Мапа порталу

Об’єкти природно-заповідного фонду

В межах міста налічується 18 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 1184 га (4,5% міської території):
- Миколаївський зоологічний парк;
- Парки пам’ятки садово-паркового мистецтва: «Парк Перемоги», «Парк «Народний сад», «Сквер ім. 68 Десантників», «Аркасівський сквер», «Бульвар «Флотський», «Парк «Ліски», «Сквер Юних героїв», «Парк «Юність»;
- Ботанічна пам’ятка природи «Сквер Пам’ять»;
- Заповідне урочище «Дубки»;
- Лісовий заказник «Балабанівка»;
- Гідрологічний заказник «Жовтневе водосховище»;
- Гідрологічна пам’ятка природи «Турецький фонтан»;
- 4 ботанічні пам’ятки природи «Дуб черешчатий».
Фахівцями управління екології департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради постійно проводяться рейди щодо обстеження санітарного стану та дотримання режиму об’єктів природно-заповідного фонду міста.
Відповідно до розпорядження міського голови від 14.03.2016 №46-р у місті Миколаєві з 19.03.16 по 26.04.16 проводилась міська весняна акція «Свято деревонасадження, санітарного очищення та благоустрою м. Миколаєва».
У рамках акції, 19 березня та 23 квітня 2016 року, проведено еко-тусовки по санітарному очищенню міста.
Активну участь у суботниках взяли студенти, школярі, співробітники органів місцевого самоврядування та Миколаївських комунальних підприємств, працівники приватних підприємств, мешканці міста, члени громадських організацій. Жителі ЖКБ та ОСББ працювали на закріплених та прилеглих територіях.
За час проведення еко-тусовок було прибрано сміття, гілки та опале листя на території скверів «Каскадний», «Комсомольский», ім. Т.Г. Шевченко, «Взуттєвик», «Тополиний», «Солдатський», «Ольшанців», «Миколаївський», «Привокзальний», «Образцова», на береговій частині пляжу «Стрілка», схилах території Яхт-клубу, береговій та центральній частині парку «Перемоги», схилах Бузького бульвару, на території парків ім. 61 Комунара, «Юних героїв», заповідного урочища «Дубки», на території по пр. Богоявленському і вул. Металургів біля адміністрації Корабельного району та біля будинку молитви по пр. Богоявленському.
Всього в місті до роботи на суботниках було залучено 48765 осіб, 157 одиниць техніки, вивезено на міське сміттєзвалище  близько 3306м3 листя, гілок та сміття та висаджено 110 дерев та 120 кущів.
В день проведення акцій сміття на міський полігон ТПВ та опале листя на майданчик для його складування в глиняному кар’єрі (біля міського цвинтаря поблизу с. Мішкове-Погорілове) приймалося безоплатно.
Підрядними організаціями департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради згідно з виділеними лімітами та затвердженими графіками постійно проводяться роботи з очищення об’єктів благоустрою (парки, сквери, бульвари) та догляд за зеленими насадженнями.

 


ОНОВЛЕНО 24.06.2016

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: