Мапа порталу

Міський парк культури та відпочинку «Ліски»

park_leski
За архивними даним найменування «Ліски» вперше згадує полковник Фалєєв у листі князю Потьомкіну 14 серпня 1790 року: «…Лески» займають 833 десятини землі…це 35 рощ з диких дерев…»

У другій половині ХIX століття територія «Лісків» прийшла в запущеня, на околиці почали будувати заводи. Під час громадянської війни практично усі дерева в «Лісках» були знищувани (вирублені), за виключенням небагато дубів та тополів.

З моменту відродження парка в 50-е роки и до начала 60-х років ця територія виявляла собою обширну (свище 90 га) зелену зону без чітких межів та статусу, розташовану на околиці міста вне впливу жилмасивів. У другій половині 60-х років, а також в 70-е роки, ця ситуація корінним образом змінюється. Територія вийшла із безпосереднього контакту з рікою Південний Буг. Ії площа скоротилась та склалась в 1984 році 33 га. В 1974 році територія парка придбає статус заповідного об'єкта.

Поверхня тераса парка задовільно рівна з небагатим уклоном з північ на юг і по напряму до ріки Південний Буг. Південна частка парка зайнята озером.

Природна рослинність представлена у достатку гринделіей розтопир- енної, амброзією полинолістной, циклахеной дурнишниколістной, галінсогой мелкоцветной.

Найбільше самобутнім та унікальним для території парка и всього регіону нижнього плину ріки П.Буг являється флористичеський комплекс піщаної степи. Саме к цьому комплексу приурочен редчайший вид нашої флори васильок біложемчужний, видатний на планеті лише із околиці Миколаєва (внесено в Червону книгу).

Фауністичний комплекс «Ліски» у багатому східен з піщаними аренами, кілками, подовими озёрами Кінбурнського полуострова. Із видів, занесених до Червоної книги УССР и СССР, виявлені комахи – метелик подалирий та бджоли із рода джмелів. Із хребетних тварин найбільше важливої складеної фауни являються птахи. Всього зарегістрировано 25 видів, в тому числі 22 вида гніздящихся. Серед водно-болотистої рослинності прибережної частки озера гніздитися барсучок, дроздовидная, тростникова та болотні камишовки, кам’яниця, кряква, лисуха. В якості кормової станції озеро використовується сизої та озерної чайками.

Із земноводних на території парка мешкає зелена жаба, звичайна жерлянка, часничниця, озерна жаба.

Плазуни представлені 4 видами: різнокольорова ящірка, водяной та звичайний уж. Із риб в о. Соленому відзначен звичайний карась.

 


 ОНОВЛЕНО 07.06.2018

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: