Мапа порталу

Дитяче містечко «Казка»

 

Спочатку дитяче містечко «Казка» планувалося розмістити в мікрорайоні «Ліски» біля Соленого озера. Навіть був намічений будівельний майданчик. Але дружина головного архітектора «Казки» Вадима Павловича Попова – Ольга Петрівна переконала міську владу в тому, що краще створити містечко ближче до центру Миколаєва для зручності відвідувачів.

На місці теперішнього дитячого містечка раніше розташовувався звичайний миколаївський ринок з кіосками та павільйонами та невеликим прилеглим парком. Але коли став розбудовуватися Центральний ринок, необхідність в існуючому базарі відпала і виявилося, що кращого місця для «Казки» не знайти.

image

При проектуванні і будівництві обов'язковою умовою було урахування дитячої психології, законів казки, місцевих традицій і, звичайно ж, побажання дітей. Тому первісний задум зазнав значні зміни. Спочатку планувалося лише привести до ладу парк, що примикав до площі Суднобудівників, і встановити на його території окремі казкові об'єкти, розташувати кілька ігрових майданчиків. Але проектувальники і художники, яким було доручено цю справу, побачили величезні можливості для створення в цьому місці тематичного архітектурно-художнього комплексу. Їх ідею підтримала міська влада. Був оголошений творчий конкурс на кращий проект забудови та художнього оформлення «Казки», в якому переміг архітектор В.П. Попов.

image

 

Щоб дохідливо і неповторно передати атмосферу свята, надати містечку барвистого вигляду, працювали понад 30 кращих художників міста.

Творці містечка приділили велику увагу зеленому наряду «Казки». Усюди розбиті квітники, обладнані альтанки, обвиті виноградом, поставлені лавки, висаджені липи, сакури, верби, берези, сосни, акації, клени.

Підвали колишнього ринкового м'ясного павільйону спочатку передбачалося знести, проте пізніше на його місці виникла ідея побудувати амфітеатр, який тепер служить гарним місцем для дитячого відпочинку.


image

Центральною композицією парку є великий корабель з вітрилами, над будівництвом якого працював колектив Чорноморського суднобудівного заводу.

image

Подарунок від залізниці - справжній паровоз спочатку повинен був стати прикрасою Привокзальної площі біля старого залізничного вокзалу. Але оскільки охорони там не було, а район у вечірній час пустельний, влада побоювалася, що його просто можуть пошкодити, і вирішила встановити потяг в «Казці».

Також у парку з'явилися кам'яний замок з лицарем перед входом і кімнатою кривих дзеркал, карусель з вченим котом і русалкою, сонячний годинник, автодром, бассейн.

image

Урочисте відкриття дитячого містечка «Казка» відбулося 19 травня 1982 року.

Різноманітні свята, ігри, вистави, які проходять в парку, давно вже полюбилися юним миколаївцям.

З перших днів свого існування і по наш час містечко «Казка» є улюбленим місцем відпочинку не тільки миколаївської дітвори та їх батьків, але і гостей з інших міст України.

 

Головний спеціаліст архівного відділу

Миколаївської міської ради

Максим Григорович Короленко

 

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: