Мапа порталу

Безпека під час використання газу в побуті

 

Пам’ятайте, що газ – це цінний дар природи, і ми повинні його споживати економно і раціонально!

НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ ГАЗОМ!

Перед вмиканням побутових газових приладів необхідно провітрити приміщення, а кватирку вікна залишити відчиненою на період роботи газового приладу.

Якщо ви покидаєте житло, то обов’язково перевірте положення ручок кранів на газових приладах і на газопроводі перед ними.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, що перед увімкненням газового приладу необхідно спершу піднести запалений сірник до пальника і тільки після цього відкривати кран.

Перш ніж запалити пальник духової шафи, необхідно провітрити духову шафу.

Перед користуванням газовими приладами, що мають відведення продуктів згоряння у димоходи, необхідно обов’язково перевірити в них тягу. Перевірка та прочищення вентиляційних та димових каналів проводиться одночасно, обов’язково перед опалювальним періодом, з оформленням відповідних актів – димоходи опалювальних котлів, ємкісних водонагрівачів (колонок), інших опалювальних приладів, що працюють сезонно.

Перевірка здійснюється один раз на рік – перед початком опалювального сезону, а для приладів, які працюють увесь рік – два рази (навесні і восени.)

Вимагайте від житлово-комунальних служб чищення димоходів !!!

Один примірник акту перевірки димових та вентиляційних каналів повинен передаватись у газове господарство. Термін дії актів – 12 місяців.

У зимовий період, у період різьких похолодань, власники житлових будинків повинні проводити огляд оголовків димоходів та вживати заходи щодо запобігання їх обмерзання та закупорювання димоходів.

При відсутності тяги в димоході користування газовими приладами (котлом або колонкою) КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО.

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! У сильний вітер не рекомендується користуватися газовими опалювальними приладами та колонками, які мають відвод продуктів згоряння в димоходи з причини можливості виникнення зворотної тяги, при цьому продукти згоряння попадають у приміщення. Це небезпечно для життя.

Якщо ви покидаєте житло, то обов’язково перевірте положення ручок кранів на газових приладах і на газопроводі перед ними.

До відома мешканців приватних житлових будинків - у приватних будинках допускається чищення димоходів мешканцями після проходження інструктажу в учкомбінаті.

Власники житлового фонду та громадських будівель! Не порушуйте терміни перевірок технічного стану димових і вентиляційних каналів та їх оголовків.

Категорично забороняється самостійно підключати, відключати та переставляти газові прилади, а також ремонтувати їх. Усі ремонтні роботи та монтаж газових приладів повинні виконуватися тільки працівниками газового господарства!

Звертайтеся в служби обслуговування та ремонту газового обладнання:

  • ·Центральний район вул. Будьонного, 2; тел.36-13-03, 36-03-07;
  • ·Ленінський район – вул. Космонавтів, 58; тел. 55-86-88, 55-89-55;
  • ·Заводський район – вул. Будьонного, 2; тел. 47-47-53, 47-97-76;
  • ·Корабельний район – вул. Артьома, 1 а; тел. 25-22-04

КПО (комунально-побутові об’єкти) – вул. Будьонного, 2; тел. 47-81-90.

У Жовтневому районі – тел.: 25-31-62; у Миколаївському районі – тел.: 51-60-84

Працівники УЕГГ м. Миколаєва мають посвідчення та зобов’язані його пред’явити на вимогу абонента.

ПАМЯТАЙТЕ!

При виявленні запаху газу необхідно припинити користування газовими приладами, провітрити приміщення, викликати аварійну службу за телефоном 104, а в селах – місцевого слюсаря, який обслуговує газову систему.

Категорично заборонено!!!

1.Допускати до роботи з газовими приладами малолітніх дітей і осіб, які не пройшли спеціальний інструктаж.

2.Сушити волосся над полум’ям плити. Це надзвичайно небезпечно.

3.Сушити одяг над газовими приладами. Це може спричинити пожежу.

4.Спати в приміщенні, де розташовані газові прилади. Це може призвести до отруєння чадним газом.

Пам’ятайте!

Правильна експлуатація газових приладів, господарський догляд за ними, економне використання природного газу та своєчасна оплата – запорука того, що газ буде надійним помічником у вашому господарстві.

Це тепло та добробут у вашій оселі! Піклуйтеся про рідних!

Остерігайтесь отруєння продуктами неповного згоряння газу!

Чадний газ – загроза Вашому життю!

Чадний газ виникає при неповному згорянні газу. Причиною може бути відсутність необхідної кількості кисню в повітрі через зачинену кватирку, несправний димовий та вентиляційний канали.

Ознаки отруєння чадним газом

Першими ознаками отруєння чадним газом є нудота, головний біль, мігрень, шум у вухах тощо. Отруєння викликає непритомність, припинення дихання та смерть.

У всіх випадках при ознаках отруєння чадним газом необхідно вимкнути всі газові прилади, провітрити приміщення й негайно викликати швидку допомогу.

До приїзду швидкої допомоги необхідно вивести постраждалого на свіже повітря та надати першу медичну допомогу.

До відома абонентів!

УЕГГ м. Миколаєва проводить обов’язкову періодичну безкоштовну повірку по вул. Чигрина, 159, встановлених у населення лічильників газу, які були в експлуатації: роторні – більше 5 років; мембрані – більше 8 років.. На час проведення повірки лічильників, нарахування за спожитий газ здійснюється відповідно до середньомісячного обсягу споживання природного газу в аналогічному періоді (опалювальному або між опалювальному) попереднього року або фактичному періоді споживання.

Шановні споживачі природного газу, в яких встановлено лічильники газу!

Забезпечуйте доступ до своїх квартир працівникам УЕГГ м.Миколаєва для демонтажу приладів обліку і подальшого проведення повірки лічильників та їхнього установлення.

Своєчасно не повірені лічильники, відповідно до п. 2 ст. 11 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 11.02.1998 р., визнаються непридатними для подальшого використання і не є комерційними вузлами обліку. Відмова від держповірки дає право абонентській службі УЕГГ м. Миколаєва ПАТ «Миколаївгаз» проводити нарахування за спожитий природний газ за нормами споживання згідно з Постановою КМУ № 619 від 08.06.1996 р.

УЕГГ м. Миколаєва рекомендує до придбання житлової власності вимагати від продавців документи, які підтверджують проведення перевірки існуючих лічильників газу.

За інформацією звертайтесь за телефонами: 67-49-41; 67-49-57.

До уваги споживачів скрапленого газу!

Перед початком опалювального сезону найважливішим є питання безпечного використання газу в побуті. Щоб уникнути нещасних випадків, споживачам скрапленого газу необхідно дотримуватись правил користування балонами та газовими приладами:

  • ·Не користуйтесь балонами в приміщеннях багатоповерхових будинків, а також у підвальних та цокольних приміщеннях.
  • ·Не зберігайте наповнені газом балони у житлових приміщеннях, санвузлах, коридорах, на балконах, у гаражах, а також поблизу опалювальних приладів.
  • ·Не користуйтесь несправною газобалоною установкою. Не ремонтуйте їх самовільно.
  • ·Не підігрівайте балон будь-якими засобами!
  • ·Обмінюйте балони тільки в спеціальних пунктах газового господарства.
  • ·Вимагайте на пункті обміну перевірки вентиля на герметичність і маси газу в балоні. Не ремонтуйте вентиль балона самі! При витоку газу перекрийте вентиль балона і винесіть його на вулицю.

Нагадуємо! Придбання балонів з газом у невідомих осіб – є загрозою для Вашого життя.Газові установки з балонами, які були придбано у стороннії осіб не будуть обслуговуватись, а працівники газового господарства не несуть відповідальність за їх безпечну експлуатацію.

Попереднє замовлення на отримання скрапленого газу по м. Миколаєву, Миколаївському та Жовтневому районах приймаються службою скрапленого газу ПАТ «Миколаївгаз» за телефоном: 25-49-68.

УЕГГ м. Миколаєва

виконує усі види будівельно-монтажних робіт для населення, фізичних осіб, комунально-побутових підприємств та виробничих об’єктів від видання технічних умов до пуску газу, а саме:

  • ·видачу технічних умов;
  • ·розробку проектно-кошторисної документації;
  • ·здійснює технічний нагляд з боку замовника;
  • ·роботи з газифікації житлових будинків (первинна газифікація, додаткове встановлення газових приладів, побутових лічильників), комунально-побутових об’єктів (магазинів, офісів, аптек та інш.), виробничих об’єктів;
  • ·монтаж розподільних, міжселищних газопроводів низького, середнього та високого тиску з поліетиленових та сталевих труб;
  • ·перенесення газових приладів, їх заміну та ремонт;
  • ·роботи по монтажу систем опалення та водопостачання.

Контактні телефони: 67-49-66; 67-49-13

Центральна лабораторія УЕГГ м.Миколаєва надає наступні послуги:

Перевірку димових та вентиляційних каналів відповідно ПБСГУ:

  • ·димових каналів опалювальних печей, ємкісних водонагрівачів для опалення і опалювальних котлів, які працюють сезонно, - не рідше 1 разу на рік перед початком опалювального сезону, які працюють цілий рік, - 2 рази на рік (навесні і восени);
  • ·димових каналів опалювально-варильних печей - не рідше 2 разів на рік: перед початком опалювального сезону і після його закінчення;
  • ·димових каналів від газових проточних і ємкісних водонагрівачів для гарячого водопостачання, ресторанних плит - не рідше 1 разу на 6 місяців при цегляних і комбінованих (цегляні і азбестоцементні, цегляні і керамічні) димоходах і не рідше 1 разу на рік - при металевих (з товщиною стінки не менше 3 мм), азбестоцементних, гончарних, а також димоходів, виконаних із спеціальних блоків жаростійкого бетону.

Нагадуємо, що вентиляційні канали підлягають перевірці і прочищенню одночасно з димовими. В разі відсутності димових каналів, вентиляційні канали підлягають перевірці 1 раз на рік.

Контактні телефони: 67-49-12; 67-49-50

УЕГГ м.Миколаєва проводить навчання:

  • ·осіб, відповідальних за технічний стан та безпечну експлуатацію систем газопостачання комунально-побутових об’єктів;
  • ·слюсарів з експлуатації та ремонту газового статкування;
  • ·наповнювач балонів;
  • ·випробувач балонів;
  • ·контролерів газового господарства;
  • ·водіїв автомобілів з двигунами, які працюють на стисненому або скрапленому газі;
  • ·атестацію та переатестацію зварників сталевих та поліетиленових газопроводів.

Контактні телефони: 67-49-22

 


ОНОВЛЕНО 08.06.2018

знайшли помилку в тексті?
виділіть мишкою та натисніть: