарних магазинів, об'єктів ресторанного господарства;
збільшення кількості діючих підприємств побутового обслуговування;
збільшення обсягів реалізації побутових послуг;
збільшення обсягів реалізації якісних та безпечних товарів, що реалізуються в торговельній мережі та на ринках міста;
формування цивілізованої інфраструктури галузі торгівлі, ресторанного господарства та побутових послуг;
наповнення споживчого ринку необхідними для населення товарами і послугами;
надання високоякісних побутових послуг населенню із застосуванням нового технологічного обладнання; здешевлення цін за рахунок проведення ярмарків.
ОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА  ДІЯЛЬНІСТЬ
 
На сьогодні Миколаїв підтримує дружні стосунки з містами близького і далекого зарубіжжя, його партнерами є Москва (Російська Федерація), Санкт-Петербург (Російська Федерація), Могильов (Республіка Білорусь), Тирасполь (ПМР), Дечжоу (КНР), Трієст (Італія), Бурса (Туреччина), Боржомі (Грузія).
Між містами-партнерами підписані угоди про співпрацю, якими передбачено співробітництво у сфері економіки, культури, освіти і спорту.
Розвивається взаємодія і в економічній сфері. Переважно це проведення спільних виставок промислових підприємств.
Миколаїв є членом Міжнародного Чорноморського Клубу, Міжнародної Асамблеї столиць та великих міст, Всесвітньої Ради Місцевих Екологічних Ініціатив та активно співпрацює з іншими міжнародними організаціями, які працюють в Україні відповідно до міжнародних угод.
Підприємства Миколаєва співпрацюють з партнерами з- понад 100 країн світу, у тому числі із 9 країн СНД та усіх країн ЄС (27). Основу товарної структури експорту міста складає продукція рослинного походження, хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, механічне та електричне обладнання, а імпорту – мінеральні продукти, недорогоцінні метали та вироби з них, механічне та електричне обладнання, транспортні засоби та шляхове обладнання, продукція хімічної та пов’язаної з нею галузей промисловості, продукція рослинного походження. 
 
Головні проблеми:
низька ефективність підготовки до інтеграції України в ЄС;
недостатнє використання потенціалу торгово-економічного співробітництва з країнами СНД, іншими перспективними торговельними партнерами й регіональними інтеграційними об’єднаннями;
надмірний рівень зовнішньої заборгованості та фінансова залежність країни;
низька диверсифікованість українського експорту (товарна й географічна);
проблема відшкодування ПДВ експортерам;
слабка мотивація у пошуку партнерів через недосконале законодавство;
низька конкурентоспроможність товарів, що виробляються господарським комплексом міста, та недостатній рівень доступу українських товарів і послуг до зовнішніх ринків;
застарілість і зношеність основних фондів підприємств.
 
Цілі і пріоритети на 2011 – 2014 роки:
поглиблення інтеграції Миколаєва у світовий простір шляхом розширення економічних, культурних, наукових, освітніх, туристичних, спортивних та інших міжнародних контактів; удосконалення структури експорту й імпорту, розширення ринків збуту продукції та захист економічних інтересів  міських виробників.
 
Шляхи та заходи розв’язання головних проблем
та досягнення поставлених цілей:
укладення угод про встановлення побратимських/партнерських відносин з містами Вісбаден (Німеччина), спільнота Аеродром Скоп’є (Республіка Македонія), Долгопрудне (Московська область, Російська Федерація), Усі (КНР);
проведення роботи, пов’язаної з членством м. Миколаєва в Міжнародному Чорноморському Клубі, Міжнародній Асамблеї столиць та великих міст, Всесвітній Раді Місцевих Екологічних Ініціатив, налагодження співпраці з іншими міжнародними організаціями;
продовження співпраці з містами – партнерами;
підготовка візитів/ прийомів делегацій міської ради до міст-партнерів;
участь у роботі щорічних міжнародних форумів, заходів, у семінарах, конференціях з питань залучення інвестицій та розвитку міжнародних зв’язків;
поширення відомостей про зовнішньоекономічну діяльність та міжнародне співробітництво міста в засобах масової інформації;
розповсюдження рекламних проспектів та буклетів, спрямованих на розвиток зовнішньоекономічної діяльності та міжнародного співробітництва, а також поліпшення інвестиційного клімату в місті, серед дипломатичних представників іноземних держав в Україні, українських посольств та консульств за кордоном;
проведення семінарів, круглих столів з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за участі провідних міжнародних та вітчизняних фахівців;
сплата членських та цільових внесків виконавчим комітетом Миколаївської міської ради до асоціацій органів місцевого самоврядування та інших форм добровільних об’єднань.
 
Очікувані результати:
Ефект від розвитку зовнішньоекономічної діяльності міста виявиться, по-перше, в бюджетній сфері завдяки збільшенню податкових платежів експортоорієнтовних і спільних підприємств; по-друге, в інвестиційній – за рахунок припливу іноземних інвестицій і збільшення вітчизняних інвестицій; по-третє, у виробничій – за рахунок модернізації технологічної й виробничої бази; по-четверте, у соціальній – за рахунок збільшення зайнятості при нарощуванні експортного виробництва, відкриття спільних підприємств.
У результаті підвищиться продуктивність і конкурентоздатність виробництва, буде спостерігатись економічна стабілізація підприємств, більш повно задовольняться потреби населення, зросте престиж міста на внутрішньому та зовнішньому ринках.
 
Реалізація політики міської влади у сфері демографічного розвитку полягає у комплексному підході, який передбачає цілеспрямовану роботу із сім’єю, дітьми та молоддю, забезпечує створення умов для їх становлення й розвитку, вирішенні основних завдань з поліпшення їх соціального становища, соціального самопочуття та можливостей в разі досягнення істотних позитивних успіхів у сфері охорони здоров’я, морально-етичного виховання.
Демографічна ситуація в м. Миколаєві  характеризується поступовим зменшенням населення міста.



Існуючі рівні народжуваності і смертності не забезпечують простого відтворення населення.
Зміну коефіцієнтів народжуваності та смертності (відповідно кількість народжених та померлих на 1000 жителів) надано в діаграмі:



  Зміни у віковій структурі населення свідчать про його постаріння.
Спостерігається зменшення частки населення молодшого за працездатний вік і збільшення – людей похилого віку.
           2002 рік                                                                                    2010 рік



Головні проблеми:
зростання демографічного навантаження на працюючих;
значні обсяги нелегальної трудової міграції;
старіння населення, суттєві зміни в статево-віковій структурі, зниження рівня життя населення.  
 
Цілі і пріоритети на 2011-2014 роки:
збереження тенденцій зростання рівня народжуваності та зменшення рівня смертності населення;
розвиток системи надання житлових і споживчих кредитів молодим сім'ям із частковим їх погашенням при народженні дитини;
розроблення комплексу заходів щодо поліпшення умов праці із дотриманням вимог її охорони;
забезпечення якості життя та створення сприятливого середовища для демографічного відтворення населення.
 
Шляхи та заходи  розв’язання головних проблем
та досягнення поставлених цілей:
популяризація серед населення моделі дводітної сім’ї;
впровадження комплексу заходів, спрямованих на збереження репродуктивного здоров’я населення, проведення спеціальних програм статевого виховання у межах шкільної освіти, розширення мережі медичних закладів, консультаційних та діагностичних кабінетів з проблем планування сім’ї та лікування безпліддя;
пропаганда здорового способу життя, розвиток мережі закладів фізичної культури і спорту;
доступність кваліфікованої  медичної допомоги, передусім первинної медико-санітарної;
сприяння розвитку на якісно новому рівні системи дитячого дошкільного виховання і ранньої освіти дітей, підвищення якості обслуговування, використання нових форм організації роботи на засадах різних форм власності.
 
Очікувані результати:
поліпшення економічних, соціальних, медичних, психологічних та інших передумов, які впливають на демографічний розвиток, покращання процесів відтворення населення на основі відновлення сімейних цінностей, виховання свідомого батьківства, поліпшення соціального становища одиноких молодих батьків, матерів, які самі виховують дітей, формування здорового способу життя дітей та молоді шляхом набуття навичок збереження і зміцнення здоров’я, розвитку особистих якостей;
зменшення рівня смертності серед чоловіків працездатного віку;
підвищення тривалості життя в старших вікових групах;
забезпечення дітей шкільного віку якісними послугами з оздоровлення та відпочинку, насамперед дітей, які потребують соціальної підтримки.
 
Аналіз ринку праці у м. Миколаєві протягом 2007–2010 років свідчить про деяке покращання ситуації в економіці і, відповідно, у сфері зайнятості населення.
Середньооблікова чисельність штатних працівників по м. Миколаєву складає 213,3 тис. осіб та має тенденцію до збільшення. У 2008 році ця цифра складала 215,3 тис. осіб, в 2009 - 211,4 тис. осіб.
На обліку в державній службі зайнятості на 01.11.10 перебувало 2939 незайнятих трудовою діяльністю осіб.
За сприяння районних центрів зайнятості на вільні та новостворені робочі місця працевлаштовано за 9 місяців 2010 року  5048 осіб, в 2008 році -7734 особи,  в 2009 - 6447 осіб.
          Рівень зареєстрованого безробіття  залишається на одному рівні.


  Слід відзначити, що цей показник значно нижчий середньообласного рівня (1,8 %).
У місті забезпечується виконання міської Програми зайнятості населення на 2010 - 2011 роки, затвердженої рішенням міської ради від 22.04.10 №45/6. На 2010 рік передбачено створити 10157 робочих місць. Згідно з моніторинговими даними на 01.11.10, створено 10773 одиниці, що складає 106,1 % від завдання.

Рік

Створено нових робочих місць

З них:

За рахунок дотацій служби зайнятості

в економіці

в інших сферах діяльності

кількість

%

кількість

%

2008

13884

9763

70,3

4121

29,6

616

2009

10663

9848

92,3

815

7,6

18

2010

10773

8326

77,2

1701

5,7

234


З року в рік зменшується надходження заявок до центру зайнятості щодо потреби в кадрах. Тому на цей час залишається досить високий рівень навантаження на вільне робоче місце.

Рік

Вільних робочих місць і вакансій на кінець року

У тому числі :

Навантажен-ня на кожне вільне робоче місце, вакансію

робітничих

місць

службов-ців

без певної

кваліфікації

2008

1016

482

413

121

3 особи

2009

431

173

214

44

7 осіб

2010

689

285

305

99

4 особи


До серйозних ризиків на ринку праці слід віднести диспропорції між професійно-кваліфікаційним складом безробітних громадян та вимогами роботодавців щодо фахової підготовки претендентів на вільні робочі місця та вакансії.
Сьогодні місто відчуває значний дефіцит будівельників,машиністів,монтажників, токарів, слюсарів, водіїв, працівників інженерних спеціальностей, а їх підготовка відстає від потреб.
Використання роботодавцями найманої праці без належного оформлення трудових відносин в порушення чинного законодавства призводить до тіньової зайнятості. З метою детінізації трудових відносин районними і міською комісіями з легалізації зайнятості проводяться рейди - обстеження суб’єктів господарювання.

Рік

Кількість обстежених СГД

Виявлено порушень у частині неоформлених трудових відносин

2008

1173

566

2009

1013

394

25.11.10

920

219


Головні проблеми:
невідповідність професійно-кваліфікаційного рівня незайнятих громадян сучасним вимогам ринку праці;
існування диспропорції між попитом на робочу силу і її пропозицією;
застосування на підприємствах, установах та організаціях режиму неповного робочого дня, тижня;
відсутність на державному рівні повноважень з питань легалізації зайнятості;
неврахування створених робочих місць на підприємствах, які мають юридичну адресу за межах міста;
застосування цивільно-правових договорів, які дозволяють уникнути сплати внесків до соціальних фондів та оподаткування заробітків;
невизначення причини припинення права на зайняття підприємницькою діяльністю за умов порушення трудового законодавства в чинному законодавстві. 
                              
Цілі і пріоритети розвитку на 2011-2014 роки:
недопущення зростання рівня безробіття;
збереження кадрового потенціалу підприємств та соціальних гарантій безробітним громадянам;
зменшення дисбалансу між пропозицією та попитом на робочу силу;
забезпечення розширення сфери застосування праці та поліпшення структури зайнятості шляхом створення  робочих місць  та легалізації вже існуючих;
професійна підготовка кадрів  та підвищення кваліфікації за кошти підприємств та центрів зайнятості.
    
Шляхи та заходи розв’язання головних проблем
та досягнення поставлених цілей:     
сприяння розширенню сфери застосування праці за рахунок створення робочих місць через реалізацію інвестиційних проектів, направлення коштів ФЗДССУВБ та роботодавців на організацію та проведення  громадських робіт та надання дотацій, у тому числі для забезпечення молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем;
забезпечення проведення перевірок підприємств, установ, організацій міста з питань використання робочої сили та профнавчання на виробництві, у межах чинних повноважень;
запобігання масовим вивільненням працівників з підприємств, установ, організацій міста;
розгляд на міському координаційному комітеті питань щодо сприяння зайнятості населення, за поданням центрів зайнятості, підприємств, де передбачаються масові вивільнення, застосовуються механізми прихованого простою, надання відпусток без збереження оплати  на тривалий термін;  
посилення мотивації до легальної продуктивної праці шляхом проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи з метою формування в суспільстві негативного ставлення до нелегальних трудових відносин;
забезпечення дотримання трудового законодавства роботодавцями стосовно праці осіб з обмеженими фізичними можливостями, з метою їх інтеграції в суспільство та виконання індивідуальної програми реабілітації;
реалізація заходів міської Програми зайнятості на 2010-2011 роки;
розширення сфери застосування праці та поліпшення структури зайнятості шляхом створення та легалізації вже існуючих;
вивчення стану використання робочої сили, професійного навчання та підвищення кваліфікації кадрів на підприємствах, в установах та організаціях міста різних форм власності, надання методичної та консультативної допомоги підприємствам щодо професійного розвитку персоналу відповідно до чинного законодавства.
 
Очікувані результати:
Щороку в усіх сферах економічної діяльності забезпечуватиметься розширення сфери докладання праці шляхом створення робочих місць з гідними умовами та оплатою праці, з них більше 50% - за рахунок малого підприємництва та зниження рівня безробіття в 2014 році до 0, 4%.
Створення  робочих місць  та легалізації вже існуючих:
2011- 11тис. р.м.;
2012 -11 тис. р.м.;
2013- 11,5 тис. р.м.;
2014-11,5 тис. р.м.
 
Періоди реалізації:
У 2011 році очікуються зміни на ринку праці, пов'язані з поступовим виходом економіки  з кризи. Зусилля органів влади у сфері зайнятості будуть спрямовані на мінімізацію наслідків фінансової кризи та поліпшення ситуації на ринку праці. З цією метою передбачається забезпечити розширення сфери  застосування праці шляхом створення робочих місць, у тому числі для соціально незахищених верств населення.
У другому періоді (2012-2013 рр.) продовжиться закріплення позитивних тенденцій у сфері зайнятості населення. У процесі реалізації державної політики зайнятості особлива увага буде приділятися вирішенню питань щодо посилення мотивації до продуктивної праці, забезпечення ефективного використання робочої сили; дотримання трудових прав і гарантій працівників, недопущення випадків  використання праці найманих працівників без належного  оформлення трудових відносин з роботодавцями. 
У третьому періоді (2014 р.) передбачається формування цивілізованого ринку праці, який передбачає створення робочих місць завдяки реалізації інвестиційних проектів, розвитку підприємництва, забезпечення працівникам гідних умов праці та умов для їх професійної підготовки, збалансування попиту та пропозиції  робочої сили.
 
Основні напрямки політики у сфері оплати праці: забезпечення випереджаючого зростання вартості робочої сили порівняно з іншими складовими доходів населення, регулювання державою мінімальної заробітної плати для всіх секторів економіки, посилення державного впливу на нормування праці, упорядкування умов праці працівників бюджетної сфери.
На виконання доручень Президента України і Уряду України, заходів Концепції дальшого реформування оплати праці в Україні, якою визначені основні напрямки та механізми підвищення рівня заробітної плати, відновлення її основних функцій, у місті проводиться цілеспрямована робота щодо поліпшення загальної ситуації в сфері оплати праці. Завдяки вжитим заходам середньомісячна заробітна плата одного працюючого має стійку тенденцію до зростання. 



Разом з цим, протягом останніх років спостерігається сповільнення темпів зростання фонду оплати праці порівняно до темпів приросту середньомісячної заробітної плати. Основною причиною цього є: скорочення обсягів виробництва на підприємствах окремих видів економічної діяльності, зростання кількості працівників, що працюють на умовах неповної зайнятості, та скорочення чисельності штатних працівників.
          
Головні проблеми:
несвоєчасність виплати заробітної плати;
недотримання норм чинного законодавства про оплату праці на окремих підприємствах міста;
складне фінансове становище значної кількості суб’єктів господарювання міста;
недостатній рівень ведення судово-претензійної роботи з дебіторами;
укладання договорів на виконання робіт без врахування передплати (авансування).
 
Цілі і пріоритети на 2011-2014 роки:
створення нових робочих місць на основних бюджетоутворюючих підприємствах міста;
зниження кількості працівників, що працюють на умовах неповної зайнятості та перебувають в адміністративних відпустках;
підвищення вартості робочої сили в установах бюджетної сфери, насамперед у соціальній (як найбільш розвиненій) сфері, яка має найнижчий рівень оплати праці;
підвищення  розміру середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки;
зниження частки працюючих з рівнем заробітної плати, нижчим за середній показник по місту.
 
Шляхи та заходи  розв’язання головних проблем
та досягнення поставлених цілей:
вивчення ситуації на підприємствах міста, які перебувають у кризовому стані, для внесення пропозицій щодо відновлення виробництва та збереження ефективних робочих місць;
сприяння зростанню реальної заробітної плати за рахунок збільшення обсягів виробництва якісної продукції, а також продуктивності праці, фінансової стабілізації підприємств;
сприяння забезпеченню виплати поточної заробітної плати та погашенню заборгованої заробітної плати на підприємствах різної форми власності;
виконання генеральної, галузевих і регіональних угод, положень концепції подальшого реформування оплати праці в Україні;
недопущення зниження оплати праці в бюджетній сфері за рахунок коштів бюджету м.Миколаєва;
здійснення обстежень підприємств, установ і організацій міста Миколаєва з метою контролю за дотриманням вимог законодавства щодо своєчасності та не нижче визначеного державою мінімального розміру виплати заробітної  плати;
проведення засідань міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат з метою надання відповідальним посадовим особам підприємств-боржників доручень, спрямованих на погашення заборгованості із заробітної плати;
недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати в установах і організаціях бюджетної сфери, а також на підприємствах комунальної власності.
 
Очікувані результати:
зростання  середньомісячної заробітної плати по м. Миколаєву;
скорочення заборгованості з виплати заробітної плати;
зменшення частки штатних працівників, яким своєчасно не виплачено заробітну плату.
 
Головними цілями в сфері соціального захисту населення є забезпечення, у межах своїх повноважень, реалізації державної соціальної політики у сфері соціального захисту населення: призначення допомоги сім’ям з дітьми; малозабезпеченим сім’ям; інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам; тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів; державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та інвалідам і допомоги на догляд; державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям та прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомним сім’ям за принципом „гроші ходять за дитиною” та житлових субсидій населенню, а також у сфері соціальної допомоги населенню, вирішення проблем бідності, надання різних видів соціальних послуг для позитивних зрушень  у рівні та якості життя населення.   
З метою поліпшення матеріально-побутових умов проживання, за рахунок коштів бюджету міста, громадянам, у разі виникнення у них складних життєвих обставин, надається адресна грошова допомога.
Однією із форм соціального захисту громадян похилого віку є організація обслуговування на дому. У місті Миколаєві функціонує чотири відділення соціальної допомоги вдома, метою яких є соціальне обслуговування громадян, які не здатні до самообслуговування, у зв’язку з частковою втратою рухової активності, і потребують сторонньої допомоги, соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в домашніх умовах.
Значною ділянкою у сфері соціальної допомоги є робота чотирьох відділень соціально-медичних послуг, діяльність яких спрямована на підтримання життєдіяльності і соціальної активності пенсіонерів та інвалідів, відновлення втрачених чи порушених функцій, а також на надання комплексу профілактичних та соціально-оздоровчих заходів (проведення лекцій, зустрічей, бесід), організація консультацій щодо запобігання виникненню та розвитку можливих органічних та психічних розладів особи, підтримки її здоров’я.  
Наступним напрямком роботи є організація надання адресної натуральної допомоги. Чотири відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, що діють у місті, проводять обстеження матеріально-побутових умов проживання населення, забезпечують громадян, які перебувають у складній життєвій ситуації, одягом, взуттям, іншими предметами першої потреби, продовольчими та промисловими товарами, організовують надання на платній та безоплатній основі швацьких, перукарських послуг, послуг з прання білизни.     
Для виконання державної соціальної політики України, пріоритетним напрямком якої є реабілітація інвалідів, у місті створено міське відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів, головною метою якого є надання реабілітаційних послуг, спрямованих на відновлення оптимального фізичного, інтелектуального, психічного і соціального рівня дітей з вадами фізичного або інтелектуального розвитку.
Для тимчасового або постійного проживання громадян похилого віку та інвалідів, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування, в місті діє міський притулок для громадян похилого віку та інвалідів, який є стаціонарною соціально-медичною установою.
Турбота про безпритульних – одне з найважливіших завдань громади. Бездомна людина має право на соціальний захист, в цьому головне призначення центру реінтеграції бездомних громадян. Центр сприяє відновленню втрачених прав і поверненню до самостійного, повноцінного життя бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, надає можливість реалізувати їх права, гарантовані Конституцією України, а також запобігає поширенню інфекційних захворювань.
 
Цілі і пріоритети на 2011-2014 роки:
розширення та розвиток соціальної структури, удосконалення її роботи щодо соціального захисту населення;
забезпечення своєчасного, якісного та в обсягах, передбачених чинним законодавством, надання соціальних послуг;
координація діяльності органів влади, трудових колективів, громадських установ та інших організацій міста щодо соціального забезпечення  населення.  
 
Шляхи та заходи  розв’язання головних проблем
та досягнення поставлених цілей:
сприяння реалізації діючого законодавства в частині надання населенню різних видів державної допомоги, компенсацій, пільг та субсидій;
здійснення контролю за правильним нарахуванням пільг громадянам, які мають на них право, та забезпечення своєчасного відшкодування збитків, пов’язаних з наданням пільг;
з метою поліпшення матеріально-побутових умов проживання за рахунок коштів бюджету міста забезпечення надання адресної грошової допомоги:
            - громадянам міста у разі виникнення у них складних життєвих обставин;
- дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, що навчаються в середніх спеціальних навчальних закладах і профтехучилищах;
            - інвалідам по зору І та ІІ груп для компенсації вартості житлово-комунальних послуг;
- членам сімей військовослужбовців, які загинули в Афганістані або стали інвалідами внаслідок загального захворювання, на встановлення 100% знижки плати за користування житлом та комунальними послугами;
            - сім’ям загиблих та померлих учасників бойових дій в Афганістані;
            - особам похилого віку, яким виповнилося 100 і більше років;
            - громадянам міста до державних та знаменних дат; 
передбачення коштів міського бюджету для звільнення від сплати за соціальне обслуговування у відділеннях соціальної допомоги вдома міського територіального центру громадян, які мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу, коли такі рідні належать до малозабезпечених і отримують державну соціальну допомогу у встановленому законодавством порядку, є особами похилого віку, визнані інвалідами, залежні від психоактивних речовин, алкоголю, перебувають у місцях позбавлення волі тощо;
відкриття та утримання бюджетної установи міського центру реабілітації дітей-інвалідів для надання медичної, соціальної, психологічної, професійно-орієнтаційної допомоги;
добудова житлового корпусу притулку для громадян похилого віку та інвалідів;
будівництво нового житлового комплексу міського притулку для громадян похилого віку та інвалідів, у тому числі проектні роботи;
реконструкція адміністративної будівлі по вул.Миколаївській, 26 для розміщення управління соціальних виплат та компенсацій Ленінського району департаменту праці та соціального захисту населення;
забезпечення фінансування міської харчової технологічної лабораторії для здійснення технологічних послуг та виконання лабораторних робіт за рахунок коштів бюджету міста (2011 рік).
 
Очікувані  результати:
            Організація конкретних напрямів і заходів з соціального захисту населення дозволить охопити більший відсоток громадян, які потребують соціального захисту, а саме:
посилити адресну спрямованість соціальної допомоги:,
удосконалити соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) одиноким та одинокопроживаючим громадянам похилого віку, інвалідам у міському територіальному центрі та міському притулку для громадян похилого віку та інвалідів;
охопити більшу кількість бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, для надання послуг у центрі реінтеграції бездомних громадян;
забезпечити соціальну підтримку жінок, що знаходяться у важких екстремальних умовах, які пов’язані з відсутністю житла та документів, у філії центру реінтеграції бездомних громадян для жінок.  
 
Житлово-комунальне господарство – важлива галузь міського господарства, її реформування – одне з головних завдань, спрямованих на забезпечення сталого функціонування міста.
Становлення ринкової, соціально орієнтованої економіки вимагає нових підходів до
регулювання такої важливої сфери як житлово-комунальна, яка покликана забезпечити комфорт мешканцям міста.
Житлово-комунальний комплекс міста є великою, специфічною і складною підсистемою місцевої економіки, яка складається із значної кількості взаємопов’язаних нелінійних підсистем, що функціонують у нестійкому режимі в динамічному зовнішньому середовищі.
 
Житлове господарство
Житловий фонд, який перебуває в комунальній власності міста, станом на 01.11.10 складається з 3084 будинків, загальною площею 7,01 млн. кв. м, житловою площею 4,27 млн. кв. м., 126532 квартир, з яких приватизовано - 109580 або 86,6%.
У житлових будинках нараховується 1656 ліфтів, 1755 будинків мають системи центрального опалення, 34 будинки обладнані системами пожежогасіння і димовідведення. У дворах старої забудови розташовано 227 дворових туалетів, 75 водорозбірних колонок.
За останні роки до комунальної власності міста прийнято житловий фонд та гуртожитки від ДАХК „Чорноморський суднобудівний завод”, ВАТ “Дамен Шіпярдс Океан”, ДП „Суднобудівний завод ім.61 комунара”, АТВТ “Завод “Екватор”, ДУ-11 залізничної дороги, корпорації “Укрбудматеріали”, ЗАТ “Завод будматеріалів” ДП „НВКГ „Зоря” – „Машпроект” та інших підприємств, загальною площею 1,6 млн.кв.м., та планується передача до комунальної власності житла відомчого житлового фонду АТ будівельної фірми “Миколаївбуд”, ДП ЖЕД “Будівельник”, АТ “ЕВІС”  тощо.
 
Витрати на капітальний ремонт та утримання житлового фонду
комунальної власності міста (млн.грн)



Але цих коштів було недостатньо для вирішення всіх проблем, у зв’язку з великою потребою в капітальному ремонті покрівель, ліфтів, систем опалення, мереж водопроводу і каналізації, сходів, балконів, міжпанельних швів на міських житлових будинках.
Кожний четвертий будинок потребує проведення капітального ремонту, водночас протягом останніх років обсяги виконання капітального ремонту житла залишаються на рівні 10-15% від розрахункової нормативної потреби.
На сьогодні потребують невідкладного ремонту покрівлі в 583 будинках, що складає 494,7 тис кв. м. на суму 65 млн. грн., герметизації стиків – 312 будинків, що складає 245 км на суму 13,7 млн.грн., ремонту внутрішньобудинкових мереж водо -, теплопостачання – 575 будинків на суму 20 млн.грн., ремонту фасадів – 863 будинки на суму 24 млн.грн.
На даний час у комунальній власності міста 755 ліфтів відпрацювали нормативний термін експлуатації – 25 років, потребують заміни.  
У всіх житлових будинках комунальної власності, обладнаних системами пожежогасіння, димовидалення та пожежної сигналізації, дані системи перебувають в неробочому стані і потребують відновлення.
 
 
Головні проблеми:
відсутність ефективного власника багатоквартирних будинків, як цілісного житлового комплексу;
недостатня конкуренція  на ринку товарів і послуг у сфері житлово-комунального господарства;
несвоєчасне оновлення основних фондів;
низький рівень впровадження енергозберігаючих технологій;
традиція неощадливого використання ресурсів;
відсутність комплексної системи обліку та регулювання споживання води, газу, теплової енергії на всіх етапах виробництва, транспортування, постачання та споживання житлово-комунальних послуг;
відсутність механізму стягнення заборгованості з населення за житлово-комунальні послуги;
хронічне недофінансування капітального ремонту житлового фонду та, як наслідок, значне погіршення технічного стану інженерного обладнання, окремих конструктивних елементів будівель, наявність ветхого та аварійного житла. Це не дозволяє розпочати роботу з реконструкції житлових будинків першої масової серії забудови;
несвоєчасне та в неповному обсязі відшкодування збитків підприємствам житлово-комунального господарства, пов’язаних з наданням окремим категоріям громадян субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг;
недостатність залучення у галузь інвестицій та обігових коштів, що призвело до морального та фізичного зносу основних фондів підприємств, підвищення аварійності комунальних об’єктів, збільшення питомих та непродуктивних витрат матеріальних та енергетичних ресурсів, що негативно впливає на рівень та якість надання житлово-комунальних послуг.
Наявна законодавча та нормативна база недостатня і недосконала, не забезпечує правових засад реформування житлово-комунального господарства, взаємовідносин підприємств і організацій галузі та споживачів послуг.
Усе це свідчить про наявність системної кризи в галузі та про міжгалузевий характер проблем, для розв’язання яких і для забезпечення переходу до нової моделі сталого функціонування житлово-комунального господарства необхідне проведення житлово-комунальної реформи.
 
Цілі і пріоритети на 2011-2014 роки:
впровадження енергозберігаючих технологій;
вдосконалення системи управління у житлово-комунальній сфері міста;
створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та залучення населення до утримання житлового фонду;
стимулювання створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків;
зміна менталітету мешканців по відношенню до середовища проживання;
підвищення ефективності використання енергоносіїв та інших ресурсів, радикального зниження енергоємності виробництва, підвищення енергоефективності будинків, створення стимулів та умов для переходу економіки на раціональне використання та економне витрачання енергоресурсів;
стимулювання інноваційної, інвестиційної та енергозберігаючої активності суб’єктів господарювання;
залучення фінансових ресурсів для розвитку галузі.
 
Шляхи та заходи  розв'язання головних проблем
та досягнення поставлених цілей:
впровадження побудинкових тарифів на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, згідно з чинним законодавством (2011-2012 роки);
продовження роботи з розвитку конкурентного середовища надання житлово-комунальних послуг відповідно до постанови КМУ від 21.07.05 № 631 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з надання житлово-комунальних послуг» та рішення Миколаївської міської ради від 17.12.09 № 42/13 «Про затвердження Положення про конкурсну комісію з надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій у житловому фонді комунальної власності міста»;
підготовка пропозицій до центральних органів влади про внесення змін на державному рівні до правил надання населенню послуг з утримання житлових будинків і прибудинкових територій та типових договорів: договору про надання послуг з утримання житлових будинків і прибудинкових територій і договору з виконавцем послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, відповідно впровадження розвитку конкурентоспроможного ринку житлово-комунальних послуг (2011 рік);
підготовка пропозицій до центральних органів влади про затвердження на державному рівні Порядку перевірки кількості та якості житлово-комунальних послуг (2011 рік);
продовження роботи щодо створення будинкових, вуличних, квартальних громадських комітетів, винести на розгляд та широке обговорення з громадою питання введення побудинкових тарифів на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій. Сприяти органам самоорганізації населення з забезпеченням матеріально-технічної бази;
створення банку даних фахівців за спеціальністю -менеджер з ефективного управління в галузі житлово-комунального господарства (2011-2012 роки);
продовження роботи з прийняття до комунальної власності міста відомчого житлового фонду, в тому числі гуртожитків, інженерних мереж та об’єктів житлово-комунального господарства від підприємств та організацій у встановленому законом порядку;
забезпечення беззбиткового функціонування підприємств житлово-комунального господарства міста за рахунок впровадження економічно обґрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги з урахуванням інвестиційної складової. У разі встановлення органом місцевого самоврядування тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, що унеможливлює отримання прибутку, орган, який їх затвердив, зобов’язаний відшкодувати з місцевого бюджету виконавцям – виробникам різницю між затвердженим  розміром тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво цих послуг, відповідно до п.4 ст.31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (2011-2014 роки);
посилення роботи житлово-експлуатаційних підприємств щодо застосування санкцій проти неплатників житлово-комунальних послуг, у т. ч. за узгодженням з департаментом праці та соціального захисту населення шляхом передачі права вимоги боргу, заміни пільг по оплаті житлово-комунальних послуг на адресну грошову допомогу згідно з чинним законодавством;       
вдосконалення роботи міського розрахункового центру, ведення єдиної бази споживачів житлово-комунальних послуг, упорядкування взаємовідносин з надавачами послуг, паспортною та службою соціального захисту по спрощенню процедури отримання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;
організація проведення загальних зборів мешканців житлових будинків щодо створення ініціативних груп та роз’яснення переваг створення об’єднань співвласників житлових будинків і передачі будинку на баланс ОСББ;
технічне переоснащення житлового господарства, скорочення питомих показників використання енергетичних і матеріальних ресурсів на виробництво житлово-комунальних послуг, створення механізму стимулювання використання альтернативних джерел енергії та видів палива;
створення умов для розвитку підприємств з виробництва джерел та видів палива у сфері надання житлово-комунальних послуг;
впровадження концепції пріоритетного виконання капітального ремонту та реконструкції елементів житлових будинків, в яких створюється ОСББ;
організація навчання керівників ОСББ, ОСН, менеджерів з ефективного управління в галузі житлово-комунального господарства;
розробка механізму оформлення земельних ділянок для обслуговування житлового фонду і комунальної інфраструктури;
розробка системи комплексного інформування населення про значні події в місті, рішення міської ради у сфері ЖКГ, для залучення громадян в систему реформування ЖКГ, створення ОСББ, ОСН, інформування населення про стан оплати за житлово-комунальні послуги із залученням існуючих та створенням нових рекламно-інформаційних носіїв;
залучення громади міста до активної участі у розбудові нової системи управління житловим господарством - на основі створення ОСББ, асоціацій ОСББ та тісної співпраці з виконавчими органами міської ради, громадськими організаціями в галузі ЖКГ;
залучення додаткових інвестиційних надходжень для вирішення проблемних питань ЖКГ міста;
забезпечення виконання заходів з енергозбереження у житлово-комунальному господарстві за рахунок власних коштів, інвестицій та капітальних вкладень в першу чергу;
виготовлення технічних паспортів на житлові будинки, а також впровадження системи електронної паспортизації будівель;
проведення капітального ремонту покрівлі та заміна мереж електропостачання  адміністративної будівлі адміністрації  Ленінського району виконкому Миколаївської міської ради (2011 рік);
проведення капітального ремонту даху та фасадної частини адміністративної будівлі адміністрації  Центрального району виконкому Миколаївської міської ради  (2011 рік);
капітальний ремонт адміністративної будівлі адміністрації Заводського району виконкому Миколаївської міської ради (2011 рік);
капітальний ремонт адміністративних будівель відділів соціального розвитку територіальних утворень „Велика Корениха”  та „Мала Корениха”.
 
Комунальне господарство
У місті Миколаєві нараховується 810 вулиць. Загальна протяжність доріг складає 834,9 км, у тому числі з твердим покриттям – 644,6 км, з ґрунтовим – 190,3 км. Міські шляхи сполучають два мости через річки Південний Буг і Інгул, один шляхопровід у Широкій Балці та Аляудська переправа. Зливова закрита каналізація міста має протяжність 56,1 км, налічується 1074 одиниці дощоприймальних колодязів, 888 одиниць оглядових колодязів, 2144 одиниці решіток. На території міста розташовано 94 світлофорних об’єкти, 6500 дорожніх знаків, 27516 одиниць світлоточок зовнішнього освітлення, пляж “Стрілка” та зона відпочинку “Прибій”, 13 цвинтарів, у тому числі 2 діючих, 11 закритих. На утримання цих об’єктів щорічно необхідно 37,4 млн.грн.
Для централізованого питного водопостачання м. Миколаєва використовується вода р.Дніпро та підземних джерел. Протягом 9 місяців 2010 року відпущено води  споживачам 24,3 млн.м3. Загальна кількість будинків, обладнаних централізованим водопостачанням - 38810 од. З них обладнано приладами обліку - 30755 од.
Довжина водопровідної мережі : 1025.0 км, у тому числі:
- аварійних водопроводів                              - 55 км;
- водопровідна мережа водоводів                – 280,7 км;
- водопровідна мережа розвідних мереж    – 744,3 км.
Всього запірної арматури на водопровідній мережі - 2732 одиниці, в т. ч. на водоводах -412 од.; на розвідній мережі -2320 од.; пожежних гідрантів -1179 од.; оглядових колодязів -3000од.; водопровідних колонок -345 од.
Система централізованого водовідведення задовольняє потреби більш як 63% населення міста, індустріальні об’єкти та соціальні заклади.
Довжина каналізаційної мережі :  - 543.4 км, в тому числі:
- аварійних трубопроводів             - 77,6 км;
- самотічної мережі                         - 254 км;
- внутрідворової                              - 152,6 км;
- головні колектори                         - 136,8 км.
 
Головні проблеми:
потреби видаткової частини міського бюджету значно більші за можливості, фінансування з держбюджету мізерні;
відсутність  інвестицій;
несвоєчасне та не в повному обсязі відшкодування збитків підприємствам через незатверджені тарифи;
недосконалість законодавства;
хронічне недофінансування та відсутність обігових коштів призвело до морального та фізичного зносу основних фондів підприємств, підвищення аварійності комунальних об’єктів;
відсутність дієвих механізмів економічного стимулювання енергозбереження та самофінансування   енергозберігаючих    заходів    у    виробничій    сфері    і бюджетній сферах;
стримування розвитку матеріально-технічних баз підприємств через недосконалість діючого законодавства щодо державних закупівель;
недостатнє фінансування енергозберігаючих заходів та проектів;
низький освітній рівень у сфері діяльності з енергозбереження;  
приймання відомчих об'єктів водо-, теплопостачання, водовідведення у вкрай незадовільному технічному стані та без відповідного фінансового забезпечення;
несвоєчасні та неповні розрахунки за надані послуги з теплопостачання, водопостачання та водовідведення.
 
Цілі і пріоритети на 2011-2014 роки:
забезпечення  беззбиткового   функціонування   комунальних   підприємств  (2011-2014 роки);
збереження робочих місць, працевлаштування молоді;
покращення соціально - екологічної ситуації в місті (2011-2014 роки);
залучення інвестицій в економіку міста (2011-2014 роки);
стабільне фінансування об’єктів комунального господарства, підвищення ефективності та надійності функціонування систем водопостачання та водовідведення (2011-2014 роки);
створення умов для модернізації теплоенергетичного, водопровідно-каналізаційного господарства, зовнішнього освітлення міста з метою зниження споживання енергоносіїв;
забезпечення населення міста, у т.ч. окраїн: В.Коренихи, Варварівки, Матвіївки, М.Коренихи якісною питною водою (2011-2014 роки);
установка приладів обліку, технічне обслуговування автоматизованих мінікотелень, топкових, будівництво когенераційних установок (2011-2014 роки);
впровадження пілотних проектів з енергозбереження за рахунок інвестицій, коштів державного бюджету та населення (2011-2014 роки).
 
Шляхи та заходи розв'язання головних проблем
та досягнення поставлених цілей:
проведення інвентаризації об’єктів зливової каналізації та об’єктів, власника яких не визначено, з передачею на баланс спеціалізованому підприємству (2011-2012 роки);
продовження реалізації заходів щодо впровадження новітніх технологій і обладнання, спрямованих на технічне переоснащення підприємств житлово-комунального господарства, та скорочення питомих витрат енергетичних і матеріальних ресурсів (2011-2012 роки);
відпрацювання питань щодо передачі мостів, доріг загального користування з власності територіальної громади міста у державну власність з віднесенням їх до сфери управління “Укравтодору” (2011-2012 роки);
врегулювання питань, пов’язаних з наданням ритуальних послуг; затвердження Положення про порядок поховання та похоронну справу у      м. Миколаєві (2011 рік);
продовження модернізації систем теплового, водопровідно-каналізаційного господарства, зовнішнього освітлення (2011- 2014 роки);
створення в місті фонду енергетичної ефективності та чистого виробництва, фінансування з якого здійснюватиметься на впровадження механізму екологічного стимулювання енергозбереження (2011-2012 роки);
забезпечення розвитку та реконструкції систем питного водопостачання та водопроводів (2011- 2014 роки);
залучення інвесторів для запровадження на підприємствах енерго- та ресурсозберігаючих технологій (2011- 2014 роки);
забезпечення фінансування заходів, передбачених Програмою реформування та розвитку житлово-комунального господарства м.Миколаєва на 2010 - 2014 роки, Програмою розвитку дорожнього   руху та його безпеки в м. Миколаєві на 2008 – 2012 рр. та Програмою “Питна вода ” м. Миколаєва на 2007-2020 роки ”;
проектування централізованих мереж каналізації та КНС у Корабельному районі м.Миколаєва в районі індивідуальної житлової забудови, яка окреслена вулицями: Ударною, Космонавта Волкова, Степовою, О.Вишні, пр.Жовтневим, Торговою, Патона, М.Ульянова;
реконструкція самопливного колектора по вул.М.Морській від вул.Спаської до вул.Чкалова (2011-2012 роки);
проведення розвідувальних робіт щодо підземних вод (шахтні колодязі та свердловини) у В.Коренисі, Матвіївці, Варварівці (2011 рік);
будівництво берегоукріплювальної споруди в мкр.Соляні (2011 рік).
 
Очікувані результати:
підвищення рівня і якості житлово-комунальних послуг, забезпечення надійної роботи інженерних систем життєзабезпечення;
зменшення зносу основних фондів житлово-комунальних підприємств та витрат і втрат при виробництві житлово-комунальних послуг;
створення умов для залучення позабюджетних коштів у розвиток об’єктів ЖКГ;
проведення модернізації та технічне переоснащення підприємств ЖКГ;
поступове виведення з експлуатації збиткових та відновлення аварійних об’єктів житлово-комунального господарства;
зменшення нераціональних витрат матеріальних і енергетичних ресурсів, створення економічного механізму стимуляції економії паливно-енергетичних ресурсів;
підвищення безпеки дорожнього руху та особистої безпеки громадян;
розвиток ОСН та ОСББ, створення ОСББ в будинках комунальної власності міста до 70%;
розвиток конкурентного середовища на ринку житлово-комунальних послуг.
уманітарна сфера
 
Охорона здоров”я –це найважливіша складова соціальної сфери, один із головних чинників національної безпеки. Це система заходів, спрямованих на підвищення ефективності функціонування системи охорони здоров’я міста, якості та доступності медичної допомоги з метою поліпшення стану здоров’я миколаївців, зростання тривалості їхнього життя.
Мешканці м. Миколаєва отримують медичну допомогу у 20 закладах охорони здоров’я. Мережа закладів охорони здоров’я міста складається з 3 міських лікарень, лікарні швидкої медичної допомоги, дитячої лікарні та 3 пологових будинків (загальний ліжковий фонд - 1920 ліжок), також з 5 міських поліклінік, міськтубдиспансеру, 4 дитячих поліклінік, дитячої стоматологічної поліклініки та КУ МІА центру медичної статистики. 
Медичну допомогу населенню надають 7018 працівників, з них:
-лікарів-1494 особи, серед яких 23 - заслужені лікарі України, 10 - заслужених медичних працівників України, 9 кандидатів медичних наук;
- середнього медичного персоналу- 2686 осіб;
- молодшого медичного персоналу-1438 осіб;
- спеціалістів- 579 осіб;
-інших- 821 особа.
У закладах охорони здоров’я міста надається первинна та спеціалізована медична допомога на рівні сучасних стандартів та з впровадженням науково-медичних технологій, про що свідчать результати роботи опікового центру, відділення мікрохірургії, реконструктивної та пластичної хірургії, міської централізованої клініко-біохімічної лабораторії, індивідуальних сімейних пологових залів, сімейної медицини, кабінетів „Довіри”.
 
Головні проблеми:
негативний стан основних демографічних показників –загальна смертність залишається на високому рівні, середня тривалість життя значно нижча в порівнянні з іншими країнами;
відсутність зв’язку між якістю отриманих медичних послуг й видатками на її фінансування, а також відсутність мотивації медичних кадрів до якісної праці;
низький рівень профілактики й частки первинної медико-санітарної допомоги у структурі медичних послуг;
неефективне використання бюджетних коштів на охорону здоров’я, 86% бюджетних коштів, що виділяються на охорону здоров’я, йде на утримання медичних закладів та оплату праці лікарів;
недосконалість законодавчої  бази;
дефіцит фінансування;
незадовільна матеріально-технічна база  закладів охорони здоров’я;
дефіцит кадрів та їх соціальна незахищеність.
 
Цілі і пріоритети на 2011-2014 роки:
забезпечення доступності первинної медико-санітарної та висококваліфікованої спеціалізованої медичної допомоги городянам в обсягах, передбачених нормативними актами Міністерства охорони здоров'я України;
надання невідкладної та швидкої медичної допомоги;
надання медико-санітарної допомоги дітям та матерям, ветеранам війни та праці, особам, які відносяться до категорії "чорнобильців", літнім людям, підліткам, іншим пільговим категоріям населення;
забезпечення медикаментами населення у відповідності з постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року № 1303 (переліки груп громадян та груп захворювань, у разі виникнення яких амбулаторне лікування проводиться безкоштовно);
розвиток профілактичної медицини;
забезпечення виконання національних, регіональних обласних та міських програм;
створення належних умов для зміцнення фізичного, психічного та соціального благополуччя дітей і підлітків;
зниження рівня професійної захворюваності;
розширення мережі закладів з надання медико-соціальної допомоги особам, які вийшли з працездатного віку;
розвиток мережі центрів реабілітації дітей-інвалідів;
удосконалення системи оздоровлення та реабілітації осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;
зниження рівня соціально значущих хвороб (серцево-судинних, новоутворень, хвороб крові, кровотворної та лімфоїдної тканин, цукрового діабету, алергії та бронхіальної астми,  стоматологічних захворювань, нещасних випадків, травм та отруєнь, психічних розладів, самогубств, алкоголізму та наркоманії);
зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я.
 
Шляхи та заходи  розв 'язання головних проблем
та досягнення поставлених цілей:
підвищення якості медичних послуг:
- зміна системи оплати праці медичних працівників залежно від обсягу і якості наданої медичної допомоги;
підвищення доступності медичних послуг:
- чітке структурне розмежування первинного, вторинного рівнів медичної допомоги в нормативних актах;
- розвиток інституту сімейного лікаря на основі зміцнення ролі  первинної медичної допомоги;
поліпшення ефективності фінансування сектору охорони здоров’я:
- зміна адміністрування видатків медичних закладів на основі розроблення й впровадження єдиної методики розрахунків медичних послуг, формування системи єдиних національних тарифів, переходу від кошторисного фінансування до самостійного перерозподілу коштів (глобальний бюджет);
- підвищення частки первинної медичної допомоги в загальному обсязі фінансування медичних послуг, стимулювання проведення профілактичних заходів.
створення стимулів для здорового способу життя населення:
створення умов для здорового способу життя населення за допомогою розвитку інфраструктури для занять масовим спортом та активного відпочинку;
розвиток мережі та поліпшення матеріально-технічної бази системи охорони здоров’я:
- придбання медичної апаратури та обладнання;
- ремонт лікувально-профілактичних закладів міста;
реалізація заходів Програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 роках;
 реалізація заходів міської цільової Програми „Цукровий діабет” на 2010-2013 роки;
реалізація заходів міської цільової Програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2010-2015 роки;
реалізація заходів міської Програми запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань на 2011-2015 роки;
реалізація заходів Програми реалізації державної політики у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у місті Миколаєві на 2011-2015 роки;
реалізація заходів Програми „Репродуктивне здоров'я населення м.Миколаєва” на період з 2009 по 2015 роки;
проектні роботи з будівництва жіночої консультації пологового будинку №2 (2012-2013  роки);
проектні роботи щодо будівництва сімейних амбулаторій в с.Ялти, мікрорайонах Намив, Широка Балка (2012-2013  роки).
 
Очікувані результати:       
зниження загального коефіцієнта дитячої смертності, забезпечення високого рівня профілактичного медичного огляду та диспансеризації дітей;
зниження коефіцієнта материнської смертності;
зниження передчасної смертності;
зниження смертності від онкологічних захворювань, від інсультів та інфарктів, зниження захворюваності на туберкульоз та смертності від туберкульозу;
підвищення в загальній чисельності лікарів частки лікарів загальної практики;
скорочення частки домогосподарств, у яких протягом року хто-небудь з членів при потребі не зміг одержати медичну допомогу, придбати ліки й медичне приладдя;
скорочення частки тіньових платежів у системі медичного обслуговування;
покращення матеріально-технічної бази системи охорони здоров’я міста, підвищення якості та доступності медико-соціальної допомоги.
 
 
Дошкільна освіта. Забезпечено впровадження різних форм здобуття дошкільної освіти. Функціонують 81 ДНЗ, у т.ч. 72 – міської комунальної власності. Мережа дошкільних навчальних закладів представлена різними типами, а саме: навчально-виховні комплекси «дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад», санаторні, комбіновані, загального розвитку. Організованим дошкільним вихованням охоплено 14915 дітей, що складає 62,% від загальної кількості дітей дошкільного віку. Збільшилася кількість дітей  5-річного віку, які виховуються в дошкільних навчальних закладах  до 98%.
Спеціальна корекційна та реабілітаційна допомога надається у санаторних групах для тубінфікованих малюків, дітей з вадами фізичного й розумового розвитку, опорно-рухового апарату, інтелекту та мови, в яких виховується понад 3,3 тис. дітей. Спеціальний навчально-виховний комплекс для дітей зі зниженим зором здійснює корекційно-відновлювальну роботу з 137 дітьми даної вікової категорії.
Водночас моніторинг попиту на дошкільну освіту показав, що понад 3,0 тис. батьків не мають можливості влаштувати дитину до закладу за браком місць. З метою поступового вирішення даної проблеми та відповідно до Програми добудови та відновлення діяльності дошкільних навчальних закладів м. Миколаєва на 2007-2010 р.р., затвердженої рішенням міської ради від 25.10.07 №17/3, відновлено діяльність ДНЗ №83. Після капітального ремонту продовжив роботу ДНЗ № 48. Позитивно вирішено проблему охоплення дошкільною освітою дітей, що мешкають у В. Коренисі. Змінив свою адресу ДНЗ №147, покращилися умови перебування дошкільнят, кількість місць збільшилася в 6 разів (з 16 до 100).
Загальна середня освіта. 3 метою створення рівних умов доступу до якісної освіти та ефективного використання бюджетних коштів на утримання установ освіти збережено мережу загальноосвітніх навчальних закладів, яка задовольняє освітні потреби батьківської громадськості.
В 2010 - 2011 н.р. діють 54 загальноосвітніх школи. Здібна та талановита учнівська молодь має можливість навчатися у 3 спеціалізованих школах, 5 гімназіях, 5 ліцеях, колегіумі. Контингент учнів закладів нового типу складає 20,1% від загальної кількості учнів, що вище загальнодержавного показника. Навчання і виховання дітей, які потребують соціального захисту і тривалого лікування та мають вади фізичного та розумового розвитку, організовано у 2 спеціальних навчальних закладах. На базі ЗОШ №53 стабільно працюють 5 класів, де навчаються 55 дітей з психофізичними вадами розвитку та вадами мовлення. Для тих, хто не має можливості відвідувати денну школу, функціонують 3 вечірні школи. В усіх типах закладів навчається 38 785 учнів.
Впроваджені різні форми здобуття загальної середньої освіти. За індивідуальними програмами станом на 01.12.10 навчається 500 хворих дітей. Надано можливість отримання відповідного документа про освіту за курс школи ІІ, ІІІ ступенів екстерном на базі вечірніх шкіл.
У місті створено належні умови для вивчення державної мови та мов національних меншин. У 2010/2011 навчальному році нараховується 53 україномовні школи, 3 – перехідних загальноосвітніх навчальних заклади. Водночас, зважаючи на особливості м. Миколаєві як полікультурного центру, де проживають люди різних національностей, стабільно працюють 12 шкіл з російською мовою навчання, факультативно вивчається  болгарська мова.
Позашкільна освіта. Збереженно мережі позашкільних навчальних закладів. У підпорядкуванні управління освіти – 7 позашкільних установ, у тому числі: Палац творчості учнів, 2 будинки творчості учнів, станція юних техніків, станція юних натуралістів, клуб юних моряків з флотилією, дитячий центр позашкільної роботи Корабельного району.
У 2010 – 2011 н.р. гуртковою роботою охоплено понад 27 тис. вихованців. На базі шкіл працюють 785 гуртків (16,4 тис. дітей), на базі позашкільних закладів – 773 гуртки (10,9 тис дітей), що на 2% більше минулорічного. На задоволення інтересів дітей відкрито гуртки «Дитяче телебачення», «Лідерство – запорука успіху», «Архітектурне будівництво».
Бібліографічний супровід. Науково-педагогічна бібліотека міста Миколаєва - сучасний центр підтримки фахових інформаційних потреб науково-педагогічних, управлінських кадрів, студентів та учнівської молоді.
Щорічно вона обслуговує 22 тисячі користувачів, яким пропонує документальний фонд понад 100 тисяч примірників, 200 найменувань українських та російських періодичних видань на допомогу вчителям, медіа-ресурси та надає робочі Інтернет-місця.
Бібліотека видає близько двадцяти бібліографічних покажчиків та рекомендаційних списків літератури з проблем сучасного освітнього процесу та інформаційний бюлетень «Освітянин».
 
Головні проблеми:
відсутність належних умов функціонування й розвитку освітньої галузі;
складність адаптації до нових соціально-економічних умов складових системи освіти;
неможливість 100% задовольнити потреби батьківської громадськості в дошкільній освіті;
недостатній соціальний захист педагогічних працівників (незабезпеченість житлом, відсутність соціальних пільг);
погіршення стану здоров'я дітей;
невідповідний стан забезпечення навчальних закладів медичними працівниками.
 
Цілі і пріоритети на  2011- 2014 роки:
створення максимально сприятливих умов для отримання освіти в різних типах навчальних закладів;
збереження високого творчого потенціалу обдарованої учнівської молоді;
всебічний духовний і культурний розвиток та виховання дітей на загальнолюдських та національних цінностях;
високопрофесійне кадрове забезпечення навчальних закладів;
соціальний захист всіх учасників навчально-виховного процесу закладів;
 
Шляхи та заходи розв’язання головних проблем
та досягнення поставлених цілей:
розвиток і вдосконалення мережі навчальних закладів;
зміцнення матеріально-технічної та інформаційної бази навчальних закладів:
інформатизація та комп’ютеризація навчального процесу, забезпечення телекомунікаційними засобами доступу до мережі Інтернет, базовими та спеціалізованими програмними продуктами, сучасними технічними засобами навчання з природничо-математичних і технологічних дисциплін;
проведення капітальних та поточних ремонтів загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів, оновлення харчоблоків, проведення капітального ремонту місць загального користування, заміна вікон, встановлення енергозберігаючих світильників та ін. 
забезпечення соціального захисту дітей:
перевезення учнів до місця навчання;
протягом навчального року безкоштовне користування учнями міським електротранспортом;
забезпечення безкоштовним гарячим харчуванням учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій;
оздоровлення дітей у відпочинкових таборах з денним перебуванням на базі загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів;
забезпечення соціального захисту педагогічних працівників:
заохочення педагогічних працівників, продовження практики виплати надбавок до посадового окладу за складність і напруженість у роботі, преміювання працівників галузі та інше;
поліпшення житлових умов працівників навчальних закладів;
створення єдиної виховної системи на засадах духовних цінностей українського народу, формування національної свідомості;
створення умов для збереження здоров”я та фізичного розвитку дітей, покращення медичного супроводу навчально-виховного процесу:
-проведення обласних спортивних ігор серед загальноосвітніх навчальних закладів (2010-2011 н.р.);
- участь у обласній Програмі „Спортивні майданчики” (2011-2014 роки);
збереження інтелектуального потенціалу учнівської молоді:
- збереження системи  виявлення, розвитку та підтримки талановитої молоді;
- стимулювання творчої активності кожної дитини;
- забезпечення участі школярів в інтелектуальних конкурсах, змаганнях, турнірах;
- виплати стипендій міського голови та міської ради обдарованим учням;
реформування змісту освіти:
розширення мережі закладів з профільним навчанням;
продовження практики різноманітних форм профорієнтаційної роботи з учнями, викладання спецкурсів в загальноосвітніх класах, функціонування факультативів на задоволення освітніх потреб учнів та їх батьків;
забезпечення впровадження інноваційних форм організації навчально-виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах, застосування електронних програмних засобів навчання;
формування й розвиток ІКТ-компетенцій школярів, проведення Інтернет олімпіад та ін.;
100% фінансування міських програм розвитку освіти;
 влаштування внутрібудинкових туалетів в ЗОШ №№ 60, 61, 16, Палаці творчості учнів, міській заочній вечірній школі по  вул. Пушкінській, 73 (2011-2012 роки);
будівництво газових топкових в ЗОШ №№ 4, 29, 16, 23 (2011-2014 роки);
реконструкція басейнів в ДНЗ №№148, 52  (2011-2012 роки);
будівництво спортивної зали Економічного ліцею №1 (2012 рік);
реконструкція будівлі ДДЗ №121 (вул. Коротка, 24), у т.ч. проектні роботи та експертиза (2011 рік);
капітальний ремонт будівлі ДНЗ №№ 48, 143 (2011 рік);
капітальний ремонт покрівлі 2 корпусу вечірньої школи №1 (2011 рік);
реконструкція даху ЗОШ №29 (2011 рік);
реконструкція ЗОШ №49, у тому числі проектні роботи (2011 рік).
 
Очікувані результати:
забезпечення потреб територіальної громади міста щодо якісної освіти, сучасних світових тенденцій до глобалізації, розвитку науково-інформаційних технологій досягнень в галузі педагогічних новацій;
створення сприятливих умов для отримання обов’язкової дошкільної та загальної середньої освіти в різних типах навчальних закладів;
зростання досягнень учасників освітнього процесу.
 
Реалізацію культурної політики в місті Миколаєві забезпечує цілісний комплекс закладів та установ, підпорядкованих управлінню з питань культури та охорони культурної спадщини, до складу якого входять: 2 центральних бібліотеки, 31 бібліотечна філія та 4 бібліотечні пункти, Міський методичний центр, культурно-ігровий комплекс „Дитяче містечко „Казка”, Муніципальний камерний оркестр, кінотеатри „Юність” та „Піонер”, комунальні підприємства “Миколаївські парки”, „Центр культури та дозвілля „Промінь”, „Міський центр культури та дозвілля”, Миколаївський зоопарк; 10 шкіл естетичного виховання дітей, Муніципальний театр-студія естрадної пісні для дітей, юнацтва та молоді.
Роботу закладів та установ культури забезпечують 1240 працівників, з них фахівців, що забезпечують культурно-масову діяльність -  681.
Функціональна діяльність галузі здійснюється згідно з міською комплексною програмою «Культура на 2007-2011 роки» та  Програмою охорони культурної спадщини в місті Миколаєв на 2011-  2015 роки.
Миколаївські бібліотеки, які визнані в Україні й за її межами одними з лідерів у впровадженні нових прогресивних технологій обслуговування читачів, інноваційних ідей, унікальних програм, налічують 33 бібліотеки та 4 бібліотечні пункти. Станом на 01.10.10 вони мають бібліотечний фонд понад 1млн. 76,4 тис. примірників і обслуговують більше 116 тис. мешканців міста, яким було видано більше 2,1 млн. друкованих та електронних видань. Це - загальнодоступні, інформаційні та культурно-просвітницькі центри, невід’ємна частина міжнародного інформаційного доступу через мережу Інтернет.
Впровадження мистецької освіти у місті здійснюється школами естетичного виховання, мережа яких залишалась без змін і налічує 6 музичних шкіл, 3 школи мистецтв та художню школу, діяльність спрямована на реалізацію завдань творчого зросту, професійної, виконавчої майстерності талановитих дітей та юнацтва.  Навчальний процес здійснюють 265 педагогічних працівників, навчаються 2297 дітей. У мистецьких навчальних закладах працює 68 творчих колективів: 17 хорів, 7 ансамблів скрипалів, 11 вокальних ансамблів, 3 фольклорні ансамблі, 12 оркестрів та ансамблів народних інструментів, 6 хореографічних колективів, які активно ведуть концертну діяльність. Дипломантами й лауреатами міжнародних, регіональних, всеукраїнських, обласних оглядів, конкурсів, олімпіад, виставок, фестивалів різних рівнів стали  більше 230 учнів, 80 вихованців шкіл естетичного виховання стали призерами всеукраїнських та міжнародних конкурсів.
               Миколаївський зоопарк – одна з найбільших установ міста Миколаєва, в якій працює 239 осіб та утримується 4,621 тис. екземплярів тварин. Колекція тварин налічує 473 види, з них 234 види занесені до Червоної книги України та Міжнародної Червоної книги. Систематично поповнюються колекції тварин новими видами. Миколаївський зоопарк є членом Європейської Асоціації Зоопарків та Акваріумів,  представляє Україну у Всесвітній Асоціації Зоопарків та Акваріумів, бере участь у 30 Європейських програмах по розмноженню рідкісних видів тварин. У 2011 році Миколаївський зоопарк відзначатиме   110 - річчя. З нагоди цієї події в травні 2011 року заплановано проведення конференції представників євро-азіатської регіональної асоціації зоопарків та акваріумів.
Згідно з рішенням Миколаївської міської ради від 22 квітня 2010 року №45/25 «Про створення Миколаївського міського палацу культури «Молодіжній», розпорядженням управління з використання та розвитку комунальної власності, у вересні цього року було включено Миколаївський міський палац культури «Молодіжний» до складу міських  закладів культури.
     Роботу Миколаївського  міського палацу культури «Молодіжний»,  5 будинків культури, 2 центрів  культури та дозвілля, міського методичного центру, Камерного оркестру, Муніципального театру-студії для дітей, юнацтва та молоді, Міського молодіжного народного театру «С.Т.У.К.», забезпечують 70 клубних формувань та 69 творчих колективів. Творча діяльність закладів культури за останній період зазнала жанрових змін, активізувалася робота клубних угруповань, з'явились нові самодіяльні колективи, об'єднання,  збільшилась кількість творчих колективів із званнями «народний» та «зразковий».
З метою збереження пам’ятника архітектури національного значення управлінню з питань культури та охорони культурної спадщини передано нежитловий об’єкт (Будинок офіцерів флоту) по вул. Артилерійській,7. Закінчується капітальний ремонт покрівлі, посилення будівельних конструкцій будівлі.
На даний проводиться робота щодо укладання договору оренди з ДМШ № 6 на нежитлове підвальне приміщення по пров. Прорізному, 21, для використання його під навчальні класи та створення концертного залу.  
Місто пишається культурно-мистецькими акціями, знаними не тільки в Україні, а й на міжнародному рівні - фестивалями дитячої творчості «Квест – дитинства фест», молодіжних аматорських театрів «Південні маски», національних культур «Дружба», театральним фестивалем міжнародного Чорноморського клубу «Homo Ludens», благодійними акціями та концертами до Дня Святого Миколая. Популярними в місті стали конкурс молодих виконавців естрадної пісні «Обрій», міський фестиваль академічного співу «Пісенна мозаїка», конкурс юних піаністів.
Станом на 01.10.10 на державному обліку по м. Миколаєву знаходяться 353 пам’ятки культурної спадщини, у тому числі 15 пам’яток національного значення. Крім того, 415 будинків та споруд включені до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини, що потребують дослідження та взяття під державну охорону.  119 пам’яток потребують ремонту та реставрації, у тому числі 40 – капітального.
Протягом останніх років недопущено скорочення працівників та існуючої мережі установ і закладів  культури,    збережені  висококваліфіковані кадри.  
  
Головні проблеми:
недосконалість нормативно-правової бази у галузі «Культура»;
незадовільна матеріально-технічна база  закладів культури  через недостатність фінансування;
матеріально – технічний стан будинків культури у віддалених районах міста не відповідає сучасним вимогам ( відсутність водопостачання, санвузлів у приміщеннях та ін.);
кадрові питання: залучення молодих фахівців до роботи у закладах клубного типу, відсутність соціальних гарантій для молодих спеціалістів, недостатня штатна чисельність працівників;
неузгодженість та недостатність нормативно- правової бази у галузі «Культура» ускладнює передачу Миколаївського зоопарку до державної власності  і фінансування його за рахунок державного бюджету;
надмірна активізація руйнації історичного середовища та ландшафту через ущільнення та реконструкцію існуючої історичної забудови;
погіршення технічного стану та зовнішнього вигляду історичної забудови, перш за все житлових будинків, які відносяться до комунальної власності територіальної громади міста, через тривалу відсутність поточних та капітальних ремонтів;
 
Цілі та пріоритети на 2011-2014 роки:
відродження, збереження, розвиток української культури та культур національних меншин, що мешкають у місті, створення необхідних матеріальних та духовних умов для всебічного та гармонійного розвитку кожної  людини, розкриття її здібностей та обдарувань;
створення умов для реалізації творчого потенціалу різних верств населення, особливо молоді, спрямування їхнього духовного та культурного становлення засобами культурно-просвітницької роботи;
підвищення ефективності існуючої системи закладів культури міста;
організація дозвілля населення та зростання ролі духовної сфери в житті суспільства;
системне відродження та регенерація історичної частини міста;
дослідження та паспортизація об’єктів культурної спадщини; організація заходів зі збереження пам’яток;
сприяння залученню об'єктів культурної спадщини до туристичних маршрутів;
увічнення визначних історичних подій, видатних постатей в історії міста.
 
Шляхи та заходи  розв’язання головних
проблем та досягнення цілей:
реалізація заходів міської комплексної Програми “Культура”  на 2007-2011 роки;
збереження  та розвиток існуючої мережі закладів культури міста в межах бюджетного фінансування;
залучення додаткових коштів шляхом надання платних послуг населенню, залучення позабюджетних та спонсорських коштів;
співпраця з громадськими об’єднаннями, творчими спілками, вищими навчальними закладами мистецького спрямування, громадськими, соціально – культурними, освітніми закладами у вирішенні проблем галузі;
подальше ініціювання перед Міністерством охорони навколишнього природного середовища України  питання про фінансування зоопарку з державного бюджету;
стабільне бюджетне фінансування видатків на утримання закладів культури та здійснення їх основних функцій, збереження та дослідження об’єктів культурної спадщини, залучення благодійних внесків на виконання задач по охороні культурної спадщини;
поліпшення якісного складу спеціалістів закладів культури, визначення цими закладами оптимальної кількості фахівців; зміцнення матеріально – технічної бази закладів культури;
робота з власниками та користувачами пам’яток й об’єктів культурної спадщини з питань їх  утримання та використання, здійснення своєчасного   ремонту та реставрації пам’яток;
координація діяльності бібліотечних закладів міського підпорядкування з метою збереження і популяризації надбань української національної та світової культури;
сприяння удосконаленню і розвитку бібліотечної справи, зміцненню матеріально-технічної бази      бібліотечних закладів;
сприяння діяльності творчих працівників та їхніх спілок, а також підприємств, установ та організацій (закладів) культурно-мистецької сфери, що діють на території міста, а також розвитку народної та самодіяльної творчості;
пошук, використання й поширення нових організаційно-творчих підходів у діяльності закладів культури, вдосконалення господарського механізму їхньої діяльності, інформаційно-методичне   забезпечення,    впровадження    нових  моделей організації культурної діяльності;
реалізація заходів Програми охорони культурної спадщини в м.Миколаєві на 2011 –2015 роки;
удосконалення роботи органу охорони культурної спадщини місцевого самоврядування, залучення громадськості до процесів управління та контролю в галузі охорони культурної спадщини;
реконструкція нежитлового приміщення по вул.Артилерійській, 7 (Будинку офіцерів флоту), у тому числі проектні роботи;
поліпшення житлових умов працівників культури;
створення на базі бібліотечного фонду ДАХК „ЧСЗ” бібліотеки ім.Ю.І.Макарова .
 
Очікувані результати:
забезпечення на території м. Миколаєва умов для розвитку культури та мистецтв, збереження культурної спадщини як необхідних умов гармонійного суспільства, розбудови демократичної правової держави;
здійснення відповідно до законодавства України управління і контролю у мистецькій сфері, бібліотечній та з питань охорони культурної спадщини, мистецькій та позашкільній освіті, діяльності зоопарку, парків  культури та відпочинку та інших закладів, установ й підприємств культури;
створення умов для розвитку соціальної та ринкової інфраструктури у сфері культури, мистецтв та охорони культурної спадщини,  зміцнення її матеріально-технічної бази;
створення умов для розвитку музичного, театрального, хореографічного, образотворчого,   декоративно-ужиткового мистецтва і самодіяльної творчості, фотомистецтва, народної художньої   творчості, культурного дозвілля населення, комплектування та оновлення фондів бібліотек,   організації виставок, організації та удосконалення змістовного відпочинку різноманітних груп населення у парках міста;
проведення реконструкції, ремонту і реставрації об'єктів культури, мистецтв та охорони культурної спадщини, що належать до комунальної власності територіальної громади м. Миколаєва,   забезпечення   ефективного використання ними капітальних вкладень;
поліпшення роботи з естетичного виховання дітей та молоді; забезпечення діяльності позашкільних   навчальних   закладів   естетичного   виховання   та контроль за їхньою роботою;
забезпечення організації і проведення в м. Миколаєві культурно- мистецьких заходів,  присвячених державним  святам та пам'ятним датам, міських свят, фестивалів, конкурсів, оглядів тощо;
забезпечення захисту об'єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження;
забезпечення в установленому законодавством порядку виготовлення, встановлення та  утримання охоронних дощок, охоронних знаків, інших інформаційних написів, позначок на пам'ятках або в межах їхніх територій.
 
 
Основну нормативно-правову базу у реалізації єдиної політики територіальної громади у сфері соціального становлення та розвитку молоді, сприяння розв’язанню проблем у галузях сім’ї, дитинства та гендерної рівності, створення організаційних, правових та економічних умов для здійснення делегованих повноважень, повноважень місцевого самоврядування у сфері захисту інтересів сім’ї, дітей, молоді та реалізації гендерної політики становлять Закони України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», «Про молодіжні та дитячі громадські організації», «Про охорону дитинства», «Про оздоровлення та відпочинок дітей», "Про соціальну роботу з дітьми та молоддю", "Про попередження насильства в сім'ї", а також міська комплексна програма «Молодь» на 2007-2011 роки.
Діяльність місцевих структур і громадських організацій, що працюють над вирішенням проблем сім’ї, дітей та молоді, визначає орієнтири для всіх, хто займається забезпеченням духовно-культурного та фізичного розвитку молоді, формуванням морально-правової культури, проблемними питаннями молодої сім'ї і профілактикою негативних явищ у молодіжному середовищі, підтримкою розвитку молодіжного підприємництва тощо.
 
Головні проблеми:
низький рівень зайнятості міської молоді;
низький рівень профілактики негативних проявів у дитячому та молодіжному середовищі, пропаганди здорового способу життя;
недостатній стан попередження насильства в сім’ї;
низький рівень забезпеченості житлом молодих сімей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування й осіб з їх числа;
 
Цілі і пріоритети на 2011-2014 роки:
формування високого рівня позитивного світогляду молоді на основі розвинутого почуття патріотизму, національної самосвідомості, духовно-моральних, культурних, загальнолюдських цінностей;
сприяння духовному та фізичному розвитку молоді, вихованню в неї почуття громадянської самосвідомості та патріотизму, бажання активно сприяти утвердженню державності в Україні;
розкриття особливостей життєдіяльності молоді в суспільстві, підготовка її до роботи в умовах конкуренції;
подолання соціально - політичної апатії молоді, створення сприятливих умов для її повноцінної соціалізації та активного залучення до соціально-економічного, політичного й культурного життя суспільства;
сприяння реалізації творчого потенціалу молодої людини в інтересах становлення й самореалізації її особистості, формування морально-правової культури та профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі;
створення умов для розвитку молодіжного самоврядування у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах;
надання гарантій участі та впливу молоді на політичні процеси;
підтримка молодої сім'ї, талановитої та обдарованої молоді.
 
Шляхи та заходи розв’язання головних проблем
та досягнення поставлених цілей:
 сприяння молодіжному житловому будівництву у питаннях надання пільгових довгострокових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) чи придбання житла;
сприяння діяльності молодіжних громадських організацій з метою виконання програм та ініціатив цих організацій, спрямованих на духовний, соціальний та культурний розвиток молоді, сім’ї та дітей підтримку їх творчого потенціалу;
виплата стипендій міського голови та міської ради студентам, які навчаються у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації та професійно-технічних закладах м. Миколаєва, за досягнення значних успіхів в економічному, соціально-громадському, культурному розвитку міста, сприяння уславленню міста на всеукраїнському та міжнародному рівнях;
оздоровлення дітей, які потребують насамперед соціального захисту - дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з багатодітних, малозабезпечених та неблагополучних сімей, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, а також талановитих дітей;
сприяння позитивним зрушенням у вирішенні проблеми зайнятості міської молоді;
сприяння розвитку змістовного дозвілля молоді;
формування здорового способу життя, попередження проявів насильства, профілактика негативних явищ в молодіжному середовищі.
створення сприятливих умов для соціального становлення та розвитку молоді міста;
забезпечення якісно нового рівня інформованості та обізнаності  молоді з життєвозначущих питань;
посилення  соціальної роботи з сім’ями та молоддю.
 
Очікувані результати:
забезпечення необхідних умов для соціального становлення та розвитку молоді;
надання необхідних стартових можливостей для соціального становлення молоді, створення сприятливих умов для безпосередньої участі молоді у суспільних перетвореннях на засадах соціального партнерства;
створення необхідних умов для поліпшення здоров’я молоді, посилення профілактичної роботи щодо запобігання негативним проявам у дитячому та молодіжному середовищі, злочинності, насильства у сім’ї, охоплення молоді рухом за здоровий спосіб життя, заняттям фізичною культурою та спортом, що матиме позитивний вплив на стан здоров’я дітей та молоді;
поліпшення соціальної роботи з сім’ями та молоддю міста Миколаєва.
 
Місто Миколаїв - одне із найспортивніших міст України.
Для занять фізичною культурою і спортом в місті є 6 стадіонів, 110 спортивних залів, 3 плавальні басейни (закриті) та 1 басейн (відкритий), 370 спортивних майданчиків, 160 пристосованих приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, льодовий коток «Гольфстрім», легкоатлетичний манеж, 4 веслувально-спортивні бази. В місті працюють 28 спортивних шкіл, із яких 13 шкіл мають вищу категорію, 10 шкіл першої категорії та 5 шкіл другої категорії, 2 школи вищої спортивної майстерності, вище училище фізичної культури, обласний центр інвалідного спорту «Інваспорт», мережа спортивних клубів.
Сьогодні в місті розвивається 55 видів спорту, з яких у 20 видах рівень підготовки тренерів і матеріальної бази дозволяє готувати спортсменів міжнародного рівня.
Миколаївські спортсмени у 2010 році успішно виступили на чемпіонатах, першостях світу, Європи.
З міського бюджету повністю утримується 14 спортивних шкіл, КУ «Центральний міський стадіон», стадіон «Юність», ДЮСОК в Корабельному районі, надається фінансова підтримка ФОК інвалідів «Вікторія».
Пріоритетами міської влади на 2011 рік насамперед будуть: збереження існуючої мережі ДЮСШ та розвиток дитячого спорту, розвиток спортивної інфраструктури для занять фізичною культурою відповідно до завдань Державної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2007-2011 роки.
 
Головні проблеми:
недостатнє  фінансування розвитку фізичної культури і спорту;
застаріла матеріально-технічна база та спортивне устаткування;
необхідність коштів на учбово-спортивну роботу, поточний і капітальний ремонт спортивних шкіл;
незадовільний стан та недостатня кількість спортивних споруд у місті.
Реконструкція КУ «Центральний міський стадіон» за вимогами стандартів Федерації футболу України йде дуже повільно у зв’язку з недостатнім фінансуванням.
 
Цілі і пріоритети на 2011-2014роки:
створення умов для стабільного розвитку фізичної культури та спорту в м. Миколаєві;
 організація спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи;
 максимальне залучення до здорового способу життя усіх категорій населення;
 зміцнення здоров’я мешканців засобами фізичного виховання;
сприяння профілактиці захворювань та фізичній реабілітації, тим самим поліпшення здоров’я нації та підвищення іміджу міста в Україні та світі.
 
Шляхи та заходи розв’язання головних проблем
та досягнення поставлених цілей:
розвиток мережі, поліпшення та інноваційне оновлення матеріально-технічної й технологічної бази фізкультури і спорту:
облаштування спортивних майданчиків за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення;
розвиток мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл, забезпечення ефективної навчально-тренувальної роботи;
створення сприятливих умов для підготовки та участі спортсменів міста у чемпіонатах та першостях України, світу та Європи;
пропаганда здорового способу життя, зміцнення здоров’я мешканців міста засобами фізичної культури, організація та проведення чемпіонатів та кубків міста з різних видів спорту;
розвиток спортивних шкіл міста;
вдосконалення спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи:
проведення традиційних щорічних спортивно-масових заходів;
проведення заходів з нетрадиційних видів спорту і масових заходів з фізичної культури згідно з Єдиним календарним планом спортивно-масових заходів на 2011 рік;
підвищення рівня охоплення дітей, підлітків та студентської молоді різними видами фізкультури і спорту;
поліпшення фізкультурно-оздоровчої роботи в трудових колективах, проведення спартакіад, змагань тощо;
- організація та проведення місцевих змагань з різних видів спорту;
підготовка спортсменів до складу збірних команд міста й України, їх участь в міських Всеукраїнських і міжнародних спортивних змаганнях згідно з Єдиним календарним планом змагань та учбово-тренувальних зборів на 2011 рік;
забезпечення широкого впровадження соціальної реклами різних аспектів здорового способу життя, необхідності занять фізичною культурою у засобах масової інформації;
реконструкція згідно з вимогами ПФЛ  КУ «Центральний міський стадіон»;
реконструкція, капітальний ремонт та будівництво спортивних споруд МСДЮШОР з фехтування, ДЮСШ № 2,  ДЮСШ № 3;
будівництво Алеї спортивної слави на території КУ «Центральний міський стадіон», у тому числі за рахунок коштів підприємств та організацій міста;
соціальна підтримка спортсменів:
щорічно передбачати кошти з міського бюджету на придбання житла для кращих спортсменів міста (2011-2014 роки).
 
Очікувані результати:
збільшення кількості населення, яке регулярно використовує засоби фізичної культури для проведення активного дозвілля та забезпечення здорового способу життя, суттєво зменшить витрати на лікування захворювань, спричинених низькою руховою активністю, на 2-5 %;
збільшення кількості проведення спортивно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів на 2 %;
виконання учасниками змагань спортивних розрядів та нормативів;
збільшення кількості миколаївських спортсменів, які увійдуть до складу збірної команди України;
збільшення переможців та призерів чемпіонатів та першостей області, України, Європи, світу та міжнародних змагань;
збільшення кількості глядачів під час проведення заходів на 5-7 %.
 
Місто Миколаїв має унікальний природний комплекс. Система водних об”єктів і озеленених територій є природно-екологічним каркасом міста.
Екологічні проблеми міста Миколаєва є типовими для багатьох міст України: забруднення поверхневих водних об’єктів, атмосферного повітря, підземних вод, якість питної води, шумове забруднення, управління відходами, збереження біорізноманіття на території міста, питання поводження з тваринами в місті. Останніми роками гостро стоїть питання підтоплення території міста та руйнування його берегової лінії.
Водні об’єкти Миколаєва: р. Інгул, Південний Буг і Дніпро-Бузький лиман - відчувають на собі антропогенний вплив. Кількість забруднених та недостатньо очищених стічних вод, що скидаються МКП «Миколаївводоканал» в поверхневі водні об’єкти, щороку зменшується.
Миколаїв не відноситься до переліку регіонів з високим забрудненням атмосфери. Основним забруднювачем атмосферного повітря є автотранспорт. За даними Миколаївського обласного центру з гідрометеорології, рівень забруднення атмосферного повітря м.Миколаєва в 2008 році складав 7,88, що нижче середнього по Україні (9,2).
Кількість твердих побутових відходів, що вивозиться на міський полігон ТПВ, щороку збільшується, про що свідчить  збільшення кількості укладених договорів на вивезення ТПВ від приватного сектору.
Усі відходи, які утворюються в місті, захоронюються на міському полігоні ТПВ.
Полігон було засновано в 1972 році, на місці природної балки. Полігон має загальну площу 37,93 га і є єдиним полігоном, що обслуговує місто Миколаїв. Експлуатує полігон ТПВ комунальне підприємство “Миколаївкомунтранс”.
Середньорічна кількість твердих побутових відходів, що потрапляють на полігон, за останні роки складала близько 1 млн.м3, загальна кількість ТПВ, зібраних на полігоні з часу його існування, оцінюється приблизно у 35908,3 млн. м3 (або 7828,0 млн. тон). Для полігону твердих побутових відходів ТОВ “Науково-технічний центр проблем екології та природокористування” розроблено паспорт місця видалення відходів (МВВ). Також міською СЕС в 2009 році було проведено дослідження проб ґрунту та повітря на вміст шкідливих речовин на полігоні ТПВ та в санітарно-захисній зоні і зроблено висновки щодо відсутності перевищення ГДК у відібраних пробах.
Кількість ТПВ, які вивезені на міське звалище, тис. мі



Головні проблеми:
низький рівень екологічної свідомості та поінформованості городян;
значне забруднення поверхневих вод;
високий рівень забруднення атмосферного повітря викидами автотранспорту вздовж автомагістралей;
необхідність оновлення видового складу, реконструкції зелених насаджень, знесення сухостою та аварійних дерев;
невирішеність питання роздільного збору відходів, відсутність сміттєпереробного або сміттєспалювального комплексу, необхідність реконструкції полігону побутових відходів.
 
Цілі і  пріоритети на 2011-2014 роки:
реконструкція   водно-каналізаційного   господарства;
утилізація побутових і промислових  відходів;
розвиток громадського транспорту та велоруху;
реконструкція  дорожньо-транспортного  господарства;
комплексний благоустрій міста;
екологічне виховання  та  освіта;
екологічне  управління  містом;
раціональне землекористування;
придбання екологічно чистих товарів і послуг.
 
Шляхи та заходи розв”язанняя головних проблем
та досягнення цілей:
підвищення рівня екологічної свідомості та поінформованості городян;
проведення реконструкції очисних споруд та системи каналізації стічних вод МКП «Миколаївводоканал»;
підвищення рівня благоустрою та покращання естетичного вигляду територій рекреаційного призначення ;
впровадження новітніх технологій,  сучасних та ефективних засобів у сфері поводження з відходами;
забезпечення вдосконалення системи контролю за діючим полігоном побутових відходів для запобігання шкідливому впливу на довкілля та здоров’я людей;
будівництво сміттєпереробного або сміттєспалювального комплексу;
впровадження системи моніторингу поводження з відходами;
придбання автомобілю „Соболь” для відлову тварин (2011 рік);
придбання крематору для утилізації відходів тваринного походження (2011 рік).
 
Очікувані результати:
запобігання зростанню обсягів забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря;
запобігання зростанню обсягів забруднених стічних вод і забруднюючих речовин, що скидаються в поверхневі води;
зростання обсягів озеленення територій, ландшафтної реконструкції зелених насаджень;
збільшення рівня використання вторинних ресурсів;
ліквідація потенційних небезпек забруднення, запобігання ймовірним економічним збиткам і зменшення соціальної напруги серед мешканців міста.
    
За даними статистики, щороку в Україні виникає 60 - 90 пожеж та вибухів, які досягають критеріїв надзвичайних ситуацій, 25-50 катастроф на транспорті, 20-30 аварій на системах життєзабезпечення, 10-15 випадків раптового руйнування будівель та споруд, 5-15 аварій в електроенергетичних системах, 5-10 випадків виявлення у навколишньому середовищі шкідливих речовин понад гранично допустимі концентрації тощо.
У м. Миколаєві в середньому щороку виникає до п’яти надзвичайних ситуацій, на ліквідацію яких залучаються  кошти бюджетів всіх рівнів у сумі близько 7 млн.грн.
У техногенній сфері загроза небезпеки посилюється високим рівнем фізичного та морального зносу основних засобів, обмеженим фінансуванням заходів безпеки, наявністю великої кількості потенційно небезпечних об’єктів та недосконалістю застосування технологічних процесів, недостатнім матеріально-технічним оснащенням органів управління та сил реагування на надзвичайні ситуації, які значно зменшились  в умовах фінансово-економічної кризи.
Масштаби та особливості негативної дії небезпечних факторів у природній сфері визначаються особливостями окремих територій, несприятливими наслідками змін клімату, недотриманням норм і правил безпечного провадження господарської діяльності.
Особливістю останнього часу є суттєве збільшення кількості надзвичайних ситуацій гідрометеорологічного характеру регіонального рівня та початок раніше ніж звичайно пожежонебезпечного періоду, який характеризується встановленням високої (4 класу) та надзвичайної (5 класу) пожежної небезпеки.
Продовжується активізація екзогенних геологічних процесів, з них найбільш небезпечними для життєдіяльності населення та об’єктів економіки, як і в попередні роки, залишаються зсуви, абразія, карстові процеси та підтоплення територій.
 
Головні проблеми:
наявність великої кількості потенційно небезпечних об’єктів (262) , у тому числі 19 хімічно небезпечних об’єктів з великою кількістю сильнодіючих отруйних речовин (146,37 т.), а саме:
аміак - 51,52 т;
хлор - 53,25 т;
інші - 41,60 т.
До зони можливого хімічного ураження може потрапити близько 50 тис. мешканців м. Миколаєва;
наявність на 87 об’єктах, з яких 7 входить до обліку потенційно небезпечних 715 джерел іонізуючого випромінювання, з них на 7 радіаційно небезпечних об’єктах промисловості використовується 175 одиниць радіоактивних речовин;
наявність 131 промислового об’єкта, які мають шкідливі викиди в атмосферу, з них 11 об’єктів, віднесених до І,ІІ,ІІІ класів шкідливості, з санітарно-захисними зонами здійснюють біля 90% від усіх викидів стаціонарних джерел.
Останнім часом в значній мірі екологічний стан міста погіршується за рахунок збільшення викидів автотранспорту, кількість та інфраструктура обслуговування якого щороку збільшується.
Приземні максимальні концентрації специфічних шкідливих речовин в цілому по місту, де ведуться спостереження, досягали по діоксиду азоту – 1,75 ГДК, пилу – 1,2 ГДК, формальдегіду – 6,3 ГДК;
значний вплив на територію міста несприятливих інженерно-геологічних процесів.
Створення техногенного водоносного горизонту підземних вод зумовило значні зміни в лесових ґрунтах – відбувається їх набрякання, зменшення міцності та перетворення у пливуни з подальшим осіданням та зсуванням лесових порід. У різних районах міста спостерігаються провальні деформації ґрунтів, які класифікуються як небезпечні в інженерно-геологічному відношенні „псевдокарстові” прояви.
Внаслідок підйому рівня ґрунтових вод в Корабельному та Центральному районах активізувалися абразійні процеси та зсувні явища.
У цілому ерозійні процеси розвинені на схилах долин рік і балок, складених суглинками і глинами, що легко розмиваються.
Внаслідок наявності обривистих берегів висотою від 20-40 м до 60 м спостерігається руйнування берегової смуги шляхом обвалів, зсувів та осипів ґрунту в воду.
Формування техногенного водоносного горизонту на глибині 1-2 м внаслідок змін природної  рівноваги у водному балансі територій, а також техногенних факторів, пов’язаних з втратами води з водоносних мереж, порушенням умов природного дренажу вод поверхневого та підземного стоку викликає інтенсивне підтоплення значних територій та об’єктів (1376 га території міста, в тому числі 1803 будинки з  населенням 6740 осіб).
Крім того, в зонах можливого підтоплення знаходяться потенційно небезпечні об’єкти та об’єкти з масовим перебуванням людей, що може призвести до ускладнювання обстановки, пов’язаної з підтопленням;
значна довжина берегової смуги (128 км), велика площа акваторії (74 кв.км), відсутність достатньої кількості рятувальних станцій та сезонних рятувальних постів значно ускладнює здійснення комплексу заходів щодо запобігання загибелі людей на воді, як наслідок - на воді в межах міста Миколаєва щороку гине близько 20 осіб;
серед основних факторів, що можуть ініціювати виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з можливими епідемічними ускладненнями серед населення, є наявність 14 ринків, на яких дозволена реалізація продуктів харчування;
у межах міста розташовані штучні споруди: Південнобузький та Інгульський мости, Аляудська переправа, шляхопровід у Широкій Балці та пішохідний міст через р. Інгул, технічний стан яких наближається  до критичних відміток.
З метою запобігання виникненню надзвичайної ситуації техногенного характеру на елементах транспортних комунікацій щороку здійснюється комплекс організаційних та спеціальних заходів, у тому числі із залученням коштів резервного фонду бюджету міста;
значне зношення основних фондів закладів освіти, культури, охорони здоров’я, підприємств житлово-господарського комплексу та промисловості значно підвищує ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру, пов’язаних з погіршенням умов життєдіяльності населення та негативним впливом на навколишнє природне середовище.
 
Цілі і пріоритети на 2011-2014роки:
Забезпечення органами місцевого самоврядування ефективної реалізації державної політики, спрямованої на зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій та гарантування високого рівня захисту населення і територій від їх наслідків.
 
Пріоритетними напрямками діяльності у сфері цивільного захисту населення слід вважати:
аварійно-рятувальне обслуговування території;
зниження ризиків виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру;
підвищення рівня готовності органів управління та сил цивільного захисту до дій за призначенням;
зменшення кількості випадків загибелі людей;
зменшення матеріальних втрат від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
 
 
Шляхи та  заходи розв'язання головних  проблем
та досягнення поставлених цілей:
оповіщення та інформування органів місцевого самоврядування та населення;
укриття населення у захисних спорудах цивільного захисту;
здійснення евакуаційних заходів;
інженерний захист територій;
медичний захист населення;
радіаційний і хімічний захист населення та майна;
навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях;
моніторинг і прогнозування надзвичайних ситуацій;
створення страхового фонду документації з питань цивільного захисту;
забезпечення техногенної та пожежної безпеки;
реєстрація потенційно небезпечних об’єктів, об’єктів підвищеної небезпеки та потенційно небезпечних ділянок територій, ідентифікація та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки;
управління діями та координування суб’єктів, залучених до запобігання або ліквідації надзвичайних ситуацій, через міський пункт управління в надзвичайних ситуаціях;
організація життєзабезпечення постраждалого населення;
проведення аварійно - відновлювальних робіт;
відшкодування шкоди та надання допомоги особам, які постраждали внаслідок надзвичайної ситуації.
 
 
Очікувані результати:
підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері техногенної і природної безпеки;
покращення діяльності органів місцевого самоврядування в напрямку вирішення актуальних проблем захисту населення, об’єктів  і територій від небезпечних факторів різного характеру;
зниження втрати від надзвичайних ситуацій;
поліпшення якості необхідних управлінських рішень щодо запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
забезпечення ефективного використання коштів резервного фонду бюджету міста;
забезпечення необхідного рівня безпеки проживання громадян.
зменшення кількості загиблих людей;
зменшення кількості постраждалого населення;
зменшення збитків, порівняно з попереднім періодом у навколишньому середовищі;
гарантований захист населення від надзвичайних ситуацій;
швидкість ліквідації надзвичайних ситуацій та подій;
зниження соціальної напруженості серед населення у зоні надзвичайної ситуації;
повнота моніторингу;
достовірність прогнозу виникнення надзвичайних ситуацій.
 
Загальна оцінка криміногенної обстановки в місті показує, що спільними зусиллями органів внутрішніх справ за безпосереднім сприянням органів місцевого самоврядування у місті Миколаєві у цілому підтримується стабільний рівень розкриття злочинів.
Водночас, стан оперативної обстановки в обласному центрі у першому півріччі 2010 року свідчить про збільшення у порівнянні з 2009 роком рівня  загальної злочинності.
Тому, пріоритетними напрямами діяльності міліції на найближчий час є підвищення ефективності роботи, залучення всіх сил і засобів для досягнення належного рівня розслідування та розкриття злочинів з посягань на життя та майно громадян, недопущення особливо тяжких злочинів та тілесних ушкоджень, захист конституційних прав та свобод громадян. Значна увага приділяється реєстрації і відпрацюванню всіх повідомлень про злочини та події, зміцненню обліково-реєстраційної дисципліни.
Безпосередню організацію виконання заходів здійснює штаб ММУ УМВС у взаємодії з установами, організаціями і підприємствами міста. Координацію заходів, що стосуються охорони громадського порядку у місті, здійснює виконком міської ради в установленому порядку.
Для підвищення оперативності та ефективності роботи по інформації, що надходить від громадян міста, на цей час вирішуються питання щодо технічного переобладнання чергової частини ММУ УМВС та збільшення складу чергових.
                                                
Головні проблеми:
недостатній рівень матеріально-технічного обладнання органів внутрішніх справ, забезпечення засобами зв'язку та оргтехнікою пунктів охорони громадського порядку;
невирішеність питань щодо оплати комунальних послуг органами внутрішніх справ за користування пунктами охорони правопорядку згідно з укладеними договорами;                                  
низька ефективність роботи дільничних інспекторів міліції з населеням міста, слабка активність городян у співпраці з органами внутрішніх справ щодо попередження, виявлення і розкриття злочинів.
 
Цілі і пріоритети на 2011-2014 роки:
зниження загального рівня злочинності, у тому числі рецидивної, поступальне поліпшення стану криміногенної обстановки у місті Миколаєві, підвищення відсотка розкриття злочинів;
надійне забезпечення особистої безпеки громадян, захисту їх прав, свобод і законних інтересів від протиправних посягань;
досягнення тісної взаємодії органів внутрішніх справ і населення щодо попередження і розкриття злочинів;
контроль за підприємницькою діяльністю, пов`язаною з металобрухтом, припинення діяльності з незаконного виробництва та розповсюдження алкогольних напоїв, наркотичних засобів, забезпечення дотримання прав неповнолітніх дітей;
активізація роботи громадських формувань з охорони громадського порядку, залучення до співпраці у напряму охорони громадського порядку охоронних структур міста, зацікавлених установ, підприємств і організацій;
подальший розвиток і укріплення матеріально-технічної бази служб і підрозділів Миколаївського   міського управління міліції, які безпосередньо залучаються до роботи з виявлення і розкриття злочинів та здійснюють охорону громадського порядку у місті;
подальший розвиток і розширення комплексу відеоспостереження за станом правопорядку у місцях масового скупчення людей на вулицях міста Миколаєва.
 
Шляхи та заходи розв’язання головних проблем
та досягнення поставлених цілей:
поліпшення взаємодії органів внутрішніх справ, громадських формувань з охорони громадського порядку, установ, організацій і населення з питань забезпечення особистої безпеки громадян, захисту їх прав і свобод, підвищення рівня і ефективності профілактики рецидивної злочинності, роботи з неповнолітніми правопорушниками та правового виховання населення шляхом активізації роботи дільничних інспекторів міліції, членів громадських формувань з охорони громадського порядку;                                                   
всебічне сприяння органам внутрішніх справ у вдосконаленні матеріально-технічної бази та створенні необхідних умов для здійснення правоохоронної діяльності, активізація шефських зв'язків з метою надання необхідної допомоги для вирішення проблем матеріально-технічного забезпечення органів внутрішніх справ, зокрема батальйону патрульно-постової служби ММУ УМВС в Миколаївській області;
подальший розвиток діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку, вдосконалення координації їх діяльності з боку органів внутрішніх справ та органів місцевого самоврядування, встановлення маршрутів спільного патрулювання для членів громадських формувань за зонами відповідальності;
своєчасне виявлення і аналіз причин та умов, які сприяють скоєнню правопорушень, вжиття відповідних організаційних заходів для їх усунення.
 
Здійснюється контроль за охороною праці працівників суб’єктів господарювання згідно з рішенням виконкому Миколаївської міської ради від 23.10.07 № 2131 “Про затвердження заходів щодо виконання регіональної Програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2008-2011 роки”.
При реєстрації колективних договорів керівникам підприємств надаються рекомендації щодо формування розділу «Охорона праці» згідно з вимогами Закону України «Про охорону праці». Розглядаються колективні договори, зміни та доповнення до діючих, які надійшли для повідомної реєстрації. До кожного з них надано зауваження щодо виконання чинного законодавства „Про охорону праці” та стосовно пільг і компенсацій за роботу у шкідливих та важких умовах праці.
У місті складено реєстр, до якого внесено 263 підприємства, установи та організації, які мають 3009 робочих місць зі шкідливими та важкими умовами праці. Із загальної кількості робочих місць, які мають шкідливі умови праці, на 11482 р.м. (що складає 90,3 %), підтверджено право працівників на пільги та компенсації, що на 7% більше у порівнянні з відповідним періодом 2009 року.
Рішенням виконкому Миколаївської міської ради від 24.10.08 № 1967 створено міський  координаційний комітет з безпечної життєдіяльності населення, який забезпечує координацію діяльності структурних підрозділів міста у сфері охорони праці.
На засіданнях комітету з безпечної життєдіяльності населення розглядаються питання щодо стану виробничого та невиробничого травматизму у місті, про стан обов’язкового соціального страхування працівників установ охорони здоров’я, протипожежний стан навчальних закладів міста та інші.
Питання промислової безпеки, охорони праці та соціального захисту працівників, зайнятих у важких та шкідливих умовах праці, постійно надаються до засобів масової інформації. На радіоканалі “Миколаїв” відкрита рубрика “Безпека життєдіяльності”. Інформація про стан справ з охорони та умов праці надається до газет: ”Вечерний Николаев”, «Норма». Щомісяця проводиться пряме спілкування з громадянами міста - «Гаряча лінія». З початку 2010 року до ЗМІ надано 46 інформацій та статей з питань охорони та умов праці.                                                     
 
Головні проблеми:
погіршення технічного стану та моральне зношення основних фондів;
недостатні обсяги фінансування  заходів з охорони праці;
недостатній рівень спеціальної підготовки працівників.
                                                
Цілі і пріоритети на 2011-2014 роки:
зниження рівня виробничого травматизму та  професійних захворювань.
 
Шляхи та заходи розв’язання головних проблем
та досягнення поставлених цілей:
виведення з експлуатації будівель, споруд та обладнання, що перебувають в аварійному стані;
удосконалення системи навчання з питань охорони праці;
включення до колективних договорів зобов’язань щодо охорони праці.
_______________________________________

Додаток 1
до Програми



ОСНОВНІ     ПОКАЗНИКИ                                                       
    ЕКОНОМІЧНОГО  І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ  м.МИКОЛАЄВА НА  2011-2014 РОКИ

Показники

Одиниця виміру

2009 рік

звіт

2010 рік очікуване

2011 рік прогноз

2012 рік прогноз

2013 рік прогноз

2014 рік прогноз

1

2

3

4

5

6

7

8

Сфера реального сектору економіки

 

 

 

 

 

 

 

Обсяг реалізованої промислової продукції  у діючих цінах  - всього

млн. грн.

10009,3

10010,0

11824,0

13790,0

15563,0

17485,0

Обсяг реалізованої промислової продукції  у розрахунку на душу населення

грн.

19970,7

2002,0

2364,0

2755,0

3107,0

3489,0

Фінансові  показники

 

 

 

 

 

 

 

Доходи місцевих бюджетів   (без трансфертів з держбюджету)

млн. грн.

638,3

665,4

708,4

829,5

855,6

901,0

Обсяг бюджету розвитку місцевих бюджетів

млн. грн.

17,1

23,5

42,1

41,6

41,0

42,0

Питома вага бюджету розвитку місцевих бюджетів у загальному обсязі місцевих бюджетів

%

2,7

3,5

6,0

5,0

4,8

4,6

Видатки місцевих бюджетів  - всього

млн. грн.

981,7

1128,7

1208,7

1369,3

1428,9

1506,4

у тому числі трансферти

млн. грн.

337,1

459,4

500,3

539,8

573,3

605,4

 

Показники рівня життя

 

 

 

 

 

 

 

Фонд оплати праці штатних працівників 

 

млн. грн.

 

3131,8

 

3445,0

 

3790,0

 

4169,0

 

4585,0

 

5044,0

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника

         грн.

1974,13

2270,0

2633,0

2896,0

3186,0

3504,0

 

 

 

 

 

 

 

 

Показники розвитку споживчого ринку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Обсяги обороту  роздрібної торгівлі (з урахуванням товарообігу як юридичних, так і фізичних осіб)

 

млн. грн.

 

3551,0

 

3950,0

 

4640,0

 

5410,0

 

6302,0

 

7367,0

Темп зростання (зниження) обігу  роздрібної торгівлі (з урахуванням товарообігу як юридичних, так і фізичних осіб)

 

%

 

73,1

 

101,0

 

106,0

 

107,0

 

109,0

 

110,5

Обсяги реалізованих послуг

млн. грн.

3301,2

4374,7

4886,5

5473,0

6146,0

6914,0

Темп зростання (зниження) обсягу реалізованих послуг

%

88,1

122,5

101,7

102,0

102,3

102,5

 

Населення та ринок праці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середньорічна чисельність наявного населення

тис. осіб

501,2

500,0

500,2

500,5

500,9

501,1

Чисельність безробітного населення (за методологією МОП)

тис. осіб

15,8

13,7

13,1

13,8

12,2

12,0

Рівень безробіття (за методологією МОП)

%

0,9

0,9

0,7

0,7

0,6

0,4

Кількість створених нових робочих місць у всіх сферах економічної діяльності

 

місце

 

10663

 

10157

 

11000

 

11000

 

11500

 

11500

 

Інвестиційна та зовнішньоекономічна діяльність

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Обсяг інвестицій в основний капітал за рахунок усіх джерел фінансування  у фактичних цінах

грн.

2202,0

1618,5

1796,5

2017,5

2279,8

2589,8

У порівняних цінах у % до попереднього року

%

68,6

63,5

101,0

102,3

103,0

103,6

Обсяг інвестицій в основний капітал на одну особу

грн.

4419,5

3237,0

3591,6

4031,0

4551,4

5168,0

Прямі іноземні інвестиції за видами економічної діяльності , за наростаючим підсумком - всього

млн. дол. США

76,8

89,2

97,3

105,6

140,0

122,8

у % до попереднього року

%

113,5

116,1

109,1

108,5

108,0

107,7

Обсяг експорту, всього

млн. дол. США

 

1595,1

 

1563,2

 

1617,9

 

1682,6

 

1766,8

 

1855,1

Обсяг експорту у % до попереднього року

%

92,6

98,0

103,5

104,0

105,0

105,0

Обсяг імпорту, всього

млн. дол. США

 

491,1

 

530,7

 

548,0

 

567,0

 

589,5

 

616,0

Обсяг імпорту у % до попереднього року

%

65,8

102,8

103,2

103,5

104,0

104,5



Додаток 2
до Програми



Перелік
міських  програм розвитку, які діють в 2011 -2014 роках

№ з/п

Назва програми

Відповідальний виконавець

(координатор)

Дата та № реєстрації програми

 

Міська Програма забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів сучасними технічними засобами навчання з природничо-математичних і технологічних дисциплін до 2011 року

управління освіти

24.12.04

№28/9

 

Міська комплексна програма “Освіта” на 2007-2011 роки

управління освіти

21.12.06

№9/10

 

Міська програма „Вчитель”

(продовжена на 2008-2012 роки)

управління освіти

13.06.03

№12/35

 

Програма добудови та відновлення діяльності дошкільних навчальних закладів м.Миколаєва на 2011-2015 роки

управління освіти

 

 

Міська Програма роботи з обдарованою молоддю на 2011-2015 роки

управління освіти

 

 

Програма підтримки розвитку російської мови та російської культури на 2008-2011 роки

управління освіти

10.07.08

№25/8

 

Міська Комплексна  програма “Молодь” на 2007-2011 роки

управління у справах сім’ї, дітей та  молоді

21.12.06

№9/7

 

Міська програма профілактики правопорушень, рецидивної злочинності та злочинів, вчинених неповнолітніми на 2011 -2015 роки

служба у справах дітей виконкому Миколаївської міської ради

 

 

Програма забезпечення молодих сімей та одиноких молодих громадян м.Миколаєва житлом на період з 2003 по 2012 роки

управління у справах сім’ї,  дітей та молоді

21.11.02

№ 7/26

 

Міська Програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2009-2012 роки

управління у справах сім’ї, дітей та  молоді

17.12.08

№ 31/22

 

 

Комплексна галузева програма розвитку  “Охорона здоров’я”  на  2007-2011 роки

управління охорони здоров’я

21.12.06

№ 9/9

 

Програма протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 роках

управління охорони здоров”я

29.08.07

№14/7

 

Міська цільова Програма „Цукровий діабет” на 2010-2013 роки

управління охорони здоров”я

13.10.10

№50/8

 

Міська цільова Програма імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2010-2015 роки

управління охорони здоров”я

13.10.10

№50/9

 

Міська Програма запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань на 2011-2015 роки

управління охорони здоров”я

 

 

Програма реалізації державної політики у сфері боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у місті Миколаєві на 2011 –2015 роки

управління охорони здоров”я

 

 

Програма „Репродуктивне здоров”я населення м.Миколаєва” на період з 2009 по 2015 роки

управління охорони здоров”я

28.04.09

№ 34/4

 

 

Міська Комплексна програма “Соціальний захист” на 2007-2011 роки

департамент праці та соціального захисту населення

21.12.06

№9/12

 

Міська Програма вирішення проблем осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2008 -2011 роки

департамент праці та соціального захисту населення

12.06.08 №24/11

 

Програма зайнятості населення м.Миколаєва на 2010-2011 роки

департамент праці та соціального захисту населення

22.04.10

№45/6

 

Міська Комплексна      програма "Фізична культура і спорт"  на 2007-2012 роки

комітет у справах фізичної культури і спорту

09.10.06

№7/41

 

Міська комплексна програма “Культура”  на 2007-2011 роки

управління з питань культури та охорони культурної спадщини

21.12.06

№9/13

 

Програма охорони культурної спадщини в м.Миколаєві на 2011 –2015 роки

управління з питань культури  та  охорони культурної спадщини

 

 

Програма інформаційної підтримки розвитку міста, діяльності міського голови,  Миколаївської міської ради та  її виконавчих органів на 2007-2011 рр. 

управління громадських зв’язків

09.11.06

№7/38

 

Програма розвитку органів  самоорганізації населення м.Миколаєва на 2010-2011 роки

управління громадських зв”язків

22.04.10

№45/5

 

Програма розвитку електротранспорту м.Миколаєва на 2007-2015 роки

відділ пасажирських перевезень, зв’язку та розвитку телекомунікацій

04.07.07

№13/39

 

Програма розвитку автомобільного транспорту загального користування в м.Миколаєві на 2008 -2015 рр.

відділ пасажирських перевезень, зв’язку та розвитку телекомунікацій

28.02.08

№22/10

 

Програма розвитку дорожнього руху та його безпеки в м.Миколаєві на 2008-2012 роки

відділ пасажирських перевезень, зв’язку та розвитку телекомунікацій

28.02.08

№22/11

 

Програма боротьби зі злочинністю на території м. Миколаєва “Правопорядок” на період 2006-2010 років

(продовжено термін дії на 2011 рік)

відділ  з організації оборонної і мобілізаційної роботи та взаємодії з  правоохоронними органами

17.01.06                                                                                                            № 42/2

 

 

Програма реформування та розвитку  житлово-комунального господарства м. Миколаєва на 2010-2014 роки

департамент ЖКГ

02.09.10

№ 48/12

 

Програма „Питна вода” м.Миколаєва на 2007-2020 роки

департамент ЖКГ

29.12.07

№20/7

 

Програма поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у м.Миколаєві на 2009-2012 роки

департамент ЖКГ

18.06.09

№35/19 

 

Концепція екологічного розвитку м.Миколаєва в ХХІ столітті

департамент ЖКГ

14.12.01

№36/29

 

Про затвердження Програми ліквідації наслідків  підтоплення території  міста  Миколаєва  на  період  2010-2015 років 

департамент ЖКГ

02.09.10

№ 48/17

 

Комплексна програма перспективного розвитку приватного сектору Корабельного району на 2011-2015 роки

адміністрація Корабельного району виконкому міської ради

 

 

Програма перпективного розвитку мкр.Кульбакине Корабельного району м.Миколаєва на 2010 -2014 роки

адміністрація Корабельного району виконкому міської ради

03.09.09

№ 36/15

 

Комплексна програма перспективного розвитку приватного сектору Заводського району на 2008-2011 роки

адміністрація Заводського району виконкому міської ради

28.02.08

№22/19

 

Міська Програма щодо   встановлення   та   виконання  капітального та   поточного  ремонту  дитячих  ігрових  і спортивних   майданчиків   у   Заводському  районі м. Миколаєва на 2010-2015 роки

адміністрація Заводського району виконкому міської ради

24.06.10 № 47/13

 

Програма  перспективного розвитку об”єктів комунального призначення приватного   сектору  Центрального району  

 на   2007–2011 рр.

адміністрація Центрального району виконкому міської ради

29.11.07

№18/18

 

Програма щодо встановлення виконання капітального ремонту дитячих ігрових та спортивних майданчиків у Центральному районі м.Миколаєва на 2009-2014 рр.

адміністрація Центрального району виконкому міської ради

17.12.08

№ 31/19

 

Програма перспективного розвитку об”єктів комунального призначення приватного сектору  Ленінського району на 2009-2013 рр.

адміністрація Ленінського району виконкому Миколаївської міської ради

17.12.08

№ 31/20

 

 

Програма створення страхового фонду документації м.Миколаєва на 2011-2015 роки

управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення м.Миколаєва

 

 

Програма з відновлення захисних властивостей сховищ ЦО комунальної власності міської ради в м.Миколаєві на 2008-2012 роки

управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення м.Миколаєва

28.02.08

№22/17

 

 

Міська цільова соціальна програма розвитку цивільного захисту м.Миколаєва на 2011 -2013 роки

управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення м.Миколаєва

13.10.10

№50/7

 

Програма „Безпечне житло”

управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення м.Миколаєва

17.12.08

№31/16

 

 

Програма розвитку малого підприємництва в м.Миколаєві на 2011-2012 роки

відділ  дозвільних процедур та розвитку підприємництва    

 

 

Програма «Електронне врядування та електронна   демократія в місті Миколаєві на 2010 – 2015  роки»

відділ  дозвільних процедур та розвитку підприємництва    

24.06.10

 № 47/21

 

Міська Програма забезпечення збереження документів Національного архівного фонду на 2011 -2013 роки

управління архівної роботи та урочистих подій

 

 

Програма „Про основні напрямки розвитку містобудівної політики на 2011-2015 роки”

управління містобудування та архітектури

виконкому Миколаївської міської ради

 

 

 Програма розвитку земельних відносин на території міста Миколаєва 

управління земельних ресурсів

 

 

Міська Програма залучення вітчизняних та іноземних інвестицій  у м. Миколаїв на 2007-2011 роки

управління економіки та інвестицій

04.07.07

№13/40

 

Програма передачі гуртожитків до комунальної власності територіальної громади м.Миколаєва на 2010-2014 роки

управління з використання та розвитку комунальної власності міської ради

04.03.10

№ 44/23



Додаток 3
до Програми



Перелік об’єктів будівництва та реконструкції на 2011-2014 роки

                                                                       

Найменування  галузей

 та об’єктів

 

Потужність

 

Введення

в дію

 

Наявність проектно-

кошторисної документації

1

2

3

4

Житлове будівництво

 

 

 

- багатоповерхова житлова забудова в мкр.8 Корабельного району (сім 9-16 - поверх. житлових будинків на 2000 квартир)

218568 кв.м

2018

рік

необхідна розробка ПКД

- багатоповерхова  житлова забудова по вул.Потьомкінській ріг вул. 1 Слобідської (три панельних будинки, один з цегли)

 

12844 кв.м

 

 2016 рік

 

необхідна розробка ПКД

- будівництво житлових будинків в мкр. Північний (корп. 14, 15, 16, 16А)

18240 кв. м

 

2015 рік

 

необхідна розробка ПКД

- комплексна забудова території в мкр. Північний  на земельній ділянці 5,82 га – житлові будинки корпуси  21-Б, 21-В, 26-Б, 26-В, 26-Д, 32-Б, 26-А (6 секцій), 32-В, 32-Г, 32-Д, 26-Е (4 секції), 32-А (6 секцій)

 

 

64500 кв. м

 

2017 рік

 

 

 

 

 

 

- реконструкція даху 5-поверх.   житлового будинку по  вул.Крилова, 13/1,  у  т.ч. проектні роботи та експертиза

 

 

 2012 рік

 

є в наявності (необхідне корегування кошторису та проведення експертизи)

Освіта

 

 

 

- прибудова ЗОШ № 22 по вул. Робочій

акт. зал на 304 місця, їдальня на 258 місць, читальний зал та конференц - зал

 

 

 

2012 рік

 

є в наявності

 

- загальноосвітня школа (ЗОШ) в мкр.Північний , у т.ч. проектні роботи та експертиза

на 1568 уч.

місць

 

2014 рік

розробка проекту

-дитячий садок в мкр.Північний, у т.ч. проектні роботи та експертиза

на  330 місць

2014 рік

розробка проекту

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

 

 

 

-будівництво лікувально-оздоровчого  комплексу   дитячої  лікарні № 2 по вул. Рюміна, 5,  у т.ч. компенсація витрат за проектні роботи,

корегування ПКД і експертиза

 

300

відвідувань

 

2015 рік

є в наявності, необхідне корегування, компенсація  проектних робіт

Культура

 

 

 

- реконструкція нежитлової будівлі під Міський культурно-дозвілевий комплекс по вул. Артилерійській в м.Миколаєві, у т.ч.  проектні роботи та експертиза

 

 

2012 рік

необхідна розробка проекту і експертиза

Комунальне будівництво

 

 

 

- інженерні мережі у мкр. Північний, у т.ч. проектні роботи та експертиза

 

26 км

 

2015 рік

розробка ПКД

Каналізація

 

 

 

-реконструкція насосної станції каналізації № 5, у тому числі

корегування ПКД, проектні роботи та  експертиза

 

30,4 тис.м

куб/добу

 

2012 рік

 

є в наявності

(необхідне корегування кошторису та проведення експертизи)

- реконструкція глибоководного випуску скидного колектору від міських очисних споруд каналізації до урізу р.Південний Буг, у т.ч.  корегування проекту, проектні роботи та експертиза

 

1,674 км

 

2017 рік

 

є в наявності

(необхідне корегування кошторису та проведення експертизи)

-будівництво каналізації Залізничного селища та Старого Інвалідного Хутора

3,138 км

 2011

рік

є в наявності

- будівництво каналізаційних мереж від вул.Рильського до берегової зони та від вул.Гагаріна до вул.М.Ульянової (з  буд-вом КНС) в Корабельному районі,  у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

 

 

13,6 км

 

 

 2016 рік

 розробка проекту

- будівництво каналізаційних мереж від вул.Ушакова до вул.Преображенської та від вул. Тінистої до вул.Уборевича

(з буд-вом КНС) в мкр.Балабанівка Корабельного району,  у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

 

 

21 км

 

 

2016 рік

 

розробка проекту

-будівництво зливової каналізації по вул. Фрунзе, у тому числі проектні роботи та експертиза

1,4 км

2014 рік

розробка проекту

- будівництво самопливної госппобутової каналізації по вул. 2 Слобідській (від вул.Чигрина до вул.Чкалова)

-

 

2013 рік

ПКД розроблено за кошти мешканців мкр-ну

- будівництво каналізаційного самопливного колектору з КНС по вул. Липовій в мкр.Широка Балка, у тому числі проектні роботи та експертиза

1,2 км, КНС потуж.100 м.куб/

годину

 

2016 рік

розробка проекту

-будівництво транспортно-пішохідного мосту між містом та селищем ім.Горького в м.Миколаєві, у т.ч. проектні роботи та експертиза

 

2011-2013 роки

виконання проектно-вишу-кувальних робіт та експертиза з подальшим будівництвом у 2012-2013 роках

Газопостачання

 

 

 

- будівництво ІІ черги газопроводу середнього тиску від дюкеру через р.Інгул по Ракетному Урочищу в м.Миколаєві,  у т.ч. проектні роботи та   експертиза

 

2,8 км

 

 

2013 рік

 

є в наявності

(необхідне корегування кошторису та проведення експертизи)

ІНШІ

 

 

 

- будівництво пожежного депо в Корабельному районі, мкр. Богоявленське, у тому числі проектні роботи та експертиза

 

об’єкт

 

 2014 рік

необхідна розробка проектно-кошторисної документації та експертиза

- будівництво пожежного депо у Варварівці, у тому числі  проектні роботи та експертиза

 

об’єкт

 

  2014 рік

необхідна розробка проектно-кошторисної документації та експертиза

-будівництво рятувальної  станції в зоні відпочинку «Намив», у т.ч. проектні роботи та експертиза

 

об’єкт

будівництво

 у 2013 році

розробка проектно-кошто- рисної документації

- реконструкція адміністративної будівлі по вул.Потьомкінській,51, у тому числі   проектно-вишукувальні роботи та експертиза

 

 

об’єкт

 

2014 рік

необхідна розробка проектно-кошторисної документації

За Програмою ліквідації наслідків підтоплення території міста Миколаєва на період 2010-2015 років, затвердженою рішенням Миколаївської міської ради від 02.09.10 № 48/17

Захист від підтоплення

 

 

 

- захист від підтоплення підземними водами житлового масиву мкр. Широка Балка, у т.ч.  корегування кошторису і експертиза

 

20 га

 

2012 рік

 

є в наявності

-захист від підтоплення грунтовими водами вул.. М.Ульянової та вул. Фонтанної в Корабельному районі, у т.ч. корегування проектно-кошторисної документації та експертиза

 

 

12,5 га

 

 

2013 рік

є в наявності

(необхідне корегування кошторису та проведення експертизи)

- ліквідація наслідків підтоплення житлового масиву Тернівки,

у т.ч. проектні роботи та експертиза

200га

(2 км2)

2014 рік

необхідна розробка проекту та експертиза



Додаток 4
до Програми



п/п

Найменування об’єкта та його місцезнаходження

Рік початку та закінчення проекту

Кошторисна вартість об’єкта, тис. грн.

Будівельна готовність на 01.01.11, %

Обсяг фінансування у

2011році

Обсяг фінансування у

2012 році

Обсяг  фінансування у

2013 році

 

Обсяг фінансування у

2014 році

 

Частка комунальної власності у майні,

%

Вид проектно-кошторисної документації, ким і коли затверджена

Проектна потуж-ність у відповід-них одиницях

 

за рахунок субвенції

 

за рахунок коштів місцевих бюджетів

за рахунок інших

 джерел

за рахунок субвенції

 

за рахунок коштів місцевих бюджетів

за рахунок інших

 джерел

за рахунок субвенції

 

за рахунок коштів місцевих бюджетів

за рахунок інших

 джерел

за рахунок субвенції

 

за рахунок коштів місцевих бюджетів

за рахунок інших

 джерел

 

Всього

Залишок на 1 січня 2011р.

 

тис. грн.

тис. грн.

 

%

тис. грн.

тис. грн.

тис. грн.

 

%

тис. грн.

тис. грн.

тис. грн.

 

%

тис. грн.

тис. грн.

тис. грн.

 

%

тис. грн.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

 

Управління капітального будівництва, реконструкції та ремонту

 

1

Прибудова ЗОШ № 22 по вул. Робочій

 

1992-

2012

 

16921,08

 

15891,112

 

6

-

 

 

8000,0

8000,0

 

100 %

 

3000,0

4891,112

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

100

ПКД затверд-жено Наказом УКБ РР виконкому міської ради від 25.05.10 № 1-КБ

Актова  зала на 304 місця, їдальня на 258 місць,

читальний зал та конференц- зал

 

2

Реконструкція насосної станції каналізації № 5,

у т.ч. корегування проекту - проектні роботи та експертиза

2006

2012

 

9108,779

 

6218,951

100,0

 

32

-

2500,0

 

-

2000,0

1718,951

85

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

100

ПКД затверджено Наказом УКБРР виконкому міської ради від 17.10.06 № 4-КБ

 

30,4

тис. м3/

 

добу

 

3

Реконструкція глибоководного випуску скидного колектору від міських очисних споруд каналізації до урізу р.Південний Буг,

у т.ч. корегування проекту – проектні роботи та експертиза

 

2003-2017

 

 

          56093,719

 

 

 

46149,261

 

170,0

 

 

 

17

-

-

-

-

-

-

-

-

8000,0

2000,0

25 %

-

8000,0

7000,0

87

-

 

100

Наказ  УКБ РР виконкому міської ради від 10.10.03 № 33-КБ

 

1,674

км

 

4

Будівництво каналізації Залізничного селища та Старого Інвалідного Хутора

 

2010 -2011

 

3377,969

 

2877,969

 

15

-

2877,969

-

-

-

 

-

-

 

-

-

-

 

-

 

-

-

-

-

-

 

Наказ УКБ РР виконкому міської ради від 03.09.10 № 3-КБ

 

3,138

км

 

5

Будівництво ІІ черги газопроводу середнього тиску від дюкеру через р.Інгул по Ракетному Урочищу в м.Миколаєві,     

у т.ч. проектні роботи та експертиза

 

2012 -2013

 

 

 

4591,768

 

 

 

4514,605

 

140,0

-

 

 

-

-

140,0

-

-

-

1800,0

-

-

1500,0

1074,605

71

-

-

 

--

-

 

-

 

-

-

 

-

 

-

 

 

 

-

 

2,8

км

 

 

Департамент ЖКГ

 

1

Комплексне впровадження енергозберігаючих  технологій при термосанації восьми 10-поверхових  житлових будинків серії   96-К на Намиві в

м. Миколаєві

2011-2015

112621,0

112457,7

0,2

15795,0

4112,8

20

2256,4

15795,0

4512,8

20

2256,4

15795,0

4512,8

20

2256,4

15725,0

4492,8

20

2246,4

100

Розроблено ПКД на 1 чергу проекту «Реконструкція (термосанація) 10-поверхового житлового будинку по вул. Лазурній, 16-а»

 

 

2

Пілотний проект «Енергозбереження за рахунок ефективної теплоізоляції фасадів житлових будинків у Заводському районі м. Миколаєва з залученням органів самоорганізації населення»

2011-2014

20880,0

20580,1

 

3549,0

1044,0

20

522,0

3549,0

1044,0

20

522,0

3549,0

1044,0

20

522,0

3549,0

1044,0

20

522,0

100

 

 

 

Комунальне господарство

 

1

Будівництво кладовища на землях запасу Коларівської сільської ради в

м. Миколаєві

2005-2012

38963,5

38637,3

0,8

21840,0

5460,0

20

 

9309,8

2327,5

20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

Затверджено рішенням міської ради від 20.05.04 № 20/4 зі змінами та доповненнями, внесеними рішенням міської ради 17.11.05

1 цвинтар

 

2

Будівництво вулиці районного значення Індустріальної від вул. Червоних Майовщиків до котельні ВАТ асоціації «Миколаївзалізобетон» в

м. Миколаєві

2008-2011

17283,2

17000,0

1,6

13600,0

3400,0

20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

Затверджено рішенням міської ради від 28.02.08 № 22/11 зі змінами та доповненнями, внесеними рішенням міської ради від 02.09.10 № 48/13

1,1 км

 

3

Капітальний ремонт мосту через р. Інгул в

м. Миколаєві

2001-2011

12295,0

12000,0

2,4

9600,0

2400,0

20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

Затверджено рішенням міської ради від 20.05.04 № 20/4 зі змінами та доповненнями, внесеними рішенням міської ради 17.11.05

1 міст

 

4

Капітальний ремонт мосту через р. Південний Буг в

м. Миколаєві

2001-2011

23800,0

15400,0

35,3

12300,0

3100,0

20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

Затверджено рішенням міської ради від 20.05.04 № 20/4 зі змінами та доповненнями, внесеними рішенням міської ради 17.11.05

1 міст

 

5

Захист від підтоплення підземними водами житлового масиву Широкої Балки площею 20 га в

м. Миколаєві

2010-2011

4178,9

3838,9

8

3071,1

767,8

20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

Затверджено рішенням міської ради від 20.05.04 № 20/4 зі змінами та доповненнями, внесеними рішенням міської ради 17.11.05

2355 п.м

 

6

Реконструкція Жовтневого водосховища та очищення від замулення (м. Миколаїв)

2008-2014

215380,0

215380,0

0,03

53845,0

 

 

 

53845,0

 

 

 

53845,0

 

 

 

53845,0

 

 

 

100

Проектно-кошторисна документація в стадії проходження Державної експертизи

 

 

7

Будівництво дюкеру між Намивом та Великою Коренихою (І черга) у

м. Миколаєві

2008-2014

265637,0

257900,0

0,03

4480,0

1920,0

30

 

77105,0

33045,0

30

 

77105,0

33045,0

30

 

21840,0

9360,0

30

 

100

Проектно-кошторисна документація знаходиться на доопрацюванні після проходження експертизи

 

 

8

Реконструкція самопливного колектору по вул. Олійника діаметром 800 мм в м. Миколаєві

2009-2011

3360,0

1780,8

81,0

1246,56

534,24

30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

Проект пройшов експертизу та затверджений наказом департаменту ЖКГ від 06.05.09 № 31

 

 

9

Реконструкція насосної станції 1-го підйому ЦВДМ в с. Микільське, м. Миколаїв

2008-2012

18500,0

18130,0

0,02

6345,5

2719,5

30

 

6345,5

2719,5

30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

Проектно-кошторисна документація наявна, проект пройшов експертизу, затверджений рішенням міської ради від 20.12.07 № 20/7

 

 

10

Самопливний колектор

Д-300-350-600-800 мм по вул. М. Морській, від вул. Спаської до вул. Чкалова,

м. Миколаїв

2008-2011

2600,0

2080,0

0,2

1405,6

624,0

30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

Проектно-кошторисна документація наявна, проект пройшов експертизу, затверджено рішенням міської ради від 20.12.07 № 20/7

 

 

11

Капітальний ремонт доріг в м. Миколаєві

 

 

 

 

9600,0

2400,0

20

 

11520,0

2880,0

20

 

13800,0

3450,0

20

 

16560,0

4140,0

20

 

100

Затверджено рішенням міської ради від 28.02.08 № 22/11 зі змінами та доповненнями, внесеними рішенням міської ради від 02.09.10 № 48/13

257400,0 кв. м

 

12

Будівництво світлофорних об’єктів

 

 

 

 

1200,0

300,0

20

 

1440,0

360,0

20

 

1680,0

420,0

20

 

2000,0

500,0

20

 

100

Затверджено рішенням міської ради від 28.02.08 № 22/11 зі змінами та доповненнями, внесеними рішенням міської ради від 02.09.10 № 48/13

40 од.

 

Житлове господарство

 

1

Реконструкція житлового будинку перших масових серій забудови по

вул. К. Лібкнехта, 4 в

м. Миколаєві

2011 - 2014

28648,7

25505,1

9,5

4463,4

1912,875

30

-

4463,4

1912,875

30

-

4463,4

1912,875

30

-

4463,4

1912,875

30

-

100

Наказ ДЖКГ від 26.12.06 №30 та від 10.10.08 №177

 

1 будинок

 

2

Реконструкція систем пожежегасіння, димовидалення та пожежної сигналізації житлових будинків по

вул. Космонавтів, 53, Садовій, 9 та пр. Леніна, 184

2011 - 2014

4280,53

4152,9

3

726,77

311,46

30

 

726,77

311,46

30

 

726,77

311,46

30

 

726,77

311,46

30

 

100

 

3 будинки

по 3 системи

 

3

Підсилення фундаментів житлового будинку № 43 по вул. 1 Слобідській в

м. Миколаєві

2011 - 2014

2399,6

1797,6

25

314,58

134,82

30

 

314,58

134,82

30

 

314,58

134,82

30

 

314,58

134,82

30

 

100

 

 

1 будинок

 

4

Впровадження систем регулювання та диспетчеризації на житлових будинках з централізованим опаленням міста Миколаєва

2011 - 2014

97381,2

97381,2

0

17041,71

7303,59

30

 

17041,71

7303,59

30

 

17041,71

7303,59

30

 

17041,71

7303,59

30

 

100

Рішення міської ради №12/22від 17.11.05 із змінами та доповненнями, внесеними рішенням міської ради 19.04.07

 

1734 прилади обліку

 

5

Заміна 20 ліфтів у житлових будинках

м. Миколаєва

2011 - 2014

6720,00

6720,00

0

1176,0

504,0

30

 

1176,0

504,0

30

 

1176,0

504,0

30

 

1176,0

504,0

30

 

100

 

 

20 ліфтів

 

6

Капітальний ремонт 210 ліфтів у житлових будинках м. Миколаєва

2011 - 2014

4800,00

4800,00

0

840,00

360,00

30

 

840,00

360,00

30

 

840,00

360,00

30

 

840,00

360,00

30

 

100

 

 

210 ліфтів

 

7

Капітальний ремонт та реконструкція теплових мереж до житлових будинків у м. Миколаєві

2011 - 2014

6000,00

6000,00

0

1050,00

450,00

30

 

1050,00

450,00

30

 

1050,00

450,00

30

 

1050,00

450,00

30

 

100

 

 

6,3 км

 

8

Капітальний ремонт санітарно-побутових приміщень в житлових будинках по вул. Артема, 1, 1-а, 1-б у м. Миколаєві

2011 - 2014

3129,6

3129,6

0

547,68

234,72

30

 

547,68

234,72

30

 

547,68

234,72

30

 

547,68

234,72

30

 

100

 

 

3 будинки

 

9

Реконструкція 4-х диспетчерських пунктів, що обслуговують 273 ліфти в житлових будинках

м. Миколаєва

2011 - 2014

1776,00

1776,00

0

310,8

133,2

30

 

310,8

133,2

30

 

310,8

133,2

30

 

310,8

133,2

30

 

100

 

4

диспет-черські пункти

 

Управління охорони здоров’я

 

1

Заміна дерев'яних вікон на металопластикові зі склопакетів у Міській дитячій лікарні № 2 (вул. Рюміна, 5)

2011

299,0

299,0

 

299,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

2

Забезпечення автономним безперебійним електроживленням  пологового будинку № 3, станції швидкої допомоги та лікарні швидкої медичної допомоги

2011-2013

1500,0

1500,0

 

500,0

 

 

 

500,0

 

 

 

500,0

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

3

Капітальний ремонт електромереж першого поверху та підвалу  пологового будинку № 2

2011

300,0

300,0

 

300,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

4

Капітальний ремонт системи водопостачання та водовідведення  пологового будинку № 2

2011

2000,0

2000,0

 

2000,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

5

Капітальний ремонт системи опалення міської поліклініки    № 1 з улаштуванням обліку енергопостачання (вул. Фрунзе, 58)

2011

300,0

300,0

 

300,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

6

Капітальний ремонт приміщення  сімейної амбулаторії міської поліклініки № 2, розташованої по пр. Жовтневому, 8

2011

1000,0

1000,0

 

1000,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

7

Капітальний ремонт приміщень міської поліклініки № 3

2011

300,0

300,0

 

300,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

8

Капітальний ремонт  будівлі КУ міської поліклініки № 5 для приведення протипожежного стану до норм діючих стандартів

2011

246,0

246,0

 

246,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

9

Капітальний ремонт лабораторії міськтубдиспансеру

2011

1500,0

1500,0

 

1500,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

10

Капітальний ремонт інфарктного відділення міської лікарні № 1

2011

1303,27

1303,27

 

1303,27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

11

Капітальний ремонт  овочесховища, даху, водопровідної та каналізаційної систем міської лікарні № 3

2011

1000,0

1000,0

 

1000,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

12

Капітальний ремонт відділень дитячої лікарні № 2

2011

2000,0

2000,0

 

2000,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

13

Заміна ліфта в міській лікарні   № 1 по вул. Володарського, 4

2011

300,0

300,0

 

300,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

14

Капітальний ремонт даху ЛШМД - заміна на шатровий

2011

1000,0

1000,0

 

1000,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

15

Заміна ліфта в міській лікарні     № 4

2011

250,0

250,0

 

250,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

16

Капітальний ремонт стіни та  сходів у міській лікарні № 4

2011

250,0

250,0

 

250,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

17

Реконструкція приміщення моргу міської лікарні № 1

2011-2012

3000,0

3000,0

 

1500,0

 

 

 

1500,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

18

Реконструкція приміщення поліклінічного відділення міської лікарні № 1

2011

1000,0

1000,0

 

1000,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

19

Реконструкція будівлі міської поліклініки № 5 по вул. Дзержинського

2012

3000,0

3000,0

 

 

 

 

 

1500,0

 

 

 

1500,0

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

20

Реконструкція даху ЛШМД 

2011

2000,0

2000,0

 

2000,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

21

Реконструкція будівель 1 підстанції СШМД

2011

2000,0

2000,0

 

2000,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

22

Придбання приміщень для влаштування сімейних амбулаторій у мкр. Намив (2 амбулаторії), мкр. Північний, сел. Ялти

2011-2014

4000,0

4000,0

 

1000,0

 

 

 

1000,0

 

 

 

1000,0

 

 

 

1000,0

 

 

 

100

 

 

 

23

Реконструкція клініки «Дружня до молоді» Міської дитячої поліклініки № 4

2011-2012

1800,0

1800,0

 

800,0

 

 

 

1000,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

Управління освіти

 

1

ЗОШ № 22

вул. Робоча, 8

1992-2011

16000,0

16000,0

0

16000,0

 

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Незалежний експерт

ЗАТ «Миколаївський Діпроміст»

 

 

2

ЗОШ № 29

вул Ватутіна, 124

2011

2800,0

2800,0

0

2550,0

250,0

19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДБН АВК

 

 

3

ЗОШ № 54

вул. Корабелів, 10б

2011-2012

2500,0

1800,0

27

 

 

 

 

1500,0

300,0

17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДБН АВК

 

 

4

ЦБ

вул. М. Морська, 3

2011

1395,0

1000,0

28

700,0

300,0

30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДБН АВК

 

 

5

ДНЗ № 82

пр. Жовтневий, 22

2011-2012

4000,0

4000,0

0

 

 

 

 

4000,0

 

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДБН АВК

 

 

6

ЗОШ № 7

вул. Потьомкінська, 45

2011-2013

1400,0

1200,0

14

 

 

 

 

 

 

 

 

1200,0

 

0

 

 

 

 

 

 

ДБН АВК

 

 

7

ЗОШ № 15

вул. Потьомкінська, 22

2011-2014

2500,0

2500,0

0

 

 

 

 

 

 

 

 

2500,0

 

0

 

 

 

 

 

 

ДБН АВК

 

 

8

ЗОШ № 16

вул. Горького, 46

2014

1000,0

 

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

800,0

200,0

20

 

 

ДБН АВК

 

 

9

Реконструкція будівлі дитячого дошкільного закладу № 121 по вул. Короткій, 24, у т.ч. проектні роботи та експертиза

2011

299,0

299,0

0

299,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

Капітальний ремонт даху другого корпусу у вечірній школі № 1

2011

299,0

299,0

0

299,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Управління з питань культури та охорони культурної спадщини

 

1

Унікальна пам’ятка археології – городище фінальної бронзи в урочищі «Дикий сад»

 

2200,0

 

 

 

550,0

 

 

 

550,0

 

 

 

550,0

 

 

 

550,0

 

 

 

 

 

 

2

Пам’ятка архітектури місцевого значення Олександро-Невська церква Миколаївського морського госпіталю (Госпітальна церква), 1864-1883 рр. (вул. Урицького, 2)

 

2800,0

 

 

 

700,0

 

 

 

700,0

 

 

 

700,0

 

 

 

700,0

 

 

 

 

 

 

3

Миколаївський зоопарк:

будівництво жирафника

 

1800,0

 

 

 

450,0

 

 

 

450,0

 

 

 

450,0

 

 

 

450,0

 

 

 

 

 

 

4

Миколаївський зоопарк:

«Острів звірів»

 

1200,0

 

 

 

600,0

 

 

 

600,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Миколаївський зоопарк:

центральна алея

 

900,0

 

 

 

900,0

 

 

 

900,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Реконструкція нежитлового приміщення  по  вул.Арти-лерійській, 7 (Будинок офіцерів флоту),  у т. ч. проектні роботи

 

29000,0

 

 

 

600,0

 

 

 

5000,0

 

 

 

24000,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Департамент праці та соціального захисту населення

 

1

Реконструкція будівлі по вул. Миколаївській, 26 для розміщення управління соціальних виплат і компенсацій Ленінського району

2011

4993,331

 

 

4795,805

197,526

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

Виготовлена проектною організацією «Автограф»

625,8 кв. м

 

2

Створення ізолятора для прийому клієнтів у центрі реінтеграції бездомних громадян у зимовий період (без мед. документів)

2011

260,0

 

 

260,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

ПКД розробляється

40 кв. м

 

3

Реконструкція існуючого центру реінтеграції бездомних громадян на відділення обліку бездомних громадян та служби соціального патрулювання

2011

643,5

 

 

643,5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

ПКД розробляється

900 кв. м

 

4

Відкриття філії центру реінтеграції бездомних громадян для жінок

2011

1160,0

 

 

1160,8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

ПКД розробляється

900 кв. м

 

5

Створення центру реінтеграції бездомних громадян, які потребують сторонньої допомоги

2011

910,0

 

 

910,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

ПКД розробляється

900 кв. м

 

6

Виконання кошторису та проведення реконструкції житлового корпусу притулку для громадян похилого віку та інвалідів

2011

460,0

 

 

460,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

7

Виконання кошторису та будівництво нового житлового корпусу для розміщення громадян похилого віку та інвалідів на 40 місць

 

 

 

 

 

 

 

 

700,0

 

 

 

400,0

 

 

 

600,0

 

 

 

 

 

 

 

Комітет у справах фізичної культури та спорту

 

1

Центральний міський стадіон, вул. Спортивна, 1/1

2006-2014

102957,0

79077,0

23

 

11435,0

 

 

 

18625,0

 

 

 

27000,0

 

 

 

22017,0

 

 

100

Робоча документація

15350 місць

 

КП ММР «Миколаївелектротранс»

 

1

Придбання рухомого складу:

трамваї

2011-2014

129600,0

129600,0

 

7200,0

7200,0

50

 

9600,0

9600,0

50

 

24000,0

24000,0

50

 

24000,0

24000,0

50

 

 

 

27 трамваїв

 

2

Придбання рухомого складу:

тролейбуси

2011-2014

68200,0

68200,0

 

5500,0

5500,0

50

 

6600,0

6600,0

50

 

11000,0

11000,0

50

 

11000,0

11000,0

50

 

 

 

31 тролейбус

 

3

Придбання АСКОЕ

2011

700,0

700,0

 

 

700,0

100

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Капітальний ремонт трамвайної колії

2011-2014

 

 

 

 

3000,0

100

 

3000,0

3000,0

50

 

1500,0

1500,0

50

 

1500,0

1500,0

50

 

 

 

5 км

 

Адміністрація Заводського району міста

 

1

Капітальний ремонт будівлі відділу соціального розвитку територіальних утворень

2008-2011

200,0

200,0

60

 

200,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Будівництво каналізаційної мережі на території Залізничного селища

2011

3380,0

2880,0

5

 

2880,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3138 км

 

Адміністрація Центрального району міста

 

1

Будівництво колекторно-дренажної мережі у Тернівці

2011

 

 

 

 

281,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адміністрація Корабельного району міста

 

1

Реконструкція дороги по вул. Янтарній

2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво каналізаційних насосних станцій та розподільчих мереж у приватній забудові Корабельного району

2011

приблиз-но 2500,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Будівництво лінії швидкісного тролейбуса в Корабельний район

2011-2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Будівництво шляхопроводу на залізничному переїзді по пр. Жовтневому в районі

вул. Самойловича

2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Будівництво об’їзної дороги до

вул. Ленінградської

2011-2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: