Мапа порталу

МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

РІШЕННЯ

 

23 грудня 2016                                                                                           № 13/24

Про затвердження Програми

економічного і соціального

розвитку м.Миколаєва

на 2017 рік

 

Розглянувши проект Програми економічного і соціального розвитку м.Миколаєва на 2017 рік, на підставі ст.11 Закону України “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України”, керуючись пунктом 22 частини першої статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”,  міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити Програму економічного і соціального розвитку м.Миколаєва на 2017 рік (далі – Програма,  додається).

2. Управлінню економіки та інвестицій Миколаївської міської ради (Гейко) надати  міській  раді  інформацію   про хід виконання Програми  до 20 лютого 2018 року.

3. Рішення  міської ради  від 23.01.2015 № 45/2  «Про затвердження Програми економічного і соціального розвитку м.Миколаєва на 2015 – 2018 роки» (зі змінами та доповненнями)» визнати таким, що втратило чинність.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови Омельчука О.А., постійну комісію міської ради з питань економічної і інвестиційної політики, планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку (Бернацького).

 

 

Міський голова                                                                          О.Ф.Сєнкевич


ЗАТВЕРДЖЕНО

            рішення міської ради

            від ________________

                                    № _______________

 

 

Програма

економічного і соціального розвитку м.Миколаєва

на 2017  рік

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗМІСТ

Вступ ………………………………………………………………………….......

 

І. ОЦІНКА ТЕНДЕНЦІЙ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАльного розвитку м.Миколаєва  …………...…………...…………...……….…...

 

4

ІІ. Головні проблеми розвитку ………….……………………………  

33

ІІІ. Мета та пріоритети економічного і соціального  розвитку …………………....................................................................................

 

34

 

1. Забезпечення умов для економічного і соціального зростання………………………………………………………………………….

 

 

 

 

1.1.Бюджетна та податкова політка……………………………………..

35

 

 

1.2.Інвестиційна діяльність та міжнародне співробітництво…......……

37

 

 

1.3.Розвиток підприємництва та регуляторна політика………………..

39

 

 

1.4.Надання адміністративних послуг……………………………...……

40

 

 

1.5.Управління об’єктами комунальної власності………………………

42

 

 

1.6. Управління земельними ресурсами………………………………….

44

 

 

1.7. Розвиток торгівлі та сфери послуг …………………………………..

45

 

 

1.8. Зайнятість населення та ринок праці………………………………

47

 

 

1.9.Електронне врядування………………………………………………..

48

 

2.Розвиток економіки міста…………………………………………………

 

 

 

2.1.Промисловий комплекс та  інноваційний розвиток…………………

50

 

 

2.2.Енергозбереження та енергоефективність …………………………..

51

 

 

2.3.Архітектура та містобудування……………………………….………

52

 

3.Модернізація та розвиток  інфраструктури, безпека життєдіяльності людини  ……………………………………………………

 

 

 

3.1.Житлово-комунальне господарство ………………………………….

57

 

 

3.2.Дорожнє господарство та благоустрій……………………………….

60

 

 

3.3.Транспорт та транспортна інфраструктура ………………………….

62

 

 

3.4.Охорона природного навколишнього середовища та техногенна безпека……………………………………………………………………..

 

64

 

4.Розвиток соціальної та гуманітарної  сфери…………………………....

 

 

 

4.1.Грошові доходи, заробітна плата та легалізація трудових відносин…………………………………………………………………………..

 

67

 

 

4.2.Соціальний захист населення…………………………………………

68

 

 

4.3.Демографічна ситуація та розвиток  медичного обслуговування…..

69

 

 

4.4.Розвиток муніципальної освіти……………………………………….

71

 

 

4.5.Розвиток культури та збереження історичного середовища ……….

74

 

 

4.6.Підтримка сім’ї, дітей та молоді………………………………………

75

 

 

4.7.Розвиток фізичної культури і спорту…………………………………

76

 

5.Соціально-економічний розвиток окремих районів міста…………..

77

IV. ДОДАТКИ ДО ПРОГРАМИ

 

1.

Основні прогнозні  показники економічного і соціального розвитку м.Миколаєва на 2017 рік ……………………………………..

 

87

 

2.

Перелік міських програм розвитку, які діють у 2017 році ……………

89

 

3.

Перелік пропозицій головних розпорядників бюджетних коштів щодо об’єктів будівництва та реконструкції на 2017 рік ……………

 

91

 

 

                         

 

 


 

ВСТУП

 

Програма економічного і соціального розвитку м.Миколаєва  на 2017  рік  (далі ? Програма) розроблена відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на базі ключових положень Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, стратегії   розвитку Миколаївської області на період до 2020 року, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №385,  та постанови Кабінету Міністрів України від 01.07.2016 №399 «Про схвалення прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2017 рік та основних   макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2018 і 2019 роки» з урахуванням завдань у відповідних галузях і сферах міського господарства та заходів за пріоритетними напрямками, які здійснюватимуться у 2017 році. Заходи цільових галузевих програм, затверджених міською радою, увійшли як складові до програмних заходів на 2017 рік та враховані у прогнозних показниках на 2018-2019 роки.

 Нормативно – правовим та методологічним підґрунтям розробки  Програми, визначення її структури є Закон України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України» та постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету».

Відповідно до результатів та тенденцій розвитку господарського комплексу міста, з урахуванням негативних наслідків економічної ситуації в країні, сформовані основні показники економічного розвитку в 2016 році, визначені пріоритетні напрямки економічного і соціального розвитку міста на 2017 рік, на яких пропонується сконцентрувати бюджетні та інші інвестиційні ресурси з метою підвищення конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості економіки міста, вирішення найгостріших проблем економічного і соціального розвитку та поліпшення якості життя мешканців.

Відповідно до Програми, головні зусилля будуть спрямовані на зростання конкурентоспроможності міста шляхом комплексного економічного розвитку на основі інноваційно-інвестиційної складової, забезпечення доступу до результатів економічного зростання для якомога більшої кількості громадян, справедливої оплати праці, повноцінного відновлення робочої сили та задіяння стимулів до збільшення індивідуальних доходів громадян шляхом підвищення продуктивності праці з метою досягнення головної мети розвитку – підвищення добробуту населення м.Миколаєва.

З метою максимальної реалізації інтересів міської громади в реальних економічних та соціальних умовах, поглиблення і вдосконалення партнерства з міською владою, цілі і завдання, визначені Програмою, реалізовуватимуться шляхом їх тісної співпраці.

Джерелами фінансування заходів Програми, міських цільових програм розвитку, затверджених міською радою, стануть кошти міського бюджету, трансферти з державного та обласного бюджетів, власні кошти суб’єктів господарювання, інвестиційні кошти та інші джерела, відповідно до чинного законодавства.

Завдання і заходи Програми погоджені з проектом бюджету міста. Програма залишається відкритою для доповнень та коригувань у відповідності до стратегічних напрямків розвитку міста. Зміни та доповнення до Програми затверджуються Миколаївською міською радою.

Підготовку Програми здійснювали управління економіки та інвестицій Миколаївської міської ради на підставі матеріалів, отриманих від  виконавчих органів Миколаївської міської ради.

Інформування  про реалізацію програмних завдань і заходів буде здійснюватись за підсумками року.


 

І. оцінка тенденцій економічного і соціального розвитку м.миколаєва у 2016 році

 

Нестабільна економічна ситуація в країні, висока інфляція, зростання валютного курсу, проблеми із забезпеченням енергоресурсами та інше, вочевидь, негативно вплинули на показники економіки міста. Разом із тим забезпечено окремі  результати.

                                                                                                         

 

9 місяців 2015 року

9 місяців

2016 року

Відхилення від попереднього року

(у % до попереднього року)

Обсяг реалізації промислової продукції, млн.грн.

13383,6

11059,7

- 17,4

Перевезення вантажів автомобільним транспортом, тис.т

2,47

2,6

+5,3

Перевезення пасажирів, млн.осіб

86,7

89,2

+2,9

Обсяг капітальних інвестицій, млн.грн.

2572,374

4343,563

+68,9

Обсяги будівельних робіт, млн.грн.

539,5

638,4

+18,3

Роздрібний товарообіг                              (січень-червень), млн.грн.

3677,6

4249,4

+4,8

Чисельність штатних працівників, тис.осіб

115,1

112,8

-2,0

Темп росту середньомісячної заробітної плати,%

118,2

123,9

+5,7

 

Основними досягненнями у 2016 році є:

  • Ø збільшення площі  введеного в експлуатацію житла на 4%;
  • Ø поліпшення загального фінансового результату діяльності підприємств: зростання частки прибуткових підприємств на 12,8 в.п.;
  • Ø збільшення середньомісячної заробітної плати на 23,9 %;
  • Ø збільшення надходжень до міського бюджету.

Разом із тим, залишилися не вирішеними довготривалі структурні проблеми в економіці і соціальній сфері міста, серед яких:

  • Ø високий рівень зношеності основних фондів підприємств;
  • Ø відставання процесів оновлення виробничих потужностей від їх зношення;
  • Ø високий рівень енергоємності базових галузей промисловості та житлово-комунального господарства;
  • Ø недостатність власних коштів у підприємств для здійснення інвестування;
  • Ø індекс споживчих цін на 01 жовтня 2016 року становить 105,8%;
  • Ø високий рівень тінізації економіки;
  • Ø невідповідність фахової структури трудових ресурсів потребам ринку праці;
  • Ø заборгованість із виплати заробітної плати в сумі  72,8 млн.грн. на 01 жовтня 2016 року, з неї 73,8% (53,762 млн.грн.) належить економічно активним підприємствам.

 

Бюджетна та податкова політика

Фінансові ресурси та дохідна база міста формуються його господарським комплексом.

У формуванні дохідної бази бюджетів усіх рівнів провідну роль відіграють підприємства промисловості, транспорту та зв’язку, торгівлі та громадського харчування, будівельні, якими створюється більше половини доходів.

Платниками податків до бюджетів всіх рівнів протягом 10 місяців 2016 року були 793 юридичні особи та 1533 фізичні особи-підприємці, які  займаються  підприємницькою діяльністю.

        Виконання міського бюджету у 2016 році, як і у 2015 році, здійснювалося в умовах змін, внесених у податкове законодавство, спрямованих на покращання адміністрування платежів, створення більш рівних та справедливих умов оподаткування, а також підвищення наповнюваності бюджету.

У 2015 році здійснено перший етап фінансової децентралізації: прийнятими змінами до Податкового та Бюджетного кодексів України   органам місцевого самоврядування  передані додаткові повноваження і закріплені стабільні джерела доходів для їх реалізації.

У результаті передачі окремих доходів з державного бюджету, запровадження нового виду податку - акцизний податок з кінцевих продажів, розширення бази оподаткування податком на нерухомість, запровадження нових субвенцій для здійснення видатків на делеговані державою повноваження в галузях освіти та охорони здоров’я (освітня та медична)  значно збільшились джерела формування дохідної бази міського бюджету.

 Так, приріст надходжень  до  міського бюджету за 10 місяців 2016 року  проти відповідного періоду  2014 року (з 01.01.2015 – початок децентралізації)  склав 1058,7 млн.грн., або обсяг надходжень збільшився на 69,5%,  з них  в результаті проведення заходів з фінансової  децентралізації - на 588,0 млн.грн. Темпи приросту надходжень доходів  у 2016 році до 2014 року по окремих обласних центрах мають наступні показники: м.Чернігів – 92,8%, м.Черкаси -  88,4%, м.Вінниця – 54,8%, м.Херсон  -  49%.

 За 10 місяців 2016 року  до міського бюджету надійшло  2581,4 млн.грн., у тому числі до загального фонду – 2519,4 млн.грн., до спеціального фонду -  62,0 млн.грн.  Порівняно з відповідним періодом 2015 року надходження збільшилися  на 518,1 млн.грн. або на 33,6%, у тому числі доходи загального фонду збільшились на 618,4 млн.грн. або на 32,5%,  доходи спеціального фонду в результаті зміни структури надходжень зменшились  на 6,1 млн.грн. або на 11,4%.

        Найбільшу питому вагу в податкових надходженнях міського бюджету за 10 місяців 2016 року становили:

-  податок та збір на доходи фізичних осіб – 792,2 млн.грн., або на 277 млн.грн., або на 65,2% більш ніж у 2015 році;

-  плата за землю – 210,9 млн.грн., або більше на 63,2 млн.грн. (42,8%);

-  єдиний податок – 160,5 млн.грн.,  або більше на 52,0 млн.грн. (47,8%);

-  акцизний податок – 138,0 млн.грн., або більше на 44,3 млн.грн. (47,4%).

У цілому за 2016 рік до міського бюджету очікуються надходження в сумі 3133 млн.грн., з них податкові та неподаткові надходження – 1802 млн.грн. та офіційні трансферти 1331 млн.грн., що  до затверджених (з урахуванням змін) показників складатиме відповідно 114,3%,  114,3% та 100%. Очікуваний приріст обсягу доходів міського бюджету у 2016 році в порівнянні з 2015 роком складає  581 млн.грн. за рахунок податкових та неподаткових надходжень.

 

 

Динаміка надходжень до бюджету міста,

млн.грн.

 image

Згідно з прогнозними розрахунками, обсяг доходів міського бюджету (без врахування офіційних трансфертів) порівняно з 2016 роком  зросте: у 2017 році - на 5,5%, у 2018 – на 12,5%, у 2019 році – на 18%.

           За січень-жовтень 2016 року, з метою  наповнення міського бюджету, на виконання рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 27.02.2015 № 147 «Про заходи щодо наповнення міського бюджету та економного витрачання бюджетних коштів» (зі змінами, внесеними рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 13.05.2016              № 438)   проведеними заходами:

-          щодо своєчасності оформлення права власності та права оренди,  виявлення фактів самовільного зайняття земельних ділянок, укладення договорів особистого строкового сервітуту, розміщення зовнішньої реклами забезпечено надходження до бюджету платежів у сумі 3,0 млн.грн.;

-         щодо систематичного проведення моніторингу даних Єдиного реєстру  повідомлень про початок будівельних робіт та декларацій про готовність об’єктів забезпечено надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури в сумі 1,5 млн.грн.;

-         щодо погашення заборгованості із заробітної плати мобілізовано до бюджету                    1,7 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб;

-         щодо розміщення на конкурсних засадах тимчасово вільних коштів міського бюджету на депозитних рахунках в державних банках наповнено міський бюджет додатково на                 32,5 млн.грн.

         Міський бюджет зберігає соціальну спрямованість. Поряд з цим,  збільшення обсягу фінансового ресурсу завдяки фінансовій децентралізації вплинуло на структуру витрат міського бюджету - зросла їх частка на виконання самоврядних повноважень, що свідчить про підвищення видаткової автономності міського бюджету. З’явилась можливість спрямувати додаткові кошти на фінансування заходів місцевих програм, які не фінансувались через недостатність фінансового ресурсу. Так, у загальному обсязі витрат частка житлово-комунального господарства у 2016 році (план з урахуванням змін) порівняно з 2014 роком (факт) збільшилася з 5,3%  до 13,4%, або на  207,1 млн.грн., на транспорт та дорожнє господарство - з 2,9% до 9,5% або на 244,7 млн.грн. Значно збільшився обсяг інвестиційних ресурсів - затверджений обсяг капітальних вкладень на 2016 рік склав 117,4 млн.грн. або  3,7% від обсягу міського бюджету - це порівняно з виконанням 2014 року на 108,2 млн. грн., або в 6,3 раза більше.

 

Інвестиційна діяльність та міжнародне співробітництво

Цілями міської влади у сфері реалізації інвестиційної політики є сприяння розвитку інвестиційної, інноваційної діяльності, залучення вітчизняних та іноземних інвестицій в економіку міста; сприяння формуванню позитивного іміджу міста як території, привабливої для інвестування і співробітництва; реалізація конкурентоспроможних інвестиційних проектів, а також інвестиційних проектів, що мають суттєвий вплив на життєдіяльність міста та спрямовані на поліпшення життя мешканців міста.

За 9 місяців 2016 року у розвиток економіки міста підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 4343,563 млн.грн. капітальних інвестицій, що на 68,9% більше, ніж за 9 місяців 2015 року. Найбільше збільшення спостерігається у галузях:

-   державне управління й оборона; обов’язкове соціальне страхування – в 2,9 раза;

-   охорона здоров'я та надання соціальної допомоги – в 2,4 раза;

-   освіта – в 2,1 раза;

-   транспортне, складське господарство, поштова та кур’єрська  діяльність – в 2 рази;

-   тимчасове розміщення й організація харчування – на 89,3%;

-   сільське, лісове та рибне господарство – на 45,9%;

-   промисловість – на 31,4%;

-   оптова та роздрібна торгівля – на 13,1%;

-   мистецтво, спорт, розваги та відпочинок- на 13,7%;

-   інформація та телекомунікація – на 12,3%.

Протягом 9 місяців 2016 року найбільше коштів інвестовано:

- у промисловість – 208,9 млн. грн., що склало 36,5% від загального обсягу освоєних капітальних інвестицій;

- у сільське, лісове та рибне господарство – 82,4 млн.грн., або 14,4%;

- у розвиток будівельної діяльності –  78,8 млн.грн., або 13,8%;

- у державне управління й оборону; обов’язкове соціальне страхування –  62,5 млн.грн., або 10,9%;

- в оптову та роздрібну торгівлю – 46,5 млн.грн., або 8,1%.

Низькою залишається частка коштів на розвиток соціальної сфери.В освіту,  охорону здоров’я та надання соціальної допомоги з початку року вкладено відповідно 1% та 0,7%  загального обсягукапітальних інвестицій

Ефективна реалізація інвестиційного потенціалу створює позитивний довгостроковий вплив на соціально-економічне середовище.   Стабільність економічного та соціального розвитку Миколаєва відзначають  рейтингові агентства.

У місті Миколаєві зосереджено найбільшу частку інвестиційних ресурсів  Миколаївської області. Агентством «Кредит-рейтинг»  17 листопада 2016 року Миколаєву присвоєно кредитний рейтинг рівень uaВВВ + за Національною рейтинговою шкалою, який було підтверджено у I кварталі 2016 року, прогноз рейтингу стабільний. Рейтинг uaBBB означає задовільну платоспроможність при використанні боргових інструментів. Знак «+» означає проміжну категорію (рівень) рейтингу відносно основних категорій (рівнів) перед рейтингом рівня А.

Також агентством «Кредит-рейтинг» Миколаєву присвоєно високий рейтинг інвестиційної привабливості за національною шкалою - uaINV4. Рейтинг означає, що місто характеризується високим рівнем інвестиційної привабливості у  порівнянні з такими містами України, як  Запоріжжя (uaINV4), Вінниця (uaINV4+), Івано-Франківськ (uaINV4+), Одеса (uaINV5).

Для можливості потенційному інвестору поглянути на кожний інвестиційний об’єкт з точки зору його розташування, близькості до важливих інфраструктурних об’єктів міста та інших інвестиційних об’єктів, які можна використати у системному проекті, було розроблено та введено в дію інвестиційну мапу міста Миколаєва, яка розміщена на офіційному Інтернет-порталі Миколаївської міської ради. Також на сайті Миколаївської міської ради представлена інформація про промислові підприємства міста, проекти документів щодо інвестиційної діяльності, інвестиційні проекти соціального та комерційного напрямку та інше.

У зв’язку з ситуацією на сході України, політичною кризою, макроекономічною дестабілізацією триває скорочення прямих іноземних інвестицій як у цілому по Україні, так і в м.Миколаєві.

 image

 

На 01.10.2016 загальний обсяг залучених з початку інвестування прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) в економіку міста становив 159,95 млн.дол. США (68,7% від загальнообласного обсягу). На 1 жовтня 2016 року іноземні інвестиції в економіку міста внесені з 42 країн світу. Найбільше інвестували з країн Азії -101,3 млн.дол.США (63,4% загального обсягу акціонерного капіталу), з інших країн світу – 58,65 млн.дол.США (36,6%).

 

 

До основних країн-інвесторів, на які припадає 91,1% загального обсягу прямих інвестицій, входять: Кіпр, Швейцарія, Вірґінські Острови (Брит.), Нідерланди та Бельгія.

Понад половини обсягу іноземного капіталу зосереджено на підприємствах складського господарства та допоміжної діяльності у сфері транспорту – 81,5 млн.дол. США (51,0% загального обсягу прямих інвестицій). На підприємствах промисловості акумульовано 30,5 млн.дол. США іноземних інвестицій (19,1% загального обсягу прямих інвестицій), у т.ч. з виробництва харчових продуктів – 13,1 млн.дол. США, з ремонту і монтажу машин і устатковання – 9,2 млн.дол. США, з виробництва готових металевих виробів, крім машин і устатковання – 3,2 млн.дол. США.

На кінець 2016 року прогнозується зменшення показника порівняно з 2015 роком на 5,4%. В значній мірі зменшення вартості капіталу відбудеться за рахунок негативної курсової різниці валют внесення інвестицій. Ці показники можуть змінюватись в залежності від того, як буде розвиватись ситуація на сході країни, також серед ризиків цього прогнозу політична нестабільність, падіння світових цін на сировину.

image

За 9 місяців 2016 р. відбулося незначне зменшення обсягу експорту товарів по м. Миколаєву порівняно з аналогічним періодом 2015 року на 5,7%, що становив 749,42 млн.дол. США, імпорт – зріс в 1,4 раза та склав 242,65 млн.дол.США. Зростання імпорту обумовлено нарощенням ввозу засобів наземного транспорту, літальних апаратів, плавучих засобів, механічного та електротехнічного обладнання, мінеральних продуктів.           

Обсяг експорту послуг по місту становив 150,08 млн.дол.США і порівняно до періоду січень-вересень 2015 р. зменшився на 56,8% за рахунок скорочення послуг з переробки матеріальних ресурсів, обсяг імпорту послуг склав 37,4 млн.дол.США та збільшився у 1,5 раза за рахунок зростання транспортних послуг.

З метою поширення інвестиційної привабливості міста, з початку року проведено 24 зустрічі з представниками іноземних країн, на яких обговорювалися питання щодо створення в м.Миколаєві нових підприємств, інвестування у діючі підприємства, розвитку будівництва житла та перспективи торговельної діяльності.

В умовах соціалізації економіки України та її трансформації до ринкових відносин, особливої уваги потребують інвестиції як один з головних елементів державної економічної політики в цілому. Вплив інвестиційної політики може проявитися як в прискоренні відтворювання темпів економічного розвитку міста та країни в цілому, так і в стимулюванні промислового виробництва, забезпеченні умов для стійкого й швидкого економічного зростання та підвищенні рівня суспільного добробуту в Україні.

У місті проводиться робота із організації міжнародних форумів для залучення інвесторів. Так, у вересні 2016 року за дорученням міського голови було організовано Міжнародний інвестиційний форум «Управління відходами», метою якого був пошук потенційних інвесторів для побудови сміттєпереробного комплексу. Результатом форуму стало формування чіткого бачення вирішення проблеми переробки сміття у місті Миколаєві та формування бази зацікавлених потенційних інвесторів, які під час форуму провели презентацію своїх проектів.

Відзначимо, що у Міжнародному інвестиційному форумі з управління відходами взяли участь 44 організації та компанії, з яких - 25 компаній, що представляють інші міста України, і 5 компаній з іноземним капіталом.

Постійно проводиться робота із залучення міжнародної технічної допомоги, пошуку ґрантових програм та береться участь у конкурсах інвестиційних проектів.

Миколаївською міською радою впроваджується соціальний інвестиційний проект «Нові можливості для проживання, навчання та працевлаштування вимушених переселенців в                 м. Миколаєві», сума проекту- 265 тис. євро.

 Станом на 01.10.2016 із бюджету проекту профінансовано реалізацію заходів на суму – 117,41 тис.євро (25 переселенців започаткували власну справу, відремонтовано та облаштовано 4 групи у дитячих навчальних закладах №№ 141, 52, забезпечено орендованим житлом 3 сім’ї  переселенців із зони АТО, проводяться ремонтні роботи  у приміщеннях гуртожитку по вул. Курортній, 13-а для 4-х сімей, проводились також психологічні та бізнес- тренінги для переселенців, забезпечено одягом та постільною білизною близько 550 осіб із зони АТО та інше).

У місті проводиться робота із залучення кредитно - грантових коштів Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО) на реалізацію проекту підвищення енергоефективності пологового будинку № 3 м. Миколаєва. Також постійно проводиться робота із забезпечення участі міських інвестиційних проектів у таких конкурсах, програмах, інвестиційних фондах, проектах Міністерства інфраструктури України,  міжурядових програмах та програмах міжнародних банків,  як програма транскордонного співробітництва Black Sea, програма співфінансування Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), Центр Муніципального Менеджменту (Хабітат); фонд прямих інвестицій WNISEF, Німецький державний банк розвитку KFW, Державний фонд регіонального розвитку, Європейський банк реконструкції та розвитку та багато інших.

          Миколаїв підтримує відносини з 2 містами-побратимами (о.Тінос (Греція) та Могильов (Республіка Білорусь) та з 8 містами-партнерами (м.Кутаїсі, м.Боржомі, м. Батумі (Грузія),  Браславський район (Республіка Білорусь), м.Плевен (Болгарія), м.Тирасполь (Придністровська Молдавська республіка), м.Бурса (Туреччина), м.Трієст (Італія), також є членом Міжнародного Чорноморського Клубу.

          Між містами-побратимами та містами-партнерами підписані угоди про партнерство та співпрацю, якими передбачено співробітництво у різних сферах.

         Ефект від розвитку зовнішньоекономічної діяльності міста виявиться, по-перше, в бюджетній сфері, завдяки збільшенню податкових платежів експортоорієнтованих і спільних підприємств; по-друге, в інвестиційній – за рахунок надходження іноземних і збільшення вітчизняних інвестицій; по-третє, у виробничій – за рахунок модернізації технологічної й виробничої бази; по-четверте, у соціальній – за рахунок збільшення зайнятості при нарощуванні експортного виробництва, відкриття спільних підприємств.

У результаті підвищиться продуктивність і конкурентоздатність виробництва, спостерігатиметься економічна стабілізація підприємств, більш повно будуть задоволені потреби населення, зросте престиж міста на внутрішньому та зовнішньому ринках.

 

Розвиток підприємництва та регуляторна політика

Підприємницька діяльність є фундаментом економічного розвитку, вирішення соціальних проблем, подолання бідності та покращання рівня життя мешканців м.Миколаєва.

Розвиток малого і середнього підприємництва в місті – один із важливих факторів підвищення життєвого рівня мешканців міста, сталого економічного зростання, створення нових робочих місць, структурної перебудови та зміцнення економіки міста.

Державна політика розвитку малого та середнього підприємництва на місцевому рівні реалізується за допомогою цільових Програм розвитку малого і середнього підприємництва.

У м.Миколаєві діє Програма розвитку малого і середнього підприємництва, метою якої є створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього підприємництва, запровадження ефективних форм співпраці міської влади та суб’єктів підприємництва задля стійкого функціонування і розвитку підприємництва та економічного зростання міста.

Інформація про хід виконання Програми розвитку малого і середнього підприємництва щоквартально розміщується на офіційному порталі Миколаївської міської ради (www.mkrada.gov.ua).

За інформацією ГУ ДФС в Миколаївській області, протягом останніх 3 років зареєстровано фізичних осіб-підприємців: 2013 рік – 44,311 тис.осіб, 2014 рік – 32,881 тис. осіб, 2015 рік – 30,680 тис.осіб,  станом на 01.10.2016 – 31,363 тис.осіб.

За інформацією Головного управління статистики в Миколаївській області, протягом 2013-2015 років зареєстровано юридичних осіб: 2013 рік – 25,198 тис.осіб, 2014 рік – 26,426 тис.осіб, 2015 рік – 27,106 тис.осіб.

На кінець 2015 року у місті Миколаєві діяло 5303 малихта 181середнє підприємство.

Кількість найманих працівників на малих підприємствах у 2015 році становила 20,005 тис.осіб, на середніх підприємствах 28,492 тис.осіб.

 

Показники по малих та середніх підприємствах міста Миколаєва

 

Показник

 

2013 рік

2014 рік

2015 рік

Кількість малих підприємств

5445

5269

5303

Кількість середніх підприємств

186

174

181

Питома вага продукції (товарів, послуг), реалізованої малими підприємствами,            у %

23

22,9

23,1

Питома вага продукції (товарів, послуг), реалізованої середніми  підприємствами, у %

26,8

36,5

38,5

 

 

   

Важливою складовою регуляторної політики є спрямування на підвищення ефективності реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності та недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів. Реалізація державної регуляторної політики в місті Миколаєві у 2016 році - це постійний та послідовний курс виконавчих органів міської ради на впровадження оптимального управління в економічній та соціальній сферах, на зменшення їх втручання у діяльність суб’єктів підприємництва, усунення правових, адміністративних, економічних та організаційних перешкод у розвитку господарської діяльності.

Відповідно до Регламенту роботи Миколаївської міської ради VІI скликання План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Миколаївської міської ради затверджується не пізніше 15 грудня поточного року та оприлюднюється не пізніш як у десятиденний строк після його затвердження.

З метою систематизації регуляторних актів ведеться та своєчасно оновлюється реєстр регуляторних актів міської ради, який включає 55 регуляторних актів: 41 рішення Миколаївської міської ради, 14 рішень виконкому Миколаївської міської ради.

Відповідно до Планів-графіків з відстеження результативності регуляторних актів, затверджених міським головою до 15 грудня поточного року, розробниками постійно проводяться заходи з відстеження результативності регуляторних актів: у 2013 році – 5 регуляторних актів, у 2014 році – 14 регуляторних актів, у 2015 році – 6 регуляторних актів.

У 2016 році розробниками регуляторних актів проведені заходи з відстеження результативності 6 регуляторних актів та звіти про їх відстеження розробниками оприлюднені на офіційному порталі Миколаївської міської ради (www.mkrada.gov.ua).

З метою забезпечення прав громадськості в здійсненні державної регуляторної політики, реалізації її права впливати на формування регуляторних актів, виконавчі органи міської ради забезпечують оприлюднення всіх етапів прийняття регуляторних актів на офіційному порталі Миколаївської міської ради (http://mkrada.gov.ua) та у газеті "Вечерний Николаев".

 

 

2013

2014

2015

11 міс.

2016

Всього

Кількість семінарів

 

7

 

3

 

3

 

1

 

14

Кількість

учасників

 

275

 

108

 

97

 

50

 

530

 

За 3 роки з 2013 по 2015 рік управлінням з розвитку споживчого ринку Миколаївської міської ради організовано та проведено 13 семінарів за участю представників Головного управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області,  Головного    управління

 

Пенсійного фонду України у Миколаївській області, Територіальної Державної інспекції з питань праці у Миколаївській області, Головного управління Держсанепідслужби у Миколаївській області та управління ветеринарної медицини в м. Миколаєві та Державної екологічної інспекції в Миколаївській області, в яких взяли участь близько 480 осіб. Основною темою семінарів була тема «Зміни та нововведення у чинному законодавстві України в сфері господарської діяльності. Актуальні питання.».

З метою підвищення правової обізнаності суб’єктів господарювання та інформаційної підтримки підприємництва, у 2016 році управлінням з розвитку споживчого ринку Миколаївської міської ради організовано та проведено семінар за участю представників ГУ Держпродспоживслужби у Миколаївській області. Тема семінару - порядок проведення державної реєстрації потужностей, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів. У семінарі взяли участь близько 50 суб’єктів господарювання, які мали можливість отримати відповіді на найболючіші питання.

Окрім того, протягом 2015 року Миколаївським обласним центром зайнятості проведено 63 семінари, в яких взяли участь 320 осіб, з них – 168 жінок, 144 особи у віці до 35 років. На семінарах фахівцями служби зайнятості надається інформація з питань започаткування власної справи, аспектів ведення малого бізнесу. 14 семінарів для підприємців- початківців було проведено у 2016 році, участь в яких взяли 170 осіб.

З метою відзначення найкращих підприємців міста та з нагоди святкування Дня підприємця у 2013 році було відзначено 22 суб’єкти господарювання, у 2014 – 12 суб’єктів господарювання, у 2015 – 38 суб’єктів господарювання. У вересні 2016 року було нагороджено 65 найкращих підприємців міста.

 

Надання адміністративних послуг

Одним із пріоритетних напрямків сучасної державної політики із реформування економіки є спрощення процедури входження в бізнес, а це, перш за все, питання реєстрації та отримання дозволів на започаткування певних видів підприємництва.

Створений у 2012 році  Центр надання адміністративних послуг м.Миколаєва  працює за принципом "єдиного вікна" – суб’єкти господарювання та громадяни один раз відвідують Центр для подання відповідних документів та другий – для отримання результату. Заявників своєчасно інформують про результат розгляду звернення щодо адміністративної послуги за телефоном або  поштою за їх вибором.

Центр надання адміністративних послуг надає 128 видів найбільш затребуваних громадянами адміністративних послуг.

 

Кількість осіб, що звернулися до ЦНАП, тис. осіб

Постійно зростає кількість осіб, які звернулися за отриманням адміністративних послуг до центру надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради.  Значне зростання пов’язане з розширенням переліку послуг, що надаються через центр надання адміністративних послуг.

 

 image

 


Приміщення Центру надання адміністративних послуг поділено на фронт-офіс, де здійснюється прийом документів, консультування, копіювання, інформування громадян про результати послуг, та  бек-офіс, у якому проводиться обробка документів.

Створено зручні умови в зоні очікування, встановлено сенсорний інформаційний кіоск, термінал для сплати за адміністративні послуги, діє безоплатна зона Wi-Fi.

У зв’язку з набранням чинності з 01 січня 2016 року нової редакції Законів України  «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» органам місцевого самоврядування  передані функції реєстраційної служби України. З квітня 2016 року передані функції Державної міграційної служби України щодо реєстрації/зняття з реєстрації осіб.

 

Управління об’єктами комунальної власності

 Управління об`єктами права комунальної власності це здійснення міською радою та виконавчими органами, іншими суб`єктами повноважень щодо реалізації прав та обов’язків територіальної громади як власника цих об`єктів, пов`язаних з їх ефективним використанням та розпорядженням відповідно до законодавства України.

 

Динаміка надходжень коштів  до міського бюджету від приватизації

При реформуванні об’єктів комунальної власності найбільш активно застосовується продаж нерухомості, а саме: приміщень, будівель, нежитлових об’єктів. Внаслідок приватизації комунального майна створюється недержавний сектор економіки, що позитивно сприяє розвитку підприємницької діяльності.

 

 

2013

2014

2015

Кількість приватизованих об’єктів

 

15

 

12

16

Надходження до бюджету, млн.грн.

4,84

2,75

4,192

 

 

       Протягом 9 місяців 2016 року приватизовано 5 об’єктів комунальної власності, надходження до міського бюджету склали 1,06 млн.грн.

 

      Станом на 01.10.2016 в орендному користуванні знаходяться 538 об’єктівміської комунальної власності загальною площею 81354,39 кв.м.

Протягом 9 місяців  2016 року отримано коштів від оренди майна комунальної власності територіальної громади міста в сумі 7,9 млн.грн.

За 2017 рік планується отримати коштів від оренди майна комунальної власності територіальної громади міста в сумі 6,0 млн.грн. Проводиться робота з виявлення безхазяйних об’єктів.

Динаміка  надходжень коштів  до міського бюджету від оренди приміщень

комунальної власності

 

2013

2014

2015

Кількість укладених договорів

51

37

64

Площа за укладеними договорами, м2

7340,51

4146,97

17428,11

Надходження до бюджету від оренди, млн.грн.

7,0

7,0

9,135

 

    

             

Управління земельними ресурсами

Важливим елементом державної політики у сфері земельних відносин стало здійснення на території України земельної реформи, яка являє собою комплекс правових, економічних, технічних і організаційних заходів, здійснення яких покликане забезпечувати удосконалення земельних відносин, що відповідає характеру регульованої, соціально орієнтованої ринкової економіки країни. Вона є складовою частиною економічної реформи. Об'єктом земельної реформи оголошено всі землі України.

Створення ефективної системи управління земельними ресурсами передбачає гарантію прав власності та надійний захист прав володіння землею, підтримку системи оподаткування, забезпечення гарантій під кредит, розвиток і контроль земельного ринку, підтримку заходів щодо раціонального використання та охорони земель, підвищення ефективності планування землекористування в населених пунктах, спрощення землевпорядних робіт при проведенні земельної реформи, збір та аналіз статистичних даних, зменшення кількості земельних спорів.

За 9 місяців 2016 року підготовлено 59 проектів рішень міської ради із земельних питань. За 9 місяців 2016 року укладено:

-   102 договори оренди землі на загальну площу 9,1190 га;

-   165 договорів про зміни до договорів оренди землі;

-   1 договір про встановлення особистого строкового сервітуту;

-   28 договорів про зміни до договорів про встановлення особистого строкового сервітуту (подовження).

            Станом на 01.10.2016 від плати за землю до міського бюджету надійшло –                190,27 млн.грн., у т.ч. орендної плати за землю – 131,9 млн. грн., земельного податку –              58,37 млн. грн. Плати за встановлення особистого строкового сервітуту в розмірі                606,9 тис. грн.

 

Динаміка надходження плати за землю (млн.грн.)

З метою контролю за своєчасним отриманням платежів від орендної плати за землю за 9 місяців 2016 року землекористувачам та орендарям земельних ділянок підготовлено та направлено 599 листів про необхідність внесення змін до договорів оренди землі, закінчення строку дії договорів оренди землі,  поновлення договорів оренди,  укладення договорів оренди землі тощо.

 

2013 рік

2014 рік

2015 рік

Плата за землю, у т.ч.

136,6

137,69

178,78

- орендної плати за землю

 

100,6

102,6

128,053

-земельного  податку   

36,0

35,1

50,73

 

За 9 місяців  2016 року надійшло 906 звернень громадян та 2380 звернень юридичних осіб із земельних питань.

Відповідно до ст.21 ЗКУ Миколаївською міською радою затверджуються проекти рішень про продаж прав на землю з земельних торгів, що надає можливість отримувати додаткові кошти до міського бюджету.

З метою забезпечення прозорості та неупередженості при здійсненні розподілу земельних ділянок, розпорядженням міського голови створено робочу групу, до складу якої увійшли як представники виконавчих органів міської ради, так і депутати міської ради, представники військових частин та громадськості. Робоча група визначила порядок розподілу земельних ділянок, частину з яких зарезервовано для сімей загиблих військовослужбовців та для військовослужбовців, поранених в зоні проведення АТО.

Загалом 506 родин військовослужбовців отримали земельні ділянки у межах міста для індивідуального житлового будівництва.

У зв’язку з тим, що існуюча кількість земельних ділянок не задовольнила потреби заявників всіх категорій, які мають на це право, виконавчими органами міської ради вишукуються інші можливості та території для відведення зазначеним громадянам земельних ділянок для індивідуального будівництва.

Залишається перспективним питання визначення та затвердження  меж зон зелених насаджень  на території міста. Встановлення меж таких зон необхідно, щоб виключити у подальшому можливість відведення земельних ділянок на їх територіях для будь-яких інших цілей.

Протягом  2016 року забезпечено:

-  ефективне використання   земельних  ділянок,  що  перебувають  у  комунальній  власності,  шляхом передачі цих ділянок  в користування  громадянам  та  юридичним особам; 

 -  створення  рівних можливостей для юридичних та фізичних осіб у набутті  права  власності на земельні ділянки та  права   користування землею, в тому числі для здійснення підприємницької діяльності;

 - створення можливості для кожного власника земельної  ділянки на свій розсуд розпоряджатися своєю власністю у межах діючого законодавства;

- надання орендарям земельних ділянок, що перебувають у комунальній власності, права викупу орендованих земельних ділянок.

 

Розвиток торгівлі та сфери послуг

Головна мета – це забезпечення державної споживчої політики, спрямованої на розвиток внутрішнього цивілізованого ринку, максимальне задоволення потреб населення у споживчих товарах та послугах,  прав споживачів, підвищення якості товарів (послуг), забезпечення формування сучасної інфраструктури торговельного та побутового обслуговування населення.

У січні–червні 2016 року  загальний обсяг роздрібного товарообігу підприємств становив 4249,4 млн.грн., що на 4,8% більше ніж у січні–червні 2015 року. 

 

Роздрібний товарообіг

 image

З метою насичення споживчого ринку товарами народного споживання, надання можливості продемонструвати асортимент продукції, освоєннянових зразків і підвищення конкурентоспроможності товарів, що виробляються місцевими товаровиробниками у  м.Миколаєві  проводяться тематичні виставки – ярмарки, в яких  беруть участь  провідні підприємства,  підприємці міста Миколаєва та  інших регіонів України.

Проводиться робота щодо  сприяння місцевим товаровиробникам у збільшенні  реалізації їх продукції. На сьогодні понад 30 місцевих товаровиробників та фермерських господарств здійснюють торгівлю на продовольчих ринках міста. Від загальної кількості місць під можливе розміщення об’єктів виносної торгівлі 10% становлять місця для торгівлі продукцією власного виробництва на території м.Миколаєва.

З метою забезпечення мешканців міста сільськогосподарською продукцією за цінами виробника у м.Миколаєві організовано роботу 3-х постійно діючих  ярмарків за адресами:

-               Привокзальна площа;

-               вул. Колодязна ріг вул. 3 Слобідської;

-               вул. Будівельників, 5.

Протягом двох останніх років мережа підприємств торгівлі та ресторанного господарства зазнала позитивних змін. Станом на 01.01.2016 на території м.Миколаєва функціонувало 4183 магазини, з них таких, що здійснюють реалізацію продовольчих товарів – 1543, непродовольчих товарів – 2640.

Протягом 2014 року на території м. Миколаєва не відкрилось жодного нового супермаркету. Але вже в 2015 році мережа продуктових супермаркетів збільшилась на 5 об'єктів, з них: 2 супермаркети "Таврія В",   2 супермаркети "АТБ" та 1 супермаркет "Сільпо", а в 2016 році відкрилось  3 нових супермаркети "АТБ".

Станом на 01.10.2016 в м. Миколаєві діє достатньо розгалужена мережа супермаркетів та гіпермаркетів:

  • 1 супермаркет "ВЕЛМАРТ"
  • 1 супермаркет "ДЕЛІКАТЕС"
  • 1 супермаркет "КОПІЙКА"
  • 2 супермаркети "ЕКО-МАРКЕТ"
  • 2 супермаркети "ГІППО"
  • 2 супермаркети "NOVUS"
  • 5 супермаркетів "СІЛЬПО"

 

  • 8 супермаркетів "ТАВРІЯ В"
  • 17 супермаркетів "АТБ"
  • ЕПІЦЕНТР
  • Гіпермаркет «МЕТРО»
  • 2 будівельних супермаркети «33 квадратних метрів»
  • Гіпермаркет «Мой дом»

 

У 2014 році відкрито 2 мережевих магазини непродуктових товарів "Простор" та "Чистий Дом". Протягом 2015 року кількість вказаних магазинів збільшилась на 5 об'єктів, з них 2 магазини "Простор", 1 магазин "Єва", 2 магазини "Чистий дім".

Водночас у місті активно розвивається мережа торговельних магазинів та сфери послуг "Доярушка",  "Везунчик", "Мида", "Солодка лапа", "Гастроном 24", "Апельсин", "Градус", "Булошная", "Нова пошта" та ін.

          Основними напрямками в розвитку сфери побутового обслуговування населення є збільшення мережі сучасних підприємств побуту та надання високоякісних послуг (перукарських, з ремонту взуття, одягу, побутової техніки, автотранспорту тощо), а також розширення мережі підприємств побуту із соціальними функціями для незахищених та інших верств населення.

Обсяг   реалізованих нефінансових послуг населенню за  9 місяців 2016 року становив 1332,7 млн. грн. З 01 січня 2016 року змінено ведення статистичного обліку (обсяг реалізованих послуг включає оборот ресторанного господарства власного  виробництва та націнки від продажу).

 

Зайнятість населення та ринок праці

Аналіз ринку праці м.Миколаєва протягом останніх років свідчить про погіршення ситуації в економіці і, відповідно, у сфері зайнятості населення.

На 01 жовтня 2016 року кількість зареєстрованих безробітнихстановить 7,7 тис. осіб (на 01.10.2015 – 9,7 тис. осіб), з них жінки складають 61 %, молодь у віці до 35 років – 43 %.

Чисельність працівників, зайнятих в усіх сферах економічної діяльності на підприємствах, в установах, організаціях м. Миколаєва у 2015 році складала 156,928 тис.осіб. У 2014 році ця категорія складала 164,613 тис. осіб, в 2013 – 213,126 тис. осіб.

                                                                                                                             тис.осіб                                                                                

Показники

2013 рік

звіт

2014 рік

звіт

2015 рік

звіт

2016 рік

прогноз

2017 рік прогноз

Чисельність осіб, які мають статус  безробітного по місту

11,8

12,6

11,9

12,8

13,5

Чисельність працевлаштованих осіб з числа зареєстрованих безробітних

3,4

3,8

3,9

3,2

3,2

Чисельність осіб, залучених до громадських робіт

1,1

1,2

1,3

1,3

1,5

Чисельність осіб, які організували власну справу з числа безробітних

0,1

0,1

0,1

0,04

0,02

Центрами зайнятості міста на професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації за січень-вересень 2016 року направлено 1040 осіб за професіями, які користуються попитом на ринку праці. Постійно проводилася робота щодо скерування безробітних до активізації пошуку роботи та самозайнятості. Протягом 9 місяців 2016 року одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності отримали 18 безробітних.

За 9 місяців 2016 року середньооблікова кількість штатних працівників становила 112,8 тис. осіб, що на 2% (– 2,3 тис. осіб) менше показника за аналогічний період 2015 року. На ринку праці активно скорочується середньооблікова кількість штатних працівників. В умовах нестабільної економіки велика кількість установ та організацій або перестають працювати на певний час, або взагалі стають банкрутами.

 Навантаження на одне вакантне робоче місце по місту складає на 01.01.2012 – 4; 01.01.2013 – 6; 01.01.2014 – 5; 01.01.2015  – 7; 01.01.2016 – 5.

 На збільшення навантаження разом з ліквідацією робочих місць суттєво вплинуло переміщення громадян України з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО. Чисельність переміщених осіб, що перебували на обліку в районних управліннях соціальних виплат та компенсацій, на кінець 2015 року склала 5534 особи, в т.ч. 2496 осіб працездатного віку. Станом на 01.09.2016  чисельність переміщених осіб складає 5670 осіб,  в т.ч. 2602 особи працездатного віку.

 У місті забезпечується виконання Програми зайнятості населення м.Миколаєва.

 

Промисловий комплекс та  інноваційний розвиток

Головною метою діяльності міської влади щодо розвитку промисловості є формування умов для відновлення сталого розвитку промислового виробництва із застосуванням ресурсозберігаючих, інноваційних, екологічно орієнтованих технологій, підтримка розвитку перспективних, високотехнологічних, конкурентоспроможних та необхідних для міста підприємств.

За січень–вересень 2016 року підприємствами міста реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 11059,7 млн.грн., або 35,2% від загальнообласного обсягу реалізації.

Динаміка основних показників роботи   промисловості у м.Миколаєві

 

У січні–вересні 2016 р. у розрахунку на одного мешканця м.Миколаєва обсяг реалізованої промислової продукції склав 22,49 тис.грн. (в середньому по області – 24,5 тис.грн.).

Показник

2013

2014

2015

Обсяг реалізованої продукції в діючих цінах, млн.грн.

11744,3

12061,1

17966,7

Середній обсяг реалізації промислової продукції у розрахунку на 1 особу,

тис. грн.

23,6

24,3

36,3

 

У розподілі обсягів реалізованої продукції за основними промисловими групами суттєві частки склали постачання електроенергії, газу, пари – по 32,3%. Питома вага переробної промисловості становила 66,0%; водопостачання, каналізація, поводження з відходами – 1,7%.

За 2015 рік підприємства промисловості отримали прибутку у сумі  1046330,3 тис грн., що на 14,3% більше за 2014 рік, одночасно збитки підприємств склали 1200847,7 тис.грн., що на 30,9% менше показника 2014 року.

Динаміка виробництва у промисловому комплексі знаходиться під впливом зміни режиму курсоутворення, зростаючої тарифної складової собівартості, низької інвестиційної активності підприємств, звуження інвестиційних можливостей бюджетної сфери та високої вартості кредитів. Іноземні замовники через події в країні стримуються від укладання нових контрактів та оплати виконаних робіт за вже діючими договорами.

Проте, незважаючи на об’єктивні негативні фактори, промислові підприємства міста продовжують свою виробничу діяльність.

Найбільші підприємства промисловості,  які працюють у місті сьогодні:

-машинобудування - ДП «НВКГ «Зоря»-«Машпроект», ПАТ «Завод «Екватор», ДП «Миколаївський бронетанковий завод», ТОВ «Політехпром», ПАТ «Миколаївський завод мастильного та фільтруючого обладнання» (НЗМФО);

-кольорова металургія -  ТОВ «Миколаївський глиноземний завод»;

-харчова промисловість - ТОВ «Сандора», ПАТ «Лакталіс-Миколаїв», ПАТ «САН ІнБев Україна» (крім цього, у даній сфері в місті працюють підприємства з виробництва борошна та хлібобулочних виробів, кондитерських та ковбасних виробів, виробництва овочевої продукції тощо);

- суднобудування та судноремонт -  ДП «Суднобудівний завод імені 61 комунара», Суднобудівно- судноремонтний завод «Нібулон» (підрозділ ТОВ СП «Нібулон») та ТОВ  «Чорноморська яхтенна верф»;

- текстильне виробництво та виробництво одягу – ТОВ ВТФ «Велам».

Перспективною для міста Миколаєва у питанні розвитку промисловості на сьогоднішній день є переробна промисловість, яка займає найбільшу частку в обсязі промислової продукції, її представники мають досвід та перспективні ринки збуту продукції, що є найважливішим фактором при здійсненні інвестиційної діяльності.

Інноваційна діяльність на сьогодні залишається активною, однак недостатньою. Ключові напрямки інноваційної діяльності у місті- це енергозбереження, технології виробництва та інформаційні технології. Наприклад, у 2015 році інноваційні проекти були реалізовані у таких підприємств, як: Філія «Октябрьск», ДП «АМПУ» (адміністрація спеціалізованого морського порту «Октябрьск») – встановлення електронних котлів опалення; ДП «НВКГ «Зоря»-«Машпроект» – вироблення моделей методом трьох вимірного друку.

Щодо інформаційних технологій, інноваційні проекти цього напрямку реалізуються як на промислових підприємствах (введення систем управління бізнесом), так і при виробництві програмного забезпечення (розробка програм підприємствами міста на замовлення).

 Для пожвавлення інноваційної діяльності у сфері інформаційних технологій у місті планується створення IT-кластеру, що надасть можливість створити ефективне бізнес- середовище для розвитку інновацій за рахунок створення нових підприємств.

 Для збільшення інноваційної активності у місті потрібно вирішити проблему доступу до довгострокових кредитних ресурсів та створити спеціальну економічну зону для залучення підприємств переробної промисловості.

 

Енергозбереження та енергоефективність

Важливий напрямок міського господарства, якому зараз приділяється велика увага, є запровадження енергоефективних технологій та реалізація заходів щодо енергозбереження шляхом забезпечення ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, оптимізації схем енергопостачання міста, скорочення невиправданих витрат енергоносіїв, реалізація заходів щодо покращання енергоефективності в житлово-комунальному господарстві та бюджетній сфері, підвищення якості та збільшення кількості надання послуг, запровадження новітніх енергозберігаючих технологій, збільшення обсягів використання альтернативних джерел енергії в енергетичному балансі міста.

            Планується розпочати реалізацію проекту міської Програми енергозбереження  «Теплий  Миколаїв» на 2017 – 2019 роки. Її мета - підвищення рівня енергозбереження та енергоефективності в закладах і установах комунальної власності соціального спрямування та житлових будинках, які об’єднані в ОСББ.

 

Архітектура та містобудування

В умовах економічного реформування діяльність органів місцевого самоврядування спрямована на розвиток будівельної галузі міста та ефективного прогнозування розвитку, планування, забудови міста й розвитку ринку землі, це зумовлено змінами, які вносяться у законодавство, зокрема з прийняттям Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», що змінює в цілому основні підходи до здійснення законодавчого регулювання відносин, які виникають у процесі містобудівної діяльності та починаючи з 2011 року змінюється порядок регулювання в цій сфері.

Затверджена рішенням Миколаївської міської ради від 11.08.2016 №6/3 містобудівна документація – План зонування території м.Миколаєва у відповідності до затвердженого Генерального плану міста, затвердженого  рішенням Миколаївської міської ради від 18.06.2009 № 35/18.

Виконані роботи з проведення геодезичних знімань території м. Миколаєва для оновлення топографічних планів в М 1: 500 по мкр. Матвіївка 155 га, 8-й мкр. у Корабельному районі 45 га, мкр. Велика Корениха 35 га, ІІ Промзона в Інгульському районі 59 га.

Завершені проектно – вишукувальні роботи по виконанню проекту забудови в мкр.Велика Корениха в Заводському районі, в мкр.Балабанівка у Корабельному районі, в мкр.Матвіївка в Центральному районі міста для відведення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції.

Розробляється комплексна схема розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м. Миколаєві та архетипів на підставі рішення Миколаївської міської ради від 09.06.2016 №5/3.

Важливим напрямком діяльності є створення та ведення містобудівного кадастру в м. Миколаєві, як одного з найважливіших елементів єдиного інформаційного простору міста, що має призвести до спрощення і прискорення взаємодії населення, бізнесу та міської влади, а також до підвищення прозорості внутрішніх адміністративних процесів.

Формування сучасної системи містобудівного кадастру дозволяє впровадити необхідне інформаційно-аналітичне забезпечення містобудівної діяльності, територіальне планування та ефективне управління містом з використанням можливостей і досягнень геоінформаційних технологій.

На 2017 рік заплановано розробку програмного продукту щодо створення геоінформаційної електронної містобудівної кадастрової системи м.Миколаєва.

 

Житлово-комунальне господарство

Житлово-комунальне господарство – це складна багатоелементна та багаторівнева економіко-соціальна та техніко-організаційна система, яка об'єднує понад 20 різнорідних галузей, нараховує значну кількість підприємств і організацій, що перебувають у різних формах власності і покликані задовольняти повсякденні комунальні, побутові, матеріальні і соціально-культурні потреби населення. Ринок житлово-комунальних послуг є складною соціально-економічною системою, яка  включає як ринки природних монополій (тепло-, водопостачання та водовідведення), які потребують впровадження відповідного державного, місцевого регулювання, так і потенційно конкурентні ринки обслуговування (утримання та ремонту житла, вивезення сміття, благоустрою тощо), які на сьогодні є штучно монополізованими.

У сучасних соціально-економічних умовах утримувати систему житлово-комунального господарства стало непосильним завданням для місцевих бюджетів.

Виникла ситуація, за якої підприємства галузі не мають достатніх коштів на утримання у належному стані комунальних споруд, мереж та устаткування. Як наслідок, погіршуються технічні й експлуатаційні параметри основних фондів, збільшуються питомі витрати на виробництво комунальних послуг і непродуктивні витрати матеріальних та енергетичних ресурсів, а, отже, знижуються рівень і якість комунальних послуг, що викликає обґрунтоване невдоволення населення, і, відповідно, зменшується обсяг платежів за послуги, що надаються підприємствами житлово-комунального господарства.

У свою чергу, неплатежі населення за спожиті комунальні послуги ще більш погіршують фінансове становище комунальних підприємств і взагалі зводять нанівець усі спроби підтримувати технічний стан основних фондів хоча б у мінімально необхідних обсягах, щоб мати можливість задовольняти потреби населення в комунальних послугах на прийнятному рівні.

Очевидно, що причина та наслідок низького рівня якості комунальних послуг значною мірою взаємно обумовлюють один одного.

Усі зусилля міської ради спільно з комунальними підприємствами вирішувати проблему традиційними методами (обхід боржників, розсилання повідомлень, судово-позовна робота, примушування боржників до оформлення субсидій і договорів про реструктуризацію заборгованості тощо) виявилися малоефективними і не забезпечили вирішення проблеми.

Проблема з категорії адміністративно-господарської перейшла в соціальну, що стосується інтересів всієї територіальної громади міста.

Рішенням міської ради від 05.04.2016 затверджено Програму реформування та розвитку житлово-комунального господарства м. Миколаєва на 2015-2019 роки.

У 2016 році утримання об’єктів зовнішнього благоустрою міста виконують 4 приватних та 10 комунальних підприємств (одне обласного підпорядкування),  3 ПАТ. На обслуговуванні в них знаходяться: 956 вулиць, 10 площ, 1312 км мереж зовнішнього освітлення, 644,6 тис.м2 прибордюрної частини доріг, 1626,648 тис.м2 тротуарів, 221 зелена зона, загальною площею 10787,37 тис.м2, міський полігон твердих побутових відходів, майданчик для складування опалого листя, пляжі, кладовища.

Житловий фонд, який перебуває в комунальній власності міста, складається з 3008 будинків, загальною площею 6,233 млн.м2, житловою площею 3,841 млн.м2, 125006 квартир, з яких приватизовано – 110357 або 88%.

У житлових будинках нараховується 1675 ліфтів, 1762 будинки мають системи центрального опалення, 27 будинків обладнані системами пожежогасіння і димовідведення.

У наявності аварійного житла – 70 квартир загальною площею 3096,4 м2, старого житла – 179 квартир, загальною площею 6764,7 м2, не придатного до проживання – 34 квартири, загальною площею 2053,8 м2, також рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 16.05.2014 № 412 визнано 80 квартир житлового будинку по вул.Лазурній, 40 аварійними та не придатними для проживання.

Коштів, які були передбачені міським бюджетом для утримання житлового фонду комунальної власності міста  було недостатньо для вирішення всіх проблем, у зв`язку з великою потребою в капітальному ремонті покрівель, ліфтів, систем опалення, мереж водопроводу і каналізації, сходів, балконів, міжпанельних швів на міських житлових будинках.

 

 

2014 рік

2015 рік

9 міс. 2016 року

Витрати на капітальний ремонт та утримання житлового фонду комунальної власності міста (тис.грн.)

9802,68

59025,545

53472,072

Кількість об’єктів житлового фонду, на яких проведено капітальний ремонт, у т.ч.:

73буд.

237 буд.

194 буд.

- ремонт покрівлі;

13буд.

80 буд.

45 буд.

- ремонт мереж водопостачання

2 насосні станції

2 будинки,

3 насосні станції

3 насосні станції

- ліфтів, од

54 ліфти

124 ліфти

137 ліфтів

- внуртішньобудинкових систем опалення

-

5 буд.

1буд.

-    ремонт теплового вводу

-

1 буд.

3 буд.

- ремонт фасадів та утеплення будинку

1 буд.

3 буд.

 

- внутрішньобудинкових електричних мереж

1 буд.

3 буд.

1 буд.

Ремонт житлових будинків

1 буд.

3 буд.

4 буд.

Кількість встановлених приладів обліку

8од.

138 од.

344 од.

Проведено поточні ремонти у будинках:

369 буд.

312 буд.

242 буд.

 

На сьогодні потребують невідкладного ремонту покрівлі в 667 будинках, що складає 548,870 тис. м2 на суму 124,501 млн. грн., герметизації стиків – 135 будинків, що складає 252 км на суму 14,248 млн.грн.,  ремонту фасадів – 224 будинки, що складає 238,131 м2 на суму 36,112 млн.грн.

На даний час у комунальній власності міста 1168 ліфтів відпрацювали нормативний термін експлуатації – 25 років, потребують заміни.

У всіх житлових будинках комунальної власності, обладнаних системами пожежогасіння, димовидалення та пожежної сигналізації, дані системи перебувають в незадовільному стані і потребують відновлення.

Послуги з теплопостачання, водопостачання та водовідведення населенню міста надають ПАТ "Миколаївська ТЕЦ", ОКП “Миколаївоблтеплоенерго”та МКП «Миколаївводоканал».

МКП «Миколаївводоканал» для централізованого питного водопостачання м. Миколаєва використовується вода р.Дніпро та підземних джерел. Середньодобове споживання води містом складає близько 160  тис. м³, з яких 80% споживається населенням, а 20% задовольняють потреби промислових підприємств та інших споживачів.

Очисні споруди водопроводу загальною потужністю 190 тис.м³ на добу, займають територію площею 52,8 га, працюють в форсованому режимі і забезпечують подачу питної води до 240 тис.м³ на добу. Для  розподілу питної води по місту водоканалом експлуатується 1192,1 км водопровідних мереж, з них аварійних – 82,79 км.

На всіх трубопроводах встановлені витратоміри для врахування об’ємів поданої води.

З метою рівномірного розподілу води по районах міста водоканал експлуатує 29 підвищувальних насосних станцій. Така кількість НСВ пояснюється великим перепадом висот: по відношенню до НСВ 3-го підйому район Намив-Ліски на 52 м нижче, Промзона – на 30 м вище.

Поряд з цим  на балансі  МКП «Миколаївводоканал» є 14 артезіанських  свердловин потужністю по 6 м³/год: у мкр-нах Варварівка – 3 од; В.Корениха – 3 од., Матвіївка – 2 од., Сливине – 2 од., які забезпечують мешканців цих мікрорайонів водою для  технічних потреб, Варварівські очисні споруди каналізації (ВОСК) – 1 од., с. Микільське Херсонської обл. –     2 од., Галіцинівські очисні споруди каналізації (ГОСК) – 1 од.

Система водовідведення міста складається із мережі самопливних колекторів, якими стічні  води транспортуються на 31 насосну  станцію каналізації та мережі  напірних колекторів, якими стічні води транспортуються від насосних  станцій каналізації до Галіцинівських чи Варварівських очисних  споруд каналізації. В середньому через очисні споруди  каналізації проходить 60 - 70 тис.м³ стічних вод. Довжина каналізаційної мережі – 715,0 км, з них аварійних – 200,6 км.  Система централізованого водовідведення задовольняє потреби населення, індустріальні об’єкти та  соціальні заклади міста на 63%.

Постачання тепла населенню м. Миколаєва здійснюється від двох найбільших його виробників: ПАТ “Миколаївська ТЕЦ” та ОКП “Миколаївоблтеплоенерго”. Провідне підприємство теплоенергетики ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” забезпечує тепловою енергією близько 70% споживачів м. Миколаєва. На балансі підприємства знаходиться 119 котелень, встановленою потужністю від 623,347 Гкал/год., 70 бойлерних, ІТП, ЦТП, 388 котлів, з них на природному газі - 385 од., на вугіллі - 3 од., 182,11 х 2d км теплових мереж, у т.ч. в котельні, бойлерні, ІТП, ЦТП теплоенергетичного комплексу Миколаївської міської власності, які знаходяться в оренді.

ПАТ “Миколаївська ТЕЦ” бере участь в покритті теплових та електричних навантажень. До складу основного обладнання входять 4 енергетичних котли, 3 водогрійних котли та 3 турбогенератори.

Більшість теплових мереж ПАТ «Миколаївська ТЕЦ» та ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» введені в експлуатацію у 60-х роках 20-го століття.

Протяжність теплових мереж ОКП «Миколаївоблтеплоенерго»по місту – 196,43 км, з них ветхих – 17,2 км. 10,2% теплових мереж підприємства експлуатується більше 25 років, що перевищує допустимий нормативними документами термін експлуатації.

Протяжність теплових мереж ПАТ «Миколаївська ТЕЦ» по місту – 49,592 км, з них аварійних – 3,025 км, ветхих – 46,567 км. Близько 85% теплових мереж підприємства експлуатується більше 25 років, що перевищує допустимий нормативними документами термін експлуатації.

КП «Миколаївська ритуальна служба» проводились роботи з утримання міських кладовищ та прибирання пляжів. Витрати на утримання міських кладовищ (прибирання та охорона) та пляжів 2014 рік - 1711,431 тис.грн., 2015 рік - 2799,939 тис.грн., 9 місяців 2016 року - 2560,115 тис.грн.

Весь комплекс робіт поводження з безпритульними та домашніми тваринами покладено на КП ММР «Центр захисту тварин». З початку року, станом на 01.11.2016 для проведення стерилізації виловлено 1553 бездомні собаки. За 10 місяців 2016 року підприємством зареєстровано 101 домашню тварину. Станом на 01.11.2016 з вулиць міста підприємством підібрано 857 трупів тварин.

 

Дорожнє господарство та благоустрій

Миколаїв має досить розгалужену мережу доріг, загальна довжина яких складає             834,9 км, із них 644,6 км із твердим  покриттям. У місті розташовано 4 мости та 2 підземних переходи.

Загальна площа доріг з асфальтобетонним покриттям становить 4176,2 тис.м2.

 

 

2014 рік

 

2015 рік

9 міс.

2016 року

Витрати на утримання, реконструкцію, капітальний та поточний  ремонт доріг, внутрішньоквартальних проїздів, тротуарів  (тис.грн.)                                       

5686,82

89420,0

332082,0

Відремонтовано дорожнього полотна, тис.м2

70,631

132,950

243,59

Площа відремонтованого тротуарного покриття, тис.м2

0

36,334

4,01

 

 

 

 

Зливова каналізація міста має протяжність 56,1 км, з яких відкритого типу 12 км. На сьогодні налічується 1080 одиниці дощоприймальних колодязів, 893 одиниць оглядових колодязів, 2144 одиниці решіток.

Відновлення та будівництво зовнішнього освітлення вулиць міста

 

2014 рік

2015 рік

9 міс.

2016 року

Змонтовано проводу, км

41,234

68,339

54,791

Встановлено світильників, од.

1028

1362

1593

Встановлено опор, од.

34

83

51

 

У місті існують наступні засоби регулювання дорожнім рухом: 99 од. світлофорних об'єктів, у тому числі: 30 од. АСКДР, 2710 од.  дорожніх знаків, 6000 п.м НПО.

По місту налічується 1312 км кабельних та повітряних мереж зовнішнього освітлення та 30839 од. світлоточок.

Наявні 4 інженерні споруди: Інгульський, Південнобузький мости, Аляудська переправа та Каботажний мол.

На території міста розташовано міський пляж «Стрілка», зона відпочинку «Прибій», 14 кладовищ, у тому числі: 4 діючих міських цвинтарів /Матвіївське нове, Корабельне нове(Балабанівка), Велика Корениха і Мала Корениха/ та  10 закритих цвинтарів /Старо-Руське, Інтернаціональне, Міське (Мішково-Погорілове), Корабельне старе, Водопійське, Солянське, Матвіївське старе, Тернівське, Широкобальське, Варварівське/.

 

Транспорт та транспортна інфраструктура

На сьогодні транспортна мережа міста Миколаєва складається з 6 трамвайних, 6 тролейбусних та 61 автобусного маршруту, які обслуговують 10 підприємств-перевізників.

 

                                                                             Кількість задіяних одиниць транспорту

Для обслуговування існуючої маршрутної мережі міста використовується 1004 автобуси великого і середнього класу, 39 трамвайних вагонів і 45 тролейбусів. Усього на міських пасажирських перевезеннях задіяно 1088 одиниць транспорту.

п/п

Види транспорту

2013

2014

2015

9 мс. 2016

1

Трамвай

30

30

35

39

2

Тролейбус

18

22

40

45

3

Транспортний

засіб (маршрутка)

950

1419

3100

1004

 

Поступово оновлюється рухомий склад, що працює на маршрутах міста, кожного року підприємствами-перевізниками закуповується біля 20 автобусів середньої місткості.

На даний час виконкомом Миколаївської міської ради спільно з керівництвом КП ММР «Миколаївелектротранс» вживаються відповідні заходи щодо стабілізації виробничої діяльності та збільшення кількості одиниць рухомого складу комунального підприємства. Також впроваджені заходи щодо оновлення трамвайних воронів і тролейбусів, що вичерпали свій технічний ресурс.

Протягом останніх трьох років спостерігається  зростання тролейбусних і трамвайних пасажирських перевезень, що обумовлюється зростанням транспортних засобів.

         За останній рік кількість  міських автобусних маршрутів загального користування (машин) зменшилось майже вдвічі з 96 до 61. За новим договором на перевезення пасажирів на міському автобусному маршруті загального користування в м.Миколаєві забороняється рухомий склад автобусних маршрутів загального користування, в яких місць для сидіння менше  ніж 18.

 

 

 Кількість пасажирських перевезень, млн. осіб

За даними Головного управління статистики у Миколаївській області, протягом 2015 року автомобільним транспортом перевезено 137,6 млн. пасажирів порівняно з 2013 роком кількість пасажирів збільшилась на               8,3 млн.

п/п

Види транспорту

2013

2014

2015

9 міс.

 2016

1

Водний

1

1,2

1,3

1,0

2

Автомобільний  транспорт

129,3

134,3

137,6

206,1

3

Тролейбусний

18,4

22,8

23,6

30,0

4

Трамвайний

21,3

22,1

16,6

29,6

 

 

Охорона природного навколишнього середовища та техногенна безпека

Основними екологічними проблемами міста Миколаєва є забруднення атмосферного повітря, акваторії Бузького лиману та річки Південний Буг, шумове забруднення,  посилення екзогенних геологічних процесів (підтоплення, зсуви), збереження біорізноманіття на території міста, поводження з побутовими відходами та безпритульними тваринами.

 

Кількість ТПВ,  тис. м3

 

Всі побутові відходи вивозяться на міський полігон ТПВ, що розташований за адресою: вул. Нова, 16, с.Весняне Миколаївського району. Полігон був організований в 1972 році, на даний час заповнений на понад 80%.

 image

Водні об’єкти м. Миколаєва  відчувають на собі значний антропогенний вплив, особливо води Бузького лиману, куди здійснюють скид зворотних вод 14 підприємств-водокористувачів. Найбільшим забруднювачем Бузького лиману є МКП «Миколаївводоканал». Так, у 2013 році підприємством у води Бузького лиману скинуто 25,95 млн. м3 недостатньо очищених стічних вод, у 2014 – 22,10 млн. м3, у 2015 – 18,99 млн. м3 .

Основними забруднювачами атмосферного повітря в м. Миколаєві є пересувні джерела,  від яких надходить в середньому в 3,5 – 4 рази більше викидів, ніж від стаціонарних об’єктів. У місті до атмосфери потрапляє близько 35 тис. т на рік забруднюючих речовин, що у перерахунку на площу міста становить 135 т/км2, а у співвідношенні з чисельністю населення – 70 кг/особу.

У Миколаєві існує проблема підтоплення території, що загрожує безпеці проживання населення, негативно впливає на стан підземної комунальної мережі, житлових і промислових будівель, транспортної мережі. Підтоплення обумовлено як природними факторами, так і негативними наслідками діяльності людини (мікрорайони Велика Корениха та Тернівка), абразійних процесів (берегова лінія мікрорайону Намив).

Ситуація з підтопленням територій по районах міста

Підтоплена ділянка

Площа, км2

Стисла характеристика

Центральний район

Тернівка (вулиці: Молодіжна, Аерофлотська, Вазова, Софіївська, Варненська, Слов’янська, Цілинна, Новоросійська, Левського, Пушкіна, Західна, Ветеранів, Східна, Володимира Станка; провулки: Воєнний, Мирний, Торговий, Дружний, Топольний)

2

700 приватних домоволодінь, 2128 мешканців

Корабельний район

Кульбакине (вул. Знаменська, вул. Райдужна, вул. Вокзальна, ЗОШ № 44)

0,81

120 приватних домоволодінь, 500 мешканців; 12 багатоповерхових будинків, 2500 мешканців, 542 учні та шкільного персоналу

 

Житловий масив в межах вул. Клечова балка – вул. Фонтанної від вул. Степової до пр. Богоявленського

0,14

420 приватних домоволодінь, 1340 мешканців

Житловий масив по вул. Торговій, вул. Янтарній, вул. Ольшанців, вул. Академіка Патона в межах вулиць Рильського та Леваневського

0,6

80 приватних домоволодінь, 279 мешканців

Поглиблення та розчищення р. Вітовка, будівництво бетонного лотка закритого типу від пр. Богоявленського до р. Південний Буг, в тому числі проектні роботи

 

100 приватних домоволодінь

Широка Балка північно-східна частина приватного сектору

0,2

204 приватних домоволодінь, 510 мешканців

Південно-західна частина житлового масиву Широка Балка (вулиця Прибузька, провулки: 3 Братський, Широкий, Павлова, 1-й - 5-й Прибузький)

0,35

253 приватних домоволодіння, 707 мешканців

Парк «Богоявленський»

0,25

 

Інгульський район

сел. Горького

0,26

147 приватних домоволодінь, 1546 мешканців.

ст. Водопій

 

2 приватних будинки

Житловий масив по пров. 2 Троїцькому

0,045

11 приватних домоволодінь, 40 мешканців

Заводський район

Ліски (від проспекту Центрального до річки Південний Буг)

7,5

350 приватних домоволодінь, 1200 мешканців

Залізничне селище

0,05

 

Робітниче селище Ялти

 

 

Протягом останніх років склалася складна ситуація із збільшенням кількості безпритульних тварин на вулицях міста, внаслідок чого значно зросла кількість звернень громадян до органів місцевого самоврядування щодо великої кількості безпритульних тварин та їх агресивної поведінки. За зверненнями мешканців міста у 2014 році було простерилізовано 470 безпритульних тварин (волонтерами міжнародної зоозахисної організації «Чотири лапи»), у 2015 році– 1504, у першому півріччі 2016 року - 925.

Відбувається постійне оновлення зеленого фонду міста, у 2013 році висаджено 4104 саджанці дерев та кущів,  у 2014 році - 4091, у 2015 році– 4619, у 2016 році - 4205. У межах міста у 2016 році налічується  221 об’єкт зеленого господарства, із них 17 об’єктів відносяться до природно-заповідного фонду, у 2015 році налічувалося 214 зелених зон,  у 2014 році– 214, у 2013 році – 211.

Щорічно розробляються проекти землеустрою щодо організації та встановлення меж зелених зон та проводиться інвентаризація зелених насаджень з оцінкою малих архітектурних форм на об’єктах благоустрою міста. У 2013 році розроблено 9 проектів землеустрою та проведено інвентаризацію для 7 об’єктів, у 2015 році – розроблено 11 проектів та проведено інвентаризацію для 16 об’єктів, у 2016 році - розроблено 18 проектів та проведено інвентаризацію для 17 об’єктів.

З метою підвищення рівня екологічної свідомості громадян постійно проводиться просвітницька робота та заходи з виховання екологічної культури. Так, у 2013 році було проведено 25 еколого-просвітницьких заходів та надруковано 60841 одиницю інформаційної продукції з питань екології, у 2014 році – 14 заходів та 50260 одиниць друкованої продукції, у 2015 році– 20 заходів та 40494 одиниці друкованої продукції, у 2016 році – 13 заходів та 31227 одиниць друкованої продукції.

Гідрометеорологічні умови останніх років характеризувалися негативним впливом як короткочасної дії, так і тривалими процесами несприятливих умов. З кожним роком збільшується пожежонебезпечний період, який характеризується встановленням високої (4 класу) та надзвичайної (5 класу) пожежної небезпеки.

З метою зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, підвищення рівня безпеки населення і захищеності території міста від наслідків таких ситуацій та задля забезпечення підвищення рівня цивільного захисту населення та територій міста розроблено проект міської цільової соціальної програми забезпечення цивільного захисту м. Миколаєва на 2017-2019 роки. В проекті окреслені основні проблеми галузі, визначено перелік завдань та заходів для вирішення мети та наведені результативні показники.

Надзвичайні ситуації техногенного характеру на території м.Миколаєва  характеризуються  в  основному аваріями на мережах тепло-, газо-, електро-, водопостачання і водовідведення, пожежами, вибухами, аваріями  автотранспорту на дорогах, застарілістю та  зносом  технологічного  обладнання на потенційно небезпечних об’єктах (підприємствах) із ризиком загрози  викиду або викидом небезпечних хімічних та інших речовин та сил реагування на надзвичайні ситуації, які значно зменшились в умовах фінансово-економічної кризи. Протягом 11 місяців 2016 року на території міста не зареєстровано надзвичайних ситуацій.

У техногенній сфері загроза небезпеки посилюється високим рівнем фізичного та морального зносу основних засобів, обмеженим фінансуванням заходів безпеки, наявністю великої кількості потенційно небезпечних об’єктів та недосконалістю застосування технологічних процесів, недостатнім матеріально-технічним оснащенням органів управління та сил реагування на надзвичайні ситуації, які значно зменшились в умовах фінансово-економічної кризи.

Кількість потенційно небезпечних об’єктів (ПНО) та об’єктів підвищеної небезпеки (ОПН)

 

Кількість потенційно небезпечних об’єктів (ПНО) та об’єктів підвищеної небезпеки (ОПН), розташованих в м. Миколаєві щороку невпинно зростає. Так, з 2013 року і до сьогодні їх кількість виросла на 23,55%.

 

 image

Упродовж трьох років (2013-2015 рр.) на території міста зареєстровано 5 надзвичайних ситуацій різного рівня, 231 небезпечну подію, 2359 пожеж. Матеріальні збитки від пожеж щороку складають близько 16 млн.грн. Відмічається позитивна тенденція зі зменшення виникнення небезпечних подій, що говорить про ефективність заходів, що вживаються для попередження виникнення надзвичайних ситуацій.

Динаміка виникнення пожеж/подій/НС на території м. Миколаєва

Рік

Кількість

Загинуло, осіб

Врятовано, осіб

пожеж

подій

надзвичайних ситуацій

2013

750

84

2

38

141

2014

727

78

2

38

102

2015

882

69

1

25

69

Всього

2359

231

5

101

312

З метою виконання невідкладних заходів щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру виконавчим комітетом Миколаївської міської ради за останні неповні чотири роки (2013-2016) приймались рішення про виділення з міського матеріального резерву матеріальних цінностей на суму 1,174 млн. грн.

Кількість ситуацій, які потребують фінансування на попередження виникнення надзвичайних ситуацій з кожним роком зростає так само, як і сума коштів. Це свідчить, одночасно, і про важливість створеного матеріального резерву для сталого життєзабезпечення громади м. Миколаєва, і про значну зношеність житлового фонду міста та в цілому об’єктів інфраструктури, незадовільний стан зелених насаджень, проблеми із стратегічним плануванням.

Виділено матеріалів з матеріального резерву м. Миколаєва на суму, тис.грн.

 image

 

Грошові доходи населення, заробітна плата та легалізація трудових відносин

Основні напрямки політики у сфері оплати праці: забезпечення випереджувального зростання вартості робочої сили порівняно з іншими складовими доходів населення, контроль за дотриманням мінімальної заробітної плати для всіх секторів економіки.

 

Середньомісячна номінальна заробітна плата, грн.

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника  в економіці м.Миколаєва у січні–вересні 2016р. становила 5019 грн., що на 6,9% вище заробітної плати по області та у 3,5 раза вище рівня мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму на одну працездатну особу (1450 грн.). Розмір заробітної плати порівняно з аналогічним періодом 2015 р. збільшився на 23,9%.

 image

Досить низький рівень заробітної плати спостерігається на підприємствах непромислового комплексу. На багатьох  підприємствах  заробітна плата всім працівникам нараховується в розмірі мінімальної заробітної плати, гарантованої на державному рівні, що дозволено законодавчо лише при виконанні простої некваліфікованої праці. Такий стан речей призводить до зменшення рівня доходів працівників та вказує на приховування реальних доходів та видачу заробітної плати в «конвертах».

На 01 листопада 2016 року заборгованість із виплати заробітної плати на 22 підприємствах міста становила 76,2 млн. грн.

Заборгованість із виплати заробітної плати розподілилася наступним чином:

-        підприємства- банкрути – 19,1 млн.грн.;

-        74,9 % (57,1 млн.грн.) заборгованості зосереджено на 17 економічно активних підприємствах та в організаціях;

-        9 державних - 46,4 млн.грн. (81,2 % від загальної суми заборгованості на економічно активних підприємствах міста);

-        6 колективної та приватної форм власності – 7,6 млн.грн. (13,3 % від загальної суми заборгованості на економічно активних підприємствах міста);

-        2 комунальних обласної форми власності- 3108,8 тис.грн. (КП «Обласне архітектурно-планувальне бюро» - 33,5 тис.грн., ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» - 3075,3 тис.грн.) (5,4 % від загальної суми заборгованості на економічно активних підприємствах міста).

 

Збільшення загальної суми заборгованості з виплати заробітної плати відбулось за рахунок підприємств державної форми власності.

Сума заборгованості з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах міста

Станом на:

Всього,

тис.грн.

в тому числі, тис.грн.

державні

комунальні

приватні

01.01.2014

40360,9

21279,8

145,

 

18936,1

01.01.2015

33633,7

9586,8

72,5

29374,4

01.01.2016

44897,6

21386,5

32,3

23478,8

01.11.2016

57108,1

46390,4

3108,8

7608,9

 

Для забезпечення погашення заборгованості з виплати заробітної плати до керівників-правопорушників застосовуються  дієві заходи впливу  в межах повноважень, наданих органам місцевого самоврядування.

При виконкомі Миколаївської міської ради  під головуванням першого заступника міського голови діє міська тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Засідання міської комісії проводяться, як правило, в присутності прокурора м. Миколаєва.

У кожному адміністративному районі міста також створені та діють аналогічні тимчасові комісії.

З початку 2016 року проведено: 10 засідань міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, 25 засідань аналогічних районних комісій, 10 засідань оперативного штабу. Загалом заслухано 163 звіти керівників підприємств-боржників.

З метою здійснення контролю за додержанням мінімальних гарантій в оплаті праці  станом на 01.11.2016  здійснено 34 відвідування підприємств, установ та організацій, на яких проведена інформаційно – роз’яснювальна робота та надана відповідна методична допомога.

 

Соціальний захист населення  

Відповідно до Законів України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми", "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям" та "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" призначається та виплачується допомога за рахунок субвенцій з державного бюджету.

Так, з державного та обласного бюджетів за 9 місяців 2016 р. профінансовано пільги та субсидії  населенню в сумі 185,5 млн.грн., в т.ч. на пільги населенню за рахунок субвенцій з обласного бюджету –    396,7 тис.грн.

Крім того, малозахищеним категоріям громадян міста (інвалідам, пенсіонерам, ветеранам) забезпечено пільговий проїзд в міському електротранспорті та на водному транспорті. На відшкодування витрат на пільгове перевезення цих категорій громадян за 9 місяців 2016 року за рахунок субвенцій з міського бюджету направлено 9,5 млн.грн.

Відповідно до чинного законодавства за рахунок коштів Державного бюджету України більше 31 тис. сімей отримали соціальну допомогу на загальну суму 340,8 млн. грн.

Протягом опалювального періоду 2015 – 2016 рр. було розглянуто 56 454  заяви про призначення субсидій  для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу. Це означає, що майже кожна 4  сім’я міста звернулась до органів  соціального захисту населення. Кількість отримувачів житлових субсидій зросла майже в 7 разів.

Цього року за призначенням субсидій звернулись 17,780 тис. осіб.  Субсидії призначені 85,4% заявників. Автоматично без звернень громадян на новий термін  (до 30.04.2017) проведено перерахунок 26 035 справ, термін дії яких закінчився в травні – вересні 2016 р.

Якщо в літньому періоді минулого року субсидію на оплату житлово – комунальних  послуг отримували 15 549сімей (8 % від кількості сімей в місті), на цей час субсидії отримують 46 552 сім’ї (23,8 %),  в 9 разів більше.

Організаціям, що надають послуги, нараховано 217,1 млн.грн.,перераховано –                 145,81 млн.грн. Заборгованість становить 103,2 млн.грн. 

Станом на  01.09.2016  на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільгу, перебувають 118 979 осіб.  Масштабна робота  проводиться органами соціального захисту у зв’язку зі змінами порядку визначення права на пільги деяких категорій громадян.  Право на пільги визначається відповідно до діючого законодавства.

Для забезпечення прийому громадян, правильного та своєчасного призначення субсидій, проведення передбачених законодавством перерахунків, призначення різних видів державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам для відділів соціальних виплат районних управлінь соціальних виплат і компенсацій департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради необхідно залучити 124 спеціалістів,  яких  в 2 рази менше за необхідне. 

Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальну робота з питань надання усіх видів соціальної допомоги.

 

 

 

 

 

 

 

Демографічна ситуація та розвиток медичного обслуговування

 

       Демографічна ситуація в м. Миколаєві  характеризується поступовим зменшенням населення міста за рахунок усіх складових демографічного розвитку: народжуваності, смертності та міграції. Рівні народжуваності і смертності не забезпечують простого відтворення населення. Така тенденція зберігається і по всій Україні.

Зміни наявного населення, тис.осіб

 image

На 01 жовтня 2016 року на території міста проживало 491,6 тис. осіб. Упродовж 9 місяців 2016 року чисельність наявного населення зменшилася на 2000 осіб. Зменшення чисельності населення відбулося за рахунок природного скорочення на 1996 особи, водночас міграційний приріст становив 4 особи. Порівняно із січнем-вереснем 2015 року, обсяг природного скорочення збільшився на 95 осіб, або з 5,2 до 5,4 особи на 1 тис. населення. За 9 місяців 2016 року спостерігалося зменшення кількості народжених на 211 осіб та чисельності померлих –  на  116 осіб. У розрахунку на 1тис. населення рівень народжуваності зменшився  з 8,8 до      8,3 осіб, а рівень смертності – з 14 до 13,7 особи.

Реалізація політики міської влади у сфері демографічного розвитку полягає у комплексному підході, який передбачає цілеспрямовану роботу із сім`єю, дітьми та молоддю, забезпечує створення умов для їх становлення й розвитку, вирішення основних завдань із поліпшення їх соціального становища, соціального самопочуття та можливостей у разі досягнення істотних позитивних успіхів у сфері охорони здоров`я, морально-етичного виховання.

Охорона здоров’я – це найважливіша складова соціальної сфери, один із головних чинників національної безпеки. Це система заходів, спрямованих на підвищення ефективності функціонування системи охорони здоров`я міста, якості та доступності медичної допомоги, з метою поліпшення стану здоров`я миколаївців, зростання тривалості їхнього життя.

Основним завданням галузі охорони здоров’я є забезпечення доступності медичних послуг, профілактика та раннє виявлення захворювань, їх лікування, організація надання екстреної медичної допомоги, зниження захворюваності, інвалідності та смертності мешканців міста.

У складі міських центрів первинної медико-санітарної допомоги функціонують 37 сімейних амбулаторій. Сімейні  лікарі надають  медичну  допомогу 100 % населення  міста.

Основною проблемою у роботі цих закладів є недоукомплектованість їх сімейними лікарями, підготовленими для роботи в таких умовах.

Показник малюкової смертності за 9 місяців 2016 року збільшився на 28,6% у порівнянні з відповідним періодом 2015 року (з 4,9 до 6,3 показника) на 1 тис. народжених живими. Основні причини смертності – вроджені вади розвитку (серцево-судинна та легенево-серцева недостатність, незрілість).

Показник

2013 рік

2014 рік

2015 рік

І пів. 2016 року

Показник захворюваності

на 1000 осіб., кількість захворювань

724,2

793,6

804,1

432,8

Показник смертності

на 1000 осіб, кількість смертей

 

10,5

 

10,7

10,6

5,1

Показник малюкової смертності

 на 1000 народжених

6,0

4,7

5,1

6,8

Показник захворюваності на туберкульоз

на 100000 осіб, випадків туберкульозу

60,7

60,0

61,2

34,3

У м.Миколаєві проводиться певна робота щодо раннього виявлення туберкульозу, діагностики, профілактики та лікування цієї хвороби. За звітний період річний план флюорографічних обстежень для дорослих виконано на 79,5 %, для підлітків – на 76,2 %.

Протягом 9 місяців 2016 року збільшився показник захворюваності на туберкульоз легенів і склав 48,8 випадків на 100 тис. населення проти 45,3 у відповідному періоді 2015 року.

Показник смертності від туберкульозу за 9 місяців 2016 року в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року залишився на тому ж рівні і склав 5,2 випадків на 100 тис. населення.

З метою ранньої діагностики цукрового діабету, в кожній міській клінічній лікарні визначені групи ризику і, відповідно до цього, розроблені плани з обстеження осіб із факторами ризику на кожній терапевтичній дільниці.

За 9 місяців 2016 року взято на облік 104  ВІЛ-інфікованих мешканці, з них 73 хворих на СНІД. Показник захворюваності склав 57,9  на 100 тис. населення. Померло від СНІДу протягом 9 місяців 2016 року  46 осіб.

Забезпечено безпеку донорства щодо запобігання випадкам передачі ВІЛ-інфекції через кров та її компоненти. Показання до переливання крові ретельно аналізуються, випадків інфікування реципієнтів не зареєстровано.

Протягом останніх років  визначені пріоритетні напрямки розвитку медичної галузі:  первинна медико-санітарної допомога  населенню на засадах загальної практики - сімейної медицини;  охорона материнства і дитинства, переоснащення матеріально-технічної бази медичних закладів.

Кількість придбаних та відкритих амбулаторій

2013

рік

2014

рік

2015

рік

9 місяців

 2016 року

придбано

2 приміщення

після капітального ремонту

відкрито 2 сімейні амбулаторії

 відкрито 2 сімейні амбулаторії після капітального ремонту та реконструкції

придбано 1 приміщення та планується відкриття 2 сімейних амбулаторій після реконструкції

 

    У рамках проведення медичної реформи в 2013 році було проведено розмежування первинної та вторинної медичної допомоги та створені 7 центрів первинної медико-санітарної допомоги. З метою наближення надання первинної медичної допомоги населенню міста проводиться протягом 2013-2016 років придбання нових приміщень та їх реконструкція під розміщення сімейних амбулаторій.

Триває покращання матеріально-технічного оснащення лікувальних закладів міста та щорічно зростає сума коштів, яка  виділяється на медикаменти.

Касові видатки на придбання медичного обладнання

за рахунок бюджету розвитку міста, тис.грн.

 image

        Так, за ці кошти у  2013 році придбано 10 одиниць санітарного автотранспорту на загальну суму 599,000 тис. грн., з яких 8 одиниць для центрів первинної медико-санітарної допомоги. В 2014 році придбано мікроскоп нейрохірургічний вартістю 2025,000 тис. грн., який забезпечує роботу нейрохірургічної операційної згідно з існуючими стандартами та дозволяє значно розширити спектр оперативних втручань на головному та спинному мозку. У 2015 році   придбано медичне обладнання для міської лікарні №1 (аналізатор газів крові, дезкамера, електрокардіограф багатоканальний, секторний датчик аналізатор біохімічний автоматичний ВА-400) на загальну суму 2140,240 тис.грн. та  придбаний флюорограф в центр первинної медико-санітарної допомоги №2 вартістю 1245,48 тис.грн. У 2016 році продовжується оновлення матеріально-технічної бази лікувальних закладів міста. Закуплені та встановлені 4 флюорографи в центри первинної медико-санітарної допомоги №№3,5,6 та міський протитуберкульозний диспансер на загальну суму 4590,300 тис.грн., до кінця 2016 року в центрах первинної медико-санітарної допомоги №1 планується закупити та встановити ще один апарат. Також закуплено 6 кардіодатчиків для апаратів ультразвукової діагностики для центрів первинної медико-санітарної допомоги №№ 2, 3, 4, 5, 6, 7 на загальну суму 600,0 тис.грн. Для лікарень міста закуплено 4 автоклави, 2 кардіодефібрилятори, 1 дефібрилятор, 3 аквадистилятори  на загальну суму 612,69 тис.грн.

До 80 відсотків асигнувань, що виділяються на охорону здоров’я, йде на утримання медичних закладів та оплату праці лікарів.

Структура видатків бюджету галузі за роками

 

 

Найменування видатків

2013 рік

2014 рік

2015 рік

 2016 рік

Оплата праці

82,0 %

83,7 %

84,0 %

71,0 %

Енергоносії

8,4 %

6,4 %

7,5 %

9,4 %

Медикаменти

3,3 %

3,5 %

3,6 %

4,9 %

Продукти харчування

1,6 %

1,7 %

1,7 %

1,8 %

Інші видатки

4,7 %

4,7 %

3,2 %

12,9 %

 

Розвиток муніципальної освіти

         Дошкільна освіта. У місті функціонують 73 дошкільні навчальні заклади міської комунальної власності та 1 спеціальний навчально-виховний комплекс для дітей зі зниженим зором (дошкільне відділення – 147 дітей, шкільне - 176 учнів), де виховується понад 16,0 тис. дітей. Протягом 2015-2016 навчального року додатково відкрито 11 груп (у ДНЗ №№79, 99, 101, 112, 130, 142) за рахунок міського бюджету,  4 групи (у ДНЗ №№52, 141) за підтримки Європейського Союзу в рамках грантового проекту.

Усіма формами дошкільної освіти охоплено 98,8% дітей віком від 3 до 6 років (по Україні – 74,2%, м. Київ – 90,4%, м.Тернопіль – 95%, м.Вінниця - 97%, м.Харків – 97,7%) та 100% дітей 5-річного віку.

Дошкільні навчальні заклади укомплектовані понад розрахункову потужність; станом на 01.01.2016 чисельність дітей на 100 місць дорівнює 148 (по Україні та Миколаївській області – 117, м. Київ – 124, м. Харків - 115). Станом на 30.08.2016 в електронній черзі на 2016 рік перебуває 3422 дитини.

   Загальна середня освіта.

Головна мета освітньої галузі міста – виконання вимог Державного стандарту загальної середньої освіти, підготовка учнів (вихованців) до подальшої освіти та трудової діяльності, збереження та вдосконалення мережі загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до потреб територіальної громади міста, забезпечення належного рівня їх поточного утримання та функціонування.

Для всіх дітей міста створені рівні умови вибору шляхів здобуття повної загальної середньої освіти: через денну, вечірню, індивідуальну або екстернатну форми навчання.

У системі загальної середньої освіти міста працює 68 денних загальноосвітніх шкіл (у т.ч. для обдарованої учнівської молоді - гімназії – 5, ліцеї – 5, колегіум – 1, спеціалізовані школи з поглибленим вивченням іноземних мов – 2, спеціалізована школа мистецтв і прикладних ремесел – 1) та 3 вечірні школи. В усіх типах загальноосвітніх навчальних закладів навчається понад 40,0 тис. учнів.

Здійснюється індивідуалізація та диференціація навчання учнів у профільних класах і класах з поглибленим вивченням окремих предметів (понад 6,0 тис.); спеціальних та інклюзивних класах (близько 150 дітей з особливими освітніми потребами); за індивідуальною (650 осіб) та екстернатною формою (150 осіб).

Відповідно до освітніх запитів батьківської громадськості щодо навчання дітей державною та мовами національних меншин у місті функціонують 55 україномовних, 1 – двомовна, 12 – російськомовних денних загальноосвітніх навчальних закладів.

       Досягнуто вагомих показників щодо забезпечення якісної загальної середньої освіти. Понад 9,0 тис.учнів вибороли перемогу у різноманітних інтелектуальних конкурсах, турнірах, олімпіадах регіонального та всеукраїнського рівнів. Нагороджено золотими та срібними медалями 109 випускників загальноосвітніх навчальних закладів.

       Забезпечено стабільне зростання педагогічної майстерності освітян. Управління освіти – експериментальний майданчик Національної академії  педагогічних наук України. Понад 60 освітян стали призерами фахових конкурсів обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів.

Позашкільна освіта. У системі позашкільної освіти працюють 7 позашкільних навчальних закладів та Миколаївський будинок вчителя; працюють понад 600 гуртків, в яких навчаються близько 12,0 тис. вихованців.Загалом позашкільною освітою в позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладахміста охоплено понад 81% (м. Київ – 79,1%, Миколаївська область – 77,8%). Позашкільними закладами проведено протягом навчального року 910 масових заходів з аудиторією більш ніж 200,0 тисяч учасників та глядачів. Високі показники участі педагогів позашкілля у професійних змаганнях всеукраїнського та обласного рівнів – 14 призових місць.

Професійна освіта. Професійну освіту надають Миколаївський муніципальний академічний коледж (понад 100 студентів навчаються за спеціальностями «акторське мистецтво» та «декоративно-прикладне мистецтво») та 13 професійно-технічних навчальних закладів (близько 5,0 тис. студентів отримують робітничі професії та початковий рівень вищої професійної освіти (кваліфікацію «молодший спеціаліст»). Право дітей з особливими освітніми потребами на подальше навчання забезпечують професійний ліцей торгівлі та ресторанного сервісу та професійно-технічне училище №4.

       Завдання по галузі «Освіта» здійснюються через програму «Освіта» на 2016-2018 роки, затверджену рішенням Миколаївської міської ради від 05.04.2016 № 4/10.

           Міська комплексна програма «Освіта» на 2016-2018 роки визначає перспективи освітньої галузі міста. Програму розроблено згідно з основними напрямками розвитку освіти в ХХІ столітті, визначеними Національною стратегією розвитку освіти. У Програмі максимально враховано суспільні потреби мешканців міста Миколаєва щодо рівня освіти, сучасні світові тенденції глобалізації, розвиток науково-інформаційних технологій, досягнення у галузі педагогічних новацій.

          Мета Програми – розширення доступу громадян до якісної освіти в дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних навчальних закладах, які належать територіальній громаді м. Миколаєва; створення відкритої освітньої системи, що відповідає вимогам суспільства, яке динамічно розвивається, запитам особистості та потребам держави.

Створення умов для саморозвитку дітей, усвідомленого визначення ними своїх можливостей і життєвих цінностей, широке впровадження комп’ютеризації, інформатизації.

Збереження та зміцнення фізичного і морального здоров’я дітей.

Програма ґрунтується на розумінні сфери освіти як стратегічного ресурсу, що безпосередньо забезпечує перехід до інноваційної моделі сталого розвитку міста через формування та розвиток людського капіталу.

Обсяг фінансування Програми уточнюватиметься щороку під час складання проекту міського бюджету на відповідний рік у межах прогнозованих показників, доведених на галузь «Освіта», а також за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Програма реалізуватиметься в межах загального обсягу бюджетних призначень відповідно до функціональної класифікації галузевих бюджетних підпрограм та у розрізі кодів економічної класифікації в складі кошторисів за функціями.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розвиток культури та збереження історичного середовища

 image

         Протягом 2014-2016 років мережа закладів культури міста зазнала позитивних змін: до її складу увійшли знову створені Миколаївський міський палац культури та урочистих подій (Центральний район) та Миколаївський міський палац культури «Корабельний» (Корабельний район) м. Миколаєва, майновий комплекс кінотеатру «Юність» передано Миколаївському міському палацу культури «Молодіжний» у якості концертної зали, що дало змогу збільшити кількість глядацьких місць та активізувати концертно-видовищну діяльність палацу.

 

Показники розвитку галузі

Результативні показники

2014

2015

2016

Бібліотеки

кількість бібліотечних установ – всього, од.

37

37

37

з них: центральних бібліотек Централізованих бібліотечних систем для дітей та дорослих

2

2

2

число читачів, осіб

133455

133842

133842

бібліотечний фонд, примірників

984107

974477

974477

кількість працюючих інтерактивних центрів публічного доступу до електронних систем

26

26

27

Палаци і будинки культури

кількість установ – всього, од.

8

9

9

у тому числі:

 

 

 

палаців культури, од.

3

4

4

будинків культури, од.

5

5

5

кількість клубних формувань, од.

115

141

141

у т.ч. аматорських колективів, які мають звання «зразковий», «народний», од.

11

18

18

Школи естетичного виховання дітей

кількість установ – всього, од.

10

10

10

середня кількість учнів, які отримують освіту у школах естетичного виховання, – всього, осіб

2297

2373

2433

кількість учнів, які вступили до вищих навчальних закладів, осіб

65

65

68

Комунальна установа Миколаївський зоопарк

кількість відвідувачів – всього, осіб

263373

269556

280571

обсяг фінансової підтримки зоопарку за рахунок коштів міського бюджету, тис.грн.

11378,593

22899,106

24034,695

фактичний обсяг доходів – всього, тис.грн.

8259,634

10731,762

10221,889

відкрито нових вольєрів (кількість / площа м2)

2 / 163

4 / 3141

5 / 2467

КП «Миколаївські парки»

кількість об’єктів дозвілля (власних)

76

76

80

обсяг фінансової підтримки КП «Миколаївські парки» за рахунок коштів міського бюджету (тис.грн.)

1074,626

1279,548

1670,520

кількість атракціонів (власних)

73

73

77

 БУ КІК «Дитяче містечко «Казка»

кількість об’єктів дозвілля (власних)

21

20

22

обсяг фінансової підтримки БУ КІК «Дитяче містечко «Казка» за рахунок коштів міського бюджету (тис.грн.)

1509,504

2736,417

6010,960

кількість атракціонів (власних)

 29

24

29

 

Підтримка сім’ї, дітей та молоді

 

Кількість проведених заходів

З метою підтримки діяльності інститутів громадянського суспільства проводиться конкурс проектів (програм), на реалізацію яких може бути виділено бюджетне фінансування, також надається фінансова та організаційна підтримка з нагоди відзначення загальнодержавних та міських свят.

 

 

 image

Кількість наданих стипендій

З метою підтримки талановитої молоді, які внесли значний вклад у розвиток молодіжного руху у місті, щорічно проводиться процедура з визначення кращих студентів, яким вручаються стипендії міського голови та міської ради.

 

 

 image
   

Координація роботи щодо формування пропозицій та рекомендацій з питань, що стосуються молоді, здійснюється Радою з питань молодіжної політики при міському голові.

Основним показником ставлення міської влади до проблем підростаючого покоління є турбота про здоров’я дітей.

Щороку спостерігається збільшення кількості наданих послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Рік

Обсяг фінансування, тис.грн.

Кількість дітей, охоплених послугами з оздоровлення та відпочинку, осіб

2014

2700,0

1094

2015

1798,0

509

2016

5603,370

1729

2017

9440,053

2079

 

Надається всебічна допомога особам, постраждалим від насильства, та таким, які потребують тимчасового розміщення, кількість яких залишається на високому рівні.

У м.Миколаєві протягом 2013 року зареєстровано  1029 звернень щодо насильства в сім’ї,  протягом 2014 року  – 1432 звернення, протягом 2015 року - 605 звернень, з них 575 звернень надійшло від жінок, 30 - від чоловіків. Протягом І півріччя 2016 року зареєстровано 497 звернень щодо насильства в сім’ї, з них 481 звернення надійшло від жінок, 16 - від чоловіків.

 

Розвиток фізичної культури та спорту

Головні завдання – формування у населення міста активної соціальної орієнтації на здоровий спосіб життя, спортивно-масова робота з населенням, вдосконалення системи підготовки спортсменів вищої кваліфікації та олімпійського резерву, збереження і примноження здобутків на всеукраїнській та міжнародній спортивних аренах.

Щорічно більше 85 спортсменів Миколаєва займають призові місця на всеукраїнських та міжнародних змаганнях із різних видів спорту.

У місті працюють 29 спортивних шкіл, КУ «Центральний міський стадіон», стадіон «Юність», ДЮСОК, ФОК інвалідів «Вікторія», 5 стадіонів, 116 спортивних залів, 4 плавальних басейнів, 390 спортивних майданчиків, 174 пристосованих приміщень для фізкультурно–оздоровчих занять,  легкоатлетичний манеж, кінноспортивна база, охоплено фізкультурно-оздоровчою роботою 73 загальноосвітні заклади, 13 професійно-технічних закладів, 11 вищих закладів І-ІІ рівня акредитації, 9 вищих закладів ІІІ-ІV рівня акредитації, 119 трудових колективів.

У спортивних школах міста Миколаєва на даний час тренуються 8968юнаків та дівчат,  фізкультурно-оздоровчою роботою охоплено 48696 осіб.

 

Кількість населення, яке займається фізкультурно-оздоровчою діяльністю, тис. осіб

 

Кількість юнаків та дівчат, які  займаються спортом в спортивних школах, тис. осіб

 

 image

 

З метою підтримки і стимулювання розвитку спорту вищих досягнень, міською радою виплачуються стипендії кращим спортсменам міста. Так, у 2016 році стипендію отримували 23 спортсмени.

 

ІІ. ГОЛОВНІ  проблеми розвитку

Головними проблемами розвитку є:

ð  відсутність міської політики енергоефективності, сучасного енергоменеджменту закладів бюджетної сфери та підприємств житлово-комунального господарства, як наслідок, недостатній рівень впровадження енергоефективних і енергоощадних технологій на підприємствах комунального господарства, у житлових будинках та бюджетних закладах;

ð  відсутність сміттєпереробного комплексу;

ð  відсутність територій спеціальних режимів економічної діяльності;

ð  відсутність електронного документообігу;

ð  відсутність єдиної містобудівної  політики;

ð   зношеність рухомого складу міського електротранспорту;

ð  слабкий вплив мешканців будинків на умови свого проживання та якість обслуговування житла;

ð  зростання заборгованості із заробітної плати, низький рівень пропонованих роботодавцями вакансій, наявність прихованого безробіття;

ð  недостатнє фінансування перспектив розвитку систем освіти, охорони здоров’я та культури;

ð  недостатня забезпеченість дошкільними закладами;

ð  нестача місць для поховання на діючих кладовищах міста.

 

 

ІІІ.МЕТА та пріоритети

економічного і соціального розвитку

image 

 Пріоритетними напрямами розвитку міста є:

3.1. Формування комплексу маркетингу міста як інвестиційно привабливої території:

- просування позитивного зовнішнього іміджу міста як об’єкта інвестування;

- формування комплексу інвестиційних площадок та пропозицій міста;

- залучення міжнародної фінансової та технічної допомоги, приватних інвестицій  для реалізації інфраструктурних та соціальних проектів.

3.2. Створення інфраструктури підтримки зовнішніх інвестицій:

- забезпечення інституційної підтримки залучення інвестицій;

- вдосконалення системи надання послуг інвестору.

3.3. Створення умов для розвитку промислового комплексу міста та   підприємницького середовища:

- забезпечення розвитку промисловості міста;

- поліпшення підприємницького клімату;

- розвиток інфраструктури підтримки підприємництва, вдосконалення системи надання адміністративних послуг суб’єктам господарювання;

- застосування нових механізмів  інтегрованого  управління комунальним нерухомим майном міста.

3.4. Поліпшення комунальної інженерної інфраструктури:

- оптимізація транспортної системи міста, в т.ч. дорожнього господарства;

- організація вуличного простору, орієнтованого на пішохідну та велоактивність;

- впровадження енергозберігаючих технологій на об'єктах соціальної сфери та житлово-комунального господарства міста;

- реалізація основних напрямків модернізації та розвитку систем теплопостачання, енерго- та газопостачання міста, водопровідно-каналізаційного господарства.

3.5. Створення привабливого та екологічно безпечного обличчя міста:

- поліпшення благоустрою міста;

- поліпшення поводження з твердими побутовими відходами;

- поліпшення екологічної ситуації в місті;

- вдосконалення просторової організації міста.

3.6. Соціальний і гуманітарний розвиток:

- вдосконалення комплексної системи адресної цільової допомоги та надання соціальних послуг, забезпечення додаткових до встановлених законодавством гарантій щодо соціального захисту окремих категорій громадян  міста;

- створення умов для повноцінної інтеграції  в міське життя  членів громади з особливими потребами;

- забезпечення прав та інтересів дітей, створення найкращих умов для їх життя та розвитку, підвищення стандартів освіти;

- підвищення рівня охоплення дошкільною освітою дітей у віці 3-5 років;

- розвиток сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- підвищення стандартів медичного обслуговування населення міста з урахуванням реформування медичної галузі;

- створення умов для розвитку фізичної культури та спорту.

 

1.   Забезпечення умов для економічного і соціального зростання

 image 

Головні проблеми:

ð  наявність податкового боргу до бюджету міста, заборгованості по заробітній платі;

ð  збитковість підприємств комунальної форми власності;

ð  непередбачуваність державної бюджетної та податкової політики, часті зміни законодавства щодо зарахування податків та передачі видаткових повноважень на місцевий рівень;

ð  втрати енергетичних ресурсів та бюджетних коштів внаслідок відсутності міської політики енергоефективності, відсутність сучасного енергоменеджменту закладів бюджетної сфери та підприємств житлово-комунального господарства, як наслідок, недостатній рівень впровадження енергоефективних і енергоощадних технологій на підприємствах комунального господарства, у житлових будинках та бюджетних закладах;

ð  відсутність у структурі виконавчих органів міської ради підрозділу внутрішнього          аудиту.

_______________________________________________________________________________

Головна мета - формування достатніх фінансових ресурсів для реалізації заходів міських програм, підвищення ефективності використання бюджетних коштів і посилення фінансової дисципліни, спрямування коштів на фінансування пріоритетних напрямків  соціально-економічного розвитку міста.

________________________________________________________________________________

 

Цілі та пріоритети:

ð  забезпечення виконання бюджету міста на 2017 рік  відповідно до затвердженого плану, досягнення збільшення обсягів надходжень;

ð  зменшення податкового боргу;

ð  підвищення ефективності управління бюджетними коштами,  посилення контролю та відповідальності усіх учасників процесу за дотриманням бюджетного законодавства;

ð  забезпечення прозорості та ефективності використання бюджетних коштів під час проведення  закупівель продукції (товарів, робіт, послуг) для потреб міста;

ð  забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ міста та розрахунків за спожиті енергоресурси установами, що утримуються за рахунок коштів міського бюджету;

ð  проведення заходів з енергозбереження та енергоефективності;

ð  концентрація капітальних видатків на виконання пріоритетних інвестиційних проектів;

ð  підвищення рівня прозорості бюджетного процесу.

 

 

 

 

Заходи досягнення цілей:

Заходи

Термін виконання (поквартально)

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Доведення до органів стягнення планових показників розпису доходів бюджету міста, а також змін до них

січень

2017 року

департамент фінансів ММР

виконання планових показників доходів

Організація проведення конкурсу на розміщення тимчасово вільних коштів міського бюджету на депозитах (за наявності відповідного пункту в рішенні про міський бюджет)

І квартал

2017 року

департамент фінансів Миколаївської міської ради

ефективне управління фінансовими ресурсами та наповнення бюджету

Проведення роботи з виявлення фактів самовільного зайняття земельних ділянок та використання землі без правовстановлюючих документів; врегулювання земельних відносин при оформленні земельних ділянок для встановлення споруд некапітального типу (МАФ) шляхом встановлення земельного сервітуту на земельні ділянки комунальної власності міста; налагодження ефективної роботи по проведенню аукціонів із продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення

постійно

управління земельних ресурсів ММР

 

виконання вимог законодавства, наповнення дохідної частини бюджету

Забезпечення постійного контролю за своєчасністю здійснення платежів  рекламорозповсюджувачами за тимчасове користування місцями розміщення зовнішньої реклами відповідно до укладених договорів. У випадках систематичної несплати платежів застосовувати право щодо анулювання дозволів на розміщення зовнішньої реклами та розірвання   договорів

постійно

управління містобудування та архітектури ММР

виконання вимог законодавства, наповнення дохідної частини бюджету

Забезпечення повноти  укладання договорів та сплати   пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Миколаєва, у тому числі шляхом систематичного проведення моніторингу даних Єдиного реєстру отриманих повідомлень про початок виконання будівельних робіт, декларацій про початок виконання підготовчих і будівельних робіт, декларацій про готовність об’єкта до експлуатації на предмет виявлення суб’єктів, що ухиляються від сплати пайової участі

постійно

управління містобудування та архітектури ММР

 

виконання вимог законодавства, наповнення дохідної частини бюджету

Підготовка проекту рішення міської ради про встановлення процедури складення, затвердження та виконання міського бюджету міста Миколаєва

ІІ квартал

2017 року

департамент фінансів ММР

виконання вимог статті 35 Регламенту міської ради VII скликання, упорядкування бюджетного процесу на місцевому  рівні

Розширення та систематичне поповнення бази даних для візуалізації міського бюджету на сайті міської ради у проекті "Відкритий бюджет"

щокварталу

департамент фінансів ММР, головні розпорядники коштів

забезпечення прозорості міського бюджету

Вжиття заходів на виконання доручень виборців за пропозиціями міського голови та депутатів міської ради за рахунок коштів міського бюджету

протягом року

апарат ММР, головні розпорядники коштів міського бюджету

зростання довіри до влади

 

Критерії ефективності реалізації заходів:

ð  виконання планових показників бюджету міста;

ð  цільове використання бюджетних коштів;

ð  забезпечення фінансування у повному обсязі захищених статей видатків бюджету.

 

 

 image

 Головні проблеми:

ð  відсутність територій спеціальних режимів економічної діяльності;

ð  низька інформаційна забезпеченість потенційних інвесторів щодо галузей та територій здійснення капіталовкладень;

ð  низька інвестиційна привабливість окремих територій міста;

ð  відсутність чіткого механізму супроводу стратегічно важливого інвестора для міста;

ð  недостатнє використання потенціалу торгово-економічного співробітництва з країнами близького та дальнього зарубіжжя, іншими перспективними торговельними партнерами й регіональними інтеграційними об’єднаннями.

_______________________________________________________________________________

Головна мета- підвищення рівня міжнародного співробітництва в м.Миколаєві, промоція міста в Україні та за кордоном, створення позитивного іміджу міста для сприятливого інвестиційного клімату, запровадження ефективних форм співпраці з потенційним інвестором.

 

Цілі та пріоритети:

ð  підвищення іміджу м.Миколаєва як території,  дружньої до інвестора;

ð  створення умов для інвестиційного розвитку міста, спрямованого на модернізацію економіки та забезпечення стійкого соціально-економічного розвитку міста;

ð  створення спеціальної економічної зони з пільговим оподаткуванням;

ð  участь міста в реалізації спільних міжнародних проектів та програм;

ð  поглиблення встановлених побратимських та партнерських зв’язків.

 

 

 

 

 

 

Заходи досягнення цілей:

Заходи

Термін виконання (поквартально)

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Проведення заходів щодо участі у конкурсах міжнародної грантової технічної допомоги

протягом

року

управління економіки та інвестицій ММР

залучення міжнародної грантової технічної допомоги

Підтримка двосторонніх відносин з містами України та інших країн з метою обміну діловою інформацією для спільної участі в інвестиційних проектах

протягом

року

управління економіки та інвестицій ММР

збільшення зацікавленості у територіях міста з боку потенційних інвесторів

Оновлення проектів на інвестиційній мапі міста, в інвестиційному паспорті та доведення інформації до потенційних інвесторів

протягом

року

управління економіки та інвестицій ММР

збільшення рівня зацікавленості у територіях та проектах міста з боку потенційних інвесторів

Проведення заходів щодо створення та забезпечення діяльності  спеціальної економічної зони «Індустріальний парк»

 

IV кв.

2017 року

управління економіки та інвестицій ММР

створення спеціальної економічної зони «Індустріальний парк» та поліпшення умов інвестиційної діяльності

Проведення роботи  з належного інформаційного забезпечення потенційних інвесторів щодо особливостей ведення бізнесу та перспективних галузей міста

II кв. 2017 року

управління економіки та інвестицій ММР

розробка та промоція путівника інвестора; розробка та

тиражування інвестиційного паспорта міста

Організація навчальних заходів щодо залучення інвестицій

протягом

року

управління економіки та інвестицій ММР

збільшення кількості якісних та актуальних інвестиційних проектів

Участь у заходах згідно з планом роботи МЧК

 

протягом року

за наявності пропозицій

відділ зовнішньоекономічної

діяльності та міжнародного співробітництва ММР

підтримка зв’язків із президентом, виконавчою дирекцією, секретаріатом та містами-членами Клубу;

організація участі делегації міста у заходах згідно з планом роботи МЧК

 

Участь у заходах в рамках Угод про співробітництво в торгово-економічній, науково-технічній, гуманітарній і культурній галузях, підписаних між містом Миколаєвом та містами Кутаїсі, Могильов, , Боржомі, Плевен, Нілюфер (Бурса), Трієст, Батумі, Тирасполь, Браславським р-ном,  о.Тінос

протягом року

за наявності пропозицій

відділ зовнішньоекономічної

діяльності та міжнародного співробітництва ММР

активізація співпраці між містами

Участь делегації міста  у заході «Дні України в Кошице»

 

II кв.

2017 року

 

відділ зовнішньоекономічної

діяльності та міжнародного співробітництва ММР

промоція міста

 

Критерії ефективності реалізації заходів:

ð  створення позитивного іміджу на міжнародному ринку інвестиційних можливостей;

ð  прискорення інвестиційних процесів та відновлення процесів реалізації стратегічних інвестиційних проектів;

ð  активізація інвестиційної діяльності, добудова об`єктів незавершеного будівництва;

ð  розбудова міської інфраструктури за рахунок реалізації програм та інвестиційних проектів у сфері будівництва, комунального та житлового господарства, транспорту, екології.

 

 image         

 Головні проблеми:

ð  значний податковий тиск на підприємців;

ð  невигідна фінансово-кредитна система (великі відсотки по кредитах);

ð  нерозвиненість інфраструктури підтримки малого підприємництва.

________________________________________________________________________________

Головна мета – створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього підприємництва, запровадження ефективних форм співпраці міської влади та суб’єктів підприємництва задля стійкого функціонування і розвитку підприємництва та економічного зростання міста.

 

Цілі та пріоритети розвитку:

ð  розвиток інфраструктури малого підприємництва у м. Миколаєві;

ð  дерегулювання підприємницької діяльності;

ð  зменшення безробіття в місті шляхом створення нових робочих місць;

ð  зменшення податкового тиску на підприємців.

Заходи досягнення цілей:

 

Заходи

 

Термін виконання

(поквартально)

 

Відповідальний

за виконання

 

 

Результативні показники

Проведення заходів щодо поліпшення актів, що  регулює підприємницьку діяльність.

Проведення моніторингу реалізації

регуляторних актів у сфері господарської діяльності виконавчими органами міської ради

протягом року

управління з розвитку споживчого ринку ММР

здійснення контролю за прийняттям органами місцевого самоврядування регуляторних актів

Надання інформаційної підтримки суб’єктам господарювання

протягом року

управління з розвитку споживчого ринку ММР, представники державних органів виконавчої влади

підвищення правової обізнаності суб’єктів господарювання та інформаційна підтримка підприємництва

 

Проведення конкурсів та святкових заходів за участю підприємців міста, висвітлення позитивної діяльності суб’єктів господарювання в засобах масової інформації

протягом року

управління з розвитку споживчого ринку ММР

проведення конкурсу «Підприємець року» за різними номінаціями, організація та проведення

«Дня підприємця»

Інформаційна підтримка підприємництва

протягом року

управління з розвитку споживчого ринку ММР

розробка та видання посібників, брошур про започаткування, ведення бізнесу та інших питань здійснення підприємницької діяльності

 

Критерії ефективності реалізації заходів:

ð  збільшення  кількості малих та середніх  підприємств;

ð  поліпшення якості нормативної бази, що регулює підприємницьку діяльність на місцевому рівні;

ð  забезпечення дерегулювання підприємницької діяльності у сфері місцевих податків і зборів;

ð  проведення нарад-семінарів;

ð  проведення конкурсу «Підприємець року» за різними номінаціями;

ð  відзначення найкращих суб’єктів господарювання до Дня підприємця.

 

 image

 Головні проблеми:

ð  відсутність окремого приміщення для зберігання реєстраційних справ з дотриманням вимог чинного законодавства;

ð  недостатня чисельність фахівців (потреба 65 осіб) для якісного та своєчасного надання адмінпослуг, у зв’язку із збільшенням їх кількості  та делегування нових повноважень органам місцевого самоврядування;

ð  недостатнє  матеріально-технічне забезпечення ЦНАП у зв’язку з розширенням кола адміністративних послуг;

ð  відсутність умов для зберігання документів (оформлення паспортів, прав на нерухоме майно тощо);

ð  відсутність електронного документообігу між суб’єктами надання адміністративних послуг та ЦНАП, що ускладнює та уповільнює обмін інформацією та документами, необхідними для надання адміністративних послуг суб’єктами звернення, збільшує навантаження на працівників Центру.

________________________________________________________________________________

Головна мета - забезпечення вдосконалення порядку надання адміністративних послуг, якості їх надання, створення сприятливих і доступних умов для реалізації фізичними і юридичними особами прав на одержання таких послуг.

 

Цілі та пріоритети:

ð  створення сприятливих умов для обслуговування громадян,  ведення бізнесу в частині якісного надання адміністративних послуг через ЦНАП ММР;

ð  впровадження електронної системи документообігу ЦНАП;

ð  підвищення якості надання адміністративних послуг: швидке обслуговування, збільшення переліку адміністративних послуг, електронний документообіг щодо висвітлення стадій проходження документів тощо.

 

Заходи досягнення цілей:  

Заходи

Термін

виконання

(поквартально)

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Виділення окремого приміщення (будівлі) та виконання ремонтних робіт для облаштування робочих місць. Ремонт та реконструкція приміщення ЦНАП згідно із стандартами, визначеними законодавством України

І квартал

2017 року

виконком ММР, Центр надання адміністративних послуг

збільшення кількості надання адмінпослуг

Збільшення штатної чисельності працівників ЦНАП у зв’язку з  розширенням кола переліку надання адміністративних послуг.

І квартал

2017 року

виконком ММР, Центр надання адміністративних послуг

якісне та своєчасне надання адмінпослуг

Встановлення електронного документообігу у ЦНАП

І квартал

2017 року

виконком ММР, Центр надання адміністративних послуг

оперативне надання адмінпослуг, зменшення навантаження на працівників ЦНАП

Закупівля та забезпечення ЦНАП необхідним технічним обладнанням, спецтехнікою, засобами охоронно-пожежної сигналізації, підключених до пульта централізованого нагляду державної служби охорони

І квартал

2017 року

виконком ММР, Центр надання адміністративних послуг

виконання  завдань, покладених на центр надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради відповідно до вимог діючого законодавства України

Облаштування ЦНАП спецтехнікою та забезпечення роботи технічних засобів згідно із специфікацією  обладнання ЦНАП для: оформлення та видачі паспорта громадянина України у формі картки; оформлення та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон; реєстрації/зняття з реєстрації місць проживання/перебування фізичних осіб

І квартал

2017 року

виконком ММР, Центр надання адміністративних послуг

виконання  завдань, покладених на центр надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради відповідно до вимог діючого законодавства України

 

     Критерії ефективності реалізації заходів:

ð  забезпечення спрощення процедури  обслуговування громадян через ЦНАП;

ð  розширення видів адміністративних послуг, забезпечення достатньої чисельності відповідних фахівців для створення належних умов із задоволення потреб територіальної громади м.Миколаєва у сфері надання адміністративних послуг, видачі суб’єктам господарювання документів дозвільного характеру.

 

 image

 Головні проблеми:

ð  незадовільний технічний стан об’єктів  міської комунальної власності, які часто не конкурентоспроможні порівняно з об’єктами на вторинному ринку;

ð  скорочення термінів оплати за придбаний об’єкт з 2 місяців до 1 дня;

ð  збільшення суми витрат на проведення невід’ємних поліпшень  з 25% від балансової вартості до 25% від ринкової вартості, що значно удорожчує витрати покупця під час приватизації комунального майна;

ð  зниження вартості об’єктів на вторинному ринку;

ð  відсутність економічно вигідного кредитування.

 

Головна мета - забезпечення реалізації місцевої політики у сфері управління комунальною власністю та збільшення надходжень до бюджету.

 

Цілі та пріоритети:

ð  реалізація державної політики у сфері приватизації та управління комунальною власністю;

ð  залучення інвестицій від підприємств інших форм власності на технічне переозброєння, створення сприятливих умов для появи приватних власників та нових робочих місць, вирішення інших соціальних питань;

ð  прийняття до комунальної власності житлового фонду та об’єктів інфраструктури;

ð  виявлення та облік об’єктів, що мають ознаки безхазяйного;

ð  розвиток комунальної власності через концесійні договори, а саме: передача об’єктів концесії юридичним або фізичним особам для створення (будівництва) та (або) управління (експлуатації) з майновою відповідальністю для задоволення громадських потреб;

ð  здійснення ефективного управління майном комунальної власності територіальної громади м. Миколаєва та збільшення обсягів надходжень до бюджету міста від використання об’єктів комунальної власності;

ð  досягнення балансу інтересів: орендодавців щодо максимізації доходів від оренди комунального майна, орендарів щодо можливості користування комунальним майном для здійснення підприємницької діяльності.

Заходи досягнення цілей: 

Заходи

Термін виконання

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Залучення суб’єктів підприємницької діяльності до процесу приватизації

 

 

протягом

року

управління  з використання та розвитку комунальної власності ММР

збільшення надходження коштів від приватизації  до міського бюджету

Виготовлення технічної документації та правоустановчих документів

 

 

протягом

року

управління  з використання та розвитку комунальної власності ММР

прискорення процесу приватизації та збільшення кількості укладених договорів купівлі - продажу;

прискорення процесу передачі житлових будинків ОСББ;

врегулювання правових відносин між органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання

Прийняття нової редакції Положення про оренду комунального майна територіальної громади міста Миколаєва

І півріччя

2017 року

управління  з використання та розвитку комунальної власності ММР

вдосконалення та спрощення процедури передачі майна в оренду;

збільшення надходжень до міського бюджету;

мінімізація корупційних можливостей через забезпечення рівності прав претендентів на оренду майна територіальної громади міста Миколаєва

Розробка та впровадження програмно-апаратного комплексу “Миколаїв-Майно”

протягом

року

управління  з використання та розвитку комунальної власності ММР

ефективне використання та облік комунального майна

 

Розробка єдиного реєстру нерухомого майна міської комунальної власності

протягом

року

управління  з використання та розвитку комунальної власності ММР

впорядкування об’єктів комунальної власності міста, оперативної роботи з базами даних, прозорість обліку комунального майна територіальної громади міста

 

Прийняття нової редакції Порядку списання майна, що належить до комунальної власності територіальної громади м.Миколаєва

протягом

року

управління  з використання та розвитку комунальної власності ММР

вдосконалення процедури списання комунального майна

 

 

Критерії ефективності реалізації заходів:

ð  отримання 6,0 млн.грн. коштів від оренди майна комунальної власності територіальної громади міста;

ð  розробка єдиного реєстру нерухомого майна міської комунальної власності;

ð  впровадження програмно-апаратного комплексу “Миколаїв-Майно”;                                                  

ð  впорядкування об’єктів комунальної власності територіальної громади міста, загальний доступ мешканців міста до переліку нерухомого майна територіальної громади;

ð  скорочення кількості комунальних підприємств, які не є прибутковими;

ð  створення нового комунального підприємства з управління нерухомим майном комунальної власності територіальної громади м.Миколоаєва;

ð  створення відділу аналізу діяльності комунальних підприємств.

 

 image

 Головні проблеми:

ð  недосконалість та невідповідність у нормах земельного законодавства (не передбачено зобов’язання щодо обов’язковості оформлення правових документів на землю та строки їх оформлення або переоформлення);

ð  відсутність інвентаризації земель комунальної власності;

ð  затримка в оформленні правовстановлюючих документів на земельні ділянки, наслідками чого є недоотримання бюджетом міста коштів від сплати орендної плати за землю;

ð  зменшення купівельної спроможності фізичних та юридичних осіб.

________________________________________________________________________________

Головна мета: забезпечення реалізації державної та місцевої політики у галузі земельних відносин відповідно до чинного законодавства України.

 

Цілі та пріоритети:

ð  створення сприятливих умов для  залучення вітчизняних   та іноземних     інвесторів    у   сферу  торговельного,   готельного, транспортного  та  іншого   капітального будівництва,  зовнішнього облаштування   територій,   рекреаційну  діяльність,    реконструкцію неефективних  виробництв шляхом надання земельних  ділянок  із  земель комунальної власності у довгострокову оренду  з  правом продовження строків користування земельною ділянкою або  з  правом  її викупу;

ð  стимулювання розвитку  ринку  земель  населених пунктів шляхом надання   інвесторам   широкого   вибору   можливостей  придбання земельних  ділянок  із земель комунальної власності  для здійснення підприємницької діяльності;

ð  впровадження прозорих і конкурентних процедур відчуження земель;

ð  збільшення надходжень до міського бюджету за користування землею комунальної власності;

ð  ефективне та раціональне використання земель комунальної власності;

ð  удосконалення системи управління земельними ресурсами комунальної власності міста;

ð  збереження на рівні 2015 року (25,5 млн.грн.) надходжень до бюджету від орендної плати за землю;

ð  підготовка лотів для продажу прав на земельні ділянки з земельних торгів.

 

Заходи досягнення цілей:  

Заходи

Термін

виконання

(поквартально)

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Своєчасне укладання договорів оренди землі, договорів про встановлення особистого строкового сервітуту

постійно

управління земельних ресурсів ММР

підвищення ефективності управління земельними ресурсами, збільшення надходжень до бюджету міста

Своєчасне проведення нормативної грошової оцінки земель міста відповідно до вимог законодавства

постійно

управління земельних ресурсів ММР

збільшення надходжень до бюджету міста

Підготовка документації із землеустрою, експертної оцінки землі для проведення земельних торгів та забезпечення проведення земельних торгів

постійно

управління земельних ресурсів ММР

підвищення ефективності управління земельними ресурсами, збільшення надходжень до бюджету міста

Ведення та удосконалення інформаційної системи земельного кадастру

постійно

управління земельних ресурсів ММР

забезпечення інформацією щодо земельних ділянок міста

Ведення та удосконалення  автоматизованої програми щодо обліку та контролю за надходженням орендної плати за землю, у т.ч. супроводження програми

постійно

управління земельних ресурсів ММР

контроль за надходженням орендної плати за землю

Виготовлення технічної документації із землеустрою по встановленню меж земель комунальної власності

постійно

управління земельних ресурсів ММР

підвищення ефективності управління земельними ресурсами

 

Критерії ефективності реалізації заходів:

ð  збереження рівня надходжень до міського бюджету від орендної плати за землю;

ð  підвищення ефективності управління земельними ресурсами.

 

 image

 Головні проблеми:

ð  поширення місць несанкціонованої торгівлі та самовільне розміщення пересувних тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності;

ð  порушення суб’єктами господарювання Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами;

ð  недосконалість системи контролю за діяльністю суб’єктів господарювання із питання забезпечення споживчого  ринку якісними та безпечними товарами (послугами).

_______________________________________________________________________________

Головна мета - розвиток інфраструктури споживчого ринку, здатної забезпечити достатній рівень обслуговування населення у відповідності з його потребами та з врахуванням відповідних нормативів забезпеченості мешканців об'єктами торгівлі.

 

Цілі та пріоритети:

ð  розвиток інфраструктури споживчого ринку з розширенням мережі об’єктів з роздрібної  торгівлі та сфери послуг;

ð  сприяння впровадженню інвестиційних проектів у розвиток галузі торгівлі та побуту;

ð  підвищення якості обслуговування населення;

ð  створення сприятливого середовища для розвитку здорової конкуренції у сферах торгівлі та надання послуг.

 

Заходи досягнення цілей:

Заходи

Термін виконання (поквартально)

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Організація постійно діючих, а також святкових ярмарків з реалізації товаровиробниками сільськогосподарської та іншої продукції

постійно

управління  з розвитку споживчого ринку ММР

забезпечення населення міста товарами першої необхідності за прийнятними цінами

 

Вжиття заходів, направлених на ліквідацію та запобігання виникненню місць несанкціонованої торгівлі, та демонтаж пересувних тимчасових споруд, розміщених без документів на право користування земельною ділянкою

постійно

управління  з розвитку споживчого ринку ММР

ліквідація та запобігання виникненню місць несанкціонованої торгівлі

Організація розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності

постійно

управління  з розвитку споживчого ринку ММР

упорядкування місць для здійснення підприємницької діяльності

Проведення роз’яснювальної роботи серед суб’єктів господарювання з актуальних питань та нововведень у чинному законодавстві

постійно

управління  з розвитку споживчого ринку ММР

інформаційна допомога суб’єктам господарювання

Підвищення рівня обізнаності населення міста з питань захисту прав споживачів

постійно

управління  з розвитку споживчого ринку ММР

захист прав споживачів

Запобігання реалізації на споживчому ринку неякісних, фальсифікованих та небезпечних для життя   і здоров`я людей товарів

постійно

управління  з розвитку споживчого ринку ММР

підтримка місцевого товаровиробника,збільшення надходжень до бюджету, здорова конкуренція

Недопущення скорочення та ліквідації мережі соціально важливих підприємств ресторанного господарства, які обслуговують споживачів за місцем навчання, роботи, лікування та оздоровлення, а також основних видів побутових послуг

постійно

управління  з розвитку споживчого ринку ММР

збереження робочих місць, підтримка підприємницької ініціативи, належний рівень обслуговування та надання послуг населенню

 

Критерії ефективності реалізації заходів:

ð  формування сучасної торговельної, ринкової інфраструктури та побутового обслуговування населення і надання високоякісних  послуг населенню;

ð  забезпечення населення міста товарами першої необхідності за прийнятними цінами за  рахунок проведення ярмаркових заходів;

ð  насиченість споживчого ринку товарами місцевих товаровиробників;

ð  створення нових робочих місць за рахунок розвитку мережі сучасних об’єктів торгівлі та побуту;

ð у 2017 році прогнозується отримати обсяг обороту роздрібної торгівлі у сумі        8500 млн. грн., що  становитиме 101,9 %  до попереднього періоду;

ð співвідношення продовольчих і непродовольчих товарів у роздрібному товарообороті прогнозується  44%  і 56%  відповідно.

 

 image

 Головні проблеми:

ð  наявність тіньових трудових відносин, що виникають унаслідок значного податкового навантаження на роботодавців та відсутності дієвого механізму економічного стимулювання роботодавців щодо створення робочих місць із гідними умовами й оплатою праці;

ð  відсутність порядку застосування ст. 265 КЗпПУ зі змінами, внесеними Законом України від 28.12.2014  № 77 – VІІ, щодо легалізації заробітної плати та зайнятості найманих працівників;

ð  диспропорція між попитом на робочу силу та її пропозицією;

ð  невідповідність професійно-кваліфікаційного рівня незайнятих громадян сучасним вимогам ринку праці;

ð  низький рівень працевлаштування молодих спеціалістів, людей старшого віку та  громадян з числа незахищених верств населення.

________________________________________________________________________________

Головна мета - координація зусиль всіх сторін соціального діалогу з метою вжиття заходів для регулювання ринку праці, забезпечення зайнятості населення та соціального захисту від безробіття.

 

   Цілі та пріоритети:

ð  розширення сфери прикладання праці, передусім, за рахунок залучення інвестицій, створення нових робочих місць;

ð  недопущення зростання рівня безробіття;

ð  зменшення  дисбалансу між попитом на робочу силу та її пропозицією;

ð  підвищення професійно-кваліфікаційного рівня незайнятих громадян за рахунок підвищення кваліфікації та професійної підготовки кадрів;

ð  забезпечення розширення сфери застосування праці та поліпшення структури зайнятості шляхом створення робочих місць та легалізації вже існуючих.

 

Заходи досягнення цілей:

Заходи

Термін

виконання

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Виконання заходів Програми зайнятості населення м. Миколаєва

на період до 2017 року

протягом року

департамент праці та соціального захисту населення ММР

забезпечення зайнятості населення

Розширення сфери застосування праці та стимулювання зацікавленості роботодавців у створенні нових робочих місць

протягом року

департамент праці та соціального захисту населення ММР,

районні центри зайнятості міста

регулювання ринку праці, забезпечення зайнятості населення та соціального захисту населення від безробіття

Підвищення професійного рівня та конкурентоспроможності економічно активного населення

протягом року

департамент праці та соціального захисту населення ММР,

районні центри зайнятості міста

створення додаткових умов для працевлаштування громадян

 

     Критерії ефективності заходів:

ð  працевлаштування 3,2 тис. безробітних громадян;

ð  здійснення професійного навчання зареєстрованих безробітних з урахуванням поточної і перспективної потреб ринку праці;

ð  залучення близько 1500 осіб до тимчасової зайнятості на оплачувальні громадські роботи.

 

 image

 Головні проблеми:

ð  відсутність вільного обміну інформацією;

ð  застарілість  операційної системи значної частини парку комп'ютерів.  Інформатизація міста також ускладнюється тим фактором, що місто є  розгалуженою складною системою, яка постійно перебуває в стані змін;

ð  розгалуженість органів управління, ресурсів і процесів на значній території.

________________________________________________________________________________________________

Головна мета - підвищення інформаційної відкритості органів місцевого самоврядування в місті Миколаєві.

________________________________________________________________________________

 

Цілі та пріоритети:

ð  встановлення та підтримка постійного, об’єктивного та дійового зворотного зв’язку місцевої територіальної громади з владою міста;

ð  вивчення громадської думки з питань життєдіяльності міста, врахування та ефективного її використання   в антикризових рішеннях міської влади, на основі впровадження сучасних інформаційно-комунікативних технологій електронного врядування, електронної демократії.

 

 

 

Заходи досягнення цілей:

Заходи

Термін виконання

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Підтримка та супровід сервісу «Електронні петиції»

протягом року

відділ з впровадження електронного врядування ММР

забезпечення прозорості та відкритості влади

Розвиток та впровадження електронних послуг

протягом року

ЦНАП,   відділ з впровадження електронного врядування ММР

поліпшення умов обслуговування громадян, збільшення кількості послуг за допомогою електронних систем

 Створення СЕД ЦНАП

протягом року

ЦНАП, відділ з впровадження електронного врядування ММР

поліпшення умов роботи ЦНАПу, підвищення рівня управління та контролю, скорочення витрат на канцелярські потреби, підвищення швидкості обробки документів

Створення та впровадження СЕД

початок року

відділ з впровадження електронного врядування ММР

поліпшення умов роботи виконкому, підвищення рівня управління та контролю, скорочення витрат на канцелярські потреби, підвищення швидкості обробки документів

Створення внутрішнього порталу

протягом року

відділ з впровадження електронного врядування ММР

підвищення якості управління діяльністю виконкому

Впровадження системи звернень 1588

протягом року

відділ з впровадження електронного врядування ММР

підвищення якості управління діяльністю громади,  забезпечення відкритості та прозорості дій міської влади

Створення сервісів «Електронна демократія»

протягом року

відділ з впровадження електронного врядування ММР

забезпечення взаємодії мешканців міста з міськими структурами в електронному вигляді

 

Критерії ефективності реалізації заходів:

ð  збільшення переглядів сторінки Сервісу «Електронні петиції». Збільшення кількості розглянутих петицій;

ð  збільшення кількості електронних послуг;

ð  зменшення часу обробки однієї заяви СЕД ЦНАП;

ð  зменшення часу проходження одного документу СЕД;

ð  створення Внутрішнього порталу;

ð  впровадження Системи звернень 1588, збільшення кількості оброблених звернень;

ð  збільшення  впливу громадян на рішення органів місцевого самоврядування.


 

2. Розвиток економіки міста

image 

Головні проблеми:

ð  відсутність територій спеціальних режимів економічної діяльності для підприємств промисловості;

ð  недостатня представленість продукції промисловості на внутрішньому та зовнішньому ринках;

ð  відсутність ефективних механізмів зворотного зв’язку між міською радою та підприємствами промисловості для визначення та вирішення проблем промислових підприємств на місцевому рівні.

________________________________________________________________________________

Головна мета - підвищення обсягу виробництва промислової продукції, створення сприятливих умов для підвищення інноваційно-інвестиційної активності підприємств, сприяння відновленню стабільної роботи провідних промислових підприємств та  створення нових.

 

Цілі та пріоритети:

ð  забезпечення стабільного функціонування та розвитку промислового комплексу міста;

ð  розвиток  галузі судно/машинобудування;

ð  підвищення рівня конкурентоспроможності промислового виробництва;

ð  підтримка і забезпечення впровадження в промисловості передових наукомістких високотехнологічних розробок, технологій та устаткування;

ð  промоціювання підприємств, залучення інвесторів при проведенні зустрічей із представниками влади і бізнесу іноземних держав;

ð   проведення політики енергозбереження та своєчасності розрахунків за спожиті енергоносії промислових підприємств;

ð  ініціювання запровадження  пільгового кредитування для підприємств машинобудівної  галузі різних форм власності;

ð  створення спеціальної економічної зони з пільговим оподаткуванням.

 

Заходи досягнення цілей:

Заходи

Термін виконання

(поквартально)

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Розповсюдження інформації про всеукраїнські та міжнародні виставки промислової продукції, форуми, контактно- операційні біржі серед промислових підприємств міста

протягом року

управління економіки та інвестицій ММР

розширення ринків збуту продукції промислових підприємств міста

 

Проведення заходів щодо створення та забезпечення діяльності  спеціальної економічної зони «Індустріальний парк»

 

IV кв. 2017 року

управління економіки та інвестицій ММР

створення спеціальної економічної зони «Індустріальний парк» та поліпшення умов роботи промислових підприємств

Сприяння виконанню першого та другого рівня кроків пріоритетності програми «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні» відповідними підрозділами Миколаївської міської ради

протягом року

управління економіки та інвестицій ММР

 підвищення якості надання адміністративних послуг у сфері земельних питань

 

Критерії ефективності реалізації заходів:

ð  збільшення звернень представників промисловості до органів місцевого самоврядування із зацікавленістю щодо подальшої роботи у вирішенні проблем виробничих підприємств міста;

ð  створення спеціальної економічної зони «Індустріальний парк»;

ð  збільшення зацікавленості на внутрішньому та зовнішньому ринках у промисловій продукції підприємств міста.

 

image

Головні проблеми:

ð  відсутність дієвих механізмів економічного стимулювання енергозбереження та самофінансування енергетичних засобів у виробничій та бюджетній сферах;

ð  недостатнє фінансування енергетичних заходів та проектів;

ð  низький освітянський рівень у сфері діяльності енергозбереження;

ð  збільшення частки альтернативних видів палива та енергоресурсів, які виробляються з відновлювальних джерел;

ð  несвоєчасні та неповні розрахунки за надані послуги з теплопостачання, водопостачання та водовідведення.

________________________________________________________________________________

Головна мета- підвищення ефективності використання енергоносіїв, надання споживачам якісних послуг.

 

Цілі та пріоритети:

ð стабільне фінансування об’єктів комунального господарства, підвищення ефективності та надійності функціонування систем тепло -, водопостачання та водовідведення;

ð створення умов для модернізації теплоенергетичного, водопровідно-каналізаційного господарства з метою зниження споживання енергоносіїв;

ð забезпечення населення міста, у т.ч. окраїн: мікрорайони В.Корениха, Варварівка,  Матвіївка, селища М.Корениха якісною питною водою;

ð зменшення витрат і втрат енергоносіїв;

ð закриття малоефективних джерел теплоенергії;

ð установка приладів обліку, технічне обслуговування автоматизованих міні котелень, топкових, будівництво когенераційних установок;

ð впровадження пілотних проектів з енергозбереження за рахунок інвестицій, коштів державного бюджету, міського бюджету та населення;

ð оновлення основних фондів.

 

 

 

 

Заходи досягнення цілей:

Заходи

Термін

виконання

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Підвищення ефективності використання енергоносіїв

протягом року

департамент житлово-комунального господарства ММР, адміністрації районів ММР

економне витрачання енергоресурсів

Технічне переоснащення інженерних вводів теплопостачання житлових будинків у м.Миколаєві з встановленням приладів обліку

протягом року

департамент житлово-комунального господарства ММР

впорядкування обліку теплової енергії

Проведення реконструкції водно-каналізаційного господарства

постійно

департамент житлово-комунального господарства ММР

оновлення водно-каналізаційної мережі міста

Критерії ефективності реалізації заходів:

ð  покращання технічного стану водно-каналізаційного господарства;

ð  скорочення споживання енергоресурсів;

ð  зниження вартості енергоносіїв у структурі витрат.

 

 image

 Головні проблеми:

ð  оновлення містобудівної документації залишається актуальним особливо протягом останніх років та потребує невідкладного вирішення і на перспективу;

ð  повільні темпи оновлення планувальної документації міста, обумовлені великим обсягом проектних робіт та необхідних розробок програмного продукту, обмеженою можливістю фінансування в необхідних обсягах цих робіт з місцевого бюджету, відсутністю топографо-геодезичного матеріалу в електронному вигляді та відповідних сучасних геоінформаційних технологій, автоматизованої системи ведення містобудівного кадастру.

_______________________________________________________________________________

Головна мета- забезпечення на території міста проведення єдиної політики у сфері містобудування та архітектури.

 

Цілі та пріоритети:

ð розвиток Миколаєва як екологічно чистого, зеленого, затишного міста, комфортного для мешканців, гостей та інвесторів;

ð вдосконалення планування територій, зокрема в частині їх ефективного використання та надання земельних ділянок під забудову, у першу чергу територій інвестиційно привабливих, та створення підстав для нарощування темпів розроблення містобудівної документації, яка відповідатиме міжнародним нормам і стандартам, що дало б можливість вирішувати питання розміщення нового будівництва, ефективно проводити реконструкцію існуючого житлового фонду, визначати пріоритетні напрями використання території міста  на перспективу.

 

Заходи досягнення цілей:

Заходи

Термін

виконання

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Розробка програмного продукту щодо створення геоінформаційної  електронної містобудівної кадастрової системи м.Миколаєва.

1-й підшар:

- тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності на території м.Миколаєва;

2-й підшар:

- містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки;

3-й підшар:

- об’єкти зовнішньої реклами

 

2017

управління містобудування та архітектури ММР

створення системи зберігання і використання геопросторових даних про територію, адміністративно-територіальні одиниці, екологічні, інженерно-геологічні умови та інформаційні ресурси будівельних норм, державні стандарти і правила для задоволення інформаційних потреб у плануванні територій та будівництві, формування галузевої складової державних геоінформаційних ресурсів

Внесення змін до Генерального плану  м.Миколаєва та експертиза

 

 

2017

управління містобудування та архітектури ММР

розробка містобудівної документації, прогнозування розвитку, планування та забудови міста, проектування будівництва і реконструкції об’єктів містобудування, створення ефективної соціальної, інженерної, транспортної інфраструктури, регулювання земельних відносин, коригування містобудівної документації, в частині приведення відповідності до чинного генерального плану

Внесення змін до оновленого Плану зонування м.Миколаєва

 

2017

управління містобудування та архітектури ММР

 

внесення змін по зауваженням, розробка містобудівної документації, прогнозування розвитку, планування та забудови міста

Розробка   історико – архітектурного  опорного плану м. Миколаєва, з нанесенням червоних ліній 

 

2017

 

 

управління містобудування та архітектури ММР

 

 

розробка містобудівної документації, прогнозування розвитку, планування та забудови  історичного ареалу міста, проектування будівництва і реконструкції об’єктів містобудування, створення ефективної соціальної, інженерної, транспортної інфраструктури, регулювання земельних відносин

Розробка детальних планів території (ДПТ) мікрорайонів відповідно до Геплану м.Миколаєва, а саме:

- детальний план території багатоповерхової житлової забудови 8 - го мікрорайону у Корабельному районі    м. Миколаєва;                 

- детальний план території Індустріального парку по вул.Троїцькій (Кірова), 2 Промзона в Інгульському районі м.Миколаєва;                 

-детальний план території частини мкр. Матвіївка м. Миколаєва;

-детальний план території 109-го мкр., обмеженого пр.Центральним, вул. 6 Слобідською, вул. Каразіна, вул. Гречишнікова, вул.Степова м.Миколаєва;

- детальний план території 111-го мкр., обмеженого  пр. Центральним, пр.Богоявленським, вул. 8 Слобідською, вул. Чкалова, вул. Севастопольською м.Миколаєва

 

 

2017

управління містобудування та архітектури ММР

розробка містобудівної документації для визначення планувальної організації  та розвитку  окремих території

Розробка проекту землеустрою щодо встановлення меж прибережно захисних смуг та водоохоронних зон річок Інгул, Південний Буг, та Бузького лиману на території землекористування м. Миколаєва

 

2017

управління містобудування та архітектури ММР

розробка проекту встановлення меж водоохоронних зон, прибережно-захисних смуг для забезпечення, упорядкування та контролю за використанням і екологічно спрямованому захисті водних зон

Паспортизація з благоустроєм та озелененням вул. Соборної, м. Миколаєва 

 

 

2017

управління містобудування та архітектури ММР

розробка проекту оновлення (реконструкції, реставрації) фасадів вулиці та елементів благоустрою, озеленення, підсвітлення основної пішохідної вулиці Соборної, розташованої в центральній зоні регулювання історико -архітектурної забудови м.Миколаєва

Розробка архітектурного ансамблю площі Соборна

 

2017

управління містобудування та архітектури ММР

розробка проекту оновлення площі Соборна

Розробка проектів рекреаційних зон:

-розробка проекту реконструкції парку –пам’ятки садово-паркового мистецтва «Парк Перемоги»

2017

управління містобудування та архітектури ММР

визначення правових, економічних, соціальних та організаційних засад проведення комплексної реконструкції, благоустрою та озеленення рекреаційних територій міста 

Розробка проекту перенесення залізничної колії від ст. Прибузька до вул. Айвазовського з відновленням автодороги по вул. Самойловича від ст. Прибузька до проспекту Корабелів, вул.Айвазовського

2017

управління містобудування та архітектури ММР

реалізація Генерального плану м. Миколаєва згідно з чинним законодавством та будівельними нормами

Розробка проекту комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м.Миколаєва та архетипів(продовження)

           

 

 

2017

управління містобудування та архітектури ММР

розробка схеми розміщення ТС на території м.Миколаєва, у т.ч.   тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності

Розробка проекту комплексних схем розміщення зовнішньої реклами на території      м.Миколаєва:

- по пр.Богоявленському;    - по пр.Героїв України;          -  по вул. Космонавтів

 

2017

управління містобудування та архітектури ММР

проект розміщення та впорядкування об’єктів рекламно-інформаційного призначення та елементів міського дизайну

м. Миколаєва

Розробка проекту благоустрою, розміщення декоративних елементів МАФ та їх архетипів в історичній частині м. Миколаєва

 

 

2017

управління містобудування та архітектури ММР

проект організації  благоустрою  простору визначених зон   для   відпочинку  на територій міста Миколаєва,                                                 -по вул. Соборній ріг пр. Центрального (Сотка);

-по пр. Цетральному  ріг вул. Садової (Сіті);

- по пр.Центральному ріг вул. 6 Слобідської (Південний Буг) з визначенням архетипів малих архітектурних форм (урни, елементи огородження, вазони, квіткарні, парклети та інше)

Розробка  проекту комплексної схеми розміщення та реконструкції зупинок  і  зупинкових комплексів на території м. Миколаєва та архетипів

 

2017

управління містобудування та архітектури ММР

 

розробка  схеми розміщення та реконструкції   існуючих зупинок  та зупинкових комплексів, з комплексом елементів транспортної інфраструктури та їх архетипів

Розробка демонстраційних версій матеріалів містобудівної документації

 

 

2017

управління містобудування та архітектури ММР

розробка демонстраційних версій матеріалів містобудівної документації для забезпечення доступу до Генерального плану            м.Миколаєва та наявних детальних планів території, які містять інформацію з обмеженим доступом та обмежені в доступі, для можливості забезпечення загальної доступності матеріалів, шляхом їх розміщення на веб-сайті Миколаївської міської ради, у місцевих друкованих засобах масової інформації, а також у загальнодоступному місці у приміщенні органу,  для можливості надання матеріалів містобудівної документації за запитом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»

Топографо-геодезичні роботи з оновлення топографічних планів в М 1:500   території 109-го мкр., обмеженого  пр. Центральним, вул. 6 Слобідською, вул. Каразіна, вул. Гречишнікова, вул.Степовою м.Миколаєва 

 

2017

управління містобудування та архітектури ММР

організація поетапного оновлення плану інженерно-геодезичного забезпечення території міста Миколаєва     ( М 1:500 )

Топографо-геодезичні роботи з оновлення топографічних планів в М 1:500  території 111-го мкр., обмеженого  пр.Центральним, пр.Богоявленським, вул. 8 Слобідською, вул. Чкалова, вул. Севастопольською м.Миколаєва

 

2017

управління містобудування та архітектури ММР

організація поетапного оновлення плану інженерно-геодезичного забезпечення території міста Миколаєва (М 1:500)

Розробка ортофотоплану території м. Миколаєва в               М1:1000

2017

управління містобудування та архітектури ММР

виконання робіт з аерознімання,                    (фіксація  існуючого стану забудови та об’єктів), створення ортофотоплану для подальшого використання при розробці генерального плану та ведення містобудівного кадастру території м.Миколаєва

Роботи з впровадження  підсистеми чергування топографічної  основи   в          М 1: 500 м. Миколаєва

 

2017

управління містобудування та архітектури ММР

 

виконання робіт з аерознімання      (сканування топозйомки та переведення в електронний вигляд з подальшим оновленням), створення інженерно – геодезичного плану  для подальшого використання при розробці генерального плану та ведення містобудівного кадастру території м. Миколаєва

Розробка Проекту реконструкції площі Привокзальна з благоустроєм  території    

2017

управління містобудування та архітектури ММР

 

розробка проекту оновлення (реконструкції)  площі  з благоустроєм території  (озелененням, оновленням покриття, освітленням, розміщенням МАФ тощо)

 

Критерії ефективності реалізації заходів:

ð  створення містобудівного кадастру, оновлення топографо - геодезичної основи;

ð  прогнозування розвитку, планування і забудови міста;

ð  розміщення, проектування,  будівництво і реконструкція об’єктів житлово-цивільного, виробничого, комунального та іншого призначення в місті;

ð  створення ефективної соціальної, інженерної і транспортної інфраструктури сучасного міста;

ð  створення електронного документообігу містобудівної та проектної документації, інших інформаційних ресурсів та вільний доступ через мережу Інтернет до цієї інформації.

     

3. Модернізація та розвиток інфраструктури,

безпека життєдіяльності людини 

image 

 Головні проблеми:

ð незадовільний технічний стан житлового фонду та його несвоєчасне оновлення;

ð відсутність об’єктивного, неупередженого і прозорого диференційованого механізму надання житлово-комунальних послуг, який би стимулював повноту і своєчасність оплати їх споживачами, ініціював нові прогресивні відносини "постачальник – споживач" у житлово-комунальному господарстві міста, що виражається в комплексі життєво важливих проблем, які на сьогодні не розв’язуються традиційними шляхами і методами;

ð відсутність ефективного управління підприємствами ЖКГ та будинками;

ð низький рівень впровадження енергозберігаючих технологій та недосконалість системи обліку та регулювання споживання води, газу, теплової енергії на всіх етапах виробництва, транспортування, постачання та споживання житлово-комунальних послуг;

ð недостатність залучення у галузь інвестицій та обігових коштів, що призвело до морального та фізичного зносу основних фондів підприємств, підвищення аварійності комунальних об`єктів, збільшення питомих та непродуктивних витрат матеріальних та енергетичних ресурсів, що негативно вплинуло на рівень та якість надання житлово-комунальних послуг.

_______________________________________________________________________________

Головна мета- забезпечення належного утримання та експлуатації об’єктів житлового господарства, задоволення потреб населення у наданні якісних житлово-комунальних послуг.

 

Цілі та пріоритети:

ð забезпечення можливості розв’язання громадою міста Миколаєва житлово-комунальних проблем, зокрема за участю  об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та органів самоорганізації населення, створення конкурентного середовища на ринку надання житлово-комунальних послуг шляхом проведення конкурсів;

ð стимулювання створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків,  органів самоорганізації населення та підвищення їх компетенції для управління, утримання житла;

ð підвищення ефективності використання енергоносіїв та інших ресурсів, підвищення енергоефективності будинків, створення стимулів та умов для переходу на раціональне використання та економне витрачання енергоресурсів;

ð стимулювання приватної підприємницької ініціативи у виконанні завдань розвитку житлового фонду та комунальної інфраструктури;

ð поліпшення якості управління житлом та створення дієвого механізму контролю якості житлово-комунальних послуг споживачами та їх представниками – ОСН, ОСББ та громадськими об’єднаннями;

ð стимулювання інноваційної, інвестиційної та енергозберігаючої активності суб’єктів господарювання.

 

Заходи досягнення цілей:

Заходи

Термін

виконання

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Утримання житлового фонду у належному стані

 

2017

департамент житлово-комунального господарства ММР

поліпшення житлових умов мешканців, збереження житлового фонду

Надання якісних житлово-комунальних послуг населенню

2017

департамент житлово-комунального господарства ММР

поліпшення житлових умов мешканців

Встановлення у житловому фонді приладів обліку тепла, газу, холодної та гарячої води, електропостачання

2017

департамент житлово-комунального господарства ММР, підприємства, що надають відповідні послуги

надання можливості контролю та економії споживання енергоресурсів

Надання допомоги співвласникам, ОСББ, ЖБК, управляючим компаніям для здійснення капітального ремонту житлового фонду міста

2017

департамент житлово-комунального господарства ММР

поліпшення житлових умов мешканців, збереження житлового фонду

Переоснащення ліфтового господарства, зокрема, модернізація, заміна ліфтів у багатоповерхових будинках

2017

департамент житлово-комунального господарства ММР

поліпшення житлових умов мешканців, збереження житлового фонду безпека мешканців будинків

Проведення експертизи та після експертного капітального ремонту ліфтів за кошти міського бюджету незалежно від форми власності будинків

2017

департамент житлово-комунального господарства ММР

поліпшення житлових умов мешканців, збереження житлового фонду безпека мешканців будинків

Проведення заходів з реформування житлово-комунального господарства, активізація роз'яснювальної роботи серед населення з метою створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків

2017

департамент житлово-комунального господарства ММР

сприяння створення конкурентного середовища на ринку житлово-комунальних послуг, поліпшення житлових умов мешканців, виховання ефективного власника житла

Проведення навчання голів об'єднань співвласників багатоквартирних будинків

2017

департамент житлово-комунального господарства ММР

надання допомоги ОСББ, виховання ефективного власника житла

Надання підтримки новоствореним об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків

2017

департамент житлово-комунального господарства ММР

стимулювання створення ОСББ у м.Миколаєві, виховання ефективного власника житла

Реалізація заходів з відшкодування частини кредитів, отриманих об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово- будівельними кооперативами, органами самоорганізації населення, фізичними особами - власниками житлових приміщень на впровадження заходів з енергозбереження

2017

департамент житлово-комунального господарства ММР

надання допомоги ОСББ для впровадження енергоефективних заходів, виховання ефективного власника житла

 

Критерії ефективності реалізації заходів:

 

№ з/п

Критерії ефективності

Одиниця

 виміру

2017

1.

Проведення капітальних ремонтів покрівель

тис.кв.м

160

2.

Проведення ремонту внутрішньобудинкових систем холодного водопостачання

тис.п.м

12,5

3.

Проведення ремонту внутрішньобудинкових систем водовідведення

тис.п.м

2,4

4.

Проведення ремонтів ліфтів

одиниць

520

5.

Проведення ремонту внутрішньобудинкових систем опалення

будинків

100

6.

Проведення ремонту та реконструкції електромереж і електрообладнання

будинків

56

7.

Проведення ремонтів фасадів та балконів

будинків

510

8.

Встановлення приладів обліку теплової енергії у будівлях

одиниць

200

9.

Впровадження енергозберігаючих заходів у сфері житлово-побутового господарства

тис.грн.

12300,00

10.

Облаштування індивідуальних теплових вузлів у житлово-побутовому господарстві

од.

120

11.

Загальна кількість утворених об’єднань співвласників багатоквартирних будинків або інших форм самоорганізації населення

одиниць

450

12.

Частка загальної площі багатоквартирного житлового фонду, що обслуговується об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків або інших форм самоорганізації населення

відсотків

23,5

13.

Кількість будинків ОСББ, в яких проведені капітальні ремонти

будинків

50

     

 

 

 image

Головні проблеми:

ð  недостатній рівень розвитку об’їзних доріг;

ð  незадовільний транспортно-експлуатаційний стан доріг, мостів;

ð  зношеність мереж зливової каналізації, яка потребує капітального ремонту;

ð  відсутність місця поховання на міських кладовищах.

______________________________________________________________________________

          Головна мета-  покращання транспортно-експлуатаційного стану вулично-дорожньої мережі, дорожньої інфраструктури.

_______________________________________________________________________________

 

 

Цілі та пріоритети:

ð  проведення аудиту та аналізу стану транспортної мережі міста, визначення завантаженості окремих шляхів і транспортних сполучень;

ð  захист навколишнього природного середовища у процесі будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг, з урахуванням потреб формування екомережі міста;

ð утримання та ремонт вулично-шляхової мережі міста;

ð запобігання підтопленню території міста зливовими та дощовими водами;

ð безпека пересування по вулично-шляховій мережі;

ð необхідність ефективного вирішення проблем водопровідно-каналізаційного господарства;

ð будівництво нового міського кладовища.

Заходи досягнення цілей:

Заходи

Термін

виконання

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Проведення ремонтів доріг, внутрішньоквартальних поїздів, тротуарів

протягом року

департамент житлово-комунального господарства ММР, адміністрації районів ММР

забезпечення безпеки дорожнього руху, недопущення дорожньо-транспортних пригод

Відновлення та встановлення зовнішнього освітлення вулиць міста та неосвітлених мікрорайонів

протягом року

департамент житлово-комунального господарства ММР , адміністрації районів ММР

забезпечення безпеки на дорогах та вулицях міста

Забезпечення безпеки дорожнього руху шляхом встановлення дорожніх знаків,  світлофорних об’єктів, направляючих пішохідних огороджень,  лежачих поліцейських, поновлення дорожньої розмітки

протягом року

департамент житлово-комунального господарства ММР

забезпечення безпеки дорожнього руху, недопущення дорожньо-транспортних пригод

Капітальний ремонт мостів через річки Південний Буг та Інгул, Аляудської переправи, пішохідного мосту через      р. Інгул

протягом року

департамент житлово-комунального господарства ММР

Забезпечення безпеки руху та належного утримання мостів

 

Критерії ефективності реалізації заходів

ð  кількість замінених та відновлених дорожніх знаків, відремонтованих  та збудованих світлофорних об'єктів;

ð  площа відремонтованого дорожнього полотна;

ð  площа, відремонтованого тротуарного покриття.


 image

 Проблемні питання:

ð низька якість транспортного обслуговування пасажирів;

ð недостатній обсяг інвестиційних ресурсів, необхідних для оновлення та забезпечення інноваційного розвитку матеріально-технічної бази галузі;

ð  недостатнє оновлення рухомого складу міського електротранспорту;

ð  зниження кількості маршрутів, що обслуговуються транспортом у режимі «звичайний».

________________________________________________________________________________

Головна мета- забезпечення в повному обсязі потреб  населення міста в  якісному перевезенні пасажирів усіма видами транспорту.

 

Цілі та пріоритети:

ð  розробка та впровадження концепції  розвитку пасажирського транспорту в місті Миколаєві в системі єдиного диспетчерського пункту;

ð  формування ефективного транспортного комплексу, спроможного забезпечити швидке, зручне та безпечне транспортне сполучення між усіма функціональними зонами міста на основі ліквідації диспропорцій між пропускною потужністю шляхової мережі та підвищенням інтенсивності руху, а також здатного забезпечити потреби населення у відповідних послугах та мінімізувати негативний вплив на навколишнє середовище;

ð  удосконалення маршрутної мережі з урахуванням забезпечення регулярним транспортним сполученням віддалених районів міста та організації роботи соціально важливих маршрутів міського пасажирського транспорту з урахуванням інтересів громадян міста;

ð  створення належних умов для надання населенню високоякісних послуг з перевезень;

ð  безумовне надання послуг з перевезення соціально незахищених верств населення відповідно до вимог діючого законодавства;

ð  забезпечення сталого функціонування і подальшого розвитку міського електротранспорту, підтримка технічного стану;

ð  організація і  збільшення одиниць флоту та числа маршрутів у перевезенні пасажирів річковим транспортом;

ð  оновлення рухомого складу транспортних засобів.

 

Заходи досягнення цілей:

Заходи

Термін виконання

Відповідальний за виконання

 

Результативні показники

Забезпечення сталого функціонування і подальшого розвитку міського електротранспорту та пасажирського транспортного сполучення по віддалених районах міста Миколаєва (Корабельний район,     мкр. Матвіївка,   мкр. Велика Корениха, мкр. Мала Корениха,  вул. Казарського) шляхом впровадження автобусів великої пасажиромісткості, електробусів (імпульсні автобуси),

будівництво тролейбусної лінії по вулиці Лазурній (мкр. Намив) та у мікрорайоні Варварівка

 

протягом року

управління транспортного комплексу зв’язку та телекомунікацій ММР

-забезпечення беззбиткового функціонування підприємства;

-забезпечення стовідсоткових пасажирських перевезень пільгових категорій громадян;

- розвиток мережі маршрутів загального користування, а саме збільшення рухомого складу на  міських підприємствах – перевізниках;

- розвиток системи

управління транспортним комплексом м. Миколаєва, впровадження диспетчеризації

Організація і подальший розвиток перевезень пасажирів річковим транспортом

 

протягом року

управління транспортного комплексу зв’язку та телекомунікацій ММР

збільшення обсягів пасажирських перевезень річковим транспортом

Забезпечення надання фінансової підтримки комунальним підприємствам міського пасажирського транспорту

протягом року

управління транспортного комплексу зв’язку та телекомунікацій ММР

забезпечення безперебійної роботи  міського пасажирського транспорту

Розроблення комплексної схеми організації дорожнього руху у м.Миколаєві

протягом року

управління транспортного комплексу зв’язку та телекомунікацій ММР

підвищення рівня безпеки учасників дорожнього руху, оптимізація транспортних потоків на дорогах міста

Розробка концепції та стратегії розвитку пасажирського транспорту в місті Миколаєві та розробка нової оптимізованої маршрутної мережі

протягом року

управління транспортного комплексу зв’язку та телекомунікацій ММР,

КП «Агенція розвитку Миколаєва»

введення нових та оптимізація діючих маршрутних мереж на основі системних досліджень пасажиропотоків;

зменшення завантаження частини міста

Впровадження системи диспетчеризації руху транспортних засобів на міських автобусних, трамвайних та тролейбусних маршрутах у місті Миколаєві з використанням супутникової системи навігації

протягом року

управління транспортного комплексу зв’язку та телекомунікацій ММР

оперативний контроль за кількістю рухомого складу;

суворе дотримання графіків та інтервалу руху

 

 Критерії ефективності реалізації заходів

ð  кількість пасажирських перевезень усіма видами транспорту прогнозується на рівні  300 млн.осіб;

ð  придбання рухомого складу автомобільного транспорту великої пасажиромісткості – 10 од.;

ð  придбання трамвайних вагонів – 1 од., тролейбусів – 2 од.;

ð  капітальний ремонт рухомого складу КП ММР «Миколаївелектротранс» -20 од.;

ð  підвищення безпеки перевезень;

ð  покращання обслуговування пасажирів.

 

image

 Головні проблеми:

ð  невирішеність питання роздільного збору відходів, відсутність сміттєпереробного або сміттєспалювального комплексу, необхідність реконструкції полігону побутових відходів;

ð  забруднення поверхневих вод;

ð  забруднення атмосферного повітря викидами автотранспорту;

ð  поширення небезпечних екзогенних процесів;

ð  збільшення кількості безпритульних тварин;

ð  велика кількість сухостою та аварійних дерев, необхідність оновлення зелених насаджень;

ð  низький рівень екологічної свідомості та поінформованості городян;

ð складна техногенно-екологічна обстановка;

ð висока смертність на воді. Відсутність достатньої кількості  рятувальних станцій та сезонних рятувальних постів;

ð відсутність у віддалених районах міста звукового покриття системою оповіщення м.Миколаєва;

ð відсутність резервного джерела водопостачання.

________________________________________________________________________________

Головна мета- створення комфортних умов для проживання мешканців міста, поліпшення стану навколишнього природного середовища, запобігання проявам небезпечних екзогенних геологічних процесів, виникненню надзвичайних ситуацій та гарантування високого рівня захисту населення і територій від їх наслідків.

 

Цілі і пріоритети:

ð  утилізація побутових відходів, впровадження роздільного збору побутових відходів;

ð  реконструкція водно-каналізаційного господарства;

ð  розвиток громадського електротранспорту та велоруху;

ð  запобігання поширенню та ліквідаці наслідків екзогенних процесів;

ð  зменшення численності безпритульних тварин гуманними методами;

ð  комплексний благоустрій міста;

ð  раціональне землекористування;

ð  екологічне виховання  та  освіта;

ð  екологічне  управління  містом;

ð підвищення рівня готовності органів управління та сил цивільного захисту до дій за призначенням;

ð зменшення матеріальних втрат від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;

ð покращання аварійно-рятувального обслуговування території міста та об’єктів підвищеної небезпеки;

ð зниження ризиків виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру;

ð зменшення кількості випадків загибелі людей;

ð будівництво міської системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій  керівного складу  і населення міста «Пріоритет».


 

Заходи  досягнення цілей:

Заходи

Термін виконання

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Впровадження нових технологій утилізації побутових відходів, у тому числі їх роздільного збору

постійно

департамент ЖКГ ММР

зменшення обсягів відходів, які щорічно приймаються на полігон ТПВ

Проведення реконструкції водно-каналізаційного господарства

постійно

департамент ЖКГ ММР

оновлення водно-каналізаційної мережі міста

Влаштування велосипедної інфраструктури

 

постійно

управління транспортного

комплексу, зв’язку та телекомунікацій ММР, департамент ЖКГ ММР

створення безпечних умов для велосипедистів

Припинення поширення та ліквідація наслідків підтоплення, зсувів, абразійних процесів

постійно

департамент ЖКГ ММР

будівництво дренажних систем, берегоукріплювальних та протизсувних споруд тощо

Системне проведення робіт зі стерилізації безпритульних тварин, реєстрації домашніх тварин, інформування населення щодо гуманного поводження з тваринами, розширення пункту стерилізації та утримання тварин

постійно

департамент ЖКГ ММР

зменшення чисельності безпритульних тварин

Збільшення кількості зелених насаджень і реконструкція та капітальний ремонт існуючих об’єктів зеленого господарства

постійно

департамент ЖКГ ММР, адміністрації районів ММР

підвищення рівня благоустрою міста

Розробка проектів землеустрою щодо організації та встановлення меж парків, скверів та зелених зон міста, проведення інвентаризації зелених насаджень та МАФів на вищезазначених об’єктах

постійно

департамент ЖКГ ММР

впорядкування об’єктів зеленого господарства в місті

Проведення екологічно-просвітницької роботи з населенням

постійно

департамент ЖКГ ММР

екологічне виховання та освіта

Поповнення міського матеріального резерву паливо-мастильними матеріалами та матеріалами, необхідними для запобігання виникненню та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, здійснення заходів з евакуації населення

протягом року

управління з питань НС та ЦЗН ММР

підтримання комплектування міського матеріального не менше як 80%

Фінансування заходів з постійного та обов’язкового аварійно-рятувального обслуговування територій та потенційно небезпечних об’єктів комунальної власності і заходів з рятування на водах

щомісяця

управління з питань НС та ЦЗН ММР

залучення 4 (чотирьох) оперативних одиниць аварійно-рятувального формування для обслуговування 107 ПНО, 1 території та 3 рекреаційних зон

Утримання та реконструкція (модернізація) міської системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій керівного складу та населення міста

протягом року

управління з питань НС та ЦЗН ММР

забезпечення сталого функціонування апаратури та інших технічних засобів оповіщення і електрозв’язку 4 (чотирьох) систем оповіщення населення та керівного складу;

модернізація системи оповіщення встановленням

блоків оповіщення БО-FM-04-1 — 58 од.

Утримання та приведення засобів колективного захисту в готовність до використання за призначенням

протягом року

управління з питань НС та ЦЗН ММР

приведення у готовність 3 (трьох) ЗС ЦЗ для укриття 2200 осіб

Накопичення засобів індивідуального захисту(ЗІЗ)

протягом року

управління з питань НС та ЦЗН ММР

доведення відсотка забезпеченості ЗІЗ:

- працівників ОСМ до 64%;

- непрацюючого населення до 10 %

Виготовлення та розповсюдження пам’яток для навчання населення щодо  дій в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій

щомісяця

управління з питань НС та ЦЗН ММР

150,0 тис. пам’яток

 

Критерії ефективності реалізації заходів:

ð зниження обсягу відходів, що надходять на полігон твердих побутових відходів;

ð зменшення обсягу скидів у водні об’єкти недостатньо очищених стічних вод;

ð зменшення забруднення атмосферного повітря;

ð припинення процесів підтоплення та зсувів на території міста, створення безпечних умов для проживання мешканців міста;

ð зменшення кількості безпритульних тварин;

ð збільшення територій рекреаційного призначення;

ð підвищення екологічної свідомості громадян;

ð зниження втрат від надзвичайних ситуацій;

ð зменшення витрат на ліквідацію надзвичайних ситуацій;

ð зниження соціальної напруженості серед населення у зоні надзвичайної ситуації;

ð зменшення кількості загиблих людей та постраждалого населення;

ð гарантований захист населення від надзвичайних ситуацій;

ð оперативність ліквідації надзвичайних ситуацій та подій;

ð підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері техногенної і природної безпеки;

ð покращання діяльності органів місцевого самоврядування в напрямку вирішення актуальних проблем захисту населення, об’єктів і територій від небезпечних факторів різного характеру.

                    

4. РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОЇ ТА  ГуманітарнОЇ сферИ

 

image 

Головні проблеми:

ð  наявність заборгованості із заробітної плати.

________________________________________________________________________________

          Головна мета- забезпечення зростання доходів громадян, погашення заборгованості з виплати заробітної плати.

 

 Цілі і пріоритети:

ð  здійснення заходів щодо соціального захисту працюючого населення в частині  підвищення рівня доходів;

ð  забезпечення дотримання державних соціальних стандартів та конституційних прав найманих працівників на своєчасне отримання заробітної плати.

 

Заходи  досягнення цілей:

Заходи

Термін виконання

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Здійснення моніторингових обстежень підприємств, установ і організацій міста Миколаєва з метою контролю за дотриманням вимог законодавства щодо своєчасності та не нижче визначеного державою мінімального розміру виплати заробітної  плати

постійно

департамент праці та соціального захисту населення ММР

 

визначення проблемних  підприємств

Визначення на засіданнях міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат основних причин виникнення боргів перед працівниками підприємств, шляхів їх погашення

постійно

департамент праці та соціального захисту населення ММР

 

визначення проблемних  підприємств

     Критерії ефективності заходів:

ð  зменшення заборгованості із виплати заробітної плати; 

ð  підвищення рівня доходів населення.

 

 

image 

Головні проблеми:

ð  ускладнення роботи районних управлінь соціальних виплат і компенсацій департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, викликане збільшенням кількості отримувачів державної допомоги, зокрема житлових субсидій, і навантаження на одного працівника управління;

ð  відсутність єдиної електронної бази даних про осіб, зареєстрованих в житлових приміщеннях міста, зокрема приватного сектору.

 _____________________________________________________________________________

Головна мета - забезпечення державної політики у сфері соціального захисту окремих категорій громадян.

 

Цілі та пріоритети:

ð  створення умов для забезпечення підтримки найуразливіших верств населення, удосконалення системи надання соціальних послуг, підвищення їх ефективності, посилення адресності;

ð  проведення інформування населення стосовно існуючих механізмів реалізації  громадянами міста своїх соціальних прав і додаткових соціальних гарантій.

Заходи досягнення цілей:

Заходи

Термін виконання

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Оперативне впровадження змін, які вносяться до механізму надання житлових субсидій і виплат усіх видів допомоги

постійно

департамент праці та соціального захисту населення ММР

охоплення більшого відсотка громадян, які потребують соціального захисту

Створення умов для отримання якісної адресної допомоги: пільг, житлових субсидій, державної допомоги

постійно

департамент праці та соціального захисту населення ММР

забезпечення зручності та доступності до надання послуг з призначення та виплати усіх видів соціальної допомоги

Систематичне проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи з питань надання державної допомоги

постійно

департамент праці та соціального захисту населення ММР

підвищення правової культури населення з питань надання усіх видів державної допомоги

Придбання житла для пільгових категорій громадян

протягом року

виконком ММР, департамент праці та соціального захисту населення ММР

поліпшення  житлових умов пільгових категорій громадян

 

 

 

Критерії ефективності реалізації заходів:

ð  забезпечити надання усіх видів соціальної допомоги тим, хто її потребує та звернувся за її призначенням;

ð  впроваджувати нові технології у сфері соціального захисту населення;

ð  сформувати громадську думку щодо умов надання державної допомоги, створити якісні соціальні відносини між усіма верствами населення.

 

 image

 Головні проблеми:

ð  негативний стан основних демографічних показників – загальна смертність залишається на високому рівні, середня тривалість життя значно нижча в порівнянні з іншими країнами;

ð  збільшення показників поширеності та розповсюдженості хронічних захворювань, що веде до зростання контингентів хворих, які мають встановлене державою право на отримання лікарських засобів та інших виробів медичного призначення на пільгових умовах, що стає ваговим чинником навантаження на бюджет міста; 

ð  недостатнє виділення бюджетних коштів на охорону здоров’я;

ð  незадовільна матеріально-технічна база закладів охорони здоров’я;

ð  дефіцит кадрів та їх соціальна незахищеність.

_______________________________________________________________________________

 

Головна мета - поліпшення здоров’я населення шляхом створення умов для забезпечення доступної кваліфікованої медичної допомоги, профілактики та раннього виявлення захворювань.

 

Цілі та пріоритети:

ð  подальше реформування галузі охорони здоров’я міста шляхом розширення мережі сімейних амбулаторій та подальше проведення реконструкцій існуючих амбулаторій;

ð  забезпечення доступності висококваліфікованої медичної допомоги городянам в обсягах, передбачених нормативними актами Міністерства охорони здоров’я України;

ð  продовження вдосконалення діяльності комунальних закладів охорони здоров’я міста з питань планування сім’ї, розширення впровадження сучасних технологій при пологах, грудного вигодування та виходжування недоношених новонароджених дітей, зниження малюкової  захворюваності та смертності; 

ð  оновлення матеріально-технічної бази галузі та створення комфортних умов під час перебування хворих у стаціонарних відділеннях лікувально-профілактичних закладів та у разі амбулаторного лікування шляхом придбання сучасного медичного обладнання;

ð  реалізація завдань щодо пільгового медикаментозного лікування ветеранів та інших пільгових категорій населення в умовах поліклінічної ланки: зубне протезування, забезпечення слуховими апаратами тощо;   

ð  забезпечення обізнаності населення щодо умов здорового способу життя через засоби масової інформації;

ð  надання медичної та соціальної допомоги дітям та молоді, проведення профілактичної роботи з питань захворювання на ВІЛ та інші соціальні хвороби; 

ð  реалізація заходів щодо протидії захворюванню на туберкульоз шляхом удосконалення системи проведення профілактичних медичних оглядів населення, оновлення діагностичної апаратури комунальних закладів охорони здоров’я.

 

 

 

 

Заходи досягнення цілей:

Заходи

Термін виконання

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Розширення мережі сімейних амбулаторій з метою наближення надання первинної медичної допомоги населенню міста

протягом  року

управління охорони здоров’я ММР

планується відкриття 3 сімейних амбулаторій

Виконання завдань галузевої програми розвитку «Охорона здоров’я» міста Миколаєва на 2016-2018 роки

протягом року

управління охорони здоров’я ММР

збереження та зміцнення здоров’я населення міста

Створення  умов  безпечного материнства

протягом року

управління охорони здоров’я ММР

зниження кількості ускладнень серед жінок у пологах та після пологовому періоді

Впровадження сучасних перинатальних технологій, забезпечення закупівлі препаратів для лікування дихальних розладів у новонароджених

протягом  року

управління охорони здоров’я ММР

зниження показника малюкової захворюваності та смертності

Проведення капітальних ремонтів та реконструкцій споруд та об’єктів, що належать до закладів охорони здоров’я міста,  придбання сучасного високотехнологічного медичного обладнання для закладів охорони здоров’я міста

протягом  року

управління охорони здоров’я ММР

створення сприятливих умов для надання медичної допомоги населенню та покращання якості медичної допомоги

Забезпечення видатків для зубопротезування пільгової категорії населення

протягом  року

управління охорони здоров’я ММР

протягом року планується забезпечити біля 800 пільговиків

Забезпечення видатків для придбання слухових апаратів для пільгової категорії населення

протягом  року

управління охорони здоров’я ММР

протягом року планується забезпечити біля 65 пільговиків

Забезпечення видатків для безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань

протягом  року

управління охорони здоров’я ММР

забезпечення пільговими рецептами насамперед інвалідів та пенсіонерів

Залучення засобів масової інформації, громадських організацій до інформування населення з питань профілактики раннього виявлення та ефективності лікування захворювань

протягом  року

управління охорони здоров’я ММР

профілактика раннього виявлення різних захворювань

Продовження роботи «Клініки, дружньої до молоді» при дитячій поліклініці №4

протягом  року

управління охорони здоров’я ММР

проведення роз’яснюваль-ної роботи з молоддю  з питань проблем захворювання на ВІЛ та інші соціальні хвороби (планується 9500 осіб); звернення по  телефону довіри (планується 260 осіб)

Щорічне централізоване отримання протитуберкульозних ліків за кошти держбюджету (на замовлення області)

 

протягом  року

управління охорони здоров’я ММР

зменшення кількості захворювання на туберкульоз

Проведення профілактичних медичних оглядів населення

протягом  року

управління охорони здоров’я ММР

зменшення кількості захворювання на туберкульоз

 

Критерії ефективності реалізації заходів:

ð  покращання якості надання первинної медичної допомоги населенню міста;

ð  покращання показників стану здоров’я населення;

ð  збільшення народжуваності та покращання якості надання медичної допомоги матерям;

ð  створення комфортних умов для перебування хворих в лікувальних закладах міста та забезпечення їх лікування на сучасному високоякісному медичному обладнанні;

ð  надання пільгового медикаментозного лікування, забезпечення виробами медичного призначення (слуховими апаратами), проведення пільгового зубопротезування соціально незахищених верств населення та пільговиків;

ð  збільшення обсягів профілактичних оглядів до 90% хворих;

ð  зменшення рівня захворювання на ВІЛ та інші соціальні хвороби серед молоді на 15%;

ð  зниження захворюваності на туберкульоз на 10% та смертності від туберкульозу на 10 %.

 

 image

 Головні проблеми:

ð  неможливість 100% задовольнити  потреби батьків у дошкільній освіті;

ð  перевантаження наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів дітьми;

ð  неможливість забезпечення навчання дітей дошкільного віку мкр. Північний та Ліски-2 у дошкільних закладах за місцем проживання;

ð  неналежні матеріально-технічних умов для якісної освіти дітей з особливими потребами;

ð  застарілість матеріально-технічної бази освітніх установ (реконструкція та будівництво).

 

Головна мета: поліпшення якості дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, створення умов для рівного доступу до якісної освіти усіх верств населення, збереження і розвиток мережі навчальних закладів відповідно до потреб населення.

 

Цілі та пріоритети:

ð  забезпечення населенню міста державних гарантій доступності та рівних можливостей отримання повноцінної освіти шляхом оновлення матеріально-технічної бази освітніх установ (реконструкція та будівництво);

ð  створення належних матеріально-технічних умов для якісної освіти дітей з особливими потребами.

 

Заходи досягнення цілей:

Заходи

Термін виконання

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Забезпечення морального та матеріального стимулювання і підтримки творчих здібностей учнівської молоді

протягом року

управління освіти ММР

збільшення кількості учасників олімпіад, конкурсів різних рівнів  підвищення конкуренції та отримання більш високих результатів

Забезпечення морального та матеріального стимулювання і підтримки працівників галузі освіти

протягом року

управління освіти ММР

нагородження переможців конкурсу «Вчитель року», інших професійних конкурсів, учителів, які підготували переможців олімпіад і конкурсів

Збільшення відсотку охоплення дошкільною освітою дітей дошкільного віку

протягом року

управління освіти ММР

забезпечення належних умов виховання дітей в дошкільних навчальних закладах

Оптимізація мережі навчальних закладів

протягом року

управління освіти ММР

підвищення рівня охоплення дітей освітою, оптимізація видатків на утримання установ освіти

Підтримка обдарованої учнівської молоді, виплата стипендій Миколаївської міської ради та Миколаївського міського голови

протягом року

управління освіти ММР

сприяння розвитку інтелектуальних та творчих здібностей учнівської молоді

Забезпечення якісним харчуванням дітей та учнів освітніх закладів

протягом року

управління освіти ММР

поліпшення стану здоров’я дітей та учнів

Забезпечення організова-ним підвезенням до школи та у зворотному порядку учнів ЗОШ №№12, 24, 14, 27, 29, 40, які проживають на відстані 3 км від закладу та потребують підвезення

протягом року

управління освіти ММР

збереження здоров’я дітей, соціальна підтримка сімей, створення сприятливих умов навчання

Організація роботи пришкільних оздоровчих таборів

протягом року

управління освіти ММР

створення належних умов для навчання і відпочинку дітей влітку

Проведення заходів з енергозбереження

протягом року

управління освіти ММР

скорочення видатків на оплату енергоносіїв

Поступове переведення опалення освітніх закладів на альтернативні види палива

протягом року

управління освіти ММР

будівництво нових котелень, перехід на альтернативні види палива

Поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти

протягом року

управління освіти ММР

поліпшення санітарних умов та створення умов для отримання якісних сучасних освітніх послуг

 

Критерії ефективності реалізації заходів:

ð  збільшення відсотку охоплення дошкільною освітою дітей дошкільного віку;

ð  покращання матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів.

 

 image

 Головні проблеми:

ð  незадовільна матеріально-технічна база, застарілість та зношеність обладнання  закладів культури та мистецтв;

ð  зношеність та необхідність в оновленні музичного інструментарію шкіл естетичного виховання дітей та будинків культури;

ð  невідповідність нормативно-правової бази України законодавству Європейського Союзу щодо вимог утримання диких тварин у зоологічних парках, відсутність системи державного обліку зоологічних колекцій, всупереч вимог ст.46 Закону України «Про тваринний світ».

________________________________________________________________________________

Головна мета-  Забезпечення умов для розвитку культури та мистецтв, збереження та охорона історичного середовища міста, що сприятиме  гармонійному розвитку мешканців міста.

 

Цілі та пріоритети:

ð  удосконалення умов діяльності установ культури і мистецтв, сприяння створенню якісного мистецького продукту і формування цілісного інформаційно-культурного простору в місті;

ð  модернізація системи фінансування: підтримка приватних ініціатив та використання моделей підтримки установ культури тощо;

ð  розвиток культурного обміну, промоція мистецьких продуктів, створених у місті.

 

Заходи досягнення цілей:

Заходи

Термін виконання

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури, поліпшення якісного складу спеціалістів закладів культури

протягом року

управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР

підвищення ефективності діяльності закладів культури міста

Сприяння діяльності творчих працівників та їхніх спілок, а також  підприємств, установ, організацій (закладів) культурно-мистецької сфери, що діють на території міста, а також розвитку народної та самодіяльної творчості

протягом року

управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР

створення необхідних матеріальних та духовних умов для всебічного та гармонійного розвитку кожної людини, розкриття її здібностей та обдарувань

Реалізація проектів з енергозбереження, часткове переведення закладів культури на альтернативні види палива

протягом року

управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР

економія бюджетних коштів, економія енергоресурсів

Проведення капітальних ремонтів, робіт з реконструкції та реставрації  споруд закладів культури міста

протягом року

управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР

створення сприятливих умов для забезпечення культурного розвитку населення міста

Розбудова сфери охорони культурної спадщини шляхом здійснення капітального ремонту і ремонтно-реставраційних робіт на будівлях, пам’ятках містобудування і архітектури, впровадження інноваційного підходу  щодо популяризації пам’яток культури міста

протягом року

управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР

збереження об’єктів культурної спадщини м.Миколаєва, збільшення туристичного потоку до міста та підвищення туристичного іміджу Миколаєва

 

 Критерії ефективності реалізації заходів

ð  збільшення кількості культурно-просвітницьких акцій;

ð  впровадження нових методик викладання у школах естетичного виховання дітей;

ð  розвиток дитячої та юнацької творчості, молодіжних творчих колективів;

ð  забезпечення розвитку використання Інтернет-технологій;

ð  збереження та примноження колекцій тварин Миколаївського зоопарку;

ð  збереження та якісне примноження бібліотечних фондів;

ð  забезпечення подальшого розвитку історичного центру міста із збереженням архітектурної та художньої своєрідності м.Миколаєва.

 

 

 image

 Головні проблеми:

ð  недостатня поінформованість та обізнаність молоді;

ð  недостатньо високий рівень розвитку інститутів громадянського суспільства, що беруть участь у реалізації  молодіжної та сімейної політики;

ð  низький рівень участі молоді у процесі прийняття рішень стосовно молоді;

ð  непідготовленість молоді до подружнього життя;

ð  низький рівень обізнаності із соціальних питань, зокрема протидії насильства в сім’ї.

________________________________________________________________________________

Головна мета: створення системи всебічної підтримки молоді, сприяння розвитку сімейної політики у місті.

________________________________________________________________________________

 

Цілі  та пріоритети:

ð  забезпечення умов розвитку інституту сім’ї, захисту інтересів дітей та молоді;

ð  підтримка творчої та обдарованої молоді;

ð  сприяння розвитку та змістовному дозвіллю молоді;

ð  забезпечення зростання кількості дітей пільгових категорій, які отримають послуги з оздоровлення та відпочинку, що надасть можливість вирішення актуальних питань та соціальних проблем.

 

Заходи досягнення цілей:

 

Заходи

Термін виконання

(поквартально)

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Забезпечення організації оздоровлення та відпочинку дітей, пільгових категорій

ІІ – ІІІ квартал

управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР,  виконавчі органи ММР

2079 дітей міста, які отримують послуги з оздоровлення та відпочинку

Надання кращим студентам стипендії міського голови та міської ради

IIІ - IV квартал

управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР

надання 70 стипендій

Створення центру для молоді («Молодіжний центр»)

III– IV квартали

управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР,  виконавчі органи ММР

створення центру, який буде місцем для розвитку молоді

Підтримка ініціатив інститутів громадянського суспільства

щоквартально

управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР

підтримка понад 200 ініціатив інститутів громадянського суспільства

Забезпечення діяльності ради з питань молодіжної політики при міському голові

щоквартально

управління у справах сім’ї, дітей та молоді ММР

залучення до роботи Ради у 2017 році не менше 70 молодіжних громадських організацій

 

Критерії ефективності реалізації заходів:

ð  забезпечити змістовним оздоровленням та відпочинком 2079 дітей;

ð  забезпечити підтримку у проведені не менше 276 заходів з питань молодіжної та сімейної політки;

ð  відзначити 70 кращих студентів стипендіями міського голови та міської ради;

ð  залучення молоді міста до обласних та державних програм і заходів;

ð  зменшення кількості випадків вчинення насильства в сім’ї.

 

image 

 Головні проблеми:

ð  незадовільний стан спортивної матеріально-технічної бази, відсутність сучасних спортивних споруд для проведення навчально-тренувального процесу з різних видів спорту та для занять масовим спортом широких верств населення;

ð  відсутність власних спортивних баз у дитячо-юнацьких спортивних школах міста Миколаєва;

ð  недостатній рівень фінансового та   матеріально-технічного забезпечення дитячо-юнацького і резервного спорту.

________________________________________________________________________________

Головна мета - популяризація здорового способу життя, залучення громадян до систематичних занять фізичною культурою і спортом, збереження та розвиток матеріально-технічної бази.

 

Цілі та пріоритети:

ð  створення оптимальних умов  для розвитку фізичної культури і спорту,  підготовки спортсменів високого класу, гідного їх виступу на міжнародних, всеукраїнських, обласних та міських змаганнях, підтримка дитячо-юнацького, резервного спорту, спорту вищих досягнень, спорту інвалідів  і спорту ветеранів, гармонійного розвитку фізичних, морально-вольових та інтелектуальних здібностей членів громади, зміцнення матеріально-технічної спортивної бази міста;

ð  формування та розвиток інфраструктури спортивних споруд, збереження і подальше удосконалення спортивних баз міста;

ð  удосконалення  системи розвитку дитячого та дитячо-юнацького спорту, підготовка спортивного резерву, упорядкування мережі та підвищення якості роботи дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

 

 

Заходи досягнення цілей:

Заходи

Термін виконання

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Забезпечення та зміцнення матеріально-технічної бази дитячо-юнацьких спортивних шкіл, ШВСМ та стадіонів облаштовувати необхідним обладнанням, інвентарем та транспортними засобами

протягом року

управління у            справах фізичної культури і спорту ММР

збільшення кількості спортсменів, покращання умов для заняття фізичною культурою та спортом

Проведення  капітального ремонту закладів фізичної культури і спорту комунальної власності міста, підпорядкованих управлінню у справах фізичної культури і спорту ММР

протягом року

управління у справах фізичної культури і спорту ММР

збільшення кількості спортсменів, покращання умов для заняття фізичною культурою та спортом

Організація та проведення спортивних заходів серед інвалідів (чемпіонати та кубки міста)

 

протягом року

управління у справах фізичної культури і спорту ММР

 зміцнення здоров'я шляхом залучення до занять фізичною культурою та  спортом

Проведення спортивно – масових заходів з олімпійських та неолімпійських видів спорту згідно з календарем спортивно-масових заходів

протягом року

управління у справах фізичної культури і спорту ММР

пропаганда  та популяризація здорового способу життя, збільшення кількості спортсменів міста та підвищення спортивних результатів

 

Критерії ефективності реалізації заходів:

ð  збільшення кількостіюнаків та дівчат, які займатимуться в дитячо-юнацьких спортивних школах міста  на 3-5%;

ð  збільшення  кількості проведення спортивно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів на 10%;

ð  збільшення кількості спортсменів, які увійдуть до складу збірної команди України;

ð  збільшення кількості глядачів під час проведення заходів на 5-7%.

 

5. Соціально-економічний розвиток окремих районів міста

 image

 Корабельний район  – один з чотирьох адміністративних районів міста з населенням понад 79 тис. осіб. Корабельний район розташований на березі Бузького лиману в 12 км від центра міста, загальна площа району становить  60,6 кв. км.

Робота адміністрації району зосереджена на створенні умов стабільного економічного зростання та поліпшення реального життєвого рівня населення, вишукуються можливості вирішення першочергових завдань, спрямованих на створення умов для стабільного розвитку фізичної культури та спорту в районі, забезпечення електропостачанням новозабудов, збільшення площі озеленених територій.

Протягом 2014-2016 років створено містечко спорту «Корабельний» в районі спортивного комплексу «Водолій» за адресою: пр. Богоявленський (Жовтневий), 325, 327 у м. Миколаєві, виконано будівництво трансформаторної підстанції для розвитку електромережі у новозабудові мікрорайону Балабанівки, розроблено проектно-кошторисну документацію на благоустрій території та улаштування скверу в районі будинків по вул. Олега Ольжича (Ленінградській), 1а, 1б, 1в до  вул. Айвазовського.

 

Головні проблеми:

ð  відсутність централізованого водовідведення в будинках приватного сектору;

ð  транспортна проблема в районі залізничного переїзду в центральній частині району;

ð  підтоплення ґрунтовими водами житлових будинків в мікрорайонах Широка Балка, Кульбакине, Жовтневий;

ð  відсутність об’їзної дороги для вантажного автотранспорту від вул. Самойловича до вул. Олега Ольжича (Ленінградської);

ð  відсутність муніципального транспорту, який зв’язував би Корабельний район з іншими районами міста.

________________________________________________________________________________    

Головна  мета- збереження та зміцнення економічного, соціального та інвестиційного потенціалу району, підвищення рівня та якості життя населення.

________________________________________________________________________________

 

Цілі та пріоритети:

ð  залучення державних, інвестиційних коштів та ресурсів міжнародних фінансових організацій для реалізації інфраструктурних проектів;

ð  подальший розвиток мережі громадського транспорту;

ð  розвиток фізичної культури і спорту, створення культурного простору;

ð  підвищення рівня якості життя населення.

 

Заходи досягнення цілей:

Заходи

Термін виконання (поквартально)

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Розширення благоустрою території для створення  містечка спорту «Корабельний» в районі спортивного комплексу «Водолій» за адресою: пр. Богоявленський (Жовтневий), 325, 327 в м.Миколаєві (нове будівництво)

протягом року

адміністрація Корабельного району ММР

поліпшення умов проживання мешканців району

Нове будівництво водогону по  вул. Відродження в Корабельному районі                         м. Миколаєва

протягом року

адміністрація Корабельного району ММР

створення комфортних умов проживання

Благоустрій території та улаштування скверу в районі будинків по вул. Олега Ольжича, 1а, 1б, 1в (Ленінградській) до вул. Айвазовського (нове будівництво)

 

протягом року

адміністрація Корабельного району ММР

поліпшення умов проживання мешканців району

Нове будівництво мереж зовнішнього освітлення по пр. Корабелів від санаторію-профілакторію «Знання» (площа Заводська, 3) до вул. Айвазовського та по вул. Айвазовського від пр. Корабелів до № 15Б (ліцей), у т.ч. проектні роботи та експертиза

протягом року

адміністрація Корабельного району ММР

створення комфортних умов проживання

 

  Критерії ефективності реалізації заходів:

     Виконання заходів Програми значно поліпшить благоустрій району та умови проживання населення.       

 image

 Заводський район - великий промисловий, транспортний і культурний центр міста. Був заснований в 1938 році. Район омивається водами Бузького лиману. Територія становить близько 27 кв. км.

У 1996 році до складу району увійшли мікрорайони Велика і Мала Коренихи. У районі 175 вулиць і провулків, 6584 будинків різної форми власності.

Населення району складає 125 тис.осіб, з них: 100 517 виборців.

На території Заводського району працюють такі великі підприємства, як:

- ПАТ "Завод" Екватор ";

- ТОВ "Миколаївський завод залізобетонних виробів";

- ТОВ СП "Нібулон";

- ДП "Миколаївський морський торговельний порт";

- Філія ПАТ "Судноплавна компанія "Укррічфлот" "Миколаївський річковий порт";

- Філія ДП "Державна продовольчо-зернова корпорація України" Миколаївський портовий елеватор";

- ПАТ "Миколаївський комбінат хлібопродуктів";

- КП "Миколаївелектротранс";

- ТОВ "Евері";

- ДП "Миколаївський бронетанковий завод";

- ПАТ "Чорноморський суднобудівний завод".

Діяльність на території району здійснюють близько 4,5 тис. юридичних осіб різних форм власності.

У сфері торгівлі працюють близько 1500 об'єктів. На території району діють 6 ринків.

Населення району обслуговують 17 лікувально-профілактичних установ.

На території району - 18 дошкільних навчальних закладів, 20 загальноосвітніх установ, 2 школи-інтернати, 2 реабілітаційні центри, музична школа, 9 середньоспеціальних навчальних закладів, 4 вищих навчальних заклади. Серед них: Національний університет кораблебудування ім. Адмірала Макарова, Миколаївський державний університет ім. В.О.Сухомлинського (факультети психології та економіки), Миколаївський державний аграрний університет, філія Національного університету "Одеська юридична академія".

Культурним обслуговуванням населення району займаються 8 бібліотек, обласний Палац культури, Палац науки і культури Миколаївського коледжу транспортної інфраструктури Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, 6 будинків культури, культурно-ігровий комплекс "Дитяче містечко "Казка", Миколаївський академічний український театр драми і музичної комедії, парк "Ліски", яхт-клуб.

У районі функціонують 350 різних спортивних споруд, 3 стадіони (Центральний міський стадіон, стадіон "Юність", стадіон "Піонер"); плавальний басейн, легкоатлетичний манеж, близько 180 площинних спортивних споруд (тенісні корти, футбольні поля, баскетбольні, волейбольні, гандбольні, комплексні спортивні майданчики), 10 стрілецьких тирів, 3 гребно-спортивні бази, 5 фітнес-клубів, 2 фізкультурно-спортивних товариства, 13 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спеціальна дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву.

Для дітей району встановлено та відновлено 145 дитячих ігрових майданчиків, 34 спортивних і спортивно-комплексних майданчики.

Робота адміністрації Заводського району Миколаївської міської ради направлена на підвищення рівня економічного зростання району та міста в цілому. Основним напрямком діяльності є створення відповідних соціальних умов для комфортного проживання мешканців району. Заходи з поліпшення інфраструктури району проводяться не тільки в центральній частині міста, а й у віддалених мікрорайонах. За рахунок міського бюджету фінансуються заходи з ремонту мережі дорожнього покриття, зовнішнього освітлення. Велика увага приділяється встановленню нових елементів на дитячих майданчиках та оновлення існуючих.

Протягом 2015-2016 років завершені планові роботи з капітального та поточного ремонту асфальтного покриття на вулицях приватного сектору Заводського району.

 

Головні проблеми:

ð  відсутність централізованого водовідведення в будинках приватного сектору у мкр. Велика та Мала Коренихи;

ð  недостатній розвиток системи зовнішнього освітлення у віддалених мікрорайонах міста та приватному секторі;

ð  стихійна торгівля у місцях скупчення населення, яка проводиться з порушенням існуючих санітарних норм;

ð  захаращеність центральної частини міста МАФами з порушенням санітарних норм здійснення торгівлі і благоустрою;

ð  невідповідне розміщення носіїв зовнішньої реклами з порушенням норм правил дорожнього руху;

ð  відсутність публічних дощок на зупинках громадського транспорту, що створює умови для розміщення рекламних оголошень у невідведених для цього місцях;

ð  відсутність сучасних спортивних комплексів у парках, скверах, зелених зонах.

________________________________________________________________________________

Головна мета:  зростання добробуту та підвищення рівня життя населення за рахунок створення умов щодо сталого економічного, інвестиційного розвитку району та розвитку підприємницької діяльності.

 

Цілі та пріоритети:

ð  підвищення ефективності енергоспоживання;

ð  реалізація пріоритетних інвестиційних проектів соціально-економічного розвитку району;

ð  надійне функціонування систем життєзабезпечення населення, реформування і розвиток житлово-комунального господарства;

ð  публічність і прозорість діяльності адміністрації;

ð  розвиток системи зовнішнього освітлення у віддалених мікрорайонах міста та приватному секторі;

ð  продовження планових заходів щодо боротьби із стихійною торгівлею у місцях скупчення населення, яка проводиться з порушенням існуючих санітарних норм;

ð  ліквідація МАФів, які розташовані з порушенням санітарних норм здійснення торгівлі і благоустрою;

ð  ліквідація носіїв зовнішньої реклами, які розміщені з порушенням норм правил дорожнього руху;

ð  забезпечення централізованим водовідведенням мкр. Великої та Малої Корених.

 

Заходи досягнення цілей:

Заходи

Термін

виконання

(поквартально)

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Проведення планових заходів по знесенню МАФів, які встановлені з порушенням санітарних норм здійснення торгівлі і благоустрою

II та III квартал

2017 року

адміністрація Заводського району Миколаївської міської ради

поліпшення умов проживання мешканців району

Проведення планових заходів по знесенню носіїв зовнішньої реклами з порушенням норм правил дорожнього руху

II та III квартал

2017 року

адміністрація Заводського району Миколаївської міської ради

поліпшення умов проживання мешканців району

Будівництво каналізації на території приватного сектору мкр. Ялти в м. Миколаєві (нове будівництво)

2017 рік

адміністрація Заводського району Миколаївської міської ради

створення комфортних умов проживання

Виготовлення проектно-кошторисної документації та будівництво зливової каналізації по вул. Курортній, пров. Курортному, Старому інвалідному хуторі та Залізничному селищі приватного сектору в м. Миколаїв (нове будівництво)

ІІ квартал

2017 року

адміністрація

Заводського району Миколаївської міської ради

підвищення якості проживання населення приватного сектору

Виготовлення проектно-кошторисної документації та будівництво каналізації по вул. Чкалова, від вул. Рюміна до вул. Андрєєва, вул.Дунаєва, від вул. Пушкінської до вул. Рюміна та вул.Андрєєва, від вул. Чкалова до вул. Сінної в приватному секторі  м. Миколаєва (нове будівництво)

2017 рік

адміністрація

Заводського району Миколаївської міської ради

покращання умов проживання мешканців приватного сектору

Реконструкція стадіону «Юність» за адресою: вул. Погранична, 15 у м.Миколаєві, у тому числі проектні роботи та експертиза

ІІ квартал

2017 року

адміністрація

Заводського району Миколаївської міської ради

створення належних умов для занять фізкультурою та спортом

Реконструкція міні-стадіону з влаштуванням спортивного майданчика за адресою: вул. Озерна, 29, 31 у м. Миколаєві, у тому числі проектні роботи та експертиза

2017  рік

адміністрація

Заводського району Миколаївської міської ради

створення належних умов для занять фізичною культурою та спортом

Благоустрій рекреаційної зони «Намив» (берегова лінія), у тому числі виготовлення ПКД та проведення експертизи

І - ІІІ  квартал

2017 року

адміністрація

Заводського району Миколаївської міської ради

створення зони відпочинку, благоустрій рекреаційної зони

 

Критерії ефективності реалізації заходів:

Реалізація заходів Програми призведе до зростання добробуту та підвищення рівня життя населення за рахунок створення умов щодо сталого економічного, інвестиційного розвитку регіону та розвитку підприємницької діяльності.

 

 image

 Інгульський район міста Миколаєва розташований у північно - східній частині міста та займає територію 35 кв. кілометрів з населенням понад 136 тис. осіб. На заході межує з Центральним та Заводським районами, на півдні – з Корабельним. Має заповідне урочище «Дубки», 5 бульварних зон, одну лісопаркову зону, одну лісопосадку, 23 сквери.

Господарський комплекс Інгульського району м. Миколаєва представлений  3,8 тис. підприємств різних форм власності, серед  яких особливе значення відіграють:

-  в галузі промисловості – ДП «НВКГ «Зоря»-« Машпроект», ТОВ «Миколаївський хлібозавод №1», ЗАТ «Лакталіс – Україна»,  виробничо – торговельна фірма «Велам» та деякі інші;

-  в галузі будівництва – ТОВ «Промбуд-2», металоцентр «Видзев», ТДВ БДК, ТДВ МСУ-28;

- в галузі транспорту: ТВД «Оріон –авто», ТДВ АТП – 14854.

У районі функціонують 7 ринків, 13 супермаркетів, 15 торговельних майданчиків, більш 200 магазинів промислової та продовольчої групи, більш 360 торговельних кіосків та павільйонів, понад  10 підприємств переробної промисловості та 100  об’єктів сфери послуг.

 Адміністрація     Інгульського району Миколаївської   міської ради у своїй діяльності сприяє забезпеченню збалансованого економічного і соціального розвитку території району, ефективному використанню закріплених матеріальних, трудових і фінансових ресурсів.

Адміністрацією Інгульського  району  Миколаївської міської ради координується робота підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності в соціально – економічному розвитку району.    

Щорічно адміністрацією проводиться ремонт доріг приватного сектору, зовнішнього освітлення, влаштування дитячих та спортивних майданчиків, майданчиків під контейнери під вивіз ТПВ, встановлення аншлагів, обрізка дерев та інше.

 Протягом 2014 року проведено:

- поточний ремонт спортивного та дитячого майданчиків по вул. Китобоїв, 4, вул. Театральній, 51-а та вул. Космонавтів, 140, загалом 3 об’єкти;

- поточний ремонт дорожнього покриття  3 вулиць та капітальний ремонт дорожнього покриття 2 вулиць загальною площею 10750 м2.

 Протягом 2015 року проведено:

- поточний ремонт спортивного та дитячого майданчика по вул. Миколаївській, 28 та улаштовано 7 дитячих та спортивних майданчиків; 

- поточний ремонт дорожнього покриття по вул. Легпромівській та капітальний ремонт дорожнього покриття 11 вулиць загальною площею  20813 м2.

У 2016 році на даний час проведено поточний ремонт дорожнього покриття по вул. 9 Поздовжній, від вул. 1 Лінії до вул. 3 Лінії,  та капітальний ремонт дорожнього покриття 17 вулиць загальною площею 41495 м2

 Головні проблеми:

ð  відсутність централізованого водовідведення в будинках приватного сектору;

ð  підтоплення ґрунтовими водами житлових будинків в мікрорайоні Старого Водопою, селища Горького;

ð  засмічення систем водовідведення на дорогах та їх відсутність на багатьох дорогах;

ð  ліквідація всіх незаконно встановлених рекламних конструкцій та тимчасових споруд;

ð  відсутність муніципального транспорту, який зв’язував би район Казарського з іншими районами міста;

ð  забезпечення фізкультурно – оздоровчої діяльності відповідно до потреб населення за місцем проживання, роботи та в місцях масового відпочинку.

________________________________________________________________________________

Головна мета- збереження та зміцнення економічного, соціального та інвестиційного потенціалу району, підвищення рівня   якості життя населення.

 

Цілі та пріоритети:

Пріоритетами економічного і соціального розвитку є залучення державних, інвестиційних коштів та ресурсів міжнародних фінансових організацій для реалізації інфраструктурних проектів, подальший розвиток мережі громадського транспорту, розвиток фізичної культури і спорту, створення культурного простору, підвищення рівня якості життя населення.

 

Заходи  досягнення цілей:

Заходи

Термін виконання

 (поквартально)

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Будівництво каналізаційної мережі по вул. Гаражній  м.Миколаєва, у т.ч. проектно-кошторисна документація та експертиза

2017 рік

адміністрація

Інгульського району ММР

створення належних умов життєдіяльності мешканців

Будівництво каналізаційної мережі по вул.Вінграновського, від вул.Горохівської до вул.Троїцької м.Миколаєва, у т.ч. проектно-кошторисна документація та експертиза

2017 рік

адміністрація

Інгульського району ММР

створення належних умов життєдіяльності мешканців

Будівництво каналізаційної мережі по вул. 10 Лінії, від вул. 2 Поздовжньої до вул. 6 Поздовжньої м. Миколаєва, у т.ч. проектно-кошторисна документація та експертиза

2017 рік

адміністрація

Інгульського району ММР

створення належних умов життєдіяльності мешканців

 

Критерії ефективності реалізації заходів:

      Виконання заходів Програми значно поліпшить благоустрій району та умови проживання населення.   

 

 image

              Центральний район м. Миколаєва створений у 1938 році. Загальна площа району становить 79.5 км2. Розташований на північному заході м. Миколаєва. Включає історичний центр міста, Воєнні, Слобідські, Темвод, Ракетне Урочище. До складу Центрального району також входять такі  мікрорайони, як Соляні, Північний, Тернівка, Матвіївка, Варварівка. Район розділений річками на частини. У північній частині розташований мікрорайон Соляні, Північний, Тернівка, Матвіївка, Темвод. У південній - історичний центр й Варварівка. Сполучення центру з північною частиною здійснюється через мости. Через територію району проходять р. Інгул та р. Південний Буг.

            Центральний район займає перше місце серед чотирьох адміністративних районів м.Миколаєва за чисельністю населення. Чисельність наявного населення станом на 01.07.2016  становить 154551 тис. осіб.

           За останні роки в Центральному районі міста Миколаєва  широко розрослася інфраструктура, що призвело до погіршення екологічної рівноваги, тому на сьогодні важливим є питання збереження та збільшення кількості зелених насаджень у місті.

У Центральному районі знаходиться 67 об’єктів загального користування. До них увійшли 4 парки культури та відпочинку: «Перемоги», «Народний сад», «Манганарівський», парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва «Флотський бульвар», 36 скверів, 8 кутків відпочинку, 4 бульвари, 4 зелені зони та лісопарк у мкр. Матвіївка площею приблизно 1520000 м2. Загальна площа зелених насаджень на території району становить 580,39 га.

          

Через Центральний район проходить низка автошляхів:

-  європейського значення:

E58 (Відень—Братислава—Кошице—Ужгород—Бая-Маре—Ясси—Кишинів—Одеса—Миколаїв—Маріуполь—Ростов-на-Дону);

-  міжнародного значення:

М14 (Одеса—Мелітополь—Новоазовськ)

-           національного значення:

Н14 (смт. Олександрівка (Кіровоградська область)—Миколаїв);

Н11 (Дніпро—Кропивницький—Миколаїв)

          На території Центрального району знаходяться: Південнобузький міст (1964 р.), Інгульський міст (1980 р.), пішохідний міст та міст до півострова Аляуди. Основними з них є Південнобузький та Інгульський мости.

Довжина мосту через Південний Буг — 750,7 метрів. Загальна довжина разом з насипною частиною становить близько 2 км.

Інгульський міст - розвідний міст через річку Інгул, призначений для пропуску суден з суднобудівного заводу імені 61 комунара. Довжина мосту - 422 метри, ширина – 18,5 м (чотири автодорожні смуги, два тротуари завширшки 2,25 м). Розвідна частина – 76,25 м. Розвідний прогін забезпечив проходження габариту завдовжки 55 м, заввишки 60 м.

Робота адміністрації Центрального району Миколаївської міської ради направлена на підвищення рівня економічного зростання району та міста в цілому. Основним напрямком діяльності є створення відповідних соціальних умов для комфортного проживання мешканців району. Заходи з поліпшення інфраструктури району проводяться не тільки в центральній частині міста, а й у віддалених мікрорайонах. За рахунок міського бюджету фінансуються заходи   з ремонту мережі дорожнього покриття, зовнішнього освітлення. Велика увага приділяється встановленню нових елементів на дитячих майданчиках та оновлення існуючих. Планово проводяться роботи з проведення заходів благоустрою у закріплених за  адміністрацією Центрального району Миколаївської міської ради парків та скверів міста.

           Протягом 2014-2016 років виконано будівництво спортивного майданчика у Манганарівському сквері, завершені планові роботи з капітального та поточного ремонту асфальтного покриття на вулицях приватного сектору Центрального району.

 

Головні проблеми:          

ð  відсутність централізованого водовідведення в будинках приватного сектору у              мкр. Варварівка, Тернівка, Матвіївка, Ракетне Урочище;

ð  недостатній розвиток системи зовнішнього освітлення у віддалених мікрорайонах міста та приватному секторі;

ð  стихійна торгівля у місцях скупчення населення, яка проводиться з порушенням існуючих санітарних норм;

ð  захаращеність центральної частини міста МАФами, з порушенням санітарних норм здійснення торгівлі і благоустрою;

ð  невідповідне розміщення носіїв зовнішньої реклами, з порушенням норм правил дорожнього руху;

ð  відсутність публічних дощок на зупинках громадського транспорту, що створює умови для розміщення рекламних оголошень у невідведених для цього місцях;

ð  відсутність сучасних спортивних комплексів у парках, скверах, зелених зонах;

ð  відсутність окремих визначених юридичних підрозділів у органах місцевого самоврядування, які безкоштовно надаватимуть роз’яснення чинного законодавства.

_____________________________________________________________________________

Головна мета- зростання добробуту та підвищення рівня життя населення за рахунок створення умов щодо сталого економічного, інвестиційного розвитку району та розвитку підприємницької діяльності.

 

Цілі та пріоритети:

ð  підвищення ефективності енергоспоживання;

ð  реалізація пріоритетних інвестиційних проектів соціально-економічного розвитку району;

ð  надійне функціонування систем життєзабезпечення населення, реформування і розвиток житлово-комунального господарства;

ð  публічність і прозорість діяльності адміністрації;

ð  розвиток системи зовнішнього освітлення у віддалених мікрорайонах міста та приватному секторі;

ð  продовження планових заходів щодо боротьби із стихійною торгівлею у місцях скупчення населення, яка проводиться з порушенням існуючих санітарних норм;

ð  ліквідація МАФів, які розташовані з порушенням санітарних норм здійснення торгівлі і благоустрою;

ð  ліквідація носіїв зовнішньої реклами, які розміщені з порушенням норм правил дорожнього руху.

 

Заходи досягнення цілей:

Заходи

Термін виконання (поквартально)

Відповідальний за виконання

Результативні показники

Поточний ремонт доріг та тротуарів

II та III квартали

2017 року

адміністрація Центрального району ММР

поліпшення умов проживання мешканців району

Створення місць для відпочинку та проведення дозвілля мешканців 

II та III квартали

2017 року

адміністрація Центрального району ММР

покращання соціальних умов культурного дозвілля

Проведення планових заходів по переобладнанню зупиночних комплексів

II та III квартали

2017 року

адміністрація Центрального району ММР

поліпшення умов проживання мешканців району

Проведення планових заходів по знесенню МАФів, які встановлені з порушенням санітарних норм здійснення торгівлі і благоустрою

II та III квартали

2017 року

адміністрація Центрального району ММР

поліпшення умов проживання мешканців району

Проведення планових заходів по знесенню носіїв зовнішньої реклами, з порушенням норм правил дорожнього руху

II та III квартали

2017 року

адміністрація Центрального району ММР

поліпшення умов проживання мешканців району

 

Критерії ефективності реалізації заходів: реалізація  заходів Програми призведе до зростання добробуту та підвищення рівня життя населення за рахунок створення умов щодо сталого економічного, інвестиційного розвитку регіону та розвитку підприємницької діяльності.

 

 

 

 

Додаток 1

до Програми

 

ОСНОВНІ ПРОГНОЗНІ  ПОКАЗНИКИ                                                       

    ЕКОНОМІЧНОГО  І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ  м.МИКОЛАЄВА НА  2017 РІК

 

Показники

Одиниця виміру

2013 рік

звіт

2014 рік

звіт

2015 рік

звіт

2016 рік

очікуване

2017 рік прогноз

1

2

3

4

5

7

8

Обсяг реалізованої промислової продукції  у діючих цінах  - всього

 

млн. грн.

11744,3

12061,1

17966,7

14190,2

14403,0

Обсяг реалізованої промислової продукції  у розрахунку на одну особу

тис.грн.

23,6

24,3

36,3

28,9

29,4

Доходи міського бюджету   (без трансфертів) 

млн. грн.

914,2

974,5

1210,5

1798,7

2028,7

Обсяг доходів бюджету розвитку міського бюджету

млн. грн.

118,1

121,3

5,5

4,3

3,0

Питома вага бюджету розвитку у загальному обсязі доходів міського бюджету (без трансфертів)

%

12,9

12,4

0,5

0,2

0,1

Видатки з кредитуванням міського бюджету  - всього

млн. грн.

1566,3

1771,9

2478,3

3166,6

3652,9

у тому числі за рахунок трансфертів з інших бюджетів

млн. грн.

660,7

878,3

1341,4

1331,6

1624,2

Фонд оплати праці штатних працівників 

млн. грн.

4944,2

5040,5

5834,8

6700,0

8830,0

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника

грн.

3220,0

3531,46

4245,04

5000,0

6520,0

Кількість  малих підприємств/

 на 10 тис. осіб наявного населення, одиниць

 

 

одиниць

 

5445/

110

 

5269/

106

 

5303/

107

 

5310/

108

 

5315/

108

Кількість середніх підприємств/

 на 10 тис. осіб наявного населення, одиниць

 

 

одиниць

 

186/

4

 

174/

4

 

181/

4

 

183/

4

 

184/

4

Чисельність наявного населення станом на 01 січня наступного року

 

тис. осіб

494,9

494,8

493,6

491,5

490,0

Кількість зареєстрованих безробітних по місту

 

тис. осіб

11,8

12,6

11,8

12,8

13,5

Прямі іноземні інвестиції за наростаючим підсумком – всього (на кінець року)

 

млн. дол. США

202,3

166,9

156,2

150,0

147,0

у % до попереднього року

 

%

108,5

82,7

93,6

96,0

98,0

Обсяг експорту, всього

 

 

млн. дол. США

2685,9

2196,5

1537,0

1176,0

1180,0

Обсяг експорту у % до попереднього року

 

%

108,1
81,7
70,0
76,3
100,3

Обсяг імпорту, всього

млн. дол. США

725,9

537,2

285,6

362,0

369,0

Обсяг імпорту у % до попереднього року

 

%

98,6

74,0

53,2

126,7

102,0

 

 

Додаток 2

до Програми

 

Перелік

міських  програм розвитку, які  будуть діяти у 2017 році

№ з/п

Назва програми

Відповідальний виконавець

(координатор)

Дата та

 № реєстрації програми

  1.  

Міська комплексна програма «Освіта» на 2016-2018 роки

управління освіти ММР

05.04.2016

№4/10

  1.  

Програма “Молодь” на 2016-2018 роки

 

управління у справах сім’ї, дітей та  молоді ММР

05.04.2016№4/12

  1.  

Програма забезпечення молодих сімей та одиноких молодих громадян м.Миколаєва житлом на період з 2011 по 2017 роки

 

Миколаївське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву”

21.04.2011

№ 5/6

  1.  

Міська Програма оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2018 роки

управління у справах сім’ї, дітей та  молоді ММР

05.04.2016№4/11

  1.  

Галузева програма розвитку  «Охорона здоров’я»  м.Миколаєва на  2016-2018 роки

 

управління охорони здоров’я ММР

05.04.2016

№4/13

  1.  

Міська програма “Соціальний захист” на 2016-2018 роки

 

департамент праці та соціального захисту населення ММР

05.04.2016

№4/3

  1.  

Програма зайнятості населення м. Миколаєва

на період до 2017 року

 

департамент праці та соціального захисту населення ММР

 17.10.2013

№33/5

  1.  

Міська      програма "Фізична культура і спорт"  на 2016-2018 роки

 

управління у справах фізичної культури і спорту ММР

05.04.2016№4/6

  1.  

Міська комплексна програма “Культура”  на 2016-2018 роки

 

управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР

05.04.2016№4/8

  1.  

Програма охорони культурної спадщини  міста Миколаєва на 2016 –2018 роки

 

управління з питань культури  та  охорони культурної спадщини ММР

05.04.2016

№ 4/9

  1.  

Програма розвитку дорожнього руху та його безпеки в м.Миколаєві на 2013-2017 роки

 

управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій ММР

14.02.2013 №25/17

  1.  

Міська комплексна Програма «Сприяння оборонній та мобілізаційній готовності м.Миколаєва» на 2013-2017 роки

 

відділ  з організації оборонної і мобілізаційної роботи та взаємодії з  правоохоронними органами ММР

11.10.2012

№ 21/7

  1.  

Програма реформування та розвитку  житлово-комунального господарства м.Миколаєва на 2015-2019 роки

департамент ЖКГ ММР

05.04.2016

№4/5

  1.  

Програма „Питна вода” м.Миколаєва на 2007-2020 роки

департамент ЖКГ ММР

20.12.2007

№20/7

  1.  

Екологічна політика м.Миколаєва

 

департамент ЖКГ ММР

23.12.2011

№12/19

  1.  

Програма поводження з собаками та котами на території міста Миколаєва на 2013-2017 роки

департамент ЖКГ ММР

20.12.2012

№23/17

  1.  

Міська цільова соціальна програма забезпечення цивільного захисту м.Миколаєва на  2017-2019  роки

 

управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення  ММР

 

  1.  

Програма створення страхового фонду документації м.Миколаєва на 2017-2021 роки

управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення  ММР

 

  1.  

Міська Цільова соціально-економічна програма будівництва (придбання) доступного житла у місті Миколаєві на 2011 -2017 роки

 

Миколаївське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву”

10.03.2011

№ 4/4

  1.  

Міська Програма залучення вітчизняних та іноземних інвестицій у м.Миколаїв на період до 2017 року

управління економіки та інвестицій ММР

22.11.2012

№22/17

  1.  

Програма розвитку малого і середнього підприємництва в м.Миколаєві на 2017-2018 роки

управління з розвитку споживчого ринку  ММР

 

  1.  

Програма розвитку місцевого самоврядування у місті Миколаєві на 2016-2018 роки

апарат ММР

05.04.2016

№ 4/14

 

  1.  

Міська програма соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей

департамент праці та соціального захисту населення ММР

 

  1.  

Міська Програма організації підтримки і реалізації стратегічних ініціатив та підготовки

проектів розвитку міста Миколаєва на

період 2016-2018 років

комунальна установа Миколаївської  міської  ради «Агенція розвитку Миколаєва»

05.04.2016

№4/15

  1.  

Міська Програма енергозбереження «Теплий Миколаїв»  на 2017-2019 роки

департамент енергозбереження та впровадження інноваційних технологій ММР

 

 

Додаток 3

до Програми

 

Перелік пропозицій головних розпорядників бюджетних коштів щодо об’єктів будівництва та реконструкції на 2017 рік 

 

з/п

Назва об'єктів

Період  будівництва

Кошторисна вартість

(загальний обсяг фінансуван-ня), тис.грн.

Залишок кошторисної вартості на 01.01.2017, тис.грн.

Проектна потуж-ність

Будівельна готовність станом на 01.01.2017, %

Орієнтовний обсяг капітальних вкладень на 2017 рік, тис.грн.

Наявність проектно-кошторисної

документації

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

Департамент ЖКГ Миколаївської міської ради

 

 

 

 

 

155149,5

 

1

Нове будівництво ІІ черги водопроводу в мкр. Тернівка м.Миколаєва, у тому числі проектні роботи та експертиза

2017-2018

4500,000

4500,000

2,69 км

0,00

1800,000

Потребує проектування

2

Нове будівництво тролейбусної лінії по вул. Лазурній та вул. Озерній у м. Миколаєві,  у тому числі проектні роботи та експертиза

2016-2018

14500,0

15622,588

3 км

2,0

14000,000

На проектуванні

3

Ліквідація наслідків підтоплення житлового масиву Тернівка – будівництво дренажного колектора для захисту від підтоплення житлового масиву Тернівка у м.Миколаєві, у тому числі проектні роботи та експертиза

2015-2018

9306,113

9297,613

14,4 га

0,09

4643,980

Проектно-кошторисну документацію  затверджено наказом КП ММР «Капітальне будівництво міста Миколаєва» від 29.07.2015 №47, експертний звіт ДП «Укрдержбудекспер-тиза»  у Миколаївській області від 26.10.2016 №15-0211-16

4

Реконструкція житлового будинку по вул. Айвазовського, 3 у м.Миколаєві, у тому числі коригування проектно-кошто-рисної документації та експертиза

2014-2017

9129,101

3310,711

18 квартир,

800 м2

76,3

3310,711

Потребує коригування та експертизи

5

Будівництво мереж водовідведення та напірного колектору у мкр.Варварівка ІІ черга, у тому числі виготов-лення та експертиза проектно-кошторисної документації

2016-2017

3980,000

3777,000

400 п.м

напірного колектору

5,10

3777,000

На проектуванні

6

Будівництво системи водопостачання з підземних джерел у мкр. Варварівка, у тому числі коригування проектно-кошторисної документації та експертиза

2013-2018

595,500

550,000

1 свердло-вина

7,6

350,000

Потребує коригування та експертизи

7

Будівництво пішохідного мосту між містом та селищем вул.Горького в м.Миколаєві

2017

10399,543

10213,514

188 п.м

1,79

10213,514

Відсутній договір сервітуту

8.

Будівництво водопроводу у мкр.Тернівка м.Миколаєва, у тому числі коригування проектно-кошторисної документації та експертиза

2015-2017

8537,357

2207,357

7 км

74,1

2207,357

Потребує корегування та експертизи

9.

Реконструкція НСК-5 А в м.Миколаєві, у тому числі виготовлення  та експертиза проектно-кошторисної документації

2006-2019

11889,828

10328,609

30,4 м3 /доба

13,13

3442,870

Потребує коригування та експертизи

10.

Нове будівництво каналізаційної мережі по пров. 5-му Парниковому та Новому інвалідному хутору в м.Миколаєві, у тому числі коригування проектно-кошторисної документації та експертиза

2015-2017

1417,127

1382,824

600 п.м

2,36

1382,824

Проектно-кошторисну документацію затверджено наказом КП ММР «Капітальне будівництво міста Миколаєва» від 25.02.2016 №04, експертний звіт ДП «Укрдержбудекс-пертиза»  у Миколаївській області від 15.02.2016 №15-1013-15

11.

Будівництво другої черги каналізаційної мережі в Залізничному селищі м.Миколаєва, у тому числі проектні роботи та експертиза

2016-2017

5403,375

5263,375

0,615 км

2,59

5263,375

Потребує коригування та експертизи

12.

Будівництво другої черги газопроводу середнього тиску від дюкеру через ріку Інгул по Ракетному Урочищу у м.Миколаєві, у тому числі проектні роботи та експертиза

2017-2018

7147,474

7070,311

2,337 км

1,08

3500,000

Потребує коригування та експертизи

13.

Будівництво рятувальної станції в зоні відпочинку «Намив», у тому числі проектні роботи та експертиза

2017-2018

7332,610

7062,01

1 об’єкт

3,69

4000,000

Потребує коригування та експертизи

14.

Реконструкція глибоководного випуску скидного колектору від міських очисних споруд каналізації до урізу р.Південний Буг, у тому числі коригування проекту – проектні роботи та експертиза

2011-2019

42823,700

42621,715

1,123 км

 

0,47

2000,0

Потребує коригування та експертизи

15.

Реконструкція диспетчерського обладнання ліфтів багато-поверхових будинків у місті Миколаєві, Центральний  район, у т.ч. проектні роботи та експертиза

2017

1450,000

1450,000

76 ліфта

0,00

1450,000

Потребує проектування

16.

Реконструкція диспетчерського обладнання ліфтів багатоповерхових будинків у місті Миколаєві, Заводський  район, у тому числі проектні роботи та експертиза

2017

1480,000

1480,000

77 ліфта

0,00

1480,000

Потребує проектування

17.

Реконструкція гуртожитку  по вул. Нагірній, 73-а в м.Мико-лаєві, у тому числі проектні роботи та експертиза

2017-2018

6600,000

6500,000

1 будинок, 24 кімнати

 

1,5

3000,000

Потребує проектування

18.

Реставрація  житлового будинку по вул. Артилерійській, 5  у м.Миколаєві, у тому числі проектні роботи та експертиза

2017

1800,000

1800,000

380,2 м2

0,00

1800,000

Потребує проектування

19.

Реставрація  житлового будинку по вул. Нікольській, 57   у м.Миколаєві, у тому числі проектні роботи та експертиза

2017

900,000

900,000

837,3 м2

0,00

900,000

Потребує проектування

20.

Реставрація  житлового будинку по вул. Адміральській, 26  у м.Миколаєві, у тому числі проектні роботи та експертиза

2017-2018

2400,000

2400,000

908 м2

0,00

1200,000

Потребує проектування

21.

Реставрація  житлового будинку по вул. Шевченка, 64-А у м.Миколаєві,  у тому числі проектні роботи та експертиза

2017-2019

11000,000

11000,000

4827 м2

0,00

500,000

Потребує проектування

22.

Будівництво каналізації по вул. 3 Військова (Сиваської дивізії) в Центральному районі м.Миколаєва   (І черга)

2015-2017

4616,633

4376,809

2115 п.м

5,2

4376,809

Експертний звіт

 ДП «Укрдержбуд-експертиза» у Миколаївській області від 25.08.2015 № 15-0403-15

23.

Будівництво каналізації по вул. 3 Військовій  в Центральному районі м.Миколаєва   (ІІ черга),  у тому числі проектні роботи та експертиза

2017-2019

6400,000

6400,000

2936 п.м

0,00

200,000

Потребує проектування

24.

Будівництво каналізації по
вул. 3 Військова (Сиваської дивізії) в Центральному районі м.Миколаєва        (ІІІ черга),  у тому числі проектні роботи та експертиза

2017-2019

5600,000

5600,000

2560 п.м

0,00

200,000

Потребує проектування

25.

Модернізація системи знезараження питної води на об’єктах МКП «Миколаївводоканал».

НСВ ІІІ підйому, м.Миколаїв, вул. Миколаївська, 14. Технічне переоснащення, у тому числі коригування проекту та експертиза

2017

2903,918

2803,300

1 система

3,46

2803,300

Потребує коригування та експертизи

26

Реконструкція каналізаційного колектору самопливної каналізації Д=1400мм по В.. Скороходова від камери гасіння на стоянці «Евіс» по вул. Сидорчука Д=1200мм (протяжність 210 п.м)

2017-2018

4941,139

4820,000

210 п.м

2,45

3000,000

Експертний звіт  ДП «Укрдержбудекс-пертиза» у Миколаївській області від 07.06.2016 № 15-0022-16

27.

Реконструкція труби самопливного колектору Д=400мм по вул. Адмірала Макарова від вул. Обсерваторної до вул. Московської на Д=300 мм, у тому числі проектні роботи та експертиза

2017-2019

9341,106

9341,106

1,55 км

0,00

 

 

400,000

Потребує проектування

28.

Реконструкція труби самопливного колектору Д=600мм по вул. Адмірала Макарова – вул. Московська до пр. Центрального (Леніна)  і по пр. Центральному (Леніна) до Малої Морської Д=300мм, у тому числі проектні роботи та експертиза

2017

1775,322

1775,322

400 п.м

0,00

1755,322

Потребує проектування

29.

Будівництво дороги від вул. Індустріальної до вул. Озерної  в м. Миколаєві, у тому числі проектні роботи та експертиза

2017-2019

58374,000

58374,000

0,6 км

0,00

600,000

Потребує проектування

30.

Будівництво нового кладовища в м. Миколаєві, у тому числі проектні роботи та експертиза

2017-2019

19419,500

19419,500

560 тис.м2

0,00

11000,00

 

 

Потребує проектування

31.

Ліквідація  підтоплення Широкої Балки, будівництво дренажного колектору, у тому числі корегування та експертиза проектно-кошторисної документації 

2017

4016,000

2262,403

2,3 км

43,7

2262,403

Потребує коригування та експертизи

32.

Будівництво світлофорних об’єктів у м.Миколаєві, у тому числі проектні роботи та експертиза

2017-2019

6500,000

6500,000

10 од.

0,00

2500,000

Потребує проектування

33.

Будівництво об’їзної дороги від
вул. Доктора Самойловича до
вул. Олега Ольжича в Корабельному районі м.Миколаєва, у тому числі проектні роботи та експертиза

2017-2019

287200,000

287200,00

5,04 км

0,00

500,000

Потребує проектування

34.

Будівництво КНС по вул. Лазурній для відведення зливових вод на території мкр.Намив, у тому числі проектні роботи та експертиза

2017

13000,000

13000,000

1 од.

0,00

13000,000

Потребує проектування

35.

Ліквідація наслідків підтоплення вул. Горького – будівництво дренажного колектору для захисту від підтоплення вул.Горького у м.Миколаєві, у тому числі корегування проекту та експертиза

2017-2018

10175,000

10000,000

2,88 км горизон-тальної закритої дренажної мережі

 

1,7

6000,000

Потребує коригування та експертизи

36.

Ліквідація наслідків підтоплення мкр. Жовтневий, парку «Богоявленський» – будівництво дренажного колектору для захисту від підтоплення мікрорайону Жовтневий в м.Миколаєві, у тому числі коригування проекту та експертиза

2017-2018

19239,590

18940,441

4,05 км відкритої колектор-ної мережі

1,55

10000,000

Потребує проектування

37.

Укріплення берегової частини Намиву шляхом будівництва набережної для запобігання розмиванню, у тому числі проектні роботи та експертиза

2017-2018

15000,000

15000,000

900 м підпірної стінки, буни із гранітних валунів

0,00

6000,000

Потребує проектування

38.

Реконструкція скверу «Миколаївський»  – території рекреаційного призначення, розташованої по  вул.Космонавтів, біля ЗОШ     № 20, будинків №№ 68-а, 70 по вул.Миколаївській у Інгульському (Ленінському) районі м.Миколаєва, у тому числі проектні роботи та експертиза

2017-2018

3000,000

3000,000

3,7126 га

0,00

200,000

Потребує проектування

39.

Реконструкція території рекреаційного призначення, скверу «Бойової слави», розташованого по вул. Озерній (Червоних Майовщиків), у районі житлових будинків           №№ 25-29, 35 в Заводському районі міста Миколаєва, у тому числі проектні роботи та експертиза

2017-2018

1500,000

1500,000

1,5736 га

0,00

120,000

Потребує проектування

40.

Реконструкція скверу «Радянський», який розташований по вулиці Соборній (Радянській) ріг проспекту Центрального (Леніна) в Центральному районі міста Миколаєва, у тому числі проектні роботи та експертиза

2017-2018

1500,000

1500,000

0,5102 га

0,00

120,000

Потребує проектування

41.

Реконструкція площі Соборної по вул.Адміральській між будинками №№ 20 – 22 в Центральному районі м.Миколаєва, у тому числі проектні роботи та експертиза

2017-2019

13000,000

13000,000

1,12 га

0,00

500,000

Потребує проектування

42.

Реконструкція фонтана в сквері біля будівлі облдержадміністрації по вул. Адміральській в м.Миколаєві, у тому числі проектні роботи та експертиза

2016-2017

3000,000

2950,000

1 об’єкт

1,67

2950,000

На проектуванні

43.

Реконструкція фонтана в Аркасівському сквері по вул. Пушкінській ріг вул.Адміральської в Центральному районі                м. Миколаєва, у тому числі проектні роботи та експертиза

2016-2017

1800,000

1750,000

1 об’єкт

 

2,78

1350,000

На проектуванні

44.

Реконструкція зеленої зони  по
вул. Знаменській, 8а в Корабельному районі м.Миколаєва, в тому числі проектні роботи та експертиза

2017-2018

1500,000

1500,00

1 об’єкт

0,00

150,000

Потребує проектування

45.

Будівництво протипожежних водойм на території полігона ТПВ по вул. Новій, 16  в с.Весняне Миколаївського району, в тому числі проектні роботи та експертиза

2017

1000,000

1000,00

2 об’єкти

0,00

1000,000

Потребує проектування

46.

Реконструкція парку – пам’ятки садово-паркового мистецтва  «Перемога» по пр. Героїв України, 2 у м.Миколаєві, в тому числі проектні роботи та експертиза

2017-2020

54000,0

54000,000

49 га

0,00

1000,000

Потребує проектування

47.

Реконструкція скверу  «Манганарівський» («Пролетар-ський»),  обмеженого вул.Адміральською, вул.1 Слобідською, вул.Нікольською, вул.Інженерною, в Центральному районі м.Миколаєва,  у тому числі корегування проекту та експертиза

2013-2017

18711,026

2300,00

2, 4036 га

87,71

2300,000

Потребує коригування та експертизи

48.

Реконструкція скверу «Чорноморський», розташованого біля житлового будинку №56 по вул. Крилова, обмеженого вул. Індустріальною, в Заводському районі міста Миколаєва, у тому числі коригування проекту та експертиза

2015-2017

2509,000

2500,000

0,5948 га

0,40

2500,000

Потребує коригування та експертизи

49.

Будівництво огорожі міського полігону твердих побутових відходів в селищі В.Корениха, у тому числі коригування проектно-кошторисної документації та експертиза

2017

3260,012

1900,000

2424,45  п.м

41,7

1900,000

Потребує коригування та експертизи

50.

Реконструкція вуличного освітлення з використанням енергозберігаючих технологій, у тому числі виготовлення та експертиза проектно-кошторисної документації

2017-2018

600,000

600,000

560 од.

0,00

400,000

Потребує проектування

51.

Реконструкція адміністративної будівлі з прилеглою територією на території парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Перемоги» в Центральному районі м.Миколаєва, у тому числі проектні роботи та експертиза

2016-2017

 

3000,000

 

2900,000

 

1 об’єкт

 

3,33

 

2900,000

 

На проектуванні

 

52.

Реконструкція транспортної розв’язки на Широкобальському шляхопроводі, в тому числі проектні роботи та експертиза

2017-2019

 

7500,000

 

7500,000

 

9800 м.кв.

0

500,000

 

Потребує проектування

 

53.

Нове будівництво тролейбусної лінії від площі Перемоги до вул.Гагаріна в м.Миколаєві, у т.ч. проектні роботи та експертиза

2017-2018

76151,3

76151,3

14,8 км

0

2440,0

Відсутня

 

Управління з розвитку культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради

 

 

 

 

 

20312,57

 

 

1.

КУ Миколаївський зоопарк. "Будівництво морозильної камери для гілкового корму"  за адресою: пл. М.Леонтовича, 1 в м.Миколаєві, у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2017

750,000

750,000

1 об’єкт

0

750,000

ПКД відсутня

2.

Реконструкція павільйону-кафе з підвалом під культурно-ігровий павільйон в БУ ММР КІК "ДМ "Казка" по вул.Декабристів,38-а в м.Миколаєві, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2016-2017

6304,048

2450,0

870 м2

62,0

2450,000

Експертний звіт №15-0482-16 затверджений ДП «Укрдержбудекс-пертиза» у Миколаївській області від 16.09.2016

3.

Реконструкція нежитлових приміщень по вул.Спаській, 23/1 в м.Миколаєві під дитячу художню школу, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2016-2019

14919,798

14500,0

1224,2 м2

2,8

4350,000

ПКД на експертизі

4.

Реконструкція електрокабельної мережі на території БУ ММР КІК «ДМ Казка» по вул.Декабристів,38-а в м.Миколаєві, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2017-2018

 

1666,0

1666,0

1190,6 м

0

166,000

Розроблення ПКД
заплановано на 2017 рік

5.

Реставрація пам’ятки історії  місцевого значення, в якій навчався Ш. Кобер -дитяча музична школа №8
по вул. 1 Госпітальна,1 в м.Миколаєві (першочергові протиаварійні роботи), в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза                                                 

2016-2017

2562,807

2466,571

загальна площа - 1426 м2, площа аварій-ного примі-щення 287,69 м2

3,8

2466,571

Експертний звіт          № 15-0332-16, затверджений ДП «Укрдержбудекс-пертиза» у Миколаївській області від 19.09.2016

 

6.

Реконструкція концертної зали ММПК «Молодіжний» по пр.Богоявленському, 39-а в м.Миколаєві з облаштуванням допоміжних приміщень та котельні, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2017

9600,000

8500,000

730 місць

2,0

 

8500,000

ПКД на експертизі

7.

Миколаївський міський палац культури та урочистих подій. Реставрація будівлі-пам'ятки архітектури місцевого значення  по вул. Спаській, 44 в м.Миколаєві з створенням безперешкодного доступу для маломобільних верств населення, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2017-2018

2904,000

2904,000

526 м2

0

204,000

Розроблення ПКД
заплановано на 2017 рік

 

8.

Миколаївський міський палац культури та урочистих подій. Реставрація будівлі-пам'ятки архітектури місцевого значення по вул. Шевченка, 58 в м.Миколаєві,  в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2017-2018

9946,0

9946,0

384, 3 м2

0

96,000

Розроблення ПКД
заплановано на 2017 рік

 

9.

Реставрація будівлі-пам'ятки архітектури місцевого значення ДМШ №1 по вул. Адміраль-ській, 11 в м.Миколаєві, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2017-2018

120,0

120,000

1 об’єкт

0

120,000

Розроблення ПКД
заплановано на 2017 рік

 

10.

Музеєфікація унікальної пам’ятки археології – поселення «Дикий Сад» в м. Миколаєві (консерваційні роботи)

2017-2018

1400,0

1400,000

1 об’єкт

0

400,000

Розроблення ПКД
заплановано на 2017 рік

 

11.

Реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення «Водонапірна башта» по вул. Рюміна, 9 в м. Миколаєві, в т.ч. проектно-вишукувальні  роботи та експертиза

2017-2018

1600,00

1600,000

1 об’єкт

0

800,000

Розроблення ПКД
заплановано на 2017 рік

 

 

Управління у справах фізичної культури і спорту Миколаївської міської ради

 

 

 

 

 

95476,729

 

 

1.

Нове будівництво футбольного поля №1 (тренувального) Центрального міського стадіону   по вул. Спортивній, 1/1 в           м.Миколаєві, у т.ч. проектні роботи та експертиза

2014-2017

12300,000

12000,000

7000 м2

2,44

12000,000

Проект розробляється

2.

Нове будівництво Центру легкої атлетики та ігрових видів спорту   за адресою:  вул.Спортивна, 1/1 в м.Миколаєві,  в т.ч. проектні роботи та експертиза

2016-2019

101440,000

101140,000

1868,2 м2

0,30

21600,000

Проект розробляється

3.

Будівництво спортивного майданчика ДЮСШ  №5 за адресою: пр. Богоявленський, 253а  в м. Миколаєві, в т.ч. проектні роботи та експертиза

2017

1500,000

1500,000

480,0 м2

0

1500,000

Проект відсутній

4.

Будівництво спортивного майданчика ДЮСШ №7 за адресою: вул. Артилерійська, 20        в    м. Миколаєві, в т.ч. проектні роботи та експертиза

2017

1500,000

1500,000

480,0 м2

0

1500,000

Проект відсутній

5.

Будівництво спортивного майданчика  КДЮСШ "Комунарівець"  за адресою: пр.Героїв України, 2/4  в м.Миколаєві,  в т.ч. проектні роботи та експертиза

2017

1500,000

1500,000

480,0 м2

0

1500,000

Проект відсутній

6.

Реконструкція веслувальної  бази  КДЮСШ "Комунарівець"  по вул. Паромний узвіз, 1 в м.Миколаєві, у т.ч. проектні роботи, геодезія, технічне обстеження  та експертиза приміщень

2015-2018

6000,741

5880,78

251,4 м2

2,0

4000,748

Проект розробляється

7

Реконструкція спортивної школи  ДЮСШ №1    за адресою:  вул. Театральна, 41а в           м. Миколаєві,  у т.ч. проектні роботи та експертиза

2017

4324,000

4324,000

1249 м2

0

4324,000

Проект відсутній

8.

Реконструкція елінгу №1 ДЮСШ №2  з надбудовою  спортивного залу  за адресою: вул. Спортивна, 11 в м.Мико-лаєві, у т.ч. проектні роботи та експертиза

2015-2018

4938,400

4819,400

140 м2

2,4

2500,000

Проект розробляється

9.

Реконструкція спортивної  зали ДЮСШ №5 по пр. Богоявленсь-кому, 253а в м. Миколаєві, у т. ч. проектні роботи, експертиза , геологія,технічне обстеження

2017-2018

7000,000

7000,000

723,1м2

0

3500,000

Проект відсутній

10.

Реконструкція існуючого центрального футбольного   поля  ЦМС  по вул. Спортивній, 1/1 в м. Миколаєві,  у т.ч. проектні роботи та експертиза

2012-2018

35900,000

35650,000

7000 м2

0,99

19650,000

Проект розробляється

11.

Реконструкція гаревого поля  Центрального міського стадіону     по вул. Спортивній, 1/1 в м. Миколаєві,  у т.ч. проектні роботи та експертиза

2017-2018

12050,000

12050,000

7000м2

0

8000,000

Проект відсутній

12.

Реконструкція периментального огородження  КУ   Центрального міського стадіону     по вул. Спортивній, 1/1 в м.Миколаєві,  у т.ч. проектні роботи та експертиза

2017-2019

22100,000

22100,000

2700 п. м

0

15100,0

Проект відсутній

13.

Реконструкція спортивного майданчика Центрального міського стадіону по вул. Спортивній, 1/1 в м.Миколаєві, в т.ч. проектні робота та експертиза

2016-2017

1183,063

301,979

2454,34 м2

74,5

301,979

Документація в наявності

 

Управління освіти Миколаївської міської ради

 

 

 

 

 

88309,89

 

 

1.

Будівництво дитячого дошкільного закладу на 120 місць в мікрорайоні "Ліски-2"  м.Миколаєва, у т.ч. проектно-вишукувальні  роботи та експертиза

2012-2020

34824,744

34 274,744

120 місць

1,6

500,000

Наказ управління освіти ММР від 25.10.2014 № 607

2.

Нове будівництво дитячого дошкільного закладу в мкр. Північний у м.Миколаєві, у т.ч. проектні роботи та експертиза

2013-2020

81605,987

80 321,153

280 місць

1,6

17 227,258

ПКД на експертизі

3.

Реконструкція будівлі ДНЗ №138 по вул. Г.Попеля, 79, у м.Миколаєві, у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2013-2019

8 929,043

8 366,438

870 м2

6,3

3 629,043

ПКД на експертизі

4.

Технічне переоснащення системи керування опаленням теплового пункту ДНЗ №12 по вул.Лазурна, 22  у м.Миколаєві, у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2016-2017

1 083,762

1 033,334

210 кВт

4,7

1 033,334

ПКД на експертизі

5.

Технічне переоснащення системи керування опаленням теплового пункту  ДНЗ № 139 по вул.Океанівська,28 А у м.Миколаєві, у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2016-2017

985,362

935,362

147 кВт

5,1

935,362

ПКД на експертизі

6.

Технічне переоснащення системи керування опаленням теплового пункту  ДНЗ № 133 по вул.Металургів,30 у м.Мико-лаєві , у т.ч. проектно-вишу-кувальні роботи та експертиза

2016-2017

986,345

936,425

135 кВт

5,1

936,425

ПКД на експертизі

7.

Технічне переоснащення системи керування опаленням теплового пункту ДНЗ №144 по вул.Океанівська, 42  у м.Мико-лаєві , у т.ч. проектно-вишу-кувальні роботи та експертиза

2016-2017

1 080,883

1 029,507

135 кВт

4,8

1 029,507

ПКД на експертизі

8.

Технічне переоснащення системи керування опаленням теплового пункту ДНЗ №5 по вул.Колодязна, 41  у м.Микола-єві , у т.ч. проектно-вишуку-вальні роботи та експертиза

2016-2017

1 150,440

1 100,220

180 кВт

4,4

1 100,22

ПКД на експертизі

9.

Технічне переоснащення системи керування опаленням теплового пункту  ДНЗ № 17 по вул.Космонавтів, 144 А  у м.Миколаєві , у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2016-2017

1 003,308

953,371

138 кВт

5,0

953,371

ПКД на експертизі

10

Нове будівництво дитячого дошкільного закладу у мкр. Варварівка у м. Миколаєві, у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2016-2019

31 953,000

31 953,000

160 місць

0,0

300,000

Потребує проектно-вишукувальних робіт

11

Технічне переоснащення системи керування опаленням теплового пункту Палацу творчості учнів м.Миколаєва по вул. Адміральська,31   у м.Миколаєві, у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2016-2017

1 464,517

1 414,593

315 кВт

3,4

1 414,593

ПКД на експертизі

12

Реконструкція покрівлі ЗОШ №64, вул.Архітектора Старова, 6-Г у м.Миколаєві, у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2015-2017

3 310,523

2 000,000

670,9 м2

39,6

2 000,000

Наказ КП ММР «КБ м.Миколаєва» від 29.10.2015           № 108

13

Реконструкція покрівлі ЗОШ №40 по вул.Металургів, 97/1  у м.Миколаєві, у  т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2015-2017

4 304,024

2 227,841

1600 м2

48,2

2 227,841

Наказ КП ММР «КБ м.Миколаєва» від 10.07.2015 № 42

14

Нове будівництво котельні  ЗОШ № 45 по вул.4-ій Поздовжній, 58, у м.Миколаєві, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи  та експертиза

2015-2017

6 182,030

3 611,124

480 кВт

41,6

3 611,124

Наказ КП ММР «КБ м.Миколаєва» від 31.12.2015

№ 126

15

Нове будівництво котельні ЗОШ №48 по вул.Генерала Попеля,164 у м.Миколаєві, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2015-2018

7 417,326

7 243,864

720 кВт

2,3

4 243,865

Наказ КП ММР «КБ м.Миколаєва» від 31.12.2015

№ 127

16

Реконструкція прибудови до ЗОШ №22 по вул. Робочій,8 у м.Миколаєві, у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

1992-2019

20 154,991

19 754,991

304 місця

2,0

6 206,678

ПКД на експертизі

17

Будівництво навчальних приміщень для розвитку творчого потенціалу учнів з інклюзивною формою навчання МСШ "Академія дитячої творчості" за адресою: 54034, м.Миколаїв, вул. Олійника, 36, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2015-2017

7 164,604

3 524,604

896,28 м2

50,8

3 524,604

Наказ МСШ «Академія дитячої творості» від 14.01.2016 №01-А

18

Реконструкція спортивного майданчику ЗОШ № 44 по вул.Знаменській,2/6 у м.Миколаєві, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2016-2017

3 640,000

3 480,000

1092 м2

4,4

1 740,000

Проект розробляється

19

Реконструкція з прибудовою ЗОШ № 36 по вул. Чигрина, 143 у м.Миколаєві  в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2016-2017

18 600,000

18 050,000

700 м2

3,0

18 050,000

Проект розробляється

20

Технічне переоснащення системи керування опаленням теплового пункту  ЗОШ №33 по вул.Океанівська, 12 у м.Миколаєві, у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2016-2017

1084,196

1033,813

204 кВт

4,6

1 033,813

ПКД на експертизі

21

Технічне переоснащення системи керування опаленням теплового пункту ЗОШ №3 по вул.Чкалова,114  у м.Миколаєві, у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2016-2017

1 049,47

999,074

204 кВт

4,8

999,074

ПКД на експертизі

22

Технічне переоснащення системи керування опаленням теплового пункту ЗОШ №24 по вул.Лісова, 1  у м.Миколаєві, у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2016-2017

1178,975

1128,319

243 кВт

4,3

1128,319

ПКД на експертизі

23

Технічне переоснащення системи керування опаленням теплового пункту ЗОШ № 30 по вул.Квітнева,50   у м.Миколаєві, у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2016-2017

1180,007

1129,963

153 кВт

4,2

1129,963

ПКД на експертизі

24

Технічне переоснащення системи керування опаленням теплового пункту ЗОШ №28 по вул.Чайковського,30   у м.Миколаєві, у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2016-2017

1461,703

1411,645

156 кВт

3,4

1411,645

ПКД на експертизі

25

Нове будівництво котельні ЗОШ № 4 по вул.М.Морська,78  у м.Миколаєва, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2016-2018

6 182,030

6 082,030

480 кВт

1,6

3 500,000

Проект розробляється

26

Нове будівництво котельні ЗОШ № 29 по вул.Ватутіна,124  у м.Миколаєва, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2016-2018

7 417,326

7 317,326

720 кВт

1,3

3 500,000

Проект розробляється

27

Реконструкція покрівлі гімназії №4 по вул.Лазурній,48 у м.Миколаєві, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2016-2017

3 217,000

3 117,000

830 м2

3,1

3 117,000

Проект розробляється

28

Реконструкція покрівлі ЗОШ    № 59 по вул.Адміральській,24 у м.Миколаєві,  у т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2016-2017

2 675,000

2 575,000

670 м2

3,7

2 575,000

Проект розробляється

29

Реставрація Миколаївської гімназії №2 по вул. Адміральській, 24 у м.Миколаєві, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2016-2017

2 350,000

2 230,000

630 м2

5,1

2 230,000

Проект розробляється

30.

Реставрація Першої Української гімназії ім. М.Аркаса по вул.Нікольській, 34 в м.Миколаєі, в т.ч. проектні роботи та експертиза

2017

570,0

570,0

500 м2

0

570,0

Потребує проектно-вишукувальних робіт

31.

Реконструкція будівлі ( для забезпечення інклюзивної форми навчання) МСШ МіПР «Академія дитячої творчості» по вул.Олійника,36 у м.Миколаєві, в т.ч. проектно-вишукувальні роботи та експертиза

2015-2017

1900

789,815

15,8м2

58,4

789,815

Наказ КП ММР "Капітальне будівництво міста Миколаєва" від 12.05.2016р.  №14

 

Департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради

 

 

 

 

 

430,00

 

1.

Реконструкція навісу у відділеннях Ленінського району міського територіального центру за адресою: вул.12 Поздовжня, 50-А, в т.ч. проектні роботи та експертиза

2016-2017

505,00

430

50 осіб

14,9

430,00

Розробляється (договір на виготовлення ПКД від 05.10.2016)

 

Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради

 

 

 

 

 

40499,25

 

 

 

 

 

 

 

1.

Реконструкція існуючого  будинку (літ. Н- 1 автоклавна-кафе) під розміщення травматологічного пункту МЛШМД за адресою: вул.Корабелів, 14-в, м.Миколаїв, т.ч. проектні роботи та експертиза

2015-2017

8807,781

7083,709

1340 відвіду-вань хворих на місяць

19,6

7083,709

Експертний звіт від 26.01.2016 №15-1016-15 (15-0916-15)

 

 

 

 

2.

Реконструкція системи опалення міської лікарні №4, у тому числі проектно- кошторисна документація та експертиза

2016-2019

4700,0

4600,0

609700 ліжко/днів;

14300 відвідувань хворих на рік

2,1

2600,0

Зведений кошторисний розрахунок

 

 

 

 

 

 

3.

Реконструкція системи опалення з встановленням електричних котлів потужністю 360 кВт в Міському пологовому будинку №2 по вул. Будівельників,8 у м.Миколаєві, у тому числі проектно- кошторисна документація та експертиза

2016-2017

4948,176

3428,824

33900 ліжко/днів; 65467 відвідувань хворих на рік

30,7

3428,824

Експертний звіт від 11.07.2016 №15-0133-16

 

 

 

 

4.

Реконструкція сімейної амбулаторії №1 КЗ ММР «ЦПМСД №1» за адресою: м.Миколаїв, провулок 1 Шосейний,1, в тому числі проектно-кошторисна документація та експертиза

2016-2017

5000,00

4750,0

60 відвідувань у зміну

(2 зміни)

4,2

4750,000

Зведений кошторисний розрахунок

 

 

 

5.

Реконструкція існуючих будівель лікувально-профілактичних закладів під квартири для медичних працівників, в тому числі проектні роботи та експертиза

2016-2019

5000,0

4900,0

орієнтов-но 6 квартир

2,0

2900,000

Зведений кошторисний розрахунок

 

 

 

 

6.

Реконструкція сімейної амбулаторії  №4 по вул.Чкалова,93 центра первинної медико- санітарної допомоги №3 в м.Миколаєві,  у т.ч.  проектні роботи та експертиза

2016-2017

5894,8

5494,8

57 відвідувань у зміну

(2 зміни)

6,8

5494,8

Експертний звіт від 16.09.2016 №15-0426-16

 

 

 

 

 

7.

Реконструкція приміщення під розміщення сімейної амбулаторії №1 КЗ ММР "ЦПМСД №5", за адресами: вул. Привільна, 41/1 та вул. Привільна,41/3, в тому числі проектно- кошторисна документація та експертиза

2016-2018

6700,0

6300,0

80 відвідувань у зміну

 (2 зміни)

 

 

5,9

5100,0

Зведений кошторисний розрахунок

 

 

 

 

 

 

 

8.

Реконструкція автоматичної системи пожежної сигналізації міського пологового будинку №2 за адресою: вул.Будівель-ників,8 та структурного підрозділу жіночої консуль-тації №2 за адресами: вул.Електронна,61а та вул.Космонавтів,57/6

2017-2018

1000,0

1000,0

4343,2 м2

0

500,000

Зведений кошторисний розрахунок

 

 

 

9.

Реконструкція будівлі міської дитячої лікарні №2 за адресою: вул. Рюміна в м.Миколаєві, в т.ч. проектні роботи та експертиза

2017

5497,754

5497,754

70200 ліжко/днів

0

5497,754

Зведений кошторисний розрахунок

 

 

 

10.

Реконструкція сімейної амбулаторії КЗ ММР "ЦПМСД №1" за адресою: м.Миколаїв, вул. Знаменська,35, в т.ч. проектні роботи та експертиза

2017-2018

5000,0

5000,0

40 відвідувань в зміну

(2 зміни)

0

500,000

Зведений кошторисний розрахунок

 

 

 

 

 

 

11

Технічне переоснащення існуючих систем, мережі внутрішнього пожежного водопроводу, автоматичної системи пожежної сигналізації та оповіщення в приміщеннях КЗ ММР "ЦПМСД №2" по вул.Космонавтів,126 в м.Миколаєві, в т.ч. проектні роботи та експертиза

 

 

 

 

2017-2018

 

 

 

 

4000,0

 

 

 

 

4000,0

 

 

 

 

4260 м2

 

 

 

 

 

0

 

 

 

 

47,771

 

 

 

 

Зведений кошторисний розрахунок

 

 

 

 

12

Реконструкція частини приміщень з виділенням кабінетів для прийому громадян амбулаторії №3 по вул.3 Лінії у м.Миколаєві, в т.ч. проектні роботи та експертиза

2017-2018

5000,0

5000,0

77

відвідувань у зміну

(2 зміни)

0

96,391

Зведений кошторисний розрахунок

 

 

13

Придбання  приміщення  під розміщення сімейної амбулаторії КЗ ММР «ЦПМСД № 7»

2017- 2018

2000,0

2000,0

75 відвідувань у зміну

(2 зміни)

0

1000,0

Зведений кошторисний розрахунок

 

 

14

Придбання  приміщення  під розміщення сімейної амбулаторії КЗ ММР «ЦПМСД № 4»

2017-2018

2000,0

2000,00

85 відвідувань у зміну

(2 зміни)

0

1000,0

Зведений кошторисний розрахунок

15.

Реконструкція будівлі Центру первинної медико-санітарної допомоги №4, сімейної амбулаторії №5 за адресою: м.Миколаїв, мкр.Матвіївка, вул.Верхня, 2, у тому числі проектні роботи та експертиза

2017-2019

10000,0

0

60 відвідувань у зміну

(2 зміни)

 

0

500,0

Зведений кошторисний розрахунок

 

Адміністрація Заводського району Миколаївської міської ради

 

 

 

 

 

27925,37

 

 

1.

Будівництво каналізації на території приватного сектору у мікрорайоні Ялти у м.Миколаєві, у тому числі проектні роботи та експертиза

2016-2017

7000,0

6600,0

700 п.м

5,7

6600,0

ПКД розробляється

2.

Будівництво зливової каналізації по вул. Курортній, пров. Курортному, Старому інвалідному хуторі та Залізничному селищі приватного сектору у м.Миколаєві, у  тому числі проектні роботи та експертиза

2017

5000,0

5000,0

700 п.м

0

5000,0

ПКД розробляється

3.

Будівництво каналізації по вул.Чкалова, від вул.Рюміна до вул. Андрєєва, вул.Дунаєва, від вул.Пушкінської до вул.Рюміна та Андреєва, від вул. Чкалова до вул. Сінної в приватному секторі в м.Миколаєві, у тому числі проектні роботи та експертиза

2017

4000,0

4000,0

850 п.м

0

4000,0

ПКД розробляється

4.

Реконструкція стадіону «Юність» за адресою: вул.Погранична, 15 у м.Миколаєві, у тому числі проектні роботи та експертиза

2016-2018

25000,0

24700,0

18466 м2

1,2

10000,0

ПКД розробляється

5.

Реконструкція міні-стадіону з влаштуванням спортивного майданчика за адресою: вул. Озерна, 29, 31 у м.Миколаєві, у тому числі проектні роботи та експертиза

2016-2017

2178,508

2145,366

675 м2

1,4

2145,366

ПКД в наявності

6.

Будівництво зливової каналізації по вул. 5 Слобіцька до вул.Чкалова у м.Миколаєві, у тому числі проектні роботи та експертиза

2017-2018

3000,0

3000,0

500 м

0

180,0

Відсутня

 

Адміністрація Інгульського району Миколаївської міської ради

 

 

 

 

 

5454,222

 

 

1.

Будівництво каналізаційної мережі по вул.Гаражній у м.Миколаєві, в т.ч. проектно-кошторисна документація та експертиза

2017

1568,354

1467,077

550 п.м

6,46

1467,077

Проект розробляється

2.

Будівництво каналізаційної мережі по вул.Вінграновського, від вул. Горохівської до вул. Троїцької м.Миколаєва, у т.ч. проектно-кошторисна документація та експертиза

2017

2118,787

1993,649

850 п.м

5,91

1993,649

Проект розробляється

3.

Будівництво каналізаційної мережі по вул. 10 Лінії, від вул.2 Поздовжньої до вул. 6 Поздовжньої м.Миколаєва, у т.ч. проектно-кошторисна документація та експертиза

 

2017

2121,787

1993,496

850 п.м

6,05

1993,496

Проект розробляється

 

Адміністрація Корабельного району Миколаївської міської ради

 

 

 

 

 

 

5368,0

 

 

1.

Розширення

благоустрою території

для створення  містечка спорту «Корабельний» в районі спортивного комплексу «Водолій» за адресою: пр.Жовтневий, 325, 327 в  м.Миколаєві (нове будівництво), у т.ч. проектні роботи та експертиза

2017-2019

29400,0

29400,0

1 об’єкт

0

1768,0

Потребує

коригування

2.

Нове будівництво водогону по вул.Відродження в Корабельному районі                         м. Миколаєва, у т.ч. проектні роботи та експертиза

 

2016-2018

1129,0

1079,6

1240 п.м

4,4

600,0

У стадії

розроблення

3.

Благоустрій території та улаштування скверу в районі будинків по вул. Ленінградській, 1-а,1-б, 1-в  до вул. Айвазовського (нове будівництво), у т.ч. проектні роботи та експертиза

2017-2019

5378,64

5383,64

1 об’єкт

1,8

2000,0

ПКД розроблено ТОВ «Н.Проект-Тайм», затверджено розпорядженням голови адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради від 06.04.2016 № 71р

Експертний звіт

№ 15-1008-15

 

4.

Нове будівництво мереж зовнішнього освітлення

по пр.Корабелів, від санаторію-

профілакторію «Знання» (площа Заводська, 3) до вул.Айвазовського та по вул.Айвазовського, від  пр. Корабелів до № 15Б (ліцей), у т.ч. проектні роботи та експертиза

 

2017

600,0

600,0

1 об’єкт

0

600,0

У стадії розроблення

5.

Будівництво каналізаційних мереж та насосної станції у мкр.Широка Балка (західна сторона), у т.ч. проектні роботи та експертиза

 

2017

400,0

400,0

1 об’єкт

0

400,0

Відсутня

 

Управління ЦЗН та  НС Миколаївської міської ради

 

 

 

 

 

663,15

 

1.

Реконструкція місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м.Миколаєві, в тому числі проектні роботи та експертиза

2017-2019

1695,174

1695,174

Гучно-мовні пристрої

170 од.

Модуль керування оповіщен-ням 7 од.

0

663,15

ПКД відсутня

 

 

 


знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: