Мапа порталу

«Людина року – 2014»

Переможці щорічної міської програми «Людина року» за 2014 рік

 

Більш ніж двохсотлітня історія нашого міста знає чимало яскравих і самобутніх особистостей в різних галузях людської діяльності. Є такі люди і сьогодні, і необхідно, щоб про них і про їхні справи було відомо якомога більше.

 Саме з цією метою здійснюється щорічна міська програма «Людина року», якій цього року виповнюється дев'ятнадцять років.

 Визначення городян, котрі домоглися найбільших професійних успіхів в 2014 році, здійснювалося по одинадцяти номінаціях (охорона здоров'я; засоби масової інформації; культура; мистецтво; фізкультура і спорт; наука і вища школа; середня школа; промисловість та транспорт; будівництво; підприємництво; благодійність). Крім того, враховуючи ситуацію на сході України, були засновані дві спеціальні номінації «Захисник Батьківщини» і «Допомога українській армії». Переможцям номінацій присвоюється звання «Городянин року». Окремо визначається «Людина року» за найбільш значний внесок у життя міста в цілому. Визначення проводилося за допомогою експертного опитування в кожній експертній групі.

 Формування груп експертів по кожній номінації вироблялося з числа провідних фахівців у відповідних галузях, представників засобів масової інформації, громадських організацій, депутатів міськради.

 Опитування експертів проводилося Центром з вивчення громадської думки «Наваль-Експерт» в два тури.

 Експертами першого туру є «Городяни року» минулих років, керівники ЗМІ, творчих спілок та громадських організацій, провідні фахівці з кожної з номінацій - всього у першому турі брало участь 150 експертів. Опитування першого туру проводилося з 1 по 30 грудня 2014 року.

 За пропозиціями експертів першого туру були сформовані списки лідерів (по три людини в кожній номінації) для експертного опитування в другому турі, який проводився з 1 по 30 січня 2015 року. Всього в списках експертів другого туру фігурує понад 500 експертів. Однак частина експертів з різних причин (хвороба, відрядження та ін.) не змогли взяти участь в опитуванні. Фактично експертну оцінку номінантам дали 442 експерти, при цьому кожен з них мав можливість висловити свою думку з кількох номінацій. Експертам була гарантована конфіденційність їх відповідей.

 Результати експертного опитування виглядають наступним чином:

 Номінація «Культура». За результатами 1-го туру лідерами є: Саранчина Світлана Миколаївна, директор міського Палацу творчості учнів; Сичов Олександр Федорович, композитор, співак, заслужений артист України; Філоненко Олександра Геннадіївна, мистецтвознавець.

 За результатами 2-го туру «Городянином року» визнана Саранчина Світлана Миколаївна.

 Номінація «Мистецтво». За результатами 1-го туру лідерами є: Матійко Олександр Васильович, художник, заслужений художник України; Терещенко Вікторія Петрівна, директор Миколаївського театру ляльок; Чверкалюк Сергій Володимирович, заслужений артист України, актор, режисер Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії.

 За результатами 2-го туру «Городянином року» визнано Чверкалюка Сергія Володимировича.

 Номінація «Наука і вища школа». За результатами 1-го туру лідерами є: Одробінський Юрій Володимирович, зав. кафедри дизайну Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв; Рижков Сергій Сергійович, ректор Національного університету кораблебудування ім. адмірала С.О. Макарова; Смирнов Олександр Ігорович, археолог, історик, ст. викладач МНУ ім.В. О. Сухомлинського.

 За результатами 2-го туру «Городянином року» визнано Смирнова Олександра Ігоровича.

 Номінація «Середня школа». За результатами 1-го туру лідерами є: Звоник Віра Іванівна, директор школи № 28; Матіюк Микола Георгійович, директор школи № 1 ім. Олега Ольжича; Ушакова Людмила Іванівна, директор школи № 53.

 За результатами 2-го туру «Городянином року» визнано Матіюка Миколу Георгійовича.

 Номінація «Фізкультура і спорт». За результатами 1-го туру лідерами є: Бондаренко Антон Валерійович, срібний призер ЧС з веслування; Бортник Олександр Миколайович, чемпіон світу з шахів серед юнаків; Яровий Максим Володимирович, срібний призер Паралімпійських ігор в Сочі.

 За результатами 2-го туру «Городянином року» визнано Бортника Олександра  Миколайовича.

 З урахуванням пропозицій експертів, оргкомітет прийняв рішення: за мужність і волю до перемоги також визнати в цій номінації «Городянином року» паралімпійця Ярового Максима Володимировича.

 Номінація «Промисловість і транспорт». За результатами 1-го туру лідерами є: Бєлов Вадим Леонідович, генеральний директор фірми «ВЕЛАМ»; Волик Андрій Олександрович, заст. генерального директора ТОВ СП «НІБУЛОН» з суднобудування та логістики; Швець Олександр Михайлович, директор Миколаївського бронетанкового заводу.

 За результатами 2-го туру «Городянином року» визнано Волика Андрія Олександровича.

 Номінація «Підприємництво». За результатами 1-го туру лідерами є: Бєльський Валентин Анатолійович, директор меблевої фабрики «ТК Ренесанс»; Іванова Надія Валеріївна, директор ТОВ «Золотий колос»; Сагайдаков Олександр Михайлович, директор ТОВ «Чорноморська яхтова верф».

 За результатами 2-го туру «Городянином року» визнано Сагайдаков Олександр Михайлович.

 Номінація «Будівництво». За результатами 1-го туру лідерами є: Грачов Валерій Миколайович, директор будівельної компанії ВАТ «Южстрой»; Іванов Дмитро Степанович, директор фірми «Артіль» ЛТД; Федір Петро Геннадійович, генеральний директор заводобудівного підприємства.

 За результатами 2-го туру «Городянином року» визнано Федора Петра Геннадійовича.

 Номінація «Охорона здоров'я». За результатами 1-го туру лідерами є: Грачова Марія Георгіївна, заввідділення ендокринології міськлікарні №1; Замлинський Микола Іванович, заввідділення реанімації міськлікарні №1; Сербенюк Галина Іллівна, анестезіолог, заввідділення реанімації ЛШМД.

 За результатами 2-го туру «Городянином року» визнано Замлинського Миколу Івановича.

 Номінація «Засоби масової інформації». За результатами 1-го туру лідерами є: Гаврилов Сергій Іванович, журналіст, історик, письменник; Головченко Гліб Олександрович, генеральний продюсер телеканалу «ТАК-ТВ»; Гомонюк Євген Дмитрович, фотокореспондент Інтернет-видання «Преступности.НЕТ», журналу «NikLife».

 У зв'язку з тим, що за результатами 2-го туру опитування два номінанти отримали однакову кількість голосів, оргкомітет прийняв рішення розділити дану номінацію на дві підномінації (ЗМІ-преса і ЗМІ-телебачення). У підномінації «ЗМІ - преса» «Городянином року» визнано Гаврилова Сергія Івановича. У підномінації «ЗМІ-телебачення» переможцем визнано Головченка Гліба Олександровича.

 Крім того, враховуючи численні пропозиції експертів, оргкомітет прийняв рішення за мужність і самовідданість визнати в цій номінації «Городянином року» оператора телекомпанії НІС-ТВ Терещенка Олександра Леонтійовича.

 Номінація «Благодійність». За результатами 1-го туру лідерами є: Арахамія Давид Георгійович, підприємець, координатор Ради волонтерів при Міністерстві оборони України; Козир Юрій Борисович, заст. генерального директора групи компаній «Орексім»; Мудрак Олег Іванович, підприємець.

 За результатами другого туру «Городянином року» визнано Козиря Юрія Борисовича.

 Номінація «Меценат року». Враховуючи пропозиції експертів та громадськості, оргкомітет прийняв рішення за істотний внесок у справу збереження та популяризації Кінбурнської коси, організацію художніх пленерів та художніх виставок визнати «Меценатом року» директора підприємства ТОВ «Універсал-Юг» Дюміна Анатолія Григоровича.

  Спеціальна номінація «Захисник Батьківщини». З урахуванням результатів 2-го туру експертного опитування, а також думок городян, висловлених в Інтернет-опитуванні, оргкомітет прийняв рішення визнати переможцями в номінації «Захисник Батьківщини» особовий склад військових підрозділів - учасників бойових дій по захисту незалежності і територіальної цілісності України:

батальйон патрульної служби особливого призначення «Миколаїв» УМВС України в Миколаївській області;

 полк Національної гвардії МВС України;

 79-у окрему аеромобільну бригаду;

 19-й мотопіхотний батальйон;

 36-у бригаду берегової оборони - морська піхота;

 145-й окремий ремонтно-відновлювальний полк.

 

 Спеціальна номінація «Допомога українській армії». З урахуванням результатів 2-го туру експертного опитування та інтернет-опитування городян оргкомітет прийняв рішення присвоїти звання «Городянин року» в номінації «Допомога українській армії»:

 Бірюкову Юрію Сергійовичу, раднику Президента України;

 Арахамія Давиду Георгійовичу, координатору Ради волонтерів при Міністерстві оборони України;

 Вадатурському Олексію Опанасовичу, генеральному директору СП ТОВ «НІБУЛОН»;

 Симченку В'ячеславу Валентиновичу, директору Миколаївського тепловозоремонтного заводу;

 Швецю Олександру Михайловичу, директору Миколаївського бронетанкового заводу.

 Номінація «Людина року».

 З урахуванням численних пропозицій експертів оргкомітет прийняв рішення визнати переможцем програми «Людина року-2014» особовий склад Миколаївської 79-ї окремої аеромобільної бригади.

Про програму "Людина року"

 

Інформацію про переможців Програми минулих років дивіться на Nikportal.Net

 


 

ОНОВЛЕНО 16.04.2015

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: